Ağız İçi Kırmızı Yaralar

dis-hekimi-sorulari

 

Hasta Soru: Merhaba dilimin altında,sarkmis şekilde kirmizi kan dolu gibi görünen et benine benzer bir şey cikti. Daha sonra kayboldu konunun önemi nedir hastanede hangi bölüme gitmem lazim her tarafta kanser olabilir yaziyor size nazil ulaşabiliriz?

Uzman Doktor: Bu tip lekeleri görmeden bir yorum yapmak çok zor. Muhtemelen önemsiz bir şey gibi duruyor ama bir kulak burun boğaz doktoruna ya da diş hekimine göstermenizde fayda var. Çıkan lekelerin kaybolması kötü bir şey olmadığına işarettir. Çok geçmiş olsun

10 Yorum

Yorum Yaz

Sevtap

Doktor bey konunuz için teşekkür ederim öncelikle babamın ağzında bir takım yaralar oluştu bu yaralar kemoterapi tedavisinden sonra oluşmatya başladı. Acaba bu yaraların sebebi tedavi gördüğü hastalık olabilir mi ? Babam yemek yemekte güçlük çekiyor ve yemek yerken ağrıları oluşuyor. Bu nedenden dolayı babama yemek yediremiyoruz. Sadece çorba oda ılık çorba içebiliyor. Yemek yiyemediinden dolayı oldukça kilo kaybı yaşadı neolur bize bu konuda yardımcı olunuz. Acaba bu yaralar için bir çözüm yolu varmı yada babamı nasıl besleyebiliriz.

Uzman doktor

Merhaba sevtap hanım Kemoterapiye bağlı ağız yaralarını önlemek ve oluştuysa tedavi etmek amacıyla kullandığımız gargaralar var. Babanıza bu gargaraları önerebilirim. Burada bu ilaç yada gargara tedavilerinin isimlerini veremiyoruym. Kemoterapi tedavisini gerçekleştiren doktorunuz ile görüşürseniz hem ağız bakımı hem de beslenme desteği için önerileri olacaktır.

Danzelgirl

Doktor bey merhabalar lütfen sorumuzu cevaplarsanız çok seviniriz. Benim teyzemin ağız içinde nedeni belli olmayan yaralar oluşuyor. Bu yaralar bir kaç ayda bir kendisini tekrarlıyorlar. Daha sonra herhangi bir şey yapmadan doktora gitmeden yada ilaç kullanmadan bu yaralar kendiliğinden iyileşiyorlar. Fakat bu yaralar yeniden tekrarlıyor. Yaralar çıkınca yemek yemekte soğuk yada sıcak bir şeyler içerken canı yanmakta. Sizce bu yaralar neden oluşuyor ve ne yapılması gerekiyor ? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Uzman doktor

Bu tür rahatsızlıklar genellikle aft tanımıdır. Vücudun dirençsiz kaldığı zamanlarda ağız ortamında yada hastalıklarda çıkmaktadır. Aynı zamanda pemfigus gibi ağır hastalıklarda dermatoloğa başvurulmasında önem arz etmektedir. Geçmiş olsun.

Sibel

Doktor bey bir kaç gündür kızımın ağzında kızarık kırmızı sivilce şeklinde yaralar var. Bu yaralardan dolayı kızım bir şey yiyip içemiyor. Yanlızca emerek besleniyor. Sürekli olarak rahatsız ve ağlamaklı Acaba bu durumun nedeni ağız içi yaralarından dolayı acı çekiyor olmasımıdır bu konuda bize nasıl yardımcı olabilirsiniz öneriniz nedir teşekkür ederim.

Uzman doktor

Merhaba sibel hanım bebeğinizin ağız içerisinde oluşmuş olan yaralardan dolayı iştahsızlık oluşabilir. Bu yaraların nedenini öğrenebilmek için bir ağız hastalıkları uzmanına yada bir iş hekimine başvurabilirsiniz. Geçmiş olsun.

hamza

Merhabalar hocam ağzımda sürekli olarak tekrar eden yaralar var. Bu yaralar yaşlaşık olarak 5 yada 6 aydır ağzımdalar. Doktora başvurdum doktorum bana bu yaraların aft olduğunu söyledi fakat daha sonra bu yaraların ağız mantarı olduğu söylendi. Şimdi geçti hocam bu yaralar fakat bir daha çıkabilir diye korkuyorum acaba bu yaralar neydi.

Uzman doktor

O zaman bu yaralar uçuktur kanda HSV tip 1 IgM ve IgG baktırın

yaren

Merhaba hocam benimyaşım 14 ağzımın içersinde kırmızı et beni gibi bir ben oluştu bu ben dilimin altında bir şey olur mu

Uzman doktor

Yaren hanım bu konu ile ilgili olarak size kulak burun boğaz uzmanınıza görüşmenizi öneririm.

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Hamilelikte diş çekimi nasıl yapılır ?
Handan tarafından 1 gün önce
Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce