Diş implant fiyatları

imp-asama

İmplantlar ve estetik diş uygulamalar

İmplant konusunda ulaşılan son noktada, son derece mükemmel ve estetik diş yapıları ortaya koyulmaya başlandı.. Hastalar iş implant uygulamaları ile ağızlarındaki eksik dişlerinin giderilmesinin yanı sıra estetik olarakta diğer dişlerle son derece uyumlu bir yapıya kavuşuyorlar. Bu ister ön dişlerde olsun ister arka dişlerde olsun yapılan diş implant uygulamaları diğer dişlerle uyum içerisinde bakıldığında diğer dişlerden hiç bir farkının olmadığı hatta zamanla ağzınızda sizin bile unutup diğer dişlerinizden ayırt edemediğiniz diş uygulaması sonuçları ortaya çıkmaktadır. Kullanımının diğer doğal dişlerinizden hiç bir farkının olmayacağı diş implantlar diş hekimliği konusunda gelinin en önemli noktalardan birisidir.

Diş estetik uygulamaları ve diş implantlar kendinizi nasıl hissettiriyor ?

Eksik olan dişleriniz özellikle bu dişler görünen bölgelerinizde ise sosyal yaşamınızda bu eksiklik sizlere güven duygusu, çekinme duygusu, yer yer aşağılanma duygusu, kendinize olan güven eksikliği, karşı cinse yaklaşamama, iş ortamında geri planlara atılma vb. bir çok etkisi prokolojik ve sosyal bir çok etki günlük yaşantınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Gelecek yıllarda fotoğraflarınıza baktığınızda hiç bir gülen fotoğrafınızın olmaması canınızı yakacak kötü anılar olacak belkide eski fotoğraflarınıza bakmak bile istemeyeceksiniz. Bu bir çok kişinin içerisinde bulundukları ve çok basit bir şekilde üzerinden geçtiğimiz sorunlardan birisi, çok daha ağırlarıylada karşılaştığımız oluyor.

Bu tür hastaları kesinlikle kliniğimize bekliyoruz. Çözüm çok kolay yeterki siz çözüm v bu durumdan çıkar yol arayın.. Gelişen teknoloji ve diş hekimliği sizlere her türlü konforu ve her türlü estetik çözümü sunmaktadır. Bu estetik çözümlerinden bir taneside diş implant uygulamalarıdır.

Diş estetiği ve implant uygulamaları kendinizi nasıl hissettirecek ?

Çevrenize göstereceğiniz içten ve samimi bir gülüş çevrenizi ve sizleri pozitif yönde etkileyecektir. Hem iş hayatınızda hemde sosyla hayatta sizlere bir özgüven kazandıracak ikili ilişkilerinizde çok daha girişken bir yapıya bürünmenizi sağlayacaktır.

Bu işlemler için çok büyük paralar mı harcamalıyım ?

Kesinlikle hayır doktorunuz sizin için en uygun ve en basit olan işlemleri sunacak ve sunulan işlemlerde sizinde istekleriniz göz önünde bulundurulacaktır.. Diş estetiği ve diş implant konusunda en uygun fiyatlar ülkemizde verilmektedir. Bu işlemler için yurt dışından bir hasta gelmekte ve ülkemizde bu işlemleri yaptırmaktadır.

En çok rastlanan diş estetiği sorunları ve nedenleri neler ?

Bizlere estetik olarak sorun yaratan dişler çarpışık, dişlerin arasında oluşan boşluklar, renk ve şekil bozuklukları, çürükler ve diş eti problemleri, uyumsuz yapılmış restorasyonlar, dişlerin ve diş etlerinin çok görünmesi veya dişlerin hiç görünmemesi bazı diş estetiği problemlerindendir. Fakat estetik kavramı görecelidir, doğal ve güzel görünen dişler estetiktir.

Dişlerdeki sorunlara ne tür tedaviler uyguluyorsunuz ?

Burada alınması gereken kararlar hastanın ağız ve diş yapısını gördükten sonra yapılmalıdır. Ağız ve diş yapısının hastanın yüz yapısı ile uyumuda alınacak kararlarda oldukça önemlidir. Sonuç itibari ile kişinin gülüşü ağız ve yüz yapısının uyumu ile alakalıdır. Eksik dişlerde mutlaka estetik implant uygumaları yapıyoruz. Hastanın ağzında çarpışıklıklar varsa yada ön dişlerde çürükler aşınma ve kırılmalardalamine diş uygulamalarını öneriyoruz. Dişlerin renginden şikayet eden hastalarımıza diş beyazlatma uygulamaları yapıyoruz. Yapılan tüm uygulamalarda hastalarımızın istekleri son derece önemlidir.

Implant uygulamaları hakkında bilgi verir misiniz?

Implantlar, küçük titanyum vidalardır. Bunları basit lokal anestezi yaptığımız operasyonlarda çene kemiğine yerleştiriyoruz. Çene kemiğine yapışan implant sayesinde yalancı diş kökleri elde ediyoruz. Doğru yapıldığı takdirde implanttaki başarı oranı yüzde 90 veya 95’i buluyor. Günümüzde implantlar çok daha dayanıklı olduğu gibi uygulama bakımından da kolaylık gösteriyor. Implantı iki şekilde uyguluyoruz. Birincisinde implantı yerleştirdikten sonra 3-6 ay bekliyor, bu süreçten sonra implantın üzerine protez veya porselen kron yapıyoruz. Kemik yapısı uygunluk gösteren hastalarımıza ise ikinci işlemimizi uyguluyoruz. Protezimizi veya kronlarımızı hemen takıyoruz. Böylece sabah kliniğimize dişsiz giren hastamız akşam sabit dişlerle evine gidebiliyor.

Kimler implant yaptırabilir?

İmplant için hastamızın çene kemiği bu operasyona uygun olmalı. Gerçi artık yeni teknikler ve malzemelerle eksik olan kemiklerde tamamlanıyor. Implantlar sayesinde birçok hastamız gerçek dişlerinde olduğu gibi konfora kavuşabiliyor. Kemik uygunsa kendi dişlerimiz gibi sabit bir köprü veya diş yapıyoruz. Buradaki en önemli kazancımız klasik köprülerde olduğu gibi yandaki sağlıklı dişlerin kesilmiyor olması. Hastamızın sağlıklı dişlerine zarar vermemek temel ilkelerimiz arasında bulunuyor. Bazen tek bir eksik dişi, bazen de tüm çeneyi kapsayan sabit bir protez yapabiliyoruz. Hastamızın kemik kaybı çok fazlaysa iki ya da dört implantla takıp çıkarılan protezlere tutuculuk sağlayabiliyoruz. İmplantla protezin içindeki parça birbirine bağlanıyor. Takıp çıkarılabilen fakat ağızda oynamayan bu protezlerle, hastalarımız rahat konuşmaya, kendi dişleri gibi ısırmaya ve yemek yemeye başlıyor. İmplantlarda damak kısmı boş olan protezler yapabiliyoruz. Bulantı refleksi olan ve ağzında kocaman bir protez taşımak istemeyenler için implantlar bulunmaz bir fırsat.

implant

İmplantlarla estetik uygulamalar yapılabiliyor mu?

İmplantın estetik ve doğal görünmesi son derece önemli. Diş kayıplarıyla çene kemiklerimiz hızla eriyor ve çene kemiklerinde çökmeler oluyor. Burada en önemli görev diş hekimine düşüyor. Diş çekiminden hemen sonra implant uygulayarak çene kemiklerindeki erimeleri engelliyoruz. Kemik yapısında azalma olduğunda çeşitli yumuşak ve sert doku operasyonlarıyla estetiği sağlamaya çalışıyoruz. Eskiden implantlarda sadece fonksiyon önemliyken şimdi estetik olmayan bir implant düşünülemez.

Diş implant fiyatları

implant tedavilerinde yapılan işlemlere göre fiyatlar değişmektedir. Tek diş ve komple ağız implant uygulamaları için en iyi fiyatı doktorunuz verecektir. Diş hekimlerinin sitelerinde bu fiyatları bulamazsınız. Bu Türk diş Hekimi Birliğinin aldığı bir karar aynı zamanda resimleride görmeniz mümkün değildir. Bu durum doktorlardan kaynaklanmadığını hatırlatmak isterim. Fakat Türk Diş Hekimleri Birliğinin uygulamalar için verdikleri asgari ücretler vardır. Bunlar size bir fikir sunsada uygulamalara, hastaya, kliniğe göre bu fiyatlar değişkenlik gösterecektir.

Diş hekimlerinin kendi web sitelerinde fiyat yayınlamaları yasaklanmıştır. Eğer tedavilerle ilgili fiyat almak istiyorsanız telefon numaralarını arıyarak fiyatları öğrenebilirsiniz.

 

Diş Çürükleri, Diş Sağlığı ve Bakım

Diş çürüğü çocuklarda görülen en yaygın hastalıklardan biridir. Çocuklar diş sağlığının önemini ailede verilen eğitimlerle öğrenmeye başlar. Erken yaşlarda başlayan bu eğitimler çürük oluşumunu engellemek adına önemlidir. Anne ve babalar önce kendi ağız hijyenlerine dikkat ederek çocuklarına iyi bir örnek olabilirler. Çocuklarıyla beraber diş fırçalayan ebeveynler bu işlemi daha eğlenceli hale getirebilirler. Diş çürüğünü oluşmadan engellemek, oluştuktan sonra yapılacak işlemlerden hem çok daha ucuz hem de ağrısız ve kolaydır. Doğru diş fırçalama, diş ipi kullanımı, düzgün bir beslenme programı ve koruyucu tedavi yöntemleriyle çürük oluşumu önlenir. Yediğimiz yemeklerden sonra dişlerin üzerinde kalan artıklar asit oluşumuna neden olur. Bu da diş çürüğünün başlıca sebepleri arasındadır. Asit, mine yüzeyini parçalar ve çürük oluşur. Bu yüzden yemeklerden sonra dişleri ve diş-diş eti sınırında biriken artıkları hemen fırçalamak çürük oluşumunu engeller. Bebeklerde dişler henüz çıkmadan ağız temizliğine başlanabilir. Beslenmeden hemen sonra temiz bir tülbent veya gazlı bezle damaklar ve dil silinebilir. Bebeklerde ilk süt dişler çıktıktan sonra da temizliğe aynı şekilde devam edilmelidir. Temizlik için çok yumuşak bir fırça kullanılmasını öneriyoruz.

Bebeklerde diş macunu kullanımı önerilmiyor. 3 yaşındaki çocuklar, onlar için özel olan florürlü diş macunu kullanımına başlayabilir. Fırça üzerine konulacak bezelye büyüklüğündeki macun yeterlidir. Önemli olan macun değil, fırçalamanın etkinliğidir. 2,5 veya 3 yaş civarında diş ipi kullanımına geçilmelidir. Bu işlemleri çocuğun tek başına yapması mümkün değildir. Yaklaşık 8 yaşına kadar çocuklar ağız temizliklerinde ebeveynlerinin yardım ve desteğine ihtiyaç duymaktadır. Bebeklerde biberon çürüklerine çok dikkat edilmelidir. Biberonla beslerken sütün veya suyun içine konulacak tatlandırıcılar veya meyve suları yaygın bir çürük oluşumu için başlıca sebeptir. Bu yüzden bebek biberonla kesinlikle yatırılmamalıdır. Beslenmeden sonra dişler hemen fırçalanmalıdır. Çocukların beslenme alışkanlığını düzenlemek çürük riskini azaltmak adına yapılacak en önemli işlemlerden biridir. Sık sık abur cubur yemek, yapışkan şekerli gıdaları tüketmek, asidi içeceklerden çok tüketmek çürük oluşumuna davetiye çıkarmak demektir. Bu tür yiyeceklerden sakınıp, ara yemeklerden sonra en azından ağzı suyla fırçalama alışkanlığını çocuğa vermekte büyük fayda vardır. Flor diş sağlığı açısından çok önemlidir. Çünkü flor diş minesine nüfuz ederek, minenin asite karşı çözünürlüğünü azaltarak diş çürüğünü engeller. Çürük riskini düşürmek istediğimiz hastalarda kullanılır. Günümüzde belediyeler şebeke sularına yeterli oranda flor kattıkları için sistemik olarak flor alımını tercih etmiyoruz. Topikal flor uygulaması yaygın bir koruyucu tedavi yöntemidir.

Çürük riskini düşürmek amacıyla kullanılan farklı flor uygulama teknikleri vardır. Bu teknikler yutma riski nedeniyle 6 yaş altı çocuklarda önerilmez. Bebeklerde ve çocuklarda flor vernikleri uygulama kolaylığı açısından tercih edilen bir tekniktir. Hoş kokuludur. Diş minesine nüfuz etme zamanı daha yüksek olduğu için de çok etkilidir. Bir diğer koruyucu tedavi yöntemi de “fissür örtücü “lerdir. Amaç dişlerin çiğneyici yüzeylerindeki gıda tutulumuna kolaylık sağlayan girintili kısımların fissür örtücü dolgularla kapatılmasıdır. Bu işlem 6 yaşında çıkan ilk daimi azılara daha çok uygulandığı gibi süt azı dişlere de uygulanabilir. Bebeklik ve çocukluk dönemindeki dişler süt dişleridir. Süt dişleri yeme, konuşma ve estetik ihtiyaçlar nedeniyle önemli olduğu gibi alttan gelen daimi dişlere rehberlik etmeleri açısından da çok önemlidir. Bu dönemde kazanılacak ağız bakımı alışkanlığı ileri yaşlar için de bir rehber olacaktır. Ailenin diş temizliği için çocuğu teşvik etmesi, düzenli diş hekimi kontrolü ve koruyucu tedavi yöntemleri, çürük riskini azaltıp hayat kalitesi artmış bir birey hazırlaması açısından şarttır.

Diş Beyazlatma

Güzelliği öne çıkaran unsurların başında sağlıklı ve bakımlı dişlerle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran estetik gülüş geliyor. Çeşitli nedenlerle rengi değişmiş dişlerse gerek profesyonel yaşamda gerekse özel hayatta estetik olarak en fazla kaygı yaratan sorun olarak ortaya çıkıyor. Konuşurken ve gülerken gözükmesinden rahatsız olduğunuz sararmış dişlerden Bleaching’ yöntemiyle kurtulmanız mümkün. Hastalar bu yöntem sayesinde bembeyaz ve sağlıklı dişlere kısa sürede kavuşabiliyor. Bleaching beslenme, sigara kullanımı gibi nedenlerle renk değiştirmiş dişleri beyazlatmak veya kişiye Özel diş rengini birkaç ton açmak için ideal bir yöntem. Bleaching yöntemi gelişen teknolojiyle birlikte çok kolay uygulanabiliyor ve diğer uygulamalara göre daha zahmetsiz olan işlem kısa sürede etkili sonuç veriyor.

Günümüzde en çok tercih edilen diş beyazlatma tedavilerinden biri de kombine yöntemidir. Bu yöntemde tedavi ofiste yapılan lazer işlemiyle başlar, evde kullanılan jelle de devam eder. Kombine tedavisi doğru uygulamayla yapıldığında sızlama ve hassasiyet dışında bir sorun oluşturmaz. Seneler içinde iyi bakılmadığı takdirde dişlerin renginde değişiklik görülse de dişler hiçbir zaman tedavi öncesi haline dönmez. Uygulamadaki tek problem dişlerin hassas yapısı olabilir. Bu da doktor kontrolünde yapılan doğru uygulamalarla azalır ve tedavi bittikten sonra da son bulur. Hassas dişler, ileri yaşta olanlarda, tel kullananlarda, dişeti problemi olanlarda, ağız bakımına özen göstermeyen hastalarda daha fazla görülebiliyor. Dişlerin kök yüzeyleri ortaya çıkmış bireylere ise uygulamanın yapılmaması gerekiyor. Ön dişlerinde porselen olan hastalara uygulama yapmak diş rengini beyazlatmaz, bu dişin değiştirilmesi gerekir.

Diş implantlar hakkında diğer bilgiler

Diş implant fiyatları
Genel Anestezi İle İmplant Yapılıyor Mu ?
İmplant Tedavi Merkezleri
Eksik Diş Tedavisi İmplantlar Hemen Yapılırmı ?
İmplant Tedavisi Öncesi ve Sonrası
Yurt dışından diş implant tedavisi için gelecek hastalar
İmplantlara sigaranın zararları
İmplant uzun Ömürlü bir yöntem midir?
İmplant yaptırdığımız zaman dişlerimizi ne şekilde koruruz?
İmplant kullanan hastalar nelere dikkat etmesi gerekir?
İmplant sanıldığı kadar pahalı bir yöntem midir?
Belli bir hastalığı olup implant yaptıramayanlar kimler?
İmplant ağrılı ve acılı bir yöntem midir?
Herkes implant yaptırabilir mi?
İmplant tedavisi nedir?
İmplant cerrahisi hakkında neler anlatmak istersiniz?
Türk Malı Diş İmplantları
Diş Eksikliği, Diş implant Uygulaması, Diş implant Tedavi Süresi
Diş implant nedir ?
Diş implantlar uzun süre kullanılabilir mi?
İmplant diş tedavileri ağrılı bir süreç mi ?
Diş implantların maliyeti nedir ?
Diş implantın yaşla bağlantısı varmıdır?

216 Yorum

Yorum Yaz

duygu k.

Köprü diş yaptırıcaktım fakat diş implantların daha iyi olduğu konusunda bilgi aldım. Sizden randevu alarak diş implant konusunda uygun olup olmadığımı kontrol etmenizi ve diş implantyapmanızı istiyorum.

şeyma

Diş implant yaptırdım gerçek dişim gibi son derece memnunum

Metin

yapılırken çok Ağrı oldu mu ? Süreç ne kadar sürdü?

Leman

Mrb bende yaptirmak istiyorum acaba ne kadara yaptirdiniz ?

ramiz

Bu konuda çok araştırmalar yaptım ve hemen hemen bu konuda yaptırıpta sorun yaşayan birisi yok. Bende diş implantları kesinlikle öneriyorum.

ayla

Diş implant tedavisi yaptıran varsa resimlerini koyarsa çok iyi olur görünüşünü çok merak ediyorum.

ziyaretçi

Merhabalar benim alt ve üst dişlerimde eksikler var bir seansta yaklaşık 7 – 8 tane implant birden takılabilir mi ?

Uzman doktor

Durumunuz muayene edildikten sonra size uygun olup olmadığı belirlenebilir. 7 – 8 implant takılabilir. Bu durumu doktorunuz değerlendirecektir.

derzi

ssk veya sgk diş implant tedavilerini karşılıyor mu ?

Uzman doktor

Anlaşmalı kurum yada kuruluşlar diş implant tedavilerini karşılamaktadır.

sevgi

Merhaba doktor bey diş köprü yaptırdım fakat köprüden memnun değilim buraya implant yaptırmak istiyorum. Köprü yaptırılırken aynı zamanda köprü için diğer dişlerimde küçültüldü nasıl yapmam gerekiyor.

Uzman doktor

İmplant yaptırabilirsiniz. Diğer dişlerinizede kaplama uygulanılarak hem estetik hemde fonksiyonel olarak istediğiniz düzenleme yapılabilir.

meryem g

Merhaba doktor bey alt çenemde dişim eksik yemek yediğim azı dişim buraya diş implant yaptırmak istiyorum olur mu ?

Uzman doktor

Randevu alarak muayene sonrasında bölgeye implant uygulaması yapılabilir.

cigdem d

diş implantların ömrü varmıdır ? diş implant yapıldıktan sonra kaç sene ağzımda kalır

Uzman doktor

Diş implantlar günlük diş ve ağız bakımınızı gerçekleştirdiğinizde, kemik kaybı olmadığı durumlarda yapılan uygulama ömürlüktür.

tereci

merhaba lazerle yapılan implant tedavilerini duydum bunların iyileşme süresi ve tedavi süresi nasıldır.

Uzman doktor

lazer ile yapılan implantların operasyon sonrası iyileşme süresi çok kısalır. Ayrıca implantın üzerine diş koyma aralıkları da çok kısalır.

implant ücretleri öğrenicem

merhaba doktor bey ben implant ücretlerini öğrenmek istiyorum lütfen ortalama bir fiyat verebilirmisiniz ?

Uzman doktor

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgilerde implant diş ücretleri mevcuttur. Bu ücretler Türk Diş Hekimliği Birliği tarafından belirlenen ücretlerdir. Kullanılan malzemeye ve hastanın durumuna göre tedavi sonrasında hastaya ücret verilmektedir.

gözde tan

Merhaba kendim implant yaptırıcam bana kaliteli olan implant markalarının isimlerini verirmisiniz. Farklı farklı implant markaları olduğunu duydum ve diğer sorumda implant yapıldıktan sonra rutin olarak bu implantların diş hekimleri tarafından kontrol edilmeleri gerekiyor mu ?

Uzman doktor

Bu konuda hekiminizle birlikte karar vermeniz çok daha iyi olur, implant markaları arasında çok ciddi farklar yok ama bazı firmaların teknik desteği daha iyi, bu da hekimin işini kolaylaştırır. Her tedavi sonrası olduğu gibi hatta herhangi bir tedavi olmasanız bile, yılda 1 yada 2 sefer diş hekimini ziyaret edip rutin kontrollerden geçmeniz gerekir. İmplant için uygulanacak estra bir bakım yada estra bir maliyeti yoktur, sadece kontrol amaçlı muayene olması yeterlidir

hanımağa

daha önce üst bölgeden 4 dişimi yaptırmıştım. Bu dişlerim düştü o zamanlar implant olayını bilmiyorumdum. Doktorumda beni uyarmadı acaba geç kalmış sayılırmıyım yeniden bu bölgelere implant yapılabilir mi ?

Uzman doktor

İmplant için geç kalmamıssınızdır. Yanlız ağız ve kemik yapınız kontrol edilerek bu bölgelerin implant için uygun olup olmadığının belirlenmesi gerekir.

durmuş olgu

Merhaba aynı gün içerisinde dişim çekildi ve yerine implant yapıldı. Aradan bir hafta kadar bir zaman geçmesine rağmen bölgede ağrılarım sürüyor. Acaba bu durum normalmidir. Yanlış bir işlem mi yapıldı bana 🙁

Uzman doktor

diş çekiminin ardından implant yapılması işlemine immediat implant uygulaması ismi veriliyor. immediat uygulamaları bazı şartlar uygunsa yapılabilir. Aslında implant uygulaması ağrılı bir işlem değildir. Yeniden doktorunuza gözükmenizde fayda vardır.

özge

Merhaba sayın hocam diş implantlar ömürlük müdür ? Birde köprü yaptırsam daha sonra implanta geçebilir miyim ?

Uzman doktor

Merhaba özge hanım implantlar kemik kaybı yaşanmadığı takdirde ömürlüktür. Köprü diş yaptırdıktan sonra da implant yaptırma şansınız vardır. Ancak köprü yapılırken sağlam dişleriniz kesildiğinden ötürü implant yaptırdığınız zaman tekrardan onlar da kaplama yapılması gerekecektir. Önceden implant yaptırsanız daha uygun olur.

Hacer

Hocam bursa dan sevgiler .ben yakinda antalyaya tasiniyorum. Ve iyi bir dis hekimi ariyorum.butun dislerimi impilant yaptirmak istiyorum. Cunku gulmeye hastetim

gökhan

Hocam ben üsteki arka dişlerime implant yaptırmak istiyorum. Acaba ssk bunu karşılıyor mu ne kadarını öderim.

Uzman doktor

Merhabalar eksik dişlerde ilk olarak implant tedavisi tercih ediliyor. Fakat implant tedavisi için kemik yapısının uygun olması gerekiyor. Üst çane arka bölgede kemik kaybı çok hızlı meydana gelir. Dişler çekildikten sonra implant yapılana kadar geçen süre çok önemlidir. bu süre uzadıkça implant şansı azalır. Özel kliniklerde SSK veya Bağkur geçmiyor. Üniversite hastanelerinde bile implant tedavisi lüks bir tedavi olduğundan devlet tarafından ödenmiyor.

ferhat

bağkur yada ssk diş implant fiyatlarını karşılıyor mu ?

Uzman doktor

Diğer soruda cevabı verilmiştir.

yarmagul

Merhaba ağzımda bir kaç diş eksik diş implant yaptırabilir miyim ? İmplantlar konusunda ileride sorunlar çıkar mı ?

Uzman doktor

Merhabalar diş kayıplarından sonra bölgedeki kemiklerde zamanla erimeler görülmektedir. Eğer implant yaptırmayı planlıyorsanız , zaman kaybetmeden bir dişhekimine başvurarak implantlarınızı yaptırınız. Doğru endikasyonlarla , doğru tedaviler yapıldığında hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Geçmiş olsun.

didem

Hocam kolay gelsin benim köpek dişimin yanındaki dişi çürük nedeniyle kaybettim. Daha sonra aradan biraz zaman geçti doktora başka bir dişim için gittim. Doktorum bana buraya implant yapabileceğini söyledi. Acaba yaptırsam mı ? yaptırmassam ne olur çok korkuyorum.

Uzman doktor

Bir bölgeden eğer diş çekildi ise diğer dişler çekilen dişin bölgesine doğru kayma gösterirler. Bu bölgeye doğru dişlerin kayması diş eti hastalıklarını ve diğer diş kayıplarını beraberinde getirir. Vakit kaybetmeden implant yaptırmanız doğru olacaktır. Dişler kaydığı zaman implant yaptırmak için yer kalmayacak. Fakat dişler tam boşluğu kapatamadığı ve simetrik durmadığı için de görüntüsünden memnun kalmayacaksınız. Hekim doğru seçildiğinde implant sanıldığının aksine hasta açısından kolay bir uygulama.

halime gulsum

merhaba hocam ben diş implant yaptırmak istiyorum. İmplant protezlerle ilgili olarak sizden bilgi istiyorum. Nasıl yapabilirim ? Şimdiden teşekkürler.

Uzman doktor

Merhabalar diş implant uygulamaları çekilmiş olan dişlerin yerine konulan özel titanyum materyalden yapılmış kemikle bağlantılı olan özel yüzeye sahip vidalardır. Gerekli muayenelerin yapılmasının ardından kemikle ilgili herhangi bir engel yoksa her ağıza uygulanabilen bir protez türüdür. En önemli üstünlüğü diş eksikliği vakalarında diğer dişlere zarar vermeden eksik olan dişin yerine konulmasına olanak sağlamasıdır. Diş implant tedavileri son derece sağlıklı bireye en az zarar veren ve diş eksikliklerine en konforlu çözüm sağlayan protezlerdir.

sevcan

Merhabalar yaşım 50 geçenlerde bir diş hekimine diş implant yaptırdım. Diş implant sonrası protezlerim takıldı. Fakat diş etlerimde ağrılar oluşmaya başladı. Doğru bir şekilde yemek yiyemiyorum. Ağrılarım oluşuyor. Acaba neden kaynaklı bir durum diş hekiminden mi kaynaklanıyor benden mi kaynaklanıyor ? Bilgi verirseniz beni çok memnun edersiniz hocam.

Uzman doktor

Diş implant uygulamasının olduğu bölgede ağrılarınız oluyorsa mutlaka vakit kaybetmeden doktorunuza başvurunuz.

yüksel

Merhabalar doktor bey benim maddi sıkıntılarım var. Diş implant yaptırmak istiyorum ön iki dişime ve estetik görünmesini istiyorum. Bu mümkün mü ön iki dişime diş implant uygulanabilir mi ? Daha önce ön dişlerimde protez vardı. Fakat eskidi.

Uzman doktor

Merhabalar yüksel bey ön dişlerinizde estetik kaygı seziyorum. Tedavi ve fiyat konusunda size tedaviden sonra net bir bilgi verebilirim. İmplant tedavisi için kemik yapınızın durumu önemli. Muayene sonrasında tedavi planlaması yapılabilir. Geçmiş olsun.

pınar

Doktor bey merhabalar ağzımda çekilmesi gereken iki adet diş var ve daha önceden ağzımda köprü yapılmış olan dişler var. Fakat köprüler çok eskidiler. Ağzımda ağrı yapmaya başladır. Bunların implant olmasını istiyorum. Dişlerim çekilip köprü dişlerimde aynı gün hepsi implant yapılabilir mi ? Kaç tane implant yeterli olur sizce ?

Uzman doktor

Diş implant uygulaması için kemik yapısının yeterli olması gerekiyor. Panoromik film ile diş kemik yapısının implant için uygun olup olmadığı kontrol edildikten sonra değerlendirmeler ve tedavi planlaması yapılabilir. Eğer çekilecek olan dişlerde herhengi bir enfeksiyon yoksa, aynı gün dişler çekilip implantları da yapılabilir.

sevim

merhaba lazer implant tedavileri kısa sürede oluyor mu ? lazer implantların maliyetleri yüksek midir ?

Uzman doktor

Merhabalar lazer ile yapılan implantların operasyon sonrası iyileşme süresi çok kısalır.Ayrıca implantın üzerine diş koyma aralığı da çok kısalır.

ömer

Hocam merhabalar implantlar kaç yaşında yapılır ? implant yaptırmanın bir yaşı var mıdır ?

Uzman doktor

Genellikle implant uygulamaları için dişlerin ve kemiklerin gelişimlerinin tamamlanması gerekir. Bunun için de 18-20 yaş civarları beklenir.

serbay

Hocam merhabalar ben 18 yaşındayım arka dişlerimde bir kaç çürük dişim vardı ben onları çektirdim. 20 lik dişler çıkmadan ben diş implant yaptıramazmıyım ?

Uzman doktor

Merhaba serbay bey yirmi yaş dişleriniz şu anda sürmemiş olarak kemiğin içinde duruyordur. Bir panaromik röntgenle çektirerek diş hekiminize başvurursanız, kemik mesafeniz implant için uygunsa ve genel sağlık durumunuz uygunsa implant yaptırabilirsiniz.

nihal

Hocam merhabalar ben ön dişimi kaybettim doktor bana ön dişine implant olmaz dedi kemik yapısından dolayı peki ne yapılabilir ?

Uzman doktor

implant yapılamıyorsa tek alternatif köprü protezlerdir. Boşluğun yanındaki en az 2 diş kesilerek yapılır.

mehmet

merhabalar.hocam ben kazakistandan yaziyorum suan ust kisimda iki ayri tarafta 2 disim 7-8 aydir curumus durumda dislerimi cektirip yerine implant yaptirmak istiyorum burdaki doktorlara guvenemedigimden dolayi oylece duruyor turkiyeye donmem de 3-4 ay sonra sizce ne yapmaliyim ayrica turkiyede de vaktim cok olmayacak en fazla 2-3 gun icinde biter mi islemler.

Uzman doktor

Öncelikle tedaviniz yapılır çene yapınız implant için musait ise implantlarınız takılır. 2 – 3 aylık bir iyileşme döneminden sonra protezlerin takılır.

halil arıbaş

SGG. Kurumunca emeklilerin implant tedavilerinin yapılması için kabul edilerek, hem çene cerrahi ücretinin üzerleri fiyatlarının şahıslardan alınarak mağduriyetlerinin giderilmesini öneriyorum.

halil arıbaş

implant yaptıran hastaların masrafları SGK kurumunca karşılanmadığı; fiyatları- nın yüksek olduğu gerekçe gösterilmiştir.Aslında diş tabibleri birliğince fiyat-ların biriraz indirilmesi, SGK’unca yine de ödemelerin yapılamayacağı olsa bile bu sefer, ödeyebileceği kadarını ödese( karşılasa) farkını hastalar tarafından karşılansa da emekli olan hastaları mağduriyetlerinin giderilmesi sağlansa ne güzel olur.değil mi?

taner

Merhabalar sayın hocam implant tedavileri ve diğer ortodonti tedavileri ssk hastanelerinde yapılıyorlar mıdır ?

Uzman doktor

Yapılıyor ve fark alınıyor diye biliyorum fakat yanlış yönlendirmek istemem..

yılmaz

Merhabalar hocam sgk emeklisiyim acaba tüm dişlerimi implant yaptırırsam sgk bunu karşılar mı ? maliyeti ne olur acaba ?

Uzman doktor

Bu konuyu tam olarak bilememekteyim…

uygun

Doktor bey ben alt çiğneme dişlerime implant yaptırıcam acaba yemek yerken baskı ve ağrı olur mu ?

Uzman doktor

İmplantlar doğru uygulandığında ve sağlıklı kemiğe yerleştirilen bir implantta eğer üst yapı da uygun yapıldıysa çiğneme sırasında ağrı oluşmaz.

Aynur

Tüm dişlere implant yapılabilir mi bilgi verirmisiniz ?

Uzman doktor

Gerekiyorsa olabilir. Her cene icin 6-8 implant yapilip üzeri tam dişli hale getirilebilir.

Taylan

Doktor bey ben implant yaptırdım ve diyelim ki bu impplantları daha sonra istemiyorum çıkarılabilir mi ?

Uzman doktor

Evet çıkartılabilir.

yasin şentürk

Merhaba ben dişimi çektiricem hemen arkasından diş implant yaptırılabilir mi ?

Uzman doktor

Genellikle 3-4 ay kemik yapiminin beklenmesinde fayda vardir

şükrü

Merhabalar dişlerimden çok büyük sorunlar yaşıyorum. Bir kaç sene evvel kaplama yaptırdım kaplamalarım düştü zaten çok problemliydiler. Altındaki dişler ise çürümüşler. İmplant yapılabilirlermiş. Ne yapmam gerekiyor.

Uzman doktor

Öncelikli olarak iyi bir diş hekimine gitmelisiniz. Diş muayene sonrasında kemik yapınız uygunsa implant yapılabilir.

yasmen

Merhaba tek diş eksikliğinde diş implantlarının maliyeti ne kadar oluyor.

Uzman doktor

Kemik yapınızın uygun olması durumunda gerçekleştirilecek olan bu işlemin maliyeti yapılacak tedavi sonrası verilebilir.

hasan yılmaz

Merhaba saygı değer hocam diş implant tedavilerini sgk karşılıyor mu acaba ? Ne kadarını karşılıyor.

Uzman doktor

Bu konu hakkında pek bir bilgim yok sizi yanlış yönlendirmek istemem..

soru

Merhaba 18 yaşındayım ön bölgede bir dişim çekildi ve doktorum bana implant yapılması gerekiyor diyor. İmplant videolarını internetten izledim ve videolar bana çok korkutucu geldi. Aşırı derecede heyecanlı bir insanım çok korkuyorum implant videolarını keşke izlemeseydim belki bilmesem gider yaptırırdım ne yapıcam şimdi öfff

Uzman doktor

Diş çekildiği zaman diğer dişler o boşluğu kapatma eğilimindedir. Vakit geçirmeden implant yaptırmanız iyi olacaktır.Dişler kaydığı zaman implant yaptırmak için yer kalmayacak.. Fakat dişler tam boşluğu kapatamadığı ve simetrik durmadığı için de görüntüsünden memnun kalmayacaksınız. Hekim doğru seçildiğinde implant sanıldığının aksine hasta açısından kolay bir uygulama

galip

Doktor bey merhabalar ben bir dişimi köprü yaptırdım şimdi köprüden hiç memnun değilim ve implant yaptırmam gerekiyor ne yapmalıyım ?

Uzman doktor

Köprü yapılan ve dayanak olarak kullanılan dişler implant yapıldığında tekrar kaplanmalıdırlar, ancak aradaki implant sebebi ile dişler ve implant tek tek kaplanabilir ve hijyen açısından daha iyi bir planlamadır.

ishak

diş implant resimlerinizi görebilirmiyim. İmplant görüntülerini arıyorum. Hasta implant fotoğraflarını görmemiz yada implant videolarını izlemek bizim bu konu hakkında daha bilinçli hareket etmememizi sağlayacaktır.

Uzman doktor

Türk diş hekimleri birliği tarafından internet sitelerinde öncesi sonrası diş implant fotoğrafları ile ilgili olarak bilgilerin verilmesi yasaklanmıştır. İmplant Fotoğrafları yada videoları verilememektedir.

Gökhan

Sayın doktor bey benim dişlerimin yarısı sallanıyor ve eksik dişlerim bulunuyor ben komple implant yaptırsam tahmini olarak kaça mal olur teşekkürler

Uzman doktor

Yapılacak tedavi sonrasında dişlerinizin durumu kontrol edilir. Kurtarılabilecek olan dişleriniz kurtarılır. Diğerlerine implant uygulaması yapılabilir. Net rakam tedavi sonrası verilecektir.

Gökhan

Tahmini fiyat veremezmisiniz

şermin

merhaba,benim dişimin çekilmesinin üstünden 5 yıl geçti yaşım 18 sizce çene yapım buna uygunmudur

Uzman doktor

Panoromik röntgen ile son durumunuz kontrol edilerek durumunuz hakkında net bir cevap verilebilir. Yaşınız itibari ile uygun olduğunuzu düşünüyorum.

şermin

merhaba,benim dişimin çekilmesinin üstünden 5 yıl geçti yaşıdm 18 sizce çene yapım buna uygunmudur

ahmet çakmak

Merhaba,esimin üst ön dislerinden biri tavsan disi,yakinda düsecek,(Parodontose)
Almanya’da yasiyoruz,bize tek dis imlplantat yapilacak,tedavi süresi sekli,fiyati hakkinda bilgi verirseniz seviniriz..hoscakalin

hayhay

ben norvec,te yasiyorum.Benim karimin dis implanta ihtiyaci var ve 5 veya 6 dis implant.Benim sorum ben ancak 1 hafta turkiyeye gelebilirim bu sure bize yetermi??veya gelmeden ønce norvecte herhangi bir tedavi yapipta gelelim mi?

rahime

Hocam doktora gittim yapılan muayeneler sonucunda mukoza kalınlaşması görüldü veaynı zamanda sünizit belirtileri de var. Yaşım 65 bundan daha önce herhangi bir hastalığım olmadı burun deliklerim de de tıkanma vs. yok. sinüs lifting op. sonradan yerleştirilecek implant benim için sorun olur mu ?

Uzman doktor

Her sinüs membranı kalınlaşmasını sinüzit olarak değerlendirmemek gerekir. Çok sayıda sinüs lifting tedavisi uygulamış bir hekim olarak şunu söyleyebilim ki; sinüs membranı kalınlığı ve damarlanması konusunda belirgin bir standart söz konusu değildir, bireyden bireye değişiklik göstermektedir. Sinüslerinizde mevcut aktif iltihabi bir durum elbette sinüs lifting uygulamasını ve tedavinin devamını etkileyecektir. Fakat aktif bir sinüzit çeşitli belirtiler ortaya koymalıdır. İfadenizden kronik bir sorununuz da olmadığı anlaşılıyor. En doğru teşhis bir KBB uzmanının yapacağı sinüs endoskopisi ile konabilir. Eğer bir problem var ise bunun tedavisi yapıldıktan sonra rahatlıkla sinüs lifting tedavisi yaptırabilirsiniz.
İkinci sorunuza gelince: Dünyada hiçbir tıbbi müdahale için ileride sorun çıkmayacağı veya %100 başarılı olacağı söylenemez. Sinüs lifting uygulamalarında da amaç her tıbbi müdahale de olduğu gibi hastayı sağlığına kavuşturmaktır. Başarı sayılamayacak pek çok faktöre bağlıdır. Unutulmaması gerekir ki sinüs lifting uygulaması, implant yerleştirmek için yeterli kemik dikey boyutu bulunmadığı durumlarda hastaya bir şans daha sunabilmek amacıyla geliştirilmiş cerrahi bir tekniktir ve bu sebepledir ki liftig uygulamasına gerek olmadan yerleştirilen implantlara oranla lifting uygulanan bölgelere yerleştirilen implantların başarı oranları daha düşüktür.
4 numaralı diş bölgesine ve arka bölgeye implant yerleştirilmesi sonrası köprü uygulaması başarılı olur mu diyorsunuz. Bu sorunuzun yanıtı için sizi muayene etmek gerekli fakat şöyle genel bir bilgi verebilirim: Sorunuza bakılırsa köpek dişinizden sonraki dişleriniz yok ve sinüslerinizin altında implant için yeterli dikey boyut yok. Bu durumda implant yerleştirilebilecek arka bölge olarak kast ettiğiniz bölge 20 yaş dişi bölgesi olmalı. Bu bölgede yeterli kemik dikey boyutu bulunsa da bilmelisiniz ki ağız içinde en kalitesiz ve süngerimsi kemiğin bulunduğu bölge bu bölgedir. Bu bölgeye ve 4 no’lu diş bölgesine yapılacak 2 adet implantın 5 üyeli bir köprüyü desteklemesi pek tavsiye etmeyeceğimiz bir yöntemdir ve ileride sorun yaşama ihtimaliniz sinüs lifting uygulamasına nazaran daha yüksektir.

Not: Bu yorumları sizi muayene etmeden yaptığımı, dolayısı ile verdiğim bilgilerin sizin durumunuzla örtüşmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurun.

mehmet

iyi günler ben 3sene önce dişlerimi kaybettim alt sol tarafta küçük azı yok büyük azıda kesme işlemi yapılarak köprü kullanıldı ve 4 adet protez takıldı şimdide apse yaptı kanal tedavisi kurtarmaz dedi doktorum bunun yerine implant taktırsam protezleri kullanabilir miyim yoksa yeniden mi takılır TEŞEKKÜRLER.

regaip

Diş hastanelerıne gittğimde bana implant önerdiler.ama sorduğumda aralardı hiç türk malı yok. sizin sattığınız bu ürün % türk malımı aacaba.

Uzman doktor

Neden özellikle türk malı ?

GÖKSEL

Hocam merhabalar ben tek diş eksikliğinde implantların maliyetlerini öğrenecektim.. Ne kadar acaba ?

Uzman doktor

Tek diş implant uygulamalarında diş röntgeni çekilir yeterli kemik dokusuna göre diş implant uygulaması gerkeçleştirilir. Fiyatlar için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

Nesrin

Doktor bey merhabalar öndeki bir dişim çekildi ve ön dişlerime dörklü köprü yapıldı. Fakat ben yapılan bu köprü uygulamasından hiç memnun değilim. Bu köprüleri yeniletmek istiyorum. 4 dişime birden mi implant yapılacak yoksa sadece bir dişime mi implant yapılarak diğerleri ile birleştirilecektir.

Uzman doktor

implant eksik dişler için uygulanan bir yöntem. 4 lü köprü de eksik olan her dişin için implant uygulanabilir.implantın temel amaçlarından biri de eksik dişleri tamamlarken komşu dişlere zarar vermemektir.ama senin zaten komşu dişlerin kesilip kaplanmış.bence köprünü beğenmiyorsan yenisini ve istediğin gibisini yaptırmandır.

yakup

doktor bey merhabalar istanbulda implant fiyatları hakkında sizden bilgi alabilirmiyim aşağı yukarı fiyatlar ne kadardır ?

Uzman doktor

İmplant konusunda fiyat vermem çok doğru olmaz, çünkü bölgeye ve hekime göre fiyatlar değişebilmekte. İmplanta ayrıca kullanılan markaya,implantın boyutuna, yapılacak ek operasyonlara göre fiyatlar değişebilmekte.

ilgin

merhaba doktor bey hamileyim diş tedavisi yaptırmam tehlikeli olur mu ?

Uzman doktor

İlk üç ay diş tedavisi yapılmasa iyi olur.

sakine

Doktor bey merhabalar benim bir dişim çıkmadı ve gömük kaldı. gömük olan dişin yerinde süt dişi var. Ameliyat ile gömük diş çıkarıld. Süt dişin üzerine lamine kaplama yaptırsam olur mu ? yoksa implant mı yaptırılması gerekir.

Uzman doktor

Bu soruya cevap vermek çok zor. Hangi diş olduğu çok önemli. Mesela üst en ön dişiniz ise implant, eğer onun yanındaki diş ise lamina . Ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Gördüğü fonksiyon çok önemli . küçük bir köpek süt dişine dişine güzel görünmesi için koca bi lamina yapmak mantıksız olur. Yani kriter çok.

tuğba

Doktor bey benim ön dişime implant yapılması gerekmektedir. Estetik açıdan beni zor durumda bırakacağını bildiğim için implant yaptırmaktan çekiniyorum. Acaba diş implant uygulaması yapılırken o bölgeye geçici bir diş konulabilir mi ?

Uzman doktor

Ön bölge dişlerde estetik kaygılar olduğundan uygulanan implantın üzerine hemen geçici bir diş yapılabilmektedir.

aynr

Alt dişlerimde köprü protez vardı yandaki dişlerime zarar verdi şimdi implant yaptırmayı düşünüyorum kemik yapımın zayıf oldugunu söylediler implant yapılabilir mi ?

Uzman doktor

Röntgen filminizi görmeden bu sorunuza cevap veremeyeceğim.. Geçmiş olsun

ayşe

doktor bey merhabalar benim alt dişlerimden sag tarafımdaki yan ve köpek dişi olan dişlerim diger dişlerimden baya bi önde dişlerimi kapadıgımda belli oluyor üst dişlerimden bu dişlerin tam üstüne dek gelen köpek dişim yok yani düştü doktara gittim bana bunla ilgili şöyle dedi önce alt dişlerine tel takmalıyız dişler düzeldikten sonra üst boşluga impilant uygulayabiliriz dedi ama ben tel taktırmak istemiyorum direk impilant uygulama istiyorum bu mümkünmü he ayrıca doktor bey dedi ki tel takmadan üst dişine impilant yaparsak ya öne dogru yukarı bakıcak ya da iceri dogru olucak dedi yani uygulayacagım impilantta carpık olucak dedi ne kadar dogru direk impilant uygulasam olurmu

Uzman doktor

Diş hekiminizi yapmış olduğu tesbitlere güvenin..

mustafa

Hocam ondisimi implant yapacam simdi cektiler 6 ay sonra yapacaklar neden bukadar uzun bir sure verdiler?

Uzman doktor

Dişinizin çekilmiş oldğu bölgede kemik oluşumunun tamamlanması gerekmektedir. Bu nedenle sizi bekleteceklerdir. Ön bölge olduğu için estetik kaygılar yaşayabilirsiniz. Bölgeye geçici diş takılabilir.

ARİF VEYSİ ÇODUR

EŞİMİN ÖĞRETMEN VE IMPLANT İHTİYACI VAR, DEVLET ÖDÜYOR MU BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.

Uzman doktor

Bu konuda size net bir şey söyleyemeyeceğim. Siz araştırmalısınız.

kerem A.

Ben askeri ücretle çalışıyorum eşimin dişini yaptımak istiyorum ancak buna gücüm yetmiyor 6adet inpilant veya kopile implant bana ne kadara maal olurnası bi ödeme kolaylığı yapıldabilirmisiniz

Uzman doktor

Fiyat için 0212 265 77 58 telefon numaramızı arıyabilirsiniz.

tolga

alt çeneme implany uygula tedavisi için fiyatlarınız nedir?

Uzman doktor

implant diş fiyatları için sitemizdeki telefon numaralarını arıyabilirsiniz.

Ahmet

Mrb hocam ben dişlerim komple impılat yaparsam yada impılat dişle ana dişle çok fark edermi yani ana dişi gibi yemek yada çerez yiye bilirmiyim çiğneye bilirmiyim

Uzman doktor

İmplant dişler yapay diş kökleridir. Hiç bir zaman ana dişin yerini tutmaz fakat ana dişe en yakın yapay diştir. Kaç dişinize implant uygulamanız gerektiği yapılacak muayene ile belirlenir. Lütfen telefon numaralarımızından muayene için randevu alınız.

serdar

Merhaba acaba beni bi konu hakkinda bilgilendirirmisiniz 4 tane impalant dis yaptirmak istiyorum acaba fiyat ogrenebilirmiyim

Uzman doktor

Fiyat için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

Songül

Merhaba Doktor bey implant yapay diş kökü yani çivi takıldıktan sonra 3 ay içerisinde üst protezin yapılması normal midir ? İmplant için ölçü alınırken anestezi uygulanıyor mu ? Beni bir kaç kez ölçü için çağırdılar neden ?

Uzman doktor

Merhabalar implantın cinsine ve kemiğinizin yapısına göre bekleme süresi değişiyor bir haftadada ölçü aldığımız oluyor o nedenle sizin doktorunuz 3 aylıak beklemeyi uygun görmüş olabilir.ölçü işlemleri malesef implant hastalarında biraz daha önemli o nedenle bir kaç kez çağrılabilir ölçüde anesteziye gerek yoktur sağlıklı gülüşler

ünal uğur

slm hocam benim 7 8 tane dişim yapma bunları implant yaptırmak istiyorum bunların hepsimi vidalı olacak yoksa iki tanesi olup köprümü yapılacak ?

Uzman doktor

Randevu alın gerekli müdahaleyi biz gerçekleştirelim isterseniz. Kemik yapınızın durumu burada çok önemlidir. Hepsinin yapılmasına gerekte yoktur. Kaç implant yapılması gerektiğine röntgen filminizi inceleyerek karar verelim.

nihat öztürk

merhaba üst sağ ön 1 diş implant yaptırmayı düşünüyorum ücreti nedir acaba teşakkürler.

Uzman doktor

Fiyatlar için lütfen telefon numaralarımızı arıyarak bilgi alınız.

ERTAN

sağ alt arka tarafta 2 tane azı dişim yok . Buraya implant yaptırmak istiyorum. Daha önce orada köprü vardı ama şimdi düştü. 2 azı dişi için kaç tane implant gerekli? teşekkürler.

Uzman doktor

Tek implant yada çift implant yapılabilir. Kemik yapısıda implant için önemlidir. Ayrıca köprü için kesilen diğer dişleriniz için porselen kaplama uygulanması gerekicektir. Randevu için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

melike

ben 15 yaşındayım ve üst dişlerim ayrık ve alt dişlerimden bitanesi çıkmadı ve süt dişim hayla duruyo bunun için ne yapılabilir ?

Uzman doktor

Öncelikli olarak durumunuz hakkında net bir şey söylenebilmesi için tedavi olmalısınız. Röntgen filminize bakılarak dişleriniz durumu hakkında bilgi verilebilir.

Cihat

İmpilant düşünüyorum. 55 yaşındayım. Alt çene sağda ve üst çene sağ ve sol azılar yok. Diğerleride dolgu kaplama v.s emekli sandığı, çalışıyorum. Ne kadar maliyet ve süre gerektirir. Genel bir tahmin almak ve ekonomik hazırlık yapmak istiyorum. Cevap alabilirsem mutlu olurum saygılar

gülnur göncüoğlu

Merhaba ; annemin 2 dişine implant yapılacak implant markası seçimi yapamadık cok çeşitli ve çok farklı fiyatlar mevcut en iyi markalar hangileridir ve fiyatları konusunda bilgilendirir misiniz ?Tesekkürler

Uzman doktor

Marka vermek istemem ama bu işi hakkıyla yapan hekimler kalıtesiz ürün kullanmaz. Fiyatlar ise diş hekimlerine göre değişkenlik göstermektedir.

hüseyin

sabit implant yaptırmak istiyorum

Uzman doktor

Diş kayıplarında ilk tercih etmiş olduğumuz tedavi uygulaması implanttır. Seçiminiz gayet doğrudur.

Muhammet

Merhaba doktor bey üst en ön dişlerimden bir tanesi 5 yıl önce çıktı ve doktor yaşın 18 e girsin çenen otursun demişti bu yaz yaptırmayı düşünüyorum sizce implant mı yoksa kaplamamı yaptırmalıyım ? birde 5 yılın haliyle milimlik bir kayma var bos tarafa doğru

Uzman doktor

Bu konuda kesinlikle implant tedavisini yaptırmanızı öneririm..

emrah

selamlar.ben bundan birkaç sene önce özel bir diş hekiminde 4 adet dişime zirkonyum yaptırdım fakat yaptırdığım dişler maalesef kırıldı.dişlerimi bu sefer implant yaptırmak istiyorum.acaba bunu sgk karşılarmı? karşılarsa nerelerde yaptırabilirim.bu konuda hakkında bilgi verirseniz sevinirim.çok teşekkür ederim.

Uzman doktor

Üniversite hastanelerine başvurabilirsiniz. Fakat karşılayıp karşılamadıkları konusunda bir bilgim yok..

ali

merhabalar, ben fiyat öneriisi icin babam icin yaziyorum , isvicreden geldi babam. ve dislerini yaptirmak istiyor, önde yukarda alti disi var ve hepsi ön kisimda.. alt kisimdada arkalardan her iki taraftanda ücer disi yok .. babam implant yaptirmak istiyor bana yaklasik olarak fiyat önerisi detayli olarak yollarsaniz , sizden randevu almak istiyorum, yukarda hepsi önde olmak üzere alti disi var, asadgida da alti disi eksik.. implanttan sonrada iki disi dolgu olcak, temizlencek bakim falan. hepsini detayli olarak bana maille yollarsaniz sevinirim , yaklasik ne Kadar tutar??

fidan

sağ yirmilik dişimin önündeki dişimi yaklaşık beş yıl önce çektirdim, aceba implant için geçmi kaldım birde tam karşısındaki dişimin bir önündeki dişim çürüktü, dolgu yaptırmak istedim fakat çürük çok eskiymiş kanal tedavisi yapılamadı ve doktorum çektirmem gerektiğini söyledi, kaplama yapılamaz mı yani kaplamayada mı kanal gerekir???

Uzman doktor

Çekilen dişleriniz için implant tedavisi uygulanması gerekir. İmplant tedavisi için bölgenin uygun olup olmadığı panoromik röntgen filminiz kontrol edildikten sonra söylenebilir.

hayal

benim ağzımda bi dişim eksik onun eksikliyini doldurmak için diş yaptırmak istiyorum
fiyatını öğrenmek istiyorum

salih kumru

selamlar
ben belcıka genk de oturmaktayım
bana en yakın bır turk hekımı yada ıletısım bılgılerı ıletırsenız
sevnırım
alt ust ımplant yaptırmak ıstıyorum

Şehnaz

Lütfen bana size ulaşabileceğim bir numara gönderebilirmisiniz

YASEMİN

Merhabalar,dişime dolgu yapılmıştı fakat dolgu tutmayıp düştü sonra diş kırıldı.Kanal tedavisi uygulandı ancak dişim normal diş boyutundan hem küçük hemde 1 ay sonra sızlama yapmaya başladı ki zaten hem görüntüsünden rahatsızım hemede sizlamalardan.İmplant tedavisi hakkında bilgi almak istiyorum ve fiyatını daöğrenmek istiyorum

Uzman doktor

İmplant tedavisi uygulanabilmesi için şu anki dişinizin çekilip yerine vidalı uygulama dediğimiz implant tedavisi yapılacak yukarıda bununla ilgili geniş bir yazı vardır. Eğer dişiniz kanal tedavisi yapılarak kaplama yapılırsa kurtarılabilir. Kök kısmında çürüme varsa implant tedavisi son derece mükemmel bir uygulamadır. Yerine implant yapılabilir.

aydın

mrblar benim dişlerim de çürükler ve kırıklar var bu imlant olurmu hocam olursa kime önerebılırsınız ben ankaradan aydın cvbnızı beklıorum

Uzman doktor

Aydın bey.. İmplant tedavisinin yapılabilmesi için bölgede dişinizin olmaması yada çekilmesi gerekir. Diş çekilmesi ise en son yapılması gereken tedavidir. Sizin dişleriniz çekilmeden de çürük ve kırık tedavileri porselen kaplama uygulamaları ile yapılabilir.

Fatih U.

Merhaba benim ön 4 dişimde kaplama var ve bu dişlerden ortadaki kırıldı demiri gözüküyor digerleri sapasaglam bu dişler cikartilip tamiri yapılır mı ?

Uzman doktor

Fatih bey.. Kırılan kaplama tamir yapılamaz tekrardan kaplama uygulanması gerekmektedir.

İnci Aksoy

merhaba 68 yaşındayım alt damağımda hiç diş yok Batıkentte oturuyorum kolay ulaşabileceğim bir adres ve bana ne şekilde bir müdahele yapılır anlatırmısınız emekli sandığı mensubu olmam ücret konusunu fark ettirirmi saygılar

mesut

selamlar iki tane implant yapmam gerekiyor. bana maliyeti ne kadar olur? taksitli yapma imkanım olur mu? teşekkürler…

Uzman doktor

Mesut bey bu işlemi yaptıracağınız diş hekimi yada diş hastanesi fiyatları belirleyecektir. Fiyatlar hastanesine, diş hekimen vb. göre değişkenlik gösterir.

RIZA

slm hocam ben 46 yaşındayım üst dişlerin tamamı çürük üst ön dişlerim cürüdüğünden dolayı damağa yakın yerinden 3 tanesi kırık 2 tanesi kırılmak üzere diğerleride çürük zaten ben üst dişlerimin tamamını çektirip implant yaptırmak istiyorum tokatta ikamet ediyorum dişlerimi inmplant yaptırmak için önce dişlerimi çektiripdemi gelsem daha iyi yoksa muanedenmi geçmem gerekiyor yoksa aynı gün dişlerimin tamamını çektirme imkanı oluyormu şehir dışında ikamet edeceğim yakınım olmadığı için radevu aldığım tarihde hem diş çekimi hemde inplant olma inkanı varmı ileriki zamanda alt dişlerimin tamamını yaptıracağım SAYGILARIMLA

Sultan

Sayın hocam merhaba. Benım dişlerimde yamukluk var tel yerıne kısa surelı bı tedavı ıle duzelmesı mumkunmudr. Ve gercek diş gibi olurmu cok degısık bır yapısı var. Bu konuyla ılgılı taksitli bi ödeme yöntemi gecerli olabılırmi?

Uzman doktor

Sultan hanım diş kaplama uygulamalarından bahsediyorsunuz. Eğer dişlerinizde çarpışıklık dışında bir sorun yoksa ortodontik tel tedavisi ile bu durumunuzu düzelttirmenizi öneririm. Diğer estetik kaplama uygulamaları 3-4 seans içerisinde yapılabilmektedir.

fatih

merhaba,
benim 10 adet eksik dişim var bunun 6 tanesi üst sol yan dişlerim (eskiden köprü vardı)
tedavi olmak istiyorum implant yaptırmak istiyorum tabiki maliyetde önemli.
yaklaşık ne kadar bir tutar olur bilgi verirseniz sevinirim. ayrıca sgk lıyım sgk karşılar mı yada ne kadarını karşılar?
teşekkürler…

hüseyin

merhaba kolaylıklar dilerim..implant tedavisinde kullandığınız ürünün markası nedir.ortalama fiyatınız nedir çok teşekür ederim.

ahmet

hocam benim üst çene de onde sağlam sadece beş tane dişim var bitişik kaç adet implant gerekiyor bu durumda teşekkür ederim

Uzman doktor

Ahmet bey implant uygulamalarında kaç dişinizin eksik olduğu tabiki önemli fakat burada önemli olan bir noktada kemik yapınızın buna müsait olup olmadığıdır. Kaç adet implant uygulanıp uygulanamayacağı çekilen panoromik röntgen sonrasında belirlenecektir.

Rahmi

Dişlerin oldukça sorunlu sizden randevu alıp neler yapılabilecegi hakkında bilgi almak istiyorum

Size nasıl ulaşabilirim adres olarak istanbul avrupa yakasındayım

Teşekkürler

tarık

hocam benim yasım 22 ama tüm dişlerim cürük hepsini cektirip bunu en düşük masrafla implant yaptırma şansım varmıı

mrym

merhabalar hocam. 7 yaşımdan beri dişçilerdeyim ve hiç birisi dişi kurtarmaya çalışmadı şimdi saglam sadece 9-10 dişim var azılar hiç yok. hareketli protez kesinlikle istemiyorum ama doktorlardan birisi bir an önce yaptırmazsam artık onun bile tutmayacağını söyledi. benm yaşım henüz 27. en son kırık ön dişim yüzünden iki kesici dişim daha gitti. implantın vucut tarafından kabul edilmemesi gibi bir durum varmıdır? ve en son sordugumda tanesine 750$ demişlerdi. bu kadar pahalı mı gerçekten?

şeref

4 tane azı dişime implan yaptırmak istiyorum fiyatı nedir iyi günler

Uzman doktor

Fiyatlar semtine, doktoruna ve hastanın durumuna göre değişmektedir. Öncelikli olarak implant tedavisine uygun olup olmadığı kontrol edilecektir. Fiyat daha sonraki plandır. Tedavinizi geciktirmeyiniz.

yusuf

13 yaşlarında ön dişlerimden biri düştü diş tedavisi görmedim dişlerim o boşlupa doğru kaymaya başladı.bu görüntü beni rahatsız ediyor. şuan 26 yaşındayım dişlerim için nasıl bir tedavi gereklidir. bunun hakkında sizden bilgi alabilirmiyim.

Uzman doktor

Bir ortodonti uzmanı yardımıyla öncelikli olarak kayan dişler düzeltilmeli ve daha sonra boşluk olan bölgeye implant uygulaması yapılması gerekmektedir.

halil

tekdişim yamuk çekilip yerine İmplant yapılabilir mi

Kubilay

Merhaba ben kubilay,
Almanyada yasiyorum yasim 23

Ne yazikki dislerim cok kötü ve en az 7-8 dis kayip ettim.

Ve türkiyede yaptirmayi düsünüyorum
Bana yardimci olurmusunuz.

Pst taraf ön dislerimi de yaptirmak istiyorum

Bi problem var oda üst taraf sol tarafda 4 dis birden eksik oraya köprü yapmak mümkün degil sanirim.

Yardimci olursaniz sevinirim

Uzman doktor

Kubilay bey öncelikli olarak implant tedavisini öneriyorum. Kemik yapısının implant tedavisine uygun olup olmadığını kontrol etmemiz gerekiyor.

Tuğba

merhaba hocam, ben 16 yaşındayım diş teli tedavisi görüyorum ve sol alt çenemde kanal tedavisi oldu. doktorum çekilen dişin yerine implant yapılması gerektiğini söyledi. ancak büyümenin durmaması durumunda vida yerinde boşluk oluşurmuş. bileğimden bakıldı ve büyüme durmuş dendi. ben endişeliyim henüz çok küçük görünüyorum ve büyürsem aynı yere tekrar implant yapılır mı? teşekkürler..

Uzman doktor

Tuğba bu uygulamar için 18 yaşınızı beklemenizde fayda vardır. 18 yaşınızda yapılacak implant tedavisi daha uygun olacaktır.

vet.dilara

Merhabalar doktor bey,benim canine disim tek basina ilk basta koke yakin kisimdan soluklasmaya basladi simdi ise tum dis yuzeyi sarardi soluk bi halde herhangi bi sorun yok muayenede de cikmadi ama disimdeki bu renk degisikliginin sebebi nedir sizce

Uzman doktor

Dişiniz içten çürümüş olabilir. Detaylı bir şekilde muayene edilmeden durumu hakkında bilgi verilmesi zordur. İhmal etmeyiniz ve muaeyenesini en kısa sürede gerçekleştiriniz.

Cem

Merhabalar hocam sormak istediğim şu anda ağzımda üst çene ön ve sağ kısımda iki parça halinde toplam 9 dişi kapsayan (eksikler dahil) 15 yıllık kron köprü mevcut ancak en arka azı dişim şon bir iki aydır iltihap yapıyor ve şiddetli ağrı nedeniyle yerimde duramıyorum. Doktor eğer kaplamanı sökersek muhtemelen dişleri çürük olduğu için sabit protez ihtimalin kalmaz bu nedenle takma diş diye tabir edilen hareketli protez yapılabilir dedi. Bu nedenle üst çenem için İmplantı düşünmemi ve şimdiden bir kenara döviz biriktirmemi tavsiye etti. Şimdi hocam bu tedavi süreci ne kadar sürer ve bu süreç ne kadar sancılı olur ve tabi ki en önemli husus bize bu işlemin maliyeti ne kadar tutar.Hocam vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla

Uzman doktor

Cem bey doktorunuz bu konuda size oldukça mantıklı bir tedavi yöntemi sunmuş. İyi yapıldığında dişleriniz çok iyi ve uzun ömürlü olacaktır. İmplant uygulamalarının fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. uygulanırken herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Öncelikli olarak bölgelere implantlar uygulanır. Tek seasnta yapılan işlem sonrasında 2-3 ay kadar implantın bölgede tutunması ve bölgedeki kemiklerin iyileşmesi için üzerinden bir zaman geçer daha sonra sabit protez uygulanır.

Bahar

Merhaba, benim 11 yaşında ön dişim kırıldı çok az bir kökü vardı onu tutucak şekilde yerine geçici diş yapıldı. Yemek yerken zorlarsam kırılıyor ve zamanla rengi koyulaşıyor. Şuan 18 yaşındayım implant düşündüm ama biraz çekiniyorum çünkü araştırdım ön dişi aldıklarında 2 ay kadar bir süre dişsiz kalmam gerekiyormuş iyileşmesi için ama ben 2 ay boyunca dişsiz kalmak istemiyorum bunu için bir şey yapamazlar mı?

Uzman doktor

Şu anda sanırım orada dişinizin kökü var. Kaplama uygulaması ile dişiniz kurtarılabilir.

figen

MErhabalar,

ben ön dişlerim için diş estetği (sanıyorum implan oluyor) hakkında bilgi almak istiyorum.

Ortlama fiyat konusunda bilgi alabilir miyim (4-5 diş için).

İyi ünler dilerim

Uzman doktor

Figen hanım implant uygulamaları diş eksikliği durumunda yapılmaktadır. Ön dişlerde uygulanacak diş estetiği uygulamaları Lamina Diş Kaplama Fiyatları Diş Zirkonyum Fiyatları Empress Diş Fiyatları uygulamaları hakkında konuları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

hüseyin

merhabalar hocam size birkaç soru soracağım ağzımda şu anda4 tane çekilmiş 4 tane de çürük var üst azılar çürük alt azının birtanesi çürük ben bu eksik dişlerin yerine ımplantsız sabit protez diş yaptırabilirmiyim teşekkürler

yimaz

Iplan bilgisi almak istiyordum Ben avusturya Viyanadan Fiyatlarini Bilglendirseniz seviniriz 0043-699-1234-2006

merabalar

merabalar devlet hastanesinde yaptirdim uc ay once dis etim assagoda diye igren duruyo gülemiyorum konusamiyorum cok mutsuzum gercekten focugum bile anne disin hic gizel degil diyo fotograf cekilincede agzimin icine bembeyez bisey yerlestirmisler gibi ci Lütfen cevap verin

aykut

Iyi calismalar kolay gelsin ben 3 4 tane implant yaptirmak istiyorum 4 tane disim eksik yasim 23 acaba fiyatlari ne kadar bilgi verirseniz sevinirim

ramazan

52 yaşındayım alt cenede 4 adet köpek dişim var diyetlerini implant yaptırmak istiyorum ne yapmalıyım

Uzman doktor

Ramazan bey eğer kemik yapınız uygun ise diğer dişleriniz sabit implant yapılabilir.

murat

hocam kımsenın yuzune bakıp gulemıyorum dıslerım cok kotu oldu ıgrenc otesı komple yaptırmak ıstıyorum nekadara patlar

Uzman doktor

Murat bey mutlaka görmek gerekir. Görmeden bir şey söylenmesi doğru değil..

Şeref

Hocam ben üst ve alt dişlerim tamamen çekildikten sonra implant yaptırdım üst 6 alt 6 merak ettiğim buna sebep olan yatay kemik erimesi devam edermi? yoksa dururmu

soner

selamlar. dün bir soru sormuştum.bugünde girip acaba cevaplanmış mı diye bakmak istedim. fakat sorumu bulamıyorum . yardım ederseniz sevinirim

Uzman doktor

tekrardan deneyebilirsiniz.

zübeyde

merhaba implant fiyatlarını öğrenmek istiyorum.ödeme seçenekleriniz nasıl acaba..bilgilendirirseniz sevinirim.

Uzman doktor

Bu konuda öncelikle tedavi olmaslısınız. Fiyatlar doktorunuza, hastanın durumuna ve işlemlerin yapılacağı merkeze göre değişim gösterebilir.

ENGİN

Merhaba hocam,yaklaşık iki ay önce dişeti ağrısı ve sallanma şikayeti ile doktora gittim.Çekilen röntgende %50 kemik erimesi olduğu söylendi.Acaba bu seviye (yaşım 33) implant tedavisi için yeterlimidir?

nil

Meraba ben 14 yaşındayım 10 yaşımdayken ön dişim kırıldı hala da ön dişim yok ve çok mutsuzum sizce benim dişime de implant yapılmalı mı?

Mehmet

Hocam ben 20 yaşındayım sol alt ve sağ altta 1 tane azı dişim kaldı soldaki aziya kanal yaptirmistim ağrı yapıyor oda çekilecek sol alt bomboş çok sıkıntı cekiyorum yıllardır sol arkada köprü atılacak dişim yok implant için bütçem yok sol tarafa köprü yapilabilirmi bide bu saydığım dişler yıllardır eksik sağlık açısından eksik dişin zararı varmıdır

yücel

Merabalar , babamın üst dişlerinin tamamını ipmlant uygulaması yapmayı düşünüyoruz. alt dişlerinde renk ve şekil bozukluğu olduğu için yapılacak implant sonucunda alt dişlerinde üst dişlere göre temizlenmesi ve düeltilmesi gerekmekte bu konuyla alakalı bilgi almak istiyoruz iyi çalışmlar.

Uzman doktor

Yücel Bey merhabalar Tabi ki Alt işlemlere beyazlatma uygulaması yapılarak üst dişlerle aynı renk tonuna getirilebilir.

Selamlar ben 34 yaşındayım üst ön dişlerim ile alt ön dişlerimin arası seyrek. Bu durum beni çok rahatsız ediyor, Fotoğraflarda gülemiyorum, karlı tarafta bir arkadaşımla konuşurken de zorlanıyorum. Lütfen bana bir tedavi yöntemi söyleyin 3 bin tl’ye kadar yaptırabilirim ama 10 bin lirayı falan bulursa yaptıramam. Diş Teli uygulaması geç sürüyormuş o yüzden tel tedavisi düşünmüyorum acaba implant benim durumum için uygun bir tedavi olur mu? Şimdiden Teşekkürler.

Selamlar ben 34 yaşındayım üst ön dişlerim ile alt ön dişlerimin arası seyrek. Bu durum beni çok rahatsız ediyor, Fotoğraflarda gülemiyorum, karşı tarafta bir arkadaşımla konuşurken de zorlanıyorum. Lütfen bana bir tedavi yöntemi söyleyin 3 bin tl’ye kadar yaptırabilirim ama 10 bin lirayı falan bulursa yaptıramam. Diş Teli uygulaması geç sürüyormuş o yüzden tel tedavisi düşünmüyorum acaba implant benim durumum için uygun bir tedavi olur mu? Şimdiden Teşekkürler.

Uzman doktor

Ediz Bey merhabalar bu konudaki ortodonti tedavisinde başvurarak tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ya da yapan porselen kaplama tedavileriyle işten izin arası kapatılabilir

azmi

implant yapıldıktan sonra damak erimesi yaparmı ve yaparsa arasına toksin girme durumunda agızda koku yapma olasılıgı nedir

Uzman doktor

Azmi Bey merhabalar implant tedavisi kesinlikle damak erimesi yapmaz aksine damak erimesini önleyici bir etkisi de vardır.

Tahlil

İmplant diş tedavisinde diğer dişler ile renk farkı oluyor mu acaba? Diğer dişler arasında sırıtması durumu rahatsız edici olabilir çünkü…

Uzman doktor

Tahlil Merhabalar implant tedavisi dediğimiz yapay bir Diş kökü uygulamasıdır. Sizin diğer dişlerinizle uyum içerisinde olacak olan bu yapay diş kökünün üzerine uygulanacak olan kaplamadır. Implant Üzerine uygulanan kaplamanın malzemesi ne kadar iyiyse doğal dişe yakınlığı da o derece etki edecektir.

ZEYNEDDİN

Alman implantı fiyat ları ne kadar dır. teşekkür ler

Kadir

1 adet porselen diş kaplama,implant ve kanal tedevisi fiyatlarını bildirirseniz sevinirim.

kevser

merhabalar önden sadece bi dişim yamuk arkadanda çekilen dişlerim olduğu için yanındakiler kayma yapmış. doktorum tel gerekir diyor ancak 20lik 4 tane dişimi çekmesi gerekiyormuş. bende 4dişimin bi anda çekilmesini kaldıramam,istemem de. öndeki bir diş için telden başka tedavi yöntemi var mı. yada dişleri çekmeden tel takmanın?

serin

Merhaba,Implantat fiyatlarinizi bulamadim. Tahmineime göre kisinin durumuna göre fiyat verebilirsiniz . Benim üst cenede önde 5 disim var. Bu durumda 4 implantat gerekiyor. Arkada dis olmadigindan. Yarim protez önerdiler. 3 veya 4 implantat fiyatini ögrenebilirmiyim? tesekkürler

buket

öncelikle merakım şudur implant yaptırmaya karar verdim signo vinches diye bir marka önerdi doktorum iyi bir markamıdır???2.ci sorumda alt önde 4 dişim çekilecek 2 implant üstüne 4 diş zirkonyum kaplama yapılacak 4 diş için 2 implant yeterli olacak mı????şimdiden teşekkürler….

necati

neden fiyat verilmiyor,nedeeennn????

Tülin

Merhaba doktorum,benim bir sorum olacaktı ben 26 yaşındayım ve daha önce kanal tedavisi yaptırdığım üst parçalayıcı dişim kırıldı(2 parçaya ayrıldı)sadece ön kısmı var ağrı ya da apse gelişimi yok bana çekim önerildi ama bulunduğum yerde implant yapılmıyor il merkezine gitmem gerekiyor ama en az 1 ay işimden dolayı gidemeyeceğim dişimi hemen çektirip mi implant için beklemediğim yoksa implant için gittiğim için mi çektirmem gerekir (buarada diş yapım çok sıkı çekilirse kaymaları olur)Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Gülüzar

1 tane ön disim yok impilant yaptirmak istiyorum fiyat nekadardir acaba 1 tane diş için cevap lütfen

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce