Yarım saatte diş beyazlatma yapılır

Diş hekimliğinde yapılan yeni uygulamalar sayesinde dişe zarar vermeden yaklaşık yarım saat kadar bir süre içerisinde diş beyazlatma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Diş hekimliğinde kozmetik olarak sunulan bir çok farklı seçenek vardır. Bu seçeneklerin içerisinde dolgu tedavileri, bonding tedavileri, kaplama tedavileri, temizleme ve diş beyazlatma tedavileri bulunmaktadır. Bu tedaviler arasında diş beyazlatma uygulamaları en hızlı ve en iyi sonuçların alındığı tedavidir.

Diş beyazlatma uygulamaları ofis tipi ve ev tipi olmak üzere iki farklı şekilde uygulanabilmektedir. Zaman bakımından ofis tipi uygulamalar çok kısa bir süre içerisinde tamamlanırken ev tipi diş beyazlatma uygulamaları dişlerin durumuna göre yaklaşık olarak bir hafta kadar sürmektedir.

Diş beyazlatma uygulamaları nasıl gerçekleştirilmektedir

Diş beyazlatma uygulamalarında bilinmesi gereken en önemli hususlardan birisi bu işlemin bir diş hekimi tarafından gerçekleştirilmesi gerekliliğidir. Diş beyazlatma uygulamalarının etkili ve uzun bir süre kalıcı olabilmesi için hekim tarafından kullanılan malzemelerin de önemi oldukça fazladır.

Dişlerin sararmasına neden olan en önemli hususlar çay ve sigara başta olmak üzere dış faktörler ve bunun yanı sıra doğuştan gelen sebeplerde dişlerin sararmasına neden olabilmektedir. Çocukken geçirilen hastalıklar ya da daha sonradan kullanılan antibiyotik ilaçlar da dişlerin sararmasına neden olurlar.

Diş beyazlatma ile diş temizleme arasında fark varmıdır ?

Bu iki yöntemde hemen hemen aynı uygulamalardır. Dişlerin yüzeylerindeki lekelerin çıkartılması ile dişlerin beyazlatılması arasında bir fark yoktur. Diş beyazlatma uygulamaları dişlere herhangi bir zarar vermezler fakat insanların kendi başına hekim kontrolü altında gerçekleştirmeden yapılan diş beyazlatma uygulamaları dişleri ciddi anlamda zararlar vermektedir.

Diş beyazlatma uygulamaları çok kısa bir süre içinde tamamlanmaktadır

Yapılan ofis tipi diş beyazlatma uygulamaları çok konforlu şartlar altında yapılmaktadır. Bu uygulamalar hastayı saatlerce dişçi koltuğunda oturmaktan kurtarır ve kısa süre İçerisinde tamamlanarak hastaya estetik bir gülüş kazandırılır.

6 Yorum

Yorum Yaz

Erol sarı

Elma yerken dişim acıdı konrol ettigimde cok hafif sallandıgını ettim acıyı nasıl dindirebilirim

fatma

hocam benim köpek dişlerim çıkmış diğer yanındakiler gömülü ön 2 dişten sonra hemen köpek dişi geliyor o aradakiler gömülü ve çirkin duruyor ne yaptırabilirim 16 yaşındayım

burak

merhaba ön dişlerimin arası oldukça açık bir durumda kaplama yapmayı düşünüyorum doktorum lamine kaplama olmayacağını söyledi lamine yerine ancak kesilip yapılabileceğini söyledi ileride bir zararı olur mu?

hatice

kanal tedavisi görmüş diş apse yaparsa antibiyotik ile kurutulur. dişe yeni bir müdahale için süre(zaruret nedeniyle) ne kadar uzatılabilir. diş hekimim zamana bırak dedi sizce ne kadar doğru teşekkürler

suat yürekli

bir gün içinde damak yaparmısınız

cem erkal

ızmırden cem dısımde nedeni belrısız ust sol dişimde cok hafıf kırık var cok hafıf ucunda ve ust sol dısımde kırık olan cok azda sallanma var hocam 4 doktora gorundum ozel ucretsız muyane yaptılar bırı kanal tedavısı dedı bırısı dısımı cekmeye kalktı bırısı kurtaırırz hafıf sallantı var ucunda hafıf kırık var oncte temılıcez sonra rontgen ve küretaj yapıcaz salanan dişe dedı hocam kuretaj tedavısını her dıs hekımı uygluyabılırmı yoksa levhasında ozellıkle bir yazı yazması lazımmı uzmanlık gerekıtren bır seymnı yoksa her doktora kuretak yaptırabılırmıyız bunu dıyen bayan bır doktor ızmırde oyuzden sordum

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce