Diş Dolgusu Fiyatları

porselen-dolgu

Dolgu Nedir ?

Diş çürümesi sonucunda fonksiyonu ve görselliği kaybolmuş olan dişe görselliğini ve fonksiyonelliğini kazandırmak için yapılan bir takım işlemlerdir. Dolgu işlemi için öncelikli olarak zarar görmüş olan diş bölümleri yani çürümüş olan diş dokusu bölgeden uzaklaştırılarak boşluk oluşan bölge dolgu yöntemi ile kapatılır..

Dolgu yöntemi ile dişlerde oluşan çürükler uzaklaştırılırken aynı zamanda dişin diğer bölümlerine çürüğün ulaşması önlenmiş olur. Dolgu işlemi ile dişin boşluk alanları kapatılır ve bakterilerin girebileceği alanlar ortadan kaldırılmış olur. Dolgu işlemi için kullanılan br takım maddeler vardır.. Bunlar; altın, porselen, kompozit reçine (diş renginde dolgu) ve amalgam maddelerdir. Uyulanan bu malzemeler kalitesine göre diş dolgu ücretlerinide belirler..

Amalgam Dolgular

Amalgam dolgular gümüş dolgular olarak ifade edilirler. Bu dolgular aşınmalara karşı oldukça dirençlidir. Diğer dolgu maddelerine nazaran daha ucuz olan amalgam dolgular estetik açısından diğer dolgulara göre pek tercih edilmemektedirler. Bu tür amalgam dolgular estetik açısından kayıp oldukları için ön dişlerde pek kullanılmamaktadırlar. Hem hasta hemde doktorlar tarafından porselen veya diğer kompozit restorasyonlara göre çok daha az tercih edilmektedirler.

Kompozit Dolgular

Kompozit dolgular hastalar tarafından en çok tercih edilen dolgulandandır. Bu dolgular doğal diş renginize en yakın dolgulardır. Yapılan dolgu işlemlerinde oldukça doğal sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Bu tür dolgularda çürükler diş bölgesinden uzaklaştırıldıktan sonra kompozit malzemeler karıştırılırak alana yerleştirilir. Bölgede sertleşen malzeme ile dişe şekil verilir. Kompozit dolgular zaman içerisinde aşınabilmektedir ve kırılabilmektedirler. Büyük dolgularda tercih edilmemektedirler.

Zaman içerisinde aşındığını dile getirdiğimiz bu dolgu işlemleri yine zaman içerisinde renk değiştirmekte, sararmakta ve ileriki dönemlerde yenilenmeye gereksinim duyulmaktadırlar.

İnley Dolgular

Maliyete oldukça pahalı olan bu dolgu işlemleri dişinizin şeklinde renginde üretilebimektedir. Labaratuar ortamında hazırlanan inley dolgular kişiye özel olarak uygulanmaktadırlar. Oldukça kaliteli malzemeden yapılan bu dolgu işlemlerinin, aşınamaları yada kırılmaları diğer dolgulara göre oldukça zordur. Zaman içerisinde lekelenmelere karşı dirençlidirler.

Kuron Yada Kaplamalar

Çürükler yada diş kırıları dişin büyük bir bölümünde hakim ise diş hekiminiz size kuron yada kaplamaları önerebilir. Dolgu işlemlerinde kanal tedavisi yada pulpa kaplama adı verilen prosedürler uygulanabilmektedir.

Dolgu Nasıl Yapılır ?

Dolgu işlemi çürük yada kırık olan diş üzerindeki bakteriler (çürükler) uzaklaştırılarak bölgenin yeniden diş şeklini alması için yukarıda dile getirdiğimiz işlemler uygulanır.

Diş Dolgu Fiyatları

Diş hekimlerinin sitelerinde diş dolgu fiyatlarına yer vermeleri Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından yasaklanmıştır. Yine Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından uygulanan çizelgeye göre belirlenen dolgu fiyatları illere göre diş hekimleri tarafından fiyatlandırılmaktadırlar. Türk Diş Hekimleri Birliği çizelgesindeki illere göre Diş Dolgu Fiyatları şöyle;

——————————–

ANKARA, ANTALYA, AYDIN, BALIKESİR*, BURSA, ÇANAKKALE, EDİRNE, GAZİANTEP, İSTANBUL*,
İZMİR, KAYSERİ, KIRKLARELİ, KOCAELİ, KONYA, MANİSA, MUĞLA*, TRABZON İLLERİNDE

Diş Hekimi Dolgu Fiyatları

Diş hekimlerinin kendi web sitelerinde fiyat yayınlamaları yasaklanmıştır. Eğer tedavilerle ilgili fiyat almak istiyorsanız telefon numaralarını arıyarak fiyatları öğrenebilirsiniz.

 

Asgari olarak ele alınan dolgu fiyatları bölgelere, yapılan işlemlere, tedavinin uygulandığı hekime, tedavinin uygulandığı semte göre değişkenlikler gösterebilmektedir. Yukarıda verilen fiyatlar Türk Diş Hekimleri Birliği fiyat tarifelerinde yer alan bilgilerdir. Yanlızca hastayı ve kullanıcıyı bilgilendirmek üzerine verilmektedir.

Diş hekimi fiyatları hakkında diğer bilgiler

Diş Estetiği Fiyatları
Empress Diş Fiyatları
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş Eti Estetiği Fiyatları
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
Diş Taşı Temizleme Ücreti
Dişlerde Köprü Fiyatları
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
Diş Estetiği Fiyatları, Diş Estetiği Resimleri, Diş Estetiği Görüntüleri
Çocuk Diş Fiyatları
Pedodonti Fiyatları
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
Diş Zirkonyum Fiyatları
Protez Diş Fiyatları
Diş Röntgen Filmi Fiyatları
Diş Hekimi Muayenesi Fiyatları
Kanal Tedavisi Fiyatları
Diş Dolgusu Fiyatları
Amalgam Dolgu Fiyatları
İnley (Onley) Dolgu Fiyatları
Kompozit Dolgu Fiyatları
Bonding Fiyatları
Diş implant fiyatları
İçten Tel Fiyatları

145 Yorum

Yorum Yaz

Minel

Merhaba doktor bey ben gebeyim yaklaşık olarak 24- 25. haftalardayım bir diş hekimine giderek kanal tedavisi yada dolgu yaptırabilir miyim ?

Uzman doktor

Hamilelikte diş dolgusu veya kanal tedavisi yapılabilir, ancak röntgen çekilmesi sakıncalıdır. Röntgen gereken durumlarda geçici tedavi uygulanır.

Simge

Doktor bey 9 aylık gebeyim. Doktora lokal anestezi ile diş dolgusu yaptırdım. Gebelik döneminde kullanılabilen iğneler varmış. Doktorum bunla lokal anesteziyi yaptığını söyledi. Benim yinede aklıma takıldı size sormak istedim. Bu durum bana ve bebeğime herhangi bir zarar verir mi ?

Uzman doktor

Herhangi bir zarar vermeyecektir.

Pelin

Doktor bey benim azı dişime dolgu yapıldı ve dolgu daha sonra kırıldı. Şimdi ise dişimde geçici bir dolgu var azı dişimin sinirleri alınmış durumda doktorum bana dişimin iç bölgesinde de kırık olduğunu söyledi. Acaba dişimi kaybedermiyim yoksa kurtarılma şansı varmıdır ?

Uzman doktor

İyi günler,sanırım dişinizde çok madde kaybı olduğundan kırılmıştır,,böyle şeyler olabiliyor,çoğunlukla dolguyla restore edebiliyoruz,gerekirse dişi kaplıyoruz.netice olarak dişinizin tedavisi yapılmışsa ve sorun yoksa,hekiminiz gerektiği şekilde dişinize form verecektir,merak etmeyin kaybetmezsiniz,,geçmiş olsun

Eylül

Doktor bey dişime kanal tedavisi ve dolgu tedavisi yapıldı dün yemek yerken dolgunun yerinden oynadığı hissiyatına kapıldım. Acaba doktora gitmem gerekiyor mu ? Dolgu dişimde bir sorun yokmuş gibi duruyor ama oynadı sanki ??

Uzman doktor

Dolgu yerinden oynayabilir ama tamamen cıkmayabilir, dişinizde kırılma olmadan doktorunuza başvurmanızı tavsiye ederim dolgunuz yenilebilir.

Naz

Doktor bey 5 aylık bir bebek sahibiyim emziriyorum. Dişime dolgu yapılması gerekiyor. Eğer dolgu yaptırırsam bebeğime herhangi bir zararı olur mu ?

Uzman doktor

Hayır yaptırabilirsiniz. Geçmiş olsun

gökhan

doktor bey dişim dün kestane yerken kırıldı, daha dogrusu sağ arka üst dişimin arka kısmında bi parça kırılarak dişten ayrıldı, dolgu yaparak kurtarmak mümkünmüdür

Uzman doktor

Kırıldığı bölge çok önemli panoromik röntgen ile dişinizin durumuna bakmak gerekir. Eğer dişinizin kökü zarar görmediyse kurtarılabilir. Geciktirmeden mutlaka doktorunuza başvurun..

serenay

merhaba doktor bey iki sene önce dolgu yapılan dişimdeki dolgum düştü şimdi orası delik bir şekilde ama ağrı veya sızı yok doktoruma başvurucam fakat şehir dışındayım dişimde hava alma yada ağrı yok dişimi kaybeder miyi acaba

Uzman doktor

Hayır kaybetmezsiniz fakat durumu geciktirmeyin tekrardan dolgu yapılması gerekir.

tuğçe

merhaba ben 18 yasındayım 2 aydır dişlerim çok hızlı çürümeye başladı diş aralarındaki ince çizgiler hızla belirginleşip çürümeye başladı. Bu çürükleri durdurmanın bi yolu var mı ?

Uzman doktor

Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamanız ve diş ipi kullanmanız gerekiyor. Diş hekimi kontrollerinizi kesinlikle ihmal etmeyin. En yakın sürede diş hekiminize giderek gerekli müdahalelerin yapılmasını sağlayın geçmiş olsun. Akışına bırakmanız ve diş hekimine gitmememiz dişlerinizin daha kötü bir konuma gelmesine neden olacaktır.

Yaşım 17 benim dişlerim ayrık benim dişlerime ne yaparlar?

Nur

Yaşım 13 düşme sonucu ön dişimde alt tarafında kırık oluştu ne yapılabilir?

Uzman doktor

Cevaplandırıldı…

derya

merhaba benim ön dişlerim baya açık tedavisi
var mı varsa ücreti ne kadardır

Uzman doktor

Tedavisi elbetteki var. Ücretler yapılan muayene snrasında öğrenebilirsiniz. Ortalam bir fiyat için ise 0212 265 77 58 yada 60 nolu telefonlarımızdan ortalama bir fiyat alabilirsiniz.

Merve

niye disim kirildi dolgu oldu cok rahatsiz hem rahatsizim 13 yasindayim dolgu yapilmasi gerekiyor muu? Doktorr bey 🙂

Uzman doktor

Dişinizin durumuna göre dolgu yapılabilir.

Merve

Tamam ama Doktor nerede? bizi istanbul yaşıyorum

Uzman doktor

Çevrenizde bir diş doktoru yok mu ?

Merve

nerede oldugunu bilmiyorum ya sizi nerede doktorda?

volkan

Var

Merve

buyukcekmece doktor dolgu varmi?

Kibar Nazif

Dişlerin bi anda hepsinin çürümeye başlaması sadece dişleri düzenli olarak fırçalamamaktan mı kaynaklanıyor? vitamin eksikliği veya başka bi sorundan dolayı çürüme gerçekleşmez mi? şimdiden teşekkürler.

Uzman doktor

Düzenli olarak dişlerin bakılmaması çürüme nedenlerinin %90 ını oluşturur. Diğer etkenler ise vitamin eksikliği, yanlış beslenme, genetik nedenler oluşturur.

Yelda

Doktor bey merhabalar yaklaşık olarak bir sene önce ben diş dolgusu yaptırırken nefes borusundan içeri doğru bir demir parçası kaçırıldı. Bu beni bir senedir rahatsız ediyor. boğazımda yanmalar var ne yapmalıyım ?

Uzman doktor

göğüs hastalıklarında tetkik edilmen gerekli

Önder

Doktor bey merhabalar ben bir kaç sene önce diş dolgusu yaptırdım aradan geçen zamanla birlikte dolgu eskidi ve kendiliğinden kırılıp dökülmeye başladı. Dolgunun bir kısmı kırıldı ve bir kısmı duruyor üzeri ele kaplı bir şekilde oradaki diş eti alınacak mı ?

Uzman doktor

Dişinizin tedavi edilebilmesi için o büyüyen diş etinin mutlaka uzaklaştırlması gerekiyor ama korkmanızı gerektiren bir durum yok, siz bu işlemimn yapıldığının farkına bile varmazsınız. Dolgunuz sökülürken diş etide uzaklaştırılır zaten. Bu işlem için önce dişiniz ve diş etleri uyuşturulur, sonrada duruma göre keserek yada yakılarak o diş eti uzaklaştırılır, işlemden sonra dikiş atmaya gerek yoktur, zaten diş eti dolguyla birlikte uzaklaştırılacağından siz işlemin yapıldığının farkına bile varmayacaksınız.Tek yapmanız gereken daha fazla vakit kaybetmeden bir diş hekime başvurmak olmalı.

Serdar

Doktor bey merhabalar ben bir kaç yıl evvel bir kaç tane dişime dolgu tedavisi yaptırdım. Kanal tedavisi olduğum dişlerde vardı içerisinde. Kanal tedavisi olan dişlerim siyahlaştılar. Acaba bu dişlerin beyazlaması mümkün mü ? Dolgularım yenilenebilir mi ?

Uzman doktor

ilk olarak dişin dolgusu değil diş genel olarak renkleşmiştir bu bir çürük doku değildir bu nedenle özel bir beyazlatma tekniği gerektirir.ve evet renk oldukça tatmin edici olmaktadır ancak;bilimsel yazılarda karşılaştığım ,bilinçsiz ve gerekli özen gösterilmeyen durumlarda diş kaybı dahi olabilmektedir.(kök dış rezorbsiyonuna bağlı)
dolgulara gelince: Beyazlatma bitirilip ,dolgusu yapıldıktan sonra renk stabilizasyonu açısından diğer dişlere dolgu uygulamaları için 2 hafta beklenmesi gerekmektedir.

Ekrem Algın

16 yaşındayım 5 tane dişimde gri dolgular var ve bu beni çok rahatsız ediyor.
Değiştirip kompozit dolgu yapmak sizce iyi olur mu ?

Uzman doktor

Evet dolgularınız değiştirilip kompozit dolgu uygulanabilir.

rabia

çürük dişim için doktora gittim. doktorum çok derin çürük olduğunu söyledi. geçici doldu yaptı ağrı olursa gel kanal yapacağız dedi. 10 gün ağrı olmadı gittim normal dolgumu yaptı. 5 gün geçti dolgu yapımından. normalde ağrı yok ama et gibi cisimler yiyemiyorum. üzerine basınca ağrı yapıyor. sizde biraz beklemeli miyim? yoksa doktora gitmeli miyim?

Uzman doktor

Bir müddet bekleyin ağrıların devam etmesi durumunda kanal tedavisi için doktorunuza başvurun..

Necati

1 gün önce 2 dişe dolgu yaptırdım öndeki dişimm agrıyo ve içime kuvvetli nefes verdigimde sızlıyo ve dolgu düz değil tıkır tıkır ne yapmam gerekiyo doktor bey.

Uzman doktor

Bekleyin bir kaç gün sonra devam ederse kanal tedavisi gerekiyor olabilir. Doktorunuza yeniden başvurun..

burcin

Doktor bey benim on dislerimden 2 tanesi kirik ve arasi biraz acik ne tur bi dolgu yaptirmam gerek ara boslugunda kapanmasini istiyorum

Uzman doktor

Yaprak porselen uygulaması ile hem dişlerinizdeki kırık hemde diş araları kapatılabilir. Yaprak Diş bu linke bir göz atınız. Bilgi için ayrıca telefon numalarımızı arıyabilirsiniz.

murat

merhaba doktor bey ben bugün dişimdeki sızı nedeniyle kontrole gittim dişimin birindeki dolgu düştü diş kırıldı görüştüğüm hekim ayrı ayrı 4 dişe dolgu kırık olan dişe ise ımplant gerektiğini söledi yaklaşık 1700 tl fiyat çıkarttı buna diş temizliğide dahil sizce bu fiyat aralığı normal mi?

Uzman doktor

Her diş kliniğine diş hastanesine yada diş hekimine bağlı olarak fiyat değişiklikleri olur.

sevgi

doktor bey benim ön iki disimin arasinda hafif bir cürük var dis ipi kullaniyorum sizce dolgu yaptirmali miyim??

Uzman doktor

Dolgu ile tedavisini gerçekleştirebilirsiniz.

asli

Merhaba.
benim sorum su sekilde olacakti 1.5 yil once sol ust azi disime dolgu yaptirdim. Simdi o dolgulu disim sizliyor. Acaba neden?

Uzman doktor

Kanal tedavisi gerekebilir. Mutlaka ihmal etmeyin ve diş hekiminize gidin..

asli

Dolgulu diste gorunuste herhangi bir kırık vs. Yok yanindaki dislerde çürük de yok. Acaba dolgulu disin kendisinin çürüme ihtimali var midir? 1.5 yil gecti sonucta cekilmesinden korkuyorum galiba :/

Uzman doktor

Ağrılarınız mı oluyor ? Şikayetiniz nedir ?

asli

Tam agri degil sanki cok hafif sizliyor ama her zaman degil. Yerken yada icerken de degil normal hic birsey yiyip icmedigim bi anda birden vuruyor bir kac saniye sürüyor sonra geciyor. Aradan biraz zaman geciyor sonra tekrar vurup geciyor

Uzman doktor

Dediğimiz gibi problemin ne olduğunu görebilmek için röntgen filmine ihtiyaç olabilir. Muayene olmalısınız.

asli

Cok tesekkur ederim cvp verdiginiz icin. Biraz once doktora gittim. Disimde dolgu degil kanal varmis. Etrafindaki dislere bakti curuk var mi diye yoktu. Bana bi problem gözükmüyor dis eti kaynakli olabilir dedi.

Uzman doktor

Evet diş eti kaynaklı bir sorun olabilir. Diş hekiminiz bir şeyin olmadığını söylüyorsa yediklerinizden dolayı olabilir. Apse olsaydı diş hekiminiz bunu görebilidi.

asli

Ama ara ara hala sizliyor. Röntgen falan cekmedi.kendisi bi kac alet kullandi muayene ederken. Bi proplem yok dedi:/ simdi ben napayim?

asli

Gun gectikce sanki dahada artarak ilerliyor bu sizilar:( sizce ne yapmaliyim

mine

iyi gunler doktor bey ,öncelikle aciklayici bilgilerinzden ötürü teşekkür ederim .ben dun kanal tedavisine basladim bugün o bolgeye basi yapamıyorum.doktor yiyebilirsin dedi.birde akut sinuzit var tekrarlayan bu dönem zarfinda sıkıntı olustururmu?

Uzman doktor

Teşekkür ederim mine hanım. Kanal tedavisi sonrasında bir kaç gün ağrı olabilir. Bu ağrılar devamında tekrar ederse yeniden kanal tedavisi yapılması gerekir. Doktorunuz bu durumu görmüş ve tedaviyi ona uygun şekilde devam ettirecektir.

azad denizhan

Ben 17 yaşındayım , yaklaşık 5 yıl önce öndeki dişim kırıldı gittiğim doktorlarda 18 yaşına girmeden tedavinin olmadıgını söyledi , sizce geçiçi olarak dolgu yapılır mı ?

Uzman doktor

Kaplama tedavisi yapılması gerekir. Dolgu tedavisi ile yeniden aynı sorunun gözükmesi muhtemeldir.

azad denizhan

17 yaşındayım ön dişimin büyük bölümü kırıldı dolgu yapılır mı ?

tunca

merhaba, sağ alt azı dişlerimin bir tanesi içe doğru oyulmuş durumda ve diş etim arasından görünüyor inanılmaz bir acı veriyor tedavisi dolgu ile geçermi..? 24 yaşındayım..

Uzman doktor

Kanal tedavisi olması gerekebilir. Mutlaka tedavisinizi gerçekleştiriniz. Daha kötüye doğru gidecektir.

muhamme t

Doktor bey benim disimde dolgu yapildi sonra içindeki ilaç cikti agrim yok ama disimin yaninda şişik bir yarim daire seklinde küçük bir şey cikiyor bu nedir

Uzman doktor

Dişiniz apse yapmış yeniden doktorunuza giderek kanal tedavisi olması gerekiyor. Dişinizin durumuna göre çekilmesi de gerekebilir. Bunu geciktirmeyiniz ve ihmal etmeyiniz.

emine

Disim dolgu yaptı ama ağrıyor nasıl leke temizleme var mı hangi macun güzel

Uzman doktor

Eğer dişiniz dolgu ise ve ağrıyorsa yeniden diş hekiminize danışmanız ve dişinizin kanal tedavisi olması gerekir.

Tuncay

Selamlar yaklaşık 3-4 yıl önce 4 dişime dolgu yapılmıştı renk olarak çok çirkin ve o zamandan beri dondurma giyemiyor ve soğuk bişeyler içirmiyorum ne yapmalıyım saygılar

Uzman doktor

Dişlerinizi tedavi etmeden bir şey söylemek istemiyorum fakat kanal tedavisi olması gerekebilir. Ayrıca görünüş için kaplama uygulaması önerebilirim. Tedavi için randevu alırsanız ayrıntılı birşekilde tedavi etme imkanımız olur.

beyaz gül

bütün diş etlerim sızlıyor birçok dişimde dolgu war ama biri kırıldı biri sızlıyo wede iğrenç görünüyo birde ciddi ağız kokusu problemim war kac defa dişçiye gittim her gittiğimde dahada kötü oldu psikolojik olarak çok kötüyüm neyapacam ben yaa

Uzman doktor

Bu konuda tedavi olmalısınız. Dolgularınız yenilenebilir. Eğer ağrılarınız varsa kanal tedavisi uygulanabilir. Ağız kokusunda eğer ağızda çürükler yada iltihaplanma gibi bir durum varsa bunlarda kokuya neden olabilir. Ayrıntılı bir şekilde maueyene edilmesi gerekiyor.

mehmet

iyi günler gecen özel bir doktora Gittim 5 adet dolgu estetik dolgu galiba dişle aynı renk 2 diş çekimi ve diş taşı temizlemeye 850 lira ücret istedi Kırşehirde sizce ücret normalmidir Teşekkürler şimdiden

Uzman doktor

Diş hekimi fiyatları değişkendir. Bu yapılan işlemler, diş hekimi, muayene, semte göre değişkenlik gösterir.

leyla

Merhaba;

14 yıl önce dişime gümüş renkte görünen dolgulardan yaptırdım.Ağrı sızı yapmıyor ayrıca yirmilik dişlerim çıkmış durumda bazen o bölge de şişlik ağrı oluyor ve sonra geçiyor.Dişlerimi düzenli fırçalmama rağmen ağız kokusu sorunum var acaba dolgudan kaynaklı olabilirmi çok rahatsız ediyor beni ne yapmalıyım 🙁 Dişlerimi 6 ay aralıkla düzenli olarak temizlettirmeme rağmen bu sorunu yaşıyorum.

Uzman doktor

Dişinizde apse oluşmuş olabilir. İnip şişmesi bu yönde bu durum ağız kokusuna neden olabilir.

eren

Merhaba doktor bey.Benim sorunum ağız kokusu diş etlerim de iltihap ve diş taşı var.. Tedavi olduktan kısa süre sonra tekrar devam ediyor..Tabi dişim de 1 tane çürük var .. NE örerirsiniz??

Uzman doktor

Öncelikli olarak çürük dişinizle beraber diş eti tedavisi olmalı ve diş bakımınızı günlük olarak yapmanızı öneriyorum. Ağız kokusuda bunlardan kaynaklanıyor olabilir. Öncelikli olarak bu tedavileri gerçekleştirin daha sonra ağız kokusu sorununuzun olup olmadığını kontrol edelim.

erkan

merhaba doktor bey bn 2 yıl önce dolgu yaptırmıştım ama o dolgu düşmüş şimdi aynı yere dolgu mu olur yoksa çekim mi yardımcı olursanız sevinirim ..

Uzman doktor

Aynı yerde dolgunuz yenilenir.

ELİF

hocam dolgum kırıldı diş ağrım var nasıl bir tedavi gerekir

merhaba doktor bey benim bi tane çürügüm var dişimde agrı yapyo onu dolgu yaptırabilirmiym ve sigortam yok ücretlimidr.

çiğdem

Merhabalar doktor bey bundan 4 5 yil once dolgu yaptirdigim dislerim agri ve sizi yapmaya basladi ve icleri bosalmis sanki. Daha once devlette yaptirmistim ozelde cok pahali olur mu acaba

Uzman doktor

Dişinizin yeniden kanal tedavisi olması gerekebilir. Muayene edilmesi şarttır. Tedavinizi geciktirmeyin fiyatlar konusunda şöyle söyleyebilirim ki fiyatlar doktora, dişinizdeki sorunlara, tedavi olacağınız merkeze, merkezin bulunduğu semte göre değişmektedir.

mesut

merhaba Doktor ben dolgu yaptırmak İstiyorum güldüqüm zaman bir tane cürük dişim gözüküyor. Birde Dişlerimin temızlenmesini İstiyorum. Bunların fiyatları nelerdir.

Uzman doktor

Mesut bey diş temizliği ve diş dolgu fiyatları işlemin yapılacağı merkeze, diş hekimine, diş kliniğinin veye diş hekiminizin bulunduğu şehire ilçeye ve hastanın durumuna göre değişkenlik gösterir. Türk Dİş Hekimleri Birliği 2014 asgari ücretleri ise aşağıdadır.

2‐1 Amalgam Dolgu (Bir Yüzlü) 75,00 81,00 TL
2‐2 Amalgam Dolgu (İki Yüzlü) 85,90 92,77 TL
2‐3 Amalgam Dolgu (Üç Yüzlü) 105,00 113,40 TL
2‐4 İnley Dolgu * (Bir Yüzlü) 131,30 141,80 TL
2‐5 İnley Dolgu * (İki Yüzlü) 145,00 156,60 TL
2‐6 İnley Dolgu * (Üç Yüzlü) 155,00 167,40 TL
2‐7 Komposit Dolgu (Bir Yüzlü) (Kimyasal‐Işıklı)  80,00 86,40 TL
2‐8 Komposit Dolgu (İki Yüzlü) (Kimyasal‐Işıklı)  91,00 98,28 TL
2‐9 Komposit Dolgu (Üç Yüzlü) (Kimyasal‐Işıklı)  110,00 118,80 TL
2‐10 Pansuman (seans başı) 25,00 27,00 TL
2‐11 Kuafaj (Dolgu Hariç) 15,00 16,20 TL

ecem

merhaba doktor bey.benim üst yan iki dişimin arası biraz siyahlaşmış sanırım küçük bir çürük var diye doktora gittim bi baktı kanal tedavisi yapılacak diye başka doktora yönlendirdi başka doktora başvurmalı mıyım ???

Uzman doktor

Ecem kesinlikle başvurmalısınız. Dişiniz tedavi edilmezse apse yapabilir.

kumsal

Merhaba doktor benim on taraftaki alt disim kucuk ve yanlari biraz acik ,goruntu acisindan beni rahatsiz ediyor bu durumda nasil bir uygulama yapilmasini onerirsiniz.

Uzman doktor

Yaprak porsalan diş kaplamalarını önerebilirim.. Yaprak Porselen Diş Fiyatları

Ayşegül Aydın

Merhaba doktor bey, 17 yaşındayım uzun bir süredir diş doktoruna gitmiyorum sağ çenemde üst ve alt tarafımda birer çürük var alt taraf ön dişlerimin arkasında belirgin çürükler başlattı doktora gitmeyi düşünüyorum, pek bi bilgim yok sizce ne yapmalıyım dolgu normal görünmesini sağlar mı? Beyazlatma yapılabilir mi? Çok rahatsız oluyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.

Uzman doktor

Çürüyen diş bölümlerinin temizlenerek dolgu yapılması gerekmektedir. Beyazlatma uygulaması farklı bir uygulamadır. Gecikmeniz durumunda çürükleriniz yayılarak dişlerinizin kaybbedilmesine neden olur. İhmal etmeyiniz.

pakize

bugün bir tane dişim çektirildi bazı dişlerimede dolgu yapılacak ama ben korkuyorum çünkü daha önce dolgu yaptırmadım bu konuda ne yapmalıyım? hangi tür dolguyu yaptırmam daha sağlıklıdır

Uzman doktor

Pakize hanım bu konuda kendinizi doktorunuza teslim edeceksiniz. Doktorunuz sizin için en iyisi hangisi ise onu uygulayacaktır. Bu konuda hiç şüpheniz olmasın. Sizin dokorunuza gidip amalgam dolgu yada kompozit dolgu istiyorum demenize gerek yoktur. Fakat ben bu konular hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum derseniz.

Kompozit Dolgu Fiyatları
İnley (Onley) Dolgu Fiyatları
Amalgam Dolgu Fiyatları

bu konulara göz atabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

mahir

Doktor ben benim disim arası açılmış ve ne yerden hep araya giriyor ve gittikçe dahada geniş oluyor dolgulu yapmak gerek çünkü dış ortası boş

Uzman doktor

Nahir bey evet dolgu yapılması gerek.. Yapılmazsa bu ara zayıflayarak kırılacaktır.

mahir

Yani demek istediğim dolgu gerekirmi ne yapmaliyim ve birde gümüş dolgumu ne diyorlar çoğu kişi onu tavsiye ediyor bana yardımcı olursaniz çok teşekür ederim

ipek

Benim dişime dolgu yapılacaktı ama ben yaptırmadım şimdi de sivri oldu nasıl analtayım korktum ama 2-3 ay ağredı dişm sivri oldu dilime deymiyo ama rahatsız oluyorum bu ne demek

rumeysa

Merhaba 3 yıl önce sol üst sondan ikinci disim e kanal tedavisi uygulanmıştı ve 2 gün önce disimin kenari kırıldı dün de dolgu kısmı düştü şimdi bu dişe ne gibi bir tedavi uygulanması gerekiyor disimde ağrı sizi kanama yok sadece boş olduğu için rahatsız oluyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

tanzila

Merhaba çürümüş diş tedavi fiyatı ne kadar acaba??

Cem

iyi günler kolay gelsin doktor bey cevaplarınız cok acıklayıcı sagolun.benım şöyle bı sorunum var on iki dişimin arazı curuk durumda ve sol azı dısımdede curuk var napmam gerekıyo ????

mehmet

Merhaba dokdor bey 1 sene önce dişime dogu yapılmışdı dişimde çürük gözükmüyor ama inanılmaz agrıyor baskı uyguluyamıyorum dokdora gitdim dişimin cekilmesi lazım diyor sizce ne yapmalıyım

Uzman doktor

Mehmet bey bu konuda doktorunuza güvenmelisiniz. Eğer içimde şüphe kalsın istemiyorum derseniz bir başka diş hekimine gidip muayene olmalısınız. Eğer doktorunuz dişiniz kurtarılabilseydi kurtarabilirdi.. Çekilmesi gerektiğini söylemezdi. Diş tedavi uygulamalarında dişin çekilmesi en son çaredir.

zeynep

slm doktor bey,
dün doktora gittim. dolgu yapılacagını soyledı benım sol alt çenemde en son dişim uzamış nedenide sol üst çene dişimin olmayışından doktor bana üst dişinize implant yapmamız gerekiyor dedi eğerki yaptırmassan 2 dişini yakın zamanda kaybedeceksin dedi.yaptırmam gerekirmi gerçekten yoksa özel olduğu için para almak içinmi söyledi bunu cevaplarsanız sevinirim.

teşekkürler.

Uzman doktor

Zeynep hanım hiç bir diş hekimi sizden para almak için gereksiz bir uygulama yaptırmanızı sizden istemez. Doktorunuzun önerilerini dikkate alınız yada başka bir diş hekimini de danışabilirsiniz. Fakat bu konuda bir an evvel harekete geçmeniz gerekir.

Songül

benim ön dişim delik oldu ve dişim ic tarafı siyah.dış taraf git gide kırılıyor acaba kurtarma şansı var mi.Şimde ben yurtdışından yeni temeli döndüm.ilk defa Devlethastaniye gitim dişim icin bazı dişlerim cörümeye başladı düzenli dişi mi yıkadım halde.Saten benim yurtdışın da doktorum diyor du dişlerim dış bölge iyi değil ama kökleri cok iyi diyordu.burdaki devlethastane cörük olanları cekilmesi lazım dediler yani öyle cekilecek durum yok nasıl kurtarız dişleri döşünmüyorlar da hemen cekim bitsin gibi davraniyorlar hic beyenmedim bu durumu ve birdaha da devlethastane diş tedave icin gitmedim buarada temeli döndüm türkiye yurtdışında gördüm gibi tedave nerelerde görebilirim.izmir yakın oturuyorum

Cengizhan

doktor bey öndeki 3 dişime dolgu yaptırılıcak kırık araları ne kadara yaptırabılırız?

yigit

Doktor bey benim sol ust disim arası bosluk gun boyunca sadece geceleri 1 2 saat agrı ama sadece geceleri bu durumda ne yapmayalm doktora gitmek istemiorm

Uzman doktor

Yiğit bey bir iltihaplanma söz konusu tabiki bir diş hekimine başvurmalısınız ağrılarınız artabilir.

hakan

HAYIRLI GÜNLER DOKTOR BEY 23 YAŞINDAYIM 2 TANE 20 LİK GÖMME DİŞİM VAR . DERHAL ALINMASI GEREK Mİ ? BN 1 SENE YE KADAR ALDIRMAMAYI DÜŞÜNÜYORUM ? SENEYE SINAVIM ONDAN SONRA ALDIRACAĞM.SİZCE BİR MAHSURU VAR MI ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM…

Uzman doktor

Hayır hakan bey eğer bu dişlerinizde bir problem yoksa ağrı batma vb. durumlar aldırmanıza da gerek yoktur.

Sevgi

İyi günler ben 18 yaşındayım köpek dişlerim çene daralmasından dolayı üstten çıktığı için diş teli takmam gerekiyor. Ondan önce de damağımın genişlemesi için 3 ay kadar damaklık takmam gerekiyormuş. Ama geçen ay gittiğim özel klinikteki bir doktor damaklıkla düzelmeyeceğini ameliyat gerektiğini söyledi fakat pek güvenemedim size sormak istedim ne gibi durumlarda çene daralması içi ameliyat gerekir?

Uzman doktor

Sevgi hanım muayene etmeden bir şey söylemek zor doktorunuza güvenmelisiniz.

meral

merhaba ön dişimin arasına bir şey sıkıştığını sanarak biraz zorladım. ön alt dişimin iç kısmından parça çıktı şuan boşluk var dişim kopmle düşer mi ne gibi teddavi uygulanabilir

Uzman doktor

Meral hanım muayene sonrasında nasıl bir tedavi uygulanacağına karar verilecek. Dişinizdeki problemi görmemiz gerekiyor.

Ahmet Güler

Merhaba doktor bey, yaklasik 5 ay once kahvalti yaparken alt soldaki azı disimden kucuk bir parca kirildi. Yaklasik 1 ay once ayni seyin sag alttaki azi disimde de oldugunu farkettim. Bu sabah uyandigimda sag alttaki azi disimde sizi hissettim. Kirik sonucu olusan boslugu dolgu ile kapatmak, disteki siziyi onlemek ve dis sagligi icin iyi bir cozum yolu mudur? Universite ogrencisi oldugum icin gerekli tedaviyi gorursem herhangi bir ucret oder miyim? Cevabiniz icin simdiden tesekkur ederim

Uzman doktor

Ahmet Bey dişiniz için kanal tedavisi sonrasında kaplama tedavisi uygulanabilir

hasan

Bnm oneki iki disimle kopek disim buyuk arada kalan dis kucuk bunu nasil tedavi edebiliriz

Uzman doktor

Hasan Bey merhabalar kaplama tedavisi ile istediğiniz estetik görünüme kavuşabilirsiniz

Mustafa

Doktor bey,benim sol arkadaki dişime dolgu yapıldı fakat 1 ay sonra düştü. fakat hiç ağrı acıma falan olmadı daha sonra dolgusu düşen dişim kırıldı. acaba ne yaptıra bilirim tekrar dolgu olur mu ?

songül

İyi günler ben devlet hastahanesinde dişim aralıklı olduğu için aralıkları dolgu ile yaptırmak istiyorum herhangi bi ücretlendirme uygulanıyor mu
Bide Özelde ne kadar

nedim

6 adet diş dolgu gerekiyor iğne korkusu olduğu için yaptıramıyorum Kompozit Dolgu yapsak olurmu?

durmuş yıldırım

doktor bey bnm üst den üç tane ön dişim çürük baya da bi var çürügü ona ne yapmamız gerekir

nuran

Diş gerçekten ağrıdığında inanılmaz ağrıyor…Fakat yaşım ilerledikçe daha çok bilinçlendiğimden ve araştırmalrım sonucu dişçilerden hıv ve benzeri hastalıklar bulaş ihtimali insanı korkutuyor…Ya bana denk gelirse ?Ya iyi steril edilmemeişse?Ya kurban olmak bana denk gelirse diye….Bence sterilizasyon birincil ilke olmalı ve sürekli kontrol edilmeli ,herhangi bir ihmalin olmaması için…Sağlık için gittiğimiz sağlık kurumundan ,ömür boyu bir mikrobun pençesine takılmayalım inşallah….Hele bir de sırf bu dikkatsizlik yüzünden ömür boyunca dışlanma yaşamak hiç kimse istemez……Lütfen diç hastaneleri bu konu üzerinde her şeyden daha fazla dursun….Dişim ağrıyor ve ben fobim yüzünden dişçiye gidemiyorum…Yaş daha gençken hiç bunları düşünmezdim bile ,koltuğa oturur aklımdan en ufak hastalık düşüncesi ve hastalık bulaşma düşüncesi olmazdı…Belki o zamanlar gibi olmak daha iyi… Bilşmek çok kötü rabbim herkesi bulaşıcı hastalıklaradan korusun inşallah…..Dişçile her hastayı riskli olarak değerlendirmeli ve sterilizasyonu her hastaya özenle uygulamalı…Sonra bizleri para da ,mal da kurtarmaz….

Sultan

Merhaba Doktor bey benim dis etim enfeksiyon kapmis ve dişime geçmiş. Dişimin cekilmesi gerektigini söyledi doktoeum ama ben cektirmek istemiyorum kurtarma sansi var mi.

Rabia

Doktor bey, benim sol üst tarafta iki dişimde çürük vardı. Doktora gittim dolgu yapti ilk zamanlar ağrı olabliceğini ilerleyen zamanlarda devam ederse kanal tedavisi uygulayacağını söyledi.yaptirali iki hafta oldu sürekli ağrılarım devam ediyor. Sizce biraz daha beklemelimiyim kanal tedavisi gereklimidir

dilara

merhaba doktor bey üst ön iki dişimin ortası çürümeye başladı çürük iki diştede var tedavi için çürük bölgeyi oymaları lazım sanırım ama ön dişlerim olduğu için birazkuşkuluyum ne yapmalıyım

Büşra

iyi günler , sağ alt azı dişim dışarıdan çürümüştü dolgu yatırdım aradan 6 ay gibi bir süre geçti şimdi düzenli olarak ağrım var ve o tarafımla bir şey yiyemiyorum sizce ne olmuş olabilir ?

berna

ön dişimin biri küçükken kaza sonucu kırılmıştı biri uzun digeri kısaydı sonra yptrmaya krr verdim özele gittim em iyisi neyse o olsun dedim kaplama renk tutmaz dedi dolgu yaptı dolgu düşermii ön diş ya ?

Süleyman

Hocam benim ön dişlerim çok aralıklı doldurursun aralarını ne kadar olur

Cengiz

Merhaba doktor bey benim 6 adet çürüğüm var dolgu fiyatı kaç yl dir

Erva

Merhaba. Ben 14 yaşındayım ön dişlerimden 3 tanesi çürüdü ve siyahlaşıp delik oluştu sizce ne yapmalıyım dolgumu yapmalıyım hangi dolguyu önerirsiniz

Berkay

Doktor bey benim ön dişlerinden biri kırıldıydı parça yapa yapa tamamladı.Bu seferde diğer ön disim çürümüş içinde çukur oluşmuş diğer dişime zarar verir mi?.Veya hangi tedavi uygulanması lazım.

rona

Merhaba ben 14 yasindayim ve on kesoici dislerimden biri cok az alt kisminda kiriklik var ama cok az dolgu yaptimak istiyorum ucreti istanbulda ne kadar olur ve hangi dolguyu yapsam daha iyi olur

Mustafa

Merhaba öndeki ortada bulunan iki dişimin arası çürümü ne yapılabilir acıtırmı

Merhaba doktor bey benim alt çenemde azı dişimin arkasında yeni bir diş çıkıyor ve 20 lik diş olabileceğini düşünüyorum.diş etimde her gün şişiyor yani.ve ben 16 yaşındayım bu normalmi sizce?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Serpil. Merhaba benim dislerimd carpiklik var onu dolgu ile duzelttirebilirmiyim ve fiyati kav olut

Merhaba benim dislerimd carpiklik var onu dolgu ile duzelttirebilirmiyim ve fiyati kac olur

Mustafa

benim dişim v şeklinde kırıldı napabilirim 12 yaşındayım ve daha yeni kırıldı

ayse

merhaba doktor bey dün sağ taraftaki yan kesici olan dişim ufak bişi kırıldı ve dişim ayrık gibi duruyo ve bu çok rahatsız ediyo ne yapmalıyım dolgu olur dediler ama guzel durmaz pisman olursun dediler ne yapmalıyım yardım edin

sude

Yeni dolgu yaptırdım. Hatta bugün ama disim çok rahatsiz oluyor dilime batıyor bu neden oluyor?

Kemal

Selamlar bir Dis dr nasil kendi kendine fiat belirler lISTE GOSTERIYOR FIATIM BU DIYOR .. SORDUK SORUSTYURDUK.. dis dolgusu icin 5 tane hemde verdigi fiatin yarini yapan var olcek nedir ?

Özlem

Merhaba doktor bey benım öndeki 2 dişimin arası kırıldı dolgu yapılabılır mı acaba

gulden yilmaz

merhaba benim iki adet disim dolgu olmasi gerekiyo ben belcikada yasiyorum ve fiyat ogrenmek istiyorum . tesekkur ederim

Nur

Merhaba doktor bey bugün çürük disim biraz kırıldı kendiliğinden ne yapamam gerekiyor sağ üst dişinin arkasında güldüğüm zaman gözüküyor ona hangi tedavi yapılır

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce