Yaprak Porselen Diş Fiyatları

yaprak-porselen-diş

Lamina yaprak diş kaplamaları en hızlı uygulanabilen diş estetiği yöntemlerinden birisidir. Yaprak porselen diş uygulamaları diş hekimi ve diş teknisyenlerinin ortaklaşa çalışarak ortaya çıkarttıkları bir uygulamadır. Lamina uygulamaları aynı zamanda gülüş tasarımı olarak nitelendirilen bir uygulamanın ürünüdür. Lamina dişler estetik bir uygulama olduğundan dolayı bu uygulamada kişinin yüz hatları da dikkate alınarak tedavi sürdürülür.

Lamina yaprak kaplaması nedir ? Nasıl yapılır ?

Yaprak diş kaplamaları, dişlerinde renk değişimlerinden dolayı, yada yapısal bir problemi olan hastalarda uygulanan bir tedavi şeklidir. Başlıca uygulama durumlarını sıralayacak olursak;

– Ön dişlerde oluşan renklenmelerde

– Kalıtsal renk ve dolgu işlemlerinden dolayı oluşan renk farklılıklarında

– Dişlerde oluşan yapısal bozukluklar

– Diş çürümeleri

– Dişlerde kırılmalar ve aşınmalardan meydana gelen bozukluklarda

– Çarpışık dişlerinden dolayı ortodontik tedavi görmek istemeyen hastalarda

– Ön dişlerinde aralıklar olan hastalarda

Bu tür hastalarda uygulanacak olan yaprak diş tedavisi ile son derece estetik ve fonksiyonel dişlere hasta kavuşturulur.

yaprak-porselen-laminate-2

Yaprak diş tedavileri kimlere yapılır ?

Yukarıda saymış olduğumuz durumlarda olan hastalara yaprak diş tedavisi rahatlıkla uygulanabilmektedir. Yaprak diş uygulamalarında yaş problem olmamaktadır. Bunların dışında;

– Çenesinde problem olan ve ortodonti tedavisi görmesi gereken hastalarda

– Dişlerini sıkan ve diş gıcırdatma yaşayan hastalarda

– Tırnak yeme hastalığı olan hastalarda

vb. benzer doktorun belirleyeceği durumlarda yaprak diş uygulaması bu alışkanlıkların yada bozuklukların tedavi edilmesi durumunda yaprak diş uygulanabilmektedir.

Yaprak dişler hastaya nasıl uygulanırlar ?

Yaprak dişler; ön dişlerinde problem yaşayan hastaların tedavisinden sonra uygulama aşamasına geçilir. Yapılan ilk seansta dişlerin yüzeyinde bulunan ve yapısal sorunlara neden olan etkenler buradan uzaklaştılır. Daha sonra ölçüleri alınan dişler hazırlanması için labaratuara gönderilir. Hastaya diğer bir seansa kadar geçici dişler uygulanır. Diğer senasta labaratuarda hazırlanan yaprak dişler uygulanır. Çiğneme ve konuşma fonksiyonları kontrol edilerek işlem tamamlanır.

Yaprak diş uygulamaların ne kadar ömrü vardır ?

Yaprak diş uygulamaları iyi bir bakım ile çok uzun yıllar yapıları bozulmadan ömürlerini sürdürürler. Günlük olarak yapılan bakımlar ve diş hekimi kontrolleri ile ömürleri uzayabilir. Yaprak diş uygulamalarının yüzeyleri pürüzsüz olduğundan dolayı leke tutmazlar. Sağlam yapıları ile yapısal bozulma yaşamazlar. Hastalar yaprak diş uygulamalarında sert cisimleri dişleri ile kırmamaya veya çiğnememeye özen göstermeleri gereklidir.

Yaprak diş fiyatları

Yaprak diş fiyatları diş hekimleri birliğinin vermiş olduğu asgari ücretlere göre belirlenmiştir. Bu fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir.

Diş hekimlerinin kendi web sitelerinde fiyat yayınlamaları yasaklanmıştır. Eğer tedavilerle ilgili fiyat almak istiyorsanız telefon numaralarını arıyarak fiyatları öğrenebilirsiniz.

Anadolu yakası diş doktoru önerisi

Bu konu altından ve iletişim bölümümüzden anadolu yakasında diş hekimi önerisinde bulanabilir misiniz ? sorusu bizlere çok sıklıkla gelmektedir. Bizim sizlere önerebileceğimiz anadolu yakası diş hekimi

Diş hekimi fiyatları hakkında diğer bilgiler

Diş Estetiği Fiyatları
Empress Diş Fiyatları
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş Eti Estetiği Fiyatları
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
Diş Taşı Temizleme Ücreti
Dişlerde Köprü Fiyatları
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
Diş Estetiği Fiyatları, Diş Estetiği Resimleri, Diş Estetiği Görüntüleri
Ortodonti Tedavisi, Ortodonti Ücretleri, Ortodonti Fiyatları
Doğum Fotoğrafçısı Fiyatları
Çocuk Diş Fiyatları
Pedodonti Fiyatları
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
Diş Zirkonyum Fiyatları
Protez Diş Fiyatları
Diş Röntgen Filmi Fiyatları
Diş Hekimi Muayenesi Fiyatları
Kanal Tedavisi Fiyatları
Diş Dolgusu Fiyatları
Amalgam Dolgu Fiyatları
İnley (Onley) Dolgu Fiyatları
Kompozit Dolgu Fiyatları
Bonding Fiyatları
Diş implant fiyatları
İçten Tel Fiyatları

223 Yorum

Yorum Yaz

guzelkiz

Benim ön dişlerimde porselen kaplama var. ben bu dişleri iptal ederek yerine yaprak porselen kaplatmak istiyorum. Bu mümkün müdür ? Mümkünde bana ne gibi estetik diş yöntemi önerebilirsiniz. Doğal olsun istiyorum dışarıdan bakıldığında belli olmasın istiyorum.

Uzman doktor

Klasik porselen yapılmış olan dişlere yaprak porselen yapılması mümkün değildir,zira dişlere uygulanan kesim teknikleri çok farklıdır.Sizin dişleriniz zaten çepecevre kesilmiş durumda,bu nedenle size en uygunu zirkonyum kaplama olacaktır.Yaprak porselenler hiç kesilmemiş dişlerin sedece ön yüzeyinden 1mm kadar aşındırma yapılarak uygulanır.Geçmiş olsun.

bendeniz didem

Selam hocam ben 16 yaşıma yeni girdim dişlerimin görüntüsünden son derece mutsuzum çevremdekler bana yaprak porselen kaplamayı önerdiler. Bonding tedaviside iyimiş sizce nasıl olur. bu işlemlerin zararı vermıdır. görüntüm güzel olur mu ?

Uzman doktor

Selamlar yaşınız 18 olduktan sonra bonding yerine laminate (yaprak porselen) yaptırmanız daha verimli ve güzel olur. Bonding kırılması ve renkleşmesi bakımından ön bölgede çok tercih etmiyoruz ama laminate porselen olduğu için rengi, parlaklığı ve doğal görünümü hiç bozulmaz.

feyza yıldırım

merhaba hocam cevaplarsanız çok sevinirim benim önde bir işim var ve bu dişim diğer dişlerimin görüntüsünü bozuyor tek dişe yaprak porselen yapılıyor mu ? Yapılan bu diş diğer dişlerle uyumlu olur mu ve en önemlisi doğal duru mu ?

Uzman doktor

Tek diş çalışmaları ön dişlerde hep zordur, genelde ön iki diş ya da 4-6 dişe kadar beraber kaplanır ama bunu iyi bir diş hekimi yaparsa çok iyi sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Doğal ve belli olmaz.

derya hanım

üst dişlerime lamine yaprak kaplama yaptırmak istiyorum. Bir diş hekimi bana yığma yöntemi ile yaprak porselen yapacağını söyledi bu yöntem iyi midir ? siz ne önerirsiniz ?

Uzman doktor

Yığma yöntemi demek kompozit dolgu ile tüpten alınarak dişin üzerine katman katman ekleme şeklinde yapılan laminate dir. Farklı kompozit kulanırlar, dolguda kullanılandan ziyade daha sert ve porselen tozu ihtiva eden cinsinden, ama kesinlikle porselen değildir, çünkü porselen laboratuvarda model üzerinde elle porselen hamurundan işlenerek hazırlanır ve fırında pişirilir, cilası yapılır yine pişirilir ve yaprak porselen yani laminate halini alır. Uygulaması ve aşamaları incelik isteyen zor bir restorasyondur ama sonuç kalıcıdır, renkleşme ve matlaşma yapmaz kesinlikle. Kompozit senede bir değişmesi gerekir çünkü sigara ve günlük kullanıma bağlı olarak sararır ve matlaşır. Ben Porselen Laminate Veneer kaplama uygulamalarını öneriyorum.

şafak

Merhaba hocam 18 yaşındayım.ön dişlerimde çarpışıklık var çok fazla belli olmuyor ama beni rahatsız ediyor fotoğraflarda hep dişlerimi gizliyorum. Tel taktırmayı düşünüyordum aslında ama yaprak porselenle bu sıkıntı bitebiliyormuş. Asıl merak ettiğim yaprak porselen yaptırdıktan sonra ön dişlerimde sıkışma devam edip diş düzeni bozulur mu? Teşekkürler

Uzman doktor

Çarpışık dişlerin psikolojik açıdan da sosyal hayatta sıkıntı yarattığı bir gerçek.. Gülerken ve fotoğraf çektirirken bu yüzden dişlerinizi saklıyorsunuz anlıyorum. Eğer dişlerinizde görüntü açısından herhangi bir problem yoksa, dişlerinizde çürüme yada yapısal bir problemde yoksa diş arkasından önden görünmeyecek şekilde tel işlemi yada görünmeyen takılıp çıkarılabilen apareylerle dişler istenilen konuma getirilebiliyor. Bilgi için bu konuları okuyabilirsiniz.

http://www.distedavi.com.tr/gorunmeyen-dis-teli-fiyatlari.html

http://www.distedavi.com.tr/icten-tel-fiyatlari.html

http://www.distedavi.com.tr/gorunmez-braketler.html

Diğer sorunuza gelince dişlerinizin ölçüsü alınmakta, dişleriniz porselen kaplamaya hazır konuma getirilmekte iki yada üç seansta işlem tamamlanmaktadır. Geri tedavi uygulamaları ve alınacak önlemlerle daha sonra dişlerinizin konumu bozulmaz. Bu konuda dişlerinizin kontrolünü gerçekleştirdikten sonra daha net bilgiler verilecektir.

Elif

Hocam benim yaşım 22 ön disimden bi tanesi önden geriye doğru çarpık iki tanesi de dis hizasina göre ustte tel taktırmak istemiyorum çünkü hem yaş olarak cekiniyorum hemde bir kaç ay içinde dugunum var ve yıllardır rahat konuşup gulemiyorum okuyunca lamine kaplama yaptırmaya karar verdim sizce uygun mudur? Teşekkür ederim.

Uzman doktor

Evet.. Gerekli işlemler dişlerinize yapılarak istediğiniz gülüş tasarımı yüzünüze uygulanabilir. Muayeneden sonra net bir cevap verilerek işlemlere başlanır.

Elif

Teşekkürler hocam 🙂

Elif

Birşey daha sormak istiyorum 3 disin maliyeti 2milyari orta düzeyde dis yaptırsam geçer mi?

Uzman doktor

Elif hanım web siteleri üzerinden Türk Diş Hekimliği Birliğinin almış olduğu bir karar neticesi ile fiyat verilmesi ve hastaların öncesi sonrası hallerini gösteren fotoğrafların yayınlanması yasaklanmıştır. Gerekli muayeneler yapıldıktan sonra hasta bilgilendirilerek fiyat konusunda net bir rakam verilebilmektedir.

Elif

Anladım peki.

nurcan der

tv izlediğimizde ve buralarda baktığmızda diş hekimleri harikalar yaratıyor gibi geliyor.ertesi gün karar verip gittiğimizde basit diş seyrekliği için bile neden boğaz köprüsünü inşaa etmekten zor şeyler anlatıyor ve doğal bir görünüme sokamıyorlar acaba.buralardaki diş hekimleri ve tv dekiler hayali biz başka yerdemi yaşıyoruz diye düşünüyorum.

Uzman doktor

Güzel bir konuya değinmissiniz nurcan hanım beklentiler ve gerçekler. Diş hekimleri de hastalarından dişlerine bakmalarını, günlük olarak diş bakımı ve ağız hijyenine özen göstermelerini beklerler öyle umut ederler. Fakat gerçeklerle karşılaştıklarında bakarlar ki durum hiç öyle değil 🙂

seda

Merhaba yaprak porselen sadece ön dişlere mi uygulanıyor ben öndişlerimin yanlarındaki dişleri yaptırmak istiyorum iki sağ iki sol. Ve yanyana iki diş arasında boyut farkı var bu sorunlar yaprak porselenle halledilebilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Uzman doktor

Tabiki uygulanabilir. Boyut farklılıkları yapılacak gülüş tasarımı ile beraber ortadan kalkacaktır.

şafak

Merhaba hocam kompozit dolgu ve yaprak porselen arasındaki fark ve hangisinin daha kullanışlı doğal görüntüsü hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Üst çenemde ön 4 dişimde mine kaybı var ve ilerlemiş durumda diş hekimi kompozit dolgu yapılır dedi ama ben yaprak porselenin daha doğal duracağı düşüncesindeyim. Birde ön dişlerimde çarpışık var ama tel takılacak boyutta olmadığını söyledi hekimim sizce ne yapmam gerek ?

Uzman doktor

Merhabalar yaprak diş ve kompozit dolgu konularını detaylı bir şekilde burada bulabilirsiniz

http://www.distedavi.com.tr/kompozit-dolgu-fiyatlari.html

http://www.distedavi.com.tr/yaprak-porselen-dis-fiyatlari.html

Dişlerinizdeki çarpışıklık derecesine göre farklı bir uygulamada gerçekleştirilebilir. Muayene sonrası tedavi ile ilgili net bir cevap verilebilir.

dilhan

Merhaba öncelikle kolay gelsin ben porselen kapalama konusundaki fiyatta kararsız kaldım bu fiyat tek bir diş içinmi geçerli yoksa tüm dişler için geçerli olan fiyatmıdır kısa sürede dönerseniz sevinirim…

Uzman doktor

Tek diş fiyatlarıdır. Tedavi sonrasında doktorunuz fiyat konusunda gerekli bilgileri sizlere verecektir.

Sibel

Yeriniz nerede

Gülden

Doktor bey ben öğretmenlik yapan bir bayanım. Benim durumumu en iyi siz anlarsınız. Öğrencilerime örnek olmak güzel bir gülümse herşeyin üzerindedir. Dişlerim çok güzel hiç bir şikayetim yok fakat ön iki dişimin arası biraz ayrık. Bu durum beni kötü yapıyor. Sizce burada hangi tedavi uygulamasını yaptırmalıyım. Yaprak porselenler bu iş için ideal midir ?

Uzman doktor

Dişlerinizin dizilişi normalse, kapandığı zaman üst dişler alt dişlerin önünde kapanıyorsa buna düzgün kapanış denir. Ön iki diş ayrıklığı diastema olarak adlandırılır. Bir çok diastema hastasını Laminate porselen sistemiyle tedavi etmekteyiz. Laminate porselen sisteminde dişin sadece ön yüzeyinden milimetrik doku kaldırarak buraya yaprak inceliğinde takma tırnak misali porselen parçacıkları yapıştırarak istediğimiz şekli ve rengi verebilmekteyiz ve renk kalıcı olmaktadır. 2 dişinizi 2 adet laminate kaplamayla düzeltebileceğimiz gibi duruma göre estetiği sağlayabilmek için 4-6 dişinize laminate kaplama yapmak gerekebilir ama bu durum düzelir.

Okan

Doktor bey merhabalar size bir sorum olacak ön dişim bir darbe sonucunda kırıldı. Daha sonra ben diş doktoruna gittim yapılan kontrollerle yanındaki dişiminde çatlak olduğunu öğrendim. Doktor dişime kanal tedavisi ve dolgu işlemleri yaptılar. Renk olarak ve görünüş olarak memnun değilim acaba yaprak porselen uygulaması ile dişlerimin görünümü düzelir mi ?

Uzman doktor

Yapılacak kontroller sonrasında gerekli tedavi uygulaması yapılabilir.

Leman yenice

Doktor bey ben 25 yaşındayım bayanım. Üst dişlerimde şekil ve görüntü bozukluğu var. Acaba yaprak porselen kaplamaları ile bu sorunum giderilebilir mi ? Ücreti ne olur başka tedavi uygulamaları da varmıdır ?

Uzman doktor

Merhaba şekil bozukluğunu gidermek için bir çok çözüm önerilerim olabilir.1- ortodontik ted.(tel takılması) ile şekil bozukluğu giderilebilir.yaklaşık 1 sene kadar sürer. 2-ön iki dişinize laminate yapılabilir(ince porselen yapraklarla şekil bozukluğu giderilebilir.) 3-ön iki dişiniz kesilerek zirkonyum kaplama yapılabilir. hangisini tercih edeceğimize geldiğinizde karar veririz

kubra

Merhaba, alt ön dislerim 20lik diş yüzünden çarpık durumda ve alt ön dislerimden biri daha geride.iki kopek disimin arasinda kalan dişler düzgün görünmüyor. Yaprak porselen uygun olur mu?

Uzman doktor

Eğer çarpışıklık çok ileri seviyelerde değil ise uygulanabilir. Yine çarpışıklığın durumuna göre tedavi sonrasında net bir cevap verilecektir. Alternatif tedavi uygulamalarıda uygulanabilir.

kubra

Merhaba, yaprak porselen uygulaması alt dişlere de uygulanıyor mu?

Uzman doktor

Alt dişlerede uygulama yapılabilir. Net bilgi muayene sonrasında verilecektir.

şirin adalı

benim dişlerim yamuk ön dişlerim ama tel taktırmak istemıyorum hem gülüşüm yenılensın hemde daha iyi hissetmek istıyorum kendımı nasıl ücretlerndırme yapıyosunuz

Uzman doktor

Tedavi sonrasında ön görülen dişler üzerinden fiyatlandırma yapılmaktadır. Bunun için muayene olunması ve bir planlama yapılması gerekmektedir. Mevcut dişlerin sağlığı, estetik görünümü ve gülüş tasarımı beraber değerlendirilmektedir.

Deniz

Merhabalar, benim ön dişim kırıldığı için porselen kaplama yapıldı ama yapılan porselen diş ile dişlerim arasında renk farklılığı var ve beni rahatsız ediyor. Bu ton farklılığını ortadan kaldırmak için nasıl bir uygulama yaptırmalıyım ? Teşekkür ederim.

Uzman doktor

Porselen diş alttaki dişin rengini yansıtıcı özelliktedir. Bu nedenle altta kırılan ve kökü ölü olan dişin rengini kaybetmesi dışarıda renk farklılığı oluşurmaktadır. Porselen çıkrılarak alttaki diş beyazlatma yapıllabilir. Yada porselen yeniden düzenlenebilir.

nida

merhaba, benim dişlerim sıkı olduğu için ön iki dişimin arası çürüyor 5 kere dolgu yaptırdım dolgular en fazla 1-2 sene kalıyor daha sonra tekrar çürümeye başlıyor yandaki dişlerde çürümeye başladı. ayrıca diş etlerimde çekilme oluyor ve gece yatarken dişlerimi sıkıyorum doldularım kırılıyor yaprak porselen tedavisini duydum benim durumumdaki kişiler için uygunmu acaba yaptırdığımda tamamen ağız sağlığına kavuşmuş olur muyum? teşekkür ederim.

Uzman doktor

Kesinlikle yaprak tedavi uygulaması sizin içindir diyebilirim. Sizi tedavi etmem ve bu konu hakkında bilgiler vermem gerekiyor. 0212 265 77 58 yada 265 77 60 telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Çağlar

Hocam merhaba benim sorunum üstteki dişlerimin birbirinden geniş sayılabilecek şekilde aralıklı olmaları. Dişlerimin çok seyrek olmasının yanısıra üst ön iki dişin sağ tarafıyla sol tarafındaki dişler simetrik değil ve birbiriyle uyumsuz. Sol taraftaki dişler çok küçük. Bu tür bariz yapısal bozukluklar için de lamina yaprak kaplamayı öneriyor musunuz? Yoksa ortodontik tedavi şart mıdır? Tel taktırmayı hiç istemiyorum.

Uzman doktor

Bunun için sizi muayene etmem gerekli tedavi sonrasında net bu konu hakkında net bir cevap verilebilir. Tel taktırmak istemiyorsanız yaprak diş kaplamaları sizin için uygun olabilir. Randevu almak için sitedeki telefon numaralarını arıyabilirsiniz.

emre

merhaba hocam 27 yaşındayım benim dişlerim küçük ve rengi bozuk ayrıca arka kısımda oyuk var dişimin yarısı yok fakat şimdiye kadar hiç ağrımadı.hayatımda hiç diş doktoruna gitmedim.biraz da bunun korkusu var ön dişlerime yaprak kaplama yaptırsam uygun olurmu ..tşklr

Uzman doktor

Uygun olabilir. Fakat net bir cevap olmaz bu diğer dişlerinizinde muhakkak kontrol edilmesi gerekiyor. Buyrun bir randevu alın telefon numaralarımız sitede mevcut işlem yapmayalım oturalım konuşalım korkularınız neler öncelikle onları yenmeye çalışalım. Tedaviyi daha sonraya bırakalım.

merhaba benim dişlerim kök dişlerim hariç hepsi ayrık diyebilirim ben bu durumdan çok rahatsızım tel taktırmam gerekiyormuş ama ben istemiyorum dişlerimin tamamına yaprak porselen yaptırsam olmazmı. teşekkürler

Uzman doktor

Dişlerinizin yapısını ve dizilişini görmem gerekiyor. Muayene sonrasında bu konu hakkında net bir cevap verilebilir. Aralıklı dişlerinz için yaprak porselen gayet başarılı ve estetik sonuçlar verebilir. Randevu için 0212 265 77 58 yada 0212 265 77 60 nolu telefon numalaralarını arıyabilirsiniz. Fiyat bilgisi içinde telefon numaralarını arıyabilirsiniz.

ömer

Hocam ben 23 yasindayim üst sol en arka disime kanal tedavisi yaptirdim 5 gun once agri yok ama o dis ile hic bir sey yiyemiyorum en ufak baskida agri oluyor normal mi

Uzman doktor

Tekrardan doktorunuza başvurun ikinci bir kanal tedavisi daha gerekebilir.

Damla

Merhaba bende yaprak porselen yaptırmak istiyorum tavşan dişlerimin yanındaki iki dişim içe doğru yamuk. yaptırmam mümkün mü? Birde renk farklılığı olsun istemiyorum yaprak porselen üstüne tüm dişleri kaplama yaptırabiliyor muyuz? Şimdiden teşekkürler

Uzman doktor

Tüm dişlerinizi yaptırmanıza gerek yok renk farkı oluşmaz üstteki iki dişinizi yaptırmanız yeterli olacak muayene için randevu telefon numaralarımızı arıyarak alabilisiniz. 0212 265 77 58

damla

Yaza dogru yaptirmayi düşünüyorum Ankaradayim suan. Benim sormak istedigim aslinda iki dişimi yaprak porselenle duzelttiricem ama üstüne tum dişlerim içinde kaplama istiyorum lamina üzerine kaplama yapılması sakincali falan değil demi onu da cevaplarsaniz cok sevinirim

Uzman doktor

Daha sağlıklı bilgi için lütfen telefon numaramızı arıyınız.. 0212 265 77 58

başak

merhabalar benim dişlerime kompozit dolgu yapıldı ancak bu gün dolgum kırıldı ve sağ on dişlerimin sağ yan tarafı tamamen kırıldı. yaprak diş tedavisine yaptırmam mümkün müdür acaba ?

Uzman doktor

Evet mümkündür. Dilerseniz randevu alarak gereklü muayene ve edavi işlemlerini yapabiliriz.

Buse

Merhaba.benim ön iki dişim ayrık ve alt dişlerimle üst dişlerim birbirine değmiyor lasine yaprak porselen tedavisi yapılabilirmi

Uzman doktor

Uygulanabilir. Oldukça estetik bir uygulamaır. İstediğiniz fonksiyonelliğe ve estetiğe kavuşabilirsiniz. Randevu için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

buse Aydoğan

Benim ön dört disim çarpık on iki disim birbirinin ustune binmis durumda ve köpek dişlerim biraz önde acaba bu tedaviden yaralanabilir miyim

Uzman doktor

Bu tedavi dişlerin ön yüzeylerine uygulanan bir estetik uygulamadır. Dişlerinizdeki çarpışıklıklardan dolayı bu tedavi türü sizin için uygun olmayacaktır. Sizin sorununuz ortodontiktir. Bir ortodonti uzmanından yardım alabilirsiniz.

Billur

Dislerimde eyrilikler var on dislerimde porselen lamina yapilabilirmi?

Uzman doktor

Uygulanabilir. Telefon numaralarımızı arıyarak randevu alabilirsiniz.

Serap

Yasım 17, ön dislerimde de ciddi dolgular var, dolgularım ise deforme oldu yaprak porselen yanı lamina kaplama şart tabı ınşallah uygunsa. 18 yasıma gelene kadar beklemem mı gerekecek?

Uzman doktor

Sizden muayene olmanızı isteyeceğim ayrıca facebook sayfamızıda kontrol ediniz. Muayene sonrasında yaşınız ve uygulama ilgili net bilgiler verebilirim muayene için 0212 265 77 58 nolu telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

ferdi

Ön dişlerimde çarpıklık var zirkonyum kaplama diş yaptırmak istiyorum.Bu uygulama yapılırken ön dişlerimde belli oranda aşındırma yapılarak mı bu uygulama yapılıyor.Yoksa direk olarak dişlerimin üzerine mi Yapıştırılıyor.Başka bir değişle 1 sene sonra zirkonyum dişi beyenmedim diyelim çıkartmak istedim eski dişlerimle devam edebilecek miyim eskisi gibi.

Uzman doktor

Dişlerinizin üzerinde kesilme yapılmaktadır. Daha sonra dişlerin üzerine kaplama uygulanır. Yapılan işlemin geri dönüşü yoktur.

Gizem

Merhaba. Üst ön dişlerimin arası açık.Bonding mi yaprak porselen mi daha iyi çözüm olur ayrıca farkları nedir acaba?

Uzman doktor

Dişlerinizin yapısına ve aradaki açıklığa göre uygulanacak olan yöntem belirlenir. Bunun için muayene olmalısınız.

songül

merhabalar doktor bey size hangi saatler arasi ulasabilirim?? imkan olsada suanda arayabilsem fakat saat cok gec sizin icin sanirim :((

Uzman doktor

ofis telefon numaraları sitemizde yazıyor çalışma saatleri içerisinde arıyabilirsiniz.

Havva

Merhaba hocam benim aslınd dişlerimde yapısal olarak bir bozukluk yok ama benim gülüşle ilgili bir problemim var yani güldügümde dişlerimin görünmesi için baya gülmem gerekiyor işim geregi hep sırıtmak zorundayım dişkeirim hafif bir gülümseyle görnsun yani biraz önde olsun istiyorum bunun için bu yaprak porselen işleminin bana bir faydası olurmu tesekkurler

Uzman doktor

Gülüş tasarımınız için muayene olmalısınız. Sorunun neden kaynaklandığını bulmak ve istediğiniz güzel gülüşe kavuşmanız için bir planma çıkartılmazı gerekir. Muayeneden sonra hangi işlemlerin uygulanabileceğine karar verilecektir. Bize fotoğraflarınızı da yollayabilirsiniz.

elif

Iyi gunler hocam ben 18 yasindayim .on disimde bir dolgu var.ama sekli koti gorunuyor.ustelik dis eti problemim var.her fircalayista kaniyor .agiz kokusu yapiyor devletteki doktorlara gittm cozum bulamadim tartarlarimi temizlettim.yine kaniyor..bu durumdan cok rahatsiz oliyorum.ailemim arkadaslarimin sevdiklerimin yanina fazla yanasamiyorum..derdimi kimseye acamiyorum abartmiyorum cok zor bi durum.hocam bu durumdan kurtulmak istiyorum.

Uzman doktor

Kesinlikle abartmıyorsunuz bu doğru ve bu durumun kesinlikle tedavisinin olduğunu iyi bilin.. Sizin gibi bilinçli insanlar ve sorununun ne olduğunu bilen insanlar bunun tedavisini aramakta ve bundan kesinlikle kurtulmaktadır. Yapmanız gereken iyi bir diş hekimine durumunuzu belirtmek doktorunuz size bir takım muayeneler uygulayacak sizi diş bakımı konusunda bilgilendirecektir. Siz bunları uygulayacaksınız sonra tekrar durumunuzu kontrol edecek.. Öncelikli olarak ağız hijyeni sağlanacak eğer bu sağlandığı taktirde ağız kokusu devam ediyorsa başka problemler aranacaktır.

Arzu

Belırtılen uygulamaların fıyatı nedır? Taksıt uygulamanız var mı varsa hangı kart ve kac taksıt?tesekkurler

Uzman doktor

Telefon numaralarımızı arıyarak fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

dilber uruç

mrb ben 21 yaşındayım benim ön dişlerimde köpek dişleri dediğiniz dişlerim tavşandişlerinin yanlarında onların yanında daha süt dişim bulunuyor bende görünteden çok rahatsız oluyorum gülemeyecek kadar bu gün bir dişçiye sordum bana yaprak porselenin uygun olduğunu söledim ücreti 900 den tanesi dediler sizce bu fiyat normal mi fiyatlar hakkında bilgi verirseniz çook sevinirim şimdikten teşekkürler

Uzman doktor

Fiyatlar uygulanan malzemeye, doktora, gitmiş olduğunuz doktorun kliniğinin bulunduğu semte kadar değişkenlik gösterebilir. Facebook sayfamızını kontrol ediniz bu konuda uygulanmış olan işlemler var.

büşra

merhaba ben 20 yaşındayım ve ön dişlerim ayrık. doktora gittim ve ön dişlerimin bazılarının hiç oluşmadığını ve çıkmadığını ve çok büyümediğini söyledi. ne tedavisi uygulanabilir ?

sevcan

Merhaba benim ön disimin kokunde iltihaplanma oluyor zaman zaman. Doktor cekilip kopru dis yapmayi onerdi. Fakat ben implantla köprü arasinda kararsiz kaldim .sizce hangisini yaptirmaliyim .implant yaptirmak ne kadar suruyor bilgi verir misiniz ?

yeliz

köpek dişlerimden bi tanesi üstte ayrıca ön dişimin biri ayrık. köpek dişimi çektirip ön dişime yaprak porselen taktırabilir miyim? ve de köpek dişimin yerine diş yaptırabilir miyim?

Uzman doktor

Köpek dişinizin durumuna göre çektirmeye gerek kalmadanda kaplanabilir. Ayrık olan dişlerinizde kaplama ile estetik bir görünüm kazanabilir. Facebook sayfamızı kontrol edebilirsiniz Ayrıca muayene için sitemizdeki telefon numaralarında randevu talpe edebilirsiniz.

sumeyra

İyi gunler benim on iki disimin yanindaki disler kopek disi iki disim dogustan eksik oldugu icn onlar orda yer alms kopek disimin yanindakilerde sut disim 22yasndaym ama ben kopek dislermden rahatszm gttgm doktor kaplama yapamayz yuksekte oldugu icn kucultmek lazm ama onuda kaybedebilrsn dedi onun yerine sadece bosluklarna dolgu yapcm dedi ne yapmaliym tesekkur ederm

Uzman doktor

Doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz..

sumeyra

Baska yontemle duzeltemezmiyim acaba hocam

elif

Ben dişlerimi 2 yl önce yıkatmıştım ama ykattıktan sonra dislrimin dip kısımlarında açlılmalar oldu özellikle ön taraftkaki açıklıktan çok rahatsız oluyrum dilimle sürekli orayı oynuyrum dahada çk acldgnı f
ark ettm ve ön dislrim hafiften sallanmaya başladı yaşım 22 ne yapmalıyım

Uzman doktor

Doktorunuza bu konuda yeniden başvurarak diş etlerinizle ilgili tedavi görmelisiniz. Ayrıca diş bakımınıza özen göstermelisiniz.

Mehmet

Kıymetli hocam merhaba 28 yaşındayım azı dişlerin arasında normalde 4 diş olması gerekirken bende 3 tane ama arada boşluk yok tam bitişikler bunun için nasıl bir tedavi uygulayabiliriz saygılar

Uzman doktor

Ortodontik tedavi uygulanabilir. Sizi bu konuda rahatsız eden bir durum söz konusu mudur ?

Muhammet

Merhabalar . Benim üst ön dişerimden bir kaçının arasında belirgin bir seyreklik var . Bunun tedavisi için önerileriniz nelerdir . Çok teşekkür ederim şimdiden

Uzman doktor

Yaprak porselen kaplama uygulamaları ile istediğiniz görünüme kavvuşabilirsiniz. Bu konuda bilgi almak ve randevu için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

çiğdem

kızım 10 yaşında ön iki dişi kırıldı doktor birine dolgu yaptı diğerine kanal tedavisi yaptı ve 10 gün beklememizi söyledi onada dolgu yapcak yapılan işlem doğrumu ayrıca ön dişlerin yanında köpek dişleri çıkcak çekilen filmde belli oldu bunun tedavisi nedir yardımcı olurmusunuz lütfen cok moralimiz bozuk

Uzman doktor

Öncelikle doktorunuza güvenmelisiniz. Doktorunuz dişlerini kurtarmış. Doğru bir tedavi uygulanmış.

yeliz

Kopek disim ustten cikti doktorum onu alip 7 dise zirkonyum yapilacagini soyledi aslinda tel dedildi ama suresi uzun oldugu için istemiyorum 19 yasindayim acaba ileride zirkonyumla ilgili bir problem cikabilir mi

Uzman doktor

Zirkonyum olduğunda dişleriniz kesilecek ve hiç bir zaman gerçek dişleriniz gibi olmayacaktır. Bunun bilincinde olmalısınız sağlam, sağlıklı olan dişlerinizin zirkon yapılmasını önermem… Durumunuz ortodontiktir. Ortodonti uzmanına danışarak tedavi konusunda muayene olarak bilgi almanızı öneririm.

mustafa

slm doktor bey benim ön 4 dişimde cürükten dolayı az siyahlık ve aralık var daha önce hiç bir tedavi uygulanmadı yaprak porselen düşünüyorum bu tedavi yarısı kırık veya cürük dişlere temizlenip uygulanma ihtimali varmıdır yada bu dişlere kesin cözüm uylulanacak tedavi nedir yardımcı olurmusunuz simdiden saolun

Uzman doktor

Kesinlikle yaprak porselen kaplama sizin için uygundur. Bu tedavi ile istediğiniz görünüme ve saydığınız sorunların çözümüne kavuşabilirsiniz. Telefon numaralarımızı arayıp gerekli bilgiye sahip olabilirsiniz.

kenan

merhabalar hocam benim ön orta dişlerimin sağlı sollu yanındaki dişler yani köpek dişlerimin yanındakiler hizanın gerisinde bu iki dişimde çürük gibi proplemlerde yok sadece görüntüsünden rahatsızım yaprak porselen çözüm olur mu çok teşekkürler.

Uzman doktor

Eğer çarpışıklık ileri düzeyde ise yaprak porselen olamaz.. Yaprak porselen konumuzu okursanız. Eğer ön dişlerinizde aşınma, kırılma ve benzeri bozukluklar varsa o taktirde bu uygulama yapılabilir.

turan

Hocam benim ön iki dislerimun yanindaki disler cok egri birde üst arka disimde yandan birde arka akt disimden buyuk sayida kirilma var son olarak dis etleim cok gözukuyo bunlarin hepsine yaprak dis kaplamasi olur mu simdiden tesekkur ederim

Uzman doktor

Hayır.. Çok eğri olan dişlerinizde yaprak porselen uygulaması yapılamaz. Burada ortodonti tedavisi uygulanması gerekir. Arka kırık olan dişlerinizde öncelikli olarak kanal tedavisi ve daha sonra kaplama yapılarak dişleriniz kurtarılabilir.

turan

Hocam arka bir disim kirik onu cektirip bir tane yaptirilabiliyomu

Uzman doktor

Eğer dişiniz çekilecekse yerine diş implant uygulamasını öneriyorum..

yurda

Hocam benim cok kaplama dislerim var…onunustune lamine olurmu?

Uzman doktor

Hayır kaplamanın üzerine lamina yapılmaz.

yavuz

Mrb hocam benim toplamda 9 adet dolgum var ve bunların 4 tanesi üst ön dişlerimde. Diğer kalan arka dişlerimdeki dolguyu yeniletmek istiyorum ve bütün dişlerime beyazlatma uygulatmak istiyorum, bunlara dışında ön dişlerimde dolgular oldğunu söylemiştim ve aralıklar mevcut, aralıkları kapatmak için hangi porselen çeşidini önerirsiniz ? Yanıtlarsanız sevinirim iyi çalışmalar.

Uzman doktor
seçil kskn

dt bey merhabalar.
Lamine diş arka dişlerede korumak amaçlı uyguanabilir mi yoksa gereksiz bir işlem mi olur?
birde konjenital diş çürüğü olan 20 aylık bebeklere uygulanabilirmi?

hüseyin

Merhaba hocam ben 21 yaşındayım üniversite öğrencisiyim ve benim dişlerim küçüklükten bu yana seyrek dişlerimin seyrekliği giderilebilirmi ve fiyatları ne kadar olur uygun fiyata yaptırabilirmyim yada diş teli taktırsam seyreklik gidermi ön dişlerim çok seyrek gülünce çirkin duruyor

Uzman doktor

Diş teli ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamaları ile dişleriniz istediğiniz sıralamaya getirilebilir.

Turan

Iyi günler hocam ben size birşey soracaktım da implant dış yapıldıği zaman sonraki asamalar da ağrı ve benzeri sorunlar oluyormu ikinci sorun ise implant tedavisi yapılan dişe yaprak kaplama oluyormu iki sorumu da cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

Uzman doktor

İmplant tedavisi sırasında herhangi bir ağrı yada sızı hissetmessiniz. Fakat implant tedavisi sırasında uygulanan anestezinin etkisi geçtikçe hafif derecede sızlama şeklinde bir ağrınız olabilir. Bu durumda alınacak ağrı kesicilerle yatıştırılır. İmplant uygulaması yapılan kök üzerine porselen kaplama yapılmaktadır. Yaprak kaplama olmaz.

mesut

hocam merhabalar. ben 20 yaşındayım. ön dişimin ortasında dolgu var ve birtanesi abse yapmış ilaçlarla agrısını giderip bi kaç ay idare ediyorum. bu agrı için doktora gitmiştim ve bana kanal tedavisi olmamı gerektiğini söyledi fakat dişimin mat bir renk alacagınıda belirtti fakat “yaprak dolgu” diye bir tedavinin oldugunu söyledi. sizce bu sorunu yaprak dolguyla nasıl halledebilirim…selamlar…

Uzman doktor

Dişinizi tedavi ettirmezseniz tamamen kaybetme ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle mutlak surette dişinizin tedavisini yaptırın daha sonra eğer dişiniz dediğiniz gibi matlaşacak olursa yaprak kaplama ile dişinizde oluşan estetik kaygılar giderilebilir.

mesut

teşekkür ederim bilgileriniz için çok sağolun…

ebrar

Hocam merhaba ben 16 yaşındayım ve üst köpek dişlerim yerine oturmadı arada boşluklar var ve biraz yamuk bu dişlere de yapılabilir mi?birde benim yaptırmam için 18 yaşımı doldurmuş mu olmam gerekir ?

Uzman doktor

Bir ortodonti uzmanına başvurmalısınız. Gerekli tedavi ile dişleriniz istediğiniz görünüme kavuşacaktır.

EMEL

HOCAM MERHABALAR BENİM ÖNDEKİ İKİ DİŞİM AYRIK VE BİR DİŞİM YAMUK YAPRAK PORSELEN YAPMAK İSTİYORUM SADECE 2 DİŞİME YAPMAK İSTİYORUM OLURMU ACABA 4 DİŞİMİ ETKİLERMİ YOKSA SADECE İKİ DİŞİMİ YAPARSAM OLURMU

eda

Yaprak porselen yaptırmak için 18 yasındamı olmam gerekiyor yoksa 18 yasından önce yaptırabiliiyim??

Uzman doktor

18 yaşını doldurmanız sizin için daha iyi olacaktır.

SEVGİ

ben ön iki dişimi estetik amaçlı uzatmak istiyorum yaprak porselenle mümkün mü?

Uzman doktor

Evet mümkündür. Gayet estetik bir uygulamadır.

Turan

Iyi günler hocam ben size implant tedavisi yaptıktan sonra dişe tel takılabilir mi ikinci sorum ise implant tedavisi yapıldıktan sonra ay olsun yıl olsun belirli bir zaman geçtikten sonra ağrı tarzı sızıntılar oluyor mu teşekkür ederim şimdiden

ilknur

hocam merhaba ben 2 3 yaslarinda iken on disimin teki kirildi daha sonrada cikmadi suan on disimiin teki var teki yok ve disler zamanla kayarak on disin boslugunu kapatti nasil bi tedavi uygulayabiliriz bir kac yere sordum ama tel denildi bende tel istemiyorum acikcasi 24 yasindayim

Uzman doktor

İlknur hanım.. Dişleriniz boşluk olan bölgeye doğru kaydığından dolayı tel tedavisi uygulanıp dişlerinizin olması gereken bölgeye çekilmesi gerekecektir. Daha sonra boşluk olan bölgeye implant tedavisi yapılacaktır.

Beyza

Merhaba.Benim ön dişlerim ayrık bunun için bu tedaviyi görmek istiyorum.19 yaşındayım bu mümkün mü?Ve ortodontistler mı yapabilir sadece bir diş hekimine de yaptırabilir miyim ?

esma

slm hocam 32 yasindayim 2006 da on dort disime kaplama porselen yapildi. ama ustlerde bosluk biraktilar zamanla icerdekiler curumeye basladi. bu yil baska bir disimin rahatsizligi icin doktora gittigimde bunun yanlis oldugunu kapanmasi hava almamasi gerektigini soyledi tedirgin oldum ne yapmqm gerekir. tskkr ederim

duygu

Merhaba hocam, ben on dislerime yaprak porselen+ tum dislerime beyazlatma yaptirmak istiyorum esteworld adinda bir yere gittim altunizadede ve bana 4500tl fiyat verildi sizce normal mi? ve bir estetik merkezinden cok onerebileceginiz bir dis tedavi merkezi ya da hekimi var mi bodrum ya da istanbulda? tesekkurler.

Uzman doktor

Duygu hanım.. Bu fiyatlar diş hekimine, diş hastanesine yada tedavi merkezine göre değişebilir.

duygu

Ayrica surem kisitli yaklasik 1-1.5 ayim var yurt disina cikmadan once ve duserse ya da baska bir sorun cikarsa diye korkuyorum sert seyler yendiginde dusebiliyormus, havuc,elma yerken dislerimle koparamaz miyim bu durumda? sorun cikarma olasiligi nedir?

seda

benim üst de önden 4 dişim çok ayrık lamine (yaprak) porselen uygulanabilir mi ve ortalama fiyatları nasıl öğrenebilirim

Uzman doktor

Ayrık dişlerde uygulanabilir. Fakat dişlerinizin durumu görülmelidir. Fiyatlar uygulanacak hastaneye kliniğe uyguayacak olan diş hekimine malzemeye vb. değişmektedir. Fiyatlar için muayene olacağınız doktordan bilgi alabilirsiniz.

filiz

On iki disim cok ayriklar lamine yaptirmak istiyorum ancak bir doktor olur ama dislerin cok buyuk olur demisti yaptirmalimiyim

Uzman doktor

Filiz hanım bu konu çok önemli. Eğer bu işlemi iyi bir diş hekimi yaparsa dişleriniz istediğiniz gibi olur. Fakat iyi bir diş hekimide fiyatları yüksek tutacaktır. Karar sizin

zehra

Yasim 14 kopek dislerim biraz kucuk. Cok kotu gozukuyor. Tel tedavisi uygulandi simdi ise ne yapmam gerekiyor ?

Uzman doktor

Zehra tel tedavisi sonrasında dişlerinizden memnun değilseniz diş estetiği uygulamaları porselen kaplama yapılabilir. Bunun için 18 yaşınzı beklemeniz gerekiyor.

Sule

merhabe ben 17 yasindayim ondeki dort disim ayrik.doktora gittigimde tel takamayacagini takarsada ancak arasindaki bosluklari esitleyebilecegini soyledi dislerim biraz kücukmüş.Dişlerimi buyutmeyi onerdi ama ben biraz korkuyorum zarari fala varmidir bu durumun.Dislerimin göruntusunde nefret ediyorum.Cok kararsiz kaldim.

Uzman doktor

Şule hanım diş aralarınız kapatılamıyorsa ve dişlerinizin görüntüsünden de memnun değilseniz. Diş estetiği kaplama uygulamaları ile gayet estetik dişlere ve estetik bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

Zeynep

Merhaba hocam ben 17 yaşındayım geçen yıl ön dişime kanal tedavisi uygulandı ve renk değişimi oldu sarardı. Bu görüntü beni rahatsız ediyor. Doktorum renk değişimi olacak olunca bana gel hallederiz demişti. Şimdi araştırınca dişin ölçüleri alınıyor ve diş yerine geçici diş kullanılıyor lamina uygulanana kadar bu benim kendi dişim çekilecek anlamına mı geliyor. Korkuyorum lütfen yardım edin ben çektirmeden sadece ön tabakaya yan dişlerimin tonunda yaprak kaplama uygulanacak zennediyordum bu yüzden içim rahattı ama şimdi hiç değil…

BELGİN

üst damak dişlerimden memnun değilim,
yaprak lamine fiyatlarını öğrenmek isterim.

Uzman doktor

Fiyatlarla ilgili bilgiler mail adresinize iletilmiştir.

Sule

dezavantajlari varmidir bunu ogrenmek istiyorum?

Sule

benim mailime gelmedi

burak

iyi günler benim ön iki dişim kırık buna ne gibi tedaviler önerirsiniz? gittiğim doktor lamine tedavisi dedi ama bu lamine tedavisi altaki dişe zararı var mı onuda merak ediyorum şimdiden tşklr

Uzman doktor

Burak bey size vermiş olduğum linki okuyunuz. Bu sorunuzdaki tüm cevapları alacaksınız. Lamina Diş Kaplama Fiyatları

lale

Hocam merhaba, dusmeye bagliy olarak ust sag 1 ve 2 numarali dislerde travma olustu ozellikle 1 numarali diste iceriye donme ve torpulenme sonucu dis kisalmasi yasadim. Devaminda univ hastanesine gittim orda kanal tedavisi ve disi eski yerine olabildigince getirilip tel yardimiyla sabitleme islemi yapildi.Olayin ustunden 8 ay gecti hala hassasiyet var her iki disimde ve goruntu olarak yamukluk olustu. Yaprak porselen yaptirmami tavsiye eden hekimler oldu. Bunun icin once hassasiyetin tamamen gecmesinimi beklemeyelim veya herhangi baska yol mu izlemeliyim ?

burcu

Merhaba, ben 16 yaşındayım ve 18 yaşına girince yaprak porselen yaptırmayı düşünüyorum.Ama alttan 2 üstten de 1 dişim çarpık.Önce diş teli takmam gerekir mi?

TUĞÇE

Merhaba,
Uzman bey 2 yıl ortodonti tedavisi gördüm. Ve 10 gün sonra diş tellerim cıkıcak. Üst ön dişlerimin formunda ufak tefek bozukluklar var ancak bunlar beni cok rahatsız ediyor. Doktorum lamine Diş Kaplama tedavisinin minimum 4 maksimimum 6 dişime uygulanabiliceğini söylüyor( maddiyata bağlı olarak) Fiyat alabilirmiyim.Bu tedavinin öncesinde diş taşı temizleme yeterli mi yoksa diş beyazlatma yaptırmam mı gerekir.
Şimdiden tesekkürler

merhaba hocam..ben 3,5 yıldır diş teli takıyorum.Dişlerim cok bozuktu ama şimdi düzeldi.Ancak küçükken cok antibiyotik içtiğim için dişlerimin doğal rengi sarı.Acaba teller çıkınca beyazlatmak yerine yaprak porselen mi yaptırmalıyım?Beyazlatma ne kadar fark eder_

Merve

Ben 16 yaşındayımda. Tel tedavimden sonra dişlerime iyi bakmadığım için sarı lekeler oluştu ön dişlerimde. Kaplama gerektiğini söylediler. Çukurlar da var lekerlerle birlikte. Yaprak kaplama uygun mudur? Eğer uygunsa ücreti ne kadar olur?

gül

benim önde bulunan iki köpek disim cok onde ve yaninda bulunan diste geride kaliyor lamina porselen sizce uygun olur mu .. kopek dislerim diger diskerimle aynihizada dursun istiyorum

aysel

Merhaba doktor bey benim ust kopek disleri arasinda bir disim eksik ve diger uc disim carpik duzeltmek mumkunmu ve fiyati ne kadar olur

Gülşah

Merhaba 16 yaşındayım ve dişlerimin arasında boşluk var tel tedavisi görmek istiyordum fakat çok uzun sürüyor ve artık dişlerimin düzelmesini istiyorum psikolojimi çok etkiliyor bu yüzden daha hızlı olacağı için porselen lamine (yaprak diş)uygulatmak istiyorum fiyat aralığı ne kadar acil cevap verirseniz çok iyi olur teşekkürler..

Beril arkas

Benim ön iki dişimde çarpışıklık var yaprak porselen yaptırmak istiyorum fakat alt çenem üst çenemden önde asla tel kullanmakta istemiyorum bu durum yaprak porselen yaptırmama engel mi ?

Uzman doktor

Beril hanım öncelikli olarak bir ortodonti uzmanına görünmelisiniz. Bu sizin kapanış bozukluğu tedavinizde yardımcı olacaktır. Bu problemin giderilmesinin ardından istemiş olduğunuz estetik sorununuzun tedavisini yaptırabilirsiniz.

ömer

biZi niye siklemiyosun doktor?

irem

Hocam ben 14 yasindayim ön dişlerimde kalsiyum eksikliginden olusan beyaz lekeler var goruntusu rahatsiz ediyor dis hekimi dolgu zamanla sararir tavsiye etmem dedi. Sizce yaprak porselen nasil olur?

Hilal

Yaprak porselen dis kaplanasinin fiyati nedir önerebileceginiz doktor veya klinik varsa cok sevinirim

MUSAP

İyi günler ben bundan 7 sene önce kaza yaptım ve on iki disim ortadan kirildi o zaman dolgu yaptılar fakat kirilan dişler ggrilesmeye basladlar bunun için doktora gittim bana laminate porselen ve desteksiz porselen önerdi sizce bunu yapmalimiym yoksa başka bi tedavi varmi

meriç

ön dişlerimde çok fazla egiklik ve çarpıklık var bunlar için ne yapılabilir 23 yaşındayım uzun süreli bi tedavi istemiyorum o yuzden bu yaşıma kadar yaptırmadım zaten amaçok fazla rahatsız oluyorum artık üstelik üsteki dişlerim buyukte biraz herhangi bi öneriz var mı?

yagmur

Arka dişlere de porselen yaptirilabiliyor mu? Ben sadece ondeki 2 disimden memnun değilim kirilmisti bu nedenle arkadakileri yaptirmayi dusunmuyorum. Aslinda sizce ondeki ikisine porselen yaptirip kalanini beyazlatsam cok yapmacik olur mu

Uzman doktor

Yağmur hanım yapılacak olan porselenler diğer dişlerinizin rengi alınarak o dişlerinize göre yapılacak ve arada renk farkı olmayacaktır. İyi bir diş hekimi asla belli olmayan doğal diş kaplama uygulamaları yapacaktır.

Miray Asiroğlu

Merhaba Benim ön 6 dişim zirkonyum kaplama fakat şeklinden hiç memnun değilim.. Zar zor ancak en iyisi bu oldu ve bende yıldığım için artık kalsın dedim.. Eski dişlerime göre kısalar ve alt dişlerimin gözükmesi rahatsız ediyor beni kırdırtıp yeniden yaptırma çilesi çekmek istemiyorum. Dişlerim çok yapma duruyor hepsi aynı hizada. Ön iki dişimi biraz daha uzatamaz mıyım bonging ya da lamine ile zirkonların üzerinde işlem yapılamaz mı.. Teşekkürler

hamit

Merhaba hocam benim on dislerin arasinda bosluk var vede iki tanesi biraz uzun ne yamami onerirsiniz lutfen bana ulasin

Uzman doktor

Hamit bey lamina kaplama uygulamaları yada yaprak porselen uygulamaları ile (hangisinin uygun olduğuna doktorunz karar verecektir) uygulamalar ile estetik kaygılarınız ortadan kaldırılabilir.

gizem

17 yaşındayım yaprak porselen yaptırmak istiyorum bu işlem için yaşın bi önemi var mı

Uzman doktor

Evet Gizem.. Bu işlem için 18 yaşınızı doldurmanız gerekir.

ebru

Merhaba Hocam. Benim dis köklerimde kemik kaybi varmis. ayni zamanda seklinden de memnun degilim. Bu lamina kaplama benim icin uygun olur mu?

Uzman doktor

Ebru hanım kemik kaybı önemli bir sorundur. Diş hekiminize bu konuda gözükmelisiniz. Durumunuz hakkında bilgi sahibi olunmalı ve varsa tedavi yöntemleri aranmalıdır. İleride kemik kaybından dolayı dişlerinizi kaybedebilirsiniz.

nazlı

Merhaba ben üst dişlerime tel taktıracağım ama alt en son dişimde kanal tedavisi var ve oraya kaplama yapıcaklarını söylediler. bu işlem lamina kaplama mı olacak

Uzman doktor

Nazlı hanım doktorunuz gerekli tedaviyi uygulayacaktır. Bu bölgede hangi kaplama uygulanmasının kullanılması gerekiyorsa onu uygulayacaktır.

ali

merhaba hocam benim üst dişlerim seyrek yaprak porselen tedavisi ile bu problemi ortadan kaldırabilirmiyiz ben sevmiyorum dişlerimi cevap verirseniz sevinirim teşekkürler

Uzman doktor

Ali bey yaprak porselen kaplama uygulamaları son derece estetik uygulamalar olup belirttiğiniz sorun bu uygulama ile düzeltilebilmektedir. iyi bir diş hekiminin uygulayacağı bu yöntemde çok iyi sonuçlar alınabilmektedir.

hüseyin

Sayın hocam üst çenede 5 alt çenede 7 adet yaprak kaplama düşünüyorum yaklaşık maliyeti ne kadar olur.
Teşekkür ederim.

Uzman doktor

Hüseyin bey fiyatlar muayene sonrasında verilebilir. Ayrıca fiyatlar uygulamayı gerçekleştireceğiniz merkeze, diş hekimine, il ve ilçeye görede değişkenlik göstermektedir.

Göknur

Merhaba hocam, benim üst santral kesici dişlerimden biri eksik ama onun yerinde herhangi bir boşluk yok. Yan kesici dişim çapraz bir şekilde o boşluğu kapatmış. Doktora gittiğimde bana empress kaplama önerdi,ben de dişlerimin kesilmesini istemiyorum. Acaba dişimin eksik olmasına ve diğer dişin eğri olmasına rağmen ben de yaprak kaplama yaptırabilir miyim? Ayrıca empress kaplama yaptırırsam bir süre sonra diş etimin diplerinde hafif morarma gibi renk değişimi olur mu ? Teşekkürler.

Halime Yılmaz

Merhaba,
Üst ön dişimin sağ yanındaki diş küçücük sivri bir halde kaldı hiç büyümedi, sol taraftaki normal bir diş gibi büyüdü ancak ucu sivri ve ön dişle arasında boşluk var. bu 2 diş için hekimim zigon kaplama önerdi, sizce bu dişlere yaprak kaplama yapılabilir mi, zigon, yaprak, empress kaplamalardan hangisini tercih etmem doğru olur, yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler

xx35

Merhaba doktor bey ben dislerimin renginden memnun degilim.. ön dislerimde beyaz lekeler var.
yaprak kaplamanin sorunlari nedir? Kolay kirilir düsermi? Ve dise zarari varmidir ? Nekadar tutar fiyat?
almanyadan geliyorum

samet

20 yaşındayım dişlerimin arası seyrek tel tedavisi cok mu uzun sürer ? veya bundan hariç yapılabilecek bişey var mı ?

CANSU

hocam merhaba;
ben 25 yaşındayım ve 4 sene önce tel taktırmıştım fakat üst ön 2 dişimde yeniden bozulma oldu düzgün bir görünüm için ne yapmamız lazım ve fiyat verebiliyor musunuz?

Hocam ben 16 yaşındayım öndeki dişlerim yamuk ve aralıklar var ve 1 dişim eksik tel taktırmak istemiyorum hangi tedaviyi önerirsiniz

şule

iyi günler hocam, şuan 25 yaşındayım 2007 yılında dişime tel takıldı ön dişlerimdeki ayrıklık için ama son iki sene içinde tekrar ön dişlerimde açılma oldu dişlerime nasıl bir tedavi uygulatabilirim ?

hilal

selam hocam ben 15 yaşındayım ön düşlerimden rahsızım, mutsuzum ,gülümseyemiyorum herkes gibi, çoğu zamandan bu yüzden toplum içinde sessiz durmayı seçiyorum. Diğer düşlerim düzgün ama öndeki 2 dişim uzun(tavşandiş denen) ve düz değil ne yaptırmalıyım porselen diş yaptırayımmı?

Uzman doktor

18 yaşını beklemelisiniz. Daha sonra estetik uygulamaları gerçekleştirilebilir.

Arif

Merhabalar yaprak diş hakkında bilgi almak istiyorumda ne kadar sürede yapılabiliyor, yapıldıktan sonra herhangi bi ağrı vs oluyor mu, yemek yemeyi felan zorlaştırıyor mu, herhangi bir bakımı varmı kolay gelsin

Uzman doktor

Yaprak porselen kaplama uygulamaları son derece estetik uygulamalardır. Bu uygulamanın yanı sıra gülüş tasarımınızda da iyileştirilme sağlanır. 2-3 senasta kaplamalar uygulanabilmektedir. Ağrı vs. oluşmamaktadır. Daha sonraki dönemlerde daha dikkatli olmak gerekir. Fındık fıstık sert kabuklu yiyecekler dişlerinizle kırmamanız gerekir.

Ufuk

Merhaba,

Yaprak lamine diş uygulaması için fiyat bilgisi alabilmem mümkün müdür?

Teşekkürler

Uzman doktor

Ufuk bey öncelikle muayene olmalısınız. Fiyat en son aşamadır.

soner

mrb benim dişlerimin önü açık diş hastanesinden randevu aldım ama yardımcı olurlarmı özelmi ilgilenir? cevaplarsanız sevinirim

kevser

merhaba on dişlerimden birisinde zirkon kaplama var fakat diğer üç dişimdeki çaprışıklık için yaprak porselen uygulaması yaptırmayı düşünüyorum ön dişlere uygulandığında zirkon ve yaprak porslenlerin görünümü arasında fark olur mu ? teşekkürler

fırat

turkom cera diye bir ürün var mükemmel zirkonyum içermez tamamen diş etine uyumlu alamünyom oksit metalsiz patentli bir ürün ve antibakteriyel diş hekimize anlatın

semra

Merhabalar,
ben üst ön dişlerime yaprak diş yaptırmak istiyorum. ama benim üst dişlerimden bir tanesi eksik, tahminim şu ki; lise dönemlerinde damağımda diş çıkmıştı, bu sanırım yer edinemeyip orada çıktı diye düşünüyorum. üst dişlerim de eksik olması yaprak dişte görünüm kötü mü durur (örneğin; ön iki tavşan diş ortalanabilir mi)?
teşekkürler.

sevda

Merhaba
Benim dişlerimde hem sağlık hemda estetik açıdan problem var. Çalıştığım için tek pazar günlerim tatil. Tlf bilgilerinizi yazabilir misiniz? hem fiyat bilgisi hemde randevu almak istiyorum.

edacan

hocam benim öndeki 2 dişim ayrık tel tedavis ile 4 ya da 6 ayda birleşir yazıyodu sizce tel taktırmalımıyım yoksa 20 likl dişler gelince birleşirmi?

anonim

Salam.Doktor bey,benim dislerim dogusdan rengi cok kotu.Beyaz değil.Sirasi cok kotu iki disimi yapttirdim yine olmadi.Bu durum beni rahatsiz ediyor.Ve sert bir şey yedigim zaman kafamda cok kotu agrilar basliyor.Sakiz bile ceyneyemiyorum.Ne yapmaliyim?Doktora gittim ama yinede deyisen bir sey yok.Dislerim yüzünden depresyondayim

Sevinç

Merhabalar. Benim üst on disimin sadece birisi tırtıklı ve bu beni rahatsiz ediyor. Dislerim cok uzun degil bu yüzden törpületmek mantıklı olur mu bilemedim. Hangi tedavi yöntemi uygulanmali?

Emre can

Hocam merhaba benim ust vene on dilserimin bir dislerimim 3tanesi yamuk bununla ilgili yaprak porselen yaptirmaya karar verdim sizlerden ricam mail adresime fiyat bilgilendirilmesi atabilirmisiniz.bir an once guzel dislere sahio ve gulmek istiyorim

selin

merhaba Hocam;
alt çenemde (önyüzde) bir diş büyüklüğünde köksüz boşluk var. Nasıl bir uygulama yapılabilir. çok tşk ederim

Uzman doktor

Selin hanım bu bölgede eğer kemik yapınız müsait ise implant tedavisi uygulanabilir

Volkan Can

Merhaba, ben 16 yaşındayım ve ön 2 dişimden bir tanesi kırık ve insanlarla diyalog kuramıyorum ayrıca fotoğraflarda gülemiyorum dişlerimi saklıyorum, araştırmalarıma göre kompozit diş dolgusu diye bir şeye rastladım ve diş hekimine gittim, bana dişimin dolguyu tutmayacağını ve tek ısırıkta tekrar kırılacağını söyledi, siz ne önerirsiniz ?? yaprak porselen diş yaptırabilir miyim ??

Uzman doktor

Volkan bey doktorunuz doğru söylemiş. 16 yaşında kaplama uygulaması yapılamaz. 18 yaşını beklemeniz gerekiyor maalesef..

Volkan Can

Hocam merhaba, benim üst ön 2 dişimden bir tanesi kırık ve kompozit dolgunun tutmadığı söylendi, yaprak porselen diş öneriyor musunuz ?? yaşım 16 cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler..

Uzman doktor

Hayır 18 yaşını beklemesiniz. 18 yaşından sonra uygulanabilir.

Semanur

Benim dilerim aralık üst dislerim bu na nasıl bir tadavi uygulanır ve fiyatı ne kadar tutar

Uzman doktor

Semanur Merhabalar dişleri aralıklı olması ortodonti tedavisi ile düzeltilebilir bir ortodonti tedavi uzmanına başvurarak bir an evvel tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz

Serap

Merhabalar.ben ön iki dişimı yaprak porselen yaptırmak istiyorum acaba tek dişin fiyatını öyrenebilirmiyim…teşekkürler..

Uzman doktor

Serap hanım merhabalar uygulanacak kaplama malzemeleri ne dişlerinizin durumuna Diş hekimine ve Diş Hastanesi’nde göre fiyatları değişmektedir

tuğçe

Porselen yaprak on dis dolum fiyati ne kadar

Uzman doktor

Tuğçe hanım merhabalar porselen yaprak kaplama uygulamaları kaç dişe yapılacak hangi Diş hekimine ya da hangi hastaneye yapılacağına bağlı olmak üzere ve hangi kaplama malzemesinin uygulanacağına bağlı olarak fiyatları değişmektedir

sudeee

merhabalar,Üniversite son sınıf öğrencisiyim. hiçbir zaman ağız açık gülemedim. yaptırmak istiyorum ama nasıl bi tedavi gerekli bilmiyorum. ön iki dişimin yanındaki bir dişim baya geride. hemen onun yanındaki köpek dişim ise baya ileride bunun için önerebileceğiniz tedavi nedir acaba.? yardımcı olursanız çok sevinirim.

Uzman doktor

Sude hanım merhabalar Süt dişlerin tedavisi ortodonti tedavisi ile olmaktadır. Bir Ortodonti uzmanı başvurarak konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir ve muayene olabilirsiniz.

Berk

Merhaba. On iki dislerimin sağındaki ve solundaki disler cok geride ozellikde sağdaki bazen güldügümde orda dis yokmuş gibi duruyor. Yaprak dis tedavisi uygulanabilir mi?

Merve

Merhabalar ben merve 17 yaşındayım dişimdeki problem ise şunlardır;Sol köpek dişimin yanındaki kesici dişim ufak ve sallanıyor eğer çıkartıram birdaha diş büyümeyecek ön dişlerim ayrık ön dişlerimin sağındaki kesici dişim ile köpek dişim bir anda çıktılar ve birlikte üçgen olarak büyüdüler bu yüzden dişlerimde aralık çok var bu yüzden nasıl tedavi yapılacağını bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çoooookkk teşekküür ederim 🙂

Serpil

Iyi gunler benim dislerim sari yaprak seramik bir tanenesi fiyatini Ogrenebilirmiyim

Furkan

Merhabalar hocam ben 19 yaşındayım doğuştan dişlerimde siyahlik var ve yeni çıkan dişlerim beyaz ben o siyah dislerime yaprak diş yaptırmak istiyorum ne onerirsiniz

BAŞAK

MERHABA,
BENİM ÖNDE KÖPEK DİŞİM DIŞARI DOĞRU ÖN TARAFTAYDI.YANINDA BİR SÜT DİŞİM VARDI .DİŞÇİ BENİM SÜT DİŞİMİ ÇEKECEĞİ YERDE O BENİM ÖNDEKİ KÖPEK DİŞİMİ ÇEKTİ . SONRA O SÜT DİŞİN KENDİ ANA DİŞİ AYNI ŞEKİLDE DIŞARDA ÖNDE OLARAK PATLAYIP ÇIKTI .22 YAŞINDAYIM HALA O ÇEKİLMEYEN SÜT DİŞİM DÜŞMEDİ VE O ÖNDE OLAN KÖPEK DİŞİM HALA İLERİDE VE İKİ ÖN DİŞİME BASKI UYGULAĞI İÇİN ÖN DİŞİM GERİYE GİTMEYE BAŞLADI . BUNA NASIL BİR TEDAVİ UYGUKANABİLİR ? O SÜT DİŞİMİ ÇEKTİRSEM ÇOK BOŞLUK KALIP DİĞER DİŞLERİMİN KAYMASINA NEDEN OLUR MU ?

havva

on sag ustdamakdan cikan kopek disimi nasil duzeltebilirim gulmek istemiyorum resim cektirince cirkin oluyo napabilirim

Sümeyye doğan

Ön 4 dilim yaprak porselen fiyatı nedir acaba?

Hulya

Merhaba ondeki 4 disime zirkonyum yaptim ama dogal durmuyolar memnun degilim .zirkonyukumun ustune yaprak dis uygulamasi yapilabilirmi? Simdiden tesekkir ederim

mine

öndeki 2 dısıme renklenmeden dolayı endodonti uzmanı tarafından kök beyazlatma ıslemı uygulandı ama 1 yıl sonra tekrar pembeleşme oldu yaprak lamine uygun olurmu

ipek

merhaba yaşım 14 ön dişim kırık bana 18 yaşından önce bişey yapamayacaklarını söylediler burda her yaşta uygulanmakta diyor anlamadım yardımcım olursanız sevinirim

Porselen diş kaplama tanesini fiyatını öğrenmek istiyorum

Büşra

Merhabalar, sağ ve solda kaplamalarım var ön dört dış kendi disim olmakla birlikte ön dişlerin 1 tanesinde renk değişimi görünmekte neler yapılabilir ve fiyat almak istiyorum.

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Hamilelikte diş çekimi nasıl yapılır ?
Handan tarafından 1 gün önce
Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce