Dişlerde Köprü Fiyatları

Dişlerde Köprü

Ağızda meydana gelen diş kayıplarının oluşturmuş oldukları boşlukları yanlarındaki diğer dişlerden destek alarak doldurulması işlemine diş hekimliğinde köprü uygulaması denilmektedir.

Ağızda bir dişin çürümesi veya kaybedilmesi hem sağlık açısından hemde estetik açıdan ne kadar önemli olduğu bir gerçektir. Günlük yaşantımızda dişlerimizin ayrı bir yeri vardır. Güleriz, yemek yeriz, konuşuruz vb. durumlarda dişlerimizin fonksiyonelliği her zaman ön plandadır. Ayrıca dişler çene yapımızı ve yüz yapımızı ayakta tutan bir destekçi gibidir. Ağızda oluşan diş boşlukları yüzümüzün çökmesine ve olduğumuz yaştan çok daha fazla yaşlı gözükmemize neden olacaktır. Dişler herzaman diğerini yarattığı boşluğu doldurmaya programlıdır. Ağızda bulunan dişler zamanla diş boşluklarının olduğu bölgelere doğru kaymaya başlayacak bu kayma hareketi diğer dişlerin korunabilme özelliğini kaybederek ağızda diş ve dişeti problemlerine neden olacaktır.

Diş köprüsü nasıl yapılır ?

Yapılan tedavilerden sonra köprü hazırlıklarına başlanır. Öncelikli olarak diş boşluğunun olduğu bölgedeki ona komşu olan öndeki ve arkadaki iki diş aşındırılarak boşluğu destekleyecek konuma getirilir. Boşluğu dolduracak olan madde porselen yada akrilik malzeme saçilerek, boşluk diğer dişlerle beraber kaplanır ve kapatılır. Bazı hastalarda ağızda boşlukları destekliyebilecek dişler olmayabilir. Bu durumda hastaya diş implant uygulaması yapılarak destekleyici bir diş bölgede sağlanır.

Diş köprüsü yapımında kullanılan malzemeler nelerdir ?

Köprülerin alt kısmında sağlamlık bakımında uygun görülen titanyum veya altın alaşımlı malzemeler kullanılabilir. Fakat üzeri diğer dişlerle uyum sağlayacak ve estetik görünümü bozmayacak porselen madde kullanılacaktır.

Diş köprüsünün bakımı nasıl yapılmalıdır ?

Diş köprüleri diğer dişlerde olduğu gibi günlük olarak bakımlarının yapılması gerekir. Ayrıca köprü dişler için özel olarak üretilen diş ipini kullanmakta çok önemlidir. Diş hekimi kontrollerini 3 – 6 aylık yada köprülerde yaşayabileceğiniz problemlerde günü gününe tedaviyi eksik etmemelisiniz.

Diş köprüsü iyi bakılmadığı durumlarda ne olur ?

Diş köprünüze iyi bakmadığınız durumlarda diş ve diş eti problemleri ile karşı karşıya kalmanız kaçınılmazdır. Bu durumda köprülerin değiştirilmesi gerekebilir.

Sabit köprülerin özellikleri nelerdir ?

Sabit diş köprüleri kaybedilen dişlerin yerini alarak bu dişlerin fonksiyonel olarak özelliklerini tamamlarlar. Yemek yeme, çiğneme, konuşma vb. aynı zamanda ağızda diş ve diş eti sağlığının korunmasında da önemli bir rol üstlenirler.

Köprü üstü malzemeleri ve çeşitleri nelerdir ?

Diş köprüler oluşurulduktan ve boşluk doldurulduktan sonra üstte kullanılacak olan malzeme hasta ve doktorun kararı ile full porselen (bu porselenler estetik kaygı oluyşturmaz ve dışarıdan son derece göze hitap eden bir yapısı vardır), zirkonyum malzemeler ( estetik malzemelerdir ve ışı geçirğinliğine sahip olan malzemelerdir), metal destekli porselenler (sağlamlık açısından son derece kuvvetli bir malzeme olmasına karşın estetik açıdan problemlidir. Genellikle ön dişlerde tercih edilmezler)

Kaybedilen dişlerin yerine köprü yapılmasının nedenleri nelerdir ?

Diğer dişler kaybedilen dişin oluşturmuş oldukları boşluklara doğru hareket ederler. Bu hareket sonucu diş ve diş etlerinde sorunlar oluşmaya başlar. Aynı zamanda çiğneme kuvveti ağızda eşit dağılamadığı için diğer dişlerin üzerine fazladan yük binmeye başlar. Bu durum dişlerin kendilerini yeterince savunamamasına yol açacaktır. Bu tür tehditleri ortadan kaldırmak ve

– Yandaki dişlerin boşluğa doğru eğilmesini önlemek

– Gülerken estetik bir kaygı oluşturmasını engellemek

– Daha sonra dişlerin hareketinden dolayı oluşabilecek çürüme ve diş eti problemlerini ortadan kaldırmak

– Diğer dişlerin mevcut konumlarını korumalarını sağlamak

– Dişler üzerinde oluşacak olan fazla kuvveti engellemek

ve en önemlisi ağızda doğallığı korumak için diş köprü uygulamaları yapılmaktadır.

Köprü türleri hangileri ? nasıl uygulanırlar ?

Klasik ve maryland olmak üzere iki çeşit diş köprü uygulması vardır.

Klasik köprü: Boşluk oluşan diş bölgesinin yanındaki dişlerden destek alınarak yapılan diş köprü uygulmasıdır.

Maryland köprü: Boşluk oluşan bölgeye yerleştirilecek olan diş yandaki dişlere metal veya porselen bir uzantıyla tutunur.

Diş Köprü Fiyatları

Diş köprü fiyatları yapılacak olan köprü uygulamasına göre değikenlik göstermektedir. Türk diş hekimliği birliği sitesindeki fiyatlara göre

Diş hekimlerinin kendi web sitelerinde fiyat yayınlamaları yasaklanmıştır. Eğer tedavilerle ilgili fiyat almak istiyorsanız telefon numaralarını arıyarak fiyatları öğrenebilirsiniz.

Diş hekimi fiyatları hakkında diğer bilgiler

Diş Estetiği Fiyatları
Empress Diş Fiyatları
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş Eti Estetiği Fiyatları
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
Diş Taşı Temizleme Ücreti
Dişlerde Köprü Fiyatları
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
Diş Estetiği Fiyatları, Diş Estetiği Resimleri, Diş Estetiği Görüntüleri
Ortodonti Tedavisi, Ortodonti Ücretleri, Ortodonti Fiyatları
Doğum Fotoğrafçısı Fiyatları
Çocuk Diş Fiyatları
Pedodonti Fiyatları
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
Diş Zirkonyum Fiyatları
Protez Diş Fiyatları
Diş Röntgen Filmi Fiyatları
Diş Hekimi Muayenesi Fiyatları
Kanal Tedavisi Fiyatları
Diş Dolgusu Fiyatları
Amalgam Dolgu Fiyatları
İnley (Onley) Dolgu Fiyatları
Kompozit Dolgu Fiyatları
Bonding Fiyatları
Diş implant fiyatları
İçten Tel Fiyatları

134 Yorum

Yorum Yaz

Ogün

Doktor bey merhabalar arka dişlerimden bir tanesini geçen gün çektirdim. Doktorum bana buraya köprü yapabileceğini söyledi. Köprü yapılırken diğer dişlerim kesiliyormuş ve etrafdan dediklerine göre bu durum diğer dişelerede zarar veriyormuş bana köprü kesinlikle yaptırma dediler. Köprü yapılırken yan dişlerin kesildiği ve kesilen bu dişlerin çabuk çürüdüğü doğrumudur ?

Uzman doktor

Köprü yapılan dişlerin hava alması ya da çiğnenememesi gibi bir durum iyi yapılmış bir köprü için söz konusu değildir. Köprü yapılmadan önce kesilen dişlerde çürük varsa temizlenirse,ihtiyaç varsa kanal tedavisi yapılırsa, ama esas önemli olan köprü diş ve diş etleri ile uyumlu yapılırsa kendi dişinizi kullandığınız rahatlıkta kullanırsınız. Kesilen dişin ömrü biraz da sizin ağız bakımınızla ilgili bir durumdur. Dişinizi kaybetmenize sebep olan ağız bakımı anlayışı ile devam eder dişlerinizi fırçalamazsanız,köprülere özel diş iplerini kullanmazsanız,diğer şimdi sağlam olan dişlerinizin ömrü kısaldığı gibi köprü altında kalan dişlerinizin ömrü de kısalacaktır. İmkanınız varsa ve damaklarınız müsaitse implant çok daha kullanışlı ve ömürlük bir tedavidir.Ancak köprü de yıllardır kullanılan hala çok tercih edilen bir yöntemdir. Eksik dişinizi ya köprü ya da implant ile tamamlatmalı, boş hali ile bıurakmamalısınız. Çünkü diş olmayan yerde kemik-damak erimeye başlar,dişler o boşluğa doğru kaymaya başlar. Daha sonra hem implant hem köprü yaptırmak daha zor,daha maliyetli olacaktır ve elde edilecek estetik istediğiniz gibi olmayacaktır.

Berin

Doktor bey selamlar kolay gelsin diyorum bu aralar köprü yaptırıyorum ve işlemlerim bir kaç güne kadar bitecek köprü yaparken yan dişlerim kesildiler size sorum bu kesilen dişler daha çabuk mu çürüyorlar ? Doktorun çürümeleri önlemesi için yapması gerekenler varmıdır ? Köprü olan dişimizi ve yanındaki dişleri çürüğü önlemek adına nasıl temizlememiz gerekir ?

Uzman doktor

köprü dayanağı dişlerin çürüme olasılığı daha ziyade kprünün boyun bölgesinde biriken bakterilerden kaynaklanır; diğer bir olasılık da köprü marjinal uyum hassasiyetinin düşük olmasıdır. Rutinde köprülerin sökülerek dayanakların kontrolü uygulanmaz, zira yapıştırılan köprülerin sökümü sırasında kökler zarar görebilirler.

Çağla

Merhaba doktor bey benim üst bölgede bir dişim yok doktor bana bu bölgeye köprü yapılabilir dedi. İmplantta yapılabilirmiş. Acaba önce köprü sonra implant yapılabilir mi ?

Uzman doktor

Evet köprü yapmak için kaybettiğiniz dişe komşu olan dişleri küçültmek zorundayız.. İleride oraya implant yaptırsanız da dişlerinizi eski haline döndürme şansınız ne yazık ki olmayacak.

Fehmi

Merhaba doktor bey ben azı dişlerimi kaybettim ve yerlerine köprü yaptırdım. Yaptırmış olduğum bu köprüler bana yemek yerken çok zorluklar çıkartıyorlar. Aralarına sürekli olarak yemek artıkları giriyor. Eğer bu bölgeyi düzenli olarak temizlemesem ara fırçaları kullanmasam gecem zehir oluyor. Diş etlerim şişiyor ağrılarım oluyor. Çok kötü durumdayım. Acaba her köprü tedavisinde böyle oluyor mu ? Yoksa bu durum bana mı denk geldi.

Uzman doktor

Yeni yapılan köprü arasına yemek artıkları girmesi normal bir drurum değildir. Protezler çıkartılıp içine ölçü yerleştirilerek tekrar ölçü alınıp gerekli düzeltmelerin yapılması yoluna gidilebilir.

Jülide

Doktor bey köprü olan dişlerin ömürleri kaç yıldır. Köprü olan dişleri temizlemek ve bunlara zarar gelmemesi için neler yapılmalıdır ?

Uzman doktor

Dünya standardı 5 yıldır. ülkemizde çok uzun yıllar kullanılıyor. Fakat değiştirmek gerektiğinde altında hasarla karşılaşıyoruz.dişe zarar verecek herşey köprüye de zarar verir. Örn:fındık kırmak…

Mecnun

Hocam selamlar diliyorum kolay gelsin. Ağzımda iki dişim çekildi ve yerlerine köprüler yapılmasını istiyorum. Fakat çevremdeki kişilerden duyduğum kadarı ile köprü yapılacak olan dişlerin yanlarındaki dişler kesiliyormuş. Yine çevremdekiler diyorlar ki yapılan köprüler ağrı veriyor sorun çıkartıyor vs. bunların cevaplarını öğrenebilirmiyim ? Bu konu benim için çok önemli şimdiden teşekkürler diliyorum.

Uzman doktor

Sabit protez (tek diş için “kuron”, bir kaç dişi kapsayan alanlarda “köprü) yapımında restorasyona dayanak olan dişlerin restorasyon malzemesinin hacmi kadar küçültülmei gerekir. Diğer bir deyişle dayanak diş/lerin anestezi altında kesilerek şekillendirilmeleri lazımdır. Bu işlem geri dönüşü olmayan bir uygulamadır. Alternatif tedavi diş eksikliği olan bölge/lere implant/lar uygulamak ve dişleri kesmeden ağızda tutarak korumaktır.

Arzu Ertan

Doktor Bey,
Benim dişeti hastalığım var ve dişetlerim çekiliyor, dişlerim sallanıyor. Geçen yıl alt çene ön dişlerimden ameliyat oldum ve bu güne kadar idare edebildim. Artık alt çene ön kesici 4 dişim çok sallanıyor. Neredeyse düştü düşecekler. Çektirdiğim panaromik röntgende neredeyse çenemde implant yapılacak kemiğim kalmamış. İmplant için kemik tozu vesaire ile yapılacak implant işlemi hem çok pahalı hem de uzun bir sürece mal olacağından alttaki 4 dişimin yerine köprü yaptırmak istiyorum. Bu konuda size sorularım var. Bu köprü kaça mal olur? Kaç günde köprü takılır? Uzun ömürlü olabilir mi? Rahat kullanabilir miyim? Bundan başka bir öneriniz var mı?
Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Uzman doktor

Öncelikli olarak tedavinizi yaparak mevcut dişlerinizin durumunu kontrol etmemiz gerekiyor. Eğer kurtarılabilme şansı varsa köprüye gerek kalmadan gerekli müdahaleler yapılabilir. Fakat dediğiniz koşullar tedavi sonrasında da durumunu aynı şekilde koruyorsa bir tedavi planlaması yapılacaktır. Bu planlama ile birlikte en uygun tedavi şekli yapılacaktır. Bu aşamada fiyat ve zaman belirtilmesi doğru olmaz. Yapılan işlemler uzun ömürlü olur. Önerim randevu almanız yada bir diş hekimine giderek gerekli muayeneleri yaptırmanızdır.

KAMİL

MERHABA BENİM 10 SENEDİR ÖN ÜST DİŞİM KIRIK VE YAPTIRMAK İSTİYORUM MALİYETİ NE KADAR TUTAR

Uzman doktor

Çok yğksek maliyetler tutmaz dişinizin durumuna göre tedavi uygulanır ve gerekli müdahalelerle dişiniz eski formuna kavuşturulacaktır.

KAMİL

PEKİ GELİP YÜZ YÜZE KONUŞŞAK OLURMU AMA YERİNİZİ TAM OLARRAK BİLMİYORUM

Uzman doktor

Telefon numaralarımız sitemizin üst tarafında mevcut telefon numaralarını arayarak randevu alabilirsiniz.

KAMİL

4 DİŞEDE DOLGU YAPILCAK ÖN DİŞ KÖPRÜ TOPLAM NE KADAR TUTAR GÖZ KARARI Bİ BİLGİ ALABİLİRSEM SEVİNİRİM 🙂

Uzman doktor

Göz kararı bilgi için gözün görmesi gerekiyor 🙂 tedavi ücereti muayene sonrasında verilecektir.

KAMİL

ANLADIMM PEKİ OZAMAN MÜSAİT Bİ ZAMAN DA RANDEVU ALIRIM

Fuat Akcam

Iyi aksamlar bana porselen zirkonyum koprulu dis ve zirkonyum kaplama fiyatlarinizi gonderebilirmisiniz daha sonra gerekirse telefonla Bilgi aliriz
Simdiden tesekkurler

Uzman doktor

Fiyat için sitemizdeki telefon numaralarını kullanabilirsiniz.

seda

doktor bey ben 3 dişime köprü yaptırdım bunun için 1350tl para istediler kanal tedavisi ile birlikte sizce fiyat normalmidir

Uzman doktor

Fiyatlar değişkendir. Doktoruna, semtine, ağız problemlerinize, kullanılan malzemeye vb. fiyat değişimleri olur. Bu fiyata az yada çok denilebilmesi doğru değildir.

seda

bana ortalama bir fiyat söyleyebilirmisiniz semtim sarıyer porselen diş olacak

Uzman doktor

Merhaba seda hanım web sitelerinin üzerinden fiyat belirtilmesi Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından yazaklanmıştır. Size buradan ortalama fiyat vermek isterim ama bu durum benim elimde değil. 0212 265 77 58 nolu telefon numarasını ararsanız sekreter hanım size fiyat bilgisi verecektir. Başka nasıl yardımcı olabilirim.

muhammed ali

Merhaba doktor bey ben 3 tane dişe köprü yaptırıyorumda dişler kesildi ve diş etlerinde çok şidetli ağrılar oluyor ve ağrılar başıma vuruyor Köprüler takıldıktan sonra ağrılar devam edermi Ağrı kesici parol kullanıyorum 25 dakika sonra ağrı kesiliyor neredeyse hap bağımlısı olucam….neolur yardım edin

muhammed ali

Merhaba doktor bey ben 3 tane dişe köprü yaptırıyorumda dişler kesildi ve diş etlerinde çok şidetli ağrılar oluyor ve ağrılar başıma vuruyor Köprüler takıldıktan sonra ağrılar devam edermi Ağrı kesici parol kullanıyorum 25 dakika sonra ağrı kesiliyor neredeyse hap bağımlısı olucam….

Uzman doktor

Ağılar kesilen dişlerinizin olduğu bölgede mi ? Bu ağrılarla ilgili doktorunuzun bilgisi var mı ?

ümit

marly kopru nasil oluyo kesilmesi grekiyo mu acil lutfen

Uzman doktor

Köprü yapılırken yanındaki destekleyici diş kesilmektedir.

özkan

Hocam dişlerime köprü yaptırıcam randevu için teleon numaranız ve adresniz nedir ?

Uzman doktor

0212 265 77 58 nolu telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Nurhan

Slm..Ağız içerisindeki olmayn herhangi bir dişe tel takılırsa o ara boşluk kapanabilinir mi tşk……..

Uzman doktor

Olmayan dişe implant uygulaması yapılması gerekir.

özlem

benim sağ arka dişim çekildi ama diş varmış gibi ağrı yapıyo yerine köprü yaptırsam faydalı olurmu yanlarında diş var ama bilmiyorum kararsız kaldım kullanabilirmiyim normal dişim gibi
tşk ederim

Uzman doktor

Jöprü yerine kemik yapınız müsait ise diş implant tedavisini öneririm.

kaya aydın

Selamlar. ben 13.03.2014 tarihinde sol,sağ alt ve sol üst olmak üzere yapıştırma köprü yaptırdım. Bu esnada yanlarından birer dişim de kesildi yapıştırılacağı için. Sorunum; dişler yapıştırıldığı günden itibaren elmacık kemiklerimin altında çene eklem yerleri sanırım ve yeni yapıştırılan dişlerimin altları zamanlı zamansız sızlama yapıyor. PARAFON isimli kas gevşeltici ve ağrı kesici alamamı söyledi diş hekimim.ilacı kullandıktan 5 saat sonra falan tekrar aynı rahatsızlıklarım oluyor.Geçmeyecekmi acaba sıkıntım nedir?

Uzman doktor

İlk başlarda sızlamalar olabilir. Bu sızlamalar zamanla geçmesi gerekir. Eğer sızlamalarınız devam ederse mutlaka yeniden kontrol edilmesi gerekir. Ağrıların devam etmesi yapılan protezde bir sorunun olduğunu ortaya koyar.

kaya aydın

Selamlar. Dün itibariyle tekrar başka doktora gittim.Panoromik film çekildi ve 3 tedavi programı uygulanmasına karar verdi doktorum. Bunlar; (1).sol 7 de kanal tedavisi yapılacağını söyledi fakat sol 7 üzeri yapıştırılmış kaplama diş var bu sorun yaratırmı? Bu tedavi esnasında dişler sökülerekmi yapılacak?
(2) Ardından “diş eti hastalığı tedavi bölümüne” sevketti fakat burada sıra olduğu için mayıs ayını bulacak, diş eti çekilmesi olduğunu belirtti doktorum,tedavi süreci uzadığı için bunda sorun olurmu?
(3) “protetik diş tedavi bölümü”. Burada ne yapılacak bilmiyorum.Bu konuda aydınlatırmısınız? Teşekkürler.

Uzman doktor

Evet kaplama alınıp kanal tedavisi işlemi yapılır. Tedavi süresinde çok iyi diş bakımı yapmalısınız. Diş ipi kullanımı ve gargara uygulamalarını eksiksiz yapın. Nasıl diş bakımı yapacağınızı bilmiyorsanız. Sitemizde bununla ilgili bilgiler var. Yada doktorunuzdan bizzat giderek bilgi alabilirsiniz. Protetik Diş Tedavisi , eksik olan dişlerin yada sonradan kaybedilmiş olan diş bölgelerinin yerine yapay olarak yenilerinin getirilmesi anlamına gelmektedir. Eksik dişleriniz varsa burada bu uygulama yapılacaktır. Geçmiş olsun.

fikret

merhaba sağ alt arka dişlerime köprü yaptırdım(10.04.2014)bu tarihten 10 gün önce de bağlantı olacak ön ve arka dişlerimin kesimi yapıldı.diğer tarafla çiğnesemde köprü yapılmasına rağmen kesilen dişim ağrıyor bir de köprü kesilen dişlere tam oturdu ama boş olan yerlerde diş etiyle tam yapışmış değil gözle görülür bir boşluk yok fakat.yeni olduğu için bu normal midir?teşekkür ederim

Uzman doktor

Evet bir alışma dönemi olabilir. Eğer kendinizi iyi hissetmezseniz konuyu mutlaka diş hekiminize bildiriniz. Ağrıyan dişin durumu kontrol edilip kanal tedavisine gereksinim görülebilir.

Harun

Merhabalar doktor bey, diş çürümesi nedeniyle 2 dişim çekik. 1 i alt çene köşede azı dişlerden ikinci küçük azı, diğeri ise üst çenede ikinci premolar dişi. Alt çenemdeki ikinci küçük azı dişi 2-3 sene önce çekilmişti şimdi o bölgeye diğer dişler kaydı ve boşluk olan alan daraldı. Buraya köprü vs. bişey yaptırsam o kayan dişler tekrar eski yerlerine oturur mu ? Ve de Üst çenemdeki diş ise bu sene çekildi onunda kayma yapmaması için en yakın sürede köprü vs. yaptırmam mı geekiyor? Cevaplaranız sevinirim teşekkür ediyorum.

Uzman doktor

Ben köprü yerine diş implant uygulaması yapılmasını size öneririm.. Kayan dişler için ise ortodontik bir düzeltme yapılabilir.

berke

doktor bey alt dısım curuk cok agrıyo cekılırse gerı cıkarmı yas 23

Uzman doktor

Süt dişiniz olma olasılığı çok zayıf olduğundan dolayı yerine diş gelmeyecektir. Mutlaka bir diş hekiminize muayene olmalısınız. Eğer kurtarılabiliyorsa doktorunuz dişinizi kurtaracaktır. Bunun yanı sıra dişiniz çekilse bile artık diş implant uygulamaları var.

Samet

Merhaba doktor bey. Oncelikle yas 22 ve Bugun dis agrisindan dolayi doktora gittim. Agriyan disime oncden dolgu yapilmisti birkac sene gecti ve bugun gittigimde tekrar dolgu olamayacagini soyledi. Sonra Sag alt 6 numara Dis filmim cekildi ve sut disi oldugu ve kokten curudugu icin cekilmesi gerektigi soylendi ve cekildi. Acaba sut disi oldugu icin tekrar dis cikma olasiligi var midir? Ayrica su an cekilen disin yaninda bir disimde yaklasik 7-9 sene once cekilmisti ve simdi merak ettigim kopru mu, implsnt mi yaptirsam daha saglikli ve ana dis gibi kullanisli olur?

şerif

değerli dentist arkadaşım;ağızımda sol üst azı başlangıcısol alt azı başlangıcı eksik,diğer sağ alt taraf azıbaşlangıcı tedavi olmayacak şekilde çürük ve onun üstü çürük üst sağ azıbaşlangıç eksik.yani köprü olacaksa 3*4=12 diş yapılması gerekiyor.bu dişler bir hafta içerisinde tedavi olurmu?bir hafta içerisinde hepsi yapılabilirmi? yapılamazsa sebebi nedir?o diş koltuğunda oturması hem azap verici,hemdeçok sıkıntılı.size sorum bu bir gün içerisinde kesilmesi gereken 8 diş kesilebilirmi?dişler kesildikten sonra 1 hafta içinde tamamlanabilirmi?

cenk

Mrb.Doktor bey. Sağ alt azı dişim çekildi, komşu dişlerden birisinde dolgu var diğeri sağlam. Kemik yapımda müsaitmiş. Sizce çelişen dişe köprümü, implant mı yaptırsam saha sağlıklı ve uzun ömürlü kullanımı olur. Teşekkürler.

murat

Merhaba doktor bey .Geçen hafta içi dişlerime köprü yapıldı.Dişim olmayan bölgeye gelen protez dişim altından çok hafif hava alıyor. ben bundan çok rahatsızım.Durumumu Diş hekimine ilettim.Takılan Protez dişler(köprü) zaman ile hava alan yerin kapatacağını söyledi.Böyle bir şey oluyormu.Diş etleri zaman ile aşağıya dişlerimin üzerine geliyor mu?

fatih

Değerli doktorum ben 17 yaşındayım ve ön üst alt dişlerime 8+6 toplamda 14 olmak üzere porselen diş yaptırıldı allakilere alıştım ama üst dişler dudaklarıma çarpıyor ve bazı harfleri çıkartamıyorum f v gibi dudak harflerini. Bununla birlikte yapılan köprünün metal destekli mi yoksa zirkoryum mu olduğunu sormadım ama yaklaşık 4000 tl civarı masraf oldu. Sizce bu dişler ne desteklidir? Bunu ben nasıl anlarım? Ayrıca ilerde ağzımda ne kadar diş varsa söktürüp tamamen implat yaptırmayı düşünüyorum. Sizce doğru bir karar mı?
Bugün 15 haziran 2014 pazar günü.

Uzman doktor

Fatih bey.. Doktorunuzdan bu konular hakkında bilgi alabilirsiniz. Fakat dişlerinizin tamamını söktürüp implant yaptırmanıza gerek yok kaplamalarınız değişebilir.

Fatih

Teşekkürler, önerilerinizi dikkate alacağım.

elif

mrb doktor bey, benim diş etlerimdeki rahatsızlıktan dolayı dişlerimde kayıplar meydana geldi.doktor dişetlerinden hemen tedavi olmam gerektiğini olmadığım takdirde diş kayıplarının devam ediceğini söyledi.diş eti tedavim amaliyatla olcak sonrasında kayıp dişlerime protez yapılacak galiba ön dişim çekilecek buraya görünümün güzel olacağı nasıl bir protez öneri yaparsınız 4-dişim kayıp maliyet çok yüksekmi olur cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim…

Uzman doktor

Bu durumda dişlerinizin durumunu görmemiz gerekiyor. Eğer doktorunuza güveniyorsanız doktorunuz sizin için en iyi olanı uygulayacaktır. Burada elbette implant tedavisini daha sağlıklı buluyorum . Fakat yine dediğim gibi teferruatlı röntgen ve diş görüntüleriniz sonucunda implantmı protezmi karar verebilebilir.

aleyna

ön üst dişlerin ikili olan yana yana köpek dişlerin ortasındaki iki dişe köprü yapılır mı ön 1 1

meryem

Merhaba, ön dişime doldu yaptırdım öndişlerimin yanında kötü duruyor bide ana dişim cıkmadı süt dişime doldu yaptı doktor sizce ne kadar doğru dolu yapılmadı orada kuccuk duruyor hiç hoş gözukmuyor dişlerim cocuk dişi gibi sivri üçgen sekilde duruyor u seklinde olması için toplam 6 diş ne yapılabilir acaba bilgilendirirmisiniz şimdiden cok teşekkür ederim

Uzman doktor

Meryem hanım.. Öncelikle panoromik röntgen bfilminize bakılmalı ve dişlerinizin durumuna o şekilde yorum getirilmelidir. Dişlerinizin durumu görülmeden yorum yapılması doğru değildir.

muhammed

Doktor bey benim dislerim genetik olarak kotu on dişinin bir tanesi sekildi.diğer on diş leriminde sekilme ihtimali var o disde denildiğinde yan yana iki on diş bos olacak.sorum su benim bildigim bir diş olmaz yanindaki dişi kesip köprü yapilir ama yan yana bos iki diş nasil köprü yapilir veya yapilir mi??

Cevaplariniz için şimdiden tesekkur ederim…

aslı

altın kullanarak köprü yapan diş hekimi arıyorum. İstanbul Avrupa’da işinde uzman olmasi önemli

zubeyde

Doktor bey iki yil once dört adet cekilmis disimin yerine köprü yaptırdım çok pişman im.dokuz disimi kesmis curuksuz saglam dislerim.hayatim zehir oldu.piskolojim bozuldu çok mutsuzum bi yardım. Normalmi.dislerim cok guzeldi.cok Üzgünüm. Sol altta bi boslum icin dort dis kesmis .az bi aralanma vardi onun icin iki dis bunu yapmasi normalmi.aralanmaya baska bisey yapamazmiydi neden bilgilendirmedi beni.koprunun noldunu bile bilmiyordum. On disim aralaniyrdu diye gittim butun dislerimi kesti.cok kötüyüm. Hayatim zehir.dislerimi goren ne guzel dişlerin var diyodu. Yirmi uildir sigara icmemeragmen bembeyazlar.dislerim telef oldu.agliyorum.bu arada otuzalti yasindayim.simdiden tesekkurler.insan hayatı bu kadar ucuzmu yoksa benmi buyutuyorum.dis basina pirimmi aliyolar.devlette yaptirdim.

zubeyde

Cvp istiyorum

sultan

meabalar ben köprü yaptırmayı düşünüyorum fakat çok korkuyorum nedeni kesilen dişlerim köprüm takılana kadar çokmu sızlar hava alır bu beni çok korkutuyor ve bide kesilen dişleri geçici olarak köprüm takılana kadar kapatmıyorlarmı?????????

Uzman doktor

Sultan hanım implant tedavisi olmayı düşenebilirsiniz. İmplat tedavisinde dişlerin kesilmesine gerek kalmıyor. Doktorunuza bu konuda danışınz eğer implat tedavisi sizin için uygun değil ise o şekilde köprü tedavisini düşünebilirsiniz.

cem

benim dis etlerim cekilmis yaklasik 1 yildir 600 euro ödedigim taktirde dis eti tetavisisi olabilecegimi söylediler buda 1 ay sürüyormus,önde bir disim düsdü ve iki ay sonra yanindaki iki dis daha ciddi anlamda sallaniyor ve sol üst taraftanda iki dis sallanmaya basladi resmen yanaklarim asagi dogru cekdigini hissediyorum acaba dis eti tedavisini burda yapip mi gelsem yoksa tr de enfazla iki haftalik bi sürede hem dis eti tedavisi hemde sadece bir impilant öne digerleri köprü kaplama olabilirmi ne önerirsiniz simdiden tsk ederim

Uzman doktor

Cem bey durumunuz gerçekten ciddi bir an evvel tedaviye başlamanız diğer dişlerin kurtarılması için oldukça önemli.. Yanlız bu işlemler 2 haftalık bir sürede geçekleşmesi imkansız. Diş etleri ile ilgili bu surede bir tedavi uygulanabilir. Fakat implant tedavileri Vidalar bölgeye yerleştirildikten sonra 2-3 aylık bir iyileşme döneminin ardından uygulanmaktadır. Kemik yapınızında implant tedavisine uygun olup olmayacağıda kontrol edilmelidir.

büşram büşra

~Merhaba doktor bey=) ben 14 yaşındayım küçükken dislerim yeni yeni çıkarken hep oynarmisim şimdi dislerim çok yamuk=(disciye gittigimizde dişçi tel takmayi önerdi ama bize hem bazı sebeplerden, hemde doktorun sözlerinden dolayı tel takilmadi ve ben 15 yaşıma girecem dislerim çok kötü çok üzülüyorum=(köprüyü düşünüyorum ama yaşım uyarmi die endiseleniyorum, lütfen doktor bey lütfen bana yardım edin yalvaririm beni mutlu edin=) dislerim duzelsin=) neyse cevabınızı bekliyicem hoscakalin=)♡♡

Uzman doktor

Büşra dişlerinin kaplama olması için yaşın daha çok küçük ayrıca kaplama dişlerinin sağlığı açısından iyi değil.. Senin durumun ortodontiktir. Bir ortodonti uzmanına gitmelisin ayrıca tel tektırman senin sağlığın açısından daha uygun olacaktır.

Tülin

Mrb doktor bey. Benim dişim çürüktu çekildi ve Köprü yapıldı. Bi sure sonra diş etimde şişme meydana geldi. Tekrar gittim fakat çekilen dişin kökü çıkmış baskı yapiyo dedi doktor ve napicami bilmiyorum. Bana öneriniz nedir? Köprüyü iptal edip yerine implant yapsam 3 diş yaptircam çünkü kesilen iki dişim var 🙁

alim

merhaba doktur bey sag alt azı dişime köprü yaptırmıştım yaptırdığım diş etine tam oturmamış arasında az boşluk var yemek artığı gidiyor buna ne yapabiliriz zamanla diş eki boşluğu kapatırmı

Uzman doktor

Alim yapılan uygulama konusunda tekrardan diş hekiminize başvurunuz. Aradaki boşlukları kapatılabilir. Yada köprü yenilenebilir.

melih

Dise kopru yaptirmak istiyirum fiyatlariniz nedir

omer

merhaba ön alt dişimin altı çürümeye başladı bu dişe dolgu olur mu?

Uzman doktor

Ömer bey çürüme durdurulabilir ve gerekli tedavi yapılabilir.

melike

Merhaba doktor bey ben sag üst dişime implant yapmak istedim ama doktor dişim ince oldugu icin mesafe kücük yaparsam pirinc gibi durur estetik durmaz dedi köprü daha estetik durur ama saglam dişimde cekilecek sizce ne ypmalıyım hangisi daha dogru

Uzman doktor

Melike hanım bu konuda bir ortodonti uzmanına da danışmanızı isterim. Mesafenin bu kadar kısa kalmasının sebebi nedir ? Durumunuz ortodontik olabilir. Mutlaka muyene olun.

fatos

Doktor bey disler cekilmeyle ustune zirkonium köprü yapmak mümkünmüdür yoksa iyilesme sinimi beklememiz gerek?

Uzman doktor

Fatoş hanım diş çekilme işlemi diş hekimliğinin en son uygulaması gereken tedavi yöntemidir. Dişler çekilmeden de tedavileri gerçekleştirilebilir. Yada üzerine kaplama uygulaması yapılabilir.

Nazım

Doktor bey benim üst damak köpek dişimin arkaya doğru yanındaki dişi çektirdim doktor 3 lü köprü dedi yani sağlam köpek dişini kesecek acaba 2 li köprü olurmu köpek dişine zarar vermeden arkadakiyle 2 li yapılırmı

gul

Merhaba Dr bey benim ön üst dislerim köprü
9 yıl oldu ve bu zamana kadar hiçbir şikayetim yoktu ama bir yıldır dislerim de ağrı basladi köprüyü değiştiricem ama köprüyü çıkarırken alttaki kendi dişlerimin kopma ihtimali varmi

ali

alt çenemde iki dişime kanal tedavisi uygulanacak iki her iki tarafa olmayan birer dişlere köprü yapılacak bunlar ne kadar sürede yapılır ücreti ne kadardir…

Uzman doktor

Ali bey eğer kemik yapınız uygun ise sizlere boşluk olan dişler için implant tedavisini öneriyorum. Köprü tedavisi sağlam dişlerinizinde kesildiği bir tedavi uygulamasıdır. Bu durum ileride sorunlara neden olabilir. İmplant uzun ömürlü ve daha sağlıklı bir uygulamadır. Fiyatlar hakkında uygulamayı gerçekleştirecek olan diş hekiminiz sizlere daha doğru bir bilgi verecektir. geçmiş olsun.

ferdi

iyi günler doktor bey bnm alt cenemdeki ortadaki iki dişim çürüdü ve gecen hafta cektirdim doktorum implan vaya köprü tedavisi yapabilecegimizi söyledi en saglıklı hangisini yaptırabilirim bilgi verebilirseniz sevinirim.

Buse

Merhaba, ben 17 yaşındayım dişlerimde yamukluk var ve üstten bi diş var alt çenemde fazla bi bozukluk yok sadece ön iki diş hafid çapraz ama estetik bi sorun oluşturmuyor üst çeneye köprü uygulaması yapılmasını önerir misiniz ben diş teli taktırmak istemiyorum köprü yapılırsa üstteki tüm dişleremi uygulanır ve fiyat bilgisi alabilir miyim

muslum

Doktor bey ben 22 yasindAyim ve suan 13 14tane disim gitmis ama agri yok sag sol disler yemeek yiyemiyorum sadece on dislerle parcaliuip yutuyorum sag sola denk gelse bi kirinti inanilmaz bi agri giriyor 10 dk icinde agri kesiliuyor brn yaptirmaya kalkissam para cok gidr benimde imkanim yok sigorta karsilarmi devlet hastanesinde yapabilirmiyim yoksa ?

meraba doktr bey ben üst ön dişimi köprü yaptrcam ama süre sıkıntm var en fazla kac gün sürer bu olay

Uzman doktor

Umutcan köprü tedavisi öncesinde size eğer kemik yapınız müsait ise implant tedavisini öneririm..

sinem

doktor.bey.benim.kron.köprü.yapılcak.napabilirim.

Sadettin

Doktor bey alt dişimde 3 köprü var. 15 yıldır hiç sorunsuz kullandım. Ancak köprüde oynama oldu. Tam çıkmadı ama dilimin ucu değiyor. Alt ve üst dişlerim birbirine kenetleniyor. Rahatsızlık duyuyorum. Bu köprü kendi kendine çıkar mı? Çıkarsa yapışır mı? Yoksa ömrünü tamamladı mı?

Atila

Sayin yetkili,

sitenizi internet motoru araciligi ile buldum.

Su anda sahip oldugum dis köprüm yenilenmek zorunda. Dis/Bölge 45-47,Adet 1!

Dis doktorunun Almanyada’ki fiyat tahmini 1809€ (tam seramik sirkonoksid tacli)!

Bu köprünün sizde ki fiyati ne olur?

soner

Merhabalar, ben diş köprüsü yaptırmak istiyorum. Her bir diş için ya da 4 dişli bir köprü için kaç lira ödemem gerekir bunu öğrenmek istiyorum, bu konuda yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Saygılar

Uzman doktor

Soner bey fiyatlar oldukça değişken oluyor. Burada kullanılacak malzemelerin ve bu uygulamayı gerçekleştirecek olan diş hekimnin önemi çok büyük bunun için öncelikli olarak muayene olmalısınız rakamlar muayene sonrasında belli olur.

Bahadır

merhabalar,benim 3 yıl önce ön dişlerime köprü yapıldı ama yapıldı yapılalı 1 tanesi ara sıra ağrıyor ve o ağrıyan dişin olduğu bölgede damağım yukarı doğru kaymıştı acaba bu sorun nasıl düzeltilir köprü sökülüp damağa tedavi uygulanabilirmi yada bu şekilde bir çözümü varmıdır cavap bekliyorum hocam.

Uzman doktor

Bahadır Bey merhabalar gerçekleştirilmiş olan kısmı uygulamalarının doğru yapılıp yapılmadığı kontrol edilmeli yer altında kalan dişlerde Herhangi bir sorun varsa bu dişlerin tedavisi yapılması gerekir köprüler sökülerek tedavi gerçekleştirilebilir

Emel

Benim üst ön taraftaki iki büyük dişim arasında epey boşluk var. Onları birleştirip dişlerimin boyutlarını dengelemek için 4 dişimin de çekilmesi ve bitişiklerden de destek alınıp onlarında biraz kesilerek köprü yapılması gerekiyormuş. Sizce köprüden sonra ağrım olur mu? Köprü ağzımda estetik olarak güzel durur mu? Köprünün ömrü ne kadardır?

Uzman doktor

Emel Hanım merhabalar Emel Hanım bu konuda iyi bir Diş hekimine başvurmanızı öneriyorum sanırım çekilmesi gereken dişlerin yirmilik diş olduğunu söylemediniz bunları yirmilik diş olarak tahmin ediyorum çünkü diş hekimliğinde diş çekilmesi en son tedavi yöntemlerinden birisidir. Köprü tedavisi yerine implant tedavisi öneririm. Bu hem sizin için hem estetik görünüm amaçlı hemde sağlığımız için daha uygun bir tedavi yöntemi olacaktır.

merve

tek diş implant yaptırmak istiorum aşağı yukarı nekadar tutar acaba yardmcı olabilirmisinz

Uzman doktor

Merhabalar implant tedavisinde fiyatlar uygulanacak malzemeye göre değişmektedir cevabı muayene sonrasında alabilirsiniz

iremsu

Mrb suan hastanedeyim hocam kopru yaptircam saglikli olmasi icn nasil bi anlatim yapmam gerek hangi malzemdeden istesm sizn onerinizle bide disimde morarma var

ahmet

merhaba hocam benim üst çenemdeki birinci sıradaki ilk kesici dişim kökten küçükken düştü ve hemen yanındaki ikinci kesici dişim ve köpek dişim o boşluk olan tarafa kaydı nasıl bir tedavi uygulama gerekebilir bilgilendirirseniz sevinirim hocam iyi günler hocam

recep

bulunduğum ilde porselen diş fiyatları sadece bir hekimde 180 lira diğer hekimlerde 250-350 arasında degismekte bu farkin nedeni ne olabilir. 180 liralik olandan yaptirsam sorun çikarmi

Fatıma

Meraba hocam ortodonti tedavisi goruyom alt dislerde buyuk bosluk var doktor kopru yapilacak diyo peki kopru tel takilip disler duzeldikten sonra mi yapiliyo yoksa tel takilmadan once mi yapiliyor…

tolga

merhaba hocam.ben arka sol üst ve sağ alt azı dişlerime işlem yaptırdım.sol üst ve sağ alt en arka azı dişin önündeki dişin olmaması sebebiyle köprü yapıldı.hiç diş ağrısı yaşamıyorken şimdi çenem ve kendiliğinden başlayan şiddetli diş ağrılarım var.öyle bir ağrı oluyorki alt ve üst tüm azı dişlerde ve küçük dilimin olduğu üst damağı ve boğazımı kaplayan bir ağrı.ön dişlerim komple zirkon onlarda sorun yok.doktorum arkadaki köprülerde yükseklik var dedi ve aşındırma yaptı.fakat çenemi kapatınca sol taraf sanki daha önce değiyor hala.bu ağrılarımın sebebi nedir?yemek yerken hiç ağrım olmuyor yükseklik olan diş kendiliğinden ağrı yaparmı?

serap

Dışını kanal tedavisi yaptirali 2 GN oldu ağrısı var ne zmana gecer ?

gulseher

Hocam merhaba bn 14 yaşındayım 2 gün önce çürük dışimi kanal tedavisi yaptirdim 6 Gun sonra da disime kaplama yapılacak . bu süreçte dışımde orta şiddetle ağrı oluyo ağrısı ne zamana geçer ve geçmesi için ne yapmaliyim

oguz

merhaba benim on 2 dişimde cüeük var ikisindede kanal tedavisi var bi tanesi kırıldı köprü yapılabilinirmi

Emel

Doktor bey en son bir doktora muayene oldum.Üst ön taraftaki iki büyük dişim arasındaki büyük boşluğu kapatmak için, ön taraftaki 6 dişimi kesip üstüne kaplama yapmayı önerdi. Sağlam dişleri kesip aradaki boşluğu bu kaplamalara pay edecekmiş. Yani normalden daha iri duracakmış.Ne yapmalıyım?

Seher

Merhaba bugn ust azı disimi kaplama yaptirdim onun icn iğne vuruldu fakat on dislerimdede curuk var onlarda sizliyor yine bgn on disime iğne vurulsa birşey ölümü yaşım 14

Sezgin

Meraba benim alt cene ve ön dişlerim 4 adet olan sallanıyor napma m gerekiyo doktor bey

fevzi özkan

sayın doktor bey kolay gelsin 15 gün önce köprü yaptırdım fakat şöyle bi sorun oluştu kesilen dişimin bitanesi çürük çıktı kanal tedavisi yapıldı 15 gün oldu ağrım yok ama çiğnerken ağrım oluşuyor ve basmakta zorluk çekiyorum ve boşolan dişimin yerine yapılan köprünün arka kısmında boşluk var doktoruma sorduğumda ağzı çalkalamada su geçişleri rahat olsun diye bırakıyoruz dedi bana çok inandırıcı gelmedi bütün yediğim orda birikiyor lütfen cevaplarmısınız

ahrazen

Merhaba.3 gün önce benim üstten bir azı dişime köprü yapıldı.yanındaki kesilen dişlerin dipleri oturmak üzere sanırım.diş ipiyle temizlerken içteki dişe değiyor minicik çok zorlamıyorum et çekilirse diye.

Boşluğa gelen diş ve eti arası hafif açık yani gözle görülmüyor ama hissediyorum tükürük veya hava sızıyor.kapanır mı zamanla yoksa diş eti çekilip daha mı kötü olur?

Nuray

Doktor bey ben 27 yaşın dayım ön dişlerim yamuk doktor köprü yapılacak diyor çok korkuyorum ondisler çok acirmis cekilirken

Sohret

Slm doktor bey ben 1sene önce köprü diş yaptırdım ama yaptirdigima çok pismanim ön dişlerime yapıldı işlem sanki ogunden beri bir ağırlık var ağzımda memnun olmadığımı ve çıkartmak istedigimi soylememe rağmen cikartilmadi ne ne yapmam lazim bana yardimci olun lütfen

Merhaba , 1 saat önce diş çektirdim yeri ne zaman iyileşir ve ne zaman köprü uygulamasi yapilabilir ?

Serhat

Slm benim alt cenenin sol tarafindan bir dis cektim yerine koprumu yoksa implantmi yapayim cok kararsiz kaldim cevap yazarsaniz sevinirm

Ahmet

Dişimi çektirdikten ne kadar süre Sonra köprü yaptırabilirim

Ergin

Coklu dis eksikligi var azilar nerdeyse tamami eksik ve curuk nasil tedavi edilir bilgi verebilirmisiniz

Selma avci

Merhaba ben disimi köprü yapmak istiyorum fiyat ne kadar acaba

semanur

Merhaba benim üst orta dislerimin her iki yanın da doğuştan çıkmayan dislerim var ve boşluklar çok küçük köprü dis yaptırŞam sorun olurmu yada ne olur çok korkuyorm zarar girmesinden ilk gün kesimlerinde eve kesik olarak mı gonderiyorlar alttaki dış çürümüş yanitlarmisiniz

Hocam üst damak sabit protez alt çene çıtçıtlı protez kaç para olur ve ömrü kaç yıl olur bakımı yapacam

Muğur

Hocam üst damak sabit protez alt çene çıt çıt protez kaç para olur ve ömrü kaç yıl olur bakımı yapacam

Ebru

Ben köprü yaptırdım iki taraflı bir tanesinde hiç sıkıntı yok diğerinde dilimle bakıyorum delik gibi birşey var ve tükürük köpük yapıyor gibi vıcır vıcır ses geliyor

Selma bıcak

Merhaba 19 yaşındayım alt ön iki disim hala süt ve altta dış yokmuş suan sallanıyorlar onların çekilip diş yapılması gerekiyormuş köprü dış yapımı ne kadar sürüyor okullar açılacağı için suan başlansa tedaviye bir aya bitermi bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Osman

Hocam merhaba,
Sağ üst 6 ve 7 nolu azı dislerim eksik,her ikisi icinde implan yapildi,ilk implanta prorez takilinca hemen düstü,2. implanttan sonra prorez takmadan 6 düstü 7 tuttu,tekrar yapildi 6 yine düstü.bu normal mi? Simdi köprü öneriyor,20 lik diş ve implanta köprü olur mu?Tesekkürler.

Hülya

Merhaba ben 6 yıl önce köprü yaptırmıştım birden bire nedensiz bir şekilde ağrımaya başladı ne yapmam lazım lütfen yardım edin

Güneş

Porselen olmayacak normal iki diş köprü fiyatı teşekkür ederim GÜNEŞ CİHAN

Güneş

Pardon sorumun cvp kaçırdım
Porselen olmayacak iki tane köprü fiyatı sol üst çene arka taraf 24 26 diyorsunuz heralde

Emine köseoglu

Meraba doktor bey ben azı dişimi 2 yıl önce çektirdim şimdide çektirdigimin yanı degil bir ilerisi çürüdü bu köprü yaptırabilirmiyim

mehmet

mrb benim alt 2 disimi cektirdim kopru yapmak istiyorum fiyatlari nedir tsk ederim

pınar

merhaba dr bey benim üst sol arkalarda bir dişime kanal ve dolgu yapılmıştı sona yemek yerken dişim kırıldı hastaneye gittim kaplama yapalım dedi.kaplama yapacakken dolgumun düştügünü ve artık dişi çekmek zorunda oldugunu söyledi ve dişim çekildi köprü tedavisi yapıcakmış 1 aysonra ben yaptırmak istemiyorum hem arkada hemde artık dişçiye gitmekten yoruldum ne tavsiye edersiniz lütfen yardımcı olun böyle kalsa ne olur ?

Gulay

Selam nasilsiniz hocam benim dis derdim bitmiyo hocam dis kaybi yuzunden tek tarafli ciynedim besinleri yuzumde asimetri olustu ben fark etmeden sinsice yuzume yerlesmis simdi asil sorun ben ne yapacagim acaba implant yaptirirsam yuzumdeki asimetri duzelirmi

Serdar

Köprü dişin fiyatı ne kadar doktor bey yardımcı olursanız sevınırım

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Hamilelikte diş çekimi nasıl yapılır ?
Handan tarafından 1 gün önce
Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce