Porselen Diş Kaplama Fiyatları

Porselen Diş Kaplama Fiyatları

Diş kaplama kuron kaplamalar neden yapılır ?

Diş kuron kaplamalar diş üzerine porselenden yapılmış kişiye özel olarak uygulanan estetik metaryallerin konulmasıdır. Kaplama yapılacak olan dişin üzerine kaplamanın oturtulması ve diğer dişlerle boy farkının olmaması için en az 1mm kadar kesilerek küçültülmesi gerekmektedir. Diş kaplamaların amacı dişi korumak, estetik ve güzel bir görünüş kazandırmak ve işlevselliğini arttırmaktır.

Hangi durumlarda kuron kaplamalar uygulanır ?

– Bölgede yeteri kadar diş desteği olmadığı durumlarda dolguları restore etmek için kullanılır

– Zayıf dişleri sağlamlaştırmak için kaplama yapılabilir

– Diş implantların üst bölümünü oluştururlar

– Kırılmış olan, sararmış olan, çürümüş olan ve estetik kaygısı oluşturan dişlerde kullanılabilmektedirler.

Kuron Kaplama Malzemeleri

Diş kaplamaların kullanılan malzemeler kalite kalite farklılıklar göstermektedir. Bu farklılıklar yapılan işlemeden fiyat olarak yansıtmakta ve porselen kaplama fiyatlarını belirlemektedir. Dişinize uygulanacak olan kaplama malzemesini doktorunuzla beraber ortaklaşa karar vereceksiniz. Günümüzde diş hekimiliğinde en sık kullanılan malzemeler metal destekli olan ve tamamen porselen olan kaplamalardır. Bu iki porselen kaplamanın arasındaki fark estetik anlamda tam porselen kaplamalar metal desteklilere göre daha estetik olmalarıdır.

Diş kaplamaları ne kadar zamanda tamamlanır ?

Yapılan diş porselen kaplamaları 2 yada 3 seans sonrası tamamlanır. Porselen kaplamaların büyük zaman alan aşamaları labaratuar ortamında gerçekleştirilir. Sizin dişçi koltuğunda geçireceğiniz zaman çok kısadır. Dişiniz için gerekli ölçümler alınacak, dişiniz 1mm kadar proteze uygun olacak biçimde kesilecek ve alınan ölçüler labaratuara iletilerek diş protezinizin bu ortamda hazırlanacaktır. İkinci seansta ise diş protezinizin uygulanarak işlem tamamlanacaktır. Diş labaratuarı ile diş kliniği aynı ortamda yer almayan diş hekimleri seansı diş protez ölçümlerinde yapılabilecek yanlışlar sonucu 1 seans daha uzatabilirler.

Diş kaplamaların bakımı nasıl yapılır ?

Diş kaplama yapılan bölümler ile sert cisimleri kırmamaya özen göstermelisiniz. Bunu gerçek dişlerinizle de yapmamaya özen göstermelisiniz. Özellikle fındık, ceviz kabuklarını vb. dişlerinizle kırmaya çalışmamalısınız. Bunun yanı sıra temizliğini diğer dişlerle beraber günde en az iki defa olacak şekilde ve diş ipi, gargara uygulamaları ile beraber dişlerinizin günlük bakımını gerçekleştirmelisiniz. 3 ve 6 aylık diş hekimi kontrolleri yine yapılan kontrollerde bu kaplamalarınızın durumunu diş hekimini gösterek ömürlerini uzatabilirsiniz.

Diş kaplama uygulaması sonrasında dişimin görünümü nasıl olacaktır ?

Yapılan diş kaplama uygulamalarında diş hekiminin hedefi daima doğal dişe en yakın olanı yakalamaktır. Diş kaplama işlemini uygulandıktan sonra göreceksiniz ki diğer dişlerinizden herhangi bir farkı yok ve yıllar içerisinde burada kaplama olup olmadığını bile unutacaksınız. Doktorunuz diş kaplamanızı renk, boyut ve şekil olarak diğer dişlerinizle birebir yapacaktır. Bu konuda estetik kaygınız kesinlikle olmayacaktır. İyi bir diş hekimi ile mhteşem sonuçlar alacağınızdan kuşkunuz olmasın..

Köprü protez nedir ?

Ağızda meydana gelen diş kayıplarının yerlerini doldurmak için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Oluşan diş kayıplarında yapılan diş kapalama uygulamaları komşu dişlerin de kesilerek ve birbirine destek olacak şekilde kaplanmaları esasına dayandırılmaktadır.

Diş kaplama uygulamalarında köprülere ihtiyaç duyulmasının nedeni nedir ?

Eğer bölgede çene kemiği işlevini tam olarak yerine getiremiyorsa ve yüzünüzün genel hatlarını destekleyemiyorsa bu durumda köprülere ihtiyç duyulabilmektedir. Ağızdaki bir dişin eksik olması veya bölgede bir çökme olması yüzünüzü olduğundan çok daha yaşlı gösterebilmektedir. Ağızda meydana gelen diş eksikliği ve bu eksikliğin giderilememesi zaman içerisinde sizin beslenmenize, ağız – diş sağlığınızı ve görünümüzü de olumsuz yönde etkileyecektir. Dolayısı ile oluşan diş boşluklarının doldurulmasında köprülere ihtiyaç duyulmaktadır.

Köprü dişlerin bakımı ve korunması nasıl yapılır ?

Köprü olan sağlıklı dişlerimizin korunmaları ve günlük olarak bakımlarının yapılmaları çok önemlidir. Biribine ağız içerisinde destekçi olan dişler korunmadıklarında ve bakımları yapılmadıkları üzerlerindeki yükle beraber çürümeye daha elverişli konuma gelirler. Ağızda köprü olan hastalar özellikle köprülerin etrafını, altlarını ve diğer dişlerle olan bağlantı yerlerini özenle tamizlemeleri gerekmektedir. Doktorunuz sizi bu konuda bilgilendirecektir. Yine diş emizliğine ek olarak garagara ve diş ipi kullanımı ulaşılamayan bölgelere ulaşılmasını sağlayacaklardır. Yapılan köprü tedavileri sonrasında diş hekimi kontrolleri kesinlikle unutulmamalıdır. Yılda en az 2 – 3 kes diş hekimi kontrolleri yapılmalıdır.

Metal destekli porselen kaplamaların özellikleri nelerdir ?

Metal destekli porselen kaplamalar oldukça sağlam içerisinde metal alaşım uygulanmaktadır. Diş dokusuna uygun krom ve nikel alaşımlardan oluşturulmaktadır. Oldukça sağlam olmasına karşın estetik kaygılar yaratabilen görünümdeki metal destekli kaplamalar mat bir görüntünün yanı sıra diş eti bölgesinde de koyulaşmış bir görüntü oluşturarak kişide estetik bir görüntü bozukluğuna neden olabilmektedir. Bu uygulamalar ön bölgelerde pek sık uygulanmamaktadır.

Zirkonyum destekli porselen kaplamaların özellikleri

Zirkonyum destekli porselen kaplamalarda ise alt yapıda metal yerine daha estetik olan ve bir o kadar dayanıklı bir madde olan zirkonyum kullanılmaktadır.

Kullanılan zirkonyum kaplama uygulamalarında ise;

– Doğal dişe en yakın sonuçlar elde edilir.

– Estetik bir görüntü oluşturur ve ön dişlerde rahatlıkla kullanılabilmektedirler.

– Işık geçirgenliğine sahip olduğundan dışarıdan oldukça estetik bir görüntü oluştururlar.

– Alt yapısında zirkonyum beyaz bir alaşım kullanıldığı için diş etinde koyu bir görüntü oluşturmazlar.

Full porselen kaplamaların özellikleri nelerdir ?

Alt yapısı sadece porselen olan ve güçlendirilerek üretilen kapalamadır. Zirkonyum ve metal içermez. Oldukça estetik bir görünüme sahip olan full porselen kaplamalar oldukça yüksek bir maliyete sahiptirler. Doğal dişi birebir kopya eder ve dışarıdan bakıldıklarında kesinlikle anlaşılmazlar.

Laminate kaplama nedir ? Özellikleri nelerdir ?

Ön dişlerinden memnun olmayan hastalarda uygulanan ve yaprak diş kaplamaları olarakta bilinen estetik diş uygulamalarıdır. Dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan ve porselenden hazırlanan yapı oldukça estetik ve son derece doğal bir görünüme sahip uygulamadır. Oldukça ince ve yarı geçirgen bir yapıya sahip olan Laminat Vener uygulamalarında dişlerin kesilmesine de gerek olmaz. Diş ile mükemmel bir uyum sağlayan yapı dişe kesinlikle zarar vermez.

Laminate kaplamaları kimlere yapılır ?

– Ön dişlerinden memnun olmayan hastalarda uygulanabilir

– Ön dişlerinde boşluk olanlar ve ortodontik tedavi görmek istemeyen hastalarda uygulanabilmektedir

– Ön dişlerinin aralarında dolguları olaa, sararmış ve kırılmış olan hastalarda bu uygulama son derece başarılıdır

Laminate uygulamaları uzun ömürlü müdür ?

Laminate kaplama uygulaması yaptıran hastalara bazı alışkanlıklarını değiştirmeleri gerekmektedir. Ağız bakımı konusunda oldukça hassas davranmaları gereken ve günlük olarak ağız bakımına özen göstermesi gereken hastalar ayrıca ön dişleri ile sert cisimler ısırmamalı ve tırnak yeme gibi hastalıklarından vazgeçmeleri gerekmektedir.

Porselen kaplamaların ömrü ne kadardır?

Doğal dişlerin olduğu gibi porselen dişlerinde ömürleri vardır. Yapılan porselen uygulamaların sorunsuz bir şekilde 10 yıldan fazla ömürleri vardır. Fakat ağız bakımı ve hijyen aynı zamanda dişlere gösterilen özen bu süreyi kısaltabilir de uzatabilir de.. Diş hekimi kontrollerini ihmal etmeyen hastaların çok uzun yıllar hiçbir bozulma olmadan porselenlerini kullandıkları görülmektedir. Bozulan porselen kaplamalar ağızda kokuya, diş etlerinde çekilmeye ve ağızda rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Porselen diş fiyatları

Aşağıda Türk Diş Hekimliği Birliği tarafından belirlenmiş olan asgari fiyatlar yer almaktadır. Bu fiyatlar Hastanın dişlerinin durumuna, yapısına, kliniğe, diş tekniseyenine, kullanılan malzemelere, diş hekiminin kalitesine vb. durumlara göre farklılıklar göstermektedir.

Kullanılan malzemelerin önemli olmasının yanı sıra bu malzemeleri hastaya uygulayacak olan diş hekimi de çok önemlidir. Diş hekiminin estetik bakış açısı aynı zamanda diş teknisyeniyle uyumu, diş tekniyenin başarısı ve uygulanacak olanprotezi işlemesi de yapılacak estetik ugylamada çok çok önemli bir yere sahiptir. Bu etkilere muhakkak diş fiyatlarında bir farklılık gösterecektir.

Diş hekimlerinin kendi web sitelerinde fiyat yayınlamaları yasaklanmıştır. Eğer tedavilerle ilgili fiyat almak istiyorsanız telefon numaralarını arıyarak fiyatları öğrenebilirsiniz.

Diş hekimi fiyatları hakkında diğer bilgiler

Diş Estetiği Fiyatları
Empress Diş Fiyatları
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş Eti Estetiği Fiyatları
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
Diş Taşı Temizleme Ücreti
Dişlerde Köprü Fiyatları
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
Diş Estetiği Fiyatları, Diş Estetiği Resimleri, Diş Estetiği Görüntüleri
Ortodonti Tedavisi, Ortodonti Ücretleri, Ortodonti Fiyatları
Doğum Fotoğrafçısı Fiyatları
Çocuk Diş Fiyatları
Pedodonti Fiyatları
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
Diş Zirkonyum Fiyatları
Protez Diş Fiyatları
Diş Röntgen Filmi Fiyatları
Diş Hekimi Muayenesi Fiyatları
Kanal Tedavisi Fiyatları
Diş Dolgusu Fiyatları
Amalgam Dolgu Fiyatları
İnley (Onley) Dolgu Fiyatları
Kompozit Dolgu Fiyatları
Bonding Fiyatları
Diş implant fiyatları
İçten Tel Fiyatları

 

Diğer bilgi alabileceğiniz kaynak siteler

http://www.dishekim.com.tr/porselen-dis-kaplama-fiyatlari.html

http://www.distedavi.com.tr/porselen-dis-kaplama-fiyatlari.html

http://www.dishekim.com.tr/yaprak-porselen-kaplama-fiyatlari.html

http://www.dishekimi.com.tr/porselen-dis-kaplama-fiyatlari.html

518 Yorum

Yorum Yaz

özge

Ben geçen sene porselen kaplama yaptırdım gelip size dişlerimi göstermek istiyorum.. biraz sıkıntılarım var estetik olarak son derece güzel oldular fakat soğuk ve sıcak yiyeceklerda hassasiyetim oluyor. Acaba bu geçici bir durum mudur ? Daha sonra düzelebilir mi ?

Uzman doktor

Dişlerinizin kontrolü gerçekleştirildikten sonra bu konuda net bir cevap söylenebilir.

harun deniz

Hocam merhabalar dişlerimi porselen kaplama yaptırmak istiyorum. Bu durum ne kadar sağlıklı olabilir. Lütfen cevaplarsanız beni çok memnun edersiniz.

Uzman doktor

Merhabalar dişlerinizin şu anki diş durumunu bilmediğim için çok fazla yorum yapmam uygun olmayabilir. Fakat eğer dişler sağlam ise tabiiki bunları kestirip porselen kaplama yaptırmak anlamsızdır. Eğer dişlerinizde eksiklik daha önceden kesilmiş dişler varsa porselen kaplama yaptırabilir.

sibel

Peki kaç yaşındaki yapabilir

sibel

Bana yardımcı olabilirmisiniz

ferdi guzel

Hocem ben bir kaç sene önce porselen diş kaplama yaptırdım. fakat kaplamalarım çok sarardılar ben bunları nasıl beyazlatabilirim yardım !

Uzman doktor

Porselen dişlerinizin renk değiştirmemesi gerekirdi. Fakat ağız bakımının yeterli yapılmaması, kahve, çay vb. gıdalar ve sigara sebebiyle dişlerinizin üzerinde diştaşları ve lekeler oluşabilir. Dolayısıyla bunlar temizlendiğinde porselen kaplamalarınız eski rengine dönecektir. Ancak; eğer bahsettiğiniz kaplamalar porselen değil de akrilik türü bir malzemeden yapıldıysa renklenmeler kalıcı olabilir. Doktorunuza gözükmenizde fayda var.

tayfun

Daha önce azı dişlerime kompozit dolgular yapıldı. Bu dolgular çıkarılarak yerine porselen dolgu yada porselen kaplama tedavileri yapılabilir mi ?

Uzman doktor

Merhaba tayfun bey yapılabilir.

cengiz

porselen kaplama sonrası tel yapılabilir mi ?

Uzman doktor

Porselen protez kaplamaların üzerine kaplama uygulanabilir fakat protezin sabit olması gerekmektedir. Porselen ile tel arasında kullanılan yapıştırıcının ona uygun seçilmesi gerekir. Genelde diş hekimi ortodontik tedavi tamamlanana kadar porselen yerine biodent veya arka bölgede full metal kaplama yapıp tel tedavisi sonrasında restorasyonları porselen ile değiştirir.

guzide

Doktor bey dişlerime porselen kaplama yaptırtıcam. Bu porselen kaplamalar metal destekli olucak. Fakat her yerde okuyorum bu kaplamalar iyi olmuyormuş. Ben son derece estetik ve güzel dursunlar istiyorum. Diş etlerinde morarmalar ve renklenmeler oluyormuş. Dırşarıdan belli olacak diye çok korkuyorum moralim bozuldu kaç gündür. Bunlar doğru mu ?

Uzman doktor

Yukarıda bu konu ile ilgili genel bilgileri okuyabilirsiniz. Metal destekli kaplamalar diğer zirkonyum ve full kaplamalara göre daha az estetik malzemelerdir. İleride diş etlerinde koyulaşmış bir görüntü oluşturabilirler. Genelde arka bölgedeki dişlerde bu uygulamayı yapmayı tercih ediyoruz. İyi bir diş hekimi tarafından yapıldığında iyi sonuçlarda alınabilir. Diğer porselen uygulamalarına göre daha ucuzdurlar. Bu konudaki karar sizin ve diş hekiminizindir.

uğur

Hocam bir sorum olacak benim azı dişlerim çok fazla çürüdüler. Bu dişlerime gitmiş olduğum diş hekimi kompozit dolgu yaptı. Ben bu dişlerime porselen kaplattırabilir miyim ?

Uzman doktor

Merhabalar azı dişlerinizde meydana gelen çürüklere öncelikle dolgu yapılır. Eğer dolgu ile yeterince güçlü olamayacaksa diş veya dolgu restorasyonu zor olacaksa bu dişlere porselen dolgular laboratuarda yapılıp yapıstırılır. Çok harap dişlerde de porselen kaplama yapılabılır.

jale

Merhaba ben 2 sene önce dişlerime porselen kaplama yaptırdım fakat kaplama yapılan bir dişmde aşırı derecede ağrılar var. Diş hekimi bana bu dişlerden birisinin çürümüş olabileceğini söyledi. Bu kaplama dişler zor mu sökülür ? Ağrıyan dişim tedavi edilebilir mi ?

Uzman doktor

Porselen diş kaplamları bazı durumlarda zor bazı durumlarda kolay sökülebilirler. Sökülmezler ise kesilirler fakat kaplamanızı tekrar kullanamayabilirsiniz. Kaplama altındaki dişlerinizin sağlığı;ağız sağlığınız ve genel sağlığınız her zaman kaplamalarınızdan daha önemlidir. Tedavi edilmesi gereken bir enfeksiyon odağı varsa bir şekilde kaplamalarınızın sökülmesi gerek ve ağrılarınızı giderecek olan işlemlerin yapılması gereklidir. En kısa zamanda dişhekiminize başvurun.

wale

Merhabalar doktor bey benim ön dişlerimden iki tanesi kanal tedavisi gördü.. Acaba bu iki dişime porselen kaplama yaptırmalımıyım ?

Uzman doktor

Merhabalar kanal tedavisi gören dişlerde madde kaybından dolayı kırılma ihtimali yüksektir. İleriki dönemlerde de bu dişlerin renk değiştirmesi muhtemeldir. Bu dişlerde porselen kaplama yapmak gerekebilir.

zeynel

Merhaba hocam ben öndeki dişlerimi zirkonyum kaplama yaptırdım. Bu diş kaplamaları basamaklı kesim yapılarak yapıldılar. Diş kaplama olan dişlerimden bir tanesinde diş eti çekilmesi oluştu ve diş kökü açıkta kaldı ve bu açıklıktan dolayı porselen boyuda uzamış oldu. Bu bölgede dişeti grefti yapılabilir mi ?

Uzman doktor

Bölgede diş eti grefti uygulanabilir. Basamaklı kesim yapıldığında diş etlerinin çok iyi gözden geçirilmesi gerekir. Ayrıca siz doğru olmayan bir fırça ve doğru olmayan bir teknikle fırçalama yapıyorsanız bu çekilmeler devam edebilir.

cem

Hocam merhabalar ben porselen diş kaplama yaptırmak istiyorum. Sorum şu acaba porselen diş yaptırdıktan sonra dişlerime ne kadar iyi bakarsam bakayım diş çekilmesi yinede olur mu ?

Uzman doktor

porselen kron yapılmış diştede çok iyi bakılsa bile diş eti çekilmesi olur.

Ebru

Hocam merhaba. Ben 19 yasindayim on dislerim cok kucuk ve sekilsiz. Estetik gorunsun diye porselen kaplama yaptirmak istiyorum ama kendi dislerimi kesiyorlarmis. Benim icin ilerki yaslarda sikinti olur mu?

Uzman doktor

Ebru hanm yanlızca estetik görünmek için sağlıklı dişlerinizi kestirmemenizi öneririm.

damla

Merhaba hocam öncelikle kolay gelsin bir sorum olacaktı cevaplarsanız çok memnun olurum. Geçenlerde babam doktora gitti. Dişlerine doktor seramik porselen kaplayacakmış. Acaba neden porselen kaplama değilde seramik porselen aralarında ne fark var acaba ?

Uzman doktor

Seramik kaplama ile porselen diş kaplama aynı şey.Biri ingilizcesi diğeri fransçası

trabzon

Merhaba ben azı dişlerime daha önceden çürüklerden dolayı kompozit dolgu yaptırmıştım. İleriki dönemlerde dolgu olan bu dişlerime porselen kaplama yaptırılabilir mi ?

Uzman doktor

Çürük olan dişlere öncelikle dolgu yapılır. Eğer dolgu ile yeterince güçlü olamayacaksa diş veya dolgu restorasyonu zor olacaksa bu dişlere porselen dolgular laboratuarda yapılıp yapıştırılır. Çok harap dişlerde de porselen kaplama yapılabılır.

guzeldiş

Merhaba ben bir kaç sene önce ön dişime kanal tedavisi ve ardından da porselen kaplama yaptırdım. Daha sonra diş etimde açılma oldu porselen kaplamamın değişmesi gerekiyor. Acaba değişirken sorun yada kırılma yaşarmıyım ?

Uzman doktor

Öncelikle geçmiş olsun porselen altındakı dıs rısklı ıse eskı porselen kesılerek cıkarılır boylelıkle alttakı dıs korunur, porselen yenılenır

yaren

Merhaba doktor bey acaba benim merak ettiğim porselen diş aplama işlemini devlette yaptırsam ücretsiz olarak yapıyorlar mı ? Eğer devlet kaşılamıyorsa özelde yaptırırsam nelere dikkat etmem gereklidir ? cevaplarsanız sevinirim.

Uzman doktor

Porselen diş için sanıyorum devlette fark ödüyorsunuz. Özelde yaptıracaksanız da önemli olan güvenebileceğiniz ve yaptığı dişin arkasında olan bir doktor bulmak.

hasan

Doktor bey merhabalar ben dişlerime lamina kaplama yaptırmak istiyorum. Fakat dişlerimde çarpışıklıklar var özellikle köpek dişlerim çok öndeler ve ön üst dişimde hafif bir kırık var. Acaba bu durumda ortodonti tedavimi yaptırmak gerekiyor ben ortodonti tedavi tel takılsın istemiyorum 🙁 direk olarak lamina kaplama yaptırabilirmiyim ?

Uzman doktor

Merhabalar eğer köperk dişleriniz normalden çok önde ise laminate porselen onu düzeltemez, dişin konumunu da geri alabilmek için ya tel tedavisi ya da ön 6 ya da 8 dişinize full zirkonyum porselen kaplama yapılması gerekir.

Acarsoy

Doktor bey merhabalar ben geçen sene alt ve üst olmak üzere sadece ön dişlerimi porselen kaplama yaptırdım. Porselen olan dişlerimin rengi beyaz değil ve ben renklerini hiç beğenmiyorum. Ne yapılması gereklidir acaba ?

Uzman doktor

Merhaba porselen dişler yapıştırıldıktan sonra tekrar çıkartılıp renginin değiştirilmesi pek mümkün değildir, renginden memnun değilseniz yenilenmesi gerekir.

Jasmin

Doktor bey merhabalar ben dişlerime yaprak porselen kaplama yaptırmak istiyorum. Fakat yaprak porselen kaplamalar lamina mı olacak yoksa zirkonyum mu olacak bunu tam olarak bilmiyorum. Okuyorum pekte birşey anlamıyorum. Benim ön dişlerimin bir kaçıda porselen kaplama daha önce yaptırmıştım. Acaba daha önce yapılan bu porselen kaplamalar iptal olup yerine yaprak porselen kaplamalar olabilir mi ? Siz ne önerirsiniz.

Uzman doktor

Merhaba eğer dişleriniz porselen kaplama ise bu dişleriniz sökülüp yaprak porselen yapılamazlar. Yaprak porselen kaplama ile klasik porselene kaplama işlemlerinde diş kesim teknikleri birbirinden farklıdır. Size uygun olan tedavi işlemi zirkonyum kaplama olacaktır. Yaprak porselenler hiç kesilmemiş dişlerin sedece ön yüzeyinden 1mm kadar aşındırma yapılarak uygulanır.

Raif

Merhalar doktor bey benim üst dişlerimden bir kaç tanesi porselen kaplama fakat yanındaki doğal dişlerimin rengi çok sarı ben bu dişlerimin rengini beyazlatmak istiyorum. Ben sadece öndeki dişlerimi beyazlatıcam acaba burada fiyat nasıl hesaplanıyor. Çok tutar mı ? Diş etlerim yapılan işlemlerde zarar görürler mi ?

Uzman doktor

Merhabalar diş sayısına göre fiatlandırılır. Diş etine zararı olmaz.

Sabrina

merhabalar doktor bey ben ön 4 dişimi porselen kaplama yaptırmak istiyorum. Öncelikli olarak ne yapmama gerekli acaba ?

Uzman doktor

Merhabalar dişlerinizi öncelikli olarak muayeneden geçiriyoruz. Dişleriniz porselen kaplama için uygunsa yapılabilir.

hacer akyuz

Merhaba ben almanyada yasiyorum ve turkiyede kaplama dis yaptirdim ama iyi yapmadilar yeniden yaptirmak istyiorum 4 on dislerim fiyat ne kadar acaba bana bilgi verirseniz sevinirim. Bide dislerim one dogru gelmeye basladi guzel durmuyorum.

Uzman doktor

Bir çok sefer bu şekilde diş uygulaması gerçekleştirdik. Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından hastaların öncesi ve sonrası fotoğraflarını sitelerimize koyamıyoruz. Fakat googleden cem erdoğan diye arattırdığınızda hastalar fotoğraflarını paylaşmışlar görsellerde görebilirsiniz. Fiyat konusunda tedavi sonrasında yapılacak işlemlere göre fiyat verilmektedir. Geçmiş olsun.

tayfun

diş porselen kaplamaları ile ilgili resimlerinizi görebilirmiyim. Diş kaplamaları görüntülerini arıyordum bu siteye geldim. Hasta diş porselen kaplamaları fotoğraflarını görmemiz yada diş kaplama videolarını izleyebilirsek daha verimli olacağını düşünüyorum..

Uzman doktor

Türk Diş Hekimleri Birliği web sitelerinde diş porselen kaplamaları ile ilgili resimlerin öncesi sonrası fotoğrafların yada porselen diş videoları ile ilgili bilgilerin verilmesini yasaklıyor.

yüksel çelik

benim de on dislerimin arası acık dislerimin de biraz küculmesini istıyorum. yardımcı olabilir misiniz

Uzman doktor

Ranedevu alınız muayene sonrası dişlerinizi muayene ettikten sonra gerekli olan tedaviyi gerçekleştirebiliriz. 0212 265 77 58

Saime

Mrb hocam benim ön 5 dişim metal porselen kaplama 13 yıldır kullanıyordum şimdi dişin birtanesi artık güçsüzleştiğinden yanlardan 2 sağlam diş daha kesilip yeni bir kaplama yapılması gerekiyormuş başka yapılabilecek bişey yokmudur implant düşünmüyorum teşekkürler

ulku

17kaplamam var aglilar var kaplamayi cikarinca kirilir diyorlar aglilar dayanilmaz matti olarakta tekrar yapmam ne yapmaliyim

recko

Doktor bey merhabalar ben implant yaptıormak istiyorum sizden bir tavsiye alıcam acaba diş implanta porselen önerirmisiniz.

Uzman doktor

implantın üstüne yapılacak porselen dişi sanırım soruyorsunuz camlı dediğinizde empress veya zirkon oluyor herhalde,implant üstü kaplamalarda arka bölgede ise metalli porselen ön bölgede ise daha estetik olması açısından zirkonyumu tercih edin..

feride

Merhaba doktor bey ben ön dişlerimden birisini porselen kaplama yaptırdım. Bir sorunum hiç olmadı fakat şu sıralar oldukça fazla sızlamaya başladı. Baya baya sızlıyor bir ay kadar oldu. Ağrıların oluşması normal değil ama sizin cevabınızı merak ediyorum. Bir notta geçmek istiyorum. Bir kaç ay evvel porselen dişim düşmüştü sonra doktorum yeniden yapıştırmıştı.

Uzman doktor

Yapilan porselen kuronunuzda labratuvar hatasi olabilir. Ağrılarda bundan kaynaklanabilir hemde bu kadar kisa zamanda cikmasi onu gosteriyor gibi
porseleninizin yenilenmesi gerekebilir. Uyguluyan dis hekimine muracat edin

Yıldırım

Merhaba doktor bey benim ön dişlerim porselen kaplama fakat ben bu dişlerimi estetik açısından beğenmiyorum. Acaba poorselenler çıkarılıp yerine laminate porselen yaptırabilir miyim ?

Uzman doktor

Laminate porselenler dişin sadece ön yüzeyine yapıldığı için sanıyorum sizin dişleriniz porselen yapılırken yandan, arkadan tamamen kesildiğinden dolayı bu tip bir porselene geçemezsiniz. Çünkü dişin arkasını bu tip porselenler kaplamaz. Fakat laminate porselenlerin yapıldığı seramik cinsi empress kuron ( tam kaplama) yaptırabilirsiniz. Bu aynı laminate porselen gibi (malzeme aynı) fakat dişi tamamen kaplar. Tamamen estetiği aynıdır. Ağzınızdaki metalli bir kaplama ise bu metalsiz yapılan empress porselenlerle ışığı geçirdiğinden dolayı tamamen mineyi taklit eder. Çok estetik bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

sevgi

Benim ön dişlerim ve alt dişlerim biraz sorunlu kople butun dişlerimi kaplatmayi dusunuyorum.acaba fiyati ne olur ödemesi nasil olur taksit yapiiyomu.bilgi verirsenin çok sevinirim.dişlerim yamuk ama tel takmak istemiyorum kaplatma daha çabuk olur dimi.

yavuz hasim

23 yaşındayım fakat dislerim çok yipranmis dolgu yaptırdım ön dislerime dolgular düştü .. Doktorum kaplama yaparım fakat çok gencsin ilerleyen yaslarda dişlerin dökebilir dedi.. Ne yapmaliyim acaba yardımcı olursanız sevinirim

Uzman doktor

Doktorun tavsiyelerine uymalısınız. Dilerseniz randevu alarak birde bizim bakmamızı isteyebilirsiniz.

yavuz hasim

Istanbul dışında yaşıyorum imkanım olsa gelirdim muayeneye

İyi Günler Hocam Benim Öndeki 2 Dişimden Birisi Sallanıyor Biraz Fazla Bana Göre SAĞ Taraftaki olan ve eğikler Tel Yaptırmadım
Dişimin Sağlamlaşması İçin Ne Yapmalıyım Sallanma Durumu Geçer Mİ Veya İllaki çıkıcaksa ( daha önce çıkmış çıkarsa artık yeni diş çıkmaz ) Porselen Diş Yaptırabiliyor muyum ?

Uzman doktor

Öncelikli olarak mevcu dişin kurtarılması için gerekli muayeneler yapılacaktır. Eğer diş tüm müdahalelere rahmen kurtarılamıyorsa imlant tedavisi yapılabilir. Bu sizi görmeden sorunuzun üzerine verilen bir cevap muayene sonrasında net bir çözüm ve tedavi uygulaması ile bilgilendirileceksiniz. Mutlaka bir diş hekimine gidiniz. Durumunuzu geciktirmeyin.

eray öztürk

iyi günler hocam benim sorunum ön dişim sallanıyodu düştü ne yapa biliriz konuşmakta zorlanıyorum..

Uzman doktor

Diş implant tedavisi uygulanabilir.

Serap

Merhabalar hocam,ben almanyada yasiyorum,suan paradontoz tedaviye basladim,disetinde olusan cepler 4mm.ön üst dislerim sag ve Sol olmak üzere sallaniyor.dishekimim bu dislerimi cekip hareketli protez diyor.benim size sorum neden köprü degilde hareketli protez.cünkü sallanan dislerimi n sagi ve solundakiler saglam.eger beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.saygilarimla.

Besime

Merhaba ben yurtdisinda yasiyorum yazin yani 6 ay once turkiyede on alt dort disimi kaplama yapmak zorunda kaldim damak cekinmesinden dolayi. Ama simdi muthis bri sizi var soguk vurdugunda ve ben kaplamanin oynadigini hisediyorum, sizce ne yapmaliyim normalmidir bu durum?/

dişçi

izmirde diş teknisyeniyim hem güzel istediğiniz biçimde hemde uygun fiyatlı diş yapılır 554 855 3351

cansu

Doktor bey merhabalar benim alt dişlerim konuşurken daha fazla gözüküyor. Estetik işlemler ve estetik botoks işlemleri ile dudaklara yapılan dişler konuşurken daha estetik gözüküyormuş bana bu konuda bilgi verirmisiniz ?

Uzman doktor

Merhaba gülüş tasarımı uygulaması ile arzulamış olduğunuz estetik gülüşe sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda estetik botoks uygulamaları ile bilgiyi http://www.teomandogan.com adresinden alabilirsiniz. Diş estetiği ile ilgili bilgileri

http://www.distedavi.com.tr/dis-estetigi-fiyatlari.html
http://www.distedavi.com.tr/dis-eti-estetigi-fiyatlari.html
http://www.distedavi.com.tr/gulus-tasarimi.html

sayfalarını okuyarak konu hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

serpil

Doktor Bey alt dişlerim çarpık ve üst düşlerim biraz önde tel kullanmadan bu durumdan kurtulamaz mıyım?

Uzman doktor

Diş estetiği uygulamaları ile tel takılmadan çarpık dişlerinizden kurtulabilirsiniz. Fakat ortodontik tedavilerle de bu işlemden kurtulabilirsiniz.

candan türk

dr bey merhaba üst dişlerimde sorun var dr iki gittim biri zirkonyum diğeri porselen yapalım dedi zirkonyumu araştırdım daha estetik ve daha sağlam olduğunu düşünüyorum ama aralarında çok fiyat farkı var siz ne tavsiye edersiniz

MEHMET

hocam merhaba , yaklaşık 5 ay öce üst damağımda diş eksikliği ve ön dişlerde dezenformasyon sebebi ile dişlerimi kesip yerine Venner Kron ( seramik ) metal destekli kaplama yapıldı, Fakat şimdi öndişimde ağrılar ve sızılar oluştu aynayla baktığımda dişimin iç kısmında siyah bir karartı gördüm, sanki metalin üzerindeki beyaz kaplama kopmuş gibi , acaba dişim hava aldığındanmı ağrı yapıyordur, Bu kaplamanın tamiri mümkünmüdür, saygılarımla

Uzman doktor

Tedavi edilmeden bir şey söyleneilmesi mümkün değildir. Ağrıların sebebi alttaki dişlerinizden kaynaklı olarak tahmin ediyorum. Randevu aralarak yada diş hekiminize giderek dişlerinizi kontrol ettirmenizi öneriyorum.

hatice

merhaba benim dişlerimde geçirilemeyen sarılık var(ısparta suyundan kaynaklı) ve ön üst iki dişim diğer dişlerimden biraz daha büyük lamina kaplamayı duydumm dişlerime zarar vermeden herhangi bir kesim işlemi yapmadan uygulanır mı ve yapıştırma işleminde yapıskandan kaynaklanan bir zarar olusurmu ,rahat kullanabilirmiyim , kullanım süresi ne kadardır öğrenebilirsem çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Uzman doktor

Lamina kaplamalarda gerekiyorsa ufak kesim işlemleri yapılabilmektedir. Kesim yapılmadan uygulanan hastalarda vardır. Kullanımı oldukça rahattır. Size konu ile ilgili linkler gönderiyorum bu konuları okuyunuz. Ayrıca dişlerinizin durumunuda görmek isterim sekreterimi arıyarak randevu alabilirsiniz.

http://www.distedavi.com.tr/yaprak-porselen-dis-fiyatlari.html
http://www.distedavi.com.tr/lamina-dis-kaplama-fiyatlari.html

yaşar

merhaba bugun dısıme porselen dıs takıldı kopru yapıldı on ıkı dısıme ama soguk sıcak bıseyler ıcerken alttakı kesılen dıs sızlıyor bunu gecırmenın bır yolu var mı ?

Uzman doktor

Oluşan hassasiyet sebebi ile sızlamalar olabilir. Bir kaç gün içersinde durumunuzda bir değişiklik olmazsa diş hekiminize yeniden başvurmanızı öneriyorum.

hatice

Yillardir on dislerimden rahatsızlık duyuyorum dolu dolu gulmek nasıl bilmiyorum guldugum zamanda hemen agzimi topluyorum porselen mi yaptirsam yaprak Porselenle estetik mi yaptirsam bilemedim bana fiyat konusunda bilgi verebilirmisiniz ayrica yaptirsam iyimi olur kotumu arja dislerinde de eksiklik var 3 tane.3 azi bir kopek dis.ne yapacagim ne olur yardim edin tlf verin arayim konusalim bilgi verin

Uzman doktor

Merhaba hatice hanım gülüş tasarımı ile arzulamış olduğunuz gülüşe kavuşabilirsiniz. Dişlerinizin yapısına uygun olarak yaprak kaplama uygulamaları estetik lamina uygulamaları ve eksik dişleriniz için diş implant uygulamaları yapılabilir. Muayene sonrasında yapılacak tedavi planlaması çıkarılacaktır. Fiyat muayene sonrası verilecektir. Randevu için sitemizdeki telefon numalarından bize ulaşabilirsiniz. Geçmiş olsun.

hatice

yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim linkleri incelicem. keşke yardımcı olmanız için fırsat olsa fakat ben ıspartadayım en azından şimdilik size ulaşmam mümkün değil ilginizden dolayı tekrar teşekkürler.

rahmet

dün ön dişlerime dolgu yaptırdım tırtıklar vardı ama beğendim uzun ve yapmacık oldu hemen gitsen dolgumu çıkarıp tekrar yapabilirler mi yada kaplama falan mı uygun olur

Uzman doktor

Dolguda kaplamada uygulanabilir.

poyraz

benim ön dislerimde eksigim var nasil bir tedavi yöntemi izlemeliyim…

Uzman doktor

İmplant tedavisini tercih edebilirsiniz. Konu hakkında bilgi sahibi olmanız için bu linki gönderiyorum.

http://www.distedavi.com.tr/dis-implant-fiyatlari.html

ebru

mrb hocam gerçekten çok sıkıntılıyım bende kaplama diş yaptırdım venner kron 3 aydır gidip geliyorum ama dişlerimin rengini tam tutduramadılar buda benim canımı çok sıkıyo vede hiç beğendiğim gibi olmadı dişi fakat özel değil devlet hastanesinde yaptırdım dişlerimin takma bir diş oldugu bile birebir belli oluyo ne yapabilirim bana yardımcı olursanız sevinirim geri çıkatrırısam yeniden yaptırısam zararı varmı ve bana nasıl bir marka dişi önerirsiniz şimdiden tşk ederim

Hasan

Hocam merhabalar porselen kaplama fiyatları hakkında bilgi alıcaktım.

Uzman doktor

Hasan bey telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Ayvaz

Merhaba Hocam, Ön 1 dişim çarpık. Tel tedavisi istemiyorum. Hangi kaplama yöntemi sizce iyi olur. Kaplamada düşme çıkma oluyormU? Diş etlerinde kararma olurmu. İyi bakılsa dahi yıllar yıllar sonra sararma olurmu

Uzman doktor

Öncelikli olarak bir ortodonti uzmanına danışmalısınız. Uygun görülürse zirkonyum yada full porselen estetik uygulamaları yapılabilir.

canan

merhaba benimön dişlerimde aşırı diş eti çekilmesi var ve dişlerim çok seyrek .bugün dişlerimi temizlettim özel doktorda kaplama yaptırıcam acaba ne tür kaplama uygundur dişlerime

Uzman doktor

Öncelikli olarak diş eti çekilmesi tedavisi yapılması gereklidir. Seyrek olan dişlere yaprak porselen, lamina kaplama yada zirkonyum uygulamaları yapılabilir. Dişlerinizin durumunu görmem gerekir.

ebru

hocam bende sorumu yazdım ama cevabı alamadım yardımcı olursanız çok sevinecem

Uzman doktor

Lütfen tekrardan iletirmisiniz. Günlük olarak 50 – 100 arası soru gelmektedir. Bazen aralarından kaçabiliyor. Sorunuzu tekrardan iletirseniz cevap vermeye çalışırım.. Geçmiş olsun.

menira

Merhaba Doktor bey ön iki disim söyle porselan ana disim ve porsean disim. Ve bu cok belli oluyor resim flashinda gülünce vb. Bunu degistirebilirmiyim? bana Lamiya uygulamasini tavsiye edermisiniz?
Saygilar ve hayirli günler

Uzman doktor

Tabiki eski kaplamanız çıkarılarak yeniden kaplama uygulanabilir.

emirhan

merhaba benim dişlerim sararmış ve araları hafif sarımtırak çürümeye yüz tutmuş gibi. Bu dişlerin aralarının sarımtırak gözükmesini isteimyorum . Kuran kaplama mı yaptırmam gerekiyor ? eğer öyleyse tüm dişlerime yaptırmak istiyorum fiyatı ne kadar olur ?

Uzman doktor

Uygulanabilir. Fiyat için telefon numarlarımızı arıyarak fiyat isteyebilirsiniz.

demet

Merhaba Hocam, Benim yan dişlerimden birinin küçük kalması sebebiyle görüntü olarak rahatsızlık veriyor. Buna önce kompozit kaplama önerdiler daha sonra ise porselen kaplama . Görüntü ve sağlık açısından hangisini önerirsiniz?

Uzman doktor

full porselen kaplamalar estetik açısından en kaliteli uygulamalardır..

aykut

merhaba hocam . 14 yaşımda ön 4 dişime kaplama yaptırdım şuan pek oynama yok gibi ancak tekrar değiştirmek gerekirmi . gerekirse zaten takması sıkıntıydı çıkarması daha sıkıntı olmazmı .s

Uzman doktor

Yaşınız daha çok genç ileride değiştirmek gerekebilir.

canan coşkun

diş eti çekilmesi tedavisi yoktur dedi doktorlar ilerlememesi için düzenlifırçalayın bakın dediler.ve şimdi kaplama yaptırıyorum iyi bakarsam ömür boyu kulanabilirmiyi.sanırım içimetal kaplamalardan.

Uzman doktor

Çok iyi diş bakımı ile durdurulabilir. Cerrahi işlemle bölge kapatılabilir.

http://www.distedavi.com.tr/flap-operasyonu-oncesi-sonrasi-fiyatlari.html

TEMUR58

MERHABA HOCAM BENİM SAĞ ÜST DİŞİMİN BİRİNDE ÇÜRÜME VAR BUNA NE YAPABİLİRİM
MASRAFI TAHMİNEN NE OLUR İYİ ÇALIŞMALAR…

Uzman doktor

çürük temizlenerek dolgu işlemi yapılabilir. Fiyalar her diş hekiminde değişkenlik gösterir..

seher

Benim ön iki dişim biraz öne çıkık ve ayrık ne yapmam gerekiyor acaba?

Uzman doktor

Bir ortodontist uzmanına danışmalısınız tel tedavisi ile düzeltilebilir.

Canat

merhaba Doktor bey,benim on dislerim cok kucuk ve aralari cok acik,bununla ilgili ne yapilabilir ?

Uzman doktor

Diş kaplamala uygulamaları son derce hoş ve estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Facebook sayfamızı inceleyiniz.

yasemin

merhaba iyi akşamlar ben dişlerimi porselen kaplama yaptırmak iştiyorum fakat ne kadar sağlıklı olacak cesaret edemiyorum fiyatları hakkındada bi bilşgim yok porselen yaptırdıktan sonraki diş hassasiyeti gibi rahatsızlıklar şu an ki doğal dişlerimdede var bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Uzman doktor

Öncelikle hassasiyetlerin neden kaynaklandığı öğrenerek tedavi yolu aramalısınız. Daha sonra güvendiğiniz bir hekime porselen diş uygulaması yaptırabilirsiniz.

kaan

doktor abi bi sorum olucak. ben 4 yıl önce üst dişlerimin 7 tanesını kaplama yaptırdım trabzonda fakat doktorum bana omrunun sonuna kadar kaplamalarda kırılma olmucak dedı.3 gun once yemek yerken on kaplama dısımın 2 tanesı kırıldı.ıstanbulda gıttıgım her doktor bana 4 yıl once yaptırdıgım kaplama fıyatını verdıler yanı 1.800 tl dedıler.sızce bu fıyat bır kaplama ıcın cok degıl mı ? bana yardımcı olursanız sevınırım

Uzman doktor

Fiyatlar farklılık gösterebilir. Kullanılacak malzeme, diş hekiminiz, diş hekiminizin bulunduğu bölge bunlar fiyatlara etki eden faktörlerdir.

kaan

sızın yerınız var mı? kontrole gelmek ıstıyorum

Uzman doktor

Tabiki sitemizdeki telefon numaralarından randevu alabilirsiniz. 0212 265 77 58

gamze

dişlerim sahlıklı fakat alt dişimin ön ıkı kısmı ıçe dogru yamuk kapalama ıle düzeltıle bılırmı

Uzman doktor

Ortodontik tedavi yada kaplama uygulamaları ile alt dişlerinizdeki estetik kaygılar giderilebilmektedir.

rohat

merhaba hocam ben 5 yıl önce 2 dişimi çektirdim yerine porselen diş yaptırdım. şimdi arada sızlıyor doktora gösterdim dedi üstler hafif açılmış yeniden yapalım yoksa alttaki dişlerini kaybedersin diyor siz ne önerirsiniz üsteki porselen dişin altta kalan dişe zararı var mı teşekkürler

Uzman doktor

Evet görmeden bir şey söylemem ama diş hekiminizin tesbiti doğrudur. Yapılan porselen dişler değiştirilmesi gerekebilir.

murat

Merhaba hocam almanyadan yazıyorum benım ön dıslerımden bırı yarısına kadar dıger ıkısıde curumeye basladı bunlara nasıl bı tedavı onerırsınız ve uzun surermı saygılarımla

Uzman doktor

Dolgu yöntemleri ile tedavi edilebilirler. Diş kaplama uygulamalarıyla da tedavi sağlanabilir.

kaan

benım kredı kartım yok normalde taksıtle dıs yapıyorsanız gelıcem

Uzman doktor

Telefon numaralarımızı arıyarak fiyatlar hakkında ve öeme hakkında bilgi alabilirsiniz.

Emine

Merhaba,
12 yıllık kaplamalamalarimdan birinin üzeri kirildi, kaplamaya dolgu yapilirmi, toplam 22 kaplamam var değiştirirken sokulmesi ağrıtirmi acaba, Teşekkürler

Uzman doktor

Kaplama dişe dolgu yapılamaz kırılan kaplama değiştirilmesi gerekir.

abdirahim

Mrb hocam bnm on dislerimin iki tanesinin orta kismnda biraz curuk var bna porselen kaplama yapmami onerdiler bu konuda ne dersiniz ?

Uzman doktor

Dolgu tedavisi yapılabilir. Ön dişlerinize yaprak porselen kaplamada yapılabilir.

yiğit

merhaba hocam benim ön dişlerimde aşırı derece aralıklar söz konusu ve çok kötü görünüyor alt dişler de boyut olarak küçülme söz konusu ne önerirsiniz hocam tşkler şimdiden

Uzman doktor

Dişlerinizin durumunu muayene ettikten sonra değerlendirebiliriz. Empress uygulamalar yada yaprak porselen uygulamalar ayrıca facebook sayfamızıda kontrol edebilirsiniz. Muayene için telefon numaralarımız sitemizde mevcuttur.

taner d.

merhaba hocam,
benim halk dilinde köpek dişi diye tabir edilen bir dişim var ve bu alttaki dişe baskı yaparak alttaki dış içeri tarafa doğru yamuldu ve tavşan dişimde ileriye doğru, alt dişlerimdede yamukluklar var, köpek dişimi çektirdikten sonra porselen kaplama yöntemi ile dişlerim istifli bir görünüme sahip olurmu.

Uzman doktor

Evet istediğiniz estetik görünüme dişleriniz kavuşturulabilir. Dilerseniz facebook sayfamızdanda kontrol edebilirsiniz. Muayene için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

Kadir

merhabalar hocam ben dişlerim için diş polikliğine gittim ve dişlerime bakıp bu dişler yapılamaz dedi üst 2 büyük dişimden birisi çekildi bir tanede yan çıkmış bi şekilde dişim var anca uzmanlara gösterilmesi gerek dedi sizce dişlerim yapılabilir mi ?

Uzman doktor

Dişlerinizi görmeden konu hakkında yorum yapmak istemiyorum ama mutlaka yapılırlar…

busra

merhabalar ben 1yil once dislerime kaplama yaptirdim fakat ondeki 2 disden biri eksikti. Kopru yapilarak o ara kapatilmaya calisildi. Ilk basta guzeldi fakat daha sonra dislerim asiri derecede kizardi ve dislerimin arasi acilmaya basladi. dis etlerim sismeye ve dislerimin arasina dogru kaydi ne yapmam gerekir

Uzman doktor

Boşluk olan dişin olduğu bölüme implant tedavisi ve diğer dişlerinizde porselen kaplama uyguaması yapılmalıdır. Randevu için ve konu hakkında daha detaylı bir muayene için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

fadime

merhaba üst ön dişlerimden 2 tanesi farklı boylarda ve doktorumun söylediğine göre alt ve üst dişlerde birbirine temas sorunu varmış 11 tane dişe kaplama yapılması gerektiğini ve çene yapısının düzeltilmesi gerektiğini söyledi sizce ne yapmalıyım?

Uzman doktor

Görmeden bu konu hakkında yorum yapılması doğru olmaz. Dilerseniz bizlere fotoğraflarınızı yada dilerseniz randevu alarak konu hakkında detaylı bir inceleme yapmamızı sağlayabilirsiniz. Randevu için sitemizdeki telefon numaralarını arıyablirsiniz. Facebook sayfamızıda kontrol edebilirsiniz.

serap

Merhabalar ben porselen lamina veneer yöntemini uygulamak istiyorum iki ön disime,fiyatini ögrene bilirmiyim.tesekürler….

Uzman doktor

Fiyat için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

gözde

benim ön dişlerim yamuk altada 2 tane diş çıktı tel takmak istemiyorum porselen olur mu ?

Uzman doktor

Eğer dişleriniz sağlıklı ise ortodotonti tedavisi görmelisiniz.

Nuran

Merhaba hocam benim dislerim aralikli yaptirmak istiyorum cok aralikli fiyatlariniz pahalmiidir acaba

Uzman doktor

Fiyatlar için lütfen telefon numaralarımızı arıyarak bilgi alınız.

Nuran

Cok aralikli birde yapilirmi lutfen yardm edin gülemiyorum
İns yapiLir cevap beKliyorum Simdiden Tesekkut ederim DoKtor bey

ahmet.a

hocam iyi çalışmalar.eşimin dişlerini doktorumuz kanal tedavisinden sonra komple porselen kaplama yapılacağını söyledi.bizim merakımız porselen dişler belli bir müddet sonra koku oluyor diyorlar,tavsiye etmiyorlar sizce koku olurmu,birde ana dişler kesildikten kaç gün sonra porselen kaplamalar yapılır.ilginizden dolayı tşk eder iyi çalışmalar dilerim.

Uzman doktor

İyi bir uygulama ve kaplama sonrasında iyi bir diş bakımı ile koku olmayacaktır. Dikkat edilmesi gereken tek konu ise kanal tedavisi sonrasında dişlerde karar olmasıdır. Malzemelerinin kaliteli kullanılması çok önemlidir. İleride renk sorunu oluşabilir. Bazı hastalar bu konudan şikayetçidir. Doktorunuzla bu konuyuda konuşmanızı öneririm.

vildan

Hocam ben2001 yilinda on dislerime kaplama yaptirdim iki yil once dogumdan sonra kaplamam dustu ve alttaki dislerim curumus ne yapmam gerekiyor.saglam disler kullanilip tekrar kaplama olurmu?cevabiniz icin tesekkurler

Uzman doktor

Dişinize gerekli tedavi uygulaması yapılacak ve yeniden kaplama uygulanacaktır.

emila

Mrb doktor bey ben arka disime dolgu yaptircam yukarda belirtmis oldugunuz kaplamalarin omurleri kac yil siz hangisini onerirsiniz

Uzman doktor

10 yıl kullanımına bağlı olarak değişebilir.

rahmi

hocam titanyum diş önerdi bi hocam nasıl duruşu ve kulanım şekli sizcede

nihan

titanyum diş önerisi yaptı hocam nasıl kulanım sizecede

nihan

10 yılda garenti veriyorlar

nazlı yıldız

hocam merhaba 20 gün önce diş çektirdim implant yaptırsam kaça maal olur porselen yaptırırsam kaça tek diş şimdiden teşekkürler

Uzman doktor

Çekilen dişinizin yerine implant tedavisi uygulanması gerkmektedir. Fiyat için lütfen telefon numaralarımızı arıyarak bilgi alınız.

merhabahocam benim ön de dişimin biri kırıldıyarımvaziyette şuan hemengeride de bir dişim alındı porselen kaplama yaptırmak istiyorum maliyeti nekadar acaba iki dişin porselenle kaplanmasının

Uzman doktor

Fiyatlar için telefon numaralarımızdan destek alabilirsiniz.Kapalma uygulamaları ile dişlerinizin görünümü eskisi gibi olacaktır.

ZEYNEP

merhaba hocam dişlerimi fırçaladığım halde alt dişlerim sararmış durumda dışa doğru etlerim şişmiş ve kanama yapıyor diş iç kısmında lekeler yer etmiş tedavisi nedir

Uzman doktor

Doğru diş bakımı uygulamalarını yerine getirebilmeniz gerekmektedir. Ayrıca yanlızca diş bakımının yapılması yeterli değildir. Diş hekimi kontrollerinizi de gerçekleştirmeniz gerekir. Diş hekiminize giderek diş eti problemlerinin neden kaynaklandığı hakkında muayene olmalısınız. Diş bakımını konusunda doktorunuzdan bilgi almalısınız.

reyhan

mrb dk bey ben 1 sene oluyor üst dişlerime porselen kablama yaptırdım ama hiç memmun deyilim ün dişimin yanındaki dişimin arka tarafında şişlik oldu yani damak tarafında ama dişime yakın cok rahatsız oluyorum ne yapmam gerek diş baskısı olabilürmi cvp bekliyorum

Uzman doktor

İltihaplanma oluşmuş olabilir. Bu konuda kaplamaların altındaki dişlerin durumunu görmek lazım yanlış yapılan bir uygulamada bu tip sonuçların oluşması normaldir. Muayene için randevu alınız ve gerekli olan işlemleri yaptırınız.

barış

merhaba ben 1 hafta önce devlet hastanesinden porselen diş yaptırdım ama yaptıkları dişler hafıften sallanıyor ne yapmam gerekir acaba

Uzman doktor

Yapıştırıcı ile alakalı olabilir. Yada tam anlamıyla doğru bir uygulama yapılmamıştır. Yaptırmış olduğunuz yere yeniden başvurarak şikayetlerinizi bildiriniz.

sibel

merhaba doktor bey
benim dişlerimde çok problem var. doktora gittiğimde 14 diş porselen kaplama olması uygun dedi bu kaplama bütün mü oluyor parça parça mı bana açıklayabilir misiniz. şuan ön 4 dişim köprü dışında tek tek olur mu bunlar ne tavsiye edersiniz?

Uzman doktor

Bu dişleriniz izerinde kesi işlemleri yapılarak dişlerinizin üzeri kaplanacaktır. Bir kaç seansta uygulanabilir.

Ebru

Merhaba. Ben 14 yaşındayım ön dişlerim kırıldı kaplama yaptırmak için 18 yaşına kadar beklemek zorunlu mu? Bir sorun olur mu şimdi yaptırırsam?

Uzman doktor

Dolgu tedavisi yapılabilir. Muayane olmalısınız. Kaplama için 18 yaşını beklmeniz gerekecektir.

savaş

Merhaba hocam.benim dislerimin kanalli ve dolgulu olanlarinda cogunlukla kirilmalar olusuyo.sorum dolgulu dislere dis kaplama olurmu.tavsiyeleruniz nedir.tesekkurler

Uzman doktor

Evet diş kaplama yaptırmalısınız. Olur.

Nil Beste

Dişleri karbonatla beyazlatırsak diş etlerine zarar verir mi? Karbonat dışında önerebileceğiniz bi beyazlatma yöntemi var mı benim dişlerim sararmış, istedigim gibi beyazlatamıyorum. Teşekkürler 🙂

Uzman doktor

Karbonatla dişler beyazlatılmaz. Karbonat diş minelerine zarar verir ve dişler üzerinde yoğun bir aşınma meydana getirir. Dişler yaganlığını ve parlaklığını yitirir. Diş beyazlatma işlemi yanlızca diş hekimi kontrolünde yapılabilir.

sibel

BENİM SORUMA CEVAP VERMEMİŞSİNİZ GÖZDEN KAÇTI SANIRIM

Uzman doktor

Çok yoğun bir şekilde sorular geliyor ve elimizden geldiği kadarı ile cevaplamaya çalışıyoruz. Arada kaçırdıklarımız oluyor. Tekrardan iletirseniz sorunuzu cevaplamaya çalışalım..

nese

Merhaba dislerimi lamine yaptırmak istiyorum fakat birtanesinde zaten kaplama var yandaki bir disim deeksik porselen kaplama daha mi uygun olu acaba Teşekkürler

Uzman doktor

Porselen kaplamalar daha uygun olur. Gerekli tedaviler ve randevu için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

gülay

merhaba ben alt çenemde bütün dişlerimi çektirdim iki tane implant konuldu üst çenede dört dişim vardı bunlar küçültüldü sorunum acaba dogal olması için tamamı porselen kaplamamı yoksa zirkonyum mu olmalı yardımlarınız için teşekkürler.

Uzman doktor

Her ikiside doğal ve esteitk olabilir. Bu kullanılan malzemeye ve uygulanışına bağlıdır. Konu hakkında detaylı bilgiler için sizlere link vereceğim bu konuları mutlaka okuyunuz ve konular hakkında geniş bilgi sahibi olunuz. İstediğiniz tüm bilgiler burada mevcut. Tam bilgiye sahip olmadan yada aklınızda soru işaretleri varken işlem yaptırmayınız

Diş Zirkonyum Fiyatları
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
Empress Diş Fiyatları

sibel

dişlerimde çok problem var doktora gittim üstteki 14 dişin porselen kaplama yapılması uygun dedi bu kaplama bütün mü oluyor parça parça mı bunu açıklarsanız sevinirim bu dişler şuan iki tarafta köprü durumundalar ön otadaki dört dişim hariç

Uzman doktor

Eksik dişleriniz implant tedavisi yapılır. Daha sonra diğer dişlerinize porselen uygulamaları dişleriniz belli bir kısmı kesiler tek tek uygulanır.

Merhaba doktor bey benim üst damağımda 8 tane kaplama diş var. 29 yaşındayım.1 numaralı dişimin kök dibinde enfeksiyon oluştu. Kaplamayı çıkarırlarsa dişin kırılabileceğini söyledi doktorlar. Üni. hastanesindeki doktorum önce kanal tedavisi yapılması gerektiğini sonra apikal rezeksiyon yapılması gerektiğini söyledi. Gittiğim doktor yeni bir yöntemle dişi delip kaplamayı çıkarmadan kanal tedavisi yaptıklarını söyledi. Kaplamayı arkadan deldiler.Bu konu hakkında ne düşünüyor sunuz? Başarıya ulaşma şansları nedir?

Uzman doktor

Bu konuda doktorunuza güvenmelisiniz. Doktorunuz yapamayacağı bir uygulamayı önermez. Geçmiş olsun.

Ahmet

ben 16 yaşımdayım ve ön dişlerime kanal tedavisi yapıldı ve kaplama yapılacak . benim yaşımdaki biri için kaplama olması gereklimi çünkü küçüğüm sonuçta . ve en ucuz kaplama ve en pahhalı kaplama çeşidi hangileridir ?

emine albak

Hocam benim üst sol taraftaki köpek dişim çekildi ve dişlerimde o boşluğu dolduracak şekilde kayma oldu bunun en kısa tedavisi nedir ? Diş teli kullanmak istemiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

kadir

Merhabalar ben curuk olan alt 2 disimi once dolgu sonra porselen yaptirdim.yuksek gibiler ve yemek yerken cene eklemimde agri oluyor.neden acaba?

Uzman doktor

Porselen kaplamaların açısının tam olarak ayarlaamamasından kaynaklı olabilir. Bu durum önceden yoksa ve porselenler takıldıktan sonra ise konu hakkında doktorunuza başvurunuz ve sıkıntılarınızı belirtiniz.

Amine

Sa hocam,benim dişlerim hepsi çurimiş durumdadir,full protez kaplama yapilabilirmi,teşekkurler.

Uzman doktor

a.s Uygulnabilir. Öncelikli olarak sizi muayene etmem gereklidir. Dişleriniz hakkında fikir sahibi olduktan sonra tedavi için daha net birşeyler söylenebilir. Randevu için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

emine albak

Soruma cevap alamadım bilgilendirirseniz sevinirim.

Uzman doktor

Lütfen sorunuzu tekrardan iletiniz. Mailler çok sık ve yoğun olarak gelmektedir. Arada kaçırmış olduğu mailler ne yazıkki oluyor ?

ayşe

Merhaba doktor bey benim üst dişleriin arasi açik ve çok şekilsiz bunun için ne yapmam.gerekir ne onereblirsiniz bana??

Uzman doktor

Diş estetiği kaplama uygulamalarının sıra ortodontik tel tedavisi de önerebilirim.. Bu size kalmış bir durum eğer tel tedavisi istiyorsnız bir ortodonti uzmanından randevu almalısınız. Diğer eestetik ugyulamalar için telefon numaralarımızı arıyarak randevu alabilirsiniz.

eyüp

İyi günler. Benim ön iki dişimde sadece zikzak şeklinde diş lekesi var doktora gittiğimde antibiyotik kullanımından dolayı bu şekilde olduğunu söyledi sizce porselen lamina yaptırmak kesin çözüm mü yoksa başka bir yolu var mıdır ??? Şimdiden teşekkürler.

Uzman doktor

Ben size diş beyazlatma uygulamalarını tavsiye ederim dişlerinizinde bir kaç tona kadar açılma sağlanabilir. Ayrıca izde giderilebilir. Diş Beyazlatma Fiyatları konuyu okuyarak daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Alper Demircan

İletişim formu ve yorum alanlarınız bozuk. Klavyeden seçtirerek yorum yazabiliyorum ben de. İletişim formunu kullanacaktım ancak orada da sorun var. Seçip yazı yazamıyoruz kutular. Bilginiz olsun.

Uzman doktor

konulara link attığınız için yorumlarınız spama düşüyor. Lütfen link atmayınız.

Berke

Hocam dişim ön üst 2dişim çok büyük bunu yaparsam geçer mi?

Uzman doktor

Evet dişleriniz bu uygulama ile küçültülebilir. Fakat daha estetik uygulamalarda yapılabilir. Yaprak Porselen Diş Fiyatları

Oğuzhan

Üst üste binniş dişler kaplama ile geçermi ?

Uzman doktor

Görmeden bir şey söyleyemiyorum Oğuzhan bey

neddim kandemir

merhaba hocam ben porselen kaplama yaptiracam lazer sinterli kaplamayla normal porselen arasinda faek varmidir varsa artilari nelerdir.

Aslıhan

İyi günler ben ön 6 dişime kaplama istiyorum olabilir mi on dislerm ayriklar ve kopek disim gomulu oldugundan hala sut disim duruyor oda zamanla dusebilir bunlardan kaplama ile kurtarabilirmiyim doktor

Uzman doktor

Bu soruya cevap vermek çok zor. Hangi diş olduğu çok önemli. Mesela üst en ön dişiniz ise implant, eğer onun yanındaki diş ise lamina . Ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Gördüğü fonksiyon çok önemli . küçük bir köpek süt dişine dişine güzel görünmesi için koca bi lamina yapmak mantıksız olur. Dişlerinizin durumunu görmemiz gerekiyor.

Devrim

Merhaba, benim dislarimde agrim yok, ama güzel degiller, hepsini kaplama yaptirmak istiyorum,
Nekadar sürer bunun uygulanmasinicin, yurt disindan geliyorum

Uzman doktor

Tüm dişlerinizin kaplama uygulaması için 3-4 seans gereklidir. 0212 265 7758 nolu telefondan randevu alabilirsiniz.

sezgin

Üst on dislerimin 6 tanesi kaplama.3 tanesi kirildi bu kirilan bölüme diş eklemesi yapi la biliniyor mu? Yapiliyorsa eğer fiyatları nelerdir.
İlginiz için tesekkur ederim.

Uzman doktor

Kırılan kaplamaların değiştirilmesi ve yeniden kaplanması gerekmektedir. Daha önce kaplamaları uyguladığınız diş hekiminiz fiyat konusunda gerekli kolaylığı size gösterecektir.

mehmet

Hocam bnm.agzmdaki iki tane keski disi yok onlarin yerne arkadaki koped disleri kaymis suan.ortadonti tedavisi goruyorum doktorum dislerinin.arasindaki bosluk cok diyor disleri kendi yerine alsak bile gerye kayar dedi onun icin dislerni yerine alip ondeki olmyan iki disle berber tplam.6.disi kaplama.yapip birbirne baglamamiz lazim ki.oynamasinlar dedi ondeki saglam olan 4 disimide mecburen kaplicaklar boyle olrsa sayet bunun baska bi cozumu yokmu hocam mesla iki kopek.disini yerine alip olusan.bosluklara 2 tne implant olmazmi veya baska bisey

Uzman doktor

İmplant tedavisi uygulanabilir. Bunu diş hekiminizle yeniden konuşun ve isteklerinizi belirrrtin dişlerinizi ve röntgen filminizi göremediğim için bu konuda bir şey söylemek zor.

mehmet

Sordum aslinda hocam ama aradaki bosluk cok oldugundan kopek disi tekrar kyip implntin kokune vurabilirmis szce nasil yapmam lazim hocam gercekten.bi cikis yoluna ihtiyacim var kaplama saglikli olurmu olmazmi sonucta 2 disim ykum ama dyer dordu saglam.o iki dsi sadce kplama yaparak saglam 4 disi bagliymazmi hocam sizin oneriniz hngisi olur hocam hem gorunus hem saglik acisindan

Uzman doktor

Diş implant uygulaması en sağlıklı olanıdır. Sağlıklı dişlerinizinde kesilip kaplama yapılması taraftarı değilim..

Elo

Merhaba,
Dişlerimi porselen ve ön dişleri zirkonyum yaptırdım fakat hiç memnun kalmadım
Tüm üst dişlerim olduğu için beyaz renk istiyordum fakat dr um beyaz ın tercih edilmediğini çok sahte duracağını belirtip beyaz yapmadı. Hatta 2 renk oldu. Diş renginde değişiklik yapılması mümkün müdür?
Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Teşekkürler

Uzman doktor

Elo.. Ağzınızda herhangi bir işlemle ne yazık ki kaplamalar beyazlatılamaz , sökülüp yarım yada bi ton makyaj yapılarak ( teknisyen tarafından) rengi değiştirilebilir.

Hikmet

Benim ön dişlerim kenardan erimeye çürümeye başladı baya da bir ilerledi piskolojimi o kadar etkilemiş olmalı ki gülmek istemiyorum ağız sağlığı ve estetik bakımından hiç hoş bir durum yok yardımıcı olabilir misiniz?

Uzman doktor

Hikmet.. Dişlerinizin kaplama olması gerekebilir. Öncelikle kontrol edilmeli ve durum hakkında bir değerlendirme yapılıp tedavinize başlanabilir. Geçmiş olsun

muhammet

Merhaba benim ön dislerim cürük ne yapabiliriz hocam?

mehmet

hocam bir sorum olaçaktı ben on gün çnce askerden geldim ve askerde röflö oldum işe başlama 20 gün filan var dişlerimin çogu cürüdü kompile dişlerimi kaç günde yaptırabiliriz

Uzman doktor

Dişlerinizin durumuna göre bu süre değişebilir. Fakat dişlerinizi kaybetmeden biran evvel diş hekiminize giderek tedavinize başlamalısınız.

muhammetK.

merhaba ben 2 tane diş çektirdim ve 2 taneside erimeye başladı ve 2 3 tanede çürük var nasıl bir tedavi uygulamalıyım bi baska sorumda dişlerin tamamını impalant yaptıra biliyormuyuz ve kaç tl ye patlar.

Uzman doktor

Dişlerin tamamını implant yaptırmanız oldukça pahalıdır. Çekilen dişlerinizin yerine implant yapılır diğerleri konusunda sizi tedavi ettikten sonra bilgi verebilirim..

muhammet28.k

hocam dişlerin tamamını impalant yaptırabiliyormuyuz ?

Uzman doktor

Tamamıda yapılabilir fakat bu sizin için oldukça masraflı olur. Bir kaç sabit implant ile diğerleri sabit biçimde yapılabilir.

merve

Merhabalar Dr bey ben dun DT gittim bana diş eti çekilmesi dis tasi temizlenmesi biraz iltihaplanma dört tane Yirmilik dişin çekilmesi o çekilen dişlerin yerinede dört tane porselen dis yapilmasi gerekiyor ayni zamanda dört tanede dolgu yada kanal tedavisi yapmam gerekiyor dedi bu işlemlerin hepsini tahminen 1500 lira bi buçuk ay içinde yaparim dedi sizde normal bi dentistin bunları yapmasi normal mi Yirmilik diş çene cerrahi tarafından mi çekilmesi gerekiyor bide Dr fazla genç görünce korttum acikcasi bana hemen cvp yazarsaniz çok sevinirim çünkü dişlerim çok agriyo ve hafta içi randevum var şimdiden bilgileriniz için çok tesekkur ederim kolay gelsin

Uzman doktor

Merve hanım.. Eğer kök bölgeinde bir sorun yoksa 20 lik dişinizin kökü diğer dişlerinizinki gibi ise dişçiniz 20 lik dişlerinizi rahatlıkla çekebilir. Diğer belirtilen işlemleride dişçiniz yapabilir.

Dilek

Merhaba hocam, benim on dislerim carpik ve cukurlar var, ayrica birisi de curuyo, ben tel taktirmak icin dr gittim, cukurlar var curur onlar zamanla tel takmaya degmez dedi ve zirkonyum kaplamayi onerdi sizce de kaplama dahami mantikli mi?Cevap yazarsaniz cok memnun olurum simdiden tesekkurler.

Cansu

Merhaba. Benim ön üst köpek dislerim yukarda yani dis etimin üst kısmında diger dislerle aynı hizada degil ön iki disimde cok önde yani dişleğim. Dislerim saglam fakat görüntü olarak memnun degilim tel tedavisi icin vaktim yok ve yaptirmak zorundayim cunku kamera önü calismaya baslayacagım. Ne yaptirabilirim ne önerirsiniz? Dislerimi cektirmeden yaptirmanin bi yolu yokmu. Tesekkurler

beytullah

Merhaba benim sol arka disime suan gittigim doktor kanal tedavisi uyguluyordu ve tadavi surecinde dişim zayıfladığı için ortadan ikiye ayrıldı şimdi diş çekilecek o kısıma implanttan baska birsey yapilabiliyormu

Uzman doktor

Beytullah bey kesinlikle implant tedavisini öneririm…

ayşe

Hocam implant tedavisi çok can yakarmı.?

Uzman doktor

Ayşe hanım hayır. implant uygulaması sırasında kesinlikle ağrı sızı hissetmezsiniz.

Kadir

Merhaba benim öndeki tam ortadaki 3 dişimin araları çürük nedeniyle hafif açılmıştı.Daha sonra buraya öncelikle dolgu yaptırdım saolsun dolguyu yapan doktorun dolguları 2 ay sonra düştü daha sonra başka bir doktorda bu dişlerime kanal tedavisi uygulandı ilk başta iyi olmuştu fakat sonra renk değişimi oldu ve şuan çatlak izleri var kontrole gittiğimde fazla dayanmiyacağını kırılabileğini söyledi gülümsemeye utanır oldum bundan sonra ne yapmam lazım nasıl bir tedavi önerisiniz acaba.
Şimdiden Teşekkürler

neslihan

Hocam merhabalar. Ben ön iki disime kurt vurdugu icin ve hafif kirilma oldugu icin metal destekli porselen yaptirdim. Yukseklik oldugu icin takilan dislerin arkasindan yuksekligi alindi fakat bu seferde alt dislerimde carpma oldu gene gittigimde oturmadigi icin alt iki disimide törpüledi gene dislerim rahat etmesigi icin üst porselen disleri metal gözükene kadar inceltti ve dislerimi oyle birakti. Su anda o metaller surekli dilime degiyo ve bu durumdan cok rahatsizim ayrica alt dislerim üst dislerle hicbirsekilde temas etmiyor ve konusurken bu durumdan ötürü z ve r harflerini rahatlikla soyleyemiyorum. Doktora tekrar gittigimde gun verdi ve porselen dislere sadece cila atarim diyip yolladi. Ama cila atilsa bile alt dislerle ust disler dogru duzgun oturmuyor. Bu durumda ne yapilmasi gerekiyor hocam? Ayrica 2 disim icin 500tl ödendi.

Uzman doktor

Neslihan hanım merhabalar yapılan kaplamaların değiştirilmesi gerekmektedir bu konuda daha estetik Zirkonyum kaplama ya da Empress tedavi uygulamaları size öneriyorum

kezban

Kaplama dis yaptirma suresi ve fiyati

Umut Aksoy

Öncelikle Merhaba
Benim dişlerim ne kadar fırçalasamda sarı görünüyor sanırım genetik. nedeni nedir acaba ?
birde beyazlatmak veya kaplatmak istiyorum. ancak kaplatıldığında iyide bakarsam kırılma çatlama gibi görünümler söz konusu olurmu birde kaplamanın bir süresi varmı yani 6 ayda bir 1 senede bir tekrar kaplatılcak diye yoksa ömürboyu gidiyormu ?

Şimdiden Teşekkürler.

Zeynep

7 yada 8 disim var porselen yaptırmak istiyorum fiyat ne kadar olur ortama

Erdal

Merhabalar doktor bey ben 17 yaşındayım dişlerimin arası açık ve dişlerim yüzünden insanlarla rahat konuşamıyorum ,arkadaş ortamlarına giremiyorum .Bu nedenle porselen diş yaptırmak istiyorum siz ne düşünüyorsunuz ?

Uzman doktor

Yaprak Porselen Diş Kaplama uygulamaları ile istediğiniz estetik dişlere kavuşabilirsiniz. Son derece estetik bir uygulamadır. Dişleriniz tedavi edildikten sonra konu hakkında size daha net bir bilgilendirme yapılabilir.

aziz

Mrb hocam , ben dis agrisi sikayetiyle doktora gittim , doktor agriyan disimde hic bir curuk bulamadi sonra rontgende disin kokunde kist oldugunu gorduk ve de sapasaglam curuksuz disim sallaniyor , disime kanal tedavisi yapti kist gecmezse 6 ay sonra yine gel ameliyatla alalim dedi , 6 ay oldu kist gecmemis , benim moralimi bozan saglam disimin cekilebilme olasiligi birde neden orda kist olusur anlamdim sadece yan tarafindaki iki disimde dolgu var , dolgulari da ucuza yaptirmistim acaba o yizden olabilir mi lutfen yardim edin hocam ii gunler

Uzman doktor

Evet Aziz bey… Dolgu olan bölgedeki çürükler tam olarak arındırılmadığında diğer dişlere sıçrayabilir ve kist oluşturabilir. Diğer dişlerinize de tedavi uygulanması gerekmektedir.

Erdal

Doktor bey peki yaprak porselen diş kaplama fiyatları nedir ?

Uzman doktor

Fiyatlar yaptıracağınız diş hekimine, dişlerinizin durumuna, uygulanacak malzemelerin kalitesine, uygulayacak olan diş hekimine, diş merkezine, diş merkezinin bulunduğu semte vb. durumlara göre değişkenlik göstermektedir. Bunu en iyi diş hekiminizden öğrenebilirsiniz.

Melike

Doktor bey ben 2 yıldır tel tedavisi görüyorum 1 ay sonra tedavim biticek ön iki dişim zirkonyum porselen olucak diğer dişlerimle arasında renk farkı olur mu ?

Uzman doktor

Eğer kaliteli malzeme kullanılır ve iyi bir diş hekiminde bu işlemi yaptırırsanız kesinlikle renk farkı olmayacaktır.

Leyla Ece

Fiyatları ogrenmk istiyorm

Uzman doktor

Fiyatlar hakkındaki bilgiler mail adresinize iletilmiştir. Leyla hanım..

zeynep

Hocam mrh bnim üst dislerim yamuk ve uçları kırık tel taktirmak istemiyrm napabilirm baska yardimci olrmusunuz

Uzman doktor

Eğer çarpışıklığınız fazla değil ise Yaprak Porselen Diş Fiyatları öneriyorum eğer çarpışıklığınız fazla ise Porselen Diş Kaplama Fiyatları yaptırabilirsini.

İdobay

hocam ön dişlerimde eğrilik ve çürük vardı özel bir diş hekimine gittim tam 6 tane dişin kesimini yaptı çürük olmasına rağmen üstüne direk porselen diş yaptı. çürüğü tedavi ettikten sonra porselen yapması gerekmez miydi?

pelin nur

Üst çenemin öndeki iki dişinde tırtıklar var.Estetik yaptırmak istiyorum.Sizce ne yapmalıyım.

muhammet kınay

ön üstteki iki dişim baya bi kırık ne yapabilirim

sahin

hocam merhaba kolay gelsin benim bir tane ön dişim çürümüş acaba onu tedavisini yapma yada porselen diş takma ihtimalimiz varmı ne yapmam gerekir. tşkür ederim

Uzman doktor

Şahin bey dolgu tedavisi ile tedavinin yapılması mümkündür.

kaan

hocam benim on tarafdaki dişlerimin önün açık ve uçları kırılmış durumda porselen yaptırmak istiyorum fiyatını öğrenebilirmiyim

Uzman doktor

Yaprak porselen kaplama önerebilirim. Konuyu buradan okuyabilirsiniz. Yaprak Porselen Diş Fiyatları

Şule

Merhabalar yaşım 18, lateral dişlerim yok ve köpek dişlerim çok belirgin, köpek dişlerimin yanlarındaki dişlerde hala süt dişi, porselen yapılır mı?

Uzman doktor

Şule hanım.. merhaba süt dişleri cekilip yerlerine implant yapılabilir

ibrahim

merhaba , ben porselen diş fiyatlarını sorucaktım , bütün dişlerimi porselen yaptırsam ne kadar fiyat öderim merak ediyorum ?

Uzman doktor

Fiyatlar yapılacak olan işleme, kullanılan malzemeye ve bu uygulamayı gerçekleştirecek olan merkeze göre değişmektedir.

İdobay

HOCAM YUKARIDA BİR SORU SORDUM AMA BENDEN SONRA SORU SORANLARA CEVAP VERDİNİZ BENİM SORUYA CEVAP VERMEDİNİZ?

Uzman doktor

İdobay eğer diş çürüğü yüzeysel ise bu durumda yapılan işlemle çürük zaten giderilmiştir. Diş hekiminize güvenin..

Şule

Tekrardan merhabalar, ben lateral dişlerimin olmamasından da rahatsızlık duyuyorum. Üst ön dişlerime porselen olur mu?

Uzman doktor

Şule hanım dişlerinizin görülmesi gerekiyor. Görmeden bu konu hakkında yorum yapamıyorum..

Merve

18 yaşı tamamlanmış herkese porselen diş yapılıyor mu? 18 yaşı tamamlamak yetiyor mu

Uzman doktor

Evet merve hanım 18 yaşını tamamlamak yeterli oluyor.

zehra

15ime giricem ama dislerim ciddi anlamda kotu gozukuyor tel tedavisi bitti kaplama disinda onerebileciginiz bir tedavi var mi ? Lutfen bu benim icin cok onemil. Kopek dislerim kucuk.

feyza

Hocam meraba. 4 yil once kanal tedavisi gordum on disim tel taktirmama ragmen diger dislerime gore daha kisa ve renk olarak daha farkli. Kaplama dusunuyodum ama doktorum kendi disin kadar saglikli olmaz dedi. Saglik problemi cok fazla mi olur?

Uzman doktor

Feyza hanım yapılacak her işlem doğal olanı kaybettirir. Tekrar geri dönme ihtimali yoktur. İnsan yapımı hiçbir işlem doğalı gibi olamaz yanlızca taklit olur. Eğer estetik açısından çok takıntılı değilseniz yaptırmanıza gerek yok yaptırırsanızda estetik açıdan güzel olur. Fakat her zaman dişinize dikkat etmeniz gerekir.

sefa

iyi çalışmalar
323 yaşındayım dişlerimde birkaç çürükten başka büyük sorunlar yok estetik açıdan ve ileride oluşacak diş problemlerinden dolayı dişlerimin tamamını
zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum diş hekimi olarak ne önerirsiniz?
saygılar

Uzman doktor

Eğer dişleriniz sağlıklı ise çürük dişlerinizi tedavi ettirmenizi öneririm..

Elif

Merhabalar 18 yaşındayım üniversiteye başlayacağım bu sene, devlet hastanesi porselen diş yapar mı bana?

Elif

18 yaşına geçmiş bir öğrenciye devlet hastanesi porselen diş yapıyor mu

Porselen fiyatlar hakkında bilgi almak istiyorum..

Uzman doktor

Fiyatlarla ilgili bilgiler hesabınıza iletilmiştir.

Ahmet

Porselen fiyatlar hakkında bilgi almak istiyorum.

Elif

?

5252626

Shhaah

ceyhun

Lutfen yardim edermisin kaplama köprüm düştü acil bi pratik bilgi verirmisiniz tatildeyim 🙁

umut

hocam ben öndeki 2 dişime kaplama yaptırdım.
fakat ağız yaralrından kurtulamıyorum.sanırım porselene alerjim var
napabilirim?

Devran

Hocam Merhabalar Ben 21 Yaşındayım 11 Yaşındayken Bir Bisiklet Kazası Geçirmiştim Ve Çenem 4 yerden Kırılmıştı 6 Ameliyatla Anca Toparlayabildiler Size Sorunumu Tam Anlatabilmek İçin İnternetten Çene Anatomisini Biraz Araştırdım Siz Daha İyi Bilirsiniz Gerçi Ama Bulduğum Bir Anatomi Resminde (BUCCİNATOR) Yazan Yerde Kırıklar Gerçekleşmişti Ve Şimdi Çay Kahve Sigara vb. Şeyler Yüzünden Dişlerim Çok Kötü Halde Kaplama Yaptırmak İstersem Çenemin Geçmişte Kırılmasından Dolayı Bir Sorun Yaşarmıyım Tedavi Sırasında Şimdiden Teşekkür Ederim Her Hangi Bir Ücret Almadan İnsanlara Vermiş Olduğunuz Bu Hizmetten Dolayı Ayrıyetten Teşekkür Ederim

Uzman doktor

Devran bu konuda net bir cevap veremem fakat uygulanacak olan tedavi dişlerinize yöneliktir. Diş bölgesindeki kemikte sorun yoksa uygulanabilir. Yinede dediğim gibi net bir söylemek için panoromik röntgen filminize bakılacak ve tedavi olduktan sonra net bir cevap verilebilir.

Berrin

Merhaba, ben almanyada yaşıyorum ve dişlerimi türkiyede kaplama yaptırmak istiyorum. Hoçam size sorum diş etti sorunum var geri cekilme var ve ön dişlerimde sallanma var acaba yinede yaptırabilirmiyim? Estetik yüzünden dişlerimden çok rahatsız ve mutsuzum! Ve sosyal sigortam icin yaptırdığıma dahil ve ödediğim miktarın faturası gerekiyor sizde böyle birşey mümkünmü acaba? Saygılarımla

Uzman doktor

Türkiyede dişlerinizi sağlığını kavuşturacak ve kaplama uygulamalarını gerçekleştirecek bir çok merkez vardır.

Adnan

Hocam iyi günler !
2013 Ağustos’unda sol üst büyük dişime kanal tedavisi yaptırdım.1 yıl geçti bazen sızlıyordu sinirleri iyi alınmamış diye düşündüm ayrıca diş etinden fazla kan akıyordu. Dün hekime uğradım kaplama yapacağını söyledi. Bu kaplamanın faydası var mı ? Ya da dişimdeki sinirlerde mi bir problem var ? Yardımcı olursanız mutlu olurum. Teşekkürler.

Berivan

Merhabalar hayırlı ve sağlıklı günler, hocam merak ettiğim şey üniversiteye geçtim bu sene devlet hastanesinden porselen diş için randevu aldım, eksik ve süt dişlerim var ön tarafta, devlet bana diş yapar mı bi bilginiz var mı, teşekkürler

Ali

İsteyen herkese tel takılır mı

Berivan

?

cengiz

merhabahocam benim dişler çürük acaba dolgum yaptısam daha sağlam olur yoksa kaplamamı yaptırayım hacom .bir tane dişim ekşik implant yaptırsam sağlığa zararlımıdır teşşekkürler

Duygu

Merhaba,
Bir süre önce dişlerime yapılan diş taşı temizliği sonrası birkaç dişimde diş eti ile birleşme noktasında kararmalar meydana geldi. Diş ve diş etlerimde başka bir sağlık problemim yok. Porselen kaplamayı tavsiye eder misiniz? Yoksa öncelikle başka bir tedavi yöntemi mi araştırmalıyım?
Teşekkür ederim.

Uzman doktor

Duygu hanım kararmadan neden olduğu konusunda bilgi vermediniz. Diş taşı temizliği sonrasında mı oluştu ? Şu an durumu nedir ? Tekrardan diş hekiminize göründünüz mü ? Dişlerinizde herhangi bir sağlık sorunu yoksa yada estetik kaygılarınız yoksa kaplama yaptırmanızı gerektirecek bir neden yoktur.

Aysegül

Hocam merhaba, sol üstte 3.cü dişime kanal tedavisi yaptırdım. Gayet memnunum fakat doktorum ileride kırılabilir bu yüzden kaplama yapalım dedi sizce gerekli mı ? Tek dişe Kaplama yapılmasını ne zararı olabilir ? Çok teşekkürler

Uzman doktor

Ayşegül hanım hiçbir zararı yoktur. Aksine fayda ve yararı vardır. Kaplama yaptırabilirsiniz.

Duygu

Merhaba hocam, önceki mesajımın devamı olarak yazıyorum. Kararma diş taşı temizliği sonrası oluştu. Gittiğim diş hekiminin özellikle uğraştığı bir noktada belirgin hale geldi. Kararan alan küçük olmakla birlikte beni görsel olarak rahatsız etti ve alanın genişleyebileceği konusunda endişelendirdi. Alt köpek dişiyle yanındaki diş arasında, dişle diş etinin birleştiği noktada kararma var. Diş ve diş etlerimde başka bir sorunum yok ancak dişimin çürümüş olmasından ve kurtarılamamasından korkuyorum. Porselen kaplamayı görsel açıdan sıkıntı yaşanması ihtimaline karşı düşündüm.

Tekrar aynı hekime gitmek istemediğim için haftasonu başka bir hekime gideceğim.

Teşekkür ederim.

naz

Merhaba hocam. 4 yıl önce ön dişlerime zirkonyum kaplama yaptırdım. Dişlerim çok aralıklı olduğu için Doktor diş etlerimide zirkonyumdan yaptı. Fakat iki ön dişimin arasındaki boşluğu dikkate almamış küçük diye daha sonar diş etim çekilme yaptı şimdi iki ön dişimin arasında boşluk var. Bu boşluğu nasıl tedavi ettirebilirim. Boşluğa diş eti ilave edip fırına verirsem 4 yıl oldu fırında kırılma olur diyor 4 yıl kullandığım için. diş eti için bir kaç deneme diş eti ilave yaptı damağım ve protez tutmuyor. sizce ne yapmalıyım. estetik acıdan çok kötü duruyor. tekrar yaptırmam da şimdilik imkansız toplam 8 diş yaptırmıştım maliyeti çok fazla. lütfen yardımcı olun, fırına verilse gerçekten kırıma olurmu yada doktor uğraşmak istemediği içinmi öyle dedi. sorumluluk kabül etmem dedi. şimdiden teşekkürler.

Uzman doktor

Naz hanım.. Diş eti ameliyatı flap operasyonu uygulanabilir. Flap Operasyonu Öncesi Sonrası Fiyatları kaplamaların değişmesi gerekecektir. Tekrardan fırına verildiğinde kırılma yüzdesi çok..

aynur

Merhaba hocam benim önden iki dişim çürük o iki dişi kaldırıp yerine porselen diş takıp sonra tel taktırsam olur mu?

Uzman doktor

Aynur hanım diş çekilmesi en son yapılması gereken işlemdir. Eğer kaldırmaktan kastınız buysa… Ön dişlerinize kaplama uygulaması yaparak çürükler temizlenir ve daha sağlıklı estetik bir görünüm kazandırılabilir.

Işık büşra

İyi günler ben sporcuyum judo yapıyorum ağzıma darbe geldi ön dişlerimden bi tanesi öndeydi şimdi daha çok öne geldi sallanıyo yanındaki ön dişimde çatladı dişim sağlam değil şuanda ne yapılması gerekiyor cevabınız için şimdiden teşekkürler

nur

Merhaba. Kanal tedavisinden dolayi on disimin rengi digerlerine gore siyahimsi gorunuyor. Estetik acıdan rahatsiz edici. Kaplama disinda caresi var mi?

Uzman doktor

Nur hanım kaplama dışında çaresi yok. Eğer estetik yani diğer dişleriniz ile aynı görünümde olmasını istiyorsanız öncelikli olarak beyazlatma daha sonrasında da kaplama uygulaması yapılarak görünüm geri kazanılabilir.

Merve

Icon tedavisi ücretini biliyor musunuz?

sude

merhaba hocam ben 13 yaşındayım küçükken antibiyotik içmişim o yüzden dişlerimde sarılık var ne zaman doktora gittiğimde dişlerini fırcala diyor fırcalaya fırcalaya aşağıya inip geçicekmiş renkleşme dedi ama hiçte öyle değil çekiniyorum arkadaş ortamında gülmeye porselen taktırsam bu yaşımda olurmu? ve renkleşme geçermi? şimdiden teşekkür ederim hocam

Uzman doktor

Sude hanım fırçalayarak dişleriniz beyazlamaz. Dişlerinizin bakımı ve fırçalanması dişleriniz ve diş sağlığınız için son derece faydalıdır fakat dişlerinizin beyazlaması için beyazlatma işlemi uygulanması gerekir.

seda

Hocam benim ön dişimde kanal tedavisi yapıldı 5 sene önce. Şimdi kararma oldu ve kaplama yaptırmak istiyorum. 2 doktora gittim . Zirkonyum tavsiye etti fakat biri 200 euro derken diğeri kampanyada olduğunu 300 lira olduğunu söyledi.bi de titanyum du galiba. O varmış.ona da iyi dedi.hocam hangisini önerirsiniz. Ön taraf olduğu için iyi olsun istiyorum.

Nursena

Öncelikle merhabalar ben 19 yaşındayım küçükkken yediklerim türünden dillerimde asit erezyon oluştu ileri düzeyde olmamada görüntüden rahatsızım ayrıca ön iki dişimde köklere doğru dolgu var bunlara rağmen kaplama yaptırabilir miyin

Cemre

Merhaba hocam ben 16 yasinda bir öğrenciyim azı dişlerimin 3 tanesinde dolgu var,ön dişlerimde de çizikler var ve yine ön dişlerimin altlarında mavi seffaflasma gibi bir durum var doktora gittim diş minesiyle alakaliymis bunun tedavisi yok dedi son zamanlarda beni çok rahatsız etmeye başladı bu durum siz ne önerirsiniz ?

habip

hocam bn 22 yaşındaym. üst ve alt dişlerımde şekil bozukluğu var. doktorla konuştum tel taktırmamı önerdı. ama telle beraberde 1,5 yıl beklemem gerekıyo. tel taktırmam mı yoksa dişlerımı kaplatma mı yaptırsam karar veremiyorum. yardımcı olur musunuz

Mert

Hocam ben bu gün kaplama yaptırdım ve 2 saat sonra yemek ye dediler 2 saat geçti ekmeği cignerken alt azı dişin disim kaplama olan dişe baskı yapıyor ve acıyor bu gecicimidir?

busra

Ben 3 dişini dolgu yaptırdım ama siyah dolgu yaptılar ve cok çirkin gözüküyor ne yaptirabilirim

aysu

MERHABA cerrahi ameliyat dahil bir cok tedaviye ihtiyacim var on dislerim ici metal porselen kaplama fakat hic memnun degilim ve bir cok soruna yol acti.ayni zamanda estetik olarak kotu bir durumda.tabi oncelikle iyi bir tedaviyle sagliga kavusmak istiyorum ve tedavi sonunda rahatca gulebilecegim bir estetige yurt disinda yasiyorum ne kadar surer sorusuna muayene olmadan cevap almam zor biliyorum ama en az kac ay surebilir bir yorum yapabilirmisiniz_ve adres verebilirmisiniz lutfen.iyi calismalar

murat akın

Diş kanal tedavisinde acı hissedilir mi ?

Uzman doktor

Öncesinde anestezi uygulanmaktadır. Hissetmeyeceksiniz.

semra

Merhaba, 4 yıl önce tüm dişlerimi kaplama yaptırdım. Alt çenede 5 veya 6 implant var ,üST çene kendi dişlerim kesilerek komple kaplama yapıldı. Kullanım olarak sıkıntı yaşamadım fakat estetik olarak bir türlü içime sinmedi. Zirkon üzeri porselen kaplama ve implant tedavisi yaklaşık 7 ay sürdü . Bu kadar sancılı ve masraflı bir süreç sonunda görsel olarak tatmin olamadım. işine güvendiğiniz önerebiliceğiniz bir doktor tavsiye edebilirseniz kaplamaları değiştirmek istiyorum. Teşekkürler

merve

merhaba sıze bırsey danısmak ıstıyorum benm dıslerım yapısı bozuk ve tel kullanmak hıc ıstemıyorum dırek porselen kaplama yapılabılrmı acaba sımdıden tesekkurler ..

Uzman doktor

Merve hanım yaşınız kaç ? dişlerinizin kesilmesini göze alıyorsanız porselen kaplama yapılabilir.

merve

22 yasındayım ve bu görünümden cok rahatsız oluyorum sanırım göze alabilirim dişlerimin kesilmesine zormu olur sizce

Uzman doktor

Merve hanım hanım hayır 3-4 seansta yapılacak bir işlem fakat maliyetli bir işlem..

merve

22 yaşındayım sanırım güzel görüntü için göze alabilirim sizce zormu olur diye dediniz 🙂 tesekkürler..

merve

peki ortalama olarak bir fiyat söyleyebilirmisiniz simdilik tahminen de olsa 🙂

zmerve

Merhaba hocam , ben üst 6 dişimi zirkonyum kaplama yaptırdım fakat özellikle güneş ışığında çok beyaz ve mat duruyor , ışığı geçirmiyor , şimdi tekrardan empress kuron yaptırmayı düşünüyorum onlarda da zirkonyumda yaşadığım sorunu yaşar mıyım ya da daha mı doğal dururlar fikrinizi alabilir miyim ?

Mustafa AY

Merhabalar, uyku sırasında dişlerimi gıcırdatmaya bağlı biraz kısalma var, şuan gece plağı kullanıyorum ama giden geri gelmiyor tabiki. Şuan ki görüntüsünden memnun değilim, Porselen veya laminate mi yaptırmalı mıyım? Yada uzun ömürlü olacak en sağlıklı çözüm hangisidir, bilgilendirirseniz sevinirim.

Merhaba doktor bey benim de diş etlerimden çok buyuk bi sorunum var..alt dişerimin etleri resmen çekildi ve şişti dişimin dibi dilime geliyor ne yapabilirim dişlerimi tamamen çektirip porselen yaptırmam bana ne kadara mal olur

sibel

ön dişlerime porselen kaplama yaptırdım hemen hemen 1 yıl oluyor ön iki diş ayrıldı neden olduğunu bilmiyorum dişçime gittim düzeltilmez dedi yedigim herşey arasına doluyor bide ön taraf yani gerçekten düzeltilmezmi

soner çakadaş

merhaba ben 16 yaşındayım. ön üst 4 dişim dolgu.bu dolguları çıkartırıp üstüne porselen diş kaplama yaptırabilir miyim ? ücreti ne kadardır ?

emir

2 tane kanal tedavisi kaptırdım 1 tanesi doktor kaplama yapabiliriz dedi ben özel e yaptırmak istiyorum kaplama ne kadar tutar bunu soraktım

ayse ilka

slm yirmilik dişim var ama üç dişim yok diş yaptırcam porsele mi saglam seramikmi teşekkürler.

ayse ilkan

Merhaba benim yirmilik disimin onunde üç disim eksik seramik dis yaptircam acaba memnun kalirmiyim.

fırat

merheba benim köpek dişlerimin bunların üzerine yapılırmı

Seyit

Hocam ben 20 yaşındayım ve ön dişerimin arasında ayrıklıklar var buna en uygun tedavi nasıl olur ?

Deniz

Hocam merhba. Ben 18 inden gün aldim üstten iki disimi kaplama yaptırabilir miyim 17 gorunuyorum olurmu sizce

Nusret

merhaba, yaşım 22 ve bu yaşıma kadar dişlerimi belki ayda 1 yada 2 kere fırçaladım. Bir türlü alışkanlik haline getiremedim. Dişlerimin arası acik ve sarı bir durumda. Forumlardan bir çok araştirma yaptim. Tel kullanmak istemiyorum, dişleri kestirip kaplama yaptirmak mantikli geliyor ama bi korkum var. Yillardir bir çürük dişimle yaşıyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Gülmek istiyorum 🙁

Tuğçe

Hocam merhaba. Benim dişlerimin arasında bayağı bi boyut farkı var. Dişlerim uzundan kısaya dogru gidiyo ve cidden hoş bi görüntü değil. Bunun için ortodontik tedavi mi lazım yoksa kaplama olabilir mi? Yaşım 18 olmadıgı için kaplama yapılcagını zannetmiyorum

Doğukan

merhaba hocam ben 16 yaşımdayım 8 yaşımda parkta oynarken ön 2 dişim kırıldı biri kökten kırılmıs 7 yıl boyunca öyle kaldı şimdi kökten kırılan dişimdeki damağım bayağı yukarı çekilmiş ve diğer dişimide kaybedebilirmişim doktorum o dişi çekip ön 4 dişime köprü yapacağını söyledi fakat tedirginim ama 7 yıldır böyle dolaşmak beni gerçekten çok olumsuz etkiledi. Birde 18 yaşında olmamam ne kadar sıkıntı yaratabilir?

meltem

Ya kaplama yaptıran varmış yaklasık bi fiyat söyler misiniz lütfen en az kaça olur ya klasik olarak lutfen

haticee

merhaba hocam.
17 yaşındayım dişlerimde aşırı derecede sarılık var diş minem küçükken kırılmış ve sarı olarak devam ediyor hergeçen gün sararıyor ve geçmiyor görseniz anlarsınız kaplama için 18 i beklemem gerekiyormuş ama ben devlet hastanesine tekrar gittim özelde bana demişlerdi 18 i bekle diye ama devlete gittiğimde 18 yaşımı beklemeden tedavime başladılar sizce bir risk olabilirmi

seda

Merhaba doktor bey 17yasima girdim 5yil once gecirdigim bir kaza sonrasinda on disimin bir tanesini kaybettim ve 18 yasindan once tedavi edilemedigi icin cocuk protezi kullaniyorum ve artik disimi yaptirmak istiyorum sizce bir sorun olurmu?

aynur

Merhabalar ben bir kac yere gittim ve pahalli geldi agzimda 20disimi kaplama
yapacaklar ama bana cikartilan fiyat 5.000 lira cikardi porselen
dis bukara pahallimi

teknisyen

izmirde diş teknisyeniyim porselen,zirkon,implant vb güzel estetik sağlıklı uygun fiyatlı diş yaptırmak isteyenler 0554 855 33 51 ulasın

aleyna

merhabalar:)benim ön dişimde küçük bir kırık var.bu beni rahatsız ediyor fatoğraflarda falan içten gülümsemeye çekiniyorum.bu ne şekilde düzeltilebilir. ücret ne kadardır ve sağlıklımıdır? 😀 teşekkürler

Uzman doktor

Aleyna hanım bu durum kaplama uygulamaları düzeltilebilir. Lamina Diş Kaplama Fiyatları bu konuyu okuyunuz. Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.

aleyna

birde diğer dişlerimle arasında bir fark olurmu 🙂

sinan

hocam benim ön üst dişlerimden biri kırıldı bi kaç defa dişime dolgu ek yapıldı ama sürekli ekler kırılıp düştü tek dişime kaplama yaptırabilir miyim acaba?

Uzman doktor

Tabiki Sinan bey dolguların durma ihtimali çok düşüktür fakat kaplama uygulaması yaptırırsanız çok daha uzun ömürlü bir tedavi olacaktır. Tek dişe kaplama yapılabilmektedir.

Asuman

Merhaba hocam.dişlerim çok zayıf dolgularım var dişlerimin güçlenmesini istiyorum.onları kaybetmekden korkuyorum.dişlerimi korumak için ne yapmam lazım kaplama işe yaramı.

Uzman doktor

Asuman hanım dişleriniz sağlıklı ise kaplama uygulamalarına gerek yoktur. Bazı vitamin takviyeleri ve diş hekimi kontrolleri ile dişleriniz daha sağlıklı duruma gelebilir. Dişleri Güçlendiren Vitaminler – Besinler – Yiyecekler

mehtap

mrb ben diş teli kullanmak istemiyorum ama dişlerimde çarpıklık var yaprak poselen tedavisinin maliyeti nedir acaba ?

Uzman doktor

Mehtap hanım eğer dişlerinizde herhan bir sağlık sorunu yoksa kaplama uygulamanızı tavsiye etmiyorum. Durumunuz ortodontiktir. Bir ortodonti uzmanı ile görüşmelisiniz.

aydın

mrb benim ön 2 dişimde kararma var ayrcıca diş eti çekilmeside mevcutmuş bunların tedavisi yapılmadan porselen kaplama yapılabılırmı ?

orhan

Iyi günler doktor bey, ben avusturyadan orhan, ön dislerimi yaptirmak istiyorum.. 8 alt 8 üst.. Ve estetik açisindan zirkonyum kron dis kaplama daha iyi diye biliyorum.. Aceba önleri zirkonyum arka bölümdeki disleri metal destekli seramik kron yaptirsam herhangi bi fark olurmu?? Ve seramik kron ile zirkonyum kronun arasindaki fiyatları nedir?? Ve kayseride merkeziniz var mi aceba??

Ragibe

Mrb şzmirdemisniz klinik bilginizi alabilirmiyim tşk

Bahadır

Öncelikle dişlerim uzun süre sigortasız oldugumdan tedavi ettiremedigim icin berbat durumda. Her iki tarafta da dis eksikleri, dolgular ve kırık olan disler var. Ben bu sıkıntıların tamaminin giderilip, iyi bir görüntü yakalayacak şekilde, komple kaplama yaptırmak istiyorum. Bu tarz bir kötü durumda olanların onarılıp,kesme işlemleri ve komple sağlıklı çiğneme ve yeme içme durumuna getirecek kaplama islemi ne kadar bir süreç alır ve ortalama ne kadara mal olur? Bu konuda bana bilgi verebilirseniz,gercekten cok memnun olurum.teşekkürler..

merve

Dislerimi ne yapsamda beyazlatamadım doktora gittim dis kemiklerin zayif dediler beyazlamaz dediler ve beyazlatmadilar hergun duzenli fircalamama ragmen 1 gram dahi olsun beyazlama yok ve 15 yasindayim olur olmaz insan uzuluyor tabii. Peki bu islem hem benim yasim icin uygun mu hemde yapilabilir mi?

Uzman doktor

Merve hanım dişlerinize zarar verebileceği için doktorunuz beyazlatma işlemini gerçekleştirmemiş. 18 yaşından sonra kaplama uygulamaları estetik dişlere sahip olabilirsiniz.

Gürkan

Merhaba bana yardımcı olursanız sevinirim ben ön dislerime kaplama yaptırmak istiyorum fiyatları konusunda yardimci olursanız sevinirim ivedi cvp bekliyorum

Uzman doktor

Gürkan bey fiyatlarla ilgili bilgileri mail adresinize ilettim. Geçmiş olsun.

ibrahim

Merhaba hocam benim dişlerimin boyutları ve beyazligi normale gore cok iyi ama ben bembeyaz istiyorum bunun icin porselen kaplama mı yaptirmam gerekir.oneride bulunabilirmisiniz…

Uzman doktor

İbrahim bey eğer dişleriniz sağlıklı ise dişlerinizi kestirmenizi ve yerine kaplama yaptırmanızı önermem. Doğal diş yerini hiç bir uygulama tutamaz.

nuri

dişlerimde çürük sayısı çok fazla ve bazılarında dolgu var. Bu çürükleri en uzun süreli gitmesi ve diş beyazlığının olması için nasıl bir tedavi yaptırmam gerekir.

Uzman doktor

Nuri bey öncelikli olarak bu dişlerinizin tedavi edilmesi ve dolgularının yapılması gerekiyor. Eğer dişleriniz sağlıklı ise beyazlatma uygulamaları değil ise kaplama uygulamaları ile hem sağlıklı hemde estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

aysun

Merhaba anneme 1,5 sene önce geçici porselen kaplama yapıldı doktor onlar çıktıkça gel dedi ancak bi kac gun once annemin kendi disi porselenin altindan kkırılmış ve porselen düşmüş bu kırılma neden olabilir acaba

Uzman doktor

Aysun hanım çürüme ve basınçtan dolayı kırılabilir. Mutlaka ihmal edilmeden tedavisinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Mehmet Reşat

Acaba devlet hastanelerindişlere kaplama yapıyolarmı ? Cevap verirseniz sevinirim teşekkür ederim.

Uzman doktor

Mehmet bey devlet hastanelerinde diş kaplama uygulaması yapılıyor. Fakat fiyat farkını alıyorlar.

gönül

Merhaba hocam.ön disimin uc kısmı kırıldı. Disim porselen. Acaba tamir edilir mi ya da yapistirilir mi? Yoksa komple tekrardan mi yapılacak.simdiden Çok teşekkür ederim

Uzman doktor

Gönül hanım porselen uygulamalarının ne yazık ki tamiri mümkün değildir. Bu kaplamanızın tekrardan yapılması gerekmektedir. Kaplamanız değişecek.

ReCo

Merhaba Hocam Benim Komple Diş Kaplama Yaptırmak istiyorum hepsinin fiyat nedir

Uzman doktor

Diş kaplama fiyatları bu uygulamayı gerçekleştirecek olan doktorunuza, uygulamaya yapacak olan diş hekimine, dilerinizin durumuna ve kaç dişe uygulanabileceğine göre değişmektedir. En net cavabı diş hekiminiz verebilir. Güncel fiyatları mail adresinize iletilmiştir.

murat çeçan

merhabalar murat ben dişlerimi muane ettim dolgu olacakmış ondan sonra kaplama yapmak istiyorum.fiyatı ne olur hocam

Uzman doktor

Dolgu işlemi kaplama yapılacak dişlerinize uygulanacaksa bolgu işleminin yapılmasına gerek yoktur. Bu dişleriniz zaten kaplama olacaktır. Fiyatlar uygulamayı gerçekleşitrecek olan doktora göre değişkenlik gösterir.

Mehmet yavuz

hocam ben yılbaşında komple kaplama yaptırdım ama görünüm eski dişlerime rağmen büyük olmuş birşey yerkende hiç memnun deyilim gidiyom yapan doktora ya benim dişler olmamış benim ağzıma büyük yok diyor takılılıyor çat diye ses geliyor beni başından savıyor benden 7700 tl para aldı bu işi nasıl çöze bilirim bir başka doktora gitsemmi yoksa kaplama böyle sorunlumu oluyor

Uzman doktor

Mehmet bey bu tür uygulamaların uzman diş hekimleri terafından yapılması gerekiyor. Aksi durumlarda takılan kaplamaların değişmesi mümkün olmuyor. Ya kaplamaları yeniden yaptıracaksınız yada bu şekilde kullanmaya devam edeceksiniz.

nair

Yapılabilecek bütün kaplama şekillerinin fiyat listesini mümkünse rica ediyorum

fatih

merhaba. benim üst taraftaki 20 lik dişim kendiliğinden çürüyerek erimiş. hiç ağrısı sızısı olmadı. çürüyüp gittiğinide sonradan anladım. şu an dişin yeri çekilmiş diş gibi boş duruyor.fakat kökü içinde. çürümeden dolayı ileride acı verir mi? kökünü oradan nasıl çıkarttırabilirim? şimdiden teşekkür ederim.

hüseyin

merhaba hocam 17 yasındayım ust cenemde bulun dıslerım cok aralılı ve büyük 4 tanede curuk var sızce buna poselen kaplama ve dolgu yaptırabılırmıyım

nuran

doktor bey benim ön iki kirikti doktora gttm cekildi üc hafta sonra gel dedide nasil bi dis yapacak ne yapacak bilmiyorum sizdn bu konuda akil istiyorum …

ferhat

Hocam Merhabalar, belki soruldu yukarida ama hepsini okuyamadim af buyurun. Benim ust 6 numaralarda porselen kaplama var. Bunlar mr cekilmeye engel mi acaba,boyun Fıtığı icin mr cekilecek. Teşekkür ederizm

Uzman doktor

Hayır ferhat bey bir engel teşkil etmemektedir.

elif

Merhabalar benim ön dislerimin 4 ü kaplama ben baştan yapmak istyrum acaba ne kadar tutar?

Uzman doktor

Kaplamaları uygulayacak diş hekimine ve hangi kaplama yönteminin uygulanacağına bağlı olarak fiyatlar değişecektir. Net rakamı doktorunuz verebilir.

ali

hocam merhabalar benim sorum tek dişimi çektirip köprülü porselen diş yaptırdım fakat dişler oldukça büyük olup beni çok rahatsı ediyor birde ortadaki porselen dişin altında beni raahatsı edici boşluk var bu normalmi

Uzman doktor

Uygulanan köprünün ve kaplamaların değişmesi gerekiyor.

fatih

hocam soruma cevap vermediniz tekrar soruyorum. benim üst taraftaki 20 lik dişim kendiliğinden çürüyerek erimiş. hiç ağrısı sızısı olmadı. çürüyüp gittiğinide sonradan anladım. şu an dişin yeri çekilmiş diş gibi boş duruyor.fakat kökü içinde. çürümeden dolayı ileride acı verir mi? kökünü oradan nasıl çıkarttırabilirim? şimdiden teşekkür ederim.

Uzman doktor

Bu dişiniz gömülü olarak bölgede varlığını sürdürmektedir. Bir an evvel çekilmesinde fayda vardır.

irem

Hocam merhaba ben 13 yaşındayım ve yaklaşık 5-6 senedir ön dişlerim çürük. Arkadaş ortamında çok fazla utanıyorum ve gerekmedikçe gülmemeye çalışıyorum. Çok kötü bir durum ve doktora gittiğimde dolguların düşer kaplama yapmamız lazım dedi bunun için de 18 yaşını doldurmam gerekiyormuş ne olur yardım edinn!!!

Uzman doktor

İrem doktorunuz sizi doğru bilgilendirmiş.. 18 yaşına kadar beklemelisin. Bu arada dişlerine çok iyi bakmalısın. Günlük olarak dişlerini temizlemeli, fırçalamalı, diş ipi kullanmalısın. 3 ve 6 aylık periyodlarla diş hekimine muayene olmalısın.

Gulce

Merhaba, ben gecen yıl ön dişimden birinin kırık olması nedeniyle dişine kaplama yaptırdım tam olarak adını bilemiyorum dişin küçültüldüğü operasyon kaplama deniliyor sanırım. Fakat hiç memnun degilim ön dişim oldugu için cok belli oluyor ve diğer dişlerimden daha önde duruyor renk olarakta daha beyaz. Gercekten psikolojik olarak etkilemeye basladı bu durum lütfen yardımcı olun ne yapabilirim bu durumda bunun sökülüp tekrar daha doğal olanını yaptırmam mümkün müdür çok üzülüyorum

Uzman doktor

Gulce hanım elbette sökülüp yerine daha doğal bir kaplama uygulaması yapılabilir. Size zirkonyum kaplama tedavisini öneriyorum. Konuyla ilgili bilgileri buradan okuyabilirsiniz. Diş Zirkonyum Fiyatları

Emine

Merhaba benim dislerim ön 6 tanesinde yamukluk var tel takilmasi gerekiyo ama agridan dolayi taktirmak istemiyorum alt cenemde biraz gerideymis ust on dislerime kaplama yaptirsam disleklik olur mu veya kapla yapilir mi

Merhabalar hocam. Bende ileri seviyede diş eti çekilmesi başlamış ayrıca alt dişlerinde üst dişlerim birleşmiyor ayrıca dişlerim çok tırtıklı neyapabilitim hocam yardımcı olurmuusunuz??

meryem

Hocam benim dilerim çok bozuk ön dişlerinden birisi şuan sallanıyor dokunsam gelicek hocam benim iki hafta snra dgnüm var mağlum gülümsemek istiyorum lütfen hocam şuan 500/TL dişlerim için biriktirdim babamdanda bahkurluyum hocam ben. Dişilerden korkuyorum ama mecburum buna lütfen yardim edin bana çaresiz kaldım hocam sadece şimdilik ön dişlerimi yaparlarmış kaplama
?

Uzman doktor

Meryem hanım öncelikli olarak dişlerinizdeki var olan sorunların giderilmesi gerekiyor. Bu işlemler bir haftalık bir sürede gerçekleştirilebilecek işlemler değildir. Dişlerinizin sağlığı yeniden düzene girdiği zaman estetik uygulamalar düşünülebilir.

Gönül

Doktor bey 2 yıl oldu üst sol azı dişlerime kaplama yapıldı ama kaplama yapılan diş etim sürekli kanıyor fırçalayınca daha çok kanıyor ne yapmam gerekiyor çok korkuyorum lütfen cevap yazın

Uzman doktor

Gönül hanım diş taşı oluşumlarınızı temizlettirmeniz gerekiyor. Diş hekimine başvurarak diş etlerinizi kntrol ettiriniz. Daha sonra günlük olarak dişlerinizi fırçalamaya ve diş ipi kullanmaya devam ediniz.

busra

Meraba doktor bey ben 22 yasindayim 4 yil once dislerimin ortasi ayrik die kaplama yaptirdim ve cok pismanim keske tel taktirsaydim on 4 tane disim kaplama mor ve sismis sekilde fircalarken cok zorlaniyorum neyapmam gerekiyor bu morluklar tedavi edilebilir mi disimin ortasindaki sislik gider mi:-(

Uzman doktor

Büşra hanım yanlış bir uygulama söz konusu dişlerinizde uygulanan yanlış malzeme dişlerinizin bu görünümene sahip olmasına neden olmuş.. Kaplamalar muhtelen porselen destekliler bu kaplamaların zirkonyum yada empress kaplama uygulamaları ile değiştirilmesi gerekmektedir. Geçmiş olsun bu konudaki yazılarımızı http://www.dishekim.com.tr/zirkonyum-dis-kaplama-fiyatlari.html buradan ve http://www.distedavi.com.tr/empress-dis-fiyatlari.html bu konularımızdan okuyabilirsiniz.

Abdullah

Merhaba doktor bey . benim çocukluğumdan beri dişlerimin hepsin çürük . Ön Dişlerimin biride çürük . Porselen ile kapatılması mümkün mü ? Bir başka sorum , dişlerimin hepsini porselen ile kaplattırırsam ne kadara malolur ? Cevap bekliyorum lütfen 🙂

rabia

merhaba doktor bey, dişimde dolgu vardı çürük daha da büyümüş dişime kanal tedavisi değil de kaplama yapılabilir mi

KIYMET

Merhaba hocam ben düştüm ön dişim dişim kırıldı sallanıyor dolgu yaptım ama dişim karardı ne yapabilirim

zehr

Benim dişlerim çok fazla seyrek kaplamamı önerirsiniz ?

Utku

dişlerim bicimsiz ve sarı. ve çok kötü bi gülüşe sahibim güldüğüm zaman alt dişlerim belli olmuyor ve yamuk gülüyorum çoğu ortamda eziliyorum yardım edebilirmisiniz yaşım 20

semihcan

Mrh ben dişlerimi komple yaptırmak istiyom 4 tane dişim yok 2 dolgu var komple yaptırmak istiyom fiyat ne olur acaba.en iyisi hangisiyse ondan yaptırmak istiyom.

oktay okan

Hocam merhaba bugün doktora gittim ve öndeki 4 dişe kaplama yapacağını söyledi porselen olarak ve benden 3000 lira istedi sizce de fiyat fazla değil mi ?

melek

bende fiyatlarla ilgili bilgi alabilir miyim ön dişlerime zirkonyum kaplama yapmak için ? fiyatlar ne kadar olur ?

erdal

Mrhb benim alt önden 4 dişim üsten 3 dişim çekildi arkalardada eskiden çekilmiş dişler var ama asıl ögrenmek istedigim üst 1111…111 alt 11….111 1 ler diş noktalar çekilenler venner kron 25 adet yazmış dr ben bunu özelde sadece önleri zirkym yaptırmak istiyorum bana toplam maliyeti ne olur şimdiden teşekkürler ayrıca dr n dedigi venner krom nedir.

mustafa

hocam dişime kanal tedavisi yapıldı yapılırken içi oyulduğundan dolayı diş güçsüz kaldı ve kırıldı şimdi porselen yapılması için yandaki iki dişimin kesilmesi gerekiyormuş bu ne kadar sağlıklı ve estetik ?

ipek

Merhaba ben 17 yaskndayim ve on dislerim curuyo ne kadar cok bakim yapsamda bu yasta porselen kaplama yaptrsam olurmu

yasin

Hocam ben dislerimi yaptirmak istiyorum alt taraflar oldukca yamuk yasim 19 sıkintı olur mu

nisa

merhaba benim ön dişlerim ayrık olduğu için görüntü olarak beni rahatsız ediyorlar ben diş kaplama fiyatlarını öğrenmek istiyorum

Gonca

Epey sorunlu dislerim var. Simdilik 2 azi disime dolgulari cikarip kaplama yaptirmak istiyorum. Bu islem ne kadar surer ve yaklasik olarak ne kadar tutar, bilgi verebilirseniz sevinirim. Tesekkurler.

hatun

fiyatlari ogrenmek istiyorum lutfen. Toplam 4tane dis icin.

rumeysa

Merhaba benim dislerim aşırı seyrek ve küçük.ayrıca dìş taşım var.şu ana kadar iki defa diş taşı temizliği ve dolgu tedavisi gördüm.bunun dışında herhangi bir problemim yok.acaba porselen dis kaplama tedavisini düşünmeli miyim?

Uzman doktor

Öncelikle mevcut sorunların giderilmesi gerekir. Bir diş hekimine başvurunuz. Daha sonra estetik uygulamalar yapılabilir.

derya

merhaba gebzede yaşıyorum zırkon u ıyı yapacak estetıge onem verecek dr lara nasıl ulaşabılırım tesekkurler

Uzman doktor

Derya hanım istanbul bu konuda daha iyi sonuç almanız açısından iyi olabilir.

Nejdet

Meraba hocam iyi gunler ben disler cok kotu ozlellikle ust on kisim nasil yardimci olursunuZ

Uzman doktor

Nejdet bey estetik kaplama uygulamaları ile dişlerinizin görünümü iyileştirilebilir.

Burak küçük

Merhaba benim ciddi diş problemim var. Köşe dişlerim yok. Implant gerekiyor. Ayrica orta alandaki dislerimde de diş taşi yerlesmis durumda. Ciddi bir cerrahi işleme ihtiyacim var. Agzim enkaz icinde .yemek bile yiyemiyorum o derecede. Yalniz bunun maliyetini de hesap edemiyorum. Fazla tutacagini dusunuyorum.toplu bir sekilde odeme degil de Tedavi surecinde bu miktari karsilayabilecek gucum var. Son olarak ben cok korkuyorum bu dislerin cekiminden. Uyutarak tedavi yontemi var mi.

Uzman doktor

Burak bey böyle bir tedavi yöntemi yok.. Olsa bile oldukça maliyetli olur. Korkmanızı gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Erteledikçe dişçide kalma ve tedavi sürenizde artmaktadır.

Ayşe

İyi çalışmalar..
ben 21 yasindayım dislerimde eksik dis ve ayrıca bundan kaynaklı boşluklar var.Hatta ön köpek dişlerim üçgen yani sadece estetik olarak kötü olmakla beraber ben bu diş yapısının konuşmama etki ettiğini de ve -s harfini cikartirken tislayarak çıkardığımi dusunmekteyim..doktora gttim yazik olucak yaptirma dedi ama evet Ortodonti istiyor dedi yani durum biraz vahim gülerken de rahat gulemiyorum sizce napmaliyim..

ibrahim

meraba hocam benimde dişlerimle ilgili sıkıntılarım var 20 lik dişlerim atlt üst çürümüş ön alt dişlerim çok zayıf ön üstler çok egriler kaplama yapmak uygun mudur?

Uzman doktor

İbrahim bey öncelikli olarak bir ortodonti uzmanınızın dişlerinizi ve 20 lik dişlerinizi kontrol etmenisini öneririm. Bir ortodonti uzmanına başvurunuz. Görmeden cevap verilmesi imkansızdır.

Enes

merhabalar hocam ben ortodontik tedavi gördüm sorunların çoğu düzeldi ancak şimdi tek sorunum var gülerken dişlerim fazla gözükmüyor üst dişleri biraz daha uzatmak mümkünmü aşşağı dogru daha dolgun olması

Uzman doktor

Enes bey üst dişleri ancak kaplama uygulamaları uzatabiliriz. Yaprak porslen kaplama konusunda bilgi sahibi olmak için Yaprak Porselen Diş Kaplama Fiyatları okuyabilirsiniz.

hamza

Ben kaplama yapmayı dusunuyorum
Fiyatını öğrenmek istiyorum

Uzman doktor

Hamze bey fiyatlar uygulamayı gerçekleştirecek yere ve dişlerinizin durumuna göre değişir.. Öncelikle tedavi olmalısınız.

Ebru

Dişçimiz iki taraflı kaplama yaptı takıldığı ilk günden itibaren ağrısına 3 ay dayanabildim. Hatasını kabullemedi. Sıkıyo dememe rağmen yapıştırdı. Sonunda söktürmeye gittim. Dişetleriimi hep kretuarla keserek çıkardı iki taraflı dişetlerime dikiş atıldı. Çektiğim acıyı ve eziyeti tarif bile edemem. Porselen dişlerin sökülme şekli bu mudur?yani dişetlerinin kesilmesi normal bi durum mu?

Muhammet

Doktor bey öndeki büyük iki dişimden biri çıkık hiç yok köprü yaptırmayı düşünüyorum sağlıklı olur mu ?

Uzman doktor

Muhammed bey merhabalar bu bölgeye implant tedavisi yapılması gerekmektedir. Bu tedavi daha uygun olur.

hayat

merhabalar hocam benim üst ön dişlerimin arasında açıklık var. ayrıca üst dişlerim önde. kaplama yaptırmak istiyorum hangi kaplamayı önerirsiniz.

Nilay Yalnız

Merhaba

Dişlerimi renginden dolayı kaplatmak istiyorum. ancak tam anlamıyla bir bilgi edinemedim. Her sitede farklı bir yöntem övülüyor. En sağlıklısı dişlere en az zararı veren hatta vermeyen yöntem hangisidir ve uygulanabilecek fiyatlar hangi aralıklardadır?

Bilgilerinizi rica ederim.

Ayşe

Merhabalar ben 19 yaşındayım ve üst ön dişlerim yamuk tel taktırmak uzun bi süreç olduğu için kaplama yaptırmak istiyorum bu mümkün mü acaba?

Muhammet

doktor bey 5-6 yldr diim kk bu yzden dier diim boy yere ufaktan kaym gibi o nasl olucak peki

guluzar

doktor bey ön üst 2 dişimin dişetine yakın kısmında aşınma var sarardı. Şu an ağrı ya da hassasiyet yok. Ama bu durumun ilerlemesini istemiyorum. Şu an ne yapmam gerekir? En uygun tedavi ne olur?

volkan

Merhabalar birkaç sene önce alt sol arka azı dişime diş renginde dolgu yapıldı. Fakat o zamandan beri bu dişimin yanına yemek artığı kaçıyor ya da yan tarafından hava alıyor. Doktora gittim. Kaplama yapmak gerekir dedi. Sağlam dişimi yan tarafından hava alıyor diye kaplama yaptırmam doğrumu farklı bir tedavi yöntemi var mıdır ?

fırat

arkadaşlar turkom cera metal desteksiz alamünyom oksit koku yapmaz antibakteriyel ve diş etine bire bir uyumlu mükemmel antibakteriyel sezen aksunun dişleride böyle mükemmel bir şey internette adres bilgier mevcut

Hamza

En on iki disimin saginda dolhu var solundaki ise curumeye basladi az bise ama gorunuyor bunlarin 2 sini porselen kaplasak ve komple temizlemek ne kadar tutar

aybüke

Merhaba DR.bey benim dişlerim bozuktu tel taktırıp düzelttirdim fakat diş rengim çok sarı olduğu için büyük rahatsızlık duyuyorum bunun için kaplama yaptırmak istiyorum ama dişlerim de çok sağlıklı herhangi bir çürük yok bana ne önerirsiniz.Teşekkürler..

Sevda işcan

Merhaba. Benim üst öndeki iki dişim yamuk ve arası çürük bunları aldırıp diş yaptırmak istiyorum ne kadara yaptırabilirim

Merhaba doktor bey benim ön dişimin biri kırıkti ve karariyordu. Ben kaplama yaptırmaya gittim. Doktor kırık olan dişimi ve yanındaki diğer dişi küçülttu. Sonra geçici diş taktı. O dişleri her gördüğümde moralim bozuluyor. Kaplama olacak dişlerde bunlar gibi mi olacak. Yoksa daha güzel estetik bi görüntümu oluşack. Çok tedirginm keşke yaptirmasaydm diyorum. Yemek yiyemiyorum düştü düşecek diye korkuyorum.

AHMET

Merhaba hocam benim üsteki ortada bulunan iki dişimin arası kırıldı ve kaplama yaptırmak istiyorum ama nasıl oluyor ne türlü bir acısı var hiç bir bilgim yok acaba bu iki diş için ne yapılabilir yardımcı olur musunuz?

Sena

Merhaba,
Ben 16 yaşındayım ve dişlerimin estetik duruşundan çok şikayetçiyim.Köpek dişlerimin birisi yok,birisi ise olması gerekenden küçük boyutta ayrıca ön dişlerimin arasında boşluklar var.Diş teli ile tedavi olamayacağını söylediler. Bu yüzden 18 yaşından önce kaplama olmasının bir imkanı var mı?

enver

merhaba hocam 5 tane dişimi çekmişim geri kalan digerleride pek saglam deil ben implant yapmak istedim diş hekimim ise porselen tavsiye etti sizce doktor haklımıdır

Betül

Merhaba ben 19 yaşındayım ve üst dişlerim arasında boşluklar var. Dişlerimin arasındaki boşlukları bonding uygulaması ile kapatmak istiyorum. Diş rengim beyaz ve dişlerim sağlıklı. Sizce bonding uygulaması işe yarar mı ve devlet hastanesinde yaptırabilir miyim?

semih

hocam merhaba, benim ön dişim 10 sene önce kırılımıştı dolgularla buraya kadar geldik ama artık dolguda olmuyor ne tür bir kaplama önerirsiniz,bir de dişimde kist varmış önce ameliyat olmam gerekir mi..?

nuray

hocam meraba..10 yıl evvel annemin dişlerini porselen kaplama yaptırdık,dişlerin ömrü bitti bir özel klinikte yenilettiriyoruz.ön dişler için defalarca provaya gitti fakat arka azıların olduğu üçlü dişler provasız takıldı.Annem “acaba eski dişlerimi mi taktı “diye düşünüyor.Doktora sorduğunda doktor,”bunlar tam olddu,sıkıntısız oturdu o yüzden “diye cevap vermiş..Annem eski kaplamalarından çok memnundu..kendi dişi gibi rahat olduğunu söylüyordu.eski dişler bakım sonucu yeni gibi yapılıp takılmış olabilir mi ?Çok teşekkürler

ayşe

merhabalar. benim ön üstteki 6 dişimin araları ayrık ve hafif küçükler. estetik olarak pek hoş durmuyor hatta bazı durumlarda gülmeye bile çekiniyorum. annemin dişleri de öyleydi sonra yaptırdı ama çok kalın ve yapay oldu onun dişleri. ben de yaptırmak istiyorum ama öyle olur diye korkuyorum. bazılarının dişleri yapay durmuyor doğal duruyor. nedeni ne olabilir acaba? doktordan mı, dişin yapısı mı yoksa yeni dişin malzemesi mi öyle yapay gösteriyor.

Gamze

Merhabalar. Ben 14 yaşındayım geçen yaz ön dişlerime dolgu ve kanal tedavisi yapıldı. Ancak ön dişlerimden biri kararmaya başladı. Tekrar doktora gideceğim. Doktorun ne işlem yapacağını bilmiyorum ayrıca kaplama için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyormuş. Sizce dişe ne işlem yaparlar. Şimdiden teşekkürler.

ayşe

Meraba benim dislerim çarpık şekilde sizce bu şekilde yapılabilir mi yamuk dişin üstüne ?

renna

hocam benim ön 4 dişlerime estetik bir kaplama yapmak istiyorum yasım daha küçük her doktorada gidip yapmak istemiyorum acıkcsı kocaelinde oturuyorum bana önerebilceginiz docent doktor biliyormusun estetik bir kaplama için

renna

hocam birde siz hani şehirdesiniz

Ayşegül

Merhaba Alt dişimde çürük var dedi doktor kaplama yapılması gerektigini söyledi sizce devlet hastanesinde yapılanmı yoksa özel muayenede yapılanmı saglıklı arasa fark varmı cvp verirseniz çok sevinirim

Ayse

Hocam kaplama dışı düştü suan Dr a gidemiyorum Japonlar yapıştırma tutarım

Uzman doktor

Ayşe lütfen bu tür sorular sormyın diş hekimine gidim hemen

Enes

Merhaba ben 16 yaşında üst çeneye kaplama yaptırdım bundan 4 ay felan oldu bunlar biraz büyük ve rahatsız oluyorum bu dişler zamanla değişir mi ?

Uzman doktor

Hayır kaplamaların büyüklüğü zamanla değişmez.

Enes

Merhaba ben 16 yaşındayım üst çeneye kaplama yaptırdım bundan 4 ay felan oldu bunlar biraz büyük ve rahatsız oluyorum bu dişler zamanla değişir mi ?

Uzman doktor

Enes bey hayır değişmezler kaplamalarınızın yeniden yapılması ve değiştirilmesi gerekmektedir.

zeynep

merhabalar, ben Türkiye de 20 gün önce porselen kaplama yaptirdim ve bir ön ana disimde birde azi disimin yanindaki disimde agrilar oluyor…ve bu durumdan dolayi almanyadaki doktoruma gittim röntgen cekti ve dedi ki siniri alinan iki disine sinirleri alindiktan sonra takilan o madde (pamuk seklinde ince ilacli madde oldugunu düsünüyorum)tam yukari kadar ulasmamis ve arada bosluk kalmis orasida iltihap olmus dedi ve korkuttu beni bu gecmezse uzman bir doktorun tedavisine girmelisin dedi..ama Türkide ki doktorumu aradim bir problem yok sadece antibiyotik kullan onlar gececek dedi…birde damagima yani burnumun yanina elimi bastirdigimda aciyor .ve endiseliyim bu durumdan lütfen bir tavsiyede bulunurmusunuz.simdiden Tesekkürler.

Uzman doktor

Zeynep hanım yeniden kendi diş hekiminize başvurmanızı ve tedviyi tamamlamasını istemenizi öneriyorum eğer mümkünse..

ilyas

hocam 28 nerdeyse artık agzımda diş kalmadı diş etlerim hep ceikiliyor sanırım genetiktir ben dişlerimi yaptırmak istiyorum 10 diş fiyatı ne kadar

Uzman doktor

İlyas Bey Öncelikle geçmiş olsun sizin evvela ilk olarak ağızdaki mevcut sorunlarınızın tedavi edilmesi gerekir daha sonra dişleriniz yapılabiliyor mutlaka bir Diş hekimine başvurarak tedavinize bir an evvel başlayınız

Emin

Merhaba. Porselen ve zirkonyum diş kaplama fiyatlarını öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

Uzman doktor

Emin Bey merhabalar fiyatlar Diş hekimine ve kaç adet dişe kaplama yapılacağına göre değişmektedir.

Gulzade

Ben 7 sene once porselen diş kaplama yaptirmistim.Bugun benim porselen disim cikti.Onu tekrardan yapistirma ihtimali var mi? Fiyat olarak ne kadar olacak.Bi de baska sorun porselen kaplama yapildigi dişim sanki çürümüş gibi uçlari cüruk gözüküyor .Kaplamadan önce kanal tedavisi yapilmisti.bu durumda ne yapilir.

Uzman doktor

Gül Zahide Hanım merhabalar kaplama tedavinizin yeniden yapılması gerekmektedir Neredesiniz türü ise Ağrı veya sızlama varsa mutlaka bu düşüncesinde kanal tedavisi olması gerekmektedir fiyatlar hakkında kaplama tedavisi ne yapacak olan Doktorunuz size bu konu hakkında net bir bilgi verecektir fiyatlar Diş hekimine de yapılacak uygulamaya göre değişmektedir Geçmiş olsun

ferdi

KOLAY GELSİN HOCAM BENİM COCUKLUKTAN BERİ DİŞLERİM KANIYOR AZ BİRSEY DEGSEM YANIYOR SERT BİRSEY YESEM KANIYOR BUNLA İLGİLİ NE YAPMAM LAZIM HOCAM KOLAY GELSİN HOCAM

Uzman doktor

Ferdi Bey merhabalar diş etlerinizde bir iltihaplanma söz konusu Dişiniz düzenli olarak parçalanıyorum Ağız ve Diş Hekimi kontrollerinizi düzenli olarak gerçekleştiriyorsunuz mutlaka bir Diş hekimine başvurarak dişlerinizde oluşan diş tartarlarını temizlettirmeniz gerekiyor

osman

Hocam benim dislerim kulple kaplama 3 senedir kullaniyorum yenilemek istiyorum mumkunmudur acaba

Uzman doktor

Osman Bey merhabalar Tabii ki kaplamalarının yenilenmesi mümkündür konuda iyi bir Diş hekimine başvurarak kaplamalarını yenileyebilirsiniz

AYLAK BAYAN

Hocam 14 yaşındayım ön dişlerim dolgulu ve çok kötü gözüküyor kaplama yaptırabilir miyim?

Uzman doktor

Aylak bayan 18 yaşını beklemelisiniz 18 yaşından sonra bu tür işlemler yapılabilir

AYLAK BAYAN

Hocam güzel görünmesi için dolguların belli olmaması için ne yapılabilir?

Uzman doktor

Aylak bayan kaplama yapılması gerekir Fakat 18 yaşını beklemelisiniz

AYLAK BAYAN

Merhaba Hocam ben 14 yaşındayım ön üst dişlerim dolgu ve çok kötü gözüküyor.Kaplama yaptırabilir miyim?

AYLAK BAYAN

Ya neden olmazki bu yaşta zararlımı? (14)

M.AY

daha önce yazmıştım ama sanıyorum gözünüzden kaçtı, diş gıcırdatmaya bağlı kısalma var, gece plağı kullanıyorum. ama dişlerin kısa olmasından memnun değilim en sağlıklı çözüm nedir. porselen ya da laminate yaptırmalı mıyım

Merve Bayan

Merhaba ben 19 yaşındayım ön dişlerim dolgu yapılmıştı seneler önce şimdi çirkin bi görüntü var. Kaplama yaptırma istiyorum ama çirkin ve kaba bi görüntü olmasından korkuyorum çok yapmacık görünür mü ? Birde çok ağrı çekermiyim ?

Uzman doktor

Merve’nin Merhabalar ölmüşlerimize yaprak kaplama tedavisi öneriyorum

cigdem

Merhaba hocam ben 20 gun once zirkonyum porselen dis yaptirdim ama cok yapay duruyor.birturlu alisamadim.uzun oldular ve agizim sanki onde gibi hissediyorum.aldigim tepkilerde ayni yonde ne yapmam lazim.kisalttirabilirmiyim boyutlarini parlakligi gidermi lutfen cvp yazarmisiniz

Uzman doktor

Çiğdem hanım merhabalar Çiğdem Hanım kaplama yapılması gerekmektedir. Eğer iyi bir laboratuvarda torpileneceksen O zaman belki kaplamalarınız kurtarılabilir. Bunun için diş hekiminize yeniden başvurmanız gerekmektedir. Son kararı o verecektir

Aydın

Hocam merhaba,
26 yaşındayım 9 yıl önce ön dişlerimi kaplama yaptırdım. Yinedr problem yok.sadece köprülerde açılma oldu,diş etlerim arasında aralık meydana geldi.Ben tekrar yenilemek istiyorum yalnız aynı şekilde açılma yaşarmıyım ?
Teşekkürler

Uzman doktor

Aydın Bey merhabalar yıllar geçtikçe damaklarda da bir erime meydana geldiğinden dolayı mutlaka yeniden bir açılma olacaktır Eğer kemik yapınız müsaitsen implant tedavisini öneririm

burcu

merhabalar hocam
ben 20 yaşındayım sadece üst ön dişlerime porselen yaptırmak istiyorum bu mümkün mü veya tüm dişerim mi porselen olmak zorunda

Bilal

Hocam 9 yasinda iken bisikletten dustum ve ön iki disim kırıldı şimdi 19 yaşındayım kaplama yaptırmak istiyorum geç kalmış sayilirmiyim?? Kaplama yaptıktan sonra ilerde sorun olurmu? Teşekkürler…

derya

merhabalar
2 yıl önce ön dişlerime metal porselen kaplama yaptırdım yanlız 4 lü köprü sabah çıktı içindede diş sertleşmiş ve kalmış düzeltilebilirmi ne yapmam gerek

Hocam Merhaba,
Benım dişlerimde sekıl bozuklukları var tel taktırmak istemiyorum, kaplama yaptırmak ıstıyorum sızce uygun mudur yaptırabılır mıyım ?

hava

merhabalar ben44 yaşındayım yaklaşık 22 yıl önce yalnış çekimden dolayı sağaltta 2 dşim eksik di ben yıllardır bi sıkıntı yaşamadım şimdi yaptırmaya karar verdim ve en arkada da bir dişim olduğu için şanslı olduğumu söyledi doktorum kersildi ve porselen kaplama yapılacak sorum şudur kesilme2 gün önce yapıldı ama ön dişlerimde bile bir hassasiyet oluştu kesimden sonra normalmidir ağzımın içimde işlem yapıldığı içinmidir bu hassasiyet birde aynı şek,lde sol tarafımdada bir eksik var doktor hemen ynaındakini iki dişi kesmek gerektiğini tek dişin tutmayacağını söyledii yani iki dişimin kesilmesi normalmi ? tşkr ediyorum şimdiden

Zeynep

Merhaba Hocam,Ben 28 yasındayım. 3 yıl önce çürüyen kök dişimi çektirmek için gitmiştim doktorum o dişi kurtarabiliriz dedi ve çürük kısmını temizleyip oraya porselen diş takmayı önerdi neyseki öyle yaptık cok memnundum dişimden 3yıl boyunca…Fakat 3 yıl önce takılan porselen dişim şimdi içten yine çürümeye başladı ve agız kokusu yapmaya başladı tekrar gittim doktoruma ve o çürüğü yine temizledi fakat o dişim temizlendikçe dibe dogru indi tekrar porseleni üstüne yapıstırdı fakat yine aynı problemi yasarmıyım yine çürüme olusurmu? yoksa cektirsem dahamı saglıklı olurdu sizce? Yardımcı olursanız sevinirim.
TESEKKÜRLER.

Yağmur

dişlerime porselen kaplama yaptırmak istiyorum fiyat öğrenmek istiyorum

hilal

5 yıl önce üst dişlere birleşik porselen yapıldı.Son bir kaçgündür sağ tarafta sıcak kahve içerken sızlama oluyor hassasiyet oluştu sebebi ne olabilir.Teşekkürler

Dilek

Merhaba diş hekimi ne gittim.dişin çürümüş kaplama gerekli dedi peki kaplamada diğer dış kuculecekmi merak ettim

MEHMET

hocam tüm dişlerim cürük ön dişlerim yanlız var bunun bir tedavisi varmı ve fiyat kaça mal olur bilgilendirseniz sevinirim

Zeynep

Hocam benim dislerim cok aşırı küçük ve bu durumdana hic memnun degilim bu yuzden kaplama yaptırmak istiyorum. Butun dislerimi yaptıracagim icin de parası bayagi fazla geliyor bi de saglik acisindan butun dislerimi yaptirmak mantıklıa mı bubarada 20 yasindayim.

Sbl

Yirmilik dış çıkmadan kaplama yapılır mı

ibrahim

hocam 2005 de diş porseşen 8 adet ön diş yapıldı askerde ortadan 2 ye böündü tekrar diş hekimi ALİYE KOÇAK pendik de yaptt ı bu seferde cıktı üstdeki beyazlar düşttü sizce tekrardan kesilen yerler var ama cok kesmiş düzelmesi varmı farklı yöntem mi gereklidir

okan

merhaba hocam ben dişlerime bakamadım yani ağzımda sağlam belki 10 tane sağlam diş var komple kaplama yaptırabilirmiyim

Selma Güven

merabalar hocam benim dişlerimle çok sorunlarım var gece sıkmaları dişimin çok zayıf olması perişan etti hocam sürekli ağrıyor artık kurtulmak istiyorum inşallah yardımcı olursanıp cok ama cok sevinirim geçen iki dişimi çekecekler Di çektirmedim dolgu için gittim çık eğri diş dediler çektirsem mi bilemedim iyi günler

Özlem

Merhaba Doktor bey, bu uygulama için kaç yaş gereklidir? Cevap verirseniz sevinirim..

merve

Doktor bey merhaba. Benim ön dislerim uzunlu kisali ve biri catlak birde kopek disim biraz önde. Estetik ve guzel gorunmuyor hangi tedaviyi yaptirmaliyim ve devlette yaptirsam nasil olur? Porselen olsa kullanabilir miyim ?

Ersin

Merhaba hocam. Derin dolgusu olan bir dişimi kaplama yaptırmak üzere geçen hafta kestirdik ve üzeri geçici kaplama ile kapatıldı. İlk başlarda hassasiyet vardı ama geçti. Ancak dünden itibaren işlem gören diş etinde kızarıklık ve uüzerine

Ersin

İşlem yapılan diş etinde kızarıklık ve uüzerine bastırdığım da acıma oluyor. Bu durum normalmıdır. Ayrıca çene kısmında yayılan bir sızlama oluyor. Ancak işlem yapılan ve geçici kaplama olan dişimde herhangi bir ağrı olmuyor.

Ecem

doktor bey merhaba 17 yaşındayım ön dislerimde çarpıklık var ve köpek disimin birisi altta ortodonti tedavi istemiyorum porselen diş istiyorum öneriniz ndir

Furkan

Merhabalar hocam ben 19 yaşındayım doğuştan on dişlerimde siyahlik var ve dişlerim küçük öndeki dislerime kaplama yaptirabilirmiyim fiyatları nedir mail adresime hemen cevap atarsanız sevinirim

Emre

Merhaba Doktor bey. alt cene iki kopek disi arasindaki 4 dis cekildi ve saglam olan iki kopek disi kisaltilarak kopru yapildi. onden dislerim guzel gorunuyor. ama dilimin ucu devamli koprunun altina giriyor. kopru ile dis eti arasinda bosluk var.4 gun oldu. acaba disler cekildi orda bsoluk olustu o yuzden mi ? yani dis etim iyilestiginde o bosluk kapanir mi ? yoksa koprude mi bir hata var. cekilen dislerin yerinin iyilesmesi demek, dis etlerini yukari dogru hareket etmesi mi demek, ancak o durumda o bosluk kapanir.acaba ne yapmam gerekir ?konusmami da engelliyor..konusurken sanki kelimeler o bosluktan firliyor gibi oluyor. Tesekkur ederim

Senay

Hocam ben azı dişime kanal tedavi ve yapıştırma porselen diş yapıldı basım ağrıyınca dişim ağrıyor neden

Seda

Merhaba hocam.Benim ön üstteki iki dişim 11 yaşında kırıldı porselen kaplama yaptırdım.Şimdi 15 yaşındayım diş etimde morarma var ve porselen kaplamayı çıkarıp yerine zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum. 18 Yaşını beklemem mi gerekiyor?

şahan

hocam benim dişlerimin çoğu bakımsız çürük toplasan saglam olarak 6-7 tane vardır..Busekilde hiç dişi olmayana komple dişler çekilipte kaplama yapılabiliyormu…

Hülya

Merhaba hocam ben dış eti cekilmesinden dolayı diş kaybı yaşıyorum, şu an porselen kaplama yaptırmayı düşünüyorum. maliyet biraz yüksek çıkıyor, kesilen dislerimde diş eti cekilmesi olursa yapılan kaplamanin degismesimi gerek yada başka bi çözüm varmı teşekkür ederim

Emrah Güleç

Komple porselen kaplama fiyatı ne kadar acaba

Seyit doganyigit

Merhaba daha önceden üst ön dislerimden 6 tanesini porselen kaplama yaptirmistim ama bir tanesi kirildi bunun tamiri varmi yada ne yapam gerekir ve porselen dislerim yeniden yapilmasi gerekirse fiyati ne olur 6 aden 9n üst disim yapilacak.tesekkur ederim

Doğa

Merhaba hocam ıyi günler dileklerimle. 8 yıl önce üst 7 ve alt çene 6 olmak 13 disimi zirkonyum kaplama yaptirmistim. Üst dişlerimde 4 dişe kanal uygulanmisti. Eski yapılan dişler disetine çok baskı yaptığı için diş etlerinde iltihaplanma olmuş ve 1 aydır diseti tedavisi görüyorum . Şimdi doktorum yeni kaplamaları tek parça olarak takacagim diyor fakat sen istersen parçalı da yapabiliriz dedi. Bütün dişlerim eksiksiz ve tek tek kaplama yapılamaz mi? Acikcasi tek bir parca kalıp olarak takılması içime sinmiyor. Estetik acıdan kaygılarım var. On diş olduğu için korkuyorum. Lütfen sizin yorumlariniz nedir? Sizce hangisini tercih etmeliyim?
Hem bakim acisindan ve hem de estetik acidan hangi uygulama daha doğru ve sağlıklı olur? Cevap verirseniz çok sevinirim . Şimdiden teşekkürler.

sibel

Bana yardımcı olabilirmisiniz

Osman

Merhaba hocam benim dişlerim genetik olarak küçük tavşan dişler hariç ve doğal olaraktan boşluklu gözüküyor alt çenemden tavsan dis altindaki dislerin yanindaki disler ise yamuk hangi tedavi uygulanabilir dis telo gerekirmi hangi kaplama daha saglikli olabilir TEŞEKKÜRLER.

Zehra

Benim doğuştan köpek dişlerim eksik bu yüzden üstteki 4dişim arasında ayrılıklar var. 17 yaşındayım ve bu sorunun çözülmesi için ne yapmam gerek. Geri dönerseniz sevinirim çünkü gülerken ağzımı kapatmaktan sıkıldım artık dişlerimin güzel olmasını istiyorum

Melek

Ön diş çürüğüm var nasıl bir tedavi uygulanabilir

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce