Diş Zirkonyum Fiyatları

zirkonyum-dis

Zirkonyum diş kaplamaları doğuştan veya sonradan meydana gelen estetik kaygının yaşandığı durumlarda, diş kırıklarında, eksik dişlerin tdavisinde, çarpık ve eğri dişlerde, çürümüş dişlerde ve yapısı bozulan dişlerde estetik kaygının giderilmesi ve diş fonksiyonelliğinin yeniden kazandırılması maksatlı olarak zirkonyum kapalama işlemleri yapılmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ve diş hekimliğinin ilerleyen bu teknolojiden son derece üst düzeylerde yararlanması sayesinde diş hekimliği oldukça gelişim göstermektedir. Diş kapalama uygulamalarında dayanıklı ve estetik olarak son derece mükemmel aynı zamanda sağlam zirkonyum kullanılmaya başlanmıştır. Diğer metal uygulamalar yerine kullanılan zirkonyum ışık geçirgenliği sayesinde doğal dişe oldukça yakın bir işlem ortaya çıkartmaktadır. Diş zirkonyum kaplamalar aynı zamanda dayanıklı ve yüksek baskılara karşı sağlam yapısı itibari ile hem ön dişlerde hemde arka dişlerde güvenle kullanılmaktadır.

Daha önceki yıllarda bir çok alanda kullanılan zirkonyum ilerleyen teknoloji sayesinde tıp alanınada girmiş ve son derece başarılı çalışmalar ortaya çıkarılmıştır. Yine diş hekimi alanında da kullanılmaya başlanan zirkonyum kullanıldığı bölgelerde çığır açan sonuçlar ortaya koymuştur. Doğal dişe een yıkın malzeme olarak kabul görmüş zirkonyum kaplama uygulamaları hem diş hekimleri hemde hastalar tarafından memnuniyetle kabul görmüştür.

Uygulandıkları bölgelerde çok yüksek yüzdelere sahip uyumluluğu ve insana hiç bir zararı olmayan bir madde olması diş hekimlerini bu malzemeyi kullanmaya doğru yönlendirmiştir.

Diş Zirkonyum Kaplamaları

Arka bölgelerde meydana gelen diş kayıpları ve metal dolgu uygulamaları hastalar açısından son derece sıkıcı sonuçlar olmuşlardır. Hastalar hem fonksiyonle olarak arka dişlerinden tam verim almak istiyorlar ve aynı zamanda arka dişlerinde de estetik kaygısı yaşamak istemiyorlardı. Bu onların en doğal istekleri ve diş hekimleri bu can sıkıcı konu hakkında arayışlarını daima sürdürdüler. Sonunda zirkonyum ile bu derde en iyi çözümü buldular. Zirkonyum bulunmadan önce dişlerde uygulanan metal kaplamalar veya dolgu işlemleri hem hastaları estetik açıdan memnun etmiyordu hemde hastada alerjik reaksiyonlara sebebiyet veriyorlardı.

Diş Zirkonyum Avantajları

Diş zirkonyumun diğer uygulanan metal yöntemlere nazaran bir çok avantajını sıralayabiliriz. Bunlardan en önemlileri ise;

– Diş estetiği konusunda kesinlikle herhangi bir kaygı oluşturmamaktadır. Dişe en yakın doğal özelliği vermekte ve diğer kullanılan metaller gibi dişlerde renklendirme yapmamaktadır.

– Diş zirkonyum korozyona karşı dirençli maddelerdir.

– Zirkonyum tıpkı metal kadar dirençli ve son derece sağlam yapıdadır.

– Diş implant uygulamalarında vida kökler üzerinde implant üt yapısı olarak kullanılmaya başlanmışlardır.

– Diş zirkonyum kaplamalar diş etleri ile son derece uyumludurlar. Metallerdeki gibi diş eti ile diş kısmının birleştiği bölgelerde gri ve koyu renkler oluşturmazlar

– İnsan sağlığına hiç bir şekilde zarar vermezler ve alerjik reaksiyonlara sebep olmazlar.

– Uygulandıkları bölgelerde özel yapıştırıcılarla dişe çok iyi bir şekilde yapılırlar ve özel yapıştırıcıları sayesinde yapıştırılma işleminde kesinlikle renklenmelere mahruz kalmazlar.

– Diş zirkonyumun uygulandığı dişlerde ve diş etlerinde morarmalar oluşmaz.

– Zirkonyumların ısı yalıtıcı özelliklerinin çok iyi olması sayesinde sıcak ve soğuk yiyeceklerde hassasiyet oluşmayacaktır.

– Çok dayanıklı bir yapıya sahip olan zirkonyum sayesinde hem in dişlerde hemde arka dişlerde rahatlıkla kullanılabilmektedirler.

– Ağızda metallerde olduğu gibi tat bozukluklarına neden olmazlar. Doğal dişe en yakın özelliklere sahiptirler.

– Renkli yiyeceklerde ve özellikle kahve, sigara, çay vb. etkenlerle renk değiştirmezler.

– Ağız kokusuna neden olabilecek etkiler taşımamaktadırlar. Zirkonyum kapalamalar ağzıda herhangi bir nedenle koku yapmazlar.

– Uygulandıkları bölgelerde diğer doğal dişlere nazaran daha az plak ve tatar birikmesine neden olmaktadır. Ağız hijyeni bakımından son derece faydalıdırlar.

– Diş eti ile son derece uygumlu olduklarından diş eti rahatsızlıkları olan kişilerde kullanılmaları son derece uygundur.

Diş Zirkonyum Fiyatları

Diş Zirkonyum Nasıl Uygulanır ?

Diş zirkonyum kaplamaların uygulanması ve hazırlanması diğer klasik porselen diş uygulamaları ile aynıdır. Sizin için uygulamaların herhangi bir farkı yoktur. Bu uygulamalar kesinlikle ağrısız ve sızısız olmaktadırlar. Olabildiğince az dişçi koltuğundan kalacaksınız. Diş zirkonyum kapalama işlemleri daha fazla labaratuar ortamında hazırlanmaktadırlar. Hasta son derece konforlu şartlar altında olacaktır. Labaratuar ortamında Cad Cam teknolojisi ile hazırlanan zirkonyum kaplamalar, hastaya özel olarak bilgisayarlı sistemler tarafından hazırlanmaktadır. Diş hekiminiz ağzınızdan gerekli olan ölçümleri alacak ve labaratuara gönderecektir. Labaratuarda bir takım işlemlerden geçen bu ölçüler zirkonyum üzerinde el değmeden bilgisayarlı sitemler sayesinde kesilip şekillendiriliceklerdir. Şekillendirilen bu dişler bir sonraki seansta özel yapıştırıcılarla hastanın ağzına uygulanmaktadırlar.

Lamine Diş Uygulamaları

Bir takım nedenlerden dolayı dişlerinden şikayetçi olan ve estetik kaygılar yaşadığını belirten hastalarda uygulanan dişlerin tamamını değilde yanlızca ön yüzeylerine uygulanan bir işlemdir. Yaprak porselenler olarakta dile getirilen bu işlemler son derece estetik ve kişiye özel olarak yapılan uygulamalardır.

Lamine Yaprak Dişler Hastaya Hangi Durumlarda Uygulanır ?

Hastanın estetik kaygılar yaşadığı durumlarda ön dişlerde uygulanan yaprak lamine kaplamalar, renk farklılıklar, dişlerin birbirinden ayrışık olduğu durumlar, dişlerin çarpışık olduğu durumlarda, dişlerde kırık ve dolguların renk değiştirdi durumlarda ve damakların gülündüğünde çok fazla göründüğü estetik işlemlerinde kullanılmaktadırlar.

Zirkonyum Diş Kaplama Nerelerde Kullanılabilir ?

Zirkonyum diş kaplamalarınında kullanıldıkları alanlar tek diş kuron kaplamalarında kullanılırlar, arka diş eksikliklerin de hazırlanan köprülerde ve implant üstü estetik kron – köprü çalışmalarında kullanılmaktadırlar.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları ?

Diş hekimlerinin web sitelerinde diş zirkonyum fiyatları hakkında bilgi vermeleri Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından yasaklanmıştır. Aynı şekilde diş zirkonyum resimleri yayınlanması da yasaklanmıştır. Hastaların bilgi edinebilmeleri açısından kendi sitesinde asgari olarak diş zirkonyum fiyatlarını yayınlamıştır. Fakat diş zirkonyum fiyatları diş hekimine, uygulanan hastaneye, uygulanan hastanın durumuna, kaç adet dişe uygulanacağına vb. durumlara göre değişiklik göstermektedir. Verilen bu fiyatlar hastaya yanlızca bilgi verilmesi açısından kullanılmaktadır. En doğru ve en net bilgiyi diş hekimine muayene olduktan sonra alıcaksınız.

Diş hekimlerinin kendi web sitelerinde fiyat yayınlamaları yasaklanmıştır. Eğer tedavilerle ilgili fiyat almak istiyorsanız telefon numaralarını arıyarak fiyatları öğrenebilirsiniz.

Diş hekimi fiyatları hakkında diğer bilgiler

Diş Estetiği Fiyatları
Empress Diş Fiyatları
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş Eti Estetiği Fiyatları
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
Diş Taşı Temizleme Ücreti
Dişlerde Köprü Fiyatları
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
Diş Estetiği Fiyatları, Diş Estetiği Resimleri, Diş Estetiği Görüntüleri
Ortodonti Tedavisi, Ortodonti Ücretleri, Ortodonti Fiyatları
Doğum Fotoğrafçısı Fiyatları
Çocuk Diş Fiyatları
Pedodonti Fiyatları
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
Diş Zirkonyum Fiyatları
Protez Diş Fiyatları
Diş Röntgen Filmi Fiyatları
Diş Hekimi Muayenesi Fiyatları
Kanal Tedavisi Fiyatları
Diş Dolgusu Fiyatları
Amalgam Dolgu Fiyatları
İnley (Onley) Dolgu Fiyatları
Kompozit Dolgu Fiyatları
Bonding Fiyatları
Diş implant fiyatları
İçten Tel Fiyatları

Bilgi alabileceğiniz diğer diş zirkonyum kaplama siteleri

http://www.dishekim.com.tr/zirkonyum-dis-kaplama-fiyatlari.html

http://www.dishekimi.com.tr/dis-zirkonyum-fiyatlari.html

http://www.distedavi.com.tr/dis-zirkonyum-fiyatlari.html

283 Yorum

Yorum Yaz

feyza

ön dişlerimi zirkonyum diş kaplama yaptırdım gayet memnunum

guzelkiz

Ön dişlerim dolguluydu ve zamanla dolgularım sarardı görsel anlamda rahatsızlık duyduğum durumdan diş zirkonyum tedavisi ile kurtuldum..

g.acar

Diş zirkonyum kaplamalarımı siz yaptınız çok memnunum tekrardan teşekkür ederim

cigdem d

zirkonyum oksit dolgu uyguluyor musunuz ? zirkonyum oksit konusundaki tecrübenizi ve hastalarınızın memnuniyet ve şikayetlerini anlatırmısınız ?

Uzman doktor

Zirkonyum oksit diş dolguları kliniğimizde başarılı bir şekilde uygulanmaktadı. Yapılan tedavi uygulamalarından henüz bir şikayet alınmadı. Hastlar bu uygulamadan oldukça memnunlar. Dişlerin temas aralıklarından dolayı bu bölgelere yemek artıklarının kaçması zorlaşıyor. Estetik görünüm açısından mükemmeliyete yakındır.

reyhan

ön dişlerimi zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum. Sizce nasıl olur ?

Uzman doktor

ön bölge dişlerinde birincil malzeme seçeneği ışık geçirgenliği yüksek olan aluminyum oksit olmalıdır bu malzemeler doğala en yakındır, ancak mekanik açıdan gereksinim var ise zirkonyum oksit tercih edilir.

tolga

Hocam merhaba benim üst dişlerimde porselen kaplamalar var. Tabi uzun yıllar önce bu porselen kaplamaları yaptırmıştım. Şimdi baya şikayetçiyim. Dişlerimi fırçalarken aralarından kan geliyor ve üzerlerinde çatlaklar oluştu. Diş eti bölgesinde ise morarmalar var son derece kötü bir görüntü oluştu morelim çok bozuk zirkonyum önerdiler siz ne diyorsunuz iyi olur mu ?

Uzman doktor

Evet bende önerebilirim. Zirkonyum kronlarla dişeti morlukları geçer

isim yok

Merhaba ön dişlerimi zirkonyum yaptırmak istiyorum. İsmimi vermek istemedim ama cevaplarsanız sevinirim. Sizce zirkonyum yaptırırsam sişlerim estetik olur mu ? Ben çok doğal dursun istiyorum yapay olmasından bu mümkün müdür ?

Uzman doktor

Sorun yok isminizi vermek istemeyebilirsiniz. Sorunuzu tabiki de cevaplarım. Zirkonyum uygulamaları çok estetik sonuçlar veren bir protez türüdür. Özellikle ön bilgede ışık geçirgenliği ve istenilen rengin daha iyi elde edilebilmesi açısından çok güzel sonuçlar alınabilmektedir. Dişler doğala en yakın yapıya sahip olurlar. Dışarıdan bakan biri bunu anlayamaz. Aynı zamanda doku dostu bir malzeme olduğu için metal seramik kuronlarda rastlanan alerjik problemlerde gözlenmez. Damaklarla tıpkı doğal dişler gibi uyum sağlarlar.

gökçe

Merhaba ön iki dişimde kaplamalar var daha önceden yaptırmıştım. Fakat doktor bey ben bu kaplamalardan hiç memnun değilim daha öncceden fiyattan kaçtım ve bir diş hekiminde bu kaplamaları yaptırdım. Şimdi estetik açıdan bir hayli kaygılıyım. Rahat gülemiyorum. Bunları çıkartıp zirkonyum kaplama yaptırmak istiyoum bu olur mu ? Lütfen cevap acele

Uzman doktor

Bence bu kadar aceleci olmayın 🙂 Zirkonyum kaplamaları diğer kaplamalara göre daha farklı bir kesim yapılarak hazırlanırlar. Zirkonyum kaplamalarında diş eti sınırları biraz daha geniş hazırlanır bunun sebebi ise dişetine taşmasın ve dişe tam oturması içindir. Sizin diğer kaplamaların altındaki dişlerinizin öncelikli olarak durumu bizim için önemlidir. Bu dişlerin sağlıklı olması son derece önemlidir. Ayrıca zirkonyum kaplamalar ile metal destekli kaplamalar arasında fiyat farkıda vardır. Bu işlemler ve dişlerinizin durumu beraber incelenmelidir. Muayene sonrasında haklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından emin olabilirsiniz.

şinasi

Daha önce üst ve altta olmak üzere bir kaç dişime zirkonyum kron yaptırmıştım. Fakat yapılan bu dişlerimin bazılarında sızlamalar var. Doktorum yurt dışında olduğu için benimle ilgilenemiyor. Daha önceki görüşmelerimizde bu durumun devam etmesi halinde kanal tedavisi yapılacaktı. Kanal tedavisi ile bu durum eçer mi acaba alttaki dişlerim çürüdüler mi ?

Uzman doktor

Kaplama çalışmalarında diş kesiminden sonra ortaya çıkan hassasiyet zaman içinde kaybolmuyor ise ilgili dişlere kanal tedavisi uygulanır.

gözde

Merhaba üst dişlerim tamamen birbirinden ayrıklar ve güzeldurmuyorlarzirkonyum yaptırmak istiyorum fakat kötü olabileceğinden endişe duyuyorum sizde nasıl yapmalıyım lütfen bana bir yol gösterin..

Uzman doktor

Bu gibi durumlarda zirkonyumdan önce tel tedavisi, bu tedaviye sıcak bakmıyorsanız porselen lamina ile aralıkların kapatılması düşünülmelidir. Lamina uygulamaları çok daha estetik ve doğal bir tedavidir.

fikret

merhabalar hocam öncelikle verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim benim üst ön dişlerim ikisinde çarpıklıklar var pekte hafif çarpıklıklıklar sayılmaz ve eksik dişlerimde var üst bölgede alt dişler tam ama onlardada hafif derecede carpıklıklar var bir kaç tanesinde… zirkonyum tedavisi düşünüyrum acaba doğala yakın ve abartılı olmayan dişlere kavuşabilmek mümkünmü ve maliyet olarak tahmininizce yüksek cüzidemi ?

Uzman doktor

Merhabalar rica ederim. Dişleriniz ortodontik bir sorun olarak görünmektedir. Öncelikli olarak tedavi olacağınız yer ortodontidir. Ortodonti tedavisi ile estetik ve güzel dişlere sahip olabilirsiniz. Son çare dişleri kestirmek zirkonyum kaplatmak olmalıdır. Eksik dişlerinize ise kemik yapınızın durumuna göre implant tedavisi uygulanabilir. Zirkonyum porselen kaplamalar doku dostu ve estetik kaplamalardır. Kalitesine ve yerine göre fiyatları değişmektedir. Asgari ücretler yukarıda verilmiştir.

nuray

Merhabalar dr.bey benim alt ön dişlerimde belirgin şekilde açılma ve ayrıklar var fakat benim asıl sorunum üst dişlerimden bir tanesi diğerlerine göre daha önde belirgin şekilde,bununla alakalı birçok dr. gittim fakat herkes tek taktırmam gerektiğini söyledi.Sadece bir tanesi Zirkonyum yapılabileceğini söylemişti.diş yapımın çok bozuk olduğunu düşünmüyorum en azından görünürde bu yüzden tek diş içinde tel taktırmak istemiyorum bu problemim için sağlıklı bir şekilde başka bir tedavi mümkün müdür acaba? iyi çalışmalar dilerim.

Uzman doktor

Tabiki mümkündür. Diş ayrıkları için lamina yaprak porselen kaplama, bonding tedavisi ve diş teli tedavileri uygulanabilmektedir. Ayrıca zirkonyum kaplamada yapılabilir. Bu konu ile ilgili geniş bir bilgi vermeye çalıştık.

http://www.distedavi.com.tr/on-dislerim-ayrik.html

seher tüfekçi

merhaba,
ben zirkon kaplama diş yaptırmaya niyet ettim 3 ay önce başlattım ve yarın son düzeltmeler için gitmeliyim.
fakat yapılan dişlerim zirkon kaplamaya benzemiyor ve yapılan dişlerim renkleri’de gri’imsi .ÇARESİZ KALDIM,BUNDAN SONRA NE YAPMALIYM….LÜTFEN BANA BİR CEVAP YAZIN. TEŞEKKÜRLER!!!

Uzman doktor

Bu güzel bir soru olmuş zirkonyum diş yada diğer tedavi uygulamalarını yaptıracak olanlar doktoruna ne istediğini net bir şekilde aktarmaları gerekmektedir. İşlem öncesinde doktorunuzun sizi anladığını bilmeniz daha önce zirkonyum yaptıran hastaları ile konuşmanız yada daha önce yapmış olduğu işlemlerin resimlerini görmeniz istediğinize ulaşamanızın en net yollarıdır. Sorunuza gelince bunu en iyi doktorunuz ile konuşabilirsiniz ve isteklerinizi belirtebilirsiniz. Geçmiş olsun.

seher tüfekçi

Merhaba doktor bey, ilk önce cevabınız için teşekkür ederim.
Ben başvuruda açıkça zirkon kaplama ve estetik estetik görünüşlü dişler istediğimi belirtmiştim ve bunun üzerine uzun uzun konuştuk ve bu konuşmanın sonunda dişlerimin röntgeni çekildi ve tekrar konuştuk. Alt ve üst çenelerde birkaç tane kendi dişlerim üzerine zirkon protez yapılacaktı.
Üstü (zirkona benzer,fakat griimsi bir rengi var)yapıldı sayılır.Ama alt çenede 3 adet kendi ön dişlerime kaplama ve deri kalanı’da kancalı yarım damak yapıldı.Bu damakla birlikte olan dişlerin rengi kaplama dişlerden farklı ve ayrıca devamlı altları yemek doluyor,batıyor ve yaralar oluşuyor……..

seher yeli

Merhaba doktor bey, ilk önce cevabınız için teşekkür ederim.
Ben başvuruda açıkça zirkon kaplama ve estetik görünüşlü dişler istediğimi belirtmiştim. Bunun üzerine uzun uzun konuştuk ve bu konuşmanın sonunda dişlerimin röntgeni çekildi ve tekrar konuştuk. Alt ve üst çenelerde birkaç tane kendi dişlerim üzerine zirkon protez yapılacaktı.
Üstü (zirkona benzer,fakat griimsi bir rengi var)yapıldı sayılır.Ama alt çenede 3 adet kendi ön dişlerime kaplama ve geri kalanı’da kancalı yarım damak yapıldı.Bu damakla birlikte olan dişlerin rengi kaplama dişlerden farklı ve ayrıca devamlı altları yemek doluyor,batıyor ve yaralar oluşuyor……..

selma

Merhaba benim ogrenmek istedigim birsey var ben 20 yasindayim ve ust dislerim carpik denilecek kadar yamuk ve cok rahatsiz oluyorum doktorum alt cenemin onde oldugunu soyleyerek seffaf damak tedavisi baslatti 1 sene oldu ben sadece 6 7 Ay taktim ve daha sonra sikldigimi soyleyerek tedavinin bitmesini istedim fakat bu sekildede sonucsuz kalsin istemedim yapabilcegi en son tedaviyi sordum zirkonyum dedi ustten iki disimi cekecegini soyledi ve yaptigi tedavilerden bir tanesini gosgerdi benimde hosuma gitti aslinda ama kararsizim hala sizce ne yapmaliyim ? Tesekkur ediyorum simdiden

gülcan

Hocam merhabalar ben geçen ay ön dişlerime zirkonyum kaplama yaptırdım.. Alt dişlerim yemek yerken yada sıcak soğuk bir şeyler içerken sürekli olarak sızlama yapayor. Acaba bu dişlerim benim kanal tedavisimi olması gerekiyordu. Zamanla geçer mi acaba ?

Uzman doktor

kaplama çalışmalarında diş kesiminden sonra ortaya çıkabilen hassasiyet zamanla azalmıyorsa tekrardan diş hekimize gözükmenizde fayda vardır.

rüyalı

Merhabalar zirkonyum yaptırdım fakat renginden hiç memnun değilim acaba rengi değişebilir mi ?

Uzman doktor

Merhaba dişinizin rengi diğer dişlere nazaran daha açık ise koyulaştırılma çalışmaları yapılabilir. Fakat eğer diğer dişlere göre renk tonu daha koyu ise porseleninin tekrar yapılması gerekir.

tezcan

Merhabalar benim dişlerim çok aralıklı oldukları için doktorumla beraber zirkonyum kaplama yaptırmaya karar verdim. Dişlerim ksildi ve şu anda geçicilerleyim. Dişlerimdeki morlukların oluşma sebebi nedir ? Herkeste oluyor mu acaba böyle bir durum ?

Uzman doktor

Dişetinizle ilgili şikayetiniz büyük olasılıkla iğneden kaynaklanmıştır. doktorunuzun önereceği gargaralarla 2-3 gün içinde şikayetiniz azalacaktır.

radiş

merhaba ben dişlerime zirkonyum kaplama yaptırdım hocam toplam 12 dişime fakat ağrılarım çok oluyor ve ağrı kesici kullanmak zorunda kalıyorum. Aynı zamanda bebeğimi emzirmek zorundayım bu ağrıların oluşması normalmidir ?

Uzman doktor

Tarif ettiğiniz ağrı şekli normal değil,bazı dişlerinize kanal tedavisi yapılması gerekiyor olabilir,tedavinizi tamamlayan hekiminizle görüşmenizi öneriyorum..

ishak

Merhaba doktor bey zirkonyum diş kaplamalarının hangi yönleri kötüdür ? Benim dişlerimde çarpışıklıklar var diş teli taktırmayı düşünmüyorum ve zirkonyum yaptırıcam dişlerime acaba kaç yıl garantisi vardır ?

Uzman doktor

Her ortodonti gerektiren durum porselen kaplama ile düzelmez ancak biraz daha düzgün görünüm sağlanabilir. Bu nedenle eğer doktorunuz ortodonti gerekli derse yaptırılmalıdır. Zirkonyum porselen kaplama doku dostu ve estetik kaplamalardır. Ağız bakımı düzgün olmak kaydıyla 10 sene kulanım garantisi vardır.

ayşe

merhaba benim ön dişim kırık hatta kökten gitti diyebilirim ve zamanla daha da fazla dişlerim de kırılmalar meydana geldi 25 yaşındayım ve neredeyse hepsi kırık ve çürük bu da 6 ay da meydana geldi şimdi ise de zirkonyum yapmak istiyorum ama bir uzmanla görüştüğümde en az 17 tane dişin çekilmesi gerektiğini söylemişti şimdi dişimi yaptırsam dişlerin çekileceği esnada geçici diş verilir mi acaba (ön dişimden çok rahatsızım) yoksa dişlerin çekilmesini mi bekleyeceğim ön dişim eksik mi kalacak yapılana kadar 🙁

çiğdem

Merhaba kolay gelsin hocam benim alt dişlerimde 2 tane kaplama var yalnız bu dişlerin yanında açıklık var buda beni çok rahatsız edyor yemek artıkları içine giriyor arayüz fırçası kullandığım halde yinede şikayetlerim azalmıyor.zirkonyum yaptırdığımda bu aradaki açıklık kapanırmı … teşekkür ediyorum.

Uzman doktor

Tedavi ile gerekli kontroller yapıldıktan sonra mevcut sorunlar düzeltilecektir. Açıklıklar kapatılabilir.

merhaba hocam..benim bundan 3 sene önce ön dişim kırılmıştıporselen kaplama yaptırdım..dişlerim zaten yamuk köpek dişlerim çok belirgin ben bu yüzden gülerken hep ağzımı elimle kapatıyorum..psikolojik bi sorun olmaya başladı bende..acaba dişlerimi telle düzeltme imkanım varmı veya zirkonyum tedavisiyle düzeltebilir miyim ne yapmam gerekir şimdiden teşekkürler..Saygılar

Uzman doktor

Her iki tedavi yöntemiylede dişlerinizi düzeltebilirsiniz. Muayene sonrası daha net bir sonuç ve tedavi planlaması oluşturulabilir.

yaramaz çocuğun sonu

merhaba hocam ben küçükken dişlerimin arasına sürekli kücük cubuklar taktım vampircilik oynamak için şarttı 🙂 ama sonucu çok kötü oldu üst dişlerim de alt dişlerimde ayrık oluştu konuşma bozukluğu oldu şuan üniversite öğrenciisiyim konuşmayı çok seviyorum fakat dişlerimin verdiği rahatsızlıktan dolayı çekinip konuşmuyorum. bugune kadar maddi imkanım kısıtlı olduğu için yaptıramadım şuan bir işe girdim hem okuyup hem çalışcğm bugunu bekliyorum yıllardır. acaba dişlerime zirkonyum yaptrmak ne kadar zaman alır ve fiyat tam olarak ne olur çok tşk ederm hayalerime atacağım ilk adımlarda yardımcı oldugunziçin :))

Uzman doktor

Dişlerinizin durumunu görmeden net bir şey söylemek doğru olmayacaktır. Tedavi sonrasında aklınızda oluşan tüm sorularınızın cevabını almış olacaksınız. Fiyat ise tedavi sonrasında net bir fiyat verilecektir.

ayşe

Hocam merhaba..25 yasindayim ve yillardir agiz temizligimi duzenli olarak yapmaktayim.bundan 4 yil once on taraftan 1 ve2 numarali dislerime kanal tedavisi uygulandi.zamanla bu iki disimde gri rengini aldi, dislerin olmesinden kaynaklandigini ogrendim.. 2 numarali disim bi sebepten dolatiyi kirildi, biraz koku kaldi.suan gecici dolguyla bi dis goruntusu verildi ve oyle duruyo.ozel muayenehanesi olan bi hekime gorundum hem saglamligi hemde estetik goruntusu acisindan zirkkoyumu onerdi.sizce de bu durum icin en dogrusu,en saglami ve en estetik olani zirkonyum mu? Tecrubenize guveniyorum..saygilarimla…

burinece

Ön dişimde yamukluk var.Bir tane dişim diğer dişlerime göre arkada ama sadece tek dişte var bu sıkıntı zirkonyum mümkün müdür?Eğer siz önde birkaç dişinde yamuk olduğunu düşünürseniz bu diğer yamuk ön dişlerime de zirkonyum uygulanabilir mi?

Ramazan

Doktor bey benim eşimin ön dişleri estetik olarak pek iyi değiller ön dişlerine zirkonyum kaplama yaptırmak istiyoruz. Yapılan bu işlem sonrasında eşimin dişleri kendi dişleri gibi gözükür mü ? Teşekkürler

Uzman doktor

Zirkonyum uygulamaları çok estetik sonuçlar veren bir protez türüdür. Özellikle ön bilgede ışık geçirgenliği ve istenilen rengin daha iyi elde edilebilmesi açısından çok yüz güldürücü sonuçlar alınabilmektedir. Eşinizin dişleri kendi dişi gibi görünebilir yani çok doğal dişimizdekine benzer şeffaf ve ışığı geçiren bir renk yakalanır. Aynı zamanda doku dostu bir malzeme olduğu için metal seramik kuronlarda rastlanan alerjik problemlerde gözlenmez.Metal seramik kuronlarda oluşan daha mat ve porselen görüntüsü bu protezlerde oluşmaz. Geçmiş olsun iyi günler.

Dicle ferid

Doktor bey bir kaç gün önce in dişime zirkonyum kaplama yaptırdım. Diş takıldıktan sonra doktorum diş üzerinde bir kaç işlem yaptı vbve dişim matlaştı. Doktor oluşan bu matlaşmanın zamanla gideceğini söylüyor. Sizden bilgi almak istedim.

Uzman doktor

o disi agizda parlatmak icin cesitli diskler var. O kullanilarak parlatilmaya calisilabilir. Cok rahatsiz etmiyorsa dudaginiz alisacaktir.

deniz

doktor bey ben yaklaşık 10 sene önce 2 dişime porselen kaplama yaptırdım. fakat şimdi beğenmiyorum. daha doğal dursun istiyorum. tedavi süresinden korktuğum için bi türlü doktora gidemedim çünkü çalışıyorum, dişsiz olarak işe gitmek de istemiyorum, tedavi ne kadar sürer acaba? bir de arkada dolgu dişim ağrımaya başladı ve ben o tarafımla yemek yiyemiyorum, ne yapmam lazım? teşekkürler

Uzman doktor

Diş hekimine gitmediğiniz hergün korkularınız gözünüzde biraz daha büyüyecektir. Dişlerinizdeki sorunlarda aynı şekilde… Sağlık herşeyden önce gelir. Gerekirse iş yerinizden izin alacaksınz ve dişlerinizin tedavisini yaptıracaksınız. Sağlıksız dişler bir çok hastalığı beraberinde getirir bunu unutmayın. Dişsiz iş yerine gitmeyeceksiniz geçici dişler yapılacak

esin

Merhaba doktor bey benimde bir sorum olacakti benim bundan yaklasik bir sene once yanak tarafinda bir disim kirildi cueuk nedeninden bi kismi kirik ve bu zirkonyum kaplama benim bir suredir ilgimi cekiyor sizce bu benim kirik disimede uygulanirmi ve Hangi siteye baktiysam fiyat bilgisi bulamadim ben yurt disinda kaliyorum ve bir kac gun sonra turkiyede olacagim bu kirik disim beni cok rahatsiz ediyor uygun sekildi maddi acitan uygun olan birsey istiyorum Bana yardimci olabilirmisiniz yurt disinda cok pahali oldugu icin altindan kalkamiyorum bu yuzdende turkiyede yaptirmak istiyorum iyi gunler

Uzman doktor

Türkiyede işlemler daha az maliyetle daha kaliteli yapılmaktadır. Lütfen sitemizdeki telefon numaralarını arıyarak randevu alınız. İstediğiniz uygulama yapılabilir.

ayşe bzdg

Değerli hocam üst sağ iki numaralı dişime zirkonyum yaptırmak zorunda kaldım fakat dişimin rengi doğal dişlerimin rengiyle hiç uyumlu değil,rengi çok açık. Dişim ağızdan çıkarılamıyormuş,doktorum dişi ölmüş diş üzerine yaptığı için zirkonun çıkarılması durumunda dişin kökten gidebileceğini ve bu yüzden de implant yapılabilme riskinin olduğunu söyledi. Ben de dişi tamamen kaybedeceğimden korktuğum için bu renk uyumsuzluğuna katlanmak zorunda kaldım. Ama bu görüntü beni çok rahatsız ediyor. Dişim ağızdayken rengi koyullaştırılabilir mi ve koyulaştırılabiliyorsa bu işlem nasıl gerçekleşir. Lütfen yardım edin hocam

Uzman doktor

Anladım çözüm yolu olarak diğer dişlerde diş beyazlatma uygulaması yapılabilir mi ?

melekk

merhabalar hocam benm de dişlerim aşırı derecede çarpık 25 yasındayım diş teli taktırmak istemıyorm zirkonyum yaptrmak istiyorm hatayda ikamet ediyorum size nasıl ulaşabilirim burda şubeniz var mı? yardımcı olursanız sevinirim hocam..

ayşe bzdg

Hocam tavsiyenizi uygulayacağım, çok çok teşekkür ederim..

resul

Hocam ben butun discilere gittim benim dislerimin hepsinin dokulecegini solediler uc tanesi salandi kendim cikardim diger dislerimide bir tedavi uygulatim dis etlerimi hepsini kesti doktor fakat dislerim henuz salaniyor inplant yapmam gerekiyormu hepsini birde fiyatlari nekadar olur suan uc disim cikmis cok rahatsizlik duyuyorum bana bu konuda yardimci olursaniz memnun olurum saygilar hurmetler

Uzman doktor

Merhbalar öncelikli olarak sizi tedavi etmemiz gerekiyor. Dişlerinizin neden döküldüğüne kemik yapınıza ve ne gibi bir tedavi yöntemi uygulanması gerektiğini belileyeceğiz. Lütfen muayene için randevu alınz. Telefon numaralarımız sitemizde mevcuttur.

resul

Birde agzimin kokusu cok kotu

resul

Tsk ederim ins en kisa zamanda orda olurum ben yurt disindan

canan sıglam

benim ön dişim ve altındaki dişim de uzama oldu ve oynuyor bende zirkonyum kaplama yaptıra bilirmiyim imlant istemiyorum sadece ön dişlerime kaplama yaptırmayı düşünüyorum

Uzman doktor

İmlant ve zirkonyum ayrı işlemlerdir. İmlant diş olmayan bölgelerde uygulanan yapay kök uygulamasıdır. Dişlerdeki uzamalar diş eti çekilmesinden kaynaklı olabilir. Sizin bu yönte tedavi görmeniz gerekmektedir. Bir diş hekimine gitmenizi öneririm.. Konular hakkında ve dişlerinizle alakalı olarak bilgi sahibi olmalısınız.

arda

merhaba benim ön tarafta yamuk dişlerim var köpek dişinin arka tarafındaki dişi çekip tel takmamı önerdiler bir başka doktor da çok yamukluk olmadğnı zirkonyum tedaviyle estetik olacağını söyledi dişe dokunulmadan nasıl estetik görüntü olacak o arkaya doğru çarpık dişin üstüne zirkonyum yapıştırılır mı?

Uzman doktor

Yapılabilir. Fakat öncelikli olarak ortodontik tedavi görmelisiniz. Tel tedavisi ile güzel ve estetik dişlere kavuşabilirsiniz.

Deniz

Kaplamalaımı değiştirmek istiyorum. Zirkonyum diş kaplama fiyatını öğrenmek istiyorum. 24 diş için lütfen.

Uzman doktor

Merhabalar telefon numaralarımızı arıyarak fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

esra

Hocam merhabalar. 21 yaşindayim. Dislerimin goruntusunden hic memnun degilim. En ufak yiyecekte sarariyor bu nedenlerle bir kac diş hekimiyle gorustum zirkonyum kaplama icin fakat yasimdan dolayi beklememi soylediler. Sizin oneriniz nedir ? Birde zirkonyum kaplamanin kullanim omru kac yildir ?

Uzman doktor

Sizi muayene ettikten sonra dişlerinizle ilgili bilgi verebilir. Telefon numaralarımızı arıyarak randevu alabilirsiniz.

Okan

Mrb hocam ben bundan 4 sene önce on iki dişimi kanal tedavisi yaptırdım su anda dişlerimin bazı bölgelerinde kararma oluştu. Ben zirkonyum kaplama yaptırmayı düşünüyorum bu mumkunmu. Teşekkürler hocam

Uzman doktor

Mümkündür. Eski dişleriniz üzerinde beyazlatma uygulaması yapıldıktan sonra zirkonyum ile kaplanacaktır.

Uzman doktor

Mümkündür. Eski dişleriniz üzerinde beyazlatma uygulaması yapıldıktan sonra zirkonyum ile kaplanacaktır.

ayşe bzdg

Hocam azı dişteki zirkon diş yontulup o dişe uygun olan dolgu yapılabilir mi? Yanıtlarsanız cok sevinirim.

Uzman doktor

Kaplamanızın değişmesi gerekir.

gül

merhaba..henüz 19 yaşındayım,bugün diş dokroruna gittim ve bana ön dişime kanal tedavisi yapılması gerekiyor dedi.eğer tedavi sırasında kırılırsa da protez yapacağını söyledi.hocam valla ağlamaktan bi hal oldum.henüz yaşım küçük ne protezi,üstelik kanal tedavisi yaptırsam diş bir süre sonra kararıyormuş ki bunlar benim üstteki en göze çarpan ön dişlerim..üni. öğrencisi olduğum için tatilimde bitmek üzere tedavi de uzun olacağa benziyor..yaz tatiline kadar bekletsem daha kötü olur mu ki,bunun başka bi hal çaresi yok mu yardım edin lütfen..

Uzman doktor

Yaşınız daha çok genç mutlaka sizitedaviye bekliyorum. Telefon numaralarımızı arıyarak mutlaka muayene olun.. size gerekli bilgileri vericem. Ön dişiniz olduğu için ve kaplama gerekebileceği için estetik uygulama gerekmektedir. Bu uygulamayı bilmediğiniz güvenmediğiniz yerde yaptırmayın. Çok iyi araştırın ve kaliteli bir uzmanda bu uygulamayı yaptırın.. Daha sonra estetik kaygılar yaşayabilirsiniz.

Sanjar

10sene sonra kplama dişler dusuyor

ayşe bzdg

Yani üst sol 2 numaralı dişime zirkon yaptırmıştım ama hiç memnun kalmadım. Benim hekimim iyi yapamadı galiba. Bu zirkonun yontulup yerine dolgu yapılmasını isteyebilir miyim, yapılabilir mi bu? Cünkü zirkondan önce bu dişimde 3 yıl boyunca dolgu kullanmıştım ve cok memnundum, estetik acıdan tam istediğim gibiydi. Tekrar yaptırabilir miyim yani. Yanıtınızı merakla bekliyorum değerli hocam. Teşekkürler.

Uzman doktor

Uygulanan zirkonyum kaplamanın değiştirilmesi gerekecektir. Yeniden kaplama yapılması gerekir.

tuba

cem bey merhaba benim üst 6 dişim çarpık ve genel olarak dişetimde sızlama var.üst 2-3 dişimde dolgu var ve ben artık zirkonyum yaptırmak istiyorum.üst 6 diş nekadar zamanda zirkon kaplama yapılır ve yapıldıktan sonra kaplama altındaki gerçek dişlerimde ağrı sızı çürük olurmu.ilerde sorun olur diye korkuyorum ama artık yaptırmamda gerekiyor.hem estetik hem sağlık açısından kötü dişlerim ve doğal olsun istiyorum isteklerim mümkünmü ? teşekkürler.

Uzman doktor

Tabiki mümkündür. Yapmanız gereken randevu alarak muayeneye gelmeniz. Hem ön muayene yapılacak hamde konu hakkında size bilgiler verilecektir. Randevu için 0212 265 77 58 telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz. Facebook sayfamızdan da konularımızı takip edebilirsiniz.

sinem

merhaba hocam,
ön iki dişimden birinde uzaman ve sallanma oluştu. dr gittim ve röntgen çektiler sonuç olarak kemiğin erime yaptığını ve dişin zamanla düşeceğini söylediler tedavi olarak dişi çekmek ve sağda ve soldaki dileri zirkonyum köprü yaparak görünümü kurtulacağını söylediler. işlemler başladı sonuç olarak köprü yapıştırıldı ama 3 ay içerisinde 2 defa yapışkalıkları düştü. dr sorduğum zaman eskisi gibi olmasını beklemeyin yanıtını aldım. ön dişlerimle bir ekmeği bişe ısıramayacaksam bu uygulama nekadar doğru olabilir. bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz. uygulanan tedavide nasıl bir yanlışlık vardır. şimdiden cevabınız için teşekkürler…

fatma

ön dişime zirkonyum yaptırdım ama biraz önde gibi olmus arkadanda dilime değiyr sürekli bir türlü alısamadım ne yapmalıyım içindeki diş kanal tedavi ve baya çürümüş

Uzman doktor

Uygulamada sorun olabilir. Tekrardan diş hekiminize giderek sorunlarınızı dile getiriniz. Rahatsız olunan bölgelerde doktorunuz işlem yaparak rahatsızlıklarınızı giderecektir.

betlsy

üst çeneme zirkonyum kaplama yaptırdım. üst çenedeki tüm dişlere. öndeki iki iri dişin içkısmında damağın yakınında, bombeli kısmında yükseklik var, doktor yüksekliği alırsak porselen kısmı yontulunca zırkonyum açıkta kalınca kırılır diyor. alt iki diş üst dişlere çarpıyor. ne yapmam lazım. cevaplandırırsanız sevinirim..

Uzman doktor

Bu yanlış yapılmış olan bir işi ortaya koymaktadır. Kaplamanın yeniden ölçü alınıp yapılması gerekir. Yada alttaki dişlerde bir miktar düzeltme yapılabilir.

betlsy

cevapladığınız için teşekkür ederim. alttaki dişler kendi orijinal dişlerim üsttünden alınmasında sakınca olurmu.

Uzman doktor

Diş minesine zarar vermeyecek şekilde işlem yapılabilir. Fakat en sağlıklısı yapılabiliyorsa kaplamalar üzerinden işlem yapmaktır.

betlsy

doktor bey kaplamaların ağızda uyum ve yükseklikliğinin tamamen alınması ne kadar zaman sürer. alt çenee köklerle dahil dört impilant çakıldı .çenenin bir tarafı bunun içinde yükseklik tam alınmadan impilantların üstü kapanmadan beklenmelimi.

Uzman doktor

İmplant uygulaması sonrasında bölgede kemik yapısının yeniden sağlanması için en az 3 aylık bir bekleme süresi gerklidir.

Gökçek

Benim dişlerimle ilgili sağlık açısından bir sorunum yok. Yaklaşık 8 ay önce doktor kontrolünde ev tipi beyazlatma uygulandı şimdilerde yeniden beyazlatma ihtiyacı duyuyorum. Öğrenmek istediğim zirkonyum yöntemiyle kesin kalıcı beyazlık elde edebilir miyim ve bu yöntem sorunsuz dişlerime uygulanır mı?

Yirmilik dişlerim sorunsuz yalnız son zamanlarda ön dişlerimi sıkıştırıyor ve dişlerim hafif üst üste binmeye başladı, yirmilik dişlerimi çektirmemi önerir misiniz?

Uzman doktor

20 lik dişlerinizin durumunu panoromik röntgen filmi ile görülmesi gerekir. Eğer dişlerinizde sorun yoksa kaplama uygulamaları ile kesilmemesi ve işlem yapılmaması gerekir. Bunu önermiyorum.

Efe

Merhaba hocam ön alt kısımdan bir dişim yok ve yanda ki dişlerde hafif sallanıyor azı dişten diger azı dişe zirkonyum köprü düşünüyorum fiyatı ne olur? Muayeneye gelemem su aralar sehir dısındayım ortalama fiyatı söylermisiniz 4 diş feda olacak heralde cevabınızı bekliyorum

Uzman doktor

Bence köprü yaptırmayın. Eğer kemik yapınız elveriyorsa implant tedavisi uygulayınız. Eğer bu uygulamayı daha önce duymadıysanız buyrun randevu alıp gelin dişlerinizi köprü yaparak feda etmeyin..

halil arıbaş

zirkonyum implant yatırmak istiyorum sgk ne kadarını ödüyor. eğer ödeme yapılmıyorsa (pahalı olduğundan dolayı sgk ödemiyorsa) sgk kurumunun normalde ödeme yaptığının üzeri( fazlalığı)hasta tarafından masrsflarının karşılanarak; en azından hastanın mağduriyeti giderilmiş olur.

Uzman doktor

Bu konu hakkında pek bilgim yok bu konuyu devlet hastanelerinde araştırabilirsiniz. Geçmiş olsun

didem

hocam merhaba bir alt üst komple zirkon kaplama yaptırdım . estetik olarak çok hoş oldu. yeme içme olarakta sıkıntı yok. ancak pertek konuşuyorum:( ne olacak böyle acaba alttaki dişlerimin yüksekliğimi buna neden zamanla geçeceğini söyledi yaptırdığım yer.

Uzman doktor

Eğer pelteklik varsa bu durum yanlış yapılan bir uygulamanın sonucudur. Ne kadar zaman oldu yaptıralı ?

elif

ön iki dişimde dolgu var ve renk değişikliği oldu…kompozit dolgu mu zirkonyum mu yada yaprak porselen mi hangisini tercih etmeliyim..bu arada bi tanesi diğerinden hafif daha kısa…..

Uzman doktor

Yapılan muayene sonrasında dişlerinizin durumuna uygun olan kaplama işlemi önerilecektir. Dişlerinizi görmeden ve sizi muayene etmeden bu konuda yorum yapılması doğru değildir. Muayene için ranevu alabilirsiniz.

Sibel

Merhabalar efendim, gecen yil 16 tane porselen dis yaptirdim (yanlizca 1 disim eksik) hem estetik acisindan hem de saglik acisinden hic memnun deglim. 8 üste 8 alta Zirkonyum yaptirmak istiyorum. Fiyat ögrenmek isitiyorum..tskler

Uzman doktor

Fiyatlar hakkında sitemizdeki telefon numaralarını arıyarak bilgi alabilirsiniz.

reyhan

Diş resimlerimi göndersem bana diş zirkonyum hakkında ücretleri gönderirmisiniz.

Uzman doktor

Tabiki gönderebilirsini. Fiyatlar hakkında telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

ayse bzdg

Hocam merhabalar..ben ön üst iki numarali disime zorkonyum yaptirdim. Hekimim cok kaliteli uzman bi hekim. Deneme yaparken sanki bi ton acik renkte yapilmis dedi ama ben pek farketmedigim icin cok begendigimi soyledim hekimim de istegim uzerine disimi yapistirdi. Ama simdi farkindayim ki hekimim dogru soylemis, zirkon disimin rengi dogal dislerimden bi tok acik renktem acaba renginin degistirilme ihtimali var midir? Cevaplarsaniz cok mutlu olurum. Bu arada gecici yapistirma islemi olmadi

Uzman doktor

Kaplamanın değiştirilmesinin yanı sıra diğer dişlerinizde beyazlatma uygulaması yaparak diğer dişlerinizinrengini bir ton açtırabilirsiniz. Hem daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

ayse bzdg

Degerli hocam peki diş rengi nasıl bi işlemle değiştirilebilir, ayni seansta bitebilir mi?

Uzman doktor

Yeniden kaplama yapılmalıdır. Ancak o şekilde değiştirilebilir.

Yasemin Yaşar

Merhabalar ben amelogenezis imperfekta hastasym tüm tedavilerimi oldum. Son evre olarak kron köprü protezdeyim zirkonyum uygulayacaklar ama dişlerimin görüntüsü gerçekten çok kötü vede deneme çalışmalaryla başladık ön taraflara kaplama yaptlar şimdilik dişlerimi kısaltp zirkonyum yaptrnca görünüş olark kötü olur mu vede hiç dişlerimi büyük hayal etmemiştm sizce daha küçük bi sekilde çalışma uygulanablr mi ?LÜTFEN ACELE CEVAPPP 🙂

Uzman doktor

Görünüş olarak ve fonksiyonel olarak yapılan işlemlerden tatmin olacağınızı düşünüyorum. Dişlerinizin durumunu bilemediğim için geniş geniş yorum yapmak istemiyorum. Bu konuda doktorunuza güvenmelisiniz. İşlemler öncesinde doktorunuza aklınıza takılan tüm soru işaretlerini sorun.. Geçmiş olsun.

tuğba coşkun

merhaba doktor bey.ön 4 dişim porselen 7 sene oldu yaptırla bi şikayetim yok ama süreleri doldu değiştirmek gerekiyor. öneriniz nedir zirkonyum uygularsak daha iyi mi olur.2.sefer porselen yaptırmak istemiyorum doğal bi görüntü olmuyor. şimdiden çok teşekkür ederim

seçil

merhabalar benim üst dişim de biri belirgin bi şekilde arkada tek diş içinde tel taktırmak istemiyorum.zirkonyum uygulama yapılabilir mi? şimdiden teşekkür ederim

Uzman doktor

Uygulanabilir. Fiyatlar ve randevu için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

osman nuri kılıç

hocam merhaba benim 4-5 yıl civarı bir ortodontik tedavi geçirdim ama dişlerim eskisine göre çok iyi olsada tam istenilen düzeyde olmadı size sorum şu bu tedavide dişlerimde epey bi çürümeler oldu ayrıca süt dişerim düşmemiş onların erine krom kaplama yapıldı ama onlarında vadesi doldu öndeki üstçene dişlerimin ikisi hafif üst üste binmiş bir de dişlerimin küçüklüğümden beri geçmeyen bir sarılık var tamamı sarı yani şimdi bana ne önerirsiniz yaşım 25 beyazlatma vede az biraz estetik düzenleme ne yaptırabilirim acil bir cevaplayın teşekkürler

Uzman doktor

Merhaba osman bey öncelikli olarak çürük olan bölgelerin tedavi edilmesi gerekmektedir. Daha sonra diş beyazlatma uygulaması yapılabilir. Üst üste binen dişleriniz içinyeniden ortodonti uzmanına danışmanız gerekir.

sude

merhabalar doktor bey benim üstteki ön iki dişim diğer dişlerime göre daha önde duruyorlar. estetik açıdan çok rahatsız oluyorum ve tel taktırmaya sıcak bakmıyorum. zirkonyum yaptırmak istiyorum. sizce uygun olurmu

Uzman doktor

Öncelikli olarak durumunuz ortodontikdir. Bir ortodonti uzmanına tedavi olmalısınız. Onun onayı ile estetik uygulamalara yönelebilirsiniz. Dilerseniz muayene için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz. Gerekli kontrolleri yaptıkten sonra durumunuz hakkında net bir öneri verilebilir.

Büşra

iyi günler doktor bey ben 5 yıl önce dolgu yaptırdım 1 yıl sonra hemen düştü ardından doktorum ön 4 dişime kaplama yaptı fakat bunlarda düştü zaten rahatsız ediyordu estetik bakımından koku yapıyor sürekli diş etlerimi kanatıyor ve diş etim morarıyordu zirkonyum tedavisini merak ediyorum yaptırabilirmiyim ayrıca ücreti porselenle ne kadar farklı.

Uzman doktor

Zirkonyum tabiki yaptırabilirsiniz. Porselen ile fiyat farkı oluyor. Bu farklı fiyat araları dişin yapılacağı yere diş hekimine göre değişmektedir. Dilerseniz bizden randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz.

haticeee

iyi geceler doktor bey. 31 yaşındayım üst 4 dişim hafif yamuk ve ağzımı kapattığımda boşluk var. bi diş hekimiyle görüstüm. hem estetik acıdan hem kullanım acısından üstte olan bi kaplamamı çıkartıp 13 tane biri balkon olmak üzere zirkonyum yapalım dedi. alt dişlerime de 6 tane normal kaplama yapılacak ve beyazlatma işlemi uygulayacak. dişçi korkusundan geçtim sağlam dişlerime yazık mı yoksa yapılan uygulama güzel sonuç verir mi? yardımcı olursanız çok sevinirim.

Uzman doktor

Bu konuda dişlerinizin durumunu görmeden net bir şey söylemek istemiyorum. Ama eğer tüm dişlerinizi kaplama yaptıracaksanız bunu çok iyi yapan ve bu konuda isim yapmış olan bir hekimi dişlerinizi yaptırın derim benim bu konuda yaptığım bir çok hastam var dilerseniz facebook adresimizden hastaların resimlerine bakabilirsiniz. Ayrıca size ortodontide önerebilirim. Muayeneye gelebilirsiniz.

fatmagul

mrbalar dr bey.
15 yıl önce düşme sonucu ucu kırılan ön dişimden bir tanesi dişim zamanla sarardı ve kırık olan yer biraz daha aşındı.Bir diş hekimine gittim .Kanal tedavisi yapıldı.Kırık olan kısma dolgu yapılarak diğer dişime,eşitlendi.Fakat yapıldıktan 1 ay sonra ucuna yapılan dolgu çıktı,tekrar yine dolgu yapıldı.Yapılalı 1 hafta oldu ,yine dolgu çıktı.Şuan görüntüsü çok kötü ,Öneriniz nedir.Şimdiden tşkler….

Uzman doktor

Dolgu yapıldıkça düşecektir. Buranın kaplama olması gerkmektedir. Öncelikli olarak sararan dişiniz beyazlatılacak ve diş estetiği kaplama uygulamaları ile diğer dişlerinizin rengine uygun olarak kaplanacaktır.

Raif Karagöz

Hocam merhabalar Alt çene 12 üye üst çene 12 üye metal destekli porselen diş yapılacak merak ettiğim konu zirkonyum destekli olursa fiyat farkı takriben ne olur şimdiden teşekkür ediyor cevabınızı bekliyorum…

Uzman doktor

Tabiki fark oluyor. Zirkonyum destekli olanlar metal destekli olanlara nazaran daha estetik bir yapıya sahipler aynı zamanda damak ile uyumuda çok iyidir. Bu nedenle bu malzemelerin fiyatları daha fazla olmaktadır. Fiyat olarak telefon numaralarından fiyatlar verilmektedir.

beytullah

21 yaşındayım üst ön dişime 4 yıl önce kanal tedavisi yaptırdım zaman geçtikce diş kararmaya başladı ve beni aşırı derecede rahatsız ediyor muayne için gittiğim hekim zirkon tavsiye etti. zirkon yaptırsam dişin kaplama olduğu belli olurmu sonradan pişmanlık duyarmıyım?

Uzman doktor

Zirkon kaplama işlemi estetik bir uygulamadır. Fakat bu uygulamayı çok iyi bir yerde ve bu konuda uzmanlaşmış bir hekime yaptırmalısınız. Daha önce bu konuda yapılan hastaların resimlerini görmek isteyin ve hastalarla birebir konuşun.. Bu çok önemli ve mutlaka bu tedbirinizi alınız. Ayrıca kararan dişler zirkon yapılsa bile ışık geçirgenliğine sahip bir malzeme kullanılacağı için dışarıdan yine istemediğiniz bir görüntü oluşabilir Öncelikli olarak kararan bu dişlerin beyazlatılması ve daha sonra estetik ugyulamaların yapılması gerekir. Bizim bu konuda ilem yaptığımız hastaları facebook hesabımızdan görebilirsiniz.

Hocam iyi günler benim dislerimin ön tarafları çok çarpık önden 6 dişim öyle ben bunlara zirkonyum yaptırmayı düşünüyorum ama doktor 2 veya 3 tanesinin çekilmesi gerekiyor dedi peki siz ne önerirsiniz. Çektirsem yaraların iyileşmesi gerekiyormuş iyileşme kaç gün sürer aceba. Yardımcı olursanız sevinirim.

Uzman doktor

Bu konuda hakkında doktorunuza güvenmelisiniz. Dişlerinizin durumunu görmeden birşey söylemek istemiyorum fakat ben size ortodontik yani tel tedavisini öneririm..

didem

kolay gelsin bana zirkonyom önerdi dr.um ön 4 dişe yapılıyo dedi zaten 3 dişimde sorun var. tanesi 600 tl dedi aceba normalmi?

Uzman doktor

Diyat aralıkları diş hekimine, hastaneye, semte, uygulanan malzemeye vb. durumlara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu konuda uygun olup olmadığını size bırakıyorum..

hatice

merhaba. bulunduğum yerde diş tasarımı yapan bir yer yok 🙁 size fotoğraflarımı yollasam karar vermem açısından bana bir dizayn yapabilir misiniz? ücreti uygun olursa hemen yaptırmak istiyorum. iyi çalışmalar

Uzman doktor

Bu konuda muayeneye gelip dişlerinizi kontrol ettirmelisiniz.

melis

Merhaba benim ön dişlerin dolgu zirkonyum kaplama mi yapsam daha iyi olur yoksa implant mi yaptir maliyim

Uzman doktor

Melis hanım.. Mrb.öndeki dişlerinizi kaybettiyseniz yada kurtarılamıyacak kadar problemli ise yada doğuştan yok ise implant o zaman düşünülebilir.Eğer ön dişlerinizde renk veya estetik sorunları varda onu düzelttirmek istiyosanız bunun yolu implant değil başka türlü tedavi ve protatik çözümlerdir. O zaman zirkonyum estetik uygulamalar düşünülebilir.

feyzi

slm iyi günler benim dişlerim esteik açısından bira zkötü vee çarpık zirkonyum yaptırmakistiyorumm fiyat konusunda bana bilgiverseniz sevinirim

Uzman doktor

Muayene olmadan fiyat konusunda fiyat verilememektedir. Aynı zamanda fiyatlar diş hekimi veya hastaneye göre değişmektedir.

büşra

merhaba benim ön 2 dişim de kırık var doktorum zirkon kaplama önerdi bu iki dişin yapılmasının maliyeti ne kadar olur birde benim alt dişimin biri çekildi yerine implant gerek onla ilgilide bilgi verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler

Esra

Merhaba ben küçükken düştüğümden dolayı ön dişim kararmisti ve altindan dis cikmasi gibi durumlar olmustu. Yasimdan dolayi doktor cekmemis ve kendi duser demisti. Daha sonra on disim curudu ve dolgu yaptilar. Suanda 15 yasindayim ve on disimin arasi curuktu. Doktora gittim ve eski dolgumu da temizleyerek yeni dolgu yapti ama disimin buyuk bir kısmı dolgu oldu ve kiriabilir dedi. Kirilirsa da 18 yasindan once kaplama yapilmadigini soyledi. Boyle bir durumda kaplama da yapamadığım icin yaşım geregi ne yapacagim?

melis

Teşekkürler 🙂

yahya

Merhaba ben ön dişlerimi zirkonyum kaplama yaptirmak istiyorum ama dişetimin kararmasından korkuyorum zirkonyum kaplama yaptırdıgımda disardan biri anlar mi ?

Uzman doktor

Hayır yahya hanım o metal destekli kaplamalarda olmaktadır. İyi kalitede estetik malzeme kullanıldığında dediğiniz durum kesinlikle olmaz..

Özlem

Hocam merhaba ben bi kac gün önce özel bi diş Polikliniğine gittim.dislerimden cok rahatsizin on üst dilerimden sarımsı ve büyük nasi olir dedim zirkon olur dedi ama tereddüt ediyorum nasi durur die dogal durur mu yoksa takma gibi mi durur dis etleri mor olir mu vs.cok kararsız kaldim yardimci olur musunuz

blinmiyor

mrb bn ilkokulda trafj kazasi gcrdm ve dislerm one geldi ust 3 dsim cok onde tel taktrmk istmiorm ozel bir klinge gttm bna lazerle bunu haldeblcgni soledi ama ardnda ortodontiye gttm amelyat teli kullnp br kac yl snra amelyat olmlsn ddi ne ypmm grek

özlem

bir sene önce 11 adet dişime zirkonyum kaplama yapıldı,ilk başta geçici yapıştırıldı ama hala yapışkanlar atmadı ve dişlerim çok mat görünüyor,doktorum zirkon olduğu için müdahale edemem kırılır kendisi zamanla atacak dedi ama bir yılda atmazmı bu yapışkan,diğer sorum dişlerimin rengi sarı idi kalan kendi dişlerime uysun diye yapılan zirkonlar da sarı oldu hiç sevmedim,kendi dişlerime beyazlatma yapıp sonra onlara uygun zirkon yapılamazmıydı bu durumda beyazlatma işlemi zirkonlarımın renginide açarmı yoksa sadece ana dişlerin renginimi açar

Caglar

Merhaba size resim yollarsam bana fiyat ve uygun planlamayi önerebilirmisiniz?

ayten

merhaba agzımda hlç diş yok 7 tane uste 6 tanede alta ımpılant takıldı sabit protez olacak acaba yapılacak dişlerın porselenmı zirkomyum mu olması ıyıdır.porselen yapılacagını söyledıler. ıyı olanı hangisidir. teşekkurler

Uzman doktor

Ayten hanım.. İmplant uygulamaların üzere porselen kaplamalar uygulanmaktadır ve estetik olarak iyi görünümleri vardır.

Selda

Doktor bey kopek dişlerimde hala süt dişlerim duruyor 29 yaşındayım sağlamlar ağrı sızı yok ama diğer dişlerden küçük oldukları için kötü görünüyor süt dişlerin üstüne kaplama diş yapılabiliyor mu?? Asıl dişlerim damakta gömülü ve çok ters durumdalar telle çekmenin zor olduğu söylendi…

Uzman doktor

Selda hanım merhaba süt dişleri cekilip yerlerine implant yapılabilir. Böyle bir uygulama daha sağlıklı olur.

Selda

Çok teşekkürler aslında en sağlamı implant ama gömülü dişlerim vida için sıkıntı yaratabilir diye düşünmemiştim bu seçeneği gerçi dişler ön dişlerimin üstüne yerleşmişler vida için yer var tekrar teşekkür ediyorum

betül

merhab ben bişey sormak istiyordum zirkonyum kaplamanın çeşitleri varmı acaba renk yada metal olanları tedavi için öğrenmek istiyorum bu hastanın tercihine göre mi değişkenlik gösteriyor?

Uzman doktor

Evet betül hanım. Malzemeler kalite kalite değişmektedir. Fakat siz bunları bilemeyeceğinizden dolayı doktorunuza bu konuda güvenmeli yada güvenebileceğiniz bir doktora bu konuda iyi olan bir isme bu işlemi yaptırmanızdır. Renk olarak ise tüm ağız yapılacaksa renk tonunu doktorunuz ile beraber kararlaştırabilir. Belli oranda dişleriniz yapılacaksa ağızdaki diğer dişlerin rengi referans alınır.

çelik

merhaba doktor bey,4 gün once üst ön dişleimin 4 ü zirkonyum kaplama ıcın kesıldı normalde de 4 dişimde dolguydu hemde koke yakın bır dolgu bır dişmde kanal tedavılıydı geçiciler var agzımda ve bugun on diş etlerim haif şişme ve zonklma oldu sizce normal mi doktorum agrı olursa agrı kesıcı onerdı bunun ıcın mıydı

Uzman doktor

Çelik normaldir. Doktorunuzun önerilerini uygulayınız. Doktorunuza telefon açıp bilgide alabilirsiniz.

çelik

geçiçi dişler mi sıktı diş etlerimi 5 gün sora randevum ve zırkonlarım takıldıktan sonra şişme falan olur mu

büşra

Merhaba ben 17 yaşındayım 10 yaşındayken düşüp öndeki iki dişimi kırdım çok kırık değil uçları kırıldı ama benim hiç hoşuma gitmiyo gülmek bile istemiyorum bide dişlerin sarı sürekli fırçalarım halbuki baya araştırdım zirkonyum hepsinden daha mantıklı geldi siz ne dersiniz bide endişelerim var kaç günde biter okul zamanı zor oluyor tahmin edersiniz. Diğer dişlerinden farklı durur mu diğerleri sarı ya olmadı beyazlatırım diyorum. Bide dişlerin öne doğru çıkık durur mu?
Şimdiden teşekkür ederim…

Uzman doktor

Büşra hanım iyi bir diş hekimi mükemmel sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Fakat bu işlemi yaptırabilmeniz için 18 yaşını beklemelisiniz.

nur

merhabahocam ben yeni zirgon diş yaptırdım tüm agzıma yanlız alt damak görüntüsübiraz yamuk doktor agız kapanışı gayet güzel diyor böle olması gerek diyor bide zirgonun üstüne porselenmi kaplanıyor bilgilendirirseniz sevinirim hocam saygılar

Uzman doktor

Nur hanım zirkon bir kaplama şeklidir. Onun üzerine tekrardan kaplama uygulanmaz.

Gökçe

Merhaba sayın hocam ben Gökçe benim öndeki köpek ve tavşan dişi gb olan ıkı dişim kanal tedavi olmuştur rengi değişti kaplama yaptırdım fakat sankı cok belli oluyor huzursuzluk yaratıyor 6 ay olmuştur en fazla bir de normal dişimden daha kalın Zırkonyum öylemi oluyor tekrar yaptırmak istesem yaptırabılırmıyım baska bir dişçi diğer 2 taneydi de yaptır dedı ama dıscım sağlam dişe gerek yok dedı ben tekrar yaptırabılırmıyım daha ince oluyormu mesela dışı yaparken gecıcı takmıslardı onun gb ınce mesela Real’ler ederım bir de Zırkonyum ne kadar sizde ıyı günler

Raif Karagöz

Sayın hocam iyi günler.62 yaşındayım 01.04.2014 tarihinde üst çenede önde 4 adet dişim çekilip aynı gün 6 adet implant takıldı.Alt çeneme 25.04.2014 tarihinde 2 adet sağ 4 adet sol tarafta olmak üzere 6 adet diş çekilip aynı gün altı adet implant takıldı.Ağzımda hiç diş kalmadı.Beş hafta sonra alt çene sol da en sondaki implat sert bişey dokunduğunda dipte hafif bir sızlama oldu. 02.06.2014 tarihinde doktoruma gittim muayeneden sora bu benim hatam deyip onu söküp yer değiştireceğini söyledi ve uygulamaya başladı işlembiraz uzun sürdü sorduğumda sondaki 2 implantı söküp yerine bir adet implat çaktığını bir diğerinide ön tarafta çakılı olan diğer implantın yanına çakmış niye dediğimde içim rahat etmedi onun için öntarafa diğerinin yanına taktım dedi.bir ay sonra çenemde herhangi bir ağrı sızı ve şişme olmadığı halde sondaki implat yine sert birşey değdiğinde sızlama yaptı tekrar doktoruma gittim kemik dokularımın yumuşak olduğunu sınıflandıracak olursam 4cü sınıf olduğunu 5ci sınıf hastalara implat takmadığını söyledi.şimdi sol alt çeneme takılan implant yerinin diğerlerine göre daha yumuşak doku olduğunu kaynamasının uzun sürede olacağını 2 eylülde dişlerime başlayacağını gerekirse en sondaki implantın yanına bir tane daha implat takacağını söyledi.Takılan 12 adet implatın 11 adetin de şimdilik herhangi bir sorunum yok.12 üye üst çene 12 üye alt çene olmak üzere 24 adet metal destekli diş uygulanacak. Şimdi kafam karışmaya kuşkular oluşmaya başladı bu durumda ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim.İmplanttaki sızlama devam ederken dişler takılabilirmi.Doktorumun tecrübeli iyi bir cerrah olduğu söyleniyor on oniki senedir ismini şahsen duyuyordum bukonuda beni aydınlatır bilgilendirirseniz sevinirim.şükranlarımla saygılar sunarım.

Bhr

Merhaba iyi çalışmalar ,Çok küçükken sağ ön dişimi kırdım baya öyle kaldı sonra siyahlaştı. Özel kliniğe göründüm ünv hastanesine sevk etti kanal tedavi uyguladılar baya dişi kurtarmak için sonuç kötü oldu kökü sağlam çıkmadı diş etinde kis oluşması nedeniyle . ameliyata alıp dişimi çektiler. Yerine geçici diş taktılar 3 yıl oldu diş baya karardı şimdi bir kaç özel klinklerle görüştüm. 1. Derece zirkon olucak dediler ilk dört dişe ama korkuyorum kendinden emin konuşuyordu doktor bey pek dinlemedi bile istediğim diş şeklini söylynnce ve 1600 fiyat çekti sizce ne yapmalıyım öğrenciyim pskolojim bozuluyor iyi bir görnüm istiyorum lütfen yardım teşlekkür ederim .

Ayşe

Hocam iyi günler bundan 6-7 yıl önce düşmüştüm ve üst ön iki dişim darbe alıp bi miktar kırılmıştı ve kanal tedavisi yapılmıştı renk değişimi oldu internal bleaching yaptırmak için üniversite hastanesine gittim ancak köklerinde rezorpsiyon olduğunu ve işleme uygun olmadığını söylediler üniversite öğrencisiyim ve bu renk değişiminden çok rahatsızım ne yapmam lazım lütfen bana yardımcı olurmusunuz zirkonyum kaplama yapılabilirmi ?

Uzman doktor

Ayşe hanım dişiniz önce beyazlatılıp daha sonra üzerine kaplama uygulanabilir. Güvendiğiniz yada bu konuda kalitesini ispatlamış bir diş hekimine işleminizi yaptırabilirsiniz.

ferda

Merhaba benim sut disim ustte kalmis ve diger disim de alttan gelip ona baski yapti ve sut disimi cektiler ama disimin bi kismi hala gömülü ve cikmiyor ben tel taktirmak istedim ama cok uzun sürüyor o yuzdende zirkonyum dis yaptormak istiyorum sadece bi disim bozuk sizce tel tedavisi yaptirmalimiyim yoksa zirkonyum dis yaptirsam daha mi iyi olur ? Bi de fiyatlari hangi aralikta acaba bilgi verebilir misiniz?

ferda

Kopek disim de sorun cok rahatsiz oluyorum tel tedavisi yaptirsam tum dislerim bastan asagi yapilmak zorunda ve ben bunu istemiyorum iki sene boyunca telle gezmek istemiyorum ve zirkonyum yaptirmak istesem burdaki doktorlara guvenmiyorum sizce ne yapmaliyim.

iklim

hocam merhaba, 20 yaşındayım, benim sol 3. dişim içerde gömülü olarak doğmuş ve yanındaki dişimin şekilsiz doğmasına sebep olmuş, şuan onun yeri boş ve ben bundan rahatsızlık duyuyorum, birkaç doktora gittim, gömülü olan dişin alınması gerektiğini söyleyen doktorlar ve alınmasına gerek kalmadan implant ya da zirkonyum kaplama yapılabilceğini söyleyenler doktorlar var.. ben implant düşünüyorum, peki gömülü dişimin ileride implanta zarar verme ihtimali var mıdır? çektirmeli miyim sizce??

Hasan ferit

Merhaba dişeti problemi nedeniyle ön dişim diğer dişlerimden 1 cm kadar kısa gözüküyor. Bu durum tedaviyle düzelir mi yoksa kısa dişime zirkonyummu yaptırmam gerekir

Hasan ferit

Merhaba dişeti problemim nedeniyle öndeki bir dişim diğer dişlerime göre 1 cm kısa bu durum tedaviyle düzelir mi yoksa zirkonyum dişmi yaptırmalıyım

Hanife

Üstteki 10 dişim yaklaşık 10 yıldır porselen kaplamaydı ve artık temizlenerek yenilenmesi gerekiyor. Zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum.Fiyat olarak ne kadar tutar bilgi verebilir misiniz?
Teşekkürler iyi günler,

zeynep

2 on dislerime zirkonyum yaptrmak istiyorum fiyati ne kadrdr

nurcan

mrb zirkonyum yaptırmak istiyorum fiyatları nekadar acaba teşekkür ederim

Uzman doktor

Fiyat bilgileri mail adresinize iletilmiştir.

Özlem

Merhabalar benim ön iki dişim kaplama ancak bu iki dişin zamanla diş etiyle arası açıldı ve cok kötü bir görüntü oluşturuyor doktorlar zirkonyum öneriyolar acaba 2 dişi için fiyat öğrenebilir miyim bir de çene yapımdan dolayı 2 dişim eksik ön ve köpek dişlerimin arasındaki dişler yok ve bu yüzden dişlerim büyük gözüküyor bu durum beni rahatsız ediyor acaba çözümü var mıdır teşekkür ederimmm

Uzman doktor

Evet kullandığınız kaplamalar metal destekli kaplamalar bunlar zamanla bu tür estetik kaygılara neden olabilmektedir. Oysaki bu malzemelerden çok daha iyi yani ışık geçirgenliğine sahip olan kaplamalar mevcut. Fiyatlar uygulamayı yapacak merkeze, doktora, şehire ve semte göre değişkenlik göstermektedir.

rasim

Merhaba 9 adet zirkonyum yaptırmak istiyorum istanbul anadolu yakasında ikamet ediyorum yardımcı olurmusunuz…

Kezban

porselen kaplamış zinkom dış daha ii.ilginiz. için tesekkur. edrm saygılar

eser

Merhaba hocam kaza sonucu ön üst ön iki dişim yarıdan kırıldı ve biri morardı ne yapmam lazım

yesim

Merhabalar üst ve alt 4 dişime toplam 8 adet zirkonyum yaptırmak istiyorum fiyat bilgisi alabilir miyim istanbulda ikamet etmekteyim

selin

Merhaba ön dişime zirkonyum yaptırmak istiyorum. Diş etim morarık ve fırçaladığımda kan geliyor. Bana fiyatını söyler misiniz mail adresimi yazdım. Teşekkürler..

Gökhan

Hocam öncelikle kolay gelsin ben ön üst iki dişimi zirkonym yaptırdm daha iki gün oldu bende dişlerimin sıkıştığı hissi veriyo zamanla geçermi mi sıkışıklık ?

Gökhan

Hocam öncelikle kolay gelsin ben ön üst iki dişimi zirkonyum yaptırdım daha iki gün oldu bende dişlerimim sıkıştığı hissi veriyo zamanla geçer mi sıkışıklık ?

gülümser doğan

merhaba diş uzman dr telefon numarasını nasıl alabilirim !!!

Sibel

Ben 22 adet dişimi
Zirkonyum yaptırdım
Cok memnunun

Didem

Merhaba .. Üst cene implant yaptırdım üzerlerinede 14 adet zirkonyum kaplama yapıldı fakat gecici olarak yapıştırıldı 1 hafta alışma suresi verdi doktor..ınanılmaz rahatım hiç bir yukseklık ve estetık problemi yaşamadım fakat ön 4 diş de dişeti ile diş arası diş cebi denılen 1-1.5 mm gbi bir acıklık var ve yedıklerım içine kaçıyor su içsem içinden gecıyor ..acaba bunun telafısı mumkun mu tam olarak yapııştırılmadı cunku .. Zirkonyum protezlerde labaratuvar ortamında o acıklığa bir çözüm üretilirmi ve ne derece dayanıklı olur eger ki ilave yapılırsa .. Yoksa yeni bir protez mi talep etmeliyim ..iyi çalışmalar

ökkeş özkaya

Hocam iyi gunler benim ön dislerimden bir tanesi kirildi bende cektirdim ve yerine yenisi cikmadi,zamanlada kapandi ve suanda hic estetik durmuyor zirkonyum kaplama yaptirmak istiyorum kontrole gittim 6 dis kaplanacak fiyat biraz yuksek geldi 1800 tl uygun mu sizce?

Anonim

Ben ön ıkı dişimde hafif kırık var yanlarındakı ıkı diş kaza sonucu kırıldı zamanla çürüdü cektirdim iki eksik dişi implant sonrasında toplamda 4 dişi zirkonyum kaplama yaptırabilir miyim.? Ve fiyatı ne kadar tutar?

gulcan

ön alt iki dişimi zirkonyum yaptryrum ve fiyatı 3.300 herkes pahalı dio iki diş için sizce uygunmudur…

İlkay

Zirkonyum fiyatlarınızı tek diş için öğrenebilir miyim?

Uzman doktor

Fiyatlarımıza telefon numaralarımızı arıyarak yada iletişim bölümünden mail göndererek ulaşabilirsiniz.

Ati

Normal porselen diş ile zirkonyum arasındaki farkı nasıl anlarız doktora nasıl güvene biliriz

Uzman doktor

Ati doktorunuza bu konuda güvenmelisiniz. Mutlaka aralarındafiyat farkı vardır. Fakat doktorunuz sizin istemediğiniz bir yöntemi asla kullanmaz.

ceyda

Mrb benim 2 on disimde genetik olarak bir sararma war.zirkonyum dis yaptirmak istiyorum.fiyat hakkinda bilgi almak istiyorum.bide bende beyin ameliyatina bagli yuz felci var sorun olur mu???

ceyda

Mrb doktor bey.benim 2 on disimde genetik bi sararma war zirkonyum yaptirmak istiyorum fiyat hakkinda bilgi almak istiyorum.bide bende beyin ameliyatina bagli yuz felci war bi sorun olur mu??

sevcan

1ocak ta dislerim takildi ust dislerim tamamen kaplandi dokuz tane zirkonyum dort tanede porselen yapildi ama hala kullanamiyorum ic taraftan dilime degiyo s ve z harfini peltek cikarmaya basladim ve hala sizlamalar ve uzerine bastirinca agrilar oluyo ve cok kaba duruyo sanki hemen fark ediyolar dislerini mi yaptirdin falan neden bu kadar kaba diye soruyolar bu dislerin tekrar sokulup kucultulme imkani varmi cok merak ediyorum doktoruma soruyorum olmax diyo psikolojim cok bozuldu sirf estetik amacli zirkonyum yaptirdim ama istedigim gibi olmadi sanki

ceyda

Mrb sevcan hanim zirkonyumun tanesini kaca yaptirdiniz acaba?

armi

Selamlar alt azi disimde yogun curuk wardi doktorum iyice temizledi we gecici dolgu yapti ilac koydu ws. Disin durumuna gore kanal yapacak.kanala gerek duymazsa kaplama yapilacak zirkonyum.sizce dogrumu..

Mine

Merhaba bende üst dişlerimi zirkonyum kaplama yaptırıyorum şu an geçici dişler takılı her gün dişlerimde sızlama ve yüzümde ağrı oluyor ağrı kesici ile geçiyor doktorum kontrol etti diş ve damaklarımın çok iyi durumda olduğunu sinüzüt ten ağrıyabileceğini söyledi k.b.b. Dr.gittim sinüzüt yok dedi ama her gün nezaman geleceği belli olmayan bu ağrılar çok kötü ne yapmalıyım dişler takılınca geçermi teşekkürler

Kadir erbay

Merhaba doktor bey
Ben kayseride kompile diş yaptırdım dişler çok güzeldi iç kısımları metaldi üst damak metaldi diş takıldı 24 saat sonra kolarımda ve bugazımda kızarıklıklar olusdu dişden oldugunu tahmin etik geri zorda olsa çıkarıldı simdi yavaş yavaş geçiyor gibi takılan dişin içinde nikel diye bir made varmış bundan olurmu şimdi zilkonyum yapılacak buda alerji yaparmı verceniz bilgiler için teşekürler

Kadir erbay
Kayseri

esra

Hocam benim ön dişlerimde ayriklik var . Bundan oldukça şikayetçiyim . Boşluk epey fazla . Zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum . en az kac diş yaptirmam gerekir ?

Uzman doktor

Esra hanım yaşınızı yazamıssınız. Öncelikli olarak bu konuda muayene olmalısınız. 18 yaşından küçük iseniz 18 yaşını beklemelisiniz. Bunun dışında kaplama tedavisi uygulanabilir.

YILMAZ ÖKTEM

Çocukluktan beri ön dişlerimden psikolojik olarak etkilenmekteydim.Dişlerimin arkadakilere protez önden 4 alttan 4 diş olmak üzere DİYARBAKIR da ofis caddesinde Mehmet Zeki ÇOBAN hocaya zirkonyum yaptırdım.Çok memnunum arkadaşlarımı yönlendirdim onlarda çok memnunlar .Gerek fiyat konusunda piyasadan daha ucuz ve işcilikte birçok doktordan daha usta.Diyarbakırlılar için bir velinimet.

şeyma

Doktor bey dişelrime kaplama yaptrdım sıgara kullandığımdan oturu bır ton sararma oldu nasıl beyazlatabılırım bir yolu varmı tedavi falan

Uzman doktor

Şeyma hanım beyazlatma uygulaması ile dişleriniz beyazlatılabilir. Kaplama uygulamaları yaptırırsanz tüm dişlerinize bu oldukça maalieyetli bir işlemdir. Fakat yapılabilir.

türkan aygoğdu

oğlumun 5 gün önce ön dişi kırıldı.Geçici dolgu kondu şimdi zirkonyum kaplama yapılacak.Ama benim oğluma diş teli takılması gerekiyor,zirkonyum dişin üstüne tel takılıyormu takılırsa diş bozulurmu??Oğlum 15 yaşında.

Uzman doktor

Zirkonyum uygulanabilmesi için 18 yaşının doldurulması gerekiyor. Ortodonti tedavi için bir ortodonti uzmanına başvurarak muayene olması gerekmektedir. Tedavi seçeneklerini ve fiyatlar hakkında doktorunuz size muayene sonrasında bilgi verecektir.

türkan

Oğlumun ön tek dişi kırıldı..tek diş zirkonyum fiyatınız nedir acaba..ön diğer dişinde ucu kırık ikiside olması gerekirse o zaman fiyat nasıl olur???

Uzman doktor

Türkan hanım eğer oğlunuz 18 yaşından küçük ise 18 yaşını beklemesi lazım. Bu konuda bana bilgi vermeniz gerekiyor.

Şerife

Tek dişin zirkonyum kaplaması için fiyat nedir acaba, öğrenebilir miyim?

Uzman doktor

Şerife hanım fiyatlarla ilgili bilgiler mail adresinize iletilmiştir. Geçmiş olsun.

Hasan koç

hocam mrb ben 2 sene önce ön üst dişlerimin 4 tanesine zirkonyum kaplama yaptırdım.bir tanesinin altı boştu fakat boş olan dişim değil ama diğer yanındaki dişim kırıldı.ne yapabilirim acaba bir tanesi yapılabilirmi tekrar

Alpaslan

Doktor bey benim ön 4 dişim metal destekli kaplama, ve bütün dişlerimde hassasiyet sorunu var, bir dişimi yaptırıyorum diğer dişim sorun çıkartıyor, açıkçası cocuklupumdan beri dişlerimle uğraşmaktan bezdim, zirkonyum görüntü olarak çok güzel ancak eksik arka dişler için köprü olma olasılığı varmı? hem sağlam hem metal desteğe göre daha iyi bir görüntü istiyorum, ancak fiyat aralığı hakkınca hiç bir fikrim yok bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Alt ve üst bütün dişlerimi yaptırmak istiyorum.

Uzman doktor

Alpaslan bey köprü tedavisi yerine eğer kemik yapınız uygunsa biz implant tedavisini öneriyoruz. Köprü tedavisinde sağlıklı dişlerinizde kesilmektedir. Ayrıca kullanımda da sorunlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle implant tedavisine yönelirseniz sizin için daha uygun olacaktır. Arka dişleriniz için implant ön dişlerinizin görünümünden de şikayetçiyseniz zirkonyum kaplama önermekteyim.

hacer

Slm ben bütün on diskerimii zirkonyum yapmak istiyorum fiyat hakkında bilgi verirmisiniz bi diğer sorum tüm detayı jac gün sürüyor

Uzman doktor

hacer hanım 2-3 seansta uygulama tamamıyla yapılmaktadır. Zirkonyum kaplama fiyatları oldukça maliyetlidir. Zirkonyum diş kaplama uygulamaları oldukça estetik uygulamalardır. İyi yapıldıklarında son derece estetik sonuçlar alınmaktadır.

hulya

Merhaba benim üst dört dişimde carpıklık var.Daha once fılm cektırdım doktorumun soyledıgıne gore cenemde bır sıkıntı yok dızılıslerının sık oldugunu soyledı dişlerımde eksıklıkte yok dediğim gibi sadece üst dört dısım carpık 24 yasındayım ortodontı tedavısı ıstemıyorum lamine dusunuyordum fakat doktor bununla ılgılı pek acıklama yapmadı bunu istıyorsan dıslerının cekılmesı gerek dedi ortodontı onerdı .. Bu durumda zırkonyum ile duzeltırmem mumkun mu ??

Uzman doktor

Hulya hanım dişleriniz sağlıklı ve beyaz ise ortodonti tedavisi sizin için daha uygundur. Lamina kaplama uygulamaları belli bir çarpışıklık üzerinde olan dişlerde uygulanamamaktadır. Zirkonyum kaplamalarda istediğiniz çşekilde estetik dişlere sahip olabilirsiniz. İyi bir diş hekimi tarafından zirkonyum kaplama uygulanırsa istediğiniz şekilde olabilir.

elif

Merhaba ben on dislerimi yapmak istyrum ne kadar olur acaba 4 dis

Nilgün

Ön iki dişime zirkonyum kaplama yaptırdım.Ve ücret olarakta baya pahalıydı ama yaptırdım.Fakat ben görüntüsünden memnun değilim.doğal durmuyor.yaptırdığım doktor bana doğal dişe en yakın olanın zirkonyum olduğunu söyledi ama aslında empress kuronlar zirkonyumdan daha dogalmış.ben zirkonyumları çıkarttırıp empress kuron veya daha doğal durabilecek bir diş yaptırabilirmiyim? Fakat zirkonyumun altındaki dişimin çürümüş olma ihtimali yüksek.Bu empress kuronu etkiler mi ?

Uzman doktor

Nilgün hanım zirkonyum kaplama uygulamaları da oldukça esttik uygulamalardır. Uygulanan malzemeden dolayı yada alttaki dişlerinizin görünümünden dolayı belki estetik bir kaygı oluşmuş olabilir. Zirkonyum kaplamalar çıkarılıp empress kuron uygulaması yapılabilir. Fakat bu konuda uzman olan bir diş hekimine tedavi olmanız daha sağlılıklı.

Murat

Hocam merhabalar benim yaşım 18 ve üst 4 dişimde dolgu tutmayacak kadar çürük var siz bana bir şey önerirmisiniz lütfen ?

Uzman doktor

Murta bey bu dişlerinizin kaplama yapılması gerekmektedir. Ben bu konuda son derece estetik bir kaplama uygulaması olan zirkonyum yada empress diş kaplama uygulamalarını öneriyorum. Konu hakkında detaylı bilgileri Diş Zirkonyum Fiyatları buradan ve Empress Diş Fiyatları buradan alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Ramazan

Ön üste 6 dişim zirkon estetik açidan iyi fakat biraz önde duruyorlar gibi sebebi nedir.. Yardimci olabilir misiniz

mustafa

üst dişlerimi zikronyum kaplama yaptırıcam kesme yapılıyormu yoksa direk dişlerimin üstüne estetik bir görünüş verecek zikronyum kaplamamı yerleştiriliyor ve ücreti ne kadar onu ögrenecektim

Uzman doktor

Mustafa ey zirkonyum kaplama uygulamalarında bir miktar kesme söz konudur. Fiyatlar uygulamayı yapacak doktorunuza ve kaç dişe uygulama yapılacağına bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. En net cevabı doktorunuz verebilir.

selen

Merhaba hocam ben 3 ay önce on üst dislerimin 6 tanesine zirkon yaptırdım.fakat damağın çok kasiliyor.doktorum dislerin 6 sini bir damak gibi yapıştırdı ondanmidir

Uzman doktor

Selen hanım yanlış bir uygulama söz konusu olabilir. Mutlaka rahat olmalısınız. Yeniden diş hekimine başvurunuz.

Smra

On 4 tane dişim yapılacak fiyat lutfen

Uzman doktor

Semra hanım fiyatlar hakkında bilgiler muayene sonrasında verilebilir. Geçmiş olsun.

busem

hocam merhaba,
benim dişlerimde bir sorunum yok fakat dişlerimi beyazlatmak istiyorum. zirkonyum kaplama yaptırsam nasıl olur? yada önerebileceğiniz bir tedavi yöntemi var mı ?

Uzman doktor

Busem hanım dişleriniz eğer sağlıklı ise ve dişlerinizle alakalı olarak bir şikayetiniz yoksa dişlerinizi kestirmeyiniz. Diş beyazlatma uygulaması ile dişlerinizin rengini beyazlatabilirsiniz. Kaplama uygulamaları sizin için uygun değildir. Diş Beyazlatma Fiyatları bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Evren

merhabalar. sgk da yapılant implant tedavisi masraflarını daha sonradan geri alabiliyor muyuz ?

mustafa

merhaba, bir süredir zirkonyum kaplamayı araştırıyorum ön ve arka dişlerimde porselen kaplamalar. ön dişlerim arası kaplama olmasına rağmen çok acık ve estetik değiller. bugün diş paranomik röntgen çektirdim ve doktor bazı dişlerimin çürümeye başlamış olduğunu ve komposit yapılabileceğini söyledi. tüm dişlerime zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum aralarda köprüler olacak yaklaşık 28 diş gibi. hakkaride görev yapıyorum bu yuzden zirkonyum tedavi süresi ve maliyeti ne kadar olur. bu konuda yardımcı olursanız cok mutlu olurum.

BURCU

merhaba 20 yaşındayım üst dişlerimden birisi geride oldugu için cok rahasızlık duyuyorum. ortodontik tedavi önerdiler gittiğüim bir cok dr. üst çenemde darlık olduğu için hareketli damaklık taktılar 3 4 ay ben yapamadığım vazgeçtim telden. zirkon kaplama yaptırmk istiyorum üst 6 dişime maliyeti ne kadar olur. fiyat verebilir misiniz?

zubeyde

Doktor bey sitenizdeki yorumları okudum cok ilgilisiniz.benim sorunumada bi care lutfen.agzimda dor disim eksik yukar damak sag sol birer alt damak sag sol birer adet ucu kök biri on dis toplam dort dis eksikti.bana zarari yoktu dislerim inci gibi ve bi okadar saglikli.yillar gectikce dislrimde kaymalar olmaya başladı on disim aralandi önce.cok üzüldüm. Imlant yaptiracaktim cok pahaliydi yaptiramadim.bir kac yil bekledim.fakat sagdan soldan tanislar dislerin aciliyo yaptursana demeye başladılar.etkide kaldim bi anda karar verdim devlete hs ne gittim dislerimi yaptiricam dedim .dktr bakti sonra kesti bicti taktı. Guvendim sorgulamadim .bilmiyodum kopru nedir.dokuz disimi kesmi.gorduyumde sok oldum.aralari doldurmsk icin dislerini buyuttum dedi.kabullenmekten başka carem yoktu.doktr bilir dedim. Hayatma devam ettim.iki yil sonra dislerime kafayı taktim nasil böle bi hata yaptim diye kendimi yedim bitirdim.bir yildir bunalimdayim.soguk bise yediyimde sekerli bisey sizliyor.insanin kendi disi gibi olmuyr.cok Üzgünüm .napmaliyim kurtulamıyorum bunalimdayim.simdiden tesekkur edrim.

zubeyde

Lutfen cvp bekliyorum

gamze

Hocam merhaba, ön tek dişim küçük yaşta kırılmıştı. 18 yaşımdan beri bu dişim için kaplama kullandım. önce porselen daha sonrada zirkonyum kaplama yapıldı. Bu tek dişin olduğu diş etimde kızarıklık ve hafif şişlik oluyor yan diş ile diş eti seviyesi aynı görünmüyordu. Son gittiğim diş hekimi diş etini lazer ile keserek yan taraf ile eşitledi. Aradan geçen sürede yine diş eti şişmesi oldu ve yine diş küçülmüş gibi kaldı.Tekrar lazer ile düzeltildi. Bunun tekrarlamayacak şekilde bir tedavisi var mı? Teşekkürler.

hüseyin

hocam ön dişlerimin tamamı üst kısımlarından başlayarak çürüdü nedeni ne bilmiyorum üstelik kendimi bildim bilelide günde en az 1 kere dişlerimi fırçalarım anlayamadım ve çok canım sıkkın bu konuda.10 adet zirkonyum diş kaplaması kaç liraya yapılır fiyat öğrenebilirmiyim en ucuza nekadar tutar malum öğrenciyim ve emekli çocuğuyum.şimdiden teşekkürler

Onur

Zirkonyum kaplama fiyatları hakkında genel bir bilgi alıp tedavimi başlatmak istiyorum.

ELVAN

dr bey öncelikle ilginize tşk ederim benim cok fazla sorunum yok aslında sadece sigaradan dolayı ön dişerimde sararma oldu ve üst ön dişimin tam ortasunda nokta şeklinde dolgu var doktorum ön üst 4 dişe zirkonyum yapalım daha güzel gözükür zaten ilerde işlem görmesi gerikir diyor cok kararsızım hic agrı sızı rahatsızlık yokken sadece görünüm icin yaptırmalımıyım cevaplarsanız cok sevinirim şimdiden tşk ederm

Yagmur

Merhabalar..

Estetik olarak hani uygulamanin benim icin daha saglikli ve verici olabilir diye dusundugumde konustugum bir cok kisi laminate veneer ile zirkonyumu tavsiye etti. Hala karar vermis degilim bu konuda. Benim sorunum dislerimin arasinda ki bosluklar ve bundan cok rahatsiz oluyorum. On ust 6 disimin aralari cok genis ve beni moralmen cokertmeye yetiyor. Yillar once 13-14 yaslarinda iken ortodonti tedavis gormustum. Dislerim cok saglikli bir sekilde birlesmisken telleri cikartinca zaman icerisinde tekrar yayilmaya baslayip eski halini aldi. Bunun sebebi daha sonradan ogrendim. Dis eksikligi var dediler. Bunu daha onceden soylemis olsalardi verimli bir sonuc alabilirdim diye dusunuyorum. Tekrar o 2 yillik ortodonti surecine girmek istemiyorum fakat bu dislerimde ki araliklardan cok cok rahatsiz oluyorum. Yemek yerken arada ki bosluklar rahatsiz edip kanama yapiyor, dis etlerim bu yonden cok sagliksiz kaldi. Bu sorunum icin cozumunuz ya da tavsiyenizi ogrenirsem cok mutlu olurum.

Tesekkurler

Uzman doktor

Yağmur hanım estetik zirkonyum kaplama uygulamaları ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Sizi istanbulda bu konuda çok iyi olan cem erdoğan a yönlendirebilirim.

Cengiz

Merhaba

28 tane disimin zirkonyum yapilmasi gerekiyor panoramik dis röntgenim bugun tarihi itibariyle mevcut ama Zirkonyum disleri herkes kendini ve fiyatlarini övüyor. gercekten cok farkli ve ilginc .. Zirkonyumun alman mali degilde cin mali olmasi durumunda ve zirkonyum desteksiz porselen dis ve metal destekli zirkonyum arasindaki farki nasil anlayabilirim, dislerimi nerede güvende yaptirabilirim, Bana dedikleri yanlis bir tedavi ve sirf ucuz olsun diye beni kandirabilirlerse nereye sikayet edeyim mahkemeye verebilirmiyim?

Uzman doktor

Cengiz bey bu gerçeten zor bir süreç bu konuda isim yapmış olan bir diş hekimine başvurmalısınız. Aksi taktirde uygulanan işlemlerden memnun kalmayabilirsiniz. Size doktor cem erdoğan ı önerebilirim.

Hilal

Merhaba benim dişlerimde pek bi sorun yok aslında ama hepsinin aynı boyutta ve estetik bi görünüme sahip olmasını istiyorum bunun için zirkonyum tedavisi yaptırsam istediğim görünüme ulaşabilir miyim? Bir de aşağı yukarı bi fiyat söylerseniz sevinirim..

Şeref

Merhaba
Ben üst dişlerimin tamamı çekildikten sonra operasyonla altı adet implant ( Alman Prowital )kondu greft eklemesi yapıldı ve sanırım sinüs lifting denilen işlem de uygulandı. Merak ettiğim husus bu altı implant tan birisi olmaz veya tekrar alınmak durumunda kalırsa sabit protez uygulaması sıkıntıya girermi? ve bu 6 adet implant sabit protez için yeterli mi?

mert

Merhaba,doktor bey ben üst dişlerimin hebsini porselen kaplama yaptırdım daha 2-3 qün oldu ancak üst dişler biraz önde konusmamda pelteklik oldu z.s gibi harfleri rahat söyleyemiyorum.ancak doktorum 1 ay sabretmemi ve düzeleceqini söyledi.sizcede düzelme payı varmıdır ??

orhan

merhaba hocam ben alt ve üst bütün dislerimi zirkonyum yaptirmak isiyorum yurt disinda kaldigim icin 3 hafta zamanim var 3 haftada yapilabilir mi?

Uzman doktor

Tabiki Orhan bey 3 haftalık bir süre bu uygulamanın yapılması için yeterlidir. Bu konuda iyi bir diş hekimine başvurmalısınız yanlız. Size istanbulda nişantaşında doktor cem erdoğanı önerebilirim.

Akif Gun

Hocam merhaba, ben ust on dort disime zirkonyum kaplama yaptirdim, yemek artiklari oluyor aralarinda, bunun bir cozumu varmidir?Yaptirali daha bir hafta olmadi bos ekmek bile yesem arasina yapisiyor buda beni cok rahatsiz ediyor. Cikarilamadigini duydum zirkonyum kaplamalarin, cikarmadan araya giren yemek artiklari nasil onlenenilir?

Akig gunn

Merhaba hocam, benim ust on dort disim zirkonyum, yemek yerken aralara yemek artigi kacior, zirkonyumun cikartilamadigini duydum, nasil bir tedavi uygulanmaalidir? Araya yemek artigi girmemesinin bir yontemi varmidir, yaptirali henuz bir hafta olmadi

Akif gun

Merhaba hocam, benim ust on dort disim zirkonyum, yemek yerken aralara yemek artigi kacior, zirkonyumun cikartilamadigini duydum, nasil bir tedavi uygulanmaalidir? Araya yemek artigi girmemesinin bir yontemi varmidir, yaptirali henuz bir hafta olmadi

Hamdi

merhaba..
benim 6 tane dişim çürük ve çürükleri çok fazla..1 hafta önce devlet hastanesine gittim,bana dislere kaplama yapılması gerektiğini fakat devlet hastanesindeki malzemelerin çok kötü olduğu için özel hastanede yaptırmamı söyledi..
bende özel hastanede yaptıracağım ama bir sorum var..
acaba 6 dişin yapımı 2 haftada biter mi ? ve internetten biraz arastırdım diş başına 200 tl diyorlar,acaba hala bu fiyat’a mı yapılmakta dişler ?

Yasemin

Hocam 38 yaşındayim. Geçen sene disciye gittim on dislerim seyrek olduğu için yaptırmak istedim.alt dislerim biraz önde olduğu için tek taktilar. 1 sene kaldı çıkarıldı dislerimi yaptırdım . Üst ön 6 disim zirkonyum yapıldı .???ama çok iri oldu . Eskiden seyrek diye gulemiyodum şimdi at dişi gibi denildiği için hiç gulemiyorum. Elimle kapatıyorum. Doktora söyledim torpi yapıp kucultelim diye . Olmaz dedi. Ben neyapacagimi şaşırdım.. çaresi varmı kuculebilirmi dislerim. Varsın alt dislerim biraz önde olsun. . ?????eskiden daha güzeldim. Özellikle köpek dislerim iğrenç. Bir fikir verirseniz sevinirim …. cevap bekliyorum … lutfeeenn…….

sena

Merhaba doktor bey benim ön dişlerim ayrık ve zirkonyum yaptırmak istiyorum fakat fiyatı hakkında bilgi alabilir miyim?

meryem

Merhaba doktor bey benim sadece on iki disim arası ayrık ve ice dogru yamuk .diğer dislerimde problem yok. Zirkonyum tedavisi düşünüyorum sizce ne yapmalıyım şimdiden teşekkür ederim…

çiğdem

merhaba dr bey üst iki köpek dişim yukarıda ve çıkık onları (tel takmak istemiyorum) çektirip porselen yada zirkonyum yaptırabilir miyim

sayım

Merhaba daha önce ağzımda metal köprüler üzerine porselen kaplı olan dişlerimde sorun yaşamam nedeniyle
2,5 ay önce ön iki dişim hariç diğer tüm dişlerimi zirkonyum yaptırdım. Bu işlemden sonra ağzımda pas kokusu, duman kokusu dilim keçe gibi sanki ağzımda mermer tozu varmış gibi bunun nedenini bir türlü bulamadım. Zirkonyum madeninde kalite farkı(1.kalite 2. kalite vs) varmıdır? Özetle ağzımın tadı bozuldu Nedenini açıklarsanız çok memnun olurum.Teşekkürler

Nurgül meraklı

Merhaba 2 imlant ve üzeri zirkonyum kaplama diş yapıldı imlant olan diş te boşluk var 4 tane disimde zirkonyum kaplama yapıldı birlesme yerleri boşluk luklar var iyi yapıldığından emin olamadım nasıl öğrenebilirim

Uzman doktor

Nurgül Hanım merhabalar Bu konuda bir disipline başvurarak yapılan kaplamalar hakkında bilgi alabilirsiniz

Nur

Hocam merhaba lütfen bana yardımcı olun zor durumdayım. Benim üst dişlerm komple metal destekli kaplama.ama estetik açıdan alt dişlerimden farklı olduğundan beni rahatsız ediyor. Hayata küstüm neredeyse. Bu metal kaplamaları çıkarıp zirkonyum yaptırmak istesem bir sorun olur mu? Ve bakıldığında yapma durmasını istemiyorum. Alt dişlerim düzgün onlarla aynı doğallıkta olur mu? Ne olur bana yardımcı olun.

Uzman doktor

Nur Hanım merhabalar metal destekli diş kaplamaları estetik anlamda içerisinde bulunduğumuz durum gibi sıkıntılara neden oluşturabilir. Estetik dişlere sahip olmak istiyorsanız bu konuda iyi bir kaplama malzemesi kullanılması gerekmektedir Zirkonyum full Porselen ya da Empress diş kaplamaları oldukça estetik sonuçlar verebilir.

ibrahım

ön dışlerime 7 adet zırkonyum yaptırmak istıyorum fiyatı hangi aralıktadır acaba maıl adresime özelden bılgı verebilir misiniz ? kolay gelsın

zeynep

sayın hocam ben kamuda çalışıyorum dişlerim seyrek ve diş minesi oluşmamış olduğundan küçük bir yapısı var görüntüsünden rahatsız oluyorum özele gittim 16 tane zirkonyum diş için 7.200 lira istedi devlet hastanesinde yaptırsam acaba ne kadar ücret öderim 16 tane zirkonyum diş için

aysen

Merhabalar.Yakin zamanda kopek disime implant islemi gerceklestirdim ancak ipmlant ustu yerlestirilen disim metal destekli porselen.renk ve sekil uyumsuzlugu soz konusu.acaba implanta zarar vermeden implant ustunu zirkonyum kaplamaya cevirebilir miyim cevap verirseniz cok mutlu olirum simdiden tesekkurler ?

Dilek

Doktor bey meraba. Ben üç ay önce üst dişlerimi komple zirkanyum yaptırdım fakat üç aydır acı cekiyorum özel bi klinikte yapıldı hiç bi film çekilmeden beş gün sonra yüzüm şişti Sol taraf komple intihap oluştu gittim antibiyotik dedi bana dişlerimi sıktığımı söyledi yok öyle bir şey desem de yanıt buydu ilaç kullamdım yine tekrarladı diş hastanesine gittim film çekildi kanal tedavi dendi kök çok kötü tekrar dişcime gittim ilgilenmiyo şuan diş etlerim ve dişlerim sızlıyo el değdiremiyorum lütfen akıl verin

Gokhan

Merhaba yaptirdigim ust zirkonyum dislerimden bir tanesi agri yapiyor yaptirmadan once agriyan disim curuktu, bu agri gecicimidir yoksa tedavi uygulanmasimi gerekir? tesekurler,

Ayşe

Benim protezlerim metal ama takamiyorum

Arzu

Merhabalar benim bi sorum olacaktı üst 2 disimde hafif çarpıklik var sadece ikisini zirkonyum yaptirsam diğer dislerle farklı olurmu renk açısından bide şekilleri aynı olurmu .Simdiden teşekkür ederim

ismet

ÖNEMLİ NOT
Arkadaslar siz siz olun allahin yarattigi dislere dokunmayin ben yaptirdim ön üst dişimi şu an intihar edecek dereceye geldim hem goruntu olarak memnun degilim hemde fiziken yAni ağız içimi çok rahatsiz ediyorr lutfen dogal dişlerinize dokunmayin (BIR DOST)

ekrem

hocam dişlerimçokyamukalt ve üst dişler olmak üzere zirkonuyumöneririmisiniz

Ceren

Merhabalar doktor bey ve arkadaslar.benim butun dislerim saglam amasadece on 6 disim yok 😁 yani porselen dandik bi porselen.zirkonyum istiyorum 6 dis icin fiyat nedir nerede ne kadara yaptirdiniz acil bilgi lutfen tesekkur ederim

dilek

Merhabalar benim alt 6 üst 10 dişim yapıldı önde 4 dişim zirkonyumdu zaten ama onlarda değişti yapılan dişlerde de yine ön dördü zirkonyum yapıldı diğerleri cam seram ik porselen ama ben öndeki dört dişin zirkon olduğundan emin olamıyorum birkaç çay yada kahve içtiğim zaman dilerim renk değiştiriyor birgünde sararıyor fırçalayınca açılıyor ama iki öğün arası bile sararma oluyor birde kalan 12 diş için farkı vereyim bunlarda zirkon olun dersem çok fark çıkarmı bana henüz dişlerim geçici olarak yapıştırıldı düzeltme şansım var sizce ne yapmalıyım

AYŞE

Merhaba hocam. Ben 3 gün önce ön alt sola doğru 10 dişimi zirkonyum kaplama yaptırdım. Diş etlerimin alışması ve toparlanması için geçici şekilde yapıştırıldı. Şuan biraz rahatsız ediyor ve peltek konuşuyorum. S ve Ş harflerini söylemekte zorlanıyorum. Ön alt dişlerim sanki biraz kalın yapılmış gibi geliyor bana. Bu nedenle sorun olabilir mi düzeltilmesi törpülenmesi yapılır mı? Düzelme olur mu ?

Meryem

Merhaba hocam üst ön dişlerimde doğuştan eksik dişlerim var zirkonyum yaptırılabilir mi yoksa başka tedavimi yapılır?

mertcan

merhaba daha 18 yaşındayım çene dişimde dolgu vardı daha sonra alttan hava aldı tekrar kanal tedavisi yapıldı geçen yıl küçük bir parca kopunca hemen doktora koştum dolgusunu yeniledi ve bi kaplama için ölçü aldı ertesi hafta da uyguladı ki o zaman gayet bilinçsizdim şimdi diş eti ile birleştiği kısımda hafif morarma meydana geldiğini farkettim ve araştırdım anladığım metal kökenli kaplama yapmış hiçbir sıkıntı yok ama bu yüzden zirkonyum kaplama ile değiştirsem nasıl olur mu çok sağlam duruyor gerçek diş gibi ama nasıl sökülecek ki sökülürken dişime hasar verilirse ayrıca tek kaplama bu dişimde var diş teli uygulaması yaptırabilir miyim sakıncası olur mu kaplamanın

Hakan

Hocam merhaba benim dislerim porselen kaplama ama biraz buyuk kucuk yaptirmak istiyorum vede zirkonyum tedavisi mumkunmu nasil olur.

maria

merhabalar hocam herkese cevap vermişsiniz umarım bana da cevap verebilirsiniz
Benim sorunum alt dişlerim çarpık ve üst dişler ağzımı kapattığımda onun önüne geliyor yani diş teli taktırmam gerekiyor düzelmesi için sanırım fakat benim bir de alt ve üstte olmak üzere 4 köpek dişim sivri bundan rahatsızlık duyuyorum ama dişlerim de gayet sağlıklı buna ne yapılabilir toptan ? iyi birine yaptırmak istiyorum uzun süreli kullanmak için ve ömürlük bi tedavi mümkün müdür ?
Şimdiden teşekkür ediyorum

Yasemin

Ön iki disimde caprasiklik var. Birçok doktora zirkonyum için başvurdum. Ancak heps ayrı fiyat verdi. Toplamda 4 dış ne kadar fiyatı ve kaç günde yapımı teşekkürler simdiden 😊

Büşra

Merhaba,
Öncelikle zirkonyum iki diş için yapılabilir midir?Ve dişin yamuk olması yapım aşamasında sorun arz eder mi ?Detaylı bilgi alabilir miyim?

Ömer

3 yıl önce yaptırdığım porselen kaplamalar sökülüp yerine zirkonyum yaptırmak istiyorum.14 adet diş yapılacak kaç gün sürer fiyat ve hangi markayı kullanıyoruz

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Hamilelikte diş çekimi nasıl yapılır ?
Handan tarafından 1 gün önce
Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce