Diş Teli, Ortodonti, Görünmeyen Diş Teli Fiyatları

Görünmeyen Diş Teli Fiyatları

Çarpık dişlerinden şikayetçi olanlar ve sürekli olarak gülerken ağzını kapayanlar bu sorunun tedavisi için kullanılan diş telleri ile psikolojileri daha da kötü olmaktaydı.. Sürekli olarak bu tedavinin çaresini arayan uzmanlar geliştirdikleri yeni yöntemlerle tel kullanmadan yada görünmeyen teller kullanarak hem estetik açıdan hemde son derece faydalı tedavi yönemlerini sunmaya başladılar.

Gülmenin faydalarından söz eden uzmanlar dileyen her kişinin rahatlıkla gülebileceği bir görünüme kavuşmasının zor olmadığını yapılacak ufak ortodontik işlemlerle dişlerin sağlıklı ve estetik konuma getirilebileceğini dile getirmektedirler. Dişlerde ve çene bölgesindeki her türlü sorunun çözüme kavuşturulduğu ortodontik işlemlerle her yaşta hastada olabilecek diş ve çene bozuklukları düzeltilmekte, dişler uzatılabilmekte, üzt ve alt dişleri dizayn edilebilmekte ve dişlerin dizilmesi ile ilgili sorunlar ortadan kaldırılabilmektedir. Toplumun diş sağlığı ve estetiği konusunda özen gösterdiği günümüzde ortodonti uzmanlarına oldukça fazla iş düşmektedir. Kişi hem sosyal hayatında hemde iş hayatında ikili ilişkilerine özen göstermekte, karşısındaki kişi ile iletişim kurarken rahatlıkla gülebilmek, dişlerini saklamamak, utanma veya çekinme duygusu yaşamak istememektedir. Bu nedenle çarpık dişlerinden kurtulmak aynı zamanda tedavi aşamasında da sıkıntı çekmeden sonuca varabilmek hastanın istediği en doğal sonuç olmaktadır. Gelişen teknolojilerle beraber hastaların bu isteklerine son derece mükemmel cevaplar verilmekte dilerseniz tel kullanmadan dilersenizde görülmez tellerle estetik kaygısı yaşamadan sonuca ulaşabilmektediler.

Görünmez Tellerin Psikolojik Olarak Etkisi

Ortodontik diş teli tedavileri her yaşta hastaya uygulanabilmektedir. Fakat ileriki yaşlarda, dişler üzerindeki belirgin diş telleri kişinin sosyal ve iş hayatında sorunlara neden olabiliyor. Bu telleri kullanmak istemeyen hastalar, tellerden uzak tedavi yöntemlerini tercih etmek istiyorlar. Bu anlayışla geliştirilen görünmeyen diş telleri sayesinde braketler dişlerin arka bölgesinden geçiriliyor ve kişinin en yakınındakiler bile ağzında bu tellerin farkına varmıyorlar.

Normal diş teli tedavileri 6 – 24 ay kadar sürerken bu tedavi uygulamasının biraz daha uzun sürebileceğini söyelebiliriz.

Yapılan Diş Tedavi Uygulaması Konuşmaya Zarar Vermiyor

Görünmeyen diş teli tedavileri her yaşta hastaya uygulanabilmektedir. Fakat bazı durumlarda bu yöntem küçük hastalarda uygulanamayabiliyor. Diş etine zarar verme ihtimali olabileceğinden doktorunuz bu durumu gerekli kontrolleri gerçekleştirdikten sonra sizlere bildirecektir. Görünmeyen diş telleri hastanın ağzına yerleştirildikten sonra ilk bir kaç haftada hastanın bazı kelimeleri telafuz edemediği gözlemlenebilir bu durum geçici bir durumdur ve hasta ağızda bulunan tellere alıştıktan sonra yine eski konuşmasına dönecektir. Görünmeyen diş telleri sonrasında hastalar normal ağız hijyenine bir miktar daha fazla özen göstermeleri gerekmektedir.

Telsiz Tedavi Uygulamaları

Diğer konularımızda da dile getirdiğimiz “Invasilign” telsiz ortodonti uygulamaları dişlerde tel yada braket kullanılmadan çarpık diş tedavilerine çözüm olmaktadır. Bu tedavi yönteminde şeffaf plaklar kullanılır. Bu plaklar kişiye özel olarak yapılmaktadır. Belli aralıklarla dişlerdeki düzelmelere göre plaklar yenilenmektedirler. Bu şeffaf plaklar istenildikleri zaman takılıp çıkarılabilmektedir. Yemek yemek yada konuşmak bu yöntem sayesinde diğer yöntemlere göre çok daha basit ve kolaydır.

Gizli Diş Telleri Görünmüyor

Lingual ortodonti tedavisi (görünmeyen diş teli tedavisi) dişlerin ön bölgelerinden değilde arka bölgelerinden uygulandığı diş teli tedavi uygulamalarıdır. Bu tedavi uygulamasında diş telleri dişlerin arka bölgelerinde kaldıklarından dolayı dışarıdan herhangi bir estetik kaygı yaşanacak durum oluşmayacaktır. Zor bir teknik olan bu tedavi yöntemi için ortodonti uzmanları özel bir eğitimden geçmektedirler.

Görünmeyen Diş Teli Fiyatları

Lingual ortodonti tedavisi ile ilgili olarak verilen fiyatlar Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen asgari ücretler olup.. Yapılan işleme, hastanın durumuna, hastaneye, kliniğe vee diş uzmanlarına göre bu fiyatlar değişiklik göstermektedirler.

Diş hekimlerinin kendi web sitelerinde fiyat yayınlamaları yasaklanmıştır. Eğer tedavilerle ilgili fiyat almak istiyorsanız telefon numaralarını arıyarak fiyatları öğrenebilirsiniz.

Diş hekimi fiyatları hakkında diğer bilgiler

Diş Estetiği Fiyatları
Empress Diş Fiyatları
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş Eti Estetiği Fiyatları
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
Diş Taşı Temizleme Ücreti
Dişlerde Köprü Fiyatları
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
Diş Estetiği Fiyatları, Diş Estetiği Resimleri, Diş Estetiği Görüntüleri
Ortodonti Tedavisi, Ortodonti Ücretleri, Ortodonti Fiyatları
Doğum Fotoğrafçısı Fiyatları
Çocuk Diş Fiyatları
Pedodonti Fiyatları
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
Diş Zirkonyum Fiyatları
Protez Diş Fiyatları
Diş Röntgen Filmi Fiyatları
Diş Hekimi Muayenesi Fiyatları
Kanal Tedavisi Fiyatları
Diş Dolgusu Fiyatları
Amalgam Dolgu Fiyatları
İnley (Onley) Dolgu Fiyatları
Kompozit Dolgu Fiyatları
Bonding Fiyatları
Diş implant fiyatları
İçten Tel Fiyatları

322 Yorum

Yorum Yaz

halide

Merhaba yaşım 18 iki senedir diş teli tedavisi görüyorum. 20 lik dişlerim yanlardan çıkmaya başladı ve ağrı yapıyorlar. Bu sene tellerim çıkacak ve 20 lik dişlerim çekilecekmiş. acaba uyutarak mı çekiyorlar çok korkuyorum.

Uzman doktor

Normal diş çekimi gibi sadece dişin olduğu bölge uyuşturularak diş çekimi gerçekleştirilecektir. tamamen uyutma gibi bir durum söz konusu değil.

fatoş

Merhaba doktor bey hamilelik döneminde diş teli kullanılabilir mi ?

Uzman doktor

Merhabalar hamilelik döneminde diş teli kullanmanızı herhangi bir sakıncası yoktur.

ılgaz

Doktor bey selam ön dişlerimde açıklık var birbirlerinin arasında acaba bunun tek tedavi yöntemi tel tedavisi midir ?

Uzman doktor

Selam dişler arası boşlukların ideal tedavisi ortodontik (telle dişleri düzeltme) tedavidir. Ancak bu tedaviyi uzun süreli bir tedavi olarak düşünürseniz bonding kompozit dolgu tedavisi ya da laminate porselen yaprak tedavisi ile aradığınız sonuca ulaşabilirsiniz

leyla

Merhabalar diş teli taktıranların dişleri büyür mü acaba ?

Uzman doktor

Tel tedavileri dişlerin boyutlarını değiştirmez. Eğer dişlerde çarpışıklıklar varsa yada rotasyon varsa asıl dişin şekli yada boyutu (en – yukseklik) belli olmuyor .. Dişler duzeltikten sonra büyük gibi gelebilmektedir. Ama onlar orijinal şekli. Büyme kesinlikle olmaz.

Semra

Merhaba ben 27 yaşındayım on iki disimde carpiklik oldugundab dolayi tel taktircam 3.500 tel fiyati porselen braket seffaf tel 4.000 fiyat verildi bana cok yuksek geldi fiyatlar gercekcektende bu araliktami fyatlar acik cevaplarsaniz sevinirim.iyi gunler…

Uzman doktor

Fiyatlar klinik, hastanın durumu, diş hekimine, diş hekimin çalışmış olduğu teknisyene, uygulanacak olan işlemlere göre değişkenlik göstermektedir. Başka diş hekimlerinden de fiyat alabilirsiniz.

macit güneş

bu diş telleri dişin sadece bir bölümüne uygulanabiliyor mu? Mesela benim sadece ön 2 dişim yamuk sadece bu 2 dişe uygulanabilir mi?

Semra

Merhaba macit bey benimde on iki disim yamuk fakat hem uste hemde alta tel takilcakda daha karar veremedim fiyat acisindan pahali geldi bana.cene yapisi agiz kapanisindan dolayi alt ust takilicak bakalim takilincada bilgi veririm iyi gunler…

ahmet

Bir disimi cektirdim yasim 26 köprü yaptiracam ve tel taktirmayi düşünüyorum uygunmudur sizce

Uzman doktor

Kemik yapınız uygunsa implant yaptırmayıda düşünebilirsiniz. Doktorunuz ile görüşün size bu konuda bilgi vericektir.

şaban

diş teli ile ilgili resimlerinizi görebilirmiyim. diş teli görüntülerini arıyordum bu siteye geldim. Hasta diş teli fotoğraflarını görmemiz yada diş teli videolarını izleyebilirsek hastaların görüntülerini görebilirsek bizde bu konu hakkında daha iyi bilgilenebiliriz.

Uzman doktor

Türk Diş Hekimleri Birliği hastaların öncesi sonrası fotoğraflarını yayınlatmamaktadır.

ali

üst ön 2 dişim arası açık ve biraz yamuk içten diş teli uygulanabilir mi ve ne kadar fiyat tutar ortalama yardım edersenız sevinirim

Uzman doktor

Dişlerinizi görmeden tedavi uygulamasının olup olmayacağı konusunda ne bir cevap vermek doğru olmayacaktır.

büşra

Ben bir Ortodontistle disim ve dis teli hakkinda konusmaya gittim 20 yasindayim ve 20lik dislerim henüz cikmadi muayene oldugumda doktor tellerin gerekli oldugunu cene yapimin cok dar oldugunu ve 2 disimin cekilmesi gerektigini ondan sonra tel tedavisine baslamam gerektigini soyledi ben 2 disimi cektirmeyi istemiyorum acaba cektirmezsem ve ileride 20lik dislerim cikarsa dislerimde bozulmalar olurmu doktor bunu soyledigi icin biraz tereddütte kaldim

Uzman doktor

Çok iyi bir ortodontiste görünmenizi ve tekrardan bir muayene olmanızı tavsiye ederim..

pınar

Ben görünmeyen dis teli taktirmak istiyorum.fiyatlari gördüm 800 1500 arasi. Bunun icin randevu almak istiyorum mumkunmu?

Cansu

Merhaba lingual diş teli hakkında bilgi edinmek için rahatsız etmiştim. Yukarıda yazılan sınıf ( 1-2-3 ) farkı nedir? Ve bütün tedavinin fiyatı bu mudur yoksa artılar mevcut mu? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Uzman doktor

Yukarıda verilen fiyatlar Türk Diş Hekimliği Birliğinin asgari ücret tarifesidir. Bir diş hekimine gittiğinizde bu fiyatların değiştiğini göreceksiniz. Yukarıda fiyatların değişmesine neden olan etkenleri sıraladık.

pınar

İyi günler,

27 yaşındayım. üst dişlerimden sağ 3.sü diğer dişimin üstüne çıkmış ve alt dişlerim de çok sıkışık. lingual tedavi görmek istiyorum. ücretler takriben nedir? en önemli sorum da, tedavi süresi önden tedavi ile ne kadar fark edebilir? Bir doktor, diş çekimi olmadan tedavi görmemi önerdi. Diş çekimi olduğunda mı tedavi süresi daha kısa olur? Yoksa diş çekimi tedavinin süresini uzatıyor mu?
Teşekkür ederim.

Uzman doktor

Önemli olan burada doğal dişlerin zarar görmeden olması gereken konuma getirilmesidir. Dişlerinizin durumunu göndermeden bu şekilde konuşabiliriz. Fakat dişler görüldüğünde diş yapınıza göre net yapılacak işlemin söylenilmesi daha doğru olacaktır. Tedavi fiyatlarıda maalesef yapılacak işlem üzerinden verilecektir.

pınar

dipnot: muayenelerde tüm doktorların söylediği ortak şey, çene yapın çok küçük ve dişlerin çok sıkışık. bu çeneye bu kadar dişi nasıl sığdırdın:D

Uzman doktor

🙂 fazladan ektirdim..

Aylin

Doktor bey bana diş teli ile ilgili olarak en az ve en yüksek olan fiyatları iletirmisiniz ? Diş teli takılması için bir yaş aralığı varmıdır ? Şimiden teşekkürler.

Uzman doktor

ortodontik tedavide yaş sınırı yoktur ancak yaş ilerledikçe tedavinin süreside orantılı olarak uzar. fiyatlar konusunda net bir şey söylemem mümkün ancak tedavi sonrasında net bir fiyat alırsınız.

Yesemin

Doktor bey görünmez diş tellerinin fiyatları ne kadardır acaba ? Bu tedaviyi her diş doktoru yapabiliyor mu Bu tedavi hakkında bilgi ve yapıldığı yerleri öğrenmek istiyorum.

Uzman doktor

: Merhaba Sevin hanım. Görünmez değilde, diş rengine daha yakın diş telleri desek daha doğru olur galiba. Maliyeti konusunda çok fazla bilgi veremeyeceğim fakat normal diş telleriyle aralarında çok fazla bir fiyat farkı olduğunu sanmıyorum. Ortodontik tedavinizi yapabilecek her diş hekimi bahsettiğiniz tellerin uygulamasını yapabilir. Bundan faydalanmak için doktorunuza böyle bir talebiniz olduğunu belirtmeniz yeterli.Ayrıntılı bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

Sarışın

Doktor bey diş teli taktırmak istiyorum fakat metal renklilerden istemiyorum.. Renkli diş telleri takılıyor mu ? Bu tellerle diğerleri arasında fiyat farkı oluyor mu ? Şeffaf takılırsa ne olur ?

Uzman doktor

Merhaba. Eger sabit ortodontik tedavi ihtiyaciniz var ve metal braketler istemiyorsaniz, estetik yani seffaf görünen braketler kullanmak mümkün. Fiyat farklari kullanilacak olan malzeme tipine göre degismekte. Gideceginiz ortodonti uzmani sizi gördükten sonra fiyatlari ve farklarini ögrenebilirsiniz. Hasta kabul ettigi sürece her türlü braket setini kullanmaktayim. İyi günler diliyorum.

lara

Doktor bey benim ön dişlerim dişlek dediğimiz dişlerden yaşım 15 bu dişlerden nasıl kurtulabilirim nasıl düzelebilirler ? Ne yaptırmam gerekiyor yardım edin

Uzman doktor

en iyisi tel takmanız ancak tel takmadan porselen kaplama veya laminalarda da düzelebilir. maliyeti kaç dişin yapılacağı ve uygulanacak tekniğe göre değişmektedir.

Esra

Merhabalar.25 yaşındayım. Benim tavşan dişlerimin sol tarafındaki tek dişim öne çıkık. Bu dişim komple uygulama yapılmadan yerine yerleştirilebilir mi? veya şeffaf plak uygulaması da olabilir mi? Metal tel takmak istemiyorum, görüntüsünü sevmiyorum. Sizce ne olabilir? Teşekkür ediyorum, iyi günler.

Uzman doktor

Öncelikli olarak muayene olmalısınız. Yapılacak muayene sonrasında dişinizin ve diğer dişlerinizin konumuna göre net bir cevap verilebilir. Sizi görmeden bu konu hakkında söyleyeceğiniz öneriler havada kalacaktır. Geçmiş olsun.

Nur

Benim yaşım 13 düşme sonucu ön üst dişim kırıldı ne yapılabilir?

Ben 17 yaşındayım dişlerimin arası çok açık ne yapılabilir?

Uzman doktor

Ortodontik tel tedavisinin uygulanabilir. Estetik diş uygulamaları Dişlerinize lamina kaplama yada porselen kaplama uygulamaları yapılabilir. Bonding tedavi uygulamalarıda yapılabilir. Randevu almak için sitemizdeki telefon numaralarını arayabilirsiniz.

eda

Merhaba ben dolgu tedavisi icin dis hekime gittim ve kontrolumde alt dislerm yamuk olduvu icin tel takmami soyledi dis taslari olusmus dedi sizce seffaf tel tedavisi duzeltrmi ?

Uzman doktor

Randevu alarak kontrollere gelmelisiniz. Muayene sonrasında net bir cevap verilebilir. Görülmeden tedavi hakkında birşey söylenmesi zor..

elif

şeffaf tel fiyatlatrarı ne kadar

Uzman doktor

Fiyatlar için sitemizdeki telefon numaralarını arıyabilirsiniz.

gamze

meraba ben 22 yaşındayım dişlerime tel takılması gerek ben estetik açıyı düşündüğüm için gizli diş telini düşünüyorum sorum şu normal diş tellerine göre fiyat farkı oluyor mu

Uzman doktor

Fiyatları sormak için sitemizdeki telefon numaralarını kullanabilirsiniz. Normal diş tellerine göre kişiye özel uygulandığı için fiyat farkı olur.

İpek

Görünmeyen diş teli hakkında fiyat bilgisi almak istiyorum aslında bütün diş tellerinin ayrı ayrı aşağı yukarı bilgisini verirseniz sevinirim

Uzman doktor

Fiyat bilgisini telefon numaralarımızı arıyarak öğrenebilirsiniz.

Hasan

Yer değiştirdiğim için ortodontist arıyorum yaklaşık 8 aydırda diş teli takılı altlı üstlü acaba fiyat ne kadar dır ?

merhaba doktor bey benim öndeki dişlerim biraz fazla ilerde tel tedavisi olurmu

Uzman doktor

Ortodonti uzmanı ile görüşmenizi tavsiye ederim gerekli muayene yapıldıktan sonra tel tedavisi uygulanıp uygulanamayacağı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

doktor bey mesajlar faceye gönderiliyor değilmi
adım mehmet ışık

reyhan

Merhaba 24 yasindayim.dislerimdeki yamukluk icin ortodontiye basliyirum.ogretmenim bu yuzden seffaf dusunuyorum.tedavi suresi tam olarak ne kadar uzar.bir de siz uzman olarak seffaf olanlari oneriyor musunyz?

sena

merhaba.16 yaşındayım dişlerim çok yamuk ve bu durumdan cok rahatsızım.bebeklik dişim çok minik diğer dişlerimin arasında cok kötü duruyor.lingual tedavi uygulanabilir mi acaba?

SEDA

Merhaba lingual ortodonti türkiyede yaygınmı ön dişlerim neredeyse 1 diş dışarıda kalıyor bununla tedavisi mümkünmü? Ortalama ne kadar sürer bilgi verebilir misiniz?

Uzman doktor

lingual ortodontiyi gerçekleştiren klinikler ve hastaneler mevcuttur. Süre dişlerinizin durumuna göre değişmektedir.

busra

merhaba 14 yasindayim ust 2 disimin arasi cok az acik bu hos durmuyo tel taktirmalimiyim

Uzman doktor

Ortodontik tedavinin yanı sıra bonding uygulamalarıyla da diş aralıkları kapatılabilir. Ortodonti uzmanına gidebilirsiniz.

samet

İyi günler. Ben Görünmeyen diş teli hakkında bilgi almak istiyordum. İstanbul Fatihte oturuyorum. Üst damağımda bir tane diş damağının üzerinde çıkmış dişim var ve alt damakta ise hafif bozukluklar var.Bunun ücreti hakkında kaba bir ücret alabilir miyim. Şimdiden teşekkür ederim.

Uzman doktor

Fiyat konusunda telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

serdar

Selam…
İlkokul çağında tavşan dişlerinin yanında bulunan dişim kırılmış ve yerine çıkan diş ise mevcut diş hizasından 4 mm geride çıktı ve yıllarca sadece o diş için tel taktırmak istemedim ama şimdi geride bulunan dişte aşırı sararmalar oldu ve diğer dişlerimden çok farklı görünmekte sadece o dişe görünmeyen tel taktırmak mı gerekir yoksa farklı bir uygulama mı gerekecek?

şimdiden teşekkürler

Uzman doktor

Ortodontik işlemlerin yanı sıra porselen kaplama uygulamalarıda uygulanabilir.

hiranur

Uzman Doktor be dişlerimin bozuk olduğu için tel taktırıcağım ve bundan dolayı ben diş tellerinin fiyatını öğrenmek istiyorum ve sigortası olanın fiyatı nekadardır teşekkürler

Uzman doktor

Diş teli fiyatları için telefon numaralarımızı arıyarak bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

nazlıcan

merhaba, 18 yaşındayım ve yirmilik dişlerim çıkmaya başladı. dişlerimn şekli zaten bozuk ve üst üste iki dişim var bu yüzden bütün dişlerim sağa kaymış durumda ve yirmilik dişlerim için yer yok. tel mi taktırılır? taaktırılırsa yirmilik dişleri almak zorunda mı kalırlar?

Uzman doktor

çenenizde yeterli alan olmadığı için dişleriniz çarpışık birde 20 lik dişlerin gelmesi ile mevcut çarpıklık artabilir. Bu konuda bir ortodontist uzmanından destek almanız uygun olacaktır.

bilge

merhaba ben 15 yaşındayım benim alt ve üst olmak üzere çoğu dişim yamuk çenem çok küçükmüş yazın tel taktırmayı düşünüyorum fakat ön tavşan dişlerim üst üste geldi ve çürüme başladı dolgu yapılması gerekiyormuş üst üste oldukları için bu yapılabilirmi nasıl olucak?

Uzman doktor

Dolgu tedaviniz ypılabilir. Ortodonti uzmanı ile görüşmeniz daha doğru olacaktır.

savaş

merhaba benim burnumda kemik olduğu için agız ve diş yapım çok bozuk. kulak burun boğazına gittim muayne olmak için fakat doktor bey benim 18 yasımda ameliyat olmamı söyledi.benm yasım 14 daha çok var . burun ameliyatı olmadan dişlerimi tedevi ettirebilirmiyim tel takıılırmı .doktor bey lütfen bana yardımcı olurmusunuz .benim üst damağın içinde 2 tane çok biçimsiz diş var bu dişler çekilirmi.şimdididen teşekkürler .

Uzman doktor

Diş röntgen filminizi görmeden söyleyebileceğimiz şeyler net bir bilgi olmayacaktır. Burun ameliyatı olmadan dişlerinizle ilgili sorunlar giderilebilir. Vakit kaybetmeden diş hekiminize gitmenizi ve gerekli müdahaleleri yaptırmanızı öneriyorum.

savaş

tesekur ederim sağolun

selen

Meehaba ben ozel sektorde calisyorum dis telleri takakmam gorunmeyen dis tellerinin fiyatlari nekdar

Uzman doktor

Fiyatla ve diğer bilgiler için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

mia

doktor bey ben duz disler istiyorum fakat suan askerim ve tel taktirirsam bu aylik kontrollere gitmem gerekecek buda mumkun degil daha farkli bir tedavi varmi acaba fiyati onemli degil ama yeterki kontrole gotme sureci aylik olmasin vidali felan birsey diyorlardi bu nedir acaba ne oneriyorsunuz?

Uzman doktor

Bu işlemi askerden sonra yaptırmanız gerekecek..

mia

peki bu kotu olan dislerin yerine implant yapilamazmi nekadar surer

Uzman doktor

implant boş olan dişlerin yerine yapılan yapay kök vida uygulamasıdır. Bir bölgede dişiniz yoksa bu uygulama yapılır. Sizin yaptırmak istediğiniz uygulama diş estetiği uygulamasıdır. Konuyu okuyabilirsiniz.

http://www.distedavi.com.tr/empress-dis-fiyatlari.html

Elif

merhaba,görünmeyen diş teli tedavisinden faydalanmak istiyorum.Sadece üst dişlerime uygulanacak şekilde.Fiyatlar hakkında bilgi almam mümkün mü?

Uzman doktor

Telefon numaralarımızı arıyarak fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

seda

Merhabalar benim dişlerimin arasında boşluklar var ancak dişlerim çok küçük tel takılır mı yine de ? Ve diğerinin yapısı çok düzgün

Uzman doktor

Bir ortodonti uzmanına konu hakkında bilgi verebilirsiniz. Dişlerinizin arası tel tedavileri ile kapanabildiği gibi kaplama uygulamalarıylada olumlu sonuçlar alınabilir.

seda

Dişlerimin yapısı küçük olmasına rağmen çok duzgun

seda

mrb. ben 26 yaşındayım ve mesleğim dolasıyla dısardan görunen tel taktırmak istemiyorum lingual tedaviyi duydum ancak türkiyede yapılıyormu yaygın bi teknik mi sorun yaşarmıyım gibi sorular aklıma geliyor tavsiyeleriniz nelerdir. şimdiden tsk ederim 🙂

Uzman doktor

Kişiye özel olarak uygulanan bu tel tedavisi Türkiye de uygulanmaktadır.

arzu

ıyı gunler, benım ust dışlerımden ıkı tanesı bıraz yamuk tek ust dış teli fiyatı ne kadar acaba

Uzman doktor

Fiyatlar için lütfen telefon numaralarımızı arayınız.

Irem

Seffaf tel fazla bozukluk oldugunda da takilir mi acaba?

Uzman doktor

Bu yapılan muayene sonrasında dişlerinizin durumuna göre uygulanan bir yöntemdir. Bir ortodonti uzmanına görüşerek konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hilal

Merhaba doktor bey. 18 yaşındayım. Süt dişlerim döküldüğü zamanlarda üst önde sallanan bir dişimi korktuğum için çektirmemiştim. Onu çektirmeyince de arkadan gelen yeni diş çarpık bir şekilde geldi. Aynı durum sol alt çenemdeki bir diş içinde söz konusu o da içeriye doğru çıktı. Bunların tedavisini yaptırmak istiyorum ama çoğu insan gibi bende tel taktırmak istemiyorum. Biliyorum alternatif tedaviler var görünmez tel yada ameliyatla düzeltme vb. fakat ben bunların ne kadar sağlıklı olduğunu öğrenmek istiyorum ve tabii hangi tedavi daha uygun ve tedavi süreci ne kadar bilmek istiyorum. Ayrıca fiyatlarını da öğrenmek istiyorum ama bir fiyat belirler misiniz bilemiyorum…

Uzman doktor

Görünmeyen aparatlar ile uygulanan tedaviler mevcuttur. Bu aparatlar takılıp çıkarılabilir ve genellikle gece bölümlerinde kullanıyorsunuz. Tedavi süresi dişlerinizin durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Muayene için bir ortodonti uzmanına görünmenizi tavsiye ederim fiyatlar genellikle dişlerinizin durumuna bağlı olarak muayene sonrasında belirlenir.

ayse

merhaba doktor bey benım on dişlerimimın hepsi ayrık ama arkalar bitişik bu seffaf teller işe yarar mı diş yapımda bozuklk yok sadece ayrık ve tahmini fiyat ? şimdiden tesekkurler

Uzman doktor

Bir ortdonti uzmanına danışmalısınız.. Gerekli bilgileri ve fiyat hakkında bilgi alabilirsiniz.

Erdi

Disime seffaf tel taktirmak istiyorum.fiyatlari ogrenebilirmiyim.tesekkurler

Uzman doktor

Fiyat için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

oya

Merhaba yurtdisindaysak ve dis teli taktirmak istyosam turkiyeye ne siklikla gelmem lazim? Tskr

Uzman doktor

Telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirniz. Bu konuda bir ortodonti uzmanına danışmanız daha doğru olacaktır.

oya

Dis teli sadece ust dislere takilsa olurmu yoksa alt ust berabermi takilyo? Tskr

Uzman doktor

Üst dişlere takılabilir. Her ikisine birden takılmasına gerek yoktur. Hangi bölgede ise sorun o bölgeye uygulanır.

ilayda

Merhaba ben ilayda 19 yasima yeni gircem . dislerim duzgun yapusal olarak cok azcik mesafe var aralarinda ve tirtikli . Bunlar goze batmiyor ama en cok disimin kirik beyaz olmasindan cok sikayetciyim sigara alkol nescsfe kullanmiyorum. hepde fircaliyorum arada temizletiyorm ama bu kendi rengiymis dislerimin ben o hm aralari dolsun hem tirtikligi gitsin hemde dislerm beyazlasn guzel gorunsun istiyorum ogrenciyim kendi cabamla haledicem ama ne yapmam gerektigini bilmiyorm lutfen yardm edeblrmsnz disimin ne yapilmasini gerekiyor. szce ne kadardir

Uzman doktor

Sizin için en uygun tedavi yöntemi yaprak porselen uygulamarıdır. İstediğiniz diş rengine yüzeyine ve istediğiniz estetik özelliklere bu uygulama ile kavuşabilirsiniz. Facebook sayfamızda uygulamaları vardır. ayrıca bu konu hakkında bilig almak için Yaprak Porselen Diş konumuzu okuyabilirsiniz. Bize ulaşmak için telefon numaralarımız sitemizde mevcuttur.

nil deniz

Merhaba ben 23 yasindayim ve universite ogrencisiyim .Dislerim ciddi boyutta carpisik tel taktirmak istiyorum fakat gorunmesini istemiyorum . Icten tel takirmaktan yanayim bu yuzden herkese uygulanir mi? Fiyati ne kadar ? Ve yeriniz neresi ogrenebilirmiyim? Simdiden tesekkur ederim .

Uzman doktor

Uygulanabilir. Bu kişiye özel olarak yapılan bir işlemdir.

nurbanu

meraba.benim 2 tane yamuk dişim var ikiside üst kısımda biri önde diğeride arka bölümde kalıo. bunun tedavisi nedir braket olan diş tedavisimi yokda görünmeyen diş tedavisimi uygulanır. bunu öğrenmek istiyorum. şimdiden teşekkürler.

Uzman doktor

Tedavi süreleri değişmektle beraber görünmeyen diş braketleri ile dişleriniz düzeltilebilir.

Dilek

Hocam bende cene acikligi ve ust dislerde ustte cikkan iki disim var sizce cok mu zor benim durumum hayatim boyunca bur kere gulemedim artik psikolejik problemim oldu cok mutsuzum yasim 27 nolur bana guzel bisey soyleyin

Uzman doktor

Ortodontik tedavi görmelisiniz. Bir ortodonti uzmanında randevu alarak muayene olun..

arzu

25 yasindayum.Yirmilik dislerim cikmaya başladıktan sonra dişlerim egrildi,simdilik bir tanesini aldırdim,digerlerini aldirdiktan sonra diş teli yaptirmayi planliyorum
Acaba Yirmilik dişlerinin hepsini aldirdiktan sonra dişlerin eskisi gibi düzelir mi.

Uzman doktor

Ortodonti tedavisi ile dişleriniz kısa bir süre içerisinde yeniden eskisi gibi olacaktır.

Beyza

Merhaba. 16 yaşındayım ve üstte bir disim geride ayni zamanda altta bir disimde problem var yamuk duruyor. Bunun için tek çözüm tel mi ve ne kadar sürer ve şeffaf tel ya da plak olur mu ?

Uzman doktor

Evet bu konuda tel tedavisi ile sonuç alabilirsiniz. Bir ortodonti uzmanına danışmanızı öneriyorum.

Fatih

Benim dişlerim biraz bozuk ve doktor bana çene yapın bozuk dedi ne demek istedi acaba bide tel takılması için üstten 2dişi çekcez diyo bende korkuyorum saglam dişlerim gitcek diye sizce çekilmesi doğrumu??? Fiyat 5.100çok pahalı defil mi?

Uzman doktor

20 lik dişleriniz ise bu konuda çekinmenize gerek yoktur. Doktorunuza güvenin fiyat konusunda ise fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

inci

Merhaba,19 yaşındayım üstten iki dişim yamuk tel taktırmayı düşünüyorum .Özel diş fırçası var mı?Konuşurken zorlanırmıyım?şimdiden teşekkürleri mi iletirim.

Uzman doktor

Konuşurken herhangi bir sorununuzun olmaz alışma döneminiz olacaktır. Özel diş fırçaları vardır. Diş teli uygulamalarında diş bakımına çok özen gösterilmelidir.

Hande

Merhaba.Bugün dişlerim eğri olduğu için doktora gittim.Doktor dişlerimin ancak diş telleri ile düzeltilebileceğini bana söyledi.Bende doktora dişime nasıl bir tel kullanacağını sorduğumda aldığım yanıt şöyleydi: Tabikide bizim eskiden beri kullandığımız şu diş telleri diyerek bana örnek gösterdi.Bende buna karşılık ilgili doktora invasilign ve görünmez diş tellerinin olduğunu bunlarla neden tedavi etmediğini sordum.Benim dişlerimin ve çenemin bu yöntemlerle düzeltilemeyeceğini yeni yöntemlerin ancak hafif vakalarda kullanıldığını söyledi.üstelik fiyat olarakta 2.000 dolara mal olacağını söyledi.Kafam çok karıştı.bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Uzman doktor

Doktorunuz bu konuda size gerekli olan bilgileri vermiş. Bu tür uygulamalar ileri düzey diş çarpıklıklarında uygulanamamaktadır. Ortodontik tedavi gerektiren bu uygulamalarda diş teli yöntemi ile en iyi sonuç alınmaktadır.

cihan ünsal

merhabalar diş çarpıklığı hakkında bir takım sorunlar yaşıyorum normal diş teli taktığımızda görüntü kirliliği yaşanıyor ve iş hayatımdan dolayı bazı engeller oluyor araştırmama göre (lingual) diş teli uygulaması yapılıyormuş bu uygulamanın ortalama maliyeti nedir önerdiğiniz bir sistemmi tedavi süresi ne oranda değişmektir diş çarpıklığım yaklaşık üst dişte %30 altta ise % 40 civarında sizin öneriniz ne olabilir illaki muayene olmamaız gerekiyor ama ön bil ne verebilirsiniz fiyat süreç kalite olarak…

Uzman doktor

Bu uygulamalar aşırı diş çarpışıklıklarında uygulanamıyor. Diş çarğışıklığınız belirttiğiniz seviyede ise uygulanabilir. Bunun için bir ortodonti uzmanına başvurmalısınız.

DUYGU

sol üst köpek dişim diğer dişlerimden yukarda duruyor sadece bu dişime tel taktırma gibi bir tedavi yapılabiliyor mu

Uzman doktor

Bu işlem ortodontik bir işlemdir. Bir ortodonti uzmanına danışmanızı öneririm.

HAYRİ

merhaba
benim yaşım 24 diş teli uygulamasını oldum olası sevmem ama bu uygulama denildiği gibiyse görünmüyorsa mail yoluyla bana bütün bilgileri verirmisiniz
üst dişlerimin sağ.2 sol.2. sırada bulunan dişlerim içe eğimli olduğundan gülme fırçalama yemeklerde araya kaçma gibi istemediğim bir sürü sorunla karşılaşıyorum
Tel tedavisi istedi doktorlar ben görünümden dolayı istemedim ama bu uygulamayı bana maddi yönden neye mal olur bilgi veririsen sevinirim bide ortodonti üzmanı deme maliyeti de yeterli….

Uzman doktor

Görünmeyen diş teli uygulamaları dişlerinde çok falza çarğışıklığı olan hastalarda maalesef uygulanamıyor. Bu uygulama için öncelikli olarak muayene olunması gerekiyor. Bu kişiye özel olarak hazırlanmış aparatlarla uygulanan bir yöntemdir. Fiyatıda buna bağlı olarak değişkenlik gösterir ve maliyetli bir uygulamadır. Fiyatlar ve geniş bilgi için telefon numaralarımızı arıyarak bilgi alabilirsiniz.

cem

alt ve ust cene dislerini kapsayacak sekilde(sure olarak 18 ay), gorunmeyen dis teli fiyatini ogrenebilirmiyim?

Uzman doktor

Fiyatları için ve bu konudaki geniş ayrıntılar için telefon numaralarımızı arıyarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

burak

oğlum 23 yaşında iki yıl önceankara diş fakültesine gittik alt çene önde yani alt üst dişle üst üste geldiğinde yarım cmden fazla alt diş önde. bu nedenle önce tel önerdiler bu şekil tedavi çene yapısında düzeltme yaparmı bilgi verirseniz sevindirirsiniz

Uzman doktor

Evet.. Doktorlarımıza güvenin doktorlarımız gerekli tedavileri uylamamışlar. Tedai sürecinde durumun nasıl olacağı belli olacaktır.

mehmet

süresi ne kadar aceba ?

beyza

bunlar nerede yapılıyor,fiyatı ne kadar

sümeyye

merhaba bnm dişime 2 yıl önce kanal tedavisi yapıldı bu dişime şimdi tekrar implant yaptıra bilir miyim

Uzman doktor

İmplant yapılması için dişinizin çekilmiş olması gerekir.

Ahmet

İyi günler. Ortodonti tedavisi hakkında danışmak istiyorum. Ailem İstanbul’ da olsa da öğretmen olduğumdan dolayı Yozgat’ta yaşamaktayım ve sık sık gelemiyorum . Tedavi için geldiğimde ilk süreç için ne kadar süre orada kalmam gerekli olduğuna dair bir bilgi verebilir misiniz ? Yoksa muayene sonucuna göre mi belli olacaktır ? Onun dışında sadece üst dişlerim için tedavi olmak istiyorum. Küçük bir aydınlatma yaparsanız ona göre gelmeyi planlıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Uzman doktor

Ortodonti tedavisi sık kontrolleri olan bir tedavidir. Tedavinin süresi ve işleyişi için tavsiyem yaşadığınız yerde tedavi görmenizdir. Üst dişleriniz için tedavi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bir ortodonti uzmanına başvurmalısınız.

Yeşim

Merhabalar, 26 yaşındayım, yalnızca üst dişlere tel takılabiliyor mu yoksa tedavi alt üst birlikte mi ilerliyor. Ağızımızı kapattığımızda dişler birbirine oturuyor, yalnızca üst dişleri tedavi ettirirsek yine sağlıklı kapanabilmesi için alt dişler üste uyum sağlayıp kayar mı? Teşekkürler…

Uzman doktor

Bunu ortodonti uzmanına danışmalısınız. Eğer kapanışta bir sorun yoksa yanlızca üst dişlere uygulanabilir. Eğer sorun varsa durum değişebilir. Bir ortodonti uzmanına danışırsanız bu konuda daha net bir bilgi alabilirsiniz.

Meliha

Merhaba. 17 yaşındayım ve üst çenemdeki 2 köpek dişim de arkadan çıktı. Alt çenemde hiçbir sorun yok. Çarpık dişim de yok. Acaba sadece üst çeneme lingual tedavisi uygulanabilir mi? Teşekkürler.

Uzman doktor

Bu tür tedaviler ufak çarpışıklıklarda sonuç vermektedir. Sizin bir ortodonti uzmanına başvurmanız ve yadım almanız gerekmektedir.

sümeyye

bu işlem ne kdar sürer?

Uzman doktor

Dişinizin durumuna bağlıdır.

fikret

merhaba hocam alt çenedeki dişler tam ama sıkışık ve çarpaşık haliyle.. ust dişlerdede çarpaşıklık ve eksik dişler var diş teli tedavisi mümkünmü ve ayrıca eksik olan dişlerde diş naasıl bir işlevi var eksik dişin yerini boşmu bırakıyo şimdiden teşekkürler cevabınız için..

Uzman doktor

Bir ortodonti uzmanına konu hakkında muayene olmalısınız. Dişlerinizin durumunu tam olarak göremediğim için konu hakkında yanlış yorum yapmak ve sizi yanlış yönlendirmek istemiyorum. Tel tedavisi olabilir. Ortodonti uzmanına danışınız.

fikret

eksik olan dişlerde diş teli nasıl bir işleve görüyo demek istedim eksik oldu..

merve

Alt ve üst dislerimde çok sıkıntıli olmamakla birlikte carpiklik vardır distellerinin görüntüsunden hoslanmadigim için gizli(icten) diş telini uygulatmak istiyorum çok araştırdım ve en etkili en kisa cozumun bu yontem oldugunu ogrendim sitenizi buldum fiyatları nedir bilgilendirmenizi rica ederim. Teşekkürler

Uzman doktor

Fiyatlar için ve ayrıntılı bilgi için telefon numaralarımızı aramalısınız.

buse

MErhaba;benim on iki disim burun hizamda degil biraz yan duruyor bu cogunlukla resimlerde belli oluyor.Gizli tel taktirmak istiyorum;Gizli tel fiyatlariniz nekadardan basliyor?kac ayda duzelebilir?

Uzman doktor

Bu tür durumlar ortodontik olabildiği gibi gülüş tasarımıyla da alakası vardır. Eğer ortodontik tedavi olmayı planlıyorsanız bunun için bir ortodonti uzmanına başvurmalısınız. Gülüş tasarımı ve fiyatlar için telefon numaralarımızı arıyarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

mustafa

sayın doktorum ben 19 yaşında olduğum için diş teli paralıdır diolar ama araştırdım 18 i geçmiş sigortalıysan paranın %10 unu verirsin diolar sayın doktorum sizden bir bilgi istiyom

Uzman doktor

Bu konuda sgk hastaneleri başvurarak bilgi alabilirsiniz.

seren

diş teli ACİL

iyi günler ben kıbrısta yaşıyorum 24 yaşındayım ve işim dolayısı ile gizli tel taktırmak istiyorum fakat en azında aşşağı yukarı ne kadar bir fiyatlarda olduğnu ögrenebilirmiyim linqual tedavinin fikir olarak hiç bir yerde bulamıyorummm acil dönerseniz sevinirim..

Uzman doktor

İnternet sitelerinde fiyat verilmesi yasaklanmıştır. Bu nedenle fiyat verilebimiyor. fakat fiyat almak için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

Samet

merhaba doktor bey yaşım 16 üst diş teli taktırmak istiyorum ne kadar kalacak o tel birde fiyatları nasıl acabaa ?

Uzman doktor

Tel dişlerinizin durumuna göre kalma süresi belirlenir. Tedavinin gidişatına göre bu süre uzar yada kısalır. Fiyatlar için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

Selen

İyi günler,ben 2 senedir seffaf braket kullanıyorum şuan da alt tarafta sağda ve solda olmak üzere 2 20’lik dişim çıkıyor. Şuan aldırmam gerekli mi? Yoksa sakıncalı mı?

Uzman doktor

Bu konu için bir ortodonti uzmanına yada kendi doktorunuza başvurmalısınız. Eğer çene bölgesinde 20 lik dişleriniz için yeterli alan yoksa 20 lik dişlerinizin alınması gerekecektir.

sema

Merhaba ben dişlerime tel taktırmak istiyorum fakat öncesinde burun estetiği olacağım tel burnuma zarar verir mi?

Uzman doktor

Herhangi bir zararı olacağını zannetmiyorum.. Eğer burun estetiği konusunda sorularınız varsa http://www.teomandogan.com/ sorularınızı iletebilirsiniz.

nisa

13 yaşındayım öndeki üst iki dişlerimden bir tanesinin sol ortası kırıldı ve dişlerim yamuk tel takılır mı ?

Uzman doktor

Kırılan bölgeye dolgu tedavisi yapılabilir. Ayrıca tel tedavisi görmek istiyorsanız bir ortodonti uzmanına danışabilirsiniz.

nisa

13 yaşındayım öndeki üst dişlerimden bir tanesinin sol ortası kırıldı ve dişlerim yamuk tel takılır mı? (giderek etrafı siyahlaşıyor ve dişlerimi kapattığımda arka dişlerim birleşmiyor bu bir sorun mudur?)

Elif

gizli tel ile normal tel arasında bir fark var mı? bir de şeffaf tel normal tele göre 3 ay sonra çıkarıldığı doğru mu?

Uzman doktor

Bu durum dişlerinizle alakalıdır. Şeffaf teller belli diş çarpışıklıklarında uygulanabiliyor.

nisa

Yine ben Nisa dediğim gibi kırılan dişim yamuk yani iç içe geçmiş durumdalar tel takılır mı ? Bi kaç tanesi daha yamuk

Uzman doktor

Evet ortodontik tedavi ile yamuk olan dişleriniz düzeltileceklerdir.

ozge

Doktor bey benim 2disim usten cikti tel dediler acaba sefaf tel kac para ?

Uzman doktor

Şeffaf diş her diş uygulanmamaktadır. Hafif ve orta derecedeki çarpışıklıklarda kullanılabilir. Bu nedenle sizin bir ortodonti uzmanına muayene olmanız gerekmektedir.

İdil

Merhaba,bana daha önceden tel takılmıştı fakat üstten tek diş çekilip yapıldığı için üst orta hattımda kayma oldu.Şimdi teller çıktı.Fakat ben mutlu değilim.doktor diğer taraftanda diş çekip tekrar tel takabileceğimizi söyledi fakat ben içten tel istiyorum.Acaba bu diş çekilince olan boşluk lingual tedaviyle de düzelir mi?

Uzman doktor

Dişlerinizin durumuna göre olabilir. Buna yine ortodonti diş hekimi uzmanı karar verecektir.

ilknur

Merhaba hocam benim sınıf 2 olarak geçen problemim var alt dişlerin zaten sıkışık birde alt cenem de geride duruyor bunun çözümü ,çözüm süreci nelerdir

Uzman doktor

İlknur hanım bir ortodonti uzmanına tedavi olmalısınız. Sorunlarınızı çözecektir.

cihan

şeffaf diş teli düşünüyorum . Ağustos gibi de taktırmayo düşünüyorum. fiyat bilgisi ve şubelerinizi öğrenmek istiyorum. Ortalama ne kadara gelir . Yaşım 19

sevim

mrb benim ön köpek dişimin teki önde ve ben bundan nefret ediyorum tel takmak istemiyorum nasıl yardımcı olursunuz bana

Berk

Merhaba. Diş teli tedavim 1 sene önce bitmişti. Teller çıktıktan sonra bana bi plak verildi 1 sene bunu devamlı takmam gerektiği söylendi. Ancak ben sadece geceleri uyurken taktım ve üst öndeki tek bir dişimde yamulma oldu gözle görülür bir şekilde. Bunun çözümü var mıdır acaba? Tekrar diş teli tedavisi olabilir miyim ya da başka bir şekilde çözümü olabilir mi?

bora

benım dişlerim duzensız ve tel gerekıyor ama yasımın 22 olmasından dolayı bu tellerın yaklasık 2 sene kadar durması lazmmış ama ben bu sıstemı ıstemıyorm bu yenı olan şeffaf tel duzeltme sıstemı nasıl bişi ve kac ayda sonuç verır fiyat aralıgı nedir tesekkurler

Cihan

Oğluma Diş Teli Taktırmak İstiyorum fakat oğlum önden diş taktırmak istemiyor görünümü bozduğu için arkadan taktırmak istiyor acaba bana fiyat hakkında bilgi verebilir misiniz?

pınar

Lingual ve ınvasilign fiyatı ve tedavi sureci ne kadar sure olduğunu öğrenmek istiyorm

NARİN

Merhabalar, Ben 25 yaşında Adana’da yaşayan ve çarpışık dişlere sahip bir hastayım. Bir hafta önce tedaviye başlamaya karar vererek Adana’da bir Ortodontist’e göründüm. Alt ve üst dişlerimde çarpışıklık var, ayrıca sağ üst köpek dişim biraz yukarıda ve hemen köpek dişinin sol yanındaki lateral(yan) kesici dişim oldukça geride ve ağrı yapmakta. Ayrıca bu diş önden nerdeyse hiç görülmememekte. Doktorum tel tadavisi yerine “Invisalign” denilen yöntemi ısrarla önerdi ve benim için doğru yöntemin bu olduğunu söyledi. Çekimsiz olarak planlayabileceklerini de belirtti. Benden önce 3 hastaya daha yapmış ve sertifikası bulunmakta. Ancak bu yöntemin yeni olması ve özellikle Türkiye’de sonuçlarının olup olmaması yönündeki kaygılarım çok fazla. Neden bilinen tel tedavisi yerine Invisalign önerdiğini de anlayamadım. Kar amacı mı güdülmekte yoksa gerçekten benim için o bu uygun??? Kafam oldukça karıştı ayrıca 9000tl olduğunu söyledi. Aynı sonuç alınacaksa tel tedavisi ile de bu kadar para vermek doğru mu? Yardımcı olursanız sevinirim

ayşe

benim üst ön dişlerim önde ve gülüncede görüntümden rahatsız oluyorum.yani gülmek yakışmıyor.tedavi edilirmi.acaba

zulfıcan

seffaf dıs telı taktırmak ıstıyorum ıletısım telefonunuz adresınız neresı yada burdan bılgı alabılırmıyım

Uzman doktor

Tabiki şeffaf diş teli yaptırabilirsiniz. MAil adresinize bilgiler iletilmiştir. Geçmiş olsun.

mehmet

Doktor bey ben 16 yaşındayım ön iki dişimin birisi diğerine göre önde eğer diş teli taktırırsam bu tedavi ne kadar sürer ? Çünki okul durumum olduğu için utanma duygusu aşılanıyırda 🙂

Uzman doktor

Mehmet dişinizin yapısına göre bu süre değişebilir. En iyi yanıtı tedavi olduktan sonra verebiliriz. Bunun için bir ortodonti uzmanına tedavi olabilirsiniz.

Ceyda

Selam, alt dişim sondaki çekildiği için diş kayması var, tel takıkacak dediler peki sadece alt dişe mi takılır yoksa üst dişede takılır mı?

Uzman doktor

Ceyda hanım dişinizin yapısına göre takılacaktır. Yanlızca alt bölgede ise alt bölgeye takılır.

Dis teli

21 yasindayim on ust cenede 2numarali dislerim ice dogru carpik arkadakki 20liklerin sikistiriyo sanirim iyice ice egiliyor tel tedavisialmak istiyorum ama uygun fiyatlida olsun istiyorum

Dilek

Ben 24 yaşındayım 17 yaşımdayken tel taktırdım 1.5 sene sürdü tedavim ve 7 ay şeffaf dişlik kullandım doktorum artık gerek yok tedavin bitti dedikten bikaç sene sonra dişlerimde tekrar bozulma oldu gene tel taktırmak istemiyorum alt çenemde bir diş arkaya doğru kaydı bi diş için bütün dişlere tel takılmak zorundamı

Akın

18 yaşındayım, ön dişlerim aşırı çarpık birkaç dişimi de çektirdim dişlerimi nasıl düzelttirebilirim?

Uzman doktor

Akın dişleriniz ortodonti tedavisi ile düzeltilebilir. Bunun için bir ortodonti uzmanından randevu almalı ve muayene olmalısınız.

Alper

merhaba 17 yaşındayım ve üst dişlerinlm normale göre biraz büyük acaba dişlerimi küçültme yapılabilir mi ve yapılırsa nasıl yapılıyor

bestami

21 yasındayım alt çene uzaması var bende. ortognatik tedavi ve diş teli tedavisi görecegim. fakat diş teli için doktorum izmir şifa üniversitesinde bana 6200 lira fiyat söyledi. bu biraz yüksek değilmi. genellikle 4000 yada 5000 tl diye biliyorum diş teli fiyatlarını.

turk

merhaba dişlerim yamuk değil ama üst dişlerim biraz önde ve dişlek görünüyorum yandan bakılınca kötü göründüğünü hissediyorum. dişlerimin daha geriye çekilmesi için tel takılması mı gerekir?

Uzman doktor

Ortdotontik bir sorununuz vardır. Bunun neden kaynaklandığı konusunda ve nasıl bir tedavi yöntemi izlenebileceği konusundan bir ortodonti uzmanına tedavi olarak bilgi alabilirsiniz.

ibrahim

bn askerim 20 yasındayım ust iki dişim yamuk rahatsız oluyorum ne yapmam gerekır

Uzman doktor

İbrahim bey dişlerinizin durumu ortodontiktir. Bir orotodnti uzmanına tedavi olmalısınız.

hilal

Merhaba 15 yaşındayım ön dişlerimden biri yamuk bana da görünmeyen diş teli tedavisi uygun olabilir mi ?

Uzman doktor

Hilal bu dişinizin çarpışıklığına bağlıdır. Bir ortodonti uzmanına tedavi olmalısın.

Ayse

Merhaba ben tel hakkında bilgi almak istiyorm adresinizi alabilirmiyim

burak

Merhaba yaşım 16 üst çenemdeki en ön büyük dislerimin biri diyerine göre biraz arkada ve eğri teltedavisi uygulana bilir mi?

Uzman doktor

Burak evet durumunuz ortodontiktir ve bir ortodonti uzmanına tedavi olmalısınız.

şule

merhabalar.. küçüklüğümden beri üst damak ön iki dişimin sol yanında ki küçük dişimin altında bir diş daha var. yaşım 22.bir kaç hekime sordum altta ki fazla dişin çekilmesi gerekiyor diyorlar bazıları üstekinin çekilmesini söylüyorlar. ama benim üst damakta yirmilik dişlerim var. beni rahatsız etmiyorlar ama onları çektirsem dişlerimde herhangi bir kayma olurmu. bu durumda diger fazla olan dişi çektirdiğimde tel taktırmama gerek kalır mı.. bilgilendirirseniz sevinirim. tesekkürler.

nazli

Ben 16 yaşındayım ve şeffaf diş teli için filminden fiyat aldım 7.000 tl dediler ve bu bana fazla geldi. Sizce bu fiyat nasıl?

Uzman doktor

Nazli hanım fiyatlar bu işlemi yapacak olan diş hekimine, diş merkezine yada diş hastanesine göre değişmektedir.

Şaban

İnternetten invasiling yöntemi ile ilgili haberi okudum biraz araştırarak size ulaştım. İşim gereği hastaneye getirilen çocuklara daha sempatik görünmem gerekir. Onun için Tel taktırmaya göre daha avantajlı görünüyor bana yardımcı olabilri misiniz? Van Şırnak Bitlis gibi Hakkari’ye yakın bir kliniğiniz varsa tedaviye başlamak isterim . Teşekkürler. Dediğim yerlere yakın kliniğiniz yoksa buralarda ki iyi bir kliniğe beni yönlendirmenizi ALLAH rızası için rica ediyorum. Teşekkürler

seval

Merhaba Doktor Bey ben 21 yaşındayım sadece üst dişlerim bozuk alt dişlerim düz ama alt çenem biraz geride sadece üst dişlerime taktırmamda sakınca olur mu acaba ? teşekkürler

hazel

Merhaba doktor bey ben 14 yaşındayım ust çenem önde bir tane dişimde çarpıklık var alt çenemde doğuştan 2 dişim eksik bana tel takilacakti tel dışaridan başimin ustunden dolamali bişeyler olcak demistiler bende gorunus olarak cok çirkin ve dikkat çekici olur diye yaptormadim sadece agizda ve disin arkasindan olamazmi 😀

damla

ben dişteli taktırıcam yalnız çok korkuyorum acıyıcakmı acımıyacakmı ?

esen

ben şeffaf diş teli ve renkli diş teli fiyatlarını öğrenmek istiyorum fakat sayfanızdan bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

melis

Merhaba doktor bey ben 14 yaşındayım dişimde derin kapanış ve hafif çene geriliği varmış tahmini ne kadar sürer diş teli takmam?

Uzman doktor

melis hanım bir ortodonti uzmanına muayene olmalısınız.

sercan

merhaba doktor bey benim üst ön dişler duzensız doktora gittim tel takılması gerkiyo dedi benim dişleri görunmez tel takma imkanımız varmı

esra

Merhaba doktor. 1 ay sonrasında diş teli kullanımıma başlayacağım. Soruları ve cevap verdiğinizi görünce bende aklımdakileri sormak istedim. Doktorum 1 ay boyunca her gün her öğün dişlerini fırçalamak zorundasın. Alışkanlık haline getir 1 ay alış ki, tel taktığında bunu yapmazsan ağzında diş kalmaz dedi. Bu beni korkuttu açıkçası. Daha ayrıntılı bilgi verir misiniz? Acaba doktorum ne demek istiyor? Bir de diş tellerini kullanırken nelere dikkat etmem ve ne yapmam gerekir biraz açıklık getirirseniz sevinirim .

sheyda

Merhaba doktor bende ust damakta dis kaymasi var ve 21 yasindayim dis teli taktirmak istiyorum.simdi asil asil mesele ben bu yil burun amaliyyatida dusunuyorum dis telinin buna bir sakincasi varmi ?dis telini takdirdikdan 6 ,7 ay sonra yapilmasi musaitmi ve ya?

metin

17 yaşındayım üst ön 4 dişim biraz yamuk ön iki dişim üst üste 30 milim çıkmış durumda sadece üst tarafa görünmez tel taktırmam fiyatta değişiklik sağlarmı

aleyna

Merhaba,ben 16 yaşındayım.Çenemde yana doğru kayma var ama alt dişlerim ters yöne doğru kayma göstermiş Üst dişlerim gayet düzenli acaba sadece alt dişime tel takma imkanı olabilir mi?

fatma

Iyi akşamlar ben 24 yaşındayım.Gaziantep’te oturuyorum.benim sağdaki süt dişim küçükken düşmediği için köpek dişim ön dişlerimin hemen yanında çıkmış,ayrıca ön dişlerim biraz küçük ve sol tarafta da hafif eğri bir dişim var bu durum için bana önerilen tedavi şu şekildedir.düşmeyen süt dişi çekilecek köpek dişi tel tedavisi ile yerine getirilecek ön dişlerin yanındaki boşluğuda implant yapılacak en sonda yaprak lamine ile estetik restorasyon yapılacak..Önerilen tedavi bu yönde sizin düşünceniz nedir?bu sorunlar sadece üst dişlerimde alt dişlerde hiç bir sıkıntı yok..saygıyla..

Burcu

Merhaba doktor bey ben 21 yaşındayım alt çenem üst çeneme oranla çok hafif daha ilerde beni hiç bi şekilde rahatsız etmiyo bu durum ama üst ön 2 dişimde Eğrilik var ve tel taktırmak istemiyorum ön iki dişime yaprak porselen yapabilir miyim ?

habil

Merhaba
Ben Suan Ordu da Askerim ve alt dislerime tel taktirmak istiyorum.
Terhisime 3,5 ay var .
Ücretini Devlet Karsiliyor muu ?
Yardimci olursaniz Sevinirim.

melike

Doktor bey diş teli fişte gereğinden uzun bir süre kalsa dişlerde sıkıntı olur mu ?

seril

Merhaba benim alt cenem onde ve dislerimin tamaminin dizilimi gayet duz ve normal. Tel taktirmadan cene operasyonu ile alt cene geriye alinabilirmi. Tesekkurler

Linda

Merhaba benim üst ve alt dişlerim çok rahatsız edici tel taktım ak istiyorum ama yaşım 24 oldugu için en gazla 8 sene de düzelir diyorlar ayrıca damağım dar oldugu için hemen tel takılmıyormuş bilgilendirirseniz sevirim teşekkürler

Mert Tas

Merhaba doktor bey ben dis feli taktıracam ama guldugumde gorunmesini istemiyorum 13 yasndaym olurmu

rana

Merhaba doktor bey . Ben 12 yasindayim dis teli taktircam da . seffaf dis telleri metallerden daha mi pahali acaba ?

ibrahim

diş teli taktırmak istiyorum randevu alabilir miyim 05443939469

ferhat

Hocam slm.4 yil once bisikletle kaza yaptim ustten iki alttan bir disim kokuyle bereaber dustu.suan yasim 18 doktora gittim implant yapmak icin ama tel tedavisi gerekli oldugunu soyledi.seffaf dis teli veya icten dis teli yaptirabilir miyim herhangi bir yerde……bide neden bu tedavi gerekli

Vijdan

33 yaşındayım üst dişlerim düzgün ama Dışa doğru çıkık. Diş teli taktırabilir miyim? Bir de diş içine takılan Görünmez tel fiyatları nedir.

özlem demirci

benim sol tarafımın alttan en sondaki dişim kırıldı.kırıldı derken ortasında çürümeye başlamıştı.çürüdü ve ikiye ayrıldı düştü.yarısı duruyo ona nasıl kaplama yapılır.dişçim kaplama olur dedi.ama kaplama olması için iki yanında da diş olması gerekiyor.benim kırık dişimin önündeki diş amalgam dolgu var arkasında diş yok.yani daha 20 lik diş çıkmadı.bana yardımcı olun nolursunuz.acil.

Uzman doktor

özlem hanım siz konuyu uzmanına yani doktorunuza bırakın. O gerekli tedaviyi yapacaktır. Doktorunuza güvenin.

Eyup Sultan

Merhabalar doktor bey ben yaklaşık 19 yaşındayım samsunda ikamet ediyorum ve dişlerimde orta derecede bozukluk var tedavi ettirmek istiyorum ama tellerden utanıyorum gizli diş telini okudum az önce güzel birşey ama irtibat telefonu veyahut nerede yaptırabileceğim konusunda birşey yazmıyor acaba ikamet ettiğim şehirde yönlendirebileceğiniz burada bulunmadığı taktirde yönlendirebileceğiniz bi yer var mı?

Uzman doktor

Samsunda bu konu hakkında tedavi gerçekleştiren bir merkez maalsefki bilemiyorum.

gülşah örnek

lingual ve Invisalign diş teli fiyatları ve ortalama tedavi süresi hakkında bilgi almak istiyorum bir de porselen braket süreci ne kadar uzatır.
dişlerim aşırı çapraşık değil.

Dicle

Merhaba benim ön dişim diğer dişlerime göre azıcık daha önde ama çok özgüven sorunu yaşıyorum plakla düzelir mi

Uzman doktor

Dicle hanım durumunuz ortodontiktir. Bir ortodonti uzmanına danışarak tedavi yöntemi belirleyebilirsiniz. Geçmiş olsun.

ertugrul

merhaba hocam ben salı günü tel takdırcam ama taktırınca dişler öne çıkıyormu acaba?

ibrahim

meraba benim dişlerim çarpık ve ağzımı acıp kapayinca cenemde ses cıkıyor doktorum bana diş teli takmamı önerdi ve çok pahalı siz ne dersiniz bu duruma ?

mbrr

Merhaba ben de tel tedavisi dusunuyorum fakat calistigim icin dislerimin arka kismina taktirmayi dusunuyorum ne gibi zararlari olabilir. Birde dislerde on kisma kayma. Gibi bir durum olabilirmi ? Cevabiniz icin simdiden tesekkurler…

Ömer

merhaba. Diş teli tedavisi yaptırmayı düşünüyorum. Fiyatlarınız konusunda bilgi verebilir misiniz. Ayrıca adres ve telefon verebilir misiniz? Tşk.

merve

iyi günler doktor bey
benim sorum gizli dis teliyle ilgili. ben yurtdisinda yasiyorum ve 3 sene önce dislerime tel taktirdim. yaklasik 2 sene boyunca kullandim. doktor telleri 2 sene önce telleri artik cikartmamin vakti geldi dedi ama ben aslinda biraz daha kalmasi taraftariydim ama cikarttik yinede. dislerim düzelmesine düzeldiler-yani carpiklik felan kalmadi. ama benim asil sorunum alt ve üst dislerimin birbirine kavusmamasi (üst dislerim alt dislerime göre önde- özelliklede sag taraf) bunun nedenide bana kücük lastikler vermisti doktorum alt ve üst dislerimi birbirine yakinlastirmak icin, ben maalesef o lastikleri yeterince iyi kullanamadim ve bunun sonucundada dislerim kavusmuyor maalesef. oyuzden tekrar tel taktirmak istiyorum ama busefer gizli tel. tekrar tel taktirmam mümkünmü acaba ve alt ve üst dislerimin birbirine kavusmasi yada en azindan mesafenin azalmasi mümkünmüdür? ve asagi yukari bir fiyat verebilme imkaniniz varmi acaba? simdiden tesekkürler.

Uzman doktor

Merve hanım durumunuz ortodontiktir. Bir ortodonti uzmanı ile görüşmelisiniz. Belki bir çene cerrahisi uzmanıda durumunuz hakkında bilgi sahibi olursa daha iyi bir netice ve tedavi yöntemi uygulanabilir.

ahmet

merhaba benim sadece üstteki ön dişim ileride yaşım 18 lingual ortodonti tedavisi yapmayı planlıyoum tahmini fiyat ne olu ve bu tedavi de nomal diş teli gibi sonuc verir mi?

KEVSER

MERHABA ACABA DİŞ TELİ TAKILIRKEN ACIYO MU ?

Uzman doktor

Hayır bu konuda acı hissetmeyeceksiniz.

nazlı

Merhaba. Diş teli takılacağım. Dişlerim fazlasıyla eğri. Doktor 5 tane süt dişimin çekileceğini söyledi. Sizce çekilebilir mi? Yani 5 tane olması biraz garibime gitti de.

Uzman doktor

Nazlı hanım bu konuda doktorunuza güvenmelisiniz. gerekli tedavinizi gerçekleştirecektir. Geçmiş olsun.

Tuğçe

Merhaba,diş teli sadece üst çeneye veya alt çeneye takılabilir mi?

Uzman doktor

Her iki çeneye üst yada alta ayrı ayrı takılabilir.

zehra

Merhaba ben dis teli taktiracagim.Gorunmez yani seffaflarin fiyati ortalama ne kadar?

Uzman doktor

Fiyatlar hastaya, tedavi şekline, doktorunuza, uygulamanın yapıldığı merkeze göre değişkenlik göstermektedir. Verilecek fiyatlar sizi yanıltabilir. Bu nedenle fiyat vermeden önce doktorunuza muayene olmalısınız. Doktorunuz en doğru bilgiyi size verecektir.

furkan

Benim yaşım 16 ön iki dişlerimde çarpiklik var şeffaf plak kullanabilir miyim?

Uzman doktor

Furkan bu dişlerindeki çarpışıklığa bağlı bir durum hafif çarpışıklıklarda plaklarla düzeltilebilecek çarpışıklıklarda bu tedavi yöntemi uygulanabilir. Bir pedodonti uzmanına danışarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

furkan

Sizce metal diş teli mi yoksa şeffaf olanını takmalıyım?

Uzman doktor

Furkan bey bu görünüm açısından önemlidir. Buna siz karar verebilirsiniz. Her iki uygulamada da dişleriniz tedavi edilebilir. Fiyat farkı vardır.

hamit

hocam benim on dişlerim arasında arkadan cıkan bir diş vardı 6 yıl once cektirdim ve dogal olarak boşluk girdi ve yanın daki dişte içeriye dogru bükülmüş sizce hangi tedaviyi uygulamalıyım

Uzman doktor

Hamit bey burada uygulanması gereken en uygun ve doğru tedavi ortodontidir. Bir ortodonti uzmanına giderek muayene olabilir ve tedavi yollarını muayeneden sonra öğrenebilirsiniz.

Elif

Merhabalar. Hekimim üst köpek dişlerimde rotasyon olduğunu ve tel takılacağını söyledi. Yalnız estetik açıdan endişeliyim. Invasilign ya da Lingual Ortodonti Tedavisi uygun olur mu?

Uzman doktor

Elif hanım hangi tedavi uygulamasının gerçekleştirilebileceğine ancak doktorunuz karar verebilir. Sizi bu konuda doktorunuz yönlendirecektir. Dişlerinizin durumunu görmeden hangi tedavi yönteminin sizin için uygun olabileceğini söylemem doğru olmaz.

Mehmet

Merhabalar benim 4 dişim çekilecek ve tel takılacak doktorumdan duyduğuma göre şeffaf diş teli varmış bu tel zararlı mı acaba?

Uzman doktor

Mehmet bey bu tel diğer metal olan diş telleri gibi ortodontik tedavi uygulamalarında kullanılan ve dişlerinizin düzenini sağlayan bir uygulamadır. Görünüm olarak daha estetik bir yapıya sahiptir. Diğer metal tel uygulamalarına nazaran estetik kaygıların azaltılması için uygulanır.

sevda

Ben görünmez şeffaf diş teli takmak istiyorum ama fiyatları bilmiyorum yardımcı olurmusunuz

Uzman doktor

Sevda hanım bir ortodonti uzmanına giderek muayene olunuz. Doktorunuz size fiyatlar hakkında bilgi verecektir. Unutmayınız. Uygulamayı yaptıracağınız yere, hastaya, kliniğe yada hastaneye göre fiyatlar değişkenlik gösterecektir. Geçmiş olsun.

ayşe

Benim dişlerime tel takılacak ama çekilen süt dişlerimin tamamlanması gerek, fakat tamamlandıktan sonra bazı doktorlar bir süre kadar beklememi bazılarıysa hiç beklemememi,direk yaptırmamı söylüyor ne yapabiirim sizce? Yardımcı olursanız çok memnun olurum 🙂

Elif

Merhabalar benim üst dişlerimin iki tanesi yamuk fakat alt dişlerimde sorun yok Konuşurken de görünmüyor zaten telleri keyfi olarak tek üst dişlerime taktırmam mümkün mü yoksa illa ki bütün olarak hem alt hem üst dişlere mi taktırmam gerekiyor

şehriban

Ön dişlerim Caprasik. Görünmeyen tel tedavisi veya başka bir yöntem uygulanabilir mi. Fiyatları nedir yardimci olursaniz sevinirim. Teşekkürler.

şerife

mrb. 08.04. 2015 tarihinde sağ 1. azı dişimi çektirdim. köpek dişim yukarıdaydı. doktor telle 1ayda telsiz 8 9 ayda ineceğini söyledi. tel taktıramam. çektirmektedoğru bir kararmı yanlış bir karar mı verdim bilemedim. köpek dişim az dişimin yerine ne zaman yerleşir? teşekkürler.

Merve

Merhaba benim dişlerimde herhangi bir çarpıklık yok ama ayrıklar ve ben çok rahatsız oluyorum. Benim durumumdaki birinin tel kullanması doğru mu ?

erdinç

iyi geceler . benim üst çenedeki ön dişler ve alt çenedeki ön dişler çarpık . bunun için tel taktırmak istiyorum bu işlem için ne kadar bir fiyat verebilirsiniz?. şimdiden teşekkür ederim

Kemal

Ben 37 yaşında biriyim önde sadece bir disimi düzeltme k için insvaling fiyat i alacaktim.

ipek

diş teli taktığımızda herzaman düzenli olarak dişlerimizi fırçaladığımızda çürüklerde gidermi tel çıkana kadar şimdiden tşk ederim

ipek

ve ağız büyümesi oluyomu ve gerçekten düz oluyomu

zuhal

Merhaba doktor bey, bende diş eti çekilmesi var, ve dişlerim içe doğru yamulmaya başladı. bu durum beni rahatsız ediyor. dişlerime ne yapılması gerekir?

Uzman doktor

Zuhal hanım diş eti tedavisine yönelik uygulamalar yapılabilir. Flap operasyonuda bu tedavilerin içerisindedir. flap operasyonu

serpil

meraba ben murat 15 yaşındayım ön dişlerim arasında boşluk var tedavileri ve fiyatlarını öğrenebilir miyim ?

Uzman doktor

Ortodonti tedavisi uygulanabilir. Bu nedenle bir ortodonti uzmanına başvurabilirsiniz.

sedef

İyi günler. Benim ön iki dişim hafif üst üste binmiş gibi. Bunu zirkonyum kaplama ile tedavi ettirebilir miyim?

Uzman doktor

Sedef hanım zirkon kaplama ile dişlerinizi kestirmenize gerek yoktur. Ortodonti tedavisi ile bu durum düzeltilebilir.

armağan

merhablar hocam
alt ve üst dislerim cok düzgün . yalnız dislerim kapalı haldeyken üstüste geliyor ve aynı hizada değil. yani üst ön iki disim ile alt cenemdeki ön iki disim kapalı haldeyken hizaları farklı. bu durum sadece bir ceneye tel taktirmayi gerektirir mi?

Uzman doktor

Armağan bey bir çene cerrahisine görünmelisiniz. Kapanış bozukluğu söz konusudur. Bu tedavi edilmelidir.

arife

Merhaba, 32 yasindayim dislerim ileri derecede carpik ve cok mutsuzum..bununla ilgili randevu alip gelmek istiyorum

Uzman doktor

Bir ortodonti uzmanına başvurmalısınız. Arife…

sıla

Merrhaba ben 12 yaşındayım dişlerim öne geliyor ve ben bundan çok rahatsızım arkadaşlarım bazen dalga geçiyor ve ben çok üzülüyorum ve diş teli tak diyorlar ama bende şeffaf olanlardan istiyorum fiyatı ne kadardır acaba bide bi sorum daha olcaktı illa diş telimi takmak zorundayım teşekkürler hocam

şule

merhaba iyi gunler doktor bey ben diş teli taktırmak istiyorum 15 yasindayim fakat butun dislerim bozuk degil sadece iki disim yamuk gibi acaba iki disime dis teli taktirmak mumkunmudur.

Buse

Meraba ben 16 yasındayım dislerimin guzel oldugunh saglıklı oldugunu soyluyolar hatta bu yasıma kadar dislerimde hic dolgu yok dis etimde saglıklı ön 2 dişimi sevmıyorum vampır disi gibiler diş etim orda geriye çekik duruyo güldügüm zamanda o görüntüden hoşlanmıyorum ne gibi bi tedavi gerekli olur

demet

27 yaşında 2 arkadasız birimizin diş yapısı diğerine göre daha düzgün tel tedavisi yaptırmak istiyoruz mümkün müdür?ve fiyatları ne kadardır ?
teşekkür ederiz

selin eşdik

Merhabalar doktor bey sag ust dişimin biri yukarıda digeri ise asagida dislerim gittikce yamuluyor tel tedavisini 18 yasini gecmemis kisilerin yarisini devketin karsiladigini soyluyorlar dogrumudur acaba ?

şüheda

Merhaba. Dişlerim aşırı derece de bozuk arka damağımda fazladan iki diş var şeffaf tel kullansam uzun mu sürer yardımcı olabilir misiniz

Nevena

Merhaba, ben diş teli istiyorum, ama içinde- lingval diş teli. Bunu sizde var mı? Ve fiyat hakkinda oğrenebilirim?

GİZEM

merhaba ben 2 sene diş teli kullandım teller çıkalı 2 bucuk sene oldu sağ önden ikinci dişim arkaya doğru 2mm kadar yamuldu.Diğer dişlerimde bir sıkıtı yok.Tek diş için nasıl bir tedavi uygulanabilir önerilerinizi bekliyorum

Seyma

Merhaba ben 25 yaşındayım dişlerim seyrek ve alt cenem biraz önde tedavisi ne kadar sürer ve cenem için tel tedavisi yeterli olur mu

Uzman doktor

Seyma hanım bu sorularınza net yanıtı ortodonti uzmanı muayene sonrasında verecektir. Görmeden bir şey söylenebilmesi mümkün değildir.

Fatma

Merhaba ben 20 yaşındayım 3 gün önce tel taktırdım ama oldukca rahatsız oluyorum görüntüsünden icten tel taktırmak istiyorum tedaviyi bitirip içten tel taktırmam mümkün müdür ve 2 tane dişim çekildi bu boşluk içten takılan tel tedavisiyle ne kadar sürede düzelir cevaplarsanz sevinirim tesekkrler

Uzman doktor

Fatma bu tür tedaviler başlanıldığında bitirilmesi gerekiyor. Bir müddet dayanmalısınız. Dişlerinizin durumuna göre tedavi süreciniz belirlenecektir.

diş teli

Gerçekten çok faydalı bir çalışma olmuş. Elinize ve emeğinize sağlık.

ahmet

Görünmeyen diş teli konuşma zorluğu çektiği doğrumu

Uzman doktor

Burak Bey merhabalar dilimizde bir travma travma ve Dildeki yaralar Kısa bir süre sonra kendiliğinden geçecektir

ahmet

Görünmeyen diş telinde konuşma zorluğu çektiği doğrumu

Uzman doktor

Ahmet Bey merhabalar olduğu bölgede iltihaplanma söz konusu olabilir Bir an evvel bir diş hekiminize görünmekte fayda vardır

Ruken

Merhaba doktor bey 2 sene önce diş teli taktırdım fakat doktorumun eksik tedavisinden dolayı ön dişlerimde tekrar aralık oluşmaya başladı bu boşlukları dolguyla doldurdu fakat sürekli kırılıyor bu durumdan çok sıkıldım üst dişlerim eskisi gibi oldu tekrar üst dişlerime tel taktırmam zararlı mı

Uzman doktor

Ruken hanım merhabalar ön dişlerin de kesinlikle doğru tutmayacaktır bu dişlerinize yaprak porselen kaplama tedavisi

fatma

merhaba hocam benim ön dişlerimin yanındaki dişler çok uzun ne yapmalıyım çok rahatsız oluyorum telmi taktırmam gerekiyo

Uzman doktor

Fatma hanım merhabalar kaplama tedavisi ile bu dişleriniz düzeltilebilir

Fatma

Şeffaf diş teli fiyatı hakkında bilgi almak istiyorum.

Uzman doktor

Fatma hanım merhabalar şeffaf diş teli tedavileri için bir Ortodonti uzmanı başvurmanızda muayene olmanız gerekmektedir dişlerinizin durumuna göre belirlenecektir

Merve

Doktor bey yaşım 19.Üst dişlerimde orta derecede yamukluklar var daha önce doktora gittigimde tel vermisti ama ben goruntuden rahatsiz oldugum icin cikardim o yuzden seffaf tel kullanmak istiyorum.Ankarada yasiyorum burda subeniz var mi?Birde tırtıklı disler icin cozumunuz var mi

nisanur doğan

doktor bey bu diş tedavisinde başladığımız doktorla devam etmemiz gerekir mi?

damla

Bütün diş bozukluklarına şeffaf braketli tel takılabilir mi?

Ceylan

Merhaba seffaf dis plagi hakkinda bilgi almak ksgiyorjm tedavi ortalama ne kadar suruyor ? Fiyat araligi nedir bilgi verirseniz sevinirim.

Gamze

Merhabalar
Benim üst ön dislerimden biri eksik biri de kaplama yapıldı. Ama ben gulusumden memnun değilim o kaplama olanı da çektirsem boşluklar tel tedavisi ile düzelir mi

Çağla

Merbaha ben 15 yasındayım ve 2014 yılında diş doktoruna gıttım olgu yapıldı tel takılacaktı cunku dıslerımın yapısında bozukluk var ama 2 sene oldu dolgulara kplama yapılmalı diş kartım da var sımdı dıs doktoruna gıdıp ne yapmam gerek ?

demet

kardeşim askerde şimdi orda tel taktırabilir mi asker oldugu için ücret ödemez diyorlar doğru mu acaba

demet

kardeşimin askerde tel taktırması mümkün mü ne kadar ücret ödemesi gerekir

büşra

Merhaba ben 16 yaşımdayım . Diş teli tedavisi görmek istiyorum .Ancak normal diş tellerini görüntüsünden dolayı takmak istemiyorum . Görünmez diş teli fiyatları nasıl değişir ? Ortalama bir fiyat verebilir misiniz , teşekkür ederim :9)

tansu

22 yaşındayım çene yapım biraz küçük çapraşıklık var ortodonti hekimine görünmüştüm 3 tane çekim yapıp tel takabileceğini 1,5-2 yıla da sonuçlanabileceğini söyledi ancak içten tel olduğunu bilmiyordum eğer bu şekilde yardımcı olabilirseniz içten tel çapraşıklığa uygunmudur ve ücreti nedir bilgi verirseniz sevirim şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

Elif

Merhaba doktor bey,
Alt dişlerim yamulmaya başladı bunun nedeni 20’lik dişlerin çıkamaması mıdır? Tek tedavi yöntemi tel taktırmak mıdır?

Elif

Merhaba doktor bey,
Alt dişlerim yamulmaya başladı nedeni 20’lik dişlerin çıkamaması mıdır? Tek tedavi yöntemi tel taktırmak mıdır?

Ali

Meraba benim 2 disim öne doğru eğilmis ben. Gorunmez tel taktirmak istiyorum olurmu acaba

kadir

hocam benim 2 ön dişim ileri doğru tel taktırmak istiyorum ama görünmez tel olurmu

Özlem yaman

Merhaba yaşim 24dişteli taktirmak istiyorum üstve alt dişlerim seyrek üstdişlerim öne dogru gidiyor fiyatnedir acaba düzelme imkani varmi bu yaştan sonra

Özlem yaman

Merhaba yaşim 24dişteli taktirmak istiyorum üstve alt dişlerim seyrek üstdişlerim öne dogru gidiyor fiyatnedir acaba düzelme imkani varmi bu yaştan sonra ve piskolejim bozuldu bu yuzden

Asker

Benim bütün dislerim çarpık ve eksik dislerim var cok rahatsiz oluyorum ben suan askerim askere tel takilirmi veya disler yapilirmi daha 6 ayım var bitmesine lütfen yardımcı olurmusun doktor bey

İsimsiz

Merhaba, diş teli taktırmak istiyorum ama azı dişlerimden bir tanesi kırık onu çektirmek zorunda mıyım?

İsimsiz

Merhaba diş teli taktırmak istiyorum azı dişlerimden bir tanesi kırık onu çektirmek zorunda mıyım?

Kübra

Üst dişlerime tel takılcak fakat daha yirmilik dişim çıkmadı doktor çekilmesi gerek dedi çıkmamış belki yer olacak neden çektireyim ki daha

sibel

merhabalar sadece alt ön dişlerimde hafif yamukluk var sadece alt çeneye tel taktırmak sizce saglıklı mı ? cevabınız için teşekkür ederim

Batyr

Merhaba yaşım 21 üst ön 3 dişim hafiften yamuk düzeltmesi ne kadar sürer acaba ?

Ceylan

Merhabalar ben ön iki disime tel takdirmak istiyorum fiyatini ogrenebilirmiyimm

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce