Protez Diş Fiyatları

protez-dis-fiyatlari

Protez Diş Nasıl Yapılır ?

Protez dişler; ağızda fonksiyonelliğini yada estetik görünümünü kaybetmiş olan dişlerin yerine yapay olarak oluşturulan protezlerdir.

Dişler zaman içerisinde yıpranırlar ve çürürler.. Kontrolleri ve düzenli bakımları yapılmayan dişler yine zamanla kaybedilir. Bu durumun dışında kaza sonucu olarakta dişler kaybedilebilmektedir. Bu tür kayıplarda yada estetik olarak kaygıların yaşandığı dişlerde yapay diş protezleri yapılmaktadır.

Protez dişlerin yapılmasının amacı nedir ?

Protez dişlerin yapılmasının bir çok amacı vardır. Bunların başında ise diş kayıpları ve fonksiyonliğini yitirmiş olan dişlere yeniden işlevsellik kazandırmaktır. Yapılan işlemler sonucunda kişinin ağız sağlığı yeniden düzeltilirken kişinin psikolojik olarakta sosyal yaşantısına katkılar sağlayacaktır.

Ağızdaki eksik olan dişler yanlızca sağlık açısından değil kişinin sosyal yaşantısınıda etkiler. İş ortamı yada arkadaş ortamında daha çekingen olan kişi, utangaç ve aynı zamanda kendisine olan özgüvenide eksilecektir. Diş protez uygulamaları ile hem kişinin sağlığı hemde yaşam kalitesinin yükseltilmesi amaçlanır.

Protez Dişlerin Çeşitleri

Protez dişler kendi içerisinde farklı dallara ayrılarak çeşitli tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bunlar;

1.Sabit Protezler
2.Hareketli Protezler
3.İmplant Üstü Protezler

Hastaya uygun olan protez hekim kontrolünde uygulanmaktadır.

Protez Dişlerin Temizliği

Sanılanın aksine ağızda protez olduğu zaman dişlerin temizliğine daha fazla dikkat edilmelidir. Diş hekimi kontrolleri ile ve bir takım temizleme ajanları ile protez dişler temizlenmektedir. Protez dişler aynı zamanda normal doğal dişlerin temizliği gibi ve protez temizleme fırçaları ile protezlerin temizliği yapılabilmektedir. Eğer protezler hareketli ise tamamen ağızdan çıkarılarak protezler dışarıda temizlenebilmektedir.

Protez Dişler Günlük Olarak Temizlenmelimidir ?

Protez dişler tıpki doğal dişleriniz gibi hatta doğal dişlerinizden daha fazla özen gösterilerek bakımları yapılmaları gerekmektedir. Protez dişlerin günlük olarak bakımlarının yapılması tartar, plak, yiyecek artıklarının birikmesi vb. sebeplerden dolayı düzenli olarak ve günlük olarak mutlaka bakımlarının yapılması önerilmektedir.

Günlük olarak bakılmayan protez dişlerde ağız kokusu, damakların tahriş olması, ağızda enfeksiyonların oluşması gibi durumlarla karşı karşıya kalınabilir. Günlük olarak yapılan diş ve protez temizliği ile oluşabilecek bu problemlerde ortadan kaldırılmış, protezlerinizde daha uzun ömürlü olarak ağzınızdaki konumunu sürdürmüş olacaklardır.

Protez dişlerin temizliği için yapılması gerekenler

Protez diş taşıyanlar diş temizliği ve ağız hijyenine olduğundan çok daha fazla özen göstermeleri gerekmektedir. Yapılması gereken temizlik unsurlarından bir kaçı ise;

– Günlük olarak her yemekten sonra hareketli protezlerinizi çıkartıp yıkamalı ve yemek artıklarının protez dişlerden uzaklaştırılması sağlanmaktadır.

– Sabah ve akşam düzenli olarak sabit protezlerinizi fırçalamalı, özellikle yatmadan önce protez dişlerinizi özel protez diş fırçaları ile iyice fırçalamalısınız.

– Protez dişlerinizi fırçalarken kullanılan ürünler doktor tarafından önerilen ürünler olmasına dikkat edilmeli, doktor önerisi olmayan dışarıda satılan ürünlerin kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Diş protezlerde kullanılan aşındırıcı ürünler, protez dişlerin aşınmasına ve zedelenmesine neden olabilmektedir.

– Dişlerin fırçalanmasında tıpkı doğal dişlerde olduğu gibi normal diş fırçalarıda kullanılabilmektedir.

– Protezlerin kendilerine özel sıvılarıda vardır. Sizler bu sıvılarda protezlerinizi bekletebilir ve daha sonra yıkayıp tekrardan kullanabilirsiniz.

– Protez dişlerde oluşan renk değişimleri ve üzerinde oluşan lekeler ancak bir diş hekimi tarafından temizlenrek giderilebilmektedir.

– Protez dişlerin temizliği hakkında bilinmesi gereken en önemli konu günlük olarak bakımlarının yapılması ve haftada bir kaç kez özel sıvılarında bekletiliyor olmalıdır.

Protez Diş Öncesi ve Sonrası

Protez dişler yapılmadan önce diş hekiminiz sizi bir takım muayenelerden geçirecektir. Gerekli görüldüğü taktirde sizin ve doktorunuzun talimatları ile protez dişlerin yapım ve ağızda uygulama aşamasına geçilecektir. Protes dişlerin ağızda uygulanabilmesi için tüm koşulların elverişli konuma getirilmesi gerekmektedir. Bu nedenlerle hasta ağzında periodental tedavilerin yapılmış olması, dolguları bitirilmesi ve cerrahi girişimlerin tümü sonuçlanmış olması gerekmektedir.

Protez dişler öncesi uygulanabilecek cerrahi girişmler bitirilmiş olması gerekmektedir. Bu cerrahi girişimler ise; Hastanın ağzındaki dişlerle ilgili olan müdahaleler, yumuşak dokulara yapılmış olan müdahaleler, kemiklere yönelik olarak yapılan işlemler ve diş implantlardır.

Protez diş öncesi yapılan en sık cerrahi müdahalelerden birisi 20 lik dişler ve gömülü olan dişlerdir.

Protez Diş Fiyatları

Knedi içerisinde bir çok kola ayrılan protez dişlerin fiyatlandırılmalarıda ayrı ayrı yapılan işleme göre uygulanamaktadır. Diş hekimlerinin sitelerinde bu fiyatlara yer vermeleri yasaklandırılmıştır. Türk Diş Hekimleri Birliği ise yıllık olarak düzenlendikleri asgari fiyatları kendi sitelerinden hastalara ulaştırmaktadır. Verilen bu fiyatlar asgari olmakta ve diş hekimine, kliniğe, hastaneye, hastanenin bulunduğu semte ve hastanın durumuna bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Yapılacak işlemlerin fiyatları ise hekim kontrolü yapıldıktan sonra yine kendi hekiminiz tarafından verilecektir. Sizde kanaat getireceğiniz gibi bir hekim hastanın durumunu kontrol etmeden hastaya fiyat verebilmesi olanak dışıdır. Protez dişler için aşağıda vereceğimiz fiyatlar hastaya bir fikir verecektir.

Diş hekimlerinin kendi web sitelerinde fiyat yayınlamaları yasaklanmıştır. Eğer tedavilerle ilgili fiyat almak istiyorsanız telefon numaralarını arıyarak fiyatları öğrenebilirsiniz.

Diş hekimi fiyatları hakkında diğer bilgiler

Diş Estetiği Fiyatları
Empress Diş Fiyatları
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş Eti Estetiği Fiyatları
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
Diş Taşı Temizleme Ücreti
Dişlerde Köprü Fiyatları
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
Diş Estetiği Fiyatları, Diş Estetiği Resimleri, Diş Estetiği Görüntüleri
Ortodonti Tedavisi, Ortodonti Ücretleri, Ortodonti Fiyatları
Doğum Fotoğrafçısı Fiyatları
Çocuk Diş Fiyatları
Pedodonti Fiyatları
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
Diş Zirkonyum Fiyatları
Protez Diş Fiyatları
Diş Röntgen Filmi Fiyatları
Diş Hekimi Muayenesi Fiyatları
Kanal Tedavisi Fiyatları
Diş Dolgusu Fiyatları
Amalgam Dolgu Fiyatları
İnley (Onley) Dolgu Fiyatları
Kompozit Dolgu Fiyatları
Bonding Fiyatları
Diş implant fiyatları
İçten Tel Fiyatları

158 Yorum

Yorum Yaz

deniz yıldız

Hocam vidalı diş protez tekniği ile ilgili bir bilgi verirmisiniz. Acaba bu uygulamayı SGK karşılıyor mu ?

Uzman doktor

Vidalama yöntemi bizim implant dediğimiz tedavidir. Eksik dişlerin yerine yapılır ve SGK bunu karşılamıyor.

merveuzun

eksik dişlerim var bu dişlere implant yapılabilir mi ? Yapılan protez uygulamaları ömürlük müdür ? Kaplama olan dişim çürüdü sizce ne yapmalıyım.. Çok soru sordum ama yardım bekliyorum lütfen teşekkür ederim

Uzman doktor

Eksik dişleriniz yerine implant (vidalı diş) yapılabilir. Ama kaplama olan sağlıklı dişleriniz mecburen yeniden kaplanmak zorunda. Hiç bir protez malesef ömür boyu garantili değil, implantta yaptırmış olsanız eğer ilerleyen zamanda sorun çıkarsa yenilenmek zorunda kalınır.

veyselkara

Doktor bey benim ağzıma bir köprü protez yapıldı. fakat protezi tutan diş ağrı yapıyor çürümeye başladı.

Uzman doktor

Köprü ayağı olarak kullanılan bir dişiniz ağrı yapıyor, bu durumda köprünün sökülüp altındaki dişin dolgu veya kanal tedavisi ile ağızda tutulmasına çalışılır. Sakıncası yoksa köprü tekrar kullanılır ama genellikle yeni protez yapılması daha faydalı olur.

fevziustun

Merhaba doktor bey yeni bir protez yaptırmak istiyorum. Fakat protezin uygulanacağı bölümdeki diş yatağı çıkıntıları kaybolmuş durumda alt protezler yerinden oynuyor. Ne yapılması gerekir ? bilgi lütfen

Uzman doktor

Bu tip durumlarda implant için yeterli kemik varsa protezinizin altına konacak iki implant ile desteklenebilir.Ancak muayene olmanız gerekir.

Dertliyimkomsular

Ben yıllar önce dişlerime porselen protez yaptırdım çok fazla çay, sigara ve kahve içiyorum dişlerim iyice sarardılar dişlerimi nasıl beyazlatabilirim.

Uzman doktor

Porselen protezlerin rengi beyazlatma işlemi ile açılmazlar. Ancak protezlerinizi değiştirmeniz gereklidir.

canımannem

merhaba anneme yaklaşık 2 yada 3 ay önce protez taktırttık fakat yemek yerken protezlerini çıkartmak zorunda kalıyor. ağrı yapıyor diyor bu neden olabilir acaba cevaplarsanız çok seviniriz.

Uzman doktor

Protez acı yapıyorsa vuruk yapan yer var demektir protezin hekim tarafından düzenlenmesi gerekir. hekiminize şikayetinizi bildirin.

Arslan ozgur cetin

Hocam ayni sorun bendede var. Sabit protez akabinde arkalarda hateketli protez yaptirdim. Ancak onlar agzimdayken ne konusabiliyorum. Nede bir sey yiyebiliyorum. Doktoruma gittim ama basindan savdi beni alisacaksin diyip gonderdi ancak alisilacak gibi degil sabit protez yaptirmam daha mantikli geldi bana ama doktorum herhalde uygun gormedi. Ciddi sorun yasiyorum ne yapmam lazim

hareketli protezler

Merhaba hocam sorum şu ben hareketli protez yaptırdım. Protezleri kancalayan dişler sallanmaya başladırlar. Eğer bu sallanan dişlerimi kaybedersem protezlerin kancaları boşta kalacak ve ayrıca protezlerin içi yemek yerken yemek artıkları ile doluyor. ne yapılmalı acaba ?

Uzman doktor

Dişlerde sallanama olması periodontal hastalığı işaret ediyor. Mevcutların ağızda daha uzun kalması için dişeti hastalığı tedavisi olmanız gerekir. Proteze destek veren dişlerden çekilmek durumunda olanlar var ise proteze ilave yapılarak kullanılmaya devam edilebilir. Az miktarda yemek birikimi normaldir, ancak fazla ise bu ölçüde hata olabileceğini gösterir.

Dertliyimkomsular

Merhaba hocam protez diş yaptırıcam fakat dişlerimin çekilmesi gerekiyormuş. dişler kaç gün ara ile çekilebilir ?

Uzman doktor

Her gün çekilebilir. Hastaya göre değişir.

yuttum

protez dişimi yuttum ne yapmalıyım..

Uzman doktor

Dışkı ile beraber vücuttan atılacaktır. Merak etmeyin.

ferhatdilen

Üst ön dişlerime protez yaptırıcam bunun yanındaki dişleride zarar verilir mi ?

Uzman doktor

Anladığım kadarıyla siz 2 tane diş kaybetmişseniz, 2 seçenekte protez yaptırabilirsiniz. Birincisi implant destekli kron bu uygulamada yan dişlere dokunulmamaktadır.Diğeri ise köprü protez uygulaması bunda ise boşluğun yanındaki 2 diş ufaltılarak yapılmaktadır.

Defne

Serkan Bey merhaba. Ön 2 dişimden biri öne doğru çıkık.Yanındaki küçük dişin yarısı çıkık olan dişimin arkasında. Bu durumda kaplama yaparsanız 1 diş mi 2 diş mi yaptırmam gerekecek. Teşekkürler. Kolaylıklar..

Uzman doktor

Dişlerin yapısında herhangi bir soun yoksa İnvisalign uygulamaları ile düzeltilebilir. Eğer kaplama uygulanıcaksa dişinizin durumuna göre 1 yada ikisine birden kaplama yapılabilir. Bunu tedavi sonrasında net bir şekilde söyleyebiliriz.

Leman Emir

Üst ön dişlerime(2 adet) Adeziv Köprü yaptırmak istiyorum çünkü yan dişlerde kayıp olmuyormuş, rahat kullanılabilir mi? Tedirginim doğrusu…Teşekkür ediyorum,saygılar

Uzman doktor

Tedaviniz yapıldıktan sonra net bir cevap verilebilir. Geçmiş olsun.

sena soysuz

Merhaba protez dişlerim var bir kaçı çekildi bu hafta iki tane daha çekilecek ve yerlerine implant yapılacak. Sorum implant ne kadar sürecek bir aşamadır. Hayatıma yansıması ne olur ?

Uzman doktor

implant yerleştirildikten sonra markasına göre değişiklik göstermekle birlikte 2-4 ay arası bir bekleme süresi gerekir. ön dişleriniz olduğu için estetik problem yaşamamanız için doktorunuz size geçici protezler yapacaktır. bunun dışında sosyal hayatınızda bi sorun yaşanmaz. ilk hafta biraz ağrı ve şişlik olabilir ama bu durum da ilaçlarla kontrol ltına alınabilir. şimdiden geçmiş olsun. iyi günler.

orhan akın

Hocam merhabalar implantlar ve implant protezleri hakkında bilgi almak istiyorum Bir dişim eksik implant yaptırmak istiyorum sizce nasıl olur ?

Uzman doktor

İmplant protezler çekilmiş dişlerin yerine konulan özel titanyum materyalden yapılmış kemikle sıkı bağlantı oluşturmak üzere özel yüzeye sahip vidalardır. Sizin gibi tek dişi eksik olan bireylerde klinik muayene ve radyografik inceleme ile kemikle ilgili herhangibir engel yoksa her ağıza uygulanabilen bir protez türüdür. En önemli üstünlüğü diş eksikliği vakalarında diğer dişlere zarar vermeden eksik olan dişin yerine konulmasına olanak sağlamasıdır. Çok sağlıklı bireye en az zarar veren ve diş eksikliklerine en konforlu çözüm sağlayan protezlerdir.

sahip

Merhaba doktor bey Protezlerim yaram damat ama hiç çıkartmıyorum yanlızla temizleyeceğim zamanlar çıkarıyorum yarım damak protezlerin bakımı nasıl olmalı acaba bu yanlış bir kullanım yöntemimidir ?

Uzman doktor

Takıp çıkarılabilir protezler biraz dişlerden biraz damak etlerinden destek alır. Özellikle dişlerden destek alması dişlere kuvvet iletmesi sebebiyle, geceleri yani fonksiyon ve estetik sıkıntı olmadığı zamanlarda çıkarılması önerilir. Böylece dişlerin gereksiz yere uzun süre kuvvetlere maruz kalması önlenir, dişlere kendini toparlaması için imkan sağlanır ve dişlerin ağızda size hizmet etme süresi de arttırılmış olur. Ayrıca ağız hijyeni daha güzel olacaktır.

seref

Doktor bey anneme protez dişler takılacak fakat annemde kemik erimesi çıktı ne yapılabilir acaba bana bir çözüm yolu önerirmisiniz ?

Uzman doktor

Takma dişten başka çözüm yok gibi. Sadece kemik erimesi olduğu için zamanla bollaşacaktır ve 3-4 yılda bir yenilenmesi gerekecektir. Vidalı diş denilen implant diş yerleştirilmesi kemik erimesi sebebiyle sanırım uygun olmayacaktir.

derya

Doktor bey benimde anneme protez diş takılacak yapılan işlemler sonrasında annemin şu anda protezlerinin yerine geçicileri yapıldı. Fakat annem sürekli olarkak bu geçicilerden şikayetçi doğru dürüst yemek bile yiyemiyor kadın. Doktor olabilir diyor neden bu ağrılar anlamış değiliz. Bizi bilgilendirirmisiniz ?

hüsnü

Merhaba diş eksikliklerim var implant yaptırmayı düşünmüyorum yapıştırma protez yaptırmak istiyorum bunun hakkında bana bilgi verirmisiniz ?

Uzman doktor

Hareketli ve sabit olmak üzere 2 tip protez vardır. Yapıştırma dediğiniz protezler sabit protezlerdir. Tek diş kaplama veya köprü protezi olabilirler. Protezin ideal yenileme zamanı 5-7 sene arasında değişir. Düzenli diş hekimi kontrolünü aksatmamak oluşabilecek herhangi bir problemin büyümeden çözülebilmesi açısından büyük önem taşır.

tayfun

protez diş ile ilgili resimlerinizi görebilirmiyim. diş protez görüntülerini arıyordum bu siteye geldim. Hasta protez diş fotoğraflarını görmemiz yada diş protez videolarını seyredebilirmiyiz.

Uzman doktor

Türk Diş Hekimleri Birliği hastaların öncesi sonrası fotoğraflarını yayınlatmamaktadır

Duygularımız

Doktor bey annemin tedavisini yaptırmak istiyorum. Annenim alt çene bölgesinde hiç dişi yok. Üst çene bölgesinde ise 4 adet dişi var. Kendisi takıp çıkarılabilen protez dişlerden kullanıyor. Şu sıralar inanılmaz prolemler çıkaran protez dişler yemek yeme zorluğu yapıyor. Hareketli protez sabit proteze çevrilebilir mi ?

Uzman doktor

Merhaba;öncelikle annenizin anlattığınız biçimdeki ağzına sabit protez yapabilmenin tek koşulu alt ve üst çeneye en az 6 şar adet implant çakmaktır.İmplant dışındaki bir çözüm sabit protez yapımına olanak vermez.

kemal şahin

Doktor bey ben annemin bir sorununu dile getirmek istiyorum kısmetse tedavi yaptırmak istiyorum. Annem çok zayıfladı ve ağzındaki protezler artık olmuyor. Daha sonra yeni bir protez yaptırdık fakat ağzına uymadığı için damaklarda bir kaç işlem yapmışlar. Şimdi ise ciddi sıkıntılar içerisinde Bu durum beni çok üzüyor ne yapılması gerekiyor ?

Uzman doktor

Eğer alt çenesinde eskiye göre erimesi varsa protezin tutuculuğu eskisinden daha az olabilir. Hekiminiz protezin fazla yerlerini almış olabiir. Bu da rutinde yapılan bir işlemdir. Ancak yine de içinizin rahatlaması için protezin içine besleme dediğimiz boşlukların doldurulduğu işlemi yaptırabilirsiniz.

lalegül

Doktor bey geçen gün azı dişlerimden bir tanesinde çekilme yapıldı. Oluşan boşluğa ise protez diş takılması gerektiğini söylediler. Protez diş takılması doğru olur mu ? Takılırsa daha sonra problem yaratır mı ? bilgilendirirseniz sevinirim

Uzman doktor

Merhaba. Evet yapılacak olan protez diş boşluğu doldurur. İmplantta yaptırabilirsiniz. Belli bir süre sonra protezlerin çıkarılıp yenilenmesi gerekebilir. Özellikle ağız hijyenine dikkat etmediğiniz takdirde protezin diş ve dişeti uyumu bozulur, böyle durumlarda yenisinin yapılması gerekir. Yemek yerken herhangi bir zorlanma yada sorun olmaz. Yaptırmadığınız takdirde dişler çekim boşluğuna doğru kayabilir ve çekilen yerin karşısındaki diş uzayabilir, çiğneme fonksiyonunu yeteri kadar yapamazsınız eksik dişten dolayı, bu da mide rahatsızlıklarına neden olur. Protez yaptırmanız oranın boş kalmasından daha iyi kısaca. Geçmiş olsun.

hocam benim dış eti problemim var sağlıklı dislerim diş eti çekilmesi yüzünden düşüyor ve ağzımı n bu halinden çok utanıyorum ağzımda nerdeyse diş kalmadı tedavi için imkanlarım olumsuz ssk benim bütün tedavilerimi karşılaşmı tedavi ne kadar sürer sizce teşekkürler

Uzman doktor

SSK ile ilgili olarak net bir bilgi veremeyeceğim.. Bunu araştırmanız gerekecek. Geçmiş olsun..

selin

Ön şağ dışımde çürük oluştu zamanla bu büyüdü ve şuan cok kötü bir görüntüsü var ön dişlerim ise ayrık protez diş yaptırmak istiyorum ön dört dişime yapılabilir mi ?

Uzman doktor

Öndekiki dişlerde estetik diş uygulamaları yapılmaktadır. Yaprak porselen kaplama, lamina kaplama uygulamalarını size önerebilirim. Sitemizdeki telefon numaralarından bizi arıyarak bilgi alabilirsiniz.

mahmut

Hocam 5 sene önce protez yaptirdim 2 gündur sol taraftaki protezin oldugu damagim da şişlik hissediyorum ne yspabilirim

Uzman doktor

Dişiniz apse yapmış olabilir. Diş hekiminize giderek göstermeniz gerekecektir.

EMRE

hocam meraba ben 7 yıl once ön-üst 4 dişi kaplama yaptırdım ve kaplama hava aldıgı ıcın sallanıyor içindeki dişler tamamen erimek üzere ve ust cenede diğer dişler çürük ne gibi bir yol izlemeliyim protez düşünüyorm ama korkum var alternatifi var mıdır ve protez tedavi süresi ne kadar sürer son bırsey daha geçici protez ne kadar süre içerisinde hazır olur? teşekkür ediyorum

Uzman doktor

Kaplamalarınızın değişmesi ve altındaki dişlerinizinde tedavi görmesi gerekmektedir. Dişlerinizin durumunuza göre tedavi süresi değişebilir. Çürük dişlerinizin durumu muayenede kontrol edilir ve kanal dolgu tedavisi uygulamalarıyla çürük dişleriniz kurtarılmaya çalışılır.

meltem

Dr bey merhabalar benim ön iki dişim kırık buna ne gibi bir uygulama yapılabilir ve ssk karşılar mı? ? Tşkler ediyorum şimdiden. .

Uzman doktor

SSK nın karşılayıp karılamadığını bilemiyorum bu konuda araştırma yapmalısınız. Ön dişlerinize yaprak porselen dediğimiz kaplama uygulanabilir.

Yaprak Porselen Diş Fiyatları

konuyu buradan takip ederek konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

mustafa

merhabalar.. ben hareketli protez yaptıracağım .SGK bunu karşılıyor mu lütfen yardımcı olur musunuz

Uzman doktor

Bu konu hakkında araştırma yapmalısınız. Bu konu hakkında bilgi veremeyeceğim..

şenol

MERHABA HOCAM 22 yasındayım kopru protez yaptırdım çok pişman oldum 2 gun oldu azı dıslerımın orda olmasına ragmen cok kabaymıs gıbıme gelıyor dılım hep carpıyor yemeklerden tat alamyıorum baska altaernatıfı var mı agrılar normal mı acaba 2 gun oldu yaptıralı

Uzman doktor

Bu yaşta köprü diş yaptırmamalıydınız. Diş implant tedavisi olmanız gerekirdi. İmplant tedavisi olacaksınız ve diğer köprü için kesilen dişinizde porselen kaplama olacak.. Telefon numaralarımızı arıyıp randevu alabilirsiniz.

ferhat

Hocam merhaba alt çenede sol ve sağ arka 4 dişim kayıp sağ tarafdakiler çekildi sol taraf da 10 gun sonra çekilecek bu kayıp dişler yerine bana ne önerebilirsiniz 25 yaşındayım teşekkürler

Uzman doktor

Bu kayıp dişleri yerine diş implant uygulamasını öneriyorum.. Yapay diş kökü ile dişleriniz eski dişlerinize en yakınuygulama yapılacak.. Telefon numaralarımızı arıyarak konu hakkındadetaylı bilgi alabilir ve radevu alıp muayene için gelebilirsiniz.

uğur

hocam 24 yaşındayım üst 10 dişim kesilip protez diş takılacak ne kadar faydasını görürüm baska bı öneriniz varmı iyi akşmlar

merve

Hocam annemin ağzında haraketli protez bulunmakta.ve geçen günlerde 1.dişi yerinden çıktı bu durumda uzman hekime gittiğimizde bu dişi sabitlene bilir mi?yoksa yeniden ölçü mü aldırmamız gerkiyor? Bilgilendirirseniz memnun olacağım..

Uzman doktor

sabitlenebilir. Bunun için başka tedavi uygulamarı kullanılmalıdır. Diş hekiminize gidiniz. Gerekli müdahaleyi yapacaktır.

saadet

üst dişlrim kaplama ama altta diş hiç yok protez olurmu

halil

hocam ben bugün ön dişimi çektirdim ve çok kötü görünüyor implan olması için 2 ay geçmesi lazım dediler porselen diş yaptırmam için kaç gün beklemem gerekiyor ya da ön dişlere ne yapabilirim

Uzman doktor

Geçici bir diş uygulanabilir.

sıla

Merhaba hocam benim dişlerimde sorun var. Dudaklarımda da estetik olarak problem var dudaklarım çok ice olduğundan dolayı dişlerimde çok kötü gözüktüğünü düşünüyorum. Bu konuda bana nasıl öneride bulunabilirsiniz.

Uzman doktor

Merhaba sıla hanım size bu konuda uzman olan estetik op.dr. teoman doğan ı öneriyorum. Dudak estetiğikonusunda sorununuzu uzman doktor giderecektir. Diş estetiği ile ilgili sorununuzuda randevu alırsanız muayene ettikten sonra sorunu giderelim.. Randevu için telefon numaralarımız sitemizde mevcuttur.

selma

Hocam öncelikle bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.

Ben 33 yaşındayım. 4 sene önce gancalı diş yaptırmıştım. ama rahatsızlık verdiğinden kullanamadım. yeniden gidip başka bir hocaya gösterdiğimde bunun yamuk yapıldığını, yenisini yaptırana kadar idare etmem gerektiğini söyledi. şimdilerde yeniden diş yaptırmak istiyorum. ama sabit diş istiyorum. üstte en arkada dişim yok. yani köprünün çevresinde olması gereken diş yok. yinede yapıştırma yada başka (implant hariç) sabit diş yapılabilirmi? ön dişlerime kadar boşluk var ve estetik yönden görüntü kirliliği teşkil ettiğini düşünerek gülmüyorum senelerdir. ne olur yardımcı olurmusunuz. tek çıkar yolun yeni bir gancalı diş diyorsanız artık nette arama yapmayı bırakıcam gidip gancalı yaptırıp kullanmaya çalışıcam.
Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim…

Saygılarımla.

Uzman doktor

Neden implant düşünmüyorsunuz ? Bunun en iyi tedavi yöntemi ve sabit istiyorsanız implant uygulamasıdır. Acaba kemik yapınızdan dolayı mı implant hariç diyorsunuz ?

hilalalya

Merhaba doktor bey, benim ust ceneön iki disim kırık. Yaptirsam devlet karsilar mi?

Uzman doktor

Farkını alabilir. Bu konuda tam emin değilim yanlış yönlendirmek istemiyorum.

selma

Hayır hocam kemik yapısından dolayı değil. ücretinden dolayı.
Bu arada geçen hafta gittim hastahaneye. bir dişe kanal tedavisi, ardından kalan dişlere kaplama, sonrasındada eksik dişler için hareketli protez yapacaklarını söylediler. Yarına randevu verdiler. Tedavim yarın başlıyor.Başka yolu yok dediler.
Bu yukarıda saydıklarım bir ay içinde bitermi acaba. 1 ay sonra kardeşimin düğününde böyle olmak istemiyorum. mağlum hastahanedeki doktorlarımız yoğunluk ve stresin verdiği etkiyle çok soru soranlara pek sıcak bakmıyorlar.
Vaktinizi ayırıp, okuyup, önceki sorumada cevap gönderdiğinizden dolayı çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Uzman doktor

Bir ay içeresinde işlemler kanal tedavisi ve kaplama olan dişleriniz biterilebilir. Fakat bu işlemleri nerede yaptırdığınıza bağlıdır.

Said

Doktor Bey kolay Gelsin Yaklaşık 2 hafta önce sağ alt dişimi çektim sabit protez yapabilrmiyim şimdi daha tam kapanmamış çekilen diş yeri yaparsam bu protez ağrı yaptırırmı

Uzman doktor

Hayır en az iki ay yada durumunuza bağlı olarak 3 ay beklemelisiniz.

S.KISA

Merhabalar doktor bey, öncelikle bizleri aydınlattığınız için teşekkürleri bir borç bilirim, soruma gelince alt çenemdeki sağ ve sol azı dişlerim çekildi ve yemek yemede sorun yaşıyorum, onun yerine diş yaptırmak istiyorum ama herkes ayrı bir fikir veriyor kimisi implant yaptır diyor kimisi porselen kimisi başka bir şey diyor sizce en sağlıklısı hangisidir bir bilgi alabilirmiyim, ssk karşılıyormu birde. Teşekkürler.

Uzman doktor

S.KISA Kesinlikle ve kesinlikle implant uygulamasıdır.

Said

Hocam kolay gelsin benim sağ alt dişim 2 hafta önce çekildi yerine sabit protez yaptıracam sosyal güvencem yeşil kart ne kadar bir ücret ödemem gerekiyor özel bi klinikte yaptıtırsam. bunun dışında ağız diş hastanesine gidersem yine kadar ödemem gerekiyor teşekkürler kolay gelsin.

Uzman doktor

Hastaneye, semte, diş hekimine göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Bu konuda net bir rakam veremem

arzu bakır

hocam merhaba,,,
ben crohm hastasıyım,,20 defa kemotropi aldın ve onun etkisiyıe bütün dişlerim sallanıyor,,,doktorlar çekilip yerine implan veya damak diş yapılacak diyor,,
damaklarımda iltihap olduğu ve bu iltihabın tedavi edildiğinden sonra sizce nasıl bir yol izlemeliyim???
bütün dişlerim sallanıyor ağzımda ki dişlerin %80 i çekilmesi lazımmış,,10 tane implant yapılması gerekiyormuş,,,beni acil aydınlatın lütfen,,,,

Uzman doktor

Bu konuda bir diş hekimine muayene olunduktan sonra konu hakkında net bir şey söylenebilir. Kaç implant yapılacak veya kemik yapınız implant için uygunmudur. Bunların araştırılması gerekiyor.

Leman

Merhaba, üst ön 2 adet eksik dişimin yerine “implant” yapılıcaktı fakat doktorum estetik kaygı taşıdığını söyledi(diş aralarında açıklık olucakmış diye) çünkü ortadaki dişimin iki yanına implant yapılıcaktı… aralık olmasını istemediğim için yaptıramadım ,kararsız kaldım, geçici olarak adeziv köprüyü önerdiler , sabit protez önerdiler vs. kafam iyice karıştı, hatta size “ADEZİV KÖPRÜnün kullanışlı olup olmadığını bunun hakkında net bilgi vermenizi istedim vermediniz, yinede teşekkür ederim ben hariç herkese yardımcı olduğunuz için.

Uzman doktor

Leman.. İmplant uygulaması her zaman daha iyi bir tedavi seçeneğidir. Diğer uygulamalar zamanla size problem yaşatabilir. Tercihinizi implanttan yana kullanın..

yusuf

Merhabalar hocam. Benim 2 yıl once dolgu yaptığım dişte agri basladi doktorum 2 yerde enfeksiyon olduğunu ve kanal tedavisinin kurtarmayacağını söyledi. Çünkü enfeksiyonlardan biri çene kemigimi asindirmaya baslamis. Sonuç olarak o disimin çekilmesi gerektiğini söyledi. Cekersem yerine ne yapabilirim hangi tedaviyi kullanabilirim? Teşekkürler.

Uzman doktor

Yusuf bey kesinlikle burada implant tedavisini öneririm.. Eğer bu bölgede kemik yapısı implant için uygunsa başka bir tedavi yaptırmayınız.

gül

merhaba hocam 22 yaşındayım yarın hastaneye gidecem. 2 yıl önce kanal yolu ve dolgu yaptığım dişin dolgusu düştü ve şişti 3 gün kadar daha sobra antibiyotık kullandım üst arka dişimde oldu bu durum şimdi de protez yapılmalı diyorlar sizce ne yapmalıyım protezden korkuyorum açıkcası. tekrar kanal yolu gerekli mi bu dişime. ?

allahde

Merhaba ben 5 sene once 2 on disimin arasina dolgu yaptrdm fakat simdi sag on disim agrimaya basladi ne yapmam nasil bir tedavi gormem gerekir ?

Uzman doktor

Kanal tedavisi olması gerekebilir. Diş hekiminize muayene olnuzu konu hakkında size gerekli bilgileri muayene sonrasında verecektir.

memet

hocam üst sağ tarafta arkada 5 diş alt sol taraf arkada 5 dişim yok eksik olan yerlere köprü için arkalarda diş yok ne yapılması lazım yoksa komple temizlenip takma dişmi yapılması lazım saygılar

Uzman doktor

Mehmet bey diş kaplama uygulamaları ile dişiniz istediğiniz görünüme getirilebilir.

inci

31 ağustosta 2014 düğünüm var ve dişlerim ayrı birbirinden bende dişlerime estetikk yaptırmak istiyorum ne kadar sürer sağlık açısından nedir veya ne yapmam gerek ?

Uzman doktor

İnci hanım yaprak diş kaplama uygulamalarını düşünebilirsiniz. Son derece sağlıklıdır ve damaklarla %100 uyumludur.

tezcan

üst çenemde iki dişim kaldı alt çenemdede 5 adet dişim ksldı komple yaptırmak istiyom en uygun hangisi olur damak yaptırmak istemiyom tşkkrlr

selma

kanal tedavisi yapırdım. Dişimim ağzımın iç kısmında olan tarafında ince çizgi şeklinde çürük kalmıştı. Doktor bunun önemsiz olduğunu söyledi. Kanal edavisi olalı 3 hafta oldu. Dişimin o kısmı ağrıyor. ne yapmalıyım.

sinan

Hocam bnde arka disimi crktirdim. Sabit protez yapablirmiyim. Yine omurluk olurmu

Uzman doktor

Sinan bey implant uygulaması yaptırmanız en sağlıklı olanıdır.

Dilek

Merhaba, Kardesim almanyada yasiyor ve calisiyor ve orda sigortali. Kendisi 43 yasinda….Kardeslerimin disleri ne yazikki iyi degil, yani kisacasi tüm dislerin komple hepsini sökülmesi gerekiyor…yani ameliyat olmasi gerekiyor. Yeni disleri almasi icin yani protez ..yada protez yapmayip olmadan yapisan dislerde varmis….ögrenmek istedigim, dislerin cekilesine ve yeni dislerin protez alinmasi icin, nekadar sürer ve ücreti nekadar oldu…bana bir fiat verirseiz cok sevinirim, cünkü ben karsilamak istiyorum….ve sigortali oluncada biraz olsun sigortasida karsiliyormu…?,simdiden cok tsk ederim

jebac

Doktor bey çok ateşin var

yardımm

doktor bey benim 11 tane dişim eksik sabit diş yaptırmak istiyorum sigortam var acaba sigorta karsılar mı?

ibrahim

merhaba..
Türkiye’de “esneyebilir hareketli protez” yapan hastane veya klinik var mı? bilgilendirirseniz sevinirim.

teknisyen

Izmirde dis teknisyeniyim estetik saglikli ve hesapli dis yapiyrm 05548553351

Bekir KAYA

Babam 69 yaşında, dün 1 dişini çekmişler, alt sağdan 4 ya da 5 inci, zaten sonrasında hiç dişi yok, protez kulanıyor, üst dişleri de sallandığı için 4ünü de bugün çekelim demişler, sizce çok yanlış değil mi iki gun üst üste bu kdr dişin çekilmesi, bu arada babam kortizon kullanıyor, günde 16 mg ve akciğer kanseri

hafize

merhaba kemik erimem son safhada fakat bütün dişlerim duruyor 4 tane çekilmesi gerekiyor protez yaptırmak istiyorum

elanur

çekilen dişin yerine diş yapılması için başka diş çekiliyor mu ??

Uzman doktor

Hayır.. Elanur hanım çekilen dişinizin yerine implant tedavisi yapılabilir. Başka dişinizin çekilmesine gerek yoktur.

umit bicer

Merhabalar..ben 47 yasindayim ve 5yil once yanlus tedavi ve benimde cabam oldu maalesef dialerim cekildi ve dort dis birakilarak hareketli protez yapildi..simdi birakilan dort disten biri dustu ucu sallaniyor.dolayisiyla protezleri yaptirmak zorundayim.ssk yok.sorum su iki cene hareketli protez fiyati nekadar ve cene yapim uygun olursa cit cit denilen protez yapar isem fiyati ne olur..amasyadan gelecegim icin bir bilgi verirseniz sevinirim saygilarimla

Uzman doktor

Umit bey bu işlemi yaptıracağınız doktora ve kliniğe göre değişir. İnternette verilen fiyatlar sizi yanıltacaktır. En doğru fiyat bilgisini muayeneyi yapan doktorunuz size verecektir.

harun dilli

damaklı diş yaptırmak istiyorum ssk karşılıyormu karşılamıyorsa fiyatı nedir

Halil İbrahim AKKAYA

Hocam merhaba;
bundan 6 ay önce dişlerimi kaplama protez ve inpilant yaptırmaya başladım.yaklaşık 2 hafta önce dişlrim takıldı,ama şunda ağzımı tam kapatamıyorum,yemek yemede zorluk çekiyorum, aşırı derecede çenem ağrı yapıyor.diş öiçülerim sağ ve sol olarak aynı büyüklükte değil. ne yapmalıyım

NADİR ENDES

merhabalar,hocam benim üst damağım hareketli protez yaptırdım fakat kullanıyorum sorun yok ama alt çenemdeki bütün dişler sallanıyor.impilant yaptırmak istiyorum fakat fiyatlar çılgın bunun için ne önerirsiniz.üst komple olacak ve altın bi kısmı ama alt dişler tek tek sallanıyor yakında kalmaz artık kendim çekiyorum dişlerimi saoğulsun doktorların bi kısmı para için dişlerimi çektiler 38 yaşında hepsini bitirmek istediler ama ben hala bı kısmını kullanıyorum.impilant konusunda çok korkum var adapte olmıycakmış gibi geliyor iltihaplanma ve vucudun kabul etmemesi gibi korkutuyor….

Banu Kocamemi

Merhaba,özel bir diş doktoruna üst çene protez yaptırmak istiyorum.Yaklaşık maliyeti ne kadardır acaba?Kemik erimesi varmış üstteki mevcut 11 diş çekilecek yerine takma diş yapılacak.Teşekkürler.

tahir akın

merhabalar,protezimi düşürdüm 1 dişimde kırılarak küçülme oldu.
emlakçılık yapıyorum,malum sürekli insanlarla iletişim halideyim.
sizden randevu aldığımda bu işlem ne kadar sürer.
ön kontrol gerekiyorsa bana randevu verirmisiniz. saygılarımla..

Talat UZUN

Hocam yarında çekilecekler ile birlikte üst dişlerimin tamamı çekilmiş olacak, süreç uzadıkça ister istemez insanda moral bozukluğu olabiliyor. Hareketli protez yaptırsam bu bana normal hayatta sıkıntı yaşamadan, günlük yaşantımı sürdürmemi sağlar mı?, yoksa implant yaptırarak hiç değilse iki noktadan sabit olarak üstüne protez yaptırırsam mı uygun olur. Yaşım genç bu konular beni çok düşündürüyor saygılar.

Uzman doktor

Talat bey sabit protez implant tedavisi her zaman avantajlıdır. Yaşınızına genç olması ve kemik yapınızında yeterli olması durumunda mutlaka implant tedavisi yaptırınız.

suat canbey

İyi çalışmalar.Diabet hastasıyım Diş Hekimligi Fakültesinde İmpilant yaprıarcagım.İmpilant takılmadan önce damağımna kemik konulacak.Bu zaman zarfında geçici damak takılması gerekiyor Fakültede yapılmıyormuş geçici damak.Ben geçici damak fiyatlarını öğrenmek istiyorum mümkünse.İlginize şimdiden
teşekkürler.

Uzman doktor

Bu konuda uygulamayı gerçekleştirecek bir merkezde muayene olarak fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

suat canbey

Hocam bir sorum daha olacak müsaadenizle.Diabet hastalarında impilant ömrü uzun olabiliyorumu.

Uzman doktor

İşlemin doğru yapılmasına bağlı olarak bir ömür boyu olabilir.

suat canbey

Çok teşekkür ederim ,değerli zamanınızı aldım.İyi çalışmalar dilerim.

vedat

merhaba hocam benim dislerimin tümü sagliksiz hemen hemen hepsi sallaniyor ve üst ön 2 disim cikti bu gidisle diderleride dökulecek yasim daha 35 ve bu göruntumden hic hoslanmiyorum nasil bir tedavi yapilir ve sgk karsilarmi?

Uzman doktor

Vedat bey zor bir tedavi ve tedavi süreci sabit istiyorsanız implant tedavisi hareketli istiyorsanız protez tedavisi uygulanacaktır.

Emrullah

Hocam ön dişleri çürümeye bağlı olarak kırıldı ne yapılabilir

Sevilay koc

ben 24 yasindayim ust dislerimin ondeki 7c tanesi kaplama en arkadada iki tarafta birer disim var yanlar takma ondislerim curudu ve kaplamalar dustu arkalarda oyle cok uzgunum bana nasil bi tedavi uygulanir ve nekadar surer lutfen yardimci olun

Sevilay koc

ben 24 yasindayim ust dislerimin ondeki üç tanesi kaplama en arkadada iki tarafta birer disim var yanlar takma ondislerim curudu ve kaplamalar dustu arkalarda oyle cok uzgunum bana nasil bi tedavi uygulanir ve nekadar surer lutfen yardimci olun

hilal

hocam ben 16 yaşındayım dişlerim küçük gülünce hiç gözükmüyor ne yapmalıyım

Elif

Hocam
Benim on dişlerim yamuk tek çözümü tel mi yoksa başka bi çözümü varmıdır. Ve ağzımda dolgu çok var.

FATOŞ CAN

DEFLEX protez diş yaptırmak istiyorum nerde kime yaptırabilirim lütfen bilgi istiyorum

Okan

Bisikletten dustum ve ön alt 4 dis (alt 2 azi ve kesici dis darbe nedeniyle dustu ) yasim kucuk oldugu icin implant yapamiyorlarmis ergenligin bitmesi gerekiyormus. Çok rahatsiz oluyorum bazen konusmak bile istemiyorum .disler yok diye etler cekilmede yapti ne yapmam gerekiyor ne öneriyorsunuz? Cevaplarsaniz sevinirim hangi porselen yada ne yapilmasi lazim ne kadar tutar tesekkürler

Uzman doktor

Okan Bey bu bölgede geçici dişler kullanılabilir daha sonra İmplant tedavisi uygulanabilir Geçmiş olsun

Ayça terzi

Hocam merhaba sağ üst dislerime doktor hareketli protez yapılması gerekli dedi ama sol üst ve orta üst dislerimde birşey yok nasıl yapılacak bilgi verebilir misiniz teşekkür ederim

Uzman doktor

Ayça Hanım merhabalar bir kanca yöntemi ile bu işlemi gerçekleştirilecektir. Ağrı ve sızı olmayacaktır bu konuda sıkıntı yapmayınız

zeynep yıldız

geçici dişleri nasıl temin edebilirim?

Uzman doktor

Zeynep Hanım merhabalar geçici dişleriniz bir diş hekimi tarafından temin edilebilir.

bartuğ

slm hocam benim üst damakta sadece sağ ve solda azı dişim yine sağda 1 kök dişim ve solda 2 kök dişim olmak üzere üst damakta toplam 5 dişim kaldı özel bir doktor kliniğine gittim at nalı şeklinde protez olur diyor yapmış olduğu azı dişlerime takılan geçici dişler tutmuyor ağzımı çalkaladığında düşüyor sizce yapılacak olan protez de düşer mi ne kadar sağlıklı olur teşekkürler implant pahalı olduğu için yaptıramıyorum

murat ozgenc

mrb hocam benım sol ve sag ust azı dıslerım hıc yok sadece sag ustte bıtane var o da sekız yıldr tek dısı kullanmaktan deforme oldu onuda cekıp ust azı dıslerı takma sansı var mı bır de sosyal guvencem yok yesıl kartlıyım ne kadar masraf gıder
tskkurler

Abdulvahap

Hocam iki dişime kaplama yaptım.10 gündür ağrılar devam ediyor.Yemek yiyemiyorum.Normaldir.teşekkürler.

Abdulvahap

Hocam iki dişime kaplama yaptım.10 gündür ağrılar devam ediyor.Yemek yiyemiyorum.Normalmidir.teşekkürler.

nese

Merhaba hocam alt arkadaki azi dislerimde sag vesoleksim kopru istiyom ayak olarak kanal tedavili dise olmaz dedi sizce nedir

sungur

slm hocam üst çenemde 4 tane porselen kaplamam vardı bu kaplamalar zamanla özelliğini yitirdi dr. önerisi üzerine kaplamanın altında bulunan 3 dişi çektirip 2 implant yaptırdım ve üzerine 4 protez yapıldı fakat protezler çok kaba ve üst tarafından hava alıyor hava alımı kesilmesi ve dişlerin yani protez dişlerin küçültülmesi mümkünmü

müslüm

hocam ben 13 yıldır hareketli protez kullanıyorum şu an çok kötü durumda 4 dişim kaldı biri düşmek üzere 3 de çok kötü durumda dişlerimi çekip yeni protez yapmak istorum ne kadar sürede olur bide maliyeti ne olur bilgilendiriseniz sevinirim

Serap

Merhabalar tamamen dis eksikliği vvar tam damak protez yapılacak lakin sabit istiyorum nasıl yapmak lazım ve sgk karşılıyor mu

Zeynep

Hocam iyi akşamlar ben otuz yasindayim ust dislerimde u3 dis var atltda bes tane var bunun icin nasil bir dis yaptirmaliyim

Necati

Hocam kolay gelsin benim üstdamagımda 6dışım eksik çıkmalıdiș önerdiler başka bir dış yaptı da bilirmiyim

Osman

Hocam benimde üst ön 4 dişim ve alt ön 4 dişim sallanıyor ve etleride iltihap dolu 8 diş çekilip yerlerine takma diş yapılabilir mi implant istemiyorum.

Sevda

Ön disim kırıldı biran önce yaptırmak istiyorum kırılan dış kaplama yapılır mi veya ne kadar zaman alır kırılan yere dış yapılması

İLHAN GENÇ

hocam.alt çenemde hiç dişim yok komple implantada imkanımız yok implant destekli hareketli protez için kaç implant gerekli ve yaklaşık ne kadar bir maliyet olur.
üst damak kısmımdada sağımda 3 dişim var,bilgi, veriseniz memnun olurum
teşekkür ederim.

Mücahit kesici

Merhaba ben ön 4 dişime yaklaşık 1 sene önce protez yaptırdım fakat protezler dün akşam çikolata yerken yerinden çıktılar 18 yaşımı doldurmadım. Hem benim hemde babamın sigortası var sgk protez
işleminin hepsini karşılıyor mu teşekkürler

Sevim

Benim alt önden dört diş çekildi. İki yandan üçer diş duruyor.Diş olmayan yere sabit protez yani kaplama yöntemi ile diş yapılabilir mi

burak

hocam merhaba önden bi dişim ve 20 lik dişimi cektirdim 1 yıl önce kanal tedaviye gidemedim bi türlü onun yerine protez yaptırsam olur mu ?

Hüseyin

tek diş için protez mi daha iyi olur yoksa implant mı

FATİH

MERHABA. BEN TEK DİŞİM EKSİK. RÖNTGENDE İÇERDE UFAK BİR KÖK GÖZÜKTÜ. İMPLANT YAPTIRSAM SORUN OLURMU. TEK DİŞİN FİYATI NE OLUR ORTALAMA.

zeynep

selamlar Hocam implant üstü protezlerimi değiştirmek istiyorum hiç kendi dişim yok çenemde 6 üste 6 alta 12 tane implant var metal desdekli sabit porselan istiyorum yapımı için kaç gün gerekir fiyatı ne kadar olur toplam porselan diş sayısı 28 tane selamlar

Ahmet bey

Hocam iyi günler babamın dişleri kırıldı ve çürüdü bügünde kadar hiç bakmadı dişine şimdi porselen takma diş yapacak doktor bütün dişlerini çekiyor sadece üst ön 3 dişini bırakıcak mış Alt damak a da 2 tane implant yapıp bağlıcakmış siz ne önerirsiniz 2 implant az mı olur ? Şimdiden teşekkürler

deniz

mrb.ben.üst.ön.4.dişimi.imlant.yaptırdım.2sene.önce.simdi.alt.dişlerim.cekildi.pahalı.olduguicin.imlant.yaptıramadım.sadece.alta.protez.yaptılar.olmadı.simdi.yeniden.yaptırmak.istiyorum.acaba.altta.hiç.dişim.yok.iki.tane.implant.yapsalar.harkeketli.dişolurmu.yada.üst.imlatlarım.kalsageri.kalan.bütün.dişlerim.harketli.altlı.ustlu.protez.olurmu.

oğuz

hocam ön dişlerim cok kotu yamuklar sararmalar var en kısa yontemle nasıl düzeltilir güzel göünüme sahip olurum

oğuz

hocam görünüm olarak cok kötü görünüyor fazla maddi durumumda yok en kısa sürede nasıl güzel görünüme sahip olur bi yardımcı olabilirmisiniz

Songul yılmaz

Merhabalar esim 15 yil once dis protezi yaptirdi simdi yenilenmesini istiyor ne kadar zamanda yapilir fiyatı ne kadar tsk ederim simdiden

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Hamilelikte diş çekimi nasıl yapılır ?
Handan tarafından 1 gün önce
Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce