Diş Kırılması, Kırık Diş ve Diş Kırığı Tedavileri

dis-kirilmasi

Diş kırılmaları durumunda yeniden tedavi eilebilmesi için kırılan diş korunmalıdır. Diş kırılması kazalarından sonra hemen vakit kaybedilmeden kırık dişle beraber diş hekimene başvurulması gerekmektedir. Bu durumda vakit kaybedilmemelidir. Eğer vurmalı bir kırılma geçirilmisse ve dişte kanamalar varsa gazlı bir be yardımı ile bölgeye kompres uygulanmalıdır. Eğer kan akışı durmayacak ve durdurulamayacak seviyede ise ambulans veya gidelebiliyorsa bir sağlık kuruluşuna gidilmelidir.

Diş kırılmaları en çok ne zaman ve nasıl meydana gelmektedir ?

Diş kırılmaları sıklıkla basketbol, futbol vb. yakın temas sporları yapılırken çarpma ve itmelerle meydana gelmektedir. Bunun yanı sıra çarpmalar, kavgalar veya kazalar sonucunda da bu tip durumlara rastlanılmaktadır. Özellikle trafik kazaları bu konuda başı çekmektedir. Görüldüğü kadarı ile ilkokul yaşlarındaki çocuklarda ve süt dişleri dönemindeki çocuklarda kırılmalar aşırı derecede yaşanmaktadır. Süt dişlerinin yapısı daimi dişler kadar sağlam olmadığından dolayı bu dişlerdeki kırılmalarda falasıyla yaşanmaktadır.

Diş çarpma sonucunda kırılmıssa ve yer değiştirmisse ne yapılmalıdır ?

Genelde çarpma ve kırılmalar sonrasında bölgede meydana gelen baskı dişin kendi yuvasından oynamasına neden olmaktadır. Bu bölgedeki yer değiştirme hafif bir parmak basıncı ile çok şiddetli değil ve sürekli oynamalarla değil diş eski konumuna getirilmelidir. Diş kendi bölgesine yerleştirilirken kesinlikle zorlama yapılmamalıdır.

Eğer daimi diş yerinden çıkmıssa ne yapılmalıdır ?

Eğer meydana gelen darbe sonrasında daimi diş yerinden çıkmıssa bu diş bulunmalı ve taç kısmından tutulmalıdır. Eğer diş kök kısmından tutulursa buradaki dokulara daha fazla zarar verilebilir. Eğer dişin kök kısımları zarar görmemiş ise diş kök yuvasına yeniden tutunabilir. Zarar görmüş ise dişin yuvaya tutunması zorlaşacaktır.

Kırılan diş yıkanırken yüzeyinde oyalama yapılmamalıdır. Ilık bir su ile üzerinde bulunan kir, pis vb. artıklar temizlenmelidir. Yıkanırken diş fırçası veya başka bir cisim ile yıkama yapılmamalıdır. Diş daha sonra tekrar yuvasına yerleştirilmeye çalışılmalıdır. Yuvaya yerleştirilirken fazla bir basınç yapılmamalıdır. Yapılacak yanlış işlemler sonrasında diş ve diş yuvası daha fazla zarar görebilir. Eğer diş yuvvasına doğru bir şekilde yerleştirilmisse burada sabit kalması için üzerine gazlı bir bez konulmalı ve ısırılmalıdır. Bu şekilde diş hekimine hemen gidilmelidir. Eğer diş yuvasına yerleştirilemediyse kırılan diş bir su içerisinde yada süt içerisinde korunarak dişçiye gidilmelidir.

Eğer kırılmalar sonrasında daimi dişiniz yerinden çıktıysa bu dişin tekrar yuvasına tutunabilmesi, bölgenin fazla bir zarara uğramaması ve en kısa sürede diş hekimine gidilmesine bağlıdır. Bunların olamadığı durumlarda ise diş güzel bir şekilde su ve süt içerisinde muhafaza edildiyse ve kısa sürede diş hekimine gidildiyse, diş %90 kurtarılabilmektedir.

Eğer kırılan diş kurtarılamaz ise ne yapılabilir ?

Günümüz teknolojisinde diş hekimliğinde tedavi seçenekleri çok fazladır. Kırılan diş kurtarılamıyorsa bölgeye implant diş tedavisi uygulanmaktadır. bölgeye implante edilecek kök üzerine yapılan kron kaplama ile tekrar eski görünüşünüzde ve diğer dişlerle birebir doğal uygulamalar yapılabilmektedir.

Darbe sonucunda dişin bir kısmının kırıldığı durumlarda ne yapılır ?

Kismi olarak kırılmış olan bölgede uygulanacak olan tedavi işlemleri;

– Darbe sonrasında oluşan kırığın yapısına

– Kırılmış olan parçanın büyüklüğüne

– Kırılmış olan dişin ağız içerisinde hangi işlevi gördüğüne

– Dişi kırılmış olan hastanın genel ağzı yapısına

– Dişi kırılan hastanın yaşına

göre tedavi seçenekleri uygulanmaktadır. Tedavi sonrasında hasta eski dişine çok yakın doğal bir diş elde edecek, kırılan bölge belli olmayacaktır.

Diş kırığı ve diş çatlak tedavileri nasıl yapılır ?

Diş çatlakları tedavisi: Diş çatlamaları farklı isimlerde sırılanmaktadır. Oluşan çatlaklarını kendine has tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bunlar;

Küçük diş çatları tedavileri: Küçük çaplı diş çatlakları diş üzerinde çatlak izi bırakan ve genelde yüzeyde meydana gelen çatlaklardır. Küçük çaplı olan diş çatlaklarında genellikle tedavi gerekmez yüzeyeki meydana gelen diş çatlakları diş ekiminiz tarafından cilalanarak giderilir.

Ortadan ikiye ayrılmış dişler: Azı dişlerinde görülen bir durum olan ortadan ikiye bölünme fazla baskı sonucu çürümüş olan dişlerde görülmektedir. Bu tip diş kırıkları genellikle dolgu yöntemleri ile tedavi edilmektedirler.

Diş uçlarında meydana gelen kırıklar: Diş kırıklarında en sıkrastladığımız olaylardan birisidir. Bazen bu diş kırıkları tedavi edilmeyecek kadar küçüktürler. Eğer kırık büyükse dolgu işlemleri ile tedavi edilmektedirler.

Diş kenarlarının kırılması: Ağrı veya sızı oluşturmayan bu kırıklar genelde azı dişlerinin kenarlarının kırılması şeklinde görülmektedirler. Dolgu işlemleri ile tedavi edilmektedirler.

Ciddi ve önlem alınması gereken diş kırılmaları: Bu tip diş kırıklarından kasıt dişin sinirlerini uyaracak ve zarar verecek kırılmaların olmasıdır. Kanamalara neden olan diş kırıkları ciddi kırıklar olarak ele alınmaktadır. Bu tip diş kırılmalarında kanal tedavisi uygulanması gerekir. Bu tip kırıklarda dişin taç bölgesi tamir edilir.

Dişin çürümesinden dolayı meydana gelen kırılmalar: Diş çürümesi ile meydana gelen diş kırılmalarında genellikle dişler tedavi edilemez ve çekilmeleri gerekmektedir.

Çatlamış ve kırılmış olan dişlerin tedavisi nasıl yapılır ?

Çatlamış ve kırılmış olan dişlerin tedavileri genellikle 3 aşamalı olarak yapılmaktadırlar.

– Kırılan dişte kanal tedavisi yapılarak diş kökleri ve pulpa bölgesi temizlenir.

– Kırılmış olan ve kanal tedavisi olan dişi güçlendirmek için kök içerisine post yerleştirilir. Bu işlem dişin basınca karşı direncini arttırmaktadır.

– Kanal tedavisi ve post işlemi yapılarak güçlendirilen dişin üzeri kron ile kaplanır.

Kırılan dişler hangi durumlarda çekilir ?

Çürüyen diş kırıklarında ve ron kök kırığı dediğimiz hem dişte hemde diş kökünde meydana gelen kırıklarda diş çekimi yapılmaktadır.

Çocuklarda meydana gelen diş kırıkları ile ilgili bilgi verir misiniz ?

Diş kırıkları en sık olarak 6-7 yaşlarındaki çocuklarda görülmektedir. Koşan, oynayan, salıncaktan kayan, havuz kenarında koşan, parklarda vb. oyunlarda srekli koşan oynayan ve bu kadar hareketli durumlarında kazalarla sonuçlanması maalesef çocuklarımızda diş kırılmalarını da beraberinde getirmektedir. Sıklıkla karşılaşmış olduğumuz bu olayda aileler sakinliğini bozmalaı ve mutlaka bir tedavi yönteminin olduğunu bilmeleri doğru olandır. Sakin davranılmalı ve paniğe kapılmamak gerekmektedir.

Bu tip olaylarda meydana gelen travmalar 4 grupta incelenir.

– Dişin yanlızca kenar bölgelerinde oluşan ve diş dokularını zedelemeyen küçük zararsız kırıklar. Süt dişlerinde ise müdahale edilmez. Daimi dişlerde dolgu işlemi yapılmaktadır.

– Dişte canlı dokuları etkileyen kırıklarda.. Bu durum süt dişlerinde ise diş çekilebilir. Daimi dişte ise doktorunuz kanal tedavisi uygulayacak ve dişi kurtarmaya çalışacaktır.

– Dişin tamamen yerinden çıkması durumunda.. Eğer diş yerinden çıktısa diş bulunmalı ve en kısa sürede su veya süt içerisinde muhafaza edilerek diş hekimine götürülmelidir. İlk 20 dakika içerisinde yerine yerleştirilen dişler tekrr çene kemikleri içerisine kaynayabilmektedirler.

– Birden fazla dişin kırılması bu tedavi şekilleride yukarıda geçen tedavi uygulamaları ile sağlanabilir. Bu durumda biraz daha karmaşık işlemler gerekebilir. Her tedavi uygulaması iyi takip gerektiren süreçtir. Bu süreçte hızlı hareket etmek ve tedavinin yapılması çok önemlidir.

1.076 Yorum

Yorum Yaz

oğuz

Hocam merhabalar ön üst dişimin yarısı kırıldı.. Gülerken çok kötü duruyor. Bugün oldu ne yapmalıyım.. Acil çok kötü oldu ya

Uzman doktor

Merhabalar oğuz bey öncelikle sakin olun ve bir diş hekimine başvurun uygulanacak olan estetik bir dolgu ile en az eskisi kadar güzel bir gülüşe tekrar kavuşabilirsiniz. Geçmiş olsun

Gülay

Merhaba kızımın azidisi oyuk vaziyette ve ortasında belirgin bir et parçası var bu çökmüş zararlı yada nedir

Gülay

Merhaba kızımın azidisi oyuk vaziyette ve ortasında belirgin bir et parças var

hakim

Merhaba benim üst bölgedeki kesici dişim kırıldı. Dışarıdan güldüğümde falan belli olmuyor. Fakat ayna ile iç taraftan baktığımda kırıldığı ve dişimin kökünün gözüktüğünü görüyorum. Acaba bu bölgeye dolgu mu yaptırmam gerekiyor ? Bir büyüğüme sorduğumda implant tedavisi yapılabiliyor dedi. Acaba bu nasıl olucak yaşım daha 16 yaşım tutuyor mu ?

Uzman doktor

Merhabalar durumunuzu anlatım fakat dişi görmeden bu konuda net bir şey söylemek doğru olmayacaktır. Anladığım kadarı ile kompozit(beyaz) dolgu ile dolgu yaparak dişiniz tekrar şekillendirilebilinir. eğer dolgu ile tedavi olmazsa kaplama da düşünülebilinir.

timuçin

Merhabalar ben küçükken yere düşmüşüm hatırlamıyorum ve dişlerimin bir bölümü kırılmış. Doktor anneme büyüdükçe dişleri gelişecek ve diğerleri ile aynı olacak demiş. Doktorun dediği gibi oldu kırık olan dişlerim diğer dişlerim ile aynı boyutlarda fakat diğerleri ile aynı renkte değiller. Siyah bir renge sahipler. Ne yapılabilir doktor bey ?

Uzman doktor

Diş beyazlatma işlemi ile beraber Lamine veya kep uygulanabilir.

fırat

Doktor bey merhabalar geçen sene benim arkadaki bir dişime dolgu işlemi yapılmıştı.. Zaman içerisinde bulunan bu dolgu kırıldı. Daha sonra dişime kanal tedavisi uygulanarak bu bölgeye doktorum geçici bir dolgu yaptı. Bu dolgu ile beraber dişimde bir ağrı meydana geldi tekrar doktora gittiğimde bana kırıldığını söyledi. Şimdi ne olacak ?

Uzman doktor

Merhaba dişinizde kanal ve ardarda yapılan dolgu işlemlerinden sonra, dişiniz iyice zayıfladı madde kaybından dolayı kırıldı. Bu tür durumlar olabiliyor ve dolgu işlemleri ile restore edilebiliyor. Diş gerekirse kaplanabiliyorda. Son olarak dişinizin kökü sağlamsa ve tedavisi yapılmışsa ve sorun yoksa, hekiminiz gerektiği şekilde dişinize form verecektir, merak etmeyin kaybetmezsiniz.. geçmiş olsun

Bedriye

Hocam mrblar ben 9 yasında duştüm ve ön iki dişim kırıldı ailem doktora hiç göturmemiş 12yasımda bi merdiven altı diş yapan birine götrdler ve bi dişimi çarka vurdu ıkısıne kaplama yapmaya çalşti birine yapmışti birıne yapamadı sonra 20yasmda üniversite hastanesine gittim düştügmde bir dişim kökten kırılmş geri kaynamiş ve orda gömülü diş vardı ameliyatla onu aldılar ama sorun yıne gecmedi kaplama altındaki dişime kök rezervesi yapldı altı ay kullanabildim ve çektrdim birine impılant oldu digerdide agrmaya basladı ve doktora gittm kanal yapldı olmadi çekilecegini söyledi ve çekti sonra dişhastesibe gittm impilant için dişimi çektrli üç ay oldu hastanede ögrendimki dişim çekilmiş ama kökü duruyo ve diger dişe çok yakın cerrahi doktor dün kökü aldı şimdi size sorum yakın olan diş kök alundgı için zarar görürmü ve bukadar işlemden sonra o bölgeye impilant olurmu

kazım

Merhaba doktor bey yaşım 17 dün köpek dişim kırıldı ama bir hayli fazla kırıldı diş etime kadar. dişimin çok küçük bir bölümü orada duruyor. Kırılan dişimi bulamadım. Yarın dişçiye gidicem acaba ne olur iyileşirmiyim.

Uzman doktor

Kökten kırılma olmadıysa sadece kökü bile kalsa oraya yeni bir diş yapılabilir.

yasemin

Merhabalar sayın hocam benim bir dişim kanaltedavisi olmuştu. kanal tedavisinden kısa bir süre sonra dişim kırıldı. Aynı zamanda bir dişim dolgu olmuştu o da sızlıyor ne yaptırabilirim.

Uzman doktor

Yasemin hanım merhabalar.. Dişinizdeki kırık küçükse dolgu yapılarak tedavisi tamamlanabilir ama kırık büyükse o zaman dişinizi porselenle kaplamak gerekir. Dolgu yapılan dişler bir süre hassasiyet yapabilir. Eski dolgulu bir dişinizde hassasiyet varsa o zaman doktorunuza muayene olmanız gerekir. Çünkü dişinize kanal tedavisi yapmak gerekebilir.

murat

Merhaba. 9 yasindaki kizim okulda oynarken dusmus.kesici dislerinin ikisinde uclari kirilmis.birinin yan tarafindada kirik var.fakat daha kotusu birisi dallaniyor.gemen dis hekimine goturdum film cekildi.hekim kitik yada catlak gorunmefigini soylesede danirim tam emin olamadi ve mudahale etmeyip 6 gun sonraya randevu verdi.disin yerine ksynamasi gerekiyormus.mudahale edilirse iyice oynar dedi. Bu dogru bir karar midir? Saygilarimla.

Uzman doktor

Doktorunuzun tespitlerine güvenin..

yeliz

Merhaba doktor bey bir dişim kanal tedavisi ve dolgu oldu daha sonra kırıldı. Dolgu içerisinde duruyor. tadavi nasıl olmalıdır ?

Uzman doktor

Merhabalar dişin kırılan bölümü doldurulabilir. Kırık daha büyük ise yine doldurulabilir. Yeter ki kökten kırılmamış olsun.

ümran

Merhabalar aynı olay başıma geşdi arka dişim ama bnmki kokten gitti yani dişimin bir tarafı tamamen gitti ne yapmaşlıyım..

tolga

Ben 9 yaşındayım bir dişim kırıldı ve bir kaç dişimde çürük doktor benim dişlerimin çok zayıf olduğunu söyledi ne yapmalıyım.

Uzman doktor

sen bol bol kalsiyum tüket. süt,peynir yumurta gibi .. en öenmlisi dişlerini düzenli fırcala ve agız hıjyenıne dıkkat et

kezban

Doktor bey benim çocuğum geçenlerde ön dişini sıraya çarptı ve dişi kırıldı. Doktora götürdük yapıştırdı. Bu diş düşermi yeniden.

Uzman doktor

Dişe dolgu mu yaptı yoksa kırk dişi mi yapıştırdı? Kanal ve dolgu yapılması gerekiyor. 18 yaşından sonra da o dişe zirkonyum kaplama yapılabilir.

güngör

Merhabalar Benim öndeki dişimde kırılma oldu ve biri diğerinden daha büyük bu herkesin dikkatini çekiyor ve insanlar konuşurken dişlerime bakıyormuş gibi geliyor bana Nasıl bir tedavi yapılması gerekir ?

Uzman doktor

Merhaba dişinizin kırılan kısmında madde kaybı azsa ışınlı dolgu yapılarak tamamlanabilir.Ancak madde kaybı çoksa ve kırık yüzeyi genişse zirkonyum porselen yapılarak diğer simetrik dişle şekil ve renk uyumu sağlanarak porselen kaplama yapılabilir.Geçmiş olsun.

şeyda

Merhaba doktor bey yemek yerken dişim kırıldı ne yapılması gerekir ?

Uzman doktor

Kırık dişlerin tedavi planlaması için mutlaka dişin kırılış şeklini görmemiz gerekir. Her kırılan dişin çekilmesi gerekmemektedir. ancak ağrımıyor olması tedaviyi geçiktirmenize neden olmasın çünki kırık büyüdüğü veya derinleştiği zaman tedavi planlaması değişir. Lütfen biran önce diş hekimine tedaviye gidiniz.

ömer dıncer

merhaba doktor bey… ben 15 yaşındayım sınıfta şakalaşırken dişimi masaya çarptım öndeki dişim ortadan kırıldı diş hekimine gittim… kanal tedavisi daha sonrada dolgu yaptı…lakin yandaki dişim çarpmanın etkisiyle sallanıyor ve hafif bi ağrı var acaba sallanan dişim eski sağlıpına kavuşur mu ??

Uzman doktor

Sallanan dişinizle oyanamayın ve dilinizi götürmeyin. Belli bir süre sonra iyileşecektir. Tekrardan diş hekiminize durumu bildirmenizde fayda vardır.

korsan

Doktor bey kısımın dişinin yarısı kırıldı çekebilir diye dişçiye gitmedik sizce ne yapmamız gerekiyor. Korkuyoruz.

Uzman doktor

Merhaba doktora muhakkak gidin doktordan kormayın.. Yaşı küçük olduğu için rahat durmayabilir. Diş çekilmesin derim tabi görmeden konuşuyorum. Süt dişlerinin erken çekimi alttan gelen kalıcı dişlerin düzgün çıkmamasını sağlar. Kırılan süt dişinin oluyorsa tedavi olması daha iyidir.

ilkay

Merhaba doktor bey yemek yediğim dişlerimden birisi kırıldı. Aynı zamanda diş etlerimde de çekilme var. Bu sorunlar nasıl düzeltilebilir yardım istiyorum.

Uzman doktor

Dişeti çekilmelerinin sebebi diştaşları olabilir. kırık dişinizin tedavisinin yapılması mümkündür Dişhekimine muayene olunuz.

idris

Yemek yerken dişim kırıldı ön dişim ve kırılan bölgede aşınmalardan dolayı daha fazla küçüldü. ne yapılabilir acaba ?

Uzman doktor

Dolgu ile o bolgeyi restore ettirebilirsiniz. Gecmis olsun.

burhan

Merhaba azı dişime geçen hafta kanal tedavisi yapıldı ve sonra dolgu yapılmıştı dişimin yarısı kırıldı dolgu duruyor ne yapmalıyım..

Uzman doktor

Geriye kalan bölümünde kırılmaması için restorasyon yapılmalıdır.

bahanur

merhaba doktor bey ben küçüklüğümden bu yana diş problemleri yaşayan bir bayanım. Dişlerim çok erken yaşlarda çürüdüler ve kırıldılar. Dişlerime protez yaptırdım. Fakat ağrılarım ve sızlamalarım durmadı. Başka bir doktora gittim yapılan protezlerin yanlış olduğunu ön bölgeye çok fazla yük bindiğini söylediler. İmplant yaptırmayı düşünüyorum nasıl olur o zaman.

Uzman doktor

Diş eksikliğinde en iyi ve kalıcı çözüm implanttır

izmirli

Merhaba doktor bey 8 yaşında bir kızım var dişlerinin çoğu çürüdü ve kırıldılar. Çocuğumda aşırı derecede diş hekimi korkusu var bu sebepten dolayı diş hekimine tedavi olamıyoruz. Dişçi koltuğuna oturtamıyoruz. Acaba dişler kendiliğinden düşerler mi ?

Uzman doktor

Öncelikle geçmiş olsun. 8 yaş hem süt dişlerin hem de ömür boyu kullanılacak olan sürekli dişlerin ağızda bulunduğu bir dönemdir.Bu yüzden hangi dişlerin çürüdüğü ve çürüğün derinliği çok önemlidir.Bu yaşda çocuklarda hekim korkusu olabilir. Öncelikle çocuğun koltuğa oturması sonrada hekime ısınması denenmelidir.Sadece çocuk hastaları tedavi eden pedodonti uzmanının hastanızı görmesini öneririm.

Emin

Oğlum 2,5 yasında ve lavaboya çarpma sonucu üst on disinin1si kırıldı kanal tedavisi diyolar çektirmeyi tavsiye etmiyolar ne tavsiye edersiniz

Uzman doktor

Emin Bey merhabalar kesinlikle çekilmesi tavsiye etmiyorum kanal tedavisi uygulanması daha doğru bir tedavi seçeneği olacaktır

omer

SALLANAN DİŞ ESKİ HALİNE DÖNER Mİ VEYA BİR TEDAVİSİ VAR MI ÖN DİŞİM SALLANIYOR VE DÜŞER DİYE ÇOK KORKUYORUM YAŞM 16 BU ARADA…! :((

Uzman doktor

Muhakkak bir diş hekimi kontrolü gereklidir. Vakit kaybetmeden bir diş hekimine başvurmanızı öneririm.

elif

doktor bey ön dişlerimde az sallanma var nasıl tedavi edilir…

kesin eski haline döner mi ?

Uzman doktor

Muhakkak bir diş hekimine muayene olunuz. Eski konuma gelmesi için müdahale gerekebilir. Doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmelisiniz.

elif

boyle meraklarımızı gıderiyorsunuz ya ALLAH RAZI Olsun :))

ali

doktor bey darbe sonucu dolgulu ön dişim sallanıyor ne tür bi tedavi yapılır ?

ozan

doktor bey arkadaşımla çarpıştım ve ön kesici dişimin birinde ucunda az bir kırılma var aynadan dikkatle bakınca belli oluyor ilk gün az bi sızı oldu ne yapmam gerek yaşım 16 bu arada şimdiden teşekkürler

Uzman doktor

Öncelikle bir diş hekimine gitmeli ve durumunuzu bildirmelisiniz. Doktorunuz gerekli olan bekleme süresi sonrasında dolgu işlemi ile estetik kaygıları ortdan kaldırıcaktır meraklanmanıza gerek yok.

sinem

Dişim diş çürüğünde dolayı kırıldı(sanırım kırığın ucunda siyahlık vardı ama daha önce çarpışmadan da dişim kırılmıştı, o çarpışmanın etkisiyle kalmış çatlaktan kırılmış olabilir), kurtarılması mümkün değil mi??
yaş:12
Diş:Kesici öndiş

Uzman doktor

Mümkündür mutlaka bir diş hekimine görünmeniz gerekiyor.

Türkan

Benim oğlum bugün düştü ve dişi kırıldı kırılan dişi doktor yapıştırdı başka bir şey olurmu

Uzman doktor

Bir şey olmayacaktır. Doktorunuz gerekli müdahaleyi yapmış. Ağrı yada başka problemleri olursa yeniden diş hekimine başvurabilirsiniz. Yine belirli aralıklarla bu aralıklar 6 ay ile 1 senelik periyodlarla çocuğunuzu diş hekimine ve kendinizde diş hekimine gitmeyi ihmal etmeyiniz.

cem

merhaba hocam, benim ön kesici dişimin sağ alt tarafinda bir kırık meydana geldi çok büyük değil, bunu tedavi edebilme ihtimalimiz var mı ?

Uzman doktor

Evet tedavi edilebilir. Canınızı sıkmayın Diş hekimliği oldukça ilerledi çözüm sağlanacaktır. Randevu almanız yeterlidir.

Esra

Merhabalar 15 gün önce dişlerimi temizlettim fakat doktor temizlerken ön alt dişlerimden birini bir parça kırdı ve diğer dişlerimdede gözle gözülür çatlaklar beyazlklar oluştu.Alt dişlermde aşırı derecede sızı ve hassasyet var hala azalmadı.Doktoruma gittiğimde kırığın önemsiz olduğunu ona biley yapamıycağını temzlerken böyle şeylerin olabileceğini zamanla azalacağını söyledi.Ne yapacağımı bilmiyorum dişlermdeki sızıdan nasıl kurtulabilirim sağlam dişlerimi mahfetti.

Uzman doktor

Diş temizleme işlemlerinden sonra sızı ve hassasiyetlerin oluşması normaldir. Bir süre bu şekilde olacak bir kaç gün sonra düzelecektir. Çatlakların ve kırılmanın düzeyini göremediğimden dolayı bu konu hakkında yorumda bulunmak doğru olmuyacaktır.

ömer dıncer

darbe sonucu ön dişlerimden 3 tanesi sallanıyor tedavisi var mı veya çekilmek zorundamı..(

Uzman doktor

Tedavisi var. Vakit kaybetmeden bir diş hekimine gitmelisiniz. Alınacak önlemlerle dişlerinizi kurtarabilirsiniz.

ÖZGÜR

kanal tedavisi yapilan ve metal dolgusu yapılan arka dişimin yarısı kırıldı yerinde ete bağlı duruyor ama sallanıyor bişe yesem yerinden kopacak dolguda ve dişin diğer yarısında sıkıntı yok çekilmesi gerekirmi?teşekkürler

Uzman doktor

Diş doktorunuza gidebiliyorsanız bugun hemen gidin. Kendiniz müdahale etmemeniz daha dorudur.

Nur

Ben 13 yaşındayım düşme sonucu ön dişimin ucu kırıldı buna ne gibi çözüm yolları olur?

Uzman doktor

Böyle durumlarda kırılan dişinizi bulup tükürüğünüzün içinde diş hekiminize götürmeniz gerekir unutmayın. Eğer üzerinden çok süre geçtiyse ve kırık olan dişinizide bulamadıysa kaplama uygulamaları ile dişiniz eski görüntüsüne ve formuna kavuşturulacaktır. Merak etmeyin.

Şeyma

Yaşım 17 benim dişlerim çok ayrık ve ben bundan rahatsız oluyorum acaba benim dişime ne yapabilirler.

Uzman doktor

Ortodontik tel tedavisinin uygulanabilir. Estetik diş uygulamaları Dişlerinize lamina kaplama yada porselen kaplama uygulamaları yapılabilir. Bonding tedavi uygulamalarıda yapılabilir. Randevu almak için sitemizdeki telefon numaralarını arayabilirsiniz.

deniz demirkıran

Azı dişimde hassasiyet vardı.Çürük yoktu.Çatlak var deyip dolgu yapıldı.Hassasiyet geçmedi dedim.Hemen panaromik film çekildi normaldi.Siniri ölmüş hafif kanalda iltihap var, dişini sıkıyorsan olabilir dedi.Kanal tedavisi 4seans yapıldı.Ancak dolgu yapılması için gittiğimde çatlamış dişin nereye kadar uzandığına bakmalıyım dedi.Bir çubuğu kanala sokup çevirdi.Aşağı kadar uzanıyor dedi ve sonuçta dişim çekildi.Diş ortadan ikiye bıçakla kesilmiş gibiydi.Sorularım şu sağlıklı dişimin bu hale gelmesinde ihmal olabilirmi?Karşılaşılan bir durum mu?Kanal açılırken hekimim çatlatmış olabilir mi?Çünkü ben bu tedavi süreci boyunca hiç o tarafımla yemek bile yemedim.(Yemeyi hafifçe denediğimde ağrı değil ama rahatsızlık hissi vermişti.)Bende radyoloji doktoruyum.Yardımınıza şimdiden çok teşekkür ederim.

deniz demirkıran

Kusura bakmayın yanlış olarak hep çatlak demişim.Hekimim dolguya gittiğimde kırılmış nereye uzandığını anlamak için çubukla zorlayıp, kırıp parçayı çıkarıcam dedi.Dişimin önce tek köklü 1/3lük kısmını çekti,sonrada kalanını.Dolgu imkanı yoktu dedi.Doğru mudur?Son olarak şimdi hangi tedavi yöntemini uygulamalıyım?Tekrar teşekkürler

Uzman doktor

Anladığım kadarı ile dişiniz tamamen çekilmiş ve kırık olan kök bölgesinde çıkarılmıştır. Şimdi kemik ve dokuların iyileşmesinin ardından. Diş implant uygulaması için doktorunuza başvuracaksınız..

sercan

merhabalar hocam;28 yaşındayım, açıkçası bu yaşıma kadar dişlerimle ilgili pek doktora gitme ihtiyacı duymamıştım yanlış olduğunu biliyorum bu söylediğimin fakat gitmedim her nedense, fakat şuan dişlerimde ciddi problemler olduğunu düşünüyorum.2 yıl kadar önce köpek dişinin hemen yanındaki azı dişim apse yaptı ve ağrıdı, o gün diş doktoruna ilk kez gitmiştim.dişimi bi makinayla deldi iltihabın akması için ve iltihap giderici bi antibiyotik verdi ve apse gidince çekeceğini söyledi. ayrıca ağzımda beş tane diş gösterdi çekilecek diye tamam dedim fakat çok korktuğum için bi daha da gitmedim. sonra askere gittim askerde de ağrıdı arasına yemek falan kaçmaya başladı çektirmededim yine de geçen ay da söz konusu dişim tamamen kırıldı ve sadece kökü duruyor, bu konuda engin bilgi ve tecrubelerinize ihtiyacım var nasıl bi tedavi yöntemi uygulanır ve kötü sonuçlar doğurur mu?

Uzman doktor

Kökün durumunu ve diğer işlerinizin durumunu görmek için panoromik film gerekecektir. Diş çekmek en son yapılması gereken şeydir. Eğer çekim yapılırsa diş implant uygulamaları çekilen dişlerinizin bölgelerine yapılabilir. Siz yine bildiğiniz gibi yapıcaksınız ama isterseniz bir randevu alıp gelin dişlerinizin durumuna bir bakalım. Tedavi yaptırmanız şart değildir. Ama mutlaka bir diş hekimine gitmelisiniz. Diğer dişlerinizde yani sağlam olan dişlerinizde her yada geç bu durumdan nasibini alacaktır. Her geçen gün işlemlerinizin maliyetleri çok daha yükseleck ve o kadar para harcamanıza rağmen yaşam kaliteniz hep düşecek…

omur

merhaba dr bey dislerimde herhangi bir curugum yok fakat biraz once alt sag ikinci azidisim iki kucuk parca halinde kirildi kirilan iki kucuk parcada herhangibir curukte yok ne yapmam gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim saygilar.

Uzman doktor

Yarın ilk işiniz diş hekiminize gitmek olsun..

gokhan

Merhabalar dr bey. Ön disimin 2 mm altinda carps sonucu kirilma oldu. Dis yerinde duruyor ve sallanma az. Askerim.ve iki ayim kaldi. Tedavisi nedir ve askerlik bittikten sonra baslasam olur.mu? Tesekkur ederim…

Uzman doktor

Askerlik sonrasında tedavi olabilirsiniz. Diş kırığınızı çok fazla kafaya takmamaya çalışın merak etmeyin dişiniz tedavi edilecektir.

Kaan

Hocam selamlar,
Sol üst 20 lik dişin önündeki azı dişim 1 ay önce kanal tedavisi oldu yalnız kanal tedavisinden sonra tekrar apse oluştu.Kökler sinüslere çok yakın olduğundan dolayı böyle bir sıkıntı olacağını belirtip kanalları tekrar açtılar geçici dolgu koydular.Sorun şu ki 3. ye gittiğimde dişin sağ ve sol yüzü tam ortadan ikiye ayrılmış.İki ayrı diş gibi 🙂 Şu an geçici dolgu var yalnız üzerine hafif baskı gelse dolgu tekrar oynuyor yerinden.Yani hasasiyeti geçmedi.Bu dişin çekilmesi şart mı?

Uzman doktor

Dişin kök kısmından kırılıp kırılmadığı konusudna bir bilgi yoksa diş kurtarılabilir. Olduki dişiniz çıkmaz bir yere doğru gidiyor ve çekilmesi gerekli. Artık diş implant uygulaması diye bir yöntem var. Diş implant uygulaması sayesinde gerçek diş gibi olmasada orjinaline yakın diş yapılabilmektedir. Diş implant uygulaması ile alakalı olan yazımı okursanız daha iyi bir bilgiye sahip olacaksınız. http://www.distedavi.com.tr/dis-implant-fiyatlari.html

Sizi muayene edemediğim için yanlızca telkinde bulunabiliyorum. Dişiniz kurtarılabiliyorsa ki ortadan ayrılmış bir ihtimal kök zarer görmüş doktorunuz dişinizi kurtarmaya yönelik işlemler yapacak ve en son çare olarak dişinizi çekecektir. Dişiniz kurtarılamasa bile yine canınızı sıkmıyorsunuz diş implant uygulaması ile tedaviniz başarılı bir şekilde sonuçlandırılacaktır. Geçmiş olsun dileklerimle..

Bi kaza sonucu ön disim yaridan kirildi yasim 13 bu disi nasil yaptirabilirim

Uzman doktor

Diş hekimine gidiniz. Diş hekiminiz gerekli müdahaleleri yapacaktır.

Lutfen cevaplayiniz..

Kadir

Hocam merhaba, ben ingilterenin kucuk bir kasabasinda yasamaktayim. Yaklasik 1 ay once tavsan disimin yanindaki dis kirildi. Yarisindan fazlasi kirilmis durumda burda doktara gittigimde, kanal tedavisine gerek duymadilar koku saglam dedi fakat kaplama yapmalari prosedur gerektirdigi icin beklemeye aldilar. Disimin kirilan parcasini 2defa yapistirdilar fakat 3 gun icerisinde yine dustu. Bunun cozumu nedir komple disimin cekilmesimi gerekiyor yoksa kokun ustune kaplama mi yaplilacak? tesekkurler.

Uzman doktor

Kesinlikle dişiniz çekilmeyecek üzerine kaplama uygulayarak eski görünümünüze yeniden kavuşacaksınız.

aslı

MERHABALAR , BEN 13 YAŞINDAYIM VE HAVUZDA ÜST KESİCİ DİŞİM KIRILDI . GÜLERKEN VEYA DIŞARDAN ÇOK KÖTÜ DURUYOR. AYNI ZAMANDA KIRILAN KISIM KAYBOLDU. TEDAVİ İÇİN 18 YAŞIMI BEKLMEM GEREKİYOR MU? NE YAPMALIYIMM ???

Uzman doktor

Beklemeniz gerekmiyor. Diş hekiminize başvurun gerekli müdahaleyi gerçekleştirecektir.

melike

meraba, ben şu an 16 yasındayım 11 yasındayken ön iki dişimin yarısı kırıldı ve diş hekimi dişlerimin öldüğünü söyledi ama ben hala dişlerimi yaptırmadım dişlerime nasıl bir tedavi uygulanmalı lütfen cevaplarmısınız çok kötü görünüyor

Uzman doktor

Dişlerinizin durumunu görmemiz gerekiyor. Resimlerini cekip bize mail olarak gönderebilirsiniz. Kaplama uygulaması ile dişleriniz estetik görünümü geri kazandırılabilir.

mehmet

Merhaba, kanal tedavisi yaptirdiktan bir sure sonra disim kirildi ve bgunu cektirmek zorunda kaldim. su anda o disin yerine ne yaptirabilirim. cektirdigim dis ust cenede kesici dislerden sonra gelen ilk azi dis. Tsekkurler

Uzman doktor

Çekilen dişin yerine diş implant tedavisi uygulanabilir. Konu hakkında ayrıntılı bilgi için linki inceleyebilirsiniz.

http://www.distedavi.com.tr/dis-implant-fiyatlari.html

canan

benim dişlerim iltihap olmuş tedavi başladı dişlerim kaplama sökerken kendi dişim kırıldı kaplama içinde kaldı tedavi sürecim nasıl olur

Uzman doktor

Yeniden kaplama uygulanması gerekmektedir.

hüseyin

Merhaba benim ön dişimin birazı kırıldı bu olay 6 sene önce başıma geldi gülerken çok kötü gözüküyor ne yapmalıyım.

Uzman doktor

Estetik diş kaplama uygulamaları dişleriniz eski konumuna yeniden getirilebilir.

hüseyin

Diş kaplama yaptırırsam dişlerim kötü gözükürmü tesekkur ederim.

Uzman doktor

Kaliteli bir yerde ve işin uzmanına bu işlemi yaptırırsanız doğal dişinizden ayırt edilemeyecek kadar güzel durur.

merve

Doktor bey benimde on disim kirik fakat igneden cok korkuyorum igne olmadan tedavisi mumkun mu acaba

Uzman doktor

Dişçi iğnesinden kormanızı gerektirecek bir şey yoktur. Dişçi iğneleri diğer iğnelere göre çok daha incedir. İğnesiz yapılacak işlemler inanın daha azılı olacaktır.

Merhaba benim ön dişlerimden biri kırıldı.Sadece çok az bir kısmı gözüküyor.Nasıl bir tedavi uygulanır?

Uzman doktor

Diş kaplama uygulamaları ile dişiniz eski görünüme kavuşabilir.

mehmet

hocam benim yaklaşık 9 yyıl önce üst 2 dişim kırıldı doktora gttiğimde sadece dolgu yaptılar.sol üst dişmn öldüğünü farketmediler.Şu an zirkonyum ile kaplatsam ölü dişi ileride bana sıkıntı oluştururmu

Uzman doktor

Ölü olan dişte kararma olacaktır. Zirkonyum kaplamalar gayet esttik ve ışık geçirgenliğine sahip olan maddeler olduğundan alttaki dişin rengini yansıtacaktır. Öncelikli olarak kendi dişlerinizin üzerinde bir takım beyazlatma işlemleri yapılmalıdır. Daha sonra gerekli kaplama yapılarak diğer dişlerinizden ayırt edilemeyecek kadar kaliteli ve estetik bir görüntü kazandırılabilir.

selda

dişlerime tel takılacağı için sağlam olan dişlerimden çekim yapılması gerektiği söylendi. sağlam dişim çekilirken kökü kırılıp damak içinde kaldı, çok küçük sivri kısmı yani.doktor sorun olmayacağını,damakta gömülü olarak o parçanın kalmasının sorun olmadığını söyledi. bu doğru mu? ileride sorun çıkartır mı?

Uzman doktor

kaç numaralı dişlerde çekim yapıldı.. Çekimler 20 lik dişlerde mi yapıldı..

vedat

düşme sonrası ön üst iki dişim yarısından krıldı. kanal tedavisi sonrası kırılan dişlere kaplama şeklinde ek yapıldı kırılan ve ek yapılan yerde iz kaldı kendi dişimin rengi koyu renkte eklenen diş ona göre beyaz olunca ek yapıldıgı belli oluyor tedavisi ne yapmam lazım 21 yasındayım yapılalı yaklasık 2 yıl oldu

Uzman doktor

Kaplanan dişler çıkarılarak yeniden beyalatma uygulaması yapılması gerekmektedir. Daha sonra yeniden kaplama olacaktır.

hatice

merhaba üst arka dişime kanal tedavisi ve dolgu yapıldı yaklaşık 2 senedir kullanıyordum. dişimin dolgusu duruyor ama dışı yani kendi dişim hiç kalmayacak şekilde kırıldı. ne olacak?

Uzman doktor

Dişinizin kök bölgesinde bir sorun yoksa yani kırılmadan dolayı kökü zarar görmediyse kaplama uygulamaları ile dişiniz kurtarılabilir. İkinci bir seçenek ise eğer kök zarar gördü ise gerye kalan kırık bölge çekilerek bölgeye diş implant uygulaması yapılır. Artık eskisi gibi dişimi kaybettim ne yapabilirim korkusu olması diş implant uygulamaları ile yapay diş kökü ve diş oluşturulabilmektedir.

Aylinn

Kızım 15 aylık bugün peteğe çarptı ve üst ön dişleri diş etine gömüldü dr götürdük müdahalede bulunmadılar şimdilik.ilerleyen zaman da çekerselerse yada düşerse onların yerine diş konulabilirmi??çok teşekkürler..

Uzman doktor

Bunlar çocuğunuzun süt dişleri ileride asıl dişleri yerine gelecektir. Müdahalede bulunmayın.

Diş maduru

İyi günler benim sağ ön kesici dişim kırıldı fakat kök hala duruyor devlet hastanesine gittim bişey yapamayız özele git köke vida atıp üzerine diş yapsınlar dedi ne yapmam lazım.

Uzman doktor

Diş implant yapılmasını önermişler. Fakat panoromik röntgenle bakılıp diş kökünün zarar görmediğine karar verilirse diş kaplama uygulaması ile dişiniz hem fonksiyonel hemde estetik olarak geri kazanılabilir.

zehra

benim yanyana 2 azı dişim kırıldı ortada büyük bir boşluk oluştu ne yapabilirim

Uzman doktor

Eğer dişlerinizin köklerinde bir kırılma meydana gelmemisse diş hekiminiz dolgu işlemiyle dişlerinizi kurtaracaktır. Vakit kaybetmeden diş hekiminize gitmenizi öneriyorum.

zehra

bide gitgide büyüyor bir şey olurmu?

Çetin Yılmaz

Merhaba benim ön üst dişim önceden kırılmıştı ve ek yaptılar yemek yerken çatladı ve oynuyor ama ağrımıyor bunun tedavisi varmıdır?

Uzman doktor

Tekrardan diş hekimine gidin düzeltilecektir.

Çetin Yılmaz

Gideceğim güne kadar kırılırsa bir şey olurmu ?

Uzman doktor

Dolgu yada kaplama işlemi uygulanabilir..

Çetin Yılmaz

Diş etine yakın , fazla yakın değil ama kırık yaşım 14.

Uzman doktor

Anladım çok geciktirmemeye çalışın bir an evvel gidin..

Çetin Yılmaz

Peki ciddi bir durummu?

Çetin Yılmaz

Ve kırılırsa bir şey olurmu

Emre

Merhaba benim ön üst dişim de uc kısmında ufakbi kırık var dişime dolgu yapıldı fakat bu gun dolgu düştü kalıcı bişey yaptıra bilirmiyim ya da daha sağlahbi dolgu yaptırabilirmiyim.

Uzman doktor

Porselen kaplama uygulamalarından yada yaprak porselen kaplama uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

Yaprak Porselen Diş Fiyatları

mert

Merhaba doktor bey benim üst dişim yarısından kırıldı biz yaptırmayı düşünüyoruz ne kadar tutar

Uzman doktor

Telefon numaralarımızı arıyarak fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Buradan fiyat vermem yasak..

Bu arada yaşım 13

Doğukan İçer

Merhaba doktor bey benim üst ön dişlerimin ikisi kırıldı 7 yıl önce dişimin biri kökten kırıldı ve damaktan git gide ayrılıyor ve sallanıyor diğeride yarısından fazla kırıldı fakat kökü duruyor yaşım 15 dişime nasıl bir tedavi yapılabilir doktora gidiyorum ama 18 yaşımı geçince anca bir tedavi uygulanabilir diyor artık dişim kırık gezmekten sıkıldım ve kökten giden dişim zaman zaman ağrıda yapıyor.

Uzman doktor

dişlerinizin durumunu görmem ve sizi muayene etmem gereklidir. Diş röntgen filmi ile kırılan dişlerinizin kökleri incelenerek bir tedavi uygulaması yapılması gerekecektir.

meltem

On disim kirilmisti ve dolgu ile yapildi fakat suan tekrar curumus ve yan disede sicramis.tekrar o dolgu sokulup curuk temizlenip dolgu yapilma sansi varmi?

Uzman doktor

var gerekli müdahale diş hekiminiz tarafından gerçekleştirilecektir.

erdem

Mrb. Okulda basketbol oynarken ön dişim kırıldı. Yarısi yalniz 14 yaş ne gibi tedavi şekli olur….

Uzman doktor

Dolgu işlemleri yada kaplama uygulamaları ile dişiniz eski görünümüne kavuşturulabilir.

Ernur

Merhaba doktor bey 15 yaşındayım ve merdivenlerden düştüm maalesef sol ön dişimin kökünde kırık var ve dişimin rengi morlaşmaya başladı dişim eski canlılığına kavuşabilirmi???

Uzman doktor

Diş hekimine başvurdunuz mu diş hekiminiz röntgen filminizi görmek isteyebilir. Çarpmanın şiddetine başlı olarak bölgede morarma gözlenebilir fakat durum daha kötüde olabilir. Doktorunuza gözükünüz.

merve

Daha önceden ön dişim kırılmıştı doktor protez yapmıştı 2 gün önce trafik kazası geçirdim ve dişim yine kırıldı tedavi edilebilir mi?

Uzman doktor

Tedavisi kesinlikle mümkündür. Geçmiş olsun.

Selin

Ön dişlerıme dolgu yapıldı ama küçük degıl buyuk dolgular, ben en dogal uygulama olan yaprak kaplama istiyorum, büyük dolguların ustune yaprak kaplama mümkünmüdür?

Uzman doktor

Yaprak porselen kaplama uygulamaları dişlerin ön yüzeylerine yapılan bir kaplama uygulamasıdır. Daha ayrıntılı bilgi için bu konuyu okuyabilirsiniz.

Yaprak Porselen Diş Fiyatları

Selin

Yaprak kaplama yanı lamına ıkısı aynı sanırım

samet

on dislerim kirildi birisine kanal tedavisi uygulandi ama agriyo vr siyahlasiyp cekilmesi durumunda iplant yapilirmi yada hangi tedaviler uygulanir

Uzman doktor

Siyahlaşması durumunda beyazlatma uygulaması yapılarak dişlerinize kaplama tedavisi yapılabilir.

engin

Merhaba hocam. benim dişim sanırım yemek yerken sağ üstteki ortadan 3. dişiMin arka tarafı kırıldı tamamen önden görüntüde bir farklılık yok ama arka tarafı tamamen kırık. hafif hava alıyor gibi suan … Git gide de sallanmaya başlayacak gibi dokunduğum da hissediyorum gibi…doktor acaba Nasıl tedavi uygular. tesekkurler

Uzman doktor

Eğer kökte bir kırılma yoksa ki sanırım yok. Dolgu tedavisi ile yada kaplama tedavisi ile dişiniz kurtarılabilir. Eğer kökte kırılma varsa dişiniziçekecek yerine diş implant uygulaması yapacaktır.

alı

ben 16yaşındayım ve ön dişimin yarısı kırık doktorlar 18 yaşnda tedavi olabilcegini soyledı ama ben 18 yasımdan once yapılmasını ıstıyorum napmam gerekıyo

alı

ayrıca on dişlerimin yanındakı dişler eksik yanı doğuştan ve ön dişim ayrık yaptırmak ıstıyorum yapılması mumkun mu

Emre

Merhaba doktor bey
Ben 20 yaşındayım ve malesef ihmalden dolayı dişlerimle pek ilgilenmedim günde sadece bi kere fırçalıyordum oda düzensizdi. 6 ay kadar önce en arkadan bir önceki dişim yemek yerken kırılmıştı oda çürükten dolayı. Bir sorun yoktu ve yine ihmalden dolayı üstüne düşmedim ve öylece kaldı şuan kırılan yerin iç tarafı siyah çürüklerle kaplı. Dünden beri malesef dayanılmaz bir şekilde ağrımaya başladı. Ben bu dişimin çekilmesini istemiyorum çünkü çekilince yenisi çıkmayacak ve orası boşluk kalacak. Dişimin kökünde bi sorun olduğunu sanmıyorum çünkü hep diger tarafı kullanırım yemek yerken vs. zorlamadım yani ama baya bi çürük şuan. Acaba bunu çektirmeden kanal tedavi ile doldu yaptırmam mümkün mü ?
Teşekkürler.

Uzman doktor

Dişiniz için geç kalmış sayılabilirsiniz ki ağrılarınız bu yüzden başlamış. Yakın zaman içerisinde diğer dişlerinize de çürükler yayılmaya ve kemik yıkımları olmaya başlayacak. Dişhekimine gitmekten korkmayın dişinizi çekse bile artık implant uygulamaları var. Yerine yapay kök ile diş yapılabilir.

Serhat

Merhabalar, 17 yaşındayım 1 2 sene önce üst arka dislerimden birinde çok küçük bir kırık oluşmuş şimdide çürümüş ağrı yapıyor çekilmeli mı sanki köke gelmiş ağrı yaptı doktora en kısa zamanda gidicegim, 3 hafta önce griptim aynı ağrı gene alttaki disimdeysi doktor ilaç verdi grip im geçince ağrıda gitti sonra üst dişe geldi ne yapmalıyım neden olmuş olabilir günde 2 3 kez dişimi fırçalarım gargara kullanırım nasıl çürüdü onuda anlamadım

ömer

Hocam bugün maç yaparken top alt çeneme çarptı ve alt dişlerim üst ön iki dişimin ucunu biraz kırdı. Sızlama ,acıma vb. gibi sorunlar yok ama;görüntüde birazcık bozukluk var.Bunun için ne tedaviler uygulanır , uygulanan tedavinin zorluklarından ve uygulandıktan sonra karşılaşacağım durumlardan rica etsem bahsedebilir misiniz

Uzman doktor

Dişlerinize kaplama uygulamaları yapılabilir. Kaplama uygulamaları ile dişlerinizeskisinden de daha güzel bir görünüme kavuşacaktır. Size bu konuyu okumanızı öneriyorum. Okuduğunuzda diş kaplama uygulamaları ile ilgili bilginiz olacaktır.

Empress Diş Fiyatları

Serhat

Dişime dolgu yapılamaz mı, çekilmesi mi lazım

Uzman doktor

Tedavi sonrası doktorunuz konu hakkında sizi bildiricektir. Bir diş hekimine gitmeniz gerekecek.

ömer

Hocam ben dediğiniz yeri okudum fiyatlardan tam anlamıyla bahsetmiyo ben sadece iki dişime yaptırmayı düşünüyorum tahmini ne kadar tutabilir.Empress kaplama zahmetli bir iş mi uygulanırken can yanması oluyor mu eğer zor olacak sa acaba öndeki o kırıklara dolgu yaptırabilir mi?Birde yaşımda 17 sıkıntı oluşturabilecek bir durum var mı?Çok soru sordum ama kusura kalmayın.

Uzman doktor

Öncelikli olarak muayene olmalısınız. Dişlerinizin durumu kontrol edilmeli. Daha sonra konu hakkında net bir bilgi verilebilir. Fiyatlar konusunda telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

Serhat

Doktor a gittim, çürüğün değil dis tasın var dedi onu temizleyecek haftayada dişe bir zararı var mı acaba teşekkürler

Uzman doktor

Diş taşlarının temizlenmesinde değil temizlenmemesinde zarar vardır. Merak etmeyin.

Elif

Merhaba hocam, benim alttaki dişimin küçük bir kısmı kırıldı ve biraz çürük var. Sizce ne yapılır da düzeltilebilinir?

Uzman doktor

Dolgu işlemleri ile eski görünümüne kavuşabilir.

merhaba hocam ben çay içerken ön üst tavşan dişlerm çatladı yukarıya dogru çizik gibi ne yapmam lazım ?
ön çatlak dişlerim ileride dökülürmü ? ne yapmam gerek ?
saygılar

Uzman doktor

Diş çatlaklarında bazı çatlak durumları sorun yaratırken bazı çatlaklar ise önemsizdir. Sizin çatlaklarınızda bir problem teşkil edeceğini zannetmiyorum. Fakat dişlerinizi kesinlikle bir diş hekimine göstermeniz gerekiyor diyorum. Özellikle orta yaşlı gruplarda diş çatlamaları sık görülür bir durumdur. Kişiler oluşan bu çatlakların zararlı olup olmadıklarını hep merak ederler ve bizede bu konuda yüzlerce soru gelmektedir.

Sorun yaratacak olan çatlaklar ise dolgulu olan dişlerdeki çatlaklardır. Eğer çatlak dolguya yakın bölgede oluşmuş ise bu durum tehlike arz etmektedir. Dişleriniz sıcak yada soğuk yiyeceklerde hassasiyet yaratabilir. Yine tedavisini diş hekiminde arıyacaksınız.

Diş çatlaklarında ileriye dönük olarak kırılmalar oluşabilir. Bu riski en alta indirgemek için diş kaplama uygulamalarını tercih edeceksiniz.

Empress Diş Fiyatları

yada

Yaprak Porselen Diş Fiyatları

sayın doktorum diş hastanesinde birinci azı dişime dolgu yapıldı ama bir buçuk haftadır hiç birşey yiyemiyorum ağzıma ekmekte koysam bile bir türlü baskı yapamıyorum.soguk sıcak içemiyorum zoklama yapıyor hiç birşeyide geviş getiremiyorum.
yemek yemekten korkuyorum bir haftada 5.6 kilo kaybettim
doktora gidip söylemeye korkuyorum bana fırça atar bağırır diye saygılar.

Uzman doktor

Öyle şey olur mu reşat bey lütfen rica ederim.. Diş hekimlerimize güvenin korkacak yada çekinecek bir şey yok. Muhtemelen dişinize kanal tedavisi yapılması gerekecek doktorunuza mutlaka gidin ve gerekli olan işlemi yaptırın..

elif

Doktor bey on dislerime sadece renk tonu farkli diye kaplama yaptirmistim ama damaktaki renk hosuma gitmio asil dislerimin dolguyla kaplanmasi mumkun mu?

Uzman doktor

Elif hanım kaplama işlemi sonrasında geri dönüş yoktur. Dişleriniz kesilmiştir. Yapılması gereken ise kaplamaların değiştirilerek istediğiniz renk tonlarında yeni kaplamalar yapılmasıdır.

ali ihsan

hocam öncelikle iyi akşamlar.. kardeşimin darbe sonucu üst 1 numaralı dişi kökünden kırılmış.ne gibi bir tedavi uygulanır.

Uzman doktor

Kardeşiniz kaç yaşında ? Diş hekimninize gittiniz mi ?

gazel

benim ön dişimin ucunda doğuştan sarı bir leke vardı.doktor orayı temizleyerek dolgu yaptı 2sene sonra düştü ve tekrar dolgu yapıldı ama 1hafta sürmeden tekrar düştü.dişim kırık bi şekilde kaldım tekrardan dolgu yapmadılar ne yapmalıyım

Uzman doktor

Ön dişlerinize yaprak porselen diş kaplama uygulanabilir.

Yaprak Porselen Diş Fiyatları
Laminate Veneer Estetik Yaprak Porselenler

sol arka dişimin yarısı kırık ilerde ağrı yaparmı

Gül yılmaz

Merhaba hocam alt disim kırıldı ayni gün müdahale edildi yapıştırıldi Sabah yemek yerken Çit diye ses geldi acaba tekrardan düşer mi:(

yiğit

benim ön dişlerim ile birlikte yaklaşık 7 dişim dikey şekilde çatlamış görünüyor bunun tedavisi varmı ileride sorun olurmu ?

Uzman doktor

Özellikle dolgu olan dişiniz varsa ve çatlaklar bu dişlerinizde oluştu ise önemlidir. Orta yaşlara gelen çoğu insan bu konuda şikayetçi olur. Doktorunuza gözükmenizde ve çatlamaların şiddetine göre diş kaplama uygulaması yapılabilir.

ali

mrb ben 17 yaşındayım 12 yaşındayken ön dişlerim kırıldı sonra kırık olan dişimin birini çktişer ve şimdi diger kırık dişim tam ortaya geldi ve utanıyorum ne yapabilirim

Uzman doktor

Dişlerinizin ön bölgesi kırıldığından dolayı burada otodontik tedavi yeterli kalmayacaktır. Ortodonti tedavisi ile beraber olmayan dişinizin yerine implant tedavisi ve diğer kırık olan dişlerinize kaplama uygulamalarının yapılması gerkir. Muayeneden sonra daha detaylı bir bilgi verilebilir.

neslihan

Merhaba benim ön 2 dişim diğerlerinden büyük ve güldüğüm zaman hoş bi görüntü oluşturmuyor sürekli elimle ağzımı kapatıyorum dişlerimi çektirip yeniden yaptırma ihtimalim var mı sizce.

ali

17 yaşındayım implant ve kaplama yapılabilirmi dişlerime

Uzman doktor

Acil bir durum olmadığı sürece 18 yaşını beklenmesi gerekir. Fakat durumunuz kontrol edildikten sonra eğer gerekiyorsa uygulanılabilir. Muayene olmalısınız.

samet

mrb ben 17 yaşındayım küçükken ön dişlerim kırıldı bir dişimi çektirdim sonra çektirdiğim dişin yeri boş kaldı ve şimdi o boş kalan yeri diğer ön dişim biraz kapattı yani ön dişim tam ortaya geldi ve buda çirkin bi görüntü oldu ne yapılabilir acaba o dişim kaydırılabilirmi tekrar oraya bir diş konulabilirmi bide 17 yaşımdayım implant ve kaplama yapılabiliirmi …

Uzman doktor

Ortodontik tedavi ile dişin yeniden yerine kaydırılabilir. Daha sonra implant uygulaması ile boş olan bölge doldurulur. Kaplama yapılabilir.

DENİZ

sağ üst çenmdeki 1.azı dişime kanal tedavisi yapıldı ancak dolgusu bitmedi ve o bölgeye geçici dolgu kondu.bu süreç içinde tedavi gören dişimde çatlama olduğunu fark ettim ve aynı gün içinde dişimin arka kısmı düştü ama düşen parçayı bulamadım yarın dişçiye gidicem aynı zamanda ortodontik tedavi de görüyorum dişim restore edilebilir mi

Uzman doktor

Eğer dişinizin kökünde bir problem oluşmamıssa sorun olmadan dişiniz restore edilebilir.

samet

??

samet

peki ben istersem dişimi yaparmı doktorlar 18 yaşımı beklemek istemezsem

Uzman doktor

Bunun için muayene olmalısınız.

yağmur

merhaba doktor bey ben gecen sene arka ust dısım kırıldı. ve daha sonra yanındakı dısımde kırıldı.korktugum ıcın gıbıp cktıremedım daha sonra hamıle oldugum ıcın cektıremedım sımdı son ayımdayım ve yıne dıslerım agrıyo ve dıs etlerım kanıyo ve dıs etım ayrılıyo tırnagımla cekıp bakıyorum cok yumusak on dıs etlerım 2-3 yıl once sız dıscılerden korkmuyordum ve hastaneye gıttıgımde dısıme ıgne yapmadan dısımı ıslem yaptı ve canm yandı o gunden sonra korktum ve dısım tedavısını yarım bıraktım artık ıntıhap olunca agrı yaptı ve cektırmeye karar verdım ve doktoruma korktugumu ve olanları anlattım.benımle gercekten cok ılgılendı hıc acıtmadan dısımı cekmıstı o hastaneden ayrıldıgı ıcın dıscıye gıtmeye korkuyorum sızden rıcam maıl hesabımdan goruse bılırmıyız

Uzman doktor

Hamileliğinizin son ayında olduğunuz için işlem yaptırmayın… Hamileliğin son ayında dişlerde işlem yapılmaz. Yapılacak işlemler hamilelik sonrasına bırakılmalıdır. Kırık dişlerinizin eğer kök kısmında problem yoksa diş kaplama uygulaması ile kurtarılabilirler. Diş taşı temizliği yapılması gerekir. Mutlaka muayeneye gelin.. Yada güvendiğiniz bir diş hekiminde muayene olun..

hasan

merhaba doktor bey ben yaklaşık 9 ay önce benim sonda ikinci dişim kırılmıştı yaklaşık 4 ay önceden de kırılan yerin içinde et parcası cıktı 1 ay öceden üstüne sakız cinedım o et parcası indı ve 3 gun sonra tekrar şişti ben ırakta oldugum içinde ihmal ettim herhangi bir zararı varmı varsada 4 ay dayanırmı 4 ay sonra izin cıkacak bilgilendirirseniz cok sevinirim

Uzman doktor

iltihaplanma olmuş olabilir. Bu konuda bir diş hekimine muayene olmalısınız görmeden konu hakkında yorumyapmak doğru olmaz.

Huda

Aynı şekilde benimde dişim kırıldı hamile olduğum için tedavi olamamıştım sonra bir et parçası çıktı ilk başta başka birşey sandım ve kürdanla almaya çalıştım çok feci kanadı ve kanamayı çok zor durdurdum et parçası mor siyah kırmızı renklerde bu ne olabilir?

Birde ben uyuşturucu iğneden çok çekiniyorum çünkü iğneyi her aldığımda titreme nefes darlığı baş dönmesi ve çarpıntı oluyor. Sizce sebebi ne olabilir?

ayten

Doktor bey,benim ön dişim kırıldı ve doktoro gidip yaptırdım. Ama korkuyorum tekrar kırılcak diye sizce kırılırmı ?

Uzman doktor

O dişinizi biraz sakının yani şu şekilde sert cisimler kırmamaya çalışın, sert şeyler ısırmamaya çalışın bu şekilde..

serkan

Merhaba benim yasim 33 bugun kopek disim kendiliginde kirildi daha onceden kanal tedavisi yapilmisti dis kokune yakin bir yerden kirilmis bugunde cumartesi ne yapabilirim

Uzman doktor

Eğer dişinizin kökü zarar görmediyse kaplama uygulaması yapılacaktır. Kök zarar gördüyse implant uygulaması ile yeniden bir dişe kavuşacaksınız.

Hatice

Merhaba doktor bey. Ben 18 yaşındayım. Dişlerim fazlasıyla yamuk,ve bazı dişlerim damaktan çıkmış halde. Ayrıca üst ön 2 dişimin arası siyah ve ayrık. Doktor arka tarafına dolgu yaptı fakat bir işe yaramadı hala siyah ve ayrık görünüyor. Bu 2 sorunum için ne yapmalıyım?

Uzman doktor

Dişlerinize porselen kaplama uygulamaları ile estetik bir görünüm kazandırılabilir. Facebook adresimizi incelemenizi istiyorum ve muayene için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

gülşah

mrb.hocam bugun dişimi çektırmeye gıttım ama doktor çok uğraşmasına rağmen dişimi çekemedı yarın ıkıye ayırıp öyle çekeceğini söyledi zormu çok acı çekermıyım hocam?

Uzman doktor

20 lik diş çekimleri zor olmaktadır. Kaç numaralı dişinizi çektirmek istiyorsunuz.

gülşah

20 lik değil hocam valla numarasını bılmıyorum ama sol üst arkadan 2.diş.daha önce kanal tedavısı yaptırmıştım dolgusu düştü ve çok ağrımaya başladı doktorda çekılmesı gerek dedı ama çekemedı uçlar kırıldı gerısı duruyo ıkıye ayırıp öyle çıkarcağını söyledı hocam

Uzman doktor

Doktorunuza güvenin çekilecektir. İkiye ayırıp çekebilir.

zeynep

mrb hocam benim üst ön dişlerim çatlak diş yüzeyi çok şiddetli ağrıyor bunun nasıl bir tedavisi var nefes aldıkça sıcak yada soğuk herşeyden hatta havadan bile sızlıyor ne yaptırmam gerek hocam tşk.

Uzman doktor

Diş kaplama öneriyorum.. İsterseniz muayene için gelebilirsiniz.

Hüseyin

Acil!! Hocam bugün 7 yasindaki kızımın üst ön disinden biri yaridan kirildi dr dolgu yapti..peki kökünden zarar gördüyse ve o dis düşerse ne yapmaliyiz

Uzman doktor

Doktorunuz gerekli olan tedavi uygulamasını gerçekleştirmiş. Bu çocuğunuzun süt dişi olduğu için zaten zamanla düşecek ve yerine kalıcı dişleri sürülecektir. Endişelenmeyiniz.

nilgün

10 yaşındaki oğlumun ön dişinin 1 tanesi kırıldı kökü duruyo ne yapmalıyız?

Uzman doktor

Dolgu uygulamaları ile tedavisi yapılmalıdır. Bunlar süt dişleridir. Dökülecek olan dişlerden fakat yinede ihmal dilmemesi gereklidir.

Hüseyin

Hocam yazmayi unutmusum 7 yasindaki kizimin kirilan üst disi kalici olandir. dolgu o dise yapildi.o dis kökünden cikarsa ne yapmaliyiz

nilgün

süt dişi değil kalıcı dişi kırıldı malesef.

Uzman doktor

Diş hekiminiz dolgu uygulamaları ile görünümü yeniden kazandıracaktır.

Münevver

Merhaba doktor bey,ben 12 yaşındayım.Kalıcı dişim küçük bir şekilde kırıldı.Acaba eski haline dönebilir mi?Ağrı-kanama yok.

Uzman doktor

Dolgu uygulamaları yada kaplama uygulamaları eskisi gibi olacaktır.

merve

merhabalar. İki gun once disime dolgu yapildi yanliz doktorum sagdan 5.sinin ortasini acik birakarak ertesi gun tamamlayacagini soyledi. gece o disim kirildi ve ertesi gun post tedavisi uyguladi. gorunurde hic bir sıkıntı yok ama uyusuklugu gectigi andan itibaren cok agri yapiyor. film cekildiginde de bir sey cikmadi. antibiyotik kullaniyorum ama hala sanki kalbim disimde atiyormuscasina bir agri var. doktor da cok sasirdi. sizce neden boyle olmus olabilir? Simdiden cok tesekkur ederim

hülya

merhabalar hocam yaklasık 6 ay once dişlerimi yıkattım yanı temizlettim . fakat bundan sonra dişlerimde cok sızı olustu. on dişlerim de baya çatlaklar oluştu. süreklide sızlıyor. hatta alt cenedeki ıkı dısım baya bı kırılmıs . tekrar gıtmeye korkuıyorum . cunku bı daha dişlerime daha fazla zarar veriri diye korkuyorum. dişlerimde hiç problem yoktu ama bı yaıkattım artık dişlrim sürekli agrıyor. sallanıyor ve on dislerım de kokunden ucuna kadar kırılma var ne yapmalıyım .. lutfen bana yardımcı olun..

Uzman doktor

Dişlerinize kaplama tedavisi gerekiyor. Dişleriniz çok zayıf kalmışlar. Bu kırılmalar vb. artabilir. Bu konuda muayene olmalısınız.

serap

Merhaba doktor bey,benim 18 aylık oğlum oynarken düştü ve öndeki 2 dişinin uçları kırıldı ağrısı yok nasıl bir yol izlemeliyim ve ileride kalıcı diş çıkar mı ? teşekkürler

Uzman doktor

Tabiki ileride kalıcı dişleri çıkacaktır. Bu dişlere bir şey yapımasına gerek yoktur. Dolgu uygulanabilir ama dişler geçici dişleri olduğu için endişelenmeyiniz.

can

Merhabalar doktor bey,

Yaklaşık 4 sene önce alt dişime darbe almış ve dişimin arka köke yakın bölümüne doldu yaptırmıştım. Şimdi dişimi fırçalarken dolgum düştü ve yurt dışında okuduğumdan Türkiye’de ki doktoruma gitmek istiyorum. Bu yüzden de 2 ay gibi bir süre beklemem gerekiyor. Dişimde çok hafif bir sızlama var. Acil müdahele gerekli mi? 2 ay beklersem daha büyük bir sorunla karşılaşır mıyım? Teşekkürler

Uzman doktor

Dişinizin durumunun ne olduğunu görmeden birşey söylemem doğru olmaz. Dişinizde bir iltihaplanmada söz konusu olabilir. 2 ay süre uzun bir süre bu süre içerisinde oyuk dişinizde yemek artıklarınında birikeceğini düşünürsek iltihaplanmanın ilerlemesi söz konusu eğer imkanınız varsa tedavinizi yaptırmalısınız.

s.serdar

merhaba hocam benim azı arka üst dişim daha önce dolgu sonra kanal tedavisi uygulandı suan uc kısmında bir kırılma oluştu ağrı yok herhangi bir sızı yok ne gibi bir tedavi uygulanır merak ettim teşekkürler.

Uzman doktor

Dolgu tedavisi ile kırık dişiniz düzeltilebilir. Eğer kırık büyük ise o zaman kaplama uygulamaları yapılabilir. Tedavi seçenekleri vardır. Doktorunuza gidiniz.

çiğdem

kızım 10 yaşında ön iki dişi kırıldı doktor birine dolgu yaptı diğerine kanal tedavisi yaptı ve 10 gün sonra onada dolgu yapcak yapılan işlem doğrumu ayrıca çekilen filmde yan kesici dişler oluşmamış köpek dişleri çıkcak onu farkettik bunun tedavisi nasıl olcak acaba doktor dişleri geri çekip boşluk oluştururz diyor başka tedavi yokmu köpek dişini törpüleyip yan kesici diş şekli verilirmi lütfen acil cevap verirmisinz

Uzman doktor

Bu sorunuz daha önce cevaplanmıştır.

Burak Can

Merhaba Doktor Bey,
Ön iki dişim kırılmıştı. Doktor kanal tedavisi yaptı. çok sonrada Kompozit dolgu yapıldı. Kompozit dolgularım 6 ay sonra düştü. Bu durumda ne yapılabilir ?

Uzman doktor

Bu konuda en iyi uygulama estetik kapalam uygulamalarıdır. Eğer randevu alıp gelirseniz size bu konuda daha önce yapılmış olan uygulamarı gösterebilirim. Bu uygulama ile istediğiniz diş görünümüne kavuşacaksınızdır.

Mert Öz

Merhaba Doktor Bey ben 7 yıl önce ön dişim kırıldı.Bende dolgu yaptırdım.ama şimdi dolgu yeri siyah ve çirkin gözüküyor bi tedavisi var mıdır.

Uzman doktor

Var. Kaplama uygulamaları ile son derece estetik dişlere sahip olabilirsiniz. Randevu için telefon numaralarımızı arıyınız.

alev

Merhaba benim ust damata yer alan kopek disinin yanindaki disim hamileyken çürüdu doğum yapalım 4 ay bitti bugün Çürüyen diliminde yarısı kırıldı kırılan kısım on tarafı çok kötü duruyor ne yaptırmaları. Sevgiler

Uzman doktor

öncelikle bir diş hekimi tarafından muayene olmalısınız. Dişinizin durumuna göre çürükler temizlenecek ve kanal tedavisi gerekiyorsa kanal tedavisi yapılacak ve sonrasında dişiniz dolgu olacak eğer diş kökü zarar gördü ise dişinize kaplama yapılacak.

emine

merhaba hocam benim 3 tane kök dişimde etin içinde kaldı uş kısımları çok za kaldı yemek yerken ağrı çelikyoruım diş etim çok acıyor ve diş doktoru korkum çocukluğumdan bu yana geçmedi ben uyutulma yöntemiyle çektirebilirmiyim cvp verirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekürler

Uzman doktor

Diş hekimi tedavileri lokal anestezi ile yapılmaktadır. Tedavinin genel anestezi ile yapılabilmesi için hastanede yapılması gerekir. Bu uygulama ise mali anlamda yüklüdür. Dişinizi durumunda dolayı apse oluşma ihtimali çok yüksek eğer korkup tedavi olmaktan vazgeçerseniz durumunuz daha da kötü olabilir.

ozge

Merhaba hocam benim de on dışım kırılmıştı kanal tedavisi falan olmuştu bikac yıl oluyo beyazlatma işlemi olmuştu fakat hiç beyazlatmadi dahada siyahladi ona nasıl bi işlem yapılabilir acaba ,birde sağ en arkadaki dişime dolgu yaptırmıştım aylar oldu kullanamıyorum sıcak soğuk sizliyor ve ne olablir tesk ederm kolay gelsin

Uzman doktor

Ön dişiniz için beyazlatma uygulaması sonrası kaplama yapılarak diğer dişlerinizle aynı renge getirilebilir. Arka dişinizin kanal tedavisi olması ve yeniden dolgu yapılması gerekiyor.

Pelin

Merhaba. 4 yaşında kızım ön kesici dişine darbe almış, diş görünüşte bütün halinde, ancak dokunulduğunda sallanıyor (diş ileri-geri gidiyor).Sadece dişeti tutuyor olabilir. Bu durumda dişi kurtarabilir miyiz?

Uzman doktor

Kurtarılabilir. Diş ile oynamayınız. En yakın sürede bir diş hekimine gidiniz.

esra kılıç

merhaba doktor bey ben çocukken öndeki dişlerimin ikisininde ucu kırıldı tedavi olarak ne uygulanabilir genelde kaplama diyolar ama ben kaplama istemiyorum başka tedavi yöntemi varmıdır.

Uzman doktor

Bunun tedavisi kaplama uygulamalarıdır. Randevu alı gelirseniz bu konuda size yardımcı olabiliriz. İstediğiniz estetik diş görünümüne kavuşabilirsiniz.

çağatay

Merhabalar doktor bey ben 15 yadindayim arka azi dislerimden biri kenari kirildi ve ici bos ne yapilir bu dise agri falan yok sadece uzerine sert bisey yediğim zaman anlik agri yapiyor ne tedavisi yapilir…

Uzman doktor

Dolu tedavisi yapılması gereklidir. Eğer ağrılarınız varsa kanal tedavisi uygulanabilir.

hakan 44

3 yil once ust kesici disim kenardan yarisi kirildi 7 ay once dolgu yaptim fakat dustu
kaplama yapmayi dusundum fakat kaplama dis dusuyor dediler ne
yapmaliyim

Uzman doktor

Bu tür durumlar için kaplama tedavisi yapılması gerekmektedir. Telefon numaralarımızı arıyarak randevu alırsanız gerekli tedavi işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

hakan 23

Doktor bey kopek baliklarindan dislerinden yola cikarak
gelistirilen yeni bir tedavi yontemi bulmuslar bunu bize acilar
misiniz lutfen

Uzman doktor

Bu tedavi yöntemini araştırıp sitemde bu konuya yer vereceğim..

Kamer

Merhabalar,
Benim sağ üst iki numaralı dişim kırılmıştı ve zamanla kırık küçük olmasına rağmen diş etimde iltihap oluştu. Bunun üzerine dişime önce kanal bir hafta sonrada ameliyatla müdehale ettiler. Ancak ameliyattan sonra dişim morardı ve bu görüntüden rahatsız olup özel bi doktorda dişime kaplama yaptırdım. Kaplama yaklaşık iki yıl sonra oynamaya başladı ve ben doktora gittim diş kökün oynuyor implant yapılmalı dedi. Ben biraz erteledim ve tam da gebeliğimin ikinci ayında bu dişim diş etinin bittiği noktadan kırılıp elimde kaldı. Kaplamaya beraber kırılmış ancak diş kökümde sallanma yoktu. Maalesef film çekmelerine rağmen iki farklı diş hekimi de bunu anlayamamıştı. Sonuçta gebe olduğum için yeni gittiğim doktor dişi temizleyip yapıştırdı ve ben şimdi idare ediyorum ama çok zorlanıyorum. Gebeliğim 5 aylık oldu sizce ne yapmalıyım? Inanın bıktım artık… Çünkü diş etimden sürekli beyaz bişey akıyor ve diş etlerinin rengi oldukça koyu. Doktorlara da güvenim çok sarsıldı.

Ulaş

Merhaba. Yaklasik 4 sene once ön tavsan dislerimden soldaki kırıldı. Şu an sol disinin ustundeki et sismis baski yapinca aciyor. Hatta çok soğuk yada sicak bisey içince uyusuyor . Ne yapmam lazim ? Ne yapmalilar ?

Uzman doktor

Bu dişinizin kanal tedavisi olması gerekir. Mutlaka doktorunuza gidiniz ve tedaviyi geciktirmeyiniz.

mert

Merhabalar Cem bey

benim bir sorum var özellikle kırık diş tedavisinden sonrası için

en öndeki yukardaki 2 dişimin sağdakinin sol al kösesinden kırık oluştu ,kenardan ve kökte hasar yoktu. doktora gittim ve dolguyla tedavi oldum , dişimin görüntüsü eskisinden daha iyi oldu yanliz benim emin olmadığım bu dolgunun saglamlığı ve sonrası…

eskisi gibi normal yemek yiyebilirmiyim ? bu dolgunun dayanaklılığı nedir ve ne kadar seneliktir? dolgu düşer diye korkuyorum acıkcası..

nelere dikkat etmeliyim sizin bu konudaki tavsiyeleriniz ne olacaktır?

diş doktorum içeriğinde florin olan bir macun kullanmamin faydali olacağını söyledi . Bu macunun uygulanması dolgu yapılmış kısmı güçlendirirmi?

değerli bilgileriniz ve tavsiyeleriniz için şimdiden çok tesekkür ederim.

saygılar

Uzman doktor

Bu tür durumlarda kaplama tedavisinin yapılması daha sağlıklı olacaktır. Dolgunuz zaman içerisinde farklı birrenk alabilir. Hatta dikkat etmemeniz durumunda yeniden kırılma yapabilir. Normal yemenize devam edin fakat sert cisimler kırlamamya kopartmamaya çalışınız.

misafir

Merhaba benim on azi disimin ici curumustu oyuktu sadece dıs kismi vardi gecen gunde su kapagi isirirken dustu kökü orda kaldi ney yapmaliyim kökü aldiktan sonra mi implant olur fiyat toplam ne kadar tutar acil yardim edin

Uzman doktor

İmplant tedavisi uyguylanması gerekir. Fiyatlar konusunda ve detaylı bilgi için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

hakan

Meraba hocam 3 yil once sağ ön dişimin kenari kirildi
dolgu yaptim fakat dustu. Cevremdeki insanlar kaplama
zamanla düser kaplama yaptirma dedi siz bu konu hakkinda
ne dusunuyosunuz saygilar

Uzman doktor

Kaplamalar zamanla düşmez. Burada kaplama uygulaması yapılması gerekir..

harun

Hocam sag on disim kenarindan kirildi kaplama yapmak istiyorum
Kaplama yapmam icin ondeki her iki diside mi incltilecek yoksa kirilan
dis tek mi ve bu arada kaplamanin dusme ihtimali ne kadar

Uzman doktor

Harun bey tek dişe kaplama yapılabilmektedir. Kaplama dişin düşmesi çok zordur.

Hıdır

Merhabalar sayın diş doktoru,
benım bugun, sag ust kopek dısı ıle azı dısı arasında kı dısım kırıldı, acaba bu sekılde gundelık hayatıma devam etmem dogru olur mu yoksa bır dıs doktoruna gıtmem gerekır mı zıra ımplant dan bahsedılıyor ve onu karsılayacak param ne yazıkkı yok..

Uzman doktor

Dişiniz kırıldı eğer kök bölgesinde bir sorun yoksa dişiniz kaplama uygulaması yada dolgu tedavisi ile kurtarılabilir. Mutlaka diş hekimine gidiniz. Eğer bu şekilde bırakılırsa iltihaplanma oluşabilir.

rojin

Merhabalar Sayın hocam. Benim arkadaşımın dişi azönce hiç ağrısı falan yokken kırılmış şimdide ağrısı yokmuş. Biraz araştrmş sıkıntıdan diye bir yazı okumuş. Bunun doğruluk payı nedir ve sizce neden böyleoolmuş olabilir? Teşekkür ederim

Uzman doktor

Mutlaka bir çürüme vardır Yada bir baskıdan dolayı geçekleşmiştir. Muayene olursa neden olduğu konusunda bilgi sahibi olunabilir.

harun

Peki hocam kaplama yapmak icin belli bir yas var mi

Uzman doktor

18 yaşından önce bu tedavinin gerçekleştirilmesi doğru değildir.

şeyda

hocam benim azı dişimin yanındaki diş kendiliğinden kırıldı şuan ortadan ayrılmış durumda ve bir kısmı yok sadece yemek yerken araya kaçtığında biraz ağrı yapıyor dişin köküde görünüyor sizce ne yapmalıyım çektirmek zorunda mıyım

Uzman doktor

Eğer kök zarr görmediyse kaplama uygulaması ile dişiniz kurtarılabilir. İhmal etmeyiniz.

ayse

merhaba hocam,
yaklaşık 1 sene önce ön dişimin bir kısmı kırıldı.doktora gittim kanal tedavisi uygulandı ve dolgu yapıldı daha bir hafta önce dolgu düştü yeniden yaptırdım doktor dolgunun bi daha düşmemesi için vida taktı ama dişetime değil kaplamayı da pek önermedi şu anda dişim sızlıyo sebebi ne olabilir ve ne yapmam gerekiyor?çok teşekkür ederim.

Uzman doktor

Kaplama uygulanabilir. Neden kaplama önermedi bunun bir nedeni olabilir. Tedavi olmanız dişinizle ilgili daha net bir cevap verilmesini sağlayacaktır.

ismail candur

Dolgu yaptirdim ve disiimin yarisi kirildi fakat kokten degil bu defa da ustten degil de o kirigin oldugu yerden gozle görülür sekilde curuk baslamis.maddi durumum iyi degil devlet hastanesinde kaplama yapılıyor mu bilemiyorum acikcasi ordaki doktorlara guvenemiyorum Da cektirmekte istemiyor ne yapmami tavsiye ediyorsunuz.

Uzman doktor

Kaplama uygulamalarında fark alınabilir. Fakat dişinizin kök bölümü kırılmadan dolayı zarar görmediyse kaplama uygulanabilir. İhmal ederseniz dişinizi kaybederseniz. Dişinizin kaybedilmesi daha fazla maddi küfet getirecektir.

ugur

Merhaba, yemek yerken dolgulu azı dişimin ağzımın ice bakan tarafındaki diş duvarı kırılma sonucu dolgudan biraz ayrıldı ama hala yerinde duruyor. Bu durumda ne yapmalıyım? Teşekkürler.

ahmet

Mrb hocam kardeşim 10 yasında kesici 2 disin yarısı kopmus. Ne yapmamız gerektiğini hemen yorumla ya bilirseniz çok iyi olur yorumlarınizi bekliyorum en kısa zamanda

Uzman doktor

Dolgu yapılabilir.

kubra

Merhabalar hocam ışın dolguyu bize kisaca aciklarmisiniz
tesekurler

kubra

Merhaba hocam sag on disim sol disime gore biraz uzun uzun kisim
nasil duzeltilir. Fazla olan kisim kesilmesi dogrumudur tesekurler..

Uzman doktor

Diş hekiminiz geekli düzeltmeyi yapacaktır. Diğer dişinizde uzatmada sağlanabilir. Dişinizin durumu görülmelidir.

hasan

Mrhblar
Doktor bey 9 aylık oğlumön üst dişini kkrdı. Dişciye kırılmış diş ile gösterdim diş cok düzggün bicimde cekilmişcesine cıkmıştı yerinden.doktor bu yuzden bişey yapmaya gdrek yok dedi. Ertesi gün dişin yerinden et parçası sarkmayabaşladı bu ne olabilir?

hatice

doktor bey bn 16yasindaym ön disimin yarısı 4sene önce kırıldı dışarıdan bakıldığında çok kötü duruyor ne yapmalıyım

Uzman doktor

Dolgu yapılabilir. Diş hekimiize gidebilirsiniz.

mehmet

üst azı dişimin ön kısmı yarısı kırıldı nasıl birr tedavi yöntemi uygulamam gerekiyor sayın hocam?

Uzman doktor

Eğer kök zarar görmediyse dolgu işlemleri yada kaplama uygulamaları ile dişiniz kurtarılabilir. Eğer kök zarar gördü ise çekilip implant tedavisi yapılması gerekicektir.

mehmet

üst azı dişimin ön kısmının yarısı kırıldı nasıl bir tedavi yöntemi uygulamam gerekiyor sayın hocam?

merhabalar 🙂 benim kanal tedavisi olan disim iki kez kirildi ve doktorumun yaptgi dolgu yani kendi disim gbi gozukuyordu ne yaptgini tam bilmyrm dustu ve kanal tedavili disimin sadece koku kaldi :/ cekilmesi cokmu agrili olur? simdiden tesekkurler

Uzman doktor

Diş çekilmesi en son yapılması gereken tedavi uygulamasıdır. Eğer dişinizin kökü sağlam ise kaplama uygulaması ile dişiniz kurtarılabilir.

Vhisne

Doktor bey. benim dişim ben 3 ya da 4. sınıfa giderken kırıldı şuanda 8.sınıfım. Önceleri önemsemesemde insan büyüdükce rahatsız oluyor tabi.Bu arada ön kesici dişim birazcık kırıldı. Şu fotoğrafı açabilirseniz bunun aynısı olduğunu görürsünüz. Babam okullar kapanınca dişciye gideriz demişti şu kaplatma işleri kaç gün sürer bir bilginiz varmıdır acaba.

Uzman doktor

İki bilemediniz üç seansa tedaviniz gerçekleştirilir.

anıl

benim azı dişimin çekilmesi lazım koku yapıyo ama kökü yoq implant yapılması lazım heralde ama fiyatı ne kadar tam olarak bilmiyorum acil cewap yazarsanız sevinirim

Uzman doktor

implant fiyatları için telefon numaralarımızı arıyarak bilgi alabilirsiniz. Geçmiş olsun..

sergen

merhaba hocam benim ön üst dişlerimden birinin yarısı 11 yaşındayken kırıldı ve ben şu an 15 yaşındayımbana yardımcı olursanız sevinirim

Uzman doktor

Dş dolgusu yada kaplama uygulamasının yapılması gerekir. Lütfen randevu alınız.. Telefon numaralarımız sitemizde mevcuttur.

zeynep

merhabalar doktor bey 23 aylık bir oğlum var dişleri yaşına girer girmez çürümeye başladı ve ön dişlerin yanındakiler kırılarak minicik kaldı. ön dişide ortadan çürümeye başlamıştı çarpma sonucu diş çürüyen yerden kırıldı. dişin kökü görünüyor kırmızı şekilde sinirleri oluyor galiba. Ne yapmalıyız hastaneye götürdük küçük bişey yapılmaz dediler. Acaba ilerde sorun olurmu, o dişi düşürüp yerine kalıcı dişi gelirmi, şimdiden teşekkür ederim..

Uzman doktor

Evet mutlaka dediğiniz gibi olacaktır. Fakat bebeğinizin dişlerini ihmal etmyiniz. Biberon çürüğü dediğimiz bir durum ile karşı karşıya kalmış durumda bebeğinizi bir pedodonti uzmanına göstermenizde fayda var. Biberon Çürüğü Nedir ? Biberon Çürüğü Tedavisi

Murat

Merhabalar, benim ön sağ dişim 4 de 1 kırıldı alt dişlerimin de öndeki ikisi kırıldı doktora gittim dolgu yaptırdım fakat bişey ısıramıyorum düşüyor ve sonra tekrar yaptırmak zorunda kalıyorum bu durumda beni kötü ediyor hiç kırılmayan bir diş ve istediğimi yiyebilmek için ne yapmalıyım teşekkürler.

Uzman doktor

Dişlerinizin kaplama uygulaması yapılması gerekir. Diş estetiği uygulamasına giren bu işlemler son derece kaliteli ve uzman bir diş hekimi tarafından yapılmalıdır. Bizim facebook adresimizi inceleyebilirsiniz. Orada daha önce diş estetiği uygulaması yaptıran hastalarımız resimlerini paylaşmışlar. Onları inceleyiniz. Eğer dilerseniz randevu alıp muayeneye gelebilirsiniz.

fatih

merhabalar,benim ön sag dısıme 8 ay once kanal tedavisi yapıldı ve doldu yapıldı.3 gun once dişim kırıldı.ve agrı oluştu.dişçiye gıttım dişimin kökünün çurudugunu soyleyıp cekılmesı gerektıgını söyledi.Bende dolgu yaılmasını ıstedım tekrar dolgu yapıldı.Geçiçi dolgu yapıldı.Fakat 2 saat sonra yanağım sıstı gözüm kanlandı.Bu neden olabılır ve ne yapmam gerekır.Dişimi çektirmeden kurtulması mumkunmu?Bu şişlik normalmı ınermı?Bir antıbıyotık kullanmam gerekırmı?tesekkur ederım ılgınız ıcın.

Uzman doktor

Tedavi etmeden bu sorularınızı net olarak yanıtlamam mümkün değil.. Eğer dişinizde apse oluşmussa dişinizin alınması gerek.

Zeynep

Merhabalar.. Bugun sakiz cignerken sag alt taraftaki(yirmilik disimden iki onceki) cene disim catladi. Aksam unutarak uzerine yemek yedim ve catlayan bolum koptu. Disimin dortte ucu ve koku saglam. Acaba dis cekilir mi yoksa dolgu yapilir mi? Tesekkurler..

Uzman doktor

Dolgu yapılabilir merak etmeyin. Diş hekiminize başvurarak gerekli tedavinizi yaptırınız.

barış

Merhaba hocam 2 yaşında kızım düştü ve üst kesiçi dişi ucundan kırıldı diğeride arkaya doğru kaydı doktora gittik yaşı küçük olduğu için kızım durmadığı için müdahale edilemedi benim merak ettiğim soğuk ve sıcak yiyecekleri yerken hep sızlama olurmu şu an sert yiyecekleri yiyemiyor bu ne kadar devam eder konuşma bozukluğu olurmu kendi dişleri geldiğinde arkaya doğru olan dişi gene arkadamı cıkar teşekkürler.

Uzman doktor

Arkada olan dişi yine arkada çıkmaz Kendi dişleri geldiğinde düzelir. Kırık olan dişe dolgu yapılabilir. Fakat durmadığı düşünülürse bu şeklide devam edecek. Bir kaç güne kadr diş yerinde sağlamlaşacaktır.

Erhan

Merhaba,
Nedenini bilmiyorum fakat, ön üst kesici dişlerimden birisinde hafif bir çatlak meydana gelmiş. Bu çatlak diş ağrısı, daha doğrusu sızı yapıyor. Bu sızıyı önlemek için doktor tedavisi ne şekilde olacaktır? Ve dişi kaybetmeden tıbbi bir çaresi var mıdır?

Uzman doktor

Evet dişinize kaplama uygulanabilir. Geçmiş olsun..

Nazlı

Hocam merhabalar ben estetik operasyon olmak istiyorum burnumdan ve dudaklarımada dolgu botoks uygulaması yapılmasını istiyorum. Aynı zamanda dişlerimi de yaptırıcam.. Yani komple baştan yaratılmak isteiyorum. Ön dişleriminde birisi kırık ve diğer dişlerimde de aşınmalar var. Acaba komple kaplama uygulaması yapılabilir mi ? Ünlülerin dişleri gibi olabilir mi ?

Uzman doktor

Tabiki olabilir. Zaten bu konuda bir çok hatamız oldu.. Dişlerinden ve görüntüsünden çok memnun oldular. Facebook adresimizde de bu konuda fotoğraflarını yollayıp memnuniyetlerini belirtmişler. Sizde oradan kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda dolgu için ve burun estetiği için bu linke göz atabilirsiniz http://www.teomandogan.com bu konuda uzman bir doktordur. Diş kırılması için kaplama uygulamalarının tercih edilmesi de doğru bir tercih olmuş.. Ön dişlerde tam olarak estetiğin sağlanabilmesi de istediğiniz komple kaplama uygulamaları ile size çok daha görsel bir estetik kazandıracaktır. Muayene için telefon numaralarımızı arıyarak konular hakkında bilgi ve muayene tarihi alabilirsiniz.

aleyna

Meraba hocam kirilan ust kesici disin tekrar uzatilmasi mumkunmudur
bu arada yas 16

Uzman doktor

Evet mümkündür. Diş estetiği uygulamaları yapılabilir.

Mehmet

Merhabalar ben 15 yaşımdayım 10 yaşındayken ön iki dişim kırıldı ve bunlar daimi dişlerimdi ve ailem bana 18 yaşına kadar bekliyeceğimi söylediler fazla kırıldı fakat kök duruyor bu durumda hangi tedavi uygulanacak ve 18 yaşıma kadar beklemem gerekiyor mu ?

Uzman doktor

Hayır dolgu tedavisi yapılabilir. Daha sonra yaşınızı doldurduğunuzda bu dişlerinize kaplama uygulaması yapılarak gayet estetik bir görünüm oluşturulabilir.

Enes

13 yaşındayım ve bugün iki ön dişlerimin yarısı kırıldı yarısını bulduk bugün resmi tatildi dilimin yarışınızda bulduk yapışırmı vede kanama olmadı

Uzman doktor

Kendi tükürüğünüzde saklayın ve en az 45 dakika içinde bir diş hekimine gidiniz.

Enes

Pardon hocam dişimin yarısını bulduk

Fulden

Sol en arka kök dişimin sol arka kısmı kırılmış diğer tarafı da kırık ama damak onu tutuyor hafif bir ağrı var çekilmesimi gerekir, daha önce kanal tedavisi ve dolgu yapılmıştı

Uzman doktor

Eğer bu 20 lik dişinizse çekilecek.. Eğer diğer azı dişiniz ise kanal tedavisi ve kaplama uygulamaları ile kurtarılabilir.

Muhammet

Doktor Bey benim yemek yediğim diş,şeker yerken çok az birşey kırıldı ve sivri bir yer kaldı dilimi acıtıyor ne yapmalıyım?

Uzman doktor

Dolgu tedavisi olmalısınız.

fatih

Merhaba hocam ben 17 yasındayım ağzımın sol en üstde 20 yaş dişinin önünde ağza bakan kısmı kırık kökü duruyor ama yanak kısmına bakan kısım yarısı az once kırıldı yani dişin %75 i kök %25 i yukarda duruyor bu diş nasıl çekilir diş eti yarılma söz konusumu çok korkuyorum diş etinin yarılmasından 🙁 içime bi soğuk su serpin nolur

Uzman doktor

Bu dişin çekilmesinden önce kurtarılması gerekmektedir. Diş hekiminiz eğer kök ölmediyse dişinize kanal tedavisi ve kaplama uygulaması yaparak dişinizi kurtaracaktır. Dişin çekilmesi en son uygulanacak tedavi yöntemidir.

metin

Doktor bey benim yan dişim kırıldı kök duruyor ve diger tarafı krilmadi hangi tedavi uygulanır..

Uzman doktor

Dolgu tedavisi yada kaplama tedavisi ile dişiniz kurtarılabilir.

Kubilay

Kavgadan 1 ay sonra darbe yediğim dişim kararmaya başladı napmalıyım

Uzman doktor

Muhtemelen kökü ölümş.. Beyazlatma ve diş kaplama yapılması gerekmektedir.

Berna Azamak

Merhabalar,
Benim 5 yaşında bir oğlum var. En arkadaki dişin yanındaki diş çürümeye başlayıp kırıldı. Diş doktoruna götürdüm ayak üstü baktı ve “bir problem yok, nasıl olsa bunlar düşecek, problem olduğunda getirin” dedi.Şimdi de en arka dişi yine ufaktan çürümeye başladı ve o da kırıldı. Çocuklarda bu kadar kolay mı diş kırılmaları acaba?
Bir de gözüme çarpan bir şey var. Dişinde beyazlıklar oluşuyor ve sanırım o beyazlıklar oluştuktan sonra diş kırılıyor. Bu dişteki beyazlıklar ve kırılmalar kalsiyum eksikliğinden olabilir mi?

Teşekkürler

Uzman doktor

Muhtemelen vitamin eksikliğinden kaynaklanıyordur. Öncelikli olarak çocuğunuzu mutlaka bir pedodonti uzmanına götürünüz. O çocuğunuzla ilgilenecektir. Dişlerinde oluşan çürümeler, diş bakımı ve kırılmalarla ilgili sizlere bilgi verecektir. Çocuğunuzun süt dişleri çok önemlidir. Nasıl olsa yerine yenileri gelecek diye ihmal edilemez.

Berk

Merhabalar. Sol üst azı dişimin alt tarafında dolgu vardı fakat arkası kırıldı. çok uzun ya da çok geniş değil. Dolgu ve diş yerinde sapasağlam duruyor. Kırılan yer diş etine kadar uzanmıyor fakat biraz yakın.Dolgu ile düzeltilebilir mi?

Uzman doktor

Evet anlattığınız kadarı ile dolgu ile düzeltilebilecek bir durumdur..

burcu

merhaba benim bir dişim delikti çok ağrıyordu bir süre dişlerimi fırçalayamadım . Şimdi duzenlı olarak fırcalıyorum fakat dişimin kök kısmında delikler olusuyor fırcalarken cok agrıyor ne yapmalıyım

Uzman doktor

Burcu hanım.. Diş hekimine giderek bu durumun neden olduğu araştırılmalı ve geniş çaplı muayene olmalısınız. 3-4 dişinizde birden olması diğer dişlerinizde de olacağına işarettir. Mutlaka tedavi olmalısınız.

burcu

dişimin derken 3 4 tane dişimde aynı şekılde tam köklerınden delındı

Kevser

MErhaba doktor bey benim azı dişim kırık ve ağrıyor dişe kanal tedavi yapılacak…
Knal tedavi naswıl ypıılıck.. ve ağrıı nasıl geçerr

Uzman doktor

Diş kökünüz ölmüş kanal tedavisi ile buradaki sinirler alınacak.. Alınan sinirlerle beraber ağrılarınızda geçecektir.

büşra

hocam benim sütdişim daha çıkmamaıştı gerçek dişim gelip onun yanında çıktı gidip doktora sütü çeksem gerçek yerine gelirmi

Uzman doktor

Ortodontik bir tedavi gerekebilir. Dişinizin durumunu bilmiyorum Büşra hanım panoromik röntgen filmi ile görülmesi gerekiyor. Diş hekimine muayene olabilirsiniz.

büşra

acır mı çekerken

Uzman doktor

Dişiniz çekilecek ise çok acı duymazsınız.

serhat

slm dişlerim kırıldı kanal tedavisi yaptırdım dişi doldururken dişin bi tanesinin köku kapalı deilmiş cihaz içine kadar giriyomuş dişler cekilecek diolar cektirmelimyim

Uzman doktor

Eğer kökte kırılma varsa alınması gerekiyor. Yerine diş implant tedavisi öneririm…

atila

merhaba benim oglumun ön kesici dişi uçundan kırıldı 8.5 yaşında ne yapabiliriz diş çekilse yeniden çıkabilirmi

Uzman doktor

Dolgu yaptırabilirsiniz. Çekilmesine gerek yoktur.

Kubilay

Hala cevap vermediniz hocam dişim git gide kötüye gidiyo galiba

zeyneb

merhabalar benim üç ay önce üç dişim kırıldı ve dişlerim çok güzeldi.şu an artık eskisi gibi gülemiyorum. eskisi gbi mutlu deilim.tedavisi nasıl olur?lütfen yarrdım edin.

Uzman doktor

Yaprak lamina uygulamaları ile dişleriniz eski görselliğine kavuşacaktır. Yaprak Porselen Diş Fiyatları

cansu

On alt bir disimin arka tarafindan ama disin alt kismindan kucuk bir parca sert bise yiyince agzima parcasi geldi. Kotu mu ne yapilmali

Uzman doktor

Apse oluşmuş bu durumda diş hekimine giderek kurutulması ve tedavi için başvurmalısınız.

doğan

doktor bey benim ön iki dişimden sağının ucu kırıldı ve kökte aynada baktım kanama sıkışmış gibi ve dişim ağırıyor ne yapmalıyım aynı zamanda dişim sallanıyor hemen elimlen çeksem çıkacak gibi hemen cevap verirseniz sevinirim 🙁

Uzman doktor

Dişiniz zarar gördüğü için öyle gözükmektedir. Darbeden sonra dişinizde sallanma olabilir. Bunu zorlamayın bir kaç gün sonra dişiniz yeniden sağlamlaşacaktır. Muhakkak diş hekimine gidiniz.

doğan

ve aynı zamanda 13 yaşındayım

furkan

merhaba doktor bey ben 16 yasindayim 1 yil once on alt sol disim kirildi koku hala icerde ne yapilmali.

Uzman doktor

Dişinize dolgu yada kaplama uygulanacaktır.

furkan

merhaba doktor bey ben 16 yasindayim 1 yil once on alt sol disim kirildi köku hala icerde ne yapilmali.ne onerirsiniz tesekkurler.

furkan

merhaba hocam ben 16 yasımdayım bundan 1 yıl önce dişim kırıldı fakat kökü hala içerde duruyor ne yapılabilir.teşekkürler.

serhat

ben 14 yasındayım bir süt dişim var duserse bida ordn yeni bir diş çıkarmı ?

Uzman doktor

Panoromik röntgen filmi ile durumunuz kontrol edilmelidir.

selma

kızım 7 yaşında yeni değişen ön dişi düşme sonucu yarısı kırıldı ne yapmam gerekir teşekkürler

Uzman doktor

Kızınızı muayene etmemiz gerek öncelikle.
travmaya uğrayan dişinin canlı olup olmadığını anlamak için. Daha sonra dolgu tedavisi uygulanabilir.

merhaba benim dişim galiba çatlamış çünkü ön dişime ışık tutum ortada bi çizgi olduğunu gördüm sizce böyle çatlak olduğunu anlayabilirmiyim çatlaksa kırılabilirmi ?

Uzman doktor

Öncelikle çatlağın sınırların görmek lazım,derin bir durum yoksa,halledilebilir. Bunun için vakit kaybetmeden diş hekimine görünün..

Rabia

Merhabalar. Benim dişlerim sürekli kırılıyor. Günlük hayatta bir şey yerken vs ağzıma ufak diş parçası geliyor hissediyorum.aynaya baktığımda doğru olduğunu görüyorum. Dişlerimi düzenli fırçalıyorum. Her gün diş ipi kullanıyorum. Şimdiye kadar gittiğim tüm dişçiler de diş minemin aşırı yumuşak olduğunu söylüyorlar. Yani dolgu için açarken bile diş gibi değil yumuşacık hemen ilerliyor.öyakında tel taktırmayı düşünüyorum. Ama yine daha çok kırılırmı diye korkuyorum ve açıkçası moralim de çok bozuk iyi baktığım halde sürekli kırılıpçürüyorlar. Ne yapmalıyım?

Uzman doktor

Dişlerinizin neden kırıldığı hakkında bir takım araştırmalar yapılmalıdır. Çürük olabilir, soğuk sıcak gıdaları aşırı tüketiyor olabilirsiniz, dişlerinizi sıkıyor olabilirsiniz…Sebebinin tespiti için dişi görmekte fayda var. Diş hekimine muayene olunuz.

beyza

dişimyarısı kırıldı yemek yiyemiyorum çok ağrıyor uykudan uyanıyorum ağrısından napmalıyım

Uzman doktor

Ağrı kesici alabilirsiniz. Diş Hekimi doktorunuza mutlaka başvurunuz.

eray

Dislerimde agri var curukte var ama durdukyere parca kiriliyor ufak parcalar kopuyor ne yapmaliyim

Uzman doktor

Çürümeden ve dişiniz zayıfladığından dolayı dişinizde kırılmalar gözükebilir. Diş hekiminize başvurarak dişinizin dolgu yada kaplama olmasını sağlayınız. İlerleyen diş çürümesinde dişinizi kaybedebilirsiniz.

sefa

benim oğlum arkadaşı ile oynarken taş gelmiş ön dişine kırılmış yarım görünüyor o dişi 2005 doğumlu ne yapmammız gerekiyor olay yeni oldu saygılar

Uzman doktor

Şimdilik dolgu uygulamaları ile görünüm düzeltilebilir. İleride yani 18 yaşına geldiğinde kaplama uygulaması yapılabilir.

gizem

Benim ön dişim kırık ama dolgu yaptırdım şimdi tel taktırmalıyım bi sorun olurmu

Uzman doktor

Gizem.. Hayır sorun olmaz. Diş hekiminiz gerekli tedaviyi gerçekleştirir.

yasmin

Oglum22 aylik ust ön dişi yatay olarak ikiye bölündü ama kopmadi. Yapilacak bişey varmidir. Bugün acil götürdugum doktor kendiliginden düşer bi sey yapamayiz dedi

Uzman doktor

Yasmin hanım bu durumda doktorunuzun dediği gibi yapılacak pek bir şey yok dilerseniz çocuğunuzu bir pedodonti uzmanına götürebilirsiniz. O çocuğunuzun dişleri ile daha yakından ilgilenecektir.

Mehmet

Merhaba Doktor Bey 3 gün önce üst ön 8 dişime zirkonyum kaplama yaptırdım.
Tedavimi yapan doktor kalıcı dişlerimi geçici olarak yapıştırdı fakat dişlerimde çiğneme esnasında basınç hissediyorum. Bu basınç kalıcı olarak yapıştırıldığında da olacak mı acaba birde kalıcı olarak takılan dişlerin çıkma , düşme ihtimali varmıdır.
Teşekkürler

Uzman doktor

Geçici dişler dolayısı ile bölgede baskı hissedebilirsiniz. Bu asıl kaplamaların takılması ile geçecektir. Kalıcı olarak takılan dişlerin düşme ihtimali çok düşüktür.

sertan

merhabalar doktor bey. ben 19 yaşındayım. 3 sene önce sağ arka azı disimin küçük bi kısmı yemek yerken kırıldı ve ortası boş kaldı doktora gitmedim açıkçası korkumdan. bi süre sonra ağrımaya başladı. bi kez daha yemek yerken bu sefer diğer yan tarafı kırıldı ve disin ortası tamamen boş kaldı ve şu an kökü duruyor dilimle hissediyorum. iltihaplandi ve sisti. hala doktora gitmedim korkumdan. ne yapılabilir tedavi olarak ve tedavi yontemini açıklar mısınız? kök çürük büyük ihtimal çekilme durumu olursa ameliyatla dis etini kesip kökü öyle mi çıkaracaklar yoksa farkli bi cekim mi olacak size zahmet beni bilgilendirirseniz sevinicem sağolun.

Uzman doktor

Sertan.. Eğer dişiniz kurtarılamayacak şekilde kök kısmı zarar gördü ise dişiniz çekilecektir. Öncelikli olarak apsenin kurutulması gerekir fakat siz gitmemekte direniyorsunuz. Peki daha sonra ne olacak eğer acil bir şekilde dişinizdeki apse tedavi edilmezse bölgede kist oluşacaktır. Sorunlarınız siz tedaviden kaçtıkça büyüyecektir.

Tuğçe

Merhaba,şu 20 yaşındayım ve bundan yaklaşık 10 sene önce düşmem sonucu ön iki dişim kırıldı. O zaman diş doktorum kanal tedavisi ve dolgu yaptı. Bir dişimde vidadan dolayı çok fazla morarma var. Bunu düzeltmek için gittiğim doktor vidayı çıkartmadı ön iki dişime yalnızca lamine yaptı fakat morluk kapanmadı hala fark ediliyor. Ne yapmalıyım sizce zirkonyum kaplama tedavisiyle vidadan kurtulabilir miyim, morluk kapanır mı sizce?

Uzman doktor

Tuğçe hanım.. Diş etlrinizde morarma ve dişlerinizde de siyahlaşmamı var ?

meryem

merhaba.4 ay içinde üç farklı dişimde yemek yerken kırıldı. kan tahlili yaptırdım demir eksikliği dışında bir sorun çıkmadı acaba neden kaynaklanıyor olabilir

Uzman doktor

Bu dişlerinizde çürümeler varmıydı.. Vitamin eksikliğine bağlı olarak bu durum gözlenebilir. Tedavi olmalısınız.

kırık diş

hocam merhabalar arkadaşların sorunlarını okudum da geçmiş olsun hepsine. benim de sağ altta en arkadaki o iki dişe dolgu yapmıştı doktor. ama bugün kahvaltıda o arkadan bi öndeki dişin bi yeri kirildi duran kisimlari da var dolgu da duruyor. diş hekimine gidicem ama önce ne yapabileceklerini öğrenmek istiyorum. bu arada yaşım 15

kırık diş

bi de hocam doktora gideceğim ama siramin gelmesi gerek. o zamana kadar yemek yediğim anlarda yediğim yemek o dolguyu düşürür mu ya da zarar verir mi acil ya da ictigim bir şey cignedim sakiz falan?

Begüm

Merhaba doktor bey ben 14 yaşındayım 9 yaşındayken yere düştüm ve ön dişlerimden birsinin ucu ay şeklinde kırıldı. İlla dolgu yapmak için 17 yaşını mı beklemeliyim yoksa şimdi de yapılabilirmi??

Hamza

Merhaba , kök dişimin 1/4 ü kırıldı ve çürük yemek yerken kırık yere temas oluyor ve verdigi acı diğer dişlere yayılıyor

Gülbahar

Doktor bey ön dişim dolguluydu yemek yerken capraz bisekilde kırıldı kırılınca dolgumda düstü doktora gittim rontgen cekti dolgu olacak dedi dolguyla kırıklıgını nasil kapatacak eskisi gibi gorunecekmi yasim 17 bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

emrah

mrb hocam benim dişi ikigün önce kırıldı(alttaki kesici disim)ve alt cenem de şişlik oluştu bunun sebebi ve tedavisi varmi..tesekkür ederim şimdiden

burak can

hocam benim kapama yaptırdıqm dişiminkenar bir kısmı kırıldı tedavisi olurmu yok sa çekilimi teşekürler.

Beste

Merhaba, oglum 2 yasinda, 4 gun once yururken takilip yere dustu, kaldirdigimizda on kesici disinin arka tarafinin-dis etiyle birlesen bolumunun kanadigini farkettik. Kanama hemen durdu cok olmadi, agri veya huzursuzlugu da olmadi. Belirgin bir sallanma yok ama sanki cok hafif digerine nazaran sallaniyor gibi… Dis ölmüş olabilir mi? Oneriniz var mi?

Uzman doktor

Kontrol edilmesi gerek faka sanmıyorum kendiliğinden sağlamlaşacaktır. Yinede ihmal etmeyip bir diş hekimine gösterilmesinde fayda vardır.

ilknur

merabalar hocam;üst ön dişlerimin tam ortasında çürük vardı yaklasık 2ay önce dolgu yaptırdım fakat bugün o ön dişlerimden biri dolgudan itibaren yamuk bir şekilde kırıldı.yani kırığa dolgu oluyo diyolar ama çürümeden dolayımıdır yoksa dolgudan dolayımıdır bilmiyorum.neden olur bu?bide zaten ikisinin arası dolgu olduğu için nası bi tedavi yapılır yardımcı olursanız sevinirm

Uzman doktor

Yeniden dolgu yapılabilir fakat yine aynı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Size önerim estetik kaplama uygulamalarıdır. İyi bir diş hekiminde Yaprak Porselen Diş yaptırabilirsiniz.

Tuğçe

Evet vida olan dişimde siyahlaşma, diş etimde de morluk var ama diğer dişimde birşey yok. Ne yapmalıyım sizce?

Uzman doktor

Dişeti tedavisi ve siyahlaşan dişinize beyazlatma uygulanabilir. Tedavi sonrasında daha net bir bilgi verilecektir.

hüseyin

Merhaba benim 8 yaşında iken önden bir dişim kırıldı ve su an 15 yaşındayım büyüdükçe dişim yerine oturur mu yerine oturmazsa nasìl tedavi edilir teşekkürler

Uzman doktor

18 yaşını beklemeslisiniz. Ön dişinize uygulanacak kaplama uygulaması ile dişinizde oluşan estetik kaygılarınız ortadan kaldırılacaktır.

digdem

BN daha öncede yazmstim ama cvp almdim diş eti çekilmesine bagli alt iki disimin kök kisminda küçük parçalar halinde kirilma oldu banda bu konuda yardimci olurmsunuz

gulcihan

MerhabaLr hocam benim on disimin yarisi kirildi ve cok sizliyor doktara kac gun sonra ve eger doktara giderssem disime ne yapabilir bunun cevabini verrseniz sewinirim hocam 🙂

Uzman doktor

Dişinizin mutlaka bir diş hekimi tarafından kontrol edilmesi gerekir. Dişinizin kökü çarpmadan dolayı ölmüş olabilir. Kontrol edildikten sonra dolgu yada kaplama uygulamaları yapılabilir.

alibey

merhabalar… çürük dişim kırıldı. bir kısmı kaldı kalan kısmında ağrı yok ama galiba yediklerim sinirlere dokununca çok fena sızlıyor ne yapmalıyım acillll

Uzman doktor

Öncelikle dişinizin durumu kontrol edilmeli alibey.. eğer sızlama varsa kanal tedavisi ve sonrasında kaplama uygulaması ile dişiniz kurtarılabilir.

alibey

sinirlerin sızlaması ciddi sorunlara yol açar mı??

Ege Özhan

Merhaba benim ön dişimin ucu kırık geçenlerde birazcık daha kırıldı, dişime kompozit dolgu yaptırmayı düşünüyorum. Dayanıklılıgı nasıldır acaba?

büşra

Merhaba doktor bey benim 9 yaşımda ön iki dşim ortada üçgen şekli oluşturacak şekilde kırıldı ne kadar doktara gttiysem zamanında 18 yaşımı beklememi söylediler ve dişlerimden birisi çürüdü sadece kökü kaldı şuan 18 yaşındayım tekrar doktara gttiğimde implant olabileceğini fakat dişim seyrek olduğu için yapılan dişiminde böyle olmasını söylediler ikinci seçenek olarak ortadonti tedavisini seçtim bi yılda bunun için bekledim tellerim çıkmak üzere ama dişlerime hafif restarasyon yapacaklarını söylediler tedirginim ve bu doktorlara da yansıyor dişlerim doğal dururmu sırıtırmı yardımcı olun lütfen

Uzman doktor

Büşra hanım.. Kullanılacak malzemeye ve bunu yapacak olan diş hekimine bağlıdır.

emrah

Merhabalar hocam dun gece bir kavga sonucu agzima darbe aldim ustteki en on disimin birisinde hafif bir sallanmayla birlikte agri var birve yurt disindayim bulundugum yerde disimi saglikli olarak gosterebilecegim bir yer yok ne yapmami tavsiye edersiniz

erol

merhabalar hocam.. 26 yaşındayım. 19 yaşındayken bisikletten düştüm ve ön dişim yarım kırıldı. doktora gitmedim 🙁 zamanla görünümüme alıştım sanırım o zaman dişlerim küçük olduğu için pek belli olmuyordu ama zamanla anladım ki sosyal hatta olumsuz yönleri olabiliyor en basit örn.. fotoğraflarda gülümsememek gibi .. daha sonra bir kaç muayene olsun hastane olsun başvurdum ama net istediğim bir cvb alamadım açıkçası bende doktor korkusu var özelliklede diş ve iğne gibi durumlardan tedirgin oluyorum . bir öneriniz olursa sevinirim kalan dişim ölü dişmi bilmiyorum ama ben artık tebbesüm yerine gülmek istiyorum nasıl randevu alabilirim yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar teseküler .

dilay

merhaba.hocam kzım 3 yasında ön üst dişleri yavaş yavaş çürümeye başladı ve bı darbe sonucu çatladı snrada dişlerini sıktıgında kırıldı yarısı ne yapmalıyız nasıl tedavı edilir.bu tip hastalar bilgi verirmisiniz.sadece öndekı 4 dişinde çürüme var 🙁

Uzman doktor

Dilay hanım.. Çürüme hızlı bir şekilde diğer dişlerinie yayılabilir. Biberon çürüğü dediğimiz durum bebeğinizin dişlerinide görünmeye başlamış. Mutlaka bir pedodontiste götürülmeli..

riza

Merhaba doktor bey ben 22 yaşındayım. 13 yasinda bisiklet kazasi gecirmistim ve asfalta cakilmamdan dolayi on disimin yanindaki dişe bakan kisminda bi kirik meydana geldi bunu yaptirmadim ben yıllarca. Ve yanindaki bir iki diste biraz yamuk. Doktora gittigimde tel tedavisi onerdi maddi yetersizlik ve goruntu kirlilignden dolayi buna pek sıcak bakmadim. Suan yaptirmayi düşünüyorum fakat bilgim yok. Tel takilmadan ne gibi bi tedavi olabilr. Oyle aabartilack bir yamukta yok zaten. Ilginize teşekkür ederim simdiden

çağla

10 yaşındayım ve yan kesici dişim çok az kırıldı yenisi çıkarmı veya yapılırmı?

riza

Benim soruma da cevap verirseniz sevinirim .

çagla

10 yaşımdayım ve yan kesici disimin ucu birazcık kırıldı yenisi çıkar mı? veya yaptırılır mı?

hakan

merhaba doktor bey ben küçükken düşmüşüm ben büyüdükçe bu diş siyamı kırmızı mı bilmiyorum bir renge dönüştü daha bügn çekirdek yerken dişimin yarısı kırıldı ne yapmalıyım

Uzman doktor

Hakan bey.. Dişinizin kök bölgesi ölmüş bu nedenden dolayı farklı bir renge bürünmüş dişinize kaplama yapılabilir.

Emre

12 yaşındayken çarpışma sonucu üst kesici dişimin bir tanesi kırıldı. Tedavi oldum dolgu yapıldı yanlış hatırlamıyorsam dişin sinirleri de alındı.Şu an 17 yaşındayım ve kırılan dişimin üst kısmı mavimsi bir renge dönüştü.Bunun sebebi sinirlerin olmayışı mı yoksa farklı bir nedeni var mıdır ? Teşekkür ederim..

elif

Merhava gerçekten çok korkuyorum 14 yaşındaıym. Dişimin dikey olarak yarısı kırıldı ve hava aldıkça sızlıyor amadaha yeni yan tarafındak dişime dolgu yaptırdım ama dişim de aşırı derecede sızlıyor hava ladıkça. DOktor bey lütfen bir öneride bulunun çok korkuyorum :((((

Uzman doktor

Elif dişinin bir diş hekimi tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Panoromik röntgen filmi ile dişinizin durumu daha net görülebilir. Eğer diş kökünde sorun varsa kanal tedavi yoksa eğer dolgu tedavisi ile dişiniz düzeltilebilir.

elif

Çok teşekkür ederim bugün bir özel diş hekimine gitmeyi planlıyorum umarım dolgu olabilir çünküü kanal tedaviinden korkuyorum açıkcası onun ne olduğunu bilmiyorum ? 🙁 (yinede çok sağolun )

Ali Armağan Evli

merhaba hocam ben 12 yaşındayım kardeşimle oynarken kafası çenemle çarpıştı ve alt gerçek dişlerimin uzerinde hafif çatlaklar oluştu yemek yerken bir şey olmuyor ama dişimim üzerine bastırınca acıyor lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler

ilknur

İyi günler. Ön dişin dikey olarak kırıldı ve doktor dolgu olamıyacağını söylüyor.gülerken rahatsızlık duyuyorum ve sırf bu yüzden özgüvenini kaybettim.lütfen yardımcı olun.

emrah

Merhabalar hocam dun gece bir kavga sonucu agzima darbe aldim ustteki en on disimin birisinde hafif bir sallanmayla birlikte agri var birde yurt disindayim bulundugum yerde disimi saglikli olarak gosterebilecegim bir yer yok ne yapmami tavsiye edersiniz

Oğuzhan

Havuzda iken dişimi çarptim ve üstteki ön disimin kenarı kırıldı çok belli oluyor ne yapmalıyım ?

esra

Merhaba, kızım 10 yaşında, süt dişi sallanıyordu, sallaya sallaya en sonunda çıkardı, ama ufak birkısmı dişetinde kaldı, ne yapmamız lazım

Elif Naz

Merhabalar , ben 14 yaşındayım , 3 sene önce sağ süt dişimin yarısı düşme sonucu kırıldı. 2 defa doldu yapıldı fakat dolgular bir kaç gün içerisinde düştü. Tekrar doktora gideceğim fakat aradan 3 senelik bir zaman geçmiş olması dişim için bir sorun yaratır mı ? Dişim içsel olarak bir zarar görmüş müdür ?

Uzman doktor

Elif naz.. Yapılan dolgular ön dişinizde tutmayacak ve zamanla kırılma veya dökülme gösterecektir. Dokorunuz sizde estetik kaygılar oluşmasın ve bu durum sizin psikolojinize yansımasın diye geçici olarak dolgular yapmış. Fakat ön dişinizin kaplama olması gerekiyor. Kaplamanında olabilmesi için sizin 18 yaşını doldurmanız gereklidir.

Ali Armağan Evli

hocam yorumumu okuyun hocam

Ferhat

Hocam merhaba bu sabah kaltıktan sonra dişlerimi fırçaladım sonra arka dislerimden birinin kenarında bir kırık farkettim napmalıyım

Uzman doktor

Ferhat bey bu bölgeye dolgu tedavisi yapılabilir.

ertan

ön iki dişim yarıya kadar kırık biri hafif çapraz olarak bu olalı bir kaç yıl oldu şuan 17 yaşındayım dişimde kararma var acaba bunların tedavisini 18 kadar beklemeyip yapabilirmiyiz ?

Uzman doktor

Ertan bey.. Tabiki yaşınız dolduğunda kaplama uygulaması ile dişinizdeki estetik kaygulardan kurtulabilirsiniz.

ertan

bir de bu diş kırılmaları için hangi bölüme gidiyoruz ?

Uzman doktor

Size yakın olan güvendiğiniz bir diş hekimine gidebilirsiniz.

merhaba benim kardeşimin tavşan dişlerinden biri kırıldı ve yenisini yaptırmak istiyoruz nasıl yapılır

Uzman doktor

Aliye hanım kardeşiniz kaç yaşında ? Eğer 18 yaşından küçük ise dolgu tedavisi olabilir. Fakat yaşını dolgurdu ise kaplama uygulamaları ile kardeşinizin dişindeki estetik kaygılar giderilebilir.

gözde

doktor bey ben 8 aylık gebeyim doldulu dişimde ağrı vardı diş doktoru kanal tedavisi olmam gerektiğini fakat röntgen çekemeyeceğinde yapamayacağını söylemişti bugünse dişimin 4 te biri kırıldı ne yapılması uygun olur?

Uzman doktor

Gözde hanım hamileliğinizin son aylarında bu tür işlemlerin uygulanması sakıncalıdır. Beklemekten ve doğum sonrasında bu işlemlerin yapılmasından başka çare yoktur…

Yasemin

Merhabalar doktor bey 19 yaşındayım yemek yerken azı dişim kenarından dikey şekilde kırıldı ve içerisindeki oyuk alan çürük gibi siyah görünüyor hemen doktora gitcem ama bu durumda ne yapılabilir hocam? Şimdiden teşekkürler 🙂

Uzman doktor

Yasemin hanım kırık olan bölgede yemek artıklarının kalmamasına dikkat ediniz. Yemek sonrası bölgeyi iyice çalkaladığınızdan emin olunuz ve biran evvel bir diş hekimine gidiniz. Geciktirirseniz apse yapma ihtimali yüksektir.

tuğçe

merhaba ben 16 yaşındayım ve ön dişimin biri kırılmış küçükken çok kötü duruyo nasıl tedavi edilir ve yaşım sorun olur mu

Uzman doktor

Tuğçe hanım.. kırık diş estetik açıdan kayıglara neden olur. ayrıca etrafında birçok diş yaptıran vardır estetiğini beğendiğin bir hekime gidebilirsin,birde serec sistemde yapılan kopya dişten beğenerek yaptırabilirsin

muhammet

2 sene önce ön dişerim kırıldı çok kötü duruyor yaşım 17 dolgumu yoksa kaplamamı yaptırmalıyım

Uzman doktor

Yaptıracağınız dolgu işlemi sonrasında dolgunuz ya kırılır yada düşer burada kaplama tedavisi uygulamanız gerekmektedir.

hakan enes

Sayın doktor benim üst tavşan dişimin yanındaki dişim 15 yaşında demiri yanlışlıkla vurmam sonucu kökönden catladı ve 1 milim oynama payı var alt orta tarafından da birazcık diş kırıldı 17 yaşındayım ve hala acısını cekiyorum hangi hastaneye gitmem gerek çaresizim.

volkan ateş

Hocam;

kanal tedavisi yapılmış dişim kırıldı.yalnız şöyle bir ikilem var.bir hekime gidiyorum.dişe yapılacak bir şey yok yeterli dokuya sahip değil diyor.başka bir hekime gidiyorum kaplama yapılabilir diyor.en son gittiğim hekim ise dişi çekip implant yapalım diyor.ben dişin çekilmesini istemiyorum.

Aykut

Hocam 2gündür inanılmaz diş ağrısı çekiyorum doktora gittim yalnız ağrı kesici ve antibiyotik verdi 5 gün sonra tekrar gelmemi istedi yalniz ağrıyan dişin üst kısmı kırıldı ve çekerkende kırılabileceğini söyledi böyle durumlarda çene kemiği kesiliyor diye duydum dişçi fobisi yaşadığımdan bu beni ürpertiyor bana bu konuyla ilgili yardım edebilirmisiniz şimdiden teşekkürler…

Uzman doktor

Aykut bey dişiniz iltihaplanmış ve kemik yıkımı olduğu düşünülebilir. İltihap kurutucu sonrasında dişiniz çekilecek meraklanmayınız dişinizi ağrı duymadan doktorunuz alacaktır. Geçmiş olsun..

sezer

Merhaba ben kucukken dusmusum ve onde 2 disim yamulmus ve kirilmis ben suan 16 yasindayim acaba disim cekilse yerine yerisi cikarmi ve bu ne kadar zaman surer acaba ?

Uzman doktor

Sezer.. Büyük ihtimal çıkmamakla beraber bazı kimsilerde süt dişleri düşmüyor o zaman çıkabiliyor fakat bunu en iyi çekilecek röntgen filmi ile görebiliriz. Kırılmış dişleriniz için ise kaplama uygulamalarını önerebilirim..

hakan enes

Uzman doktor benim tavşan dişimin yanındaki diş demire çarpılıp kırıldı doktora gittim kökünden çatlamış dedi ve yerinden 1 2 milim oynuyor olabileceğim tedavi nedir?

HÜMEYRA

Merhaba;
Ben küçükken düştüm ve düşme sonucu ön dişimin bir tanesi kırıldı ağrı sızı vs. olmadı fakat estetik bakımından hoş durmuyor. çok araştırdım ama ne yaptıracağımkonusun da kararsız kaldım implant yaptırmayı düşünüyordum fakat bu tarz durumlarda(kırılma) kompozit dolgu yapılabiliyormuş. fakat ömrü uzun değil.
kısaca bu durumda en kalıcı ve en sağlıklı yöntem nedir?

didem kavrak

merhabalar hocam.16 yaşındayım sol arka azı dişimin birinin kenarından diş etim çıkmıştı ben korkudan doktora gitmedim şimdi ise daha fena oldu.Diş eti indi fakat dişim çürümeye başladı ve bir süre sonra hiç ağrı yapmadı.Bugün ise dişimin yarısı yemek yerken kırıldı.3 ay önce doktora gittiğimde kanal tedavisiyle kurtarılabilir demişti şimdi dişimin yarısı kırıldı şimdi ne gibi bir tedavi uygulanabilir? teşekkürler..

Emine

Meraba ben şuan 14 yaşındayım 11 yaşındayken bir çocuktan yumruk yedim ve ön alt dişimin biri kırıldı yarıya kadar ve sinirlerimi sıkıştırmıştı 1 hafta hiç bir şey değmedi dişime sonra ağrısı geçti doktora gittik çektirsek çıkarmı diye hayır dedi ve şuan git gitde siyahlaşıyor 15 ime gireceğim liseye geçeceğim için ne yapmalıyımm sizce bu dişe ne olur düzelirmi lütfen yardımcı olun :/

fatma

Merhaba hocam disim kanal tedavisiydi ve kokten kirildi kokude siyah gorunuyo ne onerirsiniz

burak

Ben 12 yaşındayım azı dişimin kenarı kırıldı ve kırılan yer sivri olduğu için dilimi rahatsız ediyor ne yapmalıyım tedavi uygulanırsa nasıl bir tedavi yöntemi uygulanır. (Dişim hafiften çürük)

Soner

Merhaba doktor bey ön disim kirilali 3 yil oldu ve siyahlasti iyice kotu gorunmeye basladi acil bugun yarin yaptirmam gerekiyor sorum bu durum kac gunde hallonulur ve ne yapilmasi gereklidir?

hamza frnc

Hocam ben 10yasindayim oynarken ontaraftaki disimin yarisi kirildi agri yok ama cirkin duruyor ucundan kirilan disim uzarmi

Uzman doktor

Hamza dişin uzamayacak fakat diş hekimine gidersen dişine dolgu yapılır ve dişin eski görünümüne geri döner.

Ali Armağan Evli

hocam dişimin üzeinde hafif çatlaklar var bastırınca sancıyor lütfen yardım edin

Uzman doktor

Ali bey dişinizin kanal tedavisi olma iltimali yüksek mutlaka diş hekimine gidiniz ve eğer dişinizde çatlaklar varsa kanal tedavisi sonrası dişinize kaplama uygulanabilir.

zeynep

Hocam acil cvp ben zirkonyum kaplama yaptirdim gecici yapistirilmisti yere düştü kirildi ikiye ayrildi dis zirkonyum tekrar tamir edilir mi

Uzman doktor

Zeynep hanım zaten geçici olduklarını dile getirmissiniz. Bunlar geçici olduklarından sorun olmayacaktır.

ayfer

hocam benimde dişim kırıldı zamanla ama diş kökü kaldı et daha kaplamamış üstünü çok ta korkuyorum bunu nasıl alıyorlar merak ediyorum lütfen yardımcı olun

Uzman doktor

Bir çene cerrahisine başvurabilirsiniz. Kalan kök cerrahi işlemle alınabilir.

ayfer

hocam birde 4 5 seneden beri ağrı yok ne yapmam gerekir gitsem alırlarmı birde nasıl alınıyor çekiyorlarmı

Uzman doktor

Tabiki dişiniz çekilebilir.

Taylan

hocam merhabalar benim benim üst köpek dişimle dişimle ön üst dişim arasındaki dişimin üstü azıcık kırıldı rahat yemek yiyebiliyorum ağrı felanda hissetmiyorum fakat yinede korkuyorum doktora gidersem nolur dişim mi çekilir yoksa kırığı doldururlarmı ?

Uzman doktor

Taylan dişin çekilmez dişine dolgu yapılır. İhmal etme derim..

mustafa

Havuza’a atlarken dişimin mermer zemine çarpası lütfen yardımlarını bekliyorum .

Uzman doktor

Geçmiş olsun mustafa bey kırılan dişinizi bulabildiniz mi ? Bulabildiyseniz doktorunuz kırılan dişinizi yerine takacaktır. Diğer türlü ise bulamadığınızı varsayarsak dişinize porselen kaplama uygulaması yapılması gerekecektir.

merhaba benim üst ön iki dişim ikisinin ortasından kırıldı bisikleten düştüm iki dişimin otası ohvalandı ne yapa bilirim

Uzman doktor

Ramazan yaşını yazmamıssın. Yaşınıza göre dolgu yada porselen edavisi önerilebilir.

uzman bey

mehtap

merhaba doktor bey vebn 14 yaşındayım 10 yaşımdayken ben düştüm ve ön dişimden birisinin ucu kırıldı doktora gitsem nasıl bir tedavi uygular yoksa geç mi kaldım

Uzman doktor

Mehtap hiç bir şey için geç sayılmaz diş hekimliğinde bir çok yöntem mevcut. Dolgu uygulaması ile dişinizin görünümü düzeltilebilir.

yaşım 14
doktor bey

Ahmet

İyi günler, kanal tedavisi yapılan dişimin yanaga doğru olan tarafı kırıldı ancak iç tarafı duruyor.Bu dişe nasıl bir tedavi uygulanmalı çok kötü gözüküyor.İmplant mı yoksa doldurulabilir mi ? Yaşım 22.

Uzman doktor

Ahmet bey eğer dişinizin kökünde bir sorun yoksa kaplama uygulaması yaılabilir. Eğer kök bölgesinde sorun varsa çekilecek ve yerine implant uygulaması yapılacaktır.

yaşım 14
doktor bey

hangi tedavi uygulanır

zehra

Merhaba, ben 14 yasindayim iki kopek disimde dogustan kucuk tel tedavisi uygulandi ama gorunumu degismedi gulerken cok rahatsiz oluyorum kaplama yaptirmak istiyorum mumkun mudur

Mine

Merhaba, benim arka azı dişim dolguluydu zamanla bir çeperi kırılmıştı fakat diş etine yakın 2 3 mm lik kısmı duruyordu. Doktorum şimdilik öyle kalmasında bir problem olmadığını söyledi. Şimdi (bir sene sonra) dişin yandaki dişe değen kısmında tekrar dişim kırıldı ama bu sefer diş etiyle aynı mesafede gözüküyor kalan kısmı. Daha önce porselen kaplama olabilir demişti ama bu sefer dişi çekmesi gerekli midir? Herhangi bir sızlama ve hava alma durumu yok. Teşekkürler

Uzman doktor

Mine hanım kaplama yapılabilir. Diş hekiminize gidiniz.

fatma

hocam merhaba ön dişimin yarısı kırıldı ve çok kötü gözüküyor yarım diş ekleyip yaptıllar ama biraz rengi farklı çok kötü gözüküyor bunun için ne yapmalıyım

Uzman doktor

Fatma hanım bu dişinize kaplama yaptırabilirsiniz.

ayca

Merhaba 3 yasindaki oglum cenesini tezgaha vurdu. Cok kanamasi oldu on buyuk iki disi de sallaniyordu. Hemen doktora goturdum doktorumuz banapek aciklama yapmadi. Antibiyotik kullanmaya basladik haftaya randevu verdi cekip.cekmeyecegine dair kontrol icin. Okuduğum yorumlardan cekilmemesi en sagliklisi diye düşünüyorum. Cektigi rontgende kome yakin bir yerde kirik oldugunu syledi. Bu dis zamnla kaynarmi ve nekadar surec alir.

Uzman doktor

Ayça hanım öncelikle geçmiş olsun.. Doktorunuz antibiyotik kullanımı sonrasında kök bölgesinde çarpmanın oluştuırduğu hasarı kontrol edecek. Oluşan hasara göre dişlerinizin durumu belli olacaktır. Bu konuda doktorunuza güvenin. Dediğiniz gibi çekme en son yapılması gereken tedavi yöntemidir.

zehra

Mesajim ciddiye alinmamis. 14 yasindayim ve kopek dislerim dogustan kucuk. Ne yapabiliim ? Tel takildi fakat tel dis etlerime hasar veedigi icin 9 ay takilip cikartildi. Ortodonti tedavisi tamamlandi. Disimin goruntusunden cok rahatsiz oluyorum ne yapmam gerekir ?

Uzman doktor

Zehra tel tedavisi bu uygulama için uygun olmadıysa.. 18 yaşınızı beklemeniz gerekir.

gulten

Mehaba hocam benim 3.5yasinda bi oglum var kecen parkta oynerken demire disini carpmis disi kirilmis gibi duruyo kok gorunuyo ama sanki damakta beyaz sert bisey var dis gibi doktoragoturduk ama film istediler korktugu icin cektirmedi sizce ne olabilir cok ónemli bi sorundur lutfen acil cevap

Uzman doktor

Gülten hanım film çekilmesi ve dişinin durumu görülmesi gerekir.

Hocam benim dişim kırıldı dört sene sonra tekrar yaptırdık dişime ek attılar, ama dişim karardı doktora tekrar gittim on sekiz yaşına gelince kaplama yaparız, şimdi birşey yapamayız dediler, ama ön dişim ve güzel görünmüyor ne yapabilirim?

Uzman doktor

Fatma 18 yaşını beklemen gerekiyor. Doktorunuz gerekli bilgileri size vermiş..

mehtap

merhaba uzman doktor verdiğin tavsiyelerden dolayı teşekkür ederim. ben aslında ön dişime dolgu yaptırmaktan biraz korkuyorum nasıl yapılır bu dolgu canı çok acıtır mı?

Uzman doktor

Mehtap canınızı yakan bir durum olmuyor. Daha öncesinde uyuşturulacak ve siz işlem sırasında birşey hissetmeyeceksiniz.

perihan

Merhabalar hocam benm kopek dişimin yanındaki dişte dolgu vardı ve bi sure once duştu. Doktora gdip tekrar dolgu yaptırıcaktım. Ama on taraftaki diş kırıldı. Koku var hala. Nası bi tedavi uygulanır acaba psikolojim bozuldu resmen gulemiyorum çok kotu gorunuyoo. Nolur acill cevap

Uzman doktor

Perihan hanım diş kaplama uygulamaları ile tedaviniz gerçekleştirilir.

mehtap

teşekkür ederim uzman doktor en kısa zamanda gidip dişimi yaptıracağım bir de dişimle dolgu arasında renk farkı çok belli olur mu?

esra

Merhaba hocam.dun kaza gecirdigim icin on dislerimden biri dis etime saplandi.diger on disim ve yanindaki 3 dis darbe sonucu asagi dogru kaydi.kaza sonrasi hemen cerrahi mudahalede bulunuldu ve dislerime tel takildi ve yapistirildi.damaga saplanan disimin kenari disinda baska bir kirik yok.yaklasik uc dort hafta ondeki dislerimi kullanmayacagimi sonrasinda da dislerim kurtarilirsa bir ortodontistten sekil bozuklugu icin yardim alabilecegimi soyledi doktor.sizce bu dort hafta icerisinde dislerimin guclenmesi icin ne yapmaliyim neler tuketmeliyim? Ve yaklasik ne kadar sure icinde eski gulusume kavusabilirim? Gercekten cok utaniyorum dudaklarim yara icinde biran once iyilesmek istiyorum.yasim 18

Uzman doktor

Esra hanım çok geçmiş olsun.. Öncelikle bölgenin iyileşmesini ve sonuçların neler olacağını görmemiz gerekiyor. İyileşme dönemi sonrasında yapılan muayene ile dişleriniz konusunda neler yapabilirizi görüşebiliriz. Fakat diş hekimliği alanında hertürlü sorunun çözümünün olduğunu bilmenizi istiyorum ve sukunetle iyileşme sürecinizi geçirin. En son uygulama olarak diş estetiği işlemleri ile eskisinden çok daha güzel bir gülüşse sahip olabilirsiniz.

funda

Iyi aksamlar kuzim 8 yasinda bisikletten dusme sonucu on disinde (kalici) yarisindan fazla kisminda kirilma meydana geldi ve kirik parca kayip
Bulundugumuz yerde pedadontist olarak yapmamiz gereken bisey var mi

Uzman doktor

Funda hanım kırılan diş kızınızın süt dişimidir ?

esra

Cok tesekkur ederim.Sizinle iyislesme surecinden sonra iletisim kurabilecegim baska bir adres var mi peki

miray

dişime dolgu yapıldı ama diş minesini çok inceltmiş dişimde kocaman bir çizgi oluştu beni çok rahatsız ediyo(görüntü olarak) ne yapılmalı düzelmesiiçin….

Uzman doktor

Miray hanım bu çizgi çatlak olabilir. Eğer durum bu şekilde ise kaplama yapılmasından başka bir işlem yapılamaz.

ALİ

Merhaba hocam 17 yaşındayım arkadaşlarla şakalaşırken sınıfta düştüm ön dişimin yaklaşık 4\1 i kırıldı kanal tedavisi olmadan dolgu yapılma ihtimali var mı? ya da başka tedavi yöntemleri ?

Uzman doktor

Eğer dişinizin kökü öldü ise kanal tedavisi yapılması gerekmektedir. Dolgu işlemi yada kaplama uygulamaları ile dişiniz eski görünümüne kavuşturulabilir.

begum

Merhaba dun sabah saat 8.48 de dusim cekildi sag alt + olan sanirim 46 nolu dis. Daha once kirildi koku kaldi ve dun sabah cekildi 4-5 parca hakinde cikarildi fakat kanamam hic dyrmadi kan pihtilasturici yapildi iki kez fajat yinede az kanama var ikinci gun olmasina ragmen tampinu cikaramiyorum ne yapmaliyim surekli doktorada gidiyorum ama hepgececek diyor

Uzman doktor

BEgüm hanım diş çekimi sonrasında sızıntı şeklinde kanamanın olması ve hafif şiddette ağrılarınızın olması normaldir. Diş hekiminizin önerilerine kulak veriniz.

Sena

meraba benim ön dişlerimden bir tanesine protez diş yapıldı fakat şuan o diş çıktı ne yapmalıyım geri yapıştırılabilirmi ve hep böyle çıkacakmı.

Uzman doktor

Sena hanım protezinizi tekrardan kontrol ettiriniz. Yanlış bir uygulama yoksa yapıştırıcıdan kaynaklı bir sorun olabilir. Tekrardan yaşamazsınız.

meraba benim arka dişlerimden birisine dolgu yapıldı fakat daha sonra bu dişimin yan kısmından küçük bir parça kırıldı şimdi dolgunun derinliği bakılınca gözüküyor ne yapmam lazım? teşekkürler…

Uzman doktor

Almeda dişinizin kanal tedavisi olarak yeniden dolgu yapılması gerekmektedir. Diş kökünüzün durumuna göre kaplama uygulamlarıda yapılabilir.

gülhan

merhaba doktor bey benim kızım 14 aylıkken yere yüz üstü ön 4 dişi birden çatladı sonra her düşmede dişleri küçük hafif hafif kırıldı dişçiler çok küçük olmasından müdahale edemediler daha sonra 21 aylıkken çok hızlı düştü ve ön dişi yerinden fırladı hemen bir hekime götürdük dişiyle birlikte damak yarılarak diş fırlamış hatta kemik bile çıkmıştı dişi geri yerine taktık bunu yapan normal bir dişçiydi 1 ay sonra kanal tedavisine ihtiyaç olabilir dedi ve pededontiye götürdük onlarda bu dişin takılmaması gerektiğini söyledi diş tutmuş yanlız kanal tedavisine ihtiyaç varmış başarı oranı %1 dediler ve çocuk dayanamaz diye anestezi vereceklerdi bundan dolayı dişi çektiler,yer tutucu yaptırmam mı uygun olur yoksa dişini yerine görünümlük diş yapabiliriz hem yeri kaybolmaz demişlerdi onu mu yaptırmak daha uygun olur.diğer ön dişde darbeden dolayı hafif kırılmaya başladı şimdi kızım 25 aylık üniversite hast dişine dolgu yapacaklar fakat 2 ay sonra bu zamanda daha çok kırılırsa diye korkuyorum ne yapmalıyım.bu arada darbe alan dişlerin rengi kahverengi gibi teşekkür ederim saygılar

Uzman doktor

Gülhan hanım dişlerinin görüntüsünün kahverengi olması köklerinin öldüğünü göstermektedir. Yer tutucu konulması yerine gelecek dişler açısından daha sağlıklık olacaktır.

Zeynep

Merhaba doktor bey benim arka dişlerimden biri sorunluydu 3 senedir ağrı çekiyordum geçen sene diş hekimime gittim dolgu yapılması gerekli dedi daha önce 2-3 kere dolgu yaptırmama rağmen korkup yaptırmaktan vazgeçmiştim yaklaşık bir iki ay önce dişimin yarısı kırıldı dün ise diğer yarısı kırıldı çok az bir parça ve sanırım kök kaldı ne tür tedavi yapılabilir çok korkuyorum tedavide çok ağrı olurmu

Uzman doktor

Zeynep hanım korkmanızı gerektirecek bir durum yok.. Tedavinizi yaptırmadığınız sürece korkularınız ve ağrılarınız daha da artaacak dişçi sandalyesinde kalma süreniz uzuyacak bir an evvel diş tedavinizi yaptırın kaplama uygulaması ile dişiniz kurtarılır. Eğer dişiniz çekilirse implant tedavisi ile beraber sizi daha zor bir dönem bekliyor olacak.

sedat

hocam meraba 2 yasında oglum var dun parkta oynarken ön üst disinin biri kırıldı ve damagında azda olsa dis parcası var.herkez zamanla disı cıktıkca o parcayı atar dedi acaba orası agrı yaparmı sizce neyapmak gerekir

Uzman doktor

Sedat bey bu diş kırılan bölümü dolgu yapılabilir. Fakat bu dişi süt dişi ve yerine kalıcı dişi gelicektir. Önemli olan bu dişin kök kısmının ölmemesidir. Bir pedodonti uzmanına çocuğunuzu göstermenizde fayda vardır.

Ebrar

Merabalar ben dün bayıldım ve şideetle yere çarpmışım ayıltıklarında dişlerimin arkatarafında arka kısmında küçük bir diş kırı var bu benim dillime geliyor fark ediyorum dişçiye gitmekten korkuyorum ne yapmalıyım yaşımda 14

Uzman doktor

Ebrar diş hekimine giderek kırılan bölgenin törülenmesi gerekir.

Zeynep

Bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim fakat kaplama yapılacak diş kalmadı diye tahmin ediyorum başka bir tedavi şekli varmıdır ve ağrısı çok fazla olur mu bilgi verirseniz. Sevinirim tekrar teşekkür ederim

fikri k.

süt dişimin birinin ucu kırıldı. Yaşım ise 15 düzeltilir mi ?

Uzman doktor

Fikri süt dişin olduğuna heminmisin genellikle süt dişleri bu yaşlarda dökülmüş yerine kalıcı dişler gelmiş olur.

mustafa

merhaba doktor bey on disim kırıldı ustunden yaklasık 2.5 ay gecti ve cok kotu duruyor ufak kucuk bir parca kırık var ailem bir sey olmaz diyor fakat ne yapılabilecegini bilmek istiyorum cok mu gec kaldım acaba ne yapabiliriz simdiden tesekkurler

mustafa

yasımıda sorarsanız eger 17 doktor bey…

Samet Alen Akyürek

İyi sabahlar, hayırlı bayramlar öncelikle hocam veya hocalarım. Benim dişlerimde ete bağlı bölümünde böyle çizik gibi kesik gibi çukurlar var ve buraya ne değerse çok pis acıtıyor canımı. Bunun nedeni ve tedavi varmı yokmu onu öğrenebilir miyim. Teşekkürler. İyi çalışmalar.

Kübra

Merhaba
Dün soda içerken kardeşim koluma vurdu ve soda şişesinin ağzı ön sağ dişime değdi bütün gün çok ağrıdı.Bugün ağrı olmadı ama biraz önce o dişimin ucu kırıldı .Çok büyük değil pirinç tanesinin 1/4 ü kadar .Acaba tedavi edilebilir düzeltilebilir mi ?

mert

merhaba, benim arka dişimin bir tanesinde çürük vardı ve zamanla o azı dişinin büyük kısmı parça parça döküldü. sadece dışarıya bakan dış kısmı ve kökü kaldı. şimdi damağım şişti ve o dış kısmı da sallanıyor. sadece kökü kalsa bir sıkıntı olur mu?

Uzman doktor

Mert bey ağrı varsa dişinizde apse olma ihtimali çok yüksektirç. Öncelikli bu apseli bölüm tedavi edilmeli ve daha sonra dişinizin üzerine kaplama uygulanarak dişiniz kurtarılmalıdır.

ahsen

doktor bey ben dişimi kırmıştım ama öncesinde fark etmemiştim diş hekimine gittiğimizde,”dişin diğer yarısını bulmanız gerekir”dedi.ertesi gün dişin kırıldığı yere gittik ama bulamadık.doktor öncesinden 18 yaşında tedavi edilir demişti.ben 14 yaşındayım.dişimi kırdığım zaman ise 6 yaşındaydım.şimdi gittiğimizde ise”çene yapısı gelişmiş yapılabilir” dedi.sizce şu an yaptırmak doğru mu yoksa 18 yaşını beklemek gerekiyor mu?

Uzman doktor

Ahsen her ihtimale karşı 18 yaşını beklemenizde fayda vardır. Fakat doktorunuzun tavsiyelerinide ihmal etmeyiniz.

mustafa

kırık dişim ağrıması nedenıyle aksam yatarken ağrı kesici aldım ve yattım sabah kalktıgımda ise sağtarafım şiş bu yüzdende doktora gittim ve ordan aldıgım ilaçlar gözümüde şişirdi ne yapmalıyım hocam buz işe yararmı ağrım yok hafif bır zızlama var

yasemin

Hocam ben 15 yaşımdayım 1 sene önce ön dişim yarıdan kırıldı.Çarpma sonucu.Nasıl bir tedavi gerekir.Bana söyler misiniz?Artık böyle kırık dişle etrafta dolaşmak istemiyorum.Gülemiyorum.Lütfen daha fazla böyle olmaz .Bana yardım edin

yusuf

Hocam mrb benim sağ alt çiğneme disim kırıldı kökü içerde kaldı bunun tedavisi ne olur…

şenay

merhaba, benim 9 yaşındayken dişimi duvara çarptım ve ön dişim kırıldı doktora gidip yaptırmak istiyorum ama kırığın yerine koyacağı dolgunun çok zararları olduğunu okudum acaba yaptırmalımıyım?

emre

Merhaba doktor bey ben 9-10 yasımdayken parkta bir çarpma sonucu ön,üst iki dişimde,dişin 3 de 1’i civarında bir bölüm kırıldı.Doktora gittik ve doktor o kısıma dolgu ile ek yaptı ama 1 hafta sonra yemek yerken dolguların ıkısıde dustu.Sizce ne yapmalıyım tekrar yaptırırsam yıne dusermı ? sürekli düşmesini istemiyorum şimdiden teşekkürler

Merhaba ben 15 yaşındayım ve benim ön dişim kırıldı buna ne yapabilirim buna ne tür bir uygulama yapılabilir ? lütfen bana bu konuda yardımcı olun .

Uzman doktor

Azesu dişinize dolgu tedavisi yapılabilir. 18 yaş sonrası ise diş kaplama uygulaması yapılması gerekecektir.

Nur

ben 14 yaşındayım ön üst dişim kırık 2 sene oldu kırıldığında parçasını aradık ama bulamadık doktora gitsem ne yaparlar ve çok pahalı olur mu?

Uzman doktor

Nur dolgu yapacaklar daha sonra yani 18 yaşından sonrada kaplama yaptıracaksın.

BAYRAM DERİN

HOCAM SELAMLAR. 20’LİK DİŞİMİ DİŞ HEKİMİ ÇEKERKEN KÖKÜN BİRİ KIRILDI VE AĞZIMDA KALDI. BİR SORUN OLUR MU? CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM.

Uzman doktor

Bayram bey eğer kırılan parça iltihaplı ise bu sorun oluşturabilir.

anonim

Merhaba ben diş teli tedavisi görüyorum bu sırada alt sol köpek dişimde bir kırılma meydana geldi çok büyük değil ama tel tedavisi bitince göze batmasından korkuyorum bu durumda ne yapmalıyım ve tedavi Seçenekleri nasıl olur

Uzman doktor

Anonim dolgu uygulamaları yada kaplama uygulamaları ile dişinize eski görünüm kazandırılabilir.

ayse

merhaba ben 15 yasındayım küçükken yere dustum ve on dislerimin ikisininde yarısı kırıldı.Sonra doktora gittim.Doktor dişime kanal tedavisi uyguladı.Kanal tedavisini yaptıktan sonra kirılan kısımda kalan parçalar dustu ne yapmam gerekiyor

Ebru

Merhabalar. Benim sol üst köpek dişimin sağ alt tarafı ben daha 7-8 yaşlarımdayken kırıldi. Kırık büyük değil, sizin de dediğiniz gibi dolgu tedavisi yapılırsa şayet, o dolgunun düşme ihtimali var mıdır?

Uzman doktor

Ebru hanım ön kesici dişlerde ve belirttiğiniz dişlerde dolgu işleminin uzun süreli olması zordur. Bu nedenle kaplama uygulamaları daha uzun ömürlüdür.

Ayşe

Merhaba yaşım 16 son iki gündür dişlerimin özellikle arka dişlerimin küçükte olsa uçlarından kırıldığını hissediyorum peki bunu nasıl önleyebilirim acaba

Uzman doktor

Ayşe hanım büyük ihtimal ile gece dişlerinizi sıkıyorsunuz. Yakın çevreniz diş gıcırdattığınızı söylüyor mu ? Yada siz dişlerinizi sıktığınızı hissediyormusunuz ? Bir diş hekimine giderseniz. Sorun %95 çözülecektir.

Muhammed.T

Yasim 17 ve Viyanada kaliyorm, ben cocukken bir kaza yapmisdim ve süt dişim düsmüsdü. Bir ameliyat la geri takdilar ama bir süre sonra sallanmaya basladi ve düsdü, ve disi kaybettim. Ne yapmaliyim acilcevap bekliorm 🙁

Uzman doktor

Süt dişiniz olduğunu söylüyorsunuz. Panoromik röntgen filmi ile altta diş olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer diş yoksa implant tedavisi ile yapay diş (vidalı diş) tedavisi yapılabilir.

Muhammed.T

Slm,17 yaşimda Implant uygulamasini yapabilirmiyim? Carsamba gününe kadar acil ögrenmem lazim, internette arasdirdim yasimin 18 olmasi gerekiyormus ama benim kendi doktorum öyle seyden bahsetmedi normal implant yapabilirsin dedi.

Uzman doktor

Yapılabilir. Fakat 18 yaşının doldurulması daha uygun olur.

seda

ön üst dişimin altından yarısı kırıldı çok kötü duruyo tedavi biçimi ne 18 aşımı geçmedim daha

Uzman doktor

18 yaşınızı doldurunca kaplama yapılabilir. Seda hanım.

seda

tedavi biçimi ne implant dışında

Sevgi

Merhaba doktor bey, benim ön dişlerimden sağ taraftakinin yarısı 10 yıl önce kırıldı. Gittiğimiz doktor 18 yaşına kadar beklememi söylemişti.
Dün doktora gittik, çene röntgeni ve diş filmi çekildi. Kökte erime var dedi. Yani diş kurtarılamazmış. İmplant yapacağız dedi.
Diş gerçekten kurtarılamaz mı? Ben basit dolgu veya kaplama diye çok rahat gitmiştim doktora. İmplant diyince gözümde büyüdü?

Uzman doktor

Sevgi hanım kaplama yapılırsa tutmayabilir. Sizin için en iyisi implant tedavisi uygulanmasıdır.

öznur

Merhabalar 15 yasindayim. Yaklasik bir hafta once anahtarlikla oynarken on disimin ucuunun yarisini kaldirdim 2 3 gun hafif kalkik sekilde durdu cekirdek yerken o kalkti ve disiimin ucunun inceldigini fark ettim.bugunde yine ceekirdek yerken o incelen yer tirtik gibi durmaya.basladi on dislerim normalde tirtikli cok belli olmuyor ama daha fazla kirilmasindan korkuyorum internette torpuletebilecegim yaziyor sizce torpuletsem mi veya baska ne yapilabilir

Uzman doktor

Öznur hanım törpülettiğinizde estetik olarak görünümde sorunlar yaşanabilir. Sizin için en iyi uygulama yaprak porselen kaplama uygulamalarıdır. Yaprak Porselen Diş Fiyatları

Tolga Yavuz

Merhaba doktor bey,

benim çok ciddi bir sıkıntım var. fakat oldum olası dişçilerden, diş hekimlerinden çekinen bir yapım var. Bundan birkaç yıl önce ciddi bir travma yaşadım. Bu nedenle travmadan bir takım dişçilere gidip bilgi edindim. Dişlerimde çatlaklar ve çürümeler başladı. Delikler ve ne ararsanız var. Çukurlar oluştu. Henüz 29 yaşındayım. Uzun zamandır dişçilere yine de gidiyor, ediyorum. Fakat tedavi olamıyorum. Çok yüksek ücretler isteniyor. Yeni evlendiğim için şuan maddi durumumu göz önünde bulunduruyorum. Dün yemek yerken sağ tarafımın üst ve arkada dişi kırıldı. Kalan kısımın altı sivri kaldı ve dilime batıyor. Açıkçası dişçiye gidip de ağzımı göstermeye de utanıyorum doğrusu.

İlk tedavi, veya ağzımda yarım kalan diş parçasını, dişi çektirmek mümkün müdür?
(aslında birçok dişimin yapılması lazım)

Uzman doktor

Tolga bey anladığım kadarı ile diş hekimlerine gidiyorsanız ve size kaplama uygulaması öneriyorlar. Çürük ve kurtarılamayacak erece olan dişlerinizde de implant uygulamasına gidiliyor. Bu durumda size maliyetli gelebilir. Fakat olması gereken tedavi bunlardır. Hangi doktora giderseniz gidin bu işlemler biraz maliyetlidir. Yinede çözüm bu yöntemlerdir.

yunus

merhaba hocam 9 yasındaki oglumun ön iki dişi kırıldı uc bölgelerden kırıldı yani iki dişin ortasından ikiside sinirlere zarar vermiyece sekilde kırıldı köklerinde oynama yok fakat kırılan dişlerin geride kalanlarında hafif catlaklar var.biz dişleri kırılınca süt içerisine koyup ertesi günü doktorumuza giderek o bölgeye yapıstırtdık.bu dişlerin eger ki düzgün bir beslenme sonucunda ve belirli bir zaman dikkat edildiginde kaynama sansı varmı.bi doktorumuz 18 yasına kadar ön dişlerinle hiç birsey kesmicek ve yemicek dedi bu dogrumudur.teşekkürler

Uzman doktor

Evet kaynama ihtimali çok yüksektir. Fakat dişlerine artık çok iyi bakması gerek.. 18 yaşı ile beraber kaplama uygulanabilir.

Samet Alen Akyürek

Yukarda yazmıştım fakat cevap vermemişsiniz. Sorumu yinelemek istiyorum. Benim öndeki üst dişlerimin tekinin ete bağlı bölümünde dişin çizik gibi çukur var ve buraya ne değerse çok kötü canımı acıtıyor. Bunun nedeni ve tedavi yöntemini öğrenebilirmiyim. Teşekkürler.

Uzman doktor

Samet bey dişinizdeki durumun ne olduğu anlaşılabilmesi için diş hekimine tedavi olmalısınız.

Merhaba ben 42 yaşındayım benim ön iki dişim çok kötü bi şekilde çürük çürük olduğundan dişim morumsu bi renkte doktora gidersem ne yapar ayrıca arkalarda hiç dişim kalmadı bir şey yiyecek olsam hep ön taraftan yiyebiliyorum doktora gidersem ne yapar.

Uzman doktor

DiEmine hanım dişinizdeki sorunun ne olduğunu görebilmek için diş hekiminizin muayene etmesi gerekir.

hasan

merhaba, benim azı dişimin yanındaki ilk kafa dişimin arka kısmı kırıldı herhangi bir parça kopmadı. şu anda sallanıyor. doktor dolgu ile tutmayacağını çekilmesi gerektiğini söyledi. bunun için film çekilmesi gerekir miydi? yoksa muayenede görülebilir mi?

Merhaba Doktor bey ben 15 yaşındayım 12 yaşındayken okulda yere düştüm ve ön dişimden 1 tanesi kırıldı dolgu ile dişim tekrar düzgün olabilirmi şimdiden teşekkürler cevabınızı bekliyorum.

Uzman doktor

Deniz dolgu ile dişiniz yeniden eski görünümüne getirilebilir. Fakat yapılacak dolgu zamanla yeniden kırılma olasılığı çok yüksektir. 18 yaşını doldurunca bu dişine kaplama uygulaması yapılması gerekir.

ela

merhaba köpek dişlerim öne doğru biraz yamuk ve araları ayrık bunları yontturarak üzerine diş taktırabiliyor muyum estetik görünmesi için ve 2 dişin tahmini maaliyeti minimum ve maksimum ne olur söyler misiniz şimdiden teşekkürler .

Uzman doktor

Kaplama uygulamaları bu şekilde uygulanmaktadır. Sizin dişlerinize uygulanacak olan yöntemin belirlenebilmesi ve net bir cevap verilebilmesi için muayene olmasınız. Fiyatlar işlemin yapılacağı merkeze göre değişkenlik gösterir.

gulay

Iyi akşamlar hocam.1.5 yaşındaki kızım düştü ve henüz çıkmak üzere olan dışı (daha cikmadi) morardi.bir sıkıntı oluşturur mu damagi suan mor.sanirim süt disi

Uzman doktor

Süt dişi sorun olacağını zannetmiyorum fakat önceden kaybedilmesi durumunda yerine sürecek olan dişlerde çapışıklıklar görülebilir. Bu nedenle diş hekimi kontrollerini daha sıkı tutmalısınız.

didem

Ben10yasindayim . sut disimi cekerken3mm disim eski yerinde kaldi doktora gidersem bana ne uygulayacak sanci yaparmi

Emre

Hocam Ön Dişim hem sağ hemde soldan çürüdüğü için azcık krııldı ortada küçük boşluk oluştu nasıl tedavi ettirebilirim çektirmek istemiyorum ?

Uzman doktor

Emre bey kaplama uygulanması yapılması gerekiyor. Kaplama uygulaması ile hem çürüklerden hemde şu durumdaki görünümden kurtulabilirsiniz. Yaprak Porselen Diş Fiyatları bu konuyu okuyarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Nurefsan

meraba. doktor bey benim 10 yasimdayken salincak carpmasi sonucu on ust disim yarisi kirildi doktora gittigimde 18 yasini bekle dediler suan 18 yasindayim doktora gittim filimde disimin ictende kirik oldugunu cekmeleri gerektigini kopru veya implant yapilmasini soylediler koprude kesilen dislerimin curume ihtimali varmis ama implanti yaptiracak durumumuz yok baska ne yapmaliyim

aziz

Merhaba doktor bey benim yasim 17 sol alt en arka disim yavas yavas kucuk kucuk kiriliyo napa bilirim

berk

Merhaba Hocam ben 15 yaşıma giriyorum 1 gün önce bisikletten düşüp ön dişimi kırdım dişimin içi çürük ve 3/1 i kaldı ne yapmalıyım.

Aylin

Merhaba,benim çürük bir azı dişim vardı. Yemek yerken ucundan kırıldı. Çürük yeri fırçaldıkça iyileşme gösteriyor. Ne yapmalıyım? Umarım çekilmez… 🙂 (13 yaşındayım.)

Hazal

Merhaba. Benim ust kopek disi deniyo sanırım onun ust kısmında kucuk bi kırılma meydana geldi e icinde ufacık bir curuk var acaba ne yapılabilir?

ilker

Doktor bey benim üst arka azı dişimin yarısı kırıldı. herhangi bir ağrı veya sızlama yok. Tedavisi nasıl olabilir bir uzaman olarak cevap verebilir misiniz?

Uzman doktor

İlker bey bu dişinizin öncelikli olarak kanal tedavisi daha sonrasında da kaplama uygulaması yapılması gerekmektedir. Diş hekiminiz gerekli işlemleri gerçekleştirecektir.

dilara

Merhaba benim on üst dişim kırıldı on az ama arkadan çok gözüküyor doktorum dolgu yaptı ve 8 9 ay oldu ve dişim çok sizliyor doktorum kanal tedavisi yapılacak dedi yaşım 13 acil

Uzman doktor

Dilara kanal tedavisi yapılacağınız doktorunuz söyledi ise kanal tedavisi yaptırmalısınız.

Abdurrahman

Merhaba. Benim ön orta iki dişimden sağdaki diğerine biraz göre kısaldı. Tırnağımı yediğim için sonradan oldu. Tedavisi varmı teşekkürler..

Uzman doktor

Abdurrahmen bey bu tür durumlarda kaplama uygulaması yapılmaktadır. Dişiniz diğer dişlerle aynı boyuta getirilir.

su

Merhabalar ben 10 yaşlarındayken düşüp ön üst dişimin bir tanesi hafif kırıldı. Şuan 18 yaşındayım bu zamana kadar hiç ağrı sızı hissetmedim dişim sağlam fakat ben estetik açısından dişimi düzeltmek istiyorum ne yapılabilir kanal tedavisi gerekir mi ?

Uzman doktor

Kanal tedavisi gerekli değildir. Bu dişinizin kaplama yapılması gerekir. Yaprak Porselen Diş Fiyatları konuyu detaylı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

fulya

Hocam merhaba benim 2 sene once en arka disin 2 on disi soldaki kanal tedaviliydi yemek yerke on dudak tarafi kirildi arkadaki ici duruyo on dis tamamen yok damagimda da yukardan sanki dis geliyo gibi biseyler gozukuyo napmaliyim cok korkuyorm 🙁

Uzman doktor

Fulya hanım eğer dişinizin kök kısmı zarar görmediyse kanal tedavisi ile beraber kaplama uygulaması yapılması gerekiyor. Eğer kök kısmı zarar gördü ise çekilip yerine implant yapılması gerekiyor.

fulya

Yasim da 19

berna polat

Kardesim 8 yasinda dustu tahta merdiven basamagina vurdu disini on disin yarisi kirildi kirilqn disi sut disi dgil ama o dis yeniden uzarmi cikarmi?

Uzman doktor

Normal dişi bu kadar çabuk kırılmaz. Süt dişi olma ihtimali yüksek kırık dişi bulup diş hekimine gitmeniz gerekliydi. Diş hekiminize kontrol ettiriniz.

Burcin

Merhaba ben 28 yasindayim 5 yildir yurt disinda yasiyorum duzenli dis kontrolune gidiyorum son 4 ay önce doktorum dislerimde dökulme baslangici oldugunu söyledi duzenli fircalamam ve gargara yapmami söyledi ama benn zaten bunlari yapiyorum size göre ne Yapmam gerekir

Uzman doktor

Bu durumun neden kaynaklandığı konusunda araştırma yapılmaı ve eğer bu tür bir durum varsa dişleriniz kaplama yapılmalıdır.

mine

Hocam merhaba benim üst azı dişimde beyaz çürük vardı ama yapıtrmaya gitmedim şimdi o beyaz yeri kırıldı altta kahverengi bi tabaka gözüküyor ama hiç ağrı ve acı yok ne yapmalıyım

Uzman doktor

Mine hanım diş hekiminize tedavi olmalı ve kırılan bölgeye kaplama yada dolgu uyguylaması yapılmalıdır.

Hazal

Merhaba hocam benim kök dişlerinden biri çürüyup kırıldı tutacak yeri kalmadı koku damak icinde kaldı bunun için ne yapmalıyım korkuma doktora da gidemiyorum bunu aldırsam sıkıntılı bi operasyon mudur ? Teşekkürler

Uzman doktor

Hazal hanım bu durum kiste dönüşebilir. Sağlığınızla neden bu kadar oynuyorsunuz. Doktora gidip mutlaka tedavinizi yaptırınız.

cem

Hocam benim sol kesici disim yarisindan kirildi doktora gittim doktorda disimi kuculterek kaplama yapti 2sene sonra yerinden iltihaplanarak cikti simdi ise ne yapmam gerekiyor simdiden tesekkurler

Uzman doktor

Öncelikli iltihap kurutucu ile iltihap kurutulacak daha sonra kanal tedavisi ile beraber yeniden kaplama uygulanacak.. Yeniden doktorunuza başvurmalısınız.

mine

Bugün muayene oldum kanal tedavisi dedi ama çok tereddütlüyüm acıyor mu acaba

Uzman doktor

Hayır mine hanım ses dışında başka bir ağrı yada sızı hissetmezsiniz. Mutlaka tedavinizi olunuz.

selcuk

Hocam, benim 1 senedir ust arka iki disim dis eti seviyesinde kirildi. Kokun ne durumda oldugunu bilmiyorum ama muhtemelen koklerde curuk bunun tedavisi ameliyat olacak

Uzman doktor

Selçuk bey bu dişlerinize kaplama tedavisi yapılabilir. Köklerin durumuna bağlı olarak çekilerek implantta yaplabilir. Bunu muayene sonrasında anlayabiliriz.

fatma

merhaba hocam benim oğlum düştü ve ön süt dişinde kanama oldu şimdi ise o dişte biraz kararma var bu durum gelecek olan alttaki dişini etkiler mi onda da kararma olur mu ne yapmam gerekir bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler kolay gelsin..

Uzman doktor

Fatma hanım süt dişleri yerine gelecek olan dişlere rehber görevi görür. Alttaki dişinde kararma olmaz. Fakat bu diş erken sürede kaybedilir. Bu yerine gelecek olan dişlerde çarpışıklık sorunu yaratır. Çocuğunuz dişlerine artık olduğundan biraz daha özen göstermeniz gerekli.. Mutlaka bir pedodonti ( çocuk diş doktoru ) uzmanına görünün..

Cemil

Merabalar ben 16 yasındayım üst on kesıcı dişim kırıldı,sol taraftaki dişe kaplama yaptırdım 2yıl sonra iltihaplanarak dustu tavsan dıslı oldugumdan sag taraftakınede aynı işlemi uyguladı ve sol dişim kanal tedavili agrı hissetmıyorum ama sag taraftakine kanal tedavisi yapmadı dokununca veya elleyınce agrıyor. Sımdıki dişlerim gecıcı dıs kalıcı diş takılınca kanal tedavisi olmayan dişim agrı yaparmı yoksa onadamı kanal tedavisi yaptırıyım. Şimdiden Tesekkurler.

Uzman doktor

Cemil bey dokturunuza bu konuda güvenin gerekli görseydi zaten müdahale ederdi..

abdurrahim

Benim çocuk 1yıl 8 aylık üstteki dişlerinden bazıları ufalanmış ayrıca kırılmış acaba bu doğal mıdır? Nedeni ne acaba

abdurrahim

selam vermeyi unuttum hocam mrh.Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdidden cok saolun iyi günler

Betül K.

Merhaba.Yaşım 15.Sağ alt azı dişim dolguluydu.Yakın zamanda dişimin kenarı kırıldı.Ağrı ve sızı yapıyor.Çok hassaslaştı.Soğuk şeyler içemez oldum ve yemek bile yiyemiyorum sağ tarafımda.Buna nasıl bir tedavi uygulanır?Kanal tedavisi mi uygulanır?Acil cevap verirseniz sevinirim.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

hüseyin

merhaba ben hüseyin yaşım 15 önden 2 dişim kırıldı bende beyaz dolgu yatırmayı düşünüyorum beyaz dolgu yaparsam zamanla dişimin çürüyüp dolgunun düşmesi söyleniyor ve dişim çekilebilirmiş lütfen bilgi verirmisiniz teşekkürler

hüseyin

iyi günler benim önden 2 dişim kırık ben dişime beyaz dolgu yaptırmak istiyorum fakat bana beyaz dolgu zamanla çürüyüp düşer dediler ve dişimide çekerler diyorlar kütfen bana bilgi verirmisiniz teşekkürler

sinem

dişimin ucu küçücük kırıldı sıcak soğuk yediğimde acıtıcak muthemelen kendini yenilermi

mihriban sena

Merhaba benim disim yemek yerken kırıldı uçan 1-2 cm ne yapabiliriz

merve

mrb hocam…yaklaşık 2 yıl önce sol üst dişlerimden köpek dişimin yanındaki dişimin bir kısmı kırıldı ve zamanla kahverengi bir görünüm aldı.malesef doktora gitmedim.dişim gülünce ve konuşurken görünüyor ve beni rahatsız ediyor.ayrıca hafif sallanıyor.nasıl bir tedavi uygulanır çekilmesinden korkuyorum??sizden bir ön bilgi rica ediyorum..tesekkürler

merhabalar hocam ön üst dişimin yarısı kırıldı ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

Kemal

Selamlar oğlum 11 yaşında üst kesici dişi köküyle birlikte koptu ve bulamadık üst dudak kısmına kadar açılma oldu dikiş atıldı ağız yapısı gelişimini tamamlama aşamasına kadar boş kalmaması için ne uygulanması gerekir

Dilara Gökdeniz

Merhaba hocam. Benim arka dişlerimden biri yemek yerken kırıldı. kanadı ve kanı durdurdum. Ama dişimin bir parçası gitmiş. Ne yapmalıyım ? Eğer doktora gidersem nasıl bir tedavi uygular ?

Betül

Merhabalar, ben kücükken öndeki iki disimden birinin kösesini catalla kırmıstım zamanla diger disimin altinda kiriklar olustu ve tırtıklı hale geldi. Gülerken kötü bi görüntü oldugunu düsünüyorum. 15 yasindayim doktorum 18 yasidan sonra gelisim durdugu icin kaplama yapariz dedi ön dislerin cok kullanıldıgı icin dolgunun düsebilecegini söyledi. Ne önerirsiniz? Bu arada öndeki ayrık disler icin tel takmak disinda baska bir öneriniz var mi?

12 yaşındayım. dişlerim kırılıyor ve çıkıyor.bunun nedeni ne olabilir.

ANIL

Arka alt dısıme kanal tedavısı yapılmıstı sımdı dolgunun bırazı dusmustu ve yemek yerken dısımın yarısı kırıldı ama hala agzımda ve sallanıyo doktora gıtcem sızce cok acırmı ve ne yaparlar

elvin

Hocam bugün kizim okuldayken düşmüş ve ön dişinin yarisi kirilmis aksam olduğu için kirik dis parcasini bulamadik yarin sabah hemen bulsak acaba yapistirilabilirmi zamanın bir önemi varmi acillll cevap lütfen ….

emrah

benim arkdaki dolgu dişlerimden yani azı dişimde biri kırıldı bi tarafı duruyo iç kısmı dipten cıktı diş hekimine gittim diş cekilecek diyo dişi nasıl düzgün nbi şekil alır ve yemek yeriim hiç dişim kalmayacak onuda cektirirsem

HASAN BASRİ

Merhaba hocam,benim sıkıntım üst çenemde dolgu olan dişlerim zamanla bazı nedenleren dolayı sık sık düşmesi ve bu yüzden dejenere olmasından dolayı artık dolgu tutmuyor.
benim sorum bu kırık ve küçülmüş dişlere(sadece kökler gözüküyor) nasıl bir tedavi uygulanır. çünkü yaşık 47 artık dişler çok değerli 🙂
şimdiden teşekkür ederim.

Not: dişlerime dr tarafından çektirdiğim filmde sağlam oldukları anlaşılmıştır.

Mert

Hocqm merhaba ben usten iki altan bir disimi bir kavga sonucu kirdim yukardaku dislerieme kanal tedavi uyfulandi ama dislerime pim uygulancakmis sadece bir siteden bulabildim bu konuyla ilgili bilgi pim nedir aciklarmisiniz bu arada yasim 16

zerrin

merhaba benim üst dişim çürümüş çürük olan dişimin yann tarafında kırıldı bu çürüyen dişim çekilir mi yoksa tedavi uygulanılarak düzeltilirmi hekimegitmeye korkuyorum teşekkürler

ayşe

merhaba…iki gün önce dolgulu azı dişim kırıldı..kaplama mı yapılması gerekiyor…:/

Gizem

Merhaba 11 yasindayken on disim kırıldı kırılan parçayı bulamadık 15 yaşına kadar oyleydi 7-8 ay once ozel doktora gittim dolgu yapti kırılan kısma ama iki gündür sıcak yada soğuk bir seyler yedigimde nefes aldigimda bile on disim sızlıyor ne yapmam gerek teşekkürler simdiden

Kevser

Doktor bey ben 19yaşındayım bundan4 sene önce ön üst dişimin teki kırıldı doktor dolgu yaptı ama zamanla bu dolgu renk Değiştirdi zaten o dişim yamuk. Dişlerimin hepsi düz sadece o ön dolgu olan dişim yamuk sadece onun için tel taktırma istemiyorum. Çevremdekiler takma diş taktırma diyorlar hem dişimin yamuklugundan kkurtulabilecegim hemde dişimin kırık oldugu anlaşılmaması için ne yapabilirim??

OSMAN

merhaba doktor bey 7 yaşında oğlum okulda düşme sonucunda üst ön dişinin uç kısmı kırıldı. ikna edip doktora götüremedik. ne yapabiliriz bunun için kaç yaşına tedavisi olur? bu arada oğlumda ortodonti olmak istiyor inşaallah

unal

Merhaba doktor bey ;

Benim en arkaa üst dişimde az bişey kırık meydana geldi.Ağrı ve sızı yok neyapmalıyım dolguya gerek varmı ?

Şimdiden teşekkür ederim.

onur

doktor bey bn 17 yasindayimn dişlerimin hepsi ayni boyda degil buna nasıl bir tedavi yöntemi uygulanırr

onur

ben astsubay murakatlarina gidecem bi sorun olur mu ??

dişlerimde hafif kırılmalar warr doktora gittigimde bunun tedavi yönteminin olmadıgini soledi sizce dislerimin eski haline donebilir mi ??

baran

benim ön dişimin biraz kırıldı neler yapmalıyım doktor bey acil

fatih

merhaba doktor bey ön dişlerimi zirkonyum ile kaplatma sırasında yamuk olan dişin cekilmesı sırasında dişim kırıldı ve doktorum tedavi ederek sinirlerı aldıgını söyledı ve birşeyler takacaz dedi ama içimde bir şupe olustu. içinde kalan kısmı bir problem olusturmu acaba

Aylin

Merhaba doktor bey. Ben okulda düştüm. 3 dişim kırıldı. Sizce ne yapmalıyım? Acil cevap bekliyorum. Lütfen…

aynur

Doktor bey merhaba, 10 yaşındaki oğlum merdivenden düştü ve üst iki kesici dişi ve alt bir öndişi kıtıldı. oldukça ciddi görünüyor. yarıları gitti. akşam olduğu için hastanede dişçi yoktu Müdahale edemediler.nasıl bir tedavi yöntemi uygulanmalıdır? Acaba dişler çekilse yeniden çıkar mı? Teşekkürler.

İsmet

Mrblar.benm bir süt dişim var çocukluktan yerine yenisi çıkmadı.bu süt dişinin bir kökü yemek yerken çat diye kırıldı diğeri sağlam buna dolgu olur mu

Fehmi

Dişlerimden birini kaybettim yaptırmak istiyorum

Hamdi

Doktor bey azı disimin yarısı 8 aydır felan kırık ti ama ne sızı ne ağrı vardı son gündür olecem ağrısından ne yapmam lazım hekime gideceğim ama şimdilik ağrısını geçirmek için bi öneriniz varmiydiyyaşım 18

Büşra

Merhaba doktor bey, kardeşim 13 yaşında okulda düşme sonucunda ön dişlerden 1 i kökünden çıktı öbür dişide ortadan köküne kadar çatlak çıkan dişi serum fizyolojik suda hastaneye götürdük.Dişi teller yardımıyla yerine taktılar. Süt dişleri olmadığı için bu yerine takılan diş nasıl sonuç verecek. Nasıl bir yol izlemeliyiz. Bilgilerinizi rica ediyorum.

İrem

Merhaba benim ön üst dişimin ucu darbe sonucu kırılmıştı dolgu yaptırdan 3 ay sonra dişim arkaya doğru gitmeye başladı bunu engellemek için ne yapmalıyım.

Muhammed

Merhaba doktor bey benim önde 2 kırık dişim var ağzımı açamıyorum milet görür diye utanıyorum ona acil bişey yapmak istiyorum ne yapmalıyım önde ki 2 diş. Acaba göz dişi filan diyorlar bide o diş düşmüyö ne yapıyım ben 16 yaşındayım

fatma

hocam kızımın dişi düşme sonucu kırıldı. Zamanla kararacağından korkuyorum.Çok ta canım sıkıldı tedavisi nedir nasıl olur

pelin

Merhabalar kızımın az önce üzerinden dış çıkan bir dışı kırıldı ama yerinden çıkmadı ne yapmalıyız saygilarimla.

serkan

Merhaba doktor ey futbol oynarken top yanağıma değdi ve bir dişimin ucunun sağ köşesi kırıldı ve çok ağrıyor ben buna ne yapabilirim??

hilal

Merhabalar benim azı dişimde dolgu vardı ve dişim kırıldıktan sonra dolgum düştü dişimin yarısı yok ve ara ara iltihaplanıyor bunun yanısıra şiddetli ağrılar oluyor.muayene oldum iltihap için ilaç yazdı doktor sonrada cerrahi işlemle alınması gerektiğini söyledi .sıkıntılı olur mu bu işlem ? şimdiden teşekkürler

aylin

Hocam curuk disim kirikti dolgu icin randevu vermisti doktorum ama bgun zeytin yerken disim sallanmaya basladi ve agri yapio disimin yarisi var yarisi yoktu simdi ise yarisi olan fisim sallanio disciye gitsem ceker mi yoksa ameliyatla mi ceker

ali ödem

arka azı dişlerimden birisi kırıldı darbe ye bağlı değil kendi kendine ve yaklaşık 2 3 aydır sürekli kanıyor ağzımı su ile çalkalıyorum kan gidiyor 15 dk geçmeden tekrar kanıyor ne yapmalıyım ?

Hasan

benim ön disim kırıldı çok kötü görünüyor ne yapmalıyım

Emrah

Merhabalar. 19 yaşındayım. Dün bir kavga sırasında üst sol köpek dişimin 3 arkasında kalan azı dişimin iç bölgesinin yarısı kırıldı. Ne yapmalıyım ?

Ecem

Merhaba. Az once önden üst disim ucundan kirildi cam siseye carpma sonucu persembe gunu doktorumdan randevu aldim devlet hastanesinden. Ve bu disime onceden kanal tedavisi yapilmisti. Suan da biRaz sizlamaya basladi. Bu dis icin nasil bir tedavi uygulanabilir cunku gulerken cok kotu gorunuyor ve dilim oraya degdigi zaman acitiyor…

sevil

Benim 20 dışımda kanal dedavisi nden sonra kırıldı kökü kaldı çekilmesini gerek yoksa kaplama olabilirmi

büşra

merhaba.ben 15 yaşındayım.ön iki üst dişiminde kırık. bir tanesini 9 yaşındayken bir tanesini de 11 yaşımdayken kırdım. kırıklar dişin yarısına kadar uzanmıyor.ancak uçta da değil. gülerken çok kötü görünüyor. doktora gitiim . dolgu yaptı ama birkaç ay sonra dolgu düştü. tekrar gitiğimde ise yenidne yapsa bile düşeceğini söyledi. sizce dolgudan başka ne yapılabilir dişime ??

Süleyman

Merhaba hocam benim sağ arka üst dişim kendi kendine kırıldı resmen içinde çukur oluştu ve doktora baya geç gittim kanal tedavisi yaptı sinirleri öldürdüm deyip geçici dolgu yaptı ama dolgu düştü ve şu anda aşırı bir ağrı çekiyorum ne tavdiye edersiniz dişimi çekmeli miyim

Nuran

Merhaba Hocam benim ön dişlerimin ikiside kırıldı… Yanlız gittiğim hastanede impilant yapmıyorlar ne yapmalıyım… protez dış olur mu…

ebru

Merhaba ben 4 yil once disin tam kırıldı ve kemigim de gitti bu konu hakkında size de danışmak isterim

ebru

Merhaba ben 4 yil once dişim kırıldı kemik ile beraber bide siz danışmak isterim

Merv

Merhaba benim alttan kopek disimin cok az bi kismi ve onin sagindaki disiminde cok az bir kismi kirildi dolgu olurmu olursa kotu gozukurmu acaba

melih

merhaba dişimin altından bir diş daha geliyor ikisi birbirine bağımlı na yapabilirim

Uzman doktor

Bu konuda bir ortodonti uzmanına danışabilirsiniz. Gerekli bilgileri size aktaracaktır.

ali

Mrb doktor bey benim 20lik disim kirildi bazilqri cektir bazilar dolgu yapallim dior ne yapmam gerek

Uzman doktor

Ali bey panoromik röntgen filminizi kontrol ettikten sonra gerekli bilgiler verilebilir. Bu konudadoktorunuza güvenin doktorunuz sizi yanlış yönlendirmeyecektir.

ahmet

merhaba benim 2 yaşında oğlum var ön dişleri çürümeye bağlı kırıldı ve kökü duruyor ne yapmak gerek bana biraz bilgi verirseniz sevinirim

Uzman doktor

Merhabalar çocuğunuzda biberon çürüğü olarak tarif ettiğimiz bir çürüme türü görülmektedir. Mutlaka tedavisinin yapılması gereken durumdur. Bir pedodonti uzmanı ile görüşmenizi öneriyorum.

Esra

Merhaba ben dişimi bu gün kırdım doktora gitdim dolgu yaptı şimdi ben elma falan yiyemeyecekyim? Yani sert şeyler? Ve hala acıyo
Ne yapmalıyım? Yaşım 13

Uzman doktor

Esra yiyebilirsin sorun olmayacaktır.

nazlı

On disim kirildi ve 13 yasindayim doktor dişe dolgu yapmadi yasin kucukmus ve eğer yaparsa agzimda yamulma falan olur diye. 18 yasimdan önce yapilamaz mi ? Çok kotu görünüyor utaniyorum.

Uzman doktor

Nazlı dolgu dediğin kaplama uygulaması sanırım.. Evet bu uygulama için yaşınız daha küçük bu nedenle 18 yaşını bekleyemeniz gerekmektedir.

Nihal

Merhaba, iki yil once sol taraftaki en arkadan bir onceki disime dolgu tedavisi yapilmisti bir sure once de dolgunun ufak bir parcasi kirildi sanirim ve bugun sert bir seyler yerken agzima dis ya da dolgu parcalari geldi nerenin kirildigini anlamaya calisirken disimin 3te 1inin kirildigini fark ettim korkudan geri yerine ittirdim, hafif bir kanama da oldu ama Almanyada kucuk bir sehirde yasadigim icin acik dis hekimi bulamadim. Mecburen yarin sabaha kadar beklemem gerekiyor ama disime ne yapacaklar bilmiyorum cok korkuyorum cekicekler mi? o kisma dolgu yapmak mumkun mu? Kokunden mi kirildi bilmiyorum hic. Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Uzman doktor

Nihal hanım bu dişinize kaplama yapılabilir. Kökten kırıldı ise ve kurtarılamayacak gibi ise implant tedavisi uygulanacaktır.

KAMIL

Doktor abi benim 9yasindayken dustum. Disim kirildi. Daha sonraysa babam akilsiizlik yapti disimi cektirtti su anda 14yasindayim ve doktorlar hic bisey yapamayiz diyorlar napmaliyim?

Uzman doktor

Kamil 18 yaşını beklemelisiniz. O zaman implant tedavisi olacak. Bu arada dişlerinizin boşluk olan bölgeye doğru kaymaması için geçici bir kaplama uygulaması yapılması gerekir. Bir ortodonti doktoruna başvur. O doktor senin tedavini yapacaktır.

Buğra

merhabalar azı dişimin dibi kırıldı dolguluydu ne yapmam gerekir dolgu yapilabilirmi tekrar

Uzman doktor

Buğra eğer kırılma kök bölgede ise çekilip implant uygulaması olabilir. Eğer kökte bir sorun oluşmadı ise kaplama yapılabilir.

şevval

benim de ön kesici dişlerim kırıldı ama doktor beyaz bir kaplamayla doldurdu

Uzman doktor

Şevval hanım dolgu uygulamaları ne yazıkki yetersiz kalıyor ve zamanla kırılmalar olabiliyor. Kaplama uygulamaları ön dişler için daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir çözüm oluyor.

Deniz

Merhaba ben 14 yaşımdayım 5-6 yaşlarımda yere düştüm ve ön dişimin yarısı kırıldı. Diş hekimi dişi kaplamak için 13 yaşıma gelmemi söyledi ve geçen sene kırılan dişin üstünü bişeyle kapladı ama şeffaf bişey olduğu için kırık belli oluyor. Ve soğuk bişeyler içtiğimde orası çok sızlıyor sizce kaplama yapılan yer diğer dişlerin rengine dönermi ve sızıntı neden olabilir ?

Uzman doktor

18 yaşını beklemelisiniz. Diş kökünüzde çarpmadan dolayı bir problem oluştu ise sızlayabilir. Kontrol edilmesi gerklidir. 18 yaşınızı doldurduğunuzda kaplama olaak diğer dişlerinizle aynı görüntü sağlanabilir.

cihad

Doktor bey merhaba bugün üst ön dişimin bi parçası darbeden dolayı kırıldı ve kırılan parçası yok cünkü o an tükürdüm. Ayrıca dilim temas ettiği zaman bi agrı meydana geliyor. Dişim eski görüntüsüne ve sağlıgına kavusabilir mi yada nasıl kavuşur ? Şimdiden teşekkürler..

Uzman doktor

Cihad yaşınızın kaç olduğunu yazmamısınız. Kaplama uygulamaları ile dişiniz eski görnümüne yeniden kavuşabilir.

Onur

Doktor bey benim dişimin uçlarında küçük kırılmalar war ? subay sınavlarında engel olur mu ?

Uzman doktor

Hayır neden olsun ki..

merhaba benim kesici dişimin yarısı kırıldı doktora gittim oraya dolgu yapılır dedi ama dişimde çürük yok ağrıda hisetmiyorum oraya kanal tedavisi yapılırmı ?

Uzman doktor

Mert bey dişinizin kökü canlılığını yitirirse ozaman kanal tedavisi uygulanır sizde böyle bir durum söz konusu olmadığı için doktorunuz dolgu tedavisini gerçekleştirecektir.

mertcan

merhaba hocam. benim üst azı dişimin yarısı kırılmış durumda baya bir zamandırda kırık duruyordu bir zaman once diş hekimi kanal tedavisi olabiliceğini soylemıstı ama onun ustune bıraz daha kırıldı acaba hala kanal tedavisi ve dolgu olabilir mi ?

Uzman doktor

Mertcan bey bu konuda bir panoromik röntgen filmi çekilmeli ve dişinizin durumu kontrol edimelidir. Kaplama yada dolgu olacağına doktorunuz karar verecektir.

zeynep

merhabalar. Ben de sol arka dişimin kenarının kırıldığını farkettim içi çürük ama ağrı vermiyor kırık duruyor kenarı, şimdilik acilen dişçiye gitmem gerekir mi?

Uzman doktor

Evet zeynep hanım.

şeyma

ben 18 yaşındayım dişlerim veya diş etlerim kaşınıyor , ve 20 lik diş çıkarıyorum agrı yok kaşıntı var . ? neden?

aslı

merhabalar alt ön dişim iç taraftan kökten kırılmış gibi yani orda bi bosluk olusmus dilim içine rahatlıkla giriyor neden olabilir ve napmalıyım dişimin düşmesinden korkuyorum acil cvp bekliyorum

Uzman doktor

Aslı hanım bir çürük oluşmuş olabilir. Bu konuda bir diş hekimine danışmalı ve gerekli tedaviyi yaptırmalısınız.

sena

merhaba.ben bir buçuk yaşındaki kardeşimle oyun oynuyordum.kucağımdan düştü.ve süt dişi köküyle tamamen çıktı.ne yapmam gerekiyor? gecenin yarısı olduğu için de doktora götüremiyoruz.çok korkuyorum.

Defne

Doktor bey 13 yaşındayım ve ön dişi. Kırıldı dişime ne yapılabilir acaba iki tane doktorum var ikiside birşey yapamıyor ama ben bu dişimin çabucak yapılmasını istiyorum napabilirim

Uzman doktor

Defne dolgu olabilir. Eğer doktorlarınız bu konuda bir şey yapamıyorsa kaplama olması gerekir demekti. Kaplama olması için ise 18 yaşını doldurmalısın.

Defne

Dolgu yapılırsa nelere dikkat edebilirim önerirmisiniz daha yardımı olur çünkü şimdiden alışırsam daha yakın olurum dişe

selçuk

Merhabalar bugün oğlumun antreman sırasında dizi çarptığı için üst sağ köpek dişi kökünden kırılarak çıkmış. Oğlum hemen dişini alarak diş hastanesine gitmiş. Dişi yerine takarak dolgu gibi bir malzemeyle dişi sabitlemişler. Dişi bu şekilde kurtulabilir mi? Veya başka bir tedavi gerekir mi?

merve

Iki gün once azı disim kirildi aslinda cok büyük bir sey degil ama yine de agrisindan dolayi bir sey yiyemiyorum bu durum kendiliginden gecer mi yoksa doktora gitmem mi gerekiyor

Azad

Meraba hocam ..

Yaklasik 6-7 sene önce ön dişim yaridan kirildi 18 yasina girdiginde yapariz dediler 18 olmama 2 ay var ben simdi yapmak istiyorum kac senedir içten gülemedim gitti cok kötü duruyor üniversite sinavida var motivasyon acısındanda iyi olur , simdi yapmamda bi sakinca var mi ve hangi tedavi uygulanacak ?

aliye

Benim azı dişim kırıldı ve üst kısmı tüm gitti kökü içinde kaldı 15 yaşındayım acaba bu dişe hangi işlemler yapılır lütfen cevaplayın

esra

Merhabalar ranzadan düştüm ve cisim kirildi ama ortasi bos dizinin arkasında çok az diş var ve on tarafta da yarim ne yapmaliyim

Uzman doktor

Esra yaşını yazmamıssın dolgu yapılabilir eğer 18 yaşını geçikseniz kaplama yapılabilir.

ebru

Merabalar benim üst dişim kırık ve çurukte var bugün doktora gittim ve kanal tedavisi yapılması ve kaplama,yapılması gerekiyor dedi ama aynı zamanda yüzde elli,yapılabilir,yüzde elli,dişi,çektirebilme,ihtimalide,var dedi ve bunun karşılığında,Bi ücret,ödemem,gerekiyor,yapılmama,ihtimalide, varmış,karar veremiyorum,dişim,üst,bölgede,olduğu için güldüğümde,görünüyor ama tedavi,nasıl,Bi,sonuç,verecek,bilemiyorum bana yardımcı,olursanız sevinirim.

merhaba benim ön dişim kırldi ucundan ve diğer tüm dişlerim sızlıyo tel taktırmalımıyım teşekkürler

Mehmet

Doktor bey benim dişimin sinirlerini aldılar diş öldü. Sanırsam kanal tedavisi oluyor.yaklaşık yarım sene sonra kendiliğinden kırıldı.neredeyse dişetime kadar bu kırılma .ne yapılabilir. Çektirme yapılırsa diş erime kesecekler açıcaklar diyorlar doğrumu böyle birşey olusa dişetim kötü gözükmez mi bu arada köpek dişinin arkasındaki cisim kırıldı.

fatma

merhabalar ben fatma 14 yasındayım.az once patates kızartması yerken dısıme tkıldı sandım bıraz ugrasınca dsımkırıldı yanılmıyosam dolgu ve dısımın yarısı kırıldı bugun cuma zaten 2 gun tatıl ne yapmalıyım ne yemelıyım dısıme nolacak ?

murat gök

meraba öğlumun ön iki dişininin ortasında düşme sonucu kırık oluştu yaşı 8 tedavisi mümkünmü

rengin

merhaba hocam
benim oğlum birbuçuk iki yaşında ağzına salıncak çarpması sonucu ön dişinin birini kaybettik.ilk müdahalede bize dişin tekrar çıkacağını söylediler.diğer dişler sallanıp çıktı yerine dişlerde çıktı ama ön dişte bi gelişme yok.ne yapmamız lazım

Hocam ben mustafa hocam damak dis ust disimde hafifis dis parcalanmasi oldu ne yapa bilirim

hakan

hocam merhabalar ben çok ufakken iki ön dişimi kırdım ve doktor sinirlere yakın olduğu için 20 li yaşları beklememi söledi ama şuanda kompozit dolgu yaptırcam ama benim alt dişerim ısırınca o kırık bökgeye girio ne yapabilirim

murat

saygılar hocam ben montaj ustasıyım yüksekte çalışıyorum 4 sene önce kafa üstü düştüm vee panik atak oldum tramva geçirmişim ağzımda şu ana sağlam diş yok 83 doğumluyum vurdukları iğne yan etki yapacakmış ölecekmişim gibi düşündüğümden birde utandığımdan gidemiyorum ortalama 20 tane diş çekilecek ağzımdan kaç günde çekilir ssk lıyımm
şimdiden teşekkür ederim

alperen

hocam oğlum8 yaşında bugün okulda düşüp üst ön dişini kırmış sadece kökü kalmış yanındakide çatlak doktor kopan dişi sormuş yok deyince eve yollayıp yarın gelin demiş bende dişi bulup süte koydum dolapta yarın götürücem acaba kurtarılabilirmi çok üzülüyorum yada çektirsek yerine yenisi çıkarmı?

ezgi

doktor bey ben 14 yaşındayım ve benim şikayetim diş kırıklığı ile ilgili değil. benim üst damakta (çenemde) bir tane köpek diş çıktı yani üst damağımda yer olmadığı için dişimin üstünde diş var kısacası ben özel doktorda yaptırcam ve o damaktan çıkan dişi çekceklermi merak ediyorum yani dişimi çekcekler mi yoksa tel tedavisi ile mi düzeltcekler ? teşekkürler

Uzman doktor

Ezgi diş hekimine gitmelisin. O seni bir ortodonti uzmanına yönlendirecek. Ortodonti uzmanı diş muayenesi sonrasında dişinin tedavisi hakkında sana bilgi verecektir.

Umut

Merhaba Doktor bey, bir yıllığına yurtdışında (İngiltere) bulunuyorum. Yılbaşında Türkiye^ye döndüğümde ağrım olan dişime 1 seanslık kanal tedavisi (zamanım olmadığı için) yapıldı, dişteki sinirler alınıp, geçici dolgu yapıldı. Bu olaydan 1 ay sonra tedavi gören dişimin kenarı, ağız içine gelen kısmı kırıldı. Dolgunun hala sağlam olduğunu, dokunarak ve dilimle hissederek anlayabiliyorum ( yani umarım öyledir) Türkiye’ye dönmeme daha 8 aylık bir süre var, burada ekonomik olarak bir dolgu veya yeni/yenilenen bir kanal tedavisi başlatmam çok zor, 2 gün olmasına rağmen hiç bir şikayetim yok. Sizce dikkatli olarak ( o tarafla çiğnememek, temizliğe her zamankinde fazla özen göstermek, ağız çalkalama suyu kullanmak, vs.) tedbirli davranırsam bu süreyi geçirebilirmiyim ? Dişimi kaybetmek istemiyorum ama yurtdışındaki sağlık sigortam dişi kapsamıyor, bu da tedavi olursam beni epey zor duruma sokabilir.
Sizden önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler. Sağlıcakla

Uzman doktor

Umut bey dişinizde ağrı olmaması çok iyi.. Türkeye ye geldiğinizde kaplama tedavisi ile dişiniz kurtarılacaktır. Bu süre boyunca bölge ile sert birşeyler kırmayınız baskı yapmamaya özen gösteriniz. Geçmiş olsun.

selin

merhaba doktor bey ben 16 yasindayim 1yila yakindir ust azi sut disimin curumeden dolayi yarisi yok son zamanlarda dis fircalarken kanamaya basladi fakat hic dis doktoruna gitmediğim icin cok korkuyorum sizce ne yapmaliyim tedavisi nedir?

Uzman doktor

Selin hanım tek tedavi yöntemi diş doktoruna gitmektir. Bunun başka bir tedavi yöntemi yoktur.

mehmet

Merhaba doktor bey benim ön disime daha önceden çürüktu dolgu yaptırdım ve bugün kırıldı çok az bir yer kaldı kırılmadi ne yapmam gerekir dişsiz kalırım diye korkuyorum :'(:'(

Uzman doktor

Mehmet bey eğer kök bölgesi zarar görmedi ise kaplama tedavisi ile dişiniz kurtarılabilir.

mehmet

Yaşım henüz daha 17 lütfen cevap verin

mehmet

merhaba hocam ben 17 yaşındayım dün ön dişim kırıldı çok az biryer kaldı kırılmadı ne yapmam gerekir sizce düzeltilirmi lütfen mesajımı okuyun 🙁 🙁

Uzman doktor

Mehmet dişinizin kaplama olması gerekiyor. Kaplma uygulamaları da 18 yaşından önce yapılmamaktadır. Yinede doktorunuza muayene olmanızı öneririm. Son kararı muayene olduğunuz diş hekimi verecektir.

kaan

17 yaşındayım alt azı süt dişim çürükten dolayı yarısından fazlası kırıldı ve sallanıyor doktora gitsem nasıl bir tedavi uygular yardımcı olurmusunuz?

Uzman doktor

Kaan çürük bçlge temizlenerek dolgu uygulaması yada kaplama uygulaması yapılır.

meltem

merhaba hocam ben 13 yaşındayım üst en arka azı dişimin bir önü azı dişimin yarısı kırıldı ve çürüdü aynı zamanda kırılan dişin etrafında 1mm kadar uzunluğunda bir parça kaldı sanırım o kök olabilir ama çok küçük dişimde hiç ağrıma olmuyor fakat yediğim yemekler içine kaçıyor sizce ne yapabirim korkuyorum lütfen yardım edin 🙁

Uzman doktor

Meltem bu dişin dolgu tedavisi olacak. Diş hekimine giderek tedavini bir an evvel başlatmalısın.

Furkan Sarıtaş

Hocam öncelikle yaksamlar. Köpek dişinin iki yanında bulunan ve dolgu olan disim ortadan kırılmıştır ve dolgusu düşmüştür. Diste çürüge benzer siyahliklar bulunuyor. Ancak kirilmayan kısım sağlam duruyor bu dişe nasıl tedavi yöntemi uygulanabilir. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Uzman doktor

Furkan bey bu dişinize kaplama tedavisi uygulanabilir. Tedavi sonrasında daha net bir bilgi verilecektir.

meltem

doktor bey lütfen okuyun ve cevap verin korkuyorum :'(

meltem

doktor bey lütfen cevap verin diş hekimine de gitmeyi düşünüyorum fakat sizin de yotumunuza ihtiiyacım var lütfeeeen 🙁 🙁 🙁

Uzman doktor

Meltem hanım diş hekiminize gitmeli ve muayene olmalısınız.

kaan

doktor bey süt dişinin altında daimi dişim varsa süt dişi çekilince o diş çıkarmı

Uzman doktor

Kaan bey daimi diş gömülü olarakta kalabiliyor. yaşınız kaç ? bu konuda muayene olmalısınız. Ancak cevabı muayene sonrasında verilebilir.

Bedirhan YILMAZ

Merhabalar;

Benim üst yan dişim kırıldı gülerken hafif belli oluyor daha bugün kırıldı.Acı veya sızı hissetmiyorum ama diş etime kadar bir kısmı kırıldı.Ben çürüdüğünü düşündüm. Bu durumda ne yapılabilir?

Uzman doktor

Bedirhan bu tür durumlarda kaplama tedavileri ile dişiniz kurtarılır. Tedavi için bir diş hekimine başvurmalısınız.

Selim

Merbaha 15 yaşındayım ve alt ust ondeki süt dislerim cikti ve yerine kalici disler geldi.Fakat dier bazi disleri 8 ay once cektirmem rağmen çok yavaş alttan cikiyorlar ne yapmam gerekir.Ve hala bazı süt dislerim dokulmedi ılk sut disimide 1 yaşında cikarmisim.Teşekkürler

Uzman doktor

Selim bazen bu tür durumlar görülebilmektedir. Düzenli olarak diş hekimi kontrollerne gitmelisiniz ve dişlerinizin bakımını günlük olarak gerçekleştirmelisiniz.

özge

hocam arka dişimde az bir kırılmas oldu nasıl tedavi edilebilir

Uzman doktor

Özge hanım eğer kırılma az ise dolgu büyük çapta bir kırılma ise kaplama tedavileri ile dişiniz kurtarılabilir.

ceren

Doktor bey kizim 3 yasinda bir hafta önce yere düstü ve sadece dudagi kanadi sandik. Ama simdi farkettik ön disi biri egri olmus ama sallanmiyor sadece onun dis eti sismis. Sadece elledigimiz zaman agrisi oluyor. Ne yapmamiz gerekiyor acaba kökünden kirilmis olabilirmi. Tesekkürler.

Uzman doktor

Ceren hanım muayene sonrasında durumunun ne olduğu ağrılarının neden olduğu konusunda bir cevap verilebilir. Bu nedenle çocuğunuzu bir pedodonti uzmanına götürmelisiniz. Çocuk diş hekimi dişi hakkında bilgi verecek ve tedavi uygulayacaktır. İhmal etmeyiniz.

Selim

Yani kalici dişlerin gec çıkması normal mii hocam?

Uzman doktor

Bu genetik olarak farklılık gösterebilir. Düzenli olarak diş hekimi kontrollerinizi aksatmayınız.

hatice

merhabalar benim üst ön dişim de hafif bi çürük vardı dolgu yapıldı sanırım yeterice iyi yapılmamış çünkü tekrarladı 2. dolgudan sonrada geçen akşam yemek yerken kırıldı içindeki dolguda düştü çok az bi parçası kaldı diyebilirim %25 %30 falan dişiye gittim görüştüm 2 seçenek sundu 1. dolgu yapabileceğini görüntü olarak sıkıntısı olmayacağını söyledi ama sert bir şeyler (elma,ayva) yersem yine kırılabileceğini söyledi 2. kaplama yapabiliriz dedi porselen falan hangisi daha sağlıklı olur? dolgu yaptırmak istiyorum tamamen kaybetmek istemiyorum ama daha sonra tekrar kırılma riskide var . başka seçeneklerim var mı neler yapılabilir şimdiden tşkler

Uzman doktor

Hatice hanım doktorunuz sizin çok iyi bir şekilde yönlendirmiş. Eğer dolgu uygulaması yapılırsa bir kaç zaman sonra yeniden kırılma olacaktır. Ön dişlerde ne yazık ki dolgu uygulaması yeterli olmuyor. Lamina porselen kaplama uygulamaları ile istediğiniz diş görünümüne ve sağlamlığa sahip olabilirsiniz. Lamina Diş Kaplama Fiyatları konumuzu lütfen okunuyunuz

mustafa

Ön disim darbe sonucu kırıldı sol alt disim parçası yok ne yapmaliyim dun akşam oldu bide yeri bozuldu birazhttp://hizliresim.com/PprXkb
resimin linkini de attım dilim oraya gittikce sinir oluyom ne yapmsliyim yasim 17

Uzman doktor

Bu bölge geçici dolgu yapılabilir. 18 yaşını doldurduğunuzda kaplama uygulaması ile tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hocam bugün oyun oynarken ayakkabım kaydı ve yere düştüm kesici dişlerimden üst 2 tanesinin birisinin yarısından fazlası diğerinin ise azı kırıldı.Ne yapılabilir?

Uzman doktor

Recep yaşın kaç ? onu belirtmelisin. Eğer yaşın 18 den küçük ise dolgu tedavisi yapılır. 18 yaşını beklemelisin. Daha sonra bu dişine kaplama tedavisi uygulanabilir.

Mete

Merhaba hocam ben ön dişim kırıktı doktorum bunu güzel bi şekilde yaptı dişlerimi düzenli fırçalıyorum ama öndeki o dişim diger dişlerime göre siyah kalıyo yani Çok fazla degil ama rahatsız oluyorum bu rengi alabilirmiyim herhangi bişeyle acil cevap bekliyorum çok teşekkür ederim

Uzman doktor

merhaba bu dişinize kanal tedavisi uygulandı ise dişinizde kararma olabilir. Diş beyazlatma uygulaması ile rengi açılabilir. Bu tek dişinize kaplamad uygulanabilir.

yusuf

Hocam benim üst ön dişlerimden biri 2 sene kadar önce bir kaza sonucu ucundan küçük miktarda kırıldı bunun tedavisi yapılabilir mi ve en fazla bana ne kadar fiyata maal olur?

Uzman doktor

Yusuf bey lamina yada yaprak porselen kaplama uygulamarı ile tedaviniz yapılabilir. Fiyatlar uygulamayı gerçekleştirecek olan doktora göre değişkenlik gösterecektir.

mine

Merhaba. Yaşım 15.Benim alt sol köpek dişim gömük çıktı. Yani o köpek dişim süt dişim. Şimdi de o dişimin dibi kaşındığı için sallama ihtiyacı duyuyorum. Az da olsa sallanmaya başladı. Kaşıntıya tedavi bulunabilir mi? Ben tel taktırmayı düşünüyorum. Bir de süt diş olduğu için köpek dişi gibi sivri değil görüntüsünden hoşlanmıyorum. Onun da tedavisi var mı?

ibrahim

Hocam 1 ay icerisin de yemek yerken 2 disimde oyuk sekilde kirildi bu nedendir ne yapmak lazim.. ?

Uzman doktor

Dişlerinizin çürüdüğü için güçsüzleşti ve yemek yerken kırıldı. Bu dişleriniz kaplama yapılarak kurtarılabilirler.

ibrahim

Bu disin biri axı digeri kopek disini ysni

Uzman doktor

İbrahim bey kaplama uygulaması ile dişleriniz kurtarılabilir.

ezgi

BİRAZ UZUN BİLİYORUM AMA LÜTFEN OKUYUN
Merhaba doktor bey ben şu an 13 yaşındayım ve 8.sınıfa gidiyorum. 5.sınıfa geçtiğim yaz takdirevallide karşıma kilolu bir çocuk oturduğu için doğal olarak o daha ağır bastı ve ben otuduğum yerden havaya uçtum. Takdirevallinin ortasındaki demire düştüm ve ön dişimin ucu kırıldı. Çok fazla kan gelmeye başlamıştı ve hemen hastaneye gittik ve doktor kanamayı durdurdu. Fakat dişim yerinden oynuyordu çünkü demire çok şiddetli çarptığım için diş kökü zedelenmiş. Doktor bu diş düşer fazla durmaz demişti ama daha çocuk olduğum için dişim yerine kaynamaya başlamıştı ve genellikle kalsiyum içeren besinler tüketiyordum. Aradan yaklaşık 6 ay geçtikten sonra ankarada bir hastaneye gittik ve doktor dişimin ucuna dolgu yaptı. Ama 1 hafta sonra da kahvaltı yaparken ekmeği ön dişimle ısırdım ve dişimin ucundaki dolgu düştü. Aradan yaklaşık 3-4 yıl geçti ben 8.sınıfa geldim ve bir rahatsızlığım yoktu. Sonra ben bundan 2 hafta önce ön dişimle elmayı ısırmıştım akşam olunca da dişim ağrımaya başladı ve üşüdü. Zaten önceden doktorlar o ön dişimle bir şey ısırmamam gerektiğini söylemişti ama ben 3 yıl geçtiği için dişimin kökü tekrar bağlanmıştır diye düşünmüştüm. Sonra dişim dediğim gibi ağrımaya başladı ve annem ağrı kesici verdi biraz olsun ağrım hafiflemişti. Ertesi gün hemen bir doktora gittik röntgen çektiler ve dişimin kökünde biraz iltihap olduğunu söylediler.İltihap kemiklerime ilerlemeden kanal tedavisi yapılması gerekiyormuş 18 yaşıma geldiğimde de oraya implant yapılabilirmiş.Ama kanal tedavisi sonrasında dişde renk değişimi olduğunu söylediklerinde çok korkmuştum.Duocid denen bir ilaç verdiler iltihabın geçmesi için.Ben o ilacı kullandım ve sonra daha iyi bir diş doktoruna gittik ve doktor iltihabın abartılıcak kadar büyük olmadığını, hafif bir şey olduğunu söyledi galiba ilaçlardan sonra iltihabım azaldı. Doktor kanal tedavisine şu an gerek olmadığını söyledi ve dişimin ucuna dolgu yaptı.Şimdi çok güzel gözüküyor. Elma ısırdığım için de dediğim gibi dişim yerinden oynamış ve hafif sallanabiliyordu. Zaten ben küçüklüğümden beri diş temizliğine çok önem veren bi insandım ve dişimde şu ana kadar hiçbir çürük yok. Şimdi de gayet kalsiyum içeren besinler tüketmeye önem veriyorum o ön dişimin kökünün güçlü olması ve sallanmaması için. Sizce ne yapmalıyım?

Uzman doktor

Ezgi diş bakımınıza özen göstererek devam ediniz. Doktorunuz kanal tedavisine gerek görmeydiyse kanal tedavisi yaptırmanıza gerek yoktur. Ön dişinizle sert birşeyler ısırmayınız. 18 yaş sonrasında daha kalıcı bir tedavi uygulanabilir.

rumeysa

Ön ve yanındaki dişimde mavi gri gibi bir renk değişimi oldu sanırım buna içten çürüme diyorsunuz herneyse dişiim giderek aşınmaya başladı ve şimdi bir kısmı kırık duruyor.Yemek yerken dudağım arasına girerek beni rahatsız ediyor.Diş hekimi bu kötü görüntüyü düzeltebilir mi

sedaa

Merhaba yasim 15 sag ust Disim çürük ve kırıldı suan da ise kopcakmis gibi sallanıyor dış doktoruna gitmemede yararlı olur mu koparsa da ağrı yapar mi

bayram

merhaba hocam 20 lik disimi cektirdim ysnindaki azi disi ortadan bir ay sonra ikiye bölündü.o tarafla yemek yiyemiyorum diş kurtulabilirmi

Can

hocam ben güreşirken diş diş üstüne geldı ön dişimin ucu sürtündü elma falan ısırabılıyorum fakat çekırdek çitlerken sızlıyor ne yapmalıyım ?

Uzman doktor

Can bu dişinizin kök bölgesinde bir travma oluşmuş olabilir. Bir kaç gün kadar bekleyin. Bu süre içerisinde ağrılarınız ve dişinizde oluşan hassasiyetler devam ederse hemen diş hekimine başvurun.

Ceren

Merhaba, 21 yasindayim gecen sene sut disim oldugu icin dolgu tedavisinin olumlu sonuc vermeyecegini soyleyerek disimi cektiler. 1 hafta once disime porselen dis yaptirdim. Fakat doktor ust disimin dalgalanmalarini da duzeltti daha dogrusu yapilan dise gore duzeltti. Fakat bir tanesi kirik gibiydi.Duzeltilebilir mi dedim mineye zarar verir dedi. Suan disim kirik gibi gorunuyor ve sizlama yapiyor. Ne onerirsiniz?

Uzman doktor

Ceren hanım eğer görünümünden memnun değilseniz bu dişinize kaplama uygulanabilir. Yaprak porselen kaplama uygulaması ile dişiniz istediğiniz görünüme getirilebilir.

kübra

Hocam slmlar, bugün kızımın dişi yere düştüğü için kırıldı, üstten soldaki 2. dişi daha 4 yaşında ne yapmalıyım sizce, lütfen yardımcı olun…

Uzman doktor

Eğer dişini bulduysanız hemen diş hekimine başvurmalıydınız. Kırıldı ise dişinin yeniden sağlığına kavuşturulması için diş hekimine hemen başvurmalısınız.

sedat

hocam sol üst bölgede dişim kırıldı ne yapmalıyım..

salih

hocam neden olduğunu bilmiyorum ama azı dişimin (süt dişi) ucu kırıldı yutkunurken bile dilime batıyor ne yapmalıyım

Nuray kalaycı

Hocam 4.5 yaşındaki kızımın ön dişlerinde zedelenmesi var kırılacaklar gibi bir dişi çüçürüdü ve kırıldı çok korkuyorum

Uzman doktor

Nuray hanım mutlaka çocuğunuzu bir pedodonti uzmanına (çocuk diş hekimi) uzmanına götürmelisiniz. Bunlar çocuğunuzun süt dişleri ve süt dişleri mutlaka önemsenmesi gereken dişlerdir. Kalıcı dişlerinize etkisi olacaktır.

ipek

benim ön dişimin bi tanesi yarısı kırıldı 16 yasındayım neolcak??

Uzman doktor

İpek bu bölgeye yaprak porselen kaplama uygulanması gerekiyor.

fatih

hocam merhabalar benim üst dişimin 3 gün önce kırıldı ve şuan 16 yaşındayım 2 yıl önce doktora gittiğimde bana kanal tedavisi uyguladılar ve ben bu tedavinin devamını getirmedim 1 sene önce doktora gittiğimde 18 yaşına geldiğinde ön dişlerin dördünü kaplama yapacağız ve bende 18yaşinada 4 dşimin kaplama.deilde sadece kırık olan dişime tedavi uygulanmasini istiyorum ne yapmaliyim.

miraç

hocam benim 2 sene önce dişim kırıldı imlantmı iyi olur yoksa ek mi iyi olur baslket oynarken

Uzman doktor

Miraç bey diş eksiliğinde implant tedavisi uygulanabilir. Sizin dişiniz kırıldığından dolayı kaplama yapılması gerekiyor. Zirkonyum kaplama yada lamine kaplama uygulanabilir.

esra

Merhabalar bugün oğlumun on disinin kenari kırıldı kokte herhangi birsey yok gibi görünüyor.ne yapmamız gerekir? Çok endişelendiriyor um kesin tedavi yöntemi nedir? Tabi kalıcı olmasına onemli oglum sekiz yasinda hicbir mudahale etmeden de uzayabilme ihtimali varmi tesekkurler

Uzman doktor

Esra hanım sanırım bu çocuğunuzun süt dişi mutalaka tedavi ettiriniz ve kökte bir problem oluşup oluşmadığına baktırınız. Daimi dişi çıkacağı için şu konumda kökünün sağlam olması ve dişin kırılmadan dolayı düşmemesi önemlidir.

Berkan

Merhaba ben sert yiyecek yemediğim halde herhangi bir düşme veya carpma sonucu olmadığı halde ekmek yerken bile 2 arka dişim kırıldı bunun sebebi ne olabilir acaba

Uzman doktor

Berkan bey bu dişlerinizde çürüme olduğundan dolayı kırılma meydana gelmiş olabilir.

ebru

Hocam gecenlerde disime sert bir tepki aldim dis hekimine gittim hafif bi sallanma vardi hekimim korkacak birsey olmadigini soyledi ancak ben hala tedirginim ondeki disim. Sanki asagiya cokuyor gibi geliyor sizce normal midIr?

Uzman doktor

Ebru hanım bu durum almış olduğunuz darbeden sonra sizde psikolojik bir etki yaratmış diş hekiminiz size gerekenleri söylemiştir. Merak etmeyiniz. Düzelecektir.

Melis

Merhaba benim yıllar önce ön dişlerimin biri Kırıldı kanal tedavisi ve dolgu yapıldı zamanla kararma oldu ve kırılan dışım ile diğer sağlam dişimin arası açıldı bu neden olmuş olabilir ve dolgusu dişe tel takılır mı

Uzman doktor

Melis hanım dişleriniz kırılan bölgeye doğru bir kayma göstermiş.. Bu kaymadan dolayı ortodontik bir tedavi görmeniz kırılan bölgeyede zirkonyum kaplama uygulaması yapılması gereklidir.

sema

2. Büyük azı dişimin önü kırıldı hiç farkına varmadan yanağınımı kesmesinden korkuyorum ne yapmam lazım

Uzman doktor

Sema hanım bu bölgeye dolgu yapılması gerkeriyor. En kısa zamanda bir diş hekimine başvurunuz.

zeynep gulcin

Merhaba. Benim on dislerimden bi tanesi carpma sonucu koseden bi hayli kirildi. Ama on dislerimde bi carpiklik var bu dolgu tedavisine enegle midir

Eyüp

Hocam Merhaba ben 11 yaşımda iken bisiklette düştüm ve üst cenemde on d işlerinden ikisi kırıldı kırılan dışımda birini çektirdi diğeri duruyor acaba ben nasıl bir tedavi uygulatmaliyimyardimci olurmusunuz acaba.

Uzman doktor

Eyüp şu anki yaşını belirtmemissin. Çekilen dişin yerine implant uygulaması ve implant uygulamasının üzerine ve diğer kıralan dişinize zirkonyum kaplama uygulaması gerçekleştirilerek son derece estetik dişlere sahip olabilirsiniz.

gurbet

Merhaba benim arka disimin ortasi kirildi kicuk bi delik acildi bunun tedacisi nedir acaba

Uzman doktor

Gurbet kaplama tedavisi ile dişiniz kurtarılabilir.

Esma binti Ebu bekir

Benim oğlum 8 yaşında bu gün kavgada on dişlerini kırdı. Bunun için ne yapabilirim.

Esma binti Ebu bekir

Hemen cevap verirseniz sevinirim. Durum acil

sudee

hocam benım arka azı diş kırık ve buna önce kanal tedavisi dediler sonra bi kaç hafta gittim geldim bir ilaç koydu haftaya gel dedi gittim,dediki
kızarılıklık gitmiş dolguyla kurtarırız dedi neyse ama nasıl oluyo dolgu ve ben 13 yasıma daha hazıranda gırecem ıgne korkum var hele bıde agıza vuruluyo ıgneden korkuyorum bana ignemı yapar sprey mı

sudee

hocam yarın yapcaklar lutfen acıl cevappp

sudee

yapıldı bıle

halil

Ben dişim kirildi ama köküne yakın bunun için ne yapmalıyım dış hekime gittim Vidali ve kaplama yaparız dedi nasıl yapiliyor acaba

halil

Gittim sadece şimdilik dolgu yapti gün ver eskisi gibi sağlam olur peki hocam kanal tedavili olursa Vidalı ve kaplama yaparım dedi

Emin

Öncelikle Merhaba.
Benim ön 2 dişim küçükken düşme sonucu kırıldı 6 yılı rahatlıkla geçmiştir ve bu 6 yıl boyunca hiç bi tedavi görmedi dişlerim,sadece muayene oldum ve dişlerimin gelişmeye devam ettiğini ilerleyen yaşlarda tedavi edilebilceğini söylediler 2 ay önce özel bi yerde dolgu yaptırdım 2. gün kenarları kırıldı bi müddet sonrada düştü 3 gün öncede Devlet hastenesinde yaptırdım fakat yine pek sağlıklı olmadı şuan 18 yaşındayım dayanıklı ve estetik bi duruşunun olması benim için önemli sizin bu konuda bi tavsiyeniz varmı ?

hilal

12 yaşında merdivene çarparak ön sağ dişimi kırdım dentin pini denilen çivi gibi bir şey üzerine dolgu yapıldı ağrı sızı hiç bir şey yok sadece renki kararıyor bunun için beyazlatma yapılır mı

Uzman doktor

Tabiki yapılabilir hilal hanım..

emel

Dolgu olan disim de kırılma oldu. Doktora gitmeli miyim ağrı olur mu ??

Uzman doktor

Emel hanım tekrardan bu dişinizin dolgu olması gerekiyor. Kırılan bölgeye kaçan yemek artıkları zamanla bölgede iltihaplanmaya neden olabilir.

güner

Meraba benim 2. Azı dişime dolgu yapılıcaktı .dolgu sırasında kanama oldu geçici dolgu takılıp yarın gelmem söylendi ve sonraki gün kanal tedavisi uygulandı.acaba bu doğru bir uygulamamı kanama olan dişe direk kanal mı yapılır

mert

slm benim alt ve üst ön dişlerim sakız çiğnerken birbirine çarptı ve 2 side çok küçük kırıldı güldüğümde belli bile olmuyor fakat çok sızlıyor daha bu gün kırıldı ne yapabilirim

Oguzhan58

hocam benim azı dişim çürüktü ortası azcık boşalmıstı. Tedavi ettirecektim. Bugun yerken dişim kırıldı ve dişimini 3 te 1 i kaldı . Kalan kısım dişin damak tarafına bakan köşesi diyelim. Acaba tedavi edilebilir mi.

Ne kadar iyi baksamda fırçalasamda dişlerin erken yaşta dökülmesi ailede ırsi. Bende de ortaya çıktı .

Uzman doktor

Oğuzhan mutlaka aileden gelen kökler çok önemli fakat bu durum dişlerinize %10 kadar etki eder. Diğer %90 ı sizin dişlerinize nasıl baktığınızla alakalıdır. Dişleriniz çürüyorsa yeterli bakımı ve diş hekimi kontrollerini gerçekleştirmiyorsunuz. 6 aylık aralıklar diş hekimi kontrollerinizi gerçekleştirmeniz gerekiyordu. Bunu hayatınız boyunca kaç kez yaptınız. Mutlaka geçmişe dönük olarak kendiniz sorgulamanız gerekiyor. Eğer diş kökünüzde bir sorun oluşmadıysa ve iltihaplanma yoksa kaplama uygulaması ile dişiniz kurtarılabilir. Son çare olarak dişiniz çekilir ve implant tedavisi uygulanır.

tuana

Dişim kendiliğinden kırıldı.Doktora gittiğimde dolgunun eskimiş olduğundan kırıldığımı söyledi.Kanal tedavisi randevusu aldım bekliyorum.Fakat dişlerimde o dişim kırıldığından beri yeni yeni sorunlar çıkıyor.Kırılan dişimin üstündeki dişimde ise yükselti var.Doktor dolguyu kırıp yeniden yaptı ama yükselti geçmedi.Ve en arka alt dişlerimde de kırık gibi hissediyorum dilimle dokunduğumda.Son olarak da dişlerim birbirine oturmuyo,ön dişlerim birbirine değmiyo,bu da yeni oldu ve ben korkuyorum,ciddi bir sorun mu var?

Uzman doktor

Tuana bu durum bir miktar yeni yapılan geçici dolgudan bir miktarda psikolojik olark bu durumdan etkilendiğiniz için sizden kaynaklanıyor. Tedavi sonrasında yeni duruma kısa sürede alışacaksınız.

kubra

Merhaba doktor bey 20 yasindayim ve ön alt disimin arkasi kirildi cok endiseleniyorum sonucta ön disler daha bugun kirildi ve hemen bi doktora gidicem sizce disimi kurtarirlar dimi bu kadar endiselenmeme gerek var mi bide disime hangi tedavi yontemini uygularlar beni.bilgilendirirseniz cok sevinirim.

selin

1 hafta once disime kanal tedavi yapilsi arkadaki 2 disime daha sonra kanal tedavi yapilan disimin yarisi kirildi peki korkulacak bisey varmi ama icinde dolgusu duruyor dahada kirilirmi ?

ismet mert sanli

Ön kesici dişimin bir bölümü kırılmiştı Diş hekimine gittim,kırılan dişte düzeltme yapıp dolgu işlemi uyguladı.Bir hafta normal hiç birşey yoktu.Sonra hava almaya başladı sulu ve ne yersem canım yanıyor.Ne yapmamlazım.Aynı dokTEŞEKKÜRLER.toramı gitsem,değiştirsem mi bilemiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

Uzman doktor

İsmet bey kırılan dişinize kanal tedavisi uygulanması gerekmektedir.Yeniden diş hekimine başvurmalısınız. Konu hakkında bilgi almak için konumuzu okuyabilirsiniz. Diş Kırılması, Kırık Diş ve Diş Kırığı Tedavileri

aysegül

Merhaba, benim de ön dişim (santral) kırıldı , yapıldı yalnız yanındaki dişe hiç benzemedi acaba her ikiside kaplanarak yapılsa benzetmek için bu mümkün mü ? ben memnun değilim şimdilik idare ediyorum ön dişimdeki dolgu çıkarılabilir mi yeniden yapılabilmesi için ?

Uzman doktor

Aysegül hanım yanındaki dişide kestirmeye gerek yok. Uygulanan malzeme ile alakalı bir durumdur. Zirkonyum kaplama uygulaması ile yada empress kaplama ile istediğiniz doğal diş görünümüne sahip olabilirsiniz. Diş Zirkonyum Fiyatları ve bu konudan bilgi sahibi olabilirsiniz. Yaprak Porselen Diş Fiyatları

Emir

Hocam ön dişlerim yarısına kadar kırıldı ve bugün diş hekimine gitmem mümkün değil yarın gitsem iyileşirmiyim

Uzman doktor

Bir an evvel diş hekiminize muayene olmalısınız.

Ramazan

Merhaba ; sol alt 5 numaralı dişim yaklaşık 2 yıl önce kanal tedavisi yapılarak dolgu yapılmıştı. Fakat dişin ön kısmında yarıya kadar bir kırılma oldu , dolgu sağlam bir şekilde duruyor yapılabilecek tedavi seçenekleri nelerdir? Teşekkür ederim..

kubra

doktor bey benım tavsan dısımın ortası kırıldı tadavısı mumkunmu

kubra

doktorbey benım tavsan dısımın ortası kırık tedavısı mumkunmu

emine

20 yaşındayım 1 yıl önce üst sol azı dişime kanal tedavisi yapıldı ancak dişimin yanak kısmına bakann bölümün yarısından fazlası çıktı ama henüz diş etinden tamamen ayrılmadı çıkarılabilcek durumda arka köşe dolgu ile birlikte duruyo çekim mi kaplama mı öneririsiniz ?

Mehmet

Merhabalar hocam benim 9 yıl önce kaza sonucunda ön dişim kırıldı doktora gittim çekilmesi gerekir dedi çekti yerine 3 tane diş koydu bu takılan dişlerim şimdi sararmaya başladı görüntüsü kötü oldu ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

Aslı

hocam merhaba benim ön üst iki dişime implant yapıldı iki sene once ama dişlerimden birisinin arka iç tarafında ufak bi kırık olustu az once nasıl bir tedavi uygulanır dişimin geri kalanı kırılır mı

ozkan

Hocam arka disim kirildi ne yapilabilir.

muhyettin

hocam dolgulu dişimin dış yan duvarı dolgu ile ilişkisi kesildi hem dolgu hem de duvar yerinde duruyor sızı yok dokununca dolguyla bağlantısını kesildiği hissedilecek biçimde bir sallanma var tedavisi nasıl mümkün olu?

ugur

oğlumun ön dişinde düşmeye bağlı küçük çapta bir kırık oluştu uç kısmında nasıl bir tedavi önerirsiniz.oğlum 8 yaşında

mecit

Merhabalar 2011 yazında düşmeden kaynaklı olarak ön dişim kırıldı kökten birkaç doktora sorduk hepsi implant tedavisini uygun gördüler ama yaşım tutmadığı için(17) bunu yapamayacaklarını söylediler başka bir doktor implantı yaparım herhangi bir sıkıntı olmaz dedi ne yapmalıyım

mustafa

Ben 13 yaşindayim geçtiğimiz aksam merdivenden düştüm ön iki dişim kırıldı biri kökten sanırm hafta sonu diş hastaneleri acil olmasından göremedim o yerden bir daha diş cıkarmı

enes

S.a oncelıkle az once usd on dısım ucundan kırıldı ne yapmam gerek yapılırsada kalıcı olurmu ?????

eşref

benim ön,köpek diş yanı olan dişim çürümeden dolayı kırıldı,önceden bu dişimde dolgu vardı,bealt sag ve sol 5,toplamda 10 tanesi köprü var köprüler en arka ve köpek dişere kadar,1.sorum kırılan dişime ne yapılır impant uygulanırmı devlet ahstanesi yaparmı,2.sorum ise impant bu köprü yapılanlara uygulanırmı,3 ise yine dolgu olan ön dişim sızlama yapıyor dolgusdu 4 sene önce oldu,…devlet hastanesinemi gideyim yoksa düş hekiminemi anlıyamadım…

Serkan

Hocam 9yaşındakı kızımızın dişi çekilirken kökün bir kısmı damakta kaldı doktor alttaki diş çıktıkça kökü atar dedi bir problem olurmu diye merak ettim cevap verirseniz çok sevinirim

doğan

merhaba doktor bey geçenlerde arka diş dolgum düştü baya büyük bi dolguydu kendisi dişin etrafında pek bişey kalmadı zaten ortası dolduralacak . birazcıkda şişme yaptı şimdi acaba buraya ne gibi bi uygulama yapılabilir

Mustafa

Hocam ön orta dişim yarısı kırıldı nasıl bi tedavi olur tedavi acıtırmı canımı

Mustafa

Hocam merhaba ön üst dişim yarısı kırıldı ne yapmalıyım tedavi nasıl olur canımı acıtırmı _??

ümran

Merhabalar 1 yıl önce özel bir muayenede kanal tedavisi yaptm ama dişiö şuan iki taraftandan da büyük denöicek şekilde kırıldı ama diş etimin oldu yer fln kırıldı dolgum duruyor önerşniz nedir..

nur

hocam merhaba alt dişim kırıldı acaba ne yapabilirim ve ağrı yapıyor lütfen yardım edin

nur

dişim kırıldı napabilirim

Yunus Emre

Futbol oynarken suratıma top geldi ve ön al dişimin bir tanesinde çok küçücük parçalar geldi agzıma dişimin görünümü normal ama çok hafif bir sallanma var ve soguk birşey içerken sızlıyor, ne yapmalıyım?

Yunus Emre

Ayrıca, eğer dişimle fazla uğraşmazsam zamanla kendisi yerine oturup eski haline gelirmi?

can

benim ön dişim kırıldı doktora gittim dolgu yapıcaz vidayla sağlamlaştırcaz dedi o nasıl oluyor

hüseyin

Bugun top oynarkan disimin yarisi kırıldı doktora gitmekten korkuyorum nasıl olacak

huseyinolcerr

Disim kirildi napacaklar doktora gidince

hatice

merhabalar yaşım 20 ben küçükken düştüm ve ön sol dişimin iç kısmı kırıldı. ben poselen yaptırmak istemiyorum. çünkü ön sağ dişim sağlam. bunun başka bir yöntemi varmı varsa eğer kalıcı mı ve ne kadardır fiyatları ?

leyla

16 yaşındayım dişim içten çürüdü ve biraz kırıldı yemekleri çiğneyemiyorum artık tedavisi nasıl olur çekilse yenisi gelir mi

hilal

12 yaşında merdivene çarpıp dişimi kırmıştım içine çivi gibi bişey ve dolgu yaptılar 10 senedir bi sorun olmadı ama dişim karardı bu durumda nasıl tedaviler uygulanabilir

beyza

Merhaba doktor bey 17 yasimdayim on disimin biri kirildi ne yapmaliyim

oktay

merhabalar doktor bey 8 yaşındaki kardeşimin üst dişi kırıldı dişte kanama yok ne yapmalıyız

Uzman doktor

Süt dişi ise yerine asıl dişlerin sürmesini bekleyeceksiniz. Ayrıca bir pedodonti uzmanına göstermelisiniz.

turan

Cisim kirildi ama fazla değil agriyor ama sonra geçiyor ne yapmaliyim

Uzman doktor

Turan bey dişinize kanal tedavisi yapılması gerekebilir. Diş hekimine başvurunuz.

Zxrni

Dişimin bir parçası kırıldı ama fazla büyük bir kırık değil dolgu yapılırsa dişin orta kısmını kazıp öyle dolgu yaptıracaklarmış ve sonradan bu yan dişlerin bozulmasınıda etkiliyormuş ne yapmalıyım ?

Uzman doktor

Görmeden bir şey söylenmesi zor tabiki bu konuda doktorunuzun önerisini dikkate alınız.

Harun

Hocam merhaba ben harun ben Buz hokeyi oynuyorum ve dişime hokey topu geldi ö dişim çapraz şekilde kırıldı. ama kırık dişimde bir parça daha var oda sallanıyor tedavisi nedir ne kadar fiyat tutar ? saolun

Uzman doktor

Harun bey öncelikli olarak sallanan bu dişinizin iyileştirmesine yönelik olarak bir işlem uygulanacak daha sonra zirkonyum kaplama uygulaması ile eski ve estetik görünümüne yeniden kavuşturulacaktır.

Harun

ayrıca uzmana da gösterdim ustunu kapladılar ama krom la değil geçici olarak

Ömer Can

Hocam Merhaba. Benim 6. Sınıfta sol ön dişim kırıldı. Ağrı vs. yok ama görünüşü canımı sıkıyor. Sorduğumuz bir doktorda tavsiye etmem dedi. Ne yapmalıyım?

Ömer Can

Şu an 17 yaşındayım

Uzman doktor

18 yaşını beklemelisiniz. Dolgu işlemi dişinizin yeniden kırılmasına neden olacaktır.

Ela

Benim daha önceden kanal tedavisi olmuş dişimin kenarı kırılmış ve içe doğru çürük oluşmuş kırık kısım dişin neredeyse 4 te biri kadar yandan kırılmış, sizce çekerlermi? Yaşım daha 16 çektirmek istemiyorum ya dişçiden de korkuyorum açıkcası.

Uzman doktor

Ela hanım eğer dişiniz kurtarılıyorsa zaten diş hekiminiz kaplama uygulayarak kurtaracaktır. Fakat dişinizin kök kısmı zarar gördü ise çekilmesi gerekir. Korkmayın artık implant tedavisi var.

derya

merhaba ben derya ön dişim kırıldı yaşım 13 bu yaşta dişimi ayparsam eğer tekrara çıkarmı

derya

yani taekrara çatlayıp yerinden çıkarmı

sultan

merhabalar dr. bey benim dişim dün betona düşerek kırıldı ben 12 yaşındayım yaşım dişimi yaptırmama uygun mu dur ?

Uzman doktor

Sultan 18 yaşını beklemelisiniz. Dolgu tedavisi ile şimdilik sorunu çözebilirsiniz. Fakat bu kalıcı çözüm değildir.

sultan

merhabalar yaşım 12 ön ana dişim kırıldı buna bir tedavi yapılabilirmi

Emre

Kavgada 3 dişim kıamamen muşka ile takma diş ile idare edebiliyorum ama tekrardan bende diş çıkarmı yaşım 14 🙁

Uzman doktor

Emre bunlar senin kalıcı dişlerindi sorunu tam anlayamadım ama tedavisi mutlaka var..

Hursit

Merhaba,
altı yaşında oğlum dün çarpma sonucu dişlerinden birini kaybetti bizi kaygilandiran dişin kökünden çıkmış olması….

Uzman doktor

Mutlaka dişi süt içerisinde yada çocuğunuzun tükürüğü içerisinde doktora götürmeliydiniz.

esen köse

çok üzgünüm öncelikle kızım 7 yaşında ön daimi dişlerini şiddetli çarptı ve şu anda oynuyor acil yardımcı olun lütfen ne yapacagımı şaşırdım…

Uzman doktor

Esen hanım mutlaka bir pedodontiye çocuk diş doktoruna başvurmalısınız. Ancak o müdahale edebilir.

Özkan Doğan

Merhabalar hocam ben 23 yaşındayım dişlerimi düzenli olarak günde 2 kez fırcalıyorum fakat alt kesici dişlerimin diş eti kısmında ufak ufak kırılmalar oldu kendiliğinden bu ciddi bir sorun mudur?

Uzman doktor

Özkan bey bir çürüme söz konusu olabilir. Diş hekimine başvurmanızda ve tedavi olmanızda fayda vardır.

Burcu

Azı dişim ortadan yarılıp kırıldı.ama hala köküne bağlı.Ayrıca bu yapılan dişim dolguluydu.dişçiye gitmeden önce önden bir fikir edinmek istiyorum.telafisi olacak birşeyken dişimin çekilmesini istemiyorum.yardımcı olabilirseniz sevinirim.iyi çalışmalar.şimdiden teşekkürler.

Uzman doktor

Burcu hanım eğer dişinizin kök kısmı bir zarar görmediyse kaplama ile kurtulabilir. Eğer çekilecekse de yerine implant tedavisi yapay bir kök uygulaması yapılarak yerine diş koyulabilir.

beste

Merhaba hocam .. 17 yaşındayım İki ön dişim ters v şeklinde uçları kırık acaba ne yapılabilir ? Dolgu yapilmasi iyi midir sonradan dolgu düşer mi bilgi verir misiniz

elif

hocam benım en arka azı dişim kanal tedavi yapıldı cok saglam bır dıs değil. agrım yoktu bugun yemek yerken bı agrı hıssettım baktım ortadan catlak var cıgnedıkce yana dogru basınc yaptıgından dıs etıne agrı yapıyo. dişim kurtarılır mı çekılır mı?

Emrullah alkan

Hocam ön dişim az önce yemek yerken kırıldı çürük nedeni ile ne yapılan bilir acaba

ciğdem

merabalar doktor bey. seneler önce birbirleriyle bağlantılı 4 protez diş yaptırmıştım.onlardan birinin yan tarafı düştü . bu protezlerim birbirleriyle bağlantılı. ne tür bir tedavi yapılabilir ve yapılacak bir tedavi bu çenemin sökülmesini gerektirir mi ?
teşekkür ederim

helin

Ön üst dişimde çok az bir kırılma oldu çok belli olmasada beni çok rahatsız ediyo napmalıyım

mete

merhabalar hocam.bir kac gun once futbol macında carpısma sonucunda ön üst kesıcı dısımın uc orta kısmı oyulur sekılde kırıldı.kucuk bı kırık.diş hastanesıne gıttım dolgu ile doldurdu fakat bulundugu yer konumuyla düşme ıhtımalı var.ortalma nekdr süre durur dedım.6 ay cıvarı bıse olmaz dedı doktor.o aksam yattım sabah kalktıgımda dolgu kopmustu.El becerısınden kaynaklanıyor olabılırmı yarın diş hastanesınde farklı bır doktoru denıcem.

Sinem

Merhaba doktor bey. Ben 14 yaşındayım ve ön dişim kırık. Nasıl bir tedavi uygulanabilir ? Ve ne kadar zaman alır ?

Uzman doktor

Sinem 18 yaşını beklemelisiniz.

Merhaba doktor bey. 13 yaşındayım ve ön iki dişim kırık gülerken ve konuşurken çok kötü duruyor.Doktora gitsem yaparmı acaba bazılarına yapmış 10 yaşında olsalar bile?

Ali Barut

11 Yaşında bir oğlum var. 3 yıl önce daimi olan alt çene ön iki dişi kırıldı.Daha sonra bu kırılan dişlere vida takılarak dolgu yapıldı.Fakat 6 ay önce iki dişinde dolgusu düştü. Görüştüğümüz doktorlar tekrar dolgu yapılamayacağını söylediler.Şimdi hem dişlerde ağrı var.Hemde psikolojik olarak rahatsız oluyor. 18 Yaşına kadar bir müdahele yapılamayacağı, dişlerinde çekilmesinin doğru olmayacağı söylendi.Nasıl bir tedavi uygulamamız gerekir? teşekkür ederim.

Akın

Hocam benim ön dişim yaklaşık 6 senedir kırık hiç bişey de yaptırmadım ve yavaş yavaş siyahlanmaya başladı diş hekimine gidicem sizce yapılabilirmi

Yaş 18

ayşegül

2 yaşındaki kızım bugün düştü on dişinin biri diseti hizasında kirildi diğerinin de ucu kirildi hastaneye götürdüm ama bu müdahalede bulunmadı üniversiteye götürme mi söyledi bunun tedavisi nasıl olur ne olucak benim kizimin durumu lütfen yardımcı olun

emre

merhaba doktor bey. Ben 19 yaşımdayım ön dişim çürümüştü doldurtmuştum 1 sene içinde apse yaptı şiddetli bir apse geçirdim yüzüm çok kötü oldu kanal tedavisi sanırım uygulandı 1 sene sonra dolgum hafif kırıldı önemsemedim belli bir zaman sonra bu sefer kenarı hafif kırıldı belli olmayacak derecede ve şimdi ise dişimin hepsi kırıldı. Söyle kırıldı; kırılan dişi elime aldığımda yarısı elimde yarısı ağzımda kök içerde dış görünüş olan elimde diş apse yaptığından dolayı ölü acı da yapmıyor ne yapmam gerek yapıştırılır mı yerine başka dişmi koyarlar kanal tedavisi yapıp korkuyorum açıkcası çok kötü gözüküyor yapılabilir mi

Emin

Hocam bana kron kirigi var dediler 17 yasimdayim bir kaza sonucu disim sallaniyo ağrı sizi yok ama sallanouo nedir çözümünedir

Zülfiye

Merhaba hocam. Bu aksam yemek yerken disimin sag alt kosesinde çürümüş olan dişimin bir kısmı kırıldı. Ağrı da yapmaya başladı. Dilim de agiriyor , degdigi icin. . Bayram tatilinden dolayi gidemeyecegim doktora . Ne yapmam grekiyor bu süre zarfında? Bilgilendirirseniz sevinirim.

kadircsn

Meraba hocam benim ön disim kirildi ama kökü sağlam
Doktordan korkiorm
Bu durumda doktora gidersem nasil tedavi ederler dişimin kökü sağlam

Uzman doktor

Kadir bey doktordan korkulacak bir şey yok.. Aslında korkmanız gereken durum dişinizi kaybetmemek.. Eğer zamanında müdahale yapılırsa kaplama uygulaması ile dişiniz kurtarılacaktır.

mustafa

mrb doktor bey yazılarınızı okudum gercekten cok basarılısınız.benim sorunum ön üst buyuk dişlerimden birinin küçük yasta cekılmesi ve sag taraftaki dişimin cekılen dişin yerine kayması.benım böyle bır sorunum var bu sorunu nasıl halledebılırım cekılen dısın yerıne baska bır diş taktırma sansım varmı gülemıyorum cunku cok kötu gorunuyorum gülünce cekılen dısın yerıne kayan dişi kücültmemismi gerekıyor yoksa onunda mı cekılıp yerıne ıkı tane dısmı yapılması gerekıyor yardımcı olursanı cok sevınırım

batıkan42

merhaba hozam ben 16 yaşındayım küçükken okulda düşüp ön 2 dişimin ucundan kırıldı bu olay 12 yaşında oldu ne yapmalıyım ve ilerde polis vb. gibi mesleklerde sıkıntı yaşar mıyım saolun

batıkan42

hocam ilerde polis assubay vb. gibi mesleklere girerken ön sağlık muanesinde sıkıntı çıkar mı

bilal

Merhabalar . on dişlerinden bir tanesinin ucunda küçük bir kırılma oldu ve bugün dış doktoru yerine dolgu yaptı. Fakat dolgu sallaniyor ve dusecek gibi hissediyorum

Ertuqrul

Arkaşlardan Biri Taş Attı Önümdeki 2 Kesici Diş Ucundan Kırıldı Kaç Gün içinde gitmeliyim kırılan bölümü bulamadım

Esra

Rica etsem facebook adresiniz falan varsa ulaşabileceğim özel bi yer ulaşabilir misiniz acil

Ahmet

Merhaba ben 12 yaşındayım ön alt dişim kırıldı ne yamalıyım acele cevap

merve

Merhaba doktor bey yaklaşık 1 sene önce dişime kanal tedavi ve dolgu yapıldı şuan dişimin yarısı kırıldı ve çok şiddetli ağrı yapıyor antibiyotik kullanmama rağmen geçmedi doktor kurtaramayacağını çekilmesi gerektiğini söylüyor sizce ne yapmalıyım kanal tedavisi olan diş ağrırmı?

Merve

Hocam merhaba ben 14 yaşındayım bugün merdivenden düştüm ve 2 dişim in Yarısı falan koptu peki bu yaştayken bu nasıl kapatılır hastaneye gitsem birşey yaparlarmı

Merve

Merhaba hocam ben 14 yaşındayım ön 2 dişimin Yarısı falan Kırıldı 2 gün önce kırıldı ama ben yarın gidecem hastaneye ama çok kötü duruyor gitsem bir şey yaparlarmı

fatma yaren

ön dişlerimin arası açık nasıl kapatabilirim en uygun ve kullanışlı tedavi şekli nedir

mcm

doktor bey orta dişim yarısı kırıldı dolgu yaotırmak istiyorum fakat kökü olmadığı için tutmaz diyorlar bilgi verebilirmisiniz

Yigit

Düştüğüm için ön 2 dişim kırıldı ne yapılabilir ve fiyatı nedir?

Boyka

Hocam ön tavşan disim kırıldı kökten eğer tedaviye yanıt verirse ne kadar sürer bu tedavi

harun

hocam merhaba benin ön dişim bir kaza sonucu kırıldı çaprazlamasına dişimde bir kırık daha var sallanıyor dişime doktor porselen yaptı 1 hafta sonra tekrar sallanmaya başladı ne yapmalıyız

Onur Nahirci

Kolay gelsin hocam yaşım 18 sağ arka sondan bir önceki disim 2sene önce kadar kendi kendine kırıldı ve küçük bir kısımi kaldı disimin ne yapmalıyım ?

selda

merhabalar,
benim üst arka dişim kırılmış.yukarıdan aşağıya küçük bi bölümü. dokununca acımıyor ama yan taraf boş duruyor. dolguyla düzeltilir mi yoksa başka bi tedavi mi uygulamak gerekir?

serap

merhaba hocam… 2 gün önce kompozit venner ile estetik dolgu yapıldı ama ben ön iki dişin ve köpek dişin arasındaki dişimi kırdım gerçekten çok az bir diş kaldı daha önceki yorumlarınızdan da bir kaçını okudum sadece kök bile kalmış olsa yeni bir diş yapılır demişsiniz acaba nasıl bir diş yapılır kaplama mı implant mı herhalde artık estetik dolgu kurtarmaz diye ikisinin üzerinde durdum ve sizce ne olmalı

şafak

hocam benim ön dişim 3 yıldan beri kırık içi çürüdü devlet ve özel hastanelerde maliyatını biliyosanız lütfen yardım edebilirmisiniz

Utkuata

Merhaba benim iki yaşındaki oğlumun üst köpek ve küçük azı dişleri ufalanıp kırılıyor bunun için nasıl bir tedavi uygulanır ön dişleri ile hiç yemek yiyemiyor

Özge

Hocam,ben 11 yaşındayım ve dişim çekilcek canım acır mı ?

Korkuyorum da.

fetullah

Doktor Bey, ben 17 yaşındayım.üst ön sol dişimde ilk önce kararma oldu daha sonrada kararan kısım çatlayıp kırıldı.dişimin görünen kısmının dörtte biri karardı.dişimde herhangi bir ağrı yok.bunum tedavisi var mı?Var ise hangi yöntemle tedavi edilir.şimdiden teşekkür ederim…

SEDA

merhabalar…cocukken dişimin yarısı kırılmıstı 18 yasında dısıde yarı ımplant yapılıp guzel bır dıs yapıldı fakat suan o ımplantın altında curumu gerceklestı ımplan dustu doktor cekılmesını soyledı…cektırıcem fakat koktekı kalan dısı nasıl cekecek doktorum onu bılmıyorum bılgı verebılırmısınız dıs etımımı acacak veya ne sekıl uygulayacak acıkcası korkuyorumda cunku ön alt diş…

irem

Merhaba hocam. Ben 13 yasindayim en arkadaki azi diş imin yarısı dan çoğu kırıldı dolgu yaptirilacak gibi değil yani boylar eşit değil biri epeyi bi kirik diğeri o kadar değil ve cisim çok ağrıyo sizce o dişi çekerler mi ? Bide hocam bi cisimde dolgu var yanlari çürümüş bunun için hangi tedaviyi uygularlar.

Feride

Merhaba 14yasindayim on disim salaniyor eski saglina done bilirmo

Leyla

Merhaba doktor bey benim ön iki disimde taş sonucunda oluşan küçük kırıklar var ve çok rahatsız oluyorum 16 yaşındaym tedavisi mümkünmü ?

avni

merhaba doktor bey benım alttaki bir dişimde şeker parçası kadar kırılma oldu dilime takılıp duruyo ne yapmalıyım ?

Adem Aklı

Benim dolgulu dişim dibine kadar kırıldı ve biraz da çürük bu dişe hangi tedavi uygulanır ? 🙁

Murat

Merhabalar Hocam Sol Alt Dişimin Yarısı Kırılmış Durumda Ve Çürük Soğuk veya sıcak birşeyler yerken sızlıyor. diş doktoruna gitsem ne gibi yardımcı olur

Ahmet

Hocam üst ön 2 dişimde çok ufak kırık var bu kırıklar yakından bakmadıktan sonra belli olmayacak şekilde ama dişleri düz fırçalarken sinirlere deyiyor gibi hissediyorum ufak dolgu yapılır dedi doktorum ama kolay düşer dikkatli olmalısın dedi sizinde fikrinizi bekliyorum teşekkürler

Buket

Merhabalar ben 8 yaşındayken üst ön dişimin ucunu kırmıştım şuan 16 yaşındayım o zaman cok önemsememistim simdi düzelmesini istiyorum doktora gittim ve ne yapılırsa yapılsın üst ve ön diş oldugu icin en ufak bi ekmek ısırmada bile kırılır demişti hatta yuzde doksan dokuz kırılır demişti yinede yaptırmıştık dolgu ve iki gün icinde kırılmıştı tekrar farklı bi doktora gittim cok dikkat etmem gerektigini soylediler sizce yapılırmı

Oyku

Hocam bn 15 yasindayim dolgulu olan kalici disimin kenari kirildi. Kirilan parcasi bende. Disimi cektirmek zorundamiyim yoksa yapilabilirmi?

Orhan

Hocam merhaba , ben 1 aydir kanadada okuyorum . Muzik dersinde trampetle usy on disim kirildi ama baya kucuk bir kirik . disardan bakinca cok belli olmuyotmus ama odaklanirsaniz belli oluyor . Kucuk buyuk farketmeden disimi eski haline dondurebilirler mi ?

Uzman doktor

Orhan bey bu dişinize kaplama uygulaması yapılabilir. Fakat çok küçük bir kırık ise kafanızı takmanıza gerek yok.

yıldrım

13 yasıN da kaza sonucuo. dıslerım yarısı kırılmıstı doktora gıttıgımızde 18 yaaı dan sonra gelin dedı buyume cagındaymısım suan. 15 yasın dayım kımseyle konusamıyorum gulemıyorum cok kotu gorunuyor sızce sade goruntu amacıyla neler yaplılabılır.

Uzman doktor

Yıldırım 18 yaşını beklemelisiniz. Bu süreçte kemik yapınız gelişimini tamamlayacaktır. Daha sonra estetik bir uygulama yapılabilir.

yıldrım

Peki.
Su anlık hıc bir sey yapılamaz mı ? Sadace goruntu icin ?

Uzman doktor

Yaşınız tutmuyorsa dolgu uygulaması yapılabilir. Buda geçici bir yöntem olacaktır. Dayanıklı değildir.

Aslı

Ben 13 yaşındayken üst dişimin yarısı kırıldı kaç yaşında yapmalıyım ve hangi hastaneye gitmeliyim istanbulda oturuyorum

Ayse

Meraba benim ön alt dişimin arka kök kısmında minik parcalar halinde kirilmalar oluyo.Dilim sürekli o kisma degmekte.Acaba bu kirilmalar devam edip sonradan disimin tamami kökünden cikar mi?

ersen

Merhaba hocam ben ersen 18 yaşındayım düşme sonucu disimin yarisi kırıldı sanirsam aradan 1yil falan oldu doktora gitmedim ne yapmaliyim

Uzman doktor

Ersen bu dişinize kaplama uygulaması yapılarak eski görünümü yeniden kazandırılabilir.

berk

Merhabalar benim dişim 3.sınıftan beri kırık şuan yaşım 17 gülerken fazla kötü gözükmüyor ama yaptırmak istiyorum sizce dolgu yapılabilir mi ne gibi öneriler verebilirsiniz ?

Uzman doktor

Dolgu uygulamaları ön dişlerde yeterli destek alamadığından dolayı yeniden kırılma meydana gelebilmektedir. En uygun tedavi yöntemi kaplama uygulamasıdır.

Dilek

Merhabalar doktor bey ben 20 yaşındayım henüz yirmilik dışlerim çıkmadı .kemiklerim zayıf yani dolayısıyla dışlerim çabuk Çürüyor.en arkadaki dişim yandan çatlak ve içi çürük. disimin içi biraz oyuk ve bu çatlak yanda olduğu için disim in içine yandan dogru et büyüdü. Dişçi den okadar çok korkuyorum ki bayilacak gibi oluyorum lütfen yardım edin . Nasıl bir tedavi gerekir. Disim kaybetmek istemiyorum.

Uzman doktor

Bu dişinizin öncelikli olarak kanal tedavisi olmalı daha sonra kaplama tedavisi uygulanması gerekir. Muayene sonrasında daha net karar verilecektir. Mutlaka diş hekiminize başvurunuz.

Yusuf

ben 13 yasındayım bayılma sonucu öndeki dişim kökden kırılmıs(içerden)doktor impilant için bir kaç senem olduğunu söledi sizce nasıl bir durum olur ?

Yusuf

ben 13 yasındayım bayılma sonucu öndeki dişim kökden kırılmıs(içerden)doktor impilant için bir kaç senem olduğunu söledi sizce nasıl bir durum olur neler önerirsiniz

mete

Merhaba Doktor Bey.. 25 Yaşındayım Sağ Üst Yirmilik Dişimmin Bir Bölümü Kırıldı Apse Oldu Ve Antibiyotik Kullandım.Doktora Gittiğimde Cerrahi Müdehale Gerekiyor Dedi.Acaba Tedavisi Nasıl Olur? Ağrılı Bir Süreçmidir?Teşekkürler

beytullah

Merhaba doktor bey ben 16 yaşındayım ön üst dişimin yarısı kırıldı.
ve kırılan dişin kırılan parçası kayboldu. Dişim de her hangi bir ağrı yok
ne yapmalıyım.

Uzman doktor

Beytullah 18 yaşında beklemelisiniz 18 yaş sonrasında Dişiniz kaplama yapılacaktır

Efe

Merhaba 12 yasindayim ve disimin kosesin yarisi kirildi buna nasil bir cozum bulabiliriz bide eskiden o dis kaplamaliydi ve kaplamadan baska daha dayanikli birsey varmi

Misafir

Merhaba, ben 13 yaşındayım. Yukardaki azı sanırım ucu kırılmış ve sarı renk almış. Doktora gidersem doktor hangi tedaviyi uygular?

Uzman doktor

Doktorunuz dolgu tedavisi ile tedavinizi gerçekleştirecektir

Onurcan

Merhaba Doktor bey,
Alt çene birinci büyük azı dişimde kırılma var,
Kırılan bölgenin iç kısmı görülmektedir,
Ağrılarım ve sızılarım bitmek bilmiyor,
Kırılan diş kısımlarında apse oluştu,
yanak kısmımda yaklaşık 2-3 cm şişmeler oldu,
Kullandığım ilaçlar Amoklavin-BID 1000 mg
Biteral 500 mg
Arveles 25 mg
Bu ilaçları kullanmaya devam ediyorum,
Dişimdeki apse geçerse sizin tavsiyeniz ne olur,
Bu konuda bana dönüş yapabilirseniz çok sevinirim,
İyi günler dilerim.

Uzman doktor

Onurcan Bey oldukça sorunlu bir diş olduğunu anlayabiliyorum bu dişinizin tedavisi yapılsa bile ileride mutlaka sorunlara neden olabileceğini görüyorum dişinizin çekilerek yerine İmplant tedavisi yapılması daha uygun olacaktır

Fatma

Slm ben 20lik diş çektirdim ama kökün biri içinde kirilmiş içinde kalmiş eve gelinçe farketim ne yapmam gerekir

Uzman doktor

Fatma hanım merhabalar fark etmiş olduğunuz ve sizin kırılan diş olarak tarif ettiğiniz bölge çene kemiğinin olabilir Yemen dişhekimine başvurarak tedavi olmanızda fayda vardır.

Mert

Öncelikle merhaba , ben 7 -8 yaşlarımda çok koştuğum için falan öndeki üst 2 dişimi üçgen şeklinde kırmayı başardım.Ve kırdığımdan beri konuşmamda bi pelteklik durumu oluyor S F gibi harfleri söylerken dilim biraz boşluğa geldiği için cümlede kullanırken tam telaffuz edemiyorum.
Bu yüzden dişlerimi yaptırmaya karar verdim.Gidip sordum ne yapılabilir diye bana dolgu yapılması için yer kalmamış tutunamaz porselen kaplama yapabiliriz dedi ve güzel birşey istiyorsan 2 diş için toplam 500 tl gibi bi miktar , ya da 250 tl ye yine bi kaplama yaparız dedi.
250 TL ye yaptıracağım kaplama estetiklik konusunda ne kadar başarılı olacağını bilmiyorum öndeki dişler olduğu için de kaygılıyım biraz ne yapmalıyım.

NOT : Kırık diş tedavileri 18 yaşından büyükler için yapılır diye okudum fakat dişçi böyle birşeyden bahsetmedi 16 yaşındayım yine de yapılabilir mi ?

Uzman doktor

Mert Bey merhabalar dediniz gibi kaplamanın yapılacağı madde oldukça önemlidir Eğer düşük fiyatlı olduğu için Kim bu şekilde olduğunu düşünüyorum metal destekli kaplamalar kullanılacak bu durumda da estetik açısından son derece istemediğiniz sonuçlar meydana gelecek bu nedenle sizlere fiyatı onlardan biraz daha fazla olan yaprak porselen kaplamalarını öneriyorum bu kaplamalar en fonksiyonel hem de estetik açısından doğal dişe en yakın özelliği verecektir.

reşat

Merhaba hocam disim çürük olduğu için kırıldı ne yapmalıyım

Uzman doktor

Reşat Bey merhabalar yapılacak en basit şey kırılan dişin kaplama yapılması

Samet

hocam merhabalar geçtiğimiz günlerde olan bi olayda ön dişime darbe yedim dişim kırılmadı fakat geriye gitti bunun tedavisi nedir teşekkürler

Uzman doktor

Samet Bey bunun tedavisi ortodontiktir bir Ortodonti uzmanı başvurarak düzeltici apareylerle dişleriniz düzeltilebilir.

hazal

merhaba benim alt kesici daimi dişlerimden birinin uç kenar kısmının bir tarafı kırıldı ve dişim üzerine dilimle veya yemek yerken dokununca çok garip bir şekilde sızlıyor acaba nasıl tedavvvi edilebilir

Uzman doktor

Merhabalar Diş hekimine giderek birkaç dakikalık bir işlemle bu dişinizi düzeltebilirsiniz

Ertan

8 uaşındaki oğlumun ön üst kesici dişi kırıldı doktora götürdüm morfin vurup sinirlerini temizledi. Bir hafta sonrada dolgu yapacakmış tutma olasılıgıda düşük dedi. Kırılan dişler kalıcı dişleriymiş. Bu dişler kendiliğinden çıksa yerine yeni diş gelirmi

Uzman doktor

Burcu hanım merhabalar bu psikolojik olarak size bu şekilde geliyor olabilir En kısa zamanda bir Diş hekimine gözükmenizde yarar vardır

merhaba hocam benim sağ arka azı dişim kırıldı ici oyuk bir vaziyetteydi sonradan disim gittikce yan tarafları da kırılmaya basladı disim su an hafif sızlıyor buna dolgu yapılır mı ?

Uzman doktor

Ege Arda Merhabalar kanal tedavisi sonrasında dişinize kapalı tedavisi uygulanarak Dişiniz kurtarılabilir en kısa zamanda bir Diş hekimine başvurmanızı öneriyorum

Arif can

Hocam benim ön dişim kırıldı doktora gittim vida falan taktı üstüne yapma diş yaptı şuan tek sorunum dişlerime bakarım her gün fırçalarım ama bu dişim zaman geçtikçe siyahlaşıyor ve gülerken hiç estetik değil ne önerirsiniz ?

Uzman doktor

Arifcan Tabii ki bu Dişiniz zamanla birden kaybına uğrayacaktır yarışacaktır Çünkü buradaki diş ölüdür ve zamanla kararır Dilerseniz bu dişe kaplama uygulaması yapılarak beyazlatılabilir ya da İmplant tedavisi uygulanarak doğal diş görünümü verilebilir..

Enes

Hocam Maç Oynarken yüz üstü yere düştüm ve üst dişim az bişey kırıldı neyapmalıyım 12.25.2015 tarihinde 152 yaşıma gircem ve yapcam tedavini fiyatı nekadardır Nolur Yarddım

Mehmet Ali

En fazla 200 tl olur. Bende yaptırdım.

Enes

HocM 152 DEİL 12 YAŞIMA GİRCEM PARDON s

Enes

hocam cevap verin Maç Oynarken yüz üstü yere düştüm ve üst dişim az bişey kırıldı neyapmalıyım 12.25.2015 tarihinde 12 yaşıma gircem ve yapcam tedavini fiyatı nekadardır Nolur Yarddım

Uzman doktor

Enes bey merhabalar 18 yaşında beklemelisin 18 yaşından sonra kaplama tedavisi ile dişin diğer doğal dişlerin gördünümüne kavuşacaktır

ebru

Merhaba doktor bey 18 yaşındayım benim öndeki iki dişim küçükken kırıldılar biri yarıya kadar diğerinin kenarı kırıldı aynı zaman da dişlerimin arası biraz açık benim önce dolgumu yaptırmam gerek yoksa diş teli mi taktırsam

Uzman doktor

Ebru Öncelikle diş teli tedavisi daha sonra takılan düşüneceğim kaplama tedavisi ile istediğiniz estetik görünümlü dişlere sahip olabilirsiniz

merhaba ben 14 yaşındayım 2 3 sene önce ön dişlerimden bir tanesinin yarısı kırıldı kökü hala bende doktora gittiğimizde kanal tedavisinin olması için 18 yaşıma gelmem gerektiğini söylediler eğer kanal tedavisi şimdi yapılırsa dişlerim hala büyüme aşamasında olduğu için kötü durucağını söylediler sizcede doğrumu kanal tedavisi olmadan bi yolu yokmu

Uzman doktor

Sema Merhabalar doktorunuzun tavsiyelerinize uyumalısın tedavinizin yapılabilmesi için 18 yaşını beklemeniz gerekmektedir

Seda

Merhaba benm oğlum 3.5 yaşında ve üst dişlerinin bazılarında dış etinin dibinden yarı oyuklari var var ne yapabilirim

bahar

Merhaba benim ön iki dişim diğerlerine göre daha büyük duruyor ve birisinin yanı küçük bir şekilde kırıldı dişlerimi küçültme gibi bi imkanım var mı acaba :/ ?

ali

17 yaşındayım alt arka dişimin köşesi kırıldı galiba derin bi kırık nasıl tedavi edilir acaba?

Gülşah

Merhabalar benim ön dişimin uç kısmı çok hafif kırıldı diş hekimlerinin çoğu o kadar küçük bir şey olduğu için dolguya gerek olmadığını söylüyorlar ama ben bu durumdan aşşırı rahatsızım. Ne yapmam gerekiyor sizce şimdiden teşekkür ederim

Fatma

İki sene önce hamileliğim esnasında çene dişlerimden birinin yarısı kırıldı .Hamile olduğum için herhangi bi işlem yaptıramadım.Herhangi bi şikayetim olmadığından üzerinde durmadım.Bundan iki hafta öncesi kırık dişimin arasındaki boşluktan yusyuvarlak et büyüdü ilk Zaman’lar anlamadım tali o boşluğu doldurmaya başlayınca tedirgin oldum tam doktordan randevu aldım bu seferde ağır grip oldum dahada iyileşmedim herhangi bi Ağrı’m yok sadece dilimle dokunduğunda uzun bi süre durmayan kanamam var bu beni çok tedirgin ediyo sebebi ne olabilir bu et büyümesinin???

Fatma

Kırılan bir dişin boş kalan kısmından et büyürmü

ece

merhaba uzman doktor benim kızmın küçükken düştü koltuktan sonra dişi sivri küçük onun düzelmesi için ne yapmalıyım

ece

merhaba uzman doktor benim kızmın küçükken düştü koltuktan sonra dişi sivri küçük onun düzelmesi için ne yapmalıyım şimdi 13 yaşında napmalıyım

ece

doktor gittik 18 yaşından sonra gelin dedi yalançı dişler dedi çıkan dişler dedi ben acaba napmalıyım

saniye

Merhaba 9 yaşındakioğlumun daimi ön iki dişi kırıldı ve tekrar yapıştırıldı bu dişler birbiribe kaynarmı ve nasıl bi tadavi gerekir.şimdiden teşeķkrler

Seda

Merhabalar oğuz bey benim on dişlerim 15 yasında kırıldı ve 18 yaşına kadar gelişme çağında olduğu için vida dış taktılar şuan biri ötekinden büyük eşit durmuyo ve kararma oldu ne yapmalıyım?

Cansu

Merhabalar hocam benim azi disim kirildi kok var ama baya kirilfi ve agriyor kanal tedavisi mi gerekir

SEDA

Ön Dislerim 15 yasında kırıldı vida diş taktılar fakat eşit yapilmadı dişçi biri otekinden daha büyük duruyor 18 yaşına kadar dişlerin büyüme çağında oldugu için eşit yapamayız dedi şuanda dişlerimde kararma oldu 18 yaşına girdim nasıl bir dış tedavisi uygulanmalı oğuz bey ne yapabilirim?

cihan

hocam ön üst dişlerimin yarısı kırıldı 7, 8 yaşlarında ve ben şu anda 15 yaşındayım ne yapmalıyım . bide eger dişimin tamiri yapılırsa devlet hastanesinde yapılırmı ?

cihan

hacam 7.8 yaşlarında on iki dişimi üçgen şeklinde kırmısım ve ben su anda 15 yaşındayım bunun tedavisi olurmu dolgu vb.gibi
bide devlet hastanesinde yapılırmı

SEDA

Sorum ne zaman cevaplanir?

Ethem Öncü

İyi Günler Dilerim Hocam.
Bende diş kırığı mevcut. Ben yaklaşık İki hafta önce 2 tane ayrı ayrı diş hekimine gittim lakin ikiside farklı farklı şeyler söylediler birisi yaşımın en az 18 olması gerektiğini söyledi. Diğer hekim ise bana “Yaşın en az 18 olsaydı çok rahatlıkla yapardık ama senin yaşın 15 olduğu için biraz sakıncalı bir durum dediler dolgusu hemen düşer dediler. Yaşım 15 hocam. Dişime bu yaşımda bir tedavi yapabilirmiyim ? Ve yapmamı tavsiye edermisiniz ? Teşekkürler

gülcan

Merhabalar hocam, 10 yıl önce kanal tedavisi yapılan ön kesici dişim kırıldı ama kırılma öne arkaya gitme şeklinde sallanma var hamilelik şüphesi olduğundan ve netleşmediğinden biraz beklememi söyledi bu dişime ne yapılabilir eğer hamileysem, değilsem kökün kırığına göre hareket edecekler implant isterim ama çok pahalı başka alternatiş ne olaiblir, saygılarımla kolay gelsin tşkler

Mustafa

Hocam kızım. 1.5yasinda öndisleri ufalanmaya başladı biberonda kullanmiyoruz emzikde kulanmiyoruz napmam lazim gecmesi için

Mehmet

Iyi günler sol alt 5.disim düşey olarak ikiye kırıldı daha önceden kanal tedavisi yapılması gerekiyordu ne yapılabilir bu dise tesekkür ederim

Betül

Merhabalar.Benim sol üst 5 numaralı disim uzun süredir agriyordu ve iki gün önce doktora gittim.10 gün sonraya kanal tedavisi için gün verdi fakat bugün siyah çürümüş kısım kırıldı.Ağrı yok ama keskin oldu o disim.Sizce 10 günü bekleyip kanal tedavisi mi olmalıyım,yoksa o dise kaplama yaptırmak için özel poliklinige mi gitmeliyim?Cevaplarsaniz çok memnun olurum

Fırat

Hocam Benim Ön Dişimin Ortası kırıldı ve boş kaldı bide dişlerim hafif yamık tel takmalımıyım sizcee saolun hocam

Fırat

Bekliyorum acaba ne zaman cewap gelir

Adem kaya

Merhabalar 20 aylık bir kızım var iki ön üst dişi kırıldı uçlarından düştüğü için hekime götürdük ucuna biraz dolgu dedi ama mantıklı mı dolfçgu yaptırmak?

Eray

17 yaşındayımÖn üst dişimin ön taraftan biraz ,arka taraftan biraz daha fazla olmak üzere çapraz bir şekilde havuzda çarpma sonucu kırıldı herhangi bir ağrı ,sızı, kanama da olmadı(diğer kısmı oldukça sağlam) .diş doktorum kaplama önerdi (dolgunun tutmayacağını söyledi ama boş yere dişin sağlam tarafınında kesilmesini istemiyorum.)siz ne önerirsiniz? Birde eğer dolgu veya kaplama yaptırırsam yemek yerken ,bir şeyleri çiğnerken ısırırken vb. Zorlamırmıyım?

Koray

Merhaba doktor bey bugün yemek yetken sol azu dişim en arkadan 2. Olanın küçük parçası kırıldı kanal tedavisi olmadan dolgu olmuyormu bunlara yaşım 18

Mehmet Ali

Merhaba hocam benim ön dişimin bi tarafı kırıldı 3 hafta önce yaptırdım ve şuan sızlıyor ve damakta ağrı yapıyor neden olduğunu merak ediyorum

Mehmet Ali

Hocam Merhabalar ön üst dişimin bir tarafı kırıldı yaptığım sızlıyor neden olabilir.sanki damakta sızlıyor

birol

hocam 18 yaşındayım. alt çenemdeki azı dişimden birisi çürüktü yarısı yemek yerken kırıldı ağrı yapıyor ama çekilmesinden korkuyorum. kırık olan dişe kanal yada dolgu tedavisi yapılır mı ?

aysenur

mehaba ben 13 yaşındayım ve ön dişelirim birinin kenarı kırıldı.Gülerken kötü duruyor.Acaba yapabilinecek bir tedavi varmı?

merhaba doktor bey. 11 yaşında iken ön dişimin yarısı kırıldı. Kanal tedavisi ve estetik dolgu yapıldı. Fakat dolgulu dişim diğerlerinden büyük duruyor ve rengi dişlerime uyum sağlamıyor. Gülerken ve konuşurken sürekli dişime bakılıyormuş hissine kapılıyorum. Şuan 15 yaşındayım ve ön dişimden hiç memnun değilim. Dişim yüzünden kendimi kısıtlamakta istemiyorum. Yaşıma uygun nasıl bir tedavi önerirsiniz?

Murat

Merhaba doktor bey. Yaşım 17. 8 yaşındayken yan kesici dişlerimden birisinin yarısı kırıldı. Doktora gittiğimde 18 yaşını beklemelisin dedi. Bu yüzden yaptırmadık. Fakat bu sıralar kırık disimde hafif sallanma ve ağrı oluyor. Dilimle temas ettiğimde veya yemek yerken ısırdığımda ağrının etkisi artıyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Yağmur

Merhabalar ben 13 yaşındayım ön kesici dişim çapraz bir şekilde kırıldı ne yapmalıyım tedavi olur mu

Mustafa Emir

Merhaba Hocam,

Alt diş takımında sağdan 5 numaralı yani 2.Küçük azı diye tabir edilen dişim et seviyesinden kırıldı üstü dümdüz oldu…dişimin kökleri sağlam sadece iltihaplanma var denildi…implant yaptırmak istemiyorum hocam sizce ne yapılabilir?Araştırmalarıma göre bu durumda dişe kanal tedavisi yapılıp, diş kök kanalının içine bir destek konarak(fiberden üretilmiş minik bir çivi) üzerine kaplama ya da dolgu yapılabiliyormuş…Sizce bu uygulanabilir mi?

Mihriban

Hocam dişmi çektirdim içinde diş kırılmış kalmış ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim

ceren

merhaba. ben 14 yaşındayım yaklaşık 1 sene önce alt ön dişlerimden soldakine basketbol topu çarptığından dolayı ucunda fazla büyük olmayan bir kırılma meydana geldi.Normalde bir sıkıntım yoktu ama son zamanlarda dişimde sızlamalar olmaya başladı neden olabilir acaba?

Berkay

3 yıl önce Üst ön dişimin yarısı darbe sonrası kırılmıştı kompozit dolguyla yapıldı.fakat 2 hafta önce dolgu olan yer tekrar kirıldi ve yeni yapilan kompozit dolgu diğer dişimden büyuk oldu fazla törpüleme de yapılamaz diye söylendi.ne yapılabilir ? Yapılan bu kompozit dolguyu doktor çıkartabilir mi ?

Emre

16 yaşındayım. Azı dişimin birisinin arka tarafı kırıldı. Disinde biraz da çürük var. Dış kurtarilabilinir mi?

Elif

Merhaba. Ben dişimin dolgusu düştü ve dişim ayrıldı sallanıyo. Sizce dişi oradan koparayım mı doktora mı gideyim

şeyma

Merhaba doktor bey ön dişim çarpışık olduğu için üstteki dişimin iç kısmı çürüdü ve dıştan siyah görünüyo acaba içten dolgu yapılabilirmi

Mustafa

Merhaba hocam,

Sol alt çenedeki birincil azı dişim diş eti seviyesinde düz şekilde kırıldı diş etiyle aynı seviyede hocam şuanda…dişin kökleri sağlam…bana implant yapılması gerek dendi diş çekilmeli deniyor ama hocam implant yaptırmak istemiyorum.Bu durumda dişe kanal tedavisi yapılıp, diş kök kanalının içine bir destek konarak(fiberden üretilmiş minik bir çivi) üzerine kaplama ya da dolgu yapmak gerekir. Bu yöntemle etkili idare edecek bir sonuca varabilirmiyiz ?

Tugce

Merhaba benim ust on 6 disim zirkon kaplama yalniz kaplama altindaki dislerde sorun ciktigi icin kaplamalarimin sokuldu ve kesici disin uc kisminda ufak kirilma oldu bu tedavi surecinde bu kaplamalari kullanicam kırık zirkonyum dise dolgu yapilabilir mi?

Elif

Merhaba dişinin köşe kısmı kırıldı bisikletten düşme sonucu oldu bu olay fakat üzerinde 6 yıl geçti yaptirmak istesem yapılır mi daha önce gittiğimde bir bakışta olmaz dedi doktor

yaseminn

merhaba doktor bey,

diş ihmallerinden dolayı sağ üst 6 , sağ alt 7-6 ve sol alt 6-7 numaralı dişlerimde derin çürükler oluştu.ve dişlerim kırıldı. diş hastanesine gittiğimde ise doktor beşini birden çekmemiz gerektiğini bunun yerine implant yapılmasını önerdi fakat ben çekilmesini istemiyorum. implantı karşılayacak durumumda yok ayrıca. kompozit dolguyu önerir misiniz ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim. teşekkür ederim.

srdr

Merhabalar ,
ön üst dişim tam ortasından kırık var..ve içe doğru yavas yavas gitmekte..hem kötü bir görüntü var hemde çürük..bununla alakalı ne yapmalıyım?ve bunun tedavisinde ağrı sızı olayından çekindiğim için üdtüne gidemiyorum..nasıl bir yol izlemeliyim

ece

merhaba ben 19 yaşındayım evet utanç verici ama dişçiden çok fazla çekiniyorum 4 sene önce azı dişimde çürük olduğu için gittim uyuşturtmadan yaptırdım acısına dayanamadım bu yüzden yarıda bıraktım azı dişim 4 sene oyuk kaldı hiçde ağrı sızı olmadı ama geçen gün sakız çiğnerken dişimin tam ortası kırıldı kenarlarda sorun yok ama tam ortadan bi parça kırıldı tam olarak nasıl işlem göreceğimide bilmiyorum bana lütfen yardımcı olurmusunuz

Beyza

Merhaba benim köpek dişime kanal tedavisi yapılacaktı yarıda bıraktım tedaviyi şimdi dişim kırıldı sadece küçük bir kökü duruyo ağrı kanama yok bugün oldu ve çok kötü duruyo gülemiyorum bile bu durumda ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız cok memnun olurum 21 yasındayım

damla

arka azı dişim(ön dişlere yakın olan) kenarından kırıldı.. dolgulu idi.. ne yapılması gerek bu dişe.. porselen dolgu mu terich edelim? 2-3 gün idare etme şansı var mı?

Nurlan

Merhaba bugun ust kopek disimden birinin uc kisimi kirildi ne yapilmasi gerekiyor simdiden tesekurler

tugbasivrioglu

Ön dişlerimin uç kısımlarında minik kırılmalar oldu, ilki küçük bi çatal çarpmasıyla olmuştu. Şimdi de köpek dişimin uç kısmının kırıldığını fark ettim. Dişlerim de çürük yok, uyurken de sıkmıyorum. bu kırıkların sebebi nedir? ön dişlerimin uçları minik kırık olup herkes fark edilmediğini söylese de ben rahatsız oluyorum, nasıl bir işlem uygulanabilir?

ezgi

merhaba ben 12 yaşındayım.Arka dişim yemek yerken kırıldı ve diğer dişimde önceden öyle olmuştu.Kırılan diş yeniden çıkar mı veya nasıl bir tadavi yöntemi uygulanır.Krık çok az ama yinede boşluk var ve rahatsız oluyorum.

emine

merhaba hocam 2 arka dişimde çatlak var orta kısımdan kenara dogru yapılacak tedavi yöntemi nedir acaba

Baran

Hocam benim sag üst dişim kırıldı kökü duruyor yenidiş takılırmı acaba

Derya

İyi akşamlar Dr bey yigenim 9 yasında düme sonucu ön iki dişi kökünden kırıldı dişin kırıldığı yer ayrıdı aci hastaneye götürdük film çekildi ve ve dikiş atıldı yarın aynı hastanenin diş hekimi filme bakacak sizce nasıl bi süreç uygulanır

Hocam benim kardeşim özürlü yuruyebiliyor yani
Neyse hocam Kardeşim ile evde ona oyun oynatirken birden dengesiz Bir şekilde dustunce ön dişlerinde kırılma oldu “v ” harfinin tersi şeklinde düşünürsek kirildi yani parçasını bulamadık ve kardeşim özürlü olduğu için doktora ilk kez götürecem kırılan bölgelerin ustlerine baktım sanki çatlama vaR bu kırılma çatlama veya kırılma duzeltilirmi şuan moralin çok bozuk…

Tuba

Hocam merhabalar, sağ üst kesici dişlerden sonraki 2.dişime kanal tedavisi uygulanmıştı bi kaç ay önce dişin ön tarafı baya kırıldı incecik kaldı dolgunun arka tarafındaki diş duvarımda baya gri renkli bi kaç dişçiye gittim kimi öylece kalsın gittiği yere kadar dedi, biri milli çivi yerleştirilir kanalın içine kaplama yapılır dedi son gittiğim dişçiye yanındaki sağlam azı dişini feda edeceksin ikisine bir zirkonyum kaplama yaparız en iyi çözüm dedi fakat sağlam hem de azı dişim olduğu için tereddüt ettim açıkçası birdişim daha elden gitcekmiş gibi geldisizin öneriniz nedir hocam

Emre

Merhaba hocam, benim azı dişimde dolgu var ve bu dişimin bir süre önce köşesi yemek yerken gözle görülür bir şekilde kırıldı. Her zaman olmasa da geceleri ağrı yapıyor, tedavisi nedir?

Emre

Merhaba hocam, benim azı dişimde dolgu var ve bu dişimin bir süre önce köşesi yemek yerken gözle görülür bir şekilde kırıldı. Tedavisi nedir?

melis

merhaba hocam benim dişlerimin uçları çok ince küçük küçük kırılıyor buna nasıl bi işlem uygulatabilirim törpü yaptırırsam daha incelmesinden korkuyorum çevap verirseniz sevinirim teşekkür ederim.

esra

Merhaba doktor bey benim on disim gri bir renk alıp yarisi ama kirilma yapti bunu nasil tedavi ettirebilirim ?

Sibel

Hocam merhaba benim 13 yaşında bi kızım var küçükken koltuktan düştü ve dişi kırıldı kırılan dişi şimdi küçük ve sivri gibi ne yapmam gerek lütfen bilgi veriniz 🙁

yasemin

ACİLLLL benim 7 sene önce ön büyük dişlerim üçgen şeklinde kırıldı ve birçok devlet hastanesine gittim ama yapamdıkları söledi ve biri köklerinde iltahaplanma olduğunu zaman sonra dişimi kaybedeceğimi hemen yaptırmam gerektiğini söyledi ve çok üzülüyorum ağlıyorum yaşım 15 ne yapmalıyım…

Can

Hocam ben 14 yaşındayım 4 yıl önce ön kesici dişimin,ön köşesi kırıldı normalde bir şeyi yoktu ama birden bire sızlamaya başladı ılık su içerken bile sızlıyor.sizce dişe ne yapılır lütfen aydınlatın

Oğuzhan

Merhaba hocam diş ipiyle temizlik yaparken ön alttaki en ortada bulunan 2dişimin arka bölümünden ufak bir diş parçası ağzıma düştü aniden tükürdüm şuan da dilimle oraya dokunurken ufak bir nokta hissediyorum ne yapmalıyım

Berkecan

Merhabalar doktor bey benim ön dişim kırıldı 18 yaşından küçüğüm dolgumu önerirsiniz?

Hayrunisa

Hocam kızımın on dışı sivri geliyor kızım 6 yasinda ne yapmamız gerekiyor

İlknur

Merhabalar ben bugün dişimin kırığı nedeniyle ön dişime kanal tedavi yaptırdım bir hafta sonra kaplaması yapılacakmış ama dişime yaptığı dolguya benzer madde dişimden bugün düştü bu olay sorun belirtir mi? Doktora bunu belirtmelimiyim ?

Nur

Hocam Merhaba 23 yaşındayım 6 aylık bir kızım var arka alt azı dişimde çürük vardı dün akşam dilimë takıldı bi acı hissettim baktığımda dişimin kenarının kırıldığını gördüm ağrı yapıyor ve emziriyorum ne yapmam gerekir

yaren sedef darıcı

hocam benim dişim 5 ay önce yürürken kafa üstü düştüm arada dişim agrıyordu ama normal agrı zannettim doktora gittim dişimin çatladıgı
ve epey kötü oldugunu söyledi acaba ben diş doktoruna giderken hangi bölüm olarak gitmeliyim diş hekimimi ,Periodontoloji, Periodontoloji yada Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi gitmeliyim hiç bir fikrim yok bilgi verirmisiniz.

Esra alak

Merhaba hocam benim azı disimin yarisi kırıldı acaba diger yarisi dolgu ile tamamlanabilir mi? Ve implant icin yas sınırı var midir?

Merhaba doktor bey benim dün bilinc kapanikligi sirasinda bir düsme ile disim kirildi gün boyu testler yaptirdim o nedenle dis hekimine gitmeye vaktim kalmadi ön disimin birinin yarisi yok digerinin kenarindan kücük bir parca kirik. Doktora ne zaman gitmeliyim, tedavi ne kadar sürer cevaplarsaniz cok sevinirim iyi gunler.

hocam benim ön dişim küçükte olsa kırıldı bir şey yerken ağrıyor hava vuruncada ağrıyor ne yapmalıyım

hocam ön dişim kırıldı yemek yerken onla yiyemiyorum ağrıyor ne yapmalıyım

Hocam benim ön dilim küçükte olsa kırıldı yemek yerken o dilim ağrıyor ve ağzıma hava çekerken de dişim ağrıyor ne yapmalıyım?

dursun

Merhaba azı dişimin kenarı kırılmış( dış etimin hemen altı) ben farketmemiştim bile ama bugün farkettim acaba tedavisi nedir

murad

mrb hocam ben 22 yASINDAYIM YEMEK YERKEN YEMEGIN ICINDEN BIRSEYLER UST KESICI DISIME GELDI VE DISIM BIRAZ ICERE BATTI VE SIMDI SALLANIYOR SANIRIM KOK CATLADI BU ONARILABILIR MI ? SIMDIDEN TESEKURLER

Sinan

Hocam benim arkadiki kök dişimin yarısı kırlıdı ben dolgu yaptırmak istiyorum ama o dişin altındaki damak gözüküyo ve o dişi dolgu yapmak için temizlerken damağa gelipacıtmasından korkuyorum bana yol gösterirmisiniz acaba yada o dolguda uyuz tutuldukları için acımazmı şimdiden teşkkür ederim

merhabalar hocam. ön dişim kırık sadece kök’ü kaldı vede köpek dişlerim açık öne doğru ve arksaındaki diş ise daha tm olgunlaşmamış ne yapabilirim .

merhabalar hocam.ön dişim kırık sadece kok’ü kaldı vede köpek dişlerim öne doğru ve arkasındaki diş ise daha tm olgunlaşmamış ne yapabilirim.

Musa Doğan

Merhaba benim ön sağ dişimin yarısı kırıldı dolgu yapıldı ama oda kırıldı 14 yaşındayım ne yapılmalı acaba?

Altan

Merhaba. 17 yaşındayım ve alt azı dişlerimden biri çürüdü ve kırıldı şu an damağa yakın bi kısmı kaldı bi kaç yıldır böyle, bir sorun olmadı ama artık doktora gitmem gerekiyo çünkü dişimi kaybetmek istemiyorum o bölgeyle yemekte yemiyorum ortasında çukur oluştu ve yemek yiyince çok ağrıyor daha önce iltihap da olmadı Doktor sizce ne yapar? Dişimi kaybetmek istemiyorum.

Elif danış

Merhaba
9 yaşındaki oğlumun ön dişi ucundan kırıldı birkaç kişiden bu dişlerin ileride diğerleri ile eşitlendipini duydum eğer görüntü için ucuna dolgu yaptırırsam uzamasına engel teşkil eder mi? Teşekkürler

tevfik

hocam köpek dişim kırıldı daha önce dolgu yapıldı ama dolgu kırılmadı dişin kendisi kırıldı ve dentin görünüyor bir ağrı yoktu kırılmadan sonrada olnadı yarın haftasonu olmasından dolayı birşey yapamıyorum acaba pazartesiye kadar ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun

Musa Doğan

Merhabalar Adim musadogan 14 yasindayim daimi olan on sag disimin yarisi kirildi disciye gittik ve kanal tedavisi uygulayip dolgu yapti ama bu dolgu tekrar dustu suanda disim curumeye ve agiz kokusu yapmaya basladi artik agizim acik gulemez oldum lutfen yardimci olurmusunuz cok acil….

Serap

Merhabalar doktor bey .bugün yigenimle sakalastik elimdeki soda şişesi ön sağ disime değdi ve ufak bir kırılma oldu .Geri kalan disim kurulabilir mi çok korkuyorum. Doktora gitmeli mıyım kırılan kısım sivri dilimi de çok rahatsız ediyo 😯

royem

benim ön alt dişlerimin 1-2 tanesinde diş kökümde kırılmalar oldu ön dişlerimin düşmesinden korkuyorum bunun tedavisi varmıdır

royem

ön alt dişlerimden 1 2 tanesi kök kısmında kırıklar oldu dişlerimin düşmesinden cok korkuyotum bunun tedavisi varmıdır

Burcu

Merhaba,öndeki 2 dişim kırıldı ve yaptırmak istiyorum devlet hastanesine gittim marmara üniversitesine yönlendirdi ben yapamam dedi ozele gittim yapabilecegini soyledi fakat ozel iste parasi da ozel oluyor devlet hastanesi kaplama diş yapmıyor mu ?

Umut

Merhabalar ben 13 yaşındayım 3ay önce ön dişimin bir tanesi kırıldı doktara gittik 18 yaşımı doldurmam gerekiyormuş öyle dedi bide kırılan dişim uzarmı lütfen cevap verin

Umut

Merhabalar ben 13 yaşındayım 3 ay önce ön dişimin bir tanesi kırıldı doktara gittik 18 yaşımı doldurmam gerekiyormuş öyle dedi bide kırılan dişim uzarmı? Doktor gelişme çağında olduğum için dişin uzar dedi doğrumu kolay gelsin.

Umut

.

Miray

Merhaba benim üst kesici dişlerimin ucu hafif kırıldı kötü görünüm sergiliyor nasıl bir tedavi gerekiyor?

Bade

Merhaba, çürük olan azı dişim yemek yerken kırıldı, artık üstünde yemek yiyemiyorum. Dişçiden de çok korkuyorum , ne yapmam lazım acil

Mehmet

Kardeşimin köpek dişi çıkmadı ama dış sallanıyor kavga etti ne yapmalıyız dış sert ya hani yumuşadı diyor ne yapmalıyız doktora yarın gidecek hemen gidelim mı ne yapmamız gerekiyor akıl verirseniz çok teşekkür ederim nolur acele cevap verin yaşı daha 11 dışı yeniden cikarmi

berna

BENİM EN ÜST DİŞİMİN YARISI KIRILDI FAKAT 14 YAŞINDAYIM YAPTIRMAK İÇİN 18 YAŞIMI BEKLEMEME GEREK VAR MI?

Hüseyin

Selamun aleyküm kök dişimin üstten yarısını kırdım altı kaldı bu kendiliğinden çıkarmı

aykut

hocam suan askerdeyim bugun gece 21:00’da on ust disimin yarisi darbeden dolayi kirildi kirilan dis 2 3 parcaya ayrildi parcalari bulamadim suan az agri var ne yapmaliyim.

aykut

hocam askerde darbe sonucu ön üst 21’lik dişimin yarısı kırıldı hastaneye gittim biraz dolgu yapıldı ama diğeri ile eşit değil ne yapmam lazım doktor sonra kaplama yaptırırsın dedi terhisime 30 gün var 30 gün sonra yaptırsam olur mu?

Furkan

Merhabalar cok acil cevap verebilirseniz sevinirim .
Benim on disim capraz kirildi ve dolgu yaptim 4 sene sonra tekraf dustun yani dun ve gittim yaptirdim ama islem sonrasi dolgu izleri yani sira hava aldirimda ufak sizlamalar oluyor zamanla gecermi ?

sezgi

Hocam merhaba. Benim ön dişimde küçükken çarpmaya bağlı çarpraz bir kırılma olmuştu ben onu daha sonra yaptırdım ve yaklaşık 6 yıldır hiç bir sorun yaşamadım fakat bu sene her gün fırçalamama rağmen özellikle dolgu yapılan o dişimin arkasında çok büyük siyah lekeler oluşmaya başladı. Bu lekeleri temizletmek istesem dolgumda sıkıntı olur mu? dolgum düşsün istemiyorum çok iyi bir doktora yaptırmıştım ve çok memnunum çok doğal duruyor.

Samed

merhabalar hocam alt büyük azı dişimden birisi sağ taraftan kırıldı yemek artıkları sürekli içine giriyor ve müthiş bir ağrı veriyor önceleri hiç ağrımıyordu ama sonradan sonraya beynime ve kulağıma kadar vuran ağrıları oluyor geceleri bazen uyuyamıyorum ağrıdan ne gibi çözüöler önerebilirsiniz ?

Hüseyin K.

seneler önce kanal tedavisini yaptırdığım dişim yemek esnasında duyduğum bir tıkırtı sonrası kırıldı ama yerinden çıkmıyor lakin oynuyor ,ne yapmalıyım?

YUNUS EMRE

Merhaba ben 15 yaşındayım ön dişim kırıldı parçalandı şimdi 1 parça tek kaldi sallanıyor çekmeli miyim

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce