Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ? Dişeti çekilmesi nasıl önlenir ?

Diş eti çekilmesi aslında bir diş eti hastalığının göstergesidir. Eğer hastada diş eti hastalığı varsa tedavisi her ne olursa olsun, hangi tedavi uygulaması uygulanırsa uygulansın bu aşamadan sonra dişlerine çok iyi bakmaları gerek ve düzenli olarak dişlerini fırçalamaları gerekmektedir. Bu durum günde en az 3 defe tekrarlanması gereklidir.

Diş fırçalaması konusunda da hasta çok iyi bilgilendirilmelidir. Dişin beş yüzeyi varken bizler diş fırçalama süresince ancak 3 bölgeyi fırçalama ile yetiniyoruz. Dişler birbirlerine temas ettikleri ara yüzeylerdende oluşurlar bu ara yüzeyler ne yazık ki fırçaların ulaşamadıkları yüzeylerdir. Bu durumlarda diş hekimleri hastalarından mutlaka diş ipi kullanmalarını isterler.

Diş eti çekilmesi bir miktar varsa bazen diş ipi uygulamaları yeterli olmayabilir. Dişler arasındaki aralıkların büyüklüğünden dolayı Bu tür durumlarda arayüz fırçası dediğimiz yardımcı aparatlar bunlarda yetersizse yada hasta bunları pratikte kullanamıyorsa o zaman ağız duşu dediğimiz diş fırçalamaya yardımcı aparatlar kullanmakta fayda vardır.

Diş eti çekilmesi hakkında diğer bilgiler

Diş eti çekilmesi nedir ?
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ? Dişeti çekilmesi nasıl önlenir ?
Diş eti çekilmesi nasıl tadavi edilir ? Diş eti çekilmesi tedavileri
Diş eti çekilmesi neden oluşur ?
Diş eti çekilmelerinde diş bakımı nasıl olmalıdır ?
Diş eti çekilmeleri tedavi edilmediği durumlarda ne olur ?
Diş eti çekilmelerinin görüntüsü
Periodontoloji İlerleyen Diş Eti Hastalıkları
Diş Eti Apsesi Nedir ?
Porselen Kaplama Diş Etine Baskı ve Renk Değişimi
Diş eti iltihabı neden oluşur
Diş eti hastalıklarının nedenleri nelerdir ?

 

Diğer kaynak siteler

http://www.dishekim.com.tr/dis-eti-cekilmesi.html
http://www.dishekimi.com.tr/dis-eti-cekilmesi-nasil-durdurulur-diseti-cekilmesi-nasil-onlenir.html
http://www.distedavi.com.tr/dis-eti-cekilmesi-nasil-durdurulur-diseti-cekilmesi-nasil-onlenir.html

244 Yorum

Yorum Yaz

[…] eti çekilmesi nedir ? Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ? Dişeti çekilmesi nasıl önlenir ? Diş eti çekilmesi nasıl tadavi edilir ? Diş eti çekilmesi tedavileri Diş eti çekilmesi neden […]

[…] eti çekilmesi nedir ? Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ? Dişeti çekilmesi nasıl önlenir ? Diş eti çekilmesi nasıl tadavi edilir ? Diş eti çekilmesi tedavileri Diş eti çekilmesi neden […]

mert

diş etlerim çekiliyor ve çok fazla kanıyor acıdan fırçalayamıyorum ne yapmam gerekiyor ? cevaplarsanız sevinirim

Uzman doktor

Bu konuda vakit kaybetmeden bir diş hekimine gözükmenizi öneriyorum.. Diş taşları, tartarlar ve plaklar dişeti rahatsızlıklarını oluşturmaktadır. Oluşan bu bakterilerin yayılmaları dişlerde kanamalara ve hastalıklara; sonucunda ise dişlerin kaybedilmesi ile sonuçlanmaktadır.

semra

Dişlerim seyrekleşi yor fircalar ken kanıyor sıcak soğuk tatlli ı hiç bir şey yiyemiyorum diş etler im sizsızlıyor ne yapmalıyım lütfen cevap

Uzman doktor

Öncelikle mutlaka daha fazla vakit kaybetmeden bir diş hekimine gözükmelisiniz. Yapılacak tedavi ve röntgen, diş ve dişetlerinizin durumunu ortaya çıkaracaktır. Durumu geçici yöntemlerle kurtarmaya çalışmayın önemli bir konu olabilir.

servet kara

Diş etlerim çekiliyor 5 tane falan çekildi maddi durum el vermediği için doktora gidemiyorum evde kendi imkanlarımızla nasıl bir tedavi uygulamalıyım teşekkür ederim

Uzman doktor

Evde kendi şartlarınızda bu duruma müdahale etmeye çalışmanız dişlerinize ve diş etlerinize daha fazla zarar vermenize yol açacaktır. Lütfen kliniğimize gelerek yada size yakın bir diş hekimine gözükerek tedavi sürecine başlamalısınız. Aksi taktirde dişlerinize ve diş etlerinize daha fazla zarar vererek dişlerinizin kaybedilmesine neden olabilirsiniz.

servet kara

Teşekkür ederim saygılar sunarım…

servet kara

Doktor bey yine rahatsız ediyorum kusura bakmayın lütfen benim üstte Bir diş altta 4 dişim eti açılmış vaziyette köküne doğru gözüküyor aşınmış vaziyette eti rica etsem ilaç önerseniz bakmadan olmuyo biliyorum ama vaziyet normal sadece kökleri gözüküyor yavaş yavaş lutfen Bi tavsiyede bulunun teşekkür ederim saygılar sunarım…

tuse

hocam meraba oncelikle benim alt 2 disimin etleri geri cekilmis durumda ve dipleri sanki küf tutmus gibi suanda da inanilmaz etlerim sizliyor en kisa zamanda doktora gidecegim ama korkuyorum sizede sormak istedim duzelirmi

Uzman doktor

Düzelir muhakkak diş hekimine gidin zaman kaybetmeyin.. Doktora gitmekten korkmayın çekeceğiniz ağrılar yada diş kaybı sonrasında yaptıracağınız işlemler çok daha ağrılı olacaktır. Dişlerinizi kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Lokal uygulamaları ile ağrı yada sızlama olmadan işlemler yapılmakta ve siz çok rahat bir işlem geçirmektesiniz. Korkacak bir şey yok.

Orhan

Merhaba benim çenemde kemik erimesi olduğu için dişlerimin bazıları sallanıyor bu arada düzenli olarak kahvaltı yapıyorum (peynir,süt ,kasar ) doktorada gittim bu arada siz ne önerirsiniz. Iyi çalısmalar

tuğçe

İyi günler doktor bey benim beş tane dişimin kökleri görünüyor artık bu diş eti çekilmesi mi diş taşı mı bilmiyorum arada diş etim var ve altında yine diş koku araya et giriyo yani doktor bey diş hekimine gidicemde fakat sizce nasıl bir tedavi yöntemi izlenir uzun mu veya acılı mı tedaviyle ilgili bilgilendirebilir misiniz beni çok tşk ederm …

Uzman doktor

Yukarıdaki her iki hastanında durumları hemen hemen aynı sizlere şu iki konuyu okumanızı ve dişlerinizdeki sorunları anlamızı şiddetle tavsiye ediyorum..

http://www.distedavi.com.tr/periodontoloji-ilerleyen-dis-eti-hastaliklari.html

http://www.distedavi.com.tr/flap-operasyonu-oncesi-sonrasi-fiyatlari.html

yukarıda vermiş olduğumuz linklerdeki konuları okuduğunuzda durumunuzun ne kadar hassas olduğunu daha iyi kavrayacaksınız. Bu duruma neden geldiniz ve ne gibi önlemler alınması gerekir ilerleyen vakalarda diş hekimi nasıl bir yol izlemektedir. Bu linklerde bu konularla ilgili uzun uzun bilgiler verildi.. Mutlaka bir diş hekimine gözükmeyi ihmal etmeyin diş eti hastalığınız ileri düzeyde dişlerinizi kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

bahadır

merhaba hocam iyi çalışmalar.benim dişeti çekilmiş durumda ve çok kötü görünüyor araları boş kaldı bunları nasıl duldurabiliriz ne yapmam lazım.diş hekime gittim sadece temizlerdi.ama ben aradaki boşlukların dolmasını istiyorum ne yapmalıyım?

Uzman doktor

telefonla ararsanız daha geniş bir bilgi size verilecektir. Araları kapatılabilir. Bu konuyu okumanızı tavsiye ediyorum..

http://www.distedavi.com.tr/flap-operasyonu-oncesi-sonrasi-fiyatlari.html

derya dursunoglu

Hocam diş eti çekilmesi durdurulabilir mi ? di etlerimin sürekli çekildiğini düşünüyorum. diş eti çekilmesi nasıl tedavi edilir lütfen bana yardımcı olun evde yapabileceğim bir şey var mı ?

Uzman doktor

Diş eti çekilmesi ileri derecede ise geri döndürmek için dişlerin bölgesel olarak uyuşturularak kök yüzeylerinin özel el aletleri ile temizlenmesi, diş etinin yeniden eski seviyesine çekilerek dikilmesi gereklidir. Diş eti çekilmesinin geri dönmesi için evde yapılabilecek şey, alınacak önlemlerle ilerlemesi durdurabilmektir. Dişlerinizi günde en az 3 kere diş etinden dişe doğru süpürür gibi çok bastırmadan fırçalamalısınız, diş ipi kullanılması, dişlerin arasında açıklık varsa diş arası fırçası kullanılması, diş taşı temizliğinin yaptırılması ve 6 ayda bir diş hekimi kontrolleri ile yeni diş taşı oluşumunun kontrol altına alınması önemlidir. Diş eti çekilmesi henüz oluşmamış ise önlemenin en güzel yolu düzenli ve iyi bir ağız bakımı, ve düzenli diş hekimi kontrolleridir. Oluşmuş bir diş eti çekilmesi varlığında da iyi bir ağız bakımı diş eti seviyesini eski haline getirmez ama artmasını önler.

ferza dilek

diş eti çekilmeleri neden oluyor hiç anlamıyorum. acaba çekilen diş etleri yerine geliyor mu bunu merak ediyorum ?

Uzman doktor

Dişeti çekilmeleri bir çok neden bağlı olabilir. Tedavisi çekilmenin durdurulması yönündedir. Çekilen dişetlerinin tekrar eski yerine gelmesi gerçekleşebilir.

safiye

Diş etlerim çekiliyor bununla beraber diş etlerim her fırçalamada ve sabahları kalktığımda kanıyor ne yapmalıyım bunun önüne nasıl geçebilirim. Bu durum durdurulabilir mi ?

Uzman doktor

Merhabalar..Dişeti hastalıkları yetersiz ağız bakımı ve diş taşı ile başlar ve kanama,dişeti çekilmesi ve bazen de diş kayıpları ile devam eder.Öncelikle bir uzman tarafından doğru bir diştaşı temizliği yapılmalı ve doğru ağız bakımı nasıl yapılır öğrenmelisiniz.

kadriye

annemin dişinde kemik erımesı başlad.dişlerını cektryoruz.çekiminden sonra goz altında ağzının ıclerınde morarma oldu.bunun ıcın ne yapmalıyız sımdden tesekkr ederız.

Uzman doktor

doktorunuza danışın..

beyzanur

Diş eti Çekilmesi benee daha yeni başlamış yani doktorum öyle dedi nasıl yardımcı olursunuz ve ağız kokusu yaparmi yardimci olursaniz sevinirim

Uzman doktor

Bu konuda şanslısınız diyebilirim. Diş eti çekilmelerinde erken teşhis ve tedavi çok önemlidir. Belirli aralıklarla diş hekimi kontrollerine gidin, Diş bakımı ve ağız hijyenine çok dikkat edin. Günlük olarak diş fırçalama alışkanlığını sürdürün. Diş taşı ve tartarları temizlettirin. Aşağıdaki linkteki konumuzu okuyun. Geçmiş olsun.

http://www.distedavi.com.tr/dis-eti-cekilmesi-nasil-durdurulur-diseti-cekilmesi-nasil-onlenir.html

Ersin

İyi çalısmalar hocam benim on tarafta bir dışımın eti çekiliyor kendim Avrupa’da oldugum için burda doktorlara gidemiyor çünkü onlar yuzunden iki dişimi kaybettim Türkiye’de tedâvimi yapmak istiyorum ama su anda çalıştığım için gelemiyorum ve turkiyeye gelip tedavimi oluncaya kadar bu zaman zarfında dış eti çekilmesini nasıl durdura bilirim ve bundan belli bir zaman önce bir dişimde daha vardı dış eti çekilmesi herhangi bir tedavi görmediğim halde dış eti eski haline geldi bu dişimde de boyle birşey olma ihtimali varmi teşekkür ederim.

kadircan

Hoca merhaba.benim 1 disimde ufak capli bi cekilme var belli bi seviyede durdu.acaba devlet hastaneleri mudahale edebilir mi illa ozele mi gitmeliyim

Uzman doktor

Devlet hastanelerinde de tedavi olabilirsiniz. Geçmiş olsun.

fedım

diş etlerimde çekilme var öneriniz nedir

Uzman doktor

Öncelikli olarak bir diş hekimine görünmenizdir.

Doktor bey oku dediginiz butun linkleri okudum maalesef benim durumumda doktora gidecek kadar elverisli ve uygun degil acikcasi maddi dururmum zayif benimde disetimde ceklime var ama ben gunluk hergun aksatmadan disini gece ve sabah olmak sarti ile duzenli fircalayan bir insanim siz sebeb olarak bakim demissiniz ama ben fircalamadan yasayamam ama benimde sabah uyaninca agzimda kan oluyor ve dislerimde tartar var ne yapmaliyim lutfen bana yardim edin.

seda turan

iyi akşamlar benim diş etlerim çekiliyor doktora gittim temizledi diş ipi kullanmamı ve her gün 3 kere fırçalayıp tuzlu su ile ağzımı çalkalamamı söyledi düzenli olarak yapıyorum 3 hafta oldu hala degişiklik yok ne önerirsiniz

Uzman doktor

Durmaksızın doktorunuzun önerilerini yapmaya devam edin. Ayrıca doktorunuz size yeni bir randevu vermiştir. O gün kontrollere gidin ve kontrolleride aksatmadan devam edin..

seda turan

teşekkürler…

ozlem

Merhabalar doktor bey hamilelik ve doğum sonrası hassasiyet ve bir dişimde dişeti çekilmesi 0luştu- bir dişimide bu nedenle kaybettim Düzenli Olarak fırçalamak yeterli olur mu yoksa ek olarak ilaç kullanmalımıyım

Uzman doktor

Mutlaka bir diş hekimine gitmelisiniz. Öncelikli olarak diş taşı ve tartarlardan dişleriniz arındırılmalıdır. Daha sonra düzenli temizleme, fırçalama, diş ipi ve gargara işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Durumu ihmal etmeyin ve bir diş hekimine gitmeyi unutmayın.

Yusuf

Doktor amca bu hastaligin belirtilerini ve hangi yaslarda oldugunu internetten arastırdım ama bulamadım eğer bu konuda bir bilginiz varsa paylasır mısınız? tesekkurler.

Uzman doktor

Bir yaş aralığı yoktur.

Egemen

Değerli hocam benim bir sorum var. İki köpek dişimde diş eti çekilmesi var. Bu durumu çekilme olan yere dolgu yaptırarak kapatmak veya ilerlemesini önlemek mümkün müdür? cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Uzman doktor

ilerlemisini önlemek mümkündür. Lütfen konu ile ilgili olarak diş hekiminize başvurunuz.

Lale

Diş etlerimde çekilme başladığını farkettim dişlerimin arası da açılmaya başladı bunu dilimde hissettiğim gibi gözle de görebiliyorum ve üç tane dişim alt çenede eksik çekim nedeniyle. ne yapmam gerekiyor nasıl bir tedavi önerirsiniz aceba ? temizletmek işe yarar mı ? yoksa başka bir işlem mi gerekir ? bilgi verirseniz çok sevinirim

Ayşe

Merhaba hocam benim dişlerimde anuk var ve diş etlerim kanlı ve koyu kırmızı ve sıcak soğuk birşeyler yiyip içtiğimde feci bir sizlama yapiyor ve ön dişlerimde bi kaç tane çürük var ne yapmalıyım tedavi olmak istiyorum

Uzman doktor

diş etlerinizde iltihaplanma başlangıcı gingivitis oluşmuş olabilir. Diş hekiminize görünmenizi tavsiye ediyorum. Randevu alırsanız diş tedavinizi gerçekleştirebiliriz.

dicle

hocam bendede diş eti çekilmesi var. doktora gittim bana sensodyne önerdi fırçalıyorum ama hala dişlerim sızlıyor ne yapmam lazım yardımcı olun başka bir dişçiye mi gitsem

Uzman doktor

Diş hassasiyetleri oluşmuş olabilir. Diş bakımınıza devam etmeisiniz.

çiğdem

merhaba hocam benim diş etlerimde çekilme yeni yeni başlıyor ve fırçalarken kanıyor dişçiye gitmeme rağmen yapacak bişey olmadığını söyledi bu şekilde diş etlerim çekilmeye devam edermi ne yapmalıyım bir de dişlerim beyazlığını kaybetip saydamlaşıyor ne yapmalıyım?

Uzman doktor

Diş hekiminizin diş bakımı konusunda vermiş olduğu önerileri aynen yerine getirmelisiniz. Diş eti çekilmesi çok iyi bir ağzı bakımı ile durdurulabilir.

dicle

teşekkür ederimi bilgi için hocam

diş etimde çekilme var napmalıyım

miray

Merhaba, ben 21 haftalık hamileyim diş etlerimde ciddi sayılabilecek çekilme var. Bu durumda bir tedavi uygulanır mı bebeğime zararı olur mu..? Teşekkürler

Uzman doktor

Hamileliğinizin ilk üç ayında işlem yapılmamaktadır. İkinci üç ayda bebeğe zarar vermeyecek ve doğum uzmanı bilgisi alınarak işlemler yapılabilir. Son üç aylık dönemde ise yine işlem yapılmaz. Bu bilgğiler doğrultusunda hareket edebilirsiniz.

burcu

mrb hocam benimde diş etlerimde çekilme var. hastaneye gidiyorum alt dişlerime dikiş atıldı tedavi halen devam ediyor yaklaşık 2 ay oldu haftada 2 gün gidiyorum hastaneye fakat hala dişlerimi fırçaladğm zaman kanıyo başka doktora da gitmeliyim mi

Uzman doktor

Diş temizliğinize devam eden ve yeteri kadar bakım uyguladığınıza emin olun aynı zamanda diş ipi ve ağız gargarasınıda ihmal etmeyin. Eğer içiniz rahat değil ise başka bir doktora da gidebilirsiniz.

turan

Mrb hocam bendede dis eti cekilmesi var alt dislerimde buyuk derecede dis eti cekilmesi var hep tuzlu suyla calkaliyorum be fircaliyorum birsey diyecem dolguyla kapatilabilir mi hocam cvp verirseniz sevinirim

Uzman doktor

Dolgu işlemi diş etlerine yapılmaz. Flap Operasyonu Öncesi Sonrası Fiyatları bu konumuzda gerekli açıklamalar yapılmıştır. Flap operasyonu ile bu işlem gerçekleştirilebilir.

selin

Merabalar benim bi disimde cekilme var dis etimde kırmızı doktora gittim gargara parafontax dis macunu antibiyotik bide dis etlerimr sürmrm için bi ilac verildi bi haftadir kullanıyorum diş eti kanamami durdurdu fakat bi disimdeki cekilme inecegi yere diger dislerim cekildi sanki fircalamadanmi kaynaklaniyo acaba yoksa acelemi ediyorum bu süreçten sonrami inicek diş etim

Uzman doktor

Diş hekiminize tekrardan kontrol için ve diş etlerinizin bir hafta sonraki durumunda düzelmenin ne olduğunu görmek için kontrole gidebilirsiniz. Doktorunuzun vermiş olduğu ilaçları ve uygulamanızı istediği yöntemleri eksiksiz bir şekilde uygulamaya ve diş bakımınıza çok özen göstermeye devam edin..

ayse

diş etlerim sallanıyor çok rahatsızım ne yapmalıyım

Uzman doktor

Diş etleriniz sallanıyor.. Diş heimi muayenelerinizi aksatmayın.. Eğer muayene olmadıysanız mutlaka bunu ertelemeyin ilerlemiş bir diş eti problemi ile karşı karşıya kalabilir ve bunun sonuncunda dişlerinizi kaybedebilirsiniz.

zehre

merhaba doktor bey dişleri düzenli olarak fırçalayan ve diş ipi kullanıyorum bugun doktora gittiğimde dişlerimde diş eti cekilmesi oldugunu söyledi ve herhangi bir tedaviye başlamadı devlet hastanesiydi özel bir muaynaneye gidicem ama nasıl bir tedavi uygulanır teşekkürler.

Uzman doktor

Diş bakımını düzenli olarak yapmanız diş etlerinizde çekilme olmayacağı anlamına gelmez bu konuda düzenli olarak diş hekimi yardımı almanız gerekir. Yılda en az 2 defa olmak şartı ile diş hekimi kontrollerine gitmeniz gerekir.. Diş taşı temizliği yaparak diş eti çekilmesinin neden kaynaklandığı konusunda doktorunuz sizi muayene edecektir. Yapılan muayene sonrasında durumun neden kaynaklandığı anlaşılır.

Kader

Hocam senelerdir diş eti çakılmam var.Diş etimde kanama yok fakat kahverenlı şekilde kökleri görünüyor.Diş hekimime gittim ilerlemiş diş eti problemi değil dedi.fakat ilerlememesi için kahverenkli yerleri temizledi ve üzerine beyaz dolgu yaptı.Ve o dolguyu senelerce kullanıyorum ve çekilme durdu bir zararını görmedim.Şimdi bir kaç günden beri üst dişlerimde altı tane minik minik çekilmeler görünüyor.Bunlarıda dolgu yaptırmak istiyorum fakat başka diş hekimine gösterdiğimde asla dolgu yapılmaz böyle kalacak ben yapmam daha zararlı dedi.Şimdi kime inanacağımi şaşırdım.dolgu yaptırmak zararlımı zararlıysa ne yapmalıyım güldüğüm zaman çirkin görünüyorlar.Lütfen beni aydınlatırmısınız.. Teşekkürler..

Uzman doktor

Diş bakımınızı eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz. Bu konuda dişlerinizi çok ihmal ediyorsunuz. Dişlerinizin durumunu görmeden ve önceki yapılan müdahaleyi anlamadan bu konu hakkında yorum yapılması doğru değildir. Doktorunuzun da dediği gibi dolgu işleminin yapılması zararlı olabilir. Burada en öemli hassasiyet diş bakımıdır. Lütfen muayene için randevu alınız. Yada başka bir diş hekimiine muracat ediniz.

pelin

merhaba dt cem bey ben dr pelin hn
kalitsal olarak dis eti cekilmesi mevcut ben de bir kac senedir hizla ilerleyen..
oyle ki dokununca ve fircalarken dahi sizi veren durumda 🙁
yurtdisinda oldugum icin ihmal ettigim bir durumdu.
acaba nasil bir yontem izliyorsunuz tedavide?
bir de fiyatlari ogrenebilir miyim?
tesekkur ederim
iyi calismalar

Uzman doktor

Lütfen ofisimize gelerek diş eti ile ilgili olan problemleriniz için sizi tedavi etmemizi sağlayınız. Diş eti problemlerinde ve tedavisinde öncelikli olarak buna neden olan sebepler araştırılır bu yönde muayene edilir ve bu sorunun ortadan kaldırmak için buna sebep olan etkenler giderilir. Buna neden olan etkenler ise en belirgin olanları diş taşı, yanlış diş bakımı, eksik diş bakımı ve ağızda oluşan diğer problemler..

ilyas

Dişlerim eti çok ağrıyor yemek falan yiyecem diyorum olmuyor. Günde 3 kez fırça yapsam iyi olur mu.

Uzman doktor

Diş bakımınızı mutlaka yapmalısınız. Yanlızca diş ağrılarınızda değil her zaman bunu yapmalı günde ebn az iki özellikle gece yatmadan önce dişlerinizi fırçalamalısınız. Sorunuza gelince öncelikli olarak bir diş hekimine muayen olun ağrılarınızın neden kaynaklandığı konusunda bilgi alın. Eğer diş taşları varsa temizletin. Daha sonra diş bakımı konusunda gerekli bilgileri doktorunuzdan edinin..

burcu

Benim bi disimin kökü gözüküyodu doktora gitmedim simdi yanındaki disimde koku gozukmeye basladı dis cekildikce tartar hafif sari bisey gozukuyo ne yapmam lazim doktora gitmaden halledilebilir mi

Uzman doktor

Mutlaka diş hekimine gidilmesi gerekiyor.

burcu

Benim bi disimin kökü gözüküyodu doktora gitmedim simdi yanındaki disimde koku gozukmeye basladı dis cekildikce tartar hafif sari bisey gozukuyo ama kanamiyo fircalarken veya sabah kalktıgimda ne yapmam gerekiyo doktora gitmeden halledilebilir mi

Uzman doktor

Doktora gitmeden halledilmesi mümkün değildir. Mutlaka diş hekiminize gidilmesi gerekir.

Gökhan

Merhaba ben 24 yasindayim Isvec de yasiyorum 3 seneden beri dis eti cekilme problemim var burda 5 ay boyunca tedaviye gittim röntgen cekildi 6 7 kere dis tasi temizlenmesi yapildi en son gittigim uzman dis doktoru problemi anlamayamdim dedi beni hastaneye sevk etti orda kan testi fln yapildi bi kac vitamin yazdilar sonra oda ise yaramadi migdeme kamerayla baktilar cunku genelde sabah kalktigimda yanma hissi oluyordu ordanda bisey cikmayinca tekrar hastanedi doktora gittim beni baska bi dis doktoruna gönderdi o doktordan da bi sonuc cikmadi bende umudumu kestim.Turkiyede de 1 kac dis doktoruna gittim ama ayni tavsiyeler 🙂 son 1 yildir yanma hissi aci yok ama göruntu bozuklugu var ve gittikce ilerliyor isterseniz size resimde gönderebilirim.Yazilarinizi okudum bu alanda prof oldugunuz belli belki bana yardimci olabilirsiniz tedavi icin Istanbul a gelebilirim.

Uzman doktor

Buyrun randevu alıp gelin birde biz kontrol edelim.. Bu arada diş bakımınızı kesinlikle ihmal etmeyin günlük olarak diş bakımınızı gerçekleştirin..

mevlüt

diş etlerimde çekilme var doktora gittim çok kapsamlı bir hastaneden prontoloji yaptırmamı söylediler üniversite hastanelerinden randevu almıyorum bu yüzden dişlerimi yaptıramıyorum

duygu

Benim alt cenemde bi disimde cekilme vardi simdi yanindaki disimde yavas yavas koku gozukmeye basladi.Her aksam yatmadan once disimi fırcaliyorum.Agiz gargarası kullansam dis etim eski haline gelir mi.

Uzman doktor

Yanlızca diş fırçalamak yeterli olmayabilir. Diş hekimi kontrollerini de gerçekleştirmelisiniz. Ayrıca doğru diş bakımı konusunda diş hekiminizden bilgi almalısınız. Bir diş hekimine muayene olunuz ve diş taşı temizliğinizi yaptırınız. İhmal etmeyiniz.

hulya

Agzimi actigimda cenemde tikirti oluyor bazen ciddi cene agrilari cekiyorum ne yapabilirim

Uzman doktor

Bir çene cerrahisi uzmanına muayene olmanızı öneririm..

ozan

tek yazdıgınız uzman doktora gidin onu herkes biliyor yardımcı olabilecek iyi gelebilecek zararlı olabilecek şeyleri bari söyleyin soru soranlara

Uzman doktor

Ozan bey ne demek istediğinizi anlamıyorum.. Eleştirimi yapıyorsunuz ? Evinize diş hekimi alatlerini alın diş taşı temizliğinizi yapın mı diyeceğim.. Lütfen bilinçli yazılar yazalım yoksa sorunuz hastaların zamanını çalmayınız..

ece

Merhabalar, bes gun once alt azi disime implant takildi benim sorum ust dislerimde de dis eti cekilmesi var implant in dikisleri alindiktan sonra dis eti icin tedaviye baslamamizin bir sakincasi olur mu? Teşekkür ederim

Uzman doktor

Hayır kesinlikle sakıncası olmaz. Tedavinize biran evvel başlayınız.

mercan

Merhaba
24 yasindayim. Diş etlerimde bugüne kadar hic bir şekilde sorun yaşamadım. Son 2 haftadır neredeyse butun dislerim inanılmaz derece kanıyor ve bugun dis etimin bembeyaz olduğunu gördüm.yogun calistigim icin henuz doktora da gidemedim. Surekli kanama ve fırcalarken acidigi icin fırcalayamiyorum da. Bilgi verebilirseniz sevinirim Teşekkürler.

Uzman doktor

Diş bakımınızı kesinlikle ihmal etmeyiniz ve en kısa süre içerisinde diş hekiminize gidiniz. İhmal ederseniz diş etleriniz çekilmeye başlıyacaktır..

mercan

Dis eti çekilmesi ve bazı kısımlarda ( genede dişin arka kısmında ki etlerde) olusan şişlikler var bunları yazmayı atlamişim

Uzman doktor

Evet.. Diş taşları ve oluşan lekelenmeleri diş hekiminiz temizleyecektir. Sizde diş bakımınıza olduğundan çok daha fazla özen göstereceksiniz. Diş eti çekilmesi bu şekilde durdurulabilir.

Tuba

Ön iki dişimde lamina var, 4 yıldır kullanıyorum. Yaklaşık 3-4 aydır sol ön dişimin(kanal tedavili olan)dişetinde kızarıklık var. 5-6 aydır roaccutane kullanıyorum 20 mg, ki bu ilaç dişeti iltihaplanmasına sebep olabiliyormuş. İki kez farklı diş eti uzmanına gittim, biri derin bir temizlik ile geçeçeğini söylerken, diğeri öndeki laminaların değişmesi gerektiğini, laminaların diş eti bölgesine biraz fazla girdiğini söyledi. Laminaların değişmesi çok zor bir prosedur mudur? Once diş temizliği ile başlamak mı gerekir?

Uzman doktor

Evet öncelikli olarak iltihaplanmanın kurutulması diş hekimi tarafından temizliğin yapılması gerekmektedir. En son çare olarak laminalar değişecektir.

KEVSER

Merhabalar bugün muayne için bir diş doktoruna gittim diş etlerimde fazla çekilme olduğunu söyledi ve bunun için diş eti hastalıkları uzmanına gitmemi söyledi. Siz muayne edebilir misiniz? Ve bu anlamda ücretiniz nedir?

dogan

Merhaba, Dişle diş etinin birleştiği noktaya çekirdek kabuğu saplandı çıkardığımda diş etimde küçük bir delinme ve oldu ve şimdi gittikçe delinme gittikçe genişlemeye başlıyor.

Uzman doktor

Hayır kapanacaktır sorun olmaz. Eğer endişe ediyorsanız bir diş hekimine gidebilirsiniz.

esila

Merhaba.. Benim de alt dişimin ortası ayrılmaya başladı. hafif bir diş eti çekilmesi olduğunu söyledi doktor.. diş taşım varmış çok az ve diş etime dilimle dokunduğumda hafif bi sallantı dilime geliyor .. diş taşlarını temizletirken diş etime herhangi bir zararı olur mu peki ortası daha da ayrılır mı ?

Uzman doktor

Esila.. Hayır kesinlikle olmaz. Diş taşı tedavinizi yaptırınız.

gamze

Merhaba hocam benim altta iki dişimde diş eti çekilmesi olduğunu fark ettim dün dişlerim inceldi ve neredeyse köklerini göreceğim diyebilirim ama ne tek bir ağrım yada sızım olmadı ve ağız bakımına çok önem veriyorum çünkü sürekli insan içindeyim doktora gitmekten çok korkuyorum diş çektirmeye dahi gidemem ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Uzman doktor

Gamze hanım. Diş etlerinizde iltihaplanma yada diş taşı olabilir. Bunu ancak doktor muayenesi ile tedavi ettirebilirsiniz. Mutlaka diş hekiminize gitmelisiniz.

nesli

Mrb dr bey bugune kadar dis konusunda sıkinti yasamadim. Yalniz gecen hafta sag alt azi disim in eti ve dis arasi aciyor arada gorunurde bir sey yok.ne olur sebebi?birde cekilme belli edermi kendini ? On dislerim icin gorunurde sıkinti yok ama kopek dislerimde dis minesi fazla eti az kok gorunmuyr cekilme olurmu

zeyno

Hocam diş hekimim bana alttaki diş etinden bir parça alınarak diş etlerimdeki açık kısma dikeceklerini söylediler. Bu tedaviyi yaptırmalıyım ?

Uzman doktor

Dişeti grefti uuygulanmak istendiğine göre sizdeki dişeti çekilmesi biraz ileri anladığım kadarıyla. Dişeti grefti ile bu açıklık kapanabileceği gibi, Laminate veya zirkonyumporselen kaplamalarla da dişeti sınırına kadar dişler kaplanarak bu görüntü düzeltilebilir. Çekilmenin derecesine göre hiçvbirşey yapmadan da öyle bırakılmasında sorun olmaz. Küretaj tedavisi görüntü için değil 2mmden fazla olan dişeti ceplerinin mikroorganizmalardan temizlenerek sağlığına kavuşması ve dişetlerinin daha fazla çekilmemesi için yapılan bir tedavidir.

ali elibol

diş eti hastalığı
benim köpek dişimin eti çekiliyor. Bazende iltihap akıyor. Köpek diş etimin hemen hemen % 65 çekilmiş durum yani kemiğe yaklaşmak üzere bu çekilmeyi durdurmanın ve eti geri getirebilmenin bir yöntemi veya tedavisi varmı bilgi verirseniz ve ne yapmam gerektiği hakkında bilgilendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar

kaan

Mrb hocam benim alt ön dişlerimin iç etleri beyaz dişlerim sızlıyor çok sert. Fırçalıyorum şu an gargara kullanıyorum biraz sızısını alıyor ne yapmam gerekir dişerim sık aralıklı düzenli sayılr

Uzman doktor

Peki kaan bey diş hekiminize bu durum konusunda tedavi oldunuz mu ? Diş etlerinizde çekilme başlamış olabilir. Temizletilmesi gerekbilir.

mehlika

merhaba diştaşlarımı temizletecigim bu perseme anca 50 tl ye temizlerim dedi dr birbaska yerise 400 tl den bahsetti sizce bu iş neden bu kadar farkediyor standart bi ucreti yok ..ve diş tası temizlenince maksimum kac gun kanama oluyo ve sallanma gecici sureli midir?_

Uzman doktor

Fiyatlar doktora, semte, uyguolanacak olan işleme vb. durumlara göre değişkenlik gösterebilir. Temizleme işlemi sonrasında kanamanız olmaz.

Aysel

Merhaba diş etlerimde süreklı yanma oluyor doktoruma sordum anlıyamadı diş etlerimde bir problemde goremedi.hıc gecmeyen ve sureklı aşırı derecede yanma oluyor bu konuda bılgılendırırmısınız tesekkurler.

Uzman doktor

Öncelikle sağlıklı bir yorum yapabilmemiz için annenizin röntgeninizi görmek zorundayız.Röntgeninizi gördükten sonra size doğru bir bilgilendirme yapabiliriz. Ayrıca yanan ağız olabilir, bunun için bir nöroloji uzmanı görmeli

Mert

Ben 12 yaşımdayım diş etlerimde çeklime var 3 ay önce doktora gittim yaşımın küçük olduğunu toparlayacağını söyledi ama şuan biraz acıyor ne yapmam gerekiyor

Uzman doktor

Mert bey diş bakımınızı çok iyi yapmalısınız. Günlük olarak dişlerinizi düzenli olarak fırçalamalı diş ipi ve gargara kullanımını alışkanlık edinmelisiniz. Bu durumun tek çaresi budur.

mert

Doktor bey annem bana kekik suyu ile fıaraçlarsan geçer dedi doğrumu?

kübra

diş etlerim çok çekiliyo ve şuan çok acıyo şişmiş resmen ne yapmalıyım

Uzman doktor

Kübra hanım bir dş hekimine tedavi olarak bölgede oluşan diş taşlarını temizletmelisiniz. Daha sonra çok iyi bir diş bakımı içerisine girmeli günlük olarak dişlerinizi fırçalamalı ve gargara uygulamasınız.

Mert

bu sabah uyandıgımda sol üst dişimin köklerinin ön plana cıktıgını hissettim. Diş etlerim beyaz durumda idi. Bu durumda nasıl davranmalıyım. Neler uygulamalıyım?

Uzman doktor

Mert bey.. Öncelikli olarak bir diş hekimine görünmeli diş taşı temizliği yaptırmalısınız. Daha sonra günlük olarak diş bakımınızı gerçekleştirmeli günde en az iki kez olmak üzere diş fırçalama işlemlerini gerçekleştirmelisiniz.

Hayriye

Merhaba, bana anuk teşhisi koyuldu, diş etlerim çok hassas ve sık sık kanıyor, ağrı da var ve ayrıca diş fırçalamakta büyük sıkıntı yaşıyorum. sebebinin psikolojik olduğu söylenildi. Bana bu hastalıkla ilgili bilgi verebilir misiniz?

Betül

iyi günler ben 18 yaşındayım. diş etlerimde aşırı şekilde çekilme var. diş eti çekilmesi ailede genetik. annem ve babamda da var. ikisi de sigara kullanmiyor. ama ben 3-4 senedir sigara kullanıyorum sanırım bu diş eti çekilmesini daha da hızlandırdı. diş etlerim çekilmeye başlayınca sigarayı bıraktım ancak çekilme devam etti. halbuki -sigara kullandığım dönem de dahil olmak üzere- dişlerimi düzenli bir şekilde fırçalarım, haftada iki-üç kez diş ipi kullanırım. diş etlerim sürekli kanıyor ve bakteriler ağzıma koku yapıyor. tedavi olmak istiyorum ancak tedaviden sonra bile çekilmenin tekrar oluşmasından korkuyorum. uzman bir doktor tarafından tedavi olmak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. mail adresime cevap verirseniz minnettar kalırım

havva

Merhaba bugün diş taşlarımi temizlettim doktor kırma islemini yapti yalniz bi ilac vermedi dişimde 12 saattir süren bir kanama var bu normal midir.,?

Uzman doktor

Evet diş taşı teemizletme işleminden sonra sızıntı şeklinde kan gelebilir ve dişleriniz bir süre sızlama yapabilir.

Hocam binim yirmilik dişim sadece üstten az birkısmı gorünüyor doktora gittim rötngen çekildi dişimin yamuk oldugunu görduk ve amelyatla alınacak dedililer ama çenen 6 ay uyuşuk kalır dedilier bende korktum açıkcası ne yapmam lazım

Uzman doktor

Cengiz bey doktorunuz alınması gerektiğini söylüyorsa 20 lik dişinizi aldırınız.

Murat Yildirim

Doktor bey,
Sag azı dişimin siniri alınmıştı ve dolguluydu. Yıllar içersinde sadece bu dişin diş etinde oldukça fazla bir çekilme oldu ve kökleri ortaya çıktı. Kanıyor ve sık sık iltihap oluyor. Fırçalamak ve solusyonlar o an etki ediyor. Birkaç saat sonra yine aynı. Şimdi, bu dişi çektirsem ve birkaç ay yeni diş yaptırmadan beklesem, zamanla diş eti eski halini alır mı?

Uzman doktor

Murat bey diş çekme işlemi en son yaılması gereken tedavi yöntemidir. Dişetindeki problemnin ne olduğunu anlayabilmek için öncelikle tedavi olmalısınız. Diş hekiminiz gerekli müdaheleyi ve önerileri size yapacaktır.

Hakan

Merhaba, benim 46 numaramda dolgu değişikliği yapmıştım. Dolgudan 2 gün sonra hemen altında diş etimde iltihaplanma başladı. Dişhekimime gittiğim ve önerisi üzerine Antibiyotik ve Hexadamin ağız gargarası kullandım. Iltihap yavaştan kurudu ama diş etim bayağı çekilmiş ve hala yara şeklinde. Dün arkadaşımın babası da baktı dişime kökü gözüküyor ağrıyı yaradan ziyade kökün aldığı hava yapıyor olabilir dedi. Ama normal sokakta öyle bir baktı dişime. Kökün gözüküyor diyince ben çok korktum. Bunun tedavisi var mı ? Eskisi gibi diş etim sağlıklı olur mu ?

Teşekkürler.

Uzman doktor

Diş eti tedavisi uygulanması gerekir. Mutlaka diş hekiminize gidin ve ihmal etmeyin tedavi diş etinizin eski görünümünü geri getirmez.

müge

merhba sevgili diş hekımi, 2 dişimde tartar 2 tanede icınden ue dışından eti çekılmıs dişim var sureklı aynı dislerim zarar görüyor tedavı olyorum ama sonuç alamıyorum ne yapmam gerek cevap beklyrm lütfn,

Uzman doktor

Müge hanım öncelikli olarak tartarların temizlenmesi ve dişlerğinizin günlük olarak çok iyi bakılması gereklidir.

Murat Yildirim

Doktor bey,
Kazakistanda yasiyor ve calisiyorum. Burada donanimli bir dis hastanesine gittim. Ancak Turkiyedekiler kadar iyi degildir muhakkak. Dis eti iltihabim vardi. Dis taslarini temizlettim. Klorheksidin glukonat ve tuzlu su ile hergun calkalayip, surekli fircaliyorum. Bahsettigim azi disinin yan tarafi kirildi ve metal dolgusu cikmasa da acikta.Koklerin ikisi gorunuyor. Dis zaten ölü bir dis. Gittigim dis hekimi, dis eti bu sekilde geri gelmez. Ancak disi cekersek ve bir sure beklerseniz, dislerin arasi dolacagi gibi, zamanla dis eti eski halini alabilir dedi. Sizin bu konuda fikrinizi almak isterim.
Saygilarimla..

Uzman doktor
Rabia

Merhaba doktor bey benim iki cisimde hızlı çekilme var doktora gittim dış tasi temizliğini yaptırdım çekilme olan yerlere dolgu yapilacak dedi o sekil durdurulurmus günde 3 kez fircaliyorum dişlerini yumuşak fırçayla dış etlerimide dogrumu yapıyorum

Uzman doktor

Rabia hanım evet. Doktorunuz gerekli müdahaleyi gerçekleştirmiş bundan sonrası size kalmış özellikle yatmadan önce olmak üzere günde en ez iki defa dişlerinizi fırçalamalısınız.

nurullah

On iki dis etim cekiliyi napicam cok acil cevap lutfen 🙁

Uzman doktor

Nurullah hanım diş taşlarının diş hekimi tarafından temilenmesi ve günlük olarak düzenli bir şekilde diş temizliğini yapmanız gerekir.

nurullah

Bi de sey dis eti kizarikliklari

Mehmet

Diş ve diş eti problemim var. Diş problemlerim; sağ alt çenede, sondan üçüncü dişim çürük ve kırık. Sallanıyor. Bununla birlikte üst tarafta, ön iki dişimin soldan ikincisi iç tarafta kalıyor. Gülerken orada bir boşluk çıkıyor ortaya ve rahat bir şekilde gülemiyorum. Bu nasıl tedavi edilebilir? Diş eti problemlerime gelince; ön altta çok fazla diş eti çekilmesi var. Eğer diş eti ameliyatı olmazsam dişlerimi kaybedebilirmişim. Muayene olduğumda böyle söylemişti doktorum. Bütün bu işlemleri kliniğinizde yaptırabilir miyim? Ve tabii ki muayene etmeden bir şey söylemeniz pek mümkün değildir ama bütün bu tedavilerin ortalama maliyeti ne kadar olur sizde? Cevap verirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar.

fadime

merhaba doktor bey bundan bir sene kadar önce yirmilik dişim yanağımda doğru çıktı ama çektirmedim doktorada gitmedim şimdide ön diş etlerimde siyahlaşmalar oluşmaya başladı bu iki durumun birbiriyle bağlantısı varmıdır sizce ? Ne tavsiye edersiniz? teşekkürler.

Sevda

Dişlerimi seviyorum ama diş etlerim çok geniş.diş etimi kestirsem çok acır mı ve nekadar sürer iyileşmesi. Ve dişlerimin uçlarını da törpületmek istiyorum önler güzel de yanlar sivri ve minicik bide kök dişlerimden çektirdim aralıklar oluştu yanlar da yaptırmam gereken işlem tam olarak nedir ve kaç günde iyileşir.fiyat konusunda da bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

Uzman doktor

Sevda hanım.. Diş eti estetiği bir uygulama var duydunuzmu bilmiyorum. Konuyu buradan okuyabilirsiniz. Diş Estetiği, Diş Eti Estetiği Fiyatları

esila

mrb.. benim alt iki ön dişlerimin arasi açıldi ve diş taşı temizlıgi de yaptirdim fakat hala sağ alt dişimin bir tanesi koyu kirmiziya yakın renkte dis eti ve aşagı dogru sıyrılmaya başladı. dişlerimi dogru şekilde fırçalamama ragmen daha fazla sıyrılacak diye korkuyorum. ne yapabilirim aşagı dogru sıyrılmaması için lütfen yardımcı olun korkuyorum diş kaybı yaşamaktan.

Ayşe Şahin

Merhaba doktor bey. Diş etim parlak kırmızı renginde, çekilmeler var ve fırçaladığımda kanıyor. Malesef kahkaha atmak yerime tebessüm etmeyi tercih etmek zorunda kalıyorum. Henüz 17 yaşındayım ve gerçekten sinir bozucu. Ayrıca küçüklükten ağzım açık yatma zorunluluğumdan dolayı dişlerim kapanmıyo malesef. Bir dişim de kısa. Diş rengimde hoşuma gitmiyor. Sizin muayenizin adresini ve iletişime geçebileceğim bir telefon numarası alabilir miyim lütfen? Dişlerimi size gösterip uygulanacak tedaviler ve fiyat hakkında bilgi almak istiyorum. İyi günler efendim 🙂

ali

doktor bey mrh benim dişlerimde üşüme hissi ve diş etlerimin gerildini hissediyorum ve garip bir tat oluyor yemek yedimde geciyor diş doktoruna gittim bişi görünmedigini söyledi ama cok rahatsız oluyorum sanki zaman zaman diş uclarım agrıyo gibi oluyor ne yapmam lazım

Uzman doktor

Ali bey gece uyurken dişlerinizi sıktığınızı ve sabah kalktığınızda çenenizde bir ağrı oluyor mu ? Bu genellikle diş sıkma ve diş gıcırdatma durumunda görülen ağrılardır. Ayrıca dişlerinizde aşınmada meydana gelmiş olabilir.

ayşe

diş eti cekilmesi rahatsızlıgı cektim ve doktora gittim hastalık durduruldu fakat diş etim hala aynı yerine gelmiyr ne kadar surede gelecegi hakkında bilgi verirseniz sevinirim…

Uzman doktor

Ayşe hanım dişetlerinizin yine eski konumuna gelmesini beklemeyiniz. Mevcut durumu koruma altına alınız. Diş eti çekilmesi sonrasında dişetleri maalesef eski konumuna geri dönmemektedir.

esila

bir haftadır cevabınizı bekliyorum ama soruma cevap vermeye gerek duymamisşiniz. Teşekkürler..

Uzman doktor

Esila hanım günde yaklaşık 100 yakın soru cevaplama çalışmaktayım.. Buraya gelenler kadar mail adresimede bir o kadar cevap geliyor. Herkese yetişmeye çalışıyorum.

Ebru

Merhaba
Alt iki ön dişimde diş taşlarımdan dolayı diş eti çekilmesi gerçekleşti ileri derecede çekildi tedaviye başladım taşlarım temizleniyor doktor damaktan doku alıp çekilen dişetine uygulamak gerektiğini söyledi çok tedirginim bu işlemi yaptırmasam dişlerde sorun yaşarmıyım dişlerin düşmesi gibi vb yaptırmasam dişlerime iyi bakmam yeterli mi

Teşekkürler

hilal

Iyi akşamlar benimde dış etlerimde çok fazla çekilme var dişlerim çok buyukmus gibi görünüyor. Bu konu hakkinda ne yapmam gerekiyor ve adresinizi söyleyebilir misiniz?

Serdar

Diş etlerimde bazen kanama oluyor. Fırçalayaınca da kanama oluyor. Çekilme de var. O yüzden diş etleri için özel olan diş macunundan aldım. Fırçamı da değiştirdim. Ağız gargarası da aldım. Düzenli olarak kullanmaya gayret ediyorum. Elektrikli diş fırçalarından da aldım. Çünkü diğer fırçalarla fırçalarken gereğinden fazla baskı uyguluyordum. Titreşimli fırça olunca o kadar baskı da uygulamıyorum. Kanamalar durup, çekilmeler eski haline gelir mi? Diş taşlarını henüz temizletmedim. Onları da temizletince diş etim eski haline gelir mi yoksa sadece çekilmesi mi durur? Benim merak ettiğim bu sadece.

hulya

Merhaba 39 yaşındayım. Diseti cekilmem cok yogun.doktora gittim hemen hemen tum dislerim sallaniyor.hafifte olsa.bana butun dislerimin son asamaya geldiginde cekilip .protez veya inplant yapilabilecegini soyledi. Butun umutlarim bitmis durumda cunku inplant olmaz cene kemigimdede erime var oyle diyorlar.tek care takma dis gibi gozukuyor.ne yapmaliyim dislerim sallaniyor diye kurtarilamazmi çekilmesimi lazım

hakan

merhabalar yaklasık uc ay once ımplant tedavisi yaptırdım.gerekli diş yuvaları takıldı ve kaynaması ıcın bekleme surecındeyım.fakat bugun ust damaktakı dıs etı cekılmem nedenıyle ımplant yuvasındakı tıpanın metal kısmı gozukuyor.bu konuda acıl bilgi verirsenız sevınırım.ısım dolayısıyla bır haftadan once doktoruma gıdemem acil öneriniz varmı bu buyuk bir problemmı veya neye işaret? tesekkurler

bilge

Bundan bir yıl önce diş traşı yaptırdım. aslında o zaman oldukça diş etlerimin kızardığını, tahriş olduğunu fark ettim. Üzerinde durmadım. Ve dişlerim özellikle köprüm ağrıyınca diş hekimine gittim. Bana diş etlerimde çekilme olduğunu bunlara da kemik erimesinin neden olduğunu belirtti. Özel diş hekimim ise hemen antibiyotik başlayarak Bemiks C kullanmamı önerdi. Ayrıca yine hergün tuz ve karbonatlı suyla ağzımı gargara yapıyorum. Paranomik röntgenle değerlendiren diş hekimimle yüzyüze görüşememiş olmakla birlikte bana alerjik olduğunu mevsim geçişlerinden olabileceğini söyledi. Bundan yaklaşık bir birbuçuk ay ömce sebebini MR ve BT tetkikleri dahil tüm araştırmalara rağmen bitmeyen ateş ve baş ağrısı çektim. Zaten aldığım antibiyotikler sonrasında da dişlerimde hassasiyet ve ağrıyla diş muayenesine gittim.
Diş sağlığıma yeniden kavuşabilmem için doğru bir uzman hekime ulaşmanın doğru tedavi için ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Bu konuda doğru hekim ve adresleri bildirmenizi rica ediyorum. Bir de diş eti hastalıkları tedavisinin maddi olarak maliyeti ne kadardır.
Mailimle bana ulaşırsanız çok sevinirim
Görüşmek dileğiyle

tolga

merabalar.benım dişimin bırınde çekılme var ve arka dıslerımden bırını yaklaşık 4 sene önce cektırmıstım eve orada kok kalmıs dişimde agrı yapıyor ben bu diş eti çekılmesı ve kalan kokle ilgili bir tedavi yaptırmak ıstıyorum bana istanbuldan önere bilceginiz biyer istıyorum

gülümser

diş etlerimde ciddi sorun var ve en acilinde ulaşmak istiyorum lütfen dikkatte alın mjı

cigdem

Merhaba..siz nasıl ulaşabilirim yeriniz nerde ?ve çalışma saatleriniz nasıl acaba.çalıştığım için haftasonu yada hafta içi iş çıkışı gelebilirim..

oya

Dislerim kaplama ve etleri cekildi Parodontax aldim dis etine faydasi olurmu

semra

Doktor bey iki üst köşe dişlerimde diş etip yukarıya doğru kaymaya başladı fırçalamadan kaynaklımıdır bir sure fırçalamayı bırakıyım mı bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

duygu

Diş etlerimde çekilme var tedavi olmam lazım ama çok korkuyorum

gülay

Merhaba benim alt ön iki diş etimde çekilme var nasıl durdururum evde yapabileceğim bişey varmı şimdiden teşekkürler

buse93

merhaba benim 20lik dişim 2 gün önce çekildi şuan çok hafif bir ağrı hissediyorum ve içi yeşilimsi bir renk aldı iltihaplanmasından korkuyorum . şişlik yok kokuda yok bilgi verirseniz sevinirim iyi günler

Neşe

Merhaba doktor öncelikle bilgiler çok güzel Teşekkürler benim diş eti çekilmez vardı ve bu doğumdan sonra daha fazla oldu ön dişimin eti çekildi komple ve sizlamalar başladı aralık oluştu dişler de fırçalayinca sürekli kanıyor ve köküne koku yapıyor ne yapmam lazım ve dış etleri geri gelmez diyorlar doğru mu şimdiden teşekkürler

Nur

38 Yaşındayım diş etlerimde çekilme var ve dişlerim sallanıyor. Bunun için neler yapmalıyım?

merve

Dis etinin cekilmesinin sebebi nedir?yanlis fircalama sonucunda mi olusuyor,baska sebeplerden dolayi mi olusuyor

ebru

Hocam dis doktoruna gittim.Dis etiminin cekildigini soyledim bunununla ilgili her harhangi bir muayene olmadigini soyledi.Sizin yorumlarinizda da dis etine cozum oldugunu yazmissiniz.Acaba nerde yapabirim.Rica etsem soyler misiniz.

Demir

Hocam 36 yaşindayım henüz diş çektirmedim. Ama alt çene sağ taraf ,4. Ve 5 ci dişimin eti çekildi 2 milim falan tabi ikiside sallanıyordu, Doktor kanal tedavisi yapti , 3 haftanoyunca iki defa kanal tedavisi gördüm. Beşinci dişi dolguylan kanal tedavisinden sonra kapatti.ağrım yok.4 dişimi de deldi kanal tedavisi için 2 gündür diş Etim hem içten hem diştan şişmiş kanal tedavisi henüz bitmedi sonuç sizce olumlumu.diş kanamam yok ağrı çok oldumu fırçaylan kanatiyorum ne tavsiye edersiniz

Alişan

Dis etlerim cekiliyor sanirsam on dislerim cikacak biraz daha devam ederse istanbulda hangibdevlet hastanesine gidebilirim

Uzman doktor

Alişan bey size yakın olan bir devlet hastanesinde dişlerinize baktırabilirsiniz. Randevu sisteminden randevunuzu alın ve bir an evvel gerekli müdahaleyi yaptırın.. Bu edavide geç kalınırsa dişlerinizi kaybedebilirsiniz.

erkan

Dis ettlerim kaniyo.bide sizliyo.ne yapmaliyim.yardimci olursaniz sevinirim

Uzman doktor

Erken bey bir diş hekimine giderek oluşan diş taşlarınızı temizletmelisiniz ve günlük olarak diş bakımınıza özen göstermelisiniz.

halit

Dr.bey diş etı çekilmesive kanaması sorunu yaşıyorum bu sebeple 8 dişimi çektım ve diş kliniğinde protes diş yaptım 6 yıl aradan sonra kalan dişlerimde salanmaya başladılar,bulunduğum yerdeki diş hekimleri diş eti sorunumun olduğunu son 1yıldır söylediler ama geç kaldığımı ve dişlerin tümü çekmem gerektiğini söylediler ben ise tedaviden yanayım yaş 40 yardımcı olursanız sevinirim tedavi yolu yok mu

Uzman doktor

Halit bey en iyi ve en sağlıklı düşünce yöntemi tedavidir. Doğru bir yoldasınız fakat dişleriniz bu konuda ne diyor. Kurtarılabilecek gibi mi ? Yanlızca bir doktora bağlı kalmadan üniversite hastanesinde de muayene olmanızı öneririm. Muayene sonrasında nasıl bir tedavi uygulanacağı konusunda tekrardan yazmanızı bekliyorum.

f.aksu

Kemik erimesi nedeniyle flep operasyonu oldm.operasyondan sonra on akt disimin koku acildi hassaslasti ve sallanmaya basladi.tedavisi nasil olmali

Uzman doktor

Bu konuda tekrardan diş hekiminizle görüştünüz mü ? Ekiminizin size belirtmiş olduğu günlük diş bakmlarınızı gerçekleştirdiniz mi ? lütfen bu sorularıma cevap veriniz. Konuyu daha yakından anlayabilmemiz için bu soruların cevabı önemlidir.

dilan

Doktor bey dis etimde cekilme varmis ileri durumda olup olmadigini bilmiyirum genel cerah bende dis eti cekilmesi oldugunu ve dis eti uzmanina yonlendirdi uste ondeki disimden biri sallaniyir ve diger disime gorrde arkada durmus ve alltaki onde dis ettden biri kopmus ve doktor disimde distaslarinin cik oldugunu soyledi ilerde ne yapmsliyim dislerim ne durumda

Uzman doktor

Dilan hanım öncelikli olarak mevcut sorunların ortadan kaldırılması ve dişlerinizin kurtarılması gerekiyor. Diş taşlarınız temizlenecek ve diş etleriniz sağlıklı bir duruma getirilecek. Sizinde tedavi ile beraber üzerinize düşün tüm sağlık şartlarını yerine getirmeniz dişlerinizi günlük olarak çok iyi bakmalısınız. Son olarakta estetik görünüm sorununuzu flap operasyonu ile giderebilirsiniz. Flap Operasyonu Öncesi Sonrası Fiyatları

dilan

Ve dislerimde sizlama yok ama fircaladigimda kanama az oluyir cok degil

Meltem

Güldüğümde dış etlerim gözüküyor ve dislerimi ne kadar fircalarsamda rengi açılmıyor. Ne yapmam gerekiyo bu sıkıntılardan kurtulmak için ne kadar bir ücret öderim

Uzman doktor

Meltem hanım diş beyazlatma uygulamaları ile dişlerinizin rengi bir kaç ton açılabilir. İyi bir diş hekimine giderek tedavi olabilirsiniz.

f.aksu

Benim sorume neden cvp yazilmiyo

Uzman doktor

F.aksu bazı sorular gözden kaçabiliyor. Link yazdıysanız spama girebiliyorum. Bıkmadan tekrardan yazınız mutlaka cevap vereceğim.

Fikret Doğan

Hocam benm dişlerim sallanıyor diş ellerinde çekilme var diyornhemşire arkadaşlarım yaşım 23 neden ve cezam yolu gözlerin lutfen

Uzman doktor

Fikret bey diş bakımınızı ihmal ettiğiniz ve düzenli olarak diş hekimi kontrollerinizi gerçekleştirmediğinizden dolayı zaman içerisinde oluşan diş taşları kronikleşerek diş eti çekilmesi ve beraberinde dişlerin sallanmasına neden olmuştur. Tedavinizi gerçekleştirmediğiniz taktirde dişlerinizi kaybedebilirsiniz. Mutlaka ihmal etmeden bir an evvel dişhekiminize baaşvurunuz.

senda

Hocam ben su an 15 yasindayim on dislerimde diş etlerim kalkiyor ve dişlerim çok azda olsa sallaniyor ve bu neredeyse 4 yildir var çok küçükken oldu doktora gitmekten çok korkuyorum ameliyat olmadan duzeltilebilirmi lütfen görüşleri bizi yazarmisiniz bu ırsi olabilir mi

Uzman doktor

Senda diş hekimine giderek diş taşlarınızı temizletmeniz gerekiyor. Tedavi olmazsanız dişlerinizi kaybedebilirsiniz.

Sibel

Hocam gece yatarken dişlerimi sıksığımı farkettim sabah uyandığımdave sonra diş etlerim iltihap olup şişiyo ara ara ve bişey yediğimde dişlerim ağrıo ne yapabilirim lütfen bilgi verirmissiniz

Uzman doktor

Sibel hanım öncelikli olarak diş hekiminize muayene olup diş taşlarınızı temizlettirmelisiniz. Ondan sonra düzenli olarak diş bakımlarınızı evde gerçekleştirmeli dişlerinizi düzenli olarak fırçalamalısınız. Diş eti sağlığınız oldukça önemlidir.

Bahadır

Merhaba hocam,tuzlu su ile ağızı gargargara yapmak diş Et’lerine herhangi bi yarar saglıyormu bu konuyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim iyi gunler

Uzman doktor

Bahadır. Bu uygulama sık yapıldığında diş etlerinize zarar verir.

burak

hocam ben diş eti çekilmesşi ankara hangi hastaneye yaptırıyım alt çenemde hocamda ve yaşım 26 ön dişler var nerden et alıp yapıştırıyorlar ameliyatta tamamen bayıltıyorlar yoksa sadece o bölgeyimi uyuşturuyorlar

Uzman doktor

Burak bey Flap Operasyonu Öncesi Sonrası Fiyatları bu konuyu okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

burak

hocam bende diş eti çekilmesşi ankara hangi hastaneye yaptırıyım alt çenemde hocamda ve yaşım 26 ön dişler var nerden et alıp yapıştırıyorlar ameliyatta tamamen bayıltıyorlar yoksa sadece o bölgeyimi uyuşturuyorlar

Uzman doktor

Konu hakkında bu sayfamızdan bilgi alabilirsiniz. Flap Operasyonu Öncesi Sonrası Fiyatları

sema

ben şeker ve tansiyon hastasıyım dişçiye gidemiyorum dişçide istifra ediyorum ama diş etlerim çekildi kendi kendi çıkıyor çıkmassada ağrı yapıyor bunun için ne önerirsiniz

salih

Dis etlerim kasiniyor fircaladikca rahatliyor ve kanatmak istiom kanattikca rahatliyom sebebi nedir ve ne yapmam gerek

Uzman doktor

Salih bey dişetlerinizde iltihaplanma var. Mutlaka bir diş hekimine giderek diştaşlarınızı temizletmelisiniz. İhmal ederseniz diş etleriniz çekilmeye başlayacak.

cigdem

Mrb dis etlerimde cekilme var ve dislerimi hrr fircaladigimda kanama olusyor ust damak sag kisimda var bu sikinti sadece bide on disim koku disa cikti ve sallanyoo ne yapmaliyim

Uzman doktor

Çiğdem hanım diş eti çekilmeniz bir hayli ilerlemiş diş hekiminize tedavi olmadan ne yazık ki buu durduramazsınız. Bir an evvel tedavinizi olunuz. Dişlerinizi kaybedebilirsiniz.

Ahmet

Merhaba benim diş etlerim çekiyor tek sorumun.
Ben adanadayım sizlerden nasıl randevu alabilirim adresiniz yazmıyor burada..

beytulah

diş eti çekilmesi var başlangıç oldugunu düşüyorum önerebileceğiniz bi diş macuu var mı

Uzman doktor

Diş eti çekilmelerinin başlıca nedenlerinden birisi dişlerinizde oluşan diş taşlarıdır. Öncelikli olarak diş taşlarının temizletilmesi gerekir. Ne tür bir diş macunu kullandığınız önemli değil. Piyasa da satılan hoşunuza giden bir diş macunu alabilirsiniz. Önemli olan diş bakımınızı nasıl yaptığınız günde kaç kez dişlerinizi fırçaladığınız, düzeli olarak dişlerinizi fırçalayıp fırçalamadığınız yada diş hekimi kontrollerine ne kadar sık aralıklarla gittiğinizdir. Mutlaka bir diş hekimine başvurarak dişeti tedavisi olmalısınız. Aksi taktirde dişeti çekilmeniz ilerleyecektir.

Şafak

Dişetlerimde çekilme var.diş doktorum çaresi olmadıgını ve bişey yapılamayacagını söyledi.dişlerimi fırcaladıgımda kanama agrı yada sızı yok.günde en az 2 defa fırçalıyorum dikkatle.glisterın diş fırçası macunu ve agız bakım suyunu kullanıyorum.dişlerim sallanıyor ve kökü görünüyor.ne yapmalıyım hocam

Uzman doktor

Düzenli olarak diş bakımınızı ve kontrollerinizi gerçekleştirmeye devam ediniz. Bu konuda doktorunuun önerilerini uygulayınız. Dilerseniz bir dişeti uzmanına başvurarak budoktora da muayene olabilirsiniz.

adem

iyi günler hocam bende kalsiyum eksikliği var içtiğim ilaçlardan dolayı dislerim delindi ve eti çekildi ne yapmam gerekir çok moralim bozuluyor

nur

Iyi gunler 5 aylık hamileyim ve diş etlerim çekiliyo surekli kanıyo tedavi olabilirmiyim hamileligim engel olurmu

Uzman doktor

Tabiki kesinlikle tedavisi olabilir Nur hanım hamileliğiniz diş eti tedavisine engel değildir. Doğum uzmanınızıda haberdar ederek bir diş hekimine başvurunuz. Hamile olduğunuzu belirtiniz.

harun dilli

benim diş etlerim cekiliyor ve dişlerim de dayanılmıycak bir agrı yapıyor bunun icin neyapmam gerekir

Uzman doktor

Harun bey muhtemelen düzenli olarak diş bakımınızı gerçekleştirmediğinizden kaynaklı olarak diş taşı oluşumu var. Öncelikli olarak bir diş hekimine başvurarak diş taşı temizliği yaptırmalısınız. Ardından dişlerinizin günlük olarak bakımını gerçekleştirmelisiniz. Zamanla oluşan iltihaplanma düzelecektir.

ezgi

iyi günler hocam 14 şubat tarihinde diş eti ameliyatı oldum ve şuan tekrar aynı şekilde çekilme meydana geldi bu normalmi?

Osman

Hocam benim diş eti çekilmem olduğunu farkettim aşağı yukarı 1 hafta önce başlamış gibi yarın dişçiye gidicem zaten acaba geç kalmışmıyımdır ?

Durmuş

1ay önce dişlerime küretaj yaptırdım .dişlerimin arası açıldı nefesi içime çekerken diş etlerim sızlıyor

Nadiya çetin

Doktor bey bende dişeti çekilmesi var dişlerim sallanıyor bunu durdurabilirmiyiz

yilmaz

Dis etletim cekiliyor bazi dislerim Sallaniyor ve birazi dokuldu Implant Yaptimak istiyom ama bilmiyorum cene kemigime yapilan implant dislerim sonra yine dusermi implant yapilan

songül

7 yaşındaki oğlumda diş eti çekilmesi var birisi süt dişi diğeri gerçek dişi ne yapmalıyım alt çenede

mustafa gülşan

Hocam iyi çalışmalar. Bir tane dişimin diş etinin çekildiğini farkettim. Bu diğer dişlere de bulaşır mı? Ğünlük olarak kısa süreli olmak kaydıyla iki kez fırçalarım dişlerimi. Onun dışında ne yapabilirim?

gülay

benim diş etlerim beyaz ve şiş bayaz olan yer çok acıyor doktora gittim dişini fırçal dedi bir diş macunu verdi klorheks diye tekar gittiim daha gelme dedi bide şu gargarayı verdı klorben o geçer dedi zaman zaman 1,50 yıldan beri var nolcak

Uzman doktor

Gülay hanım başka bir diş hekimine yeniden başvurabilir. Ağrılarınız konusunda bilgi alabilirsiniz.

Hatice

Merhaba hocam. Ben 15 yaşındayım ve diş etimde çok çok az bir çekilme var. Diş etim sızlıyor ve dişimde hafif bir sallantı var. Dişlerimi düzenli olarak fırçalıyorum ve diş ipi kullanıyorum. Bunun dışında ne yapmam gerekiyor?

Uzman doktor

Diş hekimine düznli olarak kontrollere gitmeli ve diş taşlarınızı temizlettirmelisiniz.

Sibel

Sorulari ve cevaplari tek tek okudum..uzman doktor hîc sîkilmadan sabirla hepinize tek tek cvp vermis.. Yahu arkadas siz hic yazilanlari okumuyormusunuz..ayni sorulari sorup duruyorsunuz..dis etinde cekilme olan bir hastanin yapabilecegi tek sey vakitkaybetmeden bir hekime gorunmesi..hadi bir iki tane ayni soru gelir de cevabi kacirirsin anlarimda.. Onlarca ayni soruya ayni cevaplar gelmis.. Sen daha buradaki cevaplari okumada tembellik gosteriyorsun ..arastirin,çözumsel olun..armut pis agzima düs yapmayin..bir sürü siteler var bilgilendiren..kaldiki hepinizin durumu hekimlk..nasil tembel bir milletiz buradan bile anlasiliyor.. Hepinize gecmis olsun..

Hüseyin

Eşimin diş eti çekilmesi var gelip muayene olmak istiyoruz ben çalışan Memurum Kütahyada oturuyorum saygılarımla

SULTAN

slm üç gündür diş ağrısı çekiyordum,doktara gittim çürüktür diye,doktorum diş etimde cerrahi müdale yapılması gerektini söyledi.ağrı yapan dişim bu arada çürükolmadını diş etim çekilmiş olduğundan ağrıdını belirtti benim öğrenmekistediğim bu tedaviyi nerde sorunsuz yaptırabilirim

tülay

alt çenemde diş eti çekilmesi var.yapılan işlem kaç dakika sürüyor bu işlem kesin sonuçmudur tekrar çekilme olabilir mi ve fiyatını öğrenmek istiyorum.teşekürler…

Uzman doktor

Tülay hanım diş eti çekilmesi bir sağlık problemidir ve mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir. Bu süreç uzun sürebilir ve ağız diş temizliği bırakılırsa yeniden çekilme görülebilir.

seyhan

düş eti çekilmesi var yanlızca ön alt 2 dişimde cekilen kısımda biraz çürüme var agrı sızı diş sallanması yok dişciye gidecegim elbetteki ama bu dişleri kaybetmem söz konusu degl dir inş paradondax macun kullANSAM BİR FAYDASINI GÖRÜRMÜYÜM SAYGLAR

Uzman doktor

Seyhan hanım eğer sizde mevcut bir diş eti çekilmesi varsa bunun tedavisini mutlaka diş hekimi yapmalıdır. En kısa sürede tedavinize başlamalısınız.

Ebru

Merhaba bende diş eti çekilmesi var ve bununla ilgili muayene olmak istiyorum. Size nasıl ulaşabilirim

Dilek

Merhaba hocam benim alt diş etim sallanıyor üst diş etim çekildi hafif kökü görünüyor diş etlerim kıpkırmızı şiş acıyor ve kanıyor. Paradontax kullanıyorum. Doktora gittim iki hap bir gargara verdi ve gargara baya yakıyor. düzelirmi sizce?dişlerimi kaybetmekten korkuyorum alt diş etimin biri baya gevşek ve sallanıyor çünkü

Uzman doktor

Diş hekiminizin diş bakımı hakkındaki önerilerini mutlaka uygulayın ve diş bakımınıza bu süre zarfında Özen gösteriniz

lale

Diş etlerimde çekilme olduğunu öğrendim. İki kere diş taşlarını temizleyip, çözüm olacağını söyledi diş hekimleri. Fakat fırçalarken kanama problemim hala devam etmekte ve yaklaşık 1 senedir de elma gibi sert bir meyve yediğimde öndeki iki dişim direk kanamaya başlıyor. Bununla ilgili ciddi endişelerim var. Diş etlerimi ve dişlerimi kaybetmekten korkuyorum. Ne yapmam gerekir, nasıl bir tedavi önerirsiniz? Lütfen yardımcı olur musunuz?

Uzman doktor

Lale Hanım diş etlerinizde ciddi anlamda bir iltihaplanma söz konusu dişlerinizin bakımını düzenli olarak gerçekleştirmenizi ve Diş Hekimi kontrollerinizi düzenli olarak gerçekleştirmenizi size tavsiye ederim diş hekiminizin iyi diş macunu ve diş fırçası kullanımı Ayrıca diş hekiminizin önerdiği şekilde dişlerinizi fırçalamanızı ve bu konuda detaylı bilgileri diş hekiminizden almanızı öneriyoruz

sevilay

benımde alt dişlerim porselen hepsi yalnız 1tane dısımde dıs etı cekılmesı olustu dıger bosluktakıdıslerım ıse damakta erıme olusuyor yavsca yasım 30 bayanım neyapmalıyım

Uzman doktor

Sevilay Hanım merhabalar diş etlerinize yönelik bir an evvel tedaviye başladı olması gerekmektedir damaktaki kelimelerin araştırıp ortadan kaldırılması gerekir.

remzi

dişeti çekilmesi var dişetlerim sürekli sızlıyor ve hiçbirşey yiyemiyorum

Nazlı

Merhabalar ben yillardr disimi dizenli fircaladm yasim 21 on alt dismde dis eti cekilmesi olustu 2 senedr dislarimi doktora temzlettm dogru fircalama yonteminide kullandim fakat annemdede bu sorun oldugundan korkuyorm sanki hergun biraz daha aciliyor disim ne yapmaliyim

Uzman doktor

Nazlı Hanım merhabalar yalnızca Diş fırçalamak yetmiyor aynı zamanda diş ipi kullanımı Ağız gargarası ve düzenli olarak 3 ve 6 aylık periyotlarla Diş Hekimi kontrolünde gerçekleştirmelisiniz

ozlem

Mrb Ben 28 yasindayim..dis kokune bagli olarak kararmayla birlikte dis etimde cekilme sikayetiyle doktora gittigimde bu dislerimin zamaninda cikmyan sut dislerim oldugu soylendi ‘ve 6 tane varmis..simdi zamanla bu dislerim kokten kararip disetim cekiliyor nasil bi tadavi iygulayabilirim implant harc..tesrkkur ederim

Hatice

Merhaba ben 17 yaşındayım, sadece ön alt dişlerimde fırçalarken kanamalar olmaya başladı ve diş etlerim biraz çekiliyor ne yapmam gerek? Ayrıca diş taşı çürüğe neden olur mu ?

gulcan

Merhaba benim en arkadaki dişim çürümüştü ve kırıldı 4 te 1 kadar doktora gitsem ne yapar ?

pelin

Merhabalar ben 26 yaşındayim 2 yıldır ortodonti tedavisi görüyordum 1 ay oldu tedavi bitti fakat tedavimin 1 yılında dış eti çekilmesi başladı daha sonra dis sallanmaları ilk sallanma normal geldi bana tedaviden sandim fakat tellerim çıktıktan sonra gittiğim merkezde başka bi hekim dış kaybı olabilir önüne geçelim dedi fakat biraz araştırma yaptim ortodonti tedavisinde fazla kuvvet uygulandığı içinde olabileceğini okudum ne yapmam lazım başka bi periodontologami gitmeliyim yoksa ayda 1 kontrol lere devammi etmeliyim lütfen aydınlatın doğum kontrol kullanıyorum bununda etkisi olduğunu okudum doğum kontrolu bırakmalımıyım bazen dişlerim çok siktigimİ hissediyorum

goknur

Diş eti trasi nedir bilgi verir misiniz?

SD

merhaba. 1ay önce diş hekimine gittim. çünkü ön alt dişlerimde sallanma vardı cocukluk zamanımda çarpmayla kırılmıştı bıraz sımdı gittkçe kötü olmaya başlamıştı ve diş etlerimde şişme oluyordu. doktora gittim film falan cektıler. antibiyotık gargara falan kullanıp diş şişmelerimi indiridiler. sonra dişlerimi temizlettim diş taşlarım vardı. 1 hafta once cerraha muayene oldum. diş kemiklerimde yukarı doğru çekilme var dediler genetık dediler. babamdada aynı sorun var oda tedavi oluyor. diş etlerini kaldırıp kemige kadar temizleme uugulayıp dikiş atılacak dedıler. çok korkuyorum.bu gittiğim yer özel diş merkezi.acaba bu ameliyatı olmadan da evde bi tedavi yöntemiyle düzltme sansım olabılırmı. yaptırmazsanız 2sene içinde dişler sallanarak dökülmeye baslar dediler. şiimdi devlet hastaneınden randevu aldım bide orda film cektırıp baktırıcam onlarda aynı şeyi söylerse bu ameliyatı olmam gerekicek sanırım. bu arada 1 aydır parodontax diş macununu kullanıyorum ve 2dk boyunca fırçalıyorum. bırde parodontax gargarası varmış onuda alıp kullansam. 20gün sonra devlet hastanesine kontrole gidicem belkı bıraz farkeder bunları kullanmam. yaşım 31 lütfen yardımcı olurmusunuz tesekkürler.

FİLİZ

Merhaba.. Ben Ege Üviversitesinde memurum.. ileri derecede diş eti rahatsızlıgım var aslında sızınle telefonla gorusmek ıstıyorum ..Şimdiden tşkler..

seda

merhaba

2 ay önce alt ön diş arkasında diş etimde şişme oldu (son zamanlarda sıksık farklı yerlerde oluyordu) dişçiye gittim. film falan cektıler. Alt ön dişlerim ufakken kırılmıştı biraz şimdi artık iyice rengi falan değişti ve küçüldü sanki bırde sallanıyor. antibiyotık kullandım gargara falan gecti şişme. ama tedaviye devam ettım. 2 seans temizleme uygulandı diş tartarlarım vardı. daha sonra cerraha yonlendırdiler oda baktı diş etlerinde cekılme var dedi ve kemik olması gereken yerden daha yukarda çekilmiş. şimdi bana operasyon söylüyor. diş etlerini kaldırıp temizleme işlemi yapılacak ve dikiş atılması gerek dedi yoksa 2-3sene sonra yavasyavas dişlerini kaybediceksın dedı kemiğe tutunamaya başlıcak diş kokleri sanırım. bu arada yaşım 31. bu gittiğim hastane özel. kesin emin olmak için devlet hast. gittim oda aynı seyı söyledi. 2-3 sene değilde 5-10 sene götürür senı dişlerin dedi ama geç kalınmış tabıkı dedi. bu operasyon maliyetli birsey yaptırabılırsen yaptır dedi. bende korkuyorum bi türlü başlayamadım operasyona. ne yapmam gerekir acaba bu işlemi yaptırmalımıyım yardımcı olursanız sevınrıım. bu arada bu 2aylık süre için de parodontax diş macunu kullanıyorum. diş etleir kanamam olmuyor ve diş etlerim normal rengine döndü. sizinde yardımzıı bekliyorum. ona göre tedavıye başlayacagım. teşekkürler.

Funda

Merhaba hocam benim sorunum tum dislerim agriyor ve 6 ay icinde degisime ugradi inci gibi dislerim sizliyor alt on dislerim ve arka dislerimin kokleri aciga cikti ne oluyor anlamadim bakim vs hepsini cok guzel yaparim ama bu 6 ay icinde mahvoldu inci gibi dislerim soguk sicak hicbirseey icemiyorum

Rıdvan

Hocam öncelikle merhaba benim dış eylerim çekilmişti ve doktora gittim dış taşlarını temizledi ama sonra herhangi bir ilaç yazmadı ne yapmalıyım bende dış etleri eski haline gelirmi

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce