Diş Duşu Nedir ? Diş Duşu Nasıl Yapılır ? Ağız Duşu Fiyatları

diş duşu

Ağız duşu bir nevi diş temizleme uygulamasıdır. Bu uygulamadaki amaç ise diş fırçasının ve diş ipinin erişemediği bölgelere erişmek ve bu bölgelerin temiz tutulmasını sağlamaktır. Genellikle ağız hijyenine önem vermeyenler için diş hekimleri tarafından istenen diş duşu uygulaması em pratik hemde rahat bir uygulamadır. Bu uygulama ile yıllarca sağlıklı bakmadığınız dişleriniz yeniden sağlığına kavuşacaktır.

Diş duşunun genel özellikleri nelerdir ?

Genel olarak hareketli bir mekanizma olan diş duşu içerisinde hava ve suyu barındırmaktadır. Bu uygulama ile dişlerin hiç ulaşamadığınız bölgelerine çok rahat ve hızlı bir şekilde ulaşmış oluyorsunuz. Bu uygulama kesinlikle ve kesinlikle ağız hijyeni ve ağız temizliği konusunda fark yaratmaktadır. Diş ipi ve diş fırçasından çok daha ileri bir diş temizliği sunmaktadır.

Diş aralarını temizlemekte güçlük çekiyorum diyenler için en ideal diş temizleme yöntemi

Diş duşu uygulaması diş ipi kullanıyorum, dişlerimi fırçalıyorum ama dişlerimin arasında hala kalıntılar kalıyor diyen hastaların kesinlikle uygulaması gereken bir yöntemdir. Bu yöntem özellikle çarpışık dişleri olan ve çarpışık dişlerinden dolayı diş aralarını yeterli miktarda temizleyemeyenler için önemli bir araç..

Diş duşu dişleri nasıl temizliyor ?

Diş duşu içerisinde hava ve su karışımının olduğu ve bu hava su karışımını tazyikli bir şekilde dişler üzerinde uyguladığı bir yöntem bu yöntem ile dişler üzerinde üstün bir temizleme uygulanmış olur.

Diş duşu evde kullanılabilir mi ?

Diş duşu evde kullanılabilir. Bu göreceksiniz ki çok gelişecek bir sistem olacak ve hemen hemen hepimiz artık bu uygulamayı hayatımıza geçireceğiz. Hem evlerinizde hemde diş hekimlerinizin gözetiminde bu uygulamayı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Diş duşlarının en büyük avantajı nedir ?

Diş duşlarının en büyük avantajlarından birisi de çıkarılıp değiştirilebilir başlıklarıdır. Bu başlıkların değiştirilebilir olması extra bir hijyen ve sağlık demektir.

Diş aralarındaki yemek artıkları diş duşu ile nasıl çıkıyor ?

Duş duşu içerisinde bulunan hava ve su dişler üzerinde tazyikli bir şekilde uygulanıyor ve dişler arasında kalan yemek artıkları çok hızlı ve kolay bir şekilde temizleniyor.

Diş duşları diş etlerine zarar veriyor mu ?

Asla vermiyor. Diş etlerine zarar veren kürdan gibi cihazların aksine diş duşları gayet diş dostu ve diş eti dostu aparatlardır. Bu aparatlar asla diş etlerine bir zarar verme riski taşımıyorlar. Bu uygulama ile diş bakımını eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmek mümkün oluyor.

Diş duşu ağız içerisinde rahatlama hissi uyandırıyor

Diş duşu diş aralarını ve dişleri temizlerken aynı zamanda uygulanan tazyikli hava ve su sayesinde diş etlerine de masaj yapmış oluyorsunuz. Bu sayede işlem sonrasında ağız bölgesinde de bir rahatlama yaşıyorsunuz.

Ağız duşu ağız sağlığının en gerekli parçalarından birisi olmuştur

Uzun yıllar boyunca diş fırçası ve diş ipi önerdiğimiz hastalarımıza artık diş duşunu da öneriyoruz. Bu uygulama evlerimizde de kolaylıkla yapabileceğimiz ve son derece pratik bir uygulama olarak hayatımızdaki yerini alıyor.

Ağız duşu giderek yaygınlaşıyor

Bu giderek yaygınlaşan ve herkese önerdiğimiz bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde daha sağlıklı dişlere sahip olurken daha sağlıklı da bir ağız yapısına sahip oluyoruz.

Bu ağız temizliğini destekliyen bir aparattır

Ağız duşu aparatları ağız hijyenini destekleyici bir uygulamadır. Tabiki bu uygulama ile beraber diş ipi kullanımı ve ağız fırçalama alışkanlıklarımızı da ihmal etmememiz gerekiyor. Birde 3-6 aylık periyodlarla mutlaka diş hekimi kontrollerini de gerçekleştirmeliyiz.

Diş duşu plak oluşumunu azaltıyor

Yapılan araştırmalar sonucunda görülüyor ki diş duşu uygulaması bakteri plaklarını önemli ölçüde azaltıyor ve hastaların daha sağlıklı diş eti yapısına sahip olmalarını sağlıyor.

3 Yorum

Yorum Yaz

ışıl

diş duşu aletini nereden temin edebilirim fiyatı nekadardır.Üst damakta en son 2 dişim sallanıyor diş hekimim iki dişede kaplama yapalım dedi dişler birbirini tutar dedi ne derece etkili olur.Sallanması geçermi

ibrahim

ben üstteki 8 disimi lamine kaplatmak istiyorum tahmini bir fiyat söylermsnz??

benim sorunum dişlerim çürük olduğundan ağrısı kalbime vuruyor birde ben magdurum ne param var nede pulum bir allah birde siz varsanız bana yardımcı olsun yeni sağlıklı diş istiyorum ben:(

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce