Diş etlerim kanıyor ne yapmalıyım ?

disetikanamasi

Dişim kanıyor, dişim sürekli kanıyor diye şikayet edilen durum aslında diş etlerinin kanamasıdır. Diş eti kanamaları hemen hemen her insanda görülebilien bir durumdur. Bu kadar yaygın olduğundan dolayı pek üzerinde durmayız ve buna bir hastalık muamelesi yapmayız. Uzun sreli olarak görülen ve tedavi edilmeyen bu durum sonucunda ise diş eti rahatszılıkları, diş eti çekilmeleri ve diş kayıpları ile karşı karşıya kalırız.

Eğer gündüz yatapınızdan kalktığınızda diş etleriniz kanıyorsa, dişlerinizi fırçalarken dişleriniz kanıyorsa yada yemek yerken dişleriniz kanıyorsa mutlaka bu durumu önemseyin ve konu hakkında tedavi yollarına başvurun..

Peki tedavi yolları nelerdir ?

Tedavi yollarına geçmeden önce bu durumun neden başımıza geldiğini ve ne yaparsak diş eti kanamalarıyla karşı karşıya kalmayız sorusunun bilinmesi gerekmektedir. Eğer dişlerinize yeterli özeni göstermiyorsanız, dişlerinizi düzenli olarak fırçalamıyorsanız, diş ipi ve ağız gargarası kullanmıyorsanız, düzenli beslenmiyorsanız ve en önemlisi ise yılda en az 2 defa diş hekimine uğramıyorsanız mutlaka diş etleriniz kanıyacaktır. Bu durumdan kaçamazsınız. Nelerin diş eti kanamalarına sebep olduğunu artık öğrendik. Tedavi yollarını araştırdık..

Tedavi edilmezse ne olur ?

Peki gelelim bu durumun nelere yol açtığını biliyorsunuz ve önlem almıyorsunuz. Düzenli beslenmiyor, diş bakımınızı yerine getirmiyor ve diş hekimi kontrollerini gerçekleştirmiyorsunuz. Sonuç ne olur ? Sinsi ve yavaş yavaş ilerleyen bu hastalık sonucunda diş etleriniz çekilecek ve dişlerinizi kaybedeceksiniz. Diş etleriniz bir kere çekildi ise yani ilerlemiş Periodontitis (İlerlemiş Diş Eti İltihaplanması) yaşandı ise görünüm olarak bir daha geri dönüş yoktur.

Dişeti çekilmesi durdurulabilir mi ?

Diş eti hastalığı durdurulabilir fakat görünüm olarak eski estetik görüntü sağlanamaz.

Gingivitis (Diş Eti İltihaplanması)

Dişeti hastalığıdır. Bu durum görüldüğünde dişetleri kırmızılaşmaya, şişmeye ve kolay bir şekilde kanamaya başlar. Bu aşamada tedavi yöntemleri ve alınacak önlemlerle diş eti rahatsızlığı durdurulabilir. Burada önemli olan diş hekimi kontrolleri ve diş hekiminizin önereceği tavsiyeleri harfiyen yerine getirmektir.

Periodontitis (İlerlemiş Diş Eti İltihaplanması)

Gingivitis dişeti iltihaplanmasından sonraki aşama olan Periodontitis ilerlemiş olan dişeti iltihaplanmasıdır. Dişeti iltihaplanması zamanında tedavi edilmediğinde ilerleyerek dişeti altına oradan kemik bölümünü sarmaya başlar. Diş plaklarının oluşturmuş olduğu bakteriler ilerlemiş Periodontitis diş iltihaplanmasında dokuları tahriş ederek zamanla dişlerin sallanmasına ve dökülmelerine neden olur.

89 Yorum

Yorum Yaz

Nizamettin

Doktor bey benim diş etlerimde çekilmeler var bu diş çekilmesinden dolayı sağlam olan dişlerimde dökülmeler başladı. Diş doktoruna gitmekten korkuyorum bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler.

Uzman doktor

Diş çevresi dokularınız iltehablı.Bunları temizletmeniz gerekir.Acilen

Zeynep

Doktor bey benim diş etlerimde sorun var dişlerimde de çürümeler var diş etleri için vbe dişlerim için doğru fırçalama tekniği nasıl yapılır ? Bazı doktorlar daire çizerek fırçalayın diyor bazıları aşağıdan yukarıya diyor karıştırıyoprum acaba ben mi doğru fırçalayamıyorum..

Uzman doktor

Merhaba, her zaman diş etinden başlayarak ve diş etini masaj ederek, fırçayı dişe göre 45 derece açıda tutarak diş etinden dişe doğru fırçalayın. Fırçalar diş aralarına girmesi için biraz sağ sol yaparak oynatın, daha sonra aşağıya doğru fırçalayın. Her zaman diş etinden başlayarak dişe doğru fırçalayın. Dişlerin üst yüzeyleri ise fırça ön arka hareketi yaparken fırçalanmalı.

Hadise

Doktor bey merhabalar 2 yıldır dişetlerimde kanamalar mevcut bu kanamalardan bir türlü kurtulamadım. Dişlermi düzenli olarak fırçalamama rağmen bu kanamalar oluyorlar. ne yapabilirim önereceğiniz bir ilaç var mı ?

Uzman doktor

Diş etlerinizin tedavisi gerekiyor.Diş hekiminize başvurun.

Lerzan

Doktor bey benim ön alt dişlerimde sürekli olarak dişeti kanamaları oluyor. Elimle yada dilimle dişetlerimi bastıırdığımda kan geliyor. Geçen senede böyle bir durum vardır fakat doktora gittim diş etlerimin arasına girerek kazıma işlemi yaptı ve sonra geçti fakat yeniden başladı. Diş ipi kullanıyorum azalma var ama geçmediler. ne yapabilirim ?

Uzman doktor

Diştaşlarınız birikmiş ve dişetlerinizin sağlığını bozmuş olabilir. Diştaşı temizliği yaptırırsanız şikayetiniz geçecektir

Serkan

Doktor bey üst ön dişlerinde sürekli olarak diş eti kanamaları oluyor. Dişlerimi çalkalıyorum yüzümü yıkarken bir bakıyorum kanamalar oluyor. Dişlerimi korkudan fırçalayamıyorum bile. Bu beni çok rahatsız eden bir durum ne yapılması gerekiyor.

Uzman doktor

Merhaba comodin dişetlerinde kanamayı arttırabılır kan sulandırıcı ılaclardan hangısını kullanırsanız kullanın bu sekılde etkılerı olur,bunun dısında dısetı durumunada bakmak lazım yogun diştası bırıkımındede kanamalar olur detertraj veya derın temızlık dedıgımız subgıngıval kuretaj yapılarak en azından dısetlerınız saglıgına kavusmus olur,antıbıyotık tedavısı ıle belkı kanamalar durdurulabılır ama gecıcı olarak buna hekım gorup kara vermelı saygılarımla

Rüzgar

Doktor bey diş etlerim kanıyor ne yapılması gerekiyor. Özellikle sabahları bu kanamala oluyor neden ?

Uzman doktor

önce bir diş doktoruna diş etleriniz kanıyordur
sorun yoksa bir gögüs hastalıkları doktoruna oda sorun yok diyorsa bir gazteroenterologa görününü

murat

meraba doktor bey benim sadece dişlerimi fırcalarken diş etlerim kanıyor biraz onu nası önleyebilirim.Son olarak 1 aydır dişimde geçici dolgu var herhangi bi zararı varmı dişimde kalmasının.

Uzman doktor

Murat geçici dolgu olmasının bir sakıncası yok fakat tedavinizi tamamlayın.. Ayrıca diş etlerinin kanaması sizde bir diş eti sorunu olduğunu gösterir bunun için öncelikle diş taşlarınızı temizlettirin. Diş hekiminize muayene olmalısınız.

Elif

Hocam benim diş etlerim her fırcaladıgımda cok kötü bi şekilde kanıyor ve cok ağrı sızı yapıyor fırcaladıgımda diş etlerimin araları kırmızı kırmızı oluyor bunun için ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz bana tşk ederim

Uzman doktor

Elif hanım bu durum diş eti hastalıklarının başladığının habercisidir. Mutlaka bir diş hekimine gidip diş taşlarınızı temizlettirin ve günlük olarak diş bakımınızı ihmal etmeyin.

busra

yirmilik dişimi çektirdikten sonra sabahları uyandığımda ağzımda sarı tükürük oluyor. bunu sebebi nedir acaba ?

Uzman doktor

Büşra hanım yirmilik diş çekimi sonrasında bölgede eğer iltihaplanma varsa sarı renkte bir sıvı görülebilir. Eğer bu durum uzun süre devam etti ise tekrardan diş hekimine görünmelisiniz.

saliha

ust damagimda cene aparati var ve surekli dis etlerim kanama yapiyor ne yapmaliyim

Uzman doktor

Saliha hanım aparatın değiştirilmesi gerekiyor.

Doktor Bey her diş fırçaladığımda diş etim kanıyor ne yapmalıyım ne önerirsiniz ??

hemde 12 yaşındayım Doktor bEY

yagmur

Merhaba, doktor bey. Ben bir iki hafta önce diş taşlarımı temizlettim kanamalar durmuştu ama bugün fark ettim ki yine başlamış diş eti çekilmesi olan bölgede. Diş eti çekilmesi için temizlik dışında başka nr tedavisi var acaba doktorum herhangi bir şey yapmadı bu çekilme için 🙁

Uzman doktor

Yağmur hanım bu dönemden sonra dişlerinize çok iyi bakmalısınız. Günlük olarak bakımlarını gerçekleştirmelisiniz. Şikayetlerinizle ilgili olarak yeniden diş hekiminize başvurabilirsiniz.

ENGİN

MERABA DOKDOR BEY 2 HAFTADIR SÜREKLİ DİŞ ETLERİMDE KANAMA VAR SABAH KALKTIĞIMDA DİŞLERİMİ FIRÇALADIĞIMDA YEMEK YEDİĞİM ZAMANLARA SÜREKLİ KANAMA VAR DİŞLERİME SÜREKLİ BAKIM YAPAR DÜZENLİ FIRÇALIYORUM BU KONU PİSKOLOJİMİ BOZDU ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM ÖNERE BİLECEĞİNİZ BİR İLAÇ VAR MI ..?

Uzman doktor

Bir diş hekimi uzmanına görünerek diş taşlarınızı temizletmeniz gerekmektedir.

Mehmet

Doktor bey saygilar; Diş etlerim durduk yere kanıyor.Dişlerimi düzeni olmasada fırçalamaya çalışıyorum.Dis eti için kullanılan macun ve gargara urunlerini kullansam tedavi edebilirmiyim?

ilayda

Alt diş etlerim sürekli kanıyor. Ön dişlerimin etleri. Doktor sert fırçalamamdan söyledi. Ama bu durum halen devam ediyor. Dislerimi fırcalamadğmda da. Hafif bi dokunusumla kan oluyor hemen. 19 yaşındayım daha.ne yapmam gerekir dişlerimi kaybetmek istemiyorum

ayse

Merhabalar doktor bey acil cevap verirseniz sevinirim demin durduk yere dis etim kanadi ayrica azıcık altlara dis eti cekilmesi var her sabah dislerimi fircaliyorum bazen unutsamda grnellikle fircaliyoruk nedeni nedir ?

Başak

Merhaba! Ben Başak. 1 yıl önce 4 yıl kullandığım diş (çene) aparatını kullanmaya son verdim. Çenemin önde olmasından kaynaklıydı ve o aparat sayesinde çenem-diş düzenim ve sıralamam düzeldi. Hatta dişlerimi düzenli fırçalardım. Fakat 1 yıldır derslerim yüzümden yemek yiyecek vakti bile kendime ayıramaz oldum.2günde bir fırçalayabilirdim anca. Ama son 1 aydır düzenli günde 2 kere fırçalıyorum ve dişimdeki yer yer süt içince olan ağrılar ve az olan diş eti kanamam geçmedi. Aslında azaldı. Sadece bir dişin üstünde kanama oluyor ve o dişin etinde cekilme var-hafif-. Öğrenciyim ve dişlerime vakit ayıramadığım için bozulacak ve tekrar sorun yaşayacağım diye korkuyorum. Daha yumuşak diş fırçası, gargara, daha düzenli diş ipi kullanımı işe garayabilir mi? Dişteki sıvı tüketiminden (özellikle soğuk sıvı) sonra gelen ağrı için ne önerirsiniz?
İlginiz için teşekkür ederim.

gökhan

Hocam benim dis etlerim kücük yaştan beri kanar. Fakat son yıllarda grip olduğum zaman diş etlerim şişiyor ve dayanılmaz bir acı veriyor. Dis etlerimi parcalamak istiyor gibi oluyorum.ayrica dudaklarimin alt kismandaki yani dis etinin bitti noktadan bn disimin dibini gorebiliyorum. Sanki dis etim incelmis gibi geliyor. Sizce sorun nedir. Saygilarimla

can

Merhaba hocam ben can yaklaşık 4-5 ay önce diş temizligine gittim ve suan yaklasık 2 haftadır dışlerim kanıyor diş temizliginden önce böle bi durum olmuyordu bir iki kere kanıyor kesiliyordu suan sureklı kanama oluo diş etlerimde ve dişlerimi bıraz sıkıncı agrıo ekmek felan yerken acıo agızımı kapatıp nefesimle dişlerimi cekmıye calıstıgımda diş etlerimden kan gelio hep aşırı şekilde bunun sebebi ne olabilir 20 yaşındayım

fırtına

Doktor bey kolay gelsin küçükken alt köpek disi diye tabir ettiğimiz disimi çıkarttım yeri yandaki dişler kayarak dolunca diş etlerim de zikkak sekillenmeler olusunca dış etlerin kanamaya başladı öneriniz nedir alt d alt damakla

fırtına

Dis etlerim kanamaya başladı sabah kalktığımda ağzımda kan tadı tükürdüğünü afedersiniz kanlı bunu yok etmem için yapmam lazım,

Onur

Merhaba hocam benim dislerim sürekli kanıyor sabahları kalktığımda kanıyor dislerimi fircaladigimda kanıyor tabi sürekli kanadigi için azımda basınç oluşturarak nasıl ki meyvanin suyunu çeker gibi damaklarımdan kan geliyor napalım hocam hangi branştaki hocaya basvurmaliyim yardımlarınız için simdiden. Teşekkür ediyorum

ömer

doktor bey diş etlerim ilk defa elma yerken kanadı alt ön 4 diş korkuyorum ne yapmalıyım ileri düzeymidir acaba

kenan

merhaba doktor bey diş etlerim kanıyor herhangi bir vitamin eksikliğiyle alakası olabilirmi ve ne yapmalıyım

Uzman doktor

Kenana bey vitamin takviyesi durumun daha sonraki aşamalarıdır. Öncelikli olarak doktorunuza gözükmeli diş taşı temizliği yaptırmalı ve günlük olarak dişlerinizi temizlemeye özen göstermelisiniz.

Ece

Doktor Bey ben uzun bir süre yoğun stresli bir dönemden geçtim.5 6 ay kadar dişlerimi ihmal ettim düzensiz fırçaladım.Diş eti kanamaları,ön alt dişte aşınma ve ufak diş eti çekilmesi başladı.Şimdi düzenli fırçalamaya başladım düzeldi gibi fakat bir iki dişimin kök kısmında bazen kanama arada devam ediyor.Bazen durduk yere kanıyor.İlk defa diş taşı temizliği yaptırdm.Bende folat eksikliği var aneminin diş eti kanamalarına etkisi varmıdır..Ne yapmamı önerirsiniz?

Uzman doktor

Ece hanım öncelikli olarak doktor kontrollerinizi gerçekleştirmeniz gerekir. Doktorunuzun diş taşlarınızı temizlemesi ve size bakım hakkında bilgiler vermesi gerekir. Daha sonra siz evde bakımınızı gerçekleştireceksiniz.

petek

doktor bey benim diş etlerimle ilgili problemin var alt ve üst diş etlerime neredeyse fırça değdiremiyorum canım çok yanıyor ve diş etlerim kanamaya başlıyor estetik olarak da dişlerim çok küçük zaten ve güldüğüm zaman sadece diş etim gözüküyor ne yapabilirim?

Görkem

Merhaba Doktor Bey ben bugün dişlerimi fırçalarken yeni fark ettiğim bir durumla karşılaştım. Dişimin arkasından kan geliyordu ve bende korktum hemen araştırdım. Dişime dokunduğum anda ağrıyor. Bu son haftalarda annem çok fazla kızım sınavına çalış demişti bende strese girdim dişlerimi ihmal ettim. Şu aralar düzenli fırçalamaya başlayacağım sizce kaç gün ya da hafta sonra kanama durabilir?

mustafaa

Doktor ben ben yaklaşık 5 aydır düzenli olarak doktora gidiyorum dış etlerinden dolayı çok aşırı kanama var halen de düzelme yok onerececiniz bir şey varmi.

Uzman doktor

Mustafa beysoruyu iki kez iletmissiniz yanıtı vermiştim.

mustafaa

Doktor bey ben yaklaşık 5 aydır düzenli olarak doktora gidiyorum dış etlerinden dolayı çok aşırı kanama var halen de düzelme yok onerececiniz bir şey varmi.

Uzman doktor

Mustafa bey düzenli olarak günde en az iki kez olmak koşulu ile diş bakımınızı gerçekleştirmelisiniz. Bunun yanı diş ipi kullanımı ve diş gargara uygulamalarını da ihmal etmemelisiniz. Diş bakımı konusunda diş hekiminizden bilgi almalısınız ve doğru diş bakımını günlük olarak evinizde uygulamalısınız.

Gezgin44

Merhaba Doktor Bey
Ben yaklaşık 2 senedir dişimi fırçalamıyorum ve dişim ağrımaya başladı fırçalayayım geçer dedim çok fazla kan aktı ve 2 saat arayla 3 kere daha fırçaladım herhalde çok bastırdım diş etim ağrıyor ve şişkin evde yapabileceğim yöntem nedir ?

Uzman doktor

Gezgin44 diş hekimine giderek diş taşlarının temizletilmesi gerekiyor. İhmal etmeyiniz.

Ömer

Burnuma su çeksem dişim kanıyor, ne yapmalıyım. Diş etleri kanamasını durdurmak için fırçalasamda fırçalamasamda kanıyor.

Çiğdem

Merhaba
Benim sorunum yeni başlayan diş etlerimdeki kanamalar bu sebeple dr gittim dişlerim sağlıklıymıs hiç çürük yokmus ancak arka taraflarda az diş taşı olmus dedi temiZlettim iki gün önce şimdide diş etlerim şişti temizletince zorlandı diyemi oldu bu öğrenebilirmiyim teşekkürler

İlker

Merhabalar doktor bey.Sol üst dişim kırıldı ve kanama oldu,doktora gittim dolgu yapması için,fakat kayıp fazla olduğu için çekilmesi gerektiğini söyledi.Mecbur çektirdim.2 hafta oldu bişey yesem de yemesem de ağzımı çalkalasam bile o bölgeden kan geliyor.Ne yapacağımı şaşırdım.

çağdaş

doktor bey benım dıs etlerım bırden bıre cok agrılar oldu yedıgım en ufak seyde kanamaya basladı ve son zamanlarda ekmek bıle yıyemıyorum dıs etlerımın agrısından sabahları kalktıgımda oksurdugumde kan gelıyor ne yapmalıyım sebebı nedır ?

Serpil

Merhaba doktor bey benim dişlerim her sabah kalktığımda dişlerim kaniyor ne yapabilirim.?

Volkan

Merhabalar hocam. Ben 8 li porselen diş taktırdım üst dişlerime. Yani eski dişleri kestirdim, sivri şekilde kaldılar ve üzerine 8 li bir diş yapıştırıldı. 6-7 sene oldu bu olay olalı. Şimdi üst dişlerimde kanama oluyor. Bunla ilgili olabilir mi? Genelde tek dişin olduğu diş eti kanıyor. Diğer bölgelerde pek kanama yok.

Uzman doktor

Volkan bey bu tür kaplamalarda diş temizliği çok önemlidir. En az 3-6 aylık periyodlarla diş hekimine muayene olmanız gereklidir. Mutlaka en kıa sürede bir diş hekimine başvurunuz ve diş eti tedavinize başlayınız.

merve

doktor bey benim dişlerim sürekli kanıyor ve alt diş etin çıkdı.ne yapmam gerekiyor

Uzman doktor

Merve hanım diş taşlarınızı temizletmeniz gerekiyor. Mutlaka diş eti tedaviside görmelisiniz. Vakit kaybetmeden bir diş hekimine başvurunuz.

Defne su

Tskkrlr

ÇiçekYusuf

Merhaba doktor bey dişlerime yeterince özeni göstermeme rağmen her uykudan sonra uyandığımda ağzımdan (gelen kanın diş etinden olup olmadığından emin değilim ama boğazımdan gemediği kesin) kan geliyor bununla beraber iğrenç bir tat ve sanırım buda ağızdan koku gelmesine sebep oluyor… Bana bu sorunlar için bir çözüm yolu söyler misiniz?… Şimdiden teşekkürler…

Uzman doktor

Çiçekyusuf diş etlerinizde bir iltihaplanma söz konusu en kısa sürede diş hekiminize başvurarak oluşan diş taşlarınızı temizletmeli ve diş bakımınıza daha fazla özen göstermelisiniz.

Nazlı

Merhaba ben nazlı uzun süre dişlerimi fırçalamıyordum hep ihmal ediyordum şimdi artık fırçalıyorum ve fırçalarken diş etlerimden kan geliyor çok nedeni uzun süre dişimi fırçalamadığımdan olabilir mi diye düşünüyorum ama başka neden var mı diye düşünüyorum zamanla düzelirmi başka kanamaması için ne yapabilirim ?
Cevabınızı kısa sürede bekliyir olacağım.

hazal

merhabalar, doktor bey dün doktora gittim diş etlerimin arasından sürekli olarak gündüz gece farketmeden ansızın kanamasından dolayı. doktor diş taşlarımı temizledi ve bana bir hafta boyu sürekli fırçalamamı önerdi. bir hafta sonra kontrolüm var ancak hala kanamaların olması beni korkutuyor. diş etlerimin kanayan kısımları kırmızı beyaz kabarık şeklinde yardımcı olursanız sevinirim. psikolojimi bozmaya başladı konuşurke aniden kanadığını insanlar söylemeye başladı.

selvi

merhaba… diş etlerimde kanama oluyor ama bu sadece fırçaladığımda oluyor. dişlerimde hafif ağrı var sızlar gibi. soğuk bir şey içtiğimde bu ağrı iki katına çıkıyor dayanılmaz bir şekil alıyor.ve ön dişlerim fazla olmasa da kımıldıyor.doktor beye başvurdum. 6 ayda bir diş taşlarımı aldırmam gerektiğini söyledi… ama diş taşlarının sürekli alınmasının da zararlı olduğuna dair bir duyum aldım.. ne yapmalıyım bilmiyorum…

Uzman doktor

Diş taşlarının temizlenmesinde herhangi bir zarar yoktur. Aksine fayda vardır. Doğru diş bakımı konusunda doktorunuzdan yardım almalı ve dişlerinizi düzenli olarak fırçalamalısınız.

Muhittin

Merhaba, bayaa uzun bir süredir dişlerimi fırçalamadım, son 2 gündğr fırçalıyorum, ve her fırçalamam da kanıyor, bir süre sonra düxelir mi?

Misafir

Merhabalar
Benim sorunum dilimdeki pas ve koku.Agiz sağlığıma oldukça dikkat ediyorum dişimi dilimi temizliyorum dis ipi kullanıyorum şekerli seyler cay kahve kola içmiyorum ama yinede bu pas ve koku geçmiyor ne yapmalıyım ?

şahin

Merhaba benim dış yerlerinde kanama oluyor elma yerken gôrebilyorum halbuki dişlerine iyi önem veriyorum dişlerini en kaliteli dış maçı ile fırçaliyorum onun dışında ağzını sıvı macun ile çalkaliyorum dişlerimde sıkıntı yok ama etler kanıyor

Erdogan

Doktor bey her sabah kalktigimda dis etlerimin kanadigini gorur oldum bu gun icerisinde yemek yerkende oluyor duzelni fircalama yapmiyorum 2 yildir ve suan ust damagimda intahaplanma agri alt cene on taraflardada dis arkalarinda kalin tabaka seklinde agriya sebeb olan birseyler var ne yaam gerekiyor

Erdogan

Doktor bey her sabah kalktigimda dis etlerimin kanadigini gorur oldum bu gun icerisinde yemek yerkende oluyor duzelni fircalama yapmiyorum 2 yildir ve suan ust damagimda intahaplanma agri alt cene on taraflardada dis arkalarinda kalin tabaka seklinde agriya sebeb olan birseyler var ve dislerimin sallandigini elim ile dokundugum zaman hissediyorum ne yapmam gerekiyor

Mustafa

Doktor bey, dişim ağrıyordu. Dişçiye gşttşk film çekilde temiz. Sorun ne olabilir!

Ferhat

Hocam ben sabah kalktigimda agzimda kan oluyo dislerime de gayet guzel bakiyorum dis ipi gargara ve paradontax kullaniyorum bazen abdest aliyorum peaine kaniyo ramazan aylarindada ayni oluyo aynadan gordugum kadariyla tas var dislerimde ama kanayan hemen hemen hepsi anlamadim gitti doktora gittim gargara verdi gel temizleyelim dedi cozum olurmu

Özge

Merhaba benim 2 aydır 20.lik dişim ve onun 2 yanında ki çürük dişim sürekli kanıyor ve ağız kokum var bu vücudumuda etkiler mi

Ahmet

Doktor bey merhaba diş erlerimde aşırı bir kanama var ne zaman tükürsem kan geliyor ağzımda tükürüğümü biraz tutup tükürdüğümde tükürüğümde damardan akar gibi kıpkırmızı kan oluyor ve dişlerimi fırçalamama rağmen ağız kokusu geçmiyor bundan 1 ay önce arka dişlerimden birinin ufak bir kısmı kopmuştu ağrı sızı yapmıyor acaba bu sebeple mi kanıyor

Emrah Haşimoglu

İyi günler kolay gelsin doktor bey bir sorum olacaktı benim agzimda sabah kalkıyorum sürekli daha ağzıma su değmeden kan tükürüyorum zaten her dış fircalamam da sürekli dişlerim kanıyor
Maalesef düzenli bir fırçalama alışkanlığım yok ya gunde bir veya iki günde bir fircaliyorum 2 sene önce ağzıma su degdiginde diş taşları vardı temizlendi şimdi ise su değmeden kanıyor

Recep

Andorex 200ml kullandım sabah akşam gargara 1 dk ağzında bekletin gecio

sevda

dişlerimi fırçaladığımda diş etleri kanıyor bazen çok kanıyor afedersiniz ama durularken tükürdüğümde sanki kan fışkırıyor neden acaba iyi günler.

safa

merhaba,
yaklaşık 1 aydır diş eti kanaması problemim var 2 hafta önce diş doktoruna gittim diş taşlarından dedi temizledi fakat sorun devam ediyor bunun nedeni ne olabilir. Ve ne yapabilirim

Menal

Hocam her akşam dişlerimi fırçalıyorum diş macunu olarakta prodantax kulandığım halde gece yarısı, sabahları ağzımın içi kan dolu olarak uyanıyorum ve bu kanın bazı diş etlerimden geldiğini görebiliyorum bu beni çok rahatsız ediyor tedavisini nedir ve nasıl nerde yaptırabilirim şimdiden teşekürler

Engin

Alt çene kısmındaki diş etşerim yerinden oynamaya başladı rahatsız etmiyor her hangi bi acı filan Yok ama kanama oluyor sürekli dişlerimi sürekli fırçaladığım söylenemez 3-4 günde bi fırçalıyorum sorun yaratırım acaba şimdiden teşekkür ederim

Mustafa

Doktor bey dişlerim kanıyordu son kaynadığında biraz fazlaydı bu gün ise diş etlerim parçalanmaya başladı bütün diş etlerim iltihaplanmaya başladı yarın ilk tedavi başlayacak diş etlerim Yen’i den oluşmazmı 3 günde başladı hepsi oksijen suyu ve tuzlu su gargarası bile işe yaramıyor yapay diş eti diye bi şey var mıdır

Emre

Merhaba doktor bey. Benim her sabah dişlerim kanıyor. Dişlerimi fırcalarken de kanıyor. Bide diş eti çekilmesi nasıl anlaşılıyor bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Murat

Her tükürdüğümde kan geliyor büyük ihtimal diş etlerim kanıyor. paradontax florürlü kullanıyorum lısterinde kullanmaya basladım. bu ikisi düzenli bir şekilde kullanırsam acaba kanama durur mu ? listerinle gargara yaptım diş etlerim inceden yanmaya basladı ve linserini dişlerimi fırcaladıkdan sonra mı kullanmam lazım ? bilgi verirseniz çok sevinirim..

tamer

merhaba doktor bey diş etlerim sürekli kanıyor geceleri bile kanıyor sabahları uyandığımda ağzımda kan kurumuş oluyor sebebi nedir acaba

Merhabalar benim hiçbir diş problemim yokken sabahları üst ön dişimin eti şişip kan toplayıp beni rahatsız ediyordu daha sonra her dişlerimi fırçaladığımda diş etim su gibi kanıyor kan topluyor sabah uyandığımda etim beyaz rengini alıyor bu tek bi yerdeyken yayılmaya başladı diş doktoruna gittiğimde bir şey olmadığını düzenli bir şekilde fırçalamadığımı fırçalayınca geçer dedi hiçbir şey yapmadı diş fırçamı yumuşak fırçalı macunumu da parodontax kullanmaya başladım düzenli bir şekilde ama hiç gerileme yok etim daha çok yayılıyor sizce ne yapmalıyım

Zeynep

Merhaba, iki ay önce dişlerimi temizlettim ve bir kanal tedavisi yapıldı.Sadece fırçalarken kanayan dişlerim şuan her an kanayabiliyor ve eskisinde çok daha fazla kan geliyor. Doktorum her seferinde düzenli fırçalamami yada gargara kullanmamı öneriyor. Dediklerini yapsamda kanama devam ediyor.Ne yapmam lazım acaba lütfen doktorunuza görünün demeyin ayda bi kaç kez dolgu için gidiyorum zaten.Tesekkur ederim.

Dilara

Diş etlerim yemek yediğimde uyandığımda ve fırçaladığımda gün içinde hep kanıyor aynı zamanda dişlerimin düzeni bozuk aralarında toplam 6,7 cm boşluk var ve çarpık kapanıyor alt çenem önde diş teli taktırmayı düşünüyorum diş teli takdırdıktan sonra düzenli fırçalamam gerekiyor ama dişlerim fırçalamaya gelmiyor hemen kanıyor ,ne yapmalıyım?

Süheyla

2aya yakindir dişlerim sabah uyandigimda agiz dolusu kan geliyor ve tukurdukce geliyor ama kac gundur normal zamanda tükürdüğümdede geliyor daha onceden 7 yil once yapilan kanal tedavisinden yanagim sisti doktora girundugunde ise cerreha gorunmemi normal bir muayenehanede yapamayiz dediler ve daha sonra gitmedim bu yilda bu sorun oluştu ne yapmalıyım bu beni rahatsiz ediyor vede hangi hastaneye görünmeliyim veya baska doktora mi gitmeliyim teyit amacli daha da bekeltsem kalici hasar görürmuum

Melis

Merabalar doktor bey benim kızım 13 yaşında üç senedir dişetleri kanıyor her türlü tahlili yaptırdım bi problem yok periontologa da götürdüm diş taşı ve küreataj yapıldı bir senedir ortodonti tedavisi gördü şu an pekiştirme aparatı takıyor ama hala az da olsa diş eti kanaması devam ediyor napmalıyım

ilknur

Merhaba doktor bey, ben dişlerimi düzenli fırçalıyorum ama dişlerimi hem bastırarak hem de diş etlerim kanayana kadar fırçalıyorum, diş etlerim kanamadan temiz olduğunu düşünmüyorum. Bir de diş taşı oluşumu var

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce