Diş Hastanesi İstanbul

Diş Hastanesi İstanbul

Diş rahatsızlıklar hastalıkların habercisi

Diş ve diş etlerinde oluşan hastalıklar diğer vüut rahatsızlıklarını tetikliyor. Diş hastalıkları kalp ve damar problemlerine neden olurken aynı zamanda şeker hastalıklarını da tetikliyor.

Vücut sağlığı ağızda ve sindirim sisteminde başlamaktadır. Bu nedenler kişinin sağlıklı bir vücuda sahip olması için diş temizliğine ve ağız hijyenine önemli derecede hassasiyet göstermesi gereklidir. Diş sağlığına özen göstermemek aynı zamanda vücut sağlığını bozan etkenlerle karşı karşıya kalmak demektir.

Diş sağlığı hangi hastalıkları tetikliyor ?

Diş sağlığı vücut hastalıklarını tetikleyen en önemli etkenlerden biridir. Diş ve ağız sağlığı kalp ve damar hastalıklarını, şeker hastalığını, yüksek tansiyonu, kadınlarda erken doğum riskini ve düşük riskini tetikleyen en önemli faktörlerden birisidir.

Dişleri düzenli fırçalamak önemli midir ?

Diş çürüklerinden ve diş eti hastalıklarından korumak için öncelikli olarak kişi bilinçli ve günlük olarak diş bakıma özen göstermesi gerekmektedir. Aynı zamanda 6 aylık periyodlarla diş hekimi kontrollerine gidilmeli ve diş taşı oluşumları temizlenmelidir. Bunun yanı sıra doğru ve dengeli beslenme alışkanlıkları edinilmesi de çok önemlidir.

Diş hastanesi mi diş kliniği mi ?

Diş hastanesi mi diş kliniği mi çok tartışılan bir konudur. Bu konuda hastane yada klinik fark etmiyor. İyi bir diş hekimi olması ve sizin derdinizden anlaması düzenli olarak kontollerinizi gerçekleştirmesi yeterlidir.

1 yılda 2 kere diş hekimine gidilmesi gerekir

Anne ve babalar kendi dişlerine olduğu kadar çocuklarının dişlerine de aynı özeni göstermeleri gerekmektedir. Hem kendileri hemde çocuklarını 6 aylık periyodlarla diş kontrollerine götürmeli ve bu kontrolleri alışkanlık haline getirmeleri gerekmektedir. Yılda en az iki defa diş hekimine giderek ağızda meydana gelebilecek olası sorunlarında önüne geçilecektir.

6 Yorum

Yorum Yaz

gülizar

Merhabalar sayın doktor bey ssk ya bağlı olan hastanelerde ön dişlerime estetik yaptırabilirmiyim ? Ön dişlerim ayrık ve aralarının birleştirilmesini istiyorum acaba devlet hastaneleri yapıyor mu bilginiz varmı ? Fiyat farklı olabilir mi ?

Uzman doktor

Merhabalar devlet hastaneleri hakkında pek bilgim yok bu konuda sizi yanlış yönlendirmek istemiyorum. Bir danışmanızda yarar var.

remziye

Doktor bey benim 11 yaşında bir oğlum var ve alt üst çenesine diş teli takılması gerekiyor. Devlet hastanesine gittim başka bir şehirdeki devlet hastanelerine yönlendiriyorlar. Neden aynı şehirdeki bir hastaneye tedavi olamıyorum ? Beni özel bir doktora sevk neden etmiyorlar. Bu konuda ne yapmam gereklidir ?

Uzman doktor

Yasal prosedürlere başvurabilirsiniz. Hangi şehirdeyseniz o bölgenin diş hekimleri odasını arıyabilirsiniz. Konu hakkında bilgi verebilir ve durumunuzu belli edebilirsiniz.

murat

Merhabalar doktor bey eşim devlet hastanesinde diş tedavisi görüyor. Eşimin bir kaç dişi çürümüş doktor çürük olan dişlerini çekiyor ve diş etleri çekilen dişleride çekecekmiş. Acaba bu doğru bir uygulamamadır. Hemen hemen eşim tüm dişlerini kaybetmek üzere ne yapmamız gerek özele mi gidelim ?

Uzman doktor

Eğer bölgede yeterli kemik desteiği varsa dişlerin çekilmesine gerek yok.. Ayrıntılı kontrol edilebilmesi ve net bir yanıt verilebilmesi için röntgenin çekilip incelenmesi gerekmektedir.

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce