Diş hekimliğinde bilgisayar tasarımları CAD/CAM

CAD CAM

Her geçen gün diş hekimliği alanında ilerleyen teknolojik gelişmeler hastalara mucizevi tedavi seçenekleri sunuyor. Son olarakgelinen noktada ise 1-2 saat içerisinde hastaların eksik dişleri tedavi edilebiliyor. Hastalar artık diş hekimi koltuğunda günlerce saatlerce oturmadan eksik olan dişlerine çözüm bulabiliyorlar. Bu teknolojinin adı ise CAD/CAM sistemi..

Eksik olan dişlerinize yeni teknolojik çözümler

CAD/CAM diş hekimliği sistemi ile bir kaç saat içerisinde hastaların eksik olan dişlerine çözüm bulunabiliyor.

Diş hekimliği CAD/CAM sistei nedir ?

CAD/CAM sistemi: Protezlerin bilgisayar ortamında dizayn edilmesi ve üretilmesi anlamına gelmektedir. Tüm üretim bir kaç saat içerisinde bilgisayardan çıkarılabiliyor ve hastanın ağzında yer alabiliyor. Diş hekimliğinin gelmiş olduğu bu son nokta ile hastalara 1-2 saat içerisinde eksik diş tedavisi yapılıyor.

Cad/Cam sisteminin planlanması nasıl yapılıyor ?

Tüm tasarımın ve üretimin bilgisayar ortamında sağlandığı Cad/Cam sisteminde diş öncelikli olarak 3 boyutlu ağız içi kameralarının ağız ortamından görüntü alması, alınan bu görüntülerin bilgisayar ortamına aktarılması, bilgisayar ortamında dişin tasarımının ve ölçülendirmelerinin yapılması ile hazırlanarak üretim evresine geçiliyor. Sonuç olarak bilgisayar ortamından çıkan tasarım insan gücünün çok çok üzerinde saatlerce günlerce uğraş yapılmadan teknisenlerin günlerce çalışarak çıkardıkları protez dişler bilgisayar ortamından bir kaç dakika da çıkarılabilmektedir. Aynı zamanda bilgisayar Cad/Cam sisteminden çıkan dişler son derece estetik ve sağlam resterasyonlar olmaktadır.

Cad/Cam sistemi ile hangi resterasyonlar yapılabilmektedir ?

Cad/Cam sistemi ile lamine kaplamalar, porselen kaplamalar, full porselen kronlar, inley ve onley dolgular ve köprü tasarımları kısa bir süre içeriside yapılabilmektedir. Kısa süre içerisinde hazırlanarak hastaya uygulanabilen tasarımlar sayesinde artık zaman kaybıda yaşanmıyor.

Cad/Cam sistemi ile maliyetler ve tedavi fiyatları da düşüyor

Cad/Cam sistemi sayesinde çok kısa sürede hazırlanan protezler tedavi ücretlerininde düşmesini sağlıyor. Yapılan işlem ile geçici protez uygulamalarına gerek duyulmadığından dolayı bu durum maliyetleri oldukça aşağıya çekiyor.

Cad/Cam sistemi geleceğin en önemli uygulaması olacak

Hızlı, estetik, dayanıklılık, iyi kalite ve ucuz fiyatlarla Cad/Cam sistemi daha şimdiden geleceğin en önemli teknolojik gelişmelerinden birisi olarak görülmektedir.

Cad/Cam sistemi avantajları nelerdir ?

Cad/Cam son derece güvenilir ileri teknolojik bir sistemdir. Hata payı oldukça düşük olan bu sistemde ağız içerisinden alınan görüntülerle sistem otomatik olarak ölçülendirme yapmaktadır. Cad/Cam sisteminde ölçülendirmeler mikronluktur ve geleneksel yöntemlerle bu ölçülerin ve işlemlerin yapılması olanaksızdır.

Cad/Cam sisteminden kimler yararlanabilir ?

Cad/Cam sistemi sistemik bir rahatsızlığı olmayan herkese yapılabilmektedir.

Cad/Cam sistemini kimler tercih etmelidir ?

Cad/Cam sisteminden diğer tedavi seçeneklerinde çok fazla vakit ayıramayacak olanlar, yurt dışından gelen ve bir kaç gün ülkemizde kalmak isteyen hastalar için, çalışan erkek veya bayan hastalar için, dişçi fobisi olan, uzun süreler dişçi koltuğundan kalmak istemeyen hastalar bu tedavi seçeneğinden yararlanabilirler.

Cad/Cam sistemi estetik dişler yapılabilir mi ?

Cad/Cam sistemi ile çok doğal estetik uygulamalar yapılabilmektedir. Yapılan işlemle beraber kişiler hayal ettikleri estetik dişlere ve gülüşlere sahip olabilmektedirler. Ayrıca yapılan tasarım ile beraber kişi öncesi sonrası dişlerini görebilecektir.

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce