İzmir Diş Hekimi Önerileri, Tavsiyeleri

İzmir Diş Hekimi Öneriler Tavsiyeler

Konumuz içerisinde sizlere yakın olduğunu düşündüğünüz ve önereceğiniz diş hekimi doktorlarını yorum bölümünden iletebilirsiniz. Acil durumlarda diş hekimleri ile iletişimi sağlayabilirsiniz.

Diş Hekimliğinde Acil Tedavi Gerektiren Durumlar

Diş hekimliğinde acil müdahale edilmesi gereken durumlar vardır. Bu durumlarda diş hekimine gidene kadar yapılması gereken ilk yardım bilgileri şunlardır; İlk müdahale hayat kurtarabildiği gibi diş hekimliğinde gerçekleştirilecek ilk müdahale dişinizi de kurtarabilirsiniz.

Diş ağrıları

Diş ağrısı hemen hemen hepimizin yaşadığı sorunlardan birisidir. Özellikle gece bastıran diş ağrıları bizleri sabahlara kadar uyutmaz. Bu durumda yapılacak müdahale diş ağrınızı geçirmese de diş hekiminize gidene kadar sızlamaları azaltacaktır.

– Dişleriniz ağrımaya başladıktan itibaren dişlerinizin öncelikli olarak araları fırçalanmalı ve diş ipi kullanılarak arada kalan yiyecek artıkları bölgeden uzaklaştırılmalıdır.

– Ağız tuzlu su ile iyice gargara yapılmalıdır. Bu duruma göre saat başıda yapılabilir.

– Soğuk su ve dışarıdan yapılacak soğuk kompres ağrıları azaltacaktır.

– Ağrıyan diş üzerine aspirin yada buna benzer herhangi bir ilça konulmaması gerektiğini diğer yazılarımızda defalarca dile getirmiştir. Bu tip durumlarda ilaçlar içerisindeki kimyasallar diş etlerine ve yumuşak dokulara zarar verdiklerinden dişinizdeki ağrılar artarak fazlalaşacaktır.

– Ağrıyan diş üzerine kolanya, rakı vb. uygulamalar yapılmamalıdır.

– Diş hekimine gidene ağrı kesici ilaç ile durumu hafifletebilirsiniz.

– Eğer bölgede şişme varsa soğuk komres uygulaması faydalı olacaktır.

– Hekiminiz önermeden rastgele antibiyotik kullanımı yapılmamalıdır.

– Ağrıyan bölgede çürük vb. durum varsa pamuğa bir miktar karanfil yağı emdirilerek ağrıyan bölgeye uygulanabilir. Bu eczanelerde de var olan hazır solüsyonlar olarakta satılır. Bu ağrınızı bir miktar dindirecektir.

Diş kırılmaları

Özellikle bebeklerde ve çocuklarda sıkça görülen bir durumdur. Süt dişlerinin zayıf olması düşmelerde ve çarpmalarda kırılmalara neden olmaktadır. Acil müdahale bilgisi ile kırılan veya yerinden çıkan diş için neler yapılması gerektiğini öğreneceksiniz.

Diş kırılmaları ve yaralanmalar

– Kırılan diş dişi kırılan kişinin tükürüğü içerisinde yada bir kapak süt içerisinde saklanılarak en az yarım saat içerisinde bir diş hekimine gidilmelidir.

– Eğer diş yerinden çıkmış ise yada kırılmış ise endişelenmeyin diş hekiminiz bunu yerine takabilir.

– Diş darbe sonucunda kendi bölgesi içerisinde oynama yaptı ise hafif bir şekilde yerine getirilmeli çok oynanılmadan diş hekimine gidilmelidir.

– Diş darbe sonucunda yuvada yer değiştirdi ise ve yerine getirilmeyecek durumda ise zorlamadan diş hekimine gidilmelidir.

Dişin tamamen yerinde çıkması durumunda yapılması gerekenler

– Yerinden çıkan diş kaybedilmemelidir.

– Yerinden çıkan diş bulunduğunda uç kısımdan tutulmalıdır. Yani ağızda görünen kısımdan.. Kök kısmından tutulmamalıdır.

– Eğer kök kısmında yabacı maddeler bulaşmıssa, kök kısmı hafif açılmış suda yıkanmalıdır.

– Suda yıkanırken düşürülmemeli ve kök kısmı ovalanarak yıkanmamalıdır. Hafifçe suyun altında tutulmalıdır.

– Yuvasından çıkan diş hefif bir işlemle yuvasına oturtulmaya çalışılmalıdır. Eğer yuvasına oturmuyorsa zorlanmamalıdır. Yoka bölgede telafi edilemeyecek zararlar oluşabilir.

– Eğer diş yerine oturulduysa bir gazlı besle çok hafif bastırılarak hemen diş hekimine gidilmelidir.

– Yerinden çıkan dişin yeniden kazanılması için dokuların zedelenmemesi gerekir.

– Diş uygun sıralanılmış biçimde korunursa ve en geç bir saati geçmeyecek şekilde diş hekimine ulaşılmıssa diş kurtarılabilir.

Dudaklarda ve yanaklarda oluşan kazalarda yapılacak ilk yardım

İstenilmeyen bir dudak yada yanak kazasında ilk yardım hızlı bir biçimde uygulanmalıdır.

– İlk olarak yaralı bölge su ile yıkanmalıdır.

– Eğer yara bölgesinde kanama varsa gazlı bir bezle hafif birbaskı uygulanmalıdır.

– Bu baskı ile beraber en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir.

– Müdahale yapıldıktan sonra bölgeye soğuk kompres uygulanmalıdır.

Diş çekimi sonrasında kanamanız olursa;

– Diş çekimi sonrasında sızlaa şeklinde oluşan kanamalar normal olarak kabul edilir.

– Eğer bölgede şiddetli bir kanama varsa hemen bir diş hekimine yada en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir.

– Çekim sonrasında sızıntı şeklindeki kanama gazlı bez ile baskı uygulanarak bölgede tutulur.

– Ağrılarınız yada kanamalarınız devam etmesi durumunda yeniden diş hekimine başvurmalısınız.

Önceden alınması gekeren tedbirler ağız koruycuları

– Genellikle ağız ve diş yaralanmaları sportif aktivitelerde meydana gelmektedir. Önceden alınacak tedbir ağız koruyucularla oluşabilecek kazalara önceden önlem alınmış olur.

– Ağız koruyucuları alt dişler ve üst dişler için hazırlanmış olan yumuşak apereylerdir.

– Ağız koruyucuları dişlerin çarpma sonucunda birbiri iler olan teması kaldırır.

– Ağız koruyucuları dişlerin yanı sıra oluşacak güçlü darbeleri berteraf ederek oluşabilecek beyin sarsıntılarını da önlemektedir.

– Ağız koruyucuları yetişkinlere ve her yaştaki çocuklar için üretilebilmektedir.

64 Yorum

Yorum Yaz

rüzgar

Doktor bey izmirde dişlerimiz porselen yaptırdım fakat tam olarak istediğim gibi olmadılar ve hiç doğal bulmuyorum. Acaba dişler yeni olduğu için bana öyle geliyor gözüm alışmamış olabilir mi ? Acaba hastanede yapıldığı için mi böyle oldu özel bir klinikte yaptırsam istediğim gibi olur m ? Ağzımda takma diş gibi duruyorlar. İzmirde önerebileceğiniz bir doktor var mı ? Ne yapılması gerekir ?

Uzman doktor

Bana göre yeni bir diş olduğu için değil, gerçekten doğal olmamış olduğu için beğenmemişsiniz.Günümüzde estetik diş hekimliği o kadar hızlı bir şekilde gelişti ki, yapılan dişlerin hangisinin protez, hangisinin gerçek diş olduğu ayırtedilemez durumda.O kadar doğal görünümlü ve estetik dişler yapıyoruz. Eminin İzmir de de çok iyi dişhekimleri var. Ancak şahsen tanıdığım bir diş hekimi yok ne yazık ki. Bu konuda yardımcı olamayacağım üzülerek. Buraya yazan hastalar olacaktır. Onlardan diş hekimi konusunda bilgi alabilirsiniz. Bu soru mailimizi de çok geliyor. Geçmiş olsun ve bol şanslar..

Nergiz

Doktor bey ben izmirdeyim. Buradan sizden bilgi istiyorum. Doktor bey benim çocukluğumdan bu güne kadar diş hekimi korkum var. Acaba bu korkumu nasıl yenebilirim. Ağzımda çürükler ve yapılması gereken dişler var fakat ben korkumdan gidip yaptırmıyorum. Nasıl bunu yenebilirim. İzmirdeyim saygılarımla.. Doktor varmıdır önereceğiniz.

Uzman doktor

Sizi rahatlatacak, size sevecenlikle yaklaşacak bir diş hekimi size yardımcı olabilir. Bu korkuya yüz verdikçe, nasıl yaklaşılırsa yaklaşılsın çözüme ulaşılamaz. İzmirde hipnozla diş tedavisi yapan diş hekimleri var. Bir deneyin derdim.

Sevtap

Doktor bey merhabalar ben izrmiden yazıyorum. 5-6 yaşlarında bir kız çocupum var. Çocuğumun dişlerinde biberon çürüğü var. Hemen hemen bütün dişleri çürüdüler. Üst bölgedieki dişleri ise tamamen eridiler. İzmirde bir hastaneye götürdük çocuğumu 2 dişine dolgu yapılması gerekiyor 4-5 dişinede kanal tedavisi yapılacakmış. Ama bu tedavileri çocuğuma nasıl yaptırıcaz çok korkuyor ağlıyor durmuyor ne yapacağımızı şaşırdık vallaha Ağzındaki dişler kanıyor ağrı yapıyor. Acaba bir şey yaptırmasak kendiliğinden düşer mi dişleri ?

Uzman doktor

Sorularınızın cevabını pedodontist (çocuk dişleri doktoru)bir hekimden alabilirsiniz. E:Ü:Diş hek.fakültesine veya pedodonti uzmanı bir hekime götürün. geçmiş olsun

Tuğba

Doktor bey merhabalar ben diş beyazlatmak istiyorum İzmirde bana önerebileceğiniz bir hastane yada diş kliniği önerebilirmisiniz ? Diş beyazlatmak için muayenede dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ? Birde evde diş beyazlatma yapılabilir mi ? Acaba bu işlemin ücreti ne kadardır. Yani izmirde ? Sizin yakın arkadaşlarınız vardır vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Uzman doktor

Beyazlatma yöntemini tüm dişhekimleri yapabilir.dikkat etmeniz gereken şey sadece hekiminize güvenmek olmalı. Ev tipinde de hekime gitmeli kullanmanız gereken yöntem ve miktarı ayarlatmalısınız. Yanlış uygulama sonucu diş etlerinize taşırma ile birlikte harabiyete sebep olabilirsiniz. Ücret seçtiğiniz yönteme ve hekimin tercih ettiği markaya göre değişiklikler göstermektedir.

Gözde

Doktor bey merhabalar izmirden yazıyorum sorularımzı cevapladığınız için öncelikli olarak teşekkür ediyorum. 2-3 aydır 20 lik dişim çıkıyor ve canım oldukça çok yanıyor. Dişin çıktığı bölgede bir şişlikyok ama ağrılar var. Acaba 20 lik dişler çıkarken bu ağrılar herkeste oluyor mu yoksa bana özel mi ?

Uzman doktor

Bu tür ağrılarınızın olması normaldir.

Yaren

İzmirden yazıyorum doktor bey dişlerim sarı ve ben dişlerimin görüntüsünden memnun değilim. Kendi kendime bir kaç defa beyazlatma işlemleri yaptım fakat hiç istediğim gibi olmadı yani başarısız oldum. Diş doktorlarına gittim ve kaplama yapılabileceğini söylediler. Ben dişlerime kaplattırma yaptırmak istemiyorum izmirde diş beyazlatma işlemini yapan doktor yok mu ? Ben beyaz dişlere nasıl kavuşabilirim ?

Uzman doktor

Maalesef ancak beyazlatma tedavilerini (farklı malzemelerle) deneyebilirsiniz. Örneğin önceden klinik uygulamalar yapıldıysa evde yapılanı deneyebilirsiniz. Bunlar için de ağıza plak yapılması gerekmektedir. Dolayısıyla dişhekiminizden bunu talep edebilirsiniz.. Ancak bahsettiğiniz florozis lekeleri gerçekten zor lekelerdir.. Yeni denemelerinizden de istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.
Diğer bir çözüm dişlerinizin ön yüzeyleri 1 mm kadar kesilip porselen lamina uygulamaları yapılabilir. dişlerin tüm yüzlerinin kesildiği kron uygulamalarına göre daha az diş yapısı kaldırılmaktadır. Ancak fiyatları normal kaplamalara göre daha yüksektir ve uygulaması daha hassasiyet gerektirir..

İzmirli

Merhabalar hocam ben izmirden 5 yaşında bir çocuğum var hemen hemen bütün dişleri çürük durumda ve ağrıdığını söylüyor. Tatlı yedirmiyorum hiç dişleri çok erken çıktığından dolayı çürümüş olabilir mi ? Ne yapabilirim İzmirde karşıyakada oturmaktayım. burada önerebileceğiniz iyi bir diş hekimi lazım.

Uzman doktor

Gece yatmadan önce biberon ile şekerli süt veriyor iseniz dişler bu nedenle çürümektedir. bütün gece ağız içi şekerli ortamda kaldığı için bakteriler çoğalmaktadır. çürüklerin tedavisini ihmal etmemelisiniz. Süt dişlerin değişim zamanına daha var ve bu dişlerin mümkün oldukça zamanı gelene kadar ağızda durması gerekir. Her bir süt dişi ileride yerine çıkacak olan daimi dişin yerini korumaktadır. erken kaybedilirse ve önlem alınmadığında (yer tutucu uygulanmadıysa) bu dişin yeri diğer dişlerin kayması sonucu kapanırsa daimi diş çıkamaz gömülü kalabilir. Diş Hekimliği Fakültesinin çocuk diş hekimi bölümü olan Pedodontiye gitmenizi önerebilirim. Çocuğunuzla iyi bir iletişim kuran diş hekimi bütün problemlerin giderilmesini sağlayacaktır.

vildan

Doktor bey izmirde ortodontist tanıdığınız var mı ? Dişlerime ortodonti tedavisi yaptırmak istiyorum. İzmirde ölçülerimin alınacağı ve ortodontik tedavisi için bir kaç ay daha buradayım sonra memleketime gidicem.

Uzman doktor

Dişinizden ölçü alınması basit bir işlemdir ve her dişhekimi ölçü alabilir, önemli olan tedaviyi yapacak hekimi bulmanız. Ortodontik tedavi takip gerektiren bir tedavi olduğu için yaşadığınız yere yakın bir yerde tedavi olmanız uygun olur.

Feyza

Doktor bey izmirde bir kaç yıl önce yaklaşık olarak 10 yıl geçtiğini tahmin ediyorum. süt dişlerimin üzerine porselen kaplama yapıldı. Porselen kaplama olan dişlerin bölgesinde dişeti problemi var diş eti çekilmesi var. Diş eti çekilmesi düzeltilebilir bir hastalıkmıdır ?

Uzman doktor

10 yıllık protezlerin artık yenilenme zamanı gelmiştir.protezin üzerindeki dişeti çekilmesi kötü görüntünün yanı sıra , altındaki dişlerde de çürüğe sebep olacaktır.öncelikle köprü çıkarılıp dişler tedavi görmeli,diştaşı problemi giderilmeli ve bundan sonra artık daha iyi bir hijyen sağlanmalıdır.
diş eti kaybı durdurulabilir.kayıp miktarı 1-2 mm. ile sınırlıysa eğer tekrar yerine gelebilir.
kayıp miktarı daha fazla ise ve gerek görülürse periodontal cerrahi uygulanabilir. yada belkide estetiği fazla bozmayacak miktarda kayıp varsa yeni yapılacak proteziniz dişin sonradan oluşmuş olan kısmını da örtecek şekilde yapılabilir.
dişminelerinizin aşınması ile ilgili bir sorunuz vardı.aşınmanın sebebi ne .öncelikle sebep ortadan kaldırılmalı.(yani sert fırçalama-diş gıcırdatma-hastalık vs.)
aşınma miktarına bağlı olarak hassasiyet giderici kullanılabilir,dolgu yapılabilir,yada uygun bir protez uygulanabilir(lamina vs.)
biraz genel cevap verdim sanırım.ama en doğru bilgiyi dişlerinizi muayene eden hekim verecektir.

Elif

Doktor bey ben izmirde yaşıyorum. yaşım 18 bundan bir sene önce burada bir diş hekimine gttim doktor 7 adet dişime dolgu yaptı. İzmirde yaptırmış olduğum dolgu işlemleri zama zaman ağrı yapıyor ve dolgular düşüyor. Bu dolgulu olan diş ağrılarını geçirmek için neler yapılmalı ? Burada başka önereceğiniz bir doktor var mı ?

Uzman doktor

belki de ağzında gerçekten 7 tane çürük vardır.hekimi suçlaman yanlış.
ağrı varsa dolguyu yapan hekime başvur,sorununu çözmezse başka bir hekimden yardım istersin.ağrı kesici iç ve iyi fırçala ve en kısa zamanda diş doktoruna git.

vahap

Ben izmirde yaşıyorum üniversitede diş tedavisi oluyordum. Bana tel tedavisi yerine şeffaf apereyler verdiler onlarla tedavi yapılıyor. 20 lik dişlerin çıkması sorun yaratır mı ?

Uzman doktor

Tedavi sonunda size 20 yaş dişleri konusunda bilgi verilmiş olması lazım. Verilmediyse tedavinizi yapan hekimle temas kurup danışmanızda fayda var.

ramize

Dokor bey izmirden yazıyorum. Soruma cevap verirseniz çok sevinirim hocam. Keşke mümkün olsa da istanbula gelsemde size tedavi olsam izmirde kliniğiniz var mı acaba ? Doktor bey ben 3 yıldır tel tedavisi görüyorum. Tedaviye başlarken doktor bana 1 sene yada 1,5 senede tedaviniz tamamlanır dedi ama 3 sene oldu. Düzelmeler var fakat bir türlü tedavi bitmek bilmedi. Ben doktorumdan umudu kestim ne yapılması gerekir acaba ? Bir kaç bölgeyede implant yapılması gerekiyor.

Uzman doktor

Maalesef bazen ortodontik tedaviler uzun sürebiliyor, bazen hastadan bazen de hekimden kaynaklı olarak aksamalar olabilir. Ancak implantlarınızın yerleri hazırsa önceden bunları yaptırabilirsiniz bu size zaman kazandırır. Hekiminiz bu işlemi yapacak hekimle değerlendirme yapması gerekir. Unutmayın ortodontik tedavilerde dişlerin hareketi kişiye göre değişebilir. Bu yaş cinsiyet kalıtım beslenme vs birçok faktörün etkisindedir. Hekiminize güvenin ve biraz sabır gösterin. İyi günler

Ceyda

Doktor bey ben izmirde yaşıyorum. Acaab izmirde diş implant uygulayan merkezler varmı ? Benim bir kaç dişim protez bunların yerine implant uygulamak istiyorum bana önerebileceğiniz diş hastanesi, diş kiliniği yada diş hekimi varmı ? özel yada devlet

Uzman doktor

Bugün izmirde birçok merkez ve serbest diş hekimi implant uygulamaktadır.implantlar uygulanacakları yere,kemiğin kalitesine vs göre seçilerek uygulanır.sizin durumunuzu tesbit etmek için bir diş hekiminden yardım alabilirsiniz.

Derya

Doktor bey benim çocuğum 5 yaşaında dişlerinde çürükler var önde ve yanlarda toplam 5 yada 6 tane dişleri ağrıyor ve damaklarında şişmeler var. İzmirde oturuyoruz burada doktora götürdüm fakat ilgilenmediler pek dolgu dediler bu yaşta bir çocuğa dolgu yapılır mı ? Yoksa dişlerin çekilmesi mi gerekiyor ?

Uzman doktor

Çocukta muhtemelen çok şekerli beslenme, uzun süre tatlıya batırılmış emzikle uyumasından ve dişleri de temizlenmediği için süt dişleri çürümüş.Süt dişlerine tabi dolgu yapılır. Hatta amputasyon dediğimiz dişin damar ve sinir dokusu bile alınır ve diş çekilmez mecbur kalmadıkça. Üniversite hastanelerinin pedodonti bölümleri çocukla ilgilenir. Sedasyon dediğimiz geçici sersemleştirme yöntemiyle de çocuk kontrol altındayken dolguları yapılır ama onun için bir anestezi uzmanı olmalı. İzmirde üniversite diş hastanelerinin Pedodonti bölümleri mevcut, gitmeniizi öneririm

Serap

Doktor bey 35 yaşında bir bayanım izmirliyim. Dişlerimde ufak çarpışıklıklar var üst dişlerde ve alt dişlerimde tele karşı alarjim olduğundan dolayı tel taktırmak istemiyorum. Bunu doktorlarımda dile getirdiler ve ilaçlara karşı alerjimde olduğundan diş bile çektiremedim. Ben dişlerimin görüntüsünden hiç memnun değilim ve düzeltilmesini istiyorum nasıl bir yol izlemem gerekicek.

Uzman doktor

Alerjik bünyelerde bizim kullandığımız metal braket ve tellere karşı da alerji gelişebiliyor. Gerekli alerji testleri yapıldıktan sonra vücudunuza uygun alerjik reaksiyona sebep olmayacak materyaller seçilerek ortodontik tedaviniz yapılabilir. Aynı şekilde test yapıldıktan sonra alerjiniz olmayan antibiyotik grupları da belirlenebilir ve diğer tedavileriniz de yapılabilir.

Tufan

Hocam kendimi bildim bileli çene bölgemde sorunlarla uğraşıyorum yemek yerken bile çenemden tıkır tıkır sesler geliyor acaba nedir bu problem izmirdeyim nereye tedavi olabilirim ?

Uzman doktor

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Çene Cerrahisi bölümüne gidebilirsiniz.

Lale

Doktor bey merhabalar ben izmirdeyim konu şu benim eşime toplamda 7 adet köprü yapılacak. Zirkonyum porselen yaptırmak istiyoruz. Güzel dursun görünümü istiyoruz. İzmir çeşmede oturuyoruz İzmir diş hastanesine gidiyoruz. Acaba bize fiyatlar hakkında bilgi verirmisiniz ? Acaba ne kadar fiyat çıkartırlar ?

Uzman doktor

İzmir Diş. Hast.ne ilk gidişinizde kaplama yapılacak dişler kesilip küçültülür ve ölçüsü alınır. Sonraki gidişinizde porselen altına destek olacak zirkon yada metalin provası yapılır, bir sonraki gidişinizde de porselenin provası yapılarak eğer bir sorun yoksa takılabilir. Ortalama 3 sefer gitmeniz gerekiyor yani. Bu sayı hekimin tercihine göre yada işde sorun çıkıp çıkmamasına göre 2 yada 4 yada daha fazla olabilir.

Zirkon için devlete diş başı 14-20 tl arası bir fiyat ödersiniz, tam fiyatını bilmiyorum. Eşinizin dişlerini yapacak olan laboratuarada diş başı 50-100 tl arası bir rakam ödersiniz, bu fiyat laboratuara ve bulunduğunuz ile göre değişir, o yüzden kesin bir rakam veremiyorum.

Eğer diş eksiklikleri azılar bölgesindeyse ve protezi arka azılar bölgesine yaptıracaksanız zirkon yerine metal destekli porselen yaptırmanızı tavsiye ederim, çiğneme kuvvetlerine hem daha dayanıklı olur hemde fiyat olarak büyük oranda düşer masrafınız.

Kemal

Diş olmadığı zaman sabit diş yapılabilir mi damağa, ne kadar zamanda yapılır ? İzmirde bu işlemi sanırım implant işlemini yapacak doktor var mı ?

Uzman doktor

Evet,implant uygulaması ile sabit protez yapılabilir. İzmirde hemen hemen tüm diş hekimleri bu ilemi yapabilir.

Mercan

Doktor bey ben 20 lik diş sorunu yaşıyorum 20 lik dişim gömülü bir biçimde doktorum bana izmirde bir çene cerrahisine bunu göster dedi. Dişin bir operasyonla alınması gerekiyormuş. 20 lik diş yanındaki dişlere baskı yapıyor ve ağrı yapıyor. Bu maliyetli bir işlem mi söylenenler doğrumudur ?

Uzman doktor

Hekiminiz sizi doğru yönlendirmiş. Gömük 20 yaş dişlerini cerrahlar ameliyatlar almalıdır. Maliyetini bilmiyorum ama universite hastanesinde daha uygun olacagı kesin. Ancak burada da çok sıra var. Bir cerrahın muayenehanesinde de ameliyathane şartları olacağından oaralarda da yapılmaktadır.

Fatma

Doktor bey merhabalar biz izmirde yaşıyoruz annemin önden bir dişi ve azı dişi yok daha önce3den bu dişleri çekilde yerine nasıl bir tedavi yöntemi yapılması gerekiyor? İzmirde bayan diş doktoru var mı ? önerebileceğiniz ?

Uzman doktor

İmplant, sabit protez (porselen kaplama) yada hareketli protez bunların hepsinin tercih edildiği durumlar farklı farklı. Annenizi tam olarak muayene edebilmiş olsaydım daha fazla yardımcı olabilirdim, yazdığınız veriler karar verebilmek için yetersiz çünkü.

Ama annenizin ağız içinin gayet sağlık olduğunu ve tansiyon, şeker gibi rahatsızlığı olmadığını varsayarsak; Eğer imkanınız varsa arka kısma implant üstü sabit porselen protez yaptırırp, ön kısma da eksik dişi tamamalayacak şekilde sabit proselen kaplama yaptırabilirsiniz.

Eğer bu tedavi masraflı olursa takıp çıkartmalı hareketli bir protezi de anneniz rahatlıkla kullanabilir.

Muayene sonucu daha doğru bir değerlendirme yapılacağı için ne yaptıracağınıza doktorunuzla birlikte karar verebilirsiniz.

Malesef İzmir’de ismini verebileceğim bir diş hekimi tanıdığım yok. Ama burada tedavi olanlar yada tanıdıkları diş hekimlerinin isimlerini verirlerse size referans olabilirler.

jale

Arkadaşlar izmirde diş hekimi tanıdığınız varsa paylaşabilirmisiniz ? Lütfen çok acil yardım..

Hasan

İzmirde implant, diş zirkonyum yada porselen kaplama yaptıran ve memnun kalan arkadaşlar varsa doktor ismi paylaşabilirler mi ? Teşekkür ediyorum.

Özge

İzmirde pratik, eli yavaş ve titiz olan bir diş hekimi aramaktayım bu konuda bana lütfen yardımcı olun hocam bir tanıdığınız var mı arkadaşınız yada sizin orda bir kliniğiniz var mı yorumlarda yok demissiniz neden bizim oaraya klinik açmıyorsunuz ya off

Mesut

arkadaşlar size bayan bir diş hekimi olan Doktor Müzeyyen Günay Bostancıoğlu nu önerebilirim. Oldukça titiz bir doktor ben sürekli ona gidiyorum ve memnunum isterseniz bir telefon açın randevu alın. 0232 484 15 32 telefon numarası bu giderseniz memnun kalırsınız diye düşünüyorum

Alsancak

Arkadaşlar yorumlarınızı okudum eğer alsancaktaysanız diş hekimi Dr. Ufuk Zeren öneririm kesinlikle çok iyi bir diş hekimidir.

Görkem

Arkadaşlar diş hekimi Dt. BAHAR GÜNDOĞAN karşıyakada telefon numarası(0232) 369 42 22 adresi 1721 SOK. MELEK İŞ HANI NO:4 K:1 D:111 KARŞIYAKA / İZMİR mutlaka memnun kalacaksınızdır. Görüşmek üzere

Bahar

arkadaşlar ben size karşıyada doktor Tülin Eraslanı öneririm. Bayan doktor çok iyi ve çok yeteneklidir. Bizim aile doktorumuzdur. (232) 368 66 29 telefon numarası adresi ise 1720 Sokak No:2 Kat:3 Dr:302 Ferah Apt Karşıyaka İzmir

Talha

Arkadaşlar izmir şirinyerde doktor uğur erçiftçi var o iyi bir doktor benim arkadaşlarım var ona giden iyi diyorlar yazıyım dedim.

deniz

12 yıl önce(17yaş) ön dişlerimde aralık var diye 2dişim çekilerek yerine 6 diş porselen yapıldı.henüz yenilemedim.Kaç yıl zor alıştım bu sefer yeni dişlere alışmak korkutuyor ve doktor bulmakta zorlanıyorum izmir’de.gebe kalmayı düşünyorm.Kilo alımından dolayı porselenin düşebilceğini belirtmişti bir doktor.Bu da kaygılandırıyor beni.Hamilelikte ön dişlerim giderse nasıl müdahale yapılır?İyi çalışmalar…

Kanal Tedavisi

Alt ve üst iki dişime kanal tedavisi yapıldı. İkisini de farklı doktor yaptı ama ikisinde de aynı sorun var. Sıcak soğuk hissi ve çigneme de hassasiyet var.Doktorum her iki didin de filmini çekti. Sorun olmadığını söyledi. Yapılabilecek bir şey var mı? Onerebileceginiz bir uzman var mı? Teşekkür ederim.

gulay

Iyi gunler arkadasim sizin hastahanenizi ovdu ben kizimin sigortasindan yararlanabilirmiyim? Daha once dislermi yaptirma karari verdim dislerim kesildi gecici dislerle duruyorum o disci kayiplara karistigi icin ortada kaldim . Kizimin uzerinden sigortasiyla yaptirabilirsem sevinecegim. Basarilar.

sevgi

Doktor bey merhabalar disin çok fazla kanıyor , iki disimin arasinda siyah lekeler ve plak var devlet Hastanesine gittim uzmanın görmesi gerekiyor dedi izmir de tavsiye ettiğiniz bir doktor var mı? Bu durum çok ciddi bir sağlık problemi mi? Yardımcı olursanız sevinirim

Uzman doktor

Sevgi hanım diş ve diş etlerinizde ileri derece iltihaplanma oluşmuş olabilir. İzmirde maalesefki tanıdığım bir uzman yok.. Mümkün olduğunca tedavinizi erken bir zamanda yaptırmayı planlayınız.

Tuğçe

Merhaba, 1ay icinde dislerimden 6sina dolgu yapildi ve 3’unde inanilmaz agri ve sanci var. Agri kesici icmeden uyuyamiyorum . Kanal tedavisi mi yapilmasi gerekir?

Nuriye

Dr bey trafik kazası sonucu yüzümde yırtılmalar ve üç dişim kırıldı. Bir dişim yarım olarak kırılmış.yüzümdeki iç dikişlerim iyileşmedi ama dişlerimide kontrol ettirmek istiyorum.kaza yapalı 20 gün oldu bu konuda siz bana yrd olurmusunuz

Emrah

Dr bey kanal tedavisi yaptırıcam alsancak devlet hastahanesinde doktor tavsiyeniz varmı

Uzman doktor

Emrah bey bilemiyorum maalesef yok. Geçmiş olsun.

derya

mrb,doktor bey, dişime 2 yıl önce dolgu yaptırmıştım , yalnız gecen zeytin yerken cekirdeği dişimin köşesini kırdı, doktora gittim ,oraya yama dolgu yaptı fakat sıcak soğuk yedigimde ictigimde dişimde ağrı oluyor , şimdi ise sürekli bir ağrı var , karşıyaka da iyi bir diş doktoru önerebilirmisiniz?

Melis

Merhaba bana yardım edin izmirde en iyi kaplama dış estetiğini kim yapar ne olursuzn 23 yaşındaym dislerim lamine yapmak isterken doktor kaplama yaptı fiyat önemli değil izmirin en protez uzmanı kim ne olursunz söyleyn çok kötüym

Tuğçe

merhaba, 5-6 gündür sol çenemde(bademcik-kulak arası) agrı var. esnerken yemek yerken canım yanıyor.kırt diye ses geldiği de oldu, diş hekimine gittim sol üstte bulunan 20lik dişe bağladı. dişi alma konusunda ısrarcı oldu ancak 20lik dişin olduğu kısımda hiç agrım olmuyor. daha çok yanak-kulak hizamda agrı var. röntgende çene kemiğinde ve dişlerimde(20lik hariç) bir sıkıntı görmedi, ancak eklem kısmı çok ağrıyor. hangi doktor veya hastanede çare bulabilirim? yardımcı olursanız sevinirim

sümeyra

Merhabalar ben İzmir’de diş teli taktırmak istiyorum. Öğrenciyim ve bunun için uygun fiyatlı ve iyi bir doktor veya hastane önerirseniz sevinirim.

tuğçe

Arkadaslar burda protez dis yaptirmak isteyen varsa onlara tavsiyem izmir cigli dent ekol dis saglik merkezi seyhan cengiz bey sideetle tavsiye ederim adam isinde harika ablamin ön dört disini yaptirdik protez oldugu anlasilmiyo bile.

Filiz

Hocam çene ameliyat i için önerebileceğiniz doktor car midir izmirden

Burçin Sağırlar

Mrblar annem için size yazıyorum.Daha önce birkaç kez alt üst protez yapıldı.Alt cenede sadece 3 dişi var.Ust cenede hiç diş yok.Protezlere üstte damak yapıldığı için mide bulantısından kullanamıyor.Bu konuda ne önerirsiniz acaba?

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Hamilelikte diş çekimi nasıl yapılır ?
Handan tarafından 1 gün önce
Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce