SGK diş estetiği ve diş implant tedavilerini karşılayacak

SGK diş estetiği

SGK dan diş hastalarına müthiş bir haber geldi.. Bundan böyle artık SGK diş implant ve estetik diş uygulamalarını karşılayacağını açıkladır. SGk diş estetiği tedavilerinde kullanılan zirkonyum kaplama uygulamalarını artık karşılıyor. Günümüzün en önde gelen estetik sorunlarından olan beyaz diş ve çapraşık dişler diş estetiği uygulamaları ile giderilebilmekte fakat özel sektörde tedavi fiyatlarının oldukça yüksek olması hastaları bu tedavi seçeneklerinden uzak durmasına neden oluyordu.

Sosyal güvence artık hastaları diş estetiğine yönlendiriyor

Hastalar sosyla güvenceyide arkasına alarak artık hem diş estetiği uygulamalarından yararlanacaklar hemde yüksek maliyetler ödemeden istedikleri gülüşe sahip olabilecekler. Daha önce SGK kapsamında yer almayan zirkonyum kaplama uygulamaları günümüzde de en sık kullanılan estetik diş malzemelerinde di bu malzemeleri urt dışından ithal edilmesi ve dolar kuru ile hastaya uygulanması maliyetleri, giderleri vs. oldukça arttırıyordu. Bu durum hastaya maddi yük getirdiğinden dolayı hasta diğer tedavi yöntemlerine kayıyor yada bu tedavi seçeneklerinden uzak kalmak zorunda kalıyordu..

Zirkonyum estetik kuronlar SGK kapsamına alındı

SGK fiyatları ile diş estetiği uygulamalarının yaptırılması bir çok kesim tarafından sevinç ile karşılandı. Aynı zamanda diş zirkonyum uygulamaları SGK anlaşmalı diş tedavi hizmetleri veren diş hekimlerince de yaptırılabilecek. Daha fazla merkezin bu uygulamadan hastalarını yararlandırılması bekleniyor.

Diş estetiği uygulamalarından kullanılan zirkonyum kaplamaların hastalara sağladığı yararlar nelerdir ?

Zirkonyum diş kaplamları, dişlerinin görünümünden memnun olmayan, diş beyazlığından memnun olmayan, sağlıksız görünen dişlere sahip olan, çürük, kırılmış yada dişlerinde aşınma meydana gelen hastalara rahatlıkla uygulanabilmekte ve son derece mükemmel sonuçlar elde edilebilmektedir. Diş implant tedavisi üzerine de kaplama olarak uygulanan zirkonyum metaryelleri metal destekli yada metal desteksiz olarak hastaya uygulanabilmektedir. Metal destekli kaplamalar genellikle arka dişlere uygulanırken metal desteksiz kaplamalar estetik kaygı yaratmadan ön dişlerde uygulanmaktadır.

Zirkonyum diş kaplamaları doğal estetik sonuçlar veriyor

Doğal diş renginde olan zirkonyum diş kaplamaları uygulandıkları bölgede son derece doğal bir görünüm oluştururlar. Işığı geçirgen yapısı sayesinde de doğal dişle birebir aynı özellik taşırlar. Ağızda kesinlikle alerjik bir reaksiyona sebep olmazken diş eti ile de birebir uyum sağlarlar. Çiğneme direncine karşı oldukça yüksek özelliktedir. hem arka bölgedeki dişlerde hemde ön bölgedeki dişlerde rahatlıkla uygulanabilirler.

SGK implant tedavilerini de karşılıyor

Bir başka popüler diş hekimi tedavilerinden olan implant tedavileri son yılların en iyi tedavi seçenekleriden birisidir. Eksik diş bölgelerinden uygulanan implant tedavileri yapay diş vidalarıdır. Üzerine uygulanan kaplama tedavisi ile gerçek diş görüntüsü veren ve diğer dişlerinizden asla ayırt edemediğiniz implant tedavileri de tıpkı diş estetiği tedavi gibi oldukça maliyetli uygulamalardır.

Fiyatların yüksek olması implant tedavisinden uzaklaştırıyor

Diş hekimliğinin en iyi tedavi seçeneklerinden birisi olan implant uygulamaları sabit protezler olarak hastanın diş eksikliği olduğu bölgeye uygulanıyor.Kişinin yaşam kalitesini oldukça yükselten bu uygulamalar da ne yazık ki diğer estetik tedavi yöntemleri gibi oldukça maliyetli uyulamalardır. Bu nedenle kimi hastanın sağlık güvencesine girmemesinden dolayı yararlanamadığı implant tedavileri de artık SGK güvencesine girmektedir.

4 Yorum

Yorum Yaz

frhatoz

merhabalar hocam bunun olması mükemmel olmuş fiyatlar bizleri oldukça zorluyordu haber veriğiniz bizleri bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Ertuğrul

köprülü implant yaptırmak istiyorum habere göre sgk ile anlaşması olan bir yere yaptırmak isterim ama karabük-ankara-bartın olabilir nerede yaptırabilirim

recep

esimde diş taşı var ve bendede çok diş kaybı var daha da önemlisi azı dişimde sinir kesilmesi var diş hekimleri bulamadı ne yapabilirim
0533 478 39 28

nursen

merhaba doktor bey
öncelikle sgk’ın bu haberine çok sevindim.
5 yada 6 klinik dolaştım fakat fiyat yüksekliği nedeniyle yaptıramadım

diş eti çekilmesi ve 11 adet diş estetiği sorunum var.

anlaşmalı sgk hastanelerin birine gitmek isterim.
istanbul/avcılar yakın bir hastane önermenizi rica ederim.saygılarımla,

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce