Telsiz diş çarpıklığı tedavisi nasıl yapılır ?

telsiz diş çarpışıklığı tedavisi

Diş çarpışıklıkları ortodontik diş teli takılarak tedavi edilebilmektedir. Fakat son yıllarda invisalign dediğimiz bir yöntem geliştirilmiştir. Bu dişlerimizin ölçüsü alınarak dişlere uygun ve dişlere hareket kabiliyeti veren şeffaf plaklar kullanma yardımı ile dişlerdeki çarpışıklıklar düzeltilebilmektedir.

Bu tedavi ile düzeltilebilecek diş çarpışıklıklarının belli bir dereceye kadar olması gerekir. İleri düzeydeki çarpışıklıklarda ise tekrardan diş teline başvurmamız gerekebilir. Bunların dışında dişlerin yanlızca ön düzeyini lamina yöntemi ile kaplayarak diş çarpışıklıklarının olduğu bölgeler protetik tedavi uygulaması yapılarak çarpışıklıklar düzeltilebilmektedir.

Şeffaf diş telleri ile fark edilmeden diş çarpışıklığı tedavisi

Diş tellerinin kullanılması ve kullanılacak olmasının düşüncesi kişileri tel tedavisinden uzaklaştırarak istenmeyen diş çarpışıklıklarına kişileri mahkum ediyordu. Ortaya konulan “Invasilign” yöntemi ile ise bu sorun artık problem olmaktan çıkmaktadır. Uygulanan yeni diş çarpışıklığı tedavi yöntemi “Invasilign” tel ve braket kullanmadan ağızda belirli düzeydeki çarpışıklıklar giderilebilmektedir. Bu tedavi yöntemi ile özellikle erken yaşlarda çok daha erken sonuçlar almak mümkün iken ilerleyen yaşla beraber tedavi daha uzun soluklu olmaktadır.

“Invasilign” Yöntemi

Bu yöntem ağızda bulunan çarpışık dişlerin düzeltilmesi için geliştirilen dişlere takılıp ve çıkarılabilen ağızda belirgin bir şekilde gözükmeyen şeffaf plaklardır. Bu plaklar diş telleri ve braketler gibi görünüm olarak sizlere estetik kaygılar oluşturmamaktadır.

Kişiye özel bir tedavi yöntemi

“Invasilign” kişiye özel olarak uygulanan ve özel bilgisayarlar yardımı ile hastanın diş yapısını üç boyutlu olarak birebir modelleyerek çıkartılan plaklardır. Kişiye özel olarak hazırlanan bu plaklar hasta tarafından yaklaşık olarak 2-3 hafta boyunca ( bu değişebilir ) kullanılır ve daha sonra yeni düzelticiler oluşturulur. Eski düzelticiler ile yeni düzelticiler arasında dişleri daha düzgün konumda sıralayacak farklılıklar vardır.

“Invasilign” tedavisi ne kadar sürer

Hastanın dişlerindeki çarpışıklık düzeyine göre  9-15 ay kadar sürebilmektedir. Süre boyunca yaklaşık olarak 18-30 adet şeffaf düzeltici plak kullanılmaktadır.

10 Yorum

Yorum Yaz

osman

Hocam merhabalar iyi çalışmalar benim alt tamakda 4 diş çaplıgı var bu aldığım bilgilerle görünmeyen tel uygulaması varmıs eger bu işlem olmus olursa (fiyatı,nekadar sürmesi ,ve kaç işgününü alması)olur baska işlemleriniz ne olabilir ayrıca.

sevda

merhaba ,25 yaşındayım sadece ust iki dişim hafif çarpık lingual tedavi uygulamak istiyorum fiytı ne kadar ve ne kadar sürer tahmini,teşekkürler.

Sule

Selamun Aleykum Hocam ben 18 yaşındayım üst on dislerimin üstünde köpek disim var cektirsem boşluk kaliyo telde taktırmak istemiyorum ne yapabilirim.YardimYardim edin ozgurce gulumsemek istiyorum

Uzman doktor

Şule hanım durumunuz ortodontiktir. Bir ortodonti uzmanı ile görüşmenizi öneriyorum. Telsiz istediğiniz gülümsemeye ulaşamasızsınız. Diğer yöntemler için yaşınız çok ufak..

furkan

iyi günler ya dişlerim egri alt ve üst ne kadar ücret öderim

Burak

Hocam Dişlerim çarpık ve İri , tel tedavisi yaptırıcam ama aklımdaki soru şu , Düzeldikten sonra ön 2 dişim Aynı boyutta değil Yine estetik durmuycak diye düşünüyorum ne yapmam lazım ?

serkan

Dislerim hafiften ön ust daha cok carpik ve yamuk nasil bir oneriniz var tedavi sureci nasil oluyor ucretleriniz nedir adresiniz nerededir tesekkurler

Uzman doktor

Ortodonti tedavisi ile diş çarpıklığı tedaviniz gerçekleştirilebilir. Bu konuda bir ortodonti uzmanına danışmalı ve muayene olmalısınız.

nur

Merhabalar 25 yaşındayım alt-üst dişlerimin arasında boşluk, çarpıklık ve diş boyları kısa heryerde tedavi olamıyorum yapmıyorlar en son gittiğim yer çene ameliyatı olmam gerektiğini söyledi buda beni korkuttu ameliyat dışında estetik veya tel takılması halinde bozulacağını sağlıksız olacağını söylediler maddi açıdan da yetersiz olduğum için heryere gidemiyorum. Cevaplar ve yardımcı olursanız sevinirim

Uzman doktor

Nur hanım Okmeydanı’nda Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi var bu hastane devlete bağlı ve burada uygulanan tedaviler çok iyi sonuçlar elde edilebiliyor buraya başvurmanız öneririm

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Hamilelikte diş çekimi nasıl yapılır ?
Handan tarafından 1 gün önce
Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce