Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş

diş-apsesi

Diş apsesi nedir ?

Diş çürükleri zamanında müdahale edilmediklerinde yada önemsenmediklerinde ileride daha büyük sorunlara neden olabilmektedirler. İlerleyen diş çürümesi ile beraber oluşan enfeksiyon dişin özüne ulaşır ve kök çevresine yayılmaya başlar. Bu durum apse olarak bilinir ve ağrılı bir sürecinde başlangıcıdır. Yayılan enfeksiyonlar müdahale edilmemekle birlikte kemiğe kadar ulaşır ve dişin kaybedilmesi süreci başlar. Enfeksiyonla beraber doku şişer ve ağrılara neden olur. Belli bir süre sonra kökün ölmesi ile birlikte ağrılar hafifler fakat enfeksiyonda diğer dişlere doğru ilerler. Oluşan apseler şişmelere, kemikleri aşındırmaya yada içi irin dolu deri lezyonlarına sebebiyet verebilmektedir.

Diş apselerin oluşma belirtileri nelerdir ?

– Dişte ağrıların oluşması, bu ağrılar zonklama şeklinde olabilir.

– Sıcak yada soğuk yiyeceklerde aşırı derecede oluşan hassasiyet

– Çiğnerken ağrıların oluşması

– Boyun bölgesinde şişmelerin gözlenmesi

– Ateşlenme ve yorgunluk hissi

Apsenin teşhisi ve tedavisi nasıl yapılır ?

Diş apseleri kendilerini ağrı ve hassasiyet olarak belli edecektir. Dişinizin çürüdüğünü ve apse yaptığını bu belirtilerle rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Apseli diş ile beraber ateşlenme ve yorgunluk hissi üzerinize çökecektir.

Apse Teşhis ve tedavisi nasıl yapılır ?

Dişinizde sürekli olarak ağrılar başladıysa, çiğnerken sızlamalar ve soğuk yada sıcak hassasiyetleri başladıysa dişinizde apse olduğunun habercisidir. Apsede aynı zamanda diş etinde şişme oluşabilir. Bu şişme zamanla patlayarak ağızda kötü koku ve tat oluşmasına neden olabilmektedir. Bu belirtilerin yaşanması durumunda mutlaka bir diş hekimine gözükmelisiniz. Diş hekiminiz dişinizle ilgili sorunları teşhis edecek ve size tedavi yöntemleri ile ilgili bilgi verecektir.

Diş apsesi durumunda ağrı kesici ilaçlarla ağrıyı dindirebilirsiniz. Fakat ağrı kesiciyi direkt olarak dişinize yada çevre dokulara uygulamayınız. Dişlerinizi tuzlu su ile gargara yapmanız ağrıları azaltabilir ve sızlamaları dindirebilir fakat bu bir tedavi yöntemi değildir.

Apseli dişler gelişen diş hekimliği sayesinde rahat bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Fakat çok geç kalınmış durumlarda dişinizi kaybetmeyle karşı karşıya kalabilirsiniz. İlk olarak diş apsesi tedavisinde doktorunuz enfeksiyonu giderici antibiyotik tedavileri uygulayacaktır. Bu tedavi ile enfeksiyonun diğer dişlere yada vücudunuzun diğer bölümlerine yayılması önlenecektir. Ağrılarınız için ise ağrı kesici ilaçlar önerecektir. Daha sonra kanal tedavisi uygulanabilir. Apseli diş temizlendikten sonra şişme devam ediyorsa diş hekiminiz aktinomikoz adı verilen bir hastalık olup olmadığını anlamak için özel bir kültür yapmayı isteyebilir. Daha sonra diş hekiminiz kanal tedavisi yapılan bölgede diş içerisine geçici bir dolgu yapacaktır. Daha sonra yapılan kontrollerle beraber enfeksiyonun tamamen temizlenmesi ile tedavi sona erdirilir.

204 Yorum

Yorum Yaz

melis

Merhaba doktor bey benim 20 lik dişlerim çıkmaya başladı ve azı dişlerimden bitaneside kırık hem 20 lik dişim hemde kırık olan dişim ğrı yapıor. Sanırım kırık olan dişim apse yaptı 20 lik çıkan dişimde çürüyor olabilir. Dişimin olduğu bölümdeki diş etimde noğut büyüklüğünde bir şişme var beni bu konuda bilgilendirir misiniz ?

Uzman doktor

kırık köklü dişinizin alınması gerekir. 20 yaş dişiniz çıkamıyor ama size herheni bir şikayet vermiyor ise çekilmesi gerekli olmayabilir.

Sude naz

Merhaba hocam bey benim 1,5 yaşlarında bir erkek çocuğum var diş etlerinde apse oluştu. İki üç kere diş hastanesine götürdüm antibiyotik ilaç verdiler. Bu antibiyotikleri kullanmamıza bir yararı olmadı. Aynı zamanda çocuğumda başka bir hastalıkta olduğu ve kanında alerji olduğunu öğrendik. Nasıl bir tedavi uygulamamız gereklidir hocam.

Uzman doktor

Apse oluşan dişlerin tedavisinde: detertraj (sadece dişeti kaynaklı enfeksiyon durumunda), dolgu, kanaltedavisi, çekim gibi tedaviler uygulanabilir.

Can

Doktor bey hamile kalmadan önce dişimde oluşan apse nedeniyle antibiyotik ilaçlar kullanmıştım. Daha sonra hamile olduğumu öğrendim ve hap kullanımını bıraktım. Çocuğum doğru ve şu anda 1. yaşına girdi herhangi bir sağlık sorunu yok maşallah ama yinede beim aklıma takıldı ve sormak istiyorum. Acaba geçmişte içmiş olduğum antibiyotik ilaçlar bebeğime zararlı olmuş olabilir mi ?

Uzman doktor

Endişeniz yersiz.strese gerek yok.İyi günler.

Adniye

Doktor bey dişlerimden sürekli olarak iltihaplr akmaktadır. Doktor antibiyotik tedavisi verdi. İlginç olan antibiyotik tedavisi kullanırken iltihaplanmalar hafifliyor fakat antibiyotiği bıraktığım zaman iltihaplanmalar yeniden başlıyor. İltihaplanmanın oluştuğu asıl dişte diş dolgusu var ve bu dolgu kurşun renginde acaba iltihaplanmaların sebebi bu dolgu kaynaklı mıdır ?

Uzman doktor

İltihabın nedeni hakkında bir sürü etken olabilir. Muayene etmeden birşey söylemek mümkün değil. ancak bir tezatlık yaparak evet o dişten kaynaklanabiir.
ama (bu soruyu okuyan herkese söylüyorum), lütfen kendi başınıza antibiyotik kullanmayın. doktorun tavsiyesinin dışına çıkmasın. sonra doktorunuzun vereceği ilaçlar işe yaramayacaktır.
Uğur en kısa zamanda bir diş hekimine görünmeni tavsiye edirim. dişin kurtulabilecek bir durumdaysa bu fırsat bir daha gelmeyebilir. dişini kaybedebilrisin.

Dilruba

Doktor bey merhabalar diş hekimine gittim geçen gün dişimde iltihaplanma ve çürük oluştuğu teşhis edildi. Antibiyotik yazıldı ismini tam olarak hatırlayamıyorum. Aradan bir hafta kadar bir zaman geçti ve tekrar diş hekimine gidip dişimi çektirdim. İlaca devam etmem gerekiyor mu ? İltihaplanma devam eder mi ?

Uzman doktor

İltihabın kaynağı dişiniz olduğu için diş ortamdan uzaklaştırıldıktan sonra hiç bir ilaç kullanmaya gerek kalmadan iltihap kendi kendine geçecektir. Çekim bölgesinde; ağrı, alevlenme, kötü koku gelmesi gibi şikayetleriniz varsa doktorunuzla görüşerek antibiyotik kullanmaya devam edebilirsiniz.

Güvenç

Doktor bey diş etimin olduğu bölgede kanamalar oluyor neden olabilir acaba ?

Uzman doktor

DİŞ ETİ KANAMALARI, DİŞ ETİ İLTİHABI BELİRTİSİDİR.

Macit

Doktor bey merhabalar dişim iltihaplandı yaklaşık üzerinden 2 – 3 haftalı bir zaman geçti doktor apse kurutucu ilaç verdi. Apse geçtikten sonra doktorum dişin üzerindeki et parçasını alabileceklerini söyledi. 20 lik dişim düzgün bir şekilde çıkıyor. Röntgenden bakıldı. Acaba dişin çekilmemesi dişlerimde bir bozulmaya neden olabilir mi ? Başka bir doktor ise dişlerin bozulmaması için çıka dişin çekilmesi gerektiğini söylemişti sizce ne yapılması gerekir ?

Uzman doktor

Eğer doktorunuz röntgen filminde dişin pozisyonunun düzgün olduğunu gözlemlediyse ve ağız içi muayenede de çene kemiğinde bu dişe çıkacak yeterli alanın varlığını tespit ettiyse üzerindeki bahsettiğiniz et alındıktan sonra dişin sürmesini beklemek en doğrusu olacaktır.Ancak dişin geliş pozisyonunda eğrilik olması diğer dişlerde nadiren sıkışmalara yol açabilir.Bu tarz durumlarda dişin çekimine karar verilebilir.

nalan

Oğlum 4yas iltihap var diş sisti antibiyotik kullanmaya basladik eraset 250 fakat iltihap sahada yayılarak çene ve yanagim tamamini sariyor ne yapabiliriz.

Uzman doktor

Tekrardan doktorunuza durumla ilgili başvurun. Gerekli müdahaleyi doktorunuz gerçekleştirecektir.

alı

Oncelikle merabalar hocam benim 20lik disler cikarken iltihap ve enfeksiyon yayiyormus.bana croxilex-bıd 625 mg antibiyotik verdiler gunde 3 defa kullandim ve agri késici olrakta apranax fort verdiler ama hicbir gelisme olmadi acaba neden kaynaklaniyor simdiden tesekkurler

Uzman doktor

Evet oluşan iltihaplanma kurumadığından bahsediyorsunuz. Bu konuda doktorunuz mu iltihaplanmanın kurumadığını söyledi yok sa siz mi bu kanıya vardınız. Röntgen filminizi görmeden ve sizi muayene etmeden bu konuda fikir beyan etmek doğru olmayacaktır.

Cenk

Iyı günler doktor bey
Ben 1 hafta once dolgu yaptırdım. Doktor çürük demişti ama kanal tesavisi yada ilaç tedavisi olmadan dolgu yaptı. Dolgudan önce dişim agrıyordu dolgudan sonra daha çok agırmaya başladı hatta geceleri uyutmuyor. Ağrı kesici kullanıyorum ( ar..les) ama fayda etmiyor. Sersem gibi dolaşıyorm. Doktoruma tekrar gitmek istedm ama oda yurt dışına kpngreye gitmiş . Şuanda mağdurum yardımcı olursanız sevınırım. Teşekkurler

Uzman doktor

Dişinize kanal tedavisi olmalısınız. Başka bir diş hekiminde yada muayene için randevu alarak gelebilirsiniz.

seyit

dr bey dislerinde tartar olan bir kisinin tartarlari temizlendikten sonra soguk ve sicak yemeklerden yiyemedikleri dogru mu ve
dis iltihabıyla tartar olusumu arasinda baglanti var mi simdiden tesekkurler

Uzman doktor

Diş tartarları zamanla diş eti ilhiplarına dönüşürler. Mutlaka temizletilmesi gerekir.

Tevfik

doktor bey merhaba ,benim dişimde ağrıdan dolayı dis hekimine gittim bana antibiyotik kullanmamı ağrı geçtiği zaman kanal tedavisi uygulanacağını soyledi.fakat 2 gündür ağrıda hicbir azalma yok bide üstüne apse oluştu .acaba kullandığım antibiyotik mı etkisiz (croxsilex 1000) yardımınızı bekliyorum..

Uzman doktor

Hayır.. Bu tür durumlar görünebilir. Diş hekiminizin önerileri dışına çıkmayınız.

merve

Mbr doktor bey bnm yirmilik disim curume ve intihaplanma yapti doktorum bana antibitotik verdi ama bnantibiyotik icemiorum bi tane ve kendimi koti hisediorum yani antibiyotik kullanamiorum ne yapacagimi bilemiorum intihabi baska nasil kurutabilirim

Uzman doktor

İltihabı kurutmanın başka bir yolu yok antibiyotiklerinizi kullanın..

merve

Cvp bkliorum szden ne ypmm lszim

nazlı

mrb dr bey diş ağrısı ile dr a gittim kanal tedavisi ve geçici dolgu yaptılar saat 15 te gece 23 te dişim şişmeye başladı ve sabahı dahada kötü bi hal aldı gözümün altı morardı ve çok şiddetli ağrımaya başladı dr a tekrar gittik ve anestezili kanal tedavisinde bu şişme ve ağrı normal ddi ve antibiyotiğe gerek duymadı sizce apse iltihap yapmış olabilirmi sordum dr a ama yok ddi iltihap falan biriki güne iner şiş ddi sizce iltihap varmı yani butarz iltihapların beyne kadar gittiğini ölümlere neden olduğunu duymuştum ihmal etmek istemiyorum ne yapmalıyım

Uzman doktor

Nazlı hanım.. Hayır bir kaç gün bekleyin ve durum hakkınsa şişlik vb. durum gözlemlerseniz yeniden doktorunuza başvurun..

nazlı

ve emziren bir anneyim hangi antibiyotiği kullanmam gerekiyo sütüme ve bebeğime geçmemesi için

Uzman doktor

Nazlı hanım.. Bunun en iyi cevabını diş hekimi sizi muayene ettikten sonra verecektir. Muayene etmeden antibiyotik verilemez.

Ahmet eski

Merhabalar Doktor Bey, Azı dişlerimden birinin üstü tamamen kırıldı ve kalan kısımda oyuk durumda. Dişimde iltihap oluştu. Bu dişin tedavisinde nasıl bir uygulama yapılır, dis nasıl çekilir ? Teşekkürler..

Uzman doktor

Ahmet bey. Kanal tedavisi ve kaplama uygulaması ile dişiniz kurtarılabilir.

aydın

merhaba 17 yaşın dayım dişimin dibinde çukur var dişimde apse yaptı hangi ilcı almalıyım

Uzman doktor

Dokorunuza muayene olmalısınız. Diş hekiminiz ilacınızı verecek ve apseyi kurutarak dişinizi tedavi edecektir.

fatma

Merhaba doktor bey ben Sol üst ve sağ alt dişimi kanal tedavisi yaptırdım şuan üst dişimde sürekli ağrı var. Diş etinin üst kısmı çok ağrıyor ne yapmam gerekiyor

gamze

Mrb benim dişin 3gundur feci bi şekilde agriyor majezik kullLandim ama faydası olmadı doktora gittim antibiyotik verdi ama ağrı da azalma olmadı çok kotu agriyot yardımcı olun

mehtap

mrb doktor bey ben 5 yıldır dişten çekiyorum bir dişimi 2 defa dolgu yaptım 2. dolgudan hemen sonra dişim şişti antibiyotik kullandım geçti 5 ay sonra tekrar ağrı yaptı ve şişti tekrar mı dolgu yapmam gerekiyo lütfen yardımcı olun

Uzman doktor

Şişen dişinizin kanal tedavisi yapılması gerekmektedir. İhmal etmeyinizin ve bir diş hekimine gidiniz. Bölgede iltihaplanma var.

merve

Meraba doktor bey.Ben tel tedavisi gördüm.Yirmilik dişlerim için ağızda yer kalmamış.Bunun için şuan alnmasnda bir sakınca var mı?Bir de dişimde iltihaplanma var ve bunun için sürekli ağrı yapıyor.Doktor antibiyotik verdi ama şuan hiç tedavisini görmedim.

volkan

Merhaba doktor bey.Benim dişim kanal tedavisi oldu,bu arada içindeki doldu düştü,denizci olduğum için zamanım olmadı yeniden dolgu yaptırmaya,şuanda çok ağrı var,sanırım dişin çekilmesi gerekiyor ama önce kendim antibiyotik ve agrı kesici kullandıktan sonramı doktora gitmeliyim,İltahaplıyken çekmiyorlar diye duymusdum.

Uzman doktor

Dişiniz büyük ihtimalle iltihaplanmıştır. Öncelikli olarak diş hekiminizin sizi muayene etmesi ve durumunuza uygun olarak ilaç tedavisine başlaması gerekmektedir. Kendiniz ilaç almayınız. Dişiniz kanal tedavisi ile kurtarılabiliyorsa diş hekiminiz gerekli müdahaleyi gerçekleştirecektir.

yaren

Benim disim yaklasik 4 gunden beri agriyor dis etlerim sisti bu arada ben 14 yaşındayım dis hekimine gitmedim cunku disim iltihap oldugu icin birsey yapamazlar diye simdi ise antibiyotik ve agri kesici kullaniyorum dis eti iltihabim gectigi gun dis hekimine gidip disimi yaptiracagim boyle mi yapmaliyim yoksa hemen dis eti iltihabiyla dis hekimine mi gitmeliyim

Uzman doktor

Yaren.. Beklemeden ve ilaç tedavisine başlamadan diş hekimine gitmelisin.. Diş hekiminiz sizi kullanacağınız ilaçlarla ilgili olarak yönlendirecektir. Kendi başınıza ilaç almanız doktor kontolü olmadan size zarar verebilir. Ayrıca bu durumda dişinizin tedavisini ertelemeniz dişinizi kaybetmenize ve ağrı çekmenize neden olacaktır.

yaren

Iyi günler doktor bey ben 14 yasindayim yaklasik 4 gunden beri disim ağrıyor ve dis etlerim sisti icinde de iltihap var ben antibiyotik ve agri kesici kullaniyorum simdi dis hekimine gitsem disime bisey yapmayacagi icin gitmiyorum ama disim gectigi gun hemen bir dis hekimine gidip didimi yaptiracagim ben boyle dusunuyorum yoksa hemen dis hekimine mi gitmeliyim

Uzman doktor

Yaren sorunu yanıtladım..

Kemal

Iyi Gunler doktor bey,
Yaklasik 1 sene once sol ust ve sag alttaki dislerimde ufak kirik vardi dolgu icin devlet hastanesinden randevu altim ve gittigim dlktor dolgudan once kanal tedavisi gerekli dedi, 2 disimide paramparca etti neredeyse 2 diside ufacik birakti ve sonrasinda dolgu yapti, zaman zaman sag alttaki disimde dolgunun yanindaki dis kirilmaya basladi yarisi kirildi koku et gozukuyor ve cok agir olmasada agrimaya basladi herhangi bir kan soz konusu degil antibiyotik harici guclu bir agri kesiciler kullansam fayda dokunurmu yoksa tekrar doktorami gitmem gerek kanal tedavisine gerek var mi ? Sanirim curukten dolayi olanilir. Crvabiniz icin tesekkur ederim simdiden.

Kemal

Soruma eknolarak sag alttaki azi disimin yarisi dolgulu idi, diger yarisi yeninkirildi, yani o disimin kanal tedavisi yapilmisti, diger yarisida gecen gun kirildi agri yapiyor hafif derecede, bu gecici bir agrimi guclu agri kesiciler ile atlatabilirmyim.

Uzman doktor

Kemal bey dişinizde iltihaplanma var. Bu ağrıkesici ile geçebilecek bir durum değildir. Mutlaka diş hekiminize görünün..

fevzi

merhaba, benim sağ arka azı dişim de iltihab vardı dişim çok kötü durumda çekilecek. Geçen gün apse yaptı doktara gideceğim gün apse patladı ağzımı bol su ile gargara yaptım ve hemen doktora gittim. Klamoks BID 1000mg ilaç verdi. başka dişimde de iltihap var ve önden normal arkası kırık tamamen bu dişimde bu ilaçla tedavi olup dolgu olurmu. Birde doktorumun verdiği ilaç 12 saatte bir deniyor ben bu ilacı ramazan olduğu için sahurdan hemen sonra ve iftarda alsam sorun olurmu.

Ramanlı

Hocam benim dişlerim de apse olmuş fakat doktora gitmeden nasıl iyileştirebilirim ilaç tedavisi falan uuygun olur mu?

Uzman doktor

Ramanlı diş hekimi kontrolleri olmadan kendi başınıza ilaç almanız bir çok yan etkiye neden olabilir. O sebeple diş hekiminize görünmeniz ve doktor kontrolü içerisinde olup ilaçlarınızı kullanmanız son derece önemlidir.

numan

Benim disim budiste oluşan iltihabi ‘maksipor’ adlı antibiyotikle giderebilir miyim

Uzman doktor

Numan bey iltihaplanma antibiyotik tedavisi ile kurutulabilir. Tabiki kullanılacak ilaç tedavisi mutlaka diş hekimi kontrolünde olmalıdır. İltihap kurutucu sonrasında dişiniz tedavi edilmesi gerekir.

Nazlı

Son bir senedir diş arım başladı gargara tuzlu su antibiyotik kullandm ama bir faydası olmadı arada sırada buzda koyuyorum ilk sağ dişimde apse oluştu.Şu anda ise sol disim acıyor ne yapabilirim.

erdogan

Doktor bey merhaba . disim 1 aydir ara ara Agri yapıyordu. Dilimle dokunduğumda disimin arasinin hafif acilmaya basladigini farkettim ve sonrasinda farkında olmadan ortasi oyulmuş ve kirilmis. Simdi sisim sisti yanagim balon gibi doktorum KLAVON BİD diye bir antibiyotik verdi. Ama bir faydasini göremedim. En iyi Dis iltihabi antibiyotiği hangisidir.veya siz hastalariniza hangi antibiyotiği oneriyorsunuz. İyi
çalışmalar

yunus

Hocam yirmilik disime kanal tedavisi yapildi fakat 5 gun oldu antibiyotik de kullanmama ragmen disimin uzerine basinca agri oluyor ne yapmam gerekiyor

Uzman doktor

Yirmilik dişiniz ise işlem uygulanan yirmilik dişinizin alınması gerekir.

erdogan

Şahin uzman doktorumuz sizden bir cevap bekliyorum benden sonra soru soran arkadasimiz sorusuna cevap almis fakat ben 4 gündür cevap beklemekteyim.ilginize tesekkur ediyorum

Uzman doktor

Erdoğan bey buradan bir antibiyotik ismi verilmesi doğru değildir. Doktorunuzun vermiş olduğu antibiyoptik yeterlidir. Kullanmaya devam ediniz. Dişinizde apse oluştuğu için doktorunuz antibiyotik ilaç vermiş. Kullanın ve yeniden doktorunuza başvurunuz.

Feyzi TÜRKER

Sayın doktorum 2 yıl öncesinde tedavi gördüğüm dişim ağrı meydana getirdi . Tedavi işlemleri kanal tedavisi ile beraber dolgu uygulamasıydı . Fakat 2 gündür kötü bir ağrı ile karşı karşıyayım . İçeride çürük meydana gelmiş . Şişlik mevcut . Yarın dişçiye gideceğim bu geceyi geçirebileceğim bir çözüm önerisi arıyorum . Yardımcı olursanız sevinirim .

Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum . Umarım geceyi geçirmeme yardımcı olursunuz .

Yaş : 18

özgür

Merhaba hocam 3 gün önce 20 lik dişimi çektirdim
İlk iki gün rahattım ama Son gün çok ağrım var antibiyotik ve ağrı kesici kullanmaya başladım ne kadar süre daha devam etmem gerekiyor antibiyotik kullanmaya

Uzman doktor

20 lik diş çekimi sonrasında ağrılar 1 hafta kadar sürebilir.

renan

Merhaba hocam uc gun once on ust disimden sabah siddetli bir agriyla uyandim doktora gittim sefaklor 1000 verdi kullandim fakat ertesi gunu dudagimda ve yanagimda sislikle uyandim tekrar gittim iltihap oldugunu soyledi ve temizleme islemi yapildi diger gunlere gore daha iyiyim ama hala sislik azda losa var ilaci da degistirmedi doktor bu normalmi beklemelimiyim yoksa tekrar gorunmelimiyim

Uzman doktor

Renan konuya cevap verdim geçmiş olsun.

Burak

merhabalar hocam 25 yasındayım dişlerim aslında okadarda kötü degıl fakat ornek vereyım fındık yerken yada onun gıbı sert bırseyler yedıgımde agrı yapıyor acıyor sabahları uyandıgımda agzım kuruyor ve sulandırdıgım zman lavobaya kan akıtıyorum
agzıma en ufak dokunuldugunda kanamaya baslıyor ve agzımın kokusu hıc gecmıyor lutfen bana yardımcı olun 🙁

Uzman doktor

Burak bey öncelikli olarak bilmeniz gereken sert kabuklu cisimleri ve gıdaları dişlerinizle kırmaya çalışmamalısınız. Bu çok yanlış bir durudur. Dişlerinize çok zarar verir. İkinci olarak dişlerinize iyi bakmıyor günlük bakımını ihmal ediyorsunuz. 3 olarak diş hekimi kontrollerinizi yapmıyorsunuz. Bu nedenle dişlerinizde ve diş etlerinizde bu durumların gözükmesi normaldir. Diş hekiminize giderek dişlerinizi kontrol etmeli e günlük diş bakımınızı ihmal etmemelisiniz.

esme

Hocam merhaba.benim 20 lik dişlerim çıkıyormuş sag üst köşe ve önünde ki dişe baskı yaptıgı için acıyor dişhekimime de gittim röntgen çekelim dedi esas merak ettigim , düzgün bir diş yapısına sahibim 20 lik dişler yüzünden dişlerimin bozulma ihtimali var mı ?

Uzman doktor

Eğer yirmilik dişleriniz eğri olarak çıkıyor ve diğer dişlerinize baskı yapıyorsa yada çene yapınız içerisinde 20 lik diş için yeterli alan yoksa ve diğer dişlerinizi sıkıştırıyorsa bu durumda diğer dişlerinizde de çarpışıklığa neden olabilir.

Reşat

Doktor Bey Öncelikle yaptıgınız çalışmalardan dolayı teşekkür ederim.
Benim Sağ arka kısımdaki dişim çürük ve çektirmeye gittiğimde kanal tedavisi için 3 ay zarfında bir gün verdiler ve bu arada dişim apse yaptı ve yutkunamıyorum ağrısı çok oluyor uyuyamiyorum ne yapmam lazım sizlerden ricam.

Saziye

Merhaba… Benim cenealtı bezim şişti 1 hafta oldu hala şiş 20 lik dişimde hafif çürüme vardı acaba oyüzden mi şişti suan ağzımı dahi açamıyorum çok acıyor …

Uzman doktor

Saziye eğer 20 lik dişiniz apse yapmış ise bu durumda şişlik hissedebilirsiniz. Mutlaka diş hekiminize başvurmalı ve apse kurutulmalıdır.

Ceyhan

ii günler benim sağ cenealtı bezim şişti bi hafta oldu hala şiş neden acaba 20 lik dişim de hafif çürüme var ondan dolayı mı ? Ağzımı açamıyorum çok acıyor yutkunurken de acıyoo …

Uzman doktor

Ceyhan sorunuzu iki defa iletmissiniz cevapladım.

selin yılmaz

hocam merhaba tam 5 gün önce izmirde özel bir polikliniğe gittim, film çekildi ve dişimin hem köke kadar kırık hemde iltihaplı olduğu söylenerek çekildi..Ertesi gün kalktığımda dişim şişti ve bana hehangi bir antibiyotik kullanabileceğimi söyledi.Antibiyotikleim bugün bitii ve şişlik hala devam ediyor..Diş etimin üzerinde bembeyaz bişey birikmiş sanki..Ne yapmalıyım,Kullandığım antibiyotik etkili olmadımı acaba..

elif inci

doktor bey benim dişimde ufak bi çürük olduğu söylendi dolgu yapıldı fakat sonrasında ağrı oluştu doktorum önce yüksekliktir dedi ama sonra kanal yapılması lazım dedi yaptırdım 2 güne ağrısı geçer dedi ama giderek ağrısı artıyor üstüne basamıyorum bile aynı doktora gidip gitmemekte çok kararsızım ve dişimde ne olmuş olabilir?

Uzman doktor

Elif hanım muhtemelen yeniden kanal tedavisi yapılması gerekecek.. Doktorunuza yeniden başvurunuz.

taha

doktor bey dişimde iltihaplanma var doktorum antibiyotik verdi ve iltihap kuruduğunda çekeceğini söyledi üç gün oldu antibiyotik kullanıyorum etksini kaç günde gösterir? ağrı kesici uzun süre ağrıları kesmiyor bunun için ne yapmalıyım?

Uzman doktor

Taha bey doktorunuzun tavsiyelerine devam ediniz. Bu konuda doktorunuza daışabilirsiniz.

alican

Mrb doktor bey benim dişim 2senedir Çürük ve kenarı kırıktı 4gun önce hastaneye gittim doktor dişi çekecez fakat apse yapmış dedi antibiyotik verdi kullandım şimdi boğazımın kenarı şişti üstüne bastırınca dişime ağrı vuruyor bu şişlik apsenin geçme surecimi yardımcı olursanız sevinirim.

Uzman doktor

Alican bey antibiyotik kullanımı sırasında bu türlü durumlar görülebilmektedir. Doktorunuzun tavsiyelerine uyarak ilaçlarınızı kullanmaya devam ediniz.

Oğuzhan

Doktor bey bnm dislerim nrdeyse her ay duzenli olarak dis eti iltihabi oluyor bn hergece utamaz hale gldm simdi doktora gittigimde tek carenin cektirmek oldugunu soyluyor napablrm

eylem

Dolgulu disim iltihap yaptı çürümüş 2 gündür zor duruyorum doktor ilaç verdi ilaçların suan bi faydası yok bi iğne falan yapsalar bari bu eziyet nekadar çekilir ki 🙁

mehmet

ağrıyan dişlerde sinirleri aldırmak çözümmü

federal59

Hocam benim on disimin alt kismindan surekli yesil bir sivi akiyo antibiyotik kullanmama ragmen gecmiyo ve bu sivi disari cikmazsa o dis etimde sislik olusuyo ve agri oluyo bende patlatmak zorunda kalıyorum ne yapnam gerek

Taner Arslan

Merhaba hocam benim son bir haftadır dişimde çok kötü bir ağrı var şişmiş gibi sanki ve çenemin altında sislik var oraya bastirinca dişim aciyor sizce ne yapmam gerekir ayrıca gece ağrılarım da var.?

Tuğba

merhaba Dr. Bey. yaklaşık bir ay önce çürüme görülen apseli dişim için öncelikli antibiyotik ve ağrı kesici kullandım. işleri nedeniyle yerinde bulamadığım Dr’dan vazgeçerek başka bir diş hekimine gittim. röntgen çekti ve yine o da antibiyotik ve ağrı kesici verdi. 3 gündür kullanmama rağmen özellikle akşamları zonklama şeklinde ağrılar oluyor. Bu normal mi? ve kanal tedavisi de olabilir ya da çekilir dedi ve kararı bana bıraktı. Bu da beni şüpheye soktu. başka bir hekime gitmem daha mı isabetli olur bilemedim. Ağrıların geçmemiş olması da cabası!Antibiyotik ve ağrı kesiciye rağmen neden hala ağrıyor? Teşekkürler şimdiden..

Eda

Merhaba doktor bey benim disim suan apseli ve doktora gittiğimde oo bu diş bitmiş dedi.Antibiyotik yazdı gargara ve ağrı kesici verdi antibiyotik bittiğinde çekim yapilacakmis ama benim korkum var ama bu ağrıyı çekmektense o korkuyu yenerim daha iyi

mustafa

benim 20lik dişlerim yarı gömülü durumda ve apse yaptı diş etleri ve dişim ağrıyor bunun yanı sıra kulağım ve boğazımdada ağrılar var ben dişimi çektirmeden bunun başka bir çözümü var mı

serdar

Merab doktor bey ben dişim ićin doktora gittim diş kökünde iltihap olduğunu söyledi antibiyotik verdi ve dişimin çekilmesi gerektiğini belirtti ama işin garip tarafı dişimin sağlam olması bana elinden başka bişey gelmiyeceğini söyledi ve başka diş hekimlerine başvurmamı önerdi rica etsem bana bilgi verebilirmisiniz bu ilthabn kalıcı olduğunu söyleyip gönderdi madem kalıcıysa bu dişi nasl çekmeyi düşünüyor??? Nu arada yaşım 23

sibel

Doktor Bey merhaba.
Benim 4 aylık bşr kızım şu an dişimde ve diş etlerim de muthiş derecede bir ağrı var ve ağrıyla birlikte de zonklama da yapıyor.iltihaplanma olduğundan antibiyotik kullanmam gerekli fakat emzirdiğimden dolayı hangi antibiyotiği kullanabilirim.Tesekkürler

Uzman doktor

Sibel hanım buradan ilaç ismi verilmemektedir. Doktorunuza başvurunuz gerekli bilgileri doktorunuz size iletecektir.

eda

Merhaba doktor bey
Sag alt ve sol ust azi disim oyuk bi durumda. Sag alttaki disimde agustos ayindan beri apse var. Artik disimin yaninada iltihap kesecikleri olusuyor ve zaman zaman patliyor. Dis tedavisi olmaktan cok korkuuorum. Sedaayonla tefavi olmak istiyorum ama yetiskin hastalara bu hizmeti klinikler veriyor. Oysa riskli bi islem oldugundan hastane ortaminda olmasi gerektigini ogrendim. Anksiyete hastasiyim. Su an xanax ve paxil kullaniyorum. Ayni zamanda sedasyonla tedavi olabilir miyim? Tesekkur ederim

Uzman doktor

Eda hanım daha fazla gecikmeden tedavinizi olmanız gerekiyor. Sedasyonla bu işlemleri gerçekleştiren klinikler olabilir. Fakat tedavi masrafları oldukça artacaktır.

fuat

merhaba doktor bey disimin ustunte sanirim intaplanma oldu yanliz turkiye de yasamiyorum suan rusya fedarayso nundayim yanliz burdaki doktorlar cok kotu dis konusunda cok acemice hemen disi cekmemiz gerektihini soyledi yanliz hic bir ilac yontemi kulanmadi benim eczane nelerden intap kurutucu olarak nasil haplar almam gerek

Uzman doktor

Fuat bey internet üzerinde ilaç ismi söylenemez.

okan

Merhaba doktor bey
dolgulu olan azı dişim ağrı yapmıştı bunun üzerine doktora gitmiştim çürük olduğunu gördü orayı temizledi ve geçici dolgu yaptı sonra 1 hafta sonra dişim apse yaptı yaklaşık 1 aydır dişimde apse var antibiyotik kullandım 1000mg geçmedi sonra dokturum yanına bir tane daha 500mg lık başka bir antibakteriyel antibiyotik yazdı halen apse inmiyor şuan 2 antibiyotik birden kullandığım halde apse inmiyor.

Uzman doktor

Okan bey doktorunuzun önrilerini harfiyen uygulayınız. İlaçlarınızı düzenli bir şekilde almaya devam ediniz. Doktorunuz gerekli müdahaleyi gerçekleştirecektir.

selenay

doktor bey benim dişimde iltahap var ve çok ağrıyor doktora gittim ilaç verdi ama ilaç ağrıyı geçrmiyo ve hatta hiçbir işe yaramor ne yapabilirim ağrıyı kesmek için ?

Uzman doktor

Selenay hanım doktorunuzun önerilerini harfiyen uygulayınız. İlaçlarınızın kullanımını kesmeyiniz. Tekrardan doktorunuza bu konuda danışabilirsiniz.

Ali

Merhaba doktor bey bi sorum olacak 23 mayis ta sol alt 20 lik disimi cektirdim operasyon yapildi ozel bir klinikte ve zor bir cekim oldu dis kulak tarafina yakindi ve yari gomuluydu bugun 5. Gun fakat hala su icerken bi yemek yerken agzimi bi miktardan fazla acarken agri hissediyorum ozellikle su o bosluga degdigi zaman sürekli olmasada bazen cok agri oluyor vede sürekli o deliktenkotu bibtat ve kotu bir koku geliyor ne yapmalıyim

doktor bey benim yaklaşık 1 ay önce ön dişlerimde apse meydana geldi ve şimdide arka dişimde şişme oluştu ve ben ön dişimdeki şişme indikten apse geçtikten sonra her gün düzenli olarak dişlerimi fırçaladım sizce tekrar şişmesinin nedeni nedir

sezer

Dr.bey merhaba, ben 4 gun once curuk disimi aldirdim, aldirmadan once.cok agri yapiyordu, ne yaptiysalar geciremedi agriyi, curukte ileri derecede oldugu icin cekilmesi gerekiyormus, cektirdim, ve 1 gun sonra yanagim sisti, halada sis inmedi, dogru duzgun birseylerde yiyemiyorum, ara ara zonklama yapiyor disinnyeri, agiz kokusungbi belirtileride var, fircalasam kanamaya basliyo,ne yapmaliyim

tolga

Doktor bey merhaba dis curugu bogazda sisme yaparmi bademcigim sismis gibi yutkunamiyorum dilimin kok tarafida sismis gibi geliyor disimin cekilmesini ihmal etmistim aslinda cekilmesi gerekiyordu sikintilarin kaynagi olmasi mumkunmudur saygilarimla

ayca

Hocam ben 36 yadindayim sadece 3 tane saglam disim var geri kalan 15 dis curuk kirik yada tasla kapli bu durumda en iyisi oynar protezmi yaptirmaliyim dis etlerim ufakligimdan beri problemli artik cok yoruldum hepsini cektirip kurtulayimmi iltihap olurmu genede

Uzman doktor

Ayça hanım yaşınız daha çok genç eğer kemik yapınız uygun ise alt bölgeye ve üst bölgeye yapılacak olan implant uygulamaları ise sabit protez diş tedavisi yapılabilir. Eğer kemik yapınız uygun değil ise o zaman hareketli protez düşünmelisiniz.

gul

doktor bey curuk olan disjmi cektirdim fakat apse yapti ve sisti doktora tekrar gitmeye korkuyorum cekilince kurtulacagimi dusunmustum cunku gittigimde nasil bi tedavi uygulanacak acaba

Uzman doktor

Gül hanım dişiniz ne zaman çekildi ? Dişinizin çekildiği yerde tekrardan apse olmayacaktır. Yanındaki dişlerde apse olma ihtimali daha büyüktür.

ilayda

Merhaba.Ben 13 yaşındayım ve sol alt arka dişimde çurumee daha sonra ise iltihaplandı.Doktora gittim ve. Ban majezik ve Kloamoks BID verdi.Bunları kullanmamı 1 hafta sonra ise kanal tedavi olmam gerektiğini söyledi.Fakat ben ağrıdan geceleri yatamıyorum ve majezik iltihajın ağrısını almıyor.Evde yapabileceğim şeyler onerirmisiniz?Ve kanal tedaviden çok korkuyorum,dokular alınır ken çok acı çeker mıyım?

Uzman doktor

İlayda doktorunuzun vermiş olduğu ilaçlar dışında başka bir ilaç kullanmayınız. Doktorunuzun önerilerini harfiyen uygulayınız.

Nedim mutlu

Sayin hocam benim on yıl önce köprü yaptırdım ve Köprü altını hiç temizleme dim ve o bölge ağrı yapıyor ve kanama var internette bu köprülerin 5 yıl gibi bi ömürleri varmış ne yapmam gerek bide bu iltihaplanma göze ve kulaga zarar verir mi şimdiden çok tesekkurler

nimet

merhaba.kanal tedavisi yapilan disim iltihap yapti yanagim ve boynum sis su anda doktor 10 lincocin 10 novalgin verdi sabah aksam yaptiriyorum.ucuncu gundeyim su an.arada apranax for kullaniyorum.bu sislik ve agri ne zaman gecicek dayanamiyorum artik 🙁

Uzman doktor

Nimet hanım ilaçlarınızı kullanmaya devam ediniz. Ağrılarınız ve şişlikleriniz bir kaç gün içerisinde kendiliğinden geçecektir.

tayfun

Merhaba hocam benim dişimde çuruk meydana gelmişti ve ağrı yapıyordu.Bir hekime başvurdum ve rovamycıne adında bir ilaç reçete etti. Bu ilacı kullandım ve ilaç bitmeye yakın dişim şişti tekrar çektirmek maksadıyla hekime gittim ve dişin şiş halde çekilemeyeceğini söyledi ve aynı ilacı tekrar kullanmamı söyledi.İlacı 4 gundur kullanıyorum ve damağımdaki şişlik devam ediyor.Merak ettiğim konu ilaç kullandıktan sonra diş neden şişer ve başvurduğum hekim neden ısrarla aynı ilacı recete etti.

Uzman doktor

Tayfun bey burada bulanan şişlik iltihaplanmadan kaynaklıdır. İlaçları kullandığınızda şişme olabilir. Fakat buradaki apsenin kurumaya başlayacak.. İlaçlarınızı doktorunuzun dediği gibi düzenli şekilde almaya devam ediniz. Apse kurutulunca doktorunuz gerekli tedaviyi uygulayacaktır.

Merhaba doktor bey küçük azı dişimden kanal tedavisi yaptırdım fakat doktorum bana dişinde 3 kanal olduğunu 2 tanesini temizlediğini ama son kanala giremediğini söledi kanalın eğrik olduğunu söledi benim bilemediğim sıkıntımı var yoksa doktor değişmemde fayda varmı ?

Uzman doktor

Eğer ağrılarınız olmazsa sorun olmayacaktır. Fakat ağrılarınız olursa dişiniz çekilmek durumunda kalabilir. Dilerseniz başka bir diş hekimine de başvurabilirsiniz.

yener

İyi günler doktor bey benım çiğneme dişime dolgu yaptırmıştım daha önce şimdi bu diş surekli iltihap cıkartıyor bazen patlatıyorum ama diş ağrı yapmıyor bu durumda ne yapmam gerekiyor eczaneden sultamat 750 mg antibiyotik ilaç aldım kullansam bir sakıncası olurmu.

Uzman doktor

Yener bey mutlaka diş hekimine başvurmalısınız iltihabı kendinizin patlatması hiç iyi bir şey değildir.

Keme

İki dişiminde sanki içi oyulmuş gibi içleri boş bi tanesinde de iltihap var sanırsam kullanabilecegim ilaç var mı oluşan agrıları önlemek için?

Ahmet

Merhabalar hocam şimdiden teşekkürler. 8 yıl önce dolgu yaptırdığım dış ile yanindaki dişin arasindan iltihap gelmeye basladi. Sürekli değil ancak ara ara küçük sizinti seklinde geliyor. Son gunlerde bazi fircalamalarda kanamada olmaya basladi. Ne tur tedavi planlanabilir? Tekrar tesekkurler iyi calismalar

Murat ESEN

Merhaba,birbuçuk yıl önce sağ üst köprümü yenilettim ama doktorum üst damak dişlerimin tamamını keserek kaplama yaptı fakat sağ üst kısım içeriden iltihaplandığı için dudak altından keserek ameliyat ettiler ve içerideki iltihabı elle temizlediler. Bu ameliyatta diş köklerimi de kestiler ve bir kaç aya düzelir dediler fakat benim bir buçuk yıldır kaplamalarım sallanıyor ve ağrıyor. En az on kutu Amosisilin kullandım yine tekrarlıyor. Dişlerimi yapan doktor çok iyi bir insan fakat hekim olarak ona güvenim kalmadı çünkü bu durumun birkaç yıl sürebileceğini ve normal olduğunu söylüyor ama ben endişeliyim çok korkuyorum çünkü ağız ve diş sağlığı merkezine gidince başka hekime bakılamazsınız diyorlar ne yapabilirim. Şimdiden çok teşekkür ederim, saygılarımla

SEVGİL KURT

MERHABA. 6 GÜN ÖNCE 20 LİK DİŞİMİ ÇEKTİRDİM. FAKAT AĞRIM HALEN DAHA KESİLMEDİ VE APSE YAPTI.BUNUN İÇİN NE KULLANABİLİRİM. VE 20 LİK DİŞİ ÇEKTİRDİKTEN SONRA BU KADAR UZUN SÜRE AĞRI OLMASI NORMALMİ

kuzey

dişim apse yapmış doktorun verdıgı ılacın ısmını kaybettım eczacıya dedım etkılı bı antıbıyotık ver oda bana rovamycıne 3 mıu verdı etkılı olurmu işe yararmı ? acil cevap

Cengiz Topal

Merhaba dün itibariyle ağır sancılı diş agrim basladi 20 lik dişim yarım cıkmıs durumda yasım 24 ve üst bölgesi cürük yanları şişti sanırım o dişim ilthap kapmıs.Pazar günü oldugu için acile gittim doktor bana KLAVUNAT-BID (10Tablet)-Apranax Plus – Oroheks Plus yazdı ama acımı hiç dindirmedi hala cok agrıyor ne yapabilirim simdiden teşekkür ederim

Damla

Merhaba doktor bey, büyük azı dişimde kırılma var ve içi şu an boşaldı,iltihaplandı. iki gündür aşırı hızla ağrı çekiyorum,sol yanağım gözüme doğru dikey pozisyonda şişti.önceden de aynı dişim için doktora gitmiştim ve bana antibiyotik vermişti,bir süre sonra apse kuruyunca dişime baktırmadım ve yaklaşık 6 ay sonra tekrar aynı acıyı çekiyorum.evde uygulanması gereken tüm uygulamaları denedim.tuzlu su ile gargara vs. fakat hala bir sonuç alamadım.sanırım dişimi kaybediyorum ve bu benim için çok üzücü bir olay.2 gün sonra sınavım var üstelik.ne yapmam gerekli şu an.antibiyotikle en yakın ne kadar sürede geçer bu ağrı ?

Ahmet

Dışında süt dış ama kırık kök ve intahaplı doktor çekermi intaap kurutucumu verir

Neslihan

Merhaba doktor bey. Dişlerimde soğuk sıcak hassasiyeti olduğundan dolayı dış hekimine gittim. Hekimim 15 yıl önce yapılmış olan kanal tedavili dolgulu dişimde iltihap olduğunu antibiyotik tedavisinden sonra dişimin çekilmesi gerektiğini söyledi. Şimdi iltihap gectikten sonra ben bu dişi cektirmesem iltihap tekrar eder mi? İlla ki bu dişi çektirmeli miyim? Cevabınız için şimdideşimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla

Yardım

Arkadaslar diş ağriniz cok agır şekildeyse en yakın eczaneden anestol pomad alin ağrıyan diş etinin yanına sürün 10 snde agrıyı keser

melek

dişim kırıktı 5 gün önce çektiler çektikleri yerde yaralar oluştu ve yaralar ağzıma doğru yayılmaya başladı ne yapmalıyım yaraların iyileşmesi için ?

Huriye

Merhaba doktor bey apse patladı patlamadan önce antibiyotik kullanıyodum hala kullanmama gerek var mı ?

ünal

iyi günler ben ünal.benim Binim çürük,iltahap direk mideye gidiyormuş.Bunun çekilmesini istemiyorum.Fakat agrısı kulaga agrısını veriyor.Ne yapmam gerek

A.OsmanKLMN

MERHABA DOKTOR BEY ÇENE DİŞLERİMDEN BİRİ ÇÜRÜK VE KIRIK YANI CANSIZ APSE YAPTI (İLTİHAP) YAPTI 1 HAFTA KLOVEN BID 1000 MG + TİLAC 500 MG AGRI KESICI KULLANDIM DOKTOR VERDI AMA GECMEDI.ŞİŞLİĞİDE İNMEDİ TEKRAR AYNI ILACLARI VERDI BANA SIMDI ONLARI KULLANACAGIM DISIMDE HIC AGRI YOK SADECE SISLIK VAR DOKTORUM DIS ILTIHABINI DELEREK AKITABBILIRIM AMA COK ACI CEKERSIN DEDI. IGNE TEDAVISI NASIL OLUYOR ONU ACIKLARMISINIZ DISIMIN DURUMU ILE BERABER TESK EDERIM CEVABINIZ ICIN.

ahmet

doktor bey benim dişimde şişlik var gibi bazen zonkluyor dişimin üstüne basamıyorum ağrıyor ve dünden beri araştırıyoum iltihab ile ilgili dişciye gitmeye korkrmaya başladım lütfen yardım edin.. 🙁

hikmet

Merhabalar hocam 20 gundur dis agrim var. 20lik disim abse yapmis dis hekimi ne gittim.antibiyotik tedan.vi verdi kullandim ama gecmemis daha sonra enjeksiyon tedavisine cevirdi enjeksiyonun 8.gunu agrilarim fazlalastii. acile gittim igne yapyilar sakinlefii ve sonrasi dis cerahina gittim rontgen sonucu absenin dagilmaya baslamis oldugunu tam olarak gecmedigini ifade etti ve 3 gunluk antibiuotik ver di daha sonra gelin cekelim dedi. ama ben endiseli kaygiliyim bu halde riskk olabilirmi birde 3 gundur ondis hizamda kopek disleri hizasinda uyusukluk var anlayamadim nedendir lutfen cevap vern endiseliyim….?????

Uzman doktor

Hikmet bey iltihabın tam olarak geçttikten sonra çekilmesinde fayda var. öteki türlü uyuşma olmadığından dolayı çok fazla ağrı olabilir dişiniz çekilirken..

mervr

Merhaba doktor bey 4 aydır dis ağrısı çekiyorum. 20 lik 2 disimin çekilmesi gerekiyo.curuk ve apseliymis.herdefasinda doktor kontrolünde antibiyotik kullanıyorum fakat agri geçince bi türlü cesaret edip cektiremiyorum.cok korkuyorum günlerdir yemek yiyemiyor uyku uyuyamiyorum hayat zindan oldu baba pskolojim bozuldu.nolur yardimci olun.

Uzman doktor

Merve hanım bu ağrıdan tek kurtulmanın yolu 20 lik dişinizin çekilmesi çektirin ve kurtulun. Geçmiş olsun.

hasan

yirmilik dişin yanındakş azı dişim çıktı o aradaki boşluk ilk baş hafif ağrı yapmaya başladı fakat o boşlukta apse oluştu doktora gittim çekmesini istedim fakat kendisi antibiyotıi verdi önce tedavi dedi iki gündür kullanıyrm ama şişik hala inmedi ne yapmalıyım çektiriyimmi kararlı davranıp antibiyotikler etkısini gösterip şişik incekmi saygılar

Uzman doktor

Hasan Bey merhabalar doktorunuzun vermiş olduğu antibiyotik ilaçları kullanmaya devam ederiz yakında etkisi görülecektir bu antibiyotik ilaçlarınız bittiğinde tekrardan Diş hekimine başvurunuz.

seda

merhaba 20lik disim apse yapti cene kemigime gomulu doktor croxilex antobiyotik verdi 2gundur kullaniyorum gecmedi acaba etki etmiyor olabilirmi

Uzman doktor

Seda Hanım merhabalar diş hekiminizin verdiği antibiyotik ilaçları kullanmaya devam ediniz bittiğinde tekrardan Diş hekimine başvurunuz

Gözde

Merhabalar.ben bundan 7 ay önce diş agrisiyla doktora gittim fakat dişinde iltaplanma var ama fazla olmadiği için kanal tedavisi yapmadan direk dolgu yaptilar 1ay geçmeden ağrimaya basladi sürekli agri kesici kullandim.daha sonra tekrar bi doktora gittim oda antibiyotik verdi iltap kurusun dedi cekeriz veya kanal tedavisi uygulayip kurtarmaya calisiriz dedi antibiyotik kulladim ağrisi geçti biraz bende daha iyi bi doktora giderim dedim erteledim biraz 3gün önce bi doktora gittim apse yapmiş dişin dedi çekti dişimi başka yolu yok dedi antibiyotiklere devam et dedi şimdi agri yok ama antibiyotik içmeme ramen iltap var boşlukta çok azda olsa napicam yardim edermisiniz lütfen..

Arda

Merhaba, benim diş eti apse olmuştu 3 sene önce, doktor gerekli olan temizliği herşeyi yaptı, şimdi gene apse oldu aynı bölge ağrı v.b şeyler yok, neden acaba ?

Uzman doktor

Arda Bey merhabalar dişin neden apse yaptığını soruyorsanız düzenli olarak bakımının yapılması ve düzenli diş hekimi kontrollerinin gerçekleştirilmemesidir. Zaten cevabı siz kendiniz vermişsiniz üç senedir bu bölgeye bir işlem yapılmamış

Ayşe

merhaba sol alt dişim çürüktü hafif hafif kendını bellı ederek şiddetli bir şekılde agrımaya başladı doktora gittim biteral ilaç ve klındam igne verdı bunları kullandıktan sonra (tam bititmedım ıgne ve ılacları) agrı gecınce tekrar gıtmedım bı kac gun once tekrar agrımaya basladı şiddetli degıldı o kadar sımdı augmentın kullanıyorum 3 gun oldu fakat dısımın kenarında şişlik oluştu hafıf yuzume vurdu agrı yok kac gunde ıner aceba şişlik ve apse

Uzman doktor

Ayşe hanım merhabalar Ayşe Hanım bu bir çözüm değil doktorunuzun vermiş olduğu ilaçları kullanarak apse kuruduğunda Diş hekimine gidip tedavi olmazsınız

tayfun

Doktor bey arkadaki azı dişlerimden birinde kanal tedavisi var ancak dişte agrı yok doktor çekilmesini söylüyor enfeksiyon dan dolayı napmam gerekiyor

Uzman doktor

Tayfun Bey merhabalar doktorunuzun bu konudaki tavsiyelerine uymanızı öneriyorum

sinem

En sondaki dislerimden biri sisti. Hatta oyleki, kulagim tamamen kapanmis durumda. Antibiyotikte dilimde yara yaptigi icin kullanamiyorum. Ne yapmam lazim? Bana yardimci olurmusunuz? En son bir doktor antibiyotik verdi dilim o kadar kotu olduki bir hafta ymek yiyemedim bile. 7 kilo verdim o hafta. ?

Uzman doktor

Merhabalar sinem hanım bu konu ile ilgili olarak bir dermatoloğa başvurmanız gerekmektedir fakat buradaki dişinizin çekilebilmesi için öncelikli olarak buradaki iltihabın kurulması gerekmektedir Aksi takdirde içinde çekilemez.

Hocam dolgulu dişimi çektirecem de iltihap oluşmuş bu iltihabı kurutmak için MAKSİPOR 500 MG ilaç kullanılır mı, kullanılıyorsa günde kaç kere ve aç karınla mı tok karınla mı kullanılır ?

Uzman doktor

Gökhan bey merhabalar size Buradan bir ilaç tedavisinde bulunamam bu konuda öncelikli olarak muayene görmelisiniz bir Diş hekimine muayene olarak iltihap kurutucu ilaç doktorların tavsiyesi ile kullanabilirsiniz.

Merhaba doktor bey benim 10 gün önce tel taktırcağım icin üstlerden iki disim çekildi dişlerim sağlam idi. Hiç bir sorunu yokdu kökleri uzundu cekerken baya zorlandılar. Fakat 10 gündür ne agrım geçti nede yemek yiyebildim gün gectikce daha da iltihap artıyor ve üst damağıma yayıldı iltihap bogazıma dogru gidiyor üst damagım kızarık dilim degince iglener batıyomuş gibi etkili bir antibiyotik önerirmisiniz

hasan

Merhba doktor bey ben 3 ay once curuk on disime kanal tedavisi dolgu yapildi ardindan disimin koku iltihap oldu antibiyotik kullandim gecmedi doktorum bu dis cekilecek dedi napmam gerekiyor kurtulurmu disim tedaviyle

murat

merhabalar benim dişimde dolgu vardı sonra dolgum kırıldı ve bende ağrı yapmadığı için hemen doktora gidemedim.daha sonra diş etimde şişlik oldu doktora gittim kronik apse olduğunu dişimin çekileceğini söyledi. antibiyotik verdi fakat 3 hafta kullanmama rağmen yanağımdaki şişlik hep var sebebi ne olabilir

ahmet

Hocam Bugün Doktora gittim kırık dişimden dolayı enfeksiyon sinirlere yayılmış dedi ve 1000 mg antibiyotik verdi günde iki kere kullandıktan sonra tedavi bitince kanal tedavisi yapılacak dedi acaba dişim kurtarılabilirmi veya antibiyotiğin zararlı yanları varmı

hatice

Merhabakanal tedavisi yapilan bir diste yine apse olur mu sebebi ne olabilir

uğur

Merhaba doktor bey, kanal tedavisi sonrasında biteral 500 mg+ arvales kullanımı uygun mudur?

uğur

hocam merhaba, biteral kanal tedavisi sonrasında kullanılır mı?

ece

yanağımda şişlik var

Beyza

Merhaba hocam benim sağ alt 20lik dişimin yanindaki et şişti ve üstünde minik bi apse var. Şuan vizelere hazirlaniyorum doktora gitme ihtimali düşük internette augmentın 1000 mg bi ilaç buldum, onu galip kullansam doktora gitmeden sizce ne gibi sıkıntılar olur?

barışa

merhabalar köprü yapılan dişimin kökünde iltihap meydana geldi.İlaç kullandım kurudu fakat az da olsa var ağrı yapmıyor ileride sorun oluşturumu? teşekkürler

Mehmet

Merhabalar, yaklaşık 2 ay önce çürük azı dişime kanal tedavisi yapılmıştı. Bir süre sonra kanal tedavisi yapılan diş ağrımaya başladı diş hastahanesinin aciline gittiğimde antibiyotik ve ağrı kesici verdiler, o zaman sorun hallolmuştu. Şuan tekrar dişimde bir ağrı var, apse yapmış ve 20lik dişim çıkıyor. Tekrar antibiyotik ve ağrı kesici tedavisine başladım fakat hala dayanılmaz ağrılar oluyor ve antibiyotik içtikten sonra ağzım uyuşmaya başlıyor. Diş hekimimden dişimi çekmesini rica etsem bir zararı olurmu?

Sercan

Sol üst dişim çürük ve iltihaplanma olustu ve şişlik gözüme kadar vurdu doktor 3 tane antibiyotik verdı şişlik ne zaman iner ilaçlar etkısını ne xaman gösterir?

Furkan

Merhaba doktor bey benim azı disimde iltihap oldu doktora gittim bana bi antibiyotik verdi o antibiyotigi ictikten sonra disimde kanama oldu ve damağım morardi ve bir et parcasi dustu acaba bu iltihapin gectiginimi gosteriyor birde bunun vucuda bir zarari olurmu cunku kanama oluyor ve ben bunu yutuyorum ?

Can

Merhaba hocam klamoks 1000mg ilaç verdiler bana diş apsesi yüzünden bu ilaç ıshale neden olur mu ?

Tarık

DISIMDE ILTIHAP OLDUĞUNU HISSEDIP DOKTORA GITTIM CUMARTESİ OLDUGU ICIN RONTGEN CEKEMEDIGINI SOYLEDI FUCIDIN 500 MG VERDI ICIYORUM ILTEHAP GITMIYOR NE YAPMALIYIM

SIBEL

Merhaba doktor bey…ben yaklaşık 2 aydır xanax içiyorum. Dîsim şu an çok ağrıyor acaba çektirebilir miyim …

busra cetin

Merhabalar on disimin ucunda bi sislik vardi disime alt disimle dokununca sizliyordu ama agrisi yoktu disardan belli olmuyordu sislik antibiyotik kullandim gecti sizlama 1 2 hafta biraktim hic bi belirti yoktu yine sonra arastirdim kanal olmasi gerekiyormus kanal yaptim gecici dolgu var suan ve antibiyotik kullaniyorum disardan belli olmuyo sislik peki o sislik kanal la gecer mi yoksa akitilmasi gerekir mi

ceyda

merhaba doktor ben benim üst alka dişimde dolgu vardı bi zaman sonra düştü sonra ben imhakarlık yapıp gitmedim dişim kırıldı çektirmeye korktum tekrr gitmedim baya uzun zaman hıc agrı yapmadı ama iki gün önce üst damagmda apse oluştu yüzüm şişti goz altımda sıstı ve morarmaya basladı doktora gittim apranaks plus ve klamoks bıd 1000 ilacnı verdi kullanıyorum ama şişkinlikve morarmalar kaç gun ıcınde gcer ve normel bişimi bole olması??

aygül

hocam kanal tedavisi oldum gecen yaz agri yapti cekilecek dedi doktor antibiyotik ictim gecmemis dedi yine verdi sekiz saatte bi iciyorum simdi ictigim halde yanagim sişti anbiyotik kullanirken yanak sisermi nasil olacak gececekmi bu durum

Busra

Merhaba. Yirmilik disimi iki gün önce çektirdim. Doktorum croxilex 1000 mg antibiyotik yazdı.Ancak bunu kac gün kullanacağımı bilmiyorum. Ne kadar sure kullanmam doğru olur?

Dilek

Hocam disim apse yaptı cec 1000 gramlık antibiyotik verdiler bu ilacı içtikten sonra yanagim 4 saat sonra feci bir şekilde sismeye başladı acaba doğru ilaç verdiler

tuncer

Ben 16 yaşında bir gencim sağ ve sol taraftaki dislerimde iltihaplar var her iki taraflara yiyecek kulanamiyorum doktor dis taşlarının temizlenmesinde sonra çekeceklerini söyledi ne yapmalıyım …

İlkay

Mrb. Doktor bey benim 20 lik dişim apse yaptı yaklaşık iki aydır antibiyotik tedavisi görüyordum fakat antibiyotikler alerji yapınca cildiye uzmanının demesiyle tedaviyi bıraktım daha antibiyotik kullanamıyorum artık ve halende dişimde apse var bundan sonraki tedavi sürecim nasıl olabilir teşekkürler

gökhan

hocam 20 lik diş intaplanmış klamosk elatra fort yazdı doktor 3 gündür kullanıyorun agrı kesilmiyor

Ali

mrb hocam dün dişimi çektim pek kan gelmedi doktor augmentin hap verdi sabah uyanınca yüzüm çok şişmiş ve ishal oldum ilaçtan dolayımı olmuş bıraksam ilacı olurmu

Oguz

Merhabalar dis agrisindan 3 gun once doktora gittim kanal tedavisi gerek oldugunu soyledi rontgen sonucunda. Icerde enfeksiyon var dedi ve kanal tedavisi birde gecici dolgu yapti fakat ilac falan vermedi eve geldigimde siddetli agri olustu ve yanakta ciddi sisme meydana geldi ertesi gun gittigimde pansuman ve antibiyotik verdi ( croxilex 1000mg) iki gundur sisligim ayni yanaktaki ve yanagimda ki agri disin agrisinin iki kati sebebi nedir? Yardimci olursaniz sevinitim

Merhabalar doktor benim bı dişim kökten çürümüş felaket ağrıyor bugün 3. Günüm klavunat 625kullaniyorrum ve bugün böyle daha çok şişip toplandığını gördüm iyilesiyormu sizce

Zeynep

Arka dişlerimden birisinde aylardır bir ağrı var kaç kez diş hekimime gittim kimisi çekilecek dedi çekemedi değdiği anda zonkluyor haftalarca antibiyotik kullandım. kimisi kanal dedi ama dokunulmuyor dişe ne yapacağım ben şimdi perşembe günü kanal yapmaya çalışacak doktor ama zonkluyor bu diş dokunulunca. Allah aşkına bir öneri verin

sinan

mrb hocam ben 1 hafta önce hastaneye gittim dişim çürümüş iltihap tutmuştu doktor bana antibyotik yazdı 1 hafta geçti dişim halen ağrıyor yarın gitsem doktor çekermi

Mısra

Kanal tedavili disim ayırmaya başladı. Doktor çekilebilmesi için antibiyotik ağrı kesici verdi ama ağrım çok fazla ilaç kullanımını arttırabilsem çözüm olur mu ?

Lokman

Hocam yaklaşık 7 ay once sağ arkadan 4 çünkü dilim kanal tedavisi yaptım o gün bu gündür arıyor sızlıyor duruyordu tali 2. Gün önce doktora giyim baktı iltahap kapış sesi iki ilaç verdi 1 croxilex 1000 mg bide ağrı kesici verdi ilaçları kuşandım 2 gün oldu sağ dil altı şişti arıtan dişimin çene altı şişti dokunamiyorum ağrıyor dişimde biraz ağrı fiti daha kötüsü Cem altı boynum ağrıyor niye böyle oldu ilaclarmı etki verdi yoksa filmi bu ağrılı şişlliği yaptı tşkler

Lokman

Hocam yaklaşık 7 ay once sağ arkadan 4 çünkü dilim kanal tedavisi yaptım o gün bu gündür arıyor sızlıyor duruyordu tali 2. Gün önce doktora giyim baktı iltahap kapmış iki ilaç verdi 1 croxilex 1000 mg bide ağrı kesici verdi ilaçları kulandım 2 gün oldu sağ dil altı şişti arıtan dişimin çene altı şişti dokunamiyorum ağrıyor dişimde biraz ağrı giti daha kötüsü Çene altı boynum ağrıyor niye böyle oldu ilaclarmı etki verdi yoksa diş bu ağrılı şişlliği yaptı tşkler

Esila

Iyi günler doktor bey benim 2 gün önce yirmilik dişim yarılarak alındı doktor bana antibiyotik vermemişti ancak dünden beri ates,ağız kokusu ve şişlik oluştu antibiyotik kullanmalı mıyım?

Merve

Merhaba,
16 haftalık gebeyim ve daha önce kanal tedavisi görmüş bir dişim çok ağrıyor. Tıbbi olanakların yetersiz olduğu bir ilçede öğretmenlik yapıyorum.
Dt tarafından tavsiye edilmiş bir antibiyotik kullanıyorum ancak etkisini göremiyorum ağrılarım tüm şiddetiyle devam ediyor.
Ne yapabilirim??? Nasıl bir yol izlemek doğru olur??

Nur

Merhaba doktor bey, Geçtiğimiz hafta sonu şiddetli diş ağrısı çektim. Hafta başında Pazartesi günü diş doktoruna gittim. Yirmilik dişim çıkmış ama daha sonra kırılıp çürümüş. Doktor bey antibiyotik tedavisine başlattı. Cuma günü dişimi çekmesi için tekrar gitmemi söyledi. Fakat diş ağrım geçmediği gibi antibiyotiği düzenli kullandığım halde yirmilik dişimin iki yanındaki dişimde de ağrı başladı ve bununla beraber ağrı yapan dişim altındaki dişe ufacık bile değse çok şiddetli zonkluyor. Bu zonklamanın ve ağrıların geçmesi için ne yapabilirim? Şimdiden teşekkür ederim..

Ayşegül

Hocam benim 20 lik dişim de iltihap var doktor bana croxilex bid 1000 mg film tablet ve majezik verdi kullandım ama diş ağrım geçmedi genelde ilacın etkisi 1 veya 1,5 saate olurdu ne yapmam gerek şimdiden tsk

elmas

Merhaba hocam yaklaşık 3 hafta önce disimde ağrı olduğu için dış hastanesine gittim iltihaplı olduğunu söyledi ve klavon antibiyotik verdi bir hafta kullanıp geri gelmemi i söyledi bir hafta sonra tekrar gittim disimin ağrısı geçmişti filim çekti ve tekrar klavon antibiyotik yazdı bir hafta sonraya tekrar gelmedi söyledi ilacı kullandim hastaneye gitmeme 2 gün kala disim çok şiddetli bir şekilde ağrıdı ve apse yaptı sabah özel bir disciye gidip dişi mi çektirdi m aksama bütün vücudum kaşınma ya başladı hemen acile gittim antibiyotik in alerji yaptığını söyledi ve alerji iğnesi yaptı sonra kaşıntı geçti ertesi ertesi gün yani bugun tekrar ayak tabanı ve avuç iclerim de kaşıntı devam ediyor ne yapmam gerekiyor

yaklaşık bir senedir falan 3 ayda bir didim şişiyor antibyotik kullanıyorum geçiyor aynı şekilde iğnece kullandım ama şimdi yeniden şişti ama bu sefer şişlik yanaktan ceneme doğru ve ağzımı açarken geriliyor discidende korkuyorum ne yapmaliyim

elif

merhabalar efendim dolgu yapılması gereken bir dişim vardı ama ben ihmal ettim şimdi şiddetli ağrısı başladı doktor croxilex 1000 mg antibiyotik ve günde bir tane kullanabilceğim zero-p 200 mg bir ilaç verdi 2 gündür kullanıyorum ağrılarım devam ediyor ne kadar sürer bu apsenin kuruması tahmini olarak

ERDAL KELLECİ

hocam iyi günler 20 lik dişik kırık ve ağrıyo çektirmeye gittim doktor dişin iltihaplı uyuşmaz dedi antibiyotik hap verdi kullandım ağrılarım geçmedi daha sonra iğne yazdı kullandım fayda etmedi dişim uyuşmuyor. napmam gerek bana mail atarsanız sevinirim korkmaya başladım. saygılar.

Nehir

Merhaba 20 lik dişim devrik bir konumda.Yari gömülü ve curumeye başladı. Daha dogrusu cikan kisminda oyuk olustu.Dis hekimi largopen 1 g verdi.5 gün kullanmam getekiyormus. 3 gündür iciyorum fakat agrida bir azalma yok.Benim sormak istedigim antibiyotik bittiğinde agri devam ediyorsa bi iltihabin kurumadiginin işaretimidir?Yoksa antibiyotik bittiyse korkacak bir durum yok mudur? Bilgilendirirseniz sevinirim.Simdiden tesekkur ederim.Iyi calismalar.

hocam iyi günler alt taraftakş 20 lik dişimi çektirdim 2 gün oldu ve ağrısına dayanamıyorum doktorum çektikten sonra dikişte attı klindan 150 arveles ve gargara yazdı ağrı kesici aldıktan sonra bir kaç saat rahatlasamda etkisi geçince dayanılmaz ağrı oluyor diş çekilen yerde değilde ağrı sanki çene kemiğimde oluyor gibi ne yapmam gerekli?

Ezgi

Merhabalar. Benim boğazımın sağ tarafında beze oluştu ağrı yapıyor yutkunamıyorun çene altlarım dahi ağrıyor. Kbb uzmanına gittim diş iltihabından kaynaklı dedi. Ön dişlerimin arka tarafı damağım dahi şişti. Kbb uzmanı antibiyotik ağrı kesici ve gargara verdi klavon bıd diye. 2gündür kullanıyorum ama geçmiyor aksine ön dişimin arkasındaki şişlik yatay olarak büyüyor. Normal mi sizce? İlaçlar gün geçtikçe fayda gösterir mi??

Nurgül

Merhaba doktor bey benim ön dişim çürüktü 3 sene once kanal tedavisi yapılmadan bolgedekı curuk temizlenip dolgu yapıldı 2 gündür cok agrım vardı diş hekimine gittim röntgen cekti dişimde yayılmıs enfeksiyon oldugunu soyledi siş kökünde delik açıp rahatlaması için bosalttı ameliyatla kurtarabılırsın dedi baska bir doktora göründügümdeyse kanal tedavisi yapıp doldurup takıp etmeyi onerdi sizce hangisi daha kalıcı cozum

Havva

Benim 2 tane azı disim agriyor sisme var klamoks 1000 gr kullandim faydasi yada zarari olurmu

erol yavuz

hocam merhabalar. benim 9 yaşında çocuğumun yirmilik dişi ağrıyor.çene altı şişiyor.hekime gidildi antibiyotik verdi kullandık şişlik indi fakat yaklaşık 1 ay sonra tekrar şişti tekrar başka hekime gittik croxilex bıd 1000mg. antibiyotik verdi.hocam bu yaştaki çocukta bu ilaç uygunmudur.sizce ne yapmamız gerekir. saygılarımla

Emirhan

Merhabalar Doktor Bey ben 15 yaşındayım yaklaşık 9 ay önce sol azı dişim çok ağrıyordu bende doktora gittim daha sonra geçici dolgu yaptı geçmedi daha sonra dişte iltihap varmıs antibiyotik verdi largopen ben geçtiğini sandım oynamayınca ağrımıyordu çünkü fakat sonra anladım şişlik olduğunu bir kaç ay sonra tekrar gittim ve yine aynı ilaci verdi. fakat ilacı bitirdim yine işe yaramadı sizce ne yapmalıyım başka bir antibiyotik mi öneriyorsunuz. Not: Doktora gitcem sadece size göre çözüm yolunu sorutorum . Teşekkürler

Ayşe

Merhaba hocam ben ön dişimde boşluk vardı onu yaptırmak için gitmiştim ve doktor sağ alt azo dişinde çürük var oyalım dolduralım dedi kanal tedavisi falan yapmadı şimdi ise dışımın üstüne bastiramiyorum ve çenemde şişlik oldu ne yapamam gerekiyor lütfen yardımcı olun

berkcan

croxilex-bıd 1000mg film kaplı tablet
dişimde iltihab var kanal tedavisi olucam
çok reçete vardı cebimde bu dogru ilaçmmı ?

Merhaba hocam ben 13 yaşındayım diş apsemden dolayı bana croxilex625 verdiler ama hiçbir etkisi olmadı aksine daha çok şişme oldu yüzümde dişimin de çekilmesini istemiyorum yardımcı olurmusunuz

Bilal

Merhabalar, Cevaplarınız ve Yardımlarınız İçin Teşekkür ederim.
5 gün önce Daha Evvelden Kanal Tedavisi Yaptırdığım Dişim Ağrımaya Başladı, o Gün Doktora Gittim Amoklavin 1000mg Verdi İçmeye Başladım Ertesi Gün Yanağım Şişti 5.gündeyim Ağrım Hala devam ediyor Antibiyotik hiç Ağrıya azaltma yapmıyor sizce Antibiyotik Etkisiz mi? Yoksa bu Herkeste olan bir Durum mu?

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce