Diş Hekimliğinde Yeni Trend Diş İmplantları

dis-implant

Son yıllarda diş eksikliği tedavisinin en etkili yöntemlerinden birisi olarak kullanılan diş implantları daha önceden uygulanan köprü ve protez uygulamalarına en iyi alternatiflerden birisidir. Her iki yöntemden de daha iyi olan diş implantları kişinin doğal dişine en yakın uygulamalardan birisi..

Diş hekimliğinde trend olan diş implant tedavisi

Diş implant tedavileri, diş eksikliği tedavisinde uygulanan köprü ve protez uygulamalarına göre çok daha fonksiyonel ve çok daha estetik bir uygulama olarak hayatımıza girdi. Daha rahat bir çiğneme fonksiyonu bize sunarken, konuşmada ve yüz hatlarının toparlamasında çok daha ileri seviye sonuçların alınmasını sağladı.

İmplantlar nedir ?

Diş kökü görevi gören implantlar titanyum köklerden oluşmaktadır. Bir vida şeklindedir. Kayıp edilen dişlerin yerinde kullanılan, bölgede estetiği vefonksiyonelliği yeniden sağlamak için uygulanan, çene kemiği üzerine yerleştirilen yapay diş kökleridir.

Diş implantların amacı nedir ?

Kaybedilmiş olan dişlerin yerine doğala en yakın olan yapay bir uygulamadır.

İmplant uygulamalarının avantajları nelerdir ?

Diş implant uygulamalarının avantajlarını saymakla bitiremeyiz. Bunların başında ise uygulanan bölgedeki dokulara kesinlikle zarar vermemesidir. Öğneğin diş köprüsü yapımında boşluk olan dişin yanındaki dişleri köprü için hazırlamak gerekir. Bu dişlerin kesilmesi ve uzun zamanda iki dişin daha kaybedilmesi anlamına gelmektedir. Bu durum diş implant tedavisinde gerekmemektedir. Diş implant uygulaması ile diş boşluğu yanındaki sağlam dişlere de dokunulmamış olacaktır. İmplant köklerinin üzerine yerleştirilen protezler ise dahastabil ve daha konforludur. Konuşmada ve çiğnemede gerçek doğal diş konforunu sizlere sağlamaktadır. Dışarıdan görüntü ise oldukça doğaldır. Bu tedavi ile hasta hem fonksiyonellik hemde estetik bir gülüş kazanabilmektedir.

İmplantlar yanlızca bir diş eksikliğinde mi kullanılabilmektedir ?

Diş implant tedavileri yanlızca bir diş yada bir kaç diş eksikliğinde değil, komple alt ve üst çene diş eksikliklerinde de kullanılabilmektedir. Diş implant tedavileri ağzında hiçbir dişi olmayan ttal protez kullanmakta olan hastalar içinde son derece konforlu bir uygulamadır. Önceden ve günümüzde hala uygulamada olan tam protez veya yarım damak protezler, hastaların rahat bir şekilde çiğneme yapamamasını, sürekli olarak protezlerin hareketinden dolayı ağrılar duyulmasını ve estetik açıdan hastaların sıkıntı yaşamalarına neden olmaktadır. Uygulanan tam protez ve yarım protezde dişlerin çekilen bölgesinde kemiklerin daha hızlı erimesini ve incelmesini hızlandırır. Çene bölgesinde eriyen kemikler yüz profilinde bir takım değişikliklere de neden olmaktadır. Diş implant tedavileri ile kişinin yüz hatları toparlanır, kemiklerde incelmeler giderilir ve buna bağlı olarak tüm şikayetler ortadan kaldırılmış olur. Diş implant tedavileri ile aynı zamanda iyi çiğneyememeden dolayı oluşan mide problemleri de ortadan kaldırılmış olacaktır.

Diş İmplantın Avantajları

– Estetik ve fonksiyonellik

– İmplant üstü total ya da damak parsiyel protezlerin tutuculuğu daha fazladır.

– Dişlerin çekilmiş oldukları bölgelerde zamanla madde kayıpları oluşmaktadır. Diş implant uygulamaları ile kemik kaybı engellenmiş olur.

– Diş implant uygulamaları ile çiğneme fonksiyonları düzeldiği için daha dengeli ve iyi beslenme sağlanır.

– Estetik ve özgüven geri kazanılır.

Günümüzde uygulanan diş implant uygulamaları ile vidalar üzerine yerleştirilen sabit protezler sayesinde fonksiyonel ve estetik açıdan çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

9 Yorum

Yorum Yaz

Başkan

Doktor bey 30 yaşıma yeni girdim ağzımda 4 diş eksiğim var. Bu diş boşluklarına implant yaptırmak istiyorum. Pek bir bilgim yok bu konuda acaba ileride bu implantlar bana zorluk çıkartılar mı ?

Uzman doktor

Merhabalar , diş çekimlerinden sonra zamanla çene kemiğinde rezorpsiyonlar (erimeler) görülür. Eğer implant yaptırmayı planlıyorsanız , zaman kaybetmeden bir dişhekimine başvurarak implantlarınızı yaptırınız. Doğru endikasyonlarla , doğru tedaviler yapıldığında hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Geçmiş olsun.

Merhaba hocam kolay gelsin yan dişlerimin tamamına yakını gitti sayılır Ön dişlerim duruyorlar. Yan dişlerime implant yaptırmaya karar verdim sayın hocam ben saydım 8-9 tane implant takılması gerekiyor. Acaba bu implantlar tek bir seferde takılıyorlar mı ?

Uzman doktor

8 implant aynı anda takılabilir. Ama doğru yada yanlış karar konusu muayene etmeden soylenemez. Doktorunuz agız içi ve filmleriniz ile sizi muayene etmiş ise implant uygun olacağını söylemişsse baska söze gerek yok bence.

Erkan

Merhaba ben Erkan Hollandadan,
Benim alt ceneme zirkonyum porselen kaplama yaptirmam gerekiyor.
Bana fiyat ve tedavi suresi hakkinda bilgi beyan edermisiniz.
Cok tesekurler
Hayirli isler

Uzman doktor

Bu konuda ayrıntılı bilgiye telefon numaralarımızı arıyarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca http://www.distedavi.com.tr/dis-zirkonyum-fiyatlari.html konumuzdan da detaylı bilgileri alabilirsiniz.

ümit

benım on sagda solda carpık dişlerım var 2 tane kopruyle duzeltılebılırmı zararı olurmu ılerde yas 20

Uzman doktor

Bir ortodonti uzmanına gitmelisiniz. çarpık dişleriniz tel tedavisi ile düzeltilebilir.

Ahmet

iyi günler dilerim Namık Kemal Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim.Sizlerden ödevimle alakalı yardımcı olmanızı istiyorum.Ödevim dental bir implantın ürün müdürü olup o implantla alakalı sunum hazırlamak (içeriği:çalışma mekanizması,uygulama alanları,muadiller,satış koşulları,teknik şartmane,fiyat) oluşturması gerekmekte elinizde herhangi bir sunum olup mailime atabilirseniz çok sevinirim

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce