Diş taşı temizliği

Diş taşlarının temizliğini hasta kendi başına yapamaz. Diş taşı oluştuğu vakit hasta bir diş hekimine giderek diş taşlarını temizletmesi gerekir. Günümüze diş taşlarının temizliğinde ultrasonik aletler kullanılmaktadır yada bazı durumlarda el aletleriylede diş taşları temizlenebilmektedir.

Hasta diş taşlarının temizliğini kendisi yapmaya kalktığında diş etlerine oldukça zarar verebilir. Diş etlerinde travmalara ve kanamalara sebebiyet verebilir. Buna diş fırçaları ile diş taşları temizleme yada iğne ile diş taşı temizleme gibi örnekler hem oluşan diş taşlarını temizlemezler hemde diş etlerine son derece zarar verebilirler.

En sağlıklı tedavi yöntemi ise hastanın 6 ayda bir diş hekimine rutün kontrollere giderek varsa oluşan diş taşlarını diş hekimine temizletmesidir.

Diş taşı temizliği diş hekimindeki en basit işlemlerden birisidir. Diş taşı temizliği öncesinde hekim öncelikli olarak hastasına loakl bir anestezi yada ağız spreyleri ile bölgeyi uyuşturur ve yapılan işlem esnasında hastanın hiç bir şekilde canı yanmaz. Ultrasonik aletler vasıtasıyla son derce teknolojik olarak diş taşları hastanın ağzından temizlenir. Diş taşı temizleme işlemi yaklaşık olarak 15 – 20 dakika kadar bir süre alıyor. Bu süre içerisinde hasta hiç bir ağrı yada acı hissetmiyor.

Diş taşı temizliği hakkında diğer bilgiler

Diş taşı temizliği
Diş taşları ağızda neden ve nasıl oluşurlar ?
Diş taşlarını temizletmek zararlı mıdır ?
Diş taşı oluşursa ne olur ?
Diş eti hastalıklarının nedenleri nelerdir ?

87 Yorum

Yorum Yaz

[…] Diş taşı temizliği Diş taşları ağızda neden ve nasıl oluşurlar ? Diş taşlarını temizletmek zararlı mıdır ? Diş taşı oluşursa ne olur ? Diş eti hastalıklarının nedenleri nelerdir ? Yorum Gönder […]

[…] Diş taşı temizliği Diş taşları ağızda neden ve nasıl oluşurlar ? Diş taşlarını temizletmek zararlı mıdır ? Diş taşı oluşursa ne olur ? Diş eti hastalıklarının nedenleri nelerdir ? Yorum Gönder […]

[…] Diş taşı temizliği Diş taşları ağızda neden ve nasıl oluşurlar ? Diş taşlarını temizletmek zararlı mıdır ? Diş taşı oluşursa ne olur ? Diş eti hastalıklarının nedenleri nelerdir ? Yorum Gönder […]

diş temizliği

diş taşı temizliği ağrı yapar mı ?

figen

Dislerim cok sari degil ve sorunluda degil galiba dis etlerim beyaz degil .ama ben taktim bikere kafama beyazlatma k icin dis tasi temizlenir mi lütfen cewap bekliyorum dislerimi beyazlatmak istiyorum lazer cok pahali oldugundan yapamıyorum

gökhan

Doktor bey merhabalar diş çekimi yapıldı ve dikişlerim yarın alınacak. Diş taşlarım var diş hekimine diş taşlarımı temizletmek istiyorum. Acaba oruçluyken diş taşları temizlenir mi ?

Uzman doktor

Diş taşı temizliği oruç tutmaya engel değil. Şöyle bir izahat daha akılda kalıcı olur diye düşünüyorum. Genel olarak herhangi bir enjeksiyon işlemi yoksa oruç tutulabilir.

hasret

Doktor bey merhabalar diş taşlarını temizletmek zararlı diye duydum acaba diş taşlarını temizletmenin zararı nedir ? Diş taşları temizletildikten sonra zamanla yeniden olur mu ?

Uzman doktor

Diş taşı temizletmek tabiiki zarar vermez.Taşları temizliyen alet sadece bu taşları almak için üretilmiştir.Genel olaran diştaşları en feç her 6 ayda bir temizletilmelidir.Yapilmadığı takdirde diş etlerinde,diş çevre dokularında ve çene kemiğinde iltehablar oluşur.

Nurgul

Merhaba diş taşlarımı temizlettim ve dişlerim aralarında açıklıklar oluştu ? Neden oldu ve ne yapılması gerekiyor ?

Uzman doktor

Diş taşı temizliği yapıldıktan sonra diş aralarında çıkan taşların yerlerini diliniz yadırgar ve bu his birkaç gün sonra kaybolur gayet normal bir durumdur herhangi bir şey yapmanız gerekmez

guzellik

Doktor bey benim merak ettiğim şey acaba diş taşı temizlenirken diş taşları bir cihazlamı yoksa elle kazıma işlemi ile mi temizlenmektedir ? Yapılan diş taşı temizleme işleminin bir ağrısı yada sızısı varmıdır ? Diş etlerimde temizleme sırasında kanamalar olur mu ? Dişlerde hassasiyetlerin oluştuğunu duydum bende de olur mu ?

Uzman doktor

Diş taşı temizliği hem el aletleri ( sizin kazıma dediğiniz) hem de ultrasonik titreşim yapan elektronik cihazla rla yapılır. İşlem sırasında çok az hassasiyet ve dişetlerinde kanama olması normaldir. Sonrasında ise kendiliğinden geçen 1-2 günlük soğuk sıcak hassasiyeti görülebilir. Diş ve dişeti sağlığı açısından çok yararlı bir uygulama olup, dişlere ve dişetlerine hiçbir zararı yoktur.

adana

Doktor bey merhabalar dişlerimde yani diş etlerimde kanamalar oluyor. Özellikle dişlerimi fırçalarken bu fazlası ile gözüküyor. Diş taşlarımı temizlettikten sonra kanamalar duruyor. Diş taşı temizliğini öneren ve önermeyen doktorlar var ? Sizce durum nedir ?

Uzman doktor

Ağız içi diş taşı mevcudiyetinde diş etlerinde kanama ve ödem çok sık görülmektedir. Bu diş Taşlarının temizlenmemesi durumunda daha ileri diş eti hastalıklarıyla karşılaşabilirisiniz. Bu yüzden 6 ayda 1 doktorunuza kontrol olarak eğer diş taşı da mevcutsa diş taşı temizliği yaptırmanızı tavsiye ederim.

eren

Doktor bey merhabalar yaşım daha 17 diş etlerimde çekilmeler var ve özellikle alt dişlerimde diş taşları oluştular. Aynadan baktığımda diş köklerimi görmeye başladım. Acaba dişlerimi kaybedecekmiyim ? Diş taşı temizliği yaptırıcam acaba zararı olur mu ?

Uzman doktor

zararlı olan diştaşların,onların temizliği değil.bu tedaviyle mevcut dişeti çekilmesi durdurulabilir,eski konumuna gelmezler.genelde ağrılı bir işlem değil,bazen anesteziye ihtiyaç duyulabilir.korkacak birşey yok,geçmiş olsun.

hülya

merhabalar hocam benim dişlerm çok hassas , alt dişlermde aşırı derecede diş taşı var ve hafif sallanıyor dişlerm düşemi çok korkuyorm..diş taşlarımı temzletmek istiyorm acaba temzledkten sonra dişlerm düşermi ve dahha çok hassaslaşrmı?

Uzman doktor

Diş hekimi kontrollerini muahakkak yaptırmalısınız. Doktorunuz gerekli müdahaleyi yapacaktır. Durumu ertelemeniz dişlerinizin sağlığı açısından daha büyük riskler oluşturmaktadır.

kadir

mrb hocam ben 30 yasindayim dis etlerimde cekilme var ve dis tasi mevcut bu siralar dis etlerim sizliyor ve kanama oluyor ayrica sigara kullanyorum ne yapmami onerirsiniz dis taslarini temizlettirdikten sonra ne gibi uygulama olabilir.saygilarimla

Uzman doktor

Önelikle vakit kaybetmeden bir diş hekimini uğrayınız. Diş hekiminiz gereki müdahaleyi gerçekleştirdikten sonra çok iyi bir diş bakımı gerçekleştireceksiniz. Dişlerinizi günlük olarak fırçalayacak. Diş ipi ve gargara işlemlerini uygulayacaksınız. Sigarayı bırakabiliyorsanız. Hem diş sağlığı hemde kendi sağlığınız açısından iyi edersiniz.

hülya

merhblr hocam dediğinz gibi ben diş taşlarımı temizttim ama ön dişlermde boşluk oluştu bu zamnla geçermi ve bazı dişlerm hassaslaştı diş etm şişti bunun iyileşmesi için ne yapmamı önerisinz şimdiden çok teşklerrr…

Uzman doktor

diş taşı temizliği sonrası bu durumlar gözlenir. Bir kaç güne yeniden eski rahatınıza kavuşursunuz. Ağrılarınız yada diğer şikayetleriniz için yeniden doktorunuza danışabilirsiniz.

merve

Merhaba doktor bey ben 25 yaşındayım 18 yaşından beri diş taşlarımı temizletiyorum doktorum bu konuda çok iyi hatta süt dişimden siyah bir kalıntı var başka bir doktor cürük baslangıcı oldugunu söyledi kendi doktorum röntgen cekti ve dişimin saglam oldugunu gösterdi sunu sormak istiyorum diş taşı temizlettikten sonra gargara kullanımının bir yararı olur mu ?

Uzman doktor

Gargara ağız bakımının bir parçasıdır. Aynı zaman günlük olarak diş fırçalama ve diş ipi kullanımını da gerçekleştirmelisiniz.

tomakin

Dr. Bey Ben bu maili yurt disindan yaziyorum
Daha yillar once dis tasi olustu alt iki on disimde, dr. Gittim tr. de temizkediler. ama o lazerli ciizzzz Diye cok yuksek sesli aletle temizlendi ve cok acidi ve kanadi. Keske daha acisiz bi temizleme kesfedilsr su dokulse ve disbtasksri kendiliginden dokulse.))böyle bişey gelıstımı haberım yok. Netten araştırdım ama aynı sıstem var suan benım dısımde yıne dış tası oluştu korkuyorum Dr. a gıtmeye, burdada guvenmıyorum, bu konuda benı aydınlatırsanız sevınırım. Selamlar,saygılar.

Uzman doktor

Ülkemizde diş taşı temizliği acısız ve ağrısız bbir şekilde yapılmaktadır.

Melih

Hocam merhabalar doktorum diş taşlarını ve dişlerimi temizledi. Fakat dişlerim çok hassasşlatılar soğuk yada sıcak birşeyler yediğimde ağrıyor sızlıyorlar ne yapmalıyım ?

Uzman doktor

Yoğun diştaşları uzun dönemde dişeti çekilmesine neden olabilir ve çekilme neticesinde ortaya çıkan kök yüzeyi daha hassas bir yüzeydir. Diş taşlarının temizlenmesi sonrasında kök yüzeyleri açığa çıkar ve dişlerde 1-2 hafta süren hassasiyetler olur. Bu dönemde hassasiyet giderici diş macunlarını kullanmak etkilidir. Daha uzun süre devam eden hassasiyet durumunda tekrar kontrole gitmenizi tavsiye ederim.

Nuri Arslan

Merhaba hocam ceviz kabuğu ile tartar temizlemek istedim ama bütün dis etlerim kanadı ndn

elif

merhaba hocam 1.5 senedir dişlerimde tel var.tel tedavisine başladıktan sonra dişlerimde hem çok sararma lekeler oldu.hemde alt dişlerimde diş taşı oldu.tel varken temizletme olur mu?okadr fırçalamaya rahmen nedn oluyor

Uzman doktor

Tellerden dolayı yemek artıklarının dişlerinizin özellikle tellerin olduğu bölümde birikmesi normaldir. Tel tedavilerinde çok iyi bir diş bakımına ve sıklıkla diş hekimi ziyaretleri yapılması gerekmektedir. Doktorunuza durum hakkında danışın diş taşları ile ilgili gerekli müdahaleyi doktrunuz gerçekleştirecektir. Telleriniz çıkarıldıktan sonra beyazlatma işlemi yapılabilir.

hümeyra

bugün diş taşlarımı temizlettim ağrısız acısız denıyor ama benim canım çıktı. ağrıya karı dayanıklımdır fakat durum bu.

Uzman doktor

Geçmiş olsun lokal bir uygulama yapılmadan mı diş taşlarınız temizlendi ?

yağmur

hocam uzun tel arkadaki dişimden çıktı birşey olur mu

Uzman doktor

Doktorunuza gidip durumu kontrol ettirmenizde fayda var.

Sayın doktorum bir yakınım bana karbonat ile dişimi fırçalamamı söyledi böyle birşey yaparsam dişime zararlı olurmu veya diş taşını giderebilirmi?

narin

minimum ne kadar süre ile temizletilmeli..

Uzman doktor

Diş hekimi kontrollerinizi 3 – 6 ayda bir olmak suretiyle yapmalısınız.

murat

hocam merhabalar , 26 yaşında bir genç olarak malesef ki yarın sabah ilk defa diş taşlarını temizletmek için doktora gideceğim.
şöyle bir planım var. ilk olarak diş taşları , ardından beyazlatma ve daha sonra düşen dolgumu doldurtacagım.bu yöntem uygun olur mu acaba ? teşekkürler.

Uzman doktor

Öncelikli olarak düşen dolgunuzun yapılması daha sonra diş taşları ve beyazlatma uygulamasının son olarak yapılması gerekmektedir.

Deniz

Doktor bey tartarlarımı aldırdım bundan yaklasık bi ay once ama hassasıyet hala devam ediyo saguk ve sıcakta agrı hissediyorum ve aynı zamanda günde ıkı defa dislerimi fırcalamama ragmen dislerim sararıyo sankı hatta sararıyo diyebilirim bunun sebebi ne olabilir sizce normalmi???

Uzman doktor

Diş temizliğinizi nasıl yapıyorsunuz. Doğru diş temizliği bu konuda çok önemlidir.. Dişlerinizin bu süre içerisinde hala hassas olması normal değildir. Yeniden diş hekiminize görünmenizi ve diş bakımı konusunda bilgi almanızı öneririm..

burcu

Ben diş taşlarımı temizlettirdim ama simdi dislerim cizildi bu gecer mi

Uzman doktor

Diş taşı temizliği hem el aletleri ( sizin kazıma dediğiniz) hem de ultrasonik titreşim yapan elektronik cihazla rla yapılır. İşlem sırasında çok az hassasiyet ve dişetlerinde kanama olması normaldir. Sonrasında ise kendiliğinden geçen 1-2 günlük soğuk sıcak hassasiyeti görülebilir. Diş ve dişeti sağlığı açısından çok yararlı bir uygulama olup, dişlere ve dişetlerine hiçbir zararı yoktur.

duygu

Meraba ben dis tasi temizligi yaptirdim ama o kadar fircalamama ragmen dislerim sarardi sizce normal mi?

Uzman doktor

Duygu hanım hayır yeniden diş hekiminize durum hakkında başvurabilirsiniz.

aslı

ben diş temizliği yaptım ve çokkk ağrıyorr

Uzman doktor

Aslı hanım diş temizliği derken ne demek istiyorsunuz diş fırçalamasımı yaptınız.

NURGÜL

ben bi yıl önce üst dişlerimden birine kanal tedavisi yaptırdım ama 1 ay sonra düştü. ayrıca ön dişlerimde hem çarpıklık var hem de siyahlıklar. fırçalasam da geçmeyen.. ne yapmalıyım tüm bu sorunlar için

hilal

slm doktor bey ben 31 yaşındayım ön alt 4 tane dişimde tiş taşı var cok ilerlemiş ve dişlerim sallanıyor doktora gittim temizlersek dişlerin düşebilir dedi. düşmeme imkanı varmı başka bi yöntem yokmu

Uzman doktor

Hilal hanım dişlerinizin durumunu görmeden birşey söyleyemem diş hekiminizin gerekli açıklamaları yaptığını düşünüyorum.

Gülşah

Bugün diştaşlarımı temizlettim ön dişlerimin dişeti üzerinde kanama oldu kan dışarı çıkmadığı için dişetim üzerinde kahverengimsi bir görüntü oluştu bu geçer mi yoksa bu görüntü kalıcı mı? Doktor hanım rovagly adında antibiyotik ve gargara verdi niçin verdiğini sorduğumda dişetlerim için olduğunu söyledi dişetlerim eski görünümüne dönecek mi? Ne yapmam gerekir

Uzman doktor

Gülşah hanım dişlerinizin günlük bakımını ihmal etmeyiniz. Dişetleriniz eski görünümüne geri dönecektir.

reyhan

merhaba hocam 1 ay önce bir ağız sağlığı merkezinde diş taşı temizliği yaptırdım temizlikten sonra dişlerimin üzerinde bir fırça gezdirdi doktor eve geldiğimde dişlerimin iç kısmında hiç temizlik yapılmamış ve ön dişlerimde hafif kırılmalar mevcut ağrı sızı yapmıyor ama bu beni rahatsız ediyor kırılmalar büyür mü bu tırtıllar nasıl düzeltilir tekrar diş taşlarımı temizletmeli miyim

Ayşe

Diş taşı ve dişlerimdeki lekeleri temizletmek istiyorum. Fiyat alabilir miyim? Teşekkürler…

ayse

Diş taşı temizletmek acı vermez. Kolay bir işlemdir. Dişerini düzenli fırçalayan 2 yılda bir temizletebilir dedi doktor. Ben 28 yaşımdayım, şimdiye kadar 2 kez temizlettim. Benim dişlerimde aşınma var, gece gıcırdatmaları yüzünden. diş koruyucu dışında dişlerimi korumak ve güçlendirmek için ne yapabilirim?

ali

Doktor bey,dis Kaplamasi yaptirdim.kesilen dislerim agri ve kanama yapti.doktorum dis Erin hassas ve dislerini sikiyosun dedi Ben korkuyorum.bu kanama kesildigi icin normalmi.

Uzman doktor

Ali bey dişlerini sıkan hastalarda diş kaplama süreci çok daha önem arz etmektedir. Şöyleki yapılan kaplamalar dişlerin aşırı baskı nedeni ile kırılmasına sebep olabilmektedir. Kaplama sonrasında doktorunuz size gece plağı yapmalı ve gece yatarken bu plağı kullanmalısınız.

ali

Tas temizligi yaptirdi.hafif kanama kesilen yerde mevcut dis etinde sikinti Olur diye korkuyorum

esra

doktor bey,bn bugün dişlerimi temizlettim hiç acımadı iyi oldu doktorun temizlemeden önce verdiği gargarayı devam ettirmemmi gerek?

doktor bey dişlerimi temizllettmde bn çok iyi oldu doktorun temizlemedn önce verdiği gargarayı kullanmaya devam ediymmi?

Uzman doktor

Esra hanım dişlerinizi düzenli olarak fırçalamaya diş ipi kullanmaya ve gargara uygulamalarına devam ediniz. Geçmiş olsun.

Merhabalar doktor bey. Hayatimda ilk defa disciye geldim dis etlerimde kanama sikayeti vardi ve arka disimden birtanesi curumustu o disimi kullanamiyordum fakat doktor bey benim sikayetlerimi anlatmama izin vermeden dis taslarini temizliyicez dedi islemi uyusturmadan gayet ilkel bir sekilde kanaya kanaya yapti daha sonrasinda bakimi hakkinda bilgi vermedi. Beni aydinlatirsaniz cok sevinirim. Saygilarimla

Uzman doktor

Batuhan diş taşları temizlenmesi bu şekilde olmaktadır. Doktorunuza bu konuda güvenmelisiniz. Ayrıca arka bölgede bulunan dişinizle ilgili olarak muayenede olmalısınız.

kübra

Sol disimde apse var ama damagimin com uzerinde hissetmiyorum sadece dokununca bir siskinlik var ve sag disimde felan curum var ön al 4disimde dis tasi var biri birazcik buyuk ama digerleri belli bile olmuyo dikkatli bakinca oluyor dislerimi hemen temizletebilirmiyim yoksa apsenin gitmesimi gerekir yada sadece ön alt 4disimdeki dis taslarini alamazlar mi disin hepsine mi uygulamalari gerekir

ece

merhaba doktor bey ben sabah diş taşlarımı temizlettim ama diş etlerim çok hassas olduğu için çok kanama oldu ve saatler geçti hala kanıyor nasıl durdurabilirim

Uzman doktor

Ece hanım beyazlatma uygulaması sonrasında sızıntı şeklinde kanama ve hassasiyet mutlaka görülen bir durumdur. Bir kaç güne kadar diş etleriniz eski sağlığına kavuşacaktır. Diş bakımınızı ihmal etmeyiniz.

ece

doktor bey diş taşlarım temizlettim ama işlemde nönce morfin uygulandı 3 saat oldu ama burnumu ve ağzımı hala hissedemiyorum bu normal mi

Uzman doktor

Ece hanım bir kaç saate bir şeyiniz kalmaz. Geçmiş olsun.

seda

doktor bey diş taşlarım çok fazla bir kere aldırdım canım çok acımıştı sürekli bakım yapmama rağmen tekrar oluştular korktuğum için gidemiyorum dişlerim sallanmaya başladı ön iki dişim birbirinden ayrıldı daha 20 yaşındayım diş eti çekilmesi olabilir mi ?

BÜŞRA

merhbalar,

benim dişlerimde diş taşı mevcut ayrıca diş etimde çekilme var

BÜŞRA

merhbalar,

benim dişlerimde diş taşı mevcut ayrıca diş etimde çekilme var
özel bi dişçiye gittiğimde bana çok geç kaldığımı konunun kendisini aştığını umuttepe veya çapaya gitmem gerektiğini 2 sene daha tedavısıne bakmazsam dişlerimi kaybedeceğimi diş etlerimin açılıp temizlenmesi gerektiğini ve diş tozu tedavisi uygulanması gerektiğini daha sonra dikişle diş etimin kapatılacağını söyledi. özel yapan yerler var fakat maliyetinin yüksek olduğunu tozların ithal alındığını söyledi. başka bi dişçiye gittiğimdyse durumun o kadar ahim olmadığını bir kaç seanla diş taşının temizleneceğini söyledi .kafam çok karışık size ne olabilir hangisi doğru teşhisi.. biri çok fazla önemserken diğeri çok rahat davrandı

Yıldız

Merhaba doktor bey ben 3 ay önce diş taşlarımı temizlettirdim fakat 3 aydır arada diş sallanmalarım oluyo korkuyorum bu sallanmaları nasıl geçirebilirim lütfen yardım edin

meryem

mrb Hocam ben bugün diş taşlarımı temizlettim hiç bi şekilde gargara falan vermedi hekimim.neler yemem gerek yada yememem. dişlerimi ne zaman fırçalamaya başlayabilirim lütfen yardımcı olur musunuz ?

Uzman doktor

Meryem Hanım diş temizliğinizi devam edebilirsiniz Doktorunuz ağız gargarası vermemiş olabilir Siz eczanede var olan diş gargarası uygulamalarından birisini başlayabilirsiniz.

Zeynep

Dişlerinde 1 yıldır diş teli var Aralık’ta çıkmasına karar verildi üst çenemdeki santrallerime dolgu yapılması için gittiğim dolgu bölümünde önce diş taşı temizliği yapılması gerektiği söylendi. Tellerim varken diş taşı temizliği yapabilirler mi?

Uzman doktor

Tabii ki Zeynep Hanım yapılabilir listeleyiniz çıkarıldıktan Sonra dolgu tedavisi ile tedavi sürecini tamamlanacaktır Geçmiş olsun

kerem ateş

Mrb hocam ben dış taşı temizliği yapdrdim ama disimde leke oldugunu soyleyip direk birakdi ama ben m.kalmadim acaba tekrar özel e gidip temizletebilirmiyim.

Uzman doktor

Kerem Bey merhabalar tabii ki farklı bir hastaneye başvurarak yarım kalan tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz

Cagri

Doktor Bey merhaba, ben bundan bir ay önce ilk kes dış taslarimi temizlettim ve 5 dakika kadar surdu iyi temizlediğini dusunmuyorum başka bir doktora gidip yeniden yaptırmak istesem herhangi bir zararı olur mu ? Birde dolgulu dise de bu işlem uygulanabilir mi ??

dilara

ben bu pazartesi diş taşı temizleme yaptırıcam ama korkuyorum bu kolay bi tedavimi ve başlamadan önce iğne yapıcaklarmı can yakan bi tedavimi

Mehmet

Diş tellerim var diş taşı temizliği yaptırabilir miyim

Ferhat arman

Merhaba. Peridontolojide diş taşı temizlettim doktorum tedavinin bittiğini söyledi fakat azı dislerimin üstlerinde lekeler ve diş taşları hala bulunmakta . Bunlar böyle kalacak mı yoksa tekrardan diş taşlarını temizletmem mı gerek? Teşekkürler

murat

diş tellerim var diş taşı temizlenmesi gerekiyormuş aksi taktirde dişler düzelmezmiş doktor öyle dedi şimdi diş taşı temizletcem teller çıkmadan temizlicek bir sorun olur mu ?

nur

Doktor bey merhaba öncelkle,ben çocukluğumdan beri en büyük fobim dişçi ile karşı karşıya kalmak bu yüzdende büyük sıkıntılarım oluyor çekimler dolgular kanallar henüz 38 yaşındayım ama çocuk gibi korkuyorum ve kaçıyorum.fakat son bir haftadır öylesine ağrı ve acı çekiyorumki anlatılmaz .bir haftadır dişelerimden çok alt çene yani dişetinden çekiyorum.kızarmış şişmiş felaket yanıyor ağzımın içi alev alev bir türlü geçmiyor.sanırım dişlerimin arkası bakteri dolu tabaka hissediyorum resmen acıdan fırçalayamıyorumda çünkü dokunamıyorum.sanırım şart oldu öncelikle diştaşlarının temizlenmesi..asıl sorum şu yarın gitsem diş taşlarını temizletsem bu acı son bulurmu hemen acı çekmekten bir haftadır yoruldum.eğer bu ızdıraptan kurtarıcaksa bir saat oturup temizletmeye razıyım bu kadar çok korksam bile.

Merih

Dış taşı temizliğinden önce antibiyotik kullanmamız isteniyor mu.ben bebek emzirdiğim için ilaç kullanamıyorum.biLgi verirseniz sevinirim

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce