Doğal dişe en yakın çözüm implant tedavisi

Doğal dişe en yakın çözüm implant tedavisi

Son yılların diş hekimliği alanında en büyük buluşlarından birisi olan implant doğal dişe en yakın sonuçları vermektedir. Diş sağlığı açısından en iyi buluş olarak nitelendirilen diş implant uygulamaları sayesinde artık dişsizlikten korkmak yada diş eksikliği tarih oluyor. Önceleri fiyat açısından son derece üst rakamlara ulaşan implant tedavileri şimdilerde ise ülkemizde oldukça yaygın ve her kesimden insan bu tedaviyi rahatlıkla yaptırabiliyor. Ayrıca yurt dışından da bu tedavi için ülkemize sıklıkla başvurulmaktadır.

implatn tedavisi ile ilgili yanlışlar ve doğrular

İmplant tedavisi ile ilgili yanlış bilinen ve bu konuda yanlış yönlendirilen bir çok hasta var. Halk gözünde oldukça zor bir tedavi ve ağrılı olacağı düşünülen bir tedavi olarak görülen implant tedavisi aslında hiç sanıldığı gibi ağrılı bir tedavi değildir. İşlem sırasında hasta hiç bir şekilde ağrı ve sızı hissetmez. İşlem sonrasında yapılan narkozun etkisi ile bir miktar ağrı olabilir fakat ağızdan alınacak basit ağrı kesici ilaçlarla geceyi çok rahat bir şekilde geçirmeniz mümkündür.

Diş implant tedavisinin halk arasındaki adı: Takma diş, vidalı diş ve çakma diş olarak biliniyor

Halk arasında çakma diş, takma diş yada vidalı diş olarak adlandırılan implant tedavisi kaybedilen diş bölgesinde hem fonksiyonellik olarak hemde estetik olarak doğal dişe en yakın görünümü kazandırmaktadır. Günümüze kadar sürekli olarak geliştirilen implant tedavisi şu konumu ile doğal dişe en yakın alternatif.

İmplant tedavisi köprü ve protez uygulamalardan daha üstün bir tedavi şeklidir

İmplant tedavi uygulamaları diğer diş eksikliği tedavi yöntemlerinden çok daha üstün bir yöntemdir. İmplant tedavisi ile diğer dişlere zarar vermeden diş eksikliği giderilebilir. Ayrıca bu yöntem sayesinde diğer dişlerin kesilmesine ve diğer dişlerden güç alınmasına gereksinim olmadan konuşmada ve çiğnemede üst düzeyde bir performans sağlanmış olur. Ayrıca implant uygulaması çene kemiği üzerine yerleştirilerek tıkı gerçek diş gibi destek sağlar ağız bölgesinde ve yüz bölgesinde doğal bir görünüm elde edilmiş olur.

İmplant tedavisi kimler için uygundur ?

İmplant tedavisi bu tedaviye engel teşkil eden bir sağlık problemi olmayan ve çene kemiği desteği yeterli olan her kişiye uygulanabilir bir yöntemdir. İmplant tedavisi uygulaması sonrasında yapıaln tedavinin uzun ömürlü olması kişiye bağlıdır. İmplant tedavi uygulaması çok uzun ömürlü ve sizinle beraber yaşlanıcak olan bir uygulamadır. Düzenli olarak ağız bakımı ve diş hekimi kontrolleri implant uygulamalarının uzun ömürlü olması açısından son derece önemlidir.

İmplant tedavisini kimler uygulayabilir ?

İmplant tedavilerini diş hekimleri ve çene cerrahisi uzmanları uygulayabilir. Fakat bu konuda tecrübeli olan iyi bir planlama gerçekleştiren, yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olan uzmanlara tarafından bu tedavinin yapılması çok daha iyi sonuçların alınmasını sağlayacaktır. Uygulamalarda kaliteli marka implant kullanılması ve implant üzerine uygulanacak olan porselen uygulamalarının en iyi malzemeden yapılması da oldukça önemli olan ve estetik görünüm açısından son derece farklar yeratan önemli hususlardır.

implant tedavilerinin başarı oranı nedir ?

İmplant tedavileri iyi bir hekim, iyi malzeme, iyi bir hasta doktor ilişkisi daha sonra da iyi bir ağız bakımı ile son derece başarılı sonuçlar elde edilen bir uygulamadır başarı oranı %90 lardadır.

Diş implant tedavilerinde sigara kullanımının önemi

Bu uygulama aşırı derecede sigara içen hastalarda genellikle önerilmemektedir. Aynı zamanda ağız bakımına özen göstermeyen, düzenli olarak dişlerini fırçalamayan ve ynı zamanda diş hekimi kontrollerini sıklıkla ihmal eden hastalarda da implant tedavisi önerilmemektedir. Ayrıca bölgede kemik yapısı yeterli olmayan kişilerde de implant tedavisi önerilmemektedir.

implant tedavisi oldukça avantajlı bir uygulamadır

Dezavantajları hemen hemen yok denecek fakat avantajları üst düzeyde olan aynı zamanda kişinin yaşam kalitesini arttıran bir tedavi şekli olan implant uygulamalarının kişiye kazandırdığı pek çok avanttaj vardır. En büyük özelliği sabit ve ağızda-damakta uzantısı olmayan bir protez olmasıdır. İmplant uygulamaları ağızda bulunan ve yanında ulunan diğer dişlere zarar vermez. Kişiye daha iyi çiğneme ve konuşmma özelliği kazandırır. Oldukça uzun ömürlü bir uygulamadır. Hareketli protez gereksinimlerini ortadan kaldırır. Daha sağlıklı beslenmenizi ve besinleri daha fazla öğütmenizi kolaylaştırır. Hemen hemen tüm hastalarda tatmin edici sonuçlar verir.

İmplant tedavileri en başarılı diş hekimi yöntemidir

Başarı oranı çok yüksek olan implant tedavileri hem fonksiyonel hemde estetik olarak mükemmel sonuçlar ortaya koyar. Sonuçların bu kadar başarılı olması mutlaka fiyatlara da yansımaktadır. Diğer tedavi yöntemlerine nazaran daha pahalı olan implant tedavisi öntemi diğer yöntemlere göre de en başarılı tedavi şeklidir.

İmplantların bakımı önemli bir husustur

İmplantlar ağızda bulunan yabancı bir cisimdir. Mutlaka bu cizimlerin temizliğinin yapılması en az diğer doğal dişlerinizin temizliğinin yapılması kadar önemlidir. Yeterli derece yapılacak bakımlar ve diş hekimi kontrolleri uygulanan implant tedavisinin başarısını arttırırken aynı zamanda ömrünü de uzatmaktadır.

1 Yorum

Yorum Yaz

iyi günler.. ben diş yapım uygun olması halinde içten tel taktırmak istiyorum. muayene ve tel masraflarının ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorum. teşekkür ederim

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce