İçten Tel Fiyatları

lingual-ortodonti

Diş çarpışık tedavilerinde kullanılan ortodontik diş telleri ön bölgede estetik kaygılar oluşturmaktaydı.. Hem hastalar hemde diş hekimleri tarafından istenilmeyen bu görüntü tel tedavi uygulamalarının dişlerin arka tarafından geçirilmesi ile hem estetik kaygılara son verildi hemde tedavilerin daha hızlı bir şekilde sonuçlandırılmasına etken oldu..

Hem dünyada hemde Türkiye de yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan lingual tedaviler kişiye özel olarak hazırlanmakta ve uygulanmaktadırlar. Çok kısa süreler içerisinde hastaya uygulanan görünmeyen diş telleri, kişiye özel olarak labaratuar ortamında hazılanmaktadırlar. Daha sonra 10 dakika içerisinde hastaya uygulanan bu diş telleri ile hastaların dişçi koltuğunda oturma süreliri kısalmış olur. Önden yapılan diş teli tedavisine göre çok daha kısa sürelerede tamamalanan lingual tedavi dışarıdan gözükmezler ve yakınlarınız tarafından bile ağzınızda olduğu belli olmaz. Dolayısı ile dişlerin temizlenmesi, yemek yeme ve dudaklarda oluşan tahriş sorunlarıda ortadan kalkmış olur.

Bilgisayarlı sistemler ve hastanın ağzından alınan ölçülerle labaratuar ortamında hazırlanan diş tellerinin kullanımı oldukça kolaydır ve hastaya diğer ön taraftan uygulanan dişler gibi sorunlar çıkartmazlar.

Lingual ortodonti görünmeyen diş telleri tedavileri çarpışık dişlerin düzeltilmesi, ayrık dişlerin düzeltilmesi, ısırma kusurlarının ve kayan dişlerin düzeltilmesinde kullanılmaktadırlar.

Şeffaf Invisalign tedavi uygulamaları

Diş telleri olmadan tamamen şeffaf aparatlarla uygulanan bu diş tedavi şeklinde ise diş telleri yoktur. Hasta için özel olarak üretilen aparatlar düzenli olarak kullanılarak dişlerdeki sorunların düzeltilmesini sağlıyor. Bu aparatlar istenildiğinde ve yemek yerken çıkarılabiliyor. Dolayısı ile diş telleri gibi temizlenme ve yemek yemede sorunlar oluşturmuyor.

Invisalign uygulamalar yaklaşık olarak 9 – 15 ay kadar sürmektedir. Hasta tedavi süresince durumuna göre yeni aparatlar uygulanır ve tedavi sonuna kadar en az 18 20 aparat değiştirir. Invisalign tedavilerinin uygulanabilmesi için hastanın bu tedaviye uygun olması gerekmektedir.

İçten Tel Fiyatları

Görünmeyen diş telleri fiyatları, içten diş teli fiyatları ve gizli diş teli fiyatları olarak ele alınan ve en sık soruların geldiği bölüm olan diş teli fiyatları hastanın durumuna, uygulanacak olan tedavinin süresine, bu tedaviye uygulayacak diş hekimine, kliniğe veya hastaneye göre değişimler göstermektedir. Bu tedavilerde en önemli aşama labaratuar aşamasıdır. Eğer labaratuar diş hekiminden ayrı br yerdeyse tedavinin uygulanma süresi uzar fakat labaratuara sahip bir diş hekimi bu tedaviyi uygularsa zamanda ve hesaptan tasarrfu edilmiş olur.

Görünmez tel tedavisi fiyatları Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından verilmiştir. Bu fiyatlar illere göre asgari olarak belirlenmiştir.

Diş hekimlerinin kendi web sitelerinde fiyat yayınlamaları yasaklanmıştır. Eğer tedavilerle ilgili fiyat almak istiyorsanız telefon numaralarını arıyarak fiyatları öğrenebilirsiniz.

———————————

Diş hekimi fiyatları hakkında diğer bilgiler

Diş Estetiği Fiyatları
Empress Diş Fiyatları
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş Eti Estetiği Fiyatları
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
Diş Taşı Temizleme Ücreti
Dişlerde Köprü Fiyatları
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
Diş Estetiği Fiyatları, Diş Estetiği Resimleri, Diş Estetiği Görüntüleri
Ortodonti Tedavisi, Ortodonti Ücretleri, Ortodonti Fiyatları
Doğum Fotoğrafçısı Fiyatları
Çocuk Diş Fiyatları
Pedodonti Fiyatları
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
Diş Zirkonyum Fiyatları
Protez Diş Fiyatları
Diş Röntgen Filmi Fiyatları
Diş Hekimi Muayenesi Fiyatları
Kanal Tedavisi Fiyatları
Diş Dolgusu Fiyatları
Amalgam Dolgu Fiyatları
İnley (Onley) Dolgu Fiyatları
Kompozit Dolgu Fiyatları
Bonding Fiyatları
Diş implant fiyatları
İçten Tel Fiyatları

71 Yorum

Yorum Yaz

yasin

Hocam merhabalar nasılsınsınız bir sorum olacaktı acaba ssk diş teli fiyatlarını karşılıyor mu ?

Uzman doktor

Merhabalar teşekkür ederim. Sosyal güvence kapsamında olan herkez üniversite ve devlet hastanelerinde ortodonti tedavi görebilir. Ama özel muayenehanede yapılanları karşılamaz

huzur

Merhaba geçen ay diş tellerim çıkarıldı daha sonra doktor bana düz diş telleri taktı. Fakat alt bölümdeki çıktı. Şimdi plak takılıcak birde 20 lik dişlerimi çektirmem gerekiyor. Çektirmezsem dişlerim bozulur mu ?

Uzman doktor

Çenede 20 lik dişleriniz için yeterli yer yoksa ön dişleri iterek bozabiliyor . Damaklik takarak mevcut durum korunabilir

hatice

doktor bey çocuğum 12 yaşında tel tedavisi uygulanması gerekiyormuş ? Yaşı uygun mudur acaba ?

Uzman doktor

8 yaşından itibaren uygundur. Ortodontistinizin verdiği karar doğrudur. Karışık dişli dönemde süt dişlerinin ve kalıcı dişlerin olduğu dönemde tel takılabilir.

nazlı

Doktor bey merhabalar dişlerimin arka kısmından tel taktırmak istiyorum. birde dişlerimi fırçalamama rağmen dişlerim hiç beyazlamıyor. Bunlar için neler yapılabilir ?

Uzman doktor

Arkadan tel tedavisi için dişinizi görmeden yorum yapmak çok zor. dişlere beyazlatma yaptırarak daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

levent

öncelikle merhabalar. Benim ön üst dişlerim ayrık ve alt dişlerimde de çok fazla olmasa da belli bir üst üste binme durumu var. Ama yaşım 20 ve önden tel taktırmak istemiyorum haliyle. İçten tel takma tedavisi gerçekten yararlı mı? Kullanan hastalar memnun mu ve son olarak bu tedavi ne kadar uygulanıyor? Teşekkür ederim cevabınızı bekliyorum.

aslı

merhaba doktor bey ben 15 yaşındayım ve üst dişimde 1 çarpıklık var ve köpek dişim biride birazcık önde alt dişimde de 1 çarpıklık var arkadan tel işlemi uygulanabilir mi? Alttan tel çok çarpık olmayan dişlerde mi uygulanıyor acaba? Birde üniversite hastanesinde çok sorun yok ama ağız yapın küçük 3 sene takılı durur dediler ama özel bir yere sorduğumuzda 1,5 sene felan dediler bu neye göre değişiyor kullanılan teller önemli mi? Cevaplarsanız çok sevinirim işinizde başarılar kolay gelsin…

Uzman doktor

Bu konuda size en sağlıklı bilgiyi bir ortodontist uzmanı verecektir.

asiye

merhabalar. içten diş telleri herkese uygun mu? yoksa kişiden kişiye değişir mi?

Uzman doktor

Kişiye özel olarak uygulanan bir yöntemdir.

yakup

İki tane çürük dişim var size nasıl ulaşabilirim

Uzman doktor

Sitemizdeki telefon numaralarından randevu alabilirsiniz.

Ahmet

Merhabalar, ben invisalign tedavisi yaptırmak istiyorum. Fiyatları ortalama olarak nedir? Kalite farkı varmıdır? Tedaviden sonra dişlerin tekrar eski haline dönme ihtimali varmıdır? SGK varsa indirim olur mu? Teşekkürler.

Uzman doktor

Fiyatlar için lütfen telefon numaralarımızı arıyınız. Diğer sorularınız hakkında da bilgi alabilirsiniz.

oğuz ekrem

istanbul da hangi hastaneyi tavsiye edersiniz

Uzman doktor

Oğuz bey.. Size yakın olan ve kontrollere zorlanmadan gidebileceğiniz bir merkez yada ortodonti uzmanı olabilir.

Duygu

Merhaba,icten takilan diş teli bölgesel takilabiliyor mu? Yoksa tüm dis cevresine mi uygulanmaktadir? Teşekkürler.

Uzman doktor

Dişlerinizin durumuna göre belirttiğiniz özelliklerde takılabilir. En iyi cevabı bir ortodonti uzmanına muayene olarak alabilirsiniz.

Sevilay

Merhabalar. Ben küçükken diş çekilmesinden korktuğum için üst dişlerimden bir dişim geride kaldı doktora gittim ve bana tel takılması gerektiğini söyledi. Bende takmaya utanıyorum. Arkadan tel takılır mı ?

Uzman doktor

Sevilay hanım diş hekimliği alınında yeni teknolojik gelişmelerle arkadan diş teli takımı yapılabilmektedir.

Ahmet a.

Merhaba hocam ben 15 yasındayım

Ahmet a.

Merhaba hocam ben 15 yasındayım ve çenemde eğrilik var seffaf tel istiyorum fiyatlarını açıklayabilir misiniz bir de eğrilik için baska yöntemler var mı simdiden tesekkür ederim

Uzman doktor

Ahmet ortodontik bir sorun olan bu probleminizin tesbiti ortodonti uzmanı tarafından yapılacaktır. Şeffaf tel kullanılabilir. Fakat öncelikli olarak muayene olmalı ve durumunuz hakkında bilgi edinilmelidir. Fiyat bilgisi ve daha sonra verilecektir.

Mehmet

Hocam ben 15 yasindayim on iki disim ayrik alt dislerdede.hafif yamukluk var,arka dislerde de hafif ayriklar varmis doktorum soyledi icten tel takabilir miyim ? Yani kisiye ozel oldugunu biliyorum ama boyle vakalara uygulanabilir mi

Uzman doktor

Mehmet mueyene olduktan sonra durumun hakkında net bir cevap verilebilir. Bu sorunuzun cevabını alabilmek için yakın çevrende bulunan bir ortodonti uzmanına tedavi olmanı öneriyorum.

Mehmet

Peki hocam distan telin takilmasi gereken her vakada yerine icten tel de
Takilabilir mi ? Baska bir sitede okumustum bu dogru mu ?

Uzman doktor

Bu dişinizin durumuna göre ve ağız yapısına göre uygulanan bir yöntemdir. Uygunsa içten yapılabilir.

Ebrar

Merhaba
Benim 2 tane üstten çıkma dişim var. Hemde sadece o dişlerim için tel taktırmak istiyorum alt tarafa taktırmayacagim. Acaba içten tel bana nekadar tutar?

ramazan

Yasım 16 ön dişerim ayrık sadece ön üslere görünmeyen tel takılsa fiyat nedir

Uzman doktor

Ramazan bey bir ortodonti uzmanına muayene olmalısınız. Doktorunuz sizi daha iyi bilgilendirecektir.

tuğba

diş telinasıltakılır ve kaç tl dir..

Ayşe

Daha önce tel kullandım 5 yıl önce tedavim bitmişti son aylarda dişlerimde tekrar yamulma fark ettim tekrar tel kullanmak istemiyorum başka bi yöntem var mı?

serife

Merhaba hocam ben 20yaşındayım sosyal güvencem bağkur üst ön dişlerim cok eğri tel taktırsam bağkur karşılar mi karsilamazsa ücreti ne kadardır

busra

Meraba benim ön 2 dişim ayrık ve diğerlerine göre biraz daha uzun ben diş arkasından tel taktirmak istiyorum sadece 2 dişime taktirsam olurmu acaba

saadet

üst çeneye içten tel uygulaması kaç liradır ?

FIRAT AYDIN

Diş Hekimleri de bu tedaviyi uygulayabilirlermi teşekkürler.

elif

Merhabalar.Ben de diş teli taktırmak istiyorum köpek dişlerim yukarda ve bir dişim yamuk.Doktor tel şart dedi. Taktırıcam ama sıra bekleme sorunu varmış sanırım. Hiç sıra beklemeden tel taktırmam mümkün mü? Mümkünse nerelerde yapılıyor ve ekstra bi fiyat ödüyo muyuz? 14 yaşındayım ve lingual yaptırmak istiyorum. Eğer sorularımı cevaplarsanız gerçekten çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Uzman doktor

Elif özel bir diş kliniğine giderseniz uygulama hemen yapılır. Fiyatlar uygulamayı yapacak olan doktora, dişlerinizin durumuna ve nerede bu işlemi yaptıracağınıza göre değişkenlik gösterir. Fiyat farkı mutlaka ödersiniz.

Abdullah

merhaba ben 20 yasındayım dişlerim fazla düzgün değil ve tel taktırmak istiyorum dıştan değil içten tel taktırmak istiyorum ve ne kadar ücret olduğunu bilmiyorum ama yardımcı olur musunuz

Uzman doktor

Abdullah bey bir ortodonti uzmanına başvurarak muayene yaptırınız. Muayene sonrasında tedavi yöntemi konusunda ve fiyatlar konusunda doktorunuz sizi yönlendirecektir.

simge

Merhaba doktor bey ben dis teli taktirmak istiyorum 26 yasindayim fakat turkiye icten tel gelismemis sanirim bir kac doktora gorundum ve icten dis telini soylemediler oysaki bayadir gelisen bir tedavi.aslinda ustte cok bir egrilik yok altta sorun var

Uzman doktor

Simge hanım bu uygulamayı Türkiye de uygulayan ortodonti uzmanlarımız vardır.

aysenur

hocam sadece iki dişimin yanındaki solda 1 dişim yamuk , içten tel ile düzeltilebilir mi ? ve içten telde de tüm üst dişlere mi tel taktırmam gerekir ?

emre

dişimin 1 tanesi yukarıda ve diğerlerinde de biraz bozukluk var 23 yaşındayım içerden tel taktırmayı düşünüyorum fiyatı nedir ?

Uzman doktor

Öncelikle bir ortodonti uzmanına tedavi olmalısınız. Daha sonra tedavi seçenekleri ve fiyatlar hakkında doktorunuz bilgi verecektir.

Berkay

Merhaba. Acaba bu görünmeyen dis telleri veya içten dis.tellerini de ssk karsılıyor mu?

Uzman doktor

bu konuda bir bilgim bulunmamaktadır. Berkay bey..

nurcan

merhaba hocam diş teli takabilmek için diş etlerimden küçük bir operasyon geçirdim.sonra gittiğimde tekrar diş etlerimin tellere uygun olmadığını belirttiler.ve şimdi diş apereyi varmış bunu yeni gördüm acaba dişlerime uygun görülebilirmi merak ediyorum sorumu cevaplarsınız çok sevinirim .şimdiden teşekkürler

Muhammed Ali

Hocam Merbaha, benim alt dişlerim üst dişlerimden önüde fazla belli olmuyor ama arka dişlerden olsa gerek bazen çenemin yorulduğunu hissediyorum. bunun tedavisi için tel mi yoksa çenelik felan mı gerekir ve beyazlatma işlemi acaba ileride zararı felan var mı.. Şimdiden çok teşekkürler (YAŞ:20).

Uzman doktor

Muhammed Ali Bey merhabalar durumunuz ortodontikdir bir ortodonti uzmanına muayene olarak tedavinize başlayabilirsiniz

Es

Hoca, meraba benim 12. Numarali disim gomuk dis bunun tel takilmasi ferekiyormus acaba gorunmeyen tel takarlarmi bide devlet hastaneleri bunu karsilarmi

Dorukhan

iyi günler,içten diş tellerinin ortalama fiyat aralığı nedir?

yasmin

İcten dış teli taktirmak istiyorum. Ama her diş yapısına uyuyormu. Ve içten çürümüş dilerim var . 20 yaşındayım.

songül

37 yasındayım diş teli takabilirmiyim *şeffaf diş teli fiyatları nekadar

Fatma

Merhaba ben 8 ay tel tedavisi gordum. Şimdi de pekiştirme tedavisi görüyorum . dislerimin iç tarafına ince tel takildi fakat ön dislerimde boşluk oluştu. Bu boşluğun neden oluştuğu hakkında bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler

hazal

merhaba doktor bey içten takılan diş telleri isteğe bağlımı takılıyor

hazal

içten takıkan diş telleri neden içten takılır isteğe göremidir

hazal

cevap alabilirmiyim

muhammet

hocam benim alt çenemde bir azı dişim eksikti diger dişlerim oraya doğru kayma yaptı nasıl bir tedavi önerirsiniz.

Beyza

merhablar benim dişlerimde ayrıklık mevcut ön dişlerimde ve onun yanındakilerde aceba ssk karşılıyormu diş tellerini yoksa ödememi yapmamız gerekiyor yoksa devlet hastanesinden randevu alıp 5 6 sene beklmemiz mi gerekiyor?

atalay

Doktor bey ben aydında yaşıyorum acaba aydında diş arkasına tel takan yer var mı

Merhaba Hocam benim kızım 14 yaşında ve çenesi sağa doğru kayık bu durumdan çok rahatsız ortodontiye götürmek istiyorum ama o tel taktirmak istemiyo direk geçsin ameliyat olsun falan istiyo.Arkadaslarida fark etmeye başlamış dalga geçiyorlarmis o yüzden çok üzülüyor kafasına takıyor ve bir çözüm arıyoruz. Yardımcı olur musunuz tesekkur ederim.

Ebrar

Merhaba
Benim 2 tane üstten çıkma dişim var. Hemde sadece o dişlerim için tel taktırmak istiyorum alt tarafa taktırmayacagim. Acaba içten tel bana nekadar tutar?

Elif

bana bundan yaklaşın 4 yıl önce tel takıldı. ama dişlerimde yeniden bozulmalar oldu. aslında tel taktırmayı tekrar düşünmüyordum ama ön dişlerimin görüntüsü beni çok rahatsız etmeye başladı. 18 yaşındayım ve hayatımın geri kalanını bu dişlerle geçirmek istemiyorum. 2. kez tel taktırmanın herhangi bir zararı var mı? içten tel taktırmak istiyorum bu mümkün mü yani hastanın seçebileceği bir seçenek mi bu

berkay

Hocam benim on dislrimin bir tanesi az bir sey yamuk .sadece bu iki dise tel takilirmi takilirsa ne kadar tutar

harun

Hocam iyi günler dize dişlerinin durumunu söyleyip gözünüzde canlandirmanizi ve bu şeffaf tel veya görünmeyen içten tel uygunmudur öğrenmek istiyorum.üsteki ön 2disim üst üste geçmiş durumda yani carpık ve sol köpek disimde biraz yukarda duruyor.sorum şu belli eden metal tel dışında çözüm ne olabilir ??

Hüseyin

Merhaba,
Lingual yani icten tel tedavi masraflarini ogrenmek istiyorum.
Yurtdisinda kaliyorum ama onumuzdeki yillarda kesin donus yapmayi dusunuorum burdaki fiyatlar cok abartili oldugu icin turkiyede icten tel taktirmayi dusunuorum.
Yardimci olabilirseniz memnun kalirim.

Ekforofofof

Hocam dislerim düzgünman on disim diğer dışın üstüne çıktı biraz 20 lik dişlerim icn yeterli yer olmadığı icin mis o üstüne çıkan diş nasıl duzelicek

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce