çarpık dişlerimi nasıl düzeltebilirim

Anonim

Öncelikler merhabalar, sorum şu 20 yaşındayım dişlerim oldukça zayıf diyebilirim bu yaşıma kadar dişçilerde çok vakit geçirdim fakat diş çarpıklığımda bi tedavi uygulanmadı henüz.Özellikle üst ön dişlerimden 3 tanesi belirgin şekilde çarpık ve çürümelerinin sebebinin bu çarpıklıktan dolayı dişlerimi iyi temizleyememem olduğunu düşünüyorum ve tedavi olmak istiyorum fakat malum diş teli vb tedaviler oldukça pahalı ve başka bir şehirde üniversite okuduğum için aileme yük olmak istemiyorum.Tedavimin devlet hastanesinde dolgu veya önerilebilecek başka bir yöntemle yapılabilmesi mümkünmü? (bu arada çarpık dişlerimden 1 tanesi öne doğru ayrık diğer 2 si hizalı fakat düz değil başka yöne dönük) cevabınızı ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkürler.

 1. Uzman doktor Destek
  Devlet hastanelerinde özellikle üniversite hastanalerinde ortodonti tedavi uygulanabilmektedir. Bu hastanelere başvurmanızı öneriyorum. Ayrıca diş sağlığınız açısından çarpık dişlerde diş ipi kullanmanız son derece faydalıdır. İhmal etmeden diş ipi kullanımına da başlamalısınız.
 2. Anonim
  Doktor meraba.11 yasındayim.Sağ üst dişim sallanıyor.Çıkarmaya çalıştığımda acıyor.Ağrı da var ama henüz bir apse yapmadı.Kanal tedavisi olmak istemiyorum ne yapmalıyım??

5 Cevaplar

Destek

Devlet hastanelerinde özellikle üniversite hastanalerinde ortodonti tedavi uygulanabilmektedir. Bu hastanelere başvurmanızı öneriyorum. Ayrıca diş sağlığınız açısından çarpık dişlerde diş ipi kullanmanız son derece faydalıdır. İhmal etmeden diş ipi kullanımına da başlamalısınız.

#1

Anonim

Merhaba doktor bey ön dört dişimde çarpışıklık var ve ben rahat gülememekten şikayetçiym dişlerimden dolayı insanlarla rahat konuşamıyorum herkes dişlerime bakıyormuş gibi geliyor bu durumda benim psikolojimi en iyi siz anlayabilrsiniz. Yakında nişanım var ben insan içine çıkmaktan utanıyorum. Dişlerim gayet sağlıklılar siz zirkonyum kaplama yaptırmamamı önerirmisiniz.

#2
 1. Uzman doktor Destek
  Eğer dişleriniz sağlıklı ise kaplattırmanızı önermiyorum. Ortodonti tedavisi ile dişleriniz istediğiniz görünüme kavuşturulabilir.

Anonim

Doktor bey ufak miniminnacık dişlerim var ağız yapıma göre dişlerim çok ufaklar çarpışıklığım yok sizce ben zirkon yaptırabilirmiyim ? Cevaplarsanız çok sevinirim.

#3
 1. Uzman doktor Destek
  Zirkonyum kaplama uygulamaları ile dişleriniz istediğiniz görünüme kavuşabilir. Yaptırabilirsiniz.

Anonim

Doktor bey merhabalar kolay gelsin size bir soru sormak istiyorum cevaplarsanız beni çok mutlu etmiş olursunuz. Benim ön dişlerim öne doğru çıkık ve çarpışıklar. yani söyle söyleyim bir dişim önce iki dişim geride bir dişim önde iki dişim geride gibi siz beni anlamıssınızdır. Ben nasıl bir tedavi yöntemi görmem gerekiyor. Tel taktırmadan olabilir mi ? Yada kaplama yaptırırsam bana olur mu ?

#4
 1. Uzman doktor Destek
  Bu konuda bir ortodonti uzmanına muayene olmalısınız ve tedavi yöntemleri konusunda bilgi almalısınız. Kaplama uygulamaları ileri derecedeki çarpık dişlerde uygulanamamaktadır.

Anonim
 1. Doktor meraba.11 yasındayim.Sağ üst dişim sallanıyor.Çıkarmaya çalıştığımda acıyor.Ağrı da var ama henüz bir apse yapmadı.Kanal tedavisi olmak istemiyorum ne yapmalıyım??

 

#5

Bu soruyu Cevapla

EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce