Kaplama için kesilen dişlerimin olduğu yerde şişme var

Anonim

Merhaba;
Kaplama yapılması için 3 dişim kesildi. Yapılan kaplama 3 saat sonra düştü. 5 gün sonra başka bir hekime gittiğimde diş etlerimin şiş olduğunu gördü. Şu anda bana kullanmam için gargara verdi. Yiyip içtikçe şişme yapmaz mı dedim. Doktorum yapmayacağını, aslında bu şişmenin de olmaması gerektiğini söyledi. Bu şiş geçene kadar kaplama dişlerimi de yapıştıramıyor. Şişme neden olmuş olabilir? Yapılan ilk işlemde mikrop kapmış olabilir mi? Şu anda hafif sızlıyor, kırmızı ve şiş durumda. Açıkçası ilk işlemi gerçekleştiren doktora güvenmiyorum. Daha da kötü duruma gitmesinden korkuyorum. İlk işlemi yapan doktor yapıştırıcı malzemeyi bile temizlemedi. Teşekkürler.

 1. Anonim
  Bana hiç geçici diş takılmadı. Şu anda diş etlerim şiş ve kırmızı ve açıkta. Gargara çare olmuyor maalesef. O şişler inmedikçe de kaplamaları oturtamıyor yeni doktor.

5 Cevaplar

Destek

Merhaba geçmiş olsun dişetlerinizde iltihaplanma olduğundan dolayı öncelikli olarak diş eti tedavinizi doktorunuz başlatmış ve damaklarınızın iyileşmesini bekliyor. Bazı durumlarda kesim sonrasında da şişmeler gözüküyor. Bu konuda doktorunuza güvenin gerekli tedavi sonrasında kaplamalarınız takılacaktır.

#1

Anonim

Doktor bey merhabalar dişlerimi zirkon kaplama yaptırıyorum. Ön 6 dişime kaplama yapılıyor. Dişlerim kesildiler ve diş etlerim inanılmaz kötü oldular sızlıyorlar ve ağrı var. Acaba bu ağrılar ilk oldukları için mi bu kadar sızlama var yoksa decamlı bu şekilde ağrıyacaklar mı ? Geçici dişlerimide taktı doktor canım iyice sıkıldı çok kötü oldular. Eğer dişlerim böyle olursa ben biterim ne lur yardım edin. Şu anda ağlıyorum.

#2
 1. Uzman doktor Destek
  Merhabalar öncelikli olarak geçici dişlerinizi kafanıza takmayınız. Gerçek dişleriniz takıldığında çok daha mutlu olacaksınız. İlk kesildiklerinde damaklarınızda sızlama ve ağrılar olabilir. Bir iki güne kadar damaklarınız kendisine gelecektir. Kendi dişlerin takıldığında bir iki gün alışma evresi olacak senin için ondan sonra nispeten çok daha iyi ve güzel gülüşlü günler seni bekleyecek geçmiş olsun.

Anonim

Doktor bey benimde aynı sorunum var dişlerim kesildi ve geçici kaplama dişler takıldı fakat bu geçiciler benim morelimi çok bozuyor. 3gün sonra asıl dişlerim takılacakmış ben çok korkuyorum acaba nasıl olucak morelimde çok bozuk.

#3
 1. Uzman doktor Destek
  Korkmayın istediğiniz gibi olacak dişleriniz. Bunlar adı üzerinde geçici dişleriniz. Kendi asıl dişleriniz takıldığında çok mutlu olacaksınız. Geçmiş olsun. Güzel gülüşlü günler sizinle olsun.

Anonim

Doktor bey dişlerime kaplama yapılacak dişlerim kesildi ve damaklarım mosmor oldular çok kötü durumdayım. lütfen yarın takılacak dişlerim ama ben bu geceyi bu şekilde ağlıyarak cgeçiriyorum.

#4
 1. Uzman doktor Destek
  İlk kesildiklerinde damaklarınızda sızlama ve ağrı olabilir. Bu bir iki gün içerisinde geçecektir. Morelinizi yüksek tutunuz.

Anonim

Doktorbey merhaba bende zirkon yaptırmak istiyorum fakat dişlerim kötü olur diye çok korkuyorum bazılarında görüyorum damakları morarık çok ktü olanlar neden böyle oluyorlar. Bende mi böyle olacağım.

#5
 1. Uzman doktor Destek
  Bu konuda iyi bir diş hekimine başvurmalısınız. Kaliteli malzeme ve iyi bir işçilik ile çok güzel dişlere sahip olabilirsiniz.

Bu soruyu Cevapla

EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce