Merhaba. benim üst sağ köpek diş etimde iltihap vardı. doktorumun verdiği antibiyotikleri ıctim fakat şişlik hala duruyor. bugunde o disim ortadan kirildi. On tarafı gitti içi boş ve hafif siyahlık var. disim çekilir mi?

Anonim

Merhaba. benim üst sağ köpek diş etimde iltihap vardı. doktorumun verdiği antibiyotikleri ıctim fakat şişlik hala duruyor. bugunde o disim ortadan kirildi. On tarafı gitti içi boş ve hafif siyahlık var. disim çekilir mi?

  1. Uzman doktor Destek
    Merhaba dişinizde bir gizli çürüme mevcutmuş. Dişiniz hem çürümüş hemde iltihaplanmış mutlaka hemen doktorunuza başvurunuz. Bu arada doktorunuzun vermiş olduğu antibiyotik ilaçları kullanmaya devam ediniz. Diş etinizdeki şislik hala devam ediyorsa iltihaplanma geçmemiş demektir. Öncelikli olarak iltihaplanma bölgeden uzaklaştırılacak daha sonra eğer dişinizin kök bölgesi kırılmadan etkilenmediyse kaplama uygulaması ile dişiniz kurtarılacak eğer dişiniz kurtarılacamayacak durumda ise doktorunuz dişinizi çekerej yerine implant tedavisi uygulayacak. Dişinizle ilgili son kararı tedavinizi gerçekleştirecek doktorunuz verecektir. Geçmiş olsun.

2 Cevaplar

Anonim

Hocam merhabalar benim dişimde iltihaplama var. Uzun süredir bu durum böyle doktorun vermiş olduğu iltihap ilaçlarını kullandım fakat iltihaplanma bir türlü geçmiyor. ağrılarım ise oldukça fazlalar. Diğer dişlerimde de ağrılarım var doktorum bana eğer geçmezse dişimi çekebileceğini söyledi dişlerimi kaybetmek istemiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz öneriniz nedir. Diğer dişlerimde de siyah noktalar oluştu onlarda mı çekilecek ?

 

#1
  1. Uzman doktor Destek
    Doktorunuzun vermiş olduğu antibiyotik ilaçlarınızı düzenli bir şekilde kullanmaya devam ediniz. Bölgedeki iltihaplanma geçmeden dişiniz tedavi edilemezde çekilemezde öncelikli olarak bu bölgedeki iltihaplanmanın bölgeden uzaklaştırılması gerekmektedir. Daha sonra doktorunuz dişinizi kurtarma yolları arıyacaktır. Dişinizin çekilmesi en son uygulanacak olan tedavi yöntemidir. Bu konuda doktorunuza güvenmelisiniz. Siyah nokta olan dişleriniz çekilmezler bu dişlerinizde oluşan yada oluşmaya başlayan çürüklerin ilerlememesi için önleyici tedavi yöntemleri uygulanır. Geçmiş olsun.

Anonim

Hocam merhabalar bir sorum olacak kanal tedavisi uygulanan diş apse yapar mı dişime doktor kanal tedavisi uyguladı ve dişim yeniden şişti bilgi verirmisiniz ?

#2
  1. Uzman doktor Destek
    Evet yapabilir. Öncelikli iltihabın ilaç tedavisi ile bölgeden uzaklaştırılması gerekiyor. Daha sonra yeniden kanal tedavisi uygulaması ile dişiniz kurtarılabilir. Son kararı tedavinizi uygulayacak olan doktorunuz verebilir. Geçmiş olsun.

Bu soruyu Cevapla

EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Hamilelikte diş çekimi nasıl yapılır ?
Handan tarafından 1 gün önce
Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce