Ön iki dişim kırıldı ve implant yaptırdım.Diş etimde yıllardır geçmeyen morluk var tedavisi var mıdır?

Anonim

Yaklaşık 10 yıl önce ön iki dişimi spor esnasında kırdım.O dönemler zirkonyum diş implantı yoktu.Çok kötü gözüken ama bir o kadar pahalı bir tedaviyle implant yapıldı.Sadece ön iki dişimin bulunduğu diş etlerim morardı.7-8 sene sonra yapılan bu dişlerim sallanmaya başladı.BU sefer başka bir doktora gittim. Zirkonyumdan diş implantı yaptı.Diş etimdeki morluk çok az da olsa açıldı.Fakat hala kötü duruyor.Doktora sorduğumda dişlerini daha sık fırçala geçer dedi 3 yıl olcak nerdeyse hala aynı.Başka bir doktora çürük tedavisi için gittiğimde sorduğumda fazla sıkıştırmış ondan morarmış olabilir dedi.Bu morluktan nasıl kurtulabilirim?Ayrıca kendi dişlerim ne kadar fırçalasam da sarımsı bir renge sahip.Hem diş eti morluğu hem de dişlerimin rengi için ne yapılabilir ve fiyat aralığı nedir?

  1. Uzman doktor Destek
    Merhaba öncelikli olarak kaplamalarda ne tür malzeme kullanıldığı çok önemli bu tür durumlarda kullanılan metal destekli kaplama uygulamaları diş etlerinde bu tür durumların oluşmasına neden olabilmektedir. İmplant üzerine uygulanan kaplamaların kontrol edilmesi gerekiyor. Bu tür problemlerin oluşmasının bir başka nedeni de yetersiz diş bakımıdır. Doğru bir diş bakımı ile diş eti problemlerinden kurtulmak mümkündür. Dediğim gibi muayene kontrolü sonrasında nedenler ve çözümler sunulabilir. Diğer sorunuzda ise ofis tipi ve tipi beyazlatma uygulamaları yada komplike beyazlatma uygulamaları ile dişlerinizin rengi bir kaç ton açılabilir. Uygulama sonrasında dişlerinizin rengini hala beğenmediğinizde en etkili çözüm yaprak porselen kaplamalardır.

2 Cevaplar

Anonim

Hocam benim dişlerimde kaplama yok fakat diş etlerimde morarma var bu görüntü olarak beni çok etkiliyor nasıl bir tedavi yolu izlemem gerekiyor lütfen yardımcı olun 
 

#1
  1. Uzman doktor Destek
    Diş eti problemleriniz mevcut öncelikli olarak en kısa zamanda diş taşlarının temizlenmesi gerekiyor. Eğer iltihaplanma varsa bir tedavi süreci içerisine girmeniz ve diş etlerinin yeniden eski sağlağına kavuşması gerekiyor. Düzenli olarak diş bakımınızı da gerçekleştirmiyorsunuz. Bu konuda doktorunuzdan destek alınız ve diş bakımınızı günlük olarak doğru bir şekilde gerçekleştiriniz.

Anonim

Hocam benim dişlerimde yıllar öncesinden yaptırmış olduğum porselen kaplamalar var ve ben kendimi bildim bileli diş etlerim hep morlar ben artık bu şekilde yaşamak istemiyorum. Bu durumun herhangi bir tedavi yöntemi var mı ne kadarsa parası vericem beni bu durumdan kurtarın yada bana bir yol gösterin ne olur.

#2
  1. Uzman doktor Destek
    Porselen kaplamalarınızdan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bu kaplamalarınızın değişmesi gerekiyor. Zirkonyum diş kaplama uygulamalarını öneriyorum. http://www.distedavi.com.tr/dis-zirkonyum-fiyatlari.html

Bu soruyu Cevapla

EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Hamilelikte diş çekimi nasıl yapılır ?
Handan tarafından 1 gün önce
Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce