Ücretsiz Diş Tedavisi Dönemi

Ücretsiz tedaviye yoğun ilgi gösteren halk belediyelerin başlatmış olduğu bu kampanyaları son derece faydalı ve yararlı buluyor. Avcılar belediyesinin vatandaşlarına sunmuş olduğu ücretsiz diş tedavisi uygulaması vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.. Maddi açıdan diş hekimine gidemeyen hastalar bu tür uygulamalarla diş sağlığı hakkında bilgi alıyor ve diş tedavisi görüyorlar. Hizmet kapsamının giderek artacağını belirten belediyeler vatandaşlarına ücretsiz bir çok sağlık hizmetini getireceklerini belirtiyorlar.

Ücretsiz muayene, diş çekimi ve dolgu işlemleri

Avcılar belediyesince düzenlenen ücretsiz diş sağlığı günleri kapsamında vatandaşlara diş çekimi, diş dolgusu ve muayene hizmetleri verilmektedir. Belediyenin 0212 695 62 00 santral numarasını arayarak bu işlemle ilgili olarak bilgi alabilirsiniz.

Tüm belediyelerden ücretsiz sağlık hizmetleri bekliyoruz

Vatandaşlar Avcılar belediyesinin başlatmış olduğu bu sağlık kampanyasını tüm belediyelerin gerçekleştirmesi gerektiğini bu tür sağlık hizmetlerinin parası olmayan vatandaşlara sağlık imkanı sunduğunu ve bu imkan doğrultusunda daha sağlıklı bir ağız ve diş yapısına sahip olacaklarını belirtiler. Halkın sağlığını ve memnuniyetini ön planda tutmak için çalışmalarına devam edeceklerini belirten belediyeler sağlık hizmetlerinin kesintisiz bir şekilde devam ettiğini belirttiler.

Üç aşamalı ağız bakımı

Ücretsiz ağız ve diş bakımı uygulamaları üç aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamaların içerisinde ağız, diş ve dişetlerine yönelik bakımlar uygulanmaktadır. Aynı zamanda vatandaşlara diş muayenesinin yanı sıra ağız ve diş bakının nasıl olması gerektiği konusunda da bilgiler verilmektedir. Vatandaşlara hangi diş fırçasını, hangi diş macununu kullanmaları gerektiği ve nasıl kullanacakları hakkında bilgiler veren uzman doktorlar da vatandaşların bu şekilde bilinçlendirilmelerinden oldukça memnunlar.

Dişeti hastalıklarına karşı özel önlem

Vatandaşlara uygulanan bu işlemin yanı sıra tutulan anketlerde gösteriyor ki vatandaşlarımız diş ve ağız sağlığı konusunda oldukça bilgisiz. Tedavi olanların %90 diş hekimini hiç gitmemiş kalan kısım ise yanlızca ağrısı olduğunda diş hekiminin kapısını çalıyor. Oysaki bir bireyin yılda en az iki kez olmak üzere diş hekimi muayenesi görmesi ve oluşan diş taşlarına yönelik temizleme işlemi yaptırması gerekmektedir. Durum bu şekilde olduğunda ülkemizde diş ve dişeti problemi çeken hasta sayısı ülkenin yarısından fazlası oluyor.

Diş bakımına ve diş hekimi kontrollerine özel ilgi göstermeliyiz

Vatandaşlara yanlızca sağlık hizmeti değil bilgilendirme hizmetide sunan uzman hekimler ağız ve diş bakımı konusunda vatandaşlara özel bir seans uygulamaktadır. Bu seans içerisinde hastayı bilgilendirme, ağız ve diş bakımı konusunda yönlendirme ve diş hekimi kontrolleri konusunda uyarılarda bulunuyorlar. Diş bakımın günlük olarak en az iki defa olmak şartı ile diş hekimi kontrollerinin ise yılda en az iki defa olması gerekliliğini vatandaşlara aktarıyorlar.

6 Yorum

Yorum Yaz

Emre

Merhabalar ,

Son birkaç gündür diş etlerimde ağrı bulunmaktadır , ve aynı zamanda diş etlerimin de çekildiğini görmekteyim , bu kadar kısa sürede bu kadar hızlı bir şekilde diş eti çekilmesi meydana gelir mi?

Uzman doktor

Emre bey bu kısa bir sürede değildir. Uzun vadeli olmak üzere diş taşlarınızın oluşması ve günlük diş bakımınızı gerçekleştirmediğinizden dolayı ağrılarınız artabilir. Öncelikli olarak bir diş hekimine giderek diş taşlarınızı temizletmeli daha sonra günlük olarak bakım uygulamalısınız.

Meltem

Güldüğümde dış etlerim gözüküyor. Ve ne kadar fircalasamda beyazlamiyor. Hem beyazlatma hem de dışlerin biraz daha genişletilmesi işlemleri için total da ne kadar ücret öderim tahmini fiyat.

Uzman doktor

Meltem hanım estetik kaplama uygulamaları ile beraber damaklarınıza da estetik bir uygulama yapılması söz konusudur. Gülüş tasarımı başlığı altında gerçekleştirilen bu işlemlerde yaprak porselen kaplama laminite veneer uygulamaları ve diş eti uygulamaları Gülüş Tasarımı bu başlığı okursanız tüm detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

medine

Merabalar benim disimde sallanma var bunu nasıl tedavi edebiliriz

Uzman doktor

Medine Merhabalar bir Diş hekimine başvurarak öncelikli olarak dişlerinizin neden dolayı sallandığı araştırılır ve buna yönelik bir tedavi uygulanır

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce