Diş Tedavisinde Canım Acır Mı ?

dişçi-korkusunu

Birçok kişi canım acıyacak korkusu ile diş hekiminin kapısından geri dönmekte yada hiç gitmeye bile cesaret edememektedir. Bu durumun nedeni ise ya kulaktan duyma deneyimler yada yaşanan kötü izlenimler.

En çok iğneden korkulmakta

Diş tedavisi olmaktan çekinen hastaların en büyük korkularından birisi de iğne ve tedavi sırasında duyulacak acının korkusudur.

Diş hekimliği teknolojinin gelişmesinden en çok faydalanan alanlardan birisidir. Bu alanda hastaların çok iyi bir konfor alması ve tedavi sırasında hiç bir şekilde ağrı duymaması için bir çok alternatif geliştirmiştir. Bu nedenle yapılan tedaviler sırasında günümüzde hastalar hiç bir şekilde ağrı hissetmemektedirler.

Diş hekimliğinde kullanılan iğneler hissedilmemeleri için çapları küçültülmüştür. İğnelerin çaplarının küçültülmesi sayesinde iğne yapılırken hasta iğneyi hissetmemektedir. Fakat bu durumdan da korkan hastalara öncelikli olarak sprey şeklinde damağı uyuşturan anestezikler yapılmakta ve iğne bu anesteziklerle uyuşturulan damaklara yapılmaktadır. Bu sayede hasta hiç bir şekilde iğneyi hissetmemektedir.

Diş tedavilerinin ağrısız bir şekilde yapılmasının ilk şartı anestezi uygulanmasıdır. Hastalar uygulanan anestezinin etkisi ile hiç ağrı hissetmeyeceklerdir. Fakat iğneden korkan hastalar anestezi istememekte hiç bir şekilde ağrı hissetmeyecekleri durumdan ağrı çekecekleri işlemleri tercih etmektedirler. Hastaya uygulanan anestezi ile hem hasta hemde doktor çok rahat bir tedavi süreci geçirecektir.

Çocukların diş hekimi korkusunu yenmeleri için küçük yaşlarda diş hekimi ile tanıştırılmaları gerekmektedir. Çocuk diş hekimini bir öcü gibi değil onu düşmanlarla savaşan bir kahraman olarak tanımalıdır. Çocuk ilk tanışmada hem dişçi koltuğunu hemde diş hekimini sevmelidir. Ön yargılar yıkıldığında korkulacak hiç bir durumun olmadığı anlaşılacaktır.

Sağlıklı bir gülümseme ve sağlıklı dişler için hepimizin bildiği gibi 6 aylık periyodlarla diş hekimi kontrollerine gidilmelidir. Ön yargılarımızı ve kulaktan dolma bilgileri bir kenarı bırakarak hem diş hemde vücut sağlığımız için bu kontrolleri gerçekleştirmemiz gerektiğini benimsemeliyiz.

Diş hekimine gittiğimde hemen tedavi olmama ve işlem yaptırmam gerekiyor mu ?

Kesinlikle hayır. Sen istemediğin sürece dişine herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

Diş tedavisi sırasında canım acıyacak mı ?

Kesinlikle canın acımayacak. İlk olarak dişinin üzerine enestezik bir sprey sıkılacak daha sonra senin hissetmeyeceğin incelikte iğne ile damağın uyuşturulucak ve sen tedavi sırasında hiç bir şey hissetmeyeceksin.

Diş hekimi ile ilk tanışmam nasıl olacak ?

Diş hekiminiz ile ilk randevunuz her zaman bir tanışma randevusu olmalıdır. Doktorunuza korkularınız hakkında bilgiler vermelisiniz. Muayene olmalısınız ve dişleriniz hakkında bilgi almalısınız. Özellikle çocuklar pedodonti uzmanı ile tanıştırılmalı bu alanda ciddi bir bilgi birikimi ve tecrübesi olan uzman hekimler tarafından muayene edilmelidirler.

145 Yorum

Yorum Yaz

Yekta

Doktor abi benim diş doktorum bana ortodontik tedavi olmamı önerdi. Ben 16 yaşındayım ve yakın bir zaman içerisinde ortodontik diş tedavisine başlıyacağım acaba canım acır mı diye korkuyorum. Diş telleri diş etlerine mi batırılıyor. İşkence gibi bir şey bu ya yoksa dişlere mi takılıyor offf beni bilgilendirin korkuyorum

Uzman doktor

ort.ted.sırasında ağrıya neden olacak hiç bir işlem yapılmaz.Teller ve braketler dişlerin üzerine monte edilir. Korkacak hiç bir şey yok.

Mihriban

Sayın doktor bey benim bir bebeğim var. Acaba dişleri ne zaman çıkacak ve dişleri çıkarken canı acır mı ? canı acımasın istiyorum önerebileceğiniz bir şey var mı ?

Uzman doktor

Merhabalar endişelenmeyin çocuğunuzun dişleri ortalama olarak 7. aydan sonra çıkmaya başlayacaktır. Bu ortalarına gelebilir. Bazen daha erkende çıkabiliyor. İlk iki üç diş bazende çok geç çıkabilir. Çocuğunuza eczanelerde satılan ve dişlerin daha kolay çıkarılması sağlayan diş kaşıyıcıları ve benzeri yardımcı olacak önerileri soruşturabilirsiniz.

lena

Dişlerimi ne kadar fırçalarsam fırçalayım beyaz olmuyorlar. Ben dişlerimin bembeyaz olmasını istiyorum. Acaba bunun için bir diş hekimine mi gitmem gerekiyor ? Birde diş beyazlatıcam ama bu zararlı bir işlem midir ? Sabahları kalktığımda koku ve ağzımda acımsı bir tat oluyor. Bu sağlıkla ilgili bir sorun mudur ? Yaşım 20 yirmi yaş dişleriminde ne zaman çıkacağını merak ediyorum ?

Uzman doktor

Merhaba, dişlerinzin tonunu fırçalama ile açamazsınız. Bunun için bir dişhekimine başvurmanız gereklidir. Dişhekimi kontrolünde yapılan Beyazlatmanın hiç bir zararı yoktur. Sabahları ağzınızda olan acı tat için önce dişetlerinizde bir iltihap ya da derin bir çürük var mı diye bakılması gereklidir. Ağızda böyle bir etken yoksa mide sorunu olup olmadığına bakılır. 20 yaş dişleri ise pozisyonuna göre bazen normal şekilde çıkar bazense gömük kalabilirler. Dişin ağıza çıkması sırasında çok acı çekmezsiniz. Geçmiş Olsun.

fatma

doktor amca dişime kanal tedavi yapılacak çok korkuyorum 14 yaşındayım Anesteziden çok korkuyorum çünkü doktora ilk gitiğimde iğne vuracaklarını söylediler. daha önce de yaşamıştım ağzımın üst tabanına iğneyi koymuşlardı lütfen yardım edin

Uzman doktor

Korkacak bir şey yok yapılan anestezi ise sizin tedavi sırasında ağrı yada herhangi bir his duymamanız içindir. İğne yapılmadan önce bölge uyuşturulmaktadır. Diş hekimliğinde yapılan iğneler sizin normal bildiğiniz iğneler gibi değildir. Diş hekmliğinde kullanılan iğnelerin ucu çok daha incedir ve hastatnın uyuşturulma sonrası hissetmeyeceği şekildedir. Gidin ve kanal tedavinizi yaptırın.

özgür

benim damağımda diş çıktı tam olarak ne yapmalıyım ve gereken işlemmlerde canım acır mı bu arada 14 yaşındayım ayrıntılı anlatırmısınız

Uzman doktor

Dişinizin durumunu görmeden bir şey söylenemez diş hekiminize gitmelisiniz.

zeynep ece

Doktor bey ben 10 yaşındayım dişlerimin bazıları çürük , çektirmem lazım. Ama ben diş doktorundan çok korkuyorum . benim dişlerimi uyuşturmak için iğne mi yaparlar sprey mi sıkıp mı uyuştururlar ? Bir bilginiz var mı?

Uzman doktor

Sprey sıkarlar daha sonra iğne ile iyice uyuştururlar iğne yapılırken bu iğneler çok ince uçlu olduklarından ve daha öncesinde sprey sıkıldığından dolayı hiç ağrı duymazsınız. Doktordan korkmayın, çürüklerinizden korkun.. Mutlaka diş hekimine gitmelisiniz.

zeynep ece

Hemen acil bana yardım etmeniz gerekiyorrrrr 🙁

Uzman doktor

Bir diş hekimine giderseniz gerekli tedaviyi gerçekleştirirler..

Çok teşekkür ederim

zeynep ece

Size ne kadar teşekkür etsem azdır.
Hep bu bilgi benim korkulu rüyam olmuştu…
Şimdi sizin verdiğiniz güçten dolayı diş doktorundan hiç korkmuyorum …
Yarından tezi yok hemen bir diş hekimine gidip gerekli tedaviyi olacağım.
Ve çürük dişlerimi daha fazla ağzımda barındırmayacağım .
🙂 🙂 🙂

nalime

doktor bey dislerimu cektiriuorum damagimin icinden igne yapilitken feci dekilde aci duyuyorum nedenini merak ediyorum dis taraftan yapilinca aci duymuyorum kopru tedavisine başlayacak doktorum ama korkuyorum

Uzman doktor

Kormayınız. Bu ağrılar normal olarak kabul edilebilir. Muhakkak işlemlerinizi yaptırınız.

kaan erkek

merhaba abı benım ön dıslerımın ıkı tanesı curuk ve ben ıgneden asırı derecede korkuyorum benı bayıltıp yapamazlarmı dıslerımı

Uzman doktor

Hayır lokal olmalı siz kesinlikle uyumuyorsunuz. Korkacak bir şey hissetmeyeceksiniz.

turan

Merhaba doktor bey.Benim ön dişimin birisi kırıldı ve baya zaman oldu. doktor bana dişinin kökü ölmüş kaplamayı tutmaz dedi. bende araştırdım ve implant veya köprü diş yapımını buldum. dişime köprü diş yapımını yaparlar mı ve dişimi çekerlerken acı duyar mıyım ? 16 yaşındayım

Uzman doktor

Bu konuda implant tedavisini öneriyorum..

uğur

selam ben dişçilikte kullanılan matkabın dişin sinirine değip acı vermesinden korkuyorum böye bir durum varmıdır

Uzman doktor

Diş hekimliğinde kullanılan aletler anlık sızlama yapabilir fakat bu aletler tedaviye yöneliktir.

uğur

bir de dişleri fırçalamak gece yatmadan en fazla ne kadar zaman önce olmalı

Uzman doktor

Gece yatağa girmeden fırçalayabilirsiniz.

hasan

ben o koltuga oturunca heryerım terlıyor heyecandan :((

Uzman doktor

Bu diş fobisi konuyu okumanızı öneririm. Diş Hekimi Fobisi Artık Bitiyor

musab

benim dişimin altından yeni bir diş geliyor diş hekimine gitsem fıs fıs sıkarlarmı he cevabını hemen yazarmuısınız acilll doktor bey

berk

Ön dişimin ortası çürüdü dişin içine kadar uzandı bunun için hangi tedavi kullanılır ve acırmı

bilge

merhaba ….benim üst kesici dişim ve aynı zamanda kalıcı ve kırık dişim çekilecek ………. ayrıca bana daha önce gittiğimde sprey sıkmadan sadece iğne yapmıştı ilkinde kanal tedavisi yaptı iğne yaparken acımadı ama başka bir azı dişimi çektirmeye gittiğimde iğne yaparken sanki birazbasınç ve sinek ısırığı vardı (ben sinek ısırığı diyorum ama BİRAZ ACIDI YANİ )neyse …..üst kesici dişim çekilirken çok acırmı veya direk sadece acırmı ????

Uzman doktor

Bilge hanım bir anlık ufak sızlamalarla geçirebileceğiniz bir işlemdir. Eğer tedavi olmazsanız daha uzun işlemler, daha ağrılı günler ve daha uzun diş hekimi koltuğunda geçireceğiniz vakitler sizi bekliyor olacaktır. Tedavi olup olmamanız sizin verebileceğiniz bir karardır.

bilge

SIZLAMALAR derken neyi kastediyorsunuz? 🙂 çok acır mı yani (gerçi babam beni her zaman “zerre kadar acı hissetmeyeceksin” .diye teselli eder ama….)Yinede korkuyorum …..Birde çektikten sonra ne kadar süre sonra uyuşukluğu geçer ?……ama yinede cevap yazarken acıyıp acımayacağı konusunda cevap yazarsanız sevinirim……:)))

Uzman doktor

Bilge acayip acımayacak 🙂

özlem

dişime kanal tedavisi yapılacak.Nasıl bir yöntem veya aletler kullanıyorlar??**????

Uzman doktor

Özlem hanım buradaki endişeniz canınızın yanıp yanmayacağı sanırım. Merak etmeyin öncesinde yapılan anestezik iğne ile acı ve ağrı yaşamayacaksınız.

efe

Merhaba.Benim aşırı derecede dişçi fobim var.Bazen evde yatağıma yatıp ağzımı açıyorum.Güya dişçiye gittiğimde neler hissedeceğimi önceden hesaplıyorum.O zaman bile korkuyorum.Dişçiye girdiğimizde sterilize edilmiş bir sprey sıkıyorlar etrafa sanırım.O koku burnuma geldiği an içime bir şeyler oluyor.Sanırım korkudan.Birde malzemeleri gözümün önüne sokan bir kız var,yardımcı heralde.O ayrı bir korku zaten.Daha sonra doktor çekmecesinden eldiven çıkarıyor maske takıyor.Tepemde turuncumsu bir ışık var,gözüme çarpıyor.:)Ben bunları böyle anlatıyorum ama emin olun dayanabileceğiniz şekilde.Ama ben yine de sorayım sorumu……..Kalıcı dişim çekilecek ,daha önce azı dişim çekilmişti,şimdiki ön kesici dişim olduğu için annem “azı dişinin daha fazla kökü olduğu için öncekine göre daha kolay bir işlem”diyor ………?!?! SİZCE ?

efe

🙁

dursun

doktor bey acaba her dişe iğne yaparlar mı? meraklı bekliyorum

Uzman doktor

Dursun bey siz yapılan işlemde ağrı hissedecekseniz bu ağrıyı duymamanız için bölgeye lokal olarak uyuşturma işlemi yapılır. Siz yapılan iğne sonrasında hiçbir ağrı sızı duymadan tedaviniz gerçekleştirilmiş olur. İğne yapılması sizin için daha uygun olacaktır.

dursun

doktor bey acaba her dişe iğne yaparlar mı ? merakla bekliyorum

Uzman doktor

Dursun bey siz yapılan işlemde ağrı hissedecekseniz bu ağrıyı duymamanız için bölgeye lokal olarak uyuşturma işlemi yapılır. Siz yapılan iğne sonrasında hiçbir ağrı sızı duymadan tedaviniz gerçekleştirilmiş olur. İğne yapılması sizin için daha uygun olacaktır.

dursun

Tamam ama iğne yaparken acıyormu?

Uzman doktor

Acımayacak.. Sinek ısırığı gibi bir sızlama duyacaksın o kadar.

merve

Merhaba ben 17 yaşındayım 7 senedir korktuğum için doktora gidemiyorum bu hafta gideceğim fakat gidip gitmemekte tereddütluyum damaklarım gün geçtikçe çekiliyo onun için gideceğim çok acıycakmi veya bunun sadece ilaçlarla tedavişi yokmu :`(

Uzman doktor

Merve hanım diş doktoruna gitmekten değil gitmemekten korkmalısınız. Bu kadar zaman gitmemeniz dişlerinizin sağlığının bozulmasına neden olmuş. Mutlaka gitmelisiniz ve diş eti tedavisi görmelisiniz.

merve

randevu aldım gidiyorum zaten bu hafta kötü görünmesini istemiyorum çünkü. tek korktuğum bazı diş doktorları çok umursamaz, hastanın dediklerini dikkate almadan kafasına göre işlem yapıyor gitmememin tek sebebi korkum. teşekkürler

Uzman doktor

Sizi anlayan ve sizi dinleyen bir diş hekimi muhakkak vardır.

dursun

teşekkürler doktor

simge

Merhaba doktor bey. Soğuk ve sıcak gördüğünde diş etlerim ağrıyor ne önerebilirsiniz yardımcı olursanız çok sevinirim. Dişçiden korkuyorum

Uzman doktor

Simge hanım dişçiden korkmanızı gerektirecek bir durum yok. Dişçiye gidememekten korkmalısınız. Dişlerinizde oluşan diş taşlarınızı temizletmelisiniz. Tedavinizi gerçekleştirmezseniz diş eti çekilmesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

simge

Diş taşları nasıl temizleniyor canım acır mı

Uzman doktor

Simge hanım diş hekiminiz tarafından diş hekimi aletleri ile temizlenmesi mümkün olan diş temizleme srasında canınız acımayacaktır. Ufak bir işlem ile dişleriniz temizlenir.

eda unal

Merhaba doktor bey 2 on disim dustukten snra kirildi porselen kaplama yapilacaqi soylendi teki oynuyo bnlari yaptirirken aci hiseedermiyim

Uzman doktor

Eda hanım öncelikli olarak bu dişlerinizde oluşan travmanın iyileştirilmesi ve dişlerinin yeniden sağlığına kavuşturulması gereklidir. Daha sonra estetik uygulamalar ve kaplama yapılabilir.

Burak

Diş eti tedavisinde dişimiz çekiliyor mu veya dişler sonradan mı dökülüyor?

Uzman doktor

Burak bey diş eti tedavisinde diş etlerinize yönelik bir tedavi süreci işlenir. Dişleriniz bu tedavi yapılmadığı taktirde etkilenir.

Burak

Peki Bu Tedavilerden Bahsedebilir misiniz?

hilal

20lik dişimi çektirdim felaket bi ağrım var.sonrasında diş eti tedavisi olucak bunu yapmadan önce uyuştururlarmı ?

zergül

doktor bey benım her ne kadar 100 ınsan 2 kısıde rastalanan bır rahatszılık olsa da anestızeye karsı alerjım var ve vucudum reaksıyon verıyo anestezı altındayken.benım dıs korkum yok dıs etı ve çürük tedavisi yapılması gerekıyor ben acı eiiğim fazla oldugu ıcı agrı ve acıya her sekılde dayanırım fakat doktorlar bu durumu kabul edip uyuturmadan tedavi ederler mi

tuba

doktor bey ben bugun 10 yıldan sonra ılk defa dıs tedavısı ıcın doktora gıttım. sırasıyla önce periontolojı sonra dıs cekımı sonra dolgu sonra kanal tedavısı ve kopru ıslemı olacak dedı ama ben cok korkuyorum nasıl dayanacagım bılmıyorum 🙁 köprü cok acıtır mı?

Uzman doktor

tuba hanım 10 senedir ilk defa doktora gitmeniz size iyi bir şey gibi görünse de ne kadar yanlış bir davranış olduğunu bilmelisiniz. Doktorunuz gerekli bilgileri size aktarmış. Muhakkak tedavinizi gerçekleştirmelisiniz.

Kübra

Doktor bey benim iki on disim kirik gbi bisiy egik geldgi icin doktor kuckkn ortasna ack olan kisma bisiy yapti smdi o aclms durmda hem kotu bi.goruntu hemde aci hissediyorum napmaliyom doktora gidersem.nasil bir tedavi uygular

Esma tezel

Merhaba doktor bey 24 yaşındayım ve maalesef ağzımda 3 tane çürük var diş hekimine gittim çürüklerin alınıp köprü yapılacağını söyledi. Ben de biraz korkuyorum köprü sağlıklı mıdır çünkü ataştırdığım kadarıyla yan dişleri inceltiyorlarmış başka çözümü olabilir mi? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler

mahmut

doktor amca dişim kırıldı dişime kaplama yapılması gerekiyormuş çok korkuyprum ne yapmam gerekiyo lütfen yardım edin lütfennn 🙁

mahmut

bide kaplama tedavisinde iğne yapılırmı ?

mahmut

lütfen cevap verin 🙁 🙁 🙁

lale

Doktor bey ben dislerimi düzenli. Fircaliyorum ama hic beyaz degil disaridan kotu gorunuyor ne yapmaliyim

Uzman doktor

Lale hanım diş beyazlatma uygulamalarını deneyebilirsiniz. Buradan bilgi alınız Diş Beyazlatma Fiyatları

lale

Doktor bey düzenli fircaliyorum ama dislerim cok. Sari dis tasi da temizlettim baska yapacagim sizin onerecegniz bise var mi varsa eger ben dis hekiminden korkmuyorum kanal dolgu cekim hepsi yapildi sadece igne yapilirken biraz canim yandi onun haricinde hic canim yanmadi

Uzman doktor

Lale hanım demekki diş hekiminden korkulacak herahngi bir şey yokmuş değil mi 🙂 diş beyazlatma işlemi ile dişleriniz beyazlatılabilir. Mutlaka bir diş hekimi tarafından diş hekimi kontrolünde beyazlatılması gerekiyor dişlerinizi. Diğer evde kendiniz uygulayacağınız işlemler dişlerinize zarar verebilir.

Nisa

Ben dişçiden çok korkuyorum ama doktor bey sizin yazılarınızla biraz rahatladım herkes acımıyacak diyor. Dişçi koltuğuna oturup gözümü mü kapatsam iğne vurken. Bu arada yaşım 13

lale

Bilmiyorum ama dis beyazlatma yapmiyor doktorum dedim ama baska boyle evde uygulayabilecegim bir yontem var mi doktorum gerek yok dedi sadece dis tasi temizligi yapmam lazim dedi bu kadar

lale

Bilmiyorum ama dis beyazlatma yapmiyor doktorum dedim ama baska boyle evde uygulayabilecegim bir yontem var mi doktor bey

Nehir

benim bugün dişim çekilecek çoook korkuyorum dişim biraz yana yatmış ve alttan geliyor ben 10 yaşındayım ne olabilir ki aaa?

Nehir

cevabınızı hemen yazarmısınız doktor abi çok korkuyorum
2 saat sonra gidecegiz

lale

karbonat diş beyazlatırmı bir de diş beyazlatma can acıtır mı

zeynep

üst ön dişlerimde bariz bie şekilde çarpıklık var doktor tel takmayı önerdi fakat tel taktıramıyorum köprü uygulaması yapalım dedı faydası olur mu yada cok canımı acıtır mı

sinem

Teyzem gömülü dis ameliyati olacak ameliyat esnasinda aci hisseder mi ne kadar surer bir de kisaca nasil yapildigini ogrenebilir miyim

hacer

doktorbey benım ön dişim dolgu olmuştu delik hala var bu yuzden hep ağrı yapıyo bu seferkı ağrılar baya kötü oldu damağım komple şişti ve sağ yanağım gözüme kadar şişti sizce ne yapılmalı bu durumda

alperen

doktor amca dişime kanal tedavi yapılcak 12 yaşındayım uygulama ne kadar sürer ve uygulamadan sonra uyuşukluk geçince kaç saat dişim ağrır ve uygulama sürecinde canım ne kadar yanar

alperen

doktor amca çabuk cevap verseniz sevinirim çünkü yarın dişçiye gidicem

uzman doktor

alperen operasyon sırası dişin acımayacak bu uygulama 30 dk bulabilir ama sen korkma fazla bişey hissetmeyeceksin

fatna

doktor amca ben 13 yaşındayım köpek dişlerimin ikisini birden alacaklar bunun sebebi diş etimde diş çıkıyor sağlam dişlerimi sökecekler çok korkuyorum korkmamak için ne yapmalıyım

Anıl

Doktor bey ben 16 yaşındayım ve Kanal tedavisi olcam 3 sorum olcak 1.si canım acır mı 2.ben her akşam uyanıyorum dış agribinden sizce nedeni nedir bide son bi sorum var kanal tedavisi tak seans ne kadar sürer ¿

sevgi

merhaba
benim azı dişlerim çürümüştü.diş çekimlerimi yaptırdım şimdi köprü yapılması gerekiyor.ama ben çok korkuyorum nasıl oluyor bilmiyorum.köprü yapılması can yakan birşeymi

mihriban

acaba dolgu yapınca lle ğne yapmak zorunlumu benim diş hekimim iğneden başka birşey olmayacağını söyledide

Uzman doktor

Ezgi hanım merhabalar sağlıklıysa başka bir tedavi yöntemi önermiyorum ortodonti tedavisi ile gayet sağlıklı ve görsel dişlere sahip olabilirsiniz

mihriban

acaba dolguyu uyuşturmak için ille iğne yapmak zorunlumu yoksa başka uyuşturucu şeyler kullanılabilirmi benim diş hekimim bi tek iğne olduğu söyledide

Uzman doktor

Mihriban hanım merhabalar bu konuda diş hekiminize güvenmelisiniz diş hekiminiz acıtmadan tedavinizi gerçekleştirecektir

Mihrican

3 hafta önce 20 lik dişlerim çekildi,2 hafta çok acısını çektim, benim sorum şu 3 hafta önce geçirdiğim bu operasyondan sonra dilimin acısı bir türlü geçmedi,sanki çok sıcak çay içmişim dilim çok acımış gibi 3 haftadır acıyor , su içerken dahi çok acıyor nedeni nedir nasıl iyileşir

Uzman doktor

Mihrican Merhabalar Eğer dişinin çekilirken bölgedeki sinirlerden birisi zarar gördüyse bu durumda bir ağrı ya da sizden oluşabilir Dilerseniz bu konu hakkında bir Diş hekimine ya da bir üniversite hastanesine başvurabilir ve konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz

uğur

doktorbey ben üst azı dişime iki kere kompozit dolgu yaptırdım fakat 8 ay geçmesine rağmen hassasiyet var yani yamek çiğneyince ve dişlerimi birbirine bastırınca sizce tedavisi nedir yoksa çekilecekmi dişim

furkan

hocam merhaba çenemin kırtlaması için gittim fakülteye bir sürü sorunum çıktı diş eti temizliği olcakmıs acıtırmı bunu sorcaktım 2. sorum kanal tedavisi dediler kanal tedavisi acıtırmı

Burak

Ön 2 büyük dişim çürük sizce dolgumu yoksa kanal tedavisini yapılır

Melis

Sol alt çenemin en arkadan bir önceki dişi apse yaptı ve kendiliğinden patladı hala izi var.Şuan alttan diş geliyor ve büyük ihtimalle çekim olacak.İğneden korkan bir insan değilim ama ortodonti tedavisi görmeden önce korkuyorum çektirmeye.Sizce çok acırmı?

Harun

Disimdeki çürük normalinden biraz çok fazla yukarida yazilanlardan başka bir şey yapilirmi

htc

doktor bey 1 hafta önce dişime kanal tedavisine başlandı fakat doktor 1 iğne yaptı dişi oyarken diplere doğru acımaya başladı dedim ve 1 iğne daha yaptı . ikinci iğneyi yaparken kulağım patlayacak gibi oldu fakat sesimi çıkarmadım korkumdan 🙁 şimdi ise kulağımın arkasında alt tarafta acı var 1 hafta oldu elleyince acıyo . ellemediğimdede hafif ağrı ve acı hissediyorum

bengi su

benim azı dişimin çok küçük bir yeri kırılmış oraya iğne vururlar mı çokk korkuyorum iğneden iğne yaptıklARINDA İĞNE KAAÇ saniye duruyor etimzde

Tunga

Merhabalar iğne korkum vardi bu yazidan sonra korkum gecti fakat son korkum olan uyusturucu bitince ağrı basliyor mu yeniden?

orkun sadıç

DOKTOR BEY LÜTFEN BANA AKIL VERİN BEN AŞIRI DERECEDE Dişciden Koruyorum hemde çok ön 4 dişim delindi mahvoldu hala gitmeye koruyorum kaplama olcek ve en az 3 diş cekimi olcak canım acırmı lütfen cevaplayın CANIM ACIR MI ?

doktor amca 2 tane çürük varda 2 gün sonra çürükleri çektircem 2 side kafatası dişleri biri sağda biri solda ( kendi sağ , sol ) sağdaki yeni çürüdü ortası biraz oyuk içine kaçınca çıkarmak için lak diye ses çıkarıyoz onu yaptığımda ağrı yapmaya başlıyo 1 saat sonra geçiyo soldakinde yarısı kırıldı tık yok biraz iltihaplı sadece şimdi ciddi bir sorun varmı şuan?

beray

Sayın doktor bey çok acil cevap lazım ben 11 yaşında bir çocuğum bu akşam çürük diş çekimi yapıcaklar iğne yapılıcakmıdır korkulu hayalim iğnedir çünkü hızlıca cevaplarsanız çok teşekkür ederim

Uğurcan

Merhaba öncelikle ben porselen diş yaptırmak bir yandan istiyorum bir yandan istemiyorum. Benim sadece arkadaki dişlerim çürük, öndeki dişlerim beyaz ne yapmam gerekiyor kararsızım?

Harun

Doktor bey ben kanal tedavisi olucam ama çok korkuyorum bu korkumu bi türlü yenemedim çoğu kez doktorun kapısından döndüm zaten o yüzden dışım kanal tedavilik oldu bana bu konuda bilgi verseniz çok sevinirim kanal tedavisi nasıl bişey nasıl yapiliyor ve en önemlisi canım çok aciycakmi şimdiden teşekkür ederim

Erkan Domur

Merhaba bir sorum olacak.benim kızım 4 yaşında ve bebeklikten beri parmak emiyor.alt ön dişler in 5 vey 6 tanesi çarpık.kesici dişlerini kullanmıyor.nasil bir tedavi olabilir.ve ne zaman başlamalı.henuz 4 yaşında ne yapmalıyım

Emirkan

Kanal tedavisi olucam acıtırmı azı diş

dilara

doktor amca ben 10yaşındayım damağımdan diş çıktı ben çok korkuyorum canım acır diye sence çok acır mı

Serhat

Merhaba doktor abi ben 15 yasindayim on dislerimden biri kirildi hemde baya yarisi gitti diger on disimde curudu doktor dislerine zirkonyum kaplama yapilacak diyor ve vesayre bide metal destek diyo yaklasin 2hafta 20 gun surucekmis dislerim aci cekcekmi yani ac hisetcekmiyim

Yusuf

Doktor bey ben 13 yaşındayım ana dilimden iğne yapılacak çok acirmi acımazmi merak ediyorum kanal tedavi

Yusuf

Doktor bey ben 13 yaşındayım ana dişimden iğne yapılacak çok acirmi acımazmi merak ediyorum kanal tedavi

özlem

doktor bey ben 16 yaşındayım sorum 16 yaşında dişe lamine veya porselen kaplama yapılır mı aceba cevaplarsanız çok sevinirim

Berşan

Merhaba . ben 12 yaşındayım ve alt ve üst damakta düzensiz olarak diş çıkmaktadır bunun tedavisi nedir ve bana bu tedavi hakkında bilgi verebilir misiniz?

Burak

doktor bey benim dişim cekilecek süt dişim ama azı olan dişim birazdan gitcem 12 yasındayım acırmı cok korkuyorum

Burak

doktor bey benim dişim cekilecek süt dişim ama azı olan dişim birazdan gitcem 12 yasındayım acırmı cok korkuyorum lütfen yardım edin

Burak

doktor bey 1 sınıfa giderken dolgu yaptırmıstım azı dişlerimin hepsine simdi cürüdü cekilmesi gerkiyor 12 yasındayım acırmı

fatmanur

Ya doktor bey yarin disciye gidicem lutfen cevap verin bana. Ben igneden acayip korkuyorum 4 disimde cok az curukler oluşmuş cok az dolgumu yapılır yoksa disim temizlenirmi yalvariyorum cabuk cevap verin doktor bey😔😔😔yasim 14

betul

ve cok canim yaniyor sizce bunu normalmi acaba

Mazlum

Doktor kırılan dişimin içine doğru et çıktığını söyledi keseceklermiş ve sonrasında kanal tedavisi olcakmış peki diş eti kesilirken acırmı , iyileşme sürecinde ağrı çekermiyim.

Nesli

Merhaba doktor bey. 17 yasindayim dislerimin şekli bozuk oldugundan tel tedavisi olucam fakat 4 tane sağlam disimjn cekilmesi gerekiyor. Dis cekiminden cok korkuyorum acı hissedermiyim

Mert

Merhaba benim dolgu yapabilmesi için önce diş eti tedavisi olmam gerekiyor.diş eti tedavisi olurken canım acır mı ve nasıl olur bilgi verir misiniz.

onur

Diş tedavisinde tel takılıyor mu ve tedavide can acıyor mu bilgilendirir misiniz.

Emel

iyi gunler kirik disimde curuk var birde diger dislerde siyah cizik seklinde curumeler agri yapiyor korkuyorum disciye gitmeye cok acirmi

betul

doktor bey ben 28 yasindayim ve sut disimin bir tanesinin dusmedigini ogrendim.doktor kaplama yapalim dedi ve kanal tedavisinden sonra kaplama icin disimin kenarindaki dis etlerime islem yapti.dis etlerim sis yara gibi yemek yiyemiyorum onumuzdeki hafta olcu almak istedigini soyledi ama ben dilimi bile degdirdigimde

Çiğdem

Hocam alt dişimde diş eti çekilmesi oldu periodontoloji servisine gitmm sölendi 2dişimde diş eti çekilmesi olan dişimde hafif sallantı var nasıl bi uyğulama olur acaba ağrı çok olur mu

Çiğdem

Hocam alttaki iki dişimde diş eti çekilmesi var bide sallanıyo periodontoloji önerilirdi bu uygulama nasıl olur ağrı olur mu

gleser

merhaba
ben 13 yaşındayım kalıcı azı dişim çekilecek çok korkuyorum dişimin tek tarafı çyok
o yüzden çok korkuyorum

gleser

13 yaşındayım azı dişim (kalıcı) tek tarafı çok çürük olduğu için yok ve iltahablı dişimi çekerken ağrırmı

ekin

ortadontik tedavi için dişim çekilecek çok acırmı

Baybars

Merhaba doktor bey 2014 de kanal tedavisi yapildi ve dolgum düştü yeniden dolgu yaptirdim bastirinca aciyor normal mi normal ise ne zaman gecer

Emre

Doktor bey 2,3 ay once kanal tedavisi oldum.bugun sakiz cignerken kenarinda kucuk biyer kirildi 1 cm felan korkuyorum tedavisi ne ? Tedavisi acitirmi? Eger cekilirse sinirlerim alindigi icin acimaz dimi.

doktor abi benim yaşım 18 ve 6 7 tane kırık çürük dişim var boksorum ve maçlardan dolayı kırılıyo ve bunların hepsi çekilmek zorundaymış çekildikten sonra dolgu olur mu bide çekildikten sonra diş kayması oluşabilir mi nolur cevap yazın

Tuğba

Merhaba

Tuğba

Doktor bey benim en arkada üst tabanındaki dişim kırıldı ve baya bi süre gecti iyice cürüdü şimdide ağırıyo yanağım şişti korkumdan doktora gidemiyorum sizce napmaliyim gitsem bile cok agırırmı? Cok korkuyorum lütfen yardımcı olun o sesi duydukca korkuyorum

GAMZE

MERHABA DOKTOR BEY DİŞİM DOLGULU BAYAĞI OLDU YAPTIRALI.ŞUAN BU DİŞİM DIŞ YÜZEYİ CÜRÜMEYE BASLAMIŞ AGRI SIZI YOK DIŞ YÜZEYİNİ NASIL KURTARIRLAR. KANAL TEDAVİSİ VE KAPLAMAYLA MI CEKTİRMEKTEN COK KORKUYORUM ŞİMDİDEN TESEKKÜR EDERİM SAYGILAR.

Sare koyuncu

Ben 23 yaşındayım diş doktorundan çok fazla korkuyorum ve çocukluğumdan beri sadece iki kere gittim şimdi dişlerim oldukça kötü diş tartarı yamukluk çürük diş eti çekilmesi kanal tedavisi vs. Birden fazla operasyon gerektiriyor ve oldukça korkuyorum ama çokda rahatsız oluyorum ben dişçiye gittiğim zaman bu operasyonlar acı verirmi sonrasındada acı olur mu tam olarak ne yapmalıyım

Merhaba doktor bey dış teli tedavisi için üst taraftan sağlam bir dişimin çekilmesi gerektiğini söyledi doktorum sizce bu doğrumu ve sağlam olduğu için hani çekilirken çok acı çekermiyim?

Burcu aslan

Merhaba benim kızım yedi yaşında iki tane. Azı dişi çürük dolgu dediler uaptiricam ama bu azı dişi çekilince yenisi cikmiyormus dogrumu kızım daha yedi yaşında ben cikiyo diye biliyorum ama Emin değilim bana yardımcı olur musunuz

Mine

Merhabalar.Ben 16 yaşındayım.Dişçiye 14 yaşımdan beri sürekli gidiyorum.14 yaşımda kanal tedavisi oldum.Şuan gittiğim doktor
ağzımda çok işlem yapıldığı için baya şaşırdı ve upuzun bir liste çıkardılar bende merak edip hepsini tek tek araştırdım.Size sorum şu olacak “flap operasyonu yazıyor ve araştırdığıma göre berbat korkunç görünüyor bana biraz öncesi ve sonrasını anlatabilir misiniz?” Merak ettiğim diğer bir husus ise “neden dişlerim günde 2 kez fırçalamama rağmen çürüyor?” Şimdiden cevapladığınız için çok teşekkürler.

Ebru

Ben de 2 hafta sonra gidecegim disciye ve cok buyuk jgne fobim var diger yaptıkları onemli degil kan aldirirken bile nasil can cekistigimi bilirler.. Arkadaslarimdan cogu disciye gittiler ve hepsi acittigini soyluyo sonucta damaga igne batiyo canima okudular diyolar.. Sanirim korkudan gidemiycem..

Esra

Merhabalar doktor bey. Benim 1 hafta önce 2 tane dişime dolgu oldu iğnesiz acıdığı için ben fazla dayanamadım ve güzel yaşaması heralde ki dolgu olan yer ile yemek yiyemiyorum su içince sızlıyor doktora gitsem ne yaparlar?

Mesut

Ben 21 yaşındayım 13 tane dolgulu dişim var fakat dolgu yaptırırken canım acımaması gerekirken aşırı derecede canım acıyo neden acaba

Hulya

Yirmilik disim var cok korkuyorum yarisi disarda disin iyne cokmu aci veriyor cok korkuyorum

Merhabalar . Ben 11 yaşındayım ve köpek süt dişim daha düşmedi bugün onu çektirmeye gidicez . İğneden korkum yok ama sadece dişim çekilirken ya birşey hissedersem veya acırsa diye korkuyorum . Onun dışında alt çenemde bir gerilik var , damaklık yapacaklarını söylediler ama bunu kendi dişçim değil başka dişçi dedi. Hem damaklık hemde dış teli takabiliyormuyuz ?

Doktor abi dişime kanal tedavi yapılacak çok korkuyorum igne vurulacak dişime acır mı

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce