Diş Boyu Kısaltma

dis-boyu-kısaltma

Diş estetiği her yaştaki hastaya uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Yani çocuk yaşta olan bir hasta eğer ağzında kapanış problemi varsa yada dişleri uzun geliyorsa ortodonti tedavisi ile kişideki bu sorunlar giderilebilmektedir. Hatta genç yaşta bu işlemlerin yapılması bazı durumlarda çok daha uygun olmaktadır. İleriki yaşlarda da bu işlemler rahatlıkla yapılabilmektedir. Yani ortodontik tedavilerde herhangi bir yaş sınırlaması yoktur.

Her dişlerinden dolayı yada çenesindeki bir sorunan dolayı kişi rahat bir şekilde konuşamıyorsa, nefes alamıyorsa, yemek yiyemiyorsa mutlaka bir diş hekimine görünmeli ve mevcu sorunları ortadan kaldıracak tedaviye başlamalıdır. Uzun diş problemlerinde de durum aynı şekildedir. Ülkemizde bir çok birey dişleri uzun olduğundan dolayı rahat bir gülümseme gerçekleştiremiyor estetik problemlerin yanı sıra yemek yeme ve ağız kapama açma problemlerini rahat bir şekilde yerine getiremiyor. Bu işlem için ugun estetik yöntem ve ortodonti tedavi gerekiyor.

Diş kısaltma yöntemleri nelerdir ?

Diş kısaltmak için 3 ayrı yöntem uygulanabiliyor. Bunlardan birincisi ortodontik tedaviler. Diş kısaltmalarında olan ortodontik tedaviler tek çene yada 2 çene olarak adlandırılabiliyor. Uzun bir tedavi yöntemi olan tel tedavisi yöntemi yaklaşık 1 yada 1,5 sene kadar sürebiliyor. Diğer yöntem ise dişlerde kozmetik konturlama yani aşındırma işlemidir. Bu işelm 15-20 dakikada sonuçlandırılabilen ve maliyetleri düşük olan bir işlemdir. Diş estetiği uygulaması olan konturlama sonucunda çok iyi sonuçlar ortaya çıkabiliyor.

Diş boyu kısaltma uygulaması kimlere yapılır ?

Diş boyu kısatlma uyuglamasını dişleri uzun olan her birey her yaşta rahatlıkla yaptırabilirler. Aynı zamanda dişleri uzun olduğundan dolayı rahat yemek yiyemeyen, kapanış bozuklukları olan her birey diş kısaltma uygulaması yaptırabilirler. Ortodontik bir işlem olan diş uzunluğu kısaltma işlemleri bir kaç işlemle 15 – 20 dakikada düzeltilebilmektedir. Bu işlemlerde herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Kendini sağlıklı hissetmek isteyen yada estetik açıdan kendisini kötü hisseden her bireye diş boyu kısaltma işlemi yapılabilir.

Diş boyu kısaltma sonrasında diş bakımı nasıl yapılmalıdır ?

Eğer diş boyu kısaltma uygulamasında tek tedavisi yapılıyorsa tel tedavisinin uygulandığı dönem boyunca dişlerin bakımına özen gösterilmelidir. Dişlerde teller olduğu dönemde yemek artıklarının bu teller içerisine birikmesi ve bakterilerin çürüklere sebebiye vermesi çok daha etken bir durum olacaktır. Diş teli olduğu dönemde dişler çok iyi fırçalanmalıdır. Ayrıca gargara ve diş ipi kullanılmasıda önemlidir. Bunun yanı sıra diş hekimi kontrollerini sıklaştırmalı ve ağız bakımı konusunda çok dikkatli olunmalıdır. Yumuşak gıdaların yanı sıra sıcak içeceklerin içilmemeside daha doğru olacaktır.

214 Yorum

Yorum Yaz

Suzan

Doktor bey ben 18 yaşında bir bayanım köpek dişlerimin diğer dişlerime oranla çok uzun olduğunu düşünüyorum. Bu durum beni rahatsız ediyor ve görünümüme yansıyor. Tüm dişlerimin aynı boya getirilmesi mümkün mü yoksa eğer bu olmuyorsa yanlızca köpek dişlerimi kısaltabilirmiyiz. Genç bir kızım ve arkadaşlarımın arasında yada erkek arkadaşlarımla konuşurken utanıyorum. Çekingen kalıyorum. Ne yapılabilir ?

Uzman doktor

Sürekli dişler üzerinde dişler sürdükten sonra herhangi bir yaşta gerekli estetik düzenlemeler yapılabilir. Ancak dişlerin kesici kenar hattının düz olması normal bir durum değildir. Kesici kenar hattının harmonik bir şekilde inişliçıkışlı olması istenir. Ancak bu harmoniyi bozan geometriler var ise aşındırma veya kompozit ilavesi gibi yöntemler ile giderilebilirler.

Özer

Doktor bey benim dişlerim sorunlu.. Köpek dişlerim olması gereken boydan çok daha uzunlar Gülerken çok belli oluyorlar bu da çok kötü bir durum. Bu nun tedavisi nasıl olabilir ?

Uzman doktor

Bahsettiğiniz şekilde uzun olan dişler belli bir miktar törpülenebilir.

Tayyar

Doktor bey merhabalar şöyle konuya gireyim. Dişlerimden çektiğim sıkıntıyı dünyada başka hiç bir şeyden çekmedim. Gülmeyi bırakın ağzımı bile açmak istemiyorum. Ben bir öğretmenim ve yaşadığım sıkıntıyı varın siz bilin.. Dişlerim de çarpışıklık sorunu var ve ayrıca ön dişlerim tavşan diş gibi gözüküyor. Bu konuda neler yapılabilir beni aydınlatır mısınız ?

Uzman doktor

muayene etmeden bu konu hakkinda detayli bilgi veremeyecegim…en kisa zamanda agiz-dis sagligi merkezine gitmeniz veya ozel bir klinikte muayene olmanizi tavsiye ederim…probleminiz kolaylikla cozulebilecek bir soruna benziyor…

fatma

doktor bey öndeki üst dört dişimin ayrık olmasından dolayı hekime başvurdum.dört dişin normalden büyük ve ayrık olduğunu söyledi ve kısaltma işlemi gerektiğini sonrasında porselen kaplama ile bitişik görüneceğini ekledi sizce ne yapmalıyım.kesilme sırasında ağrı olur mu rahatça gülmek istiyorum.

Uzman doktor

Kesilme sırasında bir ağrı olmaz fakat porselen kaplama işlemini güvendiğiniz ve kalitesinden emin olduğunuz bir yere yaptırmanızı öneririm. Daha önce porselen kaplama yapımış olan hastaların resimlerini isteyin ve arayın hastaların estetiğinden ve durumundan şikayetçi olmadıklarını sorun.. Facebook sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Samed

Benim ön iki dişim büyük ve ön ikisinden biri diğerinden büyük.
13 yaşındayım ne yapımalı

Uzman doktor

Diş boyunuzda bir miktar küçültme işlemi yapılabilir. Diş hekiminize müraacat edebilirsiniz.

sevda

doktor bey benm ön iki dişim büyük ve diğer dişlerimle çok orantısız duruyo. ayrıca öbür dişlerimde de çarpıklık var. tel taktırmak dışında bi yol var mı.

Uzman doktor

Tabiki var diş estetiği uygulamaları ile istediğiniz estetik görünüme kavuşabilirsiniz. Facebook sayfamızdaki kullanıcıların göndermiş olduğu resimleri inceleyebilirsiniz. Muayene için lütfen randevu alınız.

Bilal

Doktor bey ben bilal dişlerim hem büyük hemde önde bunun için fotoğraflarda gülümsemekten çekiniyorum özellikle bayanlarla konuşmaya çekiniyorum ..bunun için ne yapmamı önerirsinizz…?=

Tugce

meraba, ben 15 yaşındayım ve şuan tellere sahibim. doktorum tellerini 6 ay önce çıkaracağını söyledi. oysaki alt dişlerim tel takmadan öncekine göre çok uzun. bana törpüleyeceğini söyledi ama dişin minesine zarar vermek yerine telim de takılıyken dişleri gömmesi bana dah amantıklı geliyor. bu konu hakkında düşünceleriniz nedir? törpülemenin fazla olması dişe zarar verir mi?

Uzman doktor

Evet verir. Eğer estetik kaygılarınızın giderilmesini istiyorsanız bunun için yaşınızın dolmasını bekliyeceksiniz.. Daha sonra estetik uygulama yapılabilir.

şeyma

Merhaba. Benim ön dişlerimle ilgili bir sorunum var. Ön dişlerim büyük ve diğer dişlerin hizasına göre geride. Gülünce çok kötü görünüyorlar ve söktürmeden düzeltilmesini istiyorum sizce ne yapılabilir?

Uzman doktor

Eğer hafif derecede çarpışıklıklarınız varsa Telsiz diş çarpıklığı tedavisi nasıl yapılır ? tedavisini öneririm..

melek

Doktor bey benim üst ön dislerimin cok uzun oldugunu düsünüyorum ve ust damagima cok baskı yapıyor.Kesilebilirmi.devlet hastanesi karsılarmı

betul

19 yaşındayım ve ön dişlerimden 1 tanesi digerine oranla daha uzun ve geniş. Ayrıca 20 yaş dişimden biri çıkınca ust cenemdeki dişleri hafif kaydirdigi icin on dierim olmasi gereken yerde degil. Tel tedavisi hem kaymayi hem buyuk olusunu duzeltir mi ?

Ezgi

15 yasindayim ve sağ üst keser diş olması gereken yerde köpek dişi var ve çok kötü duruyo tel tedavisi olacağım fakat o köpek dişi ne yapılabilir ucu törpülenerek keser dis görüntüsü olabalirmi? Lütfen yardimci olun.

Uzman doktor

Ezgi hanım bu dişinizin tedavisi konusunda ortodonti uzmanından yardım alabilir ve tedavinizi yaptırarak dişlerinizin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benim dişlerimde sivrilikler var ve bu disler ağzımda yaraya neden oluyor dişlerimdeki sivriliklerden nasıl kurtulabilirim

eylul

On iki dis kesimine ihtiyacım var. Kesim sonrası bi sıkıntı olur mu bana olumsuz bi etkisini. Ücreti ne kadardir bu işlemin.

Uzman doktor

Eğer yapılacak işlemde diş minesine etki edecek bir durum söz konusu değil ise ve yapılacak kesim estetik görünüm için yeterli olacaksa yapılabilir. Buna net bir cevap verilebilmesi için tedavi olmalısınız.

nermin

mrb doktor bey benim ön dişerim diğerlerine göre büyük . güldügüm zaman hos durmuyo . küçülmesi ve diğerleriye aynı hızaya gelmesı mumkun mu ? mümkünse devlet hastanesi bunu karsıalr mı? teşekkürler şimdiden..

pınar

Benim üst köpek dişim damakta üstte bunu törpüleyip oraya ımplant dıs yapılırmı yoksa illa telmı takmam lazım

mustafa

Porselen diş yaptırdım. Köpek dişinin birini büyük yaptı. İki kez kısalttırdım hala uzun. Maket bıçağıyla kendim kısaltsam olur mu? Bir sakıncası var mı?

Uzman doktor

Mustafa bey bu nasıl bir öneridir ? Lütfen kendi kendinize bu şekilde bir uygulamaya kalkışmayınız.

mustafa

Peki hocam, kalıp sökülmeden Hekim 10 dişi kısaltabilir mi? Resim gösterdiğim halde istediğim gibi yapamadılar da…

Uzman doktor

Mustafa bey porselen uygulamasının yeniden yapılması gerekmektedir. Uygulamaları yapılan porselenlerin kısaltılması kırılmalarına neden olabilir.

Furkan

Merhabalar, uzun bir süre diş tedavisi gördüm, 2 farklı tel takıldı. Kafaya bağlanan ve ağız içinde olan. Dişlerim düzgün sadece alttaki 1 diş olması gerekenden 15-20 derece geriye bakıyor. Ön dişlerimde 1-1.5mm biraz uzun. Ağızımda kapanış bozukluğumu denir bilemiyorum, rahat kapatamıyorum, uyurken kapanmıyor.Uzuttuğum zamanda öyle, kapatınca kendim biraz rahatsız oluyorum. Dudaklarımın birleşmesi için hem uyurken hem refleksif olarak kendi halinde kapanması için ne yapmam gerekir ? Tedavi şart mı ? Çünkü yaklaşık 3-4 yıl tedavi gördüm, sadece kapanış sorunum var.

hasan

merhaba benim dişlerimin arası ayrık ve üst ön dişlerimden iki tanesi uzun tavşan dişi gibi çözüm yolu var mıdır? teşekkürler

Mrb hocam oncelikle yasim 25 dislerim egri ve on dislerim uzun beni en cok rahatsiz eden uzun dislerim rahatca gulemiyorum.acik olmak gerekirse maddi acidanda iyi degilim devlet hasteneleri bununla ilgili nasil yardimci olabilir?

esra

Öndislerimde dolgu var ve uzun kısaltma yapılır mı

Sevgi

Ön dişlerim altı biraz pürüzlü törpületme yapılabilir mi ? Sakıncası var mıdır ? En ili diş diş boyum biraz uzatılabilir mi ? Nerede bu muayeneleri yaptırabilirim. 20 çıkmış köklü dişlerimi nerde aldırabilirim?

Gul

Merhabalar hocam dislerimi elimden geldiğince düzenli fırçalayan sigara icen bol kahve tüketen bir insan değilim daha 21 yasindaym fakat dogal rengi neredeyse beyaz olan dislerimde sararmalar meydana gelmis bu durum nasıl duzeltilir duzeltildigi taktirde tekrar sararmalar meydana gelir mi

Gul

Dislerimi düzenli fircalayan biriyim

yezda

Benim ön 4 dişim oldugundan büyük ve bayağı önde. Ben bir bayanim ve bir ogretmenim. Rahatca gülemiyorum.surekli gunlunce elimle kapatiyorum..Diyarbakırdayim burada önerdiğiniz bir doktor var mi ? Yardimcolursaniz

tavsan dis

Ondislerim cok uzun kestirmek istiyorum ama agri olmasindan kokuyorum kesilirken veya sonrasinda agri olurmu

selim

hocam iyim günler. benim sorunum köpek dişlerimin çok sivri olması, dişlerim hafifçe törpülendi ama istediğim gibi değil, ben biraz daha yuvarlak olmasını istiyorum. estetik dolguyla bu dişin doldurulması mümkün müdür acaba , cevap verirseniz çok sevinirim.

uzun

Meraba doktor bey benim on disilerim büyük o yüzden foto cekilinke gulumseyemiorum tavşan dışı duruyor ne yapmalıyım

kadir

Merhaba doktor bey
Benim on iki disim digerlerine gore buyuk ve birazda kalin ben daha once iki tane ayri ozel muayenede dis doktoruna gittim ve on dislrimi kucultmek istedigimi soyledm muayene ettikten sonra boyle daha iyi on disler torpulendikten sonra orjinalligini korumaz ve 10 yil kadar goturebilir dediler yani kisacasi pek saglikli olmaz dediler ama ben rahat delilim gulemiyorum arkadslarm arasnda skinti cekiorum yasm daha 23 sizce ne yapmaliyim sizin oneriniz nedir
Tesekkur ederim..

hamit

merhaba arkadaşlar hepinizi çok iyi anlıyorum ön iki dişin büyük olması çok kötü bir duygu.26 yıldır işimi ilişkimi sosyal hayatımı gülüşümü yanı kısacası hayatımı etkiledi.özgüvenimi etkiledi. aynaya baktığımda kendimi insandan farklı hissediyordum şaka gibiydi ve şuanda halen aynı dişlere sahibim fakat 2 gün sonra tel takılıyor ve ortodontiye başlıyorum.aradaki boşlukların gideceğini ve ön 2 dişimi arkadakilerin arasına girip dümdüz olabileceğini söylediler.telle birazda kısaltılabileceğini söylediler. yaşım 26 ve 2 senelik tel tedavisini göze alarak başladım.Allahım yüzümü kara çıkarmasın ve tüm ön 2 diş problemi olan herkese gönlüne göre çözüm versin amin. herkese geçmiş olsun.

sinem

doktor bey benim dişlerim biraz uzun ve ondeki 1 dişim krık törpülerken oda düzelirmi sadece üstteki 4 dişimi törpületmek stiyorum maliyeti ne kadar olur

Uzman doktor

Sinem hanım bu tür uygulamalarda genellikle diş estetiği olarak nitelendirilen kaplama uygulamalarına başvurulmaktadır. Dişlerinizin belirli bir seviyeye çekilmesi diş minesine zarar vermeden sağlıklı bir şekilde estetik görünüm kazandırılması çok önemlidir. Dişlerinizin durumu kontrol edilmeden bu konu hakkında bilgi verilebilmesi doğru olmayacaktır. İyi bir diş hekimine başvurarak yardım alabilirsiniz.

merhaba doktor bey benim ön dişlerim 1.2 cm uzun ve aynı orantıya getirtmek istiyorum nasıl bir tedavii yontemiyle aşabiliriz?

Uzman doktor

Estetik diş uygulamaları mümkün olan bir işlemdir. Bu konuda uzmanlaşmış iyi bir diş hekimine başvurabilirsiniz.

gül

merhaba doktor bey diş törpületme ücreti en fazla ne kadar olur???

Uzman doktor

Gül hanım fiyatlarla ilgili bilgileri mail adresinize ilettim.

Serhat

Törpüleme ücreti ???

esra yildiz

Ben de fiyatla ilgili bilgi alabilir miyim mail adresime

Uzman doktor

Esra hanım fiyatlar hastaya uygulanacak olan tedaviye göre farklılık göstermektedir. Bunun için öncelikli olarak doktorunuza muayene olmalısınız. İnternet üzerinde verilen fiyatlar sizi yanıltabilir.

Mahmut

Benim üst 2 köpek dişimin gereğinden uzun olduğunu düşünüyorum. 15 yaşındayım ne yapmam gerekir?

Uzman doktor

Mahmut 18 yaşına gelmeden bu dişler üzerinde uygulama yapılamaz.

gulistan

Ön dislerimden biri kisa biri uzun ama istemiyorum boyle bir goruntu torpuletmek istiyorum ve onde dislerim 18 yasindayim doktor bey

Uzman doktor

Gulistan hanım Gülüş Tasarımı uygulaması ile istediğiniz estetik görünüme sahip olabilirsiniz.

Furkan

Merhaba benim ön üst dişlerimin biçimi bozuk yani 2 diş 1 dişte gibi bundan dolayı genişler ve ayrılar görünüş bozukluğu yapıyor nasıl bi tedavi uygulanabilir?

Uzman doktor

Furkan bey durumunuzun ortodontiktir. Yakın çevrenizde bulunan bir ortodonti uzmanına başvurarak tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ebru

Hocam merhaba , benim sorunum kesici dislerim birisi diğer kopek dislerimle aynı boyda diğeri ise yarim sekilde yani çapraz sekilde kırık .küçükken yaşadığım durumdan dolayı böyle ne yapmam gerekiyor.şimdiden teşekkür ederim .

Uzman doktor

Ebru hanım yaşınızı belirtmemissiniz. Yaprak porselen kaplama uygulamaları Yaprak Porselen Diş Fiyatları istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

ebru

Yaşım temmuzda 21 olucam doktor bey

Şeyma

Merhabalar. Ben 20 yaşındaym. Diş hekimim ön dişlerimin normalinden biraz uzun. Olduğunu söyledi onları kısalttırmak istiyorum bunu ağız ve diş sağlığı yapabiliyor mu?? Ve bi de ön dişlerimin yanlarındaki dişlerimde estetiği bozmayacak kadar üstteler. Buna tel dışında başka tedavi gerekir mi. Şimdiden teşekkür ederim

Uzman doktor

Şeyma hanım dişleriniz anladığım kadarı ile sağlıklılar. Dişlerinize herhangi bir işlem yaptırmayınız Zamanla dişleriniz kendiliğinden aşınmalarla beraber bir miktar daha küçülecekler. Üst üste binen dişleriniz için ise ortodonti tedavisi önerebilirim.

ebru

Hocam sizin önerdiğiniz uygulama aşamalı sekilde ama ben öğrenci oldugum için sürekli kendi memleketimde değilim .ancak yazın yaptirabilirim.ama şuan çok aşırı sekilde rahatsız oldugum için çapraz kırık olan on disimde kısaltma işlemi yaptirsam uygun olur mu . yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim .

Uzman doktor

Bu uygulamayı gerçekleştirecek doktorunuzun muayene sonrasında verebileceği bir karardır. Diş hekiminize başvurabilirsiniz.

arif

hocam ben 2 senedir tel tedavisi görüyorum ve dislerimi birer dis kaydirdilar(kopek disi ve yanindaki disi) on disim cok one dogruydu ve bunu geriye dogru cektik.
1. Soru 1 dis cekip kaydirdigimiz halde on disler yeterince geriye gelmiyor dislerin buyuk olmasindan olabilir mi?
2. Sorum on dislerim cok uzun ve buyuk bunu nasil standart hale getirilebilir ve acisi cok olur mu?

Uzman doktor

Arif bey bunun için kaplama uygulamaları yapılması gerekir. Fiyatları maliyelidir. Ortodonti uzmanınıza sorularınızı çekinmeden iletiniz.

Ön dişler birleşmiyor

Merhaba doktor bey benim alt cenedeki ve ust cenedeki dislerim birleşmiyor yemek yerken rahat yiyemiyorum gülerken rahat degilim ortodontise gittim çene kemiginin duzeltilmesini gerektigini soyledi ama ben ameliyat olmak istemedim ama arka dişleri törpületebilirmiyim bunun hakkinda bilgi verirseniz çok sevinirim bu durumdan mutsuzum yasim 20 bilgilendirdiginiz icin simdiden tesekkur ederim

Uzman doktor

“Ön dişler birleşmiyor” bu konuda öncelikli olarak çene yapınızın düzeltilmesi gerekiyor. Bu ileride daha büyük sorunların oluşmasına neden olabilir. O nedenle bir çene cerrahisi uzmanına danışmalı ve tedavi olmalısınız.

Ön dişler birleşmiyor

Bana ameliyat olmam gerektigini söylediler.Bir umut dişler törpülenerek kısaltma sonucunda düzeltme ihtimali var mı ameluyat olmak istemiyorum eger törpülemeyle düzeltilme ihtimali yoksa bu ameliyat zor bir operasyon mu pek yaptirma t tarafi

Kadir

merhaba hocam benim dişlerim aşırı büyük 19 yaşındayım bu güne kadar hiç gülerken resmim yok gülmeye utanıyorum lise orta öğretim de arkadaşlar hep alay ederdi hatta d,ilerm yüzğnden kız arkadaşım bile yok bi çözümü vardır umarım lütfen bana yardımcı olun

Uzman doktor

Tabiki bir çözümü mümkün kadir bey lamina kaplama uygulamaları ile bu sorunu aşarak istediğiniz estetik dişlere sahip olabilirsiniz. Bu konumuzu mutlaka okuyarak bilgi sahibi olunuz. Lamina Diş Kaplama Fiyatları

kadir ozkan

Sayin hocam ben bursada yasiyorum bana onerebileceginiz bir dis doktoru varmi iyi ve guvenilir biri

tugce

Merhaba, benim üst kopek dislerimde sivrilik var onları torpuletmek istiyorum herhangi bi zararı olur mu çünkü dişin hassasiyetini artırıyormus diye duydum bilgilendirirseniz sevinirim.

Hafize

Merhaba, hocam benim ön dişlerim çok uzun ve diş etlerimde gülünce çok görünüyor. Yani kötü bir görünüm oluşuyor.
sizce nasıl bir tedavi yöntemi uygulanır ve masraflı mıdır?

Uzman doktor

Hafize hanım size gülüş tasarımı uygulanması gerekiyor. Konumuzun detaylarını buradan okuyabilirsiniz. Gülüş Tasarımı Diş etlerinize ve dişlerinize yönelik estetik uygulamalar yapılmalıdır. Diş eti estetiği ve dişlerinize de zirkonyum yada lamina kaplama yapılmalı

zeynep

öncelikle merhaba doktor bey herkesin sorusuna ictenlikle cevap vermeniz cok hosuma gitti cünkü cogu yazdigim doktorlardan cevap alamadim. Ben bir bucuk sene tel kullandim fakat sonrasi damak kullaniminda disimin arasinda santimlik bir acilma oldu oraya dolgu ve benzeri birsey yapilabilir mi? ve ön sag ön disimin digerine göre daha uzun oldugunu anladik ön disim törpülenebilir mi? ne kadara gelir fiyati?

Uzman doktor

Zeynep hanım eğer sorunlarınız ön iki dişinizde ise yada diş boyutunda ise bu dişlerinize estetik zirkonyum kaplama yada lamina kaplama uygulanabilir. Diş arasının açık olması da bu tedavi şeklinin daha doğru olabileceğini göstermektedir. Dişin törpülenmesi mineye zarar verebilir. Kısa olan dişinizin diğer dişinizle aynı boyuta getirilmesi daha uygun bir tedavi yöntemi gibi.. Daha net bir cevap muayene sonrasında verilebilir.

Ayse

Meraba, kopek dislerindeki sivrilik torpuletmeyle giderilebilir mi bu işlemin herhangi bi zararı olur mu

cem

Ön 4 disimin uçları uzun ve keskin ne tedavisi olmam gerek ve o tedavinin ücreti ne kadar olur

Uzman doktor

Cem bey zirkonyum kaplama uygulamaları yada empress estetik kaplama tedavisi ile istediğiniz estetik dişlere sahip olabilirsiniz. Diş Zirkonyum Fiyatları ve Empress Diş Fiyatları konularımızı inceleyiniz.

Arife

Benim alt çenem çok önde ve 22 yasindayim. Ne yapabiliriz acaba efendim

Uzman doktor

Arife hanım bir çene cerrahisine muayene olunuz. Gerekli tedavi yöntemleri hakkında doktorunuz sizi bilgilendirecektir.

İrem

Ön iki dişim diğerlerine göre daha uzun sizce ne yapılmalı

Uzman doktor

İrem hanım yaşınıza bağlı olarak kaplama uygulaması yapılabilir. Estetik kaplama uygulamaları ile istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.

melike

Doktor bey ben on iki disimin yuzeyinin cok genis oldugunu dusunuyorum bunu nasil giderebilir acaba

şirvan

hem diş etim hem de dişlerim çok büyük ne önerirsiniz ?

sena

doktor bey benim ön dişimde küçücük bir kırık var sizce ne yapabilirim?

doktor bey benim on taraftaki disimin birisi gitti cikti yok ve diger yine ondeki dis kirildi ne yapilmalidir sizce ve alttaki kopek disim ileride ne yapilmalidir sizce

tesekkur ederim bakarsaniz

fatoş

Dr bey.ben gece dişlerimi gıcırdatıyormuşum.ben bunu uyludayken hiç hissetmiyorum.ancak nasıl ses çıkıyorsa artık eşim bile bu durumdan rahatsız olup uykusundan uyanıyor.son zamanlarda dişlerim ağrımaya başladı.bunun için ne yapabilirim.tşk ederim.

Mert

mail yoluyla iletişime geçerseniz sizden diş küçültme hakkında destek almak istiyorum acil .

Kanarya

Ulasabilirmisinuz

Büşra

Doktor bey benim dislerim kırık on iki A şeklinde yaş 20 ben törpulensin istiyorum kırık kapansın diye olabilir mi ????

büşra

doktor bey benim ön iki ön dişimden birinin ucu kırıldı ve bu beni rahatsız ediyor doktora gittiğimde dolgunun tutmayacağını törpületmenin ise sık sık sızlamalara ve ağrılara neden olacağını söyledi dişim için ne yapılabilir?

büşra

bu arada ben 13 yaşındayım

Ayşe

Benim ön iki dişimden biri diğerinden uzun törpületmek dışında bir şey yapılabiliyor mu?

Kanarya

Aynı sorun bende de var bana ulasabilirmisin

Nurgül

Benim gülünce damaklarim gözüküyor ve ön dislerimin ucunda hafiften yamukluk var damaklarimi kestirip dislerimin önünü düzlettirmek istiyorum. 17 yaşındayım. Bi sorun olur mu ağrı acı teşkil eder mi?

Ahmet

doktor bey benim ön dişlerin 2 si uzun bunun maliyeti ne kadar olur peki

Miray kahya

bi kaç ay önce dolgu yaptırmıştım biraz yüksek gibiydi dün de dr uma gittim törpüledi . sankikendi dişimide ttörpüledi . Acaba hassasiyet e yol açarmı sanki böle sızlıomuş gbi geliyor ne yapmam gerekir

Uzman doktor

Miray doktorunuz diş minesine zarar vermeyecektir. Bu durumu ileride anlıyabilirsiniz.

hikmet

merhaba doktor bey. dişlerim porselen ama ben büyüklüğünden dolayı çok rahatsızım ve rahat gülemiyorum. bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.

Uzman doktor

Hikmet bey kaplamalarınzın değişmesi gerekmektedir. Bu konuda sizi doktor cem erdoğan a yönlendirebilirim.

İbrahim

Doktor bey ben 8 yasindayken ön iki dişim çatladı ön iki dişim ileride ve büyük ortodonti uygulanabilir mi veya ne yapılır.

Uzman doktor

ibrahim bey dişlerinizin şu anki durumları kontrol edildikten sonra bir sorun varsa kaplama yapılabilir.

İbrahim

Doktor bey tel takılabilir mi

Emre

Merhabalar, ust on dislerimi kısaltmak istiyorum. Muayene için randevu rica edebilir miyim?
Teşekkürler

Kanarya

Ulasabilirmisin

bora

Merhaba hocam benim sekiz yasinda oglum var ön üst disinin biri düstü yerine yan ve iri diş cikiyo napabiliriz
biri daha düsmedi tesekurler….

eylül

Merhaba doktor bey ön iki dişimde hafif bir çapraşıklık var diş törpületme ile düzelmesi mümkün müdür ?

BUKET ÇİÇEK

Doktor bey ben 20 yaşındayım üst medial incisivler ayrik ve cok buyuk. Lateral incisivler mediallerim yarisi kadar. Caninler ise hala sut disim konjenital olarak eksikmis ben dişlerimi nasil duzelttirebilirim protez cok yapmacik durur mu yardimci olursaniz sevinirim

Benim dislerim kucuk baya ama onu sorun etmiyorum. Kopek dislerim cok buyuk ve one dogru hafif herkes dalga geciyor gulmuyorum bile tel takilmasi gerekiyor ama maddi durumum hiic yok ucuz bi tedavi ile kopek dislerimi duzelte bilirmiyim ?

fatma

meraba doktor bey benim ön dört dişlerim tırtıklı ve boyları farklı onları düzeltme şansı olabilirmi

elif

Doktor bey bnm üst ön dişlerimde yamuklık ve alt dişlerimde uzunluk kısalık var. Görünüm açısından kötü duruyor. Diş teli taktırsam yamukluklupun yanında uzunluk kısalıkta gidermi

ceylan

On ust dislerimin hepsi cok buyuk. Orantili esit bi sekilde kucultlmesini istyrm mumkunmu acaba

merve

Doktor bey 18 yaşındayım. Ön dislerim önde ve biraz uzun. Tel taktırmak da istemiyorum. Baska bi çözümü yokmu?

ecouzun

Doktor bey merhba 17 yasinyik ve dislerim yuzunden hicbir ssyal aktiviteye katilamiyrum gulemiyorum gulerken agzimi kapatiyorum.on dislerim Cook buyuk he Cook gnis iki disimden uc dis cikarilabilir.kestirsem dahi genislemesine buyuk bu napabiecegim konusda hicbir fikrim yok bna yrdimci olup srumu cplrsnz sevinirim

Uzman doktor

Ece Hanım merhabalar anlamamakla birlikte dişlerinizde estetik anlamda sorunlar yaşadığınızı söylüyorsunuz bu durumda bir ortodonti uzmanına başvurmanızı ve tedavi olmanızı öneririm

nihal

Merhaba ben 17 yasindayim.ondeki iki dişim uzun yani tavşan dişliyim ben rahtça gülmek istiyorum diş boyu kısaltma işlemi sonunda her hangi bi sıkıntı yaşarmıyım

mine

Merhaba benim on iki dislerimde boy farki var kozmetik konturlama devlet hastanesinde uygulaniyor mu ?

Uzman doktor

Mine hanım merhabalar bu tür uygulamaları devlet hastaneleri karşılamamaktadır özel bir hastane veya Diş hekimine bu işlemi yaptırmak gerekiyor Geçmiş olsun

tugba

Merhaba.3 bucuk yil dis teli kullandim yeni cikarildi.ustteki dislerimin ozellikle kopek dislerimin uzun oldugu bir goruntu cikti ortaya.acaba ortodonti doktorumdan rica etsem torpu islemini gerceklestirir mi cevremdeki herkes ne kadar uzun oldugunu soyluyor.ve dudak yapim da oldukca ince

Uzman doktor

Tuğba hanım merhabalar yapılacak törpü işleme dişlerinizin minesine zarar verebilir Bu estetik açıdan sizi zorlamıyorsa bu şekilde kalabilir Eğer Estetik Gönlümden dolayı kaygılar yaşıyorsanız o zaman dişlerinizin kaplama tedavisi olması gerekmektedir

merve

benim dişlerim çok sorunlu iki ön dişimin yanındaki tum dişler cok sivri ve hiçbiri aynı boyda degil alt dişlerimde orantısız ve cok sivrilik düzelir mi

kadir ozkan

İyi gunler doktor bey ben 25 yasindayim benim on iki disim normalden buyuk ve bunu kendine sorun yapiorum rahat gulmek istiyorum ama kendimi kasiyorum dislerim buyuk oldugu icin bir kac doktora gittim ve bana saglik acisin dan onermediler dis boyu kisaltmasini ama ben disimden memnun degilim sizce ne yapmaliyim simdiden tesekkurler..

nihal

Dis boyu kisaltma isleminde bi zarar var mi?Bu islemden sonra dislerin cok hassas bi hale geldigi soyleniyo.Bu dogru mu?

Kanarya

Ulasabilirmisin

Umut

Merhaba ben 15 yasındayım öndeki üst iki dişlerimin boyu aynıydı fakat bir tanesi kırıldı. Kırık çok büyük değil ama iki dişimin boyları frklı duruyor eşitleme gibi birşey olabilirmi ? Teşekkürler

Umut

Merhaba ben 15 yaşındayım ön üst iki dişimin boyları eşitti fakat biri hafif kırıldı ve artık boyları eşit değil. Bunun bir tedavisi var mıdır dişim kısaltılabilir mi ? Teşekkürler.

fatma

yaa ben dişlerimi törpülettim ama sadece köpek dişimin bir tanesinde şiddetli derecede ağrı war dişlerimi fırcalayanda bıle sızı oluyo ne yapmalyım 🙁 ?

Esra altay

Merhabalar bütün dislerim duz fakat sadece bi disim yamuk sizce hangi tedavi uyvulanmalidir?

sennur

Merhaba doktor bey size bisey sorcaktim.benm problemin ust on dislerim biraz buyuk ve one dogru ve yanlardaki iki diste de aralik var buna nasil bi tedavi uygulanir beni bilgilendirrseniz sevinirm bide fiyatlari e posta ma gonderebilirseniz sevinirim.simdiden yardimlariniz icin tesekkurler 🙂

bahtiyar

Merhaba ön üst dislerim biraz uzun bununla ilgili bilgilendirme yapabilirmisiniz.

Fırat Özdemir

Ben 15 yasindayim. Ön dislerimi bide sol köpek disimi uzun buluyorum ve kestirmek istiyorum.kestirmeden sonra dislerim çürür mü

Zeynep

Merhaba benim üst dişlerim çok büyük ve artık alt dişlerim sanki arkaya doğru çenemle birlikte geriye gitmiş gibi konuşurken artık zorlanıyorum ve bu durumdan rahatsız olmaya başladım 20 yaşındayım sizce ne yapmalıyım

koray

bütün dişlerim düzgün öndeki 2 dişimin biri çok azcık daha uzun nasıl bir tedavi uygulanmalı ?

erdogan guler

Doktor bey dişlerim çok sık aralarını açmak mümkün mü?

ELİZ

İyi günler, ön iki dişim biraz daha uzun diğer dişlerime oranla aynı boyda olmasını ve bu tavşan dişi görünümünden kurtulmalarını istiyorum. Uygulanacak işlem nedir?

elif

Merhaba. Benim ön dişlerim diğer dişlerime oranla daha uzundu hafif törpülettim ama şimdi üst tarafları hava alıyor konuşamıyorum bile sizce sorun törpü uygulaması mı?

elif

Doktor bey benim ön iki dişim diğer dişlerimden oldukça büyük ve 14 yaşındayım.Dişlerim beni çok rahatsız ediyor.Bu durum telle düzeltilebilir mi veya nasıl düzeltilir?

Eray

Merhabalar..Sadece iki köpek dişi hafif konturlama fiyatı nedir acaba ?

Enes

Ben 17 yasinda bir bireyim benim ön 2disim buyuk oldugundan dolayi cok rahatsizim buna ne gibi tedaviler yapabilirsiniz

Furkan

14 yasin dayim on iki üst dışım çok uzun diğerlerine göre kisaltilabilinirmi ve fiyatı ne kadardir

aylin

benim dişlerim çap ne yapabilrim

Hilal DEMİRCİ

merhabalar doktor bey,

bu ay sonunda törpüleme veya kaplama yaptırmak istiyorum toplam 5 dişim de problem var. Bana bu işlemler için fiyat verebilir misiniz? Ayrıca diş beyazlatma fiyatını da iletirseniz memnun olurum.

misafir77

Sakın ön dişlerinizi kestirmeyin küçülttürmeyin. orjinali gibi hiç bir zaman olmuyor. hassasiyet yapıyor. sızlıyor. ön dişlerinide eksik varsa sadece o kesik yere işlemyaptırın yanındakileri keselim küçültelim daha güzel gözükür durumlarına sakın kendinizi kaptırmayın.
ön dişlerimden birtanesi problemleydi damağın içindeydi onun üzerinde bir porselen diş ile yıllarca yaşadım sorun değildi ha biraz iyi gözükmüyordu ama sıkıntım yoktu. bir gün dişçiye gittim farklı bir sorun için. bana öndeki 3 dişi küçültelim zirkon yapalım dedi yıllar önce 4000 tl gibi bir rakama 1 sene sürdü. dişlerim şuan kötü gözükmüyor ama hep sızlıyor. çorba bile içemiyorum . geri gelmeside mümkün değil. kaç defa kontrole gittim kanal tedavisi için birde dişleri arkadan deldi. yüne düzelmedi. 1 sene boyunca 2 hafta bir artık diş doktoru asistanlığı yapacak seviyeye geldim.
şuanki durumumu tecrübe etmiş olsam kesinlikle dişlerimi kesitrip zirkon felan yaptırmazdım.
diş etlerim değişti içeride parçalanmalar oldu. ön tarafa yemek artıkları yapışıyor aralara her yemekten sonra dişlerinizi fırçalamak gerekiyor. hassasiyeti kayboldu. ön dişlerinizle birşey ısırınca hissetmiyorsunuz.
bu dediklerimi yabana atmayın. başınıza yüzde 90 gelecek.
geçmiş olsun. sağlıklı olsun ama çirkin olsun.

misafir77

Sakın ön dişlerinizi kestirmeyin küçülttürmeyin. orjinali gibi hiç bir zaman olmuyor. hassasiyet yapıyor. sızlıyor. ön dişlerinide eksik varsa sadece o kesik yere işlemyaptırın yanındakileri keselim küçültelim daha güzel gözükür durumlarına sakın kendinizi kaptırmayın.
ön dişlerimden birtanesi problemleydi damağın içindeydi onun üzerinde bir porselen diş ile yıllarca yaşadım sorun değildi ha biraz iyi gözükmüyordu ama sıkıntım yoktu. bir gün dişçiye gittim farklı bir sorun için. bana öndeki 3 dişi küçültelim zirkon yapalım dedi yıllar önce 4000 tl gibi bir rakama 1 sene sürdü. dişlerim şuan kötü gözükmüyor ama hep sızlıyor. çorba bile içemiyorum . geri gelmeside mümkün değil. kaç defa kontrole gittim kanal tedavisi için birde dişleri arkadan deldi. yüne düzelmedi. 1 sene boyunca 2 hafta bir artık diş doktoru asistanlığı yapacak seviyeye geldim.
şuanki durumumu tecrübe etmiş olsam kesinlikle dişlerimi kesitrip zirkon felan yaptırmazdım.
diş etlerim değişti içeride parçalanmalar oldu. ön tarafa yemek artıkları yapışıyor aralara her yemekten sonra dişlerinizi fırçalamak gerekiyor. hassasiyeti kayboldu. ön dişlerinizle birşey ısırınca hissetmiyorsunuz.
bu dediklerimi yabana atmayın. başınıza yüzde 90 gelecek.
geçmiş olsun.kötü gözüksün ama sağlıklı olsun.

hilal

benim köpek dişlerim diğerlerine nazaran uzun bunun için diş teli taktırdım diş teli kısaltır mı dişleri eşitler mi doktoruma sormaya korkuyorum çünkü biraz işine karışıyorum diye kızıyor yaşım 18

Yeşim dogan

İyi akşamlar doktor bey ben 21 yaşındayım benim on dişlerim uzun ve onde bu yuzden alt çenem onde gibi duruyor ne yapmalıyım yardımcı olutmusunuz

Yeşim dogan

İyi akşamlar doktor bey ben 19 yaşındayım benim on dişlerim uzun ve onde bu yuzden alt çenem onde gibi duruyor ne yapmalıyım yardımcı olun lutfen

Recep Yılmaz

Benim alt ve üst ön dişlerim çok büyük. Özellikle üst dişlerim çok büyük. Ben bunların kısaltılmasını istiyorum. Bana yardımcı olur musunuz? Ben rahat rahat gülmek istiyorum.

Meryem

Merhaba hocam .. Benim en öndeki üst sağ dişim sol dişimin üzerine binmiş şekilde diğer dişlerim düz .. yaklaşık 2 sene önce diş teli tedavisine başladım ama bazı nedenlerden dolayı çıkarmak zorunda kaldım biraz olsada düzelen dişim tekrar üst üste bindi .. Biraz zaman geçtikten sonra tekrar tel takmak istedim ve doktor üst köpek dişimin ve üst 20 ilk dişlerimin çekilmesi gerektiğini söyledi .. Ama ben sadece 1 dişimin estetiği için 3 tane sapa sağlam dişimin sağlığından vazgeçmek istemedim .. ve şu an lamine diş tedavisi uygulamak istiyorum .. Sizce ne yapmalımıyımm sizce?????????

Meryem

Merhaba hocam .. Benim en öndeki üst sağ dişim sol dişimin üzerine binmiş şekilde diğer dişlerim düz .. yaklaşık 2 sene önce diş teli tedavisine başladım ama bazı nedenlerden dolayı çıkarmak zorunda kaldım biraz olsada düzelen dişim tekrar üst üste bindi .. Biraz zaman geçtikten sonra tekrar tel takmak istedim ve doktor üst köpek dişimin ve üst 20 ilk dişlerimin çekilmesi gerektiğini söyledi .. Ama ben sadece 1 dişimin estetiği için 3 tane sapa sağlam dişimin sağlığından vazgeçmek istemedim .. ve şu an lamine diş tedavisi uygulamak istiyorum .. Sizce ne yapmalımıyımm sizce?????????

Mehmet Ali Ümit

Ben 16 yaşindayim.Ön iki dişim çok büyük ve alt dişlerim biraz eğri.Ne yapmam gerek ve fiyatı nedir?Bu ön dişimin uzun olması konuşma bozukluğu yaratırmı?

Benim bi sorum var dişlerimi düzensiz fırcalıyorum nerden bakarsan yılda 50 defa fırcalamıyorum… Hic bir cüreme yok bide dişlerim hic agrımıyor ne zamn bogazım ağrısa biraz dişim agrıyor.benim dişlerim sinir damarı yoknu yoksa cok saglammı

Seval

Fiyati nedir dis kucultmenin?

İrem

Doktor bey,
Benim üst ön dişlerim çok büyük ve tavşan gibi. Konuşurken herkes dişlerime bakıyor çok rahatsız oluyorum. Kocaman dişlerle konuşmak beni çok üzüyor.2 bucuk sene tel taktım. Alt dişlerimde yamukluk vardı. Ama çıkardıkdan sonra yine tavşanlar ortaya çıktı. Ve şeffaf braketleri takmadım diye alt dişlerim yine bozuldu.Kısa, uzun suremi almadan ön dişlerime yaptırabileceğim bir işlem varmı lütfen yardımcı olunnn 🙁

elif

Doktor Bey benim ön iki dişim diğerlerine göre çok uzun ve diğerlerine göre önce duruyor yani tavşan dişliyim.Bu düzeltilir mi ve duzeltilirse fiyatı kaç tl?

Kemal

Hocam bundan yaklaşık 6 yıl kadar önce ön üst 2 dişimden biri kırıldığı için porselen kaplama yaptırdım. Yalnız daha sonra fark ettim ki porselen kaplama olan 1 – 2 mm kadar diğerine göre uzun olmuş. Dişçilerdeki eğeleme aletiyle (adını bilmiyorum matkap sanırım) müdahale edilebilir mi yoksa yoksa söküp baştan yeni diş mi yapmak gerekmektedir? Yani ağız içerisindeki kesici porselen dişin boyu kısaltılabilir mi?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

özgür

Merhaba hocam benim ön iki dişlerim uzun kısaltmak istiyorum acaba kaç günde oluyor ve fiyatı nedir ben almanya da yaşıyorum cevap yazarsanız çok sevinirim teşekkürler

Soykan

Ön dişlerim birleşmiyo ne yapmalıyım tel takılsa olur mu

AYŞE

MERHABA HOCAM.19 YAŞINDAYIM.ÖN ÜST İKİ DİŞİM BÜYÜK KISALTMAK İSTİYORUM VE AĞZIMI KAPATTIĞIMDA ALT ÖN DİŞİMLE ÜST ÖN DİŞİM ARASINDA YAKLAŞIK 1 CM BOŞLUK VAR YANİ ÖN ÜST İKİ DİŞİM DIŞA DOĞRU ÇIKIK. BU ÇIKIKLIK NASIL GİDERİLİR DEVLET HASTANESİ YAPAR MI YAPARSA NE KADARDIR ORTALAMA. TEŞEKKÜRLER.

Sevdenur

Merhaba doktor bey benim sağ köpek dişim süt dişimi küçükken korkumdan çekmediğim için Alttan yamuk çıtı. Öne doğru sivri vampir gibi. Tek bir diş için tel taktırmak istemiyorum. Törpüleme duydum acaba o diş törpülenebilir mi. Yani düz bir diş dikey olacak şekilde dönmüş bir şekilde duruyor törpülense incelir gibime geliyor ama tel takmak istemiyorum kalıcı bir çözümü var mı :/

Ozlem

İki bucuk tel tedavimin sonuna geldim ama dislerimin bazilarinda kopek disin onundeki on dislerde kirik var hafif ama bu beni rahatsiz ediyo ben dedim hani esitleme yontemi felan yapiyolar dislerin altindan kesiyolar dedim o drdiki o dislere zarar veriyo yapilmazsa daha iyi dedi ama ben rahatsizim ya ozel bi dis seyi olmasina ragmen boyle

aytac

benım ust arka dişlerimde sag ve sol olmak uzere 2 curuk var. dıscı kanal tedavısı onerdı ancak alt saglam dıslerımede kanal yapacagını soyledı.alt dıslerde uzama olmus. sızce ust dıslere kanal yapılabılmesı ıcın alt dıslere kanal dısında yapılabılecek bırsey yok mu? saglam dıslere kanal yapılması doğrumu ?

Aysun cakmak

Yan dislerimde küçültülme yapıldı cok agri oluyor dayanamiyorum agti kesicinin etkisi hemen geciyo ne yapmaliyim 39 yaşındayım

DİLEK AGTURK

ön ve arka dışerım uzun ve dıs etkerım son zamnlarda cok haasat fırcalamada kanama oluyo ne yapmmam gerek

Demet

Merhaba benim üst ön dislerim cok buyuk zirkon kaplama ama doktorum daha fazla küçülme olmaz diyor başka bi yolu var mı acaba

birkan

Hocam merhaba benim sorunum on dislerim biraz buyük bunları kucultme imkanımız varmı eger yapılıyor ise sonrasında tel takmak zorunlumudur yas :20

Gül

İyi geceler hocam ben ön dişlerimi zirkonyum yaptırdım 6 üst 6 alt dişimi köprü olarak yaptı fakat büyük görünüyor ben doktora büyük göründüğünü söylüyorum oda bana kendi diş yapımın büyük olduğunu söylüyor kendi diş yapısının büyük olanın kaplamasında büyükmü olur küçük diş yaptıramazmıyım

Zeynep

Merhaba ben 16 yaşındayım ve on dişlerim uzun bunu tel taktırmadan düzeltebilir miyiz ?

Ali

Doktor bey 21 yasindayim.Ust ortadaki iki disim cok uzun.Guldugum zaman nerdeyse sadece bunlar gozukuyor.Konturlama islemi de yaptirdik o da problemi tam olarak cozemedi.Alttaki 4 disimde de egrilik var.Sadece tel tedavisiyle mi cozum mumkun?

16 yaşındayım.düşlerimden rahatsızım psikolojik olarak.estetik gözükmelerini istediğim için alt 4 ve üst 4 dişimi törpületmek ve diş teli taktırıp oldukça düzgün olmalarını istiyormuş uygunluğunu yaş için ve ağrısı hangi şiddette olur.fiyat aralığı tahmini olarak nedir sizce ?

Xxx

Meraba doktor bey benim.yan dislerim yok yani on dislerimden sonra kopek dislerim geliyo bu cevremde kimsede yok sadece bende olan bi durum ve bu gorunum olarak beni rahatsiz ediyor acaba ne yapabilirim

Zehra

Benim dişlerimin uçları herkesinki gibi düz değil tırtıklı bunun nedeni nedir ve düzeltebilir misiniz?

ümit özsoy

mrb doktor bey 2 ay önce dişlerim kaplanmak için kesildi ama hala kaplamalarım takılmadı 2 aydır geçiçi kaplamalarla duruyorum ağzımda çok agır bir koku var ve yemek yiyemiyorum ayrıca kaplamanın yapılmaması kesilen dişe zarar verirmi

Cigdemm

Ön dislerimm çok büyük kesip kaplamak istiyorum

Ergin

İyi günler doktor bey. Benim ön iki dişlerim büyük ve üst üste binmiş. Diş küçülmesi yapıldıktan sonra kaplama olmasa bir rahatsızlık veririm mi

nihal

Merhaba ben 19 yaşındayım.Tavşan dişlere sahibim.konuşurken veya gülerken rahatsız oluyorum diş boyu kisaltma yönteminden yararlanmak istiyorum.Fiyatı hakkında bilgi verir misiniz?

Esra demir

Merhaba ben 18 yaşındayım dislerim için tel takicam ama disimin uzun olduğunu düşünüyorum oldugundan daha kısa yapmak için önce tel mi gerekldir

Zehra

Merhabalar. Hocam ben ortodonti tedavisi gördüm.doktor bana 6 ay 7/24 takmam için plak verdi ama diğer arkadaşımın dişlerinin arkasına siyah tel taktırmış. Bende sadece plak var. Acaba 2 hafta sonraki kontrolümde doktor banada siyah tel takarmı? Dişlerim de bozulmalar oldu bide. 6 aydır kullanıyorum plağı. Bundan dolayı bi sorun olur mu o teli taktırmakta. Çünkü tel bozulmasını engelliyor baya. Teşekkürler

Hafize

Merhaba hocam ,benim on disimden birisi diğerine göre daha uzun(uzun olan dış kanal tedavisi) ve ucunda hafif kırıklar var ben dişimi kestirmek istiyorum ama bayağı araştıma yaptım internetten kestirerek olanlar kesinlikle kestirmesin diyo bn kendi doktoruma da dedim oda ortodontik yapacağımız için sıkıntı olmaz dedi . İnternette bu konu hakkında doktorların dediği bir şey bulamadim bnde korkuyorum minesine zarar verir diyerek size de sormak istiyorum soyleyecekleriniz bnm için önemli

Çağla

Merhabalar üst çenemde ön altı dişime zırkonyum takıldı fakat bana görüntü olarak fazla büyük geliyorlar agız içinde küçültmeye dahil bir müdahalede bulunabılınırmı yoksa hepsi çıkartılıp yenidenmi yapılmalı

Yaren

Doktor bey ben 15 yaşındayım ve ön dişlerim büyük gülerken falan utanıyorum bunun için tel taktırmak zorunda mıyım?

nur

merhaba.ön iki dişim yan dişlerime nazaran kısa fakat çok fark görülmese de ben bu durumdan rahatsız oluyorum gülümsediğimde.ön dişlerimi uzatmak yerine törpüleme yöntemi ile yan dişlerimi kısaltmak mantıklı mıdır sizce? kaplamadan korkuyorum çünkü. iyi günler dilerim.

aysegul

Alt tarafta 2 tane sut disim kirildi yerine nasil bi dis uygulamasi yapilir

Esma özkan

dişlerimin önü küçükken kırıldı ve bu durumdan çok rahatsızım kestirmek istedigimi ve diger dislerime nazaran biraz daha uzun olduklari için ön dislerim.esit boya getirilmesi normal olur diye düsündüm .fakat bir muanede doktor kesilmesi sonucunda cok agrı ve ömür boyu acı çekiceğime belirtti bu durumdan dolayı vazgecttim fakat cok rahatsiz oluyorum baska bir yolu yokmu yada dedigi gibi gercekten bu kadar fazla acı cekermiyim.

Aslan

Dişlerim ön dişlerden köpek dişine kadar uzun ve öne doğru eğik aralarında hafif boşluklar var yan kısımları düz ama tedavisi varmı bide devlet hastanelerinde varmı?

Dişime törpüleme işlemi uyguladılar ve hemen sonrasında törpülenen diş sarardı. Üstelik fazlaca ağrı çekiyorum. Soğuk sıcak bişey içemiyorum. Sizce bu normal mi

Emre

Doktor bey merhabalar benim ön dört dişim aralıklı bunun için tel tedavisi uygulanıcak fakat ön iki dişimde uzun, tel tedavisi uzunluğa da çözüm olur mu ?

Şevin

Üst ön iki dişim uzun herhangi bir problemim yok ama daha güzel bir gülüş istiyorum.15 yaşındayım. Dişimi kestirmem sakıncalı mı yani diş minesine bir zararı var mı? Ya da sıradan bir istek mi. Ve bir sorum daha olucak kestirdiğimde hep sıcak ve soğuk yiyeceklerden mahrum mu kalıcam yoksa kusa süre için mi ?

Sahın

Hocam merhaba diş torpuletme yapıldıktan sonra dişler zarar gorurmu yanı soguk a karsı yada sıcaga karsı hasar gorebılırmı

Erhan

On dişlerim büyük küçültmek istiyorum

Badel

Hocam diş kısaltma yönteminden bir süre sonra dişler tekrar uzuyor dediler doğru mu

Ayhan

Hocam benim ön 4 dişim yok ve protez yapacam törpıleme nasıl yapılır diş çokmu küçülür

Selen

Merhabalar on iki disim haddinden fazla buyuk. Yandaki dislerin boyutuna gelmesi icin torpuleme islemi kac mm icin yapilabilir en fazla

Enes

Alt köpek disim önde üst köpek dışım geride ona baskı yapıyor ne yapmam gerek

Berkutay Türkoğlu

Doktor bey sadece ön iki dişim uzun ve uc kısmı kırılmış ön iki dişimin kısaltılmasını istiyorum. Nasıl bir işlem yapılabilir.

Berkan

Dış torpuletme isi pahalımı kopek dislerimi torpuletmek istiyorum cunku kopek dislerim cok sivri ve diger dislere oranla buyuk gulerken sikinti oluyor ayrica dislerimde carpiklik var carpiklik icin tel taktirmayi dusunuyorum ama maddi durum biraz sikintili ya peki dis torpuletme islemi ne kadar ve devlet hastaneleri dis torpuleme yapiyormu

Serenay

Doktor hanım/bey köpek dişlerimin uzun görünmesini istiyorum. Yani ön dişlerimi törpületip kısa görünmesini köpek dişleriminse uzun gözükmesini istiyorum. 16 yaşındayım bu mümkünmü?

Merve

Benim ön 2 dişim uzun kalıyor galiba çünkü en ön iki dişim sağ ve sol tarafımda ki dişler kısa ne yapmalıyım?

hayal

merhaba doktor bey diş törpületme ücreti en fazla ne kadar olur ?

Merhaba doktor bey ortadonti tedavisi gördüm ancak on üst dişlerimden biri diğerine göre daha uzun törpüleme yapabilirmiyim

Benim çenem kısa ve ağzımı kapattığımda ön dişlerim alt dişlerimin önüne geçiyor. Eşitlemek istediğimde de alt çenemde ağrı oluyor sizce ne yaptırmalıyım. Gulerkende on dişlerim ona çıkıyor ve fotoğraf çekerken gülemiyorum aslında en çokda fotoğraf çekilirken gülmek icin kısaltmak istiyorum. Bu arada on dislerimde dolgu var ve kanal tedavi yaptırdım

Hocam mrb ben 19 yaşındayım dişlerimin düzenini beğenmiyorum bunun için devlet hastanesine gittim kısaltmak istediğimi söyledim öyle bişey yok dediler bana kısaltma gibi.. Beni aydınlatırmısınız lütfen kısaltmak için nereye başvurmalıyım hangi klinikten randevu almalıyım

Fatoş

Doktor bey ben 20 yaşındayım 2 ay önce falan arka dişime dolgu yaptım ama o esnada doktor ön dişlerime törpü denen bi işlem uyguladı çürük tedavisi dedi ama şu an ön dişlerimin arası kırık gibi benimde o an agzim uyuşuk olduğundan olanı biteni anlamadim bu kırık küçük bi kırık olduğundan ön dişlerimin hepsini yaptırmak istemiyorum soracağım soru da yani dişlerim zaman geçtikçe hiç bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan onarılırmı?Ya lütfen düşünmekten uyuamıyorum cevap verirmisiniz

Nur Güneş

Merhaba benim dişlerim düz fakat ön iki dişim geniş ve yanındaki tek bir dişim geride yamuk. Bunu tel taktırmadan düzeltmek mümkün müdür?

Törpüleme ücreti ???

mercan

Doktorlar bey benim bipek dişlerim diğer dislerime oranla 1″1santim daha uzun törpüleme olabilirmi

Mehmet Bulut

Oğlumun 8 yaşinda ve ön dişisi bir tanesi geç çıktı.Şimdi ön dişlerden biri yukarıda diğeri aşağıda kaldı yani aynı hizada değil hocam ne yapabiliriz.yardımcı olsanız sevinirim.

Esma emirzeoğlu

Acaba kaplama yapılan ön dişlerde kısaltma yapılabilir mi.

Hanım Akyürek

Merhaba hocam benim sağ üst köşede dişime implant yapılması gerekiyor ama alttaki köpek dişi uzun olduğu için orayı kapatıyor bunun için tel tedavisi mi yoksa köpek dişin kesilerek kısaltılması mı daha sağlıklı ve doğru olur teşekkür ederim şimdiden

Sümeyye

Merhaba, Ben alt üst köpek dişlerimi törpületmek istiyorum fiyatlar ne kadar acaba?

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce