Diş Boyu Uzatma

dis-boyu-uzatma

Diş boyu uzatma işlemi estetik bir işlemdir. Kişi estetik olarak kaygılar yaşıyorsa diş boyu uzatma estetiği uygulaması yapılabilir. Genellikle diş boyu uzatma işlemleri güldüğü zaman diş etleri dişleri çok fazla görünen ve dişleri diş etlerine göre kısa görünen kişilerde uygulanmaktadır.

Diş boyu uzatma estetiği nasıl yapılır ?

Diş boyu kısa olan hastaların dişetleri güldüğü zaman daha fazla gözükmektedir. Bu tür hastalarda pembe estetik dediğimiz; diş etlerine uygulanan lazer işlemleri yapılır. Lazer uygulamaları ile dişeti uzun olan hastanın diş etleri yukarıya doğru çekilerek dişlerin diş etlerinden daha uzun gözükmesi sağlanmaktadır.

Diş boyu uzatma işlemi ne kadar sürer ?

Diş boyu uzatma işlemleri lazer uygulamaları ile dişetlerine uygulandığı için çok kısa sürelerde ve tek seansta tamamlanmaktadır. Bu işlem yaklaşık olarak 15 – 20 dakika kadar bir zaman alır.

Diş boyu uzatma işlemleri ağrılı mıdır ?

Diş boyu uzatma estetiği uygulamaları ağrısız ve kanamasız işlemledir. Bu işlemler lazer cihazları ile yapılmaktadır.

Diş boyu uzatma işlemi sonrası hasta günlük hayatına hemen dönebilir mi ?

Diş boyu uzatma işlemi sonrasında hasta günlük hayatını hemen dönebilmektedir. Ertesi gün işine gidebilir. Görsel anlamda istediği dişlere 15 dakika içerisinde kavuşabilir.

Diş boyu uzatma estetiği sadece lazer uygulamaları ile mi sonuçlandırılır ?

Eğer dişlerinde herhangi bir sağlık sorunu yoksa, çarpışıklıkları yoksa, dişlerinin aralarından açıklık yoksa yanlızca lazer uygulamaları ile dişetinde işlem yapılarak diş boyu uzatılabilir.

Diş boyu uzatma estetiğinde başka hangi yöntemler kullanılır ?

Dişleri aşağı doğru uzatmak için porsalen lamine uygulamalarıda yapılabilmektedir. Bu uygulamaları genellikle yaşı ilerlemiş olan ve ön kesici dişleri aşınmış ve boyları kısalmış olan hastalarda yapılmaktadır. Yapılan estetik uygulaması ile hastalar daha genç bir görünüme kavuşurlar.

Diş boyu uzatma estetiği ile kişinin psikolojisi nasıl değişir ?

Görünüm olarak estetik kaygılar içerisinde olan hastaya uygulanan estetik diş uzatma uygulamaları ile kişi kendini daha genç hisseder. İstemiş olduğu gülüş tasarımı ile beraber daha estetik ve enerji dolu gülüşlere sahip olur. Dişler daha sağlıklı bir görünüm kazanır. Kişi sosyal yaşamında daha girişken ve çekinme duyguları ortadan kalkmış olarak yaşamına devam eder.

Porselen lamina diş kaplamaları ne kadar zamanda yapılır ?

Diş uzatma uygulamalarında da kullanılan porselen lamina kaplamaları yaklaşık olarak 3 senasta tamamlanmaktadır. Bu diş hekimini 3 defa ziyaret edeceğiniz anlamına gelir. İlk aşama diş ölçülerinin alınması, ikinci aşama labaratuar ve porselen tabakaların yapılma aşaması, üçüncü aşama ie porselenlerin hastaya uygulanması aşamalarıdır. Bu uygulamalar sonunda ise hasta istediği diş boyuna, diş formuna ve rengine kavuşmuş olacaktır.

daha fazla ayrıntı için porselen lamina kaplama konumuzu okuyabilirler. http://www.distedavi.com.tr/lamina-dis-kaplama-fiyatlari.html

71 Yorum

Yorum Yaz

Alisa

Doktor bey merhabalar gülünce diş etlerimle dişlerim aynı boyda gözüküyorlar. Bu durum estetik açıdan kaygılandırıyor beni ve ağzımı kapama hissi doğuyor. Acaba dişlerimin uzatılması mümkün müdür ?

Uzman doktor

“Dişeti gülüşü” tedavisi: ortodonti, ortognatik cerrahi, kuron boyu uzatma (klasik/laser), vestibuloplasti ve filler/botulinum enjeksiyonları ile yapılabilir. Muayene ile vakada hangi yöntem/lerin uygulanacağına karar verilerek tedavi yapılır.

Rengin

Doktor bey diş etlerimde diş seviyesi hesaba katıldığında bir uzunluk ve şişkinlik söz konusu.. Herhangi bir hastalık yada renginde bir anormallik yok. Üst ön dişlerim bu durumda kısa kalıyor. lazerle koron boyu uzatma tedavisini tavsiye eder misiniz ? Fiyatları nasıldır ?

Uzman doktor

Pasif erupsiyon adı verilen dişlerin tam sürmeme durumunda tarif ettiğiniz özellikler vardır ve bunlara laser ile kuron boyu uzatma işlemi yapılabilir.

Karadayı

Doktor bey güldüğüm zaman üst diş etlerim inanılmaz derecede fazla ortaya çıkıyor. diş doktorum frenektomi yöntemini bana önerdi. Birde size sormak istedim acaba siz ne önerirsiniz nasıl bir tedavi uygulaması ile ben güzel dişlere ve diş etlerine kavuşabilirim. Artık güzel gülmek istiyorum.

Uzman doktor

Evet uygun vakada frenektomi yapılabilir. Uygun durumlarda gingivoplasti dediğimiz dişlerin kron boyunu uzatma işlemi de diş etinin görünürlüğünü azaltır. Frenektomi operasyonunu ağız diş çene cerrahı ile, kron boyu uzatma işlemini de ortodontistiniz ve onun çalışmayı tercih ettiği bir diş eti sağlığı ve hastalıkları uzmanı ile değerlendirebilirsiniz.

Meral

Merhaba doktor bey, üst dişlerim biraz ayrık ve ön iki dişim dışındakiler oldukça küçük birbirleri ile aynı boyda değiller, tedavisi nasıl mümkün olabilir?

Uzman doktor

Dişlerinizin durumunu kontrol etmemiz gerekiyor. Görmeden bir şey söylemek mümkün değil. Randevu almanızı öneriyorum.

Asya

Doktor bey benim dişimin biri kısa ve gülmeye utanıyorum. Çok çirkin görünüyor. Lazer iyi gelir mi ? İyi gelirse her gün kahkahaa atabilirim.

Uzman doktor

Lazer uygulamaları ile ilgili bir tedavi türü yok. Nasıl bir tedaivi uygulamasını kastettiğinizi anlamadım.. Muayene için randevu alırsanız dişlerinizin durumunuza bakabiliriz. Muayene için telefon numarlarımız 0212 265 77 58

Asya

Siz nerde doktorluk yapıyorsunuz ? size nasıl ulaşabilirim lütfen yardımcı olun

ahmet

Doktor bey konuşurken üst dişlerim görünmüyor.hepsi çok sağlam ama bana kısa geliyorlar.üst dudaktan dolayı görünmüyorlar.bunun bi çözümü yok mu?

Uzman doktor

Tabiki var kaplama uygulamaları ile son derece estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Facebook sayfamızı kontrol etmenizi öneriyorum.

hilal koyuncu

Doktor bey merhaba. Benim dişlerim ufak görünüyor diğer doğal dişlere göre.
ve yaşım 19 sigara kullanıyorum hem beyazlatilmasi hemde ortadaki iki dişimin arası gün geçtikçe açılıyor. Ayrica iki dişimde önde Benim ne yapmam lazım düz,uzun ve doğal dişlere kavusmam için ?

Uzman doktor

Öncelikli olarak ortodonti tedavisini öneriyorum.. Eğer yapılan uygulama sonrasında memnuniyetiniz giderilmediyse diş estetiği uygulamalarına yönelebilirsiniz.

diyar

merhaba hocam bir sorunum var ben gülerken veya konuşurken üst dişlerim görünmüyor nasıl bir tedavi önerirsiniz doktora gittim zirkonyum kaplama yapabiliriz dedi burdan baktım lamina kaplamada varmış hangisini önerirsiniz teşekkürler

Uzman doktor

Diyar Yaprak Porselen Diş Fiyatları kaplama uygulamalarını öneririm.

Yaren

Merhaba Doktor Bey, ben 14 yaşındayım ve diş etlerimde bu problemden var. Ayrıca en öndeki iki üst dişimden biri diğerinin biraz üstüne çıktı. Benim için bu tedaviyi yapmak uygun mudur?

Uzman doktor

Yaren dişlerine işlem yaptırmak için yaşın daha çok genç. Bu nedenle estetik işlemleri unutman gerekiyor. En azından 18 yaşına gelmeden bu işlemleri yaptıramazsın. Fakat ön dişlerin için birbirinin üzerine çıkan dişlerin ortodonti tel tedavisi ile düzeltilebilir. Bu konu ile ilgili olarak bir ortodonti uzmanına başvurmalısın..

merve

merhabalar doktor bey.benim konuşurken dişlerim hiç görünmüyor:(hiç birzaman gülmüyorum çünkü gülerken ağzımda bir boşluk oluşuyor ve estetik açısından çok çirkin bir görünüş oluyor ve piskolojim bozuldu.acaba bir çağresi varmı?dişleri uzatma şansım olabilir mi?size nasıl ulaşabilirim?

Uzman doktor

Merve hanım diş kaplama uygulamaları ve gülüş tasarımı ile gayet hoş ve istediğiniz estetik gülüşse kavuşabilirsiniz. Gülüş Tasarımı

Dişleriyle başı dertte

Merhaba, doktor bey. 21 yaşındayım.Benim dişlerden yana birçok sorunum var maalesef. Dişlerimin boyutları birbirinden farklı özellikle üst çenedekilerin. Alt çenede çarpışıklıklar var. Çürüme başlangıcı ve tartarar var. Küçükken fırçalama alışkanlığım yoktu.Şimdi sürekli fırçalamama rağmen hiçbir şekilde düzelme olmuyor. Özellikle boylarındaki eşitsizlik estetik açıdan beni çok rahatsız ediyor. Tedavisi mümkün mü acaba?

Uzman doktor

Dişleriyle başı dertte diş fırçalama işlemleri dişlerin boyunda, çarpışıklığında yada görünümünde herhangi bir değişiklik oluşturmaz. Çürüyen dişler ise diş fırçalandığında kendi kendine tamir olmaz. Mutlaka bu işlemler için bir ortodonti uzmanına ve bir diş hekimine görünmeniz gerekmektedir.

merve

doktor bey randevu nasıl alabilirim?telefonu yazarmısınız?

sena

Merhaba doktor bey, yasim 16. 3 yasinda bi dis operssyonu gecirmistim. Sorun suydu ; on dislerimden birisinin yenisi cikmadi dis etimde, yukarida kaldi film cektirdigimizde disimin orda ters döndügünü cikmadigini gorduk operasyonla disim ordan kazilarak alinmisti. Ilerleyen zamanlarda o bosluk kapandi ve suan sanki on dislerim eksik degilmiste, biri uzun biri kisa gibi duruyor ve cidden cok rahatsizim bu durumdan. Bunun icin ne yapilmali,

Uzman doktor

Sena hanım yaprak porselen kaplama uygulamaları ile ön dişlerinizde son derece estetik bir görünüm sağlanabilir. Yaprak Porselen Diş Fiyatları

başak

Doktor bey 14 yaşındayım dişlerim biraz içe doğru ve küçükler yani gülünce diş etlerim ortaya cıkıyo gülmek bile istemiyorum buna ne yapılmalı?

Uzman doktor

Yalınız daha çok geç ileride yaprak porselen kaplama yapılabilir. Başak..

asude

Merhabalar. Benimde on dislerimden birisi eksik ve diger disim ile arasi kapali durumda bu da cok kotu bi goruntu olusturuyor daha yasim 15 lise 2 ogrencisiyim porselen kaplama yapilmasi mumkun mu, cok istiyorum bu durumdan rahatsizim

Uzman doktor

Asude 18 yaşından önce kaplama uygulamaları yapılmaması gerekir.

sena

Dis durumum hakkinda sizinle irtibata gecebilecegim mail adresi var mi ?

Uzman doktor

sorunuzu buradan iletebilirsiniz. gerekli durumlarda mail ile geri dönüş olabilir. Sitenin alt bölgesinde mail adreslerimiz vardır.

halide

Merhaba yasim 16 olmasina ragmen altta 1 tanesi kanal tedavili 5 tane, ustte de 1 i kanal tedavili 2 tane dolgulu disim var. Bunun zararlari ne olabilir su an icin ve ilerisi icin? , ilerde ne yapilabilir, ne olur ?

haloi

Yan yana iki tane dolgulu disim var. Birisi kanal tedavili. Bunlari kaplama yaptirabilir miyim doktor bey ?

Uzman doktor

Yaptırabilirsiniz.

haloi

Eksik olan disim var. Diger dislerim o boslugu kapatti gorunus acisindan estetik durmuyor, bunun icin kompozit dolguyla ustune sekil verilme gibi bir ihtimal olabilir mi yasimdan oturu kaplama yapilamazmis suanlik

ilayda

Dişlerim sarı beyazlatmanın zararları var mıdır ?

alihan

Tek diş eksiliginde yasimi doldurana kadar kompozit dolgu ile estetik bir gorunum elde edilebilir mi ?

esin

benim üstdişlerim gözükmüyo o yüzden hiç gülmek istemiyorum estetik yaptırmaya durumum yok ne bana yardımcı bir çare önerin bende gülmek istiyorum

gökçe

Merhabalar doktor bey. Benim ön dislerim ayrik aralari kapatma gibi bi operasyon yapılacakti ama dis boyum kisa oldugu icin kötü görünecegini söylediler. Önce dis uzatma daha sonradan dis araligi kapatilabilirmi?

eda

Benim öndeki dişim kucuklukten beri kısa ne yapmam gerekir?

Nazlı

Merhaba. Benim dislerim konusurken ve gulerken hic gorunmuyor ve bu durumdan cok rahatsizim rahat konusup gulemiyorum toplum icinde ne yapmam hangi bolumlere gitmem gerekli yardimci olursaniz sevinirim. Kolay gelsin

Uzman doktor

Nazlı hanım estetik kaplama uygulamaları ile istediğiniz dişlere ve gülüşe sahip olabilirsiniz. Lütfen bu konumuzu okunuyunuz. Gülüş Tasarımı

Merhaba hocam Benim dislerim oldugundanda ufak. Topluma girdigimde cekinerek konusuyorum ve son zamanlar dalga konusu oldu daha gencim bayan oldugum icin kaplama yaptirmak istemiyorum aslinda dis boyum normal ama dudagimdan kapaniyor ne yaptirmm gerek rahat gülmek istiyorum artik lütfen bilgilendirn ne yapmam gerekir ücreti nekadardir?

elif

Merhaba hocam ben güldüğümde üst dişlerim gözükmüyor bundan çok rahatsız oluyorum. Tırnak yemeden dolayı olduğunu düşünüyorum eskiden böyle değildi çünkü. Tekrardan dişlermin gözükmesi için ne yapmalıyım ?

Uzman doktor

Elif hanım yaşınızı yazmamıssınız. Bu konuda önemlidir. Size kaplama uygulamalarını öneriyorum. Yaprak porselen kaplama uygulamaları ile istediğiniz estetik diş görünümüne kavuşabilirsiniz. Yaprak Porselen Diş Fiyatları konumuzu okuyunuz.

Goksu

Merhabalar ben modellik yapıyorum çok fazla gülmek zorunda kalıyorum dişlerim düz lakin az damağım gözüküyo ve bu durum benim hoşuma gitmiyor ne yapmam gerek canım acımasından çok korkan bir insanım birde 🙂

Uzman doktor

Dişeti estetiği uygulaması ile istediğiniz estetik gülüşe sahip olabilirsiniz. Eğer dişlerinizde kısa ise lamine kaplama uygulamaları ile gülüş tasarımınız tamamlanabilir. Konular hakkında bilgileri okuyabilirsiniz.

Yaprak Porselen Diş Fiyatları
Diş Eti Estetiği Fiyatları

Goksu

Merhabalar ben modellik yapıyorum çok fazla gülmek zorunda kalıyorum dişlerim düz lakin az damağım gözüküyo ve bu durum benim hoşuma gitmiyor ne yapmam gerek canım acımasından çok korkan bir insanım birde 🙂 O yüzden malesef çok kasarak gülümsüyorum buda hiç hoş olmuyor mesela ağzımı kocaman açarak gülemiyorum

Uzman doktor

Goksu hanım konu ile ilgili gerekli bilgileri yazmış olduğunuz diğer mesajınızda verdim Konuları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Diş Eti Estetiği Fiyatları
Yaprak Porselen Diş Fiyatları

lala

merhabalar.
benim öncedeki 2 dislerim cok ufak, ve dis etim hic görünmüyor. ne yapmaliyim sizce ?? önlari uzatabilimirisniz ?

Goksu

Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için . En kısa zamanda sizlerle iletişime geçiceğim birşey daha yor sorucaktım diş eti kısaltması yapılıyormuş kısaltmalar olunca diş etinin altından diş mi çıkıyor acaba çünkü dişlerimin biraz büyük durmasını istiyorum fakat dişlerim çok sağlam ve güzel porselen yaparak bozmak istemiyorum kendi dişlerimi büyütebiliyormuyuz acaba bununla ilgilide bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Goksu

Kaplamada düşünmüyorum bu arada kendi dişimi uzatmak mümkünmü benm için önemli olan bu saygılar.

Uzman doktor

Göksu dolgu uygulamaları ile uzatma sağlanabilir fakat bu ileride uygulanan işlemin kırılması ile onuçlanacaktır. Dolgu uygulamalarında yeterli kuvvet desteği sağlanamayacağı için kırılma olabilir. Bunun için en uygun yöntem estetik kaplama uygulamalarıdır. zirkonyum kaplama, empresss kaplama yada yaprak porselen kaplama uygulamalarıdır.

Goksu

Yani damak kesilerek olmuyo:/

kübra

Çok küçükken merdivenlerden düşüp kaza gecirmistim ve üst damagim kirilmisti ayni zamanda tabi dislerimde simdi kaplama diş yapildi fakat konuşurken ve ya gulerken üst dişler pek gözükmüyor bunun bir çözümü var mi ?

İyi günler. Ben 15 yaşındayım dişlerim küçük ve tırtıllı. Bunun için ne yapmalıyım yukarı doğru değilde aşağı doğru uzatma tedavisinde porselen takılıyor bu benim için uygun mudur? Ve bir de tedavinin ücreti ne kadardır? Teşekkürler.

ceren

mrb benım oyle bır agız yapım varkı dıslerım cok guzel göstermek ıstıyorum ama gulumsedıgımde degıl kahkaha attıgımda dahı dızlerım ust ve alt grup beraber olmak uzere hıc bırsekılde gorunmuyo ne yapmam lazım

mehtap

M

mehtap

Merhabalar hocam benim
Ön orta iki dişin yanindaki dişlerin kanal tedavisi zamanla rengi karardi.kaplama yapalim dedi Dkararsizimki kirilabilir disleriz güçlü değil dedi.birde daha sonra beğenmediği de cikarilabilirmi lamine mi kaplamami kararsizim

Gizem

Sağ yirmilik dişim uzun çıkıp çürüdü.. Doktor antibiyotik verip bir hafta sonrasında çekilmesi gerektiğini söyledi ama dişimin yanındaki şişlik geçmedi ve ağrılarım hala var bu şişlik ve iltihabın çok geçmemesi çekimi etkiler mi?

Uzman doktor

Gizem hanım merhabalar dişhekiminize bu konu hakkında yeniden başvurarak oluşan iltihaplanmanın tam olarak kurumadını yani bölgeden uzaklaşmadını bildirmelisiniz ve doktorunuzun vermiş olduğu antibiyotik ilaçları kullanmaya devam edebilirsiniz.

tuba

diş uzatma diş telleriyle yapılabiliyormuş doğru mu? tel tedavisi görüyorum uygulanmaya başlansa ne kadar sürer

selvi

Kuron boyu yukseltme ucreti nediracaba

Furkan

Merhaba doktor bey benim ust iki disimde sikinti var bir disim damağımda biraz daha yukarda digeri ise damagimda daha assagida kaliyor biri buyuk biri kucuk duruyor dis boyu uzatma islemiyle bu sıkıntım duzelirmi teşekkurler

Furkan

Merhaba doktor bey benim ust iki disimde sikinti var bir disim damağımda biraz daha yukarda digeri ise damagimda daha assagida kaliyor biri buyuk biri kucuk duruyor sadece damagimda sikinti var boyutlari esit dis boyu uzatma islemiyle bu sıkıntım duzelirmi teşekkurler

Hilalnur

Köpek dişlerimi vampir dişi gibi yaptırmak istiyorum ama olurmu nasil bir fiyat çıkar

ayse

mereba ben 13 yasındayım dişlerim kısön dişlerim alt dişlerimle arasında boşluk va ve ben bunuukafa cok takıyorum eve birşeyler yapılabilirmi

ayse

benim ön dişlerime att dişlerimin arasında boşluk var ne yapabilirim evde birseyler yapılabilirmi yada uzarmı ben 13 yaşındayım ille gerk varmı bu operasyona cevap veebilirmisiniz .

dila

Merhaba 17 yaşındayım üst 4 dişlerim kötü ön dilşletrim ayrık ve yan dişlerimin ikiside küçük bir tanesinin şekili köpek dişi gibi sivri ve küçük diğeride küçük ama sivri değil hangi işlem yapılabilir

Ceren

Guldugumde diş etlerimin gözükmesi ve küçük olmasini begenmiyorum hafif yamuk ve küçük tedavi mümkün müdür

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce