Diş Estetiği, Diş Eti Estetiği Fiyatları

diseti_estetigi

Diş Eti Estetiği Nedir ?

Günlük olarak bakımlarının yapılmadığı, bakımları yapılmış olsa dahi doğru fırçanın yada diş macununun kullanılmadığı durumlarda diş etlerinde bir takım problemler görünmeye başlar. Bu problemlerin başında ise tartar oluşumu gelmektedir. Diş taşı (diş tartarları) oluşumları önce plakların oluşumunu daha sonra ise calculus denilen diş etlerinde sert ve kabarık eklentilere dönüşmeye başlar. Diş üzerinde birike tartarlar bu bölgeye ağız tükürüğünün, diş macunlarının gelmesini engellemektedir. Bu durumda dişler yeteri kadar temizlenemez ve tartarların burada birikmesi iyice artar. Bu durum ilerledikçe bölgede diş eti çekilmeleri ve diş çürümleri de beraberinde getirmeye başlayacaktır. ötü kokunun yanı sıra diş kökleri gözükmeye dişlerde uzamaya başlayacaklardır.

Günlük olarak diş temizliği bu durumun önlenmesi için yeterli bir bakım değildir. Bunun yanı sıra 6 aylık yada 1 senelik periyodlarla diş hekimene gidilmesi ve diş taşı temizliği yaptırılması şarttır. Yapılan bu tedavi ile mevcut sorunlar giderilecek ağız problemleri konusunda tedbir alınarak ileride oluşabilecek ağrılı ve yüksek maliyetli tedavilerinde önüne geçilmiş olacaktır.

Sağlıklı diş etleri nasıl olması gerekir ?

Sağlıklı diş etleri renginden kendisini belli eder. Açık pembe portakal kabuğuna benzeyen diş etleri aynı zamanda kanamasızdır. Sağlıklı diş etlerini dişlerle uyum içerisindeki dizilişinden de anlayabiliriz. Kişi güldüğünde düzgün bir form içerisinde olur. Diş eti estetiği uygulanırken hastanın gülüş tasarımı çok önemlidir. Gülüşünün doğru değerlendirilmesi ve hizalanması önemlidir.

Diş etlerine neden estetik yapılır ?

Dişlerin daha estetik ve gülüşün diş ve diş etleriyle olan uyumunu sağlamak için diş eti estetiği yapılır. Dişleriniz ne kadar düzgün ve estetik olursa olsun diş etlerinizin yapısının bozuk olması yada dişetlerinizdeki şişiklikler dişlerinizin yapısını ve şeklini olumsuz yönde etkileyecektir. Diş etlerine yapılacak olan dişeti estetiği uygulaması ile kişiler daha güzel ve estetik bir gülüşe sahip olur.

Dişeti estetiği nasıl yapılıyor ?

Dişeti estetiği kişiye özel olarak uygulanan bir işlemdir. Yapılan tedavi uygulaması ile dişler ve diş etleri daha uyumlu bir konuma getirilir. Yapılan tedavi ile birlikte dişetlerindeki mevcut çekilmelerde giderilmektedir. Dişeti estetiğinde en çok gçrülen sorunlardan birisi diş etlerinin dişerden daha uzun görülmesidir. Bir diğeri ise asimetrik yapıdaki diş etleridir. Hasta güldüğünde diş etleri fazla gözükürse bu onun gülüşünü bozacaktır. Bu durumda uygulanan gingivoplasti metodu ile dişetleri daha yukarı çekilir ve estetik bir gülüş tasarımı sağlanır.

Diş eti estetiği uygulamalarında hastaya uygulanan lokal anestezi sayesinde hasta herhangi bir ağrı yada sızlama hissetmez. Bu uygulama küçük işlemlerle güzel ve estetik gülüşlere kavuşmanızı sağlayan bir uygulamadır. Diş eti estetiği ile beraber uygulanan lamina diş kaplama ve zirkonyum porselen uygulamaları ile son derece estetik ve ideal gülüşe sahip olabilirsiniz.

Dişeti iltihabı nedir ?

Diş eti iltihablanmalarının ilk belirtileri dişlerde meydana gelen kanamalardır. Diş fırçalama sırasında yada sabah kalktığınızda dişlerinizde ve diş etlerinizde kanamaların olduğunu görebilirsiniz. Bu durum diş eti hastalıklarının başladığının habercisidir. Bu durum oldukça sık görülen bir durumdur. Dişlerinizi bir kaç gün fırçalamadığınızda bu durumu hemen görebilirsiniz.

Diş eti iltihablanmasının belirtileri nelerdir ?

Diş etlerinizde renk değişimleri başlar, kan oturmuş gibi diş etlerine sahip olursunuz ve kızarıktırlar, fırçalayınca yada sabah kalktığınızda diş etlerinizden kan gelir,

Dişeti iltihablanmaları ilerlese ne olur ?

Dişlerin fırçalanmaması ve belirli aralıklarla diş kontrollerinin gerçekleştirilmemesi durumunda diş taşları ve tartarlar görülmeye başlar. Bu durumun ilerlemesi ise diş etlerinin çekilmesi ve dişlerinizin kaybedilmesine kadar varabilmektedir.

Diş taşları diş eti çekilmelerine neden olur mu ?

Diş taşlarının artması diş eti çekilmelerine neden olur. Çekilen diş etleri ile beraber dişlerin kök yüzeyleri açılmaya başlar. Diş taşlarının temizlenmesinden sonra kök bölgelerinde hassasiyetler oluşabilmektedir.

Diş taşlarının temizlenmesinden sonra dişlerde sallanma olur mu ?

Diş taşları oluşmussa ve diş taşı temizlenmesine gerek varsa dişleriniz temizlendikten sonra hassasiyetler oluşabilmektedir. Diş taşlarının şiddetli olması bazı hastalarda dişleri birbirine yapıştıran diş taşları oluşabilmektedir. Diş taşları temizlendiklerinde ise dişler sallanmaya başlayabilir.

Diş taşlarımı korkudan dolayı temizletmiyorum sorun olur mu ?

Bu durum diş ve diş etleriniz açısından hiç iyi olmayacaktır. Diş etlerinizin daha fazla çekimesine ve son olarakta dişlerinizin dökülmesine neden olacaktır.

Diş eti estetiği nedir ?

Diş etlerinin düzeninin bozuk olması diş ve dudak ilişkisinin doğru olmadığı durumlarda diş eti estetiği ile diş etleri kısatılmakta ve şekillendirilmektedir. Dişeti estetiği ile daha güzel ve estetik gülüşlere sahip olunmaktadır.

Diş hekimi fiyatları hakkında diğer bilgiler

Diş Estetiği Fiyatları
Empress Diş Fiyatları
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş Eti Estetiği Fiyatları
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
Diş Taşı Temizleme Ücreti
Dişlerde Köprü Fiyatları
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
Diş Estetiği Fiyatları, Diş Estetiği Resimleri, Diş Estetiği Görüntüleri
Ortodonti Tedavisi, Ortodonti Ücretleri, Ortodonti Fiyatları
Doğum Fotoğrafçısı Fiyatları
Çocuk Diş Fiyatları
Pedodonti Fiyatları
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
Diş Zirkonyum Fiyatları
Protez Diş Fiyatları
Diş Röntgen Filmi Fiyatları
Diş Hekimi Muayenesi Fiyatları
Kanal Tedavisi Fiyatları
Diş Dolgusu Fiyatları
Amalgam Dolgu Fiyatları
İnley (Onley) Dolgu Fiyatları
Kompozit Dolgu Fiyatları
Bonding Fiyatları
Diş implant fiyatları
İçten Tel Fiyatları

93 Yorum

Yorum Yaz

belma

Merhaba doktor bey benim dişlerimde zirkonyum kaplamalar mevcuttur. Daha sonra başka bir doktora gittim ve bu sefer bu doktorda bana empress estetik önerdi. Aynı zamanda damaklarıma lazer tedavisi uygulanacak ve damaklarım daha yukarıya doğru kalkacak ben diş etlerimin estetik gözükmesini istiyorum acaba nasıl yapmalıyım ?

Uzman doktor

Merhabalar belma hanım Empress uygulamaları zirkonyumlara göre daha estetik metaryallerdir. Bu tedavinin yapılabilmesi için öncelikli olarak sizin dişlerinizin incelenmesi gerekir. Eğer dişlerinizde kanal tedavisi yoksa empressler daha estetik bir görüntü vericektir. Kanal tedavili ve renk değiştirmiş dişleriniz varsa onlarla diğer dişler arasında renk farkı olabiliyor. Lazer ile yapılan dişeti müdahalesi ile diş boyunuz artacaktır.

utku

Hocam merhabalar bende diş eti çekilmesi vardı ve ben bir kaç gün önce cerahi bir operasyon geçirdim, yapılan işlem sonrasında artık dişlerim daha uzun ve estetik açıdan son derece istemediğim bir görüntü var. Bu diş etlerim düzelir mi ? Fiyat olarak çok pahalı mı olur ?

Uzman doktor

Merhabalar utku bey yapılan cerrahi işlem sonrasında dişeti seviyesinde bir değişiklik olmaması gerekliydi. Tedavi sonrasında bu durum değerlendirilebilir. Dişler arasında oluşan boşluklara gıda birikimini önlemek için genellikle dişlerin sabit protezler ile kaplanılması gereklidir.

yetkin

Merhabalar hocam bende diş eti problemi var güldüğmde diş etlerim çok gözüküyor. Dişlerimi fırçalarkende çok fazla kanama oluyor. Diş estetiği uygulaması ile diş eti kesilmesi yapılıyormuş bu konu ile ilgili sizden bilgi almak istiyorum.

Uzman doktor

Sizin dişeti gülümsemesi probleminiz var bu problem birkaç yöntem ile düzeltilebilir.Dişetleriniz klasik yöntem ile cerrahi olarak kesilip yukarıya alınabilir yada yumuşak doku lazeri ile yukarı alınabilir.Bu tedaviye rağmen hala memnuniyet verici bir gülüş elde edilemez ise dudak estetiği ile desteklenebilir.Bu tedaviyi her diş hekimi uygulayabilir normal şartlara.Dişetlerinizdeki kanama ise diştaşlarından kaynaklı olabilir.

talat

Hocam bende diş eti çekilmesi var estetik mi yaptırmama gerekiyor. Acaba diş etleri çekilmemesi için ne yapılabilir. Tedavisi nedir lütfen yardım edin.

Uzman doktor

Diş eti çekilmesinin pek çok tedavi yöntemi vardır. Ama her diş eti çekilmesi tedavi edilebilir değildir. Bazen çekilmeye sebep olan etkenler ortadan kaldırılıp estetik problemler de farklı metotlarla düzeltilebilir. Bir periodontolog size bu konuda yardımcı olacaktır.Diş eti çekilmesi çok basit olarak ifade edilirse kemik kaybına bağlı olarak diş etinin kemik seviyesine düşmesidir. Aslında çekilen diş eti değil kemiktir. Bel seviyenizde duran pantolonunuz zayıfladığınızda bel altına düşer. Burada pantalonunuzun boyunda değişim yoktur sadece alttaki bedenin küçülmesine bağlı olarak kendine uygun bir yere doğru kaymıştır. Diş etlerinde yaşanan çekilme durumu da aynı bunun gibidir. Bunu önlemenin tek yolu da düzenli ağız bakımı ve sigaradan uzak durmaktır. Başka özel sebepler de kemik kaybına yol açabilmektedir. Size detaylı bilgiyi diş hekiminiz verecektir.

sema

merhabalar, benim problemim de gülümsediğimde değil dişeti, neredeyse dişlerim hiç görünmüyor. bu sorunumun bir çözümü var mıdır? teşekkürler

Uzman doktor

Elbetteki vardır. Diş etleriniz olması gereken seviyeye çekilerek daha estetik bir gülüş tasarımı sağlanabilir. Telefon numarlaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

sara

Merhaba hocam,benim de diş eti problemim var. Gülünce çok fazla görünüyor dişlerim hiç görünmüyor diyebilirim. Acaba bunun tedavisi var mı ve fiyatı çok yüksek mi ? Teşrkürler.

Uzman doktor

Diş etlerine yönelik estetik bir uygulama yapılabilmektedir. Fiyatlar için telefon açabilirsiniz.

Şebnem

Doktor bey merhabalar benim ön dişlerim aralıklı sanki arasında küçük bir diş çıkacakmış gibi bu boşluk kapatılabilir mi ? hangi tedavi uygulamaları kullanılmalıdır ?

Uzman doktor

1. çözüm ortodontik tedavi ( diş teli )
2. çözüm estetik dolgu eğer aralık çok fazla değilse
3. çözüm porselen lamina ( dişin ön yüzeyi kesilir ve yaprak porselen yapıştırılır.
dişlerde herhangi bir preparasyon istemiyorsanız ortodontik tedavi en yeterli çözüm olacaktır.

Şirin

Doktor bey ben küçükken ön dişim kırılmış diş renginde koyulaşma var. Dişime estetik bir işlem uygulansın ve diş rengi diğerleri aynı olsun ayırt edilmesin istiyorum. Alt dişlerimde de sararmalar var ne yapılabilir ?

Uzman doktor

Kırılan dişinize önce kanal tedavisi yapılmalı ve sonra diş içine bir şeffaf post konularak üzeri estetik dolgu ile diş renginde restore edilmeli. İyi bir dolgu ve cilalama ile renk farkı oluşmaz. Kırık çok fazla ise o diş kanal tedavisinden sonra porselenle kaplanmalıdır. Alt dişlerinizdeki sararmalaar kullanım renkleşmesi ise diştaşı temizliği ile geçer ama dişe işlemiş sarılıklar ve çürükler geçmez. Frezle temizlenip diş renginde doldurulması gerekir.

Piyale

Doktor bey tel tedavisi uygulanarak üst dişlerim geriye alınabilir mi ? Üst dişlerim alt dişlere göre önde kalıyorlar tel ile geriye alınabilir mi ?

Uzman doktor

Üst dişler teller kullanılarak geriye alınabilir. Ancak durum bu kadar basit değil. Acaba üst dişleri geri almak yüz estetiğini olumsuz etkiler mi? Üst dişleri mi geri almak lazım yosa alt dişleri mi ileri almak lazım? Üst dişleri geri almak için diş çekmek gerekir mi?…vb sorular hemen akla geliyor.

mihrib

Doktor bey dişlerimde estetik kaygılar yaşamaktayım ve diş estetiği olmak istiyorum. Ön dişlerim aralıklılar ve köpek dişi olarak tabir ettiğimiz dişler öndeler. Ön dört dişimden hiç memnun değilim ve bu psikolojik olarak beni çok etkiliyor. Dişlerim sağşlıklılar. Bu grüntüden kurtulmama mümkün mü ?

Uzman doktor

Tabiki bu görüntüyü düzeltebilirsiniz ama mutlaka muayene olmanız gerekir. Mümkün ise çekimsiz ve en az sayıda diş kaybıyla olmalı. Hatta genelde çekimsiz de sorun çözülebilir. Uzman görüşü almanızı önemle rica ederim. Fiyat ancak ağız muayenesi yapılarak ve alternatif malzeme seçenekleri konuşularak belirlenebilir. İyi günler

Nalan

Doktor bey ön dişlerimin olduğu bölgede üst bölgede bir dişim çıktı. Bu görüntü açısından oldukça kötü duruyor. Dişimi çektirmek için doktora gittim fakat doktor dişimi çekmedi. Çenemin dar olduğunu ve arka taaftan diş çekilerek o dişimin olması gerektiği yere çekilmesi gerektiğini bana söyledi. Bu tedaviler dışında başka bir estetik tedavi uygulanabilir mi ?

Uzman doktor

Yazdıklarınızdan ve doktorunuzun söylediklerinden anladığım kadarıyla öndeki dişiniz artık veya daha doğru bir tanımlamayla fazla bir diş değil. sizin 32 dişinizden biri.(fazla diş normalde bulunuması gerekenden sayı olarak fazlası anlamındadır. yani 32 değilde 33 tane dişinizin olması gibi)Dolayısıyla tarif ettiğiniz diş yan kesici dişiniz olabilr ki bu dişin çekimi estetik olarak sakıncalıdır. O yüzden dişinizin pozisyonuna göre küçük azılar bölgesinden 1 veyahut 2 dişin çekilerek yer yaratılıp, ön bölgenin ortodontik tedavi ile düzeltilmesi en uygunu olacaktır. Neden bir diş için iki dişin çekiliyor olması kafanızı karıştırmış olabilir. bunun nedeni dişlerinizin orta hattının kaymaması veya kaymışsa düzeltilmesi içindir. Orta hattın pozisyonu müsait ise tek taraflı diş çekimi ile birlikte ortdontik tedavi yeterli olmaktadır.

Pervin

Doktor bey merhabalar 18 yaşında bir bayanım Köpek dişlerim diğer dişlerime göre uzun kalıyorlar. Bu durum benim diş görünümümü olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Ön iki dişimde de çarpıklık var biri diğerinin üzerine doğru kaymış durumdadır. Köpek dişlerim kısaltılıp diğer ön iki dişim düzgün bir konuma getirilebilir mi ? Bu işlemler için yaş problemi varmıdır ? Telsiz olabilir mi işlemler ?

Uzman doktor

Ortodontik tedavi için yaşınız hiç sorun değil. Bahsettiğiniz sıkıntıları her yaşta tedavi edebilmekteyiz. Ayrıca günümüzde telsiz ortodontik teknikler ile de (‘aligner’lar) hafif çapraşıklıkları tel takmadan düzeltebilmekteyiz. Eğer takmanız gerekse bile estetik braketler ile sosyal olarak kabul edilebilir seviyede estetik tedavi sağlayabiliyoruz. Daha detaylı bilgilenmeniz için muayene olmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

orhan

Doktor bey çenemin dar olmasından dolayı dişlerimde çarpışıklıklar oluştu. Dişlerimde oluşan bu çarpışıklığın giderilmesini istiyorum. Diş çarpışıklıklarından dolay bazı dişlerim önde bazı dişlerim geride doktor bana bunların çekilmesi gerektiğini yerine protez uygulamalarının yapılması gerektiğini söyledi. Porselen kaplama ile bu işlem düzeltilebilir mi ?

Uzman doktor

Çapraşıklığı görmeden ne kadar düzelme olacağını bilemem porselen kaplama uygulamaları dişleriniz istediğiniz estetik görünüme kavuşturulabilir. Diş çekimi gereksizdir. Dişlerinizi kesinlikle çektirmeyiniz.

cemre

doktor bey merhaba ben 25 yaşındayım ve henüz yeni diş protez yaptırdım doktorlarım protezimi çok beğendiler ama protez diş etimden ayrık durması beni çok rahatsız etti zamanla diş etim protezimi kavrar mı? normal bir görünüme kavuşur mu dişlerim?

Uzman doktor

Zamanla diş etleri protezin bölgesine doğru kayıcaktır.

köksal

doktorbey benim problemim dis eti cekilmesinden dolayı kopek dislerimden biri dustu digeride sallanıyor ve bosluga dogru egildi tedavı ne kadar surer ve bana maliyeti ne kadar olur

Uzman doktor

Diş eti çekilmesi dişleriniz düşecek kadar ilerledi ise bir an önce tedaviye geçilmelidir. Tüm dişlerinizi de kaybedebilirsiniz. Bu konu ile ilgili olarak bir diş hekimine gittiniz mi ?

Ahmet

Hocam, merhabalar. 17 18 yaslarinda bir kardesimizin sitenizde yorumubu gordum, dislerinin cok ufak ayrik olan bolumune, hic porselen, laminant gibi islemlerle ugrasmadan, disin ayni rengi ile dolgu yapilarak, eklenerek halledilmesi. Fiyati kisiye gore degisiyor biliyorum ama belki de bunu isteyen tek kisi olacagim galiba ama ayrik olan bolumun fotografini size mail ile yollasam bir fiyat verseniz

Uzman doktor

Fotoğralarınızı mail adresimize gönderebilirsiniz.

seren

Doktor bey merhabalar ben diş estetiği ve dudak estetiği ile ilgili sizden bilgi almak istiyorum acaba sizin çalıştığınız bir estetik cerrahi uzmanı var mı ? Birde dişlerimi yaptırmak istiyorum estetik kaplama uygulamalarından yararlanabilirmiyim ?

Uzman doktor

Estetik cerrahi konusunda size bu konuda çok iyi olan Dr. Teoman Doğanı önerebilirim. Dudak estetik konusunda size yardımcı olacaktır. kendisineden buradan ulaşabilirsiniz http://www.teomandogan.com Diş estetiği konsunda tabiki size yardım olabilirim. Facebook adresimizden de diğer yapılan diş uygulamalarına bakabilirsiniz. Orada kişilerin paylaşmış oldukları fotoğraflar var. Randevu için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz. İyi günler.

Canan

Doktor bey 20 lik dişim çıkmaya başladı ve ağrılarım oluyor. Acaba 20 lik dişim çıktığında diğer dişlerimin estetiği bozulur mu ? Dişlerim çok sıklar 20 lik dişlerim çıktığında diğer dişlerimi daha da sıkıştırıp dişlerimi yamultmasından korkuyorum acaba 20 lik dişlerimin çekilmesi mi gerekiyor ne yapmalıyım ?

Uzman doktor

Merhaba,20 yas dişinin pozısyonuna baglı dislerinizi sıkıstırıp ön diş estetiğini bozma ıhtamalı yuksek,muayene edılmesi lazım yer darlıgı varsa ve 20 yas dısının pozısyonu kotuyse bıran önce cekılmeli,ön bölgedekı dıslerı bozdugu anda gerı donusumu yok ortodontık tedavı yanı tel takmanız gerekır cıkmasını beklemeyın hemen gosterın doktorunuza saygılarımla…

Sevcan

Merhaba doktor bey Ön dişlerimden birisi kırıldığında dolgu yaptırdım fakat yapılan dolgu yeniden kırıldı. Yeni yaptırmış olduğum dolgunun estetik olarak hiç bir görüntüsü yok siyah gibi duruyor ve içi çürük gibi gözüküyor ön diş olduğundan bu güldüğümde inanılmaz komik bir duruma düşüyorum son derece kötü acaba bu dişime porselen kaplama yaptırsam nasıl bir görüntü olur. Dişimin yarısı kırık fakat dişim sağlam güzel görünsün istiyorum o kadar. ne yapılmasını önerirsiniz ?

Uzman doktor

Kompozit dolgular bazen dişinizin rengi ile tam uyumlu olmayabilir.Ama bu genellikle kullanılan malzemenin renk seçeneklerindeki kısıtlılığa bağlıdır.Daha uyumlu bir malzemeyle tekrarlanması öncelikli tedavi seçeneği olmalıdır.Tabi öncelikle bu dişin gerçekten ölü olup olmadığına karar verilmelidir.Çünkü bu farkedilememişse o dişinizin rengi koyulaştığı için diğe r dişlerle uyumu yakalamak çok zor olacaktır. Ancak dolgu ile istenilen estetik sağlanamamışsa porselen laminate yöntemini önerebilirim.Kanal tedavisi de olmayan bir dişin kırık kısmı çok fazla değil ise denenebilecek bir yöntemdir.Dişin ön yüzünden çok ince bir kesim yapıldıktan sonra ince porselen bu kısma yapıştırılır.Bir takma tırnak gibi hayal edebilirsiniz.Bu yöntem kaplamaya göre daha koruyucudur.Ama dişinizdeki madde kaybı çok ise uygun olmaz o zaman estetik malzemelerle kuronlamak gerekebilir.Kuronlamak için o dişiniz küçültülür ve ölçü alındıktan sonra provalar yapılır.Uygun estetik sağlanınca kuron dişinize yapıştırılır.Yandaki dişlere herhangi bir zararı olmaz.En doğru kararı bir diş hekimi verebilir.Muayene sonucu hangi malzeme ve yöntem tercih edilmeli sizi bilgilendirecektir.Sağlıklı günler diliyorum…

Yasemin

Doktor bey dişlerimin sağlığı çok iyi geçen gün röntgen filmi çektirdim ve doktorum bana dişlerimin çok iyi olduğunu sağlıklı olduğunu tekrar etti. Fakat dişlerimin araları giderek açılıyor. Dişlerim eskisi gibi estetik açısından değil ne yapılabilir.

Uzman doktor

Öncelikle bu sorunun nedeninin tespit eidlmesi gereklidir. Bahsettiğiniz şikayet dişeti hastalığı nedeniyle ya da dişlerin birbirine temasındaki bir sorun nedeniyle olabilir. böyle bir durum varsa bu ortadan kaldırılmalıdır. Eğer herhangi bir neden bulunamıyorsa, estetik şikayetiniz estetik dolgu yada porselen uygulaması ile giderilebilir. Geçmiş Olsun.

Rukiye

Doktor bey bende kapanış bozukluğu var alt vbe üst dişlerimi birkeltirmeye kalktığımda aralarında boşluklar oluşuyor estetik açıdan bu durum hiç hoş bir görüntü oluşturmuyor. Ben ön iki dişimi yaptırmak istiyorum sanırım o zaman bu durumda ortadan kalkacaktır. Nasıl bir işlem yapılabilir ? Acaba lazer dolgu gibi bir işlem yapılabilir mi ?

Uzman doktor

Yaşınız müsaitken bir ortodontist arkadaşımla iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Ama ortodontik tedaviyi kabul etmezseniz kompozit dolgu ile birlikte (kabul edilebilir şartlar içinde ise) istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz…

Saniye

Doktor bey üst bölgede bir dişim eksik zamanla diğer dişlerim boşluk olan dişin bölgesine doğru kaymaya başladılar. Bir ara ortodontik tedavi gördüm fakat bu durum alt dişlerimin bozulmasına neden oldu. Diş etlerimde de probblemler olmaya başladı. Acaba ne yapılabilir. Esteitk konusunda bana yardımcı olurmusunuz ?

Uzman doktor

Üst çenedeki eksik dişininizin büyük azı mı yoksa küçük azı dişi mi olduğunu ve ortodontistinizin size önerdiği ve uyguladığı tedavi planı hakkında bilgi vermemişsiniz. Sizi muayene etmeden veya ağız içi fotoraflarınızı dişler kapanıştayken görmeden uygulanan tedavi hakkında yorum yapmak uygun olmaz.
Genelde diş eksikliklerinde veya herhangi nedenle diş kayıplarında kaybın olduğu boşluğa doğru dişler göç ederler dişler arasında aralık olduğu gibi dişlerin sıralandıkları arktada asimetri meydana gelebilir.Diş kaybı olan çenedeki dişlerin sıralandıkları ark küçülür. Ark boyutu küçülen üst çeneye alt çenedeki dişler uyum sağlamak için alt çenedeki dişler çapraşık olarak sıralanır.
Dişetlerinizdeki probleme gelince ağız hijyenize yeterli özenin gösterilmemesi sebebiyledir.

Osman

Doktor bey in dişimin yarısı kırıldı ve gülemiyorum tekrar eskisi gibi olsun istiyorum ne yapılabilir. Lütfen yardım edin

Uzman doktor

Diş hekiminize başvurursanız estetik bir dolgu ile en az eskisi kadar güzel bir gülüşe tekrar kavuşabilirsiniz. Geçmiş olsun

Yasin

Doktor bey dişimin yarısı çapraz şekilde kırıldı dişlerimin rengi sarı acaba dişlerim yapıldıktan sonra renk farkı olur mu ? renk farkı olsun ve yapıldı belli olsun istemiyorum. Ne yapılabilir yaptırdıktan sonra ya beğenmessem diye korkuyorum.

Uzman doktor

Kırık diş estetik açıdan daha mı iyi.ayrıca etrafında birçok diş yaptıran vardır estetiğini beğendiğin bir hekime gidebilirsin,birde serec sistemde yapılan kopya dişten beğenerek yaptırabilirsin.tavsiyem tek kuron yaptırman.

melek

Hocam bende diseti probldmi var disetlerimde cekilme kanama va bu sikayetlerle bi hekime gittim disetlerimdeki kemiklerin eridigini soyledi 3 tane disimde bu problemden dolayi sallaniyodu doktorda 6 tane disimi cekti kaplama yaptiricam sizce dogrumu 6 disin cekilmesi korkuyorumda lutfen bi cvp yazarmisiniz.. Allaha emanet olun

Uzman doktor

Evet kemiklerin erimesinden dolayı diş implant tedavisi de yapılamaz. Doktorunuza güvenin geçmiş olsun..

melek

Bide simdi kaplama yapinca disetlerimde agri omayacakmi arti?? 2,2 bucuk milyara yapicak sizce bu maliyete bu fiyat nasil 11 tane porselen dis 5 ustd 6 tane alttarafa

Uzman doktor

Her diş hekiminin ve diş hastanesinin fiyatı farklı olur. Fİyat konusunda bir şey diyemem siz işlemleri yaptırmaya karar vermissiniz. Geçmiş olsun..

ERDAL

İyi günler… Yaklaşık iki ay kadar diş eti ameliyatı oldum ve diş etlerim epey geri çekildi. Gerek yediklerimin dişlerimin arasında daha çok kalması gerek görüntünün kötü olmasından dolayı rahatsızım. Bu durumdan diş eti estetiği ile kurtulabilir miyim, diş eti estetiği ile beraber kaplamaya gerek var mı?
Bilgi verirseniz ve yönlendirebilirseniz sevinirim. iyi çalışmalar…

Eda

Sizinle irtibata geçme sebebimin nedeni ise tabiki görsel anlamda dişlerimin şeklini ve rengini beğenmememden dolayı.
Ben öğrenci olduğum için en fazla 5 günlük tatillere çıkabiliyorum, okulumun yoğunluğundan dolayı…
Ve sizi sormak istediğim şey ise: bu işlem acaba 5 gün içinde tamamlanabilir mi?
Ve bu işlem fiyat olarak ne kadardır?

Uzman doktor

İşlemler iki yada üç seansta tamamlanmaktadır. Fiyatlar ise yapılacak işlemlere göre değişkenlik göstermektedir. Diş hekiminiz bu konuda konuda size yardımcı olacaktır.

Serkan

Merhaba hocam bn dişlerime pek bakmayan biriyim dişerlerimdenmi kaynaklanıyor bilmiyorum am dişleri sağa doğru kaymaya başladı ve aralıklı olmaya başladı ne yapmam lazım tedavisi yoksa hepdini çektirip yeni diş yaptırayımmı fiyat ne kadar ılur acaba

samet

Hocam benim ön dişimde bi çürük vardı buraya dulgu yapıldı ama dulgu siyahlaşmaya başladı bunun sebebi nedir çözümü varmı bide dişlerimi aynı seviyeye getirmek istiyorum bu mümkün mü ? teşekkürler

Gökhan

Merhaba hocam benim dişlerim güldüğümde gözükmüyor bu sorundan kurtulmak istiyorum mümkünmü ve fiyatları nekadar dır teşekürler.

Uzman doktor

Tabiki mümkün estetik ugyulamalarla istediğiniz gülüşe sahip olabilirsiniz. Gülüş Tasarımı

esma

meraba doktor bey ben 18 yasindayim ve ön dislerim egri görünüs olarak çok rahatsizim telsiz bi tedavisi varmi mümkünmü varsa ne kadar sürede genel olarak düzelme araligi var simdiden tesekkrlrr

Uzman doktor

Telsiz tedavi olarak porselen diş kaplama uygulamalarını önerebilirim.. 3-4 seansta dişlerinizde estetik kaygılar bu yöntem ile giderilebilir.

tuğçe

Merhaba doktor bey 18 yasindayim ve ust ön dislerimden biri geride ve bu sebeple rahat gulemiyorum hatta guldugumde agzimi elimle kapatma gereksiniminde bulunuyorum.tel taktirmak istemiyorum.onerebileceginiz tedavi yontemi nedir?

Mehmet Volkan

Hocam selamlar diş estetiği olayını tam olarak yeni duymuş bulunmaktayım tam olarak tedavi süresi kaç gün acaba? Başvurmuş olduğum doktorlar en az 1,5 ile 2 yıl arasında bir zaman tanımışlardı düzelebilmesi için bu yöntem benim için daha sonra bir sıkıntı yaratır mı birde bunu öğrenmek istiyorum. Teşekkürler şimdiden. 🙂

Uzman doktor

Sanırım bir ortodonti uzmanına başvurdunuz ve tel tedavisine doktorunuz bu kadar süre verdi. Diş estetiği uygulamaları, mevcut olan dişlerin belirli bir düzeyde kesilerek kaplanması işlemidir. Bu uygulamalar 3 yada 4 seansta tamamlanmaktadır.

kürşat

Merhaba doktor bey. Bundan bir kac yil once doktora gittigimde bana üst cenemin dar oldugunu soyledi. Dislerim carpik, duzensiz ve dis etlerim cok gorunuyor. Su an 17 yasindayim ve internetten okuduguma gore cene darliginin tedavisi icin yasim gecmis. Gercekten yasim gecmismi gecmediyse bu ameliyat ortalama kaca mal olur? Simdiden tesekkur ederim.

özün

merhaba
benim diilerim de eğrilik bozuklu var,alt dişlerimde üst üste birde gülüşümden hiç memnun değilim dişlerimden dolayı gülüş tasarımı yapılabilir mi sadece dişlerim değil gülüşümde düzelsin istiyorum artık ne yapılabilir bunun için ve ne zaman gelmeliyim?bir an önce cvp yazarsanız cok sevinirim.

Uzman doktor

Durumunuz ortodontiktir. Bir ortodonti uzmanına muayene olarak durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

fatma

doktor bey ön 2 dişimde çarpıklık var lamine tedavisi olmak istiyorum size dişlerimin resimlerini atsam olup olamayacagını söyleyebilir misiniz ??

esra

Hocam merhaba banada kesilmesini söylediler diseti estetik açıdan kaplamalar güzel durmaazmis kestirmek ten başka yol yokmudur sadece Iki tanesinde çekilme var kesilmeden kapatilamazmi parça konma vs..cvp beklyorm önemli bnm içn tsk..

Uzman doktor

Esra hanım dişlerinizin durumunu görmeden size bir öneride maalesef ki bulunamayacağım sanırım anladığım kadarı ile sizde dişeti çekilmesi var. Bu durumda öncelikli olarak dişeti tedavisi görmelisiniz. Neden dişlerinizi kaplatıyorsunuz ?

Betül

Merhabalar.Bir süredir diş estetiği yaptırmayı düşünüyorum.24 yaşındayım.Ortaokul zamanımda ortodonti tedavisi görmüştüm fakat ön dişlerim tekrar eski haline dönmüş gibi oldu.Yazılarınızı okudum çok açıklayıcılar ve kafamda birşeyler şekillendi sayenizde.Size sormak istediğim konu şu ki ben Konya’da oturuyorum.Bana orada tavsiye edebileceğiniz iyi bir klinik var mıdır? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Uzman doktor

Konyada bir tadavi merkezi ne yazık ki öneremiyorum. İstanbulda bu tedaviyi olabilirsiniz.

ayşe

Merhaba bende dişe eti proplemi var ve alt ön dişlerde sallanma var napmalıyım yardım lütfen

Uzman doktor

Ayşe hanım diş taşlarınız oluşmuş olabilir. Öncelikli olarak diş hekimine başvurarak sallanmay neden olan etkenler ortadan kaldırılmalı ve detaylı bir şekilde tedavi edilmelidir.

hakan

Merhaba benim dişlerim düzensiz görüntü açısından hoş değil azı dişlerim cok önde dişlerimi düzeltmek için ne yapmam gerekiyor

Buse

Doktor Bey, pembe estetik yaptırmak istiyorum ama fiyatları hakkında hiçbir şey yazmıyor, bilgilendirir misiniz?

Buse

Merhaba, pembe estetik yaptırmak istiyorum dişetlerim gülünce fazla gözüküyor. Fakat sonrasında lamine de yapmaları zorunlu mu bilmiyorum bilgilendirirseniz sevinirim. Bir de pembe estetik fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum.

berfin

estetik diş tedavi fiyatlarını öğrenmek istiyorum

ebru

Merhaba doktor bey, dişlerim genel olarak yamuk fakat özellikle ön dişlerimden biri diğerinden daha aşağıda şuan için tel taktıramıyorum kestirmeyi düşünüyorum acaba böyle bişey mümkün mü ve ilerde bana sıkıntı yaratır mı ? Kesilen dişlerin daha sonra çürüyüp düştüğünü söylüyorlar..

Uzman doktor

Ebru hanım eğer dişleriniz sağlıklı ise kestirmenizi önermem ortodonti tedavisi ile dişlerinizin düzeni sağlanabilir. Fakat diş estetiği uygulamaları da iyi bir merkezde yada çok iyi bir diş hekimi tarafından gerçekleştirilse ortaya iyi sonuçlarda çıkabilir. Bu konuda doktor cem erdoğanı önerebilirim..

coşku

merhaba ben ust cenedekı dıs etlerındekı sevıye bozuklugundan sıkayetcıyım gulunce dıs etlerım daha fazla gozukuyor ve raahtxa guelmıyorum dıslerım daha cok gozuksun ıstıyorum fıyat bılgısı rıca edıyorum ayrıca sgk karsılayablırmı kısmen de olsa?tskler..

Çağla

Azı dislerimin üzerindeki diş etim gülümserken gözüküyor ve ben bundan oldukça rahatsız oluyorum. 18 yaşındayım ve diş etlerimi lazerle kestirmek istiyorum bunun ağız ve diş sağlığıma olumsuz etkileri nelerdir ve fiyatlar ne kadar olur merak ediyorum. Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler

Tuğçe

Merhaba doktor bey bende gummy smile rahatsızlığı var gülerken diş etlerim baya bi gözüküyor yaklaşık Kemal sunal’ın gibi kestirmeyi düşünüyorum ama diş eti lazerle kesildiğinde dişlerimin boyutu uzun olacak ve dişlek olmuş olucam lazerle kestikten sonra diş boyu için bişey yapılabilir mi? Dişlerim gayet normal diziliş ve boyutlarda

Uzman doktor

Tuğçe hanım merhabalar uygulama sizin dişlerinizin boyunda gerçekleştirilir. Estetik damar tedavisinin amacı da budur.

GİZEM

dİŞ ETLERİMDE ÇEKİLMELER OLDUĞU İÇİN DİŞ ETİ ESTETİĞİ YAPTIRMAK İSTİYORUM FİYATLARI ÖĞRENEBİLİR MİYİM

EMİNE

merhaba hocam ben 23 yaşındayım diş etlerimde çekilme var ve on dişimde ayrılma ve öne doğru çıkıklık var neden oluşmuş olabilir acaba cilgilendirirseniz çok memnun olurum şimdiden teekkürler.

İrem

Merhaba doktor bey bir kaç gün sonra diş tellerim çıkacak ve çok uzun zamandır diş etlerimi kestirmeyi düşünüyorum, estetik olarak diş etlerim biraz daha fazla gözüktüğünden bu hoşuma gitmiyor. Lazer ile kesim yapıldığını öğrendim. Tedavi sırasında kesilecek her alana ayrı ayrı anestezi uygulanıyor mu ve sonrasında herhangi bi ağrı ya da yemede bozukluk yaşanıyor mu? Teşekkürler…

Burhan kayahan

Merhaba hocam ben gülerken diş etlerim gözüküyor olduğundan fazla ve ön dişlerim küçük sıralama olarak yamuk ve ön üst dudağım kısa gülerken çirkin bir görünüme yol açıyor ve konusmamada engel oluyor bunun hakkında beni aydınlatırsanız cok sevinirm sağolun teşekkür ederim iyi günler .

Doktor bey ben 16 yasindayim ondeki bi disim yukari dogru ciktigi icin gulerken falan kotu duruyor disimde cok saglam cikcakmis gibi degil ne yapmami tavsiye edersiniz

basak

Meraba ben ortodonti tedavisi görüyorum dislerim duzeldi ama dis etlerim duzgun degil haliyle guzel durmuyorlar ve cok uzuluyorum doktorum telleri bi ay sonra cikaracagini söyledi dis etlerimi düzenlemesi gerekmiyo mu yoksa doktorumun alanina girmiyomu cunku yine guzel bi gulusum olmadi malesef 🙁

Melik

Doktor bey merhaba,diş Eti ameliyatı olacağım. Randevü verildi. Bir gün öncesinde ise kaş kontür uygulaması yaptıracağım.bu işlemde de lokal anestezi uygulanıyor.2 gün lokal anestezinin zararı olurmu.kaş randevüyü başka bir tarihe almama gerek varmı.iyi günler..

Melkke

Merhaba doktor bey benim ön dislerimde bi disim cok iyi dis eti boyugu bir digerinde dia etim biraz daha fazla gozukuyo gülünce estetik gelmiyor bana bunun icin doktora dis etini keseriz ama hava alirsa surekli sıkıntı yaşarsın dedi dia eti kesilmesinde öyle bir ihtimal var mı?

Cihan

Merhaba.Benim üst çene ön dört dişimin diş eti hizası simetrik değil.Yani sağdan sola doğru kısalıyor.İki sene ortodontik tedavi gördüm.Sağ lateral dişim implant.Diş eti hizamın aynı olmasını istiyorum.Gülerken çok dikkat çekiyor.Herhangi bir tedavi yöntemi var mı acaba?Varsa nasıl bir işlem uygulanmalıdır?

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce