Kaplama Dişin Ömrü Ne Kadardır ?

kaplama dişin ömrü

Sararan, kırılan, yeteri kadar desteğe sahip olmayan, çürüyen dişlere diş kaplama uygulamalarını öneren diş hekimi uzmanları porselen kaplamaların ömrünü 15 – 20 sene olarak nitelendirmektedirler.

Son yıllarda sıklıkla kullanılan yöntemlerden birisi olan diş kaplama uygulamaları dişlerde daha estetik bir görünümün yanı sıra dişleri de koruyor. Doğal dişe en yakın görünümün elde edildiği uygulamalar iyi bakıldığında ve korunduğunda insan ömrünü tamamlıyorlar.

Sağlam dişlerin ve bakımlı dişlerin oluşması için çok iyi bir diş bakımı ve korumuası gerektiğini dile getiren uzmanlar diş kaplama uygulamalarının yapılmasında sonra hastaların extra bir dikkate sahip olmalaı gerektiğini vurguluyor. Özellikle fındık ceviz gibi sert kabuklu yiyeceklerin dişlerle kırılmaması gerektiğini ve diş hekimi kontrollerininde geciktirilmemesi gerektiğini önemle vurgulamaktadırlar.

Porselen kaplamalar; Metal destekli porselen kaplamalar, zirkonyum destekli porselen kaplamalar ve full estetik porselen kaplamalar olarak çeşitli malzemelerden üretilmektedirler. Bu malzemelerin arasında maliyet olarak uçurumlar var. Özellikle metal destekli porselenler ile full estetik porselen kaplamaları görsel olarakta maliyet açısından da birbirinden oldukça farklıdırlar. Metal destekli kaplamalar ön dişlerde estetik açıdan kaygılar oluştururken full porselen kaplamalar doğal dişe en yakın uygulanan dişler olarak son derece estetik ve görsel bir özelliğe sahipler.

Yanlızca estetik açısından değil fonksiyonel açıdan da son derece sağlam yapılan olan porselen uygulamaları diş restorasyonlarında, zayıf dişlerin kırılmalarını önlemede, kırık dişlerin tamirinde, yapısı bozulmuş ve renk değiştirmiş dişlerin düzeltilmelerinde son derece etkilidirler. Diş porselen destekli köprü ugulamaları ise ağızda yer alan diş eksiklikleri giderilemektedir.

Ortodontik tedavi uygulamalarını istemeyen ve ortodonti tedavi sonrasında bir sonuç alınamayan hastalarda da porselen diş uygulamaları rahatlıkla yapılabilmektedir.

Porselen diş uygulamaları yapısı itibari ile doğal dişe en yakın olma özelliği ve uzun ömürlü bir madde olması itibari ile günümüzde sıkça tercih edilen bir tedavi uygulaması şekline dönüşmüştür. İyi bakımı ile insan ömrünü tamamlayan bu uygulamalar hastaların dertlerine çare olmaktadır.

Diş kaplama uygulamaları hakkında diğer bilgiler

Porselen Kaplama Diş Etine Baskı ve Renk Değişimi
Kaplama Dişin Ömrü Ne Kadardır ?
Porselen Kaplama Modelleri
Porselen Diş Kaplama Fiyatları

130 Yorum

Yorum Yaz

Ezel

Doktor bey ben bundan 5 – 6 sene evvel dişlerimi kaplattırmıştım Şimdilerde ise bu kaplama dişlerimde ağrılar var. Birşeyler yemek yerken dişlerim acıyorlar. Ben dişlerime kanal tedavisi yaptırmak istiyorum acaba kaplama dişlerim sökülmeden kanal tedavisi olur mu ? Birde kaplamaların ömrü ne kadardır. Bunu öğrenebilirmiyim ?

Uzman doktor

Tercihen kaplamalar çıkartılsa daha iyi olur ama çıkartılmadan da yapılması dedenebilir. Kanal tedavisi hakkında bir ömür vermek çok zordur. Bu dişin kannallarının durumuna , hastanın immün sisitemine ve yapan doktorun kabiliyetine bağlıdır.

Hasbek

İyi günler hocam.. Ön dişlerimin ortasında kırılma var daha sonra bu kırılan bölgeler dolgu oldular. Dolgular eskidiler. dolguları yenilememi önerirsiniz yoksa lamina kaplamamı yaptırmamı önerirsiniz. Zirkonyum kaplamada olabilir. Ben zirkonyum ve lamina kaplamaların ömürlerinin kaç yıl olduğunuda öğrenmek istiyorum. Bu uygulamayı yaptırırsam çok uzun sürer mi ?

Uzman doktor

Aşırı madde kayb olan dişlerde laminat uygun bir endikasyon değildir, kaplanılması daha doğrudur.

Elisa

Merhaba doktor bey ben bir bayan öğretmenim dişlerimi bir kaç yıl önce kaplama yaptırdım. Dişlerimin tamamında kron kaplama var. Diş kaplama yaptırmamın sebebi dişlerim çürüdüler. Aynı zamanda diş etlerimde çekilmeler vardı. Aynı zamanda ön dişlerimin aralarında da boşluklar vardı. Ağrıyan dişlerimin kaplamaları çıkartıldı tekrardan kanal tedavisi yapıldı ve kapmlamalar yeniden takıldılar. Bu işlem olduktan snra dişlerimin kaç sene ömürleri kalmıştır. Kaplamalar kendi gerçek dişleriminde ömürlerini kısaltırlar mı ?

Uzman doktor

Kanal tedavili dişlerin başarısı uygulamanın kalitesi ile doğru orantılıdır. Kaplanan dişler ve ağızdaki tüm diğer oluşumların komplikasyon nispeti ağız bakımı ile koşuttur.

burcu

Merhabalar. ben 17 yasnda bir genc kızm dişlerimde cok curuk olgugu için doktorum kurtarabildiğini dolgularla cekimlerle duzeltti ve şimdi kaplama yapılıyor dişlerim kesildiğnde ağrılar oldu tam ozmanda kaplamalarım takldı gecici olarak sonra yuzum dudaklarm şişti agrlarım oldu dişlerimi ckarttı bu agrlar on dişlerimde ilac verdi kullanyorum ilacları kullanrken atesim cktı ve vucudumda agrlar oldu suan yok gecti o agrlar ama yuzum hala şiş ve dudaklarm acyo cok zorlanyorum bunların neden oldgunu ogrenebilirmiyim lutfen yardımcı olun bana şimdiden cok teşekkürler.

Uzman doktor

ilaçlar yan etki göstermiş olabilir. Diş hekiminize durumunuzla ilgili olarak bilgi verebilirsiniz.

Aslı

Doktor bey ben 3 sene önce üst dişlerimi metal içeren porselen yaptırdım dişlerim baya öne geldi ne yapabilirim Doktorum da hiç Íyi davranmıyordu ondan kaynaklanmış olabilirmi bana ne onerirsiniz cevabınızı bekliyorum

Deli divane

Doktor bey benim ön çene önde ve alt çene geride dişler çarpışık bu durumda kaplama yaptırsam çene kapanışı ve dış görünüş düzelir mi

Hasan

Bendr 18 yaşındayım Sorma vallaha ben 28 tane yaptım bu ayın 5 inde takıldı 1 2 hafta günlük 5 6 tane ağrı kesici kullanıuodum 23 gün oldu bugünle parmağımı dişime koyup yavaşça ısırınca alt dişlerimin 4 5 tanesi çok acıyor yapcak bişi yok gülü seven dikeni katlanır misali dişlerim sararma geçirdi ön 8 tanesine zirkanyum.kaplama 16 tanesine porselen yaptırdım hele yapılırken insan ölsemde kurtulsam diyor

elmas

iyiçalışmlar hocam benim dişlerimde çok ciddi sorunlar oluşuyor yıllardır dişçiye gider gelirim kaplama yağpılır değişrtirlir ve her defasında kaplamanın altından bir diş çekimi olur ben dişlerimi günlük fırçalamama rağmen bakımın aözen göstermeme rağmen 17 yaşımdna beri dişçilere gider gelirim diş etlerim şişiyor,zoklama oluyor zaman zaman ağrıya dönüşüyor ne yapabilirişm şuan bir dişçiye gititm var olan kapmalayı söktü yarına kadar dinlendirip yarın ölçü alıp tekrar yapacak 3 dişten biri yine çekilecekmiş ama çözülmüyor ne önerirsiniz dört taraflı kaplamalar var ikili ve üçlü çenede sıcak ve soğuğa karşı aşırı hasasiyette var kaplama baskı yapıyor takılınca (yanıtınz için şimdiden tşk ederim

birgül

merhabalar ben 18 yaşında bir bayanım ,üst dişlerimde çürükler ve çarpıklıklar vardı bir diş hekimine gittim ve porselen kaplama yapılacağını söyledi hiç film falan istemeden dişlerimi kesti üst 7 dişimi kesti ve geçici kaplama yaptı ,porselen kaplamaların ömür boyu olduğunu ömür boyu sıkıntı çekmeyeceğimi söyledi geçici kaplama yapıldıktan 4 gün sonra yüzüm komple şişti dudaklarım burnum gözlerim yüzümü hareket ettiremiyorumşuan acile gittim ancak kendi diş hekimime gitmememin daha doğru olacağını söylediler ,diş hekimime uzun süre ulaşamadım daha sonra diş hekimliğini kapattığını öğrendim farklı numaralardan ulaştım ve durumu anlattım şehir dışında olduğunu yeni yer açınca benimle ilgileneceğini söyledi ,ve beni bi arkadaşına yönlendirdi ,yönlendirdiği dişçi fazla miktarda iltihaplanma oluştuğunu söyledi ve film istedi ,film çektirmeden dişlerimin kesilmesininde çok yanlış bi uygulama olduğunu söyledi diş etlerim çekilmiş ve porselen kaplamanın ömrü 10 seneymiş bana zirkonyum kaplamayı önerdi ,kısacası verdiğim parayla rezil oldum kadına bir daha ulaşamadık yeni bir yerde açmayacağını öğrendk arkadaşından ,telle halledilebilecek dişlerimi kesmiş ve malesefki diş etlerimde zarar görmüş ,ben bundan sora ne yapabilirim tavsiyeniz nedir ? zirkonyum kaplama yaptırmalımıyım ve bi önceki diş hekimim hakkındaki şikayetlerimizi nasıl dile getirebiliriz ,sonuçta bizde yüklü miktar para aldı ve dişlerimi yapmadan şehir dışına gitti, lütfen yardımcı olursanız sevinirim

Uzman doktor

Öncelikle haklarınızı yasal yollarla arayabileceğinizi bilmenizi isterim. Gerekli mercilerde rapor alarak kişi hakkında yasal süreç başlatabilirsiniz. Bu önemli bir konu Dişleriniz kesildiğine göre kaplama yaptırmalısınız. Fakat zirkonyum kaplama estetik açısından empress diş uygulamaları kadar doğal bir görüntü oluşturmaz bu konumuzu inceleyiniz. http://www.distedavi.com.tr/empress-dis-fiyatlari.html Yine yanlış bir işlem yaptırmamak için güvenilir bir diş hekimine müraacat edin. Bizim facebook sayfamızı kontrol edin…

Burcu

Merhaba ben 8 yıl önce ön dişim kırıldı ve porselen kaplama yaptrdım. Şuan ise diş etimde morarma ve iki diş arasında renk uyumsuzluğu mevcut bunun içn nasl bi tedavı ızleyebilirim ve bu tedavi süresi çok uzun sürer mi?

Uzman doktor

Porselen kaplamanız değiştirilerek ışık geçirgenliği yüksek ve damağınıla uyum sağlayan ful porselen kaplama uygulaması yapılması daha doğru olacaktır. Renk uyumsuzluğuda giderilecektir. Dilerseniz muayene için telefon numaralarımızı arıyarak randevu alabilirsiniz.

serhat

merhaba ben 15 yasında tek dişim kırıldı ve ağrı olunca çektirmek zorunda kaldım ve yanındaki ön dişimden 3 tanesi kesildi porselen kaplama yapıldı 3 sene sonra diş etim çekildiği için yeniledim ve sonra bütün düzenim bozuldu kesilen bir dişim soğuk geçiriyor su içerken bile zorlanıyorum bunun sebebi ne olabilir?

Uzman doktor

Porselne kaplamalarınızda kalitesiz malzeme kullanılması, kaplamalarınızın iyi bakılmaması, düzenli olarak diş hekimi kontrollerinin gerçekleştirilmemesi bu tür durumlar porselen kaplamalarında bu tür sorunlara yol açabilir.

ÖZGE

Merhaba. Ben 19 yaşındayım. Senelerdir dişçiye gidip geliyorum. Dişlerim eksik. Oda yetmiyormuş gibi dolgularım var ve çok çürük var. Doktorum önde 4 tane dişlerime zilkon kaplaması önerdi. Geri kalan dişlerim içinde kaplama yapalım dedi. Ama ben dişlerimin doğal olmasını istiyorum yaşımdan dolayı diş yaptırdı ama güzel olmamış yargılamalara maruz kalmak istemiyorum. Ve bu kaplamalar bana ne kadar yeter ne kadar dayanır. Bir ömür bunlarla uğraşılmaz ki. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz lütfen yardımcı olun. Çok kararsızım

Uzman doktor

Eksik dişleriniz için mplant uygulaması ve diğer dişleriniz uygunsa lamina yaptırabilirsiniz. İyi bir diş hekimine gidin..

Mehpare

Iyi günler . Bundan bir yıl önce kanal tedavisi gördüm ve madde kaybı çok old. Zirkonyum Kaplama yaptırdım. Ve yirmilik dişlerim o dönem baya ağrı yapıyordu ben onun ağrısı dır diye düşünüp kaplamalı disteki yüksekliği fark etmedim. Röntgen çekilince diş kökünde apse old. Söyledi doktor ve apikal rezeksiyon için randevu aldım. Doktor yüksekliği de aldı ama alırken metal görünür hale geldi bu kaplamayı olumsuz etkiler mi . Bide yükseklik gidince benim ağrılarımda durdu kök rezeksiyonu yine de yaptırmalı miyim kendiliğinden iltihap geçer mi . Şimdiden cevap için teşekkür

Uzman doktor

Mehpare hanım.. Kök rezeksiyonu yaptırın. İltihaplanmanın kendiliğinde geçmez ağrılarınız yeniden oluşabilir.

Mehpare

Zirkonyum mu tam bilmiyorum yanlış olmasın. Gayet estetik duruyor ve diş etimdede renkleme yapmadı o yüzden zirkonyum dur diye tahmin ediyorum

Hastane telefonları

Kaplama dişlerin ömrünün 15 ile 20 yıl olması gayet iyi

çimen

iyi günler hocam ben bir haftadır zirkonyum yaptırmak için üst dişlerimden üçünü çıkartmak zorunda kaldım doktorum dişlerin yamuk olmasından dolayı çıkartması gerektiğini söyledi acaba implant yapılmadan o boşluklara kaplama yapılır mı ve ne kadar doğru lütfen hocam 3 yıldır para biriktirdim boşuna gitmesin beni bilgilendirin teşekkürler

Uzman doktor

Çimen dişleriniz çekildi mi ? Tam olarak anlamadım

nurcan

merkaba dr bey benim sol alt dişlerimden iki tanesini çektirdim şimdi yerine yenisini taktıracam ama buunun için ikitane dişimi sivritip kaplama yapmaları gerekiyrmuş.. ama ben çok tedirginim sağlam dişlerimde sivritildikten sonra çürürse diye.dişi çarka vurmak dişin ömrünü kısaltırmı .teşekkürler

seda

Merhabalar hocam ben 3 yil once 1 tane kaplama yaptirmistim birkac gundur disin oldugu yerden kan geliyor acaba ne yapmam gerekir umar disimi kaybetmiyorumdur simdiden tesekkurler

Uzman doktor

Seda hanım.. Kaplamanın bulunduğu bölgede diş taşı oluşmuş olabilir. Bu nedenle diş eti problemlerine sebep olmuş olabilir. Kontrol edilmesinde fayda vardır. Dişinizi kaybediyor olamazsınız.

seda

Merhabalar hocam ben 15 yasımdayım dogustan bir dısım yok kaplama yapılmalıymıs kac yasımda yaptırabılırım?

atilla

Merhabalar hocam ben 21 yaşındayım bundan 3 sene evvel ortodonti tedavisine basladim suan ise ön dis koklerimde erime baslamis eger dislerde kayip olmasi durumunda implant mi kaplamami daha saglikli olur.

Uzman doktor

İmplan uygulaması olmayan dişlerinizin yerine yapılan bir uygulamadır. Sizin Kaplama uygulaması yaptırmanız gerekmektedir. Porselen Diş Kaplama Fiyatları konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

büşra

merhaba hocam ben aynı dişime 2. defa kanal tedavisi yaptırdım doktor kaplama yapılırsa daha uzun süre dayanabileceğini söyledi benim bu konuda endişelerim var acaba yapılan kaplama uzun ömürlü olur mu kaplamanın yapılış aşamasında diş tekrar enfeksiyon kapar mı

Uzman doktor

Büşra hanım yapılan kanal tedavilerinden sonra ağrınız olmadıysa bir sorun yoktur. Kaplama yapılması uzun ömürlü olacaktır. Kaplama yaptırmanızı öneririm.

atilla

Teşekkür ederim hocam bide komple mi kaplama olur yoksa sadece öndeki 6 dise mi?

Uzman doktor

Atilla bey in 6 dişinize kaplama uygulanabilir.

Bayram çınar

Merhaba Hocam 33 yaşındayım porselen diş yaptırmak istiyorum
Benim ağzım kürük dişlerimden dolayı koyuyordu.
dişlerimi günde 1 defa fırçalıyordum.
dişlerimin kenarları taşlaşmış,dişlerimi çektirince ve ağzımdaki koku kayboldu.
fakat bazı kişiler porselen diş çabuk düşüyor diyorlar, ???
poselenin içindeki dişler çürüyor diyorlar,???
porselen diş yaptırınca dişlerim için neler yapmayılım ???

saygılarımla;

hira

merhaba hocam bundan 3 once ust on dislerimi kaplama yaptirmistim ve suan fircaladigima ragmen cok agri etlerinde kanama oluyor siskinlikte olmus ne yapabilirim acaba.

hira

3 sene once

derya

mrb hocam ben yaklasık 2.5 aydan beri kaplama yaptırmaya calısıorum ve bu durumdan fazlasıyla sıkıldım .öncelikle kaplamalarımın oldugu yerde kist oluştuğunu ve ameliyat edileceğini söyeldiler .bununla beraber kaplamalar söküldü ve ameliyata gerek kalmadığı belirtildi yapılan zırkonyum kaplamada diş eti çekilmesi olduğundan acık kaldı ve yenıden kaplama yapıldı .bu seferde renkte bı sıkıntı oldu fakat rengın uyumlu oldugunu ıddıa edıolar fakat ben rahatsızım ayrıca kaplamalarımdan memnun deılım herhangi bişey çignedikce ve fırçaladıkca cok agrı yapıo ne yapabilirim tesekkürler…

eda

Merhaba hocam
18 yaşındayım ön dişlerimde dolgular var ve dişlerimin kendi rengi sarı beyazlamayacağını söylediler bende bu duruma üzülüyorum kaplama yaptırmak istedim ama sarı olsun istemiyorum hemde çok beyaz olup garip dursun istemiyorum.beyaz yaptırsam zamanla sararır mı kötü durur mu? Ve alt dişlerim sağlam onları bir tedaviyle beyazlattırabilme imkanım var mı?

oya

Merhaba ,kırılan azi dizinin kaplamasini yenilettim (alti canlı dis.)bu dişin yaninda çekilmiş bir dis yeri vardi bos.Dr.oraya da kaplama önerdi.köprüyü kabuletmedim yandaki sağlam kesilmesin diye. ömrü uzun olmaz dedi 2 ,3 sene kullanirsin dedi.neyse ikisine kaplama yaptı.birinin alto bos.bugün dikkatimi çekti.yandaki sağlama yapiştırmış.sağlam dis zarar görür mu sizce.tesekkur ederim.

ayse

Merhaba ben 5 sene once on dislerime porselen kaplama yaptirdim. Suanda renk farkindan sikayetciyim. Hekime sordugumda kesilmis olan dislere zarar verebilir dedi ve degistirmememi tavsiye etti fakat ben degistirmek istiyorum bu durumda ne yapmaliyim yardimci oolur musunuz

Merve

Ön dişlerimi 1,5yıl önce zirkonyum yaptırdım şimdi o yaptırdığım dişetlerinde şişme ve kızarıklık var bu şişlik kızarıklık nası gider

Uzman doktor

Merve hanım dişlerinize yeterli derece özen gösterdiniz mi ? Günlük olarak diş bakımlarınızı uyguladınız mı ? Mutlaka bir diş hekimine muayene olunuz neden şişme ve kızarıklık oluştuğu konusu muayene sonrasında belli olacaktır.

bedia

Merhabalar ben 18 yasindayim gülüşümü begenmiyorum bunun için doktor bana zirkonyum kaplamayi onerdi ancak on 4 disini kaplasak yeterli olur cunku köpek dislerini de kaplarsak 20lik dislerin çıkarken sıkıştırma yapar ve carpiklik olur dedi yani benim icime sinmiyor cunku 4 tane disin duzzelmesiyle gülüşü m düzelir mi bilmiyorum bir fikir verin

Uzman doktor

Bedia hanım bu konuda doktorunuza güvenmelisiniz. Gülüş tasarımınızı gerçekleştirecek olan doktorunuz bu konuda tecrübeli ise ilerisi içinde neyin doğru olduğunu düşünerek sizlere işlem gerçekleştirecektir. Eğer dişleriniz sağlıklı ise ben beklemenizi öneririm. Eğer yapılacaksa ön 4 dişinizi daha sonraki yıllarda ise diğer dişlerinizde bu şekilde uygun olabilir.

mustafa

Merhaba hocam beni 4 yıl önce araba carpmisti ve on 2 disim uçlarından kırıldı birz ve siyahimsi bir renkge dönüştü ve bn bundan rahatsız oldum ve cektirdim dis doktorum kırık dişlerin yanındaki diğer iki disi inceltti ve onları köprü olarak kullandı yapılan dişleri yapıştırdı ama en ufak bi elma v.b seylerde çıkıyor dislerim bunun daha sağlam bi yolu varmı aceba ?

Uzman doktor

Mustafa bey yapılan uygulama son derece yanlış bir uygulama köprü tedavisi ile sağlıklı olan dişlerinizde kesilmişler. Eğer bu bölgeye implant tedavisi uygulansaydı. çok daha başarılı bir sonuç alınırdı ve dişlerinizde kesilmezdi. Gerçi kararın dişlerinizin çekilmesi de yanlıştı. Bu dişlerinize kaplama yapılarak dişleriniz kurtarılabilirdi. Şu anda yapılması gereken ise köprülerin yerine eğer kemik erimesi vb. durumlar oluşmadıysa yani kemik yapınız uygunsa bu bölgeye implant yapılacak daha sonra kesilen dişlerinişle beraber ön dişlerinize estetik zirkonyum kaplama uygulanarak hem fonksiyonel olarak hemde estetik olarak iyi sonuçlar alıcaksınız. iyi bir diş hekimine tedavi olarak bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

seyma

Ben 5 sene once kaplama yaptirmistim dislerime simdi asindigini hissediyorum ne yapmaliyim

Uzman doktor

Şema hanım uygulanan kaplamalar gnellikle aşınmazlar fakat hangi malzemeden ve hangi kaplama tedavisinin yapıldığı önemli muayene edilerek belki kaplamalar değiştirilebilir.

imdat

Hocan merhabalar ben beş sene önce estetik görünüm yüzünden ön 6 dişimi porselen yaptırdım.bundan 5-6 ay önce 3 dişim sivriltilerek oturtulan porselen kalıp düştü ve ortadaki ön dişimin porseleninin yarısı kırıldı şimdi alttaki metal görünüyor.
Birinci sorum buraya ne gibi bir işlem yapılabilir.
ikinci ve daha kötü olan durum ise alttaki kendi dişlerim simsiyah ve çürümüş bu durumda ne yapmam gerekir lütfen yardım edin.Şimdiden teşekkür ederim.

Uzman doktor

İmdat bey kaplamaların değişmesi gerekmektedir. Çürüyen dişlerinizin kök kısımları da kontrol edilmeli.. Muayene sonrasında dişleriniz ile alakanlı olarak bilgi verilebilir.

kadir

merhaba hocam benim ön dişlerimden biri eksik doktorum köpek dişinden ek alarak kapla yöntemiyle o boşluğu doldura bileceğini söyledi sağlıklı olurmu implant uygun değilmiş önerir misiniz. veya başka bi yöntem uygulana bilirmi. iyi çalışmalar.

Medine

Hocam merhaba benim üst ön iki dişim hariç yanlar kaplama 8 sene önce yaptırdım,içindeki metalleri çıktığından görüntüsü hiç hoş değil,zirkonyum kaplama yapmak istiyorum ama doktorum ön iki dişim ana diş olduğu için olmayacağını yapılırsa yanlar dahil hepsinin olması gerektiğini söylüyor,sizin tavsiyeniz nedir?Şimdiden teşekkürler

özlem

merhaba ben 20 yaşındayım biraz dişlekik sorunum var ve bir dişimin uzerinden diş geldi ortası boş gibi görunuyor çok kotu gorunuyor gulerken konuşurken ve kaplama yaptırmak istiyorum tel taktırmak biraz uzun olduğu için onu düşünmüyorum sizce ne yapmalıyım ?sağlıksız olduğunu kendi dişim gibi olmayacağını soyluyorlar yardım edin lutfen

Erdem

Hocam ben şimdi zirkonyum kaplama yaptırmayı düşünüyorum fakat kafama takılan sorular var şimdi kaplama yaptıktan sonra dişlerimizi düzenli olarak fırçalasak zirkon kaplamaları ömür boyu kullanabilir miyiz ?

Deniz

2 ay önce dişime köprü yapıldı.3 tane dişim kaplama oldu.Ama 2 ay sonra dişimde ağrılar başladı,kanal tedavisi istendi.Şimdi de kanalın biri tıkalı,dişim çekilecek.Ne yapmam lazım.Hastanenin hatası mı yoksa benim mi ?

Uzman doktor

Deniz hanım bu konuda hastalarımıza her zaman implant tedavisini önermekteyiz. köprü uygulamaları implant tedavisine nazaran eski ve diğer dişlerinde kesilmesine neden olan bir uygulamadır.

Gizem

Merhaba, benim üstten bir dişim kırıldı, kırılan tarafını çektiler. Şimdi o dişe kaplama yapılması gerektiği söylendi. 1 tane diş için diğer yanlardaki dişlerime zarar verilir mi? Ne yapabilirim?

Uzman doktor

Hayır gizem hanım tek dişe kaplama yapılabilmektedir. Fakat bu kaplama uygulamasını gerçekten kaliteli bir merkezde yada kalietili bir diş hekimen başvurarak yaptırmalısınız. Çünki diğer dişleriniz arasında renk farkı eveya görünüm farkı olmamalıdır.

lütfiye

Merhabalar benim 4-5 sene evvel yaptırdığım 3 kapalama dişim dün akşam çıktı tekrardan yapıştırılırmı

özlem

iyi günler. porselenlerim tam oturmadığı için diş etlerimde büyüme oldu. ne yapmalıyım.

ayşe

merabalar ben ön dört dişime kaplama yaptırdım ama hiç memnun değilim kaplama dişlerimin kırıla kırıla çıkarılacağı söyleniyor. bu işlem zormudur acı verirmi ilginiz için teşekkürler

berat

merhaba en arkadaki azı iki dişinin yanında ki diş çekildi ve azı dişler ve bu çekilen dişin yerine üçlü kaplama yapıldı ortadaki azı dişinin köşesi hafif kırıldı ne yapılabilir buraya

sinem

MERHABA BENİM 9 YIL ÖNCE ÖN 4 DİŞİM KAPLAMA OLDU ŞİMDİ DİŞLERİM BAZEN SIZLIYOR BNDE ENDİŞİLENİTORUM OLMADIK YERDE CIKAR DİYE ENDİŞELENİYORUM NASIL ÖNLEM ALABİLİRİM ??

abdulah

hoçam ön dişim kırılanı 10 sene oldu yaklaşık 5 aydır yeni çektım kıralan dişimi şidi yapmak istiyorum bir dişçiyr giti implan olmiyormuş dedi neden diye sordumda ise dişlerim bir birine çok yapışık implan olacak yer yok ne önerirsiniz açaba porslen yaparsamda nelere dikat etmeliyim

nilüfer

Merhabalar ben 10 yıl önce sağ alt çenede yanyana duran 4 dişime kaplama yaptırdım.yaklaşık iki haftadır diş fırçaladığım sırada bu kaplamalarda ağrı oluyor ve soğuk bişeyler içtiğimde hafifçe sızlıyor.Onun dışında ağrım yok ne yapmalıyım,lütfen yardım edin

Hasan develi

Hocam 12 yıl önce kaplama yaptırdım gayette iyi kullandım bir kaç gündür ağzımda metal tadı hissediyorum ve ağzımın içini kontrol ettiğimde kaplamanın diplerinde metal görüntüsü var bu durum bununlamı alakalı yada diş etimmi çekildi ne yapmalıyım

sıla

merhaba hocam ben daha bugün kaplama yaptırdım ön dişime genetik bir bozukluktan dolayı fakat normal diş seviyemden biraz uzun olmus ve alt dişerim yapılan kaplamaya çarpıyor sanki öne doğru gibi hissediyorum bunun düzeltilebilme imkanı var mı? varsa nasıl olabilir?

Misafir

Ben de dolgu yaptırdığım sırada doktorum dişlerine göre nasıl yüksekliği dedi
Biraz fazla yapmış sanırım çok dedim üstünden aldı saniyesinde düzeldi

murat

merhabalar benim ön iki dişime venner kron kaplama yapıldı ancak çiğnerken kaplamaların alt dişlere temas ettiğini ve dişlerimle tam bir çiğneme yaptığımı söyleyemiyorum çok büyük olmasındanmıdır yoksa alışma sürecindenmi bilmiyorum sizce ne olabilir hocam teşekkür ederim şimdiden….

müşerref

hocam benim azı dişime dolgu yapılmştı bir süre sonra ise dolgu olan dişim ile diğer dişimin arasına yemek yerken sürekli yemek krıntıları gitmeye ve rahatsız olmaya başladım doktora gittiğimde doktor dolgunun altında çürüme olduğunu ve kaplama yapılması gerektiğini hatta yanındaki azı dişinde de çürüme olabilir ona dolgu yaparız eğer çürüme varsa dedi.
ben de kaplama yapılırken yanındaki diğer dişlerime zarar vermesinden endişe ediyorum böyle bir sıkıntı olur mu?
bir de çekilen bir dişim vardı onun yerine köprü yapalım diyor köprü yandaki diğer dişleri de keserek yapılıyor diye biliyorum yani yandaki iki dişimede bir zarar verir mi acaba

Uzman doktor

Müşerref hanım köprü tedavisini doğru bulmuyorum. Mutlaka implant tedavisi yaptırınız. Doktorunuza dolgu ve kaplama konusunda güvenmelisiniz.

Mehmet

Doktor bey ben 19 yaşındayım ve dişlerimde eksik ve aralık olduğu için doktora gittim zirkonyum kaplama yapılabileceğini söyledi daha estetik olduğu için.Bu pazartesi kesim yapılıcak ama korkum kalıcı olan kaplamalar takıldığında düşme felan yaparmı acaba bunu öğrenmem mümkünmü acaba şimdiden teşekkürler =)

Uzman doktor

Mehmet Bey kaplama uygulaması iyi yapıldığında herhangi bir düşme olmayacaktır

melisa

O kadar diş yaptırmış güzel hoş da… bıyıklarını da kesseymiş ağız fotoğrafı baya iyi çıkacakmış.

Burcu ozkan

Merhaba 6 7 ay önce estetik olarak daha iyi görünmesi için önden 10 dişime kaplama yaptırdım. Fakat kaplamalarim sürekli düşüyor. Kaç kere yapıştırma yaptıysa doktorum düştü. Artık maddi manevi çok yıprandigimi düşünüyorum sebebi nedir ?

Uzman doktor

Burcu hanım merhabalar kaplamalarınız Eğer büyük yapıldıysa yada dişleriniz kaplamalarında göre kesmediyse Düşme olabilir ya da abiye diğer seçenek yapıştırıcı malzeme iyi değildir.

halil

Hocam benim kaplamalar koku yapıyor insanlarla konuşmak istemiyorum rahatsız ettiğimi düşünüyorum bana yardım edin önereceğiniz bi tedavi varmı gerçekten çok bunalım teşekkürler

Uzman doktor

Halil Bey merhabalar Eğer kaplamalarınız koku yapıyorsa bu kaplamaların değiştirilmesi gerekmektedir Bunun dışında bir tedavi uygulanır Öncelikle kaplamalarında yönelik bir tedavi uygulanacaktır Eğer koku devam ediyorsa ağızdaki mevcut problemlerin giderilmesi gerekmektedir

Büşra

Doktor ben ben 23 yaşındayım sol arkanin bir önü disim kanal tedaviliydi. Ancak dolgusu kırılmıs. Doktor hanım kaplama yapalim dedi ancak diger doktor daha yaşı kücük bi kez daha dolgu yapalim ustune ben cok ciddi bisey gormedim dedi. Ve disin boyunu biraz küculterek kirilmasin diye tekrar dolgu yaptılar. Benim size sorum şu, günün birinde kaplama yaptirdigimda belki 2 3 sene sonra bilmiyorum kendi disim çürür mü onun icinde yorumlarda gördüm kendi disim simsiyah olmuş diyenler var. Ben eger yaptiracaksam soylendigi gibi 15 20 yil belko daha fazla kullanmak isterim. Bir de baska yerlerde okudum takma dis gibi falan diyorlar yemek yerken rahat edebilir miyim çıkar mi bi anda diye cok korkuyorum lütfen yardim edin 23 yasindayim bu arada

Seher

hocam merhaba 16 yaşındayım 4 sene önce ön dişimin biri yarısına yakın kırıldı hemen dolgu yaptırdım yaş olarak ne zaman kaplama yaptırabilirim çünkü dolgu artık yıprandı hangi kaplamaları önerirsiniz teşekkürler…

sinem

Dişime porselen kapalama yapılmıştı ama kırıldı acaba bunun tedavisi nedir ve süresi ne kadardır

Ezgi

Merhaba ben 1 hafta oldu ön 6 dişim zirkon kaplama yapıldı kaplamalar içe dogru ve eski dişlerimin yarısı büyüklüğünde gülünce görünmüyor ve ön dişlerim sanki korse giymiş gibi sıkıyor ben bu dişleri çıkartmak için yine aynı acılarımı yaşıcam ve kısa olduğu için çiğneme sorunum var çenem tak tik kemik sürtüşme sesi veriyor köpek dişlerin yanındaki orjinal dişim üst üstte getirdiğimde bütün dişlerim havada kalıyor doktora söyledim alışırsın dedi dişlerin kısa değil kaplama geniş olduğu için kısa hissediyorsun dedi ama kahkahada atsam görünmüyor ne yapayım çıkartmak zormu

hilal

hocam meraba ben 13 yaşındayım 3 yıl önce bir kaza nedeniyle ön iki dişim kırıldı kanal tedavisi yapıldı ve takma diş yapıldı . sıcak şeyler içerken takma dişlerimin oynadığını çıkıcak gibi olduğunu hissediyorum sizce çıkarlarmı ?

Hülya Başer Aksakallı

Hocam merhaba. Ben 37 yaşındayım. diş etlerimde çekilme var ve oldukça ayrıklar. Nasıl bir tedavi önerirsiniz? Öğretmen olduğum için görüntüm önemli, tedavi uzun sürer mi? Teşekkürler.

Humeyra

Merhaba,

Yaklasik 3 yil once 21 yasindayken ust ön dislerime porselen kaplama yapildi. Malokluzyon ameliyati sonrasinda yapilan bir kaplamaydi bu. Bu zamana kadar hicbir problem yasamadan kullanmaya devam ettim fakat ozellikle son bir haftadir sanki dis koklerime bir baski yapilmiscasina bir agri yasiyorum. Yurtdisinda yasadigim icin buradaki bir doktora gitme ihtimalim cok az ekonomik sebeplerden dolayi. Bu tarz bir sorunun sebebi ne olabilir? SIK gorulen bir problem mi? Tesekkur ederim.

serkan

merhaba hocam bn 18 yaşında bir gencin bir yıl önce diş çarpıkları için dişçiye gittim fakat ön 4 dişimi zirkonyum kaplama yaptı ve şimdi koku sorunu yaşıyorum sizce bi öneriniz varmı lütfen yardımcı olun

zülfiye

Merhaba ben zülfiye 19 yaşındayım dışlerimi kaplama yaptım ağrısı çok oluyorağr için tekrar doktora gitmem gerekiyor mu acaba

Faruk

Merhaba,
Ben 30 yasindayim. Dislerimde 3 tane curuk var ve arka taraflarda 2 tane disim yok. Ayrica on dislerimdede ayriklar mevcut. Goruntu nedeniyle pek memnun degilim. Bu nedenle ozel bir doktora gittim ve bana 3 disim icin dolgu, bir tanesi icin gerekirse kanal tedavisi, iki tane olmayan disim icin kopru yapacagini, on dislerim icinde 6 ust dis 8 alt dis toplam 14 dis zirkonyum kaplama yapacagini onerdi. Zirkonyum dis estetik olarak daha guzel oldugu icin onerdi. Ancak bu 14 disimden hicbir sorunum yok. Sadece seyrek ve aralarinda bosluklar var. Size bu yasimda dislerimi kestirip kaplama yaptirmalimiyim? Yoksa sadece dolgu ve kopruyle olmayan dislerimi yaptirip daha ileri yaslarda mi kaplama yaptirmaliyim? Onerilerini rica ederim. Tesekkur ederim.

Esra

Merhaba doktor bey benim on dislerim arasinda bosluk var sadece iki ortadakinde sizce kaplama mi yoksa tel mi tatirmaliyim yasim ise 22 gec mi kaldim aceba

Esra

Merhaba doktor bey benim on dislerim arasinda bosluk var sadece iki ortadakinde sizce kaplama mi yoksa tel mi tatirmaliyim

serhat

On iki disim carpik baya ama kaplama ile duzeltilirmi acaba ?

suenubel

Selamu-ALEYKÜM Hocam;

Öncelikle böyle bir platform oluşturduğunuz için sagolun, varolun emeklerinize sağlık. Hocam dişlerimin tamamında 3 köprüleme sistemi olmak üzere tamamı porselen kaplama. 1 hafta gecmesine rağmen alışamadım.Ön üst dişlerim alt dişlere göre önde buda ayrı bir rahatsızlık veriyor.Dilim habire kaplama olan dişleri baskı uyguluyor sanki düşecekmiş hissi yaşıyorum.

Bu normal midir.Teşekkürler.

Büşra

Hocam ben 20 yaşındayım ön dişim kanal tedavisi sonrası öne doğru çıkma yaptı.gülerken rahatsız ediyor bu durum sizce dişime ne yapılmasını tavsiye edersiniz

Sercan

Hocam iyi günler. Benim 7 yıl önce üst ön 2. Dişim yarısına kadar kırıldı. Hiç acı hissetmedim. Suan 18 yasindayim ve kaplama yaptirmayi düşünüyorum. Ailem bunun pek taraftarı değil ama ben yapilmasini istiyorum. İleride pişman olur muyum?

Caner Aslan

Hocam merhaba benim annemin disleri yedi yil once kaplama yapildi ancak agrilar ve dislerde korelme olunca doktara gittik doktor dislerinin artik kotu oldugu cogunu cekip yerine takma dis takicagini syledi kaplamanin omru onbes yirmi yil degilmiydi bide baska yolu yokmu ne yapabiliriz?

Ece

Kaplama dişin ömrü yaklaşık kaç sene olabilir bide eğer iyi bakiyorsak bunun 7 sene sonra düşmesinin nedeni nedir şimdiden cevabınız için teşekkürler

DilekPekcan

Mrhb doktor bey bnm kaplamalarimdan bir tanesi düştü acile gittim doktor bana kaplamaya geewk olmadığını sorun yaratmayacagini söyledi agri veya sızı yok sizce dogrumu acik kalsa sorun olmazmi ust azı disim.

berke

hocam ben yaklaşık 7 ay önce bir dişime kaplama yaptım fakat daha fazla alışamadım neden olabilir?

Rabia

Iyi aksamlar hocam ben 29 yaşındayim ve dislerim çuruk kaplama yaptırmayı düşünüyorum kullanışlı olurmu

Kübra

Iyi gunler 3 yil önce kaplama yatırmıştım edişim yerinden çıktı ama öğrenci olduğum için memleketten uzaktayım özelde yatırmıştım devlet hastanesine gitsem yapıştırır mı

Zeynep

Slm hocam ben 8ay önce ön üst dislerimi yaptırdım şimdi büyük die beğenmedim ne yapmalıyım

Murat Deniz

Hocam merhaba ön dişimin biri kırık yarısı diyebilirim. Ve üst dişlerimi beğenmiyorum üniversite 1. sınıf öğrencisiyim pek maddi durumumda yok. Üst dişlerim aralıklı ve sarı gibi rengi beyazlamıyor. Ne önerirsiniz. Ne yapmalıyım. Yanıtlarsanız çok sevinirim. Teşekkürler

Birbayan

Merhaba hocam ben 17 yaşındayım . çok küçükken ön dişim kardeşim sebebiyle kırıldı ve biraz yukarı doğru cıktı bu sebepten kırıklık ve yamukluk var yamuk olduğu için dolgu istemiyorum diş teli taktırıp duzeltildikten sonrada ayni islemler yapılıcagi için doktor bana kaplamayı önerdi sizce ne yapmalıyım korkuyorum daha sonra bir problemle karşılaşmaktan , diş kaybı veya enfeksiyon v.s gibi sorunlar …

Ensar

Doktorum ben 17 yaşındayım acaba kaplama diş için çokmu erken.? Dolgu yaptırdım 4 veya 5 kere hepsi ya düştü yada aşındı. Acaba ben kaplamatı yaptırırsam dişlerimdwki kaplama belli olurmu? Lütfen biraz acele cevap yazarmısınız ve bunun ömrü ne kadara

Berk

merhaba ben 19 yaşındayım önde 5 dişim ayrık arada bosluk var ve rahatsız oluyorum diş hekimim yaşım genç diye ortadonti tavsiye etti ama istemiyorum kaplama yaptırmak istiyorum dişin ömrünü kısaltır diş kaybına yol açar dedi sizce yaptırmalımıyım vede kaplamanın ömrü ortalama ne kadardır

Rana

Ben 17 yaşındayım ve tam 1 yıl önce dişimin yarısından fazlası kırıldığı için dişçiye gittim. Ve bana kanal tedavisi yapıldı. Daha sonra kanal tedavisinin üzerine dolgu yapılırken kendi kırık dişimin kırılmamış yarısı da kırıldı. Doktor bu nedenle kanalın içine çivi koyup üzerine kaplama diş oturttu. Ancak bir kaç aydır yapılan kaplama diş hareket ediyor,koku yapıyor ve çıkmak üzere olduğunu hissediyorum. Sizce implant dışında yapılacak bir şey var mı? Teşekkür ederim.

Damla

Merhaba .Porselen kaplama diş yaş sınırı var mı?Porselen diş çıkmaz değil mi ben çıkmasından korkuyorum.

gul

20 yıl önce köpru
yaptırmıstım köprüm duşuyor alttaki dişler kırılmış implant dışında çözüm var mı teşekkürler

Halim

Slm agzimda dişlerimi kaplama.yaptırdim ama ağiz kokusundan hala kurtulamadim bakiminida yapmama ragmen hala koku yapiyor koku diştenmi bogazdanmi bilmiyorum reflum yok bademcik yok geniz sikintim yok nasil kurtulacam bu kokudan

Esra

Mrb doktor bey dişimi kaplama yaptırıcam dün iki dişimi kesip küçülttüler fakat o küçülen dişim çokk aşırı sasardı neden acaba ??

Elif

Merhaba,
ben yurt dışında yaşıyorum ve sağ üst ve sol alt dişlerime İstanbul’da kaplama yaptırttım. Ertesi gün yurt dışına çıktığımda soğuk su içerken yada yerken dişimin kaplama yerinin çok sızladığını hissediyordum. Malesef aradan 2 sene geçti hala kaplanan yer hafif sızlıyor. Bugün o doktora gittim tekrar durumu anlattım yurt dışında olduğum için gelemediğmi söyledim gerçi kendisi biliyordu sorun olursa gelirsiniz bakarız demişti.Bugün baktı. Emarda anormal birşey apse gibi bir şey yok dedi herşey düzgün dişleriniz aralanmış dedi galiba dişlerinizi çok sıkıyorsunuz dedi.Diş etlerinin çekilmiş dedi. 2 sene önce ilk tedaviye gittiğmdede dişlerime baktığında ilk gördüğündede aynı şeyı söylemiştı. Bugün iğne yaptı ve çıkarıyıp yapıştırıyım dedi. SOnra 3-4 kere bir aletle uğraştı ama olmadı.Çıkarırsa diş köküyle beraber çıkarmış o yüzden sadece ilaç sürdü.Dişetlerime bir macun verdi masaj yapacağımı söyledi ve eve gönderdi.Sizce çözüm müdür bu? Dişimin sızlamasında bir sakınca yok mu? Hasta olarak nasıl bir hakkım var?

seçkin

İyi günler. Porselen ön dişlerimden birinin uç kısmında 1-2 mm kadar kırık oluştu. Kullanırken bir sıkıntı yaşamıyorum. Merak ettiğim bunun herhangi bir sağlık sorunu yaratıp yaratmayacağı.

Hazar

Hocam ben de 3 tane amalgam dolgu var vr eskidiler bunları porselen dolgu ile degistirebilirmiyim. Yani daha saglam ve dayanıklı olurmu

Tekin Aydin

Hocam merhaba ? Zirkonyum diş yaptım üst 10 alt 10 o kadar pişmanım ki ? Az zaman sonra bu zirkonyumları çıkarabilir miyim ? Lamine yaptırabilir miyim ? Dişlerimi zirkonyum yapınca hep kestiler 😞😞😞

Hilal

Merhaba doktor bey ben dişlerimi kaplama yaptırılan alt çenemde on dişlerim 8 tana kökler yok çekildi kaç tane kaplama dış olur acaba

Emine

Merhaba hocam.Bir sene önce üst-ön 6 dişime zirkon kaplama yapıldı. Yapıldıktan 5 ay sonra dişetimde çekilme oldu.Şimdi kaplamamı çıkarttırdım alttaki kesilen kendi dişlerimde çürüme olmuş. Bu gibi problemlerin zirkon kaplamalarda görülme durumu nedir?uygulamadan 5 ay sonra dişeti çekilmesi yaşadım 21 yaşındayım ve şuan çeşitli tedaviler ekstra damak ameliyatı olacağım.Kaplamam yenilenince de aynı sorunları yaşamaktan korkuyorum.Bu yaşadıklarım normal mi değilse hangi sebepler yüzünden bu problemleri yaşamış olabilirim?? :(((

elif

Merhaba hocam. 23 yaşındayım ön iki disimin arasında daha önceden çok küçük bi çürük oluştu ozel dis hekimi muayenehanesinde dolgu yaptırdm dolgu yaparken o iki dişi o kadar ayırmış ki dolgum düşünce 18 yaşında aynı hekime (?) Kaplama yaptırdım zirkonyum olduğunu söyledi kendi dislerimden çok daha koyu bi renge sahip bana iyice fırçala rengi açılır dedi ve tabiki böyle bi sey olmadi 5 yila yakin bi sure oldu şimdi o iki disin iki taraftaki dişlerden daha one geldigini düşünüyorum sag ve solundaki iki diste daha arkada kalmış gibi ve iki taraflada aralar çok açılmış sol tarafndaki disimde de çürük oluşmus bi agri var ama kaplamalar mi o mu anlayamiyorum neden böyle oldu sallanma flan da yok dislerde yardimci olur musunuz dislerimde bi sıkıntı olmamışsa bu dişleri çıkartmadan beyazlatma imkani yok mu? Cevap verirseniz sevinirim

ÖN DİŞLERİ YAPTIRICAM AMA YAPAN KİŞİ 4Ü BİRDEN DAHA İYİ OLUR DİYOR SİZCE 4Ü BİRDEN Mİ SAĞLAM VE SAĞLIKLI OLUR YOKSA TEK TEK Mİ YAPTIRMAM DAHA SAGLIKLIDIR?

murat demirci

selamlar hocam.10 adet ust cenedeki Dislerim kesilerek tek parca kaplama yapildi.3parca yapilsa daha iyi olmazmiydi.bir disimde sikinti olunca tum protez sokulucek bu nasil mantik anlamadim.bunlarun sokumude zordur herhalde..

M.kaya

Merhaba hocam kanal dolu yaptırdığım dişim arka tarafı kırıldığı için dolgu tutmuyor. Dişin yanında kökü kalmış bir dişim var köprü yaptırmak istemiyorum.Acaba kırık dişim bu haliyle tek kaplama yapılır mı Teşekkür ederim

Berkay32

Merhaba hocam. Ben 3 ay önce zirkonyum kaplama yaptırdım. Kaplamadan önce herhangi bir sıkıntı olmayan köpek dişim kaplamadan sonra sallanmaya başladı ve kaplama tutmuyor. Kaplamadan sonra sallanmasının nedeni ne olabilir? Ne yapmalıyım?

Mehmet

Hocam ben 4 5 ay evvel ust dislerime kaplama yaptirdim . Ama on dislerim düştü metal kron kaplamaydi. Nedeni nedir.

Sera

Hocam 2 buçuk yıl önce diş dolgusu yaptırdım ve bu dolgum 1ay önce dişimin yan tarafı kırıldı ama kırık küçük ve kırıldığı günden bu yana ağzımda çok kötü bir tat var bazende kokusunu hissedebiliyorum diş doktoru dişten değil dedi ve başka bir doktora gönderdi ve Bi faydası yok ağzım çok kötü bi tat içerisinde nedeni ne olabilir

Sera

Hocam 2sene önce diş dolgusu yaptırdım ve bu dolgum 1ay önce dişimin yan tarafı kırıldı ama kırık küçük ve kırıldığı günden beri ağzımda çok kötü bir tat var bazende kokusunu hissedebiliyorum diş doktoru dişten değil dedi ve başka bir doktora gönderdi ve hala bu durumu anlamadım ne yapabilirim

Seval

Hocam 2sene önce diş dolgusu yaptırdım ve bu dolgum 1ay önce dişimin yan tarafı kırıldı ama kırık küçük ve kırıldığı günden beri ağzımda çok kötü bir tat var bazende kokusunu hissedebiliyorum diş doktoru dişten değil dedi ve başka bir doktora gönderdi ve Bi faydası yok ağzım çok kötü bi tat içerisinde nedeni ne olabilir

Sibel

Merhabalar hocam,
Ben 1 sene once emax zirkonyum dis yaptirdim. On 8 tane yanliz iki on disimden biri 1-2 mm kadar diger disden onde yani ayni hazida degiller ne yapmam gerekiyor? Tehlikelimi

Tskler

Selçuk

Hocam çene geriliği bariz mevcut lamina yada zirkonyum estetiği uygulanmayacağı söylendi cerrahi operasyon çene ameliyata olmak istemiyorum ama özgüven ile gülebilmek için başka bir yol varmıdır esttetik olmam konusunda

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce