Porselen Kaplama Diş Etine Baskı ve Renk Değişimi

Porselen Kaplama Diş Eti

Porselen kaplama yaptıran bazı hastalar diş etlerinin renklerinin değiştiğini ve diş etlerinde baskı hşissettiklerini dile getirirler. Önceden yapılan porselen diş tedavi uygulamalarında hastaların bu knudan sıkça şikayetçi oldukları kulağımıza gelirdi. Bu tür rahatsızlık ve estetik kaygılar yanlış yapılan uygulamalar yada düzgün kullanılmayan malzemelerden dolayı oluşmaktadır.

Farklı türlerde porselen kaplama malzemeleri bulunmaktadır. Bu malzemelerin içerisinde metal destekli porselen kaplamalar, zirkonyum destekli porselen kaplamalar ve full estetik porselen kaplamalar yer almaktadır. Ön dişlerde kullanılan yanlız malzemeler yada ücretinin uygun olması dolayısıyla kullanılan metal destekli porselen kaplamalar mat gözükür ve zamanla diş etlerinde morarımsı bir iz oluşturur. Bu malzemeler ışığı yansıtıcı özelliğe sahiptirler. Zamanla diş porselen malzemelerin bozulması ile damaklarda ve diş etinde baskı hisseden hasta estetik kaygısını da oldukça fazla yaşamaktadır. Şikayetler kullanılan bu malzemeyle sıkça olmaktadır.

Oysaki zirkonyum destekli porselen kaplamalar ve full porselen kaplamalar ışığı geçirgenlik özelliği ve doğal dişe en yakın uyumu ile damaklala ve diş etleriyle mükemmel bir uyum sağlar. Estetik kaygının yaşanmadığı bu malzemeler hastada en üst seviyede memnuniyet yaratmaktadır.

Ayrıca zaman içerisinde bakımı ve koruması doğru yapılmamış olan porselenler bozulmaya mahruz kalır. Diş etlerinde oluşan tartar ve bakteriler porselenleri dişten ayırır bu durum kötü görünümün yanı sıra diş eti hastalıklarını ve dişlerin çürümelerinide beraberinde getirecektir.

Porselen diş uygulamaları sonrasında diş bakımı, diş temizliği, gargara, diş ipi ve belirli aralıklarla diş hekimi kontrolleri ihmal edilmeden devam ettirilmeleri gerekmektedir.

Diş kaplama uygulamaları hakkında diğer bilgiler

Porselen Kaplama Diş Etine Baskı ve Renk Değişimi
Kaplama Dişin Ömrü Ne Kadardır ?
Porselen Kaplama Modelleri
Porselen Diş Kaplama Fiyatları

144 Yorum

Yorum Yaz

kaan

Doktor bey merhabalar size bir sorum olacaktı. Ön dişlerim protezli ve sürekli olarak bu bölgelerden kan elmektedir. Sabahleyin diş fırçalarken bölge sürekli olarak kanamaktadır. Acaba bana ne gibi birşey önerirsiniz.

Uzman doktor

Merhaba, protezleriniz doğru yapılmadı ise diş etinize baskı yapıyor olabilir durumunuzu değerlendirmesi için dişhekimine muayene olmalısınız. geçmiş olsun

Karabatak

Doktor bey benim diş eti çekilmesi başlangıcı var diş hekimne düzenli olarak giderim diş taşı olmadığına eminim dişlerimide sürekli olarak düzenli bir şekilde fırçalarım aslında neden olduğu konusunda bir bilgi istiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz ? Dişlerimide yeni yaptırmıştım.

Uzman doktor

Dişlerinizi yeni yaptırdım derken porselen kaplama yaptırdığınızı varsayarak cevaplıyorum. Kaplamalarınız diş etine baskı yapıyor yada diş etiyle uyumlu değildir o yüzden çekilmeler olmuş olabilir. Yada fırçalarken sert bir fırça kullanıp bastırarak fırçalıyor olabilirsiniz, bu yüzdende çekilmiş olabilir. Bir diş hekimine muayene olursanız, önce çekilmenin nedeni belirlenip, ona göre bir tedavi uygulanabilir.

Tuvana

Merhaba doktor bey ben önceden dişlerime porselen kaplama yaptırmıştım. Sonrada dişlerim zamanla morarmaya ve sürekli olarak kanamaya başladırlar. Diş hekimi beni bir tedavi sürecine aldı. porselen dişleriçıkarttı ve diş etlerimin iyileşmesi için bir dinlendirme dönemine aldı. Şu anda geçici dişlerleyim. Acaba kızarıkların tam olarak geçirilmesi için başka neler yapılabilir ?

Uzman doktor

Geçici dişleriniz dişetlerinize baskı uygulamayacak şekilde konumlanmış olmalı. Buna rağmen kızarıklıklar geçmiyorsa dişetleriniz cerrahi olarak düzenlenebilir..

Muhammed

Merhaba doktor bey ben öndeki 2 uzun olan dişimden sağdakini kaplama yaptırdım rengi azda olsa farklı bu renk farklılığını nasıl düzeltirim varmı tedavisi doktara gitmeden onerirseniz sevinirim…

Uzman doktor

renk farklılıklarında ya kaplamayı yeni baştan yaptırmanız gerek yada kaplamanın rengi diğer dişlerinizden daha açık ise diğer dişlerinizde beyazlatma işlemi yaptırırsanız rengi tutturursunuz.

Muhammed

çok teşekkür ederim doktor bey gittim tekrar yaptırdım alt dişimde azcık uzunluk varmıs onuda aldırdım ustede yenıden daha acık yaptırdım hem yaptırdıgım kaplama degılmıs dolguumus kaplama agustosta falan düşünüyoruz Tekrardan teşekkürler… (:(:(:

Uzman doktor

Rica ederim.. Mutlulukla gülümsemeniz dileğiyle..

şeyma

merhaba doktor bey benim ön dişim kırıldı iltihap kaptığı için ameliyet olmak zorunda kaldım doktorum kırık olan dişimi aynı boyuna getirdi fakat dişimin üst tarafı yani kendi dişimin rengi giderek karardı ve alt tarafı daha beyaz kaldı doktorum bunun normal olduğunu dişimin giderek dahada kararacağını söyledi tek yolun porselen diş olduğunu ama onuda yaşımın genç olduğu için yapmak istemediğini söyledi 18 yaşındaym ama bu durumdan çok rahatsızım ünivertsiteye gitmeden porselen yaptırmayı düşünüyorum ama korkularım var ön taraftaki sağlam olan dişimle aynı olurmu porselen olduğu anlaşılırmı ya da kötü dururmu kullanımı kolaymı

Uzman doktor

Hayır kararan dişin üzerinde beyazlatma işlemi ve daha kaplama uygulamarı diğer dişlerinizin rengi tutturulabilir.

yasemin

diş eti çekilmesi var ve bu durumdan son derece rahatsızım porselen kaplama yaptıra bilirmiyim

Uzman doktor

Diş eti çekilmeleri için öncelikli olarak tedavi görmelisiniz. Çok iyi bir diş bakımı içerisinde olmalısınız. Muayene için randevu alabilirsiniz.

mogol

hocam mrb.lar kaplama dişim değiştirildi ancak herhangi bir şey yediğimde içtiğimde uyurken herhangi bir sıkıntım yok.ancak normal dururken sinir edici bir durum yapıyor baskı yapar gibi ve diş ipi veya kürdanla sürekli kaplama diş ile diğer diş arasını kurcalıyorum ve biraz mukus akıntı olunca rahatlıyorum(sinüzüt kontrolu yaptırdım ve negatif çıktı)cevabınız için tşk.ler.

özgür

merhaba hocam. 10 yıl önce alt ve üst dişlerime metal destekli porselen yapıldı. bu dişlerden genel itibariyle hiç memnun kalmadım. şu sıralar zaman zaman ağrı ve sızlama yapıyor. diş eti çekilmeleri var. ne yapılabilir…

Uzman doktor

Kaplamalarınız değiştirilerek full porselen kaplama uygulamalarına dönebilirsiniz. Full kaplamalar diş eti ile uyumlu ve daha estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

ravza

Merhaba doktor bey. İki gun once alt tamamen kaplama 6 dise 13 dis yaptilar. Ust arka bir dise 3 dis metal destekli kaplama porselen dis yaptilar. Agzimda uzun durunca arkalardan kestiler. Ustende kestiler.ama hala uzun duruyorlar. Boylarindan birazdaha kisalttirmak istiyorum. Yalniz kesilen yerlere cila atmadilar. Yemek yerken cok zorla yiyorum yemekler disime yapisiyor.ayrica kaplamalarin degdigi yerler agriyo.kisacasi dislerimden memnun degilim.bu sikayetler normal mi yoksa discimi yapamadi.cok huzursuzum .ne yapmam lazim bilgilendirirseniz sevinirim.

Uzman doktor

Bu durumlarda dişleriniz yapılmadan önce diş hekiminizle çok iyi bir diyalog içerisine girmelisiniz. Sizin için demiyorum. Bu konuları ve yorumları okuyan binlerce kişi var. Eğer kaplama diş için karar aldıysanız bunun geri dönülmeyen bir iş olduğunu bilmelisiniz. Dişlerinizi kestirdiniz ve kaplama yaptırdınız burada yaptıracağınız diş hekimi çok önemli örnek veriyorum bir klinik kaplama dişe 400 tl veriyor diğer bir klinik 2400 tl veriyor ve deniyor ki neden bu kadar pahalı sonuç bu şekilde olmasın diye kullanılan malzeme, diş hekiminin becerisi, diş hekimi ile hasta arasında kurulan diyalog, bilgisayar ortamında dişlerin önceden tasarlanması vb. bir çok etki sonucun mükemmel olmasında etken konulardır. Bunun cevabını dışarıda aramanız bu noktadan sonra zor görünmektedir. Diş hekiminize problem yaşadığınız her konuyu en ince şekilde anlatınız ve sorununuzun çözümünü diş hekiminizde arayınız. Dışarıda sorularınızın cevabını bulmanız için öncelikli olarak gidip muayene olmalısınız ve yeniden cebinizden vermeniz gerekir. Geçmiş olsun.

gökçe

hocam mrb bişey sorcam benim dişim kırıldı doktor iki dişine kaplama yapıcam dedi yalnız ben korkuyorum kotu dururmu bunun baska caresi yokmu yani ? 🙁

Uzman doktor

Full porselen estetik kaplamalarla dişiniz çok daha estetik ve güzel bir görünüm alır. Bu konuda uzman olan bir diş hekimine bu işlemi yaptırırsanız ve daha önce diş kaplaması olan hastalarını görerek buna karar verirseniz bir sorun olmaz.

paranoya

hocam merhaba ben zirkon kaplama diş yaptırdım (üs ön 1,2-1,2) herhan gi bir kavgada bir yumruk darbesiyle sizce düşer mi

kyra

Doktor bey, bir yıl kadar önce üst dişlerimi kaplama yaptırdım ve memnundum başlarda.Ama
sonradında diş etim şişti ve diş etime bastığımda kokulu bir sıvı geliyor.Çok kötü koku yapıyor.
Dişçime gittim ve “bişey yok..herşey normal”dedi 🙁 Çok iyi bakım yapmama rağmen hala sıkıntı
yaşıyorum. Beni bilgilendirip yönlendirir misiniz? Teşekkürler. .iyi çlşmlr

Uzman doktor

Diş etlerinizde iltihaplanma olabilir. Diş bakımını eksiksiz bir şekilde yapınız. Ayrıca yeniden doktorunuza görünmenizi öneririm..

mehmet

merhaba doktor bey Ben ön dişlerimi kaplama yaptırdım ama bir tanesinde diş eti çekilmesi sorunu yaşıyorum diğerleri gayet normal gözüküyor ne yapmam gerekli

Yusuf

merhaba doktor bey ben ön 4 dişim kaplama .diş etimde biraz morarma var kaplama yapalı yaklaşık 1 hafta civarı oldu bu önemli bir problemmi yoksa geçici bi durummu

Uzman doktor

Merhaba yusuf bey kaplamada kullanılan malzemenin özelliği çok önemlidir. Eğer metal destekli kaplamalar kullanıldıysa bu kaplamar ışığı geçirgenliği olmadığından dolayı dişlerinde böyle bir görüntüye neden olabilirler. Fakat dişetlerinizde oluşan renk değişimi yapılan işlemden dolayıda olabilir. Düzenli olarak fırçalamanız çok önemlidir. Diş bakımını, diş ipi kullanımını, özellikle gece yatmadan önce ve sabah kalktığınızda diş fırçalama alışkanlığınızı ihmal etmemeniz gerekmektedir. İhmal ettiğinizde estetik kaygılarınız artabilir.

selvii

Merhaba doktor bey ben üst ön dişime yakın bir dişimi kaybettim.diğer dişlerim sağlam olduğu için sadece bir dişe bir diş olarak köprü yaptı doktorum. zirkonyum olarak yaptırdığım dişimin rengi acayip sırıtıyor.Açık duruyor ve çok yapay çevremdekiler belli olmuyor dediler uzaktan evet ama yakından çok net farklı bu konuda ne yapmalıyım. tekrar dişmi yaptırmalıyım.yine aynı sorunu yaşamaktan korkuyorum şuan hiç mutlu değilim. düşüncenizi ve bilgileriniz için şimdiden sağolun.

Zeynep

Merhaba doktor bey benim yaşım 14 liseye geçerken ön dişlerimin ayrık olması nedeniyle tel taktıracağım . dişlerim küçük ve doğuştan sarı fakat çok çarpıcı şekilde sarı değil. Tel takma sürecimin bitmesiyle 15 yaşıma gelmiş olurum.porselen lamina yapmak için yaşım küçük mü veya ne yapmalıyım beni bu sorulardan kurtarırsanız çok memnun olurum

hatice

merhaba hocam diş eti hastalığı nedeniyle alt ön 5 dişim çok kötü bir görüntüde ve sallanıyor ayrıca üst ön 2 dişimin arası ayrıldı üniversite hastanesine gittim ancak sürekli gel gitlerle oyaladılar yaptıramadım ne yapmalıyım?şimdiden tşk.ler

ezgi

Merhaba. Ben on üst 6 dişime porselen kaplama yaptirdim fakat köpek dişimi daha uzun yaptı ve bi yanindaki gerçek disimle arasinda daglar kadar fark var. Sizce bu normal mi. Sonuçta rahat rahat gülemiyorum hekim ise alışırsın diyor

şerife

doktor bey iyi günler benim ön dişim porselen 16 yaşında kırıldığı için porselen yaptırdım şuan 21 yaşındayım ve dişimde 2 veya 3 yıldır üst kısmında morarma oldu bu neyden kaynaklı acaba bi sorun olur mu ? diş hastanesine gitmeye korkuyorum şimdiden teşekkürler

leyla

Merhaba hocam bir yaklaşık bir ay önce ön iki disime zirkonyum porselen yaptırdım ama doktorum malzemenin cam seramik olduğunu söyledi. Disim ilk Algida hoş ama arkası sararmış ve kısa şimdi ne yapmalıyım

Ceren

Merhaba hocam benim kanal yapılan dişim kırıldı kaplama yaptırdım sadece porselen ve diş etim kıpkırmızı acıyor sizce normal mi?

Mehtap

Merhaba, on disimin birinde dis etimde kist vardi. Disim cekildi kist temizlendi. Dis etim dinlendikten sonra implant yaptirdim. 5 ay gecti daha oncede dis etimin rengi mordu halen daha mor bunun sebebi kullanilam malze mi yoksa kistten dolayi mi? Rengin degisme imkani var mi zirkonyum implant yaptirdim.

Eda temiz

Doktor bey merhaba
Yaklaşık bir yıl önce doktorum sol üst en arkadaki dişimi 20lik dişimin çürüttüğü söyleyerek kanal ve dolgu tedavi Arasında zor karar verip nihayetinde dolgu yaptı.fakat sıcak soğuğa karşı hassasiyet hissediyordum çok rahatsız edici boyutta olmadığından doktora gitmedim.şimdi sol alt 20lik dişim çıkıyor ve diş etlerimde özellikle bir dişimde ağrı yapıyordu bu şikayetle doktora gittiğimde üst dolgumdaki rahatsızlığımıda belirttim.üst dişim çok arkada olduğundan diş fırçasıyla temizliğinin pek mümkün olmadığını bakteri biriktiğini Ağrıya sebep oldğunu ve porselen kaplama yapılırsa sorun kalmayacağını söyledi.5 gün önce porselen kaplama yapıldı fakat dayanılmaz derecede ağrıyor.özellikle geceleri Ağrıdan uyanıyorum arveles içiyorum 2 3 saat sonra ağrı geri Dönüyor andorex gargara yapıyorum daha hafif ağrı kesicilerle günü geçirmeye çalışıyorum kar etmiyor.diş etlerimin rengi beyazladı.doktorum sadece şaşırıyor olmaması gerekli ağrının çok şaşırtıcı diyor birde 16 aylık bebeğim var gebelik sonrası ağzın yeni toparlanıyor olabilir diyor siz ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler

arzu

Merhaba doktor bey ben 4 sene once dislerimdeki curukler dolduruldu 20 lik disim ameliyat edildi sag disimin ustundeki etim simsiyah oldu gecmedi herkes soruyor disetin niye boyle diye cok utaniyorum artik gulemiyorum bile ne yapabilirim cok tesekkurler

bircan

bütün dişlerimi yaptırdım implant olanlardan çok memnınum ancak ön üst dişlerim kendi dişlerimin üzerüne zirkon yapıldı ancak şekillleri hoşuma gitmeyince sökülüp yeniden yapıldı yeni yapımdan sonra diş etlerimde çok yanma var renkleri kırmızı değil ama biber değmiş gibi üst ön dört dişimin eti yanıyor doktorum ise yok bişey diyor ama çok rahatsızım 6.000 lira para ödedm ama çok acı çekiyorumm

hüseyin

Merhaba hocam ben bundan iki ay önce üst ön ve yazılarımi metal destekli porselen dis yaptırdım fakat natural dislerim iki ayda iki defa apse yapti doktorum film çekti bi sorun görünmüyor dedi ama dislerimin üstüne basamiyorum suan ne yapmam gerekir üstelik yaşımda genç yardımcı olabilirsiniz çok teşekkür ederim

sema

Ön üst dislerimde sıkıntı olduğu için porselen yaptırmıştım. Ama üst diş etlerim çok şiş ve renk değişikliği var. Ayrıca sık sık kanıyor. Estetik olarak da hoş görünmüyor. Yaşım daha genç ve sürekli dişciye gitmekten yoruldum, korkuyorum.

Uzman doktor

Sema hanım ön bölgede yapılan dişleriniz muhtemelen metal destekli olduğundan dolayı estetik kaygılar yaşıyorsunuz. Diş etlerinizdeki görüntü ve dişlerinizdeki görüntününde nedeni budur. Metal kaplamalar diş etlerinde kanama ve görüntü açısından da sorunlar yaşamanıza neden olabilir. bu kaplamaları zirkonyum ile değiştirmenizi öneriyorum. Diş Zirkonyum Fiyatları

burak

ön üst dişlerimi zirkonyum yaptırdım fakat estetik olarak büyük gözüküyor ve ana dişlerimle renk uyumu sıkıntılı çözüm yolu var mıdır ?

Uzman doktor

Burak bey bu tür uygulamalarda kaplamaların yeniden yapılması gerekir.

hicran

Hocam merhaba ben bir trafik kazasi sonucu on us alti dia ve alt alti disimi porselen yaptirmak zorunda kaldim fakat dis etlerim kazada morardi ve hic gecmedi baska bir sorunum ise dislerimi yaptirdiktan sonra ustteki porswlen dislerimin icinde kesilen disler curudugu icin yaklasik bir yil sonra alti disi tekrar yaptirdim disle dis eti arasinda bosluk oluyor doktorum bunun olabilecegini soyledi. Aradan alti ay gectikten sonra disim kirildi yine gidip ust alti disi tekrar yaptirdim farkli doktorlara gittim hep ama hepsibin yaptiginda da bosluk hisswdiyorum bu benim talihsizligim mi anlamadim yoksa bu normal bisey mi. Alttaki porselenleeimde hic bir sikinti yok fakat tek bir tanesinde dis eti cekilmesi olusmaya basladi bunu evde kendi imkanimla dogal yollarla gecirebikirmiyim

Uzman doktor

Hicran hanım bunu doğal yollarla geçirmeniz mümkün değildir. Bu durum sizin talihsizliğinizden dolayı da değildir. Yanlış yapılan bir uygulama söz konusudur. Uyulanan kaplamalar metal desteklidir. Metal destekli kaplamalarda diş etlerinde morarma ve diş eti ile arasında bu şekilde bir açıklık gözükebilir. Kaplamaların değiştirilmesi gerekiyor. Bu konuda uzman diş hekimine tedavi olmalısınız.

Ebru

Merhabalar doktor beni iki yıl önce dişim kırıldı çarpma üzerine kırıldığı için komple zedelendi acıma olduğu için kanal tedavisi uygulayıp dişimin yarısı durduğu için vida takıp kalan bölümü malzemeyle kapatıp diş yaptılar dişimdeki ağrı devam ettiği için bi başka doktora gittim oda o yapılan dişin sonradan eklenen kısmını kırıp vidayı çıkarıp tekrar bir kanal tedavisi yaptı tekrar vida yerleştirip kaplama yaptı ama estetik bir malzemeden yaptı kaplamayı sanırım zirkon du metal yok içinde tamamen beyaz bir dişti dişimi çekmeden tek kırılan dişe kaplama yaptı ve üstünden bir sene geçti biraz biraz arada diş etimde ve dişimin içinde ağrı sızlama hissediyorum dokunduğmda ısırdığımda yok sadece bazen o ağrı geliyor soğuk sıcak temasının ardından oluyor genelde acaba sebebi ne olabilir ve diş etimde renk farklılığı var sadece o dişimin yanından üstüne doğru olan bölümünde

Uzman doktor

Ebru hanım sorunlu olan bu dişinizin çekilmesi ve yerine mplant uygulaması yapılması implan üzerini de zirkonyum kaplama uygulaması ile estetik bir görünüm kazandrılması daha doğru bir tedavi şekli olabilir. Sorunlar ve ağrılarınız gittikçe artabilir. Bu türlü bir tedavi çok uzun ömrülü olabilir. Sonuç olarak bu tedaviye doğru zaten gitmektesiniz.

adem

Eşimin ön tek dişi porselen diş eti morlugu var ve bu onu çok rahatsız ediyor bunun kesin çözümü varmı varsa ne yapmamız gerekiyor rica etsem bizi bilgilendirmisiniz…

Uzman doktor

Adem bey eğer uygulanan porselen kaplama metal destekli malzemeden ise diş etlerinde bu türlü bir soruna neden olabilir. Uygulanan kaplamanın zirkonyum kaplama ile değiştirilmesi ve iyi bir diş hekimine bu işlemin gerçekleştirilmesi çok iyi sonuçların alınmasını sağlayabilir. Geçmiş olsun.

Sevim Yüksel

Merhaba
Yaklaşık 3 sene önce porselen diş yaptırdım.Bir kaç ay sonra da dilimin yan tarafı yanmaya başladı. Ve bugün oldu hala geçmiş değil. Doktorlara söylediğimde görünürde bir sorun yok diyorlar.Önereceğiniz bir şey var mı?

ömer

merhabalar ben ön üst dişlerimi porselen kaplama yaptırdım. ama damağıma tam oturmadı boşluk var bu yüzden ağzımda koku yapıyor çok rahatsızım bu durumdan ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun…

busra

ön dişlerimde dolgu var ve renkleri neredeyse kahverengi oldu. Ama hangi doktora gitsem dolguları değiştirmedi, müdahale etmeye gerek yok dedi.Kaplama yaptırmalı mıyım?

Uzman doktor

Büşra hanım eğer estetik kaygılar yaşıyorsanız kaplama yaptırabilirsiniz. Yaptıracağınız kaplamalardan daha sonra pişman olmamak için iyi bir diş hekimine başvurmalısınız. Zirkonyum kaplama yada yaprak porselen kaplama lamina uygulaması yaptırabilirsiniz. Bu konuda istanbulda diş hekimi cem erdoğan ı önerebilirim.

Buse

doktor bey ben ön sağ dişimden kanal tedavisi oldum ve aradan 1 yıl geçtikten sonra dişim kararmaya başladı.Ve bütün dişlerim gayet mükmmel bir şekile sahip doğuştan. ve ben kararan en ön dişime kaplama yapmaya karar verdim.Aslında doktor laminante tedaviside olduğunu söyledi ama kendileri yapmıyormuş.(yaşadığım şehir küçük bir şehir herhangi bir fakülte veya çok özel doktor yok)
dişimi kestiler ön dişimi.kaplama yapıldı ve dişim diğer dişlere göre beyaz ve ışığı yansıtan bir diş.ayrıca diş etimdede kararma meydana geldi.Şimdi ise o kaplama yerine laminante yapabilir miyim? yaparsam hepsine mi yapmam daha estetik olur? yardımcı olursanız sevinirim 🙂

Buse

estetik olan dişlerim kararan ve yerine kaplama yaptırdığım diş sebebi ile güzelim dişlerime çok üzülüyorum bütüün estetikliği kayboldu resmen 🙁

numan

sayın doktorumm bundan 3 ay once kanal tedavısı yaptırdım dısımee ve porselen taktılar su anda porselen dısım de agrı var ve doktora gıttım tekrak ve bana yukselti var o yuzden agrıyo dedı baska bısı yok dısıne iyi bak dedı yolladı benı ve uzatıyı aldı 3 gun gecti ama halen agrılarım var

şeyma

merhaba doktorum ön dişime kaplama yaptırdım lakin diş etimde hafıf morluk var kaplama yaptıralı baya oldu ama diş etimdeki morluktan nasıl kurtulabılırım?

Aslı

Merhaba ben zirkonyum diş yaptırdım fakat bir dişim morardı. Sanırım alttaki asıl dişimin karartısı. Nasıl düzelir. Yardımcı olur musnuz

Uzman doktor

Aslı hanım alttaki dişinize bayazlatma uygulaması daha sonra yeniden kaplama uygulaması yapılması gerekecektir. sanırım alttaki dişiniz kanal tedavili..

HATİCE

merhaba hocam 3 yıl önce ön üst 2 dişime kanal tedavisi yaptırdım ve yine üst dişlerimin tamamına kaplama yaptırdım.ön üst 2nci ve 3ncü dişlerin arasın da çekilme olduğu için kaplama tam olarak oturmadı,dolayısıyla yemek parçaları giriyor koku yapıyor.hatta kaplamanın bir kaç yerinden daha yemek parçaları giriyor,çünkü zaman zaman beyaz bir şeyler çıkıyor.bu demek oluyor ki oralarda da boşluklar oluşmuş ve yemek artıkları büyük bir kısmın altlarına yayılmış durumda…sıkıntılarım sadece bunlar değil kaplamalar bazı yerlerde baskı yapıyor sanırım çünkü hiç bir temas olmadan bazı yerlerde kanamalar oluyor.hele hele fırçalama esnasında dahada artıyor.çok az da olsa diş etlerimin bazı yerlerinde renk değişimi (kızarma) ve diş eti uzaması gibi bir görüntü..diş macunumu değiştirdim kanamaları biraz daha engellemiş oldum,tamamen kesildi de diyemem.en son olarak da dudak içi soyulmalarım mevcut…:( kısacası anlat anlar bitmiyor sıkıntılarım…düşünceleriniz ve önerileriniz nelerdir?

Uzman doktor

Hatice hanım diş etlerinize bir iltihaplanma mevcuttur. Mutlaka diş eti tedavisi görmelisiniz. Ayrıca mevcut kaplamalarınızında değişmesi gerekiyor. Bir diş hekimine başvurmalısınız.

HATİCE

kaplamalarımın değişmesi gerektiğini düşündüm ama ihtimal vermek istemedim.çünkü doktorumun söylediğiyle yaptığım araştırmalar bunu göstermiyordu. en az 10-15 yıldan söz ediliyordu.3 yıl çok sayılmazdı.hatta kaplamaların arasında veya üst kısımlarında tartar mı oluştu ki bu rahatsız edici kokular geliyor dedim.düşüncemin doğruluk payı nedir sizce? en acı olanı doktorumun Hatice hanım bu dişleriniz gayet sağlam sadece buraya köprü veya implant düşünebiliriz dememesi..keşke acele etmeseydim 2nci bir doktorun da fikirlerini alsaydım.sonuçta saç değil ki bu kökü bende tekrar çıkar ve uzar…ama diş çok önemliymiş gerçekten …hayattaki en pişman olduğum şey dişlerimi kestirmiş olmamdır.ömrüm boyunca da bu böyle devam edecek.neyse olan oldu ama sizlere tek tavsiyem hastalarınızın dişlerini kendi dişlerinizmiş gibi düşünün ve geri dönüşü olmayan hatalardan uzak tutun onları ;( şu an bile gözlerim doluyor çok üzgünüm gerçekten…son olarak da tek korkum,kaplamalarım değiştiğinde hala aynı sıkıntıları hatta daha fazlasını yaşıyor olabileceğimdir. adım gibi emin olduğum, dişlerimi günde en az iki kere ve daha fazla fırçaladığım,zaman zaman eczanelerden aldığım gargaralarım, ay da 1 kez karbonatla gargara yapışım bazen de diş ipi kullanışım,düzenli olarak da 6 ay da bir diş temizliği yaptırışımdır!yönlendirdiğiniz için teşekkürler.SAĞLIKLA KALIN İNŞAALLAH.

Uzman doktor

Hatice hanım ben sizi istanbul da dr. cem erdoğan a yönlendirebilirim. Bu konuda iyi bir diş hekimine başvurmalısınız.

HATİCE

PARDON; Çok önemli bir ayrıntıyı daha sormak istiyorum. anlattıklarımdan yola çıkmanız gerekirse,empati kurun lütfen…ben olsaydım şu noktadan sonra şunları şöyle , bunları da böyle yapardım diyebilir misiniz? …nedendir? nelerdir?

süleyman

merhaba doktor bey.6 yıl önce, geceleri dişlerimi sürttüğümdn dolayı mineler tamamen aşındığı için 28 dişimi metal destekli porselen yapmak zorunda kaldım.Dişlerimi düzenli olarak paradontax ile fırçalamama, arayüz fırçası kullanmama ve listerin ile çalkalamama rağmen, son yıllarda dişlerimde ciddi sızlamalar oluyor.Diş eti uzmanı, dişlrimde çkilme olmadığını söyldi.protez uzmanı, sert gece plağı yaptı, aralıksız kullanıyorum.doktor, kaplama yapmakla hata yaptığımısöyledi.Su içsem, dişlerim sızlıyor,bıktım artık.
1.Sızlamalarımın geçmesi için ne yapabiliriz?
2.Alt çenemde diş köklerinde iltihap başladı, onlar da ağrımaya başladı.Bu kadar özen göstrmeme rağmen neden bunlar oluyor?
3.Antidepresanların diş eti çekilmsine sebep olduğu doğru mudur?
4.Bütün bunların reflü ile ilgisi var mıdır?
Çok uzun yazdığım için özür dilerim ama grçekten çok zor durumdayım.Cevabınızı merakla bekiyorum.Teşekkür ederim.

ezgi

hocam merhaba ben 4 ay önce dişlerimi kaplama yaptırdım diş etlerime bıraz bastırınca sıvı gibi bişe geliyor ve koku oluyor nedenleri nelerdir teşekkür ederim.

aslı karkaş

merhaba ön iki dişime yaklaşık iki ay önce kaplama yaptırdım konuşmamı etkilediğini değiştiğini düşünüyorum doktoruma sorduğumda hiç bir problem olmadığını söylüyor kaplama dan sonra bu tarz şikayetler olabilirmi

Uzman doktor

Tabiki Aslı hanım kesinlikle olabilir. Konuşma dil diş uyumu ile birebir ilgilidir. Eğer dişleriniz en ufak milimle ön veya arka bölgeye yapılırsa büyük konuşma problemleri yaşarsınız.

ahmet

hocam ön dişlerimin ikisi porselen ve diğer dişlerle renk farklılığı var bunu düzeltmek mümkün mü?

merhaba ben bir ay önce önden 2 numaralı dişim dahil 5 li metal destekli porselen kaplama yaptırdım.Kaplamalarım kendi dişlerimin üzerine yapıldı.Yeme içmede bir problem yaşamıyorum fakat ön dişlerim estetik açıdan renkte uyum sağlamıyor arka dişlerimden memnunum.Acaba önden 2 ve 3 numaralı dişlerimi zirkon kaplama yaptırıp arka eski kaplamalarımı kullanmaya devam edebilirmiyim.Yani 5li takım kaplama dan önden ikisi iptal edilebilirmi yoksa 5 inide değiştirmek zorundamıyım?

Hüseyin

Merhaba doktor bey ben ön dişlerimden birisini kaybettim ve kaybettiğim dişimin yanındaki dişte biraz çürük, kaplama yaptırmayı düşünüyorum köprü kaplamamı yaptırayım yoksa İmplant mı ? çok kararsızım köprülerde boş dişin olduğu yerdeki damak erir implantta diş orjinal durmaz diyolar. cevabınız için şimdiden teşekkürler

sıla

merhaba hocam ben daha bugün kaplama yaptırdım ön dişime genetik bir bozukluktan dolayı fakat normal diş seviyemden biraz uzun olmus ve alt dişlerim yapılan kaplamaya çarpıyor sanki öne doğru gibi hissediyorum bunun düzeltilebilme imkanı var mı? varsa nasıl olabilir?

emine

merhaba hocambir ay önce üst bütün dişlerime kaplama yapıldı fakat ben hiç memnun degilim çünkü yapılan kaplamalar hem çok büyük ve daha önde dudruyor ben konuşurken cok zorlanıyorum benim kendi dogal dişlerim bu kadar büyük ve önde degildi yani kısacası sorum bu kaplamaları degiştiricem fakat cıkarılırken cok agrı olurmu ve allttaki dişlerime bir zazarı varmı

Uzman doktor

Emine Hanım merhabalar Kaplamalarınızın değiştirilip yeniden yapılması gerekmektedir. Iyi bir diş hekimi tarafından uygulandığında çıkarılmasında ve yeniden yapılmasında herhangi bir zorluk ve sıkıntı yoktur.

betül

merhaba doktor bey. ben 1 ay önce lamine diş yaptırdım. fakat diş etimle dişim arasında boşluklar var. doktorum bunun normal olduğunu zamanla diş etlerimin aşağıya inerek bşlukları kapatcağını söyledi. ben güven alamadım. sizce böyle bişey mümkünmüdür?

Uzman doktor

Betül Hanım merhabalar yapılan kaplama tedavisi doğru olmadığından dolayı bu tür durumlarla karşılaşılabilir fakat sonucu tam olarak görebilmemiz için bir süre beklemeniz de fayda vardır

ferhat

Merhabalar doktor bey. Bnm öndeki üst iki dişim kırıldı ve dolgu yaptirdim onlara fakat o dolgulardan biri siyahlaşma başladı ve kötü bi görüntü oluyor. Ben bunu düzeltmek için ne yapabilirim. Şimdiden tşkr ediyorum

Uzman doktor

Ertan Bey merhabalar kırılan diş çocuğun kalıcı diş ise yerine gelmeyecektir dolgu tedavisi yapılması gerekmektedir

gulcan arslan

Hocam 3 yil once porselen 5 tane. Dis taktirdik onceden dis etlerimde morarlik yoktu ve dis yerinden cikiyor ve koku yapiyor ne Yapmaliyim lutfen ACİL

gulcan arslan

Simdi morarlik var hocam

Uzman doktor

Canım Merhabalar bu kaplamaları değiştirilmesi gerekmektedir Geçmiş olsun

Uzman doktor

Fatma hanım merhabalar günlük olarak yüzlerce cevap geldiğinden dolayı çok hızlı bir şekilde cevap veremiyorum fakat Elbette mutlaka tüm sorulara cevap vermeye çalışıyorum Öncelikle geçmiş olsun bu konuda en kısa zamanda bir pedodonti uzmanına götürmeniz gerekmektedir

Deniz

ön üst dişlerimi zirkonyum yaptırdım. ön dişlerimi küçültmek için damak yapıldı. Fakat güldüğüm zaman estetik olarak damak gözüküyor ve diş etimin ile renk uyumu yok ?. Kaplamayı yaptıralı 15 gün oldu. Zamanla damak rengi kendi diş eti rengime benzermi?

Uzman doktor

Deniz hanım merhabalar burada uygulanmış olan malzemenin kalitesi çok önemli değil Eğer metal destekli biridir Konya kaplama uygulandı ise damak rengi kendi diş rengine benzemeyecektir fakat full Zirkonyum kaplama uygulaması yapıldıysa zamanla diş rengi doğal diş rengi ne benzeyecektir dediğim gibi burada önemli olan kullanılan malzemelerdir.

Deniz

merhabalar doktor bey
cevabınız için teşekkürler.. sorumu tam anlatamadım. sorumu tekrar edecek olursam…Ön dişlerime Zirkonyum alt yapılı porselen (cercon) kaplama yapıldı. diş rengim ile herhangi bir sorun yok. Ancak ön iki dişim çekildi yan dişlerimle destekli zirkon köprü ve küçültmek için damak yapıldı.
sorum şu ki damak rengi zamanla kendi diş eti rengine döner mi?

Uzman doktor

Evet tabiki zamanla fark edilemeyecek seviyeye gelecektir.

Deniz

yeniden merhabalar yukarıdaki soruma ek olarak

Ön dişimin üzerini örten diş eti yapıldı. pembe renk olan yapay diş eti kendi diş etime benzer mi?
teşekkürler

Uzman doktor

zamanla fark edilemeyecek seviyeye gelecektir.

Duran Beler

Hocam benim porselen dişlerden köpek dişi dedigimizin bir kısmı ve ön dişimde çok hafif çatlama var tırnak geçirsem dahi takılmıyor o çizige Doktoruma gitmem imkansız yurt dışındayım ne önerirsiniz ve porselen dişe dolgu yapılırmı yapılırsa görünümünde herhangi bir bozukluk olurmu Teşekkür Ederim

Duran Beler

Köpek dişin bir parçası kırık yazmayı unutmuşum Pardon

Ebru

Merhaba
köpek dişimn iki yanında bulunan dişimin ucu kırıldı. Dişimin kalan kısmına dolgu yapıldı ancak o diş kırılmadan dolayı küçülk duruyor ve gülümsediğimde görünüyor. Bu dişin ucuna ekleme yapılabilir mi?Yapılabilirse zirkonyum mu tercih etmeliyim porselen mi? Teşekkürler,

ömer

öndeki iki dişim kücükken kirlimisti sonra kararmaya başladi bende porselen kaplama yaptirdim ama rengi diger dislerime gore daha beyaz oldu ne yapabilirim

sude

mrb doktor bey ben kaplama yaptırdım 1 hafta oldu arka taraf karardı acaba neden olabilir

sude

porselen yani

Ali

Merhaba hocam.arka dişlerime 5 kaplama yaptırdım 2 dişim kesildi fakat 1 haftadır agrılarım geçmedi.agrı kesici almadan duramıyom.hergün akşam işten gelince aynı saatte agrıyor.normalmi bu durum.dişlerimi biraz fazla kesti o olabilirmi.bilgi verirseniz sevinirim yeşekürler.

yüksel

merhaba,1 yıl önce kanal tedavili dişimin üzerine kaplama yaptırdım (sağında bir kaplama solundada protez diş var köprü yani) 2 hafta önce sıcak yemek yerken ağrı girdi ve o günden beri hassasiyet var ve üzerine bassınca baskı hissi var,bu ara diş doktoruma gittim diş etlerinde problem var dedı ve 3 seanslık temizleme işlemine başladı.Antıseptık gargarada kullanıyorum gerçi biraz hafıfledi ama üzerinde yiyemiyorum.Size sormak istediğim kaplamayı söktürüp yeniden yaptırmam faydalı olabılırmı zıra doktorum rahatsız olmaya devam edersem söküp yeniden yapmamız lazım dedı yoksa bıraz daha bekleyeyımmı? cevabınız için teşekkür ederim

mert

mrhb hocam ust dıslerım kablama gecen ıntıhap aldı ve ılac kullandım ındı fakat damagımda az bırsey kurumus sekılde duruyor ve damagımda moralma gerılme oluyor sızce neden

Sevda

Merhaba acil yardım lütfen alt ön dişlerimin dört tanesine porselen yaptırdım bir hafta sonra ağrı çok şiddetlendi diş etlerimde çok ağrıyor çenem de şişlik meydana geldi ne anlama geliyor bu???

dilek

merhaba doktor bey, ben 28 dişimin tamamını zirkonyum yaptırdım 28 diş ve 2 kanal tedavisine 7500 ödedim tanıdık aracılığıyla gitmiştik fakat yinede çok ucuz geldi bana fiyat şimdide endişelenmeye başladım bunların zirkonyum olmama ihtimali var mı diye? bir de daha 10 gün oldu yaptıralı dişlerin arkasında lekeler oluşmaya başlamış sigara kullanıyorum ama sabah akşam düzenli olarakta fırçalarım, zirkonyumunda kolay kolay sigaradan caydan kahveden etkilenmediğini okumuştum, bu normal mi? ve zirkonyum kalite kalite değişir mi doktora bunu sorduğumda değişmez demişti bende ona güvenerek yaptırdım ama şimdide pişman oldum amacım ucuza kaçmakta değildi çok ikna edici konuştu bir sorun olmaz diye düşünmüştüm bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz bana rica etsem? 🙁

Sabit Mehmet

İyi günler . Şuan bende 5 tane kaplama var renk değişimi için biraz daha beyazlatma şansım var mı ya da sökülüp başka takılabilir mi ?

sadiye

merhaba hocam ben iki ön dişimi kaplama yaptırdım ama rengi açık kaldı ne yapmam gerekir

seyda

merhaba doktor bey , ben 7 ay önce ön dişlerimi zirkon diş uygulamasıyla yaptırdım daha öncesinde de diş eti morluklarım vardı fakat pek umursamadım şimdi ise aşırı rahatsızım ve diş eti m orlukları tedavisinden çekiniyorum yapılan dişlerim cıkarıldıktan sonra mı diş eti tedavisi yapılır ve tedavisi süresi ne kadar sürer yardımcı olabilir misiniz

Deniz

Merhaba Hocam, ön üst ve alt dişlerinde kırık ve yamukluk var devlette sadece metal destekli kaplama yapılıyor şuan için maddi sebeplerden dolayı devlette yaptırmak zorundayım metal destekli kaplamalar çok sorun çıkartır mı? Daha sonra değiş girme şansım varmı

Seher polat

Iyi gunler hocam bir yil once on ust dislerime devlet hastanesinde dort tane metal alt yapili kopru dis yapildi dislerimi duzenli fircalar ve temizlerim fakat damaklarda morarma ve Şişmeoldu ne yapmalıyım bide benim normalde altin haric gumus ve diger metallere alerjim var ondan kaynaklanıyor olabilir mi

Aysegul

Merha ba Doktor Bey;
Ben yaklasik dort ay once zirkonyum kaplama dis yaptirdim alt ve ust cene olmak uzere.fakat dislerim disetime baski yapiyormus gibi surekli ozellikle aksamlari agri yapiyor.disetlerimde herhangibir kizariklik ya damorarma yok ama disetlerimde hep bir agri varve beni cok mutsuz editir.Dis hekimim bazi dislerime kanal tedavisi yapti ama brnim sikintilarim yine de gecmiyor.sizce ne yapmaliyim.

tuna

meraba üst sol dişlerim protez yapıldı fakat rengini beyz istediğim halde biraz daha mat yaptılar ve ben bundan rahatsız oluyorum nasıl düzeltilebilir tekrar mı diş takılması gerekir yardımcı olyrsanız çok sevinirim

Seda

Merhaba doktor bey ben 2gün önce ön üst dislerim kırılınca kaplama yaptirdim birseyler çigneyip yiyemiyorum acaba bir sorunmu var bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

Eda

Merhaba hocam ben ondislerimden 5tane kaplama yaptim disetlerim sisti ve cok agriyorlar cvb bekliyorum

Gamze

Merhaba Hocam benim ön dişim üç gündür çok ağrı yapıyor hiçbir şey ısıramıyorum hatta dokunamıyorum. Doktora gittim dişin sinirleri ölmüş kanal tedavisi olacaksın diyor. Kanal tedavisi olunca dişim de ileride kararma olur mu? rahatlıkla ısırabilir miyim? bu dişin ölmesi nenden kaynaklanıyor? diğer dişlerimi kurtarmak için ne yapmalıyım? cevap verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Efsun

Merhaba hocam 2 yıl önce iki ön üstteki çürük dişlerime zirkonyum yapıldı.diş etim mor görünüyor ilk başlarda doktor diş etini fırçalarsan geçer dedi ama 2 yıl oldu geçmedi. Şimdi ise dişin kökü siyah ve çürük olduğu için diyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim bi tedavisi var mı

Naz

Doktor bey ben 10 sene önce metal destekli porselen yaptırdım dış etlerimden çekilme başladı doktora gitigimde degistirmem gerektiğini söyledi iki farklı doktora gittim bir tanesi direk zirkonyum yapalım ama açıp bakmak gerekir dedi diğer doktor ise dış filmine bakarak dişlerin daha önce kesilmiş zirkonyum olmaz yine metal destekli porselen yapılabilir dedi sizce ne yapmalıyım?

DİLEK

merhaba;

ben 3 hafta önce seramik kaplama yaptırdım ön dişlerimde üst 10 alt 6 dişim bir hafta sonra çok sararması sebebiye çıkarıldı düzeltildi tekrar takıldı 3 haftadır kullanıyorum fakat sabah fırçaladığımda beyaz olmasına rağmen öğlene doğru sararıyor sürekli diş fırçalıyorum bunun sebebi ve çözümü nedir doktorum çok fazla yorum yapmıyor konuyla alakalı siz beni aydınlatırmısınız.

Sadiye

Hocam benimde dış etlerimde kanama oluyor alt dişlerin protez doktora gitsem protezkerimi cikartirmi sizce dış etlerimde rengi koyu oldu

Ekrem

Hocam merhaba.Annemin dişlerini porselen yaptırdık,ama dişler ile damak arasında boşluk kalmış ,kaplama dişler ile damak arasında(beş dişin olduğu ön alt kısımda) az bir boşluk kalmış .Bu normalmi?

Fatih şen

İyi akşamlar hocam yeni kaplama yaptırdım dislerimi kompile sizliyor nedendir acaba

Meryem

Acaba dış sizlamaniz gectimi 2 hafta oldu benimde ağrılarım hiç geçmedi geçici yapıştırdı doktor her kontrele gittiğimde kanal tedavisi yapıyor ağzıma hayır hangisi agirdiginida bilemiyorum çok pişman oldum ağrının ne zaman geciceginide bilmiyoruz

Elif

İyi günler, ben zorken kaplama yaptırdım ve yaptırmadan önce doktorum diş etimde kesme yaptı, uzun ve estetik görünmesi için ama şimdi diş etim çok kızarıklık ve kanıyor ne yapmalıyım

Berna Balta

Merhaba doktor bey, yaklaşık 3 aydır sağ 6 numaralı dişim için tedavi görüyorum. Kanal tedavi sonrası kaplama için randevu verildi ve işlem diş kesimi ve geçici kaplama malzemesi takılması ile devam etti. Geçici kaplama yapıldıktan 1 gün sonra düştü ve 1 hafta dişsiz kalmak zorunda kaldım. Sonrasında dişi taktırmak ve kalıcı kaplama için ölçü vermeye gittiğimde diş etimde büyüme olduğu gerekçesi ile lazer kesim yapıldı. Bir sonraki seansta hazır olan malzeme denendi yükseklik olduğu için tekrar gönderildim ve son seans için gittiğimde kalıcı kaplama takıldı ve yükseklik hissettim. dişimin üzerinde geçici kaplama olduğu halde diş etimin uzadığı söylendi ve tekrar diş etim lazerle kesildi fakat bu sefer diş etimde ciddi bir kanama meydana geldi. Bunun üzerine kanaması durdurulmaya çalışıldı ve üzerine kalıcı malzeme yapıştırıldı. Fakat anestezinin etkisi geçtiğinden beri yanağıma dokunduğumda çene kemiğimde ağrı hissediyorum. Enfeksiyon olasılığı beni çok korkutuyor. Dişimi kaybetmek istemiyorum. Sizce sorun ne olabilir? Çok teşekkür ederim.

Süheyla

Ben üst dişlerime komple kaplama yaptırdım ama çok kalın oldu ağız yapım ve aynı zamanda psikolojim bozuldu değiştirmek mğm değilmi

ali

merhaba hocam ben dis yaptiriyorumda metal destekli yaptıracam ilerde ette morarma dişte arıza vs bi problem yaratırmı zirkonyum dahamı sağlıklı olur bütçem sıkışık secimi size bırakıyorum hangisini onerirsiniz

Öncelikle saygılar. Ben bundan 3 ay önce üst altı dişimi kaplama yaptırdım ve gayet iyiydi fakat son 2 gündür yemek yemek hayal oldu azıma bir lokma atsam dişetlerinde saatlerce dinmek bilmeyen ağrılar ve sızılar oluşuyor ne sebeb den anlayamadım yönlendirirseniz sevinirim.

Caner tezcan

Hocam sakarya da devlet hastanesinde dış yaptırdım kaplama 3 ay olmadı daha taktiği kaplama sallanıyor ve koku yapıyor öne taktiği dişinde arkası kı

rık o şekil taktı benim ne yapmam gerekiyor hekim değiştirme şansım varmı acaba

Betül

Merhaba doktor bey,ben bugün köprü diş taktırdım dişlerden bir tanesinin daha sarı durduğunu farkettim ,diğerleri kendi dişlerime çok uyumlu sadece bir tanesi farklı bunun için önerebileceğiniz bişey var mı rengini biraz daha açabilir miyim ne yapmalıyım teşekkürler

Merve

Hocam merhaba benim ön iki dişim yaklaşık 10 yıl önce kırıldı ilk olarak metal destekli kaplama yaptırdım daha sonra çok fazla diş Etimin morarmasından dolayı zirkonyum kaplama yaptırdım diş etlerimde belli bir miktar kesildi ama morarma ve şişlik devam ediyor şişkinliği nasıl geçirebilirim ?

yeliz

Merhaba Doktor Bey ben alttan en arkadaki disimin bir önündeki disime implant yaptirdim ancak üst yapidan sonra sorun olustu sıkısma batma ve agri hissi var kaplama ölcüsü dijital alindi tekrardan ama bu his gecmedi özellikle sıkısma bölgesinde hissediyorum ne yapmaliyim

Merhaba hocam,4 yıl önce kırılan öndeki iki üst dişimi porselen kaplama yaptırdım şimdi ağrı yapıyor.Doktora gittim bana kaplamanın altındaki dişin tedavi edilmesi gerektiğini söyledi.Dişlerimin görüntüsünden de memnun değilim zirkonyum kaplama istiyorum 15 yaşındayım şimdi değiştirsem sorun olur mu?

Mustafa

Hocam slmlar ben sağ ve sol tarafa alt dişlere 5 üye köprü diş yaptırdım çok gittim geldim hatta 2 yada 3 defa yaptırdım elmacık kemiğim şişti yüzüm estetik olarak bozuldu kemiğin şişmesi mümkün mü şu an ağzım boşta yeniden yaptıracam ama tekrar aynı sorunlar çıkar mı yüzğm estetik olarak yibe düzelir mi

Mustafa

Hocam lütfen cvp verebilirmisinşz çok sıkıldım 1 yıldır köprü dişle uğraşıyorum ne yapacam ben psikolojim bozuldu keşke hiç bulaşmasaydım köprü dişe

Seda k

Hocam merhabalar ben öndeki iki disime kaplama yaptim da dis etlerim aciliyo ve morariyo. Ben doktoruma ne kadar soylesemde kayniyacak deyip deyip duruyo hocam bide gercek disimde bi hassaslik seziyorum .Hocam ben uni okuyorum baska sehirde artik gitme zamanimda geldi ben bu disi sokturmesem kaynar mi hocam o dis eti

Seda kk

Hocam en ondeki iki disime kaplama yaptirdim ama dislerimi gece firlacayip sabah kalktigimda hep morarma kenarinda sanki bi aciklik var .Hocam bide su siralar kalici disimde bi agri bi sizlama sanki sallamiyomus gibi geliyo. Damaklarimda şiş hocam ne yapsam ne etsem bilemiyorum 4 gun sonra okulum aciliyo konyaya gidecegim.Cikartmak istemiyorum bu dis eti oraya kaynamaz mi hocam bide bu kalici disim geceleri agriyo bide bi sizlama var hatta geceleyin sanki nefes alip verirken sanki hava aliyomus gibi hissettim.Çıkartmadan devam etse m benim kalici dislerimi dis etlerimi etkiler mi hocam .

Hüseyin

Hocam üst damagımda ufak yara gibi bir şey var oraya dilimle bastırdıgım zaman òn kapalamalarım çıkacakmış gibi oluyor ve acı veriyor yutkunur ken bile

serkan

Merhaba hocam 4 yıl önce yapışmalı protez yaptırdım..Günlük sürekli yanak kemiklerim ve göz altındaki kemiklerim ağrıyor ve sürekli sanki yüzümü içerden bir şey çekiyormuş gibi oluyor.Acaba bu yapılan protezler baskı mı yapıyor?

hanife

Merhaba zirkonyum kaplama yaptırdım rengi a2 ama diger dislerime gore sarı oldu rengini açmalari mumkunmudur

Mert

Merhaba ben arka azı dislerime köprü yaptırdım sinirlerden dolayı sanırım.agri yapıyor sızlama şeklinde hafif hafif geliyor bu geçici mıdır acaba

merve

hocam merhaba on dişlerimlerimde ayrıklık var porselen kaplama yaptırmayı düşünüyorum diğer dişlerim düzgün yapılan kaplama ile dişlerim arasında renk uyumsuzluğu olur mu

duygu

Doktor bey ben 1 hafta once once kopru yaptirdim fakat disetim ile disimin arasinda bitaz bosluk var, dilim surekli oraya gidiyor. bi sorun olur mu

Yasemin

Doktor bey iyi geceler sizdennricam bana bir dermN olunsun istiyorum ozel bir hastanede implant ustu zirkonyum yaptirdim implantlarda hicbir sikinti yasamadim fakat protezlerim takildiktan sonra sanki aci biber deymiscesine yanma sizlama var vede aylarsir gecmiyor doktorumuz bir sonuc elde edemedi zirkonyum fiyat konusunda bir hata yapmislRdI ben bu hatayi kabul etmeyip yapmak zorunda olduklarini soylemistim dislerimi kotu bir malzemden yapmis olabilirlermi acaba bu nasil anlasilir panaromik film cekiyorlar kontrol ediyorlar ama bir sikinti olmadigi soyleyip beni gonderiyorlar cok zor durumdayim aci cekmeyin birakin siddetli agrilar gerginler yapiyor birde bana zirkonyum maddelerine karsi alerjim olabilecegini dusunerek test yaptirmami soylediler randevum martin sonunda ve bunun sonucunuda beklersem 2 ay daha boyle agri…fakat arastirma yaptigimdada zirkonyumun alerjik bir durumu olmadigi belirtiliyor bu yanma ve sizlama nerden kaynakli olabilir lutfen yardimci olabilirmisiniz

Eda

İyi akşamlar doktor bey benim üstte 4 ön dişim kaplama aralarından biri çekilmiş 3 dişim rendelenip kaplandı 2 buçuk oldu porselen yaptıralı bu aralar diş etim hafif şişti ve morardı ve boşluk olanın yanındaki dişim çok sızlıyo etim çekiliyo ben kaplamam hava alıyo sanıp doktora gittim bi hava yok açık yer yok dedi ama halen çok sızlıyo bişey içtiğimde yediğimde sizce geçer mi gargaralar ve hapla?

hayrettin aksoy

Merhaba,
ustten 7 dişimi kaplama yaptırdım.Fakat daha sonra kaplama dişlere baskı yaptığından diş eti kanaması meydana geldi.ve diş etleri ust kısım kırmızı rengi aldı.Kaplamayı sokturursem problem ortadan kalkar mı?
Şimdiden teşekkürler.

BAHAR

Hocam şu an 22 yaşındayım 15 yaşında ön üç dişimi kaplama yaptırmak zorunda kaldım ve yaptrdıktan bır hafta sonra dustu baska doktora gıdınce doktor hatası var dediler kendi dişlerimin çok aşıtıldığı soylendı o zaman tekrar yaptıramadm sekız yıl olacak o dişlerim tekrar yapıstırıldı ve morarma var şuan o üç dişimin üzerinde artık korktugumdan dolayı diş hekimlerine guvenemıyorum ne yapmam lazım..

Pelin

Doktor bey merhaba ben 9 ay once empress kaplama yaptirdim. Disin biri gecen hafta dustu baska bi disciye yapistirttim ayni gun yine dustu ertesi gun gittim dis etin kizarik dedi gargara verdi 5gun sonra gel dedi.5gun sonra gittim iyilesmis dedi tekrar yapistirdi ogun yine dustu .ertesi gun gittim bu kez civi yapistirdigimiz yapiskanla yapistircam dedi suanlik dusmedi duruyo.yapilisi yanlis dedi ondan tutmamis yapiskanlar sizce nedir sorun

Ramazan

Merhabalar;

Metal destekli kuron diş yapıldı fakat diş etiyle arasından mesafe var dilim sürekli oraya takılıyor sinir bozucu. bu normal mi zamanla kapanırmı?

Dilek

Hocam merhavalzt

Ben tek tek takilan ust. On 8 adet emax yaptirdim ama on diste cok hafif one dogru birkac milim kayma oldu. Ama hic bir agri sizi hic bisey yok. Ne yapmam gerekiyor.

Elif

Merhaba
Porselen dişlerimi cikarttirip zirkonyum kaplama yaptırdım.4’lü blok halinde fakat dişimin bir tanesi diş etinin üstünde görünüyor.bunun tekrar düzeltilmesi mümkün müdür? Nasıl bir işlem gerekir?

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce