Akıllı Dişler

akıllı diş

Her geçen gün insan sağlığı için yeni bir icat çıkarken bu icatlar hem insanların hayatını kolaylaştırıyor hemde daha uzun yıllar sağlıklı bir şekilde hayatlarını devam ettirmelerini sağlıyor. Onlardan birisi olarak tanımlanan akıllı dişler sayesinde uzmanlar hastalarının sağlıklarını bu dişlerle kontrol altına alabilecek herhangi bir ağız problemi karşısında bu dişlerin tesbiti ile problemli bölgelere müdahale edebilecekler.

Akıllı dişler kişinin günlük olarak yemek yeme, sakız çiğneme, sıvı tüketimi vb. tüm ağız içi aktivitelerini takip edebilecekler. Aynı zamanda kişinin çene harekelerini, hastalıklarını, öksürüklerini de takip eden bu dişler tıp alanında doktorlara büyük bir yardımcı program gibi çalışmaları sürdürecekler..

Diyetisyenlerde akıllı dişlere büyük önem veriyorlar. Akıllı dişler kişinin çene haraketlerinden kişinin diye programına uyup uymadığını tespit edebilecek ve diyet dışına çıkacak hastaları tespit edebilecekler.

Solunum yolları enfeksiyonu ile başa çıkmanın en önemli yöntemlerinden birisi olacak olan akıllı dişler hastanın ağzından elde edilecek verilerle hastanınrahatsızlığı kolayca belirlenecek ve tedaviye yönelik olarak yapılacak işlemler belirlenerek hastanın daha kısa süre içerisinde sağlığına kavuşturulması sağlanacaktır.

Akıllı dişler kişilerin kötü alışkanlıklarınında izlenmesinde başrol oynayacaklar.. Kişi sigara, alkol gibi alışkanlıklarının bırakılmasında başrol üstlenecek olan akıllı dişler aşırı derecede yemek yenilmesini ve obezite hastalarında da başrol oynacaktır.

İnsanların en önemli aktivitelerinin ağızda olduğu son derece aşikardır. Uzmanların bu yönde geliştirecekleri her icat insan sağlığını dolayısı ile insan hayatını bir nebze daha uzatmada yada insanların sağlığını korumasına yardımcı olacaktır. İnsanın dişleri ile yaşamı doğru orantılıdır. Yapılan bu icatlarda da anlaşılacağı üzere ağız ve diş sağlığı kişinin hayatındaki en önemli dönüm noktalarından birisidir.

Akıllı dişler henüz deneme aşamasında olup kullanılması gayet rahattır. 1 santimetrelik takma dişlere yerleştirilen akıllı çipler (sensörler) sayesinde kişinin günlük alışkanlıkları izlenebilecektir. Kişinin günlük aktiviteleri tespit edildikten sonra bu aktiviteler, bilgisayar ve doktorların cep telefonlarına rapor olarak aktarılabileceklerdir.

%95 yakın bir doğruluk payına sahip olan sensörler sigara, alkol ve diğer kötü alışkanlıkların bırakılmasında da başrol oynayacaktır.

Diş hekimliği hakkında diğer bilgiler

Çarpık Diş Tedavileri
Protez Diş Çeşitleri
Dişlerinizin renginden şikayetçi misiniz?
Diş Kaplama Sonrası Renk Uyumsuzluğu
Diş Beyazlatma Ürünleri
Diş Hekimi Kök Hücre Dönemi
Ağzım sürekli kuruyor ne yapmalıyım ?
Gülüş Tasarlamak
Dental Tomografi
Dişçiye Hangi Zamanlar Gidiyoruz ?
Akıllı Dişler
Dişlerinizi Fırçaladıktan Sonra

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce