Çarpık Diş Tedavileri

invisalign

Modası geçmiş ve özellikle bayanların kullanmaktan son derece rahatsız oldukları diş telleri artık yavaş yavaş tarihe kavuşuyor.. Çarpık dişlerinden şikayetçi olan ve rahat bir gülümseme gerçekleştirememekten şikayetçi olan hastalar tedavi aşamasında kullanılan diş tellerinden oldukça şikayetçiydiler.. Bu durumun bilincinde olan ve bu telleri kullanmaktan hoşnut olmayan uzmanlarda yeni tedavi uygulamaları ile hastaların estetik kaygısı gütmeden hem çarpık diş tedavilerini gerçekleştirmekten hemde rahatça gülebilmelerinden oldukça memnunlar.

Nüfusun yaklaşık olarak %50 ortalamasında çarpık diş sorunu bulunmaktadır. Fakat çarpık diş tedavilerinin süresinin uzun olması ve sorundan çok uygulanan tedavideki estetik kaygıların daha fazla olması insanları bu sorunun tedavisinden uzat tutmaktadır. Çarpık diş tedavisi için bir hekime başvuran her hasta ön kaygılarla doktoruna sorular sormakta ve görüntüsünün ne kadar çirkin olabileceği ile ilgili büyük endişeler taşımaktadır. Yapılan yeni tedavi yöntemlerinden bir nedenle haber alamamış olan hastalar hala eski diş teli yöntemlerinin kullanıldığını sanmakta ve kaygılar nedeniyle tedaviye gelmemektedirler. Oysa ki yeni yapılan tedavilerde kullanılan aparatlar ve telsiz yapılan Invasilign yöntemleri ile çarpık diş sorunları tedavi edilmekte kişi tedavi süresi boyunca hiçbir estetik kaygı yaşamadan düzgün ve istediği dişlere kavuşabilmektedir.

Invisalign yöntemi hakkında bilgi veren uzmanlar bu yöntemin çarpık dişleri düzeltmek amacıyla geliştirilen braket ve teller kullanılmadan uygulanan bir sistem olduğunu belirtmektedirler. Bu yöntemde kullanılan aparatlar dişlere takılabilen ve çıkarılabilen oldukça şeffaf olan en büyük avantajının ise kişiye özel olarak tasarlanan sistemler ütünü olmasıdır. BU aparatları kullanıcılar çok rahat bi şekilde kullanmakta ve istedikleri zaman çıkarabilmektedirler. ece uyurken takılabilen ve tedavi aşamasının gece uyurken bile sürdürülebildiği bir uygulamadır.

Çarpık Dişlerde Şeffaf Tedavi Uygulamaları

Çarpık diş tedavilerinde kullanılan yeni uygulamalar diğer klasik tel tedavilerinden oldukça farklıdır. Bu tedavi uygulamasında hastalar estetik anlamda hiç bir kaygı yaşamamaktadırlar. Dışarıdan hiç bir şekilde fark edilemeyen bu sistem çarpık diş tedavilerinde de çok iyi sonuçlar ortaya koymaktadır. Invisalign çarpık diş tedavilerini diğer bir avantajı ise ağız temizliği ve diş hijyeni konusunda diğer yöntemlere göre çok daha kolay temmizlenebilir ve yıkanabilir olmasıdır. Diğer çarpık diş tedavilerinde uygulanan yöntemlerle yemek yemek ve içmekte hasta zorlanırken bu tedavi uygulamasında ise hasta bu aparatları istediği zaman çıkarabildiği için yemek yemede ve içmekte hiç bir zorluk yaşamayacaktır.

Invisalign tedavileri diş hekimi kontrolü altında yapılmalı ve düzenli olarak doktorun belirleyeceği seanslara katılarak tedavinin kısa süreler içerisinde tamamlanması sağlanmalıdır. Invisalign tedavilerinde belirli kontroller ve sasnlarla hastanın ağzına göre ve iyileşme oranlarına göre yeni aparatlar hazırlanır ve doktorunuz sizlerden bu aparatları diğer seanslara kadar düzenli olarak kullanmanızı ister. Diğer eski verilen aparatlarla yeni aparatlar arasında dişlerinizin durumuna göre yeni düzeltici farklar bulunmaktadır. En merak edilen sorulardan birisi ise bu tedavinin ne kadar bir sürede tamamlandığı.. Bu tedavi süresi belirli kontroller ve seanslarla birlikte hastanın durumuna ve ağızdaki çarpık dişlerin konumuna göre 9 – 15 ay arasında sonuçlanmaktadır. Yapılan seasnlar ve düzeltme işlemleri ile kullanılan düzletici plaklar 18 – 30 arasında eğişiklik gösteriyor. Diğer eski tedavi uygulamaları olan diş telleri ise 18 – 24 ay kadar uzun bir süre sürmektedir. Aradaki zaman farkı ve estetik kaygılarıda hesaba kattığımızda yeni uygulamaların ne kadar başarılı ve hasta açısından son derece rahat olduğunu görebiliyoruz.

Her yaşta hastaya kolaylıkla uygulanabilen Invisalign çarpık diş tedavi yöntemleri ne kadar bir zamanda sonuçlanabileceği önceden bilinmektedir. Doktorunuz sizlerle edavi öncesinde konuşacak ve sizleri her konuda bilgilendirecektir. Diğer eski tedavi yöntemleri ise doktora ve hastaya bağlı olmakla beraber ne zaman sonuçlanacağı bilinememektedir.

Önceden Alınacak Önlemlerle Çarpık Dişler Durdurulabilir Mi ?

Diğer konularımızda da belirttiğimiz gibi süt dişlerinen itibaren her 3 – 6 ayda bir diş kontrollerine gidilmeli ve çocuklarımıza bu alışkanlığı aşılamamız gerekmektedir. Dişlerin süt dişlerden itibaren nasıl çıkabileği hekimler tarafından bilinebilmektedir. Örneğin süt dişleri düzgünse ve aralarında boşluklar yoksa süt dişlerinden sonra bu dişler çarpışık olabilir. Kendilerini bilen anne ve babalarda ortodontik bir sorun varsa bu çocuklarında da olabilir ihtimali taşımaktadır. Düzenli kontrollerle çocukların daimi dişleri üzerinde etkiler oluşturulabilir ve çarpık olabilecek dişlere önceden müdahale edilerek bu durum durdurulabilmektedir.

Çarpık Dişlerin Oluşmasına Neden Olan Sebepler

Süt dişlerle beraber belli olan bu durumun bazı nedenleride vardır.. Bu nedenler;

– Genetik nedenler

– Çocukların yatış şekilleri ve beslenme bozuklukları

– Süt dişlerinin zamanı gelmeden çekilmeleri

– Parmak emme ve bu durumun sıklığı

– Çocukları ağızdan nefes alması

– Yalancı emziklerin uzun süreli emilmesi

– 20 yaş dişlerinin düzeni

Bu durum sizde varsa ve çocuğunuz içinde şüphe duyuyoranız diş hekimine gidip panoromik bir röntgen ile çarpık dişlere önlem alabilir ve bu durumu durdurabilirsiniz.

Diş hekimliği hakkında diğer bilgiler

Çarpık Diş Tedavileri
Protez Diş Çeşitleri
Dişlerinizin renginden şikayetçi misiniz?

Diş Beyazlatma Ürünleri
Diş Hekimi Kök Hücre Dönemi
Ağzım sürekli kuruyor ne yapmalıyım ?
Gülüş Tasarlamak
Dental Tomografi
Dişçiye Hangi Zamanlar Gidiyoruz ?
Akıllı Dişler
Dişlerinizi Fırçaladıktan Sonra

277 Yorum

Yorum Yaz

Meral

Merhaba doktor bey diş telleri takmak dişleri büyütüyor mu ben arkadaşlarımda gördüm dişleri büyüdü kızın bende de diş teli var acaba çıkarınca benimde dişlerim büyümüş olacaklar 🙁

Uzman doktor

Merhaba Ortodonti tedavinin dişinin boyutu değiştiremez, ön ust çenenin dişleri(köpek dişler ve ön 4 kesici ) fazla çarpık ve rotasyon varsa asıl dişin şekli yada boyutu (en – yukseklik) belli olmuyor .. Dişler duzeltikten sonra buyuk gelebilir .. Ama onlar orijinal şekli. Büyme kesinlilke olmaz

mazlum

merhabalar doktor bey kolay gelsin diş çapraşıklıkları ile ilgili bir sorum olacaktı sizlere dişlerimde inanılmaz bir derecede diş eğrilikleri var. Tel taktırmayı düşünüyroum acaba bu işlemi devlet hastaneleri yapıyorlar mı ssk sgk ?
diş çapraşıklık resimlerini öncesi sonrası görebilirmiyim ?

Uzman doktor

Devlet hastanesinde ortodontik tedavi yapiliyor diye biliyorum talep ve bekeleme sıraya göre sanırım.

şefik

Doktor bey benim yaşım 22 ön dişlerimde çarpışıklıklar var öyleki bir dişim damağıma deyiyor ve sürekli acı veriyor bana aldırsam mı aldırmasam mı bilemedim. Ortodontik tedavi uygulanabilir mi ve dişlerim düzelir mi ? Kötü olan dişimi aldırırsam diğer dişler boşluğu kapatır mı ?

Uzman doktor

Yaşınız ortodontik tedavi yaptırmaya engel değil. Dişin çekimi yerine bu tedavi ile düzelttirmeyi düşünmenizi öneririm

ediz

Merhaba doktor bey benim çene kapanma problemim ve çarpışık dişlerim var çenem sağ yana doğru kaymaktadır. Daha önce doktora gittim cerrahi bir yöntem uygulanması ve dişlerim içinde tel tedavisi uygulanması gerektiğini dile getirdi. Ben dişlerim güzel ve estetik görünmelerini istiyorum yaşım 16 ileriki yaşlarda daha da problem olabileceğini düşünüyorum. Çene ameliyatı olmaktan korkuyorum 🙁

Uzman doktor

Ameliyat olmadan tel takmak mümkündür. Bu durumda sadece dişler düzelir fakat çene kayması düzelmeyecektir.

Adem

merhaba doktor bey benimde dişlerim çarpışık fakat vbe tel ttakılmasını istemiyorum. Güzel ve estetik durmadığını düşünüyorum yaşım 30 oldu. dişlerimin düzelmesi için başka bir yöntem önerebilirmisiniz.
.

Uzman doktor

bu sorunun cevabı ancak detaylı ağız içi muayeneniz yapıldıktan sonra verilebilir.her ağzın ihtiyacına göre farklı seçenekler sunulmaktadır.ama genel olarak tel taktırmak istemeyenler için porselen kaplama seçenekleri(zirkonyum,lamina,metal destekli porselen) düşünülür.

asuman

Doktor bey benim ön dişlerim çarpışıklar biri içeri diğeri ise dışarı doğru yönlenmiş durumda doktora gittim tel tedavisi önerdi fakat ben tel tedavisi istemiyorum kesinlikle estetik tedavi porselen kaplama yada zirkonyum tedavi yapmak istiyorum. Bana ona göre bir yöntem söyleyin lütfen istediğim bu..

Uzman doktor

Öndeki beyenmediğiniz dişler kesilip küçültülür, daha sonrada üzerlerine porselen kaplama yapılabilir. Yada çapraşıklığın boyutu çok fazla değilse, kompozit dolguylada şekil verilebilir.

harika

Merhaba doktor bey benim dişlerimde çarpışıklık var ve benim dişlerime pek baktığımda söylenemez diş eti çekilmeside var bende. Çekilmiş olan diş etlerimden diğer dişleriminde çürümüş oldukları anlaşılıyor. Arka dişlerimi söylemek istemiyorum bile çok ağrılar çekiyorum. Yemeği ise sadece ön dişlerimle yiyiyorum. Dişçiden ve dişçi koltuğundan da ödüm kopuyor. Gülüş tasarımı yapmanızı istiyorum ve dişlerimi kurtarmanızı istiyorum. Neler yapılabilir ?

Uzman doktor

Çekilmesi gereken dişler çekildikten sonra kalan dişlerinizin durumuna, diş eti sağlığınıza ve kemik dokusunun kalitesine bakılarak ne yapılacağına karar verilecek. Muayene etmeden bu konuda bir şey söylemem pek mümkün değil. Gerek implantta gerekse diğer protezlerde estetik belli ölçülerde sağlanabilmekte, bazen bunu geçiçi protezlerle de hastaya önceden gösterebilmekteyiz. Yapılan tedaviye göre süre de değişir, protez yapabilmek için çekim yaralarının da iyileşmesi gerekiyor, bu da ortalama 1ayı buluyor. İmplant tedavileri 6-7 ayı bulabilmekte. İmplant yerine hareketli protez yada yeterli sayıda diş varsa porselen kaplama yapılabilir. Komple bayıltlıp yapılması gibi bir durum söz konusu değil, işlem öncesinde yapılan iğneler yeteri kadar uyuşukluk sağlar, gerekirse ilave iğne yapılabilir.

halit

Hocam selam ben kendimi bildim bileli çocukluğumdan bu yana diş problemlerim var dişlerim çürür dişlerim çarpışıktır. Yüzüm dişlerimden yana hiç bir zaman gülmedi yaşım 25 oldu ve artık yüzüm gülsün istiyorum iyiki sizi buldum gördüm interrnetten yapmış olduğunuz dişlere rastladım mükemmel dişler ortaya çıkartmıssınız inşallah benimde dişlerim sizin yapmış olduğunuz gibi estetik ve güzel olurlar. Diş çarpışıklık tedavilerini ve diş boşluklarını nasıl tedavi edebiliriz. En kısa zamanda yanınıza gelicem hocam.

Uzman doktor

Çarpık dişler ortodonti(tel tedavisi) ile düzelebilir. ortalama 1-1.5 sene sürer. Ortodonti yapılmazsa, porselen laminate veneerler ile dişlerin görünüşleri ve çarpaşıklıklar düzeltilebilir.

nursel

Çarpik diş tedavisinde yaş sınırı varmıdır

Uzman doktor

Çarpık diş tedavilerinde (ortodontik) tedavilerde herhangi bir yaş sınırı yoktur.

cansu çakır

Merhaba doktor bey, benim üst 4 dişimde çarpıklık var, 18 yaşındayım ve daha önce ortodonti tedavisi görmeme rağmen teller çıktıktan sonra dişlerim eski haline geri döndü. Yaşım gereği ortodonti daha uygun biliyorum fakat yeniden tel takmak -estetik dahi olsa- istemiyorum. Bu yüzden estetik yöntemlere başvurmak istiyorum. Bilgi almak ve doğru tedavi yöntemini belirlemek için muayeneye gelmek istiyorum ancak zamanı benim için önemli. tedavi ne kadar sürer kaç gün içinde dişlerim yapılır? Bir de muayene ücreti hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar

merhaba bn 23 yaşındayım üst damağım dar ve alt çene geriliği var diş teli taktırmak istedim ama cerrahi olarak çeneni öne almamız gerek dediler .s çeneme müdahale ettirmeden dişlerime tek takılıp sağlıklı bir şekilde düzelmesi mümkün mü?

Uzman doktor

Doktorunuzun ön görülerine güvenmelisiniz. Çenedeki mevcut olan problemler giderilmeden işlemlerin yapılması sağlıklı olmayacaktır.

Rıza

Doktor bey yaşım 22 bu yaştan sonra tel tedavisi yaptırabilirmiyim ? Eğer takılırsa ne kadar kalacak bu teller sağolun

Uzman doktor

dişlerinizde ki çarpıklık tel takılarak düzeltilir.ama bozukluk sadece dişlerle değil çeneler arası ilişkilerde de mevcutsa(mesela alt çene çok önde,üst çene geride ya da tam tersi üst çene çok önde alt çene çok geride ise) o durumda iskeletsel bozukluk 22 yaşında olduğunuz ve büyüme ve gelişimi tamamladığınız için düzelmez.sadece dişsel bozukluklar düzelebilir.tahminen de 1-2 sene kadar takmanız gerekecektir.

fulya

Doktor bey çocuğumun süt dişleri dökülmeyeve altından kendi dişleri çıkmaya başladılar. Altta ve üstte daimi dişler çıktılar ama süt dişleri gibi düzgün ve beyaz değiller. Grimsi ve çarpıklar. Bu durumun nedeni nedir ?

Uzman doktor

Süt dişleri rengi itibariyle daimi dişlere göre daha mavi-beyaz bir renktedir.daimi dişler sürerken eğer kaviste yer varsa dil dudak hareketleriyle de çapraşıklıkları düzelir.çapraşıklık olup olmayacağına karar verip tedaviye yönelmek için erken bir yaş.arkadaki 6 yaş dişlerine fissür örtücü uygulanabilir.

kalamış

Doktor bey merhabalar dişlerim çarpık ve kapattığımda ön bölgede boşluk oluyor. Yaşım 28 acaba bu yaşta tedavi olabilir miyim ? Tedavi fiyatları nedir ? Devlete yaptırabilirmiyim ?

Uzman doktor

Şu anda diş ile ilgili her türlü sevk kaldırılmış durumda. Zaten 18 yaş üstüne ortodonti sevki eskiden beri verilmiyor. Dolayısıyla tedavi giderlerini özel hasta olarak karşılama durumundasınız.

serpil

Merhaba 35 yaşındayım ve 28 yaşında 20 liklerim çıktı diş doktorum aldirmami soyledi cenemde yer olmadığını dişlerimin şeklini bozabilecegini ancak ben korktuğum için cektirmedim hakikaten de alt disim 2 yıldır birbirine girdi ve artık gülerken konuşurken elim le kapatıyorum dişlerim le ovunerek gülen kahkaha atan ben şimdilerde gülmekten çekiniyorum dişlerim çok güzel di ne yapabilirim birbirine giren dişlerim için? 🙁

Uzman doktor

Önclikli olarak 20 lik dişlerinizin alınması gereken daha sonra ortodontik redavi ile dişleriniz kısa süre içerisinde eski konumuna geri dönecektir. Bir orotodonti uzmanına danışmalısınız.

sümeyra

Doktor Bey benim tek sıkıntım ön iki dişlerin ayrık ve çarpık olması iki diş için tel taktırıp çok para vermek istemiyorum laminate yaptırmak daha mantıklı geliyor ama sağlam cisim kesilecek ve ilerde çürüme yapabilir fikir verebilir misiniz

Uzman doktor

Bir ortodondist uzmanına danışmanızı öneririm.. Dişlerinizin durumunuzu görmem bilgi vermem açısından daha doğru olacaktır. Dilerseniz randevu alarak kontrol amaçlı gelebelirsiniz. Sitemizde telefon numaralarımız mevcuttur.

sarah

Benim dişlerim yamuk biraz yani çarpık oluyor sanırım. Ama ben de tel kullanmak istemeyenlerdenim. İnvasiling tedavisini çok merak ettim. Tedavi hakkında bilgi almak, görüşmek fiyat öğrenmek istiyorum.

Uzman doktor

Sitemizdeki telefon numaralarını arıyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Enis

merhaba,
dişim kırıldığında, kökü sabit kalmıştı. doktora gittiğimde, bir kaplama yaptı ve bir daha olursa kanal tedavisi yaparız dedi. 2 ay sonra tekrar doktora gitmem gerekti, doktor kanal tedavisi yaptı ve yine bir kaplama yaptı. bu kaplama da düşerse bir dahaki sefere porselen kaplama yaparız dedi. 3 ay sonra (dün) kaplama düştü…sorum şu, ben bu doktora bağımlı halde mi yaşayacağım ve kesin bir tedavi şekli yok mudur? saygılarımla…

Uzman doktor

Porselen kaplama uygulamaları sağlıklı bir dişe kavuşabilirsiniz. Diş hekiminiz gerekli müdahaleyi gerçekleştirecektir. Geçmiş olsun

hayat

Merhaba. Ben 20 yaşındayım ve alt cenemden iki tane Dişim geri de şeffaf tel taktirmak istiyorum.tel takarsam düzelir mi ?

Uzman doktor

Evet düzelebilir. Bir ortodonti uzmanından bu konuda destek alabilirsiniz.

KÜBRA

Merhabalar ben 20 yaşndayım.Üst çenemdeki öndeki dişlerimden biri eğri diğerlerinden fazla öne çıkık.Diğer dişlerimde hiçbir sorun yok.Ama birtek o dişim yamuk olduğu için göze çok batıyor..Tel taktırmak istemiyorum.İnvisalign tedavisi tek bir dişe yapılabiliyor mu ve ne kadara mal olur tek bir diş için?

Uzman doktor

Uygulanabilir bilir. Fiyatlar için bir ortodonti uzmanı ile görüşmelisiniz.

ŞEYDA

merhaba ben 24 yaşındayım. alt çene geriliği var ve üst dişlerimde çarpıklık var.şuan üst dişlerimde tel var 4 ay sonra alt çenemin üst çeneme paralel olması için çene teli takılacak düzelme ihtimali var mı yoksa geç mi kaldım?

Uzman doktor

Yapılan tedavilerle düzeleyecektir. Geç kalınan bir şey yoktur.

mehmet

Merhaba doktor bey,dislerimin ön iki dişi yerinde,onun yanindaki ilk disler arkadar yani arkaya dogru giden iki disim var.Bunlar duzeltilebilir mi?Masrafi ne kadar olur?Artik ozguvensiz oldum cevap verirseniz sevinirim.

Uzman doktor

Merhaba mehmet bey tabiki düzeltilebilir. Meraklanmayın bu konu hakkında bir ortodontist uzmanına danışmanız ve tel tedavisi uygulamanız gerekecektir.

mehmet

doktor bey ön dişlerimde 3 tanesi aşırı büyük ve yamuk.hemen yanında bir kırık var ve bu diş görüntümü epey bozuyor yaşım 17 tel kullanmadan nasıl yapılabilir invisalign yöntemi uygulanabilrmi cevap verirseniz sevinirim

Uzman doktor

Ortodontik bir sorununuz var. Eğer ortodonti tedavisi düşünüyorsanız tel tedavisi için bir ortodonti uzmanına başurmanız gerekicek.. Yinede arzu ettiğiniz estetik görünüme kavuşmanız zor. Bu nedenle diş estetiği uygulamaları yani aplama uygulamalı ile dişleriniz istediğiniz ölçüye ve kırık dişinizde istediğiniz görünüme kavuşabilir.

Bu konumuzu okuyabilirsiniz. http://www.distedavi.com.tr/empress-dis-fiyatlari.html

alev

Mrhaba doktor bey benim bir sorunum var cene yapım kucuk oldugu icin on dislerim alt ve ust cenedeki kopek dislerim ustten cıktı bu yuzden dislerim carpık 20 yasındayım simdide 20 lik dislerim cıktı onlar dislermi sıkıstırıyor agrı ve sisme yapıyor napmam gerek

Uzman doktor

Bu konuda bir ortodonti uzmanına danışmalısınız. Gerekli müdahaleyi ve düzeltmeyi doktorunuz sağlayacaktır. 20 lik dişlerinizin alınması ve ortodonti tedavisi görmeniz gerekebilir.

ahmet

doktor bey benim dişlerim bir tane öne ve ayrılık var bunu devlette yapabilirmiyiz ve bedevamı

arif

merhaba hocam sadece ön 2 dişimde hafif çarpıklık var ortodonti tedavi olmadan düzelebilir mi?

Uzman doktor

Hafif çarpışıklıklarda görünmeyen diş teli tedavisi yapılabilir. Gece aparatları ile hafif çarpışıklıklar tedavi edilebilir. Bu ortodontik bir sorundur. Dişleriniz sağlıklı ise bu şekilde tedavisi yapılması gerekir.

Ebru

Önde.bi tane.carpik.disim var.saglikli.ancak.egri. tek.dis.icin zirkonyum fiyati.ogrenebilirmiyim

Uzman doktor

Fiyatlar için lütfen telefon numaralarımızından iletişime geçiniz. Geçmiş olsun

serpil

merhaba doktor bey, 19 yaşındayım ve bende kesinlikle tel taktırmak istemeyenlerdenim. bi ortodonti uzmanıyla görüştüm yüksek ısrarım üzerine bi yöntemden bahsetti. benim iskeletsel bi problemim yokmuş doktorumun söylediği üzere zaten 20lik dişlerimi aldırdım o konudada bi sıkıntı yok birde köpek dişimde ve ön dişlerimde hafif eğrilik var. köpek dişlerimin arka yanındaki dişleri çekip diğerlerini geriye alarak yapabilceğini söyledi ama çok üstünde durmadı. böyle bişey mümkün müdür ve tel kullanmak gerekir mi bunun içinde yoksa başka bişey yapılabilir mi ? bilgi verirseniz sevinirim.

Uzman doktor

Estetik kaplama uygulamaları ile dişleriniz istediğiniz görünüme kavuşabilir. Bunun için şu konuyu okumanızı tavsiye ederim. Empress Diş Fiyatları Doktorunuzun söylediği uygulamada ise tel tedavisi yapılmaktadır.

Tolunay

Merhaba.Benim ust dişlerim düzgün fakat 12 yasinda çıkması gerekn bir disim 16 yasinda çıktı. Ve yamuk.bu disin duzeltilmesi icin komple tel takilmasi gerekiyormu

Uzman doktor

Eğer dişiniz dolgu ise ve ağrıyorsa yeniden diş hekiminize danışmanız ve dişinizin kanal tedavisi olması gerekir.

sevda

Merhaba doktor bey, benim üst çenem de sadece ön dişimden birtanesi carpasik geliyor acaba invisalign tedavisi olur mu ve tek bir cene icin fiyati ne kadar olur? Tesekkurler

Uzman doktor

Uygulanabilir. Bu durumu bir ortodonti uzmanına iletmeniz gerekecektir. Kontrol edildikten sonra gerekli tedaviye başlanılabilir.

deniz

Merhabalar,benim ön iki dişim yamuk biri daha önde ve çarpraz. Haliyle rahatsız oluyorum. Tel tedavi önerdi doktor ancak ben istemiyorum. Bunun yerine lamine kaplama istiyorum. Yapılabilir mi? Yaşım 19. Bunlara ilaveten dişleğim. Lamine tedaviyle dişleklik de azaltılabilir mi? Ve diyelimki muayene oldum , doktor tedaviyi ne kadar süre sonraya koyabilir ?

Uzman doktor

Çene problemleriniz varsa mutlaka ortodonti tedavisi olmalısınız. Eğer dişlerinile ilgili problem varsa muayene sonrasında uygun görülürse lamina kaplama yapılabilir. Facebook adresimizi kontrol ederseniz sizin durumunuzda olan bir hasta fotoğraflarını paylaşmış ona bir göz atınız.

bilge

Merhaba hocam ben küçük yaşımdan bu yana dişlerimle çok sorun yaşadım 23 yaşındayım şuan dişlerimde çok çürük var daha öncede dolgu yaptırdım ama dolgularım karardı on dişlerim özellikle senelerdir gülemiyorum gönlümce fotoğraf çektirirken dişlerimi göstermekten utanıyorum yeni evlendim ve gelinliğimle gülümseyen tek bir resmim yok ne yapmalıyım nereye gitmeliyim her dişçiyede güvenemiyorum ama artık gülümsediğim Bi resmim olsun istiyorum 🙁

Uzman doktor

Gülüş tasarımı uygulaması yapılması gerekir. Fakat öncelikli olarak diğer dişlerinizin durumu iyileştirilmeli. Gülüş Tasarımı facebook adresimizdeki yapılan hastaların fotoğraflarını görebilirsiniz. https://www.facebook.com/dishekimleri

Yasemin

Merhaba;
Ben üst ön dişelrimden son derece rahatsızım.Estetik dolgu yaptırarak düzelttirmeye çalıştım ancak yamukluğunu gideremedim.Tel taktırmak istiyorum ancak şöyle bir sıkıntım var, üst azı dişlerimde köprü var.Hala tel taktırma şansım varmı?Ya da ön dişleri küçültüp doğal görünümü verdirebileceğim yeni iki diş mi yaptırmam gerekiyor.Bana söyleyeceğiniz fikir doğrultusunda kendimi yönlendireceğim.
Teşekkürler.

Uzman doktor

Köprü protez taşıyan hastalara da tel tedavisi yapılabilmektedir. Bu konuda bir sıkıntınız olmasın. Eğer ortodontik tedavi ile sorununuzu tedavi ettirmek istiyorsanız. Tedaviniz gerçekleştirilebilir. Diğer yönden estetik uygulamalarda yapılabilir.

yusuf

Hocam merhaba oğlum 7 yaşında ön alt dişlerden 1tanesi kendiliğinden düşdu fakat yerine yamuk çıkıyor bugün farkına vardım on alt sut dişinin iç tarafında dişin hemen arkasında birtane daha diş. Çıkıyor süt diş oynuyor fakat diş çıkan diş yamuk gidiyor bizi bilgilendirir seniz sevinirim teşekkürler

Uzman doktor

Bir pedodonti uzmanına çocuğunuzu götürerek tedavi olmasını sağlamanızda fayda vardır. Dişlerini görmeden ve muayene etmeden konu hakkında yorum yapılması doğru olmayacaktır.

Oğuz

doktor abi yaşım 15 dişimin ön tarafında yamukluk var 15 yasındayım ve tel taktırmak ıstıyorum sgk veya ssk hepsi babamda var acaba kaç para gider ve o para geri gelir mi arkadaşım 4bin tl ye taktırmışssklı oldgu ıcın parası gerı gelcekmıs öle mi oluyo ne olur cevaplayın cevabınızı beklıorum.

Uzman doktor

Bu konuda bir malumatım yok..

melis

Merhaba. benim ön iki dişim üst üste tel taktırmak istmyrm ama zorndaym. tel taktırırsam uzun süre durur mu? 6-7 aydan fazla durmasını istemiyorum yasım 15. yardımcı olurmusunuz?

Uzman doktor

Bu süre dişlerinizin durumuna göre uzarda kısalırda..

beycan

merhabalar ben yaklaşık 7 yıl tel tedavisi gördüm doktorun tabiriyle tedavim bitmiş olmakta fakat benim üst dişlerim alt dişlerimi kapatmıyor.Sayın doktorum bu konu hakkında ne yapılabilir yardımcı olabilirmisiniz. tşkler

Uzman doktor

Bir çene cerrahisine durum hakkında danışılabilir.

Furkan

Öncelikler iyi günler ben 18 yaşında bir vatandasim alt ve ust cene köpek dişlerim arasında carpıklık var tedavi olmak.istiyorum ama telin o kapa görünümunden cekiniyorum 18 sene dir kendimi gülerken kendimi cok itici buluyorum ve 18 senedir dislerim acık fotoğraf.cekilemiyorum bana telin o kötü görünümünün olmadıgı tedaviler önere bilirmisin ve bu tedavilerin nekadar.zamanda tamamlandıgı hakkında.bilgi verirseniz çok mutlu olurum.

Uzman doktor

Durumunuz ortodontik ve bir ortodonti diş hekimi tarafından kontrol edilmesi gerekir. Diş teli tedavisi önerebilirim fakat diş estetiği tedavilerinizi sizi görmeden ve muayene etmeden öneremem..

asya

Merabalar doktor bey. 18 yasindayim ve on dislerimden sadece biri yamuk ama fazla degil ve diger dislerim oldukca duzgun bir dis.icin tel taktirmak istemiyorum. Baska yontem var mi ?

Uzman doktor

Durumunuz ortodontiktir. Eğer dişleriniz sağlam ise ve estetik açıdan görünümünde bir sorun yoksa ortodonti tedavisi ile dişinizin düzeltilmesi daha doğrudur.

muhammet

meraba doktor bey benim üst ön dişler ili dışlı baya bi eğri yaşım 24 bunların düzeltilmesi mümkünmü ki mümkünse tel uygulaması nasıl yapılıyo tel takılıp düzelmesinimi bekliyoruz yoksa düzeltildikten sonramı takılıyo pek anlamış değilim bu konuda ayrıntılı bi cvp istiyorum teşekkürler…

Uzman doktor

Ortodonti tedavisi ile dişleriniz düzeltilebilir. Ortodonti tel tedavisi dişlerinizin sıralamasını olması gerektiği düzene sokmak için gerkçekleştirilen bir tedavidir. Tel tedavisi ile birlikte dişleriniz periyodlar şeklinde zamanla düzgün bir şekilde sıralanacaktır. Diş Teli, Ortodonti, Görünmeyen Diş Teli Fiyatları

muhammet

porselen uygulamasının ömrü ne kadar ve neye malolur

Uzman doktor

Muhammet bey.. Porselen dişlerin ömrü diye bir kavram yoktur. Ama iyi yapılmış olan porselenler oldukça tatminkar süre kullanılabilirler. Fiyatlarla ilgili bilgiler kaç adet porselen yaptıracağınıza hastanın durumuna kullanılacak malzemeye göre değişmektedir. Detaylar için muayene olmanız gerekmektedir.

selvinaz

öndeki ilk dört dişimin ikisi çarpık napabilirim 🙁

Uzman doktor

Ortodonti yada kaplama uygulaması ile dişleriniz istediğiniz görünüme getirilebilir.

Özgül

merhaba.küçük yaşta bana tel takılması gerektiği halde taktırmamıstım . ön iki dişim dişlek ve ust-alt 4 lü dişlerim eğri. bunun için en iyi tedavi yolunuz nedir. çene yapım bıraz dar oldugu için dişler sığmamıs:)

Alperen

Doktor bey ben 12.5 yaşındayım bende hafif alt çene geriliği var sadece üst ön dişleri hafif çarpık tel takmadan nasıl tedavi olabilirim

Uzman doktor

Alperen. Tel takmadan tedavi olamazsızn yaşın diğer tedavi yöntemleri için çok küçük..

sevim

doktor bey mrb benim ön dişimin köpek dişimin teki önde digerlerinde sorun yok te takmak istemiyorum çünkü süresi çok uzun sizce nasıl yapılır

Uzman doktor

Sevim hanım.. Eğer dişinizde herhangi bir sorun yoksa ortodonti tedavisi olmanız daha uygun olur sizin için.

Barış K.

Marhaba hocam. Bende sadece üst tek dişte çarpıklık var. Yaşım 20 . Tel taktırmayı düşünüyorum. Sadece kayma var. Ortalama kaç ay sürer ? Kesin çözüm olur mu ? Fiyatı ne olur ?

Uzman doktor

Barış K. tabiki ortodonti tedavisi ile dişiniz düzeltilebilir.

Doktor Bey. Ben 13 yaşındayım sadece iki ön dişim hafif çapraz şöyle diyim biri daha üstte.Ve çok üzüldüğüm bişi var bir büyük azı dişim çektirildi.Yerine başka bir diş çıkar mı ? ve dişi tel takmadan önce taktırabilirmiyiz?…

Esra

Merhaba hocam.benim üstte ki orta iki dişim cok duzgun ama diger dislerim ortadaki dislere gore cok asagidalar gülerken dis etlerim gozukuyo çok kotu duruyo cok utaniyorum.diş teliyle düzelebilir mi.

Uzman doktor

Evet durumunuzun ortodontiktir. Bir ortodonti uzmanına bu konuda muayene olabilir ve tedavi hakkında bilgi alabilirsiniz.

miharbi

MErhaba , beni dedim küçükken dişçiye getirmişti kontrol için , dişçi orada 1 dişin çekilmesi gerektiğini söylediğinde camdan atlayıp kaçmıştım , şimdi çok pişmanım. Bu yöntemi biraz daha araştıracağım fakat benim dişler aşırı çarpık , tedavinni seviyeleri varmı ? Gözümü kararttım artık ne isterlerse yapsılar.

Burcuy

Merhaba… 15 yasimdan 20 yasima kadar devam eden bir dis teli maceram oldu. Suan 25 yasindayim ve dislerimin arkasina dislerimin bozulmamasi icin yapilan ince tel surekli kopuyor.her seferinde ozel disciye tamir ettiriyorum ve zamanla dislerimin bozuldugunu goruyorum. Telin surekli kirilmadi ve dislerimin bozulmadi konusunda ne soylersiniz???

zeynep

Merhabaa derdim cook buyuk agzimdan dislerimden nefret ediyorumm agiz yapim cok bozuk ust on 6 dis berbat yamuk boyutlari farkli kopek disleri ustte ve kucuk gorunuyorlar on iki dis buyuk veelmayi isirinca “V” izi cikiyor arka dislerimin hepsi curuktu simdi dolgulu ne yapsam bilmiyorum 23 yasindayim cocuklugumdan beri agzimi kapatarak gülüyorum foto cekilmekten nefret ediyorummm tel taktirsam bu yamukluk 2 senede degil 4senede ancak duzelir bana gore:(porselen kaplama mi yapsam yoksa implant mi rizede yasiyorum guvenebilecegim rahatlikla kendimi emanet edebilecegim bi doktorum olsun ve beni bu kabustan kurtarsin istiyorum arka dislerim saglam olsa tel takip duzeltilir ama tam tel taktiririm tedavi biter arkadaki disler agirir sorun yaparsa okadar emek bosa gidermi offff nolurr bi akil verin

Uzman doktor

Zeynep hanım durumunuz ortodontiktir. Tel tedavisi ile ( sürenin dişlerinizin durumuna göre değişir. ) dişleriniz düzelebilir. İmplatn tedavisi dişin olmadığı yada diş çekilmeleri sonrasında uygulanan bir tedavi yöntemidir. Porselen kaplama uygulamaları ile dişleriniz düzeltilebilir. Bunun için şu konumuzu okuyunuz. Porselen Diş Kaplama Fiyatları

zeynep

Cevabi almam ne kadarsurer

rüya

merhaba. benim birkaç sorum var. alt çenem biraz geride tel takarak nasıl düzelir ? ve 1 dişim geriye gitti öne gelmesi için çektirmem mi gerekiyor ? ne olur yardım cı olun

Uzman doktor

Rüya hanım.. Bir ortodonti uzmanına tedavi olarak gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

osman

iyi çalışmalar benim alt tamakda 4 diş çaplıgı var bu aldığım bilgilerle görünmeyen tel uygulaması varmıs eger bu işlem olmus olursa (fiyatı,nekadar sürmesi ,ve kaç işgününü alması)olur baska işlemleriniz ne olabilir ayrıca.

Uzman doktor

Bu durumunuza bağlı olarak değişir. Eğer aşırı bir çarpışıklık varsa o taktirde bu uygulama yapılamaz. En iyi bilgi için diş hekiminize tedavi olunuz.

Sümeyye

Merhaba doktor bey.Ben 14 yasındayım üst-ön dişlerim çarpık köpek dişlerim üstten geldi onlar öyle olunca aşağı indikçe önlrre baskı yaptılar sanırım ve öndeki 1 dişim normal diğeri dışa doğru.Bu durumfan çok rahatsız oluyorum.Doktora gitim fakat çene yapım da ve sağlık açısından sorun olmadığını,birkaç sene sonra da biraz daha inebileceğini beklemem gerektiğini söyledi.Korkum yandakiler inerse önlerr baskı yapıp daha fazla yamultut mu?Tel istemiyorum.Diğer yöntemler olabilir sanırım ama bilmiyorum.Sizce ne yapmalıyım?

ercan

meraba hocam yasım 22 ve benim öndeki 2 dişim egri ve tel tedavisi olmak istemiyorum.yardımcı olurmusunuz?

hande

Merhaba.Benim ön ďişimde çok az bi çarpıklık var .şu an 17 yaşındayım. daha önceden böyle bir problemim yoktu .son bir sene de on disim çarpıklaşmaya başladı gün geçtikçe daha da çarpıklaşıyor.dis teli tedavisi uygulansa ne kadar sürer ? Ve üniversite hastenesi bu tedaviden para alıyor mu?

Uğur Erdoğan

Hocam Merhabama ,
Yaşım 25 Öndişlerimin 4 ü çap bunları tel ile düzeltebilirmiyim dolgum var ama cürüğüm yok yardımcı olabilirmisiniz.

Uzman doktor

Uğur bey ortodontik diş tedavisi ile dişleriniz istediğiniz görünüme kavuşabilir.

ardabaran

doktor bey benım oğlum 7 yaşında ve alt dişi eksik arada bir diş sıgıyor ve üst dişleri çarpık buna nasıl bir uygulama yapılır yada cokmu erken şuan korkum genetik olması benım agzımda 6 adet süt dişim bulunmakta ve alt dişim ortadan eksik aglumunda aynısı yanlız benımkiler süt dişi halen agzımda.oglumunkiler cıktı ama yeri dolmadı öneriniz nedir şimdiden teşekkürler.

Uzman doktor

Ardabaran bu konuda bir pedodonti uzmanından destek almalısınız. Kesinlikle ihmal etmeyiniz.

hande

Cevap verirseniz sevinirim.

halime

doktor bey ön dişlerin kesilmesi küçültülmesi üstüne kaplama yapılması çarpık diş görunumunu engelliyor ve ben bu tedaviyi kullanmak istiyorum fakat bazı kaygılarım var. Bir diş için bikaç diş kücültuluyormuş bu doğru mu? Ve dişe yapılan kaplama diş rengiyle birebir olur mu ?

Uzman doktor

Halime hanım bilgileriniz doğrudur. Kaplama uygulamaları birden çok dişe yapılabildiği gibi tek bir dişede yapılabilir. Uygulanan tedavinin kalitesi ise bu konuda isim yapmış ve iyi bir diş hekimi uygulamasıyla olur.

ali osman

iyi günler hocam,
34 yaşındayım alt çenem geride duruyor,dişlerimde çarpıklık yok, invisaling yöntemi ile bu durum düzelebilirmi yoksa cerrahi müdahele şartmıdır
teşekkürler

Uzman doktor

Ancak muayene sonrasında net bir cevap verilebilir. Bu işlem için bir ortodonti uzmanına muayene olursanız sorularınızın cevaplarını daha iyi alırsınız.

aybuke

Merhaba ben 14 yaşındayım ön dislerim hafif yamuk fakat rahatsız oluyorum ne yapmam gerek bide fiyat ağırlığı nedir ??

Uzman doktor

Aybuke durumunuz ortodontiktir. Bir ortodonti uzmanına başvurarak muayene olmalısınız.

Eren

Merhaba doktor bey . Benimde ön iki dişim sadece yamuk hafif bi sekilde buna nasil care bulabiliriz bu tedaviyle kesin basarili olabilirmiyiz ?

Uzman doktor

Eren hafif çarpışıklıklarda telsiz çarpışıklık tedavi uygulaması yapılabilmektedir. Diş düzeltici aparatlar hakkında bir ortodonti uzmanından yardım alabilirsiniz.

ebru ece

meraba ben 19 yaşndayım dişlerim çarpık hep erteledim tel taktırmak istemediğimden şimdi çok rahatsız oluyorum. bugun doktora gittim telden başka çözüm yok dedi ınvasiling yöntemden bahsetmedi napmam gerekiyo yardımcı olurmusun doktor bey

Büşra

Merhaba ben 16 yaşındayım dişlerimde hem alt hem üst yamuk ve diş teli takarsam eğer acaba ücret ne kadar? bildiğim kadarıyla devlet karşılıyor diye duydum ama çok sıra olduğu için 2-3 yıl sonraya kadar belki cevap veriliyor ne kadar doğru ?

Eren

Önerdiginiz biyer yer varmi peki doktor bey ? Varsa sizden ricam yonlendirin lutfen

meryem

Ben 23 yasindayim iki on dislerimde porselen kaplama var.Ama yinede ust cenem cok onde bende tel takmak istiyorum.iki on diste porselen kaplama varsa tep tedavisi mumkunmu

Uzman doktor

Uygulanabilmektedir meltem hanım.. Naıl uygulandığı konusunda bir ortodonti uzmanına tedavi olarak bilgi alabilirsiniz. En doğru bilgiyi size bir ortodonti uzmanı verebilir.

Enes

Merhaba,
23 yaşındayım dişlerime düzgün şekilde bakıyorum hiçbir sıkıntım yok fakat bir tane dişim yamuk ve buda gülüşümü kötü etkiliyor sadece bir tane dişi düzeltmek için nasıl bir tedavi yapılabilir?

Feyza

Merabalar benim üst dişim önde

Feyza

Yaa ben esra erolla evlen benımde gormustum tel kullanılmadan 2 -3 seyansta çarpık dısldmerı dum duz oluyodu bende oyle bır tedavi istiyorum ya lutfen

sedat

merhaba dotoo bey benim dislerim ust uste gelmiyo alt cenem biraz onde ve dislerim cok yamuk bn tel taktirmak istemiyom bana onerebilceginiz baska yontemler varmi varsa fiyatlari ne kadar

ömer

Merhaba.Ön dişlerimin hemen solunda bulunan dişim yamuk.Yan tarafından bakıldığındabir boşluk oluştuğu görülebiliyor.Tek bir diş bu durumda. Ne yapabilirim?

Teşekkürler

büşra

meraba, ben 15 yaşındayım ve 12,11 yaşlarındayken süt dişimin üstünde diş çıktıı doktor süt dişini çekersek üstteki dişin ineceğini söyledi ve dişimi çektii ama dişim inmedi aşağıya…. bu üstte çıkan dişi napıcaz büyüdükçe bana sorun çıkarıcağını biliyoruz çektiremez miyiz yada ilerde şu ünlülerin yaptığıı dişlerden feelann yapamaz mıyız ???????

Mehmet

Merhaba doktor bey size diş ile ilgili sorunu sormak istiyorum dişlerimde ön altta iki çarpık diş ile üstte bir çarpık diş durmakta acaba bu çarpıkları nasıl düzeltebilir telsiz şeklinde ama

rabia

Merhaba doktor bey ben 19 yaşındayım ve üst ön iki dişim epey çarpık digerleride cok düzgün değil.Ama çenemde bir problem yok. Tel taktırmak istiyorum fakat doktor kafadan yada boyundan aparat takar diye korkuyorum. Benim istegime göre boyundan falan aparat takmak yerine başka yöntemlerlede tedavi yapılabilir mi ?

Ecrin

Merhaba.15 yasindayim.dislerimde carpikliklar ve agiz kokusu problemim var. Rahatca gulemiyorum ve özgüvenimi kaybettim denilebilir. Arkadaslarim tel taktirdilar fakat agizlarinda sekil bozukluklari oldu. Bende taktirmayi dusunuyordum fakat o sonucu gorunce vazgectim. Üstte ön iki disim ve onlarin yanindaki iki disim yamuk. Altta da 4 disim yamuk. Tedavi olmak istiyorum fakat korkuyorum. Dis teli taktirmadan da duzelebiliyormus galiba. Bu konu hakkinda bilgi verebilir misiniz ? Ayni sekilde bu islem devlet hastanelerinde de gecerli oluyor mu ? Maaliyeti cok olur mu ? Simdiden tesekkurler

eda

Merhaba ben doktora gitmeden önce bilgi almak istedim dişlerim çok düzgün sadece on dişlerimden bir tanesi çok hafif eğri yandan belli ediyor yaşım 23 nasıl Bi tedavi uygulaması olur

Nurullahh

peki bu tedavinin maksimum ücreti nedir acaba öğrenebilir miyiz

burakk

İyi günler doktor bey benim üst ön iki dişimin biri çarpık 19yaşındayım ve bu artık beni çok rahatsız etmeye başladı. Diğer dişlerimde sorun yok sadece biri birinin hafif üstünde tel mi takılıır yoksa bu dediğiniz uygulama mı yapılır? Bide fiyatları nedir ?

Uzman doktor

Durumunuz ortodontiktir bir ortodonti uzmanına danışarak konu hakkında muayane olabilirsiniz. Doktorunuz size tedavi yöntemlerini belirtecektir.

Ali

20 lik dişlerim görünmeye ve öndeki sadece öndeki iki dişim çarpıklaşmaya başladı düzelmesi için nasıl bi tedavi uygulanabilir ?

Uzman doktor

Ali bey bir ortodonti uzmanına başvumanızı öneriyorum. Doktorunuz 20 lik dişlerinizin alınması isteyebilir ve çarpıklaşan dişlerinizi düzeltmek için düzeltme aparatları ile tedavi gerçekleştirebilir.

Ali

desteginiz icin tesekkur edrim cok saolun …

vildan

doktor bey benim ön dişlerimin bir tanesi yamuk ve onun yanındaki dişimde içeri doğru nasıl tedavi olabilirim

Uzman doktor

Vildan hanım merhabalar durumunuz ortodontiktir bir ortodonti uzmanına danışarak tedavi olabilirsiniz.

emine

Merhaba 21 yaşındayım ön iki dişim biraz önde ve büyük sag yanıdaki iki dişten biri arkaya kaymış digeride onun önünde aslında dişlerimiz şekli o düzensiz doktor tel diyor ama ben o kadar bekleyemem ki benim nişanım ve dügünüm olacak yakında yaprak kaplama porselen düşünüyorum bi doktor olarak sizce tavsiye eder misiniz yaptırmanın sakıncası var mıdır ? Şimdiden teşekkürler..

Uzman doktor

Emine hanım durumunuz ortodontiktir. Lamina kaplama uygulamalarında da belli bir çarpışıklığı geçildiği taktirde bu uygulama yapılamamaktadır. Görünmeyen tel tedavileri ile tedavi olmanız mümkün olabilir. Bu konuda bir ortodonti uzmanına danışabilirsiniz. Diş Teli, Ortodonti, Görünmeyen Diş Teli Fiyatları

oguzhan

Doktor bey yaşım 16.Dişlerin üst cenemde 6 alt cenemde 6 cisim carpik.Dış teli taktirsam acaba kaç ay sürer?

Uzman doktor

Oğuzhan bey bu konuda bir ortodonti uzmanından yardım muayene sonrasında doktorunuz size tedavi ile ilgili gerekli bilgileri aktarıcaktır.

Yıldız

Henüz 13 yaşında ve 8.sınıf örencisiyim ama dişleri yamuk ve sarı birsürü doktora gitim 2 yıl tedavi görmemi ve sonra tel takıla bileceni sölediler ne yapmam gerekir.

Uzman doktor

Yıldız bu konuda doktorların sözlerine güvenmelisiniz ve bir ortodonti uzmanına başvurmalısın.

Yıldız

cok teşekkür ederim amma düzele bilir demi.

Yıldız

peki ne yapmam gereklidir düzelmesi için

Uzman doktor

Bir ortodonti uzmanına muayene olmalısınız. Gerekli bilgileri ve tedavi yöntemini doktorunuz size bildirecektir.

Yetkin

Merhabalar ben 29 yaşındayım hocam 5 6 tane dişim Eğri bu da beni çok rahatsız ediyor konuşma MA bile bazen zararı oluyor bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim maddiyat para hiç sıkıntı yok lütfen bize dönerseniz sevinirim.

Uzman doktor

Yetkin bey bu konuda bir ortodonti uzmanına başvurmalısınız. Gerekli muayene sonrasında doktorunuz tedavi seçeneklerini size sunacaktır. Geçmiş olsun

sema

Merhaba doktor bey, benim sadece üst çenemdeki ön 2 dişim yamuk. böyle garip bi şekilde duruyorlar. üst çenemde yer kalmadigindan birinin yamulmus olabilecegi düşünüyorum. 17 yaşındayım ne tedavi önerirsiniz? Simdiden teşekkürler.

Uzman doktor

Sema hanım ortodontik tedavi görmelisiniz. Doktorunuz muayene sonrasında gerekli tedavi ile ilgili size bilgi verecektir.

sema

Anlıyorum.Fakat bir sorum daha var.Üstteki soruların tekini kendime cok benzettim.Arkadaş ön 2dişinin hafif yamuk olduğundan bahsediyor,siz de tel takılmadan da halledilebilecegini söylemişsiniz.İşin aslı benim de bahsi geçen dislerimdeki yamukluk hafif denilebilecek derecede. Yani tel takmadan da bu sorunu halledebilir kuyim?Cevao verirse iz tekrardan Teşekkürler.

Uzman doktor

Sema hanım uygulanacak kaplama tedavi yöntemi belli derecede çarpıklığı olanlar içindir. Bu ancak muayeneyi gerçekleştirecek doktorunuzun kararı olacaktır. Eğer dişleriniz sağlıklı ise ve ortodonti tedavi ise dişleriniz düzelecekse doktorunuz size ortodonti tedavisini tavsiye edecektir.

Gürkan

Merhaba doktor bey, ön iki dişlerimden biri diğerinin üstüne çıkmış bir durumda.Bütün dişlerim düzgün ancak tek ön dişim yamuk. Ben özgüven eksikliği yaşıyorum. 22 yaşındayım ve tel takmak istemiyorum. Tel takmadan düzgün dişlere kavuşmamın başka bir yolu varmıdır ? Teşekkür ederim.

Uzman doktor

Gürkan bey durumunuz ortodontiktir. Bu durumdaki dişlere ortodonti tedavisi uygulanması gerekir. Ne yazık ki tel tedavisi uygulanması gerekecek. Bir ortodonti uzmanına muayene olarak tedavi seçenekleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

ferhat

tek bir tane yamuk diş nasıl düzeltilir?

Uzman doktor

Ferhat tek diş eğer yanukluk derecesi çok fazla değilse ortodonti uzmanı tarafından düzeltme aparatlrı ile telsiz şekilde düzeltilebilir. Eğer yamukluk yüksek derecede ise bölgeye uygulanacak tel tedavisi ile kısa sürede sonuç alınabilir. Bir ortodonti uzmanına muayene olarak dişinizin durumu ile ilgili ve tedavi seçenekleri ile ilgili detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

diş fiyatları

2 ön dişim çarpık.Bunları düzelttirmek istiyorum.Fiyat kaç TL?

Uzman doktor

Bir ortodonti uzmanına danışarak diş teli tedavisi uygulanılması gerekiyor.

busra

doktor bey ön dişlerim ayrık ne yapmalıyımm

kursat

Merhaba doktor bey Ön 2 dişle köpek dişlerinin arasında kalan dişlerim malesef arkada kalmış durumda ve diş telini estetik bulmuyorum bu durum için ne önerirsiniz 18 yaşındayım

Uzman doktor

Kursat bey porselen kaplama uygulamalarını size önerebilirim. Fakat dişleriniz sağlıklı ise öncelikli olarak ortodontik tedaviyi önereceğim. İçten tel yani görünmeyen tellerlede ortodontik tedavi mümkündür. İçten Tel Fiyatları bu konumuzu okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

davut

Hocam kizim 8 yasina girdi disi egri cikiyor bunun hemen tedavisi varmi

Uzman doktor

Tabiki hemen tedavisi mümkündür davut bey kızınızı bir ortodonti uzmanına götürmelisiniz.

merve

merhaba ben 15 yaşındayım ön dişlerim oynuyor ve dişlerim çap. dişlerime dolgu yapıldı fakat çap oldukları için tekrardan çürüyorlar.dişlerim önceden oynadığı için tel taktırmaktan korkuyorum sizce taktırmam doğru olur mu?

Uzman doktor

Merve hanım dişlerinizin oynamasının nedenlerini araştırmamız ve bu nedenleri ortadan kaldırmamız gerekmektedir. Öncelikli olarak diş etlerinizin ve diş sağlığınızın korunması daha sonra da mevcut problemlerin ortadan kaldırılması gerek.. Mutlaka vakit kaybetmeden bir an evvel dişlerinizin tedavisine başlanması gereklidir.

ceyda

merhaba doktor bey . benim üstte 1 dişim çok hafif diğerinin üstüne binmiş yaklaşınca farkediliyor . köpek dişlerimde çok hafif önde . bu söylediklerim sadece yakından belli oluyor ama rahatsız edici bir görüntü değil ama ben yinede tel taktırmak istedim bir haftadır takıyorum doktor bana 1 sene takarsın dedi ama ben 1 sene değilde 6 ay falan takmak istiyorum çünkü 1 senelik bi iş olmadığını düşünüyorum . sizce daha erken çıkarırlar mı ? teşekkürler

Uzman doktor

Ceyda hanım yapılan uygulama dişlerinizin durumuna bağlıdır. Eğer daha erken bir dönemde dişlerinizde düzelme gözlemlenirse daha erken bir dönemde de telleriniz çıkarılabilir. Geçmiş olsun.

merve

Merhaba ben 15 yasindayim ön dört disim çürümeye başladı oynama yaptı oynadigini hissediyordum. ve kanal tedavisi uygulandı. Ön dislerimin ortasi oyularak dolduruldu.daha sonra ön disimdeki dolgu düştü tekrardan dolgu yaptirdim fakat bu sefer ön dişlerim çarpık olduğu için tekrar çürüme yaptı. Simdi tel taktirmak istiyorum dişlerim onceden oynama yaptigi için korkuyorum tel taktirmamin dişlerime bir zarari olurmu?

Uzman doktor

Merve hanım eğer çarpıklık fazla ise öncelikli olarak tel tedavisi uygulanması gerekir. Eğer bu durumdan dolayı estetik kaygılar yaşanıyorsa 18 yaşı itibari ile kaplama uygulamaları yapılabilir.

Berkay

Merhaba doktor bey ben 17 yaşındayım ön üst 2 dişimde bi tanesi geride yamukluk var ve ve sivri dişlerim de köpek dişi deniyor galiba ama tel tedavi istemiyorum napabilirim

murat

Doktor bey ben 20 yasindayim ondeki iki disim yamuk tel taktirmak istedim cenemin dar oldugu soylendi tel taktirirsam bisey olurmu

Ben 15 yaşındayım sol taraftaki köpek disim üstten çıktı ne yapmalıyım

Uzman doktor

Bu bölgeye implant tedavisi yapılması gerekiyor.

sudem

merhaba doktor bey ben 11yaşındayım ön dişlerimden biri geride kaldı diş teli takmak istemiyorum sizce nasıl dişleri düzelebilir bana bir çözüm yolu söylerseniz sevinirim

sudem

merhaba doktor bey ben 11 yaşındayım ön dişlerimden biri geride kaldı diş teli takmak istemiyorum sizce dişlerimi ne yaparsam düzelir

cezmi

merabalar hocam. benim sağ köpek dişim üstten yanındaki kesici dişimde arkadan yani damak tarafından çıktı. gerçekten çok rahatsız oluyorum. sadece 2 dişimde problem var. hangi tedavi yöntemiyle duzeltilir. bide ne kadar zaman alır düzelmesi. çok teşekkür ederim.

cezmi

yaşımda 23 hocam.

mustafa

selam hocam benim ön 2 dişimde eğrilik var . çektirmeden tedavi yapılarak düzeltilirmi . yaşım 18 bide düzeltmeye çalışırsak fiyat ne kadar . devlet hastanesinde olurmu.ücter ödenirmi ?

Uzman doktor

Mustafa eğtrilik tedavisi ortodontik bir sorundur. Ortodonti tel tedavisi ile dişlerinizin dizilimi düzeltilebilir. Üniversite hastanelerinde tel tedavisi uygulanabilmektedir.

muhammet

Merhabalar doktor bey. Ben 14 yaşındayım. Üsteki 4 ön dişim inanılmaz derecede çarpık, ama ben tel takmak istemiyorum. Arkadaşlarım gülerken ben gülemiyorum ve haliyle bu beni çok üzüyor lütfen bana bir çözüm söyleyin 🙁

yasin

selam hocam ben 18 yaşındayım dişlerim alt ve üstler olmak üzere düzensizler ve haliyle de diş tellerine ihtiyacım var fakat yaşımın 18 olması bir sorun teşkil eder mi

yasemin

benim ikibon disim kirik cok az bir srkilde iki tane de cikik var yandan daha onceki doktor kendiliginden duzelecegini soyledi ve 14 yasindaym sizce kendiliginden duzelir mi ?

Halil

Saygideger Hocam…
29 yasindayim.
Benim problemim son iki yilda kopek dislerim arasindaki dört disimde fazlaca bir egrilme oldu ve aci duymaya basladim. Sorum şu olacak; Meslegim geregi tel tedavisi oolmamaliyim. Porselen tedavisi olursam. İşimden ne kadar ayri kalabilirim Ayrica dis etlerimde morarmalar var. Bu asamada ne yapmaliyim. Saygilarimi sunarim..

ayşe

merhaba doktor bey ben 14 yaşındayım ve tel kullanıyorum üst ön 2 dişim fazlasıyla çarpık dört dişim çekildi. dişlerimin kenarlarında hafif siyahlıklar çıkıyor ve dişlerimi düzenli fırçalıyorum. yine de geçmiyor diş teli kullanmadan önce dişlerimin arkasında çıkıyordu temizletiyordum şimdi ne yapmalıyım

Utku

dişlerim sigara yüzünden sarı ve aynı zamanda çok bicimsiz dişlerim hadi onu geçiyorum. gülüşüm yamuk güldüğüm zaman alt dişlerim gözükmüyor yamuk gülüyorum lütfen cevap verin ne yapmam gerek 20 yaşındayım

ömer

Mrb ön üst 2 yamuk dislerim var tel takmak istemiyorum bska caresi varmi. Sayin doktorum…

can

21 yaşındayım, iki köpek dişim eksik diğer dişlerimde biçimsiz ön dişimin birinde alt köşesinden hafif kırılma oldu ve çarpık. tel takılmadan basit bir çözümü var mıdır?

yildiz

Merhaba hocam. Yardiminiza ihtiyacim var. Benim üst cisimde kopek dişin diğerlerine gore önde bu nedenle gülerken dislermi gostermemeye calisiyorum hep agzimi kapatiyorum:( doktora gittim doktor tel yapilmaz eğer üst dislernizde problem varsa dedi. Benm üst sol dizinden birine kanal tedavisi yapildi bu nedenle bu üst dişinin görünümüne herhangi bir şey yapilirmi? Şimdiden tesekkur ederim . cevabinizi bekliyo
rum

Emrah

Doktor Bey merhabalar,

Benim şu an alt sağ ve sol birinci azı dişlerime ve alt köpek dişlerime implant yapıldı, iyileşme başlıkları takıldı ve üzerine kaplamaları henüz yapılmadı. Ancak alt ön dişlerimde ortadaki ikisinde çarpıklık var buna invalisgn tedavisi uygulanabilir mi? Ayrıca bu tedavi çeneyi genişletir mi?
Teşekkürler

ecrin

Doktor bey merhaba, ben 18 yaşındayım ön dişimden birisi ve yanındaki diş çarpık ama aşırı derecede değil yakından bakınca belli oluyor sadece. ben düzelttirmek istiyorum ama fiyatlar uçmuş durumda tel takılsa çok gereksiz olacak iki diş için, invisalign düşündüm ama o da aşırı pahalı diş başına ücret ödeyebileceğim bir tedavi yöntemi var mıdır? Teşekkürler şimdiden

ferdi

Merhaba , benim ön dişlerim çok büyük ve biri çok içerde çıktı ve çirkin görünüyor . ön dişlerimi çektirip yeni mi taktiriyim yoksa başka bir tedavisi var mi ?

Cansu

Merhaba doktor bey
benim genel anlamda dişlerim yamuk değil, sadece ön bir dişim diğerinin hafif üstüne doğru yamuk , tel tedavısı istemiyorum henüz 17 yasındayım başka ne tedavısını önerebilirsınız , ayrıca ne kadar mal olabılır bu bana , sımdıden tesekkurler

sevde

merhaba 14 yaşındayım ve ön dişlerimden 1 tanesi öne doğru çıktı ve alttaki iki dişimde az da olsa hafif birbirlerinin üstüne doğru yamuk şuan tel tedavisi için yeterli paramız yok devlet hastabesinde bunun için bir tedavi varmıdır sizce 🙂

ahu

Doktor bey merhaba ben 18 yasindayim ön iki dişim carpık tel taktirmak istemiyorum önerebileceğiniz tedavi yontemi nedir

Nurgül

Merhaba dişimin Boyları kısa çarpıklık var üst-alt dişlerimin ön kısımda aralarında Açıklık var her yerde tedavi olamıyorum yapmıyorlar yardımcı olurmusunuz? Nasıl bir tedavi uygulanır ne kadar Sürer ücreti ne kadar olur?

Uzman doktor

Nurgül hanım kaplama uygulamaları istediğiniz estetik görünüme kavuşabilirsiniz. Bu konuda istanbulda cem erdoğan ı size önerebilirim.

sevinç

Merhaba doktor bey, üst ön dişlerimden biri yamuk ve yanındaki diş sallanıyor. Ama dişin altından başka bir diş çıkmıyor. Yaşım 18 den küçük. Doktorum implant yapılması gerektiğini söyledi ama yaşım yetmiyor. Tel de takamıyor gülüşümün kayacağını söyledi arkadan da diş çekilecekmiş. 18 imi beklememi söyledi ama ben 3 sene daha beklemek istemiyorum. Başka bir yöntemi var mıdır bu işin neler yapılabilir?

Uzman doktor

Sevinç doktorunuzun önerilerine uymalısınız. 18 yaşını beklemelisiniz.

sevinç

merhaba doktor bey 15 yaşında implant yapılabilir mi yapılması mümkün mü

Uzman doktor

Yapılamaz 18 yaşını beklemelisiniz.

İsimsiz Hasta

Merhaba Acaba bu diş telini kaç tl’ye takdırıyorsunuz?

Oğuzhan oral

Merhana doktor bey yasim 23 on azi dislerin yanlarindaki disler son donemde cikan 20 lik disler yuzunden kaydi ve carpiklik meydana geldi bunun duzeltilmesi mumkunmudur ? Komple tel yerine parca parca gibi bir durum soz konusu olabiliyor mu ?*

büşra

Merhaba doktor bey,
Öndeki bir disim diger disimin ustunde yani carpik 17 yasindayim ve gittigim doktorlar tel icin ustten ve alttan iki dis cekilmesi gerektigini soyluyor ancak ben tel takildiginda o bosluklarin hos gorunmeyeceginden sikayetciyim. Sizce bu bosluklar ne kadar surede kapanir ve daha estetik bi yontem var mıdır?

merve

merhaba sayın doktorum,
17 yaşındayım ve sağ lateral kesici dişim önde kaldı, yandaki köpek dişim damaktan çıktı sol alt cenemdeki birinci azım süt dişi ve altında gömülü bunun için diş teli takılması ve diş çekilmesi gerekir mi?üst çenemde neredeyse köpek dişim damaktan çıktığı için görünmüyor ve boşluğa gittikçe yayılıyor ne yapmalıyım?
saygı ve sevgilerimle…
sağlıcakla kalın…

Uzman doktor

Merve hanım bu konudaki en iyi cevap muayene sonrasında verilebilir. Bir ortodonti uzmanına başvurmanızı ve gerekli muayeneyi yaptırmanızı rica ederim.

Mehtap

Merhaba Doktor Bey benim üst ön dişimden 1 tanesi önde diğer dişlerimde bi problem yok 21 yaşındayım tek diş olacağı için tedavinin süresi kısalır mı? Yani 2 sene ise 6 ay falan çok Uçuk bi çarpışıklık yok ama rahatsız edici

Ayşe

Doktor bey ben 27 yaşındayım benim sadece tek ön sol disim sagdakinin üstünde ve görüntü olarak artık çok rahatsız oluyorum ve dış telinin çirkin görüntüsünden dolayı şimdiye kadar cesaret edemedim maddi olarak da olmadı neyse benim diş düzeltme tedavimin telden baska yolu varmı vede üniversitelerin diş fakültelerinde yaptırabilir miyim

kaan

benim altta ve üstte disim düz durcana yan duruyor tel taktırmak istemiyorum başka bir çözümü varmıdır acaba simdiden teşekkür ederim

kaan

http://i.hizliresim.com/kgEqX9.jpg aynı böyle ama yan duruyor sadece tel harici bir çözümü varmıdır acaba ?

Sea

Merhaba yaşım 17 üst çenem alt çeneme göre hafif önde ve dişlerim önde diş teli taktırmak istiyorum düzelme gibi bir imkanı var mı tahminen ne kadar süre dış teli kullanırım

pelin

benim bir dişim vardı süttü. ondan sonra dişim çıkmaya başladı şidi tam olarak çıkmadı yamuk gözüküyor. nasıl düzeltebiliriz düzelir mi?

pelin

12 yaşındayım bu arada

Selin

Merhaba doktor bey, 15 yaşımdayım benim ön köpek dişlerimden bir tanesi diğerlerine göre arkada ve gülerken çok kötü duruuyor. 🙁 invisalign yaptırmayı düşünüyüorum onunla düzelir mi? Ve birde tek dişimde olduğu için bu invisalign i sadece tek dişimemi takıcam ? Teşekkür ederim şimdiden.

ceyda

Merhaba doktor bey benim on dislerim onde ve yamukluk var doktora gittim arka taraftan saglam bir dis cekilecekmis daha sonra tel takilacakmis bunu yapmasa olmaz mi sadece tel takip duzelmez mi saglam disimi cekmesini istemiyorum cekilince bu sefer dis aralarinda bosluk olmaz mi

Furkan

Hocam ben 16 yaşında sağlık meslek lisesi 3. sınıf öğrencisiyim ön 4 dişim çarpık tedavi yöntemleri nelerdir? Artık normal gülmek istiyorum. Neler yapmalıyım , neler yapılmalı bilgilendirirseniz sevinirim.

merve

Merhabalar benim ön dişlerim önde ve alt iki dişimde eğri tel taktirirsam ne kadar sürer ve 16 yaşındayım sgk ne kadarını karşılar

Uzman doktor

Merve hanım tel tedavisi 7 ay ile 2 sene arasında sürmektedir. Dişlerinizin durumuna göre bu süre değişebilir. Üniversite hastanelerinde yaptırabilirsiniz.

Merhabalar benim yasim 11 bu tedavi için küçük muyum ön iki dısimde carpiklik var tedavide zorlanır miyim???

Uzman doktor

Hayır ortodonti tedavisi her yaşta olabilir. aksine tamda uygun olan yaştasınız. Bir an evvel bir ortodonti uzmanına muayene olmalısınız.

SEVDA

Merhaba hocam. Benim çön dişlerimde kayma ve birbiri üstüne binme vardı. film çektirdim. 20 lik dişlerim sıkıştırıyorumuş. çektirmeye karar verdim. Fakat çok korkuyorum. Çok acıyomu çekilirken.

Uzman doktor

Sevda hanım eğer 20 lik dişleriniz diğer dişlerinize zarar vermeye başladı ise mutlaka çekilmesi gerekiyor. Çekilirken yapılan anestezi ile hiç bir ağrı yada sızı hissetmiyorsunuz. 20 lik diş çekimi sonrasında bir miktar ağrınız olabilir.

09876

MERHABA bnm üst ön dişlerim biraz yamuk ve ben tel taktırmak istiyorum daha 13 yaşındayım ve dişlerime önlem almak istiyorum görüntüsü bnm için sorun değil bana tel takarlarmı

Uzman doktor

09876 tabiki takarlar. Mutlaka tedavinizi yaptırın.

Eda

Merhaba doktor bey. Ben 16 yaşındayım. Küçükken diş doktoruna gitmiştik, sanırım 10-12 yaşlarındaydım. Anneme biraz daha zaman geçsin belki düzelir boşuna takmayalım gibi şeyler zırvaladı. 16 yaşına geldim dişlerim hala aynı. 2 ön dişimden biri üste doğru yamuk. Yamuk dişimin yanındaki küçük diş üstteki diş alan kapladığından dolayı aşağı doğru. Yamuk dişimin yanındaki diş gayet düzgün. Fakat düzgün dişin yanındaki diş ise hafif bir şekilde onun üstüne binmiş durumda. Ne yapmam gerekiyor? Gerçekten bu görüntüden kurtulmak istiyorum. Rahatça gülemiyorum artık. Öyle bir bilinçaltı oluştu ki bende çok rahatsız edici gözüküyor gözüme. Gözlük de kullandığım için diş teline pek sıcak bakamıyorum, lakin kesin düzelir ise takmayı istiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Randevu almamı önerir misiniz?

Esat

Merhaba hocam benim kopek dişim yandı hafif dısardaydı dusmedi yasım 18 sonra arkasından bi diş cıkmaya başladı oda içeri doğru cıkacak gibi olunca hemen gidip köpek dişimi çektirdim suan yeni cıkan bi kopek dişim var buna tel tedavisi olmadan kendiliğinden yerini bulmaz mı diş ? yeni çıkıyor belki bulur diye düsünüyorum telsiz bi tadevi uygulanamazmı 1 diş için ağzıma tel sokmak ve 2 sene falan istemiyorum .. teşekkurler

Gizem

Doktor bey merhabalar ben 3 4 sene önce ortodontik tedavı kullandım fakat son zamanlarda bozulmalar yeniden basladı. Sadece önden tek dişim öne doğru kaydı biraz. Yeniden tel taktırmak istemiyorum baska bir cozumu var mı bunun?

Uzman doktor

Gizem hanım merhabalar Öncelikle olarak bu kaymaların neden kaynaklandığı hakkında bilgi almak gerekir Bir don ortodonti uzmanına başvurarak ya da eski doktorunuza başvurarak tekrardan tedavi olmanızı Öneririm eğer tel tedavisi istemiyorsanız kaplama tedavileri ile istediğiniz düzgün ve secdede sahip olabilirsiniz fakat doğal dişlerinizi kestirmemenizi ve kaplama yaptırmamanızı öneririm.

Eda

Doktor bey cevap bekliyorum..

EZGİ

hocam merhaba 28 yaşındayım ve ön iki dişim biraz önde görsel açıdan beni rahatsız ediyor diş teli dışında hangi tedaviyi uygulayabilirim.

Uzman doktor

Ferdi Bey merhabalar bir diş eti iltihabı mevcut bir an evvel dişeti tedavinize başlamanız gerekiyor

burak

merabalar hocam benim dişlerimde asırı derecede çarpışma var ve bu konu bende artık depresyona kadar geldi bunları tedavi ettirmek istiyorum düzelirmi yaşımdan dolayı düzelmez diyolar sürekli bu yüzden bekledim yaşım 23 nasıl tedavi olabilirim ne yapabilirim

Uzman doktor

Burak Bey merhabalar Tabiki her diş sorununun tedavisi vardır bir ortodonti uzmanları başvurarak muayene olabilir ve konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

elif

dişlerimde carpıklaşma var ve diş kanamalarım çok fazla ne yapmam gerekli ?

Uzman doktor

Elif Hanım merhabalar bir an evvel diş eti tedavisi de başlamamız gerekmektedir aynı zamanda bir Ortodonti uzmanına başvurmalısınız

melek

merhaba doktor bey ben 21 yaşındayım ön dişimde çarpıklık var. tel kullanmadan(şeffaf tel de dahil) düzeltme imkanı var mı yardımcı olursanız sevinirim 🙁

melek

bir de yine çarpık ön dişimde renk değişmesi vardı hastahaneye gittim kanal tedavisi gerekli dendi. kanal tedavisi sırasında doktor kanalımı bulamadığını söyledi ve tedaviyi sonlandırdı. birde dolgu yapmış.dişimde hiçbir ağrı olmadığını belirtmiştim yine de dplgu yapıldı. bu yanlış bir işlem mi? tedavim yapılmadığı için renk hala aynı. başka hastaneye gitsem yine mi kanal bulamazlar.doktor çarpıklık için de doğuştan biçare yok dedi. fakat birçok arkadaşım var dişleri benmkinden daha kötü durumdayken tedavi gördüler şu an güzzel dişlere sahipler. lütfen yardımcı olun 🙁

Uzman doktor

Melek Hanım merhabalar Tabii ki çarpıklık Sorun tedavisi var mutlaka bir Ortodonti uzmanı başvuru hiçbir sorunun tedavisi yok denilemez mutlaka tedavisi vardır

Eda

Merhaba ben 4 sene önce bir ortodontik tedavi gördüm ve dişlerim düzeldi daha sonra sabitleyici apareyler kullanmaya başladım fakat dolgum kırıldı ve sabitleyicimi kullanamadığım için dişlerim biraz yamuldu bunu nasıl tedavi ettirebilirim tekrar tel mi takmam lazım

aslı

Benim ön 2 disimde yamuk ve ust uste yamuk oldugu icin cenemda yan cikmis gibi duruyor.dis telini sgk tamamini karsiliyor mu

oguz yasar

merhabalar Doktor bey, benim üst ön disim 1 sene icin egri olmaya basladi ve ben simdi tel taktirmak istiyorum ama biraz maliyeti yüksek.sizce baska imkanlar varmi.tsk

Emre

Merhaba Hocam, benim sorum şu yaşım 15 ve ön dişlerimden bir tanesi dışarıya doğru eğik ve diğer dişlerimin çopundada küçük eğrilikler var bundan yıllarca şikayet duydum ve artık düzelttirmek istiyorum çünkü rahat gülemiyorum, bundan yıllarca şikayet duydum, diş teli kullanmadan bi tedavisi varmı ve tedavi süresi ne kadar cevaplarsanız çok sevinirim.

ramazan

bu yöntem devlet hastanelerinde de yapılıyor mu

Betül

Merhaba 🙂
20 yaşındayım alt ve üst çenem üst üste gittiğim bir diş hekimi tetetet lik var demişti sanirim.bunun yanında alt çenem dişlerimi kapattığımda önde oluyor üst çenemdeki ön iki dişim çarpışık ve kırık.20 liklerim de çıkmaya başladı.bu durumda tedavi seyri ne şekilde olmalıdır? Önce 20 liklerim çekilip, diş teli takıldıktan sonra kırık dişlerime porselen lamine mi olur sizce?

berat

Merhaba hocam benim 16 aylik bir oglum var alt disler cikarken duzdu fakat zamanla carpiklasti hocam bunun tedavisi nedir nasil olur sûrec nedir hemen cvplarsaniz cok mutlu olurum hocam

sevda

Merhaba doktor bey, ben 18 yaşındayım ve üstteki ön dişlerim önde.Bu durumdan fazlasıyla rahatsız oluyorum ayrıca alt dişlerimde de çok fazla olmamakla birlikte çarpıklıklar var.Bu durumun tedavisi nasıl olur yardımcı olursanız sevinirim.

tunaberk

Hocam merhabalar benim sorum şu:ben 15 yaşındayım ve diş teli takıyorum ilk başta takmak istemedim ama eğer takmazsam ileride zamanla o dişlerimin çürüyeceği ve çekilmesi gerekeceği söylendi bu doğru mu ?

Abdullah

On ana disim sağdaki yamuk baya

erdem

Merhaba hocam öncelikle selamlar 22 yaşındayım ön alt ve üst dişlerimin 4 er tanesi yamuk tel taktırmak istemiyorum görüntüsü bozuk oluyo şu şeffaf yöntemi denemek istiyorum nerden ne şekilde temin edebilirim düzelmesi nekadar zamanı alır saygılar.

semih

20 li dişim damağın altından yamuk çıkıyor dotor çekilmesi gerektiğini söledi başka bir şeyle düzelmezmi

ismail

merhaba hocam ben küçükken bisikletten düşmüş ve üst dişlerimden bir tanesi çıkmıştı. Açıkçası ilerleyen yaşlardada pek bir rahatsızlık duymadım. Fakat lise çağında üniversite hedefimi Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) olarak belirledikten sonra yamuk dişimin sorun çıkaracağını söylediler ve yamuk dişim küçükken çıkan dişim üst dişlerimden orta dişlerimin sağ tarafındaki dişim ve yamukluk biraz fazla ve yaşım 17 o yaştan bu yaşa bunun düzeltilmesi mümkünmü ve nasıl bir tedavi uygulanabilir..

Enes

selam hocam benim yaşım 16 üst ön dişimden bitanesi diğerinin üstüne çıkmış ne yapmam gerekiyor fakat ücreti çok fazla olmasın bi önerin varmı ?????

muhammed

merhaba bnm alt dişimin birisi yamuk bunu nasıl duzeltebılırım 1 diş için tel mantıksız geliyor

Merve

Merhaba ben 20 yaşındayım alt dişlerimde bir tanesi yamuk içe doğru dilim deydikçe acıyor ve yamuk olan orta diş bu yüzdende s ve z harflerim peltek çıkıyor ben tel taktırmak istemiyorum bir diş için ne yapmam gerek ?

İrem

Merhaba doktor bey üst dişimde sağ taraftaki köpek dişim diğer süt dişimin üstünden çıktı tel taktırmak istemiyorum diğer dişlerimde sorun sadece o dişimi çektirsem alttaki süt dişimin üstüne kaplama yaptırarak daha estetik durmasını sağlasam çektirdiğim dişimin bi zararı olurmu

Aylin

Merhaba. Ben 19 yaşındayım üst on dişimde ve alt on dişlerimde çarpıklık var. Ama ileri duzeyde değil. Çürük vs sorunumda yok.Tel taktırmak istiyorum. Özele gittim 8 ay da duzelcegini söylediler. Ama fiyat olarak 4bin dediler cok olduğunu düşünüyorum. Genel olarak fiyatlar boyle mi ?

Yusuf Bulmuş

Ondeki bi dışimaz bişey geride kalmış nasıl düzeltebiliriz hızlı düzelecek şekilde

SERAP

Merhaba hocam. 34 yaşındayım ve diş teli tedavisi için yaşadığım şehirdeki bir diş hekimine göründüm. Dişlerimde aşırı bir çapraşıklık olmadığını ancak dişlere yer açılması için dişlerimi kenarlarından keseceğini söyledi. Dişlerin kesilmesi diş yapısının bozulmasına ve çürüklere neden olur mu? Bu konu çok kafama takıldı. Siz bu konuda ne tavsiye ediyorsunuz? Saygılar

Merhaba benim 13 yaşında bir kızım var bütün dişleri duzgun fakat üst iki köpek dişi normalinden yukarıda duruyor bu durumu tel düzeltir mi?düzeltmezse nasıl bir yol izlemeliyiz?

merve

Merhabalar hocam ;

Yaklasık 1 yılı geckin tel kullandım daha sonra şeffaf diş kalbı ile devam ettim şuan dişlerim dümdüz kalıbı 1 gün takmayım tekrar geri dönüyor.
Kalıbı çıkarıp kişisel tedavi yapalım dedı doktorum ve dişlerimin ölçüsünü aldı. En az 2 yıl da kişisel takmam gerektiğini ve asla dolgu kişisel varken yapılamayacagını söyledi. Sizce bu kalıbı taktırmalı mıyım ?

Muhammet

Merhaba alt dislerim yamuk nasil duzelir

Nurşen

Mrb doktor bey Benim problemin sadece üst çenede bulunan iki tane dislerimde,ikisinde yamukluk var sadece bu yüzden dişlerime tel takmak dışında farklı bi tedavi uygulanabilir mi bi de bu diş tedavisinin yaklaşık fiyatları ne kadardır ve sizin klinik adresinize nerden ulaşabilirim saygılar kolay gelsin..

Feyza

Merhaba doktor bey;
Ben 16 yaşındayım 4 veya 5 sene önce üst çenemin sol tarafındaki köpek dişim üstten çıktı.Sizce nerelere baş vurabilirim? Köpek dişim çekilebilir mi?

ANIL

Hocam benim on iki disin sag tarafindaki bir disim geride tel takilmadan duzelirmi? Takilirsa ne kadar kalir yasim 15

Ilknur

Merhabalar,18 yasindayim disciden çok korkuyorum ve dört dişim yamuk tel takılması gerekiyor malesef cenemde yer yok ve curuklerim var ben korktuğum için hep erteliyorum ve hiç gulemiyorum artik

Yeliz

Merhaba doktor bey ben 17 yaşındayım ön dişimde biraz yamukluk var sol dilim sağ dişimin biraz üstünde aslında herkes fark edilmediğini söylüyo ama bu durum beni rahatsız ediyo tahmininizce ne kadar sürer tedavi süreci bide tel istemiyorum 😏🙄

Hasan

Merhaba hocam benim üst kesici dillerden lateral dişlerde büyük bir yamukluk var ve bir tanesi o dişlerin baya büyük ve olması gereken yere tekrardan otururmu oturmayan dişler için ne tedavi uygulanıyor

Kürşat

Hocam ameliyatla dis ayriliginin düzeltilmesi olabilir mi?

Yasepin

Merhaba. Doktor bey ben 30 yaşındayım 1tanedis boş diğer dislerimde egrilik var bu bosluk tedavi ile düzelirmi teşekkür ederim

Hamza

Merhaba oğlum 7 buçuk yaşında üst ön dişleri geriden geldi doktorumuz apareyle düzeltilebileceğini söyledi ama oğlum takmak istemiyo ve çabuk kaybeder düşüncesiyle tedaviyi kabul etmedik bir sene sonra başlasak acaba geç kalmış olurmusunuz

Isimsiz

Merhaba, benim dislerim yamuk oldugi icin biraz geniş duruyor ve tel taktirdiktan sonra da mi genis olacak ?

Zeynep

İyi aksamlar benim dişlerimde carpıklı var yaşım 22 iki doktora danıştım ağız yapımın küçük oldugunu vr genişletilmesi gerektigini söylediler bir doktor damaklıgı önerdi fakat altı ay takmak zorundaymısım diğeride arka dişlerimin ikisini çekebileceğini söyledi sizce hangisi daha iyi olur

burcu

hocam 18 yaşına yeni girdim alt ve üst dişlerimde yamukluk var ama kesinlikle tel istemiyorum zirkonyum gayet kafama yattı bu kadar iyi bir tedaviyken neden hala tel diye ısrar ediliyor, zirkonyumun bana eksileri ne olur

Şükrü

Merhaba 22 yasındayım ve alt disimin 1 tanesi diger dislerimden biraz geride ve hafif uzun ve üst iki disim cok az carpık yani cok belirgin degil carpıklıgı bu 3 disim nasıl normal hale gelebilir tel takilmasi gereklimi taktirsam ne kadar süre kalır teller ? Bide dislerimin beyazlattirmak istiyorum disler zarar görürmü kalici olurmu ?

Nur

Merhaba doktor bey .
Yirmilik dişlerim çıktıktan sonra ön dişlerin çarpıklaştı.
Yirmilik dişlerimi aldırsam eski yerlerine kayarmılar yoksa diş teli şart mı ?

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce