Genel Anestezi İle İmplant Yapılıyor Mu ?

implant-genel-anestezi

Diş implant tedavilerinde genel anestezi ile uygulama yapılabilir. Fakat bu durum çok extrem birdurum olmalıdır. Gerekmediği müddetçe bu işlem lokal anestezi ile uygulanmaktadır.

Niçin implant tedavileri lokal anestezi ile uygulanır ?

Çünkü diş implant tedavileri küçük çaplı olan işlemlerdir. Genel anestezi uygulamaları genel olarak büyük tedavi uygulamalarının gerçekleştirildiği ve komplikasyonların yaşanabileceği bir yöntemdir. Genel anestezi uygulamaları hem hasta için hemde doktor için riskli bir durumdur. Hastalar diş implant uygulamalarında çok büyük ağrılar çekebileceklerini düşündükleri için bu uygulamalarda uyutularak yani genel anestezi altında bu işlemi yaptırmak istiyorlar. Hastalar uyuyacak ve kalktıklarında hiç bir şey olmamış gibi olsun istiyorlar. Genel anestezi uygulamasında da durum bu şekildedir. Fakat genel anestezide hastaların bilmedikleri bir çok risk ortaya çıkabilir. Bu riskleri hastalarımıza saydığımızda hem doktor hemde hasta bu risklerin altına girmek istemeyeceklerdir. Diş implant uygulamalarında kullanılan lokal anestezi yöntemlerinde de hasta hiç bir şekilde ağrı veya bölgede işlem yapılırken sızlama duyamayacaktır. Bu uygulamalar kısa süre içerisine yapılan işlemlerdir. Çok korktuğumdan dolaı ve kana dayanamadığımdan dolayı ben genel anestezi olmak istiyorum şeklindeki yönlenmeler ve yönlendirmeler diş implant uygulamalarında doğru bir yaklaşım şekli değildir.

Genel anestezi ile yapılan implant tedavileri pahalı mıdır ?

Diş implant uygulamaları maliyetli uygulamalardır. Bir de işin içerisine genel anestezi girdiğinde durum çok daha külfetli olmaktadır. Çünkü bu işlemin genel anestezi ile yapılması için hastane koşulları gereklidir. Aynı zamanda genel anestezi için anestezi uzmanı gereklidir. Genel anestezi uygulamasını her doktor yapamamaktadır. Bu uygulamayı yanlızca bu dalda uzmanlaşmış olan hekimler yapmaktadırlar. Tüm bu işlemlerinde hesaba katılması ile birlikte masraflarıda çok fazla büyüyecektir.

Lokal anestezi yapılan implant tedavisinde canım çok yanar mı ?

Yapılan lokal anestezi uygulaması bölgedeki tüm sinirleri ve dokuları uyuşturur. Uyuşan bölgede hasta hiç bir ağrı ve sızı hissetmeyecektir. Hasta operasyon sırasında hiç bir ağrı hissetmez fakat operasyon sonrasında lokal anestezinin etkisi geçtiğinde hafif bir ağrı hissedecektir. Operasyon sonrasında oluşan bu ağrılar normal olarak kabul edilir. Basit ağrı kesici ilaçlar doktorunuz önerecek ve sizin bu ağrılarınız alınacak ilaçlarla giderilecektir. Bu ağrıyı normal diş çekimi sonrasındaki ağrı gibi düşünebilirsiniz.

Diş implantlar hakkında diğer bilgiler

Diş implant fiyatları
Genel Anestezi İle İmplant Yapılıyor Mu ?
İmplant Tedavi Merkezleri
Eksik Diş Tedavisi İmplantlar Hemen Yapılırmı ?
İmplant Tedavisi Öncesi ve Sonrası
Yurt dışından diş implant tedavisi için gelecek hastalar
İmplantlara sigaranın zararları
İmplant uzun Ömürlü bir yöntem midir?
İmplant yaptırdığımız zaman dişlerimizi ne şekilde koruruz?
İmplant kullanan hastalar nelere dikkat etmesi gerekir?
İmplant sanıldığı kadar pahalı bir yöntem midir?
Belli bir hastalığı olup implant yaptıramayanlar kimler?
İmplant ağrılı ve acılı bir yöntem midir?
Herkes implant yaptırabilir mi?
İmplant tedavisi nedir?
İmplant cerrahisi hakkında neler anlatmak istersiniz?
Türk Malı Diş İmplantları
Diş Eksikliği, Diş implant Uygulaması, Diş implant Tedavi Süresi
Diş implant nedir ?
Diş implantlar uzun süre kullanılabilir mi?
İmplant diş tedavileri ağrılı bir süreç mi ?
Diş implantların maliyeti nedir ?
Diş implantın yaşla bağlantısı varmıdır?

8 Yorum

Yorum Yaz

paşa

MERHABA 3 DİŞİME İMPLANT YAPILMASI GEREKİYOR. AMA ÇOK ÇOK FENA KORKUYORUM. KORKULARIMDAN DOLAYI ÇENE KASLARIM KASILIYOR VE AĞZIMI AÇAMIYORUM. İMPLANT YAPILMASI GEREKİYOR FAKAT BEN BU İMPLANT UYGULAMASINI GENEL ANESTEZİ ALTINDA YAPTIRMAK İSTİYORUM. UYUYACAM VE KALKTIĞIMDA HİÇ BİR ŞEY HATIRLAMIYACAĞIM

Uzman doktor

Bir takım durumlarda diş implant uygulamaları genel anestezi altında yapılabilir. Bu genel anestezi altında uygulanması için hekiminiz buna karar vermelidir. Eğer ağız açıklığı yeterli derecede olursa işleminiz lokal anestezi altında da olabilir. Doğru bir implant uygulaması ile genel anesteziye gerek olmadan bu işlem kolaylıkla yapılabilmektedir.

sabri

Merhaba hocam çakma dişler genel anestezi altında yapılabiliyor mu ? ağrıların çok olduğunu duydum bu sebepten dolayı istiyorum.

Uzman doktor

İmplant operasyonu sırasında bölgesel anestezi yapılmakta böylece ağrı olmamaktadır. Operasyon sonrasında da ağrı olmaması için ilaç takviyeleri yapılmaktadır. 1 implantın yerleştirilmesi yaklaşık 15-20 dk sürmektedir. Kullanılan implantın kalitesi opersyonun başarısında çok önemlidir.

tülin

Merhaba 20 lik dişimin genel anestezi ile alınma şansı varmıdır ? Bu işlem sırasında diş etlerimdeki iltihaplanmalarda temizlenebilişr mi ? 1 süt dişim var doktoruma danıştım bunun çekilip yerine implant yapılabileceğini söyledi.

Uzman doktor

Öncelikle geçmiş olsun. Süt dişinizin altında gömülü kalarak çıkamayan sürekli dişinizin konumuna bakılarak, tel ile sürdürülmesi veya cerrahi operasyon ile çekilmesi gerekebilir. Zaten implant koyulacak ise gömülü dişinizin üzerine konması sakıncalıdır. Gömülü diş çekimleri çok özel vakalar gerektirmedikçe genel anestezi ile çekimi gerekli olmayan operasyonlardır. Yapılan cerrahi operasyonların %90’ı gömülü dişler olup, çok sıklıkla karşımıza çıkarlar. Lokal yani bölgesel uyuşturma ile 30dk-1 saat aralığında ağrısız bir şekilde çekilip sonrasında ağrı kesici ve antibiyotik kullanımı ile günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Yine dişeti operasyonları da lokal anestezi ile yapılabilir ve ağrı duymazsınız.

MURAT. GÖKÇÜL

Ben 9 yıl önce ufak bir kazada ön alt çeneye
Bağlantılı 4 diş yaptırdım. Ama ZAMANLA
Yanda sağlmdişimde ağrımaya başladı ne yapabilirim

Mrb hocam benim dis etlerim de erime var dislerimi çürütüyor ust kisim kirilip kökü icinde kaliyor sonra genel anestesi islemi ile ameliyatla cikartiliyor mide bulanti refleksim cok fazla oldugu icin dis ameliyat islemlerim genelde genel anestesi altinda gerceklesiyor simdi sorum size şu dislerime iki impilant ve tamamina zirkonyum yapilacak bulunduğum sehirde impilant ti genel anestesi ile yaptigimizda masadan kalkamayan hastalarimiz oluyo denildi sizcede oylemi simdi den tsk ederim

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce