Diş Taşı Temizleme Ücreti

Detertraj (Diş Taşı Temizliği

Diş taşları neden oluşur ve nasıl temizlenir ?

Diş taşlarının oluşumundaki en önemli etken dişlerin günlük olarak bakımının ve temizliğinin yapılmamasıdır. Dişler arasında kalan yemek artıklarının temizlenmemesi ve bu artıkların bakterilere dönüşerek dişe yapışması ile diş taşı ve daha büyük diş eti hastalarını oluştururlar. Olulan bu taşların temizlenmesi yanlızca diş hekiminin müdahalesi ile temizlenebilmektedir. Diş taşlarına ve aşızda oluşan tartarlara evde müdahale etmek, damaklarla veya diş etleri ile oynamak dişlerinize ve diş etlerinize daha fazla zarar vermekten başka bir şey olmayacaktır. Oluşan diş taşlarını evde temizlemek mümkün değildir.

Diş taşı nasıl temizlenir ?

Diş taşlarını evde temizleyebilmenin en iyi yolu önceden diş taşı oluşmaması için günlük olarak dişlerinin bakımını yapmak, diş ipi ve gargara uygulamaktır. Uzmanlar her 6 ayda bir diş hekimi kontrollerine gidilmesi gerektiğinin üzerine olabildiğince vurgu yapmaktadırlar. Çünkü ağızda oluşan hastalıkların, bakterileri ve diş taşlarının temizliğini kendimiz yapamadığımız gibi bu oluşumlardan da bazen habersiz olabiliyoruz. Bu durumu anlamanın en iyi yolu dişlerimizi fırçalarken kan gelmesidir. Eğer diş etleriniz dişlerinizi fırçalarken kanıyorsa burada bir sorun olduğunu ve muhakkak bir diş hekimine uğramanız gerektiğini düşünmelisinizdir.

Evde diş taşı temizlemek

Bazı hastalar evde diş taşlarını iğne veya benzeri cisimleri diş etlerine sokarak tamizlediklerini söylüyorlar. Bu tür yapılan işlemler dişlere veya diş etlerine sokulan cisimler bölgede kalıcı yapısal sorunlara yol açabilirler. Diş taşları bu şekilde temizlenmedikleri gibi oluşan hastalığa bir başka hastalıkta siz eklemiş olursunuz. Bu tür hareketlerden kaçınılmalı her ne olursa olsun dişlerinize yada diş etlerinize herhangi bir cisim sokmaya yada karıştırmaya çalışmamaya dikkat etmelisiniz.

Klinikte diş temizliği nasıl yapılıyor ?

Diş taşları diş hekimi tarafından ultramodern aletler yada el aletleri ile tamizlenmektedir. Bu aletler diş taşları için özel olarak dizayn edilmiştir. Yapılan tedavi aşamasında hasta hiçbir ağrı hissetmez. Yapılan uygulama öncesinde dişlere sıkılan uyuşturucu etkisi olan sprey sayesinde uygulamadan kesinlikle ağrısız olarak çıkarsınız. Diş taşlarınızın temizlenmesi ise 15 – 20 dakika kadar bir süre alacaktır.

Diş hekimi kontrollerini ihmal etmeyin ?

Ağzınızda tartarların ve diş taşlarının oluşmaması için 6 aylık periyodlarla diş hekiminize kontrollere gitmelisiniz. Diş taşları en az 6 aylık bir zaman içerisinde oluşmaya başlarlar siz belirli aralıklarla giderek bu taşları temizletmeli ve oluşumlarının önüne geçmelisiniz. Yeterli derecedeki diş bakımı ile bu oluşumdan kendinizi arındırabilirsiniz.

Diş taşları oluşursa görünüme etki eder mi ?

Diş taşları oluşması ile beraber bu durumdan gülüşünüz, duruşunuz ve genel imajınız son derece etkilenecektir. Bu durum size bakımsız ve sağlıksız bir görünüm kazandıracaktır. Aynı zamanda oluşan bakteriler ve tartarlar dişlerinizin genel sağlığını da tehdit ederek ilerleyen durumlarda ise dişlerinizin kaybedilmesi ile sonuçlanacaktır.

distasi

Diş taşı temizleme ücretleri

Hastalar genellikle diş taşlarının temizletilmesi ne kadar diye sorular sorarlar. Rutin kontroller içerisinde doktorunuz muhakkak diş taşlarınıza bakacak ve bir oluşum karşısında bunu engelleyecektir. Sizler rutin kontrollerden asla vazgeçmeyin çok cüzzi ücretler olan diş taşı temizleme fiyatları Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen

Detertraj (Diş Taşı Temizliği-Tek Çene) 80,00 TL civarındadır.

Eğer diş taşları temizlenmezse ileride oluşacak diş ve diş eti problemlerinde çok daha ekonomiyi zorlayan sağlık sorunları ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Diş hekimi fiyatları hakkında diğer bilgiler

Yaprak Porselen Diş Fiyatları
Diş Beyazlatma Fiyatları
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
Diş Taşı Temizleme Ücreti
Dişlerde Köprü Fiyatları
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
Çocuk Diş Fiyatları
Pedodonti Fiyatları
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
Diş Zirkonyum Fiyatları
Protez Diş Fiyatları
Diş Röntgen Filmi Fiyatları
Diş Hekimi Muayenesi Fiyatları
Diş Dolgusu Fiyatları
Amalgam Dolgu Fiyatları
İnley (Onley) Dolgu Fiyatları
Kompozit Dolgu Fiyatları
Bonding Fiyatları
Diş implant fiyatları
İçten Tel Fiyatları

97 Yorum

Yorum Yaz

Yektade

Merhaba doktor bey dişlerimde diş taşı ve diş eti problemleri var. Diş taşlarımı temizlettim fakat alt dişlerimde oynamalar var. Acaba dişlerimi kaybedermiyim çok korkuyorum dişlerimi kaybederim diye ?

Uzman doktor

Dişeti hastalıklarında kemik kaybı oluşunca dişlerde sallanmalar ortaya çıkar. Kemik kaybı bazı durumlarda rejeneratif yöntemlerle telafi edilebilir.

songül

Meraba doktor bey bende dis tasi var bir kere temizletmek kesin cözummudur tekrardan cikmasini istemiyorum 1 kere temizletmeyle yok olurmu muayane sirasinda herhangi bi aci agri hissedicekmiyiz ortalama kac dakika surer temizletmek ve son olarak ortalama dis tasi temizleme fiyatlari nedir

Uzman doktor

Songül Hanım diş taşı temizliği sırasında herhangi bir ağrı ya da sızlama hissetmezsiniz diş taşı temizliği tedavisi 3 – 6 aylık Diş Hekimi kontrolünden diş hekimleri tarafından temizlenecektir bir kere temizlendikten sonra bir daha çıkmasın diye bir durum söz konusu değildir Siz yaşamaya devam ettiğiniz sürece yemek yemeye devam ettiğiniz sürece diş taşı oluşumu gözlemlenebilir sizin yapmanız gereken diş hekimi kontrollerine düzenli olarak gerçekleştirmenizdir

Nazif

Merhaba doktor bey ben devlet hastanesinde diş taşlarımı temizlettirdim. Temizleme işlemini bir makine ile gerçekleştirdi. Dişlerim temizlendikten sonra damaklarımda çok şiddetli ağrılar oluştu. Bu ağrılar hem dişeti hastalığından dolayı hemde diştaşı temizleme işleminden sonra yaralar oluştu bunlardan kaynaklı. Bu ağrılarımı giderebilecek önerileriniz varmıdır ?

Uzman doktor

Diş taşı temizliği sonrası bir süre hassasiyetlerinizin olması normal. Çok sıcak-soğuk yeyip içmekten uzak durarak hassasiyet giderici macunları kullanabilirsiniz. Ayrıcı tansiyon probleminiz yoksa günde 2-3 sefer tuzlu su gargarası da yapabilirsiniz. Bu gargara ağrılarınızı hafifletip diş etlerinin toparlanmasına yardımcı olacaktır. Delikten kastınızın ne olduğunu tam anlayamadım. Eğer dişlerin üzerinde delikler oluştu diyorsanız, diş taşı temizliği sonrası böyle bir şey olması kesinlikle mümkün değil. Ama dişlerimin arasında delikler oluştu diyorsanız, dişlerin arasını dolduran diş taşlarının temizlenmesi sonrası oluşmuş olabilir ki bu o bölgedeki dişetleri için iyi bir şey. Son olarak diş taşı temizliğinden sonraki 1 hafta dişler renklenmeye daha meyilli olurlar. Bu sürede çay, kahve, sigara gibi dişleri renklendirebilecek şeylerden özellikle bu 1 hafta içinde uzak durmak yada tüketimini mümkün olduğu kadar azaltmak gerekiyor. Geçmiş olsun.

Koray

Merhaba doktor bey benim dişlerimde diş taşları oluştu ben bu diş taşlarımı temizletmek istiyorum. Diş taşlarını bir kez temizlettikten sonra tekrardan sürekli olarak temizletmek gerekiyor mu ? Diş taşları temizlendikten sonra hassasiyetler çok fazla yükseliyor mu ? Ayrıca diş taşlarını temizletme fiyatlarını öğrenebilirmiyim ?

Uzman doktor

Öncelikle diş taşlarınızın mutlaka temizlenmesi gerekiyor. Yoksa diş taşları zamanla diş eti problemlerine ve kemik kaybıyla birlikte dişlerinizin sallanıp düşmesine neden olur. Uygun olanı 6ayda yada yılda bir defa diş taşlarını temizletip gerekli kontrolleri yaptırmak. O yüzden 1 sefer temizlettim bir daha diş taşı oluşmayacak, bir daha temizletmeme gerek kalmayacak gibi bir düşünce yanlış. Zamanla diş taşları bir takım nedenlerden dolayı tekrar oluşur ve tekrar temizlenmesi gerekir. Temizleme işlemi yapıldıktan sonra bazı hastalarda bir kaç gün hassasiyet oluyor ama illaki olcak diye bir şey yok, dişleriniz sağlıklıysa olmayada bilir. Fiyat konusuna gelince doktorunuzdan daha net bir alabilirsiniz.

Kamber

Merhaba doktor bey diş temizletme ücretleri ve laminate veneer uygulamaları hakkında fiyat almak istiyorum. Dişlerimde diş taşları var temizletmek istiyorum.

Orhan

diş taşı temizliği ve beyazlatma işlemi için ücret tarifeniz nedir ve randevu nasıl nerden alacgız

tana

merhaba…diş taşları temizletildikten sonra eriyen kemik yerine tekrar yapılanıyor mu?yani sallanma geçiyor mu?şimdiden teşekkürler.

Uzman doktor

Dişlerinizin durumunu ve panoromik röntgen filmi incelenmeden bu konuya net bir cevap verilmesi doğru olmaz. Muayene sonrasında net bir cevap verilecektir.

zeynep

yani kısaca bir şey sormak isterim 18 yaş altıyım ama bagkurumuz su anda aktif değil devlet hastenelerine gitsem diş temizletme için para ödemem gerekir mi?

Uzman doktor

Diş taşı temizleme tedavinizi gerçekleştireceklerdir. Fiyat farkı alırlar mı yada herhangi bir ücret ödermisiniz bu konuda bilgim yok. Araştırmalısınız.

fatih

Merhabalar, dişim kırılmıştı doktorum dolguyla hallolacağını söyledi.
Dolgu yaptırdım 3 gün sonra sert bir şeyi yediğimde dolgunun dişin içine doğru gittiğini gördüm. şu an için ağrı vs. herhangi bir sıkıntı yok ama yine diş hekimine gitmeli miyim. teşekkür ederim.

Uzman doktor

Evet kesinlikle ihmal etmeyiniz. Dolgu temizlenerek yeniden dolgu yapılmalı..

bahar

Merhabalar. Ben 19 yaşındayım ön alt dişlerimin arkasında diş taşları hayli mevcut. Akabinde ise ön tarafta diş etimde çekilme oldu. Diş taşlarımı temizletmek istiyor ancak daha çok diş eti çekilmesi olur ve dişim zarar görür diye korkuyorum. Sizlerden en kısa zamanda yardımcı bir cevap bekliyorum.

Uzman doktor

Eğer diş hekiminie gitmesseniz ve oluşan diş taşlarını temizletmesiniz o zamandaha fazla diş eti çekilmesi olur.

menekse

Merhaba ben dislerimi temizletmek icin gittim cok ciddi dis tasi oldugu soylendi dis etlerinikaldirip altinin datemizlenmesi gerekiyormus ama bunun icin700 lira maliyet cikardilar siz bu konuda ne onerirsiniz tesekkurler

Uzman doktor

Muayenenizi yapan doktorunuza güvenin.. Başka bir uzmana da danışabilirsiniz. Muayene edilmeden bir şey söylenmesi zor.

Selin

Merhabalar benim 7yasında ilkokula giden bir oglum var.Dişleri çıktıgından beri hergun sabah aksam düzenli bir sekilde dişlerini fırçalar.Fakat dişlerinde kalemle çizilmiş gibi siyahlıklar var:(Diş doktorumuza götürdük hiçbir sorun olmadıgını siyahlıkları tükürüğünün yaptıgını söyledi ve dişlerini temizledi.1hafta sonra dişleri tekrar siyahlaşmaya basladı.Gercekten bu kadar düzenli fırcalanan temiz bir agzın dişleri neden böyle anlayamıyorum.En kötüsü gecen aksam oglumun aglayarak okulda kendisiyle çürük dişli diye dalga gectiklerini söylemesiydi:( Lütfen bu konu hakkında bana yardımcı olabilirseniz cook sevinirim.Hem sebebi hakkında hem de evde bununla ilgili yapmam gereken konusunda:( Şimdiden tesekkürleer…

Uzman doktor

Diş bakımına ve temizliğine dikkat edin. Diş hekimi kontrollerinide düzenli şekilde yapın. Bunlar onun geçici dişleri ama ihmal edilmemesi gereken dişler.

neslihan

Merabalar.Ben yirmilik disimle ilgili problem yaşıyorum.Doktorum disin sinirin içinde olduğunu ve normal dış gibi cekilemeyecegini söyledi.dayanilmaz bir agri var ve cenemi 2 cm den fazla acamiyorum.cerrahi bir operasyonla alınacakmış dış.ve 6 ay kadar his kaybı yasayacaksin dedi doktor.ne tavsiye edersiniz.

çalıkuşu

iyi günler henüz 14 yaşındayım diş hekimine gittim önce dişlerim temizlenecek daha sonra iki dişim çekilecek ve en sonda da diş teli yapılacak ortalama fiyat ne kadar olur?

Uzman doktor

Fiyat konusunda sitemizdeki telefon numaralarımızı aramanız gerekmektedir.

derya

diş taşlarım çok sarı ne yapmam gerek beyazlatmanın kötü bir şey olduğunu işe yaramadığını söylediler diş taşı temizliği yaptırmamı önerdiler ikisi arasında ki fark nedir?

Uzman doktor

Diş taşı temizliği turin kontroller diş ve diş eti sağlığı açısından son derece önemlidir. Fakat diş beyazlatma işlemi ile alakalı değildir. Diş beyazlatma işlemleri doktor kontrolünde yapıldığında son derece güvenli uygulamalardır. Dişlere kesinlikle zarar vermez. Dişlerinizin rengi diş beyazlatma uygulamaları ile bir kaç ton açılabilir. Doktor kontrolünde olmadan uygulanan diş beyazlatma uygulamaları son derece zararlıdır ve dişlere zarar verir. Diş hekimi kontrolünde olmadan beyazlatılmaya çalışılan ve bu durumdan dolayı zarar görüp diş beyazlatma işlemleri dişlere zarar veriyor diye etrafa dağıtılan bilgiler son derece gerçek dışıdır. Diş hekimlerine güvenin.

yağmur

Merhaba doktor bey, erkek arkadaşımin dişlerinin arasında yeni yeni oluşan yeşillikler var, düzenli olarak fırçalasada gitmiyo diş ipi kullanmasıni soylesemde istemiyo. Dişlerini temizletsek gitme gibi bi olasılık varmi ? 12 yaşında benimde olmustu fircaladigim icin gitti. Bu yesilliklere ne yapmamiz gerek ?

Uzman doktor

Yağmur hanım erkek arkadaşınız diş bakımını yeteri kadar yapmıyor. Ayrıca diş ipi kullanması gerekmektedir. Diş hekimi muayenesine de gimediğini anlamak güç değişl tutun kolundan bir diş hekimine götürün. Gerekli temizlemeyi diş hekimi yapacaktır.

buket

Hangi devlet hastaneleri ilgileniyor bu konuda.

Uzman doktor

Tüm devlet hastanelerinin diş bölümleri diş kontrollerinizi yapacaktır.

Niyazi

Doktor bey ben dişlerimi temizlettim ama fırçaladığım halde halen sararmalar var alt dişlerde

Uzman doktor

Diş beyazlatma işlemi ile dişleriniz bir kaç ton açılabilir.

Faruk

Bana bir yerde 250 TL fiyat verdiler. Sizce normal midir? Bana pahalı geldi.

Uzman doktor

Fiyatlar hastanın durumuna, hastaneye, semte ve diş hekimine göre değişkenlik gösterir.

zeynep

Doktor Bey Merhaba;
Benim diş eti sorunum var dişlerim fırçaladıgım zaman sürekli kanıyor ve arada sırada diş etlerim şişiyor apse yapıyor doktora gittiğimde doktor bana 6 ayda bir dişlerinin temizlenmesi lazım dedi ve ben sadece bir kere gidebildim çünkü o kdr feci bir şekilde yaptıki inanın bir daha gitmeye korkuyorum bunun başka bir tedavisi varmıdır ne yapmam lazım lütfen bana yardımcı olun.

Uzman doktor

Zeynep hanım sözlerinizden dişlerinizi düzenli olarak fırçalamadığınızı ve diş bakımlarınızı yaptırmadığınızı anlıyorum. Mutlaka diş hekimi kontrollerine gitmeli ve günlük olarak diş bakımınızı gerçekleştirmelisiniz. Bunun başka bir çaresi yoktur.

tuğba

merhaba
diş hekmim dişime küretaj tedavisi uygulanması gerektiğini bu durumun agresif bi durum olduğunu ve genetik olduğunu söyledi. diş etlerimde zaman zaman kanamalar olmakta idi diş hekimim hiç bi tahlil yapmadan genetik olduğuna karar verdi, başka bi hastalığın sebep olup olmadığını öğrenmek için tahlil e gerek var mı yoksa diş hekmim bunu baktığında gercekten genetik olduğunu algıayabilir mi?

Uzman doktor

Tuğba hanım.. Diş hekiminize güvenin anlayabilir ve sizi uygun tedavi için doktorunuz yönlendirebilir.

Onur

Hocam iyi günler. Benim öndeki 3 dişimin iç tarafında diş ve et kısmının birleştiği yerlerde sarımtırak plakalar var bunlara diş taşı deniliyor galiba.
Şuan öğrenciyim ve babamın sigortasından yararlanıyorum. Diş taşı temizlemeyi devlet hastanesinde sigorta karşılıyor mu acaba?

Uzman doktor

Onur.. Evet devlette yaptırabilirsiniz.

yeşim

merhaba ben 20 yaşındayım diş taşı problemim var ve baya bi fazla şekilde. 2 dişimde de kırılma var. dişlerim çok yıpranmış durumda. diş doktoruna gitmek istiyorum ama korkuyorum diş çektirmek istemiyorum. dişlerimde daha büyük sorunlar olsunda istemiyorum. çok kararsızım.

ceyhun

merhaba şuanki güncel diş taşı temizleme fiyatları nedir 23/06/2014 tarihi itibariyle

Uzman doktor

Ceyhun bey diş taşı temizleme fiyatları merkeze, diş hekimine, diş hekiminin yada kliniğin bulunduğu şehire ve ilçeye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Net rakamlar ise muayene sonrasında verilir.

ceyhun

ÇOK DEĞİŞKEN FİYATLAR VAR BANA GÖRE BALIKESİR MERKEZDE CEVABINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

ayşe

merhaba , benim diş taşımda kararma oldu. temizlettiğim zaman bu siyahlığın gitmeyeceğini söylüyorlar doğru mu lütfen yardımcı olun

Uzman doktor

Ayşe hanım bu durum tedavi süresinden sonra belli olur. Dişlerinizin durumunun ne olduğunu göremediğim için birşey söylemek istemiyorum.

bora

Hocam oglum alerjik bronsit tesisi konuldu.zaditen surup kullandik uzunca
sure.ama yan etki yapti.dislerinde koyulasma oldu ve gitgide yayiliyor.
On disler ozellikle karardi.oglum 3.5 yasinda.dis temizletme imkani var mi

Uzman doktor

Bora bey. bir pedodonti uzmanına çocuğunuzu götürün tedavi etmesini sağlayınız. Onun dışında çocuğunuzun bu dişleri geçici dişleridir fakat geçici dişler yerine sürecek olan dişlerin rehberi görevini görürler bu nedenle çocuğunuzun dişlerini ihmal etmeyin.

merve

merhaba ben diş teli tedavisi görüyorum. dişlerimde diş taşı var.tel tedavim devam ederken diş taşı temizliği olurmu?

Uzman doktor

Evet merve hanım tel tedavisi görürken diş taşı temizliği yaptırabilirsiniz. Tel tedavisi döneminde diş ve dişetlerine daha iyi bakılması gerekir.

Burkii

Hocam merhabalar, ben 14 yaşımdan beri dişlerimi çok düzenli ve kendini kanıtlamış ürünlerle bakımını yapıyorum ,14 yasımdan öncede fırçalıyodum ama ,14 yasında tam kararlı şekilde fırçalamaya başladım, ama nasıl olduysa alt ön dişimin iki yanında küçük diş taşı oluşmus, buna çanım sıkıldı acaba 1 dişi temizliyolarmıdır, yada ücret olarak ne kadardır acaba ?

Uzman doktor

Burki yanlızca diş bakımı yapmanız diş taşı oluşmayacağı anlamına gelmez ve bu yeterli değildir. 6 aylık sürelerle diş hekimi kontrollerini de ihmal etmemeniz gerekir. Diş hekiminize giderek oluşan diş taşlarını temizletmelisiniz.

halil

hocam fiyatan hic bahsetmiyorsunuz diş taşı temizligi nekadara mal olur

Uzman doktor

Halil bey fiyattan bahsetmemin sebebi sizin bu işlemi nerede yaptıracağınıza bağlı olarak fiyatların değişmesidir. Siz örneğin istanbulda esenler, gaziosmanpaşa, bayrampaşa, sultangazi vb. ilçelerde bu işlemi yaptırırsanız farklı bir fiyat ödersiniz. Bu işlemi beşiktaş, üsküdar, kadıköy, beyoğlu vb. ilçelerde yaptırırsanız farkı fiyat olacaktır. Tabi işlemi yaptıracağınız doktorada önemlidir.

Emre

Search yaparken rastladım. Dişlerim gayet iyi sadece rutin kontrol zamanı geldi. Yorum bırakma sebebim ise ilginize hayran kaldım. Bu nasıl bir meslek aşkı! Her sorulana cevap vermişsiniz. Bu kadar özveri karşısında, bu ülkenin bi evladı olarak size teşekkür ediyorum doktor bey, eksik olmayın.

Uzman doktor

Rica ederim emre bey teşekkür ederim ilgi ve alakanıza…

fatma

Hocam dis eti cekilmesi sorunum var doktorum dis eti ameliyati olacagimi soylrdi dis eti ameliyati ne kadar etkili dis eti cekilmesini durdurabiliyorlar mi sogortada yapiliyormu bilgi verirseniz sevinirim:(

Emrah

Merhaba hocam benim dişlerim çok sarı çok mutsuzum herkes glerken
Bense sadece dişlerımı saklıyorm. Yapacagım meslekte de sıkıntılar çıkarıyor beyazlatmak ıstyrm suan hç doktora gtmmdm. Ne yapmalıyım ılk olarak yardım edermısınz. Şimdiden çok teşekkür ederım saygılar.

Süleyman

2 yıl kadar ortdadontik tedavi gördüm diş tellerim çıkartıldı ve pekiştirme tedavisi dedikleri bir aşamaya geçildi. Dişlerimin arka yüzeyine tel takıldı.
DOktorum bu tellerin olabildiğince kalmasını önerdi . tel nedeni ile diş ipi kulanamıyorum. Diş aralarında ve tel etrafında diş taşı oluşuyor. bunlardan nasıl kurtulabilirim.

Gülser

Merhaba dr bey ben tel tedavisi görüyorum dislerimde çürük olusmasindan cok korkuyorum.Gunde 4-5 kere de fircaliyorum.Sizin onerebileceginiz çürük olusumunu önleyecek bir diş macunu var mi

gülnur

Merabalar doktor bey. Ben 19 yaşındayım diş taşlarımı temizletmek için doktora gittim ve bana 6 yaş dişimin bir kenarının çürüdüğünü ve kanal tedavisi olmam gerektiğini söyledi internette kanal tedavisi olanmar çok zorlanmış ben de korkuyorum açıkcası nasıl yapıldığına dair araştırma yaptım hiç de iç açıcı değil ne yapmam yapmam lazım. İlgilenirseniz sevinirim. 🙂

sümeyye

hayırlı günler doktor bey 18 yaşindayim dişlerimin arka kisminda diş taşlari var ve dişlerimi fırcalarken çok aşırı kanama oluyor dişlerime tel taktırıp beyazlatmak istiyorum dişlerim düzelirmi yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler.

Uzman doktor

Sümeyye hanım iş teli tedavisi için bir ortodonti uzmanı ile görüşmenizde fayda vardır. Arka dişlerinizdeki diş taşları diş hekimi kontrolleri ile temzlenebilir. İhmal edilmemesinde ve bir an evvel temizletilmesinde yarar vardır. Diş taşlarınızından dolayı sağlıksız diş etleri kanama yaparlar. Diş beyazlatma uygulamalarına öncelikli olrak diş sağlığınız korunduktan sonra geçilecektir.

Uzman doktor’un yancısı

Nasıl insanlarsınız be arkadaşım siz? biri de dememiş ki “doktor sen nasılsın”.”bi sıkıntın,derdin var mı” diyen yok!Anca kıçım ağrıyo, başım ağrıyo…30 sene fırçalama sonra aman doktor, canım doktor kurtar beni.önce gidin bi diş fırçası alın kendinize.Hadi bana müsade, cümletten geçmiş olsun. Doktoru yormayın çok.

Uzman doktor

🙂

alladin

Dişlerim doğduğumdan beli sari diş beyazlatma yapsam geçermi

mustafa

hocam merhabalar nasılsınız, iyimisiniz? 🙂 benim sorum şöyle diş taşı temizliğini 6 ayda bir mutlaka yaptırın demişsiniz fakat ben bir çok yerde çok sık temizletme yapmanın dişleri incelterek zarar verdiği şeklinde yorumlar duydum. bu konu hakkında ne söylersiniz

Zafer

Merhaba hocam. Arka dislerimde hafiften plaklar var ne kadar ugrassam da Fircalasam çıkmıyor bunun için bi tedaviniz varmı simdikten tesekkür ederim..

Uzman doktor

Tabiki Zefer bey bu plakların temizlenmesi gerekir. Ne kadar fırçalarsanız fırçalayın bunlar geçemeyecektir. Mutlaka bir di hekimine başvurmalısınız.

nur

14 yaşındayım dişlerimi temizletmek istiyorum doktorlar yaş gereğinden temizler mi?

Sevda Ali

Merhaba doktor bey. Benim dişlerimde diş eti hastalığı var dediler. Bir kaç kere diş taşı temizliği yaptırdım aam 2-3 ay sonra aynı vaziyyet oluyor. Doktorum bu defa daha derin bir temizliğin gerektiğini ve kemik erimesine karşı diş tozu yerleştirilmesi gerektiğini söyledi. Tüm bu tedavi için 2000 tl mebla söylediler. Bu normal mi? Bu tedavi şekli yaygın mı?
Saygılar

kenan

diş temizliği hakkında bilgi alıp temizletmek istiyorum .

Uzman doktor

Tabiki kenan bey..

burcu

doktor bey 17 yasım duzenli olarak dişlerimi fırcalıyorum ama koku oluyor diş taşından olurmu temızletsem gecermı

Uzman doktor

Burcu Hanım ağız kokusu meydana gelecek herhangi bir sorundan dolayı ya da var olan bir hastalıktan dolayı da oluşabilmektedir bir Diş hekimine Geniş çaplı tedavi olmanızı öneririm…

dygu

Merhabalar, 2 yıldır dişteli takıyorum ve bir kaç ay sonra çıkaracağım. Diş teli kullandığım süre boyunca sigara kullanmak sebepli nikotin izleri var ve tel çıktıktan sonra renk farkı olmasıyla ilgili korkularım var. Bu durumda da cila ya da temizlik uygulaması yapılabilir mi? Ne önerirsiniz teşekkürler

Uzman doktor

Merhaba Duygu Hanım diş beyazlatma uygulaması ile çok iyi ve doğal sonuçlar alınabilmektedir

Lütfiye

Merhaba Hocam ;
Ben dislerimi hergun mutlaka fircaliyorum sadece geceleri her zaman fircalamazdim.arada sizlama oluyordu onemsemedim kanama olmaya basladi korktum.doktora gittim curuk yok dolgu gerekmiyor dedi.on disleri daha cok temizledigimi arkadakileri biraz ihmal ettigimi soyledi.dis taslari olusmus isterseniz temizleyeyim dedi.netten baktim cok agriyor cok kanama oluyor demisler.beni bilgilendirir misiniz ?

Lütfiye

Hocam bir de ben sigara alkol hic kullanmadim ve dis doktoruna surekli giden biri degilim.sadece dolgu yaptirmistim o da kac sene once.su an 25 yasindayim

Mehmet

14 yaşındayım dişlerimde çok taş var dislerimi beyazlatabilir miyim

emel

merhaba hocam ben de diş taşlarını ve oluşan lekeleri temizletmek istiyorum devlet hastanesinde ücretli midir ve diş kenarındaki etlerde erime oluyor tedavisi var mıdır?

suriyeli_teyze

doktor bey, viagra içsem diş taşı temizlenir mi?

Nevcihan kırkıl

Merhabalar ya benim üst arka dişimde diş taşı oluştu baya fazla hemde nerdeyse tüm dişimi kapladı ve yan iki dişimede geçti çok ağrı yapıyor. Bir kere temizlittim çok canımı acıttılar ve diş etlerim parçalandı resmen o yüzden şuanda korkuyorum napmalıyım?

İsmail

merhabalar benim dişlerimde hem sararma hemde diş taşı var bunların sebebiylede ağız kokusu yapıyor günde en az 1 kere fırçalıyorum diş temizliğine gitmek istiyorum nereye gideceğim ne kadar fiyat olur tahmınen bunları merak edıyorum yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

Gzmkksl

Meraba doktor bey ben dişlerimi temizletmek istiyorum ortalama fiyat nedir diş taşlarını temizleticem fazla yok fiyat ne olur ortalama acaba ?

aysenur

Merhaba benim dişlerimde diş taşı var. Çok agır igrenç bir koku var dişlerimin üstünde kremsi bir tabaka oluşuyor

Merhaba hocam, benim ön dişimin ucunda hafif bir kırık var yandan bariz belli oluyor. Bunun için özelde dolgu yapirdimm ama sert birşey yemediğim halde 2. gunun de düştü, sonra tekrar yaptı dim bu sefer sıvılaştırılmış başka bir madde kullanıldı yine 2. Gün düştü. Mecbur şimdi yine yaptiricam. Bunun için dişi kesmenin dışında önerebileceğiniz başka bir yöntem veya öneri var mıdır?

Zeynep

Merhaba,Dişlerimle ilgili birden fazla problem.2 kök diş çekimi gerekli. Kök diş çekimlerinden önce diş taşı temizliğini yaptırmamda bi sorun olur mu? Birbirini etkıleyen tedavıler mı bunlar? Teşekkürler…

Elif

Merhaba ben diş taşı temizliği yaptirmak istiyorum ama korkuyorum acaba temizlenirken ağrı olurmu?

beyzanur

merhabalar, benim ön dişlerimden 4 tanesinde dolgu yapılması gerekiyor açıkçası korkuyorum 4 taneyi bir günde yaptırsam problem yaşar mıyım teşekkürler 🙂
bi de diş taşları temizlenecek ve dişlerin aralarında da var bunlarında temizlenebilme imkanı var mı?

Nehirrr

Merhaba doktor bey benim ön dişim eğri acaba devlet hastanesinde düzeltme yapilabilir mi ucretsiz olarak cevap verirseniz sevinirim saglikli gunler :))

Enver

Merhaba Hocam,en son muayne olduğumda dişlerimin sağlıklıolduğunu yanlız tartarlaırn başlandığını söylediler bu arada kış aylarında soğuk su içmemden kaynanklanan bir donma şekli yaşadım ağzımda ondan sonra dişlerim fırçalandığında kanama başladı sebebi nedir tedavi için ne yapmam lazım teşekkür ederim..

derya

doktor bey merhabalar ben 3 yıldır rutin diş taşı temizliğimi yapmaktayım fakat diş taşı temizliği ilk yapmaya başladığımdan beri kendi inci gibi diş beyazlığımı zamanla kaybetmeye başladım bunu açıklayıp anlamama yardımcı olur musunuz saygılarımla..

kübra

merhaba hocam diş taşım beni çok rahatsız ediyor hatta öyle zamanlar oluyor ki konuşamıyorum bile.Diş taşımın temizlenmesini istiyorum fakat çok korkuyorum.Diş taşım temizlendikten sonra neler yapmam gerektiği hakkında en kısa zamanda bilgi verirseniz mutlu olurum.umarım cevap verirsiniz.

Atilla

Hocam merhaba, Dişlerimin rengi A3. Sararmalar var ve gülmek istemiyorum neredeyse. Bunun bir çözümü var mıdır ??

güllü

Diş taşı temizleme devlet hastanelerinde ücretsizdir.Özelde pahalı.

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce