Beyaz Dişlere Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler

dis

İnsanların diş renkleri de ten rengi gibi birbirinden farklı renklerde olabilir. Bazı kişiler doğuştan bembeyaz dişlere sahip olurken bazı kişiler de sarı renkli yada daha sonradan geçirilen bir hastalık nedeni ile istemedikleri bir diş rengine sahip olabilirler. İnsanların diş renklerinin koyu olmasına neden olan bazı dış etkenler vardır. Özellikle çocuk anne karnındayken annenin almış olduğu antibiyotikler yada çocuğun küçükken kullanmış oldukları bazı antibiyotiklerden dolayıda çocuğun dişleri koyu renge dönebilmektedir.

Zaman içerisinde alınan su yada besinler bunların yanında sigara ve kahve gibi alışkanlıklarda diş rengi üzerinde büyük bir etki yapmaktadır. Yaşam içerisinde dişlerin beyaz kalmasını sağlayan bazı yöntemler vardır. Bu yöntemlerin üzerinde bu yazımızda uzun uzun durmayı istiyoruz.

İlk kontrolü diş hekimi yapmalıdır

Diş beyazlatma işlemlerini uygulamadan önce diş hekiminiz ağız muayenesi yaparak rutin ağız sağlığı kontrollerini gerçekleştirmelidir. Yapılan bu muayene de daha önce yaptırmış olduğunuz dolgular, varsa porselen kaplamalar, dişlerde oluşan leklenmeler ve çürükler, minede oluşan çatlaklıklar muayene ile belirlenir. Bu kontrollerin yapılmasındaki en büyük neden ise dolguların ve porselen kaplamaların diş beyazlatma işlemlerinden etkelenmemesidir. Dolayısı ile yapılan dolgular veya porselen kaplamalar diş beyazlatma sonrasında diğer dişler beyazlarken bu uygulamalar daha koyu renkte kalarak istenmeyen bir görüntü oluşabilmektedir.

Evde beyazlatma işlemlerini uzmanlarda öneriyor

Diş beyazlatma en etkili yöntem doktor kontorülende gerçekleştirilen ofis tipi ve ev tipi beyazlatma uygulamalarıdır. Diğer beyazlatmna yöntemleri ise diş hekimine sorulmadan yapılmamalı ve her zaman diş hekimi kontrolünde gerçekleştirilmelidir.

Beyazlatıcı diş macunları

Piyasada satılan beyazlatıcı diş macunları diş üzerindeki lekeleri çıkartmak için hafif aşındırıcı maddeler kullanmaktadır. Bu maddeler ise dişlerde aşınmalara neden olmaktadır. Bu diş macunları yine diş doktoru önerisi ile alınıp kullanılmalıdır. Diş macununun size uygun olup olmadığına doktorunuz karar verecektir.

Bol bol çilek tüketin

Dişler üzerinde beyazlatıcı bir etkiye sahip olan çilek içerisinde diş beyazlatıcı malzemelerde kullanılan malik asit içermektedir. C vitamini bakımından zengin olan çilek ayrıca diş plaklarının temizlenmesinde de oldukça etkili bir besin kaynağıdır. Çilke yedikten sonra tek yapılması gereken bol su içmek veya su ile bolca ağzı çalkalamaktır.

Yemek sonrasında ağzınızı bolca çalkalayın

Yemek yedikten sonra özellikle çay, kahve yada kırmızı şarap tüketiminden sonra bolca dişleri çalkalamaya özen göstermelisiniz. Bu lekelenmelerin oluşmasında etkili bir silahtır.

Elektrikli diş fırçası kullanın

Elektrikli diş fırçaları normal fırçaların yapamayacağı kadar etkili bir diş fırçalaması gerçekleştirmektedir. Leke ve diş plaklarını yok etmede oldukça etkilidir.

Diğer Diş Beyazlatma Konuları

Diş Beyazlatma Yöntemleri
Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş Beyazlatma
Beyaz dişlerin sosyal hayattaki yeri nedir?
Diş beyazlatmanın yan etkileri nelerdir ?
Tel Tedavisi Varken Diş Beyazlatma
Dişlerinizin renginden şikayetçi misiniz?
Diş Beyazlatma Ürünleri
Evde Diş Beyazlatma
Yaz Aylarına Bembeyaz Dişlerle Merhaba Diyelim
İnci Gibi Dişler Bleaching (Diş Beyazlatma)
Beyaz Dişlere Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler

8 Yorum

Yorum Yaz

Cansın

Doktor bey merhabalar dişlerim oldukça sarı kendimi bildim bileli dişlerim hep böyle acaba beyazlatma şansımız var mı ? Fiyatları ne kadardır

Uzman doktor

Diş beyazlatma dişeti çekilmesi, hamilelik, emzirme gibi bazı durumlar hariç yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Kullanılacak tedavi metoduna göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir.

Berkay

Doktor bey diş beyazlatma işlemleri kalıcı mıdır ? En güvenilir olan diş beyazlatma işlemleri hangileridir. Dişlerim zarar görsün istemiyorum. Ben daha önce bir doktora gittim doktor bana dişlerimin sarı olduğunu ve bu kendi rengi olduğunu beyazlamayacağını söyledi. Sizce dişlerim beyazlar mı devamlı fırçalıyorum ama beyazlamıyorlar.

Uzman doktor

Merhabalar en güvenilir beyalatma ofis tipi özel bir ışık sistemiyle yapılan beyazlatmadır.En az 2-3 ton renk açılımı kazanılır.Eğer dişlere çok iyi bakılırsa geriye dönüş olmaz.

Habibe

Doktor bey merhabalar dişlerim çok sarı ve koyu renkteler dişlerimin bir kaç ton açılmasını istiyorum. Bana diş beyazlatma uygulaması ile dişlerimin renginin açılacağını söylediler. Sizce açılır mı ve diş beyazlatma işlemi kalıcı olur mu ? ücret ne kadar olur ? beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Uzman doktor

Merhaba öncelikli olarak sizi muayene etmem gerekiyor. Dişlerinizin durumunu ve kalıcı diş beyazlığı için dişlerinizin ne kadar ton rengi açılacağı hakkında sizi bilgilendirmem gerekiyor. Ücret içinde muayene sonrası size ücret bilgisi verilmesi daha doğru olacaktır.

yeter

merhaba
ön dişlerimin üzerinde kendimi bildim bileli kahverengi nokta var.son zamanlarda çok rahatsız olmaya başladım.doktora gittiğimde doğuştan olduğunu küçükken kulalnılan antibiyotikten kaynaklanabileceğini söyledi.yapmam gerekn nedir.tedavisi nasıl olur.yardımcı olursanız sevinirim

Uzman doktor

Diş beyazlatma uygulaması ile diş renginiz bir kaç ton açılır. Kahverengi noktalarda diş beyazlatma uygulaması ile en aza indirilecektir.

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce