İnci Gibi Dişler Bleaching (Diş Beyazlatma)

inci-gibi-disler

Yaz ayları için hazırlıklara başlayan bayanlar, bronz bir tenle beraber mükemmel bir görünüme kavuşmak istiyor. vücut sağlığına, vücut hatlarına, diyetine ve gülümsemesine bu aylarda daha fazla özen göstermeye başlayan bayanlarımız kusursuz bir görünümü arzuluyor.

Kendine bakım denildiğinde ise ilk akla gelenler diyet, saç ve diş bakımı.. Bunlardan en önemlisi ise güzel bir gülümseme.. Kişiyi estetik açıdan tatmin eden ışıl ışıl inci gibi dişlere kavuşturan Bleaching (diş beyazlatma) uygulamaları hem kadınların hemde erkeklerin yaz tatiline kendinden emin bir gülümseme ile girmelerini sağlıyor.

Bembeyaz dişlerle muhteşem bir yaz sezonu

Bayanların ve erkeklerin estetik anlamda en sık uyguladıkları yöntemlerden birisi olan Bleaching, yani diş beyazlatma işlemleri oldukça başarılı sonuçların alınması ve kolay uygulanması sebebiyle sıkça tercih edilmektedir. Dişlerde oluşan renk değişimlerine yönelik etkili bir çözüm yolu sunan Bleaching yıl içerisinde tüketilen çay, sigara ve kahve gibi dişlerde renk değişimlerine neden olan etkenleri ortadan kaldırmaktadır.

Bleaching nasıl bir yöntem

Bleaching diş beyazlatma uygulamaları hem erkeklerde hemde bayanlarda sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Tabiri caizse kişiyi inci gibi dişlere kavuşturan bu uygulama en çok yaz aylarının başında uygulanmaktadır. Bu aylarda tatilde güzel, alımlı ve estetik görünmek isteyen bayanlar en sık bu uygulamayı yaptırmaktadır. Aynı zamanda düğün ayları olan yaz aylarında gelin ve damat düğün öncesinde Bleaching yöntemi ile bembeyaz dişlere kavuşmaktadır. Dişlerdeki renk değişimlerine yönelik bir işlem olan Bleaching 45 dakika boyunca lazer ile diş üzerine uygulanan bir beyazlatma uygulamasıdır. Yapılan işlem sırasında ağız içerisi ve diş etleri özel bir koruyucu ile korunarak zarar görmeleri engellenmektedir. Bleaching yöntemi ile dişlerde yapılacak olan beyazlatma oranı kişinin diş renginin oranına bağlı olarak belirlenmektedir. Bleaching yöntemi ile kişi kendisine olan özgüveni tazelemekte ve estetik kaygılardan uzak bir yaşam sürdürmektedir.

Bleaching diş beyazlatma uygulamaları sağlıklı koşullarda profesyonel diş hekimlerince uygulanmalıdır

Diş beyazlatma uygulamaları diş hekimi gözetiminde profesyonel yardım alınarak yapılması gereken bir işlemdir. Piyasada satılan diş beyazlatma maddelerince yapılmaya çalışılan diş beyazlatma uygulamaları dişleri güzelleştirmek isterken dişlerinize daha fazla zarar vermektedir. Marketlerde yada internet ortamında satılan diş beyazlatma ürünleri dişleri aşındırmakta, diş minesine zarar vermekte ve bilinçsiz uygulamalar sonucunda dişlerin kaybedilmesine neden olabilmektedirler.

Beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmesi gerekir

Günlük olarak beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmeli sigara kullanımı en aza indirilmelidir. Sigara tüm vücut sağlığınıza negatif yönde etki ederken dişlerinizin sararmasına ve tat duyunuzun yok olmasına neden olmaktadır. Çay, kahve, çikolata ve diğer asitli yiyeceklerde dişleriniz renk değiştirmesine neden olan gıdalardır.

İşi uzman ellere bırakmalısınız

Diş beyaztlatma işlemleri diş hekimi kontrolünde gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Aynı zamanda diş hekiminizin ağız ve diş bakımı ile ilgili olarak vereceği önerileri de mutlaka eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz. Bu hem daha sağlıklı hemde estetik dişlere kavuşmanın en önemli etkenidir.

Sağlıklı ve inci gibi dişlere kavuşmanız dileğiyle..

Diğer Diş Beyazlatma Konuları

Diş Beyazlatma Yöntemleri
Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş Beyazlatma
Beyaz dişlerin sosyal hayattaki yeri nedir?
Diş beyazlatmanın yan etkileri nelerdir ?
Tel Tedavisi Varken Diş Beyazlatma
Dişlerinizin renginden şikayetçi misiniz?
Diş Beyazlatma Ürünleri
Evde Diş Beyazlatma
Yaz Aylarına Bembeyaz Dişlerle Merhaba Diyelim
İnci Gibi Dişler Bleaching (Diş Beyazlatma)
Beyaz Dişlere Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler

8 Yorum

Yorum Yaz

İpek

Doktor bey merhabalar dişlerimden çok şikayetçiyim hep inci gibi dişlerim olsun isterdim. Dişlerim çok çarpışıklar özellikle köpek dişlerim öne doğru çıkmış hiç sevmiyorum bu dişleri bana nasıl yardımcı olursunuz inci gibi sıralanmış dişlere sahip olabilirmiyim ?

Uzman doktor

Ortodontik tel tedavisi ile inci gibi sıralanmış dişlere kavuşabilirsiniz.

Mehtap

Doktor bey merhabalar benim bir oğum var 7 aylık ve ilk inci dişini 3 aylıkken çıkarttı 🙂 Şimdi ağzında toplam 7 tane dişi var. Bebeğim ağzı kapalı iken dişlerini birbirine sürtüyor neden acaba ?

Uzman doktor

Tatlı bebeğiniz zaten vaktinden önce çıkartmış incilerini.normalde 6-7 aylıkken önce alttan kesicileri sonra da üstten olmak üzere çıkartmaya başlarlar sevimliler.dişlerini de birbirine sürtmesi endişelenecek bir durum değil.yapabileceğiniz birşey yok

Rüya

Doktor bey benim diş etlerim kızarıklar diş hekimine gittim iyi fırçalamıyorsun dedi. Ben günde 3 defa dişlerimi fırçalıyorum ve dişlerim inci gibidir. Acaba bu durum alerji kaynaklımıdır ?

Uzman doktor

Diş etinin kızarmasının çeşitli sebepleri olabilir dişeti hastalıkları çok çeşitlidir ve teşhis için muayene gerekir.

Recep

Merhaba doktor bey benim bi tane çürük dişim var çoğunu kesip almıştı gittiğim doktor yanlız korkumdan dolayı kalanını aldıramıyorum. Ben bu korkuyu nasıl yenebilirim.

Uzman doktor

Kestirmiş olduğunuz dişiniz apse yaparsa zor günler sizi bekliyebilir. Gidin korkulacak bir şey değil. Bunu yaptırmalısınız.

Sorunuzu Gönderin




EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Hamilelikte diş çekimi nasıl yapılır ?
Handan tarafından 1 gün önce
Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce