Diş Beyazlatma Yöntemleri

Ev-Tipi-Diş-Beyazlatma-Sistemleri

Dişlerimizin beybeyaz gözükmemesi ve gülerken ağzımızı kapatarak gülmek hepimizde olan sorunlardandır. Dişlerimizi ne kadar fırçalarsak fırçalayalım dişlerimiz istediğimiz beyaz ve parlak konuma gelmezler. Yıllar içerisinde yaşlılığımız ve yemiş olduğumuz besinler dişlerimizde çeşitli lekeler ve sararmalar oluşturur. Bu lekelenmelerin ve sararmaların başlıca nedenlerini oluşturan sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklar çay, kahve, kola vb. renklendirilmiş gıdalar dişlerimizin sararmasına ve üzerinde çeşitli renklenmelere neden olmaktadırlar. Dişlerde oluşan bu sorunları diş beyazlatma yöntemleri ile giderebiliriz. Diş beyazlatma işlemini bilimsel olarak tanımlamak gerekirse bu işlem bir takım kimyasal maddelerle mine ve dentin dokularındaki pigmentlerin okside edilerek diş renklerinin açılması işlemidir.

Diş Beyazlatma İşlemi

Son derece güvenli olan diş beyazlatma işlemi dişlere herhangi bir zarar vermeden diş üzerinde oluşan renklenmelerin tonunu açarak dişlere beyaz ve açık bir renk kazandırmaktır. Diş hekimi kontrolü altında evde kendinizin bile uygulayacağı bir takım işlemlerle dişlerinizin rengini 2 – 5 ton kadar açabilirsiniz. Ofis ortamında da diş renginiz diş hekiminizin kullanacağı bir takım özel fırça ve ultrasonik aletlerle dişleriniz kolayce temizlenerek renkleri açılabilir.

Dişlerde doğuştan var olan veya sonradan oluşan renklenmeler dişlerinizi ne kadar sık fırçalarsanız fırçalayın yanlızca beyazlatma işlemlerinin uygulanması ile giderilebilirler. En iyi sonuç diş hekimi kontrolü altında yapılan farklı renklenmelere farklı beyazlatma işlemleri çerçevesi içerisinde uygulanan işlemlerdir. Diş hekimizle karar vereceğiniz beyazlatma işlemlerine ister ev ortamında istersenizde ofis ortamında uygulatabilirsiniz.

1- home bleaching (Ev Tipi diş beyazlatma yöntemi)

Ev tipi uygulanan diş beyazlatma işleminde doktorunuz sizden almış olduğu bir takım ölçüleri ve testleri labaratuar ortamına iletir. Labaratuar ortamında sizin için kişiye özel olarak dişlerinize geçirebileceğiniz şeffaf bir plak hazırlanır. Bu aşamadan sonra siz geceleri yatmadan bu plağın içerisine dişlerinizin rengini açacak beyazlatma için size verilen kimyasal ajan dediğimiz diş beyazlatma ajanını uygulayacaksınız. Ağıza takılan özel plak ile dişleriniz siz gece uykudayken beyazlama işlemi görecek.. Bu plağın kaç gece uygulanacağına hekiminiz ile birlikte karar vereceksiniz.

2-office bleaching (ofiste hekim kontrolünde yapılan beyazlatma)

Bir kaç seasn olarak ofis ortamında lazer diş beyazlatma işlemleri altında gerçekleştirilen diş beyazlatma uygulamaladır. Doktorunuz ile beraber ortak karar olarak belirlediğiniz diş rengine gelene kadar bir kaç seans altında gerçekleştirilen bir uygulama sonrasında hasta istediği ve arzuladığı o bembeyaz dişlere kavuşmuş olacaktır.

Diş beyazlatma işlemi sonrasında

Diş beyazlatma işlemi sonrası doktorunuz size bir takım kurallar anlatacaktır. Diş temizleme işlemi sonrasında dişlerinizin bakımına daha fazla özen göstermelisiniz. Yiyecek ve içeceklerinize dikkat etmelisiniz. Yaklaşık iki hafta kadar süre renkli yiyecek ve içeceklerin tüketimini kesmeniz gerekmektedir. Bunlar; kırmızı şarap, kola, çay, kahve, asitli içecekler, renkli tüm meyveler, ketçap, hardal ve sigara gibi renklendirici ürünlerdir. Diş beyazlatma işlemi sonrasında bir kaç gün dişlerde hassasiyet olabilmektedir. Bu durum hekimler tarafından normal olarak kabul görür ve hassasiyet giderici bir takım ürünler kullanarak bu durum geçiştirilir. İleriki günlerde bu tamamen kaybolacaktır.

Diş temizleme işlemi sonrasında yapılacak iyi bir ağız bakımı ve besinlere olan yaklaşım sağlıklı ve beyaz dişlerle hayatınızı sürdürmenizi sağlayacaktır. Diş hekiminize belirli aralıkla rutin kontroller gerçekleştirmeyi lütfen ihmal etmeyiniz.

Diğer Diş Beyazlatma Konuları

Diş Beyazlatma Yöntemleri
Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş Beyazlatma
Beyaz dişlerin sosyal hayattaki yeri nedir?
Diş beyazlatmanın yan etkileri nelerdir ?
Tel Tedavisi Varken Diş Beyazlatma
Dişlerinizin renginden şikayetçi misiniz?
Diş Beyazlatma Ürünleri
Evde Diş Beyazlatma
Yaz Aylarına Bembeyaz Dişlerle Merhaba Diyelim
İnci Gibi Dişler Bleaching (Diş Beyazlatma)
Beyaz Dişlere Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler

18 Yorum

Yorum Yaz

necatiyar

Lazer tipi ve ofis tipi diş beyazlatma işlemleri yapılıyor mu ?

Uzman doktor

Evet. Yapılmaktadır.

nurcan

Diş beyazlatma tedavilerinin dişlere zarar verdiği söyleniyor bu doğrumudur ve ortodonti tedavisi osnrasında tekrar beyazlatma yapılabilir. Yani beyazlatma sonrasında ortodonti yaptırırsam bu dişlerimin bozulmasına neden olur mu ? bunları merak ediyorum cevaplarsanız çok sevinirim. sağolun

Uzman doktor

Dişhekimi kontrolünde yapılan diş beyazlatmanın dişlere zararı yoktur. Ortodonti tedavisi sonrasında pekiştirme apareyleri kullanarak tekrar bozulması engellenmektedir.

kenan

Merhaba benim dişlerim doğuştan ateşli bir hastalık geçirdiğimden dolayı sarımsı renkteler bu dişlerim beyazlatılabilir mi ? Dişlerimde de çarpışıklıklar var.

Uzman doktor

Diş Beyazlatma işlemleri dişin kendi mevcut rengini açmak için yapılmaktadır. Renkleşmenin nedenine göre diş beyazlatma işlemleri olumlu ya da olumsuz sonuçlar verebilmektedir. Diş beyazlatmada dişlerin görünen ön yüzeyleri beyazlar çarpışıklık önemli değildir.

jale

Merhabalar doktor bey ben dişlerimi beyazlatmak istiyorum fakat daha önce beyazlatma işlemi yaptıran arkadaşlar ve çevremdeki insanlar sakın beyazlatma ondan sonra dişler daha fazla sararıyor diyorlar. Acaba bu durum gerçekmidir. birde sizden bilgi almak istiyorum.

Uzman doktor

Bu durum yapılan diş beyazlatma tekniğine bağlıdır. Bahsedilen teknik dişleri polütürle parlatmak değil evde veya işyerinde yapılan beyazlatma ise ve sigara tüketilmiyorsa, genelde çok uzun süreler sonra geriye dişler sararmaktadır. Sizin diş bakımınızda çok önemlidir. Hastalar diş hekimlerince bu konuda bilgilendirilirler.

duygu

merhaba diş beyazlatma ücretleri neden hiç bir yerde yazmıyor. Çok mu pahalı bir işlem bu bu ben diş beyazlatma fiyatlarını öğrenmek istiyorum.

Uzman doktor

Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından diş hekimi uygulamalarına yönelik fiyat vermek ve öncesi sonrası hasta fotoğraflarını göstermek yasaklanmıştır. Fakat diş hekimleri birliğinin asgari olarak vermiş olduğu fiyatlar vardır. Sizin isteğiniz üzerine bu konuda bir bilgilendirme yazısı yazıcam. Genel olarak sorunuza tedavi sonrası dişlerinizin durumuna göre cevap verilebilir.

kariyer

Diş beyazlatma işlemlerinin zararlı olduğunu söylüyorlar. Sizcedediş beyazlatma uygulamaları zararlımıdır ve diş beyazlatma işlemlerinin yan etkileri var mıdır ?

Uzman doktor

Diş beyazlatma konuları üzerine herkes kuşkucu baktığı doğrudur. Fakat diş beyazlatma yapılırken diş etlerinin korunması için bir bariyer kullanılır. Diş beyazlatma seansı sonrasında da hassasiyet önleyici jeller sürülür. Artık beyazlatma ajanları eskiye göre çok daha güvenli. Ofis tipi beyazlatma ve kombine olarak ev tipi beyazlatma kullanılması daha etkili oluyor. Beyazlatma için artık ışık kullanılmasına gerek kalmayan setler var, onlarda dişlerde oluşan hassasiyet çok daha az oluyor. Doktorunuzun önerilerine dikkat ettiğiniz müddetçe diş beyazlatmanın herhangi bir zararı yok. Ancak sık aralıklarla tekrarladığınız zaman hassasiyet problemi yaşayabilirsiniz. Muayene olarak dişleriniz ve diş beyazlatma konularında bilgi sahibi olabilirsiniz.

destek

lazer tedavileri ile bleaching uygulandığını duydum bu konu hakkında bana bilgi verebilirmisiniz.

Uzman doktor

Bu konu ile ilgili sitemizde geniş bir yer bulan konumuz mevcuttur. Lütfen bu yazımızı okuyunuz istediğiniz bilgiye buradan ahip olabilirsiniz.

http://www.distedavi.com.tr/dis-hekimi-bleaching-lazer-tedavisi.html

lalezar

Diş beyazlatma ürünleri hakkında sizden bilgi almak istiyorum.. Dişlerimi nasıl güvenli bir şekilde beyazlatabilirim. Gittiğim doktorlar bana diş beyazlatma işlemlerinin dişlere zarar verdiğini söyledi gerçekten bylemidir ?

Uzman doktor

Konuyla ilgili yanlış bilgilendirildiğinizi açıkça görebiliyorum. Diş beyazlatma işlemleri doktor kontrolünde olduğu müddetçe bir zararı yoktur. Konuya ilgili bir diş hekimine giderek rahatlıkla bilgi alabilir ve diş beyazlatma işlemi yaptırabilirsiniz.

orhan

Diş beyazlatma işlemleri nasıl yapılıyor ? Hangi teknikler kullanılıyor ? diş beyazlatma işlemi öncesi sonrası aşaalarını öğrenmek istiyorum lütfen bana yardımcı olabilir misiniz ?

Uzman doktor

Tabiki orhan bey bu konu ile ilgili tüm ayrıntıları ile anlattığımız bir konumuz var bu konumuzun içerisinde tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

http://www.distedavi.com.tr/dis-beyazlatma.html

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce