Diş Çekilmesi, Cerrahi Yöntemle Diş Çekimi ve Diş Çekimi Fiyatları

dis-cekimi

Diş çekimi sonrası yaşanan sorunlar nelerdir ?

Diş çekimi sonrası ağızda bir takım sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar hangi dişin çekildiğine, çekilme zorluğunu, dişin apseli olup olmadığına bağlı bir takım sorunlardır. Eğer dişte bir takım sorunlar varsa ve iltihaplanma söz konusu ise doktorunuz size öncelikle ilaç tedavisi önerecek daha sonra diş çekimi işlemi yapılacak. Diş çekimi sonrasında yaşanan sorunlar ise, bölgede şişmeler, morarmalar vb. etkiler gözlemlenebilmektedir.

Diş çekimi sonrası kanamalar olur mu ?

diş çekimi sonrasında hafif kanamalar olur. Bu kanamalar normal olarak kabul edilir ve bir pamuk ile bastırılabilir. Eğer kan çok şiddetli bir şekilde olursa yine pamuk ile bastırılmalı ve diş hekimine yada bir hastaneye başvurulmalıdır. Kan diş çekimi sonrasında sızıntı şeklinde gelebilir. Bu durumda panik yapılmadan gazlı bezle çekilen bölgeye basınç uygulanılmalıdır. Başınızın yüksekte tutulmasına ve uyumanızda yarar vardır. Diş çekilmesi sonrasına iki saat kadar yemek yememeye özen göstermelisiniz.

Diş çekiminden sonra dikkat edilmesi Gerekenler

Diş hekiminiz problemli olan dişinize tüm tedavi yöntemlerini deneyecektir. Eğer dişiniz bu tedavi yöntemlerine yanıt vermezse en son çare olarak diş çekimi düşünülmelidir. Eğer mecburen bir diş çekilmesi durumunda kalınırsa

– Cerrahi olarak diş çekimi öncesinde doktorunuza varsa rahatsızlıklarınızı ve rahatsızlıklarınızdan dolayı kullanmış olduğunuz ilaçları o sormasa bile söylemeniz gerekmektedir. Diş çekimi sonrasında, diş hekiminizin vermiş olduğu ilaçları eksiksiz olarak almaya özen göstermelisiniz.

– Çekim sonrası oluşabilecek iltihaplanmaları önlemek için dişinizi mikropları öldürecek antiseptik ile gargara yapmanız ve dişlerinizi fırçalamanız çok önemlidir. Doktorunuz bu konuda size gerekli olan müdahaleyi yapacaktır.

– Diş çekimi öncesinde ve sonrasında doktorunuz ağzınızı gargara yapmanızı isteyecektir. Sizde ağzınızı çekim sonrası çalkalıyarak oluşabilecek iltihaplanmaları önceden önlemelisiniz.

– Diş çekimi sonrasında diş hekiminiz tampon olması için çekilen bölgeye gazlı bez uygulaması yapacaktır. Bu uygulama sonrasında siz yeniden çok akıntı olmadığı sürece herhangi bir basınç yapacak uygulama yapmayınız.

– Cerrahi diş çekimi sonrasında ağızda 24 saat boyunca sızıntılar olabilir. Bu sızıntılar diş hekiminiz tarafından normal olarak kabul görür. Fakat siz bu sızıntılardan korkabilirsiniz. Bu durumda diş hekiminize danışabilir ve bu konu hakkında gerekli bilgileri alabilirsiniz.

– Uyuşukluktan dolayı ilk başlarda herhangi bir ağrı yada sızı hissetmessiniz. Uyuşukluk geçtiğinde hafif ve orta dereceli ağrı ve sızıntılardan şikayetçi olursanız basit ağrı kesici ilaçlar alabilirsiniz.

– İlk diş çekimi sonrasında çekilen bölgede bir kemik gözükebilir. Siz burayı karıtırmayın ve bura ile dilinizle oynamayın. İlerleyen günlerde diş etleriniz bu bölgeyi kaptacaktır.

– Diş çekimi sonrasında sigara ve alkol kullanımından uzak durunuz.

– Cerrahi diş çekimi sonrasında ilk gün başınız yüksekte olacak şekilde dinlenin..

– Cerrahi diş çekimi sonrasında eğer dikiş atıldıysa doktorunuz ağzınızı çekerek bu dikişlere bakmamanız konusunda sizleri uyaracaktır. Sizde bu dikişlere zarar gelmemesi adına doktorunuzun önerilerine kulak verin..

– Gün sonrasında yeniden ağız bakımına devam edebilirsiniz.

– Diş çekimi sonrasında şişmeler, kanamalar ve morarmalar oluşabilir. Çekim sonrasında yanak bölgesine buz tedavisi uygulayınız.

Diğer oluşabilece durumlar karşısında mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Diş Çekimi Fiyatları

Diş çekimi fiyatları 20 lik diş çekimi, cerrahi diş çekimi ve normal diş çekimi olarak sıralanmaktadır. Diş çekimi fiyatları hakkında bilgi almak için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

Diş hekimi ile ilgili en sık sorulan sorular

Diş Macunu Markaları
Apseli Dişin Tedavisi Klorür
Diş Sallanması
İçten Tel Fiyatları
20 lik diş 30 yaşında çıkar mı ?
Oruçluyken Damak Ölçüsü
Takma Diş Mide Bulantısı
Cerrahi Yöntemle Diş Çekimi
Görünmez Braketler
Dişin İçinde Boşluk
Şiddetli Diş Ağrısı

28 Yorum

Yorum Yaz

leman

Merhaba doktor bey diş çekimleri anestezi yapılarak mı gerçekleştiriliyor ?

Uzman doktor

Anestezisiz diş çekimi yapılamaz.

Münevver

Doktor bey merhabalar diş çekimi yaptırmam gerekiyor ama adet oldum acaba adetliyken diş çekimi yapılmasında herhangi bir zarar var mı ?

Uzman doktor

Adet dönemlerinde kanama egilimi fazla olabilir ancak gerekli tedbirler alınarak diş çekiminiz gerceklestirilebilir.

Özde

Doktor bey merhabalar 20 lik dişimi çektirdim ve dikiş atıldı. Bu dikişler tutmadılar ve diş etim diş fırçalarken düştü. Acaba şimdi ne yapılması gerekiyor. Yeniden diş eti bölgede kaplanır mı ?

Uzman doktor

sorunuza doğru cevabı verebilmek için çekim yerinizi muayene etmemiz gereklidir. Ama çekim yerleri dikişsiz yani açık olarak da iyileşebilir.

Recai

Doktor bey merhabalar diş çekimim sırasında diş sinirlerimi kopardılar benim ağzımda mantar hastalığı var. Şimdi dişe implant yapılıyor ve ağrılar çok inanılmaz boyutlarda Ne yapılması gerekir.

Uzman doktor

Merhaba; anlattıklarınız pek bir şey ifade etmiyor.Diş çekilirken zaten dişin siniride kopacak ki diş çıkarılabilsin.Ağrı alveolit nedeni ile olabilir.

Ümran

Doktor bey merhabalaryaşım 29 20 lik dişim inanılmaz derecede ağrı yapıyor. Bu ağrılar kulaklarıma vuruyor. Diş hekimine gittim ve 20 lik dişimin alınması gerektiğini söyledi. Acaba yaşımdan kaynaklı olarak 20 lik dişimin çekimi zor olur mu ? Diş çekimi sırasında ağrı duyarmıyım ? Diş çekiminde duyulan ağrıların diş hekimi ile ilgisi varmıdır ?

Uzman doktor

Merhaba; 20 yaş dişi çekimi sonrası komplikasyonlar,dişin o anki konumu ve sağlıgı dişi çeken hekiminin bilgi birikimi deneyimi ve el becerisi ile doğrudan ilintilidir.

Türkan

Doktor bey merhabalar yaşım 25 20 lik dişlerim ağrı yapıyor ve dişlerimin sarı olmasından şikayetçiyim önerileriniz nelerdir. Dişimi çektirmelimiyim ?

Uzman doktor

20 yaş dişinizin ağrı yapması tam olarak yerini bulamadığını ve bu nedenle sıkıntı verdiğinin gösterir. Muayene sonucuna göre çekime karar vermek gerekir. Diş renginiz ise doğumsaldır. Dolayısıyla fırçalamayla beyazlatmanız mümkün değildir. Diş beyazlatma için daha farklı yöntemler mevcuttur.

yahya

hocam benım yaklaşık beş aydır damak altı şişmiş ilıhaplı yaklaşık beş paket antıytıık kullandım tamamıylagecmedı en son apse dediler çekelım dedıler korkuyorum sızce ne yapmalıyım

Cankat

Merhaba 04/03/2014 tarihinde sağ alt 10 yaş dişimi çektirdim üstündeki dişte de böyle sızım sızım bir ağrı var acaba çekerken pense gib alet baskı uyguladı ondan mıdır ?
Ağız gargarası yazıldı toplam 4 dikiş var dişimde bu gargarayı ne zaman kulanmaya başlamalıyım ağız hijyeni için yapmam gereken diş fırçalama günde 3 kere de bu gargara yeterli mi yoksa aralarda tuzlu su ile gargara yapayım mı ?
Teşekkürler iyi akşamalar

Uzman doktor

Gargara yeterlidir. Ertesi gün başlayabilirsiniz. Ağız hijyeni için diş fırçalamanızı, diş ipi kullanımını ve gargara kullanımını öneririm.

ayse

Merhaba doktor bey yuzum sisti gecen hafta 27Numarali disimin curudugunu ve cerrahi cekim oldugunu soyledi bi hafta antibiyotigi ictim ..ama doktor beyin bana soyledigi iki disin arasinda tedavisi ve cekimi zor olur diye cerrahiye yonlendiriyorum dedi …cerrahi dis cekimi icin zor olmasi etkenmidir….tsk ederim….

Uzman doktor

Etkendir. Diş hekiminiz bir problem gördü ve çekemeyeceği için sizi başka bir uzmana yönlendirdi..

şeyma

dişlerime tel takıldı ve 2 tane dişimin çekilmesi istendi üst damakta. normal diş çekimi olarak mı yoksa cerrahi olarak mı dişlerim çekilir

Uzman doktor

Bu durum dişlerinizin köklerine bağlıdır. Eğer kökler diğer diş kökleri gibi ise normal eğer köklerde yamukluk yada yatak bir durum söz konusu ise cerrahi müdahaleye gereksinim duyulabilir. Geçmiş olsun.

melis

ortodontistim 20lik dişlerimin (sadece ikisinin) çekilmesi gerektiğini aksi taktirde diğer dişlere zarar vereceğini söyledi ve bende 2 ay sonra cerrahi yöntemle çektiricem. ameliyattan hemen sonra normal bi şekilde konuşabilecekmiyim? ameliyat ortalama ne kadar sürer?

Uzman doktor

Ameliyat ortalama 1-2 saat kadar sürecektir. 20 lik diş çekimi sırasında bir ağrınız olmayacak fakat sonrasında hafif dereceli ağrılarınız olabilir. Ağrı kesici doktorunuz verecektir.

ayşe

slm doktor bey adetimin ikinci günü ama yirmilik dişimin çekilmesi gerekiyor çok ağrıyo çünkü
sizce ne yapmalıyım hastalıqımın bitmesni mi beklemelimiyim

ayşe

doktora gittim aqrı kesici falan verdi ama kesinlikle bu dişin çıkacak yeri yok çektir dedi ama yukarda dediqim gibi ayrıca 18 yaşındayım

Uzman doktor

Doktorunuzun tavsiyelerini uygulayınız.

cab

hocam merhabalar benim azı diş çekilecek doktor enfeksiyon var cerrahi çekim uygulicaz dedi bu ne demek bi acı hissedermiyim açıklarmısınız lütfen?

ali

diş çekimi sonrası iyileşme süreci nasıl hızlanır?

Ela

Diş köküm yamukmuş kanal yapılamıyor ama gözüken yerde kaybetmek istemiyorum ne yapilabilir başka ?

ayşe

hocam benim bugün doktora gittim ve ortodonti tedavis görmem gerektiğini söylediön alt dişimde taş oluşumu var ve 20lik dişim baskı yaptığı için dişlerim döküleblirmiş ve ortodontiyi önerdi bunu için 3 dişimi çekecekmş bu boşluklar ne kadar sürede kapanır dışardan kötü gözükmesini istemiyorum…

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce