Diş Macunu Markaları

dis-macunu-gormek

Diş macunu seçerken diş yapınızı ve diş sağlığınızı bilmeniz çok önemlidir. Kişinin diş ağlığı ve kullanacağı diş macunu ile ilgili bilgi sahibi olması ise sık sık yapılacak diş hekimi kontrollerine bağlıdır. Dişlerinizin sağlığı ve temizliği konularının yanı sıra diş hekimi kontrollerinide ihmal etmemeniz gerekmektedir. Piyasada birbirine benzer özellikler taşıyan bir çok diş macunu vardır. Bunlardan birisini kullanabilirsiniz. Farklı özelliklerdeki diş macunlarının ortak özelliği diş ve ağız hijyenidir. Piyasada floridli, anti-tartarlı, beyazlatıcı etkili, anti-bakteriyel, hassas dişlere özel ve meyveli bir çok diş macunu bulunur. Hangisini seçeceğiniz size bağlıdır. Burada bir marka vermek gidin bunu alın demek yersiz ve reklam amacı güden bir söyleyiş olacaktır.

Diş macunu nasıl olması gerekir ?

Diş macunları içerisinde florid etkisi olan dişleri tartar ve plaklardan koruyucu etkiler içeren ürünler olması gerekmektedir. Diş macunlarının aşırı şiddettle diş aşındırıcı özelliği olmamalıdır. Diş eti problemleri olan hastalar genellikle aşındırıcı özelliği olmayan diş macunları seçmelidirler. Piyasada bulunan diş beyazlatıcı etkili diş macunlarını diş hekimi önerisi olmadan satın almayınız. Bu macunların içerisinde kimyasal madde yoğunluklu olmakta ve dişlerin yapısına zarar vermektedirler. Eğer çocuğunuz için bir diş macunu seçecek olursanız onlar için meyvalı olanları tercih edin.. Çocukların diş macununu sevmesi ve diş fırçalama alışkanlığını devam ettirmesini sağlayan diş macunları tercihiniz olmalıdır.

Diş macunu nasıl olmalıdır ? Diş macunu neye göre seçilmelidir ?

Bir çok hasta reklamlarda hep diş macunu görüyoruz. Bu macunlar iyi mi kötü mü ? Bunları seçelim mi ? gibi sorular sormaktadır. Bilindiği gibi ağız sağlığı tüm vücudumuzla ilgilidir. Sağlıklı bir ağız yapısı ve sağlıklı dişler aynı zamanda vücut sağlığınıda beraberinde getirmektedir. Diş macunlarını seçerken kimyasal olanlardan uzak durmanız önemlidir. Bunlar hem diş yapısına hemde vücut sağlığınıza zarar verebilirler. Diş beyazlatıcı diş macunlarından uzak durulmasında fayda vardır. Özellikle hassas olan dişler için potasyum nitrat içeren, diş eti hastalığı olan hastalar için triklosan içeren, sigara kullanan hastalar polinam içeren diş macunlarını tercih edebilirler. Bebekleriniz için eczanede satılan bebek diş macunlarını kullanabilirsiniz.

En ideal diş macunu

En ideal diş macunu %100 doğal olan, diş etlerinize zarar vermeyen, aşındırıcı özelliği olmayan ve diş hekiminizin önereceği diş macunlarıdır.

Diş hekimi ile ilgili en sık sorulan sorular

Diş Macunu Markaları
Apseli Dişin Tedavisi Klorür
Diş Sallanması
İçten Tel Fiyatları
20 lik diş 30 yaşında çıkar mı ?
Oruçluyken Damak Ölçüsü
Takma Diş Mide Bulantısı
Cerrahi Yöntemle Diş Çekimi
Görünmez Braketler
Dişin İçinde Boşluk
Şiddetli Diş Ağrısı

35 Yorum

Yorum Yaz

Olgun

Merhaba doktor bey ağız kokusu için bir diş macunu markası verebilirmisiniz ? Yada nasıl bir diş macunu önerebilirsiniz. Tarçınında etkisi oluyor mu ?

Uzman doktor

tadını sevdiğiniz diş macunu sizin için en iyi tercih olmalı diş hekimi gerekirse size markadan ziyade endikasyonu olan bir macun önerebilir. saygılar

nilay

Doktor bey marketlerde çikolatalı diş macunu satıyorlar. Bu tür diş macunlarının zararı varmıdır ?

Uzman doktor

diş temizliğinde önemli olan diş fırçasını iyi kullanabilmektir.dişleri fırça temizler,macun yardımcıdır,hatta macun olmasa da dişler temizlenebilir.
bu nedenle macunun ne içerdiği çok önemli değildir.hoşunuza gidiyorsa çikolatalı macun kullanabilirsiniz.

nilay

Doktor bey merhabalar ben diş eti çekilmesi sorunu ile karşı karşıyayım. Diş doktoruna gittim diş çekilmeleri azı dişi bölgesinde ve tedavisi olmadığını söylediler. Dişlerimi sürekli ve günlük olarak fırçalıyorum. Ne yapmam gerek ?

Uzman doktor

Merhaba;diş eti çekilmesi hem önlenebilir hem de tedavi edilebilir.Diş fırçama tekniğinizin ve diş fırçası tipininde çok önemi var.

yeter

Doktor bey merhabalar dişlerimni günlük olarak fırçalamaya çalışıyorum. Fakat dişlerimi fırçalarken diş etlerim sürekli olarak kanıyor ve midem bulanıyor ? Nasıl bir diş fırçası ve macunu kullanmam gerekiyor ? Çünkü diş macunu midemi bulandırıyor ?

Uzman doktor

Muhtemelen dişetlerinizde iltihap oluşmuş.Bunun için dişeti tedavisi ve diş temizliğine ihtiyacınız var.
Diş macunu ile ilgili olarak bulantı yapma ihtimali azaltılmış yeni diş macunları var. Bunlardan kullanmanızı öneririm.

razı

Doktor bey merhabalar benim kızım 1 yaşına girdi. Dişlerini sürekli ve günlük olarak su ile fırçalıyorum. İleride diş macunu kullanmaya başlayacağım ama nasıl bir diş macunu ve hangi marka öneririsiniz. ?

Uzman doktor

Marka vermek etik değil fakat florsuz diş macunu kullanabilirsiniz. Eczanelerde bebekler için olanı var.

dost

Doktor bey diş fırçalarken diş macunu kullanmak şart mı bir doktor bana diş macunu kullanmasanda olur o kadar önemli değil demişti. Diş fırçalarken macun kullanmasam olur mu ?

Uzman doktor

Diş macununun içindeki antibakteriyel maddelerden ve dişi koruyan florür gibi maddelerden fırçalamada yararlanıyoruz.Macunsuz diş fırçalamak sabunsuz el yıkamaya benzer.
Saygılarımla

ferdi

Doktor bey diş macununu belli aralıklarla değiştirmek farklı bir diş macunu kullanmak zararlı mıdır ? Dişlerde diş beyazlatma kalemleri kullanmak zararlımıdır ? Merak ediyorum

Uzman doktor

Diş macununu aralıklarla değiştirmek zararlı değildir. Diş beyazlatma işlemini hekim kontrolü olmasan yapmanın bir takım zararları var, o nedenle bu şekilde yapılan bir beyazlatmayı tercih etmiyoruz.

hakan

Doktor bey diş macunu seçimi nasıl yapılmalı marka mı kullanılmalı ? belli aralıkla değiştirilmeli mi ? Organik diş macunu arıyorum acaba varmıdır ? Piyadasaki diş macunları dişlere zarar verirler mi ?

Uzman doktor

Aslına bakarsanız diş macunundan çok dişlerin nasıl ve ne sıklıkla fırçalandığı önemli.

Dişleriniz çürümeye yatkınsa içeriğinde flor olanları tercih edebilirsiniz, çay-kahve-sigara kullanımız fazlaysa beyazlatıcı etkisi olan macunları tercih edebilirsiniz. Yada bir çok özelliği bir arada bulunduran macunları tercih edebilirsiniz. Dönem dönem bunları değiştirerek kullanabilirsiniz. Tadı kokusu size hoş gelen macunları tercih edebilirsiniz. Hassasiyetleriniz oluyorsa hassasiyet giderici olanları tercih edebilirsiniz.

Kısaca macun seçimini sizin ihtiyaçlarınız, ekonomik durumunuz, ve bir macundan beklentileriniz belirleyecek.

Sürekli aynı macunu kullanmak beni sıkıyor, 🙂 o yüzden ben arada değiştirirm macunumu ama illaki değiştirilmesi gerekir diye bir durum yok.

Bir tüp macunu boşaltıp yemediğiniz , dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızda kalan macun artıklarını temizlediğiniz sürece diş macunları zararlı değildir.

ben 13 yaşındayım ve 1 dişimin ortasında bir delik var arada sırada ağrıyıp duruyor.ve dişlerim biraz sarı hangi diş macununu önerirsiniz?

Uzman doktor

Diş hekimine gidiyormusunuz ? Diş hekiminiz size diş bakımınız konusunda bilgiler verecek ve hangi diş macununu kullanmanız gerektiğini söylecek muhakkak diş hekimine gidin.

Ali

ben ali 18 yaşındayım. Dişlerimi düzenli olarak fırcalıyorum üstte öndeki iki dişim diş etiyle birleştiği yerde oyuk var bunun sebebi nedir ve sağ üst en arka dişim oyuk ve intihaplı doktor kanal tedavisi dedi dişlerimi yaptırdıktan sonra dişlerimi daha iyi bakmam gerekecekmiş bana diş fırçası ve diş macunun önerirmisiniz?

Uzman doktor

Eczanelerde satılan yumuşak çok sert olmayan bir fırça ve florür içeren diş macunlarını kullanabilirsiniz.

ya doktor by bnm ödevim diş macunu reklamı ve diş macununn içindeki şeyler gerekli 🙁 🙁 🙁

Uzman doktor

Diş macunu ile ilgili olarak internnet bir çok makale var onlardan yararlanabilirsiniz.

Metin

Internetten Biodent isimli bir diş macunu bulup denedim. Florür yok. Stevia içerikli, hiç bir kimyasalı olmmayan yeşil renkli bir diş macunu ve gerçekten çok beğendim. Diş eti çekilmesi konusunda etkin maddeler olduğu söylendi. Bu konuda bir fikriniz var mı acaba? Linki ekliyorum.

dişçi

Doktor bey bana kendinizin kafadan ürettiği diş macunu isimi söyler misiniz?

Uzman doktor

Beğendiğiniz hoşunuza giden bir diş macununu kullanabilirsiniz. Florür etkisi olmasını tercih ediniz.

Neşe

merhaba,
Geçen gün diş ağrısıyla diş doktoruma başvurdum, 5 yıl önce kanal tedavisi yaptırdığım dişimin kökleri iltihaplanmış, kanallar yeterince derin tedavi edilmemiş ve dişim sallanıyormuş. Yeniden kanal tedavisi yapabileceğini fakat %15-20 ihtimal ile düzelebileceğini söyledi. Dişimin çekilmesini tavsiye etti doktorum. Başka bir hastanede panoromik röntgen çektirerek başka bir hekime gösteridim, kanal tedavisi yenileyebileceklerini söylediler, fakat dişimin sallanıp sallanmadığına bakmadılar. Şuan augmentin kullanıyorum, bir hafta için karar vermem gerekiyor(diş çekimi/yeniden kanal tedavisi). Kendi doktoruma güveniyorum fakat dişimi çektirmek istemiyorum. Sizin tavsiyeniz nedir?

Uzman doktor

Neşe hanım bazı durumlarda yapılan kanal tedavisi uygulaması da dişinizin kurtarılması için yeterli olmuyor. Diş hekimleri herzaman dişin kurtarılması taraftarıdır ve işlemlerinide bu yönde yaparlar. Doktorunuza bu konuda güvenmelisiniz. Dişiniz çekilse dahi yapılacak implant uygulaması ile yapay fakat kendi dişinizmiş gibi bir tedavi uygulanabilmektedir.

berna

merhaba

benim süt dişim çıktıktan sonra yani 3-4 yıl önce üstteki kesici dişimin sallandığını farkettim 1 gün önce acaba her gün 3 defa colgate diş macunu ve fırçası ile dişlerimi fırçalasam dişimin sallanması geçer mi

Uzman doktor

Berna diş hekimine muayene olmalısınız. Dişinizin neden sallandığı konusunda ve tedavi hakkında bilgi almalısınız.

merve

Benim kızım sekiz yaşında sallanan dişini nasıl çıkarabilirim

Yok

Doktor bey ben 12 yaşındayım kök dişlerimin sallanması acaba normal mi

Kaan

Soğuk birşeyler yiyip içeriğinde dişim ağrıyor hangi diş macunu önerileriniz

gülseren

ben de diş teli takılı sizce hangi diş macunu kullanmalıyım?

Burak

Diş macunu markaları demişsiniz bir tane bile marka yazmamışsınız

Şebnem

Merhaba kullanılabilecek en sağlıklı en zararsız macun markasını yazabilir misiniz florür olayı çok kafa karıştırıyor kimisi zararkı kimisi yararlı dyor triklosan sls falan bunların olmadığı bi diş macunu var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce