Diş Ağrıları, Şiddetli Diş Ağrısı ve Diş Ağrısı Tedavisi

Disagrisi

Dişim çok ağrıyor yetişin..

Diş ağrıları geçici bir takım tedavi yöntemleri ve bitkisel tedavi uygulamaları ile geçirilebilir. Fakat bu etki çok kısa süreli olacak ve ağrılar mutlaka yeniden başlayacaktır. Bu ağrıların geçirilebileceği tek nokta bir diş hekimidir.

Sizlere aşağıda bu konuda özellikle gece diş ağrıları ile karşı karşıya kalındığında neler yapılabilir hakkında bir kaç örnek verdik. Verdiğimiz bu örneklerin geçici imkanlar dahilinde yapıldığını ve bu imkanların diş ağrılarını sadece dindirdiğini bilmeniz çok önemlidir. Yapılan uygulamalar sıkça tekrarlandıklarında hem ağızda hemde vücudunuzda çeşitli hastalıklara neden olabilirler.

Eğer sizin durup dururken dişiniz ağrımaya başladıysa, aslında bu durup dururken kesinlikle değildir. Ağrıların geçirilmesine yönelik olarak yapılan işlemler ise ileride daha büyük sorunların habercisi niteliğindedir. Ne kadar erken süreli davranarak bir diş hekimine giderseniz var olan sorunlarıda erkenden tedavi ettirebilirsiniz. Sizin gün içerisinde diş ağrıları ile en iyi mücadele yönteminiz ağızdan alınacak basit ağrı kesici ilaçlar olacaktır. Bu diğer yöntemler içerisinde en iyi olur.

Yemek yerken dişim ağrıyor ?

Yemek yerken ağrıyan diş bir çok nedenden şikayet ediyor olabilir. Bunlardan bazıları; çürükler, kırıklar, diş minelerin zedelenmesi, çenede oluşan bir takım problemler ve enfeksiyonlardır. Bu ağrıların bir çok nedeni olabilir. Çözüm yolu ise diş hekiminin yapacağı muayeneden sonra belli olacaktır. Sizin bu ağrıyı tesbit etmeniz ve tedavi etmeniz imkansızdır.

Nasıl bir bebek acıktığında ağlayarak acıktığını belli etmeye çalışıyorsa, dişte aynı şekilde şikayetini dile getiriyor. Siz eğer bebeğe mama vermek yerine başka bir bölgesine müdahale ediyorsanız ağlamalar çoğalacaktır. Diş ağrılarınızın çoğalmasını istemiyorsanız yanlış müdahalelerde bulunmayın ve bu durumu bekletmeyin.

Diş ağrıları neden olur ve nasıl geçer ?

Diş ağrıları bir çok nedenden olabilir. Bunların baş nedeni ise bakımsız bırakılan dişlerdir. Günlük olarak bakımı yapılmayan ve diş hekimi kontrolünde olmayan dişler mutlaka bir gün ağrı oluşturacaktır. Diş ağrısı için en iyi tedavi yöntemi önceden alınacak önlemlerle, günlük olarak diş bakımınızı yapmanız, ağız gargarası ve diş hekimi kontrolleri en iyi diş ağrısı tedavileridir. Eğer geç kalınmıssa neler yapılabilir ?

Ağrıyan dişiniz çürükse

Genellikle dişler gece ağrımaya başlar. Aslında gübdüzde ağrıyan diş gece vücudun direncini kaybettiği ve dinlenme dönemlerinde kendini daha fazla belli eder. Bu durumda geceye denk gelmektedir. Eğer dişinize bir çürük söz konusu ise ve bu çürüğin tedavisinde geç kalınmıssa ilerleyen dönemlerde ağrılar daha da sıklaşacak ve o bölgede bir iltihaplanmaya neden olacaktır.

– Diş çürüklerinizi öncelikli olarak fırçalamayı deneyiniz.

– Eğer bir yemek artığı bu bölgede kalmıssa bu durum ağrıya neden olabiliyordur.

– Yada diş ipini kullanın..

– Eğer bu durumda dişinizin ağrısını geçirmediyse ağzınızı tuzlu su ile bir kaç dakika gargara yapın..

– Tuzlu su sonrası yarım çay bardağı sirke ile suyu karıştırarak ağzınızı gargara yapın..

– Bir diğer yöndem ise ezilmiş bir iki baş sarmısağı dişinizin üzerinde bekletebilirsiniz.

– Basit ağrı kesici ilaçlarla geceyi atlatmayı deneyeceksiniz.

Evde diş ağrısını geçirme

Bitkisel tedavi olarak şiddetli diş ağrıları için en iyi yöntemlerden birisi karanfil yağı veya karanfil yaprağıdır. Diş ağrısını oldukça hafifleten karanfil yağını evinizde mutlaka bulundurun, ağrıyan dişe uygulayın. Karanfil yağını solunum yolu enfeksiyonu geçiren ve hamilelik döneminde olan bayanların kesinlikle kullanmaması gerekmektedir. Bitkilerin insanlar üzerinde etkileri kuşkusuz fakat fazla kullanılmaları vücutta bir takım etkilere neden olabilmektedir. Dikkatli ve bir uzmana danışılmadan kullanılmamaları gerekmektedir.

Diş ağrısı ile ilgili diğer öneriler

Acısız, Ağrısız, Kanamasız Diş Tedavisi
Diş Ağrısı Evde Nasıl Geçirilir ?
Diş Eti Şişmesi, Diş Eti Ağrısı, Diş Eti Kanaması, Diş Eti Tedavisi
Baş Ağrılarınızın Sebebi Diş Hastalıkları Olabilir
20 lik Diş Çekimi Sonrası Kanama ve Ağrılar Ne Kadar Sürer ?
Diş Çekimi Sonrasında Ağrı
Hamilelik Sonrası Diş Ağrıları
Ağrıyan Dişe Ne Yapılmalı ?
Yirmilik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ?
Diş Ağrıları, Şiddetli Diş Ağrısı ve Diş Ağrısı Tedavisi
Diş Hekimi ve Diş Ağrıları Hikayesi
İmplant ağrılı ve acılı bir yöntem midir?
İmplant diş tedavileri ağrılı bir süreç mi ?

449 Yorum

Yorum Yaz

remzi

Dişlerim aşırı derecede ağrıyor. Dişimin ağrıması çürüğün sinire ulaştığı anlamına mı gelir. ? ne yapılması gerekir ?

Uzman doktor

çoğunlukla böyle durumlarda ağrı olur, ağrı her zaman sinirden kaynaklanmayabilir, dişin siniriinin canlılığını yitirip kökünde iltihap oluştugu durumlarda da şiddetli ağrılar olabilir..

selman

ıyı aksamlar dısım cok agrıyor sehıre uzagım uc gun bu agrıya dayanmam lazım . Dısım curuk ve kırık arka sag dısım . Agrısı basıma ve gozume vuruyor ıltagap toplamaya basladı ne yapmalıyım

Uzman doktor

Basit ağrı kesici bir ilç alabilirsiniz. Bunun yanı sıra saat başı tuzlu su ile dişinizi gargara yapamanız ağrılarınızı hafifletecektir.

Büşra

Merhaba doktor bey eşimde diş ağrısı var. Doktorlar çeşitli filmler çektiler fakat ağrının nedenini bulamadık. Doktorlar dişlerinde çürükler ve çatlaklar olabileceğini söylediler. Diş ağrıları bir oluyor bir olmuyor. Acaba bu ağrlar neden olabilir. Cevaplarsanız çok seviniriz.

Uzman doktor

Dişler altta mı üstte mi arka grub dişler mi bunları belirtmemişsiniz.Ama görmeden de net bir şey söyleyemem.

gülsüm

Hocam yetişin bir kaç gündür dişlerim ağryor ve fena derecesinde kanamalarım var. Dişlerim sızlıyor. çok rahatsızım ne yapmam gerekiyor.

Uzman doktor

Doktora gitmeniz gerekir.. Doktorunuz dişlerinize bakacak ve ne olduğunu söyleyecektir.

ramazan

Doktor bey merhabalar geçen sene bir dişim kırıldı ve hemen yanındaki dişimde çürüdüler. Ben dişçi korkum olduğu için diş hekimine gidemedim. Bu sene bu iki dişimde de inanılmaz ağrılar oluştu ve souğuk sıcak bir şeyler yiyemiyorum yediğimde inanılmaz sızlıyorlar. Bu ağrılara ddayanamayıp doktora gitme kararı aldım. Çürük olan dişime doktor dolgu yaptı. Diğer kırık dişime bir şey yaptırmadım. Dolgu yaptırdıktan sonra yanındaki kırık olan dişim daha fazla sızlamaya ve ağrımaya başladı. Dokununca bile inanılmaz ağrılar yaşıyorum ne yapılması gerekir bana yardım edin.

Uzman doktor

Ağız içi filmi ile kontrol edip, nasıl bir tedavi yapılması gerektiğine karar verilmelidir. Kırık diş ile dolgusu yapılan diş aynı bölgede ise dolgu yapılan dişin ağrısı kırık diş ile karışabilir. klinik muayene ile ayırt etmek gerekmektedir.
Geçmiş olsun.

nesrin

Doktor bey merhabalar sağ taraftaki azı dişime kanal ve dolgu tedavileri yapıldı. Bir kaç ay önce kesinlikle ağrısı sızısı olmadı çok rahat bir işlem oldu. Fakat geçenlerde aynı dişimin diş etlerinde ağrılar oldu. İltihap kapmış olabilir diye diş etlerimi sıktım çok az bir sıvı çıktı. Ağrılarım çok daha fazla oldu. Doktor bey birde bende diş sıkma alışkanlığı var. Sizce bu sorunlarımı nasıl geçirebilirm önerileriniz nelerdir ?

Uzman doktor

Kanal tedavili dişinizin bir gözden geçirilmesi gerekebilir. Diş sıkma genellikle hem gündüz hem gece yapılır. Gece için bir gece plağı hazırlanması gereklidir.

yozgatlı

Doktor bey dişim çok ağrıyor ama ağrıların hangi tarafta olduğunu bulmaıyorum. Diş ağrısı nasıl tespi etilir ? Diş ağrıları nasıl bulunur ? bu konuda bana yardım edermisiniz ? Dişlerimini resimlerini size göndersem siz bulabilirmisiniz ?

Uzman doktor

Diş hekiminiz anlar , diş hekimine gidiniz.

Didim

Doktor bey merhabalar ben geçenlerde annemi ve kayınvalidemi dişçiye götürdüm her ikisininde dişleri porselen kaplama oluyor. Annemin dişleri kesildi. Kesilen dişler inanılmaz şekilde sızlıyor ve ağrıları oluyor. Ağrı kesici kullanıyor. Kayınvalidemin dişleri ise hiç ağrımadı. Annemdeki diş ağrıarının nedeni ne olabilir. Acaba porselenle takıldıktan sonra da bu ağrılar devam eder mi ? Porselenler takılmadan önce ne gibi önlemler alabiliriz. Bizleri bu konuda aydınlatırmısınız ?

Uzman doktor

Dişleri kuron yaparak kaplayabilmek için öncelikle minesini kaldıracak şekilde prepare etmek gerekir.mineyle çepeçevre sarmalanmış dokunun altında dentin vardır.dentin dokusu yapısı itibariyle dış etkenlere karşı geçirgendir.tüm uyarıları dişin pulpası dediğimiz sinirine iletir.kaplama yaparken dentin dokusu açığa çıkana kadar dişin minesi kaldırılır.preparasyondan hemen sonra kaplamalar takılana kadar geçici dişler yapılır.bu dişlerle hasta dişini dış etkenlerden(soğuk, sıcak gibi)muhafaza etmiş olur.annenize geçici dişler uygulandığı halde hala ağrısı varsa tekrar gözden geçirmek gerekir.yok geçici diş yapılmadı ise zaten ağrısının olması çok doğaldır.
yaşla birlikte dişin dentin dokusunun hacminde bir artma olur.pulpa odası daralır ve kök kanalına doğru geriye çekilir.bu da dişin hassasiyetinin azalması demektir.kayınvalidenizde ağrı olmamamsının muhtemel nedeni bu olabilir. Annenizin dişleri takıldıktan sonra da bir süre ağrısı olabilir ama bu ağrılar normal koşullarda devam etmez çok fazla.devam edecek olursa ağrıyan dişlerine kanal tedavisi yapılması gerekebilir.tabi ki buna doktoru karar verecektir.

Yade

Doktor bey geçen hafta dişlerime köprü protezler takıldı alt sağ ve sol çeneye toplam 7 adet protez takıldı. Şiddetli ağrımasa da ağrılar var ve bu ağrılar sızlama şeklinedeler. Ağrılardan kaynaklı olarak başımda ağrıyor. Bu ağrılar için ne yapılabilir ?

Uzman doktor

Merhabalar. büyük ihtimal yüksek kalan bir köprü olayı var. yapan diş hekimine giderek düzelttirin

Zeren

Dktor bey merhabalar kızım 7 yaşına girdi alttaki sağ bölgedeki azı dişine kanal tedavisi uygulandı. Daha sonra dişinde ve damağında şişmeler oldu. Tekrardan diş hekimen gittik. Üstteki dişininde çürüğünü bu dişinden dolayı ağrılarının olduğunu söyledi ve üstteki dişine de kanal tedavisi uygulamaya başladı. Antibiyotik verdi doktor ama ağrıları çok ve ağrılardan dolayı kızım ateşleniyor. ÜStteki diş alttaki dişe ağrı yapar mı ? Birde geçen hafta röntgenini çekmişti ve dişlerde iltihap olmadığını söylemişti doktorumuz. Ne yapılması gerekiyor doktor bey yardım edin ?

Uzman doktor

Filmleri mail ile ulaştırabilirseniz (alt ve üst dişler) fikir verebilirim. Bu şekilde teşhis ve tedaviyi değerlendirmek zor.

Uygur

Doktor bey merhabalar geçen sene alttaki iki 20 lik dişimide çektridim. O zamandan bu yana hiç ağrı yaşamadım. Fakat çektirdiğim 20 lik diş bölgelerinde ağrılar oluşmaya başladı. bu ağrıların nedeni ne olabilir ? Diş hekimine gitmelimiyim ?

Uzman doktor

Kulak ağrısı, boyun ağrısı vb agrilarin yansıması olabileceği gibi dış ağrısı da olabilir en kısa zamanda doktorunuza müracat ediniz.

Mukadder

Doktor bey merhabalar dişlerim ve diş etlerim bir kaç gündür çok şiddetli bir şekilde ağrıyordu. Diş doktoruna gittim diş etlerimin iltihap kaptığını diş etlerimde çekilmeler olduğunu ve kemik erimesi başladığını söyledi. Diş eti operasyonu uygalanıcak dişlerime 3 gündür ilaç kullanıyorum ve ağrılarım hiç geçmediler. Ağrıların yanı sıra alt dudağımda karıncalanmalar ve uyuşmalarda var. Başımda da ağrılar var. Bunların nedeni ne olabilir ?

Uzman doktor

.Bazen enfeksiyon nedeniyle sinirlere gelen baskı o bölgede uyuşukluk yapabilir.Geciktirmeden tedaviye başlamanızı öneririm

sevcan

hocam ben sol alttaki yirmilik dişimin agrısından uyuyamıyorym abse yapıyor kullanıyorum geçiyor tekrar 1 ay sonra geri baslıyor hocam amelıyatla alıyorlarmış çok korkuyorum ne yapmam lazım

Uzman doktor

20 lik dişinizi aldırmanız gerekiyor. Korkacak bir işlem değildir. İleride daha büyük sorunlara neden olabilir.

Açelya

Doktor bey merhabalar benim mide bulantım ve baş ağrılarım var acaba bu diş ağrılarından kaynaklanabilir mi ?

Uzman doktor

Diş ağrısınin mide bulantısı yaptığını pek duymadım. İltihap var ise kokusu tadı mide bulantısı yapabilir ama direk bir etkisi oldugunu sanmıyorum. Baş ağrısı yapabilir. Özellikle üst çenedeki dişlerden kaynaklı ağrılar baş ağrısına sebep olabilir.

Belinay

Doktor bey hamileyim ve diş ağrıları çekiyorum diş hekimine gitmemde sakınca varmıdır ?

Uzman doktor

Gidebilirsiniz herhangi bir sakınca yoktur. Hamileliğin ikinci 3 aylık dönemde işlem yaptırabilirsiniz.

Dinçer

Doktor bey merhabalar benim ağzımdaki tüm dişler ağrıyor ve sızlıyor desem yeridir. Nasıl bir tedavi uygulanması gerekir ?

Uzman doktor

Size bu konuda ve buradan yardımcı olmam mümkün değil. Bir diş hekimine görünmelisiniz

Gürhan

Doktor bey merhabalar 20 lik dişlerim çıkıyor ve çok ağrılar çekiyorum. Bu ağrılar bir gidiyor sonra tekrardan gelmeye başlıyorlar. 20 lik dişlerimin çıktığı bölümlerde şişlikler oluştu. Ne yapılması gerekiyor ?

Uzman doktor

Mutlaka bir hekime görünün.Eğer ağız hijyeniniz kötü ise bu sorunlar daha kötüye gider.Beklerseniz sorunlarınız katlanır.

Kübra

Doktor bey merhabalar 20 lik dişi çıkardım fakat bu diş damağıma doğru çıktı. Damağımda ağrılar var ve damağımı zedeliyor dişim.. Acaba çektirmem mi gerekiyor ?

Uzman doktor

Anladığım kadarıyla üst çene dişinizden bahsediyorsunuz.20 yaş dişleri çene küçükse genelde ark dışı indifa ederler ön dişlere baskı yaparak diş diziniz bozulabilir çektirmenizde fayda var.

Deniz

Lütfen yardım edin lütfen duan bile ağrıyor kafayı yiyecem nerdeyse ya

Necmiye

Doktor bey et yediğim günlerde sanırım dişlerimin arasına kaçmasından dolayı günlerce diş ağrısı çekiyorum. Bazen yemek yediğim zamanlarda da diş etlerimde inanılmaz derecede ağrılar oluşuyor. Dayanamıyorum. Neden olabilir acaba ?

Uzman doktor

Muhtemelen diş etlerinizde sorun var. Bir diş hekimine gidip diş taşlarınızı temizletiniz oral hijyen eğitimi alınız. Gerekirse diş hekiminiz root planning ve kapalı veya açık küretaj yapabilir. Diş etlerinizin sağlığı düzeldiği zaman muhtemelen bu problemlerden kurtulursunuz. İ

Polat

Hocam yirmilik dişim çıktı ve çok ağrılar yapıyor. Yemek yiyemiyorum. Gece uyuyamıyorum ne yapmam gerekiyor ?

Uzman doktor

Diş doktorunuz film çekip bakmalı abseleşme olabilir.

Emre

Merhaba Doktor Bey Benim Diş Ağrım Gecee Başlıyor Ne Yapmalım

Uzman doktor

Diş hekiminize gitmelisiniz. Sorununuzun ne olduğuna bakacak ve gerekli müdahaleyi gerçekleştirecektir.

Emre

Teşekkür Ederiim Peki Majezik Alınca Gece Rahat Yatabiliyorum Sizce Her Gece Almalımıyım ?

Uzman doktor

Diş hekiminizin kontrol sonrası vereceği ilaçları kullanmalısınız.

Yiğit

Benim Dişim Oyuktu Ve Dolgu Yaptırma Kararı Aldım Çünkü Yediğim Herşey Dişimin Arasına Giriyordu.Ama Dişimde Dolgu Olmayınca Ağırmıyordu.Dolgu Yaptırdım Hastaneden Çıktığımda Dişim Az Bir Şiddetle Ağırmıya Başladı Annem Bana Dişime O Makinalar Girdiği İçin Geçici Bir Ağrı Yapıyor Olabilir Dedi.2Gün Önce Dişime Şiddetli Ağrı Vurdu 3 Günden Beri Yatamıyorum Dolguyla İlgili Bir Sıkıntımı Var?
Varsa Ne Olabilir Şuan Hala Ağırıyor

Uzman doktor

Dişinize kanal tedavisi gerekebilir. Tekrardan diş hekiminize gidip şikayetinizi dile getirin.

Yiğit

Ve Yaşıma Göre Kullanabileceğim Bir Hap Söylerseniz Mutlu Olurum

Uzman doktor

İnternet üzerinden herhangi bir ilaç verilememektedir. Anlayışınız için teşekkürler.

Yiğit

Teşekkürler

Uzman doktor

Rica ederim.. Geçmiş olsun

resul

dişim çürük galiba sabahtan beri ağrıyo bir türlü geçmiyo bişet önerebilimisiniz

Uzman doktor

Diş hekimine gitmeyi önerebilirim..

hüsne

iyi günler doktor bey annemin disi çok agıryor şuan tuzlu su ile gargara yapmasni sölüyorm geçen bir kere yaptm daha da beter yapıyo dedi neden acaba ?

Uzman doktor

Anneninizin dişinde apse olabilir. Diş hekimine gittiniz mi ?

hüsne

yarn sabahtan gidecez doktor bey .

hüsne

şuan çok kötü agryomus ağrì kesici içti yine agryomuş .

Sena

Merhaba benim sol alt arka disim curuktu sonra kirildi ağrı yapmiyodu dis hekimine gidecegim fakat benim sol ust disim de cok agriyor alttakinin agrisi olabilir mi birde bende bademcik taşı var sadece sol tarafımda oda dis ağrısı yapar mi?

Uzman doktor

Alttakinin ağrısı olabildiği gibi üst dişinizde de çürümeler başlamış olabilir. Ağrılarınızın ve üst dişinizin kontrolü için diş hekimine gitmelisiniz. Muayene sonrasında ağrılarınızın nedeni ortaya çıkabilir. Ayrıca bademcik taşı için kulak burun boğaz uzmanına başvurabilirsiniz.

ferdi çağla

Uyguladım etki olmadı 🙁 ne yapmam lazım

mehmet

merhaba arkadaşlar eğer diş ağrınız varsa hemen size bir yöntem söyliyeyim anında saniyeler içerisinde ağrı geçiyor.hemde apseniz varsa saatler içerisinde kurutuyor.Tek yapmanız gereken şu güzel kokan sümbül çiçeği ve safranı saf suda bekletmeniz sakın demlemeyin sakın sadece bekleteceksiniz o zaten bir süre sonra güzel bir renk bırakıyor ve kıvama geliyor anlıyorsunuz hazır olduğunu ne çok bekletin nede az.mesela üzüm suyunu sıktığımızda şıra yapmak isteriz ve bir süre bekletiriz o şırayı tutturduğumuzda daha fazla bekletmeden kullanmaya başlarız yoksa bir süre sonra üzüm suyu alkole dönmeye başlıyor.Buda onun gibi bir şey işte gerçi verdiğim örnek biraz mantıklımı oldu bilmiyorum ama anlayabilmeniz açısından ancak bunu örnek verebildim.daha sonra hazırlanan solüsyonu pamuğa döküp ağrıyan dişinizin altına koyun ısırın ve suyu diş köküne kadar gitsin göreceksiniz saniyeler içersinde diş ağrınız geçecektir.bunu birkaç kez arka arkaya uygulayın.

çevremdeki herkez çok memnun kaldı herkes evinde yapıyor yapamayan olursa ben yapıp veriyorum. gözümün önünde denediklerinde bir diş ağrısının saniyeler içerisinde geçebileceğini düşünemezdim gözlerime inanamadım.burada önemli olan o kıvamı tutturabilmek arkadaşlar asıl püf noktası bu.sorunuz olursa buradan sorabilirsiniz.Gerçekten her evde hatta çantanızda olması gereken bir şey.yani mucize gibi bir şeyde diyebiliriz.

Ahmet

Düişim Çürük ağırıyor ne yapmalıyım

Uzman doktor

Diş doktoruna gideceksiniz.

Sedef

Doktor bey yemek yerken dişlerim çok sızlıyor özellikle soğuk birşey yediğim ve içtiğim zaman her hangi bi öneriniz warmidir acaba.? Teşekkür ederim iyi günler..

Uzman doktor

Bir diş hekimine gidip tartar oluşumunu ortadan kaldırmanız gerekir. Çok iyi diş bakımına ihtiyacınız var..

burcu

benim içi boş dişlerim ağrıyor.randevu aldım ama daha çok zaman var.ve şiddetli bir şekilde ağrıyor.ne yapmalıyım .lütfen cevaplayın

Uzman doktor

Günlük olarak diş bakımınızı gerçekleştirin, basit ağrı kesici ilaç alabilirsiniz. Fakat bu ilaçları dişinizin üzerine koymayınız.

burcu

hem su bile zot içiyorum boş dişimin içine kaçınca ağrı yapıyor.

burcu

ağrı kesici fayda etmiyor . g eceleri uyuyamıyorum

Ahmet L

Doktor bey merhaba benim sağ alt azı dişimde çürük vardı 1 yıl kadar önce doktora gidip dolgu yaptırdım kanal tedavisyle birlikte.şimdi dolgularım kırıldı ve çok ağrıyor,doktora gittim 5 gün sonraya randevu verdi.o güne kadar nasıl ağrılarımı hafifletebilirim ?

Uzman doktor

Durum acil ise başka bir diş hekiminden randevu alınız. İşleminizi bir an evvel tamamlayınız. Basit ağrı kesici ilaçlarla ağrılarınızı dindirebilirsiniz. Fakat dişinizin üzerine ilaç koymayınız ve herhangi bir cisim ile dişlerinizi karıştırmayınız.

fatma

Doktor bey disim alindi alindiktan sonra dikiste atildi disime ama halan daha cok agriyo antibiyotik ve aagri kesicide aliyorum sali gununden beri ama agri devam ediyo ne yapmaliyim lutfen

Uzman doktor

Yirmilik dişiniz ise bu tür ağrılarınızın olması normaldir.

mert

Doktor Bey dişim de çürük olmamasına rağmen çiğneme dişim çok ağrıyor nedeni ne olabilir?
Bir sorum daha olacak bir tane çürük dişim vardı onu çektirdik ama şimdide çektirdiğim çürük dişin yanındaki diş ağrımaya başladı çürük diş ise çiğneme dişi

Uzman doktor

Çürük oluşması büyük ihtimal.. Bu dişlerinize baktırın ve tedavinizi gerçekleştirin.. Çekilen dişlerin yerine implant uygulaması yapılabilir. Tedavi için randevu alabilirsiniz.

alp

hocam dişim çok sızlıyor içi boş dokdordanda yalan sölemek gibisine olmasın
korkuyorum ne tercih edersiniz

Uzman doktor

Dişiniz kanal tedavisi ve dolgu olmalıdır. Dişçiden değil çürüklerden korkun dişçi size zarar veremez ama çürükler verir. Bu sizin insiyatifinize kalmış bir durum ister gidersiniz ister gitmessiniz. Ama gitmesseniz diş ve dişlerinizi kaybedeceğinizi bilin.. Geçmiş olsun.

Ebru

Doktor Bey Merhaba,
Dün akşam kanal tedavisi oldum ama dişimin ağrısı geçmedi. Doktoruma gittim geçici dolguyu kaldırdı yine ağrıyor. Ne yapacağım, neden ağrıyor acaba? Teşekkür ederim.

Uzman doktor

Yeniden kanal tedavisi olması gerekmektedir. Doktorunuzu konu hakkında bilgilendiriniz. Daha sonra yeniden dolgunuz yapılacak..

ayça

Hocam ben iki hafta once sağ üst çeneme iki implant yaptırdım. Ancak uzerine dokununca agrı oluyor. Belli belirsiz bir şişlikte kaldı. Normal mi bu acaba. Tesekkür ederim.

Uzman doktor

Bunu diş hekiminize yeniden danışınız.

Emrah

36.Diş iç çürük olduğu için temizlenip geçici dolgu yapıldı ama çok şidetli bir şekilde ağrıyor şuanda dayanamıyorum ağrı kessici üstüne ağrı kesici alıyorum ne yapmam gerekli?

Uzman doktor

Dişinizin kanal tedavisi olması ve yeniden dolgu işleminizin yapılması gerekiyor. Diş hekiminize yeniden müracaat edilmesi gerekir.

leyla

Merhaba.kanal tedavisi goruyorum.cok agrim oluyor.bu normal mi.suan 5.seansa gittim.gorunen o ki 5 seans daha gider gibiyim.kimileri iki saatte bitiriyor.normal olani ne.5 seansin 3agrisina dayanamadim.tesekkur ederim

Uzman doktor

Senasnların fazla olması sizin için avantaj ağrılarınız olmaması için doktorunuz gerekli olan özeni gösteriyor. Ağrıların olması normaldir. Ağrı kesici alabilirsiniz.

okan

Curuk disin icine ekmek geldi cok agri var nasil gecer hocam

Uzman doktor

Dişinizi fırçalayın, Diş ipi kullanın ve diş hekiminize gidip dişinizi tedavi ettirin…

eğer dişiniz hatta çeneniz başınız ağrıyorsa ve çürük köke doğruysa kanal tedavisi uygulanır çürük köke kadar gitmemişse dolgu, çürük bütün dişi kapladıysa çekerler arkadaşlar geçmiş olsun.

merhaba hocam bugün dişçiye gittim ve kanal tedavi olamam gerektiğini söyledi çevremdekiler çok acıdığını söyledi gitmeye korktum açıkçası dolgu yapsalar olmaz mı?

Uzman doktor

Kanal tedavisi yapılmadan dolgu yapılırsa ağrılardan duramazsınız. Bir şeyler yerken sürekli olarak sızlar baskılarda ağrılar oluşur. Kanal tedavisinde kesinlikle canınız yanmaz öncesinde bölgeye lokal uygulanmakta ve ağrı hissedilmemektedir.

Elif

Merhaba doktor bey.Benim doğumdan sonra diş problemim başladı.dişimin birtanesi kırıldı ve çok ağrı yapıyor.ama sadece kırılan değil hepsi ağrıyor.yemek çiğneyemiyorum tatli birşeyler yiyemiyorum.artık yemek yemek problem oldu benim için sizce ne yapmalıyım kırılan dişimi aldırmalımıyım yardımcı olurmusunz.teşekkürler

Uzman doktor

Aldırmak en son çare olmalıdır. Dişlerinizin güzel bir bakımdan geçmesi gerekiyor. Bunun için öncelikli olarak bir diş hekimine gidiniz. Dişlerinizle ilgili muyeneler yapılarak doktorunuz gerekli müdahaleleri yapacaktır.

dilek

Diş ettim ağrıyor tuzlu suyla gargara yaptım geçmiyor lütfen bi saatte kolay yapabilecegim bişey önerirmisiniz:(

Uzman doktor

Herhangi bir yöntem uygulamayın. Eğer ağrılarınız çok fazla ise ağrı kesici alabilirsiniz. Fakat başka yöntem uygulamanız ağrılarınızın daha fazla armasına neden olabilir. Diş hekimine gitmenizi öneririm..

emine

doktor bey ben 30 haftalık hamileyim. daha önce kanal tedavisi olan dişimde dolguda vardı dolgum düştü ve çürük görünüyo galiba köküne kadar çürük. ağrım aralıksız sürüyo. dün gece acile gittim yapılabilicek hiçbişey olmadığını bu ağrıyı çekmek zorunda olduğumu söylediler. lütfen yardım edin mutlaka bişey olmalı..

Uzman doktor

Hamileliğinizin bu evresinde yapılacak her işlem sizin ve bebeğiniz için tehlikeli olabilir. Doktora yeniden gözükün fakat bu kontrolleri doğum uzmanı kontrolünde izin alarak gerçekleştirin.. İşlem yaptırmaktan kati sürette uzak durun.. Artık yapılacak işlemler doğum sonrasına kalacak maalesef..

Mahmut

Doktooooor ölüyorum galiba bütün çenem başım gözüm çürük dişim kırıldı haala ağrıyor ağrılar çok derinden gelmiyor sinirlerden geliyor znnedersem sinirleri öldürmenin bir yolu var mıdır?

Uzman doktor

Kanal tedavisi gerekiyor. Mutlaka diş hekimine gidiniz.

Renas

Merhaba doktor bey ne olur yardımcı olun dayanamıorum ıkı qundur butun dıslerım aqırıo basım kulaqı fecı sekılde bas agrısı ve kulak aqrısı dıs agrısıyla baglantısı var mı

Uzman doktor

Olabilir dişiniz iltihaplandıya bu tür ağrılar olabilir. Günü geçirmek için ağrı kesici alabilirsiniz fakat mutlaka diş hekimine gözükmelisiniz.

zehra

Doktor bey azı dişim yemek yerken çok feci kaşınıyor ve dişim çürük dişime bastırınca da kaşıntısı geçiyor çekince tekrar kaşınmaya başlıyor daha sonra yemek yiyemiyorum. Haa bu arada dişimin yeri sağ tarafımda ve üst yamnsa

Uzman doktor

Dişiniz iltihaplanmış olabilir Bu durum ileride daha büyü ağrılara neden olacaktır. Mutlaka diş hekiminize başvurunuz.

zehra

fakat ben hamile değilim

emine

doktor bey 30 haftalık hamileyim ve daha önce kanal tedavisi ve dolgu uygulanan dişimim dolgusu düştü görüntüde çürük var ve sanırım köküne kadar. doktorlar yapcak bişey yok çekiceksin dedi fakat ağrı aralıksız ve çok şiddetli 2 ay böyle geçemez. yapılcak mutlaka bişey olmalı lütfen yardım edin.

Uzman doktor

Doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

demirci

Merhaba doktor bey
Gecen gece uyandığımda dişim de bir ağrı vardi b birinci büyük azı dişim ağrı yapiyor ramazan bayramında bu dişime kanal tedavisi uygulandı. En büyük ağrı çiğineme yaparken ağrı var günlük hayatta ise uyuşuk bir şekilde oluyor. Bu dise tekrar dolgu olur mu

Uzman doktor

Tekrardan dişinize kanal tedavisi olması gerekiyor. Diş hekiminize giderek gerekli tedavinizi uygulatın.

sevda

ya sabah kalktığımda dolgu dişim ağrımaya başladı hatta dişimin altıda ağrıyor lütfen yardım edin 2 günde merkezi ortak sınavım var şu 2 gün için doktora gitmeden evde bi tedavi yöntemi yapmak istiyorum acaba ne yapmalıyım ?lütfen yardım edin :((

Uzman doktor

Yanlızca ağrı kesici kullanabilirsiniz. Mutlaka diş hekiminiz dişinizde ne olduğunu kontrol etmelidir.

Derya

Su an doktordan geliyorum.Disime dolgu yaptirdim.Doktorun yanindayken disim agrimiyordu ama su an cok agriyor?Bu neden ola bilir sizce?Babam doktoru aradi ve disimin agridigini soyledi.Doktor da dis agrisi icin agri kesici onerdi ve de agrikesiciden sonra da gecmezse disin cekilmesi gerektigini soyledi :'( Bana gulmeyin ama ben disimin cekilmesinden korkuyorum :'( Ne yapmaliyim?

Uzman doktor

Burada gülecek bir şey yok.. Korkacak bir şey de yok.. Eğer doktorunuz dişinizin çekilmesi gerektiğini söylüyorsa dişiniz çekilecektir. Eğer çektirip dişssiz kalmaktan korkuyorsanız diş implant tedavisi ile yeniden bir dişiniz olacak. Mutlaka dişiniz çekilirse diş implant tedavisi yaptırın yok dişiniz çekilecek ve çekilirkenki ağrılardan korkuyorsanız. Kesinlikle canınız acımayacak ne olduğunu anlamadan dişiniz çekilmiş olacaktır.

ormancıı

merhabalar doktor bey.yaklaşık 3-4 ay önce sağ üst büyük azı dişime kanal tedavisi yapılmıştıı ama şuan hafiften gün içinde ağrılar oluyo.kanal tedavimi yapan doktora gidecektim bu hafta izinli olduğundan başka doktora muayene oldum.film çektiler doktor bişeyin yok kanal tedaviside çok iyi gözüküyo belki yediğin bişey dişinin arasına kaçtı ağrı yapmıştır dedi ve diş teli ile gargara kullanmamı önerdi bu ağrıyı kesmede yeterli mi? tekrar kendi doktoruma gidecem ama o da aynısını söylerse ne yapmalıyım doktor bey ? çok sakız çiğneyen(şekersiz) birisiyim bunun olumsuz etkisi olmuş mudur? artı olarak diş etimde hafif iltihaplanma var sanki elimle kontrol edince hafif kokusunu alıyorum doktor bey,ikinci kez kanal tedavisi yapıldığında ilkindeki kadar ağrı olur mu acaba.şimdiden çok teşekkürler doktor bey.

Uzman doktor

Yok ağrıları kendinize problem ederek işlemleri geciktirmeyiniz. Kendi diş hekiminize yeniden gözükün bu süre içerisinde dişinizde kendisini belli edecektir.

hatice

Hocam dişim çok agrıyo daha önce dolgu yaptırmıştım ama doktorlar çekmiyorlar iltihaplı oldu için bana bi çözüm yolu bulun lütfen

Uzman doktor

Öncelikli olarak iltihabın kurutulması gerekmektedir. Daha sonra dişiniz çekilecektir.

şükran

sayın hocam ben et yediğim zaman diş etlerim şişiyor ve ağrıyor bunun için ne yapmalıyım ayrıca neden ağrıyor
iyi günler

Uzman doktor

Diş ipi kullanmalısınız ve yemeklerden sonra mutlaka dişlerinizi fırçalamalısınız.

yaren

Sağ arka disimde kırık ve şişlik var ne yapmam gerekiyor

Uzman doktor

Apse oluşmuştur. Öncelikli olarak diş hekimine giderek apse kurutucu ileçla apseniz kurutulacak daha sonra dişiniz tedavi edilecektir.

nilüfer

sol üst dişim yaklaşık 3 ay önce kanal ve dolgu oldu ama ağrısı hala devam ediyor.ağrı kesici çok da fayda etmiyor. ne yapmam gerikir?

Uzman doktor

Tekrardan kanal tedavisi olması gerekiyor. Diş hekiminize giderek durumunuzu yeniden bildiriniz.

Ali Ağca

Hocam sağ alt azi disim sizliyor gece yattigimda daha yoğun gun duzleri de devam ediyor dislerimin ustunde siyah bir çizgi gidiyor heralde çürük ama bütün dislerim de var dislerime herangi bi bakım yapmıyorum fircalamiyorum ama su an anlıyorum ki bu sizlama bakmadigim dislerimin sikayeti ne yapmam lazi bu siyah cizgi nedir bütün azi dislerimde var

Uzman doktor

Ağrıyan dişinizde apsede oluşmuş olabilir. Bu nedenle bu dişinizi ihmal etmeyin.. Genel olarak fırçalamadığınız her geçen gün ve diş hekiminize görünmediğiniz her geçen gün ağrılarınız ve sızlamalarınız artarak devam edecek. Bu durumun bir zamanı yok.. Şu zaman bakımların başlayacağım diye bir geçiştirme kesinlikle olamaz bu nedenle biran evvel dişinizi göstermeli ve gerekli diş bakımlarınızı yapmaya başlamalısınız.

Ali Ağca

Hocam sağ alt azi disim sizliyor gece yattigimda daha yoğun gunduzleri de ara ara devam ediyor cok şiddetli degil ama rahatsız edici dislerimin üstün de siyahliklar var azi dislerimin tümünde bu siyahlik yogun değil az çizgi çizgi gibi heralde çürümeye baslangicmi nedir ki bu birde dislerime bakim yapmıyorum fircalamiyorum anliyorum ki bakimsizliga cevap veriyor sizlayArak dislerim ne yapmalıyım lutfen yardim tesk ederim şimdi den

Uzman doktor

Bu sorunuzu cevapladım Ali bey geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum..

ahmet

Merhaba ön alt dişim bi kaç yıl önce kırılmıştı ve film çektirdiğimde kökünde kist olduğunu söylediler 3 gün önce iltihabı almak için tedavi yaptılar geçici dolgu koydular. ama 3 gündür felaket bi ağrım var majezik, apranax fort, largopen, gargara tuzlu su ne varsa deniyorum ağrı hafifliyo ama bir türlü geçmiyo ne yapmam gerekiyor yardım edin.

Uzman doktor

Ağrılarınız sürecektir. Ağrı kesici alın..

Alper Sayın

Doktor Bey Dişim Feci Halde Ağrıyor Üstte Dediğiniz Herşeyi Yaptım Fakat Ağrı Hala Geçmiyor Yardımcı Olabilirmisiniz

Uzman doktor

Diş hekimine gittiniz mi ?

sedef

bence hiç biri işe yaramıyo çektirin gitsin dişinizi

Uzman doktor

Diş çekilmesi en son uygulanması gereken tedavi yöntemidir.

belemir

Iki ay once üst ve alt yan dislerrm cok agriyorlardi . Soguk hcbir sey icemiodum. Doktora gttim ve dolgu yapti ama çürük yoktu. Snra bi iki hafta sonra agrilarim tekrar basladi . Tekrar gttim bu sefer usttekine kanal tedavisi yapti .ve iki hafta oldu yine basladi . Bu sefer agri baslayinca sag yanagim uyusuyor gbi oluo. Daha fazla siddetli agrim olustu. Tekrar gtcem ama sizce ne olabilir . Iltahat ihtimali var mi . Her zaman agrimio iki güne bi ağrıyor. Doktrdayken disim agrimiyor oluyir ve vurunca agri var mi diye soruo yok diyorum . Sonra agri oldgunda ayni onun gbi vurunca sizlama oluo . Iltahaplanma mi ne bu . Kanal da yapildi . Sizce ne olabilir ? Teşekkürler

Uzman doktor

Tekrardan kanal tedavisi olması gerekmektedir. İltihaplanma oluşmuş ve dişinizde dışarıdan görülmesi bile çürük oluşmaya başlamıştır.

fatma

dişim çok ağrıyor dayanamıyorum bir dişin yüzüne hepsi ağrıyor sol alt yirmilik dişin yanındaki dişim hemde kırık antibiyotik kullandım geçmedi ağrı kesici kullanıyorum geçmiyor ne yapmam lazım

Uzman doktor

Büyük ihtimal apseli olan bu dişiniz. Apse kurutucu ile kurutulduktan sonra alınacaktır. Doktorunuz sanırım kanal tedavisi ve diğer tedavi uygulamalarını gerçekleştirdi değil mi ?

aynur

5 yıldır diş ağrısı çekiyorum ama bi türlü çektiremiyorm ağrıdıgndA ilaç kullanıyorm çektrmedgm srece bana bi zararı vrmı dişin ?

Uzman doktor

Kesinlikle öncelikli olarak tedavi eğer tedavi için geç kalındı ise çektirmelisiniz. Çektirmediğiniz süre boyunca çürüme diğer dişlerinize yayılacak onun ilerisinde ise kist oluşturacaktır.

güven

Hocam şuan ağrıdan uyuyamıyorum randevu aldım 10 gün var napmalıyım

Uzman doktor

Başka bir diş hekimine gidin..

Kumral

Doktor bey tüm dişlerim ağrıyor ne yapabilirim ? Geçici olarak ağrıları durduruabilirmiyiz. Sıcak yada soğuk bir şeyler yediğimde dayanılmaz ağrılar başlıyor ne olur doktor bey yardım edin.

Uzman doktor

Antibiyotik kullanım sebebiniz sanıyorum diş sorununuza bağlı değil? Tüm dişlerinizin ağrıyor olması, hem soğuk hem de sıcağa duyarlı olması; genelde stres nedeni ile dişlerinizi aşırı sıkma ihtimalini düşündürüyor. Bu durumda diş hekiminiz bir “gece plağı” yapabilir, gerekirse kas gevşetici ve sakinleştirici önerebilir. Sıkma bilinçsiz olarak uykuda da olabilir.
Tüm diş sırasını ittiren ve kapanış travmasına neden olan bir yirmi yaş dişi var mı? Bu da diş gıcırdatmasına ve dişlerin yüzeyini aşınıp hassasiyetine neden olur. Varsa çekilmesi gerekebilir (?)
Eğer dişetlerinizde çekilme varsa açığa çıkan kök yüzeyinde hassasiyet giderici diş macunu ya da gargaraları eczaneden temin edebilirsiniz, ya da diş hekiminiz hassas bölgeleri özel bir solusyonla “impregne” edebilir. Bu durumda o bölgelere daha fazla hasar vermemek için sert fırçalamamaya dikkat etmelisiniz.
Dişlerinizde az da olsa bir sallanma varsa ağrısı dediğiniz gibi tahammül edilmez olur, nedeni bulunup tedavi edilmeli, ideal ağız içi hijyeni sağlanmalıdır. Acil ve geçici olarak ne yazık ki ağrı kesici tavsiye edebiliyorum. Daha fazla bilgi verirseniz sevinirim.

Emine

Dr bey 10 haftalık hamileym.üst 2.azı dişim 4yıl ónce kanalla dolgu yapıldı.dolgu dişle bırlikte yarısı kırıldı akşamdan bu yana çok ağrıyo ve yüzüm fena şekilde şişti ne yapmalıym.lütfen yardımcı olun.iyi geceler.

Uzman doktor

Hamileliğinizin ilk 3 ayı çok önemlidir. Jinekoloğunuzla görüşmeden bu konuda işlem yaptırmayınız.

nurseda

merhaba doktor bey;
ceviz yerken henüz çıkmakta olan 20 lik dişime battı. sızının ardından ağrı ve yanağımda şişme meydana geldi. bastırınca iltihap akıyor. dişim çekilmeli mi veya antibiyotik tedavisiyle geçer mi ? ne yapmam gerekiyor ?

bilge

dişim aşırı derecede arıyor.

Uzman doktor

Ağrı kesici kullanın ve diş bakımlarınızı ihmal etmeyiniz.

cano

oğlumun dişi çok ağrıyor dayanamıyor dün antibiyotik kullanmaya başladı ağrı kesicide alıyor fakat ağrısı hiç dinmiyor hastanede iğne yaptırdık hiç faydası olmadı hafta sonu olduğu için doktora da gidemedik ağrısını hafifletmek için ne yapabilirim bir anne olarak oğlumun acı çekmesine dayanamıyorum

Uzman doktor

Ağrı kesici verebilirsiniz. Bunun dışında ağrılara dayanması gerekmektedir. Diş hekiminiz gerekli tedaviyi gerçekleştirecektir.

nurten

Ust sagdan 3.disimin ici kirildi simdi cok agri yapiyor vealt sag damagimada cok agri veriyor antibiyotik kullaniyorum agri kesici ve bitkisel yollar fayda etmiyor kulagim ve basima vuruyor agrisi ne yapayim lutfen yardim edermisiniz

Uzman doktor

Nurten hanım öncelikle mutlaka bir diş hekimine gitmelisiniz. Diş hekimine gitmeden ve tedavi olmadan ağrılarınız dinemez. Diş hekimine gidene kadarki zaman içerisinde ağrı kesici ilaç alabilirsiniz. Dişiniz durumunu göremediğim için ağrılarının neden kaynaklandığını söyeleyemeyeceğim fakat dişinizi yemek artıklarına karşı çok iyi temizlemeli iltihaplanma varsa dişinizi fazla karıştırmadan diş hekiminize görünmenizi tavsiye ederim.

gonca

dişim çok ağrıyorr ne zamandır dişimin içi bos alt sol dişim ve üst sol(arka) dişim ama en çok alt sağ dişim agırıyorr dindiremiyorum ilaçlar favda ettmiyorr ne yapmalıyımm

Uzman doktor

Gonca hanım… Büyük ihtimal ile bu denli ağrının tek nedeni apse oluşmasıdır. Bu durumu ağrı kesiciler veya diğer yöntemler geçiremez bir diş hekimine gitmelisiniz. Geç kalırsanız bu dişlerinizi kaybedebilirsiniz.

merhaba doktor bey ,size iki sorum olacak .Birici sorum yaklaşık 3 sene önce üst sol en arkadan bir ön dişime ( tıp dilindeki yerini bilmiyorum kendi tabirimle ifade ettim) kanal tedavisi uygulandı , doktora gittim ve o dişin 3 veya daha fazla kökü olduğunu kanal tedavisi yapan doktorun sadece 1 kanalı bulduğunu ve kanal içinin iltihaplı olduğunu söyledi , antibiyotik ve az etkili ağrı kesici aldım doktor tavsiyesi ile fakat ağrım dinmedi , ağrı kesicinin dozunu arttıramıyorum yüksek dozda ilaç antibiyotikle yan etki veriyor bünyeme . Final haftam ve korkuyorum sınav esnasında ağrı vuracak diye , sizce çekim mantıklı bi operasyon mu yoksa dayanmalıyım ?
ikinci sorum ; ailemden uzakta okuyorum , yurtta kaldığım için imkanlar kısıtlı , belirttiğim bu ağrılar için alternatif tıp dediğimiz yöntemden ne yapabilirim ? vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürler , iyi akşamlar

Uzman doktor

Bu konuda mutlaka bir diş hekiminden yardım almalısınız. Ağrılarınız için ağrı kesici önerebilirim. Fakat dişinizin yeniden kanal tedavisi olması gerekiyor. Bu konuda gecikmeyiniz ağrılarınız daha fazla artabilir. Geçmiş olsun.

ege taşkın

Dün gece uyuyamadim yasim 16 bugun disciye gittim önce disimi kanal tedavisi diye açtı kurtaramam dedi alt sağ ağrıyan disimede once bakicaz dedi kokte apse ilerlemisse oda cekilcek dedi kanal yaptı Migdem bulanıyor ve basim çok ağrıyor nabiyim

Uzman doktor

Dişlerinizin çekilmesi gerekiyorsa çekilecektir. Diş çekimi sonrasında implant tedavisini öneririm..

selmin

3 ay önce yaptırdığım kanal tedavili dişim çok feci bir şekilde ağrıyor . pazartesi doktora gidebilirim. agrı kesici içiyorum ama geçmiyor. ne yapmalıyım ?

tugba çolak

dişim cok agrıyo ya agrısıyla uyandım ne yaptımsada gecmedı korkudan gıdemıyrm arkadasım dıs labaratuarında calısıyo dıslerıme kaplama olması gerektıgını soledı ama dısımın kesılmesnden cok korkuyrm korkudan bu hale geldı dıslerım hepsınde sorun var ya cok acırmı ne yapmam gerekıo bana bu korkudan kurtulmam ıcın yardımcı olun lutfen 🙁

Uzman doktor

Dişçi korkusundan dolayı dişlerinizi ihmal ederseniz. Daha büyük sorunlar ve daha uzun süreli tedavi yöntemleri ile uğraşmak zorunda kalırsınız.

tugba çolak

dişim cok agrıyo ya agrısıyla uyandım ne yaptımsada gecmedı korkudan gıdemıyrm arkadasım dıs labaratuarında calısıyo dıslerıme kaplama olması gerektıgını soledı ama dısımın kesılmesnden cok korkuyrm korkudan bu hale geldı dıslerım hepsınde sorun var ya cok acırmı ne yapmam gerekıo bana bu korkudan kurtulmam ıcın yardımcı olun lutfen

nur

mrb 14 haftalık hamileyim geceden beri dişim ağrıyor bugün pazar malum doktorum kapalı evde ne yapa bilirim

Can merdin

Merhabalar
2 sene önce sağ alt 20 lik dişim tamamen çıktı ama yamuk çıkıp ön dişimi çapraz kırdı dolgu yapıldı 20 lik çekildi 2 senedir rahattım aniden ağrım başladı boyun kulak çene üst dişime bile vurdu ağrı periyodik film istedi doktor çekme ihtimali yüksek dedi hafifde bir sallantı var sizce tekrar kanal dolgu ile dişimi çektirmeden giderebilirmiyim.

alper

Hocam dişlerim çok ağrıyor aglıycak şekle geliyorum napmalaiyim duramiyorum uyayamıoyorum asla napmalaıyım hocam cok cektim dişden ..

oznur

20 lik disimi cektirdim 3 gun once cok agriyo kok kalmis olabilirmi

gamze

Mrb acil yardim 6 aylik hamileyim sag arka ustteki disim curuk yarisi war yarisibyok on gundur uyku uyumuyorum dis etim cok sisti iltihap topladi iltihapliboldugu icin cekmiyorlar napabilirimm cok kotuyummmm

özlem

merhabaalar hocam benimkızım 7 yaşında azı dişleri çürük geçenlerde dr götürdük dişine hemen dolgu yaptı maksat dişleri ağızda tutmak dedi fakat dolgu yapıldığından beri kızımın dişi çok ağrıyor duramıyor ağrısından ne yapmalıyım onun böle kıvranmasına dayanamıyorum nolur yardımmmm

Baran

Merhaba Doktor Bey Benim Dişlerimin Sol Tarafında 2 Dişin Arasında Bir Ağrı,Acı Var Az Önce Tuzlu Su İle Gargara Yaptım Şimdi Ağrı Kalmadı Ama Benim Ağrım Tekrar Başlarmı Ve Öyle Birşey Varsa Dişçiye Gitmemde Sorun Değil.

Uzman doktor

Kesinlikle gidip muayene olmanızda yarar vardır. Belki yemek artıkları diş arasında kaldığından dolayı ağrı yapabilir fakat daha kötüsü apsede olabilir. Bu nedenle ihmal edilmemesinde yarar vardır.

kadir

merhaba doktor bey.. benim dişime 1 hafta önce dolgu yapıldı.Fakat gece ağrılarım oluyor. gündüz bu ağrılar hiç olmuyor o tarafı kullanırkende pek sorun olmuyor.. az soğuk bişey içtiğimde hafif sızlıyor..gündüz ağrım yok gece hafif bir şekilde uyutmayan ağrı var..

Uzman doktor

Kadir bey. Dişinizin kanal tedavisi olması gerekmektedir. Diş hekiminize şikayetlerinile beraber yeniden başvurmalısınız.

zehra

Annem cuma günü dişini çektirdi diş yeri çok ağrıyor ne yapılabilir acaba

Uzman doktor

Zehra hanım.. Ağrı kesici alabilirsiniz. Eğer ağrılarınız çok şiddetli ise yeniden diş hekiminize görünmenizi öneririm..

pelin

Merabq bn seker hastasiyim ve doktora gidersen kanaman durmaz diyorlar bunun için ne yapmaliyim ama asiri bir siddetle agriyor lutfen bana yardim ederseniz çok sevinicem ve bn ne yaparsam yapim karanfil yaği ve sarmisak hepsini yaptim bana yardimci olursaniz sevinirim aksi takdirde sekererim cok yukseliyor….disim agridiginda ve basimda

Behlül

Sağ alt arkadan 2. Dişimde dolgum var. Bu dolgunun tan yanında küçük bir delik oluşmuş ve galiba bu yüzden dün akşamdan beri dişim aşırı derecede çok ağrıyor. Yaklaşık 40 saattir uykusuzum. Ağrıyı geçirmek için ne yapmam gerekir?

Tarık

Diş apse olmuş doktr antibiyotik verdi kullndm bitti ama tekrar ağrılar başladı iki haftdr fln npmm gerek

Uzman doktor

Konu hakkında diş hekiminizin blgisi var mı ?

safiye gülboy

Hocam dişlerimi uzatmak ve dudaklarımada dolgu yaptırmak istiyorum. Beni bu konuda iyi bir estetik cerrahiye yönlendirebilirmisiniz ?

Uzman doktor

Bu konuda en iyi estetik cerrahi doktoru http://www.teomandogan.com/ dır. Ona olabilirsiniz. Diş uzatmak için ise yaprak porselen tedavisini uygulayabiliriz.

hocam dolgum kırıldı dişimde ağrı var ne yapmam gerekir.

Uzman doktor

Elif hanım dişinizin kanal tedavisi olup yeniden dolgu yapılması gerekmektedir.

SERKAN

hocam merhabalar şuan ölüyorum diş ağrısından suratım falan hep şişti acil ne yapmalıyım teşekkürler

Uzman doktor

Serkan bey ağrılarınızı dindirmesi içinn ağrı kesici alabilirsiniz. Fakat bunun dışında sizin değil bir diş hekiminin acil müdahale etmesi gerek..

yasemin

merhabalar eşimin sağ üst çenedeki dişine kaplama yapıldı bir de kanal tedavisi oldu ama hala eşimin diş ağrıları devam ediyor ve o ağrılar boyun bölgesine (başın arka kısmına) ağrı yapıyor. sizce ne yapmalıdır yardımcı olursanız sevinirim çok tşk ederim

Uzman doktor

Yasemin hanım eşinizin yeniden muayene olması ve kanal tedavi olması gereklidir.

yasemin

çok tşk ederim

ayse

Hocam disimde kanal tedavisi vardı 4 ay önce falan dolgusu düştü içi boş Suan çok ağrıyor ne yapmaliyim?

Uzman doktor

Yeniden diş hekiminize başvurmalısınız. Eğer dişinizde ağrılar varsayeniden kanal tedavi ve dolgu tedavisi olmalısınız.

ayse

Ama şuan ağrılar geçmiyor 🙁

Şahin

Hocam bugun ikinci gün oldu önce dolgu dişim agrıyordu şimdi sağ arka dişime vurdu agrısı hiç durmuyor biri duruyor digeri başlıyor

Şahin

Hocam ne zaman cvp verirsiniz

Mehmet

Doktor bey dişim geceleri ağrıyor bazen gündüz dinlemek için yatıyorum yarım saat geçmeden ağrılarla kalkıyorum dişimde çürük var şehir dışındayım bu ağrılardan kurtulmam gerekiyor lütfen yardımcı olun

Uzman doktor

Dişinizde iltihaplanma oluşmuş. Öncelikli olarak bu iltihaplanmanın kurutulması gerekiyor. Bunun için mutlaka bir diş hekimine muayene olmalısınız. Kendinizin bunu başka yollarla geçirme şansınız yoktur.

coskun

vallah cok kere tuzlu su gargara yaptım hersey yaptım gene gece dişlerim ağırı gözyaslarım aktırıyor

Uzman doktor

Çoşkun bey bu işlemler geçici olan ve sık yapıldığında dişlere ve diş etlerine daha fazla zarar veren uygulamalardır. Mutlaka diş hekiminizin dişlerinizi tedavi etmesi gerekmektedir. İltihaplanma yada diş çürümesi gargara yapılarak geçebilecek bir durum değildir.

meltem

merhaba… dişim ağırmıyor fakat içi oyuk yemek yerken su içerken çok acıyor.. ne yapmalıyım.

gunel

Merhaba benım dısım 1,5 yıl once curumusdu..dolgu yapıltı ama bır kac ay once dısımın koku sıstı..sımdı bır doktor mualıce yapıyor…ama dısın koku hale sıs vede bu gun cooox agrıyor..ben ne yapmalıyım hocam????lutfen cevab verınız..

Uzman doktor

Gunel dişinizde apse oluşmuş ve bu iltihaplanmanın kurutulması gerekiyor. Daha sonra dişinizin durumuna göre ya kanal tedavisi uygulanacak yada dişiniz çekilecektir.

savaş

dişim.cok.kötü.agrıyor.2.gündür.uyuyamadım.apse.yapmış.apranaks.kullanıyorum.ama.gecmiyor.başka.hap.varmı.cok.kötüyüm.doktora.gitsem.hap.verecek

Uzman doktor

Savaş doktora gitmelisin.. Bunun başka bir çaresi yoktur.

Gül Keskin

Merhaba sayın Doktor
Çok şiddetli derecede diş ağrılarım var. tam olarak nerden hangi dişten geldiğini bilmiyorum, ağrı kulağıma boğazıma vuruyor ve hemen ağrı kesici alıyorum (Bi-Profenid) etki etmesini bekleyene kadar canım çıkıyor. Şuan diş hekimine gidecek vaktim yok malesef iş yoğunluğundan.. bana daha hızlı etki edecek bir ilaç önerebilir misiniz lütfen? en azından beni bir süre idare etsin..
teşekkürler

Uzman doktor

Gül hanım dişinizde apse oluşmuş ihtimali çok yüksektir. Bu nedenle diş hekiminizin bu apsenin hangi dişte oluştuğunu bulması ve dişinize yönelik tedavi uygulaması gerekmektedir. Kullanmış olduğunuz ilaçlar dişinizi bir yere kadar tutacaktır. Fakat ağrılarınız artarak devam edecektir. Mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir.

Burak

29.disim çikiyor cok ağriyor ne yapmaliyim.

Uzman doktor

Burak bey ağrı kesici alabilirsiniz. Ağrılarınız çok artarsa bir diş hekimine görünmeyi deneyebilirsiniz.

necla

mrb 2 yıl önce altlı üstlu iki dişime dolgu yapildi şunda ikiside çok şiddetli agiriyor dolgunun altinda agrilar ne yapmam lazm yardm edin

Uzman doktor

Necla hanım dolgulu olan dişlerinize kanal tedavisi uygulanması ve yeniden dolgu işlemi yapılması gerekir. İhmal etmeyiniz.

Faruk

Merhaba eşim 5 aylık hamile ve 20 lik dişinden dolayı çok ağrı çekiyor . Bu ağrıları dindirmek için ne yapabiliriz

Uzman doktor

Faruk bey hamileliğin ikinci üç ayı içerisinde doğum uzmanında izni alınarak işlem yapılabilir. Doğum uzmanını konu hakkında bilgilendiriniz eğer izin varsa diş hekiminize giderek gerekli tedavinizi yaptırınız.

dilan

Benim uzun zaman once alttaki sag ve sol 1. azi dislerime dolgu yapilmisri bu dolgular dustu ve bu dislerim cukurlasti ve ici kapkara oldu bnde duser diye bekledim ama dusmedi aci yoktu ama son gunlerde hic durmayan bi agri basladi doktora randevu aldim ama 2 hafta sonra musaitmis sizce ne olabilir

Uzman doktor

Dilan hanım başka bir diş hekimine de gidebilirsiniz. Dişinizde yada dişlerinizde iltihaplanma oluşmuş daha fazla geç kalmayınız.

dilan

Bu agrilar basimada vuruyor agri kesicininde faydasi olmadi

reşat

Hocam kolay gelsin sağ üst dişim ve sol üst dişim çürük olmuştu geçen sene özel doktor da dolgu tedavisi yapıldı ama arada 10 ay geçti her iki taraftaki dişlerim çok kötü ağrılar orda yazmış olduğunuz yöntemleri hepsini denedim ama nafile bu durumda ne yapabilirim hocam yetiş ağrıları basımda yayılıyor

Uzman doktor

Reşat bey dolgulu olan dişlerinizin kanal tedavisi olması gerekmektedir. Kanel tedavisi sonrası yeniden dolgu işlemi yapılacak. Ağrı kesici alabilirsiniz ve biran evvel diş hekiminize başvurunuz.

reşat

Hocam bide hafiften sallanıyor ne olacak ağrısı daha devam etmektedir

merve

Alt üst dişlerim çürük üsteki çokk ağrıyor artık dayanamıyorum ve çürükk acayip derecede büyümüşş intahap varmıdır ??? Ve ne yapmam gerek acaba. Yardımcı olursanız çok sevinirim çektirmeyide düşünüyorum ama çok korkuyorum .

Uzman doktor

Merve hanım çürük dişe sizin yapabileceğiniz birişlem yoktur. Mutlaka diş hekiminize gitmelisiniz. Gerekli kontrolleri doktorunuz yapacaktır.

Nuri

hocam merhaba benim sol üst tarafta öne yakın bi dişimin arkası kırıldı. dışardan bakınca normal bir diş gibi görünüyor.fakat arkası hiç yok. kökünde iltihap olduğunu söylemişti doktor. Farklı bir dişim için farklı bir doktora gittiğimde bana antibiyotik verdi. Bu antibiyotik bu dişi tedavi edermi yani o dişin iltihabı temizlenir mi dolgu olurmu. ve Dolguyla birlikte eski sağlığına kavuşurmu.

Uzman doktor

Nuri bey.. Diğer dişinizede işlem yaptırınız. Antibiyotik tedavisi yanlızca bölgedeki apsenin kurutulması içindir. Yanlızca ilaç içmeniz bu durumun tekrarlanmayacağı anlamına gelmez.

hakkı demir

Şiddetli diş ağrım var. Öyleki bu ağrıyı kulağımda ve çenemde de çok fazla hissediyorum.bugün diş hekimine gittim diş filmimi bile çekmesine rağmen hiç bir şeyiniz yok dedi ve ben ağrıdan kıvranıyorum. fort içiyorum dünden beri hiç fayda etmiyor. Lütfen acil yardım edin. Teşekkürler

yunus

doktor bey benım dişim 6 ay kadar once kırıldı zaman zaman ağrı yapıyodu ve dokununca acıyodu ama dun yemek yerken bırden dişime aşırı şiddetli ağrı girdi dayanamıyorum doktora gıttım antibiyotik verdı 1 hafta sonrada çekilmesi lazım dedı ama o 1 haftada ne yapmam gerekıyor cunku dayanamıyorum teşekkürler

Uzman doktor

Yunus bey dişinizde iltihap olduğu için doktorunuz çekmemiş ve iltihap kurutucu ilaç vermiş. Bu süre boyunca ağrı kesici ilacınızı alabilirsiniz. İltihap kuruduktan sonra doktorunuz dişinizi çekecektir. Yerine ise önerebileceğim tedavi uygulaması implanttır.

mehmet ata

Sağ üst köpek disimin yanindaki dis curuk ve onun yanindaki disle arasida curuk cuma gunu doktora gittim ve pazartesine kanal tedavi icin randevu verdi ama agri cok artti çürük 3 gunde fazla ilerler mi

Uzman doktor

Mehmet bey dişlerinizi ihmal etmenizin sonuçlarını yaşıyorsunuz. Bu doğal bir sonuç ağrılarınız olacak 3 günde diş çürükleriniz ilerlemez fakat daha fazla geç kalmamanızı öneririm..

mehmet ali

Merhaba hocam apse yapan her diş çekilirmi

Uzman doktor

Hayır diş çekme işlemi diş hekimliği alanında en son uygulanacak tedavi yöntemidir. Tedavi yolları aranır.

Dilşad

Doktor bey,ben bir sene önce dişim için doktora gittim.Kanal tedavisi olacak dedi.iğneyi vurdular ama uyuşmadı ve geçici bir dolgu yaptı eve yolladı.Ben daha doktora gitmedim.1sene sonra dişim aşırmaya başladı.Ayrıca 13yaşındayım.doktora gitmeye çok korkuyorum.Şimdi sorum dişimin ağrısı geçermi ben bir hafta sonra tatile gideceğiz.Dişim iltihaplanmış olabilir. Bu yüzden doktora gitmenin faydası yok çünkü biletlerimiz alınmış.Bu fobimden dolayı gidemiyorum.Şimdi bu çürüğünün üstündeki diş eti hafif morarmaya başladı.Ne yapmalıyım bilmiyorum.Lütfen hemen cevaplayın.(bu kadar uzun yazdım sakın dalga geçmeyin .derdim boyumdan büyük…)

Uzman doktor

Dilşad eğer diş hekimine gitmeyip tedavini geciktirirsen dişini kaybedebilirsin. Bu nedenle apse kurutulup dişine kanal tedavisi yapılması gerekmektedir. Tedavini geciktirme..

Dilşad

Ama kanal tedavisini araştırdım ,diş çekmeden daha zor.ya çok korkuyorum.

Dilşad

Hala bir de bu ağrının geçme şansı varmı?

Uzman doktor

Tedavi olmadan ağrınız geçmez.

fatos

Doktor bey disim hergun ağrıyor oruc tutuyorum iftarda asiri derecede soguk su içiyorum bu yuzdenmi ve ne yapmaliyim

zülal

Merhaba doktor bey disim iltihap olmus doktoruma gittim antibiyotik verdi ama gecmedi bugun 2.günüm agri kesicide fayda etmiyor ne yapmam gerek

Hafize

Merhaba.benim dişime kanal tedavi yapıldı geçici dolgu konuldu . Ama aşırı derecede ağrım var boğazıma kadar iniyo ağrı duramıyorum yerimde acaba bu normal bi durummudur .

irfan

mrba arkadaşlar gerçekten çok iyi bir yöntem buldumdiş ağrısını kökten geçitmiyo fakat yaklaşık 6-7 saati buluyo diş ağrıları çok kötüdür dişe birden sızratır ve insanı ağlatmaktan ziyade insana bıkkınlık duygusu getirir çözüm biraz acı olsada şu sekilde…
1-sarımsağın küçük bir tanesini biri yardımıyla çürük veya deliğin içine sokun daha sonra tuzlu suyla disi gargara yapın. sarımsak çıkmasın dişin içinde kalsın(eğer delik yoksa sade çürüksen dişinizle ısırın ve o bölgede çiğneyin küçük parcacıklar onun içine girecektir)

2-simdi ise sirke+tuz+su bunları bir su bardağında katın karıştırın ve 5 dk sonra gargara yapın kiiii ağrınız geçsin

unutmayın ki ne olursa olsun diş hekine gitmemeniz size çok zarar verecektir

aysi

18 yaşındayım sağ en arka dişimin hemen önündeki dişte kırılma ve çürük var doktora gittiğim de dişi çekerse yerine yenisi çıkar mı??

irfan

ben 13 yasındayom aynısı su anda bendede var dişçi çekmekten baska birşey yapamayız dedi annemde çekersek yerine yenisi gelirmi diye sordu ama ne yazikki GELMİYOMUŞ galiba 9-10 yaslarına kadar geliyo fakat 12 yaşından sonra…..

murat

Hocam iyi aksamlar disimde anidrn bir agri olustu hdm ust sagda hem alt sagda fircalama,gargara, agri kesici ictim gecmedi altli ustlu dislerim sallaniyor gibi curuk goremedim

Uzman doktor

Murat bey bunun neden kaynaklandığı hakkında bilgi sahibi olunabilmesi için diş hekiminize muayene olmalısınız.

mehmet ümit keleş

hocam benim on dişimin altinda kisk var kanal tedavisi yaptim ardindan da dislerimi temizlediler 1gun sonra çenem şişmeye basladi surekli olarak şişiyor doktorlarin verdiği ağrı kesiciler fayda etmiyor ne yapmaliyim

Uzman doktor

Mehmet bey.. Bir kaç gün içerisinde durumunuzun değişmemesi halinde yeniden diş hekiminize başvurmalısınız.

Murat

Hocam 4 gün önce 20 lik dişimi çektirdim ama 4 gündür şiddetli bir şekilde ağrılarım devam ediyor

Uzman doktor

Murat bey 20 lik diş çekimi sonrasında ağrılarınız olabilir. Bu ağrılar bir haftaya kadar geçmez ise doktorunuzu yeniden başvurabilirsiniz.

Doktor bey benim sag üstten en arkadaki ve onun yanındaki dişim 2 gündür çok kötü agrıyor fırcalıyorum tuzlu suyla gargara yapıyorum sarmısak çigniyorum agrı kesiçi içiyorum maden suyu içiyorum kolanya bastırıyorum ama care yok agrısı 100. % 1. Bile gecmedi sadece çeneme göz altına ve beynime agrı vuruyor en son ta kafama sıkıcam yada balkondan atlicam pisikolojim bozuldu yardım edin …

Canın cehenneme dostum kaybol ol geber bidahada kimse yazmasın buraya

Benim yazdıgım neden silindi aceba ne ayaksınız ya

burakk

merhaba doktor bey şuan aşırı derecede dişim agrıyor ne yapmam gerek gerkli ilaç olan apranaxı ve dişinolu kullandım şimdi gargaracam yapacagım tuzlu su ile daha başka ne yapabilirim ? ( yarın hemen gidip çektirecem 🙁 )

Pervin

Selam doktor bey sagdan altta disim curuk agriyo biraz napa bilirim?

Uzman doktor

Pervin diş hekiminize gitmeden dişinizin iyileşmesi söz konusu değildir.

arda

doktorlar para için sağlam dişi bile çeker arkadaşlar yılardır aynı yöntemi deniyorum deneyin bana teşekur mesajını atın 05368663340

normal bildiğim HİDROLİK YAĞI selpağı batırın dişinizin yanlarına surun 5 daka kadar tükürmeyin en az o ağrıyan diş 6 veya 8 ay ağrı yapmaz boşuna dişinizi çekmeyin rabim acil şifalar versin

çetin

Merhaba doktorum.Alt ve üste toplam 24 tane sabit protez yaptırıyorum.Üst taraf yapıldı. alt tarafın dişleri kesildi fakat geçici protez yok.Birşey yiyince özellikle şekerli armut üzüm gibi dişlerim uzun süre ağrıyor ve ağrı kesici yutmadan geçmiyor bu normalmi üst dişler bu kadar ağrımıyordu.Protez takılınca ağrılar gidermi.

Uzman doktor

Çetin bey evet dişleriniz açıkken ağrı ve sızlama yapabilir. Protezlerden sonra dişleriniz geçecektir.

gözde

kuzeniimn dişi ağrıyor

merhaba doktor bey dişim aşırı derecede ağrıyo heleki ağrısı geceleri başlıyor tuzlu su ile gargara yaptım ama bi türlü ağrısı dinmedi ağrısı başıma vurdu dişim çürük ve kırık soğuk bişey içemiyorum veya zor yemek yiyorum yakında hastaheneye gidicem ama o süreye kadar ağrım nasıl geçicek

Uzman doktor

Burcu hanım bu durumlarda ağrı kesici kullanabilirsiniz. Fakat bir an evvel diş tedavinizi yaptırmanız gerekiyor. Dişinizin kanal tedavisi olması ve kaplama uygulaması yapılması gerekir.

çetin

Doktorum 2 gündür ise altta kesilen 2 azı dişim gece olunca şiddetli ağrıyor,zonklama tarzında ve alt çeneme komple yayılıyor ancak novalgin alıyorum kesiliyor yarın bu dişlere sabit yapıştırılacak ondan sonrada ağrırmı bu durumu doktora belirteyimmi.Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Uzman doktor

Dişleriniz aççık olduğundan sızlama yapar. Kaplama uygulaması sonrasında ağrılarınız kesilecektir.

çetin

Doktorum dişlerim kaplama oldu ama gece olunca çok ağrı yapıyor bütün alt çeneme vuruyor majezik içiyorum geçiyor akşam tekrar başlıyor.3 gündür böyle.Acaba absemi yaptı,doktor azı dişleri çok kestiğini söyledi.Ondan ağrır dedi ama geçmedi gece uykudan uyandırıyor ne yapmam lazım antibiyotik tedavisi falan olurmu bu ağrı ne kadar sürecek.

Uzman doktor

Çetin bey durumun ne olduğpu konusunda bilgi sahibi olabilmek için detaylı bir şekilde muayene olmanız gerekiyor. Dişeti iltihabıda olabilir. Kesilen dişlerden dolayı da bir sızlama olabilir.

Nur

Merhaba doktor,
Benim üst çenemde karşılıklı iki dişimin dolguları düştü. Dişçiden çok korktuğum için ihmal edip gitmedim. Tekrar çürümüşş, ağrı yapmaya başlayınca dişçiye gittim ve iki dişinde iltihaplandığını, bir işlem yapamayacağını söyledi doktorum. 6 ay boyunca antibiyotiğe doktor kontrolünde devamlı başladım bıraktım başladım, ara verdim tekrar başladım ama iltihap geçmiyor.
Sağ üst çenemdeki dişin ağrısı tamamen geçti, muhtemelen sinirler öldü. Ama sol taraftaki dişimin ağrısı hiçbir şekilde geçmiyor. Ağrı kesiciler, karanfiller, sarmısaklar, gargara, tuzlu su hiçbiri hiç işe yaramıyor. Uyku uyuyamaz oldum, geceleri ağlatarak uyandırıyor beni. Ayrıca sadece çürük ağrısı değil, dişimin hassasiyeti tümden arttı, dilim değse sıçratıyor beni.
Yapacak başka birşey yok mu? Geçmiyor iltihap bunun alternatif bir çözümü yok mu? 4 tane dişçiye gittim hiçbiei birşey yapmıyor ama ben bu ağrıya artık dayanamıyorum. Lütfen yardımcı olun.

Ceren

Merhaba doktor bey sağ ust dislerimde agri surekli geziyor hangi disim agriyor bulamadim bu geceyi atlatmam icin ne yapmam gerekiyor agri kesici aldim ise yaramiyor

Uzman doktor

Ceren hanım diş etlerinizde bir iltihaplanma söz konusudur. Bu geceyi ağrı kesicilerle gecirebilirsiniz. Fakat bunun mutlaka tedavi edilmesi gerekli. Doktor kontrollerinizi yaptırınız.

clematis

mrb ben bundan yaklaşık bir ay önce kanal tedavisi oldum sağ arka alt dişimden ancak ağrım geçmedi doktora gittim tedavide bi sorun yok kanal tedavisi iyi yapılmış dedi antibiyotik verdi. kullandım ama ağrılarım tam anlamıyla geçmiyo bazen hiç ağrımıyo bazende çok ağrı yapıyo gece dişlerimide sıkıyorum farkında olmadanacaba ağrılar bundanmı geçermi biraz daha beklemelimiyim yardım edermisiniz…..

Uzman doktor

Bu dişinizde bir ,ltihaplanma söz konusudur. Bu dişiniz kurtarılamayabilirde.. Ağrılarınız devam ederse mutlaka doktoruza danışın ihmal etmeyin..

tuncay

meraba doktor bey benim on dişlerime dolgu yaptılar dolgudan once ağrımıyodu dolgu yaptiktan sonra agrımaya başladı ne ilac ictiysem ne denadiysem care bulamadım ne yapmam lazım

ibrahim

disimi 3 ay once dolgu yaptirdim siddetli agridan dolayi doctora gittim film cekti iltihap var dedi 2 tane antibiyotik yazdı ve iciyorum sabah aksam ilacı kulkanmaya basladigindan beri sızlama ve agrı dahada cok arttı doctor bey sizce bedir sebebi kulagin ve basimda agriyor:(((

Onurcan

Merhaba benim disim agriyor hava cektigimde disim sizliyor
Galiba çürük var ama bazen hic agrimiyor peki agriyab zamanlarda
dis agrimi nasil gecirebilirim ?

Sinem

Merhabalar doktor bey.Benim sag arka disim cok az kirilmisti doktora gittim kanal tedavisi yapti.bir kac ay sonra da tedavi olan disim kirildi yine.onun haricindedet sol arka disimde kirildi simdide agri yapiyor ne yapmayaliyim simdiden tesekkurler.

ayşe

merhaba benim 26lık dişim oyuk ve çok kötü ağrıyor geceleri yatamaz hala geldim . Çürük dişimin üstüde kanal tedavi oda ağrıyor acaba dişimin ağrısı üst dişimede mi vurdu yoksa kanal tedavi olan dişim çekilmesi mi lazım

mm

benim disim curuk diyil ama dokununca agriyor ne yapayim

ozcan

benım dısım bır haftadır cok fena agrıyor doktora gıttım dolgu olacakmıs ama gun verdı ogune kadar nasıl ducabılırım mınamol pulus verdı ama gecede 3 kez ıccıyorum ama fayda etmıyor 14 yasındayım daha fazla ıcmeyede korkuyorum evde neyapar sam gecer acaba

emel

Disim cok agrıyor kanal tedavisi dedi doktor malesef bir ay sonraya verdiler randevuyu simdi neyle kesebilirim bu agrıyı dayanamıyorum agrı kesici bile kesmiyor

emel

Tekrarı diyo attıgım mesjın daha ilk kez mesaj atıyorum halbuki

nur

Hocam dişlerimin hassas olduğu söylenerek iki sene önce kanal tesavisi ve dolgu yapıldı bir sonr ki sene tekrar ağrıdı doktor bir önceki doktorun yapamadığını söyledi tekrar yaptı bu aene tekrar iltihaplandi ve inanılmaz derecede ağrıyor onlarca şey denedim agri kesiciler hiç fayda etmiyor antibiyotik kullanıyorum iki gün ağrısı süreceğini söyledi doktor benim bünyeme ağrı kesici fayda etmiyor bir tek diklorem igne fayda ediyor onuda doktor yapmayın dedi yaşım 17 olduğu için ama geçen sene kullandık ve etkiliydi yarın okul var ve ben ne yapacağımı bilmiyrm

Halik

Doktor bey Sag Arka dişlerim 2 gündür çok ağrıyor.Yerimde duramıyorum lütfen bana yardım edin Sizden en iyi şekkilde Çözüm bekliyorum.

gulser ilkan

iyi aksamlar doktor bey ben 2 gun once sol alti yas disim curuktu hemde arayuzu curuktu. Bende tedavi ettirdim yani dolgu yaptirdim devlet hastanesinde hatta hekimim 2 numarali didinde nokta seklinde curugun var gelmisken onuda yapalim dedi bende tamam dedim. Dolgularim yapildi amz anestezinin etkisi gecince cok fena on disim ve azi disim sizlamay basladi ne yapacagimi bilmiyorum 🙁

Eda

İyi Akşamlar doktor bey. Bana acil yardım edin sağ arka üst dişim oyuk ve arasına birşey kaçınca çok ağrıyor her zaman fırçalamadığım için çürüdü. Kürdan ile çıkarıyorum doktorlar kanal temizlemesi diyorlar henüz 13 yaşındayım ve o dişin tam altındaki dişte de ıslak çürük var orayada önceden acı ama çok kuvvetli bir ağrı kesici koymuştu özel hastane sonra Devlet hastanesindede onu çıkardılar geçici dolgu koyduklarını söylediler oraya jel süreceklerdi randevu günü erteledi ben çok sıkıldım şuan şehrede uzağım nolurrr yardım edin !!

elcin

doxdor menim disim kesgin agriyir ici bosdu ne yapabilirim?

ugur

Hocam merhaba ben yaklasik 25 30 gun once dislerimi kaplama yaptirmaya gittim 2 dis cekildi ve 4 disime küçültme işlemi yapildi. Suan takma dişlerim var fakat işlem yapilan dişlerim degil yani kesici dislerim degilde arka dislerimde agri var bunu sebebi ne olabilir lutfen bi fikir verin bana geceleri agrisindan yatamaz oldum

feri

doktor bey iyi günler arka taraftan üst dişlerimden birisi dolgu yaptırdın aradan bir 1 sene sonra kırıldı dişim bir tarafı diş eti içnde kaldı çok şiddetli bir ağrı hissediyom lütfen yardımcı olunuz

Emirhan Şimşek

Doktor bey benim alt dişimde ön takım da bir dış ağrıyor ön takımın ş ağlarına doğru o diş kırık gibi her gece ağrıyor ben bu dışın ağrısını nasıl geçirebilirim

meltem

Merhaba, sag arka disimde curuk var doktor kokune kadar curuk oldugunu soyledi suan asiri derecede agri var gozlerime basima vuruyor agrisi dilim uyusuyor ne yapabilirim

Uzman doktor

Meltem hanım dişinizin durumu röntgen filminden sonra belli olacaktır. Bu konuda doktorunuzun önerilerine kulak vermelisiniz. Eğer kurtarılabilirse doktorunuz kurtarmayı deneyecektir. Eğer çekilmesi gerekiyorsa yine doktorunuz sizi bilgilendirecektir.

mustafa

Hocam sag arka azı dislerimin orda cok kotu bi agri var yasimdan dolayi 20 lik cikiyor oldugu icin olabilirmi.

Uzman doktor

Mustafa bey 20 lik dişleriniz çıkıyor olabilir. Bunun yanı sıra dişlerinizde bir iltihaplanmada söz konusu olabilir. Her ihtimale karşı bir ağız kontrolü yaptırmanızda yarar vardır.

Şeküre

Merhaba.Ben 15 yasındayım.Sol alt arka dişim çürükve kırık.Ve üzerine basamıyorum basınca felaket ağrıyor.Ama 15-20 dakıka sonra geciyor.Doktora gitmekten çok korkuyorum.Ama bugun gideceğim.Sizce doktorda ne yaparlar.Çok acır mı?

Uzman doktor

Şeküre dişinizde bir iltihaplanma söz konusu kanal tedavisi uygulanması muhtemeldir. Tedavinizi geciktirmeyiniz.

sude

Merhaba , 14 yasindayim sol arka dislerimden birine iğne giriyormuş gibi bi avro var birsuru iğne.. Doktor 3 ay önce kanal tedavisi demişti. Diğerinde çekilecek demişti ne yapmam gerek şuan çok kotu agriyor…..

Uzman doktor

Sude bir an evvel diş tedavilerinizi gerçekleştirmelisiniz. Eğer tedavi olmazsanız ağrılarınız daha da artabilir.

EDANUR

dişim çok ağrıyor karanfil koyuyorum fayda etmiyor su içerken sızlıyor ne yapabilirim çok acil

Uzman doktor

Edanur bir diş hekimine başvurmalısınız.

meltem

Merhabalar iyi aksamlar Annemin dîşî çok ağrıyor d işçiye gittigimizde kanal tedavisi için morfin atıyorlar bu da annemin tansiyonunu çıkartıyor ne yapmamiz gerekiyor lütfen bir yardımcı olabilir misiniz

Uzman doktor

Meltem hanım doktorunuzu annenizin tansiyonu konusunda bilgilendiriniz.

fulya

Iyi günler hocam oğlum 13 yaşında sağ üstte arkada olan dişi ağrıyor sürekli ağrı kesicilere fayda etmiyor aynı bölgede dolgulu diste var diş hastanesine götürduk 2defa film çektiler öndeki dişi kırık onundibinde cçok az iltihaplanma varmış fakat ağran diş arkada kırık disin arkadaki dişin ağrımasıyl a alakası olabilirmi ağrıyan dişin ordaki dolguyu söküp baktılar bide ondanda kaynaklı deil çürük te yok on diste kırık ve dibinde biraz iltihaplanma var bukadar agrimamasi gerekiyor demiş doktorlar hatta antibiyotik kullanıyoruz şuan dünden beri ağrı kesiciler kesmiyor uyuşturucu iğne yaptılar 2defa onunda etkisi geçince ağrıyor geçire miyoruz ağrıyı uyku bile uymuyor kaç gündür sürekli soğuk su ağzında dolanıyor şaşırdık kaldık hocam ağrıyı nasıl geçirmez bilemedik sürekli ignede zararlı olmazmi yardım edin ltfn

isimsiz

Kopru yaptiriyorum geçici koydular oda dütu.Küçültülen diste bir kararma var.ayrıca geçici diş üsten delindi

Uzman doktor

İsimsiz yapılan işlemlerle ilgili doktorunuza danışın.

furkan

hocam 15 16 günden beri dış agrısı cekiyorum ve ne yaptıysam geciremedim yüzüm yumruk gibi şiş konuşmama engel oluyor nefes alamıyorum dişlerimi fırcaladım diş hekimine başvurdum bir takım ilaclar aldım ve onlarda gecirmedi her şeyi denedim

tuzlu su : buz : sarımsak :agrı kesici ilaclar aldım ama bir türlü geciremedim başka ne yapmalıyım hocam

Uzman doktor

Furken bey dişiniz hapse yaptığından dolayı ağrılarınız olabilir. Doktorunuzun vermiş olduğu ilaçları düzenli bir şekilde kullanmalısınız. Doktorunuzun önerileri dışına çıkmayınız. Tekrardan doktorunuza danışabilirsiniz.

Semih

Disimin cekileli 10 gun kadar oldu. Baslarda agrim yoktu. Ama son iki gundur siddetli agrilar yapiyor. Dayanamacak kadar zonklayici sekilde agrim var. Kuvvetli bir agri kesici olarak bilinen apranaxtan birer saat arayla iki tane almama ragmen agrim devam ediyor. Agzima soguk su ya da soguk gazli icecekler alip gargara yapinca cok kisa cok kisa sureligine agrim diniyor ama daha sonra yine devam ediyor. Disim cekildikten sonra kanamam 5 gun surmustu. Doktorum kan pintilastirici ilac vermesine ragmen. Sizce ne yapmam gerekiyor?

figen

hocam benım dışım bayadır agrıyo kanal tedavısı yaptırdım daha sonra o yaptırdığım dolgu dustu bıkac defa doktora gıttım ılac yazdı sımdı her ay dışım agrıyo ve yüzümde damağımda sıslık olusuyo damagımdakı sıslıkte ıcınde ıltıhaplanma var ben fırçayla patlatıyorum ve har ay antıbıyotık kullanıyorum suandada 3 gunur baya agrıyo gecelerı hıc yatmıyorum yüzümde sıslık var damagmda da sıslık var dıdımde baya curumus ne yapmam gerek acaba sımdıden cevabınız ıcın tsk ederım hocam

Uzman doktor

Figen hanım yüksek ve muhtemel bir ihtimal dişinizin çekilmesi gerekecektir. Doktorunuza başvurunuz diş hekimine tedavi olmadan ağrılarınızdan kurtulamazsınız. Muayene sonrasında doktorunuz dişinizi kurtarabilirse kurtaracak kurtaramazsa dişiniz çekilecektir.

Hazel

Doktor bey benim annemin bir tane dişi demir dolgu.Ve bu dolgusu çok ağrıyor. Bunun için ne yapabilirim?

Uzman doktor

Hazel hanım annenizin bu dişinde bir iltihaplanma oluşmuş olabilir. Yeniden dişi kanal tedavisi olması gerekiyor olabilir. Mutlaka yeniden diş hekiminize başvurmalısınız.

asım

Sol alt çenede tamamen gömülü dişim var ve buralar daha önce hiç karşılaşmadığım tarz ağrı&kaşıntı turu etkiler yapıyor.diş hekimine gittim panoramik film istedim gömülü dişte bişe yok dedi ancak tatmim olmadım! Gün içi zamansız tuhaf ama acayıp sinir bozucu ağroyor neyapayım…

Uzman doktor

Asım bey başka bir dişinizde apse olabilir mi ? Doktorunuz diğer dişlerinizi de kontrol ettiğimi ? Eğer tadavi etti ise bir çene cerrahisine gömülü diş ile ilgili tedavi olabilirsiniz.

can

n dr selamlar. (38 yaş/bay).sol üstte şimdiye kadar hiç ağrısı olmayan normal dolgulu dişime özelde kaplama yaptırdım. 1 hafta önce işlem bitti.ançak ağrılarım var çok . Gün içi zaman zaman sıçağa veya soğuğa karşı aşırı sızlıyor ki bazende sıcağa soğuğa tepki vermiyor normal bir diş oluveriyor. Hekimim bormal dedi ama bende normal bidurum mu ağrılar nekadar daha sürebikir diye görüşlerinizi teçrubelerinizi öğrenmek istiyorum selamlar

Uzman doktor

Can bey ilk takıldığında ağrılarınız olabilir. Fakat bu ağrıların devam etmesi durumunda kaplamanız sökülüp dişinize kanal tedavisi uygulanması gerekicektir. Son kararı doktorunuz muayene snonrası verecektir. Geçmiş olsun.

asım

Doktor bey Teşekkürler cevabınız için …diş hekimim ağzımda herhangi bir sıkıntı (apse) olmadıgı söyledi. Ancak sol alt tamamen gömulu dişin olduğu alan sanki biraz cık şişmiş gibi geliyor bana. Ama bu ağrı enteresan biağrı.hacettepe çene cerrh. Gideceğim artık.

Uzman doktor

Evet Asım bey kontroller sonrasında bilgi verirseniz sevinirim.

Zeynep

Daha dişim ağrımadan önce bir diş çektirdim. Ertesi gün diğer dişim ağrıdı. Sonra dişlerimi fırçaladım. Fakat yine dişim ağrıdı. Ne yapmam gerekiyor?
Dişimin ağrısı geçmesi için. Dişim dolgusuz çürük. Ağrı kesici de içtim.
Hiç bir faydasını görmedim.

Uzman doktor

Zeynep hanım evde yapacağınız uygulamalar geçicidir ve dişinizi tedavi etmez. Mutlaka diş hekiminizin müdahale etmesi gerklidir. Diş hekiminize başvurunuz.

Zuhal

Daha dişim ağrımadan önce bir diş çektirdim. Ertesi gün diğer dişim ağrıdı. Sonra dişlerimi fırçaladım. Fakat yine dişim ağrıdı. Ne yapmam gerekiyor?
Dişimin ağrısı geçmesi için. Dişim dolgusuz çürük. Ağrı kesici de içtim.
Hiç bir faydasını görmedim. Aynı şekilde antibiötük de içtim. Onunda faydasını görmedim.

nagehan

18 yaşındayım 2 haftadır diş ağrısı çekiyorum artık ağrı kesiciler fayda etmiyor gargara yapınca da ağzımda uyuşma meydana geliyor. İlk başta sağ üstteki geçen sene yaptırdığım dolgu dişim ağrıyodu sonra alt dişime geçti şimdi ise hem alttan hem üstten 4er tane dişim ağrıyo ve ağrı zaman zaman yüzümde farklı yerlerde tepki gösteriyo kulağım boğazlarım vb randevumada daha zmaan var ilaç yutmaktan mideme bişi olmasından korkuyorum napmam lazım

Uzman doktor

Nagehan hanım bu dişlerinizde muhtemelen apse oluştu öncelikli olarak ilaç tedavisi ile bu dişlerde oluşan apsenin kurutulması gerekiyor ve dişlerinizin kanal tedavisi ile krtarılması gerekiyor. Bu işlemleri bir an evvel yaptırmalısınız. Aksi taktirde bu dişlerinizi kaybedebilirsiniz. Önemlidir.

nagehan

Doktora gittim dolgumda film çektiler dolğumda herhangi bir sorun olmadığını söylediler ama artık ağrıdan duramıyorum acımdan sürekli ağlıyorum andorexle gargara yaptığımda anında ağrım diniyor fakat 2 3 dakika sonra tekrarlıyo ve gargara yaptıkça ağzımda uyuşma meydana geliyo tat almada duyum azaldı korkuyorum. Doktor amoklavin adlı antibotiği ve parol hapını verdi ama onlarda fayda etmiyor sürekli tuzlu suyla ağzımı gargara yapıyorum.

nagehan

Sizden tek ricam bana ağrımı geçirmemi sağlayacak bişi onermeniz saat 4 buçuğa geliyo fakat ben hala ağrıdan uyuyamıyorum lütfen yardımcı olun

ayşe

merhaba doktor bey ben 5gün önce kaplama diş yaptırdım yapıldığı günden beri ağrısı hiç durmadı son 2gündür felaket ağrı var ve kaplamaların üzeri şişmeye başladı hiçbir şekilde üzerine bastıramıyorum şişince korktum e antibiyotik aldım eczaneden içmeye başladım sızce ne yapmam gerekir bu ağrılar normalmi

Uzman doktor

Ayşe hanım bu ağrılarınız normal değil kaplama altındaki dişleriniz iltihaplanma yapmış bu dişlerinizin kontrol edilmesi gerekiyor. Doktorunuzun muayenesi sonrasında kanal tedavisi de gerekebilir. İhmal edilmemesi gerekir.

Annemin disi cok agriyor hemen neyapabiliriz ? 🙁

Uzman doktor

Eğer annenizin bir rahatsızlığı yoksa dindirmek üzere ağrı kesici alabilirsiniz. Bunun dışında dışarıdan buz kompreside uygulayabilirsiniz. Saat başı tuzlu ılık su ile gargarada uygulayabilirsiniz. Fakat bu uygulamaları bir kaç saat ağrıları dindirecektir. Sonra ağrılarınız yeniden başlar mutlaka diş hekimine gitmelisiniz.

Lütfen yalvariyorum hemen 1sey onerin annem icin

Lutfen yalvariyom hadiiii

hamdullah

HOCAM DİŞİM COK AGRIO SU İCERKEN 5 DK AGRISI GECİYO AMA YİNE GELİO NE YAPAŞIYIM

muaz can

hocam merhaba 2 gün önce kanal tedavisi yapıldı dişime ağrı kesiciler felan fayda etmiyo gecenin bi saaati sürekli ağrıyla uyuyamıyorum ne yapmam gerekli

Batuhan

Hocam Çok Kötü Dişim Ağrıyo Doktor Çekemeyiz Dedi Antibiyotik İşe Yaramadı İlaçlar Bile Dolgu Falanda OLmuyor Dişle İlgili Doktorluk Bir Tedavi Yokmuş
Bi Çözümü Yokmu Rahatlatsın ya çok kötüyüm ağrı geçincede karıncalaşıyor yardım edin lütfen

doktor bey annem dişlerine kaplama yaptırdı fakat çene filmi çekilmediğinden iltihap kaptı doktor ağrı kesici verdi fakat yine de işe yaramıyor ve annem yerinde duramıyor, ilaç ta işe yaramadığından doğal yöntemlere baş vurmak istiyor ne önerirsiniz?

acaba ne zaman cevap alırım annem dayanamıyor

ebru

3 gündür geçmek bilmeyen acayip şiddetli bi diş agrım var bilindik bilinmedık tüm yöntemleri denedım tuzlu su sarımsak agrı kesıcıler uyusturucu kremler kolonya karanfil apranax iltihap dagıtıcılar diş fırçalamak duydugum herşeyı uyguladım en fazla 10 dk sonra etkısı geçtı fayda etmedi hiçbiri uykusuzluktan ve agrıdan ölmek üzereyim iltihaplı oldugu için çekmiyolarda dişimi bu böyle ne kadar sürer

Uzman doktor

Ebru hanım bu uyguladıklarınız zaten acıyı geçirmek için değil dindirmek için bir yöntem olabilir. Ardından ağrılrınız şiddetlenerek devam edecektir. Mutlaka bir diş hekimine muayene ve tedavi olmalısınız.

ebru

Tuz da fayda etmıyor Buz da
benım diş gece güzdüz azapta
uyku BİLE haram oldu yatakta
dişçiye gidek bari randewu alak da

Uzman Doktor

Ebru hanim dis plaginiz apse tutmus olabilir hemen doktora gitmelisiniz

serdem

Doktor bey bugün 20lik dişimi çektirdim ve halen ağrıyor bogazda şişme var napmam gerek yardim edin

Uzman doktor

Serdem bu tür ağrılar 20 lik diş çekimi sonrasında görülebilir. Bir kaç gün sonra kendiliğinden geçecektir. Aşırı ağrılarda yeniden doktorunuza başvurabilirsiniz.

Uzman Doktor

Doktor bey disim cok agriyo yanam cok sisti ne yapabilirim

Uzman doktor

Dişiniz iltihaplanmış Kadir bey diş hekimine başvurmalısınız.

cemil

yemek yerken azı dişlerimden biri ağrı yapıyor seyrek olsada. doktora gittim röntgen filan çekti ama hiçbirşey bulamadı. geçiştirerek 20 lik dişi altında filan kalmış olabilir dedi ve yolladı. neden olabilir bu ağrı?

selman

dişime geçen sene dolgu yaptım ve çok ağrıyor dışı gittim kanal tedavi yapılması gerek dedi ve elektirik olmadığı için yapamadı ne yaparsam hafifler diş arısı tuzlu su denedim ağrı keaic8de kulandım ama fayda etmedi ne yapmam gerekli

Fuat

Merhaba değerli hocam.

Benim 30.03.2015 tarihinde sol üstten 3. 20 lik dişim çekildi. ( Ondan 2 hafta kadar önce sağda üstte 1 dolğu 1 kanal tedavisi ve altlı üstlü sağdaki 20 lik dişlerim aynı gün çekildi. ) Sağ tarafımda kayda değer bir ağrı olmadı fakat solumda 6-7 ay ya da 1 sene kadar önce yapılmış kanal tedavili dişimde ağrı olmaya başladı. Dişime basamıyor, dilimi değdiremiyor, yutkunurken tükürürken az birşey dilim değse aklım çıkıyordu ağrıdan. Bu ağrı beni 3. 20 lik çekilmeden öncede 2 gun rahatsız etmişti 3. gün ağrım yokken gittiğimde çiğneme alışkanlığımı değiştirdiğim için olduğunu söylediler. Geri yolladılar. Bu cuma yani 10.04.2015 te gittiğimde ise apse olduğunu ve kanalı yenileyemeyeceği için 4-5 gün antibiyotik kullanıp çekeceğimizi söyledi tamam dedim ağrımı sızımı çekmek üzere eve geldim.

Zamanla fark ettimki. 20 lik dişimin çekildiği yere dilimi bastırdığımda sızlıyor. Ondan sonraki sağlam dişime bastırdığımdada sorun olduğunu söylediğim diş gibi sızlama var ondan sonrada zaten doktorun filmini çektiği diş geliyor.

Şimdi benim korkum. Sondaki 3 dişim ( Biri çekilmiş 20 lik yeri. ) Ağrıyor ama doktora ben bitanesi ağrıyor dedim. Onun filmini çekti. Cuma günü. O filmde diğerinide görmüşmüdür ?

Yoksa bunun ağrısı buralara mı vurmaktadır. Birden fazla dişimi kaybeder miyim ? Antibiyotik kullanımı sonrası çekime gittiğimde dile getirsem bu sıkıntımı ağrım kesildiği ve apse kontrol altına alındığı için oralardakini göremeyebilir mi ?

Cuma günü gittim doktora. Bugun cumartesiyi pazara bağlayan gece. Ağrımda inanılmaz hafifleme oldu antibiyotik sonrası hatta bugun ağrı kesicimi akşam 10 da almadım. Gece ağrırsa diye sakladım. Pazartesi gitmelimiyim yoksa dediğim gibi ağrısımı vuruyordur. 13 gün oldu 20 lik çekileli. O sağlam dişte bu kanal tedavisi ve 20lik yerinin ortasıda kalıyor.

Bilemedim hafta sonu olduğu için gidemedim. Lütfen bi yorumda bulunun. 10.03.2015 tarihindede genel büyük film çekilmişti bilginize arz ederim. Kanallım dolgum ve sag taraftaki altlı üstlü 20 liklerim o gün çekildi.

beyzanur

slm arkadaşlar.dişim çor ağrıyor intaplı,çürük ve şiş ama yorumlara bakınca dişimin ağrımayacağını inanıyorum.

fahrettin

dişimde çürük olmamasına rağmen ağrı var diş doktoruna gittim apse yaptığını söyledi ilacı kullanıyorum fakat bir kaç saat etkili sonra şiddetli ağrı başlıyor ağrı başıma vuruyor ne yapabilirim hocam

Yağmur

Merhaba..
Benim 3 4 ay önce disim kanal tedavisi yapıldı ilk zamanlar agrimadi simdi şimdi ağriyor bi yer hepsinin agrimasina neden oluyo cok agri cekiyorum neden olur acaba ??

Abdullah

Merhaba.Ağrıyan Dolgulu dişime soğuk su vurunca ağrısı kesiliyor daha sonra tekrar ağrı başlıyor.

merve

merhaba,
eskiden kanal tedavisi olmuş bir dişime tekrar kanal tedavisi başlandı.
cumartesi günü doktorum dişimdeki dolguyu kaldırdı ve ilaç koydu, bir sonraki hafta devam edeceğimizi söyledi. aynı gün yemek yerken, koyulan geçici dolgu ve içindeki ilaç düştü.
ve o günden beri inanılmaz bir ağrım var. ağrı kesici ( apranax fort ) kesinlikle fayda etmiyor, antibiyotiğe başladım, dün gece de ağrım çok şiddetli olduğu için iğne yaptılar.
doktor bu ağrıların normal olduğunu söyledi.
sizin herhangi bir tavsiyeniz var mıdır? Teşekkürler.

Merve

Merhabalar,
Gün içinde herhangi bir ağrı sıkıntı yaşamıyorum fakat dişlerimi fırçalarken sağ üst azı dişimde, ağrı meydana geliyor. Dokunduğum süre ağrı oluyor yalnızca nedeni ne olabilir ?

Uzman doktor

Merve hanım bu bölgede bir apse oluşmuş olabilir. Mutlaka diş hekimine başvurarak kontrol ettirmenizde fayda vardır.

özlem

Merhabalar ben 17 yaşındayım sağ alt tarafta en sonra dış eğim şiş ve çok ağrim oluyor ne yapmaliyim lütfen yardımcı olun

ezgi

en arkada olan dişim iltihapı kanala kadar inmiş doktora gıttım dolgu yapılması gerektiğini soyledı iş nedeniyle dolguyu 20 gun sonra anca yaptırabilirim fakat dişim verılen antıbıotıklere karsın agrısı hızla devam etmekte bu 20 gunluk surecte diş agrımı sizce neler hafıfletır ?

Uzman doktor

Ezgi hanım doktorunuzun vermiş olduğ ilaçların dışına çıkmayınız.

yusuf

merhaba,
kanal tedavisi olan dişim 2 gündür katlanılmayacak derecede ağrı yapıyor ilaç kullanıyorum abse geçmedi abseyi hızlı geçirmek için ne yapmam gerek.

halil

slm lar benim yirmilik dişim var ve ortası oyuk birkaçgündür su içtiğimde aşırı derecede ağrı yapıyor bu normal su içsem bile yani soğuk su değil musluktan içsemde aynı oluyor ne yapmalıyım teşekkürler

damla

antibiyotik ve agri kesici icmeme ragmen disimin agrisi cok fazla ne yapabilirim??

damla

Hemen cevaplarsaniz memnun oluruz cunku dayanilmaz bir agrim var en azindan biraz hafiflesin istiyorum

ayşe

meraba doktor bey dişim çürük doktora gittim bana ilaç yazdı bir hafta sonra gel dişi kaldıracam dedi verdiğı ilaçları 3 gündür kulanıyorum ama ilaç etkisini vermiyor ne yapmalıyım dişim iltihaplı o iltihap nasıl geçecek lütfen yardımcı olun

Ümit

Hocam dun sag alt arka disimi cektim hala agri var ne yapmam gerek agri kesicide ictim fayda etmedi

Uzman doktor

Ağrılarınız olması normaldir. Bu ağrılar 1-2 hafta sürebilir.

Deniz

Disim çok ağrıyor bu saate kadar uyutmadı beni dayaamyorm okadar şiddetli agriyorki artık başımı duvarlara vurmak istiyorm.Agrisini dindirebilecek bütün yontenleri denedim tuzlusu sarımsak gibi şeyler ama hiç biri ise yaamadı.Lütfen yardım edin ne yapmalıym allatan arka disim ağrıyor ve bide çürük olmuş yani delik içi boş lütfen bana bir yol gösterin neyapmlıym bu işkenceden kurtulmak için lütfen cevaplayın

zaFer

Hocam 20 lik dişim çekildi ama çekilen yerde çürük qibi bi iz var nedir görüşleriniz yardımlarınz için Allah razı olsun

Yaklasik 1 hafta once 6 disim cekildi ve implant yerlesildi. Antibiotik gargara ve majezik kyllaniyorum fakat 2 gundur degisik bi agrim var. Dis etlerim yaniyo sanki ve cok aciyo. Daha oncesinde dis etlerim iltihapli idi bunun icin onceden dis eti acma tedavisi yapildi. Sizce nedir bu durum? Bu agrilar normal mi?

zeynep

7 yaşındaki kızımın üst 2 dişi ( tavşan dişleri) 1 gün ara ile döküldü biri hemen çıktı ama 3 ay geçmesine rağmen öbürü hala çıkmadı neden olabilir

meliha

İyi geceler bugün hastahaneye gittim ve ilaç tedavisi görüyorum ilacımı ictim fakat suan cok kötü agrı cekiyorum ne yapabilirim acillll ?

meliha

İyi geceler bugün hastahaneye gittim ve ilaç tedavisi görüyorum iki hafta sonra kanal tedavisi uygulancak ilacımı ictim fakat suan cok kötü agrı cekiyorum dayanamiyorum acisina doktor bey ltfn yardim edinnn agriyan disim ve o sira tamamen agriyorrr ne yapabilirim acillll ?

Sadık

Doktor bey dişim sızlıyor 4-5 gündür yemek yediğim zaman ağrımıyor ne yapmalıyım görünüşte herhangi birşey yok ama ağrıyor ne yapmalıyım?

Uzman doktor

Sorunuzu pek anlamadım sadık bey eğer dişinizde bir ağrı söz konusu ise iltihaplanma vardır. Mutlaka diş hekimine muayene olmalısınız.

oruc

Merhaba. Dişim uzun zamandır ağrıyor. Üst kısımda köpek dişimin hemen arkasındakı dişimin içi oyuk ve zamanla oyuk büyüdü ve çevresi küçük küçük kırıldı. Arada bi dişim şişti sonra damağımda iltihapı gördüm. elimle bastırdıgımda damagımın üst tarafında çok büyük bir sızı oluşuyor. uzun zamandır ağrımıyordu. doktora gidecek pek vaktim yok. ne yapmalıyım.

Uzman doktor

Oruc doktora gitmekten başka careniz yok bu sizin sağlığınız mutlaka gidip gitmemek sizin tercihiniz ama dişlerinizi kaybedebilirsiniz. Sonuç olarak bu işlemler daha fazla diş hekimi muayeneleri daha fazla zaman ve daha fazla para demek mutlaka bir an evvel dişlerinizi kontrol ettiriniz.

oruc

damak derken ağrıyan dişimin etinden bahsediyorum.

Leyla

Merhaba daha önce dolgu yaptırdığım bir dişimin ağrısı geçmedi kanal yaptırdım sonra cekildi. sol üst dişimdi çekildikten sonra 1-2 sene ağrıdı. şimdi alt dişime kanal tedavisi yaptırdım ve ara ara cok şiddetli ağrıyor. Diş hekimine gitmeye korkuyorum. Ağrı özellikle soğuk hava da baslıyor. 5 dk soğukta dursam yeter. 1 gün sürüyor dişin olduğu yerden baslıyor çeneme ve kulağıma yayılıyor.bugun korkudan evden çıkamadım, ne yapmalıyım?

Uzman doktor

Leyla hanım dişinizde bir iltihaplanma söz konusu mutlaka en kısa sürede diş hekimine başvurmalısınız.

umut

Merhabalar doktor bey 20lik dişim çıkıyor ve fazlasıyla ağrı yapıyor. Evde uygulayabileceğimiz bir tedavi var mıdır ?

Uzman doktor

Bu ağrılara katlanmalısınız. Doktorunuza başvurarak vereceği ağrı kesici ilaç kullanabilirsiniz.

dilek

merhaba dişim 2 aydır ağrıyor çürük hafif kırık azı dişim dr a gittim ya çekilcek yada dolgu dedi özellikle gece 10 11den sonra başlıyor yatamıyorum su içiyorum ağzımda tutuyrm saniyelik kesiyr saba 5 e kadar böyle yapıyorum rahat uyku uyumak istiyorum lütfen ne yapabilirim en etkili ne keser ağrıyı evde bu diş drların bulundurduğu uyşturucu ağız spreyinde alsak olmazmı oda hemen kesiyr

Uzman doktor

Dilek hanım bu dişinize dolgu yapılsa da ağrılar devam edecekmiş gibi. Çekilip bu dişin yerine implant yapılması daha uygun olur. Eğer çekilirse sadece implant tedavisini öneriyorum.

dilek

çürük dişim çok ağrıyor özellikle gece başlıyor sabaha kadar sürüyor ağrı en etkili ne keser acil olarak

Melike

Ön sol dişim kırık doktorlar bir türlü kanalıma giremiyorur ağrısından duramıyorum napmalıyım ltfn yardım 🙁

Can

Doktor Bey Dişim Çürük Dolgu Yspılcam ama çok var ve beni öldürüyüor bunlaararın hepsini yaptım yardım edin

Nurdan

Iyi gunler doktor bey. 1 bucuk ay önce sol alt ve üst sağ üst 20’lik disimi aldirdim. Sağ altta ki alınmadı orası ağrı yapan asıl dişimdi doktorlar ağrı yapmayanları aldılar. Doktora ağrım var dedikçe ağrı yapacak bir şey yok diyor 1 aylık bir takibe aldı şimdi ne yapmam lazım acaba başka bir doktora mı görünsem mi sizce?

osman

Merhaba benim dişlerimde çürük yok fakat ağrıyor diş hekimine gittim röntgen çektiler bir şey yok dediler.ağrı bir haftadır devam ediyor ne yapmam gerekiyor. Saygılarımla

yenerbey

Doktor bey annem sürekli dişlerinin ağırdığını söylüyor hangisi diye sorduğumuzda su dişim diyemiyor komple diyor ,dişciye gittik bişey yok dedi ama 7-8 aydır ara ara sürekli ağrıyor diyor ağrı 3-5 saat arayla sağ taraf sol taraf olmak kaydıyla yer değişiyor yardımcı olun lütfen ne olabilir sebebi..

Uzman doktor

Yener Bey merhabalar Muhtemelen Annenizin dişetlerinde bir iltihaplanma söz konusu annenizin dişetlerine yönelik bir tedavi olması gerekmektedir iyi bir Diş hekimine başvurarak ya da bir Diş Hastanesi’ne başvurarak geniş çaplı bir tedavi süreci başlatılabilir

umutcan

Dişim çok ağrıyo nne yapmam pazım

Uzman doktor

Umutcan Merhabalar Diş hekimine gitmekten Değil Diş hekimine gidememekten korkmalısın

Huseyin

Doktor bey gece boyunca disim agridi sabah apse yapti ve şişti tuzlu suyla gargara yaptım ama ne indi nede agrısı dindi

Huseyin

Doktor bey apse yi indirecek ilaç ismi verebilirmisiniz

Uzman doktor

Hüseyin Bey merhabalar size Buradan bir ilaç önerisinde bulunamam mutlaka bir Diş hekimine başvurup muayene olmalısınız

Busra

Merhaba benim disim agriyordu dis hekimine gidip muayene oldum fakat disim cok agrirsa ole tekrar gitmemi dolgu yapicaklarini soylediler gecici ilac surduler hala disim agriyo neden acaba ? bu agri ne kadar surucek

Uzman doktor

Busra Hanım merhabalar doktorunuzun önerilerini aynen uygulayınız vermiş olduğu ilaçları kullanmaya devam ederiz

Güzin

Merhaba hocam 3 hafta önce dis tartarlarimi temizletmistim daha once hic bir agrim olmamasina ragmen temizlettikten sonra sağ üst ilk iki azı dislerimde siddetli agri var. Genellikle aksamlari oluyor. Tekrar doktora gttim röntgende hic birsey bulamadilar %60 oneri ile kanal tedavisi önerdiler. 2 gundur agrilar ayni dislerin alt tarafindakilerde de var. Hafif bir sallanma hissediyorum. Ne yapmaliyim? Simdiden tesekkurler..

Uzman doktor

Güzin hanım merhabalar diş taşları temizledikten sonra sızlama olabilir özellikle yeme içme de bu ağrıları hissedebilirsiniz. 1-2 hafta içerisinde tamamen oluşan bu ağrı ve sızlamalar kesilecektir

ayfer

sol alt azı dişim agriyor doktora gittim koku iltihaplı çekilmesi lazım dedi emin olmak için başka doktora gittim oda çekilmez kanal yaptır dedi 14 gündür antibiyotik ve ağrı kesici kullanıyorum 4 saat arayla ama ağrı bir türlü geçmedi ve gittikçe artıyor tekrar gittim ve bu seferde ağrı kesici ve antibiyotik iğne verdi daha beter oldum agri dan duramıyorum artık ve sabaha kadar ağzımda şu ile bekliyorum şu işindimi agri başlıyor tekrar yeniliyorum nedeni nedir acaba vede şu ne alaka ağrıyı iğne bile kesmezken şu kesiyor

ayfer

vede bu kadar antibiyotik kullanmak doğrumu cildim kurudu pul pul dökülüyor dudakları catladı idrar yaparken sizi ağrı olmaya başladı ve 18 gündür bağırsaklarım bozuk ve mide bulantisi çabası yani tüm yan etkilerini fazlasıyla yaşıyorum bedenime zarar verdiğini düşünüyorum artık başka bir tedavi yokmu suan tüm dislerim gözüm yaşarıp duruyor ve başım. alnim ağrıyor bir iltihap bunu yaparmi ilaçlar neden iyilestirmiyor

Uzman doktor

Ayfer Hanım merhabalar doktorunuzun Önerler dışına çıkma yalnız doktorunuzun vermiş olduğu yine antibiyotik ilaçları kullanmaya devam ediniz bu ilaçlar bittikten sonra tekrardan bir şekilde başvurunuz buradaki iltihabın mutlaka kurutulması gerekiyor

Uzman doktor

Hilal Hanım merhabalar Tabii ki kanal tedavisi uygulanarak işiniz kurtarılabilir

Bünyamin

Merhaba eşek dişim ağrıyor du dolgu yaptım acısı dinmedi tekrar gittim cektirdim bu sefer cektigim dişimin yanindaki ağrıyor ne yapmam gere kiyor yükardaki dişim

Uzman doktor

Bünyamin Bey merhabalar dışarıda bir iltihaplanma olduğu belli çektirmek diş hekiminde en son uygulanacak tedavi yöntemidir öncelikli olarak kanal tedavisi yapılması gerekmektedir çekilen dişin yerine İmplant tedavisi öneriyorum

feyub

dişime sabah köprü yaıldı. Normalde ağrı yok fakat hala üzerine bastırıp çiğneyemiyorum ağrıyor neden

Uzman doktor

Birkaç güne kadar iyileşmezse Tekrardan kanal tedavisi yapılması gerekecektir Geçmiş olsun

esra

DOktor bey kanal tedavisi yapilirken iki seansta agzima hic haca verilmedi olanca ilaci yuttum sizce burdaki hekimin yaptigi dogrumu

esra

doktor bey iki seanstit dis doktoruna gidiyorum doktor muayene ederken hic agzima hava vermedi olanca ilaci yuttum sizce bu dogrumu ayreten agzima uyusmasi icin kullanacagi ilaci yuzmde patladi yuzum uyustu bi ozur bile dilemedi yuzum uyustu sikayet etme hakkimiz oluyomu

fatih

öncelikle herkese geçmiş olsun
hocam dişim bu aralar sürekli agırıyo cürük var doktora gidecem dişi çekerler mi başka bir uygulamamı yaparlar

Buğra

Doktor Bey tek dayanağım sizsiniz geceleri artıyo şiddet bilinen her şeyi yaptım sirke zeytin sarımsak falan her şey ilaçlarda dahil kafamı duvarlara vuruyom geceleri hep uyanığım 1 saat bile uzanamıyom doktora gittiğimde bana ilaç verdi 1 hafta sonra çağıdı nasıl dayanacam

EMRAH

Sağ arka dişim sürekli çok şiddetli bir şekilde ağrıyor birkaç yıl önce dişçiye gitmiştim ama dişlerimde bir sorun olmadığını söyledi mr çekti mr da da bir şey çıkmadı artık dayanamıyorum ne yapmam gerekiyor bunun nedeni nedir

gizem

Merhaba. Ön dişlerim çok ağrıyor. Hatta bir tane ön dişim de hafif sağlanıyor. Sallanan dişimin ustunde beyaz bi leke var bunu daha önce diş doktoruna sormustum ama pek taktıgını söleyemem. bide sol ust dişlerimden biri hafif siyah çizgi var ama ağrı sızı yapmıyor. Bunların neden ne olabilir simdiden tesekkürler.

Petek Çakır

Merhaba, 13 yaşındayım. Sol büyük azı dişlerimden bir tanesi çürük ve bir köşesi delik denilebilecek gibi kırıldı. Ne zaman kırıldığı hakkında bir bilgim yok. Yemek yerken unutup üstünde çiğneyince inanılmaz derecede ağrıyor.
Ne yapmam gerek yol gösterin lütfen…

Hande

Hocam benim sol üst en arka dişim çok ağrıyor daha önce aynı ağriyla gittim ve yanındaki dişlere dolgu yapıldı dağa sonra doktora gittiğimde ise dolgunun yanındaki dişte çürük çıktı ve Kanal Tedavisi denildi ama geciktirici şimdi dayanılmaz ağrıyor ne yapmalıyım önerdiğiniz bi ilaç var mi yarın doktora gideceğim ama en azından bugünü atlatabilecegim etkili bi ilaç var mı

Zeynep kaymak. ????

Dişim salaniyor azı dişim ve mikrop toplamış herzaman ağriyo ne yapa bilirim sanki dişimin etini kesiyolar hiç yatamiyorum antipiotıik kulandım artırdı arımı lütven bana yardım edin acilen

ekin

Hocam dolgu yaptırdığım üst azı dişim kırıldı ve sızlıyor başım ağrıyor .ağrı kesici alıyorum ama doktora gitmeye korkuyorum daha önceden bir kanal tedavisi için gittiğim doktor az uyuşturmuştu dişimi ve çok acı çektimistim ne yapmalıyım

ayşen yasan

yaklaşık 2 ay önce kanal tedavili dişim çekildi 2 ay sonunda doktora gittiğimde yerin çok iyi iyileştiğini söyledi ve 1 hafta önce yanlarındaki dişleride küçültüp ölçü aldı ve geçici diş taktı fakat bu diş takıldığından beri ağrım var günde 3-4 tanr ağrı kesicilerle duruyorum sorum şu bu ağrılar normalmi daha öncede kaplama yaptırdım hiç ağrım olmadı geçicide şimdi tek korkum kaplama takıldığında ağrım olması

Nurcan

Merhaba benim 1 hafta önce sag arka üst dişime kanal tedavisi yapildi dolgusu da siyah disim sürekli ağrıyor özellikle su içerken ılık suda icsem şiddetli agri oluyor ayni ne yapabilirim

muzaffer

Hocam merhabalar, ben alt dişlerimin hepsini kaplattırmak için doktora gittim. 7 tane dişimi küçülttü, geçicileri taktı, ama başımı duvarlara vurduracak ağrılar yaşadım. doktoruma gittim bir dişime kanal tedavisi yaptı ama yine dayanılmaz ağrılarım zonklattıran ağrılarım var, doktor neredeyse küçülttüğü bütün dişlerimin filmlerini çekti hiç bir sorun bulamadı.kaldık öylece Sorun ne olabilir ne yapmamı önerirsiniz yardım edin lütfen

muzaffer

Hocam merhabalar, ben alt dişlerimin hepsini kaplattırmak için doktora gittim. 7 tane dişimi küçülttü, geçicileri taktı, ama başımı duvarlara vurduracak ağrılar yaşadım. doktoruma gittim bir dişime kanal tedavisi yaptı ama yine dayanılmaz ağrılarım zonklattıran ağrılarım var, doktor neredeyse küçülttüğü bütün dişlerimin filmlerini çekti hiç bir sorun bulamadı.kaldık öylece Sorun ne olabilir ne yapmamı önerirsiniz yardım edin lütfen.

tuncay

slm doktor bey benim azı dişim çurudu ve üsten kırılma meydana geldi.çürük sebebi ile.doktora gitiim sadece bakarak çekilmesi gerekiyor dendi.faka çekildikten sonra üste oluşan tartar ve delik göründü.faka dişin başka hiç bir sorunu yoktu.acaba bunu çekmek yerine kanal tedavisi yapması gerekmiyormuydu

gökay

slm kanal tedavılı disimde dolgum dustu agrilarim oluyordu dişimi cektırdım ve suan cok agrim var bide baska dişime vuruyor agrim nedeni ne olabilir.. saygilarimla…

Emel

Hocam Merhaba,
daha evvelden hiç bir sorun olmayan dişim şu an yemek yerken aşırı ağrı yapıyor hiç bir şey çiğneyemiyorum. Doktora gittim film çektirdim 2 tane dişimde herhangi bir sorun olmadığını söyledi ama yumuşak ekmeğe bile bastıramıyorum. Diş kökünde çatlak mı var yoksa çürük mü böyle durumlar film de görünmez mi? ya da diş taşı ve plakları da bu şekilde ağrı-sızı yaparmı yemek yerken?

Yusuf

Dişime dolgu yaptırdım yemek yerken ağrı yapıyor özellikle dolgu yapılan iki dişin arasına girince şiddetli ağrı oluyor 1 2 saat sonra geçiyor

Pottakal

Disim asiri derecede ariyor dolgumun hemen yani ne yapmaliyim her seyi denedim. GArgara , karanfil , dis fircalama vb

Yeşim Davulcu

merhaba
Hocam eşim dişlerini kanal tedavisi ve kaplama yapırmak için işleme başladı sorunlar başladı 1 aydır dişi ağrıyor ve hiç bir şekilde sorun olmadığını söylüyor doktor agrı yüzünden 2 dişini çektirdi hala geçmedi 1 tane daha kaldı onuda çektirmeyi düşünüyor filim çekildi hiç bir şey çıkmadı hala ağrıyor ne yapacağımızı şaşırdık. hatatımız zehir oldu Hocam ne yapabiliriz Ağrı kesicilerde fayda etmiyor

Şehnaz

Merhabalar,
Yaklasık 8 aydır dış agrısı cekıyorum. Diş hekımıne ılk gıttıgımde dokgukarımın eskıdıgını soyledı onları degıstırdı. Ikıncı dolgudan sonra hem agrım gecmedı hemde yanak ıclerınde sıskınlıkler oluyor yemekten sonra. Aft gıbı ama degıl diş vuruyor sanıyorum. Ikı kere fılm cekıldı. Bısey yok denıyor. Hergun agrı kesıcı ııcıyorım. 3 dıs hekımıne gorundum. Care bulamadılar. Bır dısım kırılmıstı orayada dolgu yaptılar ordanmı sızma var acaba dıyorum. Hayatımdan bezdım. Ne önerırsınız acaba???? Saygılar

Şehnaz

Merhabalar,
Yaklasık 8 aydır dış agrısı cekıyorum. Diş hekımıne ılk gıttıgımde dokgukarımın eskıdıgını soyledı onları degıstırdı. Ikıncı dolgudan sonra hem agrım gecmedı hemde yanak ıclerınde sıskınlıkler oluyor yemekten sonra. Aft gıbı ama degıl diş vuruyor sanıyorum. Ikı kere fılm cekıldı. Bısey yok denıyor. Hergun agrı kesıcı ııcıyorım. 3 dıs hekımıne gorundum. Care bulamadılar. Bır dısım kırılmıstı orayada dolgu yaptılar ordanmı sızma var acaba dıyorum. Hayatımdan bezdım. Ne önerırsınız acaba???? Saygılar

Can

dişim apse yattı kanal işlemi uygulanacak ama o zamana kadar duramam ben aşırı ağrıor evde bir çözüm bulmam lazım 1000 mg antıbıyotık onerdi doktorm ama etki etmedi gargara da geçirmiyor ne yapmam lazım

Ramazan

Merhabalar hocam, 1 hafta önce dişime dolgu yapıldı ancak sonrasındaki üç gün ağrı çektim ve sonrasında doktorum kanal tedavisi yaptı şuan gün içerisinde herhangi bir ağrı çekmiyorum ancak geceleri bazen ağrı giriyor ve bunu dişlerimi sıkarak geçirebiliyorum sizce sorun nedir ? Ne yapmam gerekir ve dişlerimi tak tak vurunca sızlama yapıyor kanal tedavisi olduğum dişim

Nuri

Kolay gelsin benim dişim 3 sene oncesinde sağ taraftaki arka ikinci azı dişim kanal tedavisi oldum ve olduktan sonra ağrım hafifledi ve agrim 1hafata içinde geçti ama kanal tedavisi oldugum disimin üstünde şişlik var gibi orayı eledigimde agriyo elemedigim zaman bı sorun olmuyor geçer diye onemsemedim 3 veya 4 ayda bir agriyo ve 24 saat falan suruyor agirsi sonra yine geçiyor 3 4 ay sonra tekrar aynısı oluyor ağrıdigi zaman üsteki sislige bastirdigimda ağrı artmiyor ama dişe bastirdigimda çok ağrıyor ağrım olmadığı zamanlarda dişe bastirdigimda ağrı yok ama üste ki hafif şişlik gibi yere bastirdigimda agriyo bu dışı çektirmek gerekirmi yoksa tekrar kanal tedavisi olmammi gerekir

eda

dişim ağrıyor ve saat bayada geç hangi dişim ağrıdığınıda bilemiyorum ağlatıcak derecede kulağım ve basımda ağrıyor hastahane olarak acile mi gitmeliyiz.

sıla

Meraba

Benim sağ alt büyük azı dişime bastırdığımda dişim acıyor ben bunun için ne yapabilirim

Uğur

Lutfen bana yardim edin 2 gundur şiddetli sol arka dişim agrigo ne yapacagimi bilmiyorum suan da dis hekimine gidicek durumda da degilim lutfen yardim :,( :,(

melek

Hocam merhaba benim ondeki iki disimin arasina dolgu yapildi 1 hafta sonra o iki disimin acildigini gordum ve ustune basamiyorum yemek yiyemiyoru.

Arzu

4gun önce dişlerimi kestirdim kaplama yaptırmak için cok dişler olduğu için fakat kesilen 20lik dislerim çok acıyor üzerine geçici dış yapmadılar haliyle bende özele gittim geçici dış taktirde fakat yine geçmedi neden kaynaklanıyor olabilir acaba

Hilal

Dişimi çektirdim 1 hafta oldu ama 2 gündür çok agrıyor agrıyor kesici tık etmiyor içmediğim agrıyor kesici kalmadı acile gittim iğn3 yaptı ilaç yazdı gene tık etmiyor beynim çatlayacak elmacık kemiklerim kulağıma başıma vurdu

Buket

Annem 85 yaşında dişleri yok ama kök var arıyor diyor doktora gittik kök yok damar sertleşmiş dedi ari kesici kesmiyo bir çare önerebilirmisiniz

Elif

Merhaba doktor bey, benim uzun zamandır dişim ağrıyo yaklaşık 2-3 yıldır her ağrıdığında doktora gidiyorum ancak ilaç verdiğinde ağrı geçtiğinde gitmeyi bırakıyorum sanırım kis oluşmuş ve kanal tedavisi olması gerekiyormuş ağrılar uzun süredir olduğu ve kis oluştuğu için dişime bir işlem yapılabilir mi sizce

Büşra

Doktor bey bi kaç haftadır dişelerimde sürekli ağrı var geceleri uyuyamıyorum belli bi dişim ağrımıyo aynı anda 2.3 tanesi ağrıyo bazen hepsi biri kesiliyo diğeri ağrıyo sebebi nedir acaba

Beytullah

Merhabalar,
Benim sorum şöyle bir adet çürük dişim var küçüklükten beri, tabi o zamanlar korkudan dişçiye gidememiştim şimdi çok pişmanım dişimde ağrı başladı ve diş hekimine gitmeyi düşünüyorum kırık ve içi oyuk yani kötü bir durumda dişçi bu dişi kanal tedavisiyle kurtarması mümkün müdür yoksa durumu kötü olan dişi direk çeker mi dişim üst tarafta şimdiden teşekkürler.

Burcu

Hocam dislerim wenner kron seramik kaplama olcak dun 5 disim kesildi alt onde sadece 1 tanesi cok hassas dilimi degemiyorum bugun gecicilerim takilcak ama hep boyle agriycakmi kesilirken de uyusmadi 4 tane igne vurdu doktorum uyusmadi oyle yapmak zorunda kaldik digerlerinde bi sıkıntı yok agri sizi yok ama bu bi tane iste eziyet gibi yardimci olun lutfen

Lara

1 aydır dişim ağrıyo ve 1 aydır antibiyotik kullanıyorum doktorlar kanal tedavimin dibinde iltihap oluştuğunu söylüyor ama hiçbişey yapmayıp antibiyotiğe devam ediyolar napmalıyım

Bahar

Hocam apranax almama rağmen alt üst sol cenem ağrıyor 27.disim çürük SSK olmadığı için Dr gidemiyorum ne denediysem ağrı dinmiyor yapabileceğim başka birşey yokmu?

Derya

Ben disim çok ağrıyor abseden şüpheleniyolar ama dışardan hiçbirsey belli değil. Bayram tatili dişçilerde kapalı acile gittim 1 antibiyotik birde majezik verdiler. 2 gündür kullaniyorum ne zaman fayda eder ve disimin absedenmi yoksa çürüktenmi ağridiğini nasil anlayabilirim. Arytik agri kesicilerde fayda etmemeye başladı. Lütfen yardimci olurmusunuz?

Ayşe

Meraba 10 haftalık hamileyim yemek yerken ağzımı açtığımda konuşurken dişimi fırçalarken şu içerken herseyde çok feci batmalar şeklinde şeyler oluyodu yani eğer hicbisey yemezsem icmezsem ve cenemi kipirdatmazsam konusmazsam ağrı falan yok sağ alt azı disimde hissediyodum ben bu problemi on tane doktor gezdim artık en sonuncusunda ağlayarak durumumu anlattım oda dişlerine yüzeyden baktı film cekmedi bı tane o dolgulu dişimi acabiliriz bı bakalım dedi açtı ve derin çürük varmış kanal yaptı ve kanaldan sonra uyuşma geçtikten sonra aynı problemler devam etti hatta daha beter oldum iyice sıkıntım arttı ben on gündür hiç beslenemiyorum katı veya sıvı sadece serum taktiriyorum hergun bu yüzden ve bu doktor bana trigeminal nevralji olabilcegimi söyledi dişinde problem yok dedi ben norologa gittim ve tehlikeli bı ilaç tegretol yazdı onunda faydasını görmüyorum ben doğru disimde hissediyorum skntiyi ama doktor bana nevralji diyip duruyo ve başka hekime gittim kanalı açmadan sadece ondisime röntgen çekti ve boğazına kadar enfeksiyon olmuş dedi ssimdi augmentin antibiyotik içiyorum ve dişimi cektircem bu yaşadıklarından kurtulurmuyum çok acı çekiyorum çünkü hergun hastane hastane dolaşıp serum yemek çok kötü ve doyurucudadegil nevralji teshiside kesin değil yani emar cekmiyolar sonuçta güvenemiyorum verdikleri ilaç bebeğe sakıncalı ama tek tedaviside buymuş çok kilo kaybettim ve on gündür resmen acim hamileyseniz eğer ölüm daha iyi işte bu derece psikolojim bozuk iyi günler…

Hilal

Doktor bey bugun disciye gittim cekim icindisimin sadece koku kalmis 2 defa igneyle uyusturdu fakar uyusmadi cekmeye calisti fakat kok kaldigi icin tutamadi. bende fazla dayanamadim ve kalktim. simdi azda olsa kanama var ve dis etimde de bi morarma var napmam gerekiyor cokta korkuyorum
m

Gül

Merhaba
Sol arka dişim kırık ve çürük bunun için Doktora gittim 600 mq linkosol iğne verdi daha önce acile qittiqimdede klamer 500 ml vermişti şimdi iğneyi yaptırıyorum ama ağrı qecmiyor herkese geceleri beni mahvediyor Kalameride Kullansam bı akıntı olurmu acaba

Tuba

Dişlerimin ön tarafında zonklama oluyor ağrı kesici gecirmiyor gargara yapıyorum uyusuyor ama sizlamsi geçmiyor 20 lik disim çıkmaya başlamış bu sebepten olabilirmi çünkü yüzümde sis belirtisi yoktur sadece zonklama var geçmiyor bi türlü yardımcı olun gece uyutmuyor beni ne yapmaliyim

Halil

Merhabalar. Sol alt azı dişimin yarısı kahvaltıda zeytin çekirdeğini sert bir şekilde ısırmamdan dolayı kırıldı. Bu dişim dolgulu bir diş idi. Hemen diş hekimine gittim. Diş hekimim önce dolguyu temizledi sonra kırılan dişin kenarı ile birlikte dolguyu yeniledi. İlk başlarda sadece sıcak soguk hassasiyeti vardı. Yaklaşık 10 gün sonra genellikle geceleri zonklama şeklinde dayanılmaz ağrılar olmaya başladı. Dişin üzerine kesinlikle dokunamıyorum. Ağız diş sağlığı Acil servisine gittiğimde bana antibiyotik ve ağrı kesici verip doktoruma görünmem gerektiğini söyledi. Benim sormak istediğim dişin çekilmesi gerekiyormu yoksa kanal tedavisi ile kurtarılabilirmi. Ayrıca kanal tedavisi yapılması için yapılan dolgunun çıkarılması gerekiyormu

Leyla

Dişim çok şiddetli agrimiyor geceleride hiç rahatsız etmedi acaba sorunu nedir

Nurullah

Merhabalar hocam 2 hafta önce dişime porselen kaplama yaptırdım fakat 1 hafta sonra dişimde çok feci şekilde ağrı oluştu …..antibiyotik ağrı kesici kullandım fakat hiç kesilmedi ağrısı ne yapmam gerekir….

Ceydanur

Merhabalaben ceyda 17 yaşındayım dişim ağrıyor doktora gittim geçen sene hiç bir şey çıkmadı ama çok ağrıyor okulda çok zorlanıyorum antibiyotik kullanıyorum ilk defa o bile fayda etmedi canım çok yanıyor ağlamaktan gözlerim şişti bu arada ben karanfil ve tuzlu su denedim ama faydası olmadı ilk defa geçmedi

Onur

Hocam merhaba benim sol üstte 20 lik dişim çıkıyor çok az biley çıkmış ama bazen inanılmaz bi ağrısı oluyor ve bi gece uykudan uyandırdı ağrı ve tuzlu su yapıp ağzımı çalkaladım ve sonra aşşagıdaki çirük dişim feci şekilde ağrımaya başladı sonraki günlerde dilimi değdirdiğimde ağrımaya başladı dişim ve yemek yiyenşyorum yakınımda da aynı şikayetler vardı ve bana klamoks diye bi antibiyotik verdi şimdi çürük dişimin altındaki damak ve bi kaç dişimde kaşınma hissi var bunun çaresi nedir çektirmelimiyim dişimi

oguzhan

Merhaba benim dişim kafama aldığım darbe sonucu çenemin aniden kapanması sonucu ağrıyor.Yemek yerken sızlıyor.Ne yapmalıyım?

Mehtap

Dişimi çektim 6 gün old hala etim sızlıo neden acaba

Dişim cok ağrıyor napmam lazım

Okan

Disim gectikten 2-3 gun sonra yeniden agri yapiyor bunun nedeni nedir disim gectikten sonra yeniden agri olmamasi icin ne yapmaliyim nasil bi yontem uygulamaliyim yardimci olurmusunuz

Okan

Benim disci korkum var ve dise bakmak icin agiza bir sey sokuluyor ya ondan tiksiniyorum ne yapmam gerekiyor

Billurdicle tuna

Disim çok ağrıyor

Sena

Doktor Bey merhaba benim sağ alt dişim çürüktü ağrıdan duramazdım, diş hekimine gittim çekim yapacağını söyledi enfeksiyon olduğu için iğne verdi aslında antibiyotik verecekti ama kullanamayacağımı söyleyince iğne verdi bugün 9. Yu da oldum sağ da ağrı falan kalmadı fakat sol dişim çok şiddetli ağrımaya başladı ve duramıyorum sebebi ne olabilir ?

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce