Flap Operasyonu Öncesi Sonrası Fiyatları

Flap Operasyonu

Flap operasyonları diş hekimliğinde önemli sayılacak operasyonların başında gelmektedir. Bu operasyon, dişlerde kök yüzeyleri temezlense dahi diş etlerinde enfeksiyonların devam etmesi durumunda gerçekleştirilir. Flap operasyonu ile birlikte dişlerde ve diş etlerinde kalan bakterilerin ve plakların temizlenmesi sağlanarak dişlerin plaksız tutulmasını sağlayacaktır.

Flap operasyonu öncesi

Flap operasyonları ağızda çok derin ceplere sahip olan kişilerde daha etkin bir temizleme işleminin yapılabilmesi için ve iltihaplı olan dokunun bölgeden uzaklaştırılabilmesi için gerekli olan bir uygulamadır. Hasta çeşitli kontrollerden geçirildikten sonra işlem yapılmasına karar veririlir.

Flap Operasyonu

Operasyon konforlu şartlarda gerçekleştirilen kolay bir işlemdir. Dişeti kaldırılarak altındaki enfekte dokular temizlenir ve diş eti tekrardan kapatılır. Eğer bölgede kayıp bir doku meydana geldiyse bu durumda hastanın kendisine ait kemik parçacıkları kullanılarak bölgedeki kayıp doku telafi edilebilir.

Operasyona sebep olan durum

Hastada periodontal hastalığın oluşması sonrasında diş etlerinde ve kemik dokularında bazı hasarlar oluşmaktadır. Oluşan hastalık sonrası dokuların dişlerden ayrıldığı ve bölgede bakterilerin geliştiği cepler oluştuğu görülür. Eğer bu ceplerin gelişimlerinin devam ettirilmesine olanak sağlanırsa bu durumda bölgede kalıcı diş ve doku kayıpları oluşur.

Flap operasyonu ile birlikte hasar görmüş dokular tedavi edilir. Plaklar ve diş etlerinde oluşan enfeksiyonlar bölgeden uzaklaştırılarak sağlıklı diş ve diş etleri oluşması sağlanır.

Flep operasyonu sonrası

Flep operasyonu sonrasında ilk gün ve birbirini takip eden bir kaç gün dişlerde hassasiyetlik olabilir. Sıcak, soğuk hatta acı ve tatlılarda da bu durum gözlenebilir. Hastalara bu konuda uzmanlar hassasiyet giderici bazı macunlar önermektedir.

Ameliyat sonrasında diş etlerinde bir miktar daha diş eti çekilmesi gözlemlenebilir. Bunun nedeni iltihaplı olan diş etlerinin ödemli olmasıdır.

Dişlerde hareketlilik olabilir. Operasyon sonrasında bu durum iyileşecektir.

Operasyon uyutularak mı yapılıyor ?

Flep operasyonu sırasında hasta uyutulmamaktadır. Hastaya diş çekiminde yada diş dolgusu işlemlerindeki gibi bölgesel anestezi uygulanarak operasyon yapılmaktadır.

Ağrılarım olacak mı ?

Ameliyat sırasında ve sonrasında ağrılarınız olmayacaktır. Operasyon sonrasında basit ağrı kesici işlemlerle geceyi çok rahat bir şekilde geçireceksiniz.

peridodontoloji 3

Periodontal Flap Operasyonu Fiyatları

Periodontal flap operasyonu fiyatları Türk Diş Hekimleri Birliği web sitesinde yayınlanan 2013 DİŞHEKİMLERİNİN UYGULAYACAKLARI AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MUAYENE VE TEDAVİ ÜCRETLERİ REHBER TARİFESİNDEN alınmıştır.

Periodontal Flap Operasyonu (Subgingival Küretaj Dahil – Tek Diş) 106,22 TL

Diş hekimi fiyatları hakkında diğer bilgiler

Diş Estetiği Fiyatları
Empress Diş Fiyatları
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş Eti Estetiği Fiyatları
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
Diş Taşı Temizleme Ücreti
Dişlerde Köprü Fiyatları
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
Diş Estetiği Fiyatları, Diş Estetiği Resimleri, Diş Estetiği Görüntüleri
Ortodonti Tedavisi, Ortodonti Ücretleri, Ortodonti Fiyatları
Doğum Fotoğrafçısı Fiyatları
Çocuk Diş Fiyatları
Pedodonti Fiyatları
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
Diş Zirkonyum Fiyatları
Protez Diş Fiyatları
Diş Röntgen Filmi Fiyatları
Diş Hekimi Muayenesi Fiyatları
Kanal Tedavisi Fiyatları
Diş Dolgusu Fiyatları
Amalgam Dolgu Fiyatları
İnley (Onley) Dolgu Fiyatları
Kompozit Dolgu Fiyatları
Bonding Fiyatları
Diş implant fiyatları
İçten Tel Fiyatları

26 Yorum

Yorum Yaz

burhan

hocam dolgu dişimde kisk olusmus antıbıotık fayda etmıyor ne ılac kullanmalıyım flım cekıldım dıs doktor bole devam dedı ama basım catlıyor

Uzman doktor

Muayene etmeden ilaç tavsiyesinde bulunmak doğru olmaz. Doktorunuzun önerilerini yerine getirmelisiniz.

meryem

Merhaba yaklaşık 15 gün önce flap operasyonu geçirdim sandığımdan daha kolay geti fakat dişlerim aralıklı aralıklı oldu diş etlerimdeki çeilme ne zaman geçecek ve bu aralıklar düzelecek mi

Uzman doktor

Operasyon sonrasında diş etlerinizin eski sağlıklı günlerde olduğu gibi olmayacağını bilmeniz gerekir. Diş bakımınıza göre daha iyi gözükecektir.

SELİM

merhaba doktor bey, benim pres alt dişimde diş in çene ile birleştigi yerden kıs oluşmuş yaklaşık bir ayda bir iltıhap yogunlaşıp aynı yerden sıvılce gibi patlatıyorum ama kükü kurumuyor bir türlü 6 senedir bu büyle devam ediyor bu dişim kanal tedavisi gürdügü için agrı sızı yok ama düzelmesi için ne grekli diş dokturuna gittim çek dedi flap ile iltihaplı bülge iyileşmezmi: şimdiden teşekkürler

Uzman doktor

Hayır diş hekiminizin önerilerine kulak veriniz. İltihaplanma ancak antibiyotik kullanımı ile giderilebilir.

Yavuz

Merhaba Doktor Bey, Ben Bugün Muayene Oldum Ve Diş Taşları Temizlenirken Doktorum Bitirdikten Sonra Fakülteye Yönlendirdi Diş Eti Hastalığı Var Dedi Dişlerimde Koku Oluşuyor Az Da Olsa Ama Diş Eti Çekmesi De Az Da Olsa Var Ben Az Da Olsa Korkuyorum Dişçiden Herkes Korkar Çünkü, Bunun Tedavisi Nasıl Yapılıyor Merak Ediyorum Normal İğneyle Uyuşturulup Mu Yapılıyor Yoksa Bayıltıp Mı Diş Etlerinde Açılma Falan Yok Yardımız İçin Teşekkür Ederim 🙂

Uzman doktor

Bayıltarak diş hekimi tedavisi yapılmaz. Lokal anestezi ile bölge uyuşturularak yapılmaktadır. Korkmanızı gerektirecek bir durum yok. Öncesinde uyuşturucu krem sürülmekte ve yapılan işlemleri hissetmiyorsunuz.

Funda korkmaz

Merhaba hocam,hafta başında flap operasyonu olucam yaklaşık altı dişimden,ama sonrasından korkuyorum görüntüde çok fazla deişiklik oluşucakmı ve eğer oluşursa bu ileride geçici bir sorunmudur?? Yardımcı olursanız çok sevinicem teşekkürler

f.aksu

Hocam kemik erimmesi nefeniyle flep operasyonu oldum.alt dis etim cekildi ve hassasladti koku aciga cikti.ne yapilmali

Uzman doktor

f.aksu konu ile ilgili sizi aydınlattım. Geçmiş olsun

guner

Yarin flap operasyonu gecirecegim.Fakat bugun regl oldum .Bunun nasil bir etkisi olur..? Ben daha cok canimin yanabilecegini ve kanamanin fazla olabilecegini duymustum.Bir de goruntusu cok mu kotu olacak ust dis etime flap alt dis etime kuretaj yapilacak.Ust on 6 disim kaplama onlar ne olacak?

Uzman doktor

Guner hanım bu durumunuz diş tedavinizi etkilemeyecektir. Fakat siz doktorunuzu her konuda bilgilendiriniz. Kullandığınız ilaçlar ve herhangi bir hastalığınız varsa onlardan da doktorunuzu haberdar ediniz. Doktorunuz gerekli tedaviyi ve operasyonu gerçekleştirecektir. Şimdiden geçmiş olsun.

Sema Koldar

Hocam Merhaba. 2 tane protez dişim var. D10 yıl önce yaptırmıştım. yani çok ihmalkar davrandım. Şimdi diş etlerim çekilme yaptı. Diş köklerim erime yapmış. 2 doktora görünüm biri çekilmeli dedi diğeri kurtarılabilir dedi. Sizce kurtarılabilir mi gerçekten çektirmek zorunda mıyım

Uzman doktor

Sema hanım bu tür durumlarda mutlaka kurtarma yolları aranmalıdır. Fakat kurtarılmak istenilirken bu süreç sıkıcı ve masraflı olabilir. Sonunda yine kortarılamadan çekilmek zorunda da kalabilir. Bu sizin tercihiniz.

aysu

Hocam bugun flap ameliyati oldum alt on disimde cekilme vardi 14 yasimdayim korkuyorum ameliyat sonrasi dislerim iyilesecekmi

Emine Tuncer

Merhabalar Doktor bey,ben Yurtdisinda yasiyorum ve tum dislerimde diseticekilmesi var, yukarda yazilan flab operasyon kac gun/hafta surer?bir de hangi mevsim daha uygun olur?bilgilendirirseniz cok sevinirim ///tesekur ederim

gurbetci

merhaba hocam, ben almanyadan yaziyorum…iki gn sonra flap ameliyati geciricem.. ama yapilacak olan uc disimdede porselen kaplama var ..doktorum o demirlerin gÖzukcegini söyledi ameliyat sonrasi estetik guzel durmuycak dedi.. ben o kaplamalari iyilesdikden sonra degistirdirtsem eskisi gibi guzel dururmu? zaten 10 yilliklar ne derseiniz hocam?

Uzman doktor

Evet gurbetçi yapılacak işlem sonrasında kaplamaların değişmesi gerekecektir.

Ayşe

Iyi günler bende flap yaptırcam Rize de . Ücretli mi acaba gercekten doktor çünkü bana hiç fiyat konusunda konuşmadı. Recep Tayyip Erdoğan diş hastanesinde yaptırcam devlet hastanesi yani SSK var omu karşılıyor acaba

betül karakaş

merhabalar, yakın bir arkadaşım flap operasyonu geçirdi. Akabinde diş etleri sanırım biraz derinden kesildiğinden olsa gerek alt ortadaki 4 dişi sallanmaya başladı. Doktorun bu konuda önerisi ve uyguladığı yan yana 5 dişin arka kısmını kaplayacak bir tel takmak oldu.
Bu telin ne kadar kalacağını sorduğumuzda ise ömür boyu dedi. Yapılacak bir şey yokmuş ne yazık ki. Ağızda sürekli diline değen ve tahriş eden bir telle yaşamak zorunda şimdi.
Anlattıklarım ışığında bir öneriniz ya da göstereceğiniz bir yol var mıdır.
Haberlerinizi merakla bekliyorum.

Burcu

Hocam merhaba,

flap operasyonu için şöyle bir tanım girilmiş:” Diş etleri kaldırılarak altındaki enfekte dokular temizlenir ve diş eti tekrardan kapatılır.Eğer bölgede kayıp doku meydana geldiyse hastanın kendisine ait kemik parçacıkları kullanılarak kayıp doku tedavi edilebilir” diye tanım girilmiş. Ancak flap operasyonu sonucu diş etlerinin arasının açıldığını yazan kullanıcıya da “Operasyon sonrası diş etlerinin eski sağlıklı olduğu günlerdeki gibi olmayacağını bilmeniz gerekir” yazmışsınız. Haliyle kafam karıştı. Operasyon tanımında “Kayıp dokular, hastanın kendisine ait kemik parçacıkları ile telafi edilir” yazıyorken diş etlerinin arasının ayrık olmaması gerekmez mi?

Bir de küretaj ile flap operasyonu aynı şey mi? Bana da küretaj yapılacak

murat

merhaba doktorum diş eti hastalığından dolayı flap operasyonu olacağımı söyledi ama size soracağım farklı bir konu ben yaşil kartlıyım bu ameliyat masrafı prosedürü nasıl işler bilgi verirseniz sevinirim not:6 yıldır çalışmıyorum bakım aylığı alıyorum 3 aydan 3 aya %40 engel durumum var yeşil kartlı olarak bu ameliyatı nasıl olurum?

Serap

Merhaba.periodontal tedavi görüyorum. Aslında unv.hastanesi olduğundan kontrol aralıkları çok uzun. Hiçbir operasyon yapılması henüz. Başta yapılacağı ssöylenmişti.şuan idare eder durumda imiş. Benim yaşım 41 ve dış yapım bozuk on iki dışım önde kapanış bozukluğuna var. Ortodontik tedavi görmek istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim. Sizce bu rahatsızlıktan kurtulup tel taktirabilirmi yim. Teşekkür ederim.

Derya turanli

Alt cenemde dis etlerimde cekilme var yuzde 25 kamil maybin olusmus flap ameliyati olabilirmyom cektirmek istemiyorum maliyeti nadir alt centre iki dis kimi icin

İSMAİL GENÇTÜRK

diş etlerimi muayene ettirmek istiyorum.Kayseri de yaşıyorum,bilgi rica ediyorum.

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce