Estetik Diş Kliniği

dis-estetigi

Estetik diş kliniğinde hangi işlemler yapılmaktadır ?

Estetik diş kliniğinde dişlere yönelik olarak başlıca

– Estetik gülüş tasarımı

– Diş beyazlatma işlemleri

– Estetik dolgu işlemleri

– Lamine porselen kaplama işlemleri

– Kompozit Bonding Uygulamaları

vb. benzer diş estetiği uygulamaları yapılmaktadır. Yapılan bu tedavi uygulamaları hem fonksiyonelliğe hemde diş estetiğine yönelik olduğu için bu işlemler sonucunda hem sağlıklı hemde güzel dişlere sahip olacaksınız.

Estetik gülüş tasarımı nedir ?

Özellikle gençlik yaşlarında dişlerde oluşan yapısal sorunlar, renk farklılıkları yada eksik olan dişler onların pisikolojilerini bir hayli etkilemektedir. Öyle ki bu durumda olan gençlerimiz, sosyal yaşantısından daha içine kapanık, daha çekingen olmaktadırlar. Yanlızca sosyal yaşantıda değil bu durum iş dünyasında da aynı sonuçları beraberinde getirmektedir. Rahat yapılamayan bir gülümseme yada dişlerinden çekindiği için rahat bir konuşma gerçekleştirememesi insanın hayatta daha başarısız olmasını da beraberinde getiriyor.

Aslında bu durum sanıldığı kadar kötü olmamalıdır. Diş hekimleri bu konuda kendilerini ve teknikleri oldukça fazla geliştirmiş tıp dünyasıda bu tür vakalar için çok geniş bir yelpazeye yayılan çözüm önerileri getirmiştir. İşte bir estetik diş kliniği ne yapar sorusunun cevabını da almış bulunuyoruz. Yukarıda saymış olduğumuz tüm işlemleri gerçekleştiren diş kliniği insanların hayata yeniden sımsıkı tutunmalarını, onların yeniden gülüşünü, rahat bir şekilde karşısındaki ile diyalog kurabilmesini vb. durumları sağlamaktadır. Bu durum yanlızca diş sağlığı ve görünümü ile ilgili değil; Kişinin kendisine olan öz güveni ve sosyal hayatını da yenilemektedir.

Mükemmel bir gülümseme nasıl elde edilir ?

Dişler, kişinin tüm yüz hatlarını etkileyen, kişiyi olduğundan daha genç yada daha yaşlı gösterebilen, onu çekici gösterebilen, alımlı gösterebilen, genç ve canlı gösterebilen bir yapıdır. Şimdi bembeyaz dişler düşünün sağlıklı, araları açık olmayan, etkileyici ve güzel gülen sizi bu durum etkilemez miydi ? Tabiki ekilerdi enerji bulurdunuz hayat dolu olurdunuz. Güzel görünen ve ışıl ışıl parlayan dişler diş estetiği uygulamaları kişiye böyle dişler kazandırabiliyor.

Diş estetiğinde yanlızca mükemmel görünen dişler yeterli değildir. Dişlerin diğer dişlerle olan uyumu ve fonksiyonenliği de çok önemlidir. Boyutlarının olması gereken normlarda olması ve birbirleriyle doğru bir şekilde temas etmeleri de çok önemlidir. Bunun yanı sıra diş etleri de aynı dişler gibi sağlıklı görünmeli ve rengi de sağlıklı olduğunu gösterecek pembelikte olmalıdır. Diş estetiği aynı zamanda diş eti estetiğini de yapmakta dişler ile diş etlerinin belirli oranlarda olmalarını sağlamaktadır.

Tüm bu etkileri hesaplayan dişler, diş etleri ve yüz hatlarının orantısını sağlayan diş estetiği uygulamalarının amacı mükemmel gülüşü elde etmektir.

Diş estetik uygulamaları en sık hangi dişlere yapılır ?

Ağız ve dudak yapısı insandan insana farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar estetik görünüm açısından önemlidir. Gülerken genel olarak ağızda ön dört diş, köpek dişleri ve küçük azı dişleri gözükür. Diş estetik uygulamaları en sık bu dişlere yapılmaktadır.Bu dişlerde beyazlatma, porselen yada lamine kaplama işlemleri yapılır.

Güzel bir gülüşe sahip olduğumu nasıl anlarım ?

Her insan güzel ve estetik bir gülüşe sahip olmak ister. Güldüğünde dikkatleri üzerine toplamak ve insanlara neşe saçmak arzu edilen bir istektir. Güzel bir gülüşe sahip olmak dişlerinizin yüzünüze olan orantısı ile olur. Bu orantıyı ise önden düz ve gülen bir fotoğraf çektirip bir cetvel ile yüzünüzün tam ortasına bir çizgi çekersiniz. Çekmiş olduğunuz çizgi ön iki dişinizin arasından geçiyorsa gülüşünüz simetriktir ve orantılı bir gülüşe sahipsiniz demektir. Diş estetiği uygulamalarında da bu orantıya dikkat edilir.

Dişlerin formunu belirlerken ele alınan kriterler hangileridir ?

Diş estetiği uygulamasında dişlerin formu belirlenirken kişinin yüz hatları, yaşı, cinsiyeti, gülüşü, dişlerinin sıralanışı, dişlerinin rengi, dudakları ve diş etleri göz önünde bulundurulmaktadır.

Diş estetiği uygulaması ile daha genç bir görünüme kavuşurmuyum ?

Yapılan diş estetiği uygulamalarının böyle bir etkisi mutlaka vardır. Dişlerinizin rengi,diş üzerinde meydana gelen deformasyonlar, ön dişlerde uygulanan dolgu işlemlerinin zamanla sararması, dişlerde çarpışıklıkların olması vb. durumlar kişiyi olduğundan çok daha yaşlı göstermektedir. Diş estetiği uygulamaları ile parlayan, ışıl ışıl bir görünüme sahip olan dişlerle beraber genç bir görünümde kazanacaksınız.

Estetik gülüş tasarımlarında kaç tür gülüş vardır ? Bu gülüşler hangi anlamları içerirler ?

Estetik gülüş tasarımlarında üç tür gülüş estetiği ele alınır Bunlar;

Çekici gülüş tasarımı:

Çekici gülüş tasarımda ön iki diş diğer dişlerden biraz daha uzundur. Aslında dişin gerçek yapısı budur. Ön keser dişler zamanla yıprandıkları için kısalırlar. Gülüş estetiği tasarımlarında bu etkenler yeniden yerine getirilir ve kişiye çekici bir gülümseme kazandırılır.

Entellektüel gülüş tasarımı:

Bu dülüş tasarımında ise dişler düz bir hat hizasında sıralanırlar. Bu gülüş tasarımı güzel ama olgun ve kişiye bilge ifadesi kazandırır.

Sportif gülüş tasarımı:

Bu gülüş tasarmı diğer iki tasarımın ortasıdır. Ön iki diş diğer dişlerden çok az daha uzundur. Bu durum genç ve dinamik bir görünüm kazandırmaktadır.

Her gülümse kişiye bir anlam yükler. Bu gülümseme kişinin karakterini, kişiliğini ve çekiciliğini gösterir. Diş estetiği uygulamalarında kişiye özgü bir gülüş tasarımı uygulanır. Kişi yeni gülüşü ile etrafına pozitif ve çekici bir gülümseme oluşturacaktır.

Diş estetiği hakkında diğer bilgiler

Estetik Laminate Veneer Yaprak Porselenler
Beyaz dişlerin sosyal hayattaki yeri nedir?
Diş Estetiği Güzelliği ve Estetik Diş Doktoru
Estetik Diş Restorasyonları
Diş Hekimliğinde Estetik Ne Zaman Gereklidir ?
Estetik Diş Hekimi
Ön Dişlerim Ayrık
Estetik Diş Kliniği
Gülüş Tasarımı
Gülüş Tasarlamak
Ortodonti Estetik Tedavi
Diş Hekimliğinde Estetik Ne Zaman Gereklidir ?
Estetik Diş Restorasyonları
Estetik Laminate Veneer Yaprak Porselenler
Diş Estetiği Güzelliği ve Estetik Diş Doktoru
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
Kuron Kaplama Diş Fiyatları
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
Diş Zirkonyum Fiyatları
Bonding Fiyatları
Diş Beyazlatma Yöntemleri
Kompozit Dolgu Fiyatları
İnley (Onley) Dolgu Fiyatları

10 Yorum

Yorum Yaz

abddullah

Merhabadoktor bey benim 20 lik dişlerim çıktılar ve çıkan 20 lik dişlerim diğer dişlerimin kaymasına ve çarpışıklık oluşmasına neden oldular. Ben ortodonti tedavi görmek istiyorum. Bunun yanı sıra diş etlerimde güldüğüm zaman çok fazla görünüyorlar. Diş etlerimide kestirmek istiyorum. Bu işlemler nasıl olur ne yaptırmama gerekiyor ?

Uzman doktor

Ortodontik tedavi ile dişleriniz düzgün sıralanabilir ancak diş eti görünmesi ile ilgili olarak düzelme olmaz. bunun için dişetinize yönelik estetik işlemler mevcuttur. yapılacak ölçümler doğrultusunda dişetine yapılacak minimal cerrehi girişim ile görünüm azaltılabilimektedir. öncelikle klinik ve röntgen değelendirmesi yapılmalıdır.

alev

Merhaba doktor bey ben geçen sene iki adet 20 lik ameliyatı geçirdim. 20 lik çekilen bölgelerimde diş ağrıları var alt yada üst bunu tesbit edemmiyorum. Ameliyatın olduğu bölge kabarmış bir et parçası gibi duruyor. Acaba hangi bölgenin ağrıdığını sancı yaptığını nasıl anlayabilirim. Birde kanal tedavisi olan dişim iyice siyahlaştı beyazlatılabilir mi ?

Uzman doktor

Şikayetiniz olan bölgeden röntgen görüntüleri alınmadan bir tanı koymak çok zor,klinik muayene film ile sorununuza daha kolay bir çözüm getirilir. Kanal tedavili dişinize gelince. renk değiştirmesi normaldir. Damar, sinir paketi alınmış dişlerin (devital) zaman içerisinde uğradığı bu değişim çeşitli yöntemlerle giderilip ,estetik olarak düzeltilebilir.

beliz

Merhaba doktor bey benim ön dişlerim dişlek dediğimiz tabiri ile tavşan diş şeklinde gelmektedir. Bu dişlerimin diğer dişlerim ile eşit olmalarını istiyorum. Dişlerimi fırçaladığımda yada yemek yediğimde bir şeyler çiğnediğimde diş etlerim kanıyor. Bir gün dişlerimi fırçalamasanm dişlerim üzerinde bir şeyler birikiyor. Ne yapılması gerekiyor ? Bana önerileriniz nelerdir ?

Uzman doktor

Öncelikle geçmiş olsun diyorum ilk basamak radyolojik ve klinik muayene den sonra dişetleriniz ve dişleriniz değerlendirilir bir tedavi planlaması yapılır.diş etinizdeki kanama nedeni etken bulunup elimine edildiğinde geçecektir tabiki burda sizin de ağız bakımınız çok önemli rol oynar. dişlerinizin görünümü sizi rahatsız edecek boyutta ise tabiki estetik olarak sizi tatmin edebilecek sonuçlar elde edilebilir.bunlar sizi kısmen bilgilendirmek adına söylenmiştir.tabiki sağlıklı olanı bir dişhekimine gidip muayene olup tedavilerinize zaman kaybetmeden başlamaktır

bihter

Merhaba hocam ben 28 yaşında bir bayanım diş dip bölgeleri çok sızlıyor ve bu bölgeler çok inceldiler. Farklı iki doktorda bana farklı yöntemler dolgu yada flor yöntemlerini önerdiler. Size göre tedavisi ne olabilir ?

Uzman doktor

dişlerin diş etleri ile birleştiği yerlerde aşınmalar var ise genişliğine ve estetik duruşuna göre dolguda flor uygulamasıda yapılabilir. Flor uygulaması her diş hekiminin yapabilmesi gereken basit bir işlemdir.

demet

Merhaba doktor bey ben diş beyazlatma işlemi yaptırmak istiyorum dişlerim kemik rengidir. Bu dişlere beyazlatma işlemi yapılabilir mi ? Dişlerimin aralıklarını kapattırmak istiyorum bu ikisi için bana öneride bulunurmusunuz ?

Uzman doktor

İki işlemde gerekli tedaviler muayene sonrasında belirtilebilir. Fiyatları konusunda da tedavi sonrasında net bir fiyat verilebilir.

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce