Ön Dişlerim Ayrık

dis-aralik

Ön dişlerinin ayrık olmasından şikayetçi olan ve bu durumdan dolayı rahat bir şekilde gülümseyememekten yakınanlardan birisi de siz misiniz ? Oysa ki çok kısa sürede yapılan tedavi işlemleri ile gayet şık ve estetik dişlere güzel gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Dişler yaşamın hayatın bir parçası ve dişlerde oluşan ufak problemler insanın morelini ve psikolojisini oldukça etkileyebilmektedir. Dişlerde meydana gelen bir kırık yada ön dişlerin aralıklı olması insanı gülümseden alıkoymakta yada gülümserken kişi ağzını kapatmak zorunda kalmaktadır. Diş hekimliğinde gelinen son noktada her türlü soruna bir tedavi uygulanabilmekte ve ortaya çok estetik sonuçlar çıkabilmektedir. Bu estetik sonuçlardan birisi de ayrık olan dişlerin birleştirilmesi..

Eğer aralıklı olan dişleriniz sadece ön bölgede ise bir yada iki seansta bu sorun olmaktan çıkmata daha geniş aralıklar varsa ve diğer dişlerde de böyle bir sorun varsa tel tedavisi ile sorun çözüme kavuşturulmaktadır.

Ayrık dişler nasıl tedavi edilmektedir ?

Ayrık dişler lamina, bonding dolgu tedavisi yada diş teli tedavileri ile ortadan kaldırımaktadır.

Lamina tedavisi

Lamina yaprak porselen kaplamalarla dişin ön yüzeyine yapıştırılan incecik porselen kaplamalarla dişlerin aralıkları kapatılabilmektedir. Bu işlem sayesinde dişlerde renk ve şekil bozuklukları da giderilebilmektedir. Dişler gayet estetik bir forma kavuşturulmaktadırlar. Lamina diş kaplama işleminde ihtiyaç durumunda ön dişlerde bir miktar aşındırma yapılabilmektedir.

Bonding tedavisi

Diş çürüklerinde kullanılan kompozi dolguların bu işlemde kullanılması ile dişin hem eni hemde boyu büyültülerek dişlerin aralıkları kapatılmaktadır. Bu işlemde labartuar aşaması olduğu için işlem çok hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Lamina porselene göre daha küçük alanların kapatılmasında kulanılan bu yöntemin kullanım alanı biraz daha kısıtlıdır.

Dişlere tel takılması

Bu diğer uygulamalara göre biraz daha uzun zaman alan bir tedavi yöntemidir. Diğer yazılarımızda bu konu ile ilgili geniş detaylara ulaşabilirsiniz.

Diş estetiği hakkında diğer bilgiler

Estetik Laminate Veneer Yaprak Porselenler
Beyaz dişlerin sosyal hayattaki yeri nedir?
Diş Estetiği Güzelliği ve Estetik Diş Doktoru
Estetik Diş Restorasyonları
Diş Hekimliğinde Estetik Ne Zaman Gereklidir ?
Estetik Diş Hekimi
Ön Dişlerim Ayrık
Estetik Diş Kliniği
Gülüş Tasarımı
Gülüş Tasarlamak
Ortodonti Estetik Tedavi
Diş Hekimliğinde Estetik Ne Zaman Gereklidir ?
Estetik Diş Restorasyonları
Estetik Laminate Veneer Yaprak Porselenler
Diş Estetiği Güzelliği ve Estetik Diş Doktoru
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
Kuron Kaplama Diş Fiyatları
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
Diş Zirkonyum Fiyatları
Bonding Fiyatları
Diş Beyazlatma Yöntemleri
Kompozit Dolgu Fiyatları
İnley (Onley) Dolgu Fiyatları

165 Yorum

Yorum Yaz

rasim

Hocam merhabalar ön dişlerim aralıklı acaba hangi tedavi yöntemlerini uygulamalıyız. Bu arada yaşım daha 15

Uzman doktor

1-ortodonti, 2- restoratif kompozit uygulaması, 3-protetik tedavi (Lamina veya kuron)

fahrinnaz

Merhaba doktor bey yaşım 16 üst ön dişlerim birbirinden ayrıklar ben görsel olarak hiç memenun değilim. Doktor bana 20 lik dişlerim çıktıktan sonra kapanır dedi kapanırlar mı acaba

Uzman doktor

Ortodonti tedavisi sonrasında konu ile ilgili net bir cevap verilebilir.

pınar yılmaz

Hocam merhabalar benim ön dişlerim ayrık acaba bnun tedavisini sigorta karşılar mı ? Fiyat olarak bana ne kadara patlar ?

Uzman doktor

Sigortaya gözükebilirsiniz karşılayıp karşılamayacağı konusunda bir bilgim yok.. Belki fiyat farkı alabilirler. Özel sektör ise tedavi sonrası fiyat vermektedir.

orhan

Merhaba doktor bey benim dişlerim ön dişlerim çürük ve araları ayrıklar görüntü olarak rahatsızlık duyuyorum ve istediğim gibi gülemiyorum. Bu nasıl düzeltilebilir. Dişlere tel tedavisi mi gereklidir ?

Uzman doktor

Öncelikle çürük olan dişlerin tedavileri gerçekleştirilip ortodonti tedavisi ile tel takılabilir.

leman

Merhaba doktor bey benim ön dişlerim birbirinden ayrıklar fakat çok fazla bir ayrık yok azıcık ayrıklar nasıl bir tedavi uygulanabilir. İmplant tedavisi bu işlem için uygun mudur ?

Uzman doktor

İmplant çok farklı bir olay… Dişlerinize hasar vermeden yapılabilecek tek uygulama kompozit laminate uygulamadır. Bu uygulama dişleri kesmeden bir nevi dolgu şeklinde yapılır.

Ayda

Merhabalar benim 9 yaşında bir oğlum var ön dişleri ayrık acaba böyle mi kalır ?

Uzman doktor

Merhabalar ayrık olan dişin kapanıp kapanmaması hem ırsidir hem de tüm dişler sürmeyi bitirmeye yakın anlaşılacak bir durumdur. Sizde yada eşinizde ön iki diş ayrık ise çocuğunuz da da olma ihimali yüksektir. Sizde yoksa büyük ihtimalle bu ara kapanır.

Ahmet

Merhaba doktor bey ben 20 yaşındayım ön dişlerim ayrık bide biraz içe dogru bunun tedavisi ne şekilde yapılır ?

Uzman doktor

Yaprak porselen kapalamalar yada bonding estetik uygulamaları ile tedaviniz gerçekleştirilebilir. Daha detaylı bilgiyi telefon numaralarımızı arıyarak öğrenebilirsiniz.

Niyazi

Merhaba Doktor Bey,

Ben 26 yaşındayım uzun zamandır dişlerimin aralarını kapattırmayı düşünüyorum, işetişim bilgilerinizi atarmısınız lütfen, eğer mümkünse muayanenize gelmeyi düşünüyorum.

Saygılar,

Niyazi

Uzman doktor

Bize 0212 265 77 58 telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Muayene için randevu alabilirsiniz.

irem

Üst dişlerim ayrık ve biçimsiz görünen 6 tanesi köpek dişi gibi sivri ve hepsi ayrık diğerleri oldukça güzel onlar için nasılbi tedavi yaptırmam gerekiyor ?

Uzman doktor

Kaplama uygulamarı ile dişleriniz istediğiniz güzel göünüme kavuşabilir. Lütfen iletişim kurarak randevu alınız.

inci

Hocam benim ön dişlerim ayrık bunun diyorlar tel taktırman ne yapmalıyım dolgu olmuyormuş dişler çok büyük olurmuş ozaman dişler çirkin olurmuş diş doktoru öyle söyledi bügün tel taktırsam fiyati nedir

hocam ön dişlerim ayrık 2.5ml nekadara yapılır hocam

Uzman doktor

Diş kaplama uygulaması ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Randevu için telefon numaralarımızı arıyabilisiniz.

gizem

dişlerimin ayrı olmasından şikayetciyım diş teli yada yaprak diş yaptırmak istıyorum ve bu dişlerle yasamak istemiyorum bu dişlerimi hemen yaptırmak istıyorum

Uzman doktor

Muayene için randevu alabilirsiniz. Her iki tedavi uygulamasıylada istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

rabia

Merhaba… ben 15 yasındayım on dıslerım ayrık uc sene once kaza gecırdım ve on dıslerımden bırı kırıldı 🙁 kanal tedavısı vs yapıldı ve dolguyla dısım yapıldı tabıkı bıcımsız… dıs ayrıklıgını bı kusur olarak goruyorum dıslerıme ılerıde kemık gelısımım tamamlandıgında ımplant yapılması karar alındı.. ben 18-19 yasıma kadar ayrık dıslı olmak ıstemıyorum dısıme lamıne yapılabılır mı bu yasta yanı kırılan dısım ara sıra agrıyo sorun olur mu?? Baska ne gıbı tedavı onerırsınız (uzun oldu ama yınede tsekkur ederım yardımcı olursanız)

Uzman doktor

Daha yaşınız genç dolgu tedavisi ile idare etmek zorundasınız. 18 yaşınızda dişinize istediğiniz lamina uygulamaları yapılır. O zaman ararsıda kapanır. Kırık olan dişinizde gayet estetik görünür.

rabia

Internette lamıne tedavısının heryasta yapılabılecegı konusunda bı makale okudum yanı hıcmı olmaz bu yasta? Ozguven ekskligi yasıyorum da 🙁

Uzman doktor

18 yalını beklemeniz gelişim açısından daha uygun olacaktır. Şimdi yapılırsa ileride yapılan uygulamaları değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

rabia

Pekı ilerde kemik gelisimim tamamlandıgında dıslerımın bırlesme olasılıgı var mı ?? Yani kendılıgınden azda olsa?

Uzman doktor

Bunu size ancak sizi muayene ettikten sonra söyleyebilirim. Sizi görmeden anlayacağınız üzere bir şey söylemek doğru değildir.

sanem

Mrb on iki disim ayrikti bo ortodontiste gittim dislerimin arasinda kas varms kucuk bi operasyon gecirdm iki sene tel tedavisinden sonra tellerim cikti iki ay once ve suan yine ayrildi acaba cerrah kasi yanlis mi kesti napmam gerekiyo bu arada yirmi yasindayim

Uzman doktor

Ben size diş estetiği öneririm.. Uygulanacak estetik diş işlemi ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Facebook adresimizde bu konu ile ilgili hastalar var. Oradan resimlere bakabilirsiniz.

sanem

Mrb on iki disim ayrikti bi ortodontiste gittim dislerimin arasinda kas varms kucuk bi operasyon gecirdm iki sene tel tedavisinden sonra tellerim cikti iki ay once ve suan yine ayrildi acaba cerrah kasi yanlis mi kesti napmam gerekiyo bu arada yirmi yasindayim

şahin

Hocam benim yaşım 26 ve ön dişlerim ayrık, tel estetik olarak kötü ve uzun süren bir tedavi ama bonding içinde dişlerim fazla ayrık. Bu durumda tedavi olarak ne önerirsiniz?

Uzman doktor

Şahin bey yaprak porselen uygulamasını önerebilirim.. Yaprak Porselen konuyu buradan okuyabilirsiniz.

volkan

On dislerimin arasi ayrik sadece bunu suresi ve hızlandirma Yâptirila biliyormu birde ne kadar tutar ücreti

özge

benim önler aralıklı yaşım 16 hangisini önerirsiniz

Uzman doktor

Yaşınız daha erken olduğu için ortodonti tedavisini öneririm özge hanım..

huriye

merhabalar benim ön dişlerim hem ayrık hemde biraz öne çıkık hangi tedaviyi önerirsiniz yaş 15 bu arada

yassminn

Merabalar benim de on iki disim de aralik var ve cok rahatsizim bu durumdan 20’lik dislerim cikmayacakmis o yuzden de endiseleniyorum tel de taktirmak istemiyorum maaliyetli diye bu arada yasim 16 ne onerirsiniz

Uzman doktor

Yassmin hanım.. Yaprak Porselen Diş Fiyatları uygulamasını önerebilirim..

Doğan Çağlar

Merhaba ön dişlerimde boşluk var onları nasıl kapatabilirsiniz yerini ve adresinizi bilmiyorum yaşım 19 ön dişlerim için telmi daha iyi olur yoksa doldurma’mı daha iyi olur Sizden en kısa sürede cevap bekliyorum

Uzman doktor

Gerekli bilgiler mail adresinize iletilmiştir.Ön dişlerinizde bonding dolgu işlemi yada yaprak porselen kaplama uygulaması yapılarak dişlerinizin arası kapatılabilir.

gülşah

Hocam benim on iki disim ayrik, 18 yaşındayım tel tedavisi yaklasik kac ay durmali dislerimde yoksa dolguyla mi kapatayim

Uzman doktor

Ortodonti tedavisi bonding yada yaprak porselen kaplama uygulamaları tedaviniz gerçekleştirilebilir. Dişlerinizin yapısına göre ortodonti tedavisinin süresi değişecektir.

melek

merhaba hocam ben 20 yasındayım ve üst ön dişlerimin arası 5cm acık dişerimde büyükler ve ben kesinlikle tel tedavisi istmiyorum sizce başka bi uygulama ihtimali var mı teşekkür ederim

Uzman doktor

Melek hanım estetik uygulamalar sizin için son derece uygundur.

Lamina Diş Kaplama Fiyatları
Porselen Diş Kaplama Fiyatları

kadriye kahraman

kaplama olan dişime kanal tedavi yapıldı dün ve ağrım var normalmi bu dr bey

Uzman doktor

Kadriye hanım sızlama olması normaldir. Fakat bu durum geçmez ise yeniden kanal tedavisi olmanız gerekir.

Elif

Meraba,20 yaşındayım,ön iki dişim ayrıktı, zamanla aşınma meydana geldi ve ön 7 dişde aşınma var,nasıl bi tedavi uygulanır,dişlerimin aralığının kapanmasını istiyorum,teşekkürler şimdiden

Uzman doktor

Elif hanım diş kaplama uygulamaları ise dişlerinizin arası kapanız ve dişlerinizde estetik bir görünüm sağlanabilir. Yaprak Porselen Diş Fiyatları

Kadriye Yoldaş

ön dişlerim ayrık ve astım ilaçlarıkullandığım için aşınmalar başladı ne yapmamı önersiniz

Uzman doktor

Yaprak porselen kaplama uygulamaları ile dişleriniz istediğiniz görünüme ve sağlığına kavuşacaktır.

Rabia

Mrba hocam 🙂 on dislerim ayrik. Bundan oldukca rahatsizim. Yasim 15 kompozit dolgu yapilmasi uygun mu sizce ?

Tuğçe

Ben 20 yaşındayım yaklaşık 8 sene önce sağ üst en arka azı dişim çekildi daha sonra dişlerim sağa doğru kaymaya başladı ve ön dişim çok bariz bir şekilde açıldı nasıl bir tedavi uygulanabilir bu açıklığı kapatmak için?

mikail

s.a hocam. ben 19 yaşındayım. ön dişlerim biraz aralıklı. hangi yönteme başvurmalıyım.

Uzman doktor

Kapalam uygulamaları Yaprak Porselen Diş Fiyatları uygulatabilirsiniz.

meraba benım yasım 26 ve bende dıslerımden cok rahatsızım benımde ön üst ve alt dişlerım cok ayrık ve cok rahatsızım bunun ıcın ne yapabılırım sımdıden tesekkurler

merhaba benim 14 yaşında kızım var ve ön dişi kıtık bunun için ne yapmalıyım ve kızım bu durumdan hiç hoşlanmıyor ne yapabiliriz bu durum için nasıl bir yöntem uygulamalıyız.

aslı

on dislerim ayrik ve ben artik bu durumdan yoruldum. 15 yasindayim. dislerim yuzunden ozguvenim berbat halde. hayayimda bi kez dahi disciye gitmedim. dislerimi yaptirmak istiyorum ama gercekten cok pahali olmayan ve guzel yapabilecek bir yere ihtiyacim var bildiginizbi yer var mi? ya da sizin bi kliniginiz falan var mi? size nereden ulasabilirim? geri donerseniz cok sevinirim.

onur

mrb hocam benim dişlerim küçük ve seyrek bunun için ne işlemi yaptırmam gerekir?bunun bana maliyeti ve seyansı nasıl olur ?

Uzman doktor

Onur bey size Yaprak Porselen Diş Fiyatları önerebilirim.

Almila

on dislerim ayrik ve ben artik bu durumdan yoruldum. 15 yasindayim. dislerim yuzunden ozguvenim berbat halde. hayayimda bi kez dahi disciye gitmedim. dislerimi yaptirmak istiyorum ama gercekten cok pahali olmayan ve guzel yapabilecek bir yere ihtiyacim var bildiginizbi yer var mi? ya da sizin bi kliniginiz falan var mi? size nereden ulasabilirim? geri donerseniz cok sevinirim.

zeliha

Meraba hocam benmde ön dislerimin arasi bayagi aralik yasim 19 ne yapabilirim? Tesekürler…

fatma

Merhaba hocam 19 yasindayim ve sadece ondeki iki disim arasinda az bi aralik var ama beni rahatsiz ediyor lamina tevavisi uygulanirsa bu tedavinin omru ne kadardir hep yaptirmamiz gereken bisey mi bu yontem eger oyleyse tel taktirmak daha mantikli fakat sadecd iki dis icin tel takilabilir mi? Tesekkurler.

Uzman doktor

Fatm hanım tabiki ön iki diş uygulamarı için tel tedavisi uygulanabilmektedir. Bir ortodonti uzmanına bu konuda tedavi olabilirsiniz. Sorunuzun diğer kısmına gelirsek.. Doğru bir uygulama ve bakım ile kaplamalarınızın en az 10 sene ömrü vardır.

Eser

Dislerim ayrik artik rahatsizlik duymaya basladim adanada yasiyorum dislerimin resimlerini gonderip doktorumuz evet mudahale edebilirz derse hangi sehirde iseniz gelicem iyi aksamlar

Gülsüm

Merhaba hocam ben 12 yaşındayım ve dişlerimin arasında küçük bir ayrıklık var estetik olarak hoş durmuyor ve rahatsız oluyorum. Ne yaptırabilirim ve fiyatı ortalama ne kadar olur? Teşekkürler.

yasemin

hocam ben 14 yaşındayken üst dişlerimden birini çektirdim fakat zaman sonra diğer dişlerim önden arkaya doğru acılmaya basladı suan 22 yasındayım nasıl bi tedavi uygulanması gerekir. teşekkür ederim

Batuhan

Merhabalar üst çenemdeki ön dişlerimin 5 tanesi ayrık o yüzden estetik görünmediğini düşünüyorum. Bana özel bir diş teknisyeni 20 lik dişlerim çıkınca aralıkların kapanacağını söyledi. Ama ben pek inanmadım çünkü aralılar bence geniş

Batuhan

Merhabalar hocam 17 yaşındayım üst çenemdeki ön dişlerimin 5 tanesi ayrık, o yüzden estetik görünmediğini düşünüyorum.Bana özel bir diş teknisyeni 20 lik dişlerim çıkınca aralıkların kapanacağını söyledi, ama açıkçası pek inanmadım çünkü aralıklar küçük aralıklar değil. O yüzden size danışmak istedim soruma cevap verirseniz çok memnun olurum. Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi günler.

seda

hocam benim köpek dişlerim önde acaba hangi tedavi kullanılır ve ücreti ne kadar . dişlerim yüzünden gülemıyorum . tedavisi ne kadar sürer

hasan yildiz

Ayrik dişlerin tedavisinde tecrübeli antalyada tavsiye edebileceğiniz doktor var mi acaba.iyi calismalar

burcu

Merhabalar yaklaşık 1.5 yıldır diş teli kullanıyorum fakat on dislerimin arasında gozle gorunur bi ayrıklik var doktoruma sordugumda disin yapisindan kaynaklandigi soyledi ve dolguyla doldurabiliriz dedi sizce telle kapanmasi mumkun degilmidir

ali

hocam alt ön dişlerim ayrık üst dişlerimdede biraz ayrıklıklar var görüntüden rahatsızım ama diş teli taksam yine rahatsız olacakmışım gibi geliyor 2001 döğumluyum ne yapmalıyım lütfen cevap verin

sinem

meraba benim ön dişlerim ayrık 13.5 yaşındayım dişteli takmak istemiyorum ne önerirsiniz

ezgi

merhaba doktor bey 16 yaşındayım dişlerim yamuk değil sadece ayrık ve 16 yaşında oldugum için ailem sadece tel taktırabilirsin lamina veya başka bir tedavi uygulayamazlar sana diyor doğru mu? ben tel taktırmak istemiyorum kısa süreli tedavi istiyorum

Uzman doktor

Ezgi doğru 18 yaşına gelmeden kaplama tedavileri uygulanmaz. Durumun ortodontiktir. İleride kaplama yaptırdığın için pişman olabilirsin.

Bayram

Mrb hocam ben 28 yaşındayım ön dişlerim ayrık tel dışında bir uygulama varmı hocam yurt dışında diş bandı Uygulaması yapıyorlar diye duydum Türkiye’de yokmu hocam

Uzman doktor

Bayram bey bu konuda kaplama uygulamarı ile istediğiniz estetik görünüme kavuşabilirsiniz. Konumuzu okursanız bilgi sahibi olacaksınız. Yaprak Porselen Diş Fiyatları

sinem

mrb doktor bey ben 14 yaşındayım diş teli dışında kısa süreli tedavi olarak ne önerirsiniz lütfen yazın dişlerim yüzünden doyasıya gülemiyorum yardım lütfen

merhaba hocam 16 yaşındayım üst dişlerimde ayrıklık var doktora gittiğimde alt çenemın üst çeneme göre daha önde olduğunu eğer tel takarlarsa üst dişerin geriye gideceğini ve daha kötü duracağını söyledıiler ama ben bu görüntüden rahatsız oluyorum ne yapmalıyım

Uzman doktor

Burcu hanım.. Bir çene cerrahi uzmanına muayene olunuz. Gerekli tedaviyi doktorunuz uygulayacaktır. Geçmiş olsun

Sl12

Merhaba benim on dislerim ayrik dis teli takmak istiyorum fiyatlari ne olur

Uzman doktor

Fiyatları bu uygulamayı gerçekleştirecek olan diş hekimine, diş kliniğine, dişlerinizin durumuna ve kullanılacak malzemeye göre fiyatları değişecektir. Bir ortodonti uzmanına başvurarak muyene olunuz ve fiyatlar hakkında bilgi alınız.

pinar

Merhaba doktor bey ben 40 yasindayim on dislerim aralikli ve öne kaymis ne onerebilirsiniZ tesekkur ederim.

Uzman doktor

Pinar hanım dişleriniz sağlıklı ise ve yanlızca aralıklı olduklarından dolayı şikayetçi iseniz size ortodonti tedavisi önerebilirim. Şeffaf diş teli uygulamaları ile estetik kaygı yaşamadan istediğiniz estetik görünüme sahip olabilirsiniz. Bunun dılında lamina kaplama ve yaprak porselen kaplama uygulamaları ile yine estetik görünüme sahip olabilirsiniz. Hangi yöntemin sizin için uygun olduğuna doktorunuz karar verecektir.

busra

doktor bey ön dişlerim ayrık gülümserken ağzımı kapatmak zorunda kalıyorum yaşım 13 ne yapmalıyım

Uzman doktor

Büşra ortodonti tel tedavisi görmelisiniz. Bir ortodonti uzmanına tedavi olmalısınız.

busra

doktor bey ön dişlerim ayrık yaşım 13 ne yapmalıyım

Mehmet

Hocam 17 yasindayim dis araliklarimdan cok rahatsizim ne yapmaliyim ön disler hocam

Uzman doktor

Mehmet 18 yaşını beklemelisini. Kaplama uygulamaları ile estetik görünüme sahip olan dişlere sahip olabilirsiniz.

sinem

ya benim üst dişlerim ayrık birleştirmek istiyorum fiyatı üç aşağı beş yukarı ne kadardır? araştırıyorum ama bulamıyorum. biliyorum doktora göre değişiyor ama .. en ucuz ne kadar tutar mesela

Ali Adnan Mert

Öncelikle merhabalar hocam.Yaşım 17 benim sorunum biraz farklı ön diş ile köpek dişi arasındaki dişim hiç çıkmadı bu yüzden ön dişlerimin arası çok fazla bunu tedavisi mümkün müdür? Teşekkürler

Uzman doktor

Evet kesinlikle mümkündür. Eğer dişleriniz hiç yoksa implant tedavileri ile eğer dişleriniz diğerlerinden küçük ise lamina porselen kaplamaları ile tedavi mümkündür.

Alara

Hocam merhaba. Benim ön 5-6 dişim ayrık yaşım 15. Diş teli yaptırmayı düşünüyorum ama 2 sene falan sıra beklemek sonra 1-2 senede telin kalması baya uzun bir süre. Çok rahatsız oluyorum psikolojimi olumsuz etkiliyor. Arkadaşlarımla fotoğraf bile çekemiyorum. Ne yapmalıyım lütfen yardımcı olur musunuz?

Uzman doktor

Yaşınız küçük olduğundan dolayı ancak ortodonti tedavisini düşünebilirsiniz. 18 yaşınıza geldiğinizde diğer estetik uygulamaları yaprak porselen kaplama uygulamalarını düşünebilirsiniz.

sinem

mrb diş teli ayrık dişlerde nekadara maal olur nekadar durması gerekir kaç seyansta takılır seneya liseye başlıycam ve bundan dolayı öz güven yerlerde .

lütfen yazın doktor bey

Uzman doktor

Sinem hanım uygulanacak olan tedavi 1 – 2 yıl arasında dişlerinizin durumuna göre değişecektir. Tedavi hakkında bilgilendirmeler ve ücret muayene sonrasında verilebilir.

sude

Merhaba ben 14 yaşındayım ve dişlerim ayrık ve çok rahatsızım ne önerirsiniz ? Tel çok zormu yani tedavi sonrası çevremdeki insanlar zor günler geçirdi bu konuda

Uzman doktor

Sude yaşın daha çok genç olduğu için size uygulanacak tek tedavi uygulaması ortodontidir. Bu nedenle bir ortodonti uzmanına tedavi olmalısın. Dişlerin istediğin gibi birleştirilebilir.

melike

İyi gunler.. Ust dislerim yan taraflarda hafif ayriklik var bunun icin lamina mi yaptirmam gerekli? Ve ucret ogrenebilir miyim?

Uzman doktor

Tabiki melike hanım lamina kaplama uygulaması ile istediğiniz estetik görünümlü dişlere sahip olabilirsiniz.

ahmet

engelliyim sgk emeklisiyim sadece üst dişimde az aralık var

Uzman doktor

Ahmet bey ortodonti tedavisi olabilirsiniz. Bir üniversite hastanesine başvurunuz.

melike

Merhaba ben 12 yaşındayım ve ön dişlerim ayrık annem butun dislerin cikinca belli olur dedi bu durumdan rahatsız oluyorum arkadaşlarım gibi fotoğraflarda gülümseyemiyorum napabilirim

Uzman doktor

Melike 18 yaşını beklemelisin. Yada ortodonti diş teli tedavisi ile dişlerin düzelebilir.

buket

merhaba,dişlerimin arasındaki boşluktan rahatsız oluyorum,gülemiyorum hatta insanlarla pek fazla konuşamıyorum bile dişlerimin arasını doldurmak istiyorum ama dolgu olduğunun belli olmasından korkuyorum ayrıca çenemde biraz çıkık ameliyatla çenemi de düzelttirmek istiyorum merak ettiğim şey bunlar belli olur mu ve maliyeti ne kadar tutar?

Uzman doktor

Çene bölgesi için bir çene cerrahisi uzmanı ile görüşmenizde fayda vardır. Diğer diş arası uygulamaları olarak lamina kaplama yada zirkonyum kaplama uygulamaları ile son derece estetik görünüme sahip dişleriniz olabilir.

ebru

Merhaba yaşım 20 ama henüz doldurma dım yapımı yani 20 lik dişim çıkmadı ön iki dişim ayrık doktorum bana dış eksikliğinden dolayı öyle olduğunu söyledi 20 lik dişim çıkınca o boşluk kapanır mı ne yapmam gerek doktor iki dişin eksik demişti ne yapmam gerek beklemeli miyim yoksa tedavisi ni mi yaptırmalı yim bana bu konuda bilgi verebilirsiniz.

Uzman doktor

Ebru hanım bir ortodonti uzmanına muayene olmanız gerekiyor. Doktorunuz gerekli muayeneyi gerçekleştirdikten sonra size bu konuda net bir yanıt verebilir.

aylin

merhaba 22 yasındayım ön dişlerim ciddi anlamda ayrık, bir diş çekilmiş kadar neredeyse. bir çok doktorla görüştüm diş etimde zar gibi bir parca var et parçasıda diyebiliriz, bu sebepten dolayı dişlerim birleşmemiş dişlerimi yaptırmak istiyorum bana bir kaç yöntem sundular siz hangi yöntemi önerirsiniz

ali

Hocam benim üst cenemde iki yan disim doğuştan eksik ve üst cenemdeki 5 disim çok ayrık..dişlerimin birleşmesi mumkunmu..öyleyse nasıl olacak

rabia

Hocam merhaba ben 16 yasindayim ve on disimde ayriklik mevcut. Hangi tur tedavi yontemiyle bu ayriklik kapanabilir ? Ornegin Kompozit dolgu bana uygun olur mu ?

Burak

Hocam benim ön dişlerim ayrık yaşım 15 ne kadara yaptıra bilirim

Okan

Benim ön dislerimin ortasi ayrık,acaba kapatilabilir mi acaba? Bide istanbulda adresinizi ögrenebilir miyim. Tesekkurler

irem

Hocam Merhaba daha 12 yaşındayım ama üstteki 4 dişim seyrek ve üst köpek dislerim eksik, çıkmamış. Ne yapılabilir?

ramazan

hocam akromegali rahatsızlıgı gecırdim dişlerim ayrık oldu ne yapayım

Açelya irem

Benim dişlerim ayrık ve bir dişimde eksikeksik henüz 13 yaşındayım çektirsem tekrar çıkarmı

Uzman doktor

Açelya ortodonti tedavi görmelisin bu nedenle bir ortodonti uzmanına başvurmanız gerekiyor

su

merhaba, ön üst dişlerim ayrık doktora gittim lamina yapacaklarını söylediler ortodontist ile görüştüm tel takamayacağını dişlerimin düz olduğunu söyledi çarpık yada üst üste çıkan dişler için tel taktıklarını söylediler ancak ben dişlerimin bu tedavi yöntemleri ile eksiltilmesini istemiyorum sizce ne yapmalıyım tel ile tedavi edilebileceğini yazmışsınız. kafam karıştı lütfen aydınlatır mısınız. teşekkür ederim.

Serdar

Merhaba hocam. Dişlerimin hepsi aralıklı. Bide olması gerekenden daha kısa. yaşım 14. Hangi tedaviler uygulanır ve maliyeti ne kadar olur. Teşekkür Ederim…

esraaa

Mrb hocam benm on iki disim aralikli ne önerebilirsiniz ?

Kübra

Merhaba hocam benim on dislerimde araliklar var yasim 23 dediginiz dolgu ve lamina tedavileri yapilinca kendi dis rengimizle bir fark olusmayacakmi?

Şahin

Merhaba hocam ön dişlerimin bir kaçı ayrik bunun tedavisi nedir ve bu tedavinin masrafı ne kadardır

Sena

Merhaba,
Ben 16 yaşındayım ve dişlerimin estetik duruşundan çok şikayetçiyim.Köpek dişlerimin birisi yok,birisi ise olması gerekenden küçük boyutta ayrıca ön dişlerimin arasında boşluklar var.Diş teli ile tedavi olamayacağını söylediler. Bu yüzden 18 yaşından önce kaplama olmasının bir imkanı var mı?

Didem

Ben 14 yaşındayım ve tel kullanıyorum ancak iki ön dişimin ortasındaki diş eti dislerimin ayrıkligi yüzünden gözüküyor onun geriye alınması gerektiğini söyledi ve eğer yapılmazsa dislerim eski aralıklığını alabilirmis ne yapmam lazım

fatoş

Merhaba hocam benim dişlerim çok küçük ve aralıklı 1 ml ne yaptirmami önerirsiniz?

Uzman doktor

Fatoş hanım estetik kaplama uygulaması olabilir. Empress yada full porselen kaplama tedavisi olabilir.

Ayşe

Merhaba benim üst ve alt dişlerim ayrık ve sivri yardımcı olabilirmisiniz yaşım 15.

ulya

merhaba hocam 29yaşımdayım benim ön 2 dişim ayrık bırde seyrek ve süt dişlerim gülerken kapatıyorum mecburen rahatsız oluyorum 🙂 nasıl olur bılemıyorum ama bunun tedavisi nedir hangi tadaviler uygulanır acaba?

Deniz

Merhaba; arka dişlerimde eksik olmasından dolayı ön alt dişlerimde ayrıklık var ne yapabilirim bu arada 18 yaşındayım

Nurcan

ön disimin bir tanesinde diseti kaybı var bu giderilmi. giderilme şansı varsa fiyat ne olur.aslinda birkaç işlem daha gerekli en çok diseti eki ne kadar başarı sağlıyor bilmek istiyorum.

fadime

merhaba hocam; yaşım 24 ön dişlerim aralıklı olmasından rahatsızım bir çok doktora göründüm doğuştan 2 dişim eksikmiş ortodonti ve ımlant söylendifakat ımlsnt olmadan geçici ve kısa süreli bir tedavi yöntemi olabilir mi

Zeynep

Merhaba 7 yaşında oğlum var ön dişlerinin arası açık arkalarda süt dişleri daha duruyor yeni dişler çıkınca ön dişlerin arasındaki boşluk kapanırmı acaba.

Methaba hocam ben daha 13 yasindayim biraz sikayetciyim bana ne onerirsiniz ve ne kadara patlarr yada kapanirmi aralarii

Yine ben hocam 🙂
onerdiginiz operasyonda acitiyorlarmi biraz korku varda

serhat

merhabalar ben 26 yaşındayım ve ön dişlerimde ayrıklık var önceden doktora gittiğmde 20 lik dişleriniz çıkınca ayrıklık gidecek denmişti ancak 20 lik dişlerim çıkmasına rağmen halen daha ayrıklık devam ediyor.yaşımın büyük olması sebebiyle hangi tedaviyi önerirsiniz ve ayrıca tel dışında uygulayacağınız tedaviler sonraki yaşantımda sıkıntı yaratır mı ve renk farklılığı oluşur mu.şimdiden teşekkürler

Umut

Merhaba benim on dislerimde hafif Aralık var çok değil o aralıkları kapatmak istiyorum ve dişlerimin beyaz olmasını istiyorum ne kadar maliyet olur ve İstanbulun neresindesiniz.
Teşekkürler

hüsna

benim ön iki dişim ayrik bundan hiç memnun değilim ve en arkada üste ve alta 2 diş olur toplam 4 tanedir bende onlardan biri çekildi ve o dişim benim kendi dişimdi ve birdaha ordan cikmayacak ve ben daha 12 yasindayim implantta benim yaşima olmaz ve bütün dislerim oraya kayacak napabilirim.

hüsna

ve doktor bey ben tel takarim diye dusunuyorum arkadaslarim fogtoraflar cekittiginde ben ağzim kapali guluyorum bunu istemiyorum lutfen cevap yazin

Bilal

Merhaba doktor bey, yaşım 16 anneden gelen ırsi bir yapıyla ön dişlerimin arası açık yapılması için yaşımın 18 olmasımı gerekiyor yoksa bu yaştada yapılabilirmi? Ve tahmini fiyatı ne kadardır? Saygılar.

Cem

On dişlerin ayrık ve köpek dişlerim yandan cikmis ne yapmalıyım tel taktirmak istemiyorum ne yapmalıyım 13 yaşındayım

Buse

Diş ortası acık yakında düğünüm var gülrmıyorum bıle acaba fıyat nedır ogrenebılırmıyım

serhat

merhaba yaşım 15 ön dişlerim ayrılmaya başladı kendiliğinden yine kapanır mı yoksa tedaviye gerek var mı ayrıca küçük azı dişlerime kanal tedavisi yapılacakmış beyaz dolgu estetik gözükecek peki uzun süre kalıcı olurlar mı ?

Teşekkürler

İrem

Bnm ön dişlerim ayrık ve bn bundan rahatsız oluyorum. 16 yaşndayım ve doktor sadrce tel olur dedi. Ya başka çözümü yokmu

Taleh

Fiyatlar hakında bilgi almak istiyorum

Asena

Hocam merabalar benim ön dişlerim ayrıktı ve bonding yaptılar ama dişlerimin eni be boyu daha çok büyüdü estetik olarak hiç güzel durmuyı bondingi söktürüp tel takma durumum var mıdır?

Sinan

selamlar on dişlerimin hem üst hem alt 3 er tane araları biraz geniş bunu orijinalini bozmadan kapatmak istiyorum bide garanti verebikecwginiz başka bir sistem varsa ayete kopek dişleri dediklerimiz bunların da kisalmasini istiyorum bide kök dişlerinin dolgu yapmasını istiyorum ortalama maliyeti ne kadar olur acaba tskler

Elif

21 yasındayım üst çenemde öndeki 6 disimin arasında aralıklar var yirmilik yas dislerimi beklemelimiyim bi tedavi uygulamak icin sıkılasma olurmu daha sonra

Gül

Merhabalr 17 yaşındayım üst dişlerin ayrı alt dişlerin birleşik bana 20 lık dişlerin ciktiktan sonra düzelir dediler öyle olurmuş tel veya diğer tedavileri de yapmak istemiyorum dış bandı var mis sizce uygunmudr sizce ne yapmalıyım??

Kamran

Selam.benim onde 2 dis arali ve ilace olarak da her iki tarafda 2-ci ve 3cu dislerimin de kicik arasi var.irsidir bu yuzden duzelmeyecegini biliyorum hem de yasim 20.hangi tedavi yontemi en saliklidir yani sorunsuz cozum olur.
Saygilarla

Feryadj

Hocam diş aralarımda kücükte olsa 3-4 adet boşluklar var. 20lik dişlerim henüz çıkmadı. Çıktığı taktirde aradaki boşlukları kapatır mı? Yoksa beklemeden dolgu vs yaptırayım mı? Teşekkürler

Zehra

Merhaba, 16 yaşındayım üstteki ön dişlerim ayrık yamuk ve öne doğru hangi tedaviyi önerirsiniz teşekkürler

Onur

Merhabalar üst çenemde 20lik diş çıkartıyorum. Gelişim tamamlanınca üst kesici dişim ile yan kesici dişim arasındaki boşluğun kapanma ihtimali var mı 20 yaşındayım. Teşekkürler

Ayşe

Merhaba doktor bey,
Ben 15 yasindayim benim ön iki dişim ve altlardaki köpek dislerim diger dişlerden ayrık. Ve çok rahatsız oluyorum. Tel tedavisi istiyorum. Telin çıkması ne kadsr sürer? Ve sizce de benim icin uygun bir tedavi mi?

Sevda

Alt disim ayrik 19 yasindayim ne yapilmali

Emre

Merhaba hocam yaşım 20 ön dişlerim ayrik ve cok az önde. Dis teli tedavisi ne kadar sürer ortalama ve fiyati ne kadar olur? Porselen yaptırsam o ne kadar tutar?

Seda yayla

Meraba doktor bey.19 yaşında genç bir kızım ben de de diş ayrılıklarım sebebiyle gülemiyorum dişlerimi sevmiyorum üstteki dört dişim birbirinden ayrı arası boşluklu .acaba ne tür bi tedavi uygulanabilir fiyat ona göre nasıl olur sadece üst dişlerin için sizce ?

Zeynep

Iyi günler 17 yaşındayım ve dişlerim aralıklı tel taksam ne kadar süre dislerimde kalır. SGK lıyım fiyat hakkında da bilgi verirseniz sevinirim

Emre

Hocam yaşım 18 ön 5-6 dişimde ayrıklık var tel tedavisi ile Lamine arasında kararsız kaldım hangisi iyi bir yöntemdir hocam

Beyza

Ön dişlerimde 2 ml kadar ayrıklık var yaşım 31tel tedavisi istemiyorum kompozit dolgu da dişlerde törpüleme oluyor mu hocam ya da siz bana ne önerirsiniz?

Sefer

Merhaba hocam 21 yasındayım ön dişlerimde ayralık var nasıl r tedavi görmeliyim

Guldane

Merhabalar doktor bey benim ust on dislerimin arasi baya acik nasil.kapattirabilirim ve bua aralik kapatma islemini nerelerde yapabilirim.

Demirhan

Merhaba doktor bey benim dişlerim ayrık doktora gittiğimde yirmilik dişlerin zamanla onları kapatıcak demişti böyle bir olay var mı ?

Öykü

Hocam benim üst dişlerimden 6 tanesi ayrık 15 yaşındayım tel taktırmak istiyorum fiyatı kaç tl olur sizce ve ne kadar sürede düzelir?

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce