Diş Eti Şişmesi, Diş Eti Ağrısı, Diş Eti Kanaması, Diş Eti Tedavisi

dis-eti-sismesi

Diş ağrısı ve diş etlerinde görülen şişmelerin nedenleri nelerdir ?

Diş ağrısı ile beraber dişetlerinizde de bir şişme görüyorsanız bu durum dişinizde olan iltihaplanmanın bir göstergesidir. Diş çürüklerini çok ileri safhalara geldiği durumlarda görülen şişmeler artık dişinizi yavaş yavaş kaybetmeye başladığınızın da habercisidir.

Diş bölgesinde oluşan iltihaplanma dişi sararak kök bölgesinde bulunan damar ve sinirleri öldürmektedir. Ağrılarla beraber enfeksiyonun etkisi şişme şeklinde gözükür ve oluşan enfeksiyon çene kemiğine doğru ilerleyerek diğer dişleri de etkisi altına almaya çalışacaktır. Genellikle 20 lik diş problemlerinde sıklıkla rastladığımız bu durumun en büyük nedenlerinden birisi dişin çene kemiğine gömülü kalmasıdır. Enfeksiyon ise ilk olarak çene kemeği içerisinden başlayacaktır. Ağrılar ve şişme bu durumda kendini çok fazla belli eder.

Diş apsesi dışında başka niçin şişme ve ağrılar gözükür ?

Diş hekimliğinde cerrahi yapılan işlemler sonrasında da dişte ağrılar ve dişetlerinde şişmeler gözükebilir. Örneğin oldukça zor geçenn bir cerrahi diş çekimi sonrasında, 20 lik diş ameliyatı sonrasında, cerrahi kompleks bir işlem sonrasında, aynı zamanda birden fazla implant uygulaması sonrasında ağrı ve şişmeler yaşanması doğaldır.

Diş etlerinde düzensizlikler ve şişmeler neden olur ?

Diş sağlığımızı ve diş bakımının tam olarak yapılmamasından kaynaklı diş etlerinde şişmeler ve düzensizlikler görülebilmektedir. Ayrıca diş bakımı dışında

– Tüketilen besinlerin etkisi

– Yanlış kullanılmış olan diş macunları

– Genetik hastalıklar

– Vitamin ve mineral eksiklikleri

– Geçirilen travmalar

– Gündelik yaşam, uyku, stres vb.

Durumlarda diş etlerinde şişmeler ve düzensizliklerin oluşmasında önemli etkenlerdendir.

Diş ağrıları ve dişeti şişmesi tedavisi

Öncelikli olarak bu durumun neden olduğu etkenleri bulmak gerekir. Diş hekimine vakit kaybetmeden gidiniz. Diş hekimi gerekli muayeneler sonrasında teşhis ve tedaviyi koyacak bir tedavi planlamasının ardından diş ve diş etlerinizin sağlığını yeniden sağlayacak müdahalelerde bulunacaktır.

Diş ağrısı ile ilgili diğer öneriler

Acısız, Ağrısız, Kanamasız Diş Tedavisi
Diş Ağrısı Evde Nasıl Geçirilir ?
Diş Eti Şişmesi, Diş Eti Ağrısı, Diş Eti Kanaması, Diş Eti Tedavisi
Baş Ağrılarınızın Sebebi Diş Hastalıkları Olabilir
20 lik Diş Çekimi Sonrası Kanama ve Ağrılar Ne Kadar Sürer ?
Diş Çekimi Sonrasında Ağrı
Hamilelik Sonrası Diş Ağrıları
Ağrıyan Dişe Ne Yapılmalı ?
Yirmilik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ?
Diş Ağrıları, Şiddetli Diş Ağrısı ve Diş Ağrısı Tedavisi
Diş Hekimi ve Diş Ağrıları Hikayesi
İmplant ağrılı ve acılı bir yöntem midir?
İmplant diş tedavileri ağrılı bir süreç mi ?

622 Yorum

Yorum Yaz

Hümeyra

Doktor bey benim diş etlerimde şişmeler oluştu. Diş ağrıları ve diş eti ağrılarımda var soldaki arka dişim sürekli olarak yanağıma batıyor kaymış durumda çıkan yirmilik dişimide çektirdim acaba neden bu ağrılar ve diş etlerindeki şişmeler bana yardımcı olurmusunuz ?

Uzman doktor

Oluşan sorunu ev bakımı ile gideremeyeceğiniz için bir dişhekimine gitmeniz gerekir

Alya

Doktor bey ben ön dişlerimi porselen kaplama yaptırdım. Diş eti bölgesinde şişme oldu. Doktora gittim ağrılarımdan dolayı ve yapılan tedavi sonrasında doktorum bana dişimin kanal tedavi olması gerektiğini söyledi. Porselenler çıkartıldı diş kanal tedavisi yapıldı ve dagha sonra kaplamalar yeniden yapıştırıldı. Yapılan işlemler sonrasında gayet iyi olan diş ve dişetim bu hafta içerisinde yeniden şişme yaptı. Şimdi ise doktora yeniden gitmeye korkuyorum ya olumsuz şeyler söylerse ve yine aynı işlemleri yapmak zorunda kalırsak sizce ne yapmalıyım ?

Uzman doktor

Mutlaka diş hekimine gitmelisiniz ve geciktirmeyin kanal tedavisi öncesi şişliğin aynısı ise kanal tadavisinin tekrarlanması gerekebilir. Yada apikal rezeksiyon yapılır.

Duygusuz

Bir kaç gündür dişetlerimde inanılmaz bir ağrı var ve dişetlerim çok kabarmış durumdalar. Acaba tedavisi nedir ?

Uzman doktor

ön dişetlerinizin şişmesi eğer arka dişetlerinizde de şişme yoksa;grip,nezleye bağlı burun tıkanıklığı nedeniyle ağızdan nefes almanız sonucu dişetlerinizin kuruması sonucu dişetlerinizin şişme ihtimali yüksek demektir.üstsolunum yolu enfeksiyonunuz varsa tedavi ettirmenizi öneririm.ağızdan nefes almak yerine burundan nefes alma alışkanlığı kazanmak gerekir.
birde ön dişlerinizde çürük varsa bu da dişetlerinizde sorun yaratabilir.çürük varsa tedavi ettirmenizi öneririm.saygılarımla

Dilek

Doktor bey belli aralıklarla diş etlerimde şişmeler meydana geliyor. Yine belli zamanlarda da morluklar gözlenebiliyor. Bu sürekli olarak tekrarlıyor. Acaba bu kötü bir durumun habercisi midir ? Ne yapılması gerekir ?

Uzman doktor

Dişeti enfeksiyonu var ve tedavi edilmesi lazım. Kök ağrısı da yapıyorsa kökte de enfeksiyon olmuş olabilir, röntgenle muayene edilmesi lazım.

birgül

doktor bey çok acil önerinize ihtiyacım var dişim 3 gün falan sızladı doktora gittim antibiyotik ve ağrı kesici verdi kullanıyorum ama diş eti de şişmeye başladı bu arada şimdi çeneme vuruyor ağrısı.ayrıca kulağımın ağrımasına da neden oluyor.doktor ayrıca kanal tedavisi gerekiyor dedi ama bu hafta benim final sınavlarım var.şimdilik ağrıyı geçirecek bir şey tavsiye edebilir misiniz?

Uzman doktor

Basit ağrı kesici ilaçlarla günü geçireceksiniz. Antibiyotikler oluşan apseyi bir kaç güne kurutacaktır. Bu ağrılar dişinizi bu kadar ihmal etmenizin bir sonucu

muhammet

Hocam dis etim şişti ve yutkunmakta zorluk cekiyorum ama disimde en ufak agrim yok sebebi nedir acaba

Uzman doktor

Dişiniz apse yapmış olabilir. Mutlaka bir diş hekimine gitmeniz gerekiyor. Bu sizin sağlığınız. Sağlık herşeyden önce gelir.

muhammet

Hocam bu arada isimin yogunlugundan izin alip muane olmam zor acaba agri dindirecek ne kullanmaliyim

sude

doktor bey ben 3 aylik hamileyim dis etlerimde sisme var ayrica sol alt cenemde 20 lik disim sizlamaya basladi kulagima vuruyor bu agri dislerimi her fircalamamda zaten fircayi dis etime yaklastirmam ile dis minelerimin kanamasi bir oluyor sebebi nedir acaba ?

Uzman doktor

Hamilelik dönemlerinde hormonal değişimlerden dolayı dişlerde ve diş etlerinde kanamalar görülebilir. Diş etleri daha fazla hassaslaşma olur. Diş bakımınıza çok özen göstermelisiniz. Diş fırçalamayı bırkamyın ayrıca diş hekiminede gidebilirsiniz. İhmal etmeyin.

Acel

Doktor bey merhabalar 2 – 3 gün önce bademcik şişmesinden şikayet ederek doktora gittim. Doktor bir takım ilaçlar verdi ve ben bu ilaçları kullandığım günden itibareb diş etlerimde şişmeler başladı. Acaba bu diş etlerimin şişmsi normalmidir ?

Uzman doktor

Ağız içindeki enfeksiyon diş etlerini de etkileyebilir. Muhtemelen zaten antibiyotik kullanmaya başladınız. 1 hafta içinde şikayetleriniz geçecektir.

ikbal

Doktor bey merhabalar kolay gelsin benim alt azı dişlerimin olduğu bölgede bir şişlik oluştu. Sivilce gibi bir şişlik bu diş hekimine gitmelimiyim ? Siz ne olduğu hakkında bana bilgi verebilirmisiniz ?

Uzman doktor

Büyük ihtimalle diş kökünüzde bir iltihaplanma olmuştur. Kanal tedavisi yapılarak giderilebilinir.

boncuk

Dis arami dis ipiyle temizledim kanama oldu ve kesildi 2 aydir cok agrio dis fircasi bile degdiremiyorum

Nimet

Doktor bey ben dişlerimi yaptırmaya karar verdim. Ön iki dişim kesildi ve bu ön iki dişime geçici diş yapıldı. Geçici dişler arasında diş eti sıkışmış geçici dişimi çıkarttm et sarkıyor acaba bir sorun mu var ?

Uzman doktor

Dişler kesilirken diş ile diş eti arasına girilmesi gerekir. Bu da iki diş arasındaki diş etini biraz hırpalar.Normaldir. Merak etmeyin bir kaç gün içinde geçer.

sabri

Doktor bey diş eti kanamalarım çok fazla oluyor sebebi ne olabilir ?

Uzman doktor

DİŞ ETİ KANAMALARI, DİŞ ETİ İLTİHABI BELİRTİSİDİR. İLTİHABA SEBEP OLAN NEDERLER ORTADAN KALKTIĞINDA DURUM DÜZELECEKTİR. İLTİHAP SEBEPLERİ, ÇÜRÜK DİŞLER, DİŞTAŞI VB.OLABİLİR

fadime

Doktor bey 2 saat önce kaplama yaptirdim disim yapistirildi. Igne vurdu doktorum dis etlerim aciyor diye, fakat ignenin etkisi gectikce dis etlerim acayip bir sekilde agriyor duramiyorum ne yapmaliyim ?

Uzman doktor

Diş etlerinizin ağrımasında yapılan işlemin mi etkisi var yoksa diş etlerinizde bir iltihaplanma mı söz konusu ?

selim

merhaba hocam , kanal tedavisi nden sonra amalgan dolgu yaptım ve 1 aya kadar agrisi devam etti sonra doktora gittim bi haftalik ilaçlar kullandim ilac bittiginde gene agrisi deam etti sebebi neyden olusmaktadir hocam onerinizle :

Uzman doktor

dişinize yeniden kanal tedavisi uygulanması gerekebilir.

selim

yani, yeniden dolgu yapilmasi gerekir demek istiyorsunuz hocam ucrete mal olmaz insallah |: ( :

selim

hocam bide disimin yarisi kirik ondan agriyo olabilir mi

yeşim

merhaba. benim dişetlerimde aşırı agrı ve şişme oldu. 3 gundur gribim burnumda tıkalı yukarıdaki yorumlarnızad agızdan nefes aldgınız için olabilir demişsiniz. peki budurumda hastaneye gitmelimiyim yoksa kendiliğinden geçermi ? bide dişetlerim kıpkırmızı oldu korkuyorum dişetlerim cekilcek diye lütfen cevap verin :S

Uzman doktor

Mutlaka doktora gidin ve ihmal etmeyin doktorunuzun yönlendirmelerini dikkate almalısınız.

onur

doktor bey bnm dişim agrıyor

onur

hocam benimde dişimin yarısı kırık ondan agrıyor olabilirmi

Uzman doktor

Sizi tedavi etmeden bunu anlamam zor. Lütfen bir diş hekimine gidiniz.

Ali

Slmlar daha önceleri dişim ağrı yapıyordu doktora gitmedim ve tekrar ağrı yapmadi fakat iki gündür ağrı yapan dişimin diş etinde bir şişlik var iki günden bu yana herhangi bir ağrı yapmiyor sadece çok az arasıra bu durumda ne yapmaliym yardımcı olurmusunuz?
Teşekkürler

Uzman doktor

Tedavi olmazsanız ağrılarınızda başlayacaktır. Diş çevresi iltihaplanmış. Mutlaka diş hekiminize gitmelisiniz ve tedavi olmalısınız.

dişimde iltihap var nasıl geçer

beyza

doktor bey alt dislerimin sonundaki et kizarmis sismis aciyo doktora mi gitmem gerek?

Uzman doktor

20 lik dişinizin olduğu bölgede ise ve 20 lik dişiniz çıkmadı ise çıkıyor olabilir. Yada çıktı ise apse yapmış olabilir. Bu durumlarda diş hekiminize gözükmenizde fayda vardır.

tuğçe

doktor bey benim alt kısımdakı dıs etlerım kopmaya basladı bunun sebebı nedır ? ne yapmam gerekır ?

fatma

Merhaba benim doktorum diş etlerim şiştigi için on iki disimin arasini üstten hafif acik birakti sizce bu dogru.mu???

alper

Ust damak dis etleri sisti agiz kokusu yaparmi

adalet

merhaba doktor bey ön dişlerimde diş eti kanaması şişme var diş eti çekilmesi var ne yapa bilirim doktora gittim temizlik yaptırdım yapa bilecek birşey yok dedi doktor lütfen yardımcı olun ne yapabilirim

Uzman doktor

Diş bakımınızı çok iyi bi şekilde yapmalısınız. Bundan sonra diş bakımınıza özen göstereceksiniz. Lütfen bu konu ile ilgili olan makalelerimizi okuyunuz.

Diş eti çekilmelerinde diş bakımı nasıl olmalıdır ?
Diş Bakımı

pınar

doktor bey bnm ön dişlerim porselen kaplama yaptıralı 4 yıl oluyo fakat hiç memnun değilim diş etim morarmıs durumda cok kotu gozukuyo ve kaplamaların yanındaı dişim porselenleri yapıştırırken yapıstırıcı geldı ve iz kaldı zamanla dişimde minik kırılmalar oldu ve su ıkı gundur ınanılmaz bir agrı var dişlerim kanıyor ne yapmam lazm

Uzman doktor

Muayene edilmesi ve büyük ihtimal ile porselenlerinizin değişmesi gerekecektir.

dlmc

Ust on Disimin arkasi kabardi sisti ve cok sizliyo … Diş etlerim şiş… yaklasik 2 ay once 20lik disim alındı alakası var mıdır ? Tuzlu suyla gargara yapsam brazda olsa iyileşme olurmu

Uzman doktor

2 ay önce alınan 20 lik dişinizle bir alakası olduğunu zannetmiyorum burası üst ön dişiniz bu konuda bir diş hekimine gitmeniz ve tedavi olmanız gerekmektedir. Burada oluşan iltihabın kurutulması gerekir. Tuzlu gargara iyileşme sağlamaz.

GÜRKAN

benim dişetlerim kullandığım imünosupresif içerikli ilaçlar,
sebeb oluyor bunun önüne geçebilmem nasıl mümkün olur?
nakil geçirdim onuda belirteyim

Uzman doktor

Diş etlerinizde çekilme mi var ? Çok iyi bir diş bakımı gerçekleştirmelisiniz. Ayrıca diş hekimi kontrollerinizide aksatmayınız.

nilay

Doktor amca (12 yasindayim) benim disimin agrisinin nereden geldiğini net olarak bilmiyorum ama bir disim dikti ve yeni disim cikiyor bir diş arkadada kirik bir disim var ama dolgu yaptırmaya korkuyorum geceleri agrim çok siklasiyo bana evde agrimi 3-4 saat olsa bile geciricek bisey onerirmisiniz tuzlu su etki etmiyor ve qgrim sizce yeni çikan disimdenmi yoksa kirik disimdenmi geliyor lütfen yardimci olun

Uzman doktor

Muayene olmadan bunu anlayamazsın… Doktoruna gideceksin korkacak bir şey yok. Eğer böyle beklersen ağrıların daha da artıcak ve dişlerin güzel olmayacak..

berfin

benim diş etim şişti ve yanagıma vurdu şu an yanagımda şiş ne yapabilirim yrn okulada gitmem lazım bu şişle gidemem.

Uzman doktor

Diş hekimine gitmelisiniz. Dişinizde iltihaplanma olabilir.

esra

Mrb hocam ben 2 gun once dş etimde ki apseden dolayı ameliyat oldum ameliyat oldugum tarafta yuzum ve gozum sisti normal mi ??

Uzman doktor

Cerrahi işlemler sonrasında bu tür durumlar gözlemlenebilir. Kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Doktorunuza konu hakkında bilgi veriniz.

buket

Doktor bey, benim sağ arka dişim apse oldu. Yeni çıkıyormuş. Doktorum bana ‘alttaki diş, diş etini eriterek gelir, ancak bu diş eti kalın gelmiş. ” Antibiyotik ve ağrı kesici yazdı ama bir işe yaramıyor. Şişik ve apseli. Doktorum ilaç tedavisinden sonra diş etini biraz keseceğini söyledi. Bu işlemi yapmadanda, şişikten , iltihaptan kurtulmak için, dişin sorunsuz büyümesi için ne yapmalıyım ?

Uzman doktor

Sanırım 20 lik dişinizden bahsediyorsunuz. Bu gömülü kalmış durumda ve iltihaplanmış bu dişinizden kurtulmanız gerekmektedir. Diş hekiminiz bu dişinizi apse kuruduktan sonra çekecektir. Sorunlu bir diş ve çekilmesi gerekir.

duygu

Ön alt çenemdeki diş etim şişti diş ipiyle ve ağız suyuyla temizlemeye çalıştım ama şişlik inmedi ne yapmalıyım hicbirsey isiramiyorum

Uzman doktor

Bölgede apse oluşmuş olabilir. Bu tür işlemler daha fazla zarar vererek ağrı çekmenize neden olacaktır Mutlaka bir diş hekimine gitmeniz gerekir.

Ali

Hocam merhaba. Ben küçük bir diş eti apsesi sebebiyle cerrahi işlem gördüm. Ön alt diş etini komple cerrahi tedavi ettiler. Ancak işlemin üstünden 20 gün geçmesine rağmen işlem yapılan bölgede şişmeler var. Hafif de acı var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim

Uzman doktor

Görmeden bu konuda müdahale etmek doğru olmaz.. Ödem oluşmuş olabilir. Sigara yada alkol buna bağlı etkenler sebebiyet olabilir. Ayrıca doktorunuzun önermiş olduğu bakımı yapmadıysanız veya eksik bakımda buna neden olabilir. Mutlaka tedaviyi gerçekleştiren doktorunuza görünününüz.

metin

merhyaba doktor bey dişimde intihaplaşma var nasıl geçer

Uzman doktor

Bu durum ancak diş hekiminin müdahalesi ile tedavi edilebilir. Mutlaka diş hekiminize tedavi olmalısınız.

mert

yüzümün sol tarafı gözüme kadar iltihaplanma yüzünden hepsi şişmiş üç gündür böyle ilthap kurutucu ve ğalğala kulanıyorum ne zaman geçer veya tedavisi nasıldır
ağrıda vardır

Uzman doktor

Doktorunuzun vermiş olduğu ilaçları kullanmaya devam ediniz.

zehra

mrh doktor bey benimde arka dişsllanıyo ve dişetlerimde de hafif şilik ve ağrı var ne yapmalıyım ve düzensiz fırçalmadan olurmu

Uzman doktor

Diş taşı oluşumundan kaynaklanıyor olabilir. Bir diş hekimine giderek muayene olmalısınız.

cihan

merhabalar. ağzımın sol kısmında özellikle sıcak soğuk temaslarında büyük bi sızı ve devamında da ağrı oluyor. ben bunun kanal tedavisi olan dolgu dişimden kaynaklandığını düşünüyodum. doktora gittim. kanal tedavisi olan diş sızlamaz dedi. panoromik röntgen çekti. bişey yok orda dedi. diğer dişlerime ufak dolgular yaptı yolladı. benim hala dişim zaman zaman sızlıyo. ve ağrıya dönüşüyo dayanılmaz bi hal alıyo. diş etlerime ceneme vuruyor ne yapacağımı bilemiyom

Uzman doktor

Bölgede iltihaplanlama olabilir. Dişiniz ağrıyorsu yeniden kanal tedavisi olması gerekebilir.

ayşenur

merhaba ben 18 yaşındayım galiba 20 lik dişlerim çıkmakta ve diş etlerim çok aciyo şişmeler başladı ne yapacagımı bilmiyorum

Uzman doktor

20 lik dişleriniz çıkarken sızlamalar olacaktır. Doktorunuzun önereceği ağrı kesici ilaç kullanabilirsiniz.

Mustafa

Merhaba doktor bey Sizce tuz ile diş fırçalamanın bir sakıncası varmıdır?

Uzman doktor

Tuz dişlerde aşınmalara neden olur ve dişlerinizde istenmediğiniz bozukluklar oluşur. Dişleriniz parlaklığını yitirir. Tuzla dişleri fırçalamak doğru bir bakım yolu değildir.

perihan

doktor bey mrb benim 5yıl önce ön üst dişimin birinin üzerine dişimin yarısını kaplayacak şekilde diş etim uzadı.bu yıl diş hekimine uzayan eti kestirdim operasyon sonrasında disimi kaplayan etin dişimin icini tamamen oyduğunu ve kocaman bir boşluk oluştuğunu gördük o bölgeye geçici dolgu yapıldı ancak diş etim çok hassas sürekli agrı yapıyor kızarık ve yumusak bir görünümde en ufak bir sey deyse inanılmaz acı veriyor bu operasyondan sonra tüm diş etlerimde agrı oluyor sürekli diş hekimim bir çare bulamadı ne yapabilirim bu sorunlu dişim için.

Nevin

Mrb benim bir ay sure icerisibde ust on disimde ilk once agri oldu sonra agrisi gecti ust disimin etinde sisme oldu bu ne anlama geliyor

Uzman doktor

Dişinizde iltihaplanma olduğu anlamına geliyor.. Mutlaka bir diş hekimine tedavi olmanızı öneriyorum.. Bu konuyu ihmal etmeyin..

Nevin

Peki disimi falan cekmezler dimi?

Uzman doktor

Eğer diş kökünüzde herhangi bir sorun yoksa dişiniz çekilmez..

kübra

1.5 ayönce dişime tal taktırdım we sol taraf 6 numaralı dışımın damaga dogru olan iç tarafı yaklasık 2 haftadır şiş çok canım yanıyor acaba normal mi ve naparsam gecer

Uzman doktor

Diş temizliğinize çok iyi özen göstermelisiniz. Özellikle tel tedavilerinde bu daha hassas bir konu olmaktadır. Bölgede iltihaplanma olmuş olabilir. Mutlaka doktorunuza gözükmelisiniz. İhmal edilmemesi ve müdahale edilmesi gereken bir durumdur.

saliha

şey benimde diş etim şişti yani adı kismiş çok zararı olur mu? 🙁 ameliyat yapıcaklar bayıltırlar mı ameliyattaa :/ 😀 🙁

Uzman doktor

lokal uygulanır…

knbrk

İyi günler hocam. Benim bir şikayetim vardı yardım ederseniz çok minnettar olacağım. Ön dişlerimden biri kanal tedavili zamanında çok çektim. Şimdi ise kanal tedavili dişimin üzerinde bir baloncuk oluştu. Zaman zaman iniyor, zaman zaman şişiyor. İçerisinden gri renkli bir sıvı çıkıyor patladığı zaman. Bastırdığım zaman acıyor. Aynı zamanda sadece baloncuğun üzerine parmağımı koyduğumda dilim ile damağıma bastırdığımda (baloncuğun tam arkasına) parmağımla dilimin oluşturduğu baskıyı hissediyorum. Acı olmuyor bu durumda. Üst dişlerimin üzerinde bu baloncuk ve konuşurken, yemek yerken hissediyorum bu baloncuğu. Çok rahatsızım bu konuda. Bir kaç diş hekimine gittim film vs. çektiler ve acilen dişimin çekilmesi gerekliymiş. Ön dişim olması sebebiyle çektiremiyorum işlerimden falan. Kısa bir çözüm var mı yardımınıza ihtiyacım var lütfen esirgemeyin şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

Uzman doktor

Bu durumda diğer doktorlarınızın dediği gibi sorun büyük olabilir. Tedavi etmeden yine bu konu hakkında son kararı vermek istemem ama dişiniz için geç kalınmış durumda anladığım kadarı ile eğer çekilirse yerine implant tedavisi yapılabilir. Muayene gelin ve bunu geciktirmeyin. Diğer dişlerinize de bu durum geçebilir.

Caner

Hocam benim sağ alt lateral kesici dişin çakılı olduğu diş etinde şişme var. Fırçalayınca çok kanama oluyor. Hiç acı çekmiyorum, değişik semptomlar göstermedi. Bebeğinde dişleri çıktığı için huzursuz geceleri uyku sorunu ve stres var sebep bu olabilir mi? Böyle ise ne yapmalıyım? Diş hekimine danıştım ağrı kesici ve gargara verdi ama ağrım yok ki benim…

Uzman doktor

Ağrınız olmuyorsa ağrı kesici ilaçlarınızı kullanmayın dişinizde de bir şey yoksa strese bağlı olarak ve uykusuzluğa bağlı olarak bu tür hormonal değişimler olmuş olabilir. Mutlaka diş bakımınıza özen gösteriniz. Emzirdiğiniz dönemler diş sağlığı açısından çok önemli dönemlerdir.

muhammed

hocam kanal tedavisi yaptım 2 seyansta biter dedi ilk seyanstan sonra 3 gün geçti ve kanal tedavisi yapılan dişimin kısmı bem beyaz olmuş durumda şişmis ne yapmam gerekir

ömer

Slm doktor bey ben 13 gün oldu sigaray biraktigim dis etlerimin agrisindan duramiyorum en cok ta 20 lik ve bu alt ön 4 dis etleri sigara ile alakasi warmi

Uzman doktor

Bu konuda mutlaka bir diş hekimine gitmelisiniz. Diş taşlarınızı temizletmeli ve diş bakımına özen göstermeye başlamalısınız. Şu nedenden dolayı ağrıyor diyemeyeyiz. Kontrol edilmesi gerekmektedir.

Ali

Selam benim diş etlerimde kanama var ağrı yok damaklarım acıyo doktora gittim üst damağım da dişlerimin kurtulduğunu söyledi tedavi için 1600 Euro istedi ne yapmam gerek

Uzman doktor

Fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Tedavi olmalısınız. Eğer fiyat yüksek ise sizin için başka diş hekimlerinde fiyat araştırması yapabilirsiniz.

derya

doktor bey soltarafımda ceneye yakın olan arka disimde dis eti sısmesi ile meydana gelen bi agrı oldu gis etim sisiti ve disimede agrı yapıyorr dısımın uzerine bastıramıyorumm sebebi nedir ve dktor nasıl bir tedavi uyugular ?

Uzman doktor

20 lik dişinizde mi gerçekleşti bu durum iltihapladan kaynaklı bir ağrı olabilir. İltihap kurutucu uygulama ve sonrasında dişiniz çekilebilir.

gkhan

Hocam .bnim dis etlerimde cekilme .ici beyaz mercimek tanesi gibi iltihapli sislikler.ve dislerimde kayma olustu.yaygin anksyete bozuklugum var . Bu pskolojik rahatsizligimin dislerimi bu hale getrmis olabilirmi.saygilar….

Uzman doktor

Olabilirde başka bir problemde olabilir. Bunun nedenini öğrenebilmek için muayene olmalısınız. Muayene sonrasında net bir yanıt verilebilir. Kontrol etmeden bu konuda net bir şey söylemek sizi yanlış yönlendirmemize neden olacaktır.

muzaffer

hocam merhabalar 20’lık dıslerımı cıkartıyorum agrısının olmasının normal oldugunu bılıyorum ama kopek dısının hemen sag tarafındakı dısım sızlıyor, dokunamıyorum bıle yemek yıyemıyorum yemek yerken veya normal konusurken en ufak bır temas olsa dısımı sızlatıyor canım yanıyor ve damaklarıma agrı vuruyor agrı kesıcı kullanıyorum ama pe faydasını gormedım unıversıtemın bıtmesıne ıkı ay var ıkı ay boyunca dıscıye gıdemem sızın tavsıye ve onerılerınız nelerdır hocam ?

Uzman doktor

Bu durumlar dişinizin iltihaplandığını göstermektedir. Diş hekimine gitmediğiniz müddetçe ve ilthap kurutulmadığı müddetçe ağrılarınız bu şekilde olmaya devam edecektir. Geç kalırsanız dişinizi kaybetme ihtimaliniz ve diğer dişlere bu durumun yayılma ihtimali yüksek..

sumeyye

Merhaba doktor bey ben 16 yasindayom ve 20lik disimin yarisi cikti ve damagimda sisme oldu. Ne yapmam gerkoyor . Teşekkürler.

Uzman doktor

İltihaplanma oluştu ise dişinizin alınması gerekiyordur. Mutlaka bunu ihmal etmeden doktorunuza gösterin.. Ağrılara neden olabilir.

Mert

12 Yaşındayım ama azi dişimin yanında et şişti.Ne yapmalıyım?

Uzman doktor

İltihaplanma olabilir doktorunuza giderek muayene olunuz.

Mert

Birde bu 2. Defa oluyor yardım ederseniz sevinirim.

bilgen

Merhaba doktor bey oncelikle sabirla sorularimizi yanitladiginiz icin cok tesekkurler… benim de onde ust dort disimde porselen var, bir disimin arkasini doktor kapatamamis sanirim yiyecek icecek biriktiginden iltihaplanip sisiyor fircalamada kanama yapiyor. Suanda 2 aylik hamileyim asil sorunum 2 disimi bebegin ihtiyacindan dolayi sanirim kaybediyorum. Dislerime ozen gosterdigim icin disin bozulmasi gozle goruluyor siyahlasmaya yuz tutmus yemek yiyemiyorum erteledikce dis etimde once bir sonra iki tane sivilce benzeri sislik olustu bu nedir sizce ve kadin dogum doktorum tedavi olabilecegimi soyledi sizce de olabilir miyim? Cok tesekkurler…

Uzman doktor

Teşekkür ederim bilgen hanım.. Hamile olduğunuzdan dolayı iki dişinizi kaybedeceksiniz diye bir şey yok. Öncelikle bunu aklınızdan çıkarın bu yanlış bir bilgidir. Diğer sorunlarınıza gelince yanlış yapılan bir uygulama olabileceği gibi buradaki en büyük ve en önemli sorun diş bakımının eksik ve yanlış yapılmasıdır. Dişlerinde iltihaplanma var öncelikli olarak problemli dişlerin durumu kontrol edilmeli ve tedavileri yapılmalıdır. Eğer genç kalınırsa vbe ertelenirse oluşan iltihaplanmalar bebeğinize de zarar verebilir. Doğum doktorunuzun desteğini de almıssınız ve tedavi edilmesinde bir sakınca görmemiş tedavilerinizi ertlemeyiniz. Diş hekimine gidiniz. Doktorunuza hamileliğiniz hakkında bilgiler veriniz. Diş hekiminiz size bir ilaç vb. tedavi seçeneklerinden doğum doktorunuzu da haberdar ediniz ve ona danışmadan ilaç vb. kullanmayınız. Röntgen filmi çektirmemeye özen gösteriniz.

Ülkü

iyi akşamlar diliyorum. dün sabah 11 sularında sağ üst dişetimde ağrı hissettim. yaklaşık 1 ay önce yaptırdığım kaplamadandır diye düşündüm ama yine de ihmal etmek istemediğim için hemen diş doktorumu arayıp randevu aldım. bu arada ağrı kesici alıp her zamanki gibi ağız bakımımı yaptım. randevu saatine yakın saatlerde üstteki ağrı dindi ama bu defa sağ alt çene kemiğimde ve dişimde dayanılmaz bi ağrı başladı. dişçim gerekli kontrolü yaptı ve ne sağ alttaki dolguda ne de üst kaplamada bi sorun olduğunu her şeyin normal olduğunu ama bi süre tuzlu su ile gargara yapmam gerektiğini söyledi. bu sabah uyandığımda 20’lik dişimin arkasındaki dişetinde şişlik farkettim. ayrıca şunu da belirteyim gece boyu sağa döndükçe uykumdan uyandım ve sırt üstü uyudum. ne kadar doğru yaptım bilmiyorum ama antibiyotik başladım kendimce zira sağ tarafa en ufak bir şey çiğnediğimde veya elimi çeneme koyduğumda beynim uçuyor gibi hissediyorum. sağ üst çenedeki ağrı da yaklaşık yarım saat önce yine başladı.sorunu yeterince anlatabildim mi bilmiyorum ama madem her şey yolunda görünüyordu bu ağrı ve şişlik neden olabilir? ve antibiyotik başlamam doğru olmuş mu? teşekkür ederim.

Uzman doktor

Kesinlikle doktorunuzun önerisi olmadan antibiyotik kullanmayınız. Yaşınızı yazmamıssınız fakat bu ağrılarınızın nedeni 20 lik dişinize bağlı olarak çıkan bu dişiniz hatta dişleriniz diğer dişlerinize baskı yaparak bölgede ağrı oluşmasına neden oluyor. Hemen antibiyotiği bırakın. Ağrınız şiddetli oluyorsa ağrı kesici alabilirsiniz. Röntgen filmi ile doktorunuza yeniden başvurun 20 lik dişlerinizin durumunu kontrol ettirin.

Deniz

Doktor bey 17 yaşındayım ve bir hafta önce 39,5 derece ateşlendim geçirmem zor oldu daha sonra ağzımda ve dilimde yaralar çıktı.dişlerimde tel var önce onlar yüzünden sandım ama sonra üst diş etim şişti be bu yanağımın şişmesine neden oldu çok ağrıyor ve şişme 2 gündür devam ediyor nedendir ve ne yapmam gerekir? Doktora danıştım ama gargara ce ağrı kesici verdi sadece

Uzman doktor

Bir kaç güne kadar bir şeyiniz kalmaz. Eğer ağrılarınız devam ederse muayene için tekrardan diş hekimine gidiniz.

Yunus Emre Aykır

Doktor bey 30 yaşındayım. Alt damağımın iç ön kısmında şişmeler oluyor iki üç aydır. Şuandada alt damağımın dış kısmında nohut tanesi kadar şişme var ve bu bir haftadır var. Diş etimi kaşındırıyor ve dişimi ağrıtıyor. Ayrıca diş etlerime elimle dokununca diş diplerim kanıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Uzman doktor

Yunus bey bölgede apse oluşmuş ve diş eti çekilmeye başlanmış.. Bir an evvel diş hekimine giderek apsenin kurutulması gerekli.. Eğer önlem almazsanız dişinizi ve dişlerinizi kaybedebilirsiniz.

mehmet

benim sağ alt dişimde çürük vardı dolgu yaptırdım dolgu yapılırken kanama oldu.dolgudan sonradolgu yapılan dişile yumuşak şeyler bile yiyemiyorum üzrerine bastıkça acıyor sizce neden olabilir dişimi dolgu yaptırali 3 yafta oldu dahala aynı

Uzman doktor

Dişinize kanal tedavisi yapılması gerekiyor.

derya

Merhabalar doğum yapalım 3 ay oldu ve o günden beri sağ taraftaki dislerim sırayla ağrıyı kulagima vuruyordu ama şimdi sağ altta azı disimden yirmili disimkden doğru bir şişlik var ve agri yo k sadece azı disimden hafif bir hassasiyet var bu şişlik dışarıdan bastırdığı zamanda çok hafif veriyor dışarıdan fazla belli değil disim kanal tedavisi ne yapmam gerekiyor

Uzman doktor

Ağrılarınız 20 lik dişinizden kaynaklanıyor olabilir. Yada azı dişinizin olduğu bölgede bi iltihaplanma söz konusu olabilir. Bu durumun nedenini bulabilmek için tedavi olmalısınız. Yakınınızda olan bir diş hekimine bu konu ile ilgili başvurabilirsiniz.

Bahattin

Merhabalar Kolay Gelsin , ön diş etlerimin önünde ve arkasında şişme ve ağrılar oluştu ve ön dişlerimin arkası diğer dişlerime göre cok sarardı nasıl fırçalamam gerekiyo kaç günde bir ve ön diş etlerim yavas yavas çekiliyo ne yapmalıyım

Uzman doktor

Günlük olarak diş bakımınızı gerçekleştirmelisiniz. Ayrıca diş hekimi kontrollerinizi de ihmal ettiğiniz gözüküyor mutlaka bir diş hekimine başvurmalısınız ve muayene olmalısınız. Ayrıca diş ipi kullanımı ve ağız gargarasınıda ihmal etmeyiniz.

Fatih

Hocam 20’lik dişimi operasyonsuz çektirdim. 2 gün sonra damakta kılcal damar şeklinde bi kabarma meydana geldi. Ağrısı en az 20’lik diş ağrısı kadar şiddetli. Ağrı kesici fayda göstermiyo ne yapmam gerekir.şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür eder. İyi çalışmalar dilerim.

Uzman doktor

Tekrardan ağrılarınız için doktorunuza gözükebilirsiniz. Fakat 20 lik diş çekimi sonrasında bu durumun oluşması normaldir. Ağrı kesicilerle durumu hafifletmeye çalışacaksınız.

4 gundur atesliyim ust damagimda ki dislerin ic tarag
Finin neredeyse yarisi şismis durumda arti yirmilik disim cikuyor sanirim cok agriyor ve yanagimin icini yara etmis durumda agzimin hemen hemen her tarafinda bir cik yaralar var ne yapmam lazim lutfen yardim edin

Uzman doktor

İltihaplanma olabilir. Buradan bir şey söylemek doğru değil mutlaka bir diş hekimine tedavi olmalısınız. Geciktirmeyiniz.

hilal

Merhaba doktor bey. Benim arka tarafta dolgu olan dişimde kenarında kırılma oldu. Ben pek önemsemedim. Daha sonraları diş etlerim çok hassaslaştı bazen hafif bir çarpmayla dahi kanıyor. Bu sabahta diş etimde şişme meydana geldi. Bu ciddi bu durum mu acilen doktora gitmeli miyim

Uzman doktor

Evet dişetlerinizde problem var bu durumu ciddiye almalısınız ve mutlaka bir diş hekimine görünmelisiniz. Oluşan diş taşları temizlendikten sonra diş bakımınız konusunda doktorunuz size yapılması gerekenler konusunda bilgiler verecek sizde günlük olarak dişlerinizi fırçalamaya ve diş bakımınızı eksiksiz olarak yerine getirmeye çalışmalısınız.

ismail özkan

hocam kolay gelsin benim sorunum dişime kanal tedavisi yaptırmak için gittim uyuşturucu yerine yanlışlıkla kanal tedavisi sırasında başka bir iğne uygulanıyor onu yaptılar yaparken acı hissettim sora acı dahada arttı doktoru uyardım bir anda eli ayağı tutuştu yanlış iğne yaptığını farketti hemen uyuşturucu iğneyi yaptılar benim elim ayağım titremeye başladı tansiyonuma filan baktılar sora kusura bakmayın dediler yüzüm şişdi antibiyotik verdiler kullanın iner dediler şu anda 1 gün geçti ve sol tarafım şişik yanağım filan hassaslaştı dokununca ağrı oluyor azda olsa bunun aksi bir etki yaratma durumu olurmu sanırım vurdukları iğne anestezi iğnesiydi uyuşturucu değilde .

pınar gök

agzımda 6 ay önce köprü yaptırmıstım.şimdi 3 gundur kopru yapılan kısımda sızı ile başladı,su an o kısımla batma ve agrı hıssedıyorum.dışlere dokundugumda acıyor,acaba dıs etlerım mı ılltıhaplandı. (dıs etımde de 2 gun önce kanama olmustu)

Uzman doktor

Yapılan köprünüzün tekrardan kontrol edilmesi ve batan kısım bölümünde işlem yapılması gerekir. Bu kontrollerde dişetlerinizle ilgili olan sorunlarda görülebilir.

Niko

Doktor bey benim üst damakda oluşan şiş yüzündən sağ yanak cok kötü şışmışdir.oda soguk içececek yüzündən oldu.bana nasıl bir tedavi önerirsiniz?

Uzman doktor

Kendiliğinden inecektir..

Asli ozcan

Merhaba doktor bey, bir haftadir ust damagimda bir sislik olustu olustugu gun kbb doktoru yumusak doku iltahabi oldugunu soyledi ve antibiyotik agri kesici ve majezik gargara verdi 2-3 gun kullandim fakat gece agriyla uyanmaya basliyordum, disciye gittim oncelikle kist olabilir diyerek rontgen cekildi ve temiz buldu. Sol on disimden suphelenerek kokune bakti ve iltihabin dis kokunden baslayarak degil ama mevcut iltihabin dis kokune kadar inmis olabilecigini soyledi iltahabi patlatarak pamukla biraz temizledi, extra bir antibiyotik be gargara verdi. Ben 3 gunde bunlari kullandim, bu sabah kalktigimda ust damagimdaki sisligin inmedigi gibi birde dislerime yakin dis etleriminde sistigini farkettim, iltihabi patlattiktan sonra agrim olmadi hic su anda yok, 1 ay evvel sinuzit olmustum bununla ilgisi olabilrmi? 1 haft oldu henuz ama bu ne zaman gecer baska bi oneriniz barmi acaba

Uzman doktor

Diş hekiminizin önerilerini harfiyen yerine getirin ve ilaçlarınızı kullanmaya devam edin.. Bölgedeki apsenin mutlaka kurutulması ve gerekli tedavinin gerçekleştirilmesi gerekicek. Bu durumu ihmal etmeyiniz. Ağrılarınızı olmaması sorunun büyük olmadığı anlamına gelmediğini düşünmeyiniz.

mehmet

sag arka ust disimde gozume kadar bur siskinlik olustu. agriyan disim curuk nedeniyle yillar once cektirmistim.simdi cok agriyor gecici ve etkili bir cozumu varmi,

Uzman doktor

Yanındaki dişler apse yapmış olabilir. Bu nedenle ağrılarınız var. Yapılabilecek tek şey diş hekiminize giderek apse kurutucu tedavi görmenizdir. Başka çözüm yolu yoktur.

Mustafa S.

İyi günler Doktor Bey, benim sağ alt 20 lik dişimin üzerinde bir et parçası büyümeye başladı çok fazla ağrı yapıyordu, doktora gittim bana 20 lik dişinin tamamının çıkmasına çok az kalmış, tamamı çıkınca tekrar muayene edelim dedi. Bana bir ağrı kesici ve antibiyotik verdi. Şimdi et parçası o kadar şişti ki 20 lik dişim iyice kayboldu. Çok fazla ağrı yapıyor, geceleri uyutmuyor, her 3-4 saatte bir ağrı kesici almam gerekiyor. 15 gündür acı çekiyorum artık dayanamayacağım eğer dişi çekmek çözümse en kısa zamanda dişimi çektireyim. Teşekkürler..

Uzman doktor

Apse oluşmuş bana kalırsa dişin çekilmesinde fayda vardır. Durum daha kötüye gidebilir.

merve

Benim disim dun e agriyodu ve sag tarfimda gozume kadar siskinlk oldu doktara gtm ama agri kesici verdi ama hala sisknlgim devam edyo napalrm

Uzman doktor

Burada apse oluşmuş olabilir. Doktorunuz apse kurutucu verdimi ?

simge

Merhaba doktor bey ben yaklasik 10 ay once 20lik dis ameliyati gecirdim ancak o gunden beri o bolgede agri ve dis etimde kasinti ve sisme var bu durum normalmidir. Kulagima da vuruyor

Uzman doktor

Bölgede apse oluşmuş olabilir. Bu durumun ihtimali çok yüksektir. Mutlaka diş hekiminize giderek muayene olunuz.

samet

hocam ismim samet diş etimde şişme var ne ağrı ne sızı hiç bişey yok bunun açıklayıcı bi sebebi olabilirmi diş etimin şişmesinin

Uzman doktor

Samet bey.. Diş etinizin şişmesi apse yada apse belirtisidir. Düzenli olarak diş temizliği yapmadığınızı ve diş hekimi kontrollerinizi ihmal ettiğinizin bir göstergesidir. Bugün ağrı yapmaması yarın yapmayacağı anlamına gelmemektedir. Mümkün olduğunca hızlı bir şekilde diş hekiminize görününüz.

ahmet

Merhaba hocam azı disim ve onun yanında ki büyük disimin arası agriyor. Sadece yemek yerken temas edince agriyor normal zamanlarda agrimiyor. Çürük mu yoksa diş etinden dolayı mi

Uzman doktor

Büyük ihtimal çürüme başlangıcıdır. Diş hekiminize görünün dişlerinizi düzenli olarak yemeklerden sonra fırçalayın ve diş araları için mutlaka diş ipi kullanın..

samet

hocam meraba 14 yaşındayım dişimin dibindeki diş etleri azar azar şiş sebebi varmıdır

Uzman doktor

Vardır. Diş hekiminize görünün.. Oluşan diş taşlarınızı temizletin aynı zamanda günlük olarak diş bakımlarınızıda uygulayın..

hanife

Benim son 2 haftaya yakin diş etlerim.çok hafif sisiyo uykudan uyaninca diş etlerimin şiştiğini görebiliyorum ama diş bakimi düzenli yapiyorum bi sure sonra şişlikler iniyo her sabah boyle oluyor önceden boyle biseyle karsilasmazdim 20 ilk disimde cikmadi bundan da olabilirmi

Uzman doktor

Hayır.. Düzenli olarak diş fırçalaması yetmez.. Diş hekimi kontrolleride şarttır. Diş hekiminize gidin ve diş taşlarınızı temizlettirin..

hanife

20 lil dizim cikmadi dişlerimde değil diş etlerimde oluyor ve hepsinde değil sadece on dişlerinde oluyor

Hakan

merhaba, benim ön alt dişimin bir tanesinde diş eti çekilmesi var büyük ihtimal meyve yerken oldu bunun tedavisi mümkün mü?

Uzman doktor

Diş hekimine giderek diş taşı temizliğinizi yaptırınız ve dişlerinizin bakımını ihmal etmeyiniz.

filiz

Merhaba. Ben 3 aylik hamileyim arka ust sag ve sol dis etlerimde sisiklik var dokundugum an kaniyorlar. Ne yapmam lazim hamile oldugum icinde herseyi kulanamiyorum. Dis doktoruna gidicem ama oda cok ileri bir tarihe randevu verdi.

Uzman doktor

Başka bir diş hekiminden randevu almayı deneyiniz. Hamilelik döneminizin ilk 3 ayından sonra yani ikinci 3 aylık dönemde işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Son üç aylık dönemde yine işlem yapılmaması gerekir.

azize

kızım 6 yaşında ön üst dişi sallanıo ama sallanan dişin diş etinde şişlik var…
agrimioda…neden ola bilir ve napalım…yardımcı olursanız sevinirim.. TEŞEKKURLER..

Uzman doktor

Alttan diğer dişleri sürülüyor olabilir. Muayene ile daha net anlaşılacaktır.

Burcin

Iyi aksamlar Doktor bey, ben Almanyadan yaziyorum, adim Burcin ve 21 yasindayim henüz. 4 sene öncesi bu dis etti sisme rahatsizligim basladi. Bi sabah kalktigimda agzimi kimildatamiyor ve zor konusuyordum. Cok korkunc bi görünüme yol acmisti. Direkt o sabah hastaneye gittim ama ne yazikki bana gerekli bilgi verilmedi, ve tedavi eden Doktorda ne oldugunu söylemedi bana cünkü dislerim gayet temizdi, dislerime cok önem veren biriyim, günde iki kez hatta bazen üc kez fircalarim üstelik dis ipiylede temizlerdim, ve senede iki kere dis doktoruna gidip dislerimi temizlettirirdim. O gün hastanede Doktor dis etimi resmen degisik bir aletle yakti, cünkü artik dislerimin arasindan cikiyordu, hala nasil agladimi unutamiyorum. Gülmeyi unutmustum artik..
Ve 4 sene gecti hala bu sorunu yasiyorum pskolojig olarakda beni cok etkiliyor.. Kac hastaneye gittim cok care aradim ama ne yazikki hala sürekli sismeler oluyor.. Bana yardimci olabilirseniz cok sevinirim..

Uzman doktor

Diş etlerinde iltihaplanma oluşmuş bunun için bir periodontoloji uzmanına danışmalısınız.

ayse

Merhaba doktor bey diş etimde kanamalar oluyordu 2ay tedavi edildi. Dolgulara geçtik sağ üst azı dislerime dolgu yapilirken kanama tekrar basladi ve işlem 2 saat sürdü. Doktorum artık dolgu yapamayacağını ve diş eti tedavisine geri dönmem gerektigini söyledi. 3 gündür ağrı çekiyorum ne yapmam gerekiyor?

Uzman doktor

Diş eti tedavisi ve günlük olarak diş bakımını eksiksiz olarak gerçekleştiriniz.

Gülçin

Merhaba;

Dişlerim kaplama yapılmak üzere kesildi dolgularım diş etlerime kadar indiği için diş etlerimden temizlerken bayağı zedeledi doktor ve açık bıraktı 2 gün sonra geçicidiş taktı fakat yapılan geçici diş diş etlerimin şişmesine sebeb oldu ve ben ağrıdan dolayı uğraşırken geçici diş çıktı doktoru arardım geçici diş etine baskı yapmış galiba takma onu dedi 2 gün sonra diğer dişlerim takılacak ama inanılmaz bir sızı ağrı kesicilerde 2 saate etkisini kaybediyor diş etlerimde sızlıyor acaba apse yapıyor olabilirmi?

Uzman doktor

Bu durumu diş hekiminize danışmalısınız görmeden birşey söylemek zor.

GÜL

Merhaba dişimde hassasiyet vardı kaplama yapalım dendi kaplama öncesi dişim kesildi kalıp ölçüsü alındı. 1 haftadır 3*1 ağrı kesici,2*1 antibiyotik içiyorum.Bu süreçte dişte hassasiyet artarmış doğru ama diş etim inanılmaz ağrıyor.Ağrı kesici ancak 2 saat etkili olabiliyor.Sanki diş etimde bir damar atıyor ve zonkluyor.Normalmidir ve dıştan anestezik bir şey sürebilirmiyim. (eczanede çalıyorum.)

Uzman doktor

Gül hanım.. Kesilen dişlerinizin üzerinin geçici plastik kaplamalarla kapatılması gerekir eğer açıktalarla ağrı yapar.Diğer bir sebep ise dişlerin fazla kesilmesi sonucu sinire yaklaşılması olabilr.En doğru cevabı doktorunuzdan alabilirsiniz.Geçmiş olsun…

Burak

Merhaba, 2 hafta önce dişime kanal tedavisi tesişi koyuldu. Doktor ilk başta çürüğü temizledi,daha sonra sinir öldürücü ilaç koydu ve geçici dolgu ile kapattı. Başta ağrı yoktu fakat 2 3 gündür dolgulu diş ağrıyor ve ağrısı çeneye vuruyor. Antibiyotik kullandım iltahap kurudu. Ağrı kesiciler belirli bir süre yeterli oluyor. Bu durum şuan normal mi ? Bi yerde yanlışlık var mı ? iyi çalışmalar,Teşekkürler..

Uzman doktor

Hayır dişinizdeki ağrılar devam ediyorsa dişinizin yeniden kanal tedavisi olması gerekmektedir.

fatoş

doktor bey bi dişim fena çürümüş ağrı yapıyordu dolgulu bi dişim dün doktora gittim röntgen sonucu kanal tedavi dedi tedaviye başladık ama uyuşturucu iğne bi seferde uyuşturmadı 3.iğneden sonra uyuştu neden hemen uyuşmuyor şuan damaklarım dilim sanki yara içinde konuşamıyorum yemek yiyemiyorum şuan kanal tedavi oldu ilaç konuldu hocam bu konuda aydınlatırsanız cok memnun olurum saygılarımla

Uzman doktor

Dişiniz iltihaplı olduğundan dolayı hemen uyuşmamaktadır.

nurseda

merhaba doktor bey;
ceviz yerken henüz çıkmakta olan 20 lik dişime battı. sızının ardından ağrı ve yanağımda şişme meydana geldi. bastırınca iltihap akıyor. dişim çekilmeli mi veya antibiyotik tedavisiyle geçer mi ? ne yapmam gerekiyor ?

Uzman doktor

20 lik dişinizin çekilmesi gerekmektedir. Lütfen bir diş hekimine başvurunuz.

GÜL

Sevgili hocam. nihayet kaplama dişim takıldı.Alttaki dişim hala hassas ,belirli bir zaman sonra geçeceğini düşünüyorum,ancak şuanda sol tarafımla yemek yerken sağ taraftaki kaplama üst dişimle çarpışıyor. Yüksek olduğu içinmi yoksa dişim hassas olduğu için mi rahatsızlık duyuyorum bilmiyorum. Hassasiyet azalınca dişim biraz iyileşince hala devam ederse doktora gitmeyi düşünüyorum. Size sorum acaba kaplamayı çıkartıpta mı yoksa üstten mi dişin yüksekliğini ayarlayacaklardır.

Uzman doktor

Üstten yüksekliği ayalıyacaklardır. Fakat daha önceden orada diş olmadığından dolayı bir alışma dönemi geçiriyor olabilirsiniz. Bir kaç gün sonra durumunuzu yeniden belirtin.. Ayrıca Diş Hekimi durumuzu kontrol edecek ve yüksekliği alacaktır.

ece tek

13 yaşındayım arka dişimin eti şişti.Ne yapmam gerekir

Uzman doktor

Diş doktoruna gidiniz.

Emre

Merhaba hocam bemim diş etlerimde şişme var bugün pazar yarında 19 mayıs diş hekimine salı günü gidebilirim ancak
hocam en iyi dedikleri ağrı kesicileri antibiyotikleri kulla dım tuzlu su buz vs 5 dk olsun kesmedi napabilirim lütfen yardìmcı olun.

Uzman doktor

Diş hekiminiz oluşan ağrılar konusunda gerekli tedaviyi uygulayacaktır. Salı günen kadar sabrediniz.

Kaan A.

Doktor bey ne olur yardım edin 3 gün önce ateşlendim 39.50 ye geldi biraz ateş düştü sonra sağ alt en arka diş etim fena şişti iltaap yok bide babam şöyle söyşedi vücudun ateşi geçince yavaş yavaş inermiş siz ne diyorsunuz

Uzman doktor

Bir diş hekimine gözükmenizde fayda var diyebilirim..

Cem

Doktor bey, sabah kalktığımda diş etlerimin şiş olduğunu gördüm be akşam dişlerimi fırçalamadığım aklıma geldi ve besin artıkları kalmış dişlerimde onları çıkarttım diş fırçaladım şimdi sızlıyor ve şiş ne yapmalıyım?

Uzman doktor

Dişlerinizin bakımını hiç bir zaman ihmal etmeyiniz ayrıca diş ipi kullanımınıda gerçekleştiriniz.

umut

Hocam benim diş etim sismis ama hic bir agrı yok ve disimi fircalarken kanama oluyo bu sislik inermi kotu bi durum mu ne yapilmali ?

umut

Hocam ben umut mail adresimde [email protected] ben eşşeğim hocam eşşek kafalıyım ne yapabilirim.

Uzman doktor

internette yazı yazmamayı deneyebilirsin..

metin ozkan

Doktor bey kok diste agri ve dis etinde sisme var.bide augmentini kullanamiyorum baska bi iltihap kurutucu ismi soylermisiniz..

Uzman doktor

Dişinizde iltihaplanma var bu durum muayene edilmeli ve iltihap kurutucu ilacınız doktorunuz tarafından verilmelidir. Buradan ne yazıkki ilaç verilememektedir.

umut

:)tmm

burak

12 yaşındayım disim nin Yaninda Kocaman bir sislik Var ve 3 gündür çok ağrıyor ve okula Gidemiyorum çekişmede gitmeye korkuyorum çaba gitsem ne olur

burak

Hekime gitsemNe olur bugun

burak

Izmir ilke hastanesine gittim doktor röntgen çektirip gelin dedi ve dış etini uyuşturup iğne vuracağız dedi ve ben etime iğne degicek diye çok korkuyorum sizce uyusturunca iğne batınca canim acirmi ?

Uzman doktor

Burak.. Hayır canınız yanmaz hissetmezsiniz.

burak

Çabuk cevap verirseniz sevinirim

burak

16:08 de yazdım 2014 05.22 ayında yazdım lütfen cevap verin

aslı

merhaba

ön dişlerimde şişmeler var ayrıca 1 adet impilantım var dip kısmı morarmış gibi duruyor sorun ne olabilir

teşekkürler

Uzman doktor

Aslı hanım.. Merhaba, bahsettiğiniz şişlik dişeti papilinde ödeme benziyor.Basit bir dişeti iltihabı olabilir. Yakınlarınızda bildiğiniz bir periodontoloji uzmanı var mıdır bilemiyorum, ama basit bir dişeti iltihabına normal bir dişhekimi de tedavi uygulayabilir. Eğer daha ileri bir durum söz konusu ise sizi bir periodontologa yönlendirecektir.
geçmiş olsun..

burak

Dış etimin yanında sisik var ve doktor röntgen çektirip pazartesi iğne vurucaz dedi iğne canımı acidirmi uyusturup vurunca etime iğne acitirmi?
14 yaşındayım

aslı

Vermiş olduğunuz yanıt için çok teşekkür ederim.Peki impilantımın dip kısmının yani diş etimin morarımsı bir renk almasına değerlendirmeniz nedir?

Saygılar…

Uzman doktor

Dişeti problemlerinden meydana gelmiş olabilir. Kontrol edilmesi gerekir ayrıca Diode Laser bulunan bir diş kliniğinde dişetinizdeki bu morluklardan kurtulabilirsiniz.

büşraa

merhaba dr bey. diş etlerimde şişmeler oldu ve fırçalarken sürekli kanıyorlar. ama herhangi bir ağrı falan yok. Arkalarda çürükler var acaba onlardan mıdır yoksa 19 yaşındayım 20lik yaş dişinden dolayı mıdır :/ ??

sedat

slm benım diş etlerim çocukluğumdan beri şişliği var kac tane doktora gıttım fırçala geçer dedıler yaptım ama gecmedı bı ara askerde gıttım doktora ılac vermıstı onun sayesınde bırı ınmıstı sıskınlık ama ılacı bıraktım yıne eskı halıne gerı geldı suan dilşlerim sallanmaya başladı dıslerı kaybetmek ıstemıyorum yardımcı olursanız sevınır kolay gelsın

Uzman doktor

Günlük diş bakımınız çok önemli yanlış diş bakımı yapıyor olabilirsiniz. Bu konuda diş hekiminizden destek alın ayrıca dişetlerinizde de iltihaplanma olabilir. Kontrol edilip gerekli tedavinin yapılması gerekmektedir.

ibrahim

merhaba doktor bey/hanım üç gün önce solt üst azı dişimi çektirdim. Dikiş atıldı bugün yanındaki dişimin dış kısmından diş etim şişmeye başladı. doktorun verdiği gargara, antibiyotik ve ağrı kesiciyi düzenli kullanıyorum hatta şişen yere buzda uyguluyorum ama şiş inmiyo herhangi bi ağrım yok bu durum normal midir?

Uzman doktor

İbrahim bey İlaçlarınızı kullanmaya devam edin. Eğer şişlik bir iki güne kadar geçmesse diş hekiminize yeniden başvurun..

sercann

Merhaba hocam. Sabah uyandigimda ön iki disimin alt et kismi (diş le birlesen yer) şişme oldu..nedeni ndr? Tskler smdiden

Uzman doktor

Gece uyurken dişlerinizi sıkıyor olabilirsiniz. Yada diş etlerinizde iltihaplanma olabilir. Doktorunuza giderek detaylı bir muayene olmanızı öneririm..

ahmet

Hocam soruna cevap alamadılm dişim apse oldu antbotik kullandım sahada beter şişti patlamak üzere ne yapmalıyım antibiyotik kullanımınasapsenin 2 .gününde başladım ve içeli 7 saat oldu dediğim gibi sahada şişti yardımcı olun.

Uzman doktor

Doktorunuz mu önerdi antibiyotik kullanımını ?

erdi

doktor bey ben 20lik diş çıkaralı 2 yıl oldu ama şu anda azı dişimin arkasındaki diş etim şişti ve 20 lik diş çıkarırken çektiğim ağrıyı 5 gündür bunda da çekiyorum nedeni ne acaba

busra

mrb doktor bey.son zamanlarda yasadim dis damak agri damak kanama ve sismesi neen kaynaklaniyor olabilir oysaki agzimda bir tek curuk bile yokken hergun dislerimide fircaliyorum napmam lazim simdiden tesekkurler

Melih

Doktor bey bitkisel tedaviler nelerdir limon tuz filan

Melih

Diş eti rahatsızlığı için

oğuz özten

doktor bey merhaba bende her hangi bir ağrı olmadan diş etlerimde çekilme kabarma ve her fırçalamada kanama meydana geliyor,6 ay önce doktora gittim diş taşları ve tartarlardan temizledi ve sürekli yumuşak fırça ile fırçalayıp tuzlu su gargarası önerdi,bu şekilde uygulamaya başladım hiç bir sonuç alamadım sürekli şişme ve kanama artarak devam etti. bitkisel macunlar, bitkisel çaylar denedim ama bir sonuca alamadım,devam ederse ancak ameliyatla düzelir dedi.şaşirdim kaldım bu hastalığa tıp çare bulamamış zannedersem ben umudumu kestim,dayana bildiğim kadar dayanacağım yoksa ameliyat yolu görünuyor galıba..

Selen

Ağız içinde sol alt tarafta, diş eti ve yanağın birleştiği noktada bir kabarıklık var. Bu kısım kaşınıyor ve yanakta gerginlik yaratıyor.( Yirmilik diş çıkarmadım.)Emziriyorum. Bu bir iltihap olabilir mi,ilk etapta hekimime gitmeden önce nasıl bir çözüm uygulanabilir? Teşekkür ediyorum.

Seyit

Hocam benim arka diş etinde şişme oldu ama dişlerim hiç ağrı yok sadece diş etim şişmiş bunun nedeni nedir yada çözüm varmı

Uzman doktor

Seyit bey.. Evet tabiki var. Dişiniz apse yapmış olabilir. Diş hekiminiz apse kurutucu vererek gerekli tedaviyi gerçekleştirecektir.

fırat

Sayın doktorum benim bademciklerim şişti ve şiştikten sonra diş etim şiş ti bunun sebebi bademcikten dolayım acaba

yunus

20 lik disimin dis eti sismeye basladı ağrısı çeneme kadar vuruyo geçicı olarak bişey önerirmisiniz

Uzman doktor

20 lik dişiniz çıkıyorsa yanlızca bu durumdan dolayı ağrı kesici alabilirsiniz.

abdulla

Diş etlerim kabardı kanama var yemek yiyemiyorum çok ağrı yapıyor. Her yere yayıldı ne yapmayalım 20 ilk diş te çok ağrı yapıyor tam olarak çıkmadı yardımcı olun

dilek

merhaba,yaklaşık 2 hafta önce normal bir diş çekimi yapıldı. ancak şuan çekilen dişin yanındaki tüm dişlerin diplerinde afta benzer ama aft olmayan beyaz çizgiler oluştu. dilimin altına doğruda şişlik indi. kalp gibi atıyor. o attıkçada ağrı sıvı zonklama dayanılmaz oluyor. ne kullanmam gerekir? teşekkürler

Tolga

Merhaba,benim bir dişime kanal tedavi yapıldı sonrasında tel taktırdım kanal tedavili dişimin diş eti şişmiş ve sanki yara olmuş dokununca ağrı yapıyor.Napmalıyım?

İlayda

Doktor bey merhaba. Benim sok bölge en arka disimin üstünde et cıktı.böyle sivilce gibi bisey. Şişlik var galiba. Ağzımı kapatınca dişler birnirine baskı uygulayınca o bölge acıyo. Sizce sorun ne olabilir?3-4 gündür var bu.

Ece

Ben saha 17 yaşındayım ve en az 5 senedir diş eti sorunuyla uğraşıyorum bir sürü tedavi oldum yapmadığım şey kalmadı işlemin adını tam bilmiyorum fakat 2 kere diş etlerim neşterle kesildi 2 kerede küretaj lazer tedavi uygulandı en fazla 8 ay diş etlerimi düzelmiş gördüm her tedaviden sonra tekrar şişme oluyor artık ne yapıcağımı bilmiyorum gerçekten umarım yardımcı olabilirsiniz

melek

Iyi aksamlar doktor bey. Benim 20 lik disler daha cikmadigi icin dis etim sisme yapti ceneme vuruyor agzimi acamiyorum. Doktora gittim icerisine birsey slkti iki igneyle. Ama agri hala var agri kesici kullaniyorum. Ama gecmek bilmiyor. 20 lik dislerim cekilcek ama bir hafta sonraya randevu verdiler. Ne yapmam gerek. Bitkilerle veya baska borsey önerirmisiniz bana. Tskler

Emine

Hocam dişlerimin hepsi ağrıyor napcagımı bılmıyorum neden acaba?

Uzman doktor

Emine hanım.. Muhtemelen dişleriniz aşırı hassas veya mine çatlakları var. Hassas dişler için uygun olan diş macunu ile fırçalayın ve bir diş hekimine görünün.

Bekir

sensıtıve 4plus diye agız gargarasını alın uc gundur acısını cekıyorum biraz önce gargara yaptım hem agrısı gectı hem agzıma ferahlık geldi gecmiş olsun.

tuğba

Merhaba doktor bey. Enfeksiyondan dolayı 6 ay önce ön dişimden ameliyat oldum. Şimdi ise 4-5 gündür ön dişimin arkasındaki diş etim şişti çok acıyor. Bir şey yiyemiyorum. Gargara yapıyorum fayda etmıyor. Sizce neden şişmiştir?

Özlem

Hocam doktorlar dislerimde çürük olmadigini ama cok sıkı olduğunu söylüyorlar ve agrilarim yeniden basladi sinav için gelmistim pazar günü de sınavım var bana yardımcı olun lutfen

Uzman doktor

Çok sıkı dişlerde diş ipi kullanılması gerekiyor. Sıkı dişlerde fırçalanan dişler arasında kalan yemek artıkları kolay kolay temizlenememektedir. Buda gün içerisinde ağrılara ve kokuya neden olmaktadır. Diş ipi kullanmanızı öneriyorum.. Diş İpi, Diş İpi Kullanımı, Diş İpi Faydaları

beril

8 aylık hamileyim 1 hafta sağ üst azı dişim ve yanındaki yirmilik dişim ağrı yaptı bitkisel diş macunu kullanınca ağrı dindi fakat diş etim yirmiliğin üstü şişti ve bayagıda şiş ama acı yok ne yapmalıyım

mahide

hocam sol tarafimda hem alt hem ust tarafta kirmizi sislik war dayanamyrum agrisina emsem kulaqm gozum sol tarafm komple agriyo 24yasndayim doqum yaptm bide smdiden tskkrlr

filiz acikgoz

İyi aksamlar doktor bey,dort gun once ates ve bogaz agrisiyla hastaneye gittim,bogaz iltihabi oldugu soylendi ve antibiyotik verildi hemen kullanmaya basladim.1_2 gun sonrada disetlerimde agri basladi halen agri devam etmekte,dilimin ustunde,altinda ve en son olarakta dudaklarima kadar yaralar cikti.antibiyotigim bitmek uzere ama ne disetlerimdeki agri nede cikan yaralar gecmedi.ne yapabilirim yardimci olursaniz sevinirim…

damla

12 yasındayım yirmilik yas dislerimin yanındaki damağıma dişimi bir kaç kez sürtüm ağrımoyr ama şişti

birde dişlerimi çok sıkıyor stressten ön düşlerim törpilendi bunun bir çaresi varmı

dolgum düştü 2 yıldır dolgusuz geziyorum arasına bazen yemek kacıyo acaba bir zararı olurmu

bazen dislerimi fırçalarken dişimlerim kanıyor diş fırçam dişimin boyutuna göre olmasına ağmen damağım kızarıyor buna bir çözüm

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

halide

yarın sabah kpss ye gireceğim. 1 senedir gece gündüz çalışıyorum. 1 hafta önce yaptırdığım diş kaplaması ağrı yaptığı için dişçi dün çıkardı diş etimde de zedelenmeler olduğunu söyledi. 1000lik penos antibiotik ve dolarex kullanıyorum ağrılarım biraz hafifledi ama devam ediyoryarın sınavı atlatmamı sağlayacak bi öneriniz var mı?

Uzman doktor

Ağrı kesicilerinizi sınav günü alabilirsiniz.

ayşe

Hayırlı günler doktor bey 8 yıl önce geride olan bir disime kaplama yaptırmıştım suan dis etimde şişme ve cikokata tatlı yediğimde, disimi fırçaladığımda hava alıyor hafif oara acı oluyor. Bu konuda beni aydınlatabilirmisiniz? Dis doktoruna gitme korkumda var.

Uzman doktor

Ayşe hanım uygulanan kaplamanın değişmesi gerekebilir. Ağrı oluyorsa alttaki dişiniz çürümüş olabilir. Kontrol edilmesi gerekmektedir.

ayca

Doktor bey iyi gunler disim kirilmisti ve curudu bir gece icerisinde cok sidedetli agri ile sisti ertesi gun disciye gttigimde antibiyotik ve agri kesici verdi fakat disim gece boyunca ilk sisliginden cok daha fazla bir sekilde şisti.ertesi gun yola gidicem en acil cozum olarak bu sislik nasil iner lutfen yardımci olun

Uzman doktor

Ayça hanım dişiniz iltihaplanmış bu nedenle doktorunuz antibiyotik tedavisi uygulamış ve gerekli ilaçları vermiş tek yapmanız gereken ilaçlarınıza devam edin dışarıdan buz tedavisi uygulayabilirsiniz.

Gizem

Merhaba doktor bey.Benim sol tarafımdaki altlı üstlü diş etim şiş ve bu çene kemiğimde sadece bi noktada ağrı yapıyor ve sol alttaki dişlermin bittiği kısım yani diş etime dokununca ağrı yapıyor ve bu agrılar sol kulagıma geliyor.Bunun sebebi ne-nedir ? Tesekkür ederim şimdiden iyi günler

Uzman doktor

Dişinizde iltihaplanma oluşmuş.. Öncelikle iltihap kurutucu ilaç tedavisi ardındanda bölgedeki dişlerinizin tedavisi yapılması gerekiyor. Geç kalmanız durumunda dişlerinizi kaybedebilirsiniz.

fatma

Doktor bey yirmilik dişim dün sabahtan beri ağrıyor ve farkettim ki iltihaplanmış dişim henüz tam olarak çıkmadı ve çenemin altında da bi şişlik farkettim ne yapmalıyım antibiyotik içsem geçer mi

Uzman doktor

Hayır kendi başınıza antibiyotik almayınız. Doktorunuza başvurunuz gerekli ilaç tedavisini ve büyük ihtimal dişlerinizin çekilmesi gerekiyor. Doktorunuz tedavinizi gerçekleştirecektir.

muhammet

Hocam merhabalar,ramazan ayı başladığından beri hafif bir yutkunma olduğunda diş etlerimde kanama meydana geliyor. bunun sebebi nedir ? şimdiden teşekkürler

tugba

mrblar sağ üst te dişetimde mercimekten biraz daha büyük bi şişkinlik var parmağımla üstüne bastırdığımda içinde sıvı bişey olduğunu hissediyorum pazartesi gününe randevu aldım doktordan ama cok korkuyorum acaba ne olabilir nasıl bi işlem uygular doktor 🙁 🙁 ameliyat olmaz inş cok korkuyorum

Uzman doktor

Tuğba hanım dişiniz iltihaplanmış ve diş hekiminize giderek bir an evvel iltihap kurutucu ilaç alınması gerekmektedir. Daha sonra diş hekiminiz gerekli tedaviyi uygulayacaktır.

ibrahim

hocam benim çenemde agrilar var 20lik dislerden kaynakla.irmi

Uzman doktor

İbrahim bey 20 lik dişlerinizden kaynaklanma olasılığı yüksektir. Fakat tam olarak sorunun ne olduğunu anlamak için tedavi olmnanız gerekmektedir.

sinan

merhaba doktor bey. benim 20lik dişler çıkmaya başladı dün o dişlerin üstündeki etler ortadan ikiye kesilmiş gibi yarılmış dişler çıktılar baya. dün hafif olarak diş lerimde şişlik vardı bugün nerdeyse tüm damağımda var. çürük yarım dişim üst çenemde baya var. küçüklüğümde bi doktor dişimi çekerken damağımı acıtmıştı sanırsam tam uyuşmadan işlem yapmıştı. o zaman ben bir ay yada daha fazla her gece oturup ağrı acı çektim. sonra yıllarca hep tedavi olmak istedim her seferinde korktum cesaret edemedim. yarın yine kararlıyım gideceğim hemde üniversitenin hastanesine gitmeyi düşünüyorum . boğazlarımda şiş bi kaç gündür sinüzit dolayısıyla baş ağrısı çekiyorum tavsiyeniz nedir ? teşekkür ederim

ismet

hocam benim diş etlerim iç kısımları şişti mor bi renk oluştu iç damak bölgesi ağrı yapıyo ramazan dan dolayı doktora da gidemiyorum tuzlu su ile gargara yapsam gecermi teşekkürler

Uzman doktor

Diş hekiminize gitmeniz orucunuza engel değildir. Yapılacak tedavi orucunuzu bozmaz. Dişetlerinizin muhakkak temizlenmesi ve oluşan tartarların atılması gerekmektedir.

cıhan kandemır

Cok degerlı doktorum al on taraftakı dıs etlerımde sısme var ve korkuyorum zamanla dıslerım duser dıye yasım 19 uyku sorunu buyuk sevıyode onun dısında ufak tefekde stres var aa beslenmem vb.seyler gayet ıyı curuk yok fırcalama ıyı nedenı acaba nelerdır baska bıraz aydınlatırsanız cok sevınırım sımdıden tesekkurler

ipek

Merhabalar alt dudagim da ucuk gibi birsey cikti ve on alt dis etlerim kasinti sizlama taezi rahatsizlik veriyor sebebi ne olsbilir ki

arda

iyi gunler doktor bey diş etimde morarma var ve aşırı bir şekilde ağtı yapıor agri kesici işe yaramıo ne yapmalıyım teşekkurker

ayşegül

Merhaba, diş etimde çok şiddetli bir ağrı var diş eti tedavisi yapıldı. Diş taşları alındı bir müddet ağrı geçti ama tekrar başladı. Ne yapabilirim

Uzman doktor

Ayşegül hanım diş etlerinizde iltihaplanma olabilir. Yeniden diş hekiminize görünmenizi öneririm.

Tolga

Merhaba doktorbey. Ben dün 20 lik dişimi çektirdim zorlu bir diş çekimi oldu. Sonrasında çekilen diş bölgesinde bilye üyüklüğünde 2 3 adet şişme oldu . Şişmeler yaygın değil sadece çekilen dişimim olduğu bölgede mevcut. Bu şişlik zamanla inermi ? Yada inmesi için ne yapmalıyım ?

Uzman doktor

Bir kaç gün bekleyiniz. Eğer şişlikler inmezse yeniden diş hekimine başvurunuz. Ağrınız var mı ?

Taner

Hocam benim diş etlerim beyaz ve şiş antıbyotik de kullandım ama inmedi hala şiş dolgu yaptırdıgım dişlerim bile ağrıyor sürekli gittigim dr.um var ama anlatamıyorum 2 dişimin arası hep agrıyor yemek bile yiyemiyorum ne tedavısı olmam lazım lütfen yardım edin..

can

Hocam dolgu yaptırdığım dişimin 5 ay sonra üst tarafı yani diş etim şişti dişimde hiçbir ağrı acı yok diş etim sadece şiş ne yapmam gerekir ?

zehra

Doktor bey ben 5-6ay önce diş etlerim şiştiği için doktora gittim bana flagly adında bir ilaç verdi 1hafta sonra dişlerimi temizledi ama sadece arka dişlerimi dişetlerim şişmiş durumda hiç geçmedi kızarmış ve sanırsam çekiliyor ağrılarda başladı ne yapmalıyım şimdiden TEŞEKKÜRLER…

Uzman doktor

Zehra hanım doktorunuzun neden ön dişlerinizede bir işlem uygulamadığı konusunda eksik bir bilgi vermissiniz. Acaba uygulanacak işlem sonrasında dişlerinizin yada dişlerinizin daha fazla zarar görmesinden mi çekinildi. Dişlerinizin ve dişlerinizin durumunu bilemediğimiz için bu konuda verilecek cevaplar ve öneriler yanlış olabilir. Size verebileceğim tek tavsiye diş bakımınızı çok iyi bir şekilde yapmanızdır. Günlük diş bakımınızı, diş ipi kullanımınızı ihmal etmeyiniz.

Mrb.hocam ben3yıl once tek1tane porselen dıs yaptrdm hıc bır sorun yoktu ama sımdı dılımle dokundugum zaman bıle basınc yapıyor yutkungumda bıle dıpte basınclı hafıf agrı var doktara gtmktn cekınıym cnku dıslern ck cektm lutfn baska onerını

Uzman doktor

Porselen kaplamanızın çıkarılarak alttaki dişinize kanal tedavisi uygulanması gerekir. Diş hekiminize gitmelisiniz.

Mina

Doktor Bey benim disim durduk yere hic agrisi olmadan bir kucuk sislik oldu bunun nedeni nefir acaba?

Uzman doktor

Mina dişiniz apse yapmış olabilir. Diş hekiminize görünmelisiniz.

Nurullah

Merhaba doktor bey ben yüzümde şişlik yokken doktora gittim kanal tedavisi yapacağı dişe iğne ile uyuşturmaya çalıştı. fakat iğneyi sokar sokmaz ilacı içine verirken bir anda aşırı yanma ve acı hissettim sol gözümden yaşlar gelmeye başladı başıma ağrı girdi. diş etimde ufak bir kesik açtıgını rahatlamam için içinde iltihap varsa akması gerektiğini soyledi diş etime masaj yaptı. baş ağrım geçti. fakat şimdi sol tarafım cok fazla şiş duruyor. bu 2. gün acıdan bayılcak duruma gelmiştim ilk olduğunda hala inmedi. çenedemden gözüme kadarda şiş. acaba ne zaman geçer? 1000 mg antibiyotikle gargara kullanıyorum.

Mustafa

Dokor bey sol altta en arkadaki azı dişimin üstünde dişeti varmış gibi geliyor . Bayağıdır böyle . 2 Gün önce bu diş eti hafif şişmeye başladı , iltahap yapmış heralde . Ağzımı kapatıp açarken şişlik hissediliyor . Çok az da olsa boğazımın yine sol tarafında hafif ağrı yapıyor . Doktora gitmeye korkuyorum , evde nasıl tedavi edebilirim , gargara-tuzlu su-sirke yapmalımıyım , yoksa doktoramı gitmeliyim. Ne yapmalıyım

özge

merhaba dişlerimi fırçaladığım zaman inılmaz biz ağrı oluşuyor parçalıcam sanki neden kaynaklanıyor acaba birde fırçadanmı kaynaklanıyor.Bu konuda bilgilendiriseniz sevinirim.

Uzman doktor

Özge hanım doğru fırça seçimi ve doğru diş fırçalama dişleriniz ve diş etleriniz için oldukça önemlidir. Bu konuda bilgi almak için diş hekiminize başvurunuz. Ayrıca diş etlerinizde diş eti hastalığı başlangıcıda olabilir. Ağrılarınızın nedenini mutlaka araştırınız.

sibel

Merhaba 17 yaşına 1 ay sonra girecegim ve sağ en sonda ki disimin yanında dis eti sismesi ve kizarmasi var 20lik disler çıkıyor olabilir mi acaba ?

yeşim

hocam benim dis etlerim sis ve bütùn dislerime vuruyo
antiboyotik kullaniyorum gecmiyo surekli bi aqri var agrisina dayanamiyorum
artik lutfen bi cevap bekliyorum

sahibe

Merhaba doktor bey cektirdigim arka dislerimi yaptirmak icin doktora gittim cektirdigim dis etlerimde buyumeler olmus doktor bu dis etlerimi kesti ilac veya agri kesici yazmadi cok agrim var doktoruma ulasamiyorum arilarim kesilmesi icin ne yapmalim

halim

12 yaşındayım sol üstten en arka dişin diş eti şiş en başta sert ve çok büyüktü git gide küçülüp yumuşamaya başladı şu an sanki içinde su var gibi ve yanağımda da hafif şişlikvar bu evde geçer mi yoksa dişimi kaybeder miyim

Emre

Hocam merhaba;sağ üst dişimde damağa doğru bir şişme oldu sizce nedeni ne olabilir?

engin

merhaba benim disetim cok kotu ve butun agzimda agri var artik dayanilmaz bir hal aliyor disciye gidemiyo cunku yuksek tansiyon hastaligim var evde cozum bulamayiz mi

ali

Hocam 4 yil once kadar kanal tedavisi yyaptirmistim. disimin cok az bir yeri kirilmisti ve yemek yerken araya birsey kaciyor ve aqri yapiyordu 2 hafta once doktora gittim ve orayi kapattigini soyledi yinede yemek kacmaya devam etti ve su anda surekle kaniyor dis etimde felaket agriyor ayni samanda disimde agriyor suanda ne yapmam gerekiyor lutfen acil cevap..

Uzman doktor

Bölgenin kanal tedavisi ile beraber kaplama uygulaması yapılması gerekiyor. Yeniden diş hekiminize başvurunuz.

isimsiZ

Merhaba benim dunden beri damagim şiş. Yaşimda 14 ne yapabilirim

yakup

merhaba doktor bey benim ön dişim bir kaç gündür sancımakta şimdi de şişti çok fena ne yapmam gerekir??

Uzman doktor

Yakup bey dişinizin iltihap kapdığını anlayabiliriz. Bunun için bir diş hekiminden yardım almalısınız. Öncelikli olarak iltihaplı bölgenin iltihap kurutucu ilaç ile kurutulması daha sonra dişinize kanal tedavisi uygulanması gerekecektir. İhmal etmeyiniz aksi taktirde dişinizi kaybedebilirsiniz.

mert

Doktor bey benim sut disim sallaniyor ama sisti disimin sut disim olduguna emin degilim cekersen birsey olur mu?

Uzman doktor

Mert bey panoromik röntgen filmi ile bu dişinizin hakkında yorum yapılabilir.

tugce

Doktor bey ön iki dişimin arasında tomurcuk şeklinde bir şişme oluştu, ve iki gün öncesinde ağrı yapıyordu yumuşak bir şey dahi yiyemiyordum. Şuan ağrı yok, bunun için ne yapabilirim?

Uzman doktor

Tuğçe hanım burada bir iltihaplanma söz konusudur. Dişeti iltihaplanması önemli bir sorundur. Daha sonradan ileri derecede dişeti çekilmesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Mutlaka bir diş hekimi kontrolü şarttır. Diş taşlarınızı temizletmeli ve diş bakımınıza özen göstermeye başlamalısınız.

enis

İyi gunler doktor bey.benim ilk sikayetim bogaz agrisi diye doktara gittim 1 gun ardindan dis etlerim sisti malesef okula gidemiyorum ve bugun dis doktoruna gittim makinayla temizledi ama hala sis ve dilimede vurdu dilmimde sis kac gun surer bu

enis

Kisileri secerekmi cevaplandiriyosunuz?

Uzman doktor

Ne türlü bir şeçim olabilir ? Enis bey hayır herkesin sorularına yanıt vermeye çalıyorum.. Buyrun sorunuz varsa iletiniz.

recep murat

Merhaba Doktor bey
Benim üst arka dişlerden birisi kalıp olmuştu.O dişle yanındaki normal olan dişim arasında diş eti çekilmiş gibi.İki dişimin arası boş.
Bir şeyler yerken çok acıyor.Dişciye gittiğimde belirttim fakat oranın düzelmeyeceğini söyledi ve sprey yazdı.Ayrıca yemekten sonra diş ipi kullanmalıymışım.

Buna bir çözüm yok mu?Parotontax florürlü kullandım fayda etmedi.
Siz ne önerirsiniz?
Eğer çözümü yoksa dişimi çektirmeyi düşünüyorum.Çünkü bir şeyler yerken çok acıyor.Ardından da ağrıyor.

Uzman doktor

Recep bey uygulanan kaplama tedavisi değiştirilebilir. Fakat dişeti çekilmesi tedavi edilemez.

beyza

doktor bey ön dişimden biri ağrıyor arkasındaki diş etim şişti ve sağ diş etlerim ağrımaya başladı diş eti ağrısı ön dişlerime vuruyor ?

Uzman doktor

Beyza hanım bir iltihaplanma söz konusu bu nedenle bir diş hekimine görünmeniz ve durumunuzun hakkında muayene olmalısınız. Ayrıca diştaşlarınızı da temizletmeniz gerekiyor.

murat guloz

Hocam saygilar 3gun once disimi cektirdim fakat cekilen dis bolgesinde sisme ve agri olusuyor antibiyotik kullaniyorum fakat devam ediyor ne yapmaliyim

Uzman doktor

Murat bey kullandığınız antibiyotiği doktorunuz mu verdi ? Çekilen diş kaç numaralı dişiniz yada hangi bölgede ? Biraz detay verebilirmisiniz ?

hilal

Merhaba.iki gundur dis etlerim sis.agrim hic olmadi.fircalarken kanama oluyor.ama agrim olmadigindan cokta rahatsiz degilim.peki bu ciddi bir sey midir?(BRUKSIZM hastasiyim yaklasik 2 yildir) dislerimi kaybetmek istemiyorum 🙁

enis

Yok sagolun ben sormustum lakin cevap alamayinca baska cozumu buldum size kolay gelsin.

Kevser

Hayirli gunler 2 gun once sag alt arkadan 2. disimi cektirdim dun sabah uyandigimda cektirdigim bolgede dis etim sismisti sol alt arka disimin de cekilmesi gerekiyor ve bu sabah uyandigimda o bolge de sismisti doktorun verdigi antibiyotigi de kullaniyorum birkac gun daha beklemeli miyim yoksa tekrar doktora mi basvurmam gerekiyor tesekkurler

ayten

Doktor bey, 1 yılı aşkın bir süredir. Çürüyen dişimin tam üstü şişti. ancak ağrı sızı yoktu. Bu şişkinlik de fazla olmadığı için bu zamana kadar idare ettim. Fakat 2 gündür daha da fazla şişti ve çok ağrıyor.(dişim çürük olmasına rağmen ağrımıyor) Dışarıdan bakıldığın da sadece şiş ama herhangi bir kızarıklık yok. sanki ağzımda bir şey varmış gibi konuşamıyorum. Sol tarafımda da diş olmadığı için sadece sağ tarafım ile yemek yiyebiliyordum. Ve şimdi mahvolmuş durumdayım:(

necla

Hocam merhaba çok acil dişimde iğne ucu büyüklüğünde çürük vardı diş hekimine gittim temizleyip dolgu yaptı ama zaten korka korka gittiğim hekim beni iyice korkuttu dilimi kesti dolgumu yüksek yaptı Bi dünya da azarladı ve o dolgu düştü ve şimdi kanal tedavisi gereken dişimi gidip yaptıramadım korkudan diş etlerim şişti çok kotu hem yirmilik dişim ağrıyor berbat bir şekilde hem diş etlerim hem de o içi boş olan dişim hocam 30 yaşındayım ama nene ler gibi bişiy çiğneyemiyorum çok sıkıntılı illaki hekime gitmem gerekiyor ama siz beni ne yaptırmam gerekiyor bu hususta bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

necla

Hocam cevap bekliyorum…

feryal

hocam 5 yıl önce dışlerımı kaplama yaptım ön dış etlerım yukarı cekilmşi ve kan gelıyor kaplamadan bırakmış kendısını bıraz hafıf acıyor ne yapmam lazım acaba

Nuh

Iyi günler benim sorunum şöyle birşey ; bir gün önce sol arka dişlerimin oradaki damakda hafif bir agri vardı aradan bir gün geçti. Sabah uyandığımda bir ağrı içerisindeyim! Aynayı aldım baktım sol arka damağım ve sol arka diş ettim şişmis ağrı yapıyordu ve oradan çok pis koku geliyordu damağımda biraz kırmızı birşey çıkacak gibi olmuş şekilde ve çok ağrı yapıyor lütfen bana bir öneride bulununuz.

Samir

Dokdor salam menim bir gecenin icinde diw etim wiwdi indi ne yapsam yaxwi olar

Tuğçe

Merhaba benim sol köpek disimin etinde ufak bi morluklar ve şişme vardı dün ise içindeki iltihap dis bakımından sonra akmaya başladı. Hafif bi sallanma var ve çekilmesi gerekir mı?

Sercan

Doktor bey, alkol kullandığım günün akşamı mutlaka diş etim ağrır öyle bi ağrır ki dişlerim ağzımdan düşecek gibi olur. Ne önerirsiniz?

hakan

hocam hayırlı bayramlar ben 20 gundur 10 clın 10ad. aguament kullandım ama hala intahabı yok edemedım bu kadar surebılırmı

Büşra

Hocam merhaba ben 16 yasındayım 10 yasımdayken trafık kazası gecırdım ve on 2 dısımın arasına dolgu yapıldı, 2 gundur dıs etım agrıyor ve dısım cok az sallanıyor, bırazda sısme var dıs etımde agrı kesıcı alıyorum 2 gundur yarım saatt etkı edıyor sadece

YALÇIN

hocam ben 7 tane implant yaptırdım ve implant üstleri açıldı fakat 1-2 tanesinin olduğu bölgede diş eti ağrısı oluyor bu durum normalmidir

yasin

Hocam benim sağ taraftaki dışımda şişti dişçiden korkuyorum dışımda iğne vuracak korkuyorum bir yardım.

ayşe

Mrb.yirmilik diş çıkarıyorum.alt canemde biri çıktı ağrı yapmadı ama sol alt cenemde çıkan ağrı yapıyor yarısı çıktı ortasında diş eti toplu iğne büyüklüğünde şişti sabah kalktığımda bu şişlik daha fazlaydı ağrı yapıyor yemek diyemiyorum ve kulağıma vuruyor ağrısı nedeni nedir acaba ne yapabilirim tskklr…

kübra

Doktor bey benim diş etlerim siş ve aşırı tahriş olmuş durumda ilk başlarda kaşınıp kanıyordu şimdi ise kaşıntı yerine aşırı bir acı ve kanama mevcut diş hekimine gittim diş taşlarmı temizledi ve gece dişlerimi cok sıktığım için sistiğini söledi gece plagı verdi fakat kullandgım ağrı kesicilerde kremlerde acımın dinmesine yardımcı olmuyo lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım

Merhabalar hocam.3 gün önce diş ağrısından dolayı dişhekimine gittim. Hekim de dişimi çekti. Fakat 1 gün sonra bu sefer de yanındaki diş ağrımaya başladı. Günden güne yanağım şişti. Dişim çok ağrıyor.Sizce bu ağrıyı ve şişliği geçirmek için neler yapabilirim? Lütfen bana bir yardımcı olun

Hocam yanağım şişti alt çenemdeki dişim çok ağrıyor. Sizce ağrıyı geçirmek için neler yapabilirim?

leyla

Merhaba. Bir aydir disimde şişme olustu. Yanindaki dislerimde de hafif sisme var. Ama agri filan yok. Bu nedir tedavisi nasildir? Onceden tesekkurler

Fatih Şahin

Merhabalar hocam ben 20 yasindayim 3 gün önce diş etlerin sisti diş hekimine gittim grip ile ilgili dedi tuzlu su ile ağzını çalkala o kendi geçecek dedi ama alt çenemin sol arka taraf hafiften şiş ve o tarafta bir çürük var birde sol tarafki dişlerde hepsinde agri var ama ara ara gecede uyuma ile ilgili bir sikinti olmuyor ama acap ni gibi bir rahatsizligim vardır
Şimdiden verdiğiniz bilgi için teşekkürler.

melek

Merhaba hocam benim diş etlerime dokununca bi ağrı hissediyorum ve çok farklı bi ağrı dokundukça bastırasım geliyor nedenini öğrenebilirmiyim

nihat

hocam 6 ay önce ön taraftaki yanya iki dişim çekildi radan 6 ay geçti halen yerleri sertleşmedi bu arada kaplama porselen diş takıldı ne yapmalıyım doktorlardan sordu ileride srtleşir dediler ama ağrı yapıyor

Tuğba

Hocam dişlerimde tel var ve bazı dişlerimin etrafı şişiyor neler yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

abdullah özuygun

Alt arka dişimin olduğu damak çok acıyor ne yapabilirim

sude

Disim şişti 5 9dk geçti ne yapacak akşam oldu

sude

İltihapa benzemiyor

ali

dis boslugumda siskinlik medyana geldi konusamiyorum sizce ne olabilir

deniz

merhaba hocam ben çok mağdurum kısaca anlatmaya çalışacağım. kanal tedavisine basladım doktor dişi oydu ama diş etin çok kanıyor yapamam dedi. geçici dolgu yaptı bu esnada birkaç kez dudaklarımı yaktı. geçici dolgu 2 saat içinde düştü. 2 kez iğne yaptı. iğne kasa yapıldığı için birkaç gün ağzımı açamadım. başka bir doktor devam etti ama tekrar iğne yapılan yerde yaralar oluştu dilimde damağımda dil altında yaralar var yemek yiyemiyorum.ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim 🙁

beyza

dün dolgu yaptırdım ve diğer dişime kanal tedavisi yapılmaya başladı bu sabah diş etim şişti ve yemek yiyemiyoum dişim çok sızlıyor ne yapmalıyım

elif

Doktor beyy ben 3 gun once dis agirsi icin dis hastanesine gittim doktoar ileri derecede cvuruk oldugunu soyledi ve ilac tedavisi basladi ertesi gun yuzum sismeye basldi ondan sonra yuzumun sis oldugu boylede morluk ve kizariklik olusmaya baslasdi. Bunun icin cad. Basindaki hastaneye gittim ve igne vurdular. Yuzumdeki morliuk ve kizarikligin sebebi ne olabilir

mustafa

Kolay gelsin benim öndeki dişlerden biri oynuyor hemde ağrı yapiyor diş hastanesine gittim bana diş in kök unde iltihaplanmis dedi bir suru ilac verdi ne ağrı kesti artı diş etim sisti o ilaclari kulaninca. Yardımcı olursaniz sevinirim

oznur

Mrb doktor bey benim cok ciddi agiz ve dis problemim var ve en son gittigim dishhekiminin uyguladigi tedaviden sonra bu daha cok artti bana cok sert davrasinislarindan sonra doktora gitmekten cok korkuyorum lutfen bana yardimci olun 🙁

oznur

Doktor bey lutfen ulasin bana yada sizinle iletisime gecebileceg bir adres lutfen 3 gundur ymk yemiyorum agrilarimda. Var 🙁

Gizem

Nerhabalar ön dil etlerim şiş ve arada zonklamalar yapıyor . Ne yapmalıyım tuzlu su yaptım etki etmedi şuan tanflex kullanıyorum bugün ikinci gün işe yarar mı

Derya

iyi Akşamlar doktor bey ben 3gündür diş ağrısı çekiyorum buqn doktora gittim Röntgen Çekildi ve iki kökte iltihap olduğu ve dişin çekilmesi gerektiği söylendi. Iltihapın kuruması içinde clın ampul verdi sabah ve akşam vurunmam için ilk iğnemi bu sabah ikincisini de aksam vurundum fakat iğneden sonra dişimde aşırı derecede anlatılamayacak bir Ağrı oluyor bu Ağrı Gözüme ve Başıma da vuruyor ve iğneden sonra yüzümde şişme şişme oldu acaba bunun nedeni nedir bilgi verir misiniz lütfen.

bahar

Merhaba doktor bey acil9 aylık gebeyim geçici dış dolgum vardı düştü ağrı yapıyordu d işçiye gittim ilaçla kapattım ama daha çok ağrı yapıyor dayanamıyorum sebebi ne ağrının birde ağrı kesici ilaç kullanıyorum sıkıntı olurmu bu ayda kolay gelsin

kubra

Doktor bey benim altnön dislerim cok ağrıyor ve şişiyor kulaklarimada vuruyo agrisi.eczaneden lodine diye bir ağrı kesici ve amoksilav diyede bir iltihab kurutucu aldim artik dayanamıyorum bana yardim edin

kiraz

Her grip oldugumda ön diş etim ağrıyor acıdan duramiyorum ön dişlerimin arasi çürüdugü için dolgu yaptırmıştım onunla alakası var midir bilemedim şu anda da çok ağrıyor iki ağrı kesici içmek zorunda kaldım daha cok sinir kısmı ağrıdigi icin neredeyse gözlerime kadar bir şişlik var doktora gidecegim fakat şiş diye bir şey yapamayacaklar bu durumda ne yapmalıyım

anonim

Allah hepinize sifa versin yorumlari okudkca halime sukrettim. doktordan Allah razi olsun 🙂

mehmet nuri

selam hocam benim sağ ve sol arka dişlerim şişmiş bir durumda ve kanama oluyo ağrı yok diş etlerim neredeyse dişimi tamamen kapatmış durumda zaman zaman ağız dokusu kanama oluyo

uzman. doktor

sercan bey alkol kullanmayin ..

hacer

benim en çok 1 tane üstte 2 tane de altta var üstteki bir dişim çok fena çürük ama diş çürükleri bile artık ölüme bile yol açabiliyormuş bu yüzden sizi uyarıyorum ben de 1 2 sene sonra diş doktoru olmayı planlıyorum ama yine de sizi çok çok uyarıyorum hani küçük ağadaki sinem var ya izlenler bilir aynı onun gibi olucam benim de saçım onun gibi sarı neyse hadi baayy

hacer

yineben merhaba arkadaşlar iştee çok istediğim diş doktorluğunu kazandım beni tebrik edermisiniz bilmiyorum ama şu anda bir yere yetişmem ge

hacer

a ayh çok yoruldum bir yere gitmiştim de o yüzen den cevap verememiştim ayyhhçok yoruldum yaaa neyse hadi benden bu kadar baaayyy bir daha ki sefere yine görüşmek üzere haa bu arada haberi var mı hande yener dinleyin ben şu anda onu dinliyorum çok güzel bir şarkı yaa bir de şu yorumlarınızı az yazın yaa lütfen neyse hadi yeter ayyhh yoruldum bayy haaaaaaaaaaaayyyyyyyyymmmmmmm iyi geceler……….

Duygu

Merhaba hocam ben 14 yaşındayım diş etim şişti ve sağ arkada azı dişi çıkıyor ve diş etim çok acıyor orayı fırçalayınca kanıyor neden ??

anonim

Sol arka kisimdaki disetimde bi agri var galiba 20lik disin yani acaba napbltrim

nese

kizim 9yasinda yeni disini cektirdik fakat cekilen disin tarafi sisti yuzundede belirgin bir sislik var ne yapmaliyim

nur

merhaba Dr.Bey diş eti şişme ve çekilmesi çene eklemi sorunlarından kaynaklanırmı çene çıkması gibi. önce hangisi için tedavi olmalıyım.?

Esin

17yaşındayım üç ay önce yirmilik dişlerim çıkmaya basladı şuan azıcık çıkmış durumda. Şuan şişmiş durumda çok acıyo yutkunamıyorum ne yapmam gerekir antibiyotik alayım mı alıcaksam hangisini?

Mahmut ataş

Merhabalar hocam. Yaklaşık 5-6 yıldan bu yana yüzümün sağ tarafı şiş sağ alt dişlerimde ağrılar oluyo bunun için belki 50 tane diş hekimine gittim filmler çektim bişey yok denildi ama şişkinlik hala var ve bu durumdan çok rahatsız oluyor. Lütfen yardımcı olurmusunuz

Smo

Merhabalar doktor bey benim üst ön kesici dişlerimin arkasında aradaki diş etim şiş durumda , çekirdek kabugu battıktan sonraki gün başladı bu durum ve alt dişlerim o bölgeye geldiği esnada acı hissediyorum . 3 gündür bu durum düzelmedi ve hergün düzenli bakım uygulamış olmama rağmen.
Önerileriniz için şimdiden teşekkürler

Uzman doktor

Smo bir iltihaplanma söz konusu doktorunuza gözükmenizde ve tedavi olmanızda fayda var geciktirmemeniz önemli. Bölgeyi çok fazla zedelemeyiniz.

ulascan

11 yasindayim sol üst taraftaki asi dişimin arkasında şişlik cıktı ne yapmaliyim

Uzman doktor

Bir iltihaplanma söz konusu vakit kaybetmeden bir diş hekimine başvurmanızı öneririm. Ağrılarınız artabilir.

serhat

merhaba ben diş eti kanaması ve şişmesi yüzünden doktora gittim tedaviden sonra kanamalar düzeldi ve ameliyatla şişen et alındı ama zamanla tekrar büyüdü ve kanama başladı ne yapmam gerekli yardımcı olurmusunuz.

Uzman doktor

Serhat bey bu tekrarlanabilen bir durum tekrardan diş hekiminize görünmelisiniz. Tekrardan ameliyat olma durumunuz olabilir.

oğuzhan

benim yaşım 12 diş etimde şişmeler oldu çok acıyor neler iyi geelir ve o alanı bastırdığımda içine çöküp geri çıkıyor ve çok sızlıyor napabilirim

Uzman doktor

oğuzhan dişlerini düzenli olarak fırçalıyormusun ? Diş hekimine gitmelisin gerekli tedavi diş doktorunuz gerçekleştirecektir.

kübra başarmak

hocam ben metal destekli porselen kaplamalarımı değiştirip zirkonyum kaplama yaptırmaya karar verdim doktor porselenlerimi çıkartırken diş etlerim baya zedelendi ve kıpkırmızı oldular diş etlerimin normal rengine dönmesi ve düzelmesi için bi tedavi gerekli mi ben kendim bunun için ne yapmalıyım…

Uzman doktor

Kübra hanım sizin yapmanız gereken günlük bakım, dişlerinizi düzenli fırçalamanız ve diş ipi kullanımı diş etlerinizin rengi kendiliğinden düzelecektir.

melek

Doktor bey ben bi kaç gün öncesine kadar çok hastaydim.. bademciklerim şişmişti daha sonra dilimde yanaklarimda pamukçuk gibi bişeyler çıkmaya basladi bugün 3.gün ve ben sıvıda olsa bisy yiyip icemiyorum.dış eetlerim şişti kizardi ve dislerim sallaniyo. 🙁

Uzman doktor

Ateşlenmeden dolayı dilinizde bir takım yaralar çıkmı olabilir. Aynı zamanda ilaç kullanımına bağlı olarakta bu yaralar oluşmuş olabilir. Geçicidir.

halil

Hocam meraba sol on üst dişim hiçbir neden yokken sallanmaya başladi ve acayip derecede ağriyor yanağim da şisti final haftasinda olduğumdan doktora gidemiyorum ne yapmaliyim sallanma baya var idemiyorum ne yapmaliyim bu.halde sinavada giremem

Uzman doktor

Halil bey neden dişinizin sallandığı konusunda bir tedavi olmalısınız. Bunu geciktirmeyiniz. Sağlığınız daha önemli.

nilgün oral

sayın hocam dün diş dolgum oldu uyuşması için iğne yaptı doktorum fakat üst dudağım hala şiş nedeni ne olabilir acaba iğneyi yanlışmı yaptı doktorum…

Uzman doktor

Nilgün hanım iğneden dolayı olabileceği konusunda şüpheliyim. Eğer bir iki gün geçmesine rağmen bu şişlik inmediyse yeniden doktorunuza başvurunuz.

hayat

Hocam merhaba benim size bi sorum olacakti iki gundur on dislerimin arkasinda kesik gibi bisey olusmus ve kucuk kabarciklar var sivilce gibi nedrn olabilir ne yapmaliyim acilen cvp bekliyorum

Uzman doktor

Hayat bir iltihaplanma söz konusu olabilir. Mutlaka geciktirmeden diş hekiminize başvurmanızı öneriyorum.

ahmet

sol üst diş etim kabardı ve yanağım şişti tedavisi nedir

Uzman doktor

Ahmet bey dişiniz iltihaplanmış. Tedavisi bir diş hekimine muayene olmaktır. Vakit kaybetmeyiniz.

Mahmut

Merhabalar hocam. Yaklaşık 5-6 yıldan bu yana yüzümün sağ tarafı şiş sağ alt dişlerimde ağrılar oluyo ( sağ çenemde altlı üstlü kanal tedavisi ve kaplama dişlerde mevcut )bunun için belki 50 tane diş hekimine gittim filmler çektim bişey yok denildi ama şişkinlik hala var yüzüm eğri duruyor ve bu durumdan çok rahatsız oluyor. Lütfen yardımcı olurmusunuz

Uzman doktor

Mahmut bey bu konuda bir üniversite hastanesine başvurabilirsiniz. Detaylı bir inceleme gerçekleştirilebilir.

kadir

Hocam ben kanser hastasayim kemoterapi almaktayim diş etlerimde agrilar oluyosuyor ne yapmaliyim

Uzman doktor

Kadir bey bu tedavinin yanı sıra bir diş hekiminede muayene olabilirsiniz. Dişhekimi muayenesinde doktorunuz gerekli tedaviyi gerçekleştirecektir.

ec

Dis etimin bogaza yakin kisminda 20lik dislerin olduğu yerlerde (20lik dislerimi cektirdim birkac yil oldu) kucuk küçük kabarciklar var yan yana minik minik ve bademcigim sis bademciklerin arka tarafinda bogaz kisminda sari kabartılar var sebebi faranjit midir

Uzman doktor

Ec bir iltihaplanma söz konusudur. Diş hekiminize başvurmanızı öneriyorum.

Nurcan

Doktor bey 11 yaşındayım 4 gündür arka azı diş etlerimde şişme ve ağrı var ne yapmam gerekiyor ???

Uzman doktor

Bir iltihaplanma söz konusu size en yakın diş hekimine başvurup muayene olmalısınız.

Ecem

Doktor bey diş etimde sürekli bir kanama var ve üst azı dişlerimdeki etler şişmiş. diş eti aşağı doğru gibi hafifde bi ağrı yapıyor. sürekli tartarlanma var temizletiyorum fırçalıyorum gene oluyo ne yapmalıyım

Uzman doktor

Ecem hanım diş hekimine giderek diş taşlarınızı temizletmeniz gerekiyor. Günlük olarak diş bakımınızı düzenli olarak yapınız

burcu

Hocam benim ön dişimin yarısı kırıktı ucundan dolgu yaptrdm ucuna şimdi daha yeni o dişimin etinde şişlik war dişim ağeımıyor ama oraya elim değdiğinde acıyo şişlik hala geçmedi sizce neden?

Uzman doktor

Burcu hanım bir iltihaplanma söz konusu olabilir.. Tekrardan diş hekiminize durumunuzu bildirmenizi öneririm.

aymur

selam hocam benim diş etlerinde ve diş diplernde damar çekiliyormuş gibi ağrı oluyor bu ağrılar geneld öndişin alt ve üst çenemde yogun bunun sebebi ne olabilir

rıdvan

Selam hocam 3gun önce diş cektırdım dişin kökü sünislere uzadıgından cekimden sonra dikiş atıldı. Ve bu dikişten bır kac saat sonra yüzümde şişme oldu bu normalmidir amiklosavit anti biyotik kullanıyorum hala inmedi

Uzman doktor

Rıdvan bey doktorunuzun vermiş olduğu antibiyotik ilaçları kullandıktan sonra yeniden doktorunuza danışmalısınız.

ömer

meraba hocam benim köpek dişimin arka bitişğinde sivilce gibi kçk bi şişlk var ve bayadr geçmedi 2 ay kadar oldu öyle kaldı rahatsızda etmiyor sadece dilimle oynuyorum sürekli alşkanlk oldu geçmesi için ne yapmam gerekir geçer dedim ama geçmmiyor

mujde

Merhaba doktor bey 5 gün önce üst damağımda ki en arkadaki çürümüş ve doktorun tutacak yer yok dediği Dişimi zor bir operasyonla çektirdim.beş gündür çok şiddetli damak agrısı diş eti agrısı yaşıyorum günde iki defa Apranax alıyorum bu durum normalmidir

elif

hocam benim üst dişimin üzerinde yaklaşık 2 aydır bir şişlik var ve geçmiyo ağrı yapmıyo fakat bastırdığım zaman derinden bi acı oluyorve son zamanlarda diş etlerimde kızarma ve bazı dişlerimde öorarmalar var bunun nedeni ne olabilir bana bilgi verirmisiniz

elif

hocam benim üst dişimin üzerinde yaklaşık 2 aydır bir şişlik var ve geçmiyo ağrı yapmıyo fakat bastırdığım zaman derinden bi acı oluyorve son zamanlarda diş etlerimde kızarma ve bazı dişlerimde morarmalar var bunun nedeni ne olabilir bana bilgi verirmisiniz

Kenan

Iyi günler hocam 4 gün önce kanal tedavisi tedavisine başladığımız dişin damağı şişti ve hem diş hemde damağı cok Ağrı yapıyor randevu tarihinrfr daha 1 hafta var ne yapmam gerekir

Uzman doktor

Kenan bey doktorunuzun vermiş olduğu ilaçları kullanmaya devam ediniz. Ağrılarınız zamanla dinecektir.

esra

4 gün boyunca dişlerim ağrıdı.tel tedavisi gördüğüm için teldendir diye düşündüm sonra yanağım şişmeye başladı.hafta sonu olduğu için doktora gidemedim.eczaneden antibiyotik aldım içmeye başladım.ama şişlik gün geçtikçe artıyo daha 5 tane içtim antibiyotikten.kendi doktoruma gittiğim zaman film çektirdi.ama o da pek bişey anlamadı.benim ne yapmam gerekiyo?antibiyotik yanağı şişirir mi?kaç güne şişlik iner?bu şişlik başka bişeyden dolayı olabilir mi?dişlerimin zonklaması 2 günden beri geti ağrıyo ama o kadar fazla değil.

Uzman doktor

Esra hanım bir iltihaplanma söz konusudur. Diş hekiminize başvurarak tedavi olmalısınız.

esra

diş etimde hiç bir belirti yok kızarma yada şişme

Barış

Merhabalar hocam diş etimde hafif bir şişmesi var hekime göründüm bu arada sisligin hemen yanında kırık bir disim var bana disetimin disimin uzerine kaydığını söyledi cerrahi operasyon ile önce diş cekimi ardından implant yapılmasını önerdi sisligin herhangi bir sıkıntı olmadığını ama tedavimi kisa surede yaptirmami soyledi sizden ricam geçici bir önlem öneriniz varmı ?

Barış

Antibiyotik den uzak durmak istiyorum ama gece uyumama engel olacak bir ağrı var en azından

Benim alt taraftaki köpek disim çok ağrıyor ve azcik şişmiş durumda mesela alt dişlerimle üst dişlerimi birleştirince orası çok ağrıyor evde yapılabilecek çözüm nedir

ömer

doktor bey benim soruma da cvp verirmisiniz ?

Elif Deniz

Dislerimi düzenli olarak fırcalıyorum son 1aydır fırcaladıgımda agzımı calkalarken o su disimi agrıyıtor yemek yerken bile o tarftan cigneyemiyorum hemen agrıyo artı disimde cürükte yok

Serra

Diş teki tedavisi görüyorum diş etlerimde en ufak bir ağrı yok ama şişlikler var abartılı olmamak üzere. Doktordan da korkuyorum hatırladığım kadarıyla eğer böyle giderse diş etin törpülenecek demişti bu tedaviyle ilgili bilgi verir misiniz ve bundan sonra ne yapmalıyım

Merhaba,21 yasindayim ve disimde 9 sene oncesinden dusmeyle yaralanan disimde kist olusmus ve 1 ay oncesinde kanal tedavisi gordum.daha sonrasinda kanal gordugum disin sag ve sol tarafidaki dislerim agrimaya basladi ve tekrar doktorumdan randevu aldim ve beklemem gerektigini soledi.Ben tabiki dayanamayip farkli doktorlara gozuktum ve 1 hafta oncesinde kistimin alinmasi gerektigini soledi cene cerrahi bende ameliyati oldum ve sorun devam etmekte bu seferde alt ceneme vurdu hem alt hemde ust cenemde agri var teker teker dislerimde agri hissediyorum acikcasi ne yapicam bunuda bilmiyorum bu agriyla beraber sallanmada oluyor. Ne gibi bir sorun vardir ne yapmam gerek beni bilgilendirir misiniz? Simdiden cok tesekkurler.

Aaaaaaa çok acıyo

Doktor bey benim diş etlerim çok ağrıyo altındada çürük var nasıl geçiririm çok fazla ücrete olmasın ama

şeyma

Merhabalar.. benim üst ön işlerimin arasında bir şişme meydana geldi yaklaşık 2 aydır var.. diş hekimim cec verdi 1000mg. ama bi işe yaramadı. ne önerirsiniz?

Sebahat güner

İmplantlı dişin yanına dolgu yapılırsa implan etkilenip ağrı yapar mı?

Uzman doktor

Sebahat hanım ağrı yapması söz konusu değildir. Diğer diş bölgesinde bir apse söz konusu olabilir. Doktorunuza muayene olmanızda yarar var.

Seda

Ya benim ön dişime yapılan kanal tedavisini söktürüp baştan yaptırdım. Birkaç haftadır dış etimde şişme var. Doktorun tavsiye ettiği flurent gargarayı da kullandım ama geçmedi. Ne yapabilirim ya da doktor ne gibi bir tedavi yöntemi uygular?

Uzman doktor

Diş etlerinizdeki şişme geçicidir. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamaya ve doktorunuzun önerilerine uygulamaya devam ediniz.

hülya

Önceden dolgu yaptırdığım dişim şimdi yan tarafından çürümeye başladı şiddetli bir ağrı var ayrıca şuan sinüzitim var diş kurtulur mu ve ne yapmam gerekir ?

Uzman doktor

Hülya hanım apse yapması muhtemeldir. Mutlaka gecikmeden doktorunuza başvurunuz geçmiş olsun.

cagdas

Doktor Bey benim sol üst arka dişim ve diş etim ağırıyor ne yapmalıyım

Uzman doktor

Çağdaş bey bu dişinizde bir apse söz konusu olabilir. Geciktirmeden diş hekiminize muayene olunuz.

Mehmet

slm doktor bey 17 yasindayim son iki gündür alt dişlerimin en arkasındaki azı dişimin yanındaki diş etim ağrıyor ve şişmiş durumda hafif ucu kalkıyor bu yaşta diş mi çıkartıyorum nolur yardım edin

Uzman doktor

17 yaşından itibaren 20 lik dişleriniz çıkmaya başlar. Bu olabilir. Bunun yanı sıra arka dişinizde de bir apse olabilir. Diş hekiminize görünmenizi tavsiye ediyorum. Kontrol amaçlı

mehmet

Disim çürük tu çürük temizlenip kanal tedavisi yapıldı ondan sonra siyah dolgu yaptılar bittii 3 4 ay sonra dişimin içinde damar atıyor pıt pıt diye ve ağrı yapıyor.

Uzman doktor

Mehmet dişiniz yeniden apse yapmış dolgunun kaldırılıp yeniden kanal tedavisi olması ve yeniden dolgu olması gereklidir. Mutlaka diş hekiminize gidiniz ve ihmal etmeyiniz. Ağrılarınız artabilir.

vakkas

Sayın uzman doktor ben iki üç gündür sigara icmiyorum ve nedense dış etlerimde ağrılar var devamli olmasada ağrılar gelip geçiyor ve şunu söylemek isterim yaşım 35 hiç dis sorunum olmadı yardımlarınızı dolayi şimdiden teşekkür ediyorum

Uzman doktor

Vakkas bey hiç diş sorununuz olmadığından dolayı diş hekimi kontrollerini de ihmal ettiğinizi bu sözlerinizden anlıyorum. Hiç diş sorunu olmayan bir kişide dahil olmak şartı ile her vatandaşın 6 aylık periyodlarla diş hekimi kontrollerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Diş etlerinizde bahsettiğiniz sıkıntı iltihaplana olduğudur. muhakkak diş hekimi kontrollerinizi gerçekleştirin ve diş taşlarınızı temizletin. Günlük bakımınızı da ihmal etmeyin. Geçmiş olsun.

Ongu

Benim köpek dişim sallanıyor diş elimde kabarmalar ve morarmalar oluyor dişimi hissetmiyorum ve ağrısı yok

Uzman doktor

Ongu yaşınız kaç bu süt dişiniz olmalı.. Yoksa kalıcı dişlerde köpek dişleri oldukça sağlam dişler ve kökü çok uzun olan dişlerdir. Kolay kolay sallanmazlar.

Ongu

Benim dişim sallanıyor diş etimde kabarmalar ve morarmalar oluyor dişimi hissetmiyorum ve ağrısı yok

Muhammed

Merhaba doktor bey. Benimde diş etlerim şişti ve fırçaladığımda kanıyor şişkinlik iniyor ama tekrar şişiyor bu 3 4 aydır büyüle doktora gitmedim düzelir diye ama düzelmedi bende doktora gideceğim acaba çok zarar görmüş müdür? Teşekkür ederim

Uzman doktor

Muhammed bey bir an evvel diş hekiminize başvurmanızda yarar vardır. Öncelikli olarak oluşan diş taşlarının temizlenmesi gerekir ve uygulanacak bakım yöntemleri ile dişetlerinin sağlığı yeniden koruma altına alınması gerekecektir.

aylin hikmet

Doktor bey, 3 aylık hamileyim, diş doktorum üst arka dişimde derin bir çürük olduğunu söyleyip temizledi ve dolgu yaptı ama ben ondan sonrasında çok fazla ağrı çektim ve kanal tedavisi yaptı, yapar yapmaz iltihap oluştu antibiyotik kullandım. enfeksiyon geçince doktorum geçici dolgu yaptı ve şu an diş etimde ağrı, şişlik, kaşınma ve kanama var. inanın ne yapacağımı şaşırdım.bu ağrılar neden bitmiyor anlamıyorum, doktor da çare bulamıyor, bana yardımcı olursanız çok sevinirim.iyi çalışmalar.

Uzman doktor

Aylin hanım bu dişinizin hamilelik sonrasında çekilip yerine implant tedavisi uygulanması gerekebilir. Son kararı doktorunuz verecektir.

Fatime

doktor bey dişlerim curuyup giyiyor neden hemde dişimde kara nokteler var artib gidiyo temizlemek olmuyo acaba ne ede bilerim yukari dişim şişmiş agrisi gözume falan vuruyor

Uzman doktor

Fatime hanım bu dişinizde apse var. Mutlaka tedavi edilmesi gerekiyor. Tedavi edilmediği taktirde ağrılarınız artacaktır. Dişinizi kaybedebilirsiniz. Diş hekiminize gitmelisiniz.

burcu

Doktor bey benim alt dislerim orta.ön tarafta olanlar iki gün önce birinin dış eti agriyodu Smdi bi kac tane aynı hizada ağrıyor birazda kızarma var ne yapmalıyım ciddi bişey midir yemek yerken değil ama arada ağrıyor yara diş fircalarken yanma yapıyor biraz

Uzman doktor

Burcu hanım damaklarınızda bir iltihaplanma mevcut. Diş etlerinizin temizlenmesi ve düzenli olarak bakım yapılması gerklidir. Mutlaka geciktirmeden bir diş hekimine gidiniz.

Aysel

Merhaba Benim dis etlerimde surekli yanma agri var hic gecmiyor.dis eti doktoruna gittim anliyamadi dis etlerim saglikli oldugynu soyledi.dis doktoruna gittim oda birsey bulamadi en son dayanamadim dahileye ye gittim ondan da bisey cikmadi.curugumde yok herseyine bakildi.ama dayanilmayacak bir yanma agri oluyor.genellikle on alt ustte oluyor arkalarda olmuyor.5 ay once sag ust disime kaplama ve kopru yaptirdim bundan sonra basladi doktora sordum onunla alakasi varmidir diye yok dediler.lutfen yardimci olabilirmisiniz.tesekkurler

Uzman doktor

Aysel hanım bu başka bir hastalıktanda meydana gelebilir. Bir dermotoloji uzmanına danışmanızı öneriyorum.

asi

mrb hocam benim dişlerimin dibi kabardı ve kanıyor ayrıca agız içinde koku olmaya basladı antibiyotik kullanırsam geciyor birakırsam kullanmayı tekrar baslıyor ne yapmam gerekir şimdiden tşklr.

Uzman doktor

Asi dişinizde apse oluşmuş antiiyotik ilaç tedavisi sonrasında diş hekiminiz dişinize tedavi uygulaması gerekmektedir. Diş hekiminiz tedavi uygulamadan apse yeniden oluşacaktır. Zaman kaybetmeden diş hekiminize muayene olunuz. Yoksa dişinizi kaybedebilirsiniz.

elife

Hocam benim disimdede dis eti cekilmesi var disim oynuyor alt cene on ne yapmaliyim dktra gttim temizledi sonra boyle oldu tskrlr

Uzman doktor

Elif hanım diş eti çekilmesi önemli bir sorundur. Dişiniz sallandığına göre bu bir hayli ilerlemiş mutlaka yeniden diş hekiminize başvurarak gerekli tedavinizi yaptırınız.

berk

Bi kacgundur ağzında koku ve arka dişin orda şişme var ve azim uyusuyor napmaliyim

Uzman doktor

Berk bey dişinizde apse oluşmuş koku ve acımsı bir tat duymanız normaldir. Bir an evvel diş hekiminize başvurarak gerekli tedaviniz yaptırmalısınız. Gecikmeyiniz.

Cansu

Benim alt dişimin altında şışme oluştu nedeni fırçalamamakmıdır

Uzman doktor

Cansu diş bakımınızı ihmal ettiğiniz durumlarda diş çürümeleri, apse, iltihaplanma ve dişeti çekilmesi vb. durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Diş hekiminize muayene olmanızı ve tedavinizi en kısa sürede yaptırmanızı öneriyorum.

talha

hocam ön üst dişim bir kaç gündür ağrıyodu tuzlu suyla agrısını dindiriyodum fakat tekrar ağrıyınca ağrıyan dişimin kök bölgesinde belirtili şekilde şişkinlik gördüm hafiften bastırdığında o dişin tamamı sancılı bir şekilde ağrıyo acaba ne olmuş olabilir

Uzman doktor

Talha bey bir iltihaplanma söz konusu mutlaka diş hekimine başvurmalısınız. Bu kadar zaman diş hekiminize başvurmamanız tedavinizi geciktirmiş. Eğer bu şekilde devam ederseniz dişinizi kaybedebilirsiniz.

merve

Doktor bey, benim dis etlerim yaklasik 6 aydir sizliyor 3 kere farkli doktora girundum biri disetiniz cekilmis dedi biri cokda cekilmemis bu agri olustrmaz dedi. Henuz 20 yasindayim ne yapacagimi bilmuyorum agrinin sebebi belli degil gorunurde birsey gozukmuyor sizce ne olabilir ? Sadece sag alt bolgemde agri var ve geceleri agriyor.

Uzman doktor

Merve hanım diş etlerinizin sağlıksız olduğunu anlıyabiliyorum. Kendinize şu soruları sorun ben günlük olarak diş bakımımı doğru ve düzenli olarak gerçekleştiriyormuyum ? 3 yada 6 aylık aralıklarla diş hekimi kontrollerime gidiyormuyum. Bu sorular neticesinde sizde diş sağlığınız ve diş eti sağlığınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin mutlaka bir diş hekimine başvurarak diş taşlarınızı temizletmeniz ve günlük olarak diş bakımınızı zamanında ve doğru bir şekilde yerine getirmeniz gerekiyor.

Büşra

Hocam merhaba ben 24 yaşındayım uzun süredir sigara kullanıyorum son 2 gündür ön alt 3 diş etlerimde hafif şişme ve diş fırçalarken kanamalar meydana geliyor hafif de Ağrı yapmaya başladı ve dudaklarım normal dışı kuruyor ? Ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

Uzman doktor

Büşra hanım durumu erkenden fark etmeniz güzel sizin bir diş hekimine giderek diş taşlarınızı temizletmeli ve diş sağlığınızı kontrol ettirmeniz gerekiyor. Bir diş eti problemi yaşıyorsunuz. Diş etleriniz yavaş yavaş sağlığını kaybediyor. İhmal ederseniz diş etleriniz çekilmeye başlayabilir.

Emre

salı günü çenemin altındaki 2 tane lenf bezi gibi şeyler şişti sonra çok kötü bi boğaz ağrısı ateş falan derken onlar geçti diş ağrısı diş eti kanaması ve diş eti şişmesi oldu alt dudağımda da sarı kahverengi siyah karışımı yaralar oluşmaya başladı çok kötü acıyor nedeni nedir acaba doktor bey

Uzman doktor

Emre bey bir iltihaplanma mevcut fakat tam olarak bölgeyi anlayamadım. İhmal etmeyiniz. Mutlaka doktorunuza gözükünüz.

zeynep

İyi akşamlar doktor bey.19 yasındayım alt azı dişimin arkasında 4 gündür şişlik var .Muhtemelen 20lik diş olduğunu düşünüyorum şiiliğin yanında küçük bi diş var. azı dişlerimin arka kısımlarındayılda üç dört kez şişmeler ve ağrılad meydana geliyor bunun sebebi ne olabilir yardımlarınızı bekliylrum şimdiden teşekkürler.

Uzman doktor

Zeynep hanım şişip inmesi bir iltihaplanma olduğunu gösteriyor. Kontrol edilmesinde fayda var. Tahmin ettiğiniz gibi 20 lik dişiniz olmayabilir.

uğur

Hocam son 1 haftadır azı dişimin yanındaki ete bastırdığımda acıyor ve üst azı dişim ise alt azı dişimin arasına girmekte ne yapmalıyım?

Uzman doktor

Uğur bey bu bölgede bir iltihaplanma mevcuttur. İltihaplanmanın sökülmesi gerekiyor ve dişinizin kanal tedavisi olması gerekiyor. Muayene edildiğinde daha net bir şey söylenebilir. Geçmiş olsun bir an evvel tedavinizi gerçekleştiriniz.

Adem

Doktor Bey 2 Gün Önce Diş Etim Yara Oldu Üst Köpek Dişinin Yanındaki Ön Dişin Kök Etleri Daha Sonra Aşağı Ön Diş Etlerine İndi Şimdi Alt Taraf Yara Üst Tarafdaki Dişim Aşırı Ağrıyor Yardım Edermisiniz?? 🙁

gizem

Mrb 20 haftalik hamileyim agazimda 1 haftadir aft war we cok agrili geciyor dis etlerim sismeye basladi ve koku yapiyor karbonatli su normal gargara ws denedim gecmiyor hamileyim ne yapmam gerekiyor?

fatih

Doktor bey benim dis etimin yaninda kucuk bir yara cikti doktora basvurdugumda kanalin disariya ciktigini soylede ama tedavi etmedi zor bir durum mu ?

ALI

Mereba benik disim 1 ay once sisti sonra doktora gittim indi.ama cektirmedim daha sonra ara ara sisip tekrar indi. Disi cektirmekte gec kaldim diye birsey olabilir mi ?

Uzman doktor

Ali bey iltihabınız kurumuş fakat tedavi olmadığından dolayı yeniden iltihaplanma oluşmuş.. Mutlaka vakit kaybetmeden yeniden doktorunuza başvurunuz. İltihapları yeniden kullanmaya başlamanız gerektiğini doktorunuz size söyleyebilir.

Berke

Hocam iyi akşamlar yaşım 18 benim 1 yıl önce sol alt dişimde(20lik dişin yanındaki) çürük vardı geciktirmiştim çürük olan kısmı kırılmıştı dişcim röntgen çekip çürüğün sinirlere kadar gitmediğini söyleyip dolgu yapılması gerekiyo dedi dişi temizleyip ilaç koyup geçici dolgu kapattı hiç ağrısı kalamadı ama benim o dönem üniversite sınavıma yaklaştığı için dişcim geri gidip dolgumu tamamlayamadım zaten ağrı olmadığı için iyice unuttum 1 ay önce geçici dolgum düştü hiç bir ağrı olmadan ama aynadan baktığımda dişimde bir siyahlık gördüm tekrardan çürük başladı diye tahmin ettim ama dişcim sorun olmadığını söyleyip dolgu yaptı hiç bir sorun yoktu geçen cumartesi birden ağrı yapmaya başladı dolgumun olduğu kısım ve çenem ağırmaya başlayıp diş etlerimi ağırmaya başladı dişcime tekrardan gittim ve 20 lik dişimin çıktığını söyleyip kas gevşetici ve antibiyotik verdi cuma günü kontrol e gelmemi söyledi ağrılar azaldı ama dolgulu dişimin üstüne yemek yiyemiyorum ve dişlerimi kapatamıyorum sonra merak edip biraz dişimi kurcaladım ve dişimin sallandığını fark ettim hemen dişcime kostum çekilmesi gerektiği söylendi dişimi çektirmek istemiyorum sonuç olarak yerine bir daha aynısı asla gelmez bu ağrılar geçermi yoksa başka çarem kalmadımı uzun oldu biraz kusura bakmayın cevaplarsınız çok mutlu olurum

Uzman doktor

Berke bey bu dişinizin çekilmesi gerekiyor. Bu dişinizi kurtarabilmek için verilecek çabalar hem maddi hemde manevi olarak sizi yoracaktır ve sonuç ise değişmeyecektir. Bu dişiniz çekilip yerine implnat tedavisi yapılması gerekiyor. İmplant tedavisi ile bölgeye yapay bir diş kökü yapılacak üzerine yapılacak kaplama ile dişiniz diğer dişlerinizden farkı olmayacaktır.

ömer

merhaba doktor bey önden sol 4. dişimin bitişiğinde bir şişlik çıktı ve 3 4 aydır gitmedi büyüme veya küçülme olmuyor acımıyor dilimle alışkanlık oldu oynuyorum sürekli bu nedir acaba ?

Uzman doktor

Ömer bey bu dişinizin bölgesinde iltihaplanma mevcut mutlaka diş hekimine gitmelisiniz. Burada oluşan apse kiste çevirebilir.

feridee

Merhaba doktor bey, bnim ondeki buyuk 2disimden biri biraz daha geriye dogru cekildi ve o disin etrafindaki dis eti aciyor, ne yapmami onerirsiniz tesekkurler

Uzman doktor

Feride hanım bu dişinizde iltihaplanma oluşmuş olabilir. Mutlaka bir an evvel diş hekimi tarafından bu diiniz muayene edilmelidir. Geciktirmeyiniz. Dişinizi kaybedebilirsiniz.

murat

Merhaba benim diş etlerim diş fırçalarken ve elma yerken kanıyor.Çok aşırı bi şişlik olmuyor arada biraz şişiyor.Birde bi noktada biraz acıma var.Diş fırçaladıktan sonra tuzlu su ile gargara yapıyorum 2 gündür.Önerileriniz nedir?

Uzman doktor

Murat bey evde yapabileceğiniz uygulamarla diş eti problemlerini tedavi edemezsiniz. Mutlaka bir diş hekimine başvurarak diş eti sorunların tedavi edilmesi ve diş taşlarının temizlenmesi gereklidir.

elçin

Merhaba ben daha 16 yasındayım ve 1-2 sene once on dısımle kopek dısımın arasındaki disimin yarısı kırıldığı ıcın porselen takıldı dunden berı sag tarafımdaki alt ust butun dislerim agrıyor porselen disimde de sislik vardı etınde ama daha ck azı dişim agrıyor doktora gidip ikinci bi tedavide istemiyorum öncekinde canım yanmıştı bu agrılar geçer mi çünkü aglatıcak kıvama geldi cok sızşıyor acil yardıma ihtiyacım var

Uzman doktor

Diş etlerinizde ve dişlerinizde iltihaplanma olabilir. Bu nedenle dişleriniz kanal tedavisi süreci içerisine girilebilir. Mutlaka ilerlemeden tedvilerinizi yaptırmanız gerekiyor. Geciktirmeyiniz.

Berke

Doktor bey tekrardan merhaba ben dediğiniz gibi dişimi çekmeye karar vermiştim haftasonu dişcime gidemedim ama hafta sonu dişimin ağrısı geçti pazar günüde yemek yiyebilmeye başladım ve dişimin artık sallanmadığını fark ettim ama bu sefer diş etimde bir şişlik oluştu apse galiba oluyo dişcime gittim bu iyi bir şey dedi iltihabın dışarı çıktığını söyledi dişimi uyuşturup apseli kısmı kesti ve iltihabı çıkardı artık benim kafam durdu böyle şeylermi normalmi yoksa bir tek banamı oluyo artık anlamadım

Berke

Sorumun devamı silindi hocam galiba kusura bakmayın bu dişim ilerde ağırırmı ve dişcime sormayı unuttum bu şişlik nezaman iner

begüm şahin

ben diş teli taktırdım fakat bazı arkadaşlarımın daha önceden taktırdıkları diş telini çıkartıklarında dişleri içeriye doğruydu.bende korkuyorum acaba benimkide mi öyle olur diye.sebebi nedir telden sonra dişlerin az miktarda içerde olması?

nurcan

Merhabalar benim dis etlerimde sisme ve ayri var. Basdonmem hararet ates ve mide bulantimda ayrica cene bolgemde ufak bir şişlik var bir anda oldu acaba neden detayli bilgi alabilirmiyim.

Uzman doktor

Nurcan hanım muayene edilmeden vermiş olduğunuz bilgilerle ne olduğunu anlayabilmemiz çok zor. Bir diş hekimine muayene olursanız daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Geciktirmeyiniz.

Doğukan

Merhabalar Doktor Bey,

Benim dolgulu bir dişim var, ve uzun bir zaman önce dolgulu dişimin olduğu yerde damağımda bir şişlik var genelde boyutu ufak fakat bazen stres yaptığımda, sinirlendiğimde vb durumlarda damagımla oynadığımda damağım sertleşiyr ve daha fazla şişiyor, sonra tekrar geri ufalıyor. Bunun sebebi nedir ?

Uzman doktor

Doğukan bey bu bölgede bir iltihaplana söz konusudur. Mutlaka diş hekimine gidip muayene olmanız gerekmektedir. Ya kanal tedavisi yada bu bölgedeki iltihaplanma ilerledi ise dişinizin çekilmesi ile tedavi sonuçlanabilir. Daha fazla geciktirmeyiniz.

bilinmeyen yönleri

Doktor bey benim de diş etlerimin aktı indi ve arada bir ağrıyor ne yapmalıyım

Uzman doktor

Sayın bilinmeyen yönleri diş etlerinizde bir iltihaplanma söz konusu mutlaka bir hekimine başvurarak bu konuda tedavi görmelisiniz.

zehra

Merhaba benim azı disim çıkıyo ben 11 yaşındayım ve şişti sence nedeni nedir lütfen cevabınızı bekliyorum

aysun

hocam alt ön.6 disimin nerdeyse kökü görüncek ve sisti disim de ara ara agri yapiyor bunun tedavisinin olmadgini soylemisti bir doktor napmaliyim acil durumum.

Yaren

Doktor bey benim ön dişimin etinde şişlik oluştu ve ben ortaya basınca çok acıyor diş etimde dişimi kaplayacak gibi ne yapmalıyım

özlem

Merhaba..benim dis etimde 1 haftadir gozle gorulen acik kizariklik var catlamis gibi disi cevrelemis durumda yanindaki disimde impilant onemli olabilirmi kendi dr. sehir disinda o yuzden gidemiyorum ne yapmaliyim tesekkurlet

ceren

16 yaşındayım sağ üst diş etim ağrıyor,rengi de koyulaşmış,ve şişmiş acaba neden?

Buse

Sol alt arka diş etimde ve çenemde bir agri var basrirdıkca daha da cok agrıyor ne yapmalıyım ?

Uzman doktor

Buse hanım bir iltihaplanma söz konusu olmuş olabilir. Mutlaka bir dşiş hekimine başvurmalısınız.

Mustafa

Doktor bey benim sol alt en arka disim ve yanindaki dis eti agriyor.curuk agrisi gibi degil sanki dis eti agrisi dise etki ediyor gibi hissediyorum.agri hissettigim disetinde hafiften bir beyazlasma var sanirim iltahap.geceleri uykudan kalkinca agridigini hissediyorum. dis ise bisey yerken ve agzimi kapatinca agriyor.askerlik yaptigim icin doktora gitmek kolay olmuyor acaba ne onerirsiniz ? Tesekkurler..

Uzman doktor

Mustafa bey dişlerinizden dolayı bir iltihaplanma oluşmuş. Mutlaka en kısa sürede diş hekimine başvurarak tedavi olmalısınız. Geçmiş olsun.

ercan

Alt damağimda damarda pembe rengli bir şışık var ne olabılr teşekkürler

Uzman doktor

Ercan bey bir apse belirtisi olabilir. Mutlaka diş hekimine danışınız.

cihat

Doktor bey benim diş elimde ağrı gittikçe ağrıyor diş çürüklüğü yok 20 lik dişim de cıktı doktora gittim film çektim ordada birşey çıkmadı beni diyarbakır sevk etti acaba sorunu ne olabilir

ceren

Merhaba doktor bey alt cenemin sag tarafinda bir yirmilik disim cikiyor ve dis etim sisti fazlasiyla agri yapiyor yutkunmakta zorlaniyorum cunku agzi bogazimadogru yayildi sizce neden ve ne yapmaliyim?

Uzman doktor

Ceren hanım 20 lik dişler çıkarken bazen bu durumlar oluşmakta ve kişiye ağrı verebilmektedir. Bu duruma katlanamıyor gibiyseniz diş hekimine başvurabilir. Diş hekiminizin vereceği ağrı kesici ve antibiyotik ilaçlarla nispeten bu durumu daha sağlıklı bir şekilde atlatabilirsiniz.

ceren

Peki doktora gitmeden dolarex kullansam ve ya siz onerseniz sorun olur mu pek vaktim yok malesef sinav haftasindayim

Uzman doktor

Ceren hanım doktorunuza danışmadan herhangi bir ilaç kullanılması sakıncalı olabilir. Mutlaka doktorunuzdan onay almalısınız.

münevver

ekim ayında impilant tedavisine başladım.sol arka tarafta 2 adet impilantın ön taraftaki gayet normalken arkadakinin sonuçları impilantı kabül etmedi 3 ay sonra söküp bir arka bölgeye başka impilant taktılar ..3 ay daha ertelendi ..o süre içinde gargara bakımını düzenli yapmama ragmen sürekli iltehap yaptı doktor bana temizliğii güzel yapmadıgımı söyledi..gereksiz yere 3 kere operasyon geçirdim şimdi bekleme süresindeyim bu normalmi?

DOKTOR BEY BENİM ANİDEN DİŞ ETİM ŞİŞMEYE BAŞLADI NEDENİNİ SÖYLERMİSİNİZ

name

Doktor bey hamileyim ve su anda diş etim feci şekilde agırıyor ne yapsam geçer agrıya dayanamıyom lütfen yardım edin ☹

serkan

Merhaba;
Ben 1,5 ay önce tek ve 3’lü olmak üzere kaplama yaptırdım. Yaklaşık 15 gündür tek olan kaplamam sanllanmaya ve diş etimde şişmeye başladı. 3’lü olan kaplamamda da sadece diş eti şişmesi var. Bu neden kaynaklanıyordur?

ezgi

Iyi günler doktor bey benim ön dişimden birisi küçükken bir travma sonucu kırıldı kök tarafından değil uç kısmında yarım seklinde 1yıl öyle gezdikten sonra morarmaya başladi rengi koyulasti dis etimin koyu olmasi gibi sonra dis doktoru dolgu yapti ancak sert bir sey yemem sonucunda dolgu düşüverdi tekrar doktora gittigimde bu sefer disimi kuculterek uzerine kaplama yaptirdi guzel oldu ancak renk bakimindan uygunsuz oldu biri beyaz biri daha sarimsi tarzda simdi ise kirilan disimin et kismi ya da arka kismi agriyor sadece o disimde agri hissediyorum acaba nedeni ne olabilir bir de korkuyorum bu kaplama dusecek diye sonucta kaplamanin altinda kalan disim kucuk.bana ne tavsiye edersiniz ,ne yapmam gerekiyor ,sizce bu tedavi guvenli mi ,farkli seyler yapilabilir mi ,tedaviyi dogru buluyor musunuz? Şimdiden bana cevap verdiginiz icin tesekkur ederim.

Tolunay sgt

Hocam dis eti rahatsızlığından dolayı disciye gittim disin arasından cıktığı için ağrı yapıyordu diş etini kesti ilaçlı dolgu koydu 2 günlüğüne ancak hayatımda ilk defa böyle bir ağrı çektim kulağım başım çatlıyacak ne yapmalıyım dindirmek icin yardımcı olun lütfen

hande

mrb hocam 1 hafta önce ön dişimin üstündeki diş eti şişti ve ağrıyordu 1 hafta sonra ağrı geçti ama o şişlik geçmedi diş etim iki ön dişimin arasında olan sanki ordan ayrıldı ne yapmalıyım lütfen yardım edin …

almina

mrb, bir kac günden beri alt disimin en arkasinda dis eti sismesi var doktora gitmek istemiyorum korkumdan kendiliginden nasil gecer

kubra

Hocam merhabalar benim ergenlik doneminden beri dis etlerim sis dislerimide fircaliyorum ama nafile sag taraflarimda yirmik dislerim cikiyor ayrica cene diskim kaymis ve kas hastasi oldugum icin her ilaci kullanamiyorum iki on dislerimin yanlarindaki dis etlerim sisti ne yapabilirim gargara falan simdiden tesekkurler

tuba

ben 12 yaşındayım diş etlerim çok ağrıyor yatamıyorum ılık suyu ağzımda çalkalayınca geçiyor normal hastaneyengittim ağrı kesici verdi bittiler ama hala ağrısı geçmedi ne yapabilirim

Türker

Doktor Bey Merhaba , Benim Sol Üstün Arkadaki dişimin olduğu yerde diş Etim şişmiş ilk başta farketmedim yalnız Ne yutkunurken sorun çekiyorum Nede Yemek yerken hiç bir acı ceya ağrı olmuyor . Dişimdede Ağrı yok Sebebi Nedir Bilgilendirirmisiniz

tulay

Hocam benim ön taraftaki dış etlerim sisik ve rengi kırmızı ayrıca koku da yapıyo r kaç defa doktorlara gittiysem de bi etki etmedi ne yapmalıyım sizce .

Abdulkadir

Doktor bey gece uyumadim sabah 8 de yattim ve kalktigimda azi disimin arkasindaki diş eti şişmiş ama dìş agrisi yok ve tukurukbezleri agzima doluyor bilgi verir misiniz

Uzman doktor

Abdulkadir bir iltihaplanma meydana gelmiş mutlaka diş hekimine başvurmalısınız.

demir

merhabalar Doktor bey .bundan iki ay önce bir diş ağrısı ile diş doktoruna gittim doktor kanal tedavisi için 9 temmuzu, gün verdi . yanlız gecçen cumudan,dır inanılmaz bir ağrım var tekrar doktora gittiğimde sol damakta bir şişme gördü ve antibiyotik önerdi kullanmaya başladım . ağrımda azalma olmadı her gece iğne yapmadan uyuyamıyorum.sol damak ta oluşan şişlik için ne yapmalıyım

Uzman doktor

Bir iltihaplanma söz konusu bu ağrıyı çekeceksiniz. Doktorunuzun verdiği antibiyotikleri kullandıktan sonra yeniden doktorunuza başvurunuz.

sude

alt damağım çok ağrıyor 14 yaşındayım dişlerimde sallanma var çok ağrıyor doktora gittim doktor dişlerini sıktığın için oluyor dedi hiç bir ilaç vermedi ama dişlerimi sıkmıyorum her ay 1 hafta ağrıyor ne yapmam gerekiyor

Uzman doktor

Sude dişlerinizi sıkıp sıkmadığını sabah kalktığında çenen ağrıyorsa dişlerin ağrıyorsa anlayabilirsiniz. Daha sonra diş hekimine başvurmalısın.

Yasemin

Merhaba;
22 yaşındayım sağ alt arka diş etim agrıyor sanki yirmilik diş gelecekmiş gibi.. Ama panoramik çekimde hiç yirmilik dişim gözükmedi. Ama etim kabardı sanki kopacakmış gibi.. o kısmın kökü çok agrıyor ve agrıdıkça majezik sprey sıkıyorum.Boğazım da şişiyor. İki doktora gittim yapılacak bir şey yok dedi. Sizce sebebi ne olabilir.

Uzman doktor

Yasemin hanım 20 lik dişiniz diğer dişlere baskı yapıyor ve kendisine yer açıyor olabilir. Ağrıların sebebi bu olabilir.

Burcu

Dişim de kaplama var fakat inanılmaz şekilde ağrıyor .hiç bir ağrı kesici fayda etmedi yardimci olun lutfen

Uzman doktor

Burcu hanım kaplamanızın altındaki dişin kanal tedavisi olması gereklidir. Mutlaka diş hekimine yeniden başvurunuz ve gerekli tedavinizi yaptınız.

şerife coşgun

20 dişimi çektirdikden sonra ön sol dişimmin damaktarafında şişme oldu we çok canım yanıyor diş etim çekilmiş gibi

Uzman doktor

Şerife hanım bir iltihaplanma söz konusu olabilir. Yeniden diş hekimine başvurunuz.

merve

hocam benim dişime kanal tedavisi yapıldı dişim çok ağrıyor ve o dişimin olduğu yerde diş etimde beyaz buyuk yaralar oluştu baloncuk şeklinde dişim ağrıyor yaralarım acıyor ve bu da kulağımda ağrıya sebep oluyor ara ara çok şiddetli sancı vuruyor kulağıma bu normal mi ? bi zaman sonra geçer mi yoksa gidip baktırmalı mıyım ?

Uzman doktor

Merve dişinizde bir iltihaplanma oluşmuş ve bunu tek tedavisini yaptırabileceğiniz yer diş hekimidir. Mutlaka bir diş hekimine veya diş hastanesine başvurun.

merve

hocam ama yavaş yavaş düzelmeye başladı yinede kontrole gitmeli miyim ?

egemen

iyi gunler benım sıkıntım ust cenemdekı 20 lık dislerimi cektirdim ama o ust 2 disimde yanı 20lık dislerimin oldugu bölgede hafif agrı yanma kasıntı oluyor ayrıca baskılama istegi alt cenemi üste kendim baskı yapıorum doktora gittim net bir bilgi vermediler hatta bilmiyoruz dediler hala beklıyorum gecmedi ne yapmam lazım lutfen yardım edın kolay gelsin

egemen

ayrıca basımda sık sık agrıyor belirtmek isterim kolay gelsın

recep

yaşım 23 çenemin sağ en arkadaki alt ve üstteki dişlerim ağrıyor ve diş etim şişmiş durumda acısı tüm çenemi hareket ettirmemi engelliyor ne yapmalıyım?

Uzman doktor

Merhaba Recep bey bir ilthaplanma söz konusunudur. En kısa zamanda diş hekiminize başvurmalısınız.

isimsiz

14 yasindayim azı disim çıkacak olmalı ki ara sıra kurcalanma sebebiyle dişetim şişti ve bayramda araya girince dişeti agrim iyice çoğaldı lakin disimde en ufak bır ağrı bile yok üstünde karanfil ezdim, ağrıyan bölgeyi fircaladim (anda olsa ağrısı dindi) gargara yaptım şeker vb yemeyi durdurduğuma rağmen hala acı çekiyorum ne yapmalıyım ?

Uzman doktor

İsimsiz dişiniz iltihaplanma yapmış olabilir. Mutlaka kontrol edilmesi gerekiyor. En kısa sürede bir diş hekimine başvurunuz.

Disism agriyo yanagim cok sisti ne yapabilirun

disim cok ariyo yanagim cok sisti ne yapabilirim acil….?

kadir

disim cok ariyo yanagim cok sisti ne yapabilirim acil….?

ibrahim

selamlar benim dişimde yani sağ üst köşeden 3 üncü dişimin diş ve et arasında şişlik var fakat ne acısı var nede ağrısı var hiç bir şey yok sizce çekilmeli mi yoksa dolgumu yapılmalı

Barış

Hocam merhabalar yaşım 24 . Sağ alt kök dişimin yanak kısmı arası yara gibi bişey yaptı hafif acıyor ve beyazımsı ufak bişey vardı aldım onu . Acaba neden kaynaklanıyor olabilir? 20 lik dişe ile bağlantısı olabilirmi? Çok teşekkürler.

sedanur

dişim ağramıyo ama diş etim ve yanağım şişti ne yapmam gerek

inanç okutan

doktor bey 15 yaşındayım diş etlerimde şişme var fakat ağrı yok ve fırçalarken hemen kanıyor ne yapmalıyım en yakın zamanda bir hekime gideceğim teşekkürler…

özge

Hocam 10 gün önce sağ arka tarafta diş eksikliği nedeniyle kron köprü yapıldı.şuan ön üst dişlerde ve arkalara doğru etlerde şişme olustu tekrar gittim aynı hekime dişlerini sıkmışsın dedi geçer dedi ama ilk defa böyle bişey oldu olmaması için bidaha ne yapmam gerek

Serdar

Doktor bey ben 14 yaşındayım diş etim ağızımda sallanıyir yanı yarısı çıkmış durumda bende tutum onu koparacaktım kana dı sonra bıraktım ne yapabilirim ama koparmadım

Mehmet

Agizimin içinde tavan kısmında sürekli olarak ıslık var ve acı san ki yara var gibi dia doktoruna ve kulak burun boğaz doktoruna cikdin ama bir fayda görmedim uzun zaman dır cekiyorum lütfen bi yardımcı olun

Songul

Merhaba.11 Haftalik hamileyim yas 31 ama yirmilik disim hala cikmadi cok sis ve dort gundur beni uyutmuyor yemek yiyemiyorum doktor en dusuk antibiyotik ve agri kesici verdi ama hic fayda etmiyor tuzlu limonlu gargara yapiyorum cok agrim var lutfen bi yol gosterin acil

Sercan

Merhaba, c.tesi günü 20lik dişimi çektirdim. 3 dikiş atıldı ve Çekim yapıldığından beri yutkunmasa sorun yaşıyorum damağımda da bir kızarıklık var ve acı veriyor. Antibiyotik ve ağrı kesici kullanıyorum. Dişimdeki çok yutkunmasa ve damağımdaki sorundan dolayı Acı çekiyorum. Nedeni ne olabilir acaba? Teşekkürler

diş ağrısı

ben 13 yasındayım sağ arka dişim dün uyurken baya ağrıdı sabah geçti dilimle dokunduğumda sistiğini anlıyordum sabah baktığımda haklı olduğumu anldım etim şişmişti regl dönemindeyim aceba düzelirmi

mesut

Merhaba Kocam Yaklasik 1 aydir 19adet Disime Tedavi Yapildi Ustler Altlar Kesilik Porselen Takildi. 4.5 Gun Once Ustler Tamamen Yapistirildi Altlari Sol Altta Sinir Olmamasina Ragmen Asiri Bir Agri Oluyor Ayni Zamanda Sag Alttada Oluyor. Geceleri Cok Agrik Oluyor Bugun Sabah Uyandigimda Ust Dis Etlerim Asiri Derecede Sismis Ve Ust Dislerimde Birsey Isiramiyorum Siddettli Sol Alttaki Problemi Bulmak Icin Film Falan Cektirdiler Bana Hafta Ici Gidecegim Dis Hekimine. Sizce Ust Dis Etlerinin Sismesi Ve Halen Sol Alt Ve Sag Altin Gece Agri Yapmasi Neden Kaynaklaniyordur. Yemek Falan Yiyemiyorum Agri Kesici Kullanyorum Birtrk Bide 2 Gun Once Amcam Vefat Etti ? TESEKKUR EDERIM.SIMDIDEN

Sere

Merhaba benim ust kucuk azimin arkasindaki dis etim kizardi baya ama sislik yok gulunce o kisimda ufak bir aci hissediyorum neden olmus olabilir?

Uzman doktor

Sere bu bölgeden bir iltihaplanam oluşmuş olabilir. Bir an evvel bir diş hekimine başvurmalısınız.

cansu

Arka disimin yanında beyaz bi sislik var ve yemek yedigimde canımı yakıyor napmalıyım

Resul Karaka

hocam merhabalar ben 17 yaşındayım diş etlerimde buruşukluklar ve şişlikler mevcut diş etlerim çekiyor. çeken diş etimi elleyince yukarı doğru kaldırabiliyorum. bir sorunum daha var önden iki tane dişimin sadece uç kısımları beyaz. bu beyazlıklar bazen çok belirginleşiyor. önerilerinizi bekliyorum hocam.

Uzman doktor

Resul bey Merhabalar anlattıklarınız da bir diş eti problemi olduğunu anlayabiliyoruz mutlaka bir an evvel diş eti tedavisi başlanılmalı diş taşı temizliği yapılmalı ve diş bakımına Özen gösterilmesi gerekiyor.

ismet

Hocam babam yaklaşık olarak 7 sene önce ağzında kalan son 11 dişinide çektirdikten sonra Biray bekleyip takma dişlerini kullanmaya başladı. Ondan sonra dişetlerim ağrıyordu diye sürekli dış doktoruna gitti. Takma dişlerinin vuran kısımları ilgili hekim tarafından sürekli düzeltildi. Ancak babamın dişetlerindeki ağrının sürekli devam ettiğini hiç dinmediğini söylüyordu. Yaklaşık olarak üç sene kadar önce başka hekim tarafından yeni takma dış yapıldı. Ancak babam dişetlerindeki ağrının hala devam ettiğini söylüyordu. Çok çeşitli illerde ve hastahanelerde gerekli tüm testler yapıldı. Ancak herhangi bir olumsuzluk olmadığını söylediler. Bu arada nörolojik ilaçlarda kullandı fakat herhangi bir fayda etmedi. Psikiyatri tedavisinde görüyor şuan. Kullandığı ilaçlarla neredeyse tüm gün uyuyor. Bizim bu zamana kadar tespitimiz ise biri üst arka dış eti diğeri alt arka taraftaki dış eti gözle görülebilecek şekilde kızarıyor ve şişiyor. Babam durumdayken ağrıdan kıvranıyor. Sonra babamın sesi hiç çıkmıyor. Soruyorum ağrı var mı diye. Yok diyor. Bu sefer ağzında ağrı yapan dişetlerini gözle kontrol ettiğimizde gerçekten ne kızarıklık var nede şişkinlik. Birde ağrı olduğu zaman ağzının kurulduğunu söylüyor. Hayatı 7 senedir kendine zindan etti. Hocam lütfen başka ne gibi tavsiyelerini olabilir. Ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

ahmet selim yılmaz

merhabalar benim dişlerimde herhangi bir çürük yok ve hergün fırlçalarım fakat 3 gündür sağ kök dişimin arkasındaki et acı yapıyor ve beyazlamnış gibi buna nasıl bir çözüm üretebilirm birşey yemekte zorlanıyorum

Uzman doktor

Nihal hanım uygulama kaplama tedavisi ile beraber uygulanmaktadır fakat 18 yaşını geçmiş olmanız gerekmektedir

ayhan

hocam öcncelikle bir dişim ağrıyor ve ağrıyan diş dolgu..dün gece çok ağrıyordu bu sabahta kalktıgımda diş etlerim şişmiş.ymek yiyemiyorm yutkunamıyorum doktora gittim antibiyotik ilaçlar yazdı aldm kullandm bi faydasnıı henüz görmedimröntgende çektik 2sefer oluyor doktora gidiyorm ilaç yazıyor sürekli..Sizce nası bi tdavi uygulanmalı Tşekkrlerr…

Uzman doktor

Ayhan bey merhabalar bu dişinizin kanal tedavisi olması gerekiyor fakat ilerleyen ağrı var işinizin çekilebileceğini de bir göstergesi bir Diş hekimine başvurarak diş tedavinizi yaptırınız

tulaysen

Hocam merhaba 1.5sene önce dolgu yaptirmak icin gittigim devlet hastanesind3 2tane sapasaglam disimi kesti dr devletten para almak icn kaplama yapacakmis kesilen disler icn cok iyi bir uzamana gittim kanal tedavimi ve dislerimi duzeltenedi her yapilan 2dis kizarmaya kasinmaya disetleri kanlanmaya basladi azi disini kist olusmasi sonucu cektirfim fakat yanndaki dis icin hala uvrasiyoruz farkli bir baska dr buldum oda isin icindencikamadi 2kere kanal tedavimi yeniledi koke igne ile ilac ssıktı lezyon olusmus kokte 3gun once dise kaplamayi takti disimde dayanilmaz agri oldu muhtemelen kaplama oturmadi disten sokunce disetimin sistigini gordum ic kisimda kızarıklık ta var maffoldum 2disimde heba oldu sinirleerm bozuldu amdi bu disidemi kaybedecem drum bana disim iyi cekilmeye gerek disetlerini kesip kaplamayi tekrr koyucam deneye deneye gidicez diyor fakat korkuyorum disin iltihabi buyur baska dise zrar verir diye impilant yaptiricam ya oda tutmazsa allah rizasi icin bana iyi hekim onerin istanbul anadolu yakasında

Uzman doktor

Tülay Merhabalar dediğiniz gibi en doğru ve en kalıcı çözüm yolu diş implant tedavisi der iltihaplı olan Dişimiz ağrımaya devam ediyorsa çekilip İmplant tedavisi yapılması daha doğru bir tedavi şekli olacaklar

ŞÜHEDA

selamlar, 28 yaşındayım dişetlerimde 2 yıldır aşırı kanama var bunun için 2-3 kez özel tedavi merkezlerine gittim sadece diştaşı temizliği yapıp eski dolgularımı yenileyip gönderdiler ama kanamalarım artarak devam etti, günlük diş temizliğime ip arayüz fırçası ve ağız bakım suyu fırçalama ile son 7 yıldır çok dikkat etmeme rağmen neden bunlar oluyor ailem dede yok böyle bir hastalık lütfen yardım edin dişlerimi kaybetmekten çok korkuyorum :.(

Uzman doktor

Şüheda Hanım merhabalar sanırım birşey denizde bir iltihaplanma söz konusu fakat gerekli tedavileri yaptırdığınızı dile getirdiğiniz için geriye bir tek vitamin eksikliği kalıyor meyve tüketiminiz nasıl ?

Yahya

Merhaba Hocam diş etlerim şişmiş dişlerin arasina girmis resmen ne yapmamimi onerirsiniz . Çok kötü 3 disimide kaybettim .

Betul

Hocam 18 yasindsyim 2 gundur did etimin arka tarsflarda yemek yerken zamsn zsman aciyo ams buyuk birsry degil gibi araliklarla oluyor gun icinde gitmeli miyim doktora

Esengul

Merhaba hocam ben alttaki azı dişimi çektirdim çürüktü. Üsttede çürük var ama doktor dişimi çekmekte çok uğraştı ağzım hep yara oldu içi diş etlerim ağrıyor. Neyapabilirim bebek emziriyorum lütfen yardım edin

Beyhan incedogan kara

Hocam ust damak komple bebin zirkon kaplama yapildi ust saģ disimin kokunde iltahap var.once sanki dis aralarinda yemek artiklari varmis hissi ve kasinti hissi veriyor.cerez cok tukettim bir ay oncede olmustu damak ustunde neredeyse burnumun dibinde sislik basinca elimle agriyor.sebebi ne olabilir

Funda

Merhaba hocam arka kanalli disimle misir yerken misir arasında kaldi daha sonra doktor çıkardı gargara yazdi ama muyeneden 3hafta sonra disimden bir parca kirik geldi şimdi de disimin oldugu damak sisti ne yapmam gerekiyor

ahmet

Doktor bey benim boğazım şişti tam sistigi gun bütün diş etlerimde şişti yanaklarımda dilimde çok fazla aft çıktı doktor boğazım sistigi icin antibiyotik vermişti onu bitirdim fakat ağzımdaki problemler hala gecmedi yardım edebilirmisiniz

Nuray

doktor bey 8yaşında oglum üst diş etinde bir şişlik var cok agrıyorr birde bacakları cok agrıyorr ve gözleri kanlanıyor neden acaba

Yaren

Merhaba 13 yaşındayım 3 yıl önce sağ üst en arka azı dişime dolgu yaptırdım. Şuan dişim ağrıyor ve diş etimde şiş ve acıyor. Sebebi nedir? Ne yapmalıyım

Onur

Kolay gelsin doktor bey bundan bir sene önce sol üst iki dişime kaplama yapildi ilk 3 4 ay gayet iyi ve sıkıntım yoktu. Şuan kaplamanın tam üstünde şişmeler ve sivilce gibi beyaz noktalar çıkıyor ve patlıyor çok şiddetli ağrılarım olmuyor fakat diş hassasiyeti oluşmaya başladi ve morlukta gözüküyor doktora gittim küçük bir amelyat yada operasyon lazım dedi bilgi verirseniz ve yardimcı olursanız sevinirim ilginiz için teşekkür ederim..

Hokume

Benim disim sisti ne yapa bilirim

merve

Meraba ben disimi cektim persembe gunu arka disimden 1 tane dis cektignden beri agriyo agzimi acamiyorm yemek yiyemiyorm ve distan bakinca yanak sismis de hastane uzak diye gitmedm 2 gn saha beklemek istiyorm fakat sislik gecmesi icin ne yapmam lazim bana bilgi veririmisin ne tuketebilirim ne olur yardm edin cok agriyo

Dişim ağrımıyor ama sadece en arka dişim alta olan. Çok az derecede şişmiş konuşunca biraz hareket ettirince biraz ağrı oluşuyor napabilirim. Dişçidende çok korkuyorum o yüzden gitmek istemiyorrum ve anneme söylemek istemiyorrum biraz abartabiliyo ve ben daha çok korkuyorum ablamda diş çektirdi çok acıtmışlar ondn dolayı da korkum artabiliyo

Eklemek istediğim bişiy var. Bide az şişme den dolayı ağrı artarmı birde. Bu durum u anneme söylemelimiyim. Sizce abartıpda telaş yaparsa bnde Telaş yaparım

gokhan celebi

Doktor bey 6 ay önce dişlerimi yaptrdm.suan sol üst yan diş etim şiş ve et şişen yer sert et…dişimi kapatacak şekilde oldu.ne yapmam gerek.sebebi ne olabilir

mert

Doktor bey diş etlerimde şişme ve ilk başta hafif sonra salya rengini değiştirecek şekilde kanama meydana geldi. kız arkadaşım iki hafta önce bademcik ameliyatı oldu. Bununla bir bağlantısı olabilir mi?

Ayşegül

Hocam ben 3 aylık hamileyim. Birden bire bütün alt dislerimin altındaki diş etlerim acımaya başladı,iki tarafla da bişey yiyemiyorum. Gebelik durumunda tıbbi müdahele edilebilir mi ?

Evrim

Merhaba doktor bey bikac gundur sol taraftaki alt ve üst diş etlerim aciyo ve biraz şişmş durumda,kaşıntıda oluyor.neden olmuş olablir ve evde tedavi ne yapmam gerekir.dişçiye gidemiyorum korkumdan,dişlerimide fırcalamakta özen gösteririm.yardmcı olur musunuz.

Kalben

Merhaba benim diş etlerim çok rahatsız bazı bölgeler aşırı kırmızı doktora gittim diş taşlarım temizlendi diş eti çekilmesi de var malesef antibiyotik ve gargara kullandım 3 ay sonra kontrole gideceğim ama diş etlerimde hala ağrı ve sizlama mevcut bu kırmızı bölgeler eski rengini alır mı sizce o bölgelerde çekilme olacak diye korkuyorum..

Fatoş

BeniM sol üst dişimin 3 tanesini çektirdim ve orda sadece 1 tek diş kaldı sol üst dişimde ortalama 2 hafta öncede o çektirdiyim bölgeye köprü diş yaptırdım. Ve 3 gündür sol yanağımda şişme oldu apse yapmış gibi ama hiç ağrım yok sadece şişti fena bir şekilde ne yapabilirim şişliğin inmesi için dışarı çıkamıyorum bu yüzden lütfen yardım edin.

Nuran

Merhaba benim 1 senedir üst dudağımda şişme oluyor ve önce üst damağım tam dişlerin oralar su kabarcığı gibi şişiyor sonradan dudaklarımda şişme oluyor diş doktoruna gitmedim ama cildiyeye gittim başka teşhis koydular bana ama ben diş etlerimden şüpheleniyorum diş etlerinin böyle olması dudağı şişirir mi var mıdır dudağa bir etkisi.

Mehmet Egeli

Doktor Bey Alt Sağ En Arkadaki Son Dişimin Dibindeki Diş Eti ve En Son Dişi Çevreleyen Diş Eti Şişmiş Durumda ve Dilimi Ağzımın İçerisinde O Bölgeye Götürdüğümde Müthiş Ağrı Oluyor Ve Bu Ağrı Sağ Kulağıma da Vuruyor Nedir Neyin Nesidir Bu Aydınlatırsanız Memnun Olurum 3 Gündür Geçmedi. Ha Bu Gün Ha Yarın Geçer Diye Hastaneye de Gitmedim Cevabınızı Bekliyorum..

Adayse

Dişimde hassyet var beş ay önce kanal tedavi yaptılar suan diş etim kotu iki kez farklı dişçiye gittim ve hala dişimde soguk havalarda ve soguk sıcak bişeyler yiyip içince cok agrıo yapıo beynim uyuşuyor resmen iki kez röntgen cektiler hiç bişeyin yok dediler ne yapmam gerek

Zehra degmez

Doktor bei benim sikayetim dis etlerimde inanilmaz bi agri var kaplama yaptirdim 3 aydir agriyor inanilmaz bas agrisi yapiyor baska bi Dr gittim o bana kaplama yanlis yapilmis dedi ve tekrar bastan yapilmasi gerektigini soyledi ne yapacagimi sasirdim lütfen bana bo cevap verin

Seda ergenc

Diş etlerim kanıyor ağrıyor ve kaşınıyor birazda etleri şişmiş yediğim içtiğim hicbirsey den tat alamıyorum nedeni nedir acaba

deniz

merhaba benim sorunum 3 yılı aşan bir tedavi süreci yaşadım. tavşan dişim ve yanındaki diş kökümde 2. kez kanal tadavisi yaptırmama rağmen kurumayan iltihap var. Hatta doktorumun dediğine göre tam iki dişin arasındaoluşan bir lezyonmuş. Ara ara ağrıyan sızlayan durum son bir kaç gündür diş eti şişmesiyle birlikte artmış durumda. Çocuk düşünüyorum ve diş kökündeki iltihap bebeği etkiler mi ? yoksa acil olarak diş kökü ameliyatı mı olmalıyım.? lütfen yardımcı olur musunuz.

Enes

Merhaba hocam. Tel tedavisi görüyorum ve alt diş etlerim şişiyor ve telimin arasına giriyor doktora gösterdim ancak tel tedavisi yüzündendir dedi.alt dişlerimi fircalamaya çalışınca diş etim kanıyor telimin arasından eti çıkarmaya çalışınca beyaz bi şekil aldıktan sonra yuvarlak bi şekilde şişlik oluyor ve bu beni rahatsız ediyor bunu geçirebilmek için yapabileceğim birşey varmi

ibrahim akın

Hocam sol üst 2. küçük azı dişim bazen nabız gibi atıyor.Şekerli şerbetli bir şey yediğimde ve içine hava çektiğimde ağrıyor.Buna ne yapılmalı…?

Faik

Merhaba Hocam,
Benim sorunum.

sergen

Merhaba Hocam,
Benim üst çenedeki ön kısımdaki iki diş ( ağızın sağ kısmındaki ön diş ve yanındaki ) Biraz şişik. Fakat Bu şişiklik uzun zamandan beri var. 5-6 yıl… ( şu an 19 yaşındayım ) Ama herhangi ufak bir ağrı bile yok. İstediğim yiyeceği içeceği tadına vararak yiyip içebiliyorum. Ama yedikten sonra kanamalarla karşılaşıyorum. Bu fırçalarkende aynı… Ara sıra kokularlada karşılaşıyorum karşı tarafın dediğine göre. Bugüne kadar hiç ağrı, sızı, büyüme olmadığı için ( yada çok az büyüme olmuştur hatırlamıyorum. ) doktora gitmedim. . Görünmüş olduğum dişçi 2 seansta yapacağını diş etlerini içerden keseceğini. Plağa bağlı şişmenin olduğunu söyledi. Durum nedir, ve tavsiyenizi almak istiyorum….

Doktor bey benim kalp hastalığım var ve dişlerimin beyazlaması için karbonat yapıyordum. Yapalı 1 hafta oldu 2 gündür diş etlerim çık kızardı acaba neden?

Merve

Merhaba hocam.20lik dişetim şişti ama dişimde herhangi bir ağrı yok.Diş etinin verdiği ağrıdan dolayi yutkunamıyorum hicbirsey yiyemiyorum.Şişlik sanki boğazıma doğru ilerlemiş gibi bir ağrı da var.Geçen ay da aynı diş eti 2-3 gün boyunca şişti ve düzeldi. Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler…

Harun Kürlü

Selamun aleyküm Doktor Bey.
Üşüttükten sonra boğazlarım şişmiş. hemen bir iki sonra da diş etlerim şişmeye başladı.Bu şişmelerden sonra ne bir yemek ne de bir şey yiyebildim.Bir lokma dahi çiğniyemiyorum.Lütfen yardımcı olun

Kaan

Hocam benim sağ üst yanağımın diş etine bağlandığı yerde büyük bir iltihap oluştu ve birşey değdirince kanıyor geçmesi ne yapmam lazım

Bilal duman

Merhaba damağım küçüldü çok ağrıyo çıt çıt ses geliyor geniz akıntım var ..

Bilal duman

Merhaba.damağımda küçülme çıt çık ses geliyor damak da ağrım ağrı var

Müjde

Hocam benim 3 gündr diş etlerim ağrıyor ve morarmalar başladı alt ön diş etlerimde oluşan morarmalar arka diş etlerime doğru ilerliyor ve diş etimde yırtılmalar olduğu içinde çok ağrım var ne yapmam gerek saygılarımla.

Aleyna

Merhaba benim ön iki alt dişimin altı şişti. Herhangi bir ağrı yok ve yurtdışındayım bi hafta sonra dönücem burda doktorada gidemiyorum. Herhangi bir antibiyotikte alamıyorum. Dişlerimi düzenli olrak fırçalayıp gargara yapıyorum ama bi türlü geçmediler yapabiliceğim başka bişey var mı?

Sibel

Merhabalar benim azı dişim dolgu düşmesinden sonra çürüdü ben çok şiddetli bir ağrı ile doktora gittim dişimin çekilmesi gerektiğini çok çürüdüğünü belirtti.dişim çekildi ama zor bir çekim oldu ağrım hiç durmadan devam etti alveolit oldugunu paylaştılar bu temizlendi ilaç antibiyotik verdi augmentin 1000 mg Apranax ford kas ilacı verdi ve dikloron ampul iğne verdi hepsini kullanıyorum hala ama kullanırken dişim şişti ve 1 hafta oldu dişim çekileli hala aynı şekilde ağrıyor ne yapmalıyım.

Gül

Doktor bey ust 20 lik dislerimin ikiside ciktilar ama yamuk bicimdeler yanagima temas ettiklerinden ara ara agri yapiyorlar ve son 2 gündür alt arka azi disimin arkasindaki boşlukta şişme ve ağrı var nedeni nedir bilgilendirir misiniz ?

Ece

ben 3 gün önce dişlerimi fırçalarken diş fırçam hızlı bir şekilde diş etime çarptı şimdi orası ağrıyor ve beyaz bi iltihap var dişime de vurmaya başladı ağrısı geçirecek bir şey var mı

Selin

Doktor bey 3 gündür kök dişimin sonundaki et parcasi aciyo kulakta ağrı yapiyor bunun disle alakaşı olabilir mi??

birsen

20 lik dış çıkıyor acile doktora görmen gereliyor

Halil

Doktor bey benim ön dişlerimde tel var diş etleri çok fazla agrı yapıyor askerdeyim nasıl agrıyı nasıl kesicem bana yardımcı olurmusunuz

Özge

Merhaba benim dış etim bu sayfadaki resimdeki gibi olmuş çok ağrıyor dış etimde kızarıklık var ne yapmalıyım

zeynep

doktor bey benim 20 lik disim cikiyor alt kokte 12 yas disim dolgulu agri olustu on dislerimde sonra arka alt 12 yas disim hassaslasti basamiyodum gittim bir doktor 20 lik disin zor veriyor dedi bir baska doktor senin 12 yas disin kanal tedavisi olmak zorunda dedi simdi ise sol taraf cenem dis kemikte oldugu icin midir nedir sisti 12 yas disi yanindakini digeleri dr yanlarindakini sisirdi ceneme kadar geldi antibiyotik kullandim iste gargara verdi yumusak firca verdiler ayriyeten ben sensodyne macun ve bakim icn listerine aldim cuma gunu ramdevum var acaba ne olur 🙁 agri ve yara var ??

Selahattin

Doktor bey benim üst yanakta iki tane eksik dişim vardı bugün doktora gittim ve eksik olan dislerimin yanındaki dişleri kesme yapti şimdi o sağlam olan dişlerim çok ağrıyor bu normal midir?

Özlem

Slm hocam ben üst dişlerimi 12 tanesini porselen yaptırdım bir kaç ay önce soğuk ve sıcak değdiği Zaman canım acıyor ve şimdi ise dış etlerim de şişme ve ağrı var porselen dişlere sanki can gelmiş gibi ağrı yapıyor kendi Dr söyledim sorun yok diyor sorun yoksa benim yaşadığım ney

Hatice

Merhaba doktor bey benim sol alt dişimin eti şişmiş yavaş yavaş dişi kaplıyor gibi bunun tedavisi nasıl olacak bilgi verir misiniz?

Bahar

Doktor bey 3 gün önce sol üst dişime geçiçi dolgu yapıldı tadavi başlangıcı için ama dış etim hem arkadan hem önden sisti ve ağrı yapiyo ne yapmaliyim

Adem

Benim arkadasım 20 lik dişini çektirti ve hala çok ağrıyo neden. Şuan canı yanıyor ve ben bişey yapamıyorum buda sinirimi bozuyo yardımcı olun

Ömer faruk

Hocam benim arkadaki dişlerimin eti hafif beyazlamış kanal tedavisi gerekiyor ama bende bulantı refleksi var ne yapmam gerekiyor acil!

Aysegul

Bundan yaklaşık 10 ay kadar önce dişim ağrıyordu ve ilaç tedavisi uygulandı. Tedavi sırasında dişim şişti. Ağrısı geçti şişi indi fakat diş etimde hala nohut tanesi kadar bi şişlik var ve hala geçmedi. Doktora da gidemiyorum. Ağrı yapmıyor fakat bazı zamanlarda yemekten sonra sanki damar atıyor gibi rahatsız edici bi sızlama veriyor. 10 ay oldu neden hala geçmiyor?

Çağlar

Hocam diş etlerin sızlıyo şişlik yok yutkundukça kanıyı ve yoğun pis koku var 3 gündür ne yapmalıyım

Nursel

Hocam merhabalar.Bundan 4 ay once kadar sol alt yirmilik disimde cok siddetli agrilar olustu doktor Dexofen ilacini verdi kullan agrilarin gecerse cekmeyelim gecmezse gel cekelim dedi kullandim gecti.Şimdi ise disim ve arkasindaki et cok agriyo et baya yumusamis ve bogazimda yutkunmaya neden oluyo sizce neden boyle oluyo lutfen yardimci olun.Tesekkurler

Merve

İyi günler doktor bey önceden diş eti kanaması ve şişlik vardı doktora gittim diş ipi kullanmamı önerdi bende kullandım ve tamamen geçti aradan bir yıl kadar zaman geçti hala kullanıyorum diş ipini ve günde iki kez dişimi fırçalı yorum ama şişmeler ve kanama yeniden başladı ve diş etlerim çok kötü sızlıyor da ayrıca sağ çenemin altında birde bezeye benzer birşey çıktı elimle hareket ettirebiliyorum acaba nedeni ne olabilir.

Samine

Bi adır yaklaşık dişimi çektim dudağım uyuşuyor ar ar ve titremeye başlıyor normalmi bu hocam

Eren

İyi günler doktor bey benim alt sağ arka dişim şişti yanağım da haliyle büyüdü. Dün şişti sadece dokununca ağrıyordu bugün ise tamamen ağrı geçti fakat şiş inmedi Amerika da yaşıyorum burada doktor ücretleri tahmin edemeyeceğiniz kadar pahalı bu yüzden bitkisel birşeyler yapıyorum şuan. Kesin gitmen gerekir derseniz gideceğim yoksa iyileşme aşamasında mı ? Teşekkürler

Enes

Merhaba doktor bey dişlerimde tel var 10 ay oldu nerdeyse diş etlerim şişti ve aşağıya doğru indi şimdi de fırçalarken kanama oluyor ne yapmayalıyım sizin düşüncelerinizi merak ediyorum

selçuk

Slm hocam,daha önce kanal yaptırdığım sağ üst arka azı dişimi çektirmek zorunda kaldım.kanama pek olmadı ama hafif şişlik oldu.ne yapmalıyım.antibiyotik kullanıyorum.Şişlik ne zaman geçer?

birsen

2 veya 3 gün üst uste dişlerimi fircaladigimda dis ellerinde şişme oluyor ve kurdani devdirir degdirmez dış etlerimde kanama oluyor neden acaba

Kalp

Hocam dudagmda uçuk çıktı boğazimda oluştu ve alt on dış etlerim sişti yardımcı olursanız sevinirim

Kalp

Bogazimda beze oluştu

Seren

HOCAM 3 GUN ONCE KAŞ MAKASIYLA AZ MIKTARDA OLUSAN DIS TASLARINI KAZIDIM DİŞİMDEN ONCE COK COK MINIK MIKTARDA LEBLEBİ TOZUMSU BISY CIKTI ARDINDAN ÖN IKI DISININ ARASINDAN DILIMLE ITTIM VE UFAK TAŞIMSI KAHVERENGI BI TAS CIKTI.VE 2 GUNDUR DIS ETLERIMDE SISLIK ,YUMUSAKLIK ,KASINTI HISSI VAR SUREKLI OYNAYASIM GELIYO AGRIYOR DA..OKULUM VAR HERGUN SABAH GIDIP AKSAM GELIYORUM O YUZDEN DOKTORA GITMEM BIRAZ ZOR AMA NAPICAGMI BIONIYORUM HICAM SUAN BILE COK SIZLIYO DOKUNUYORUM elimle oynadigimda cok yumuşak sanki her an cikicak gibi dis etlerim

Fatih

Merhaba Hocam,

Bugun kanal tedavisi icin dis hekimine gittim, Doktor tedaviye baslamadan once uyusturmak icin 4 noktadan enjekte etti ancak asistan yanlis enjeksiyonu vermis, kanalin icini temizledikleri baska bir ilaci damagima enjekte etmis oldu. Sonrasinda serum enjekte etti. Herhangi bir sorun olmayacagini soyledi. Bir sorun yasarmiyim, tedbir almalimiyim? Ilginize tesekkurler.

filiz

merabalar hocam 7 aylık gebeyim bi anda şiddetli bi ağrıyla karsılastım 5 gün 3 gün antibiyotık kullandım 2 gün öncede dişimi cektirdim fakat agrım ve uyusukluğum hala gecmedi sizce hersey olağanmı?

Ahmet

diş etimin üzerinde bir şişlik var.Bastır ınca beyazımsı sıvı akıyor

Dişimin üstünde şişlik var.Bastırınca beyazımsı sıvı çıkıyor.

emn

hocam benim diş etlerim hassas sağ azı dişimin arasına bastırınca sızı gibi ağrı oluyor dişlerim çarpık bi de diş taşım var ama doktor ağız yapım dar olunca temizleyemedi bi de dişlerimin bazılarında siyah leke var bunlar çürük yapar mı ya da çürük oluşurmu bu sorunların hepsinden

Derya

Merhaba doktor bey.kaplama dışını 1 saat önce taktı doktorun fakat diş etinde yanma ve şişme var.bu durum normalmi ?

SEHER

Merhabalar hocam . Yaklasık 1 2 hafta önce ileri düzeyde diş eti hastalığım için iltihap alınıp diş etim dikildi. Ara yüz fırcası kullanmaya başladım ama arada kanama oluyor nedeni nedir ? Doktor iyileşti dedi ama arayüzle fırcalarken bazı bölgelerde arada kanama oluyor nedeni nedir ?

merve

sağ üst arka dişerimin bittiği yerde bir beyazlık söz konusu şu anda grip ve nezle geçiriyorum acaba bununla ilgili midir yoksa dişle mi ilgilidir. bu arada 32 dişim de tam yani yirmilik dişin çıkması vb sözkonusu değil.
teşekkür ederim

Meliike

Hocam benim sağ üst dipteki dişim çürümüştü şimdi diş etim şişti ve ağrıyor dişim diş etimin içine gömüldü

Engin ipekcsn

Merhaba . 1 ay önce köpek dişinin yanındaki azı disini çektirdim. Hala hafif ağrılarım ve yüzümdeki hafif şişme geçmedi, dün çene cerrahina gittim röntgen yumuşak doku mr tomografi görsel olarak herşeye bakıldı ama hiç bir problem yok zamanla geçer dendi. Enfeksiyon yada iltihap da yok dendi. Bu şikayetlerim sizce daha ne kadar sürer. Zaten bir ay sürdü, normal mi bilgi verirmisiniz tekrardan. Çok teşekkür ederim. Mesleginizde başarılar dilerim

menekşe

MERHABA HOCAM;
Benim arka diş ettim çok ağrıyor ağrımaması için ne yapmalıyım?

Meral

Doktor bey bana dış kürtaj yapıldı daha önce hiç bir ağrı ağrı ve hassasiyet yokken şu anda aşırı ağrı ve hassasiyet var sıcak soğuk nefes alırken bile sızlıyor ne yapmalıyım bir tedavisi varmidir

Ahmet Şahin

Merhaba hocam kolay gelsin bundan 3 gün önce ateslendim ve şiddetli baş ağrım nedeniyle acil servis e gittim orada bana bademciklerin şişmiş diyerek ilaç olarak bı antibiyotik bir garagara ve bir de ağrı kesici verdiler ve bunları düzenli şekilde kullanmaya başladım ancak aradan 2 gün geçti ve benim 20 lik dislerimin arkasındaki etler şişti ve konuşamaz yemek yiyemez hale geldim bunun sebebi nedir ve geçici bir tedavi varmıdır veya diş hekimi ne gitmem gerekli midir yardımcı olur musunuz

Büşra

Merhabalar, ben amrrikadayım ve diş bakımımı düzenli yapıyorum altta en arka dişimin arkasındaki et çok acıyor beyazlıklar var birde sanki zorla kesilmiş ve tahriş olmuş gibi ağrı var.o tarafla yemek yemekte çok zorlanıyorum Türkiye’ye dönüşe altı ay var ve Burda sağlık sigortam mevcut değil . Ciddi birşey mi bu ağrı ? Ne yapmam lazım yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum

Ali

Askerdeyim Dişlerim cok agrıyo doktor gidemiyorum dişim kırık yeri agrıyo eti agrı yapıyor ne yapmam lazım 5 gündür öldürdü bu agrı beni ne yemek yiyorum nede bişey yapıyorum halen agrıyo uyuyamıyor bile diş etim cok agrıyo lütfen yardım edin

Hocam 8 aylık hamileyim ama ağzımda sürekli yaralar çıkıyor damağımın yutağa yakın yerde kan geliyor bazen dilimin altında dilimde etrafı bezay çizgi şeklinde yuvalaklar var acıtıyor diş etlerin de bazen şişiyor açıyor sizde niye oluyor hamileliğin etkisi var mı

Sorunuzu Gönderin
EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Sallanması
Halide tarafından 1 gün önce
Dilde Çıkan Uçuklar, Dil Yaraları, Ağız Yaraları
Filiz yıldız tarafından 1 gün önce
Diş apsesi, Diş iltihabı, Apseli diş
Mahsun tarafından 1 gün önce
Diş Çürükleri, Diş Çürümesi ve Dişim Çürüdü Tedavisi
Nur Banu tarafından 1 gün önce
Diş apsesi olanların dikkat etmesi gerekenler
Gns tarafından 1 gün önce